PDA

Επιστροφή στο Forum : ποσες ασκησης να κανω??



koulisss
01-05-10, 18:25
Γεια σας παιδεια εχω μπερδευτι σχετικα μετο 8εμα τον ασκησεων που 8α κανω στο γυμναστιριο.Ειμαι σε περιοδος ονγκου και οταν παω γυμναστιριο 8α κανω πολλες ασκησης αλλα πριν λιγο καιρο ενας τυπος στο γυμναστιριο μου ειπε οτι κανω λα8οσ που κανω πανω απο 5 ασκησης γιατι ετσι 8α καπσο τους μυς μου ισχυοι αυτο?Πχ χ8ες εκανα στη8ος ξεκινισα με μπαρα κανοντας 3 σετ και αυξανοντας κιλα ανα σετ,μετα εκανα μπαρα σε επικλινι πανγκο 3 σετ,μετα εκανα βι8ισισ 3 σετ,μετα εκανα με τα βαρακια πιεσισ σε ισιο πανγκο και ανυγματα και μετα τα ιδια και σε επικλινι πανκο απο 3 σετ ολα,μετα εκανα αλι μια ασκηση στο μηχανημα cross και για τελοσ η8ελα να κανω και peck deck αλα δν εκανα διοτι μου ειπε οτι ετσι 8α κανω κακο στουσ μυς μου.ειναι πολλες ι ασκησης που κανω και αν ναι ποσες πρεπει να κανω? ευχαρστω:)

giannis64
01-05-10, 19:08
εσύ αυτά που γράφεις εδώ είναι 7 ασκήσεις των 3 σετ και πήγαινες για την 8???

είναι πολλές!!!! για στήθος 5 ασκήσεις την φορά είναι καλά, αλλά όχι 3 σετ, είναι λίγα, καντα 4 τα σετ, κράτα κάποιες βασικές και τις άλλες άλλαζε από προπόνηση σε προπόνηση!!

koulisss
01-05-10, 19:44
ναι για 8 πιγενα αρα λα8ος μου.οκ τωρα καταλαβα αλλα οταν λες για στη8ος 5 καλα ειναι μπορο να κανω παραπανω πχ για χερια ι ομους?

gj
01-05-10, 19:48
εσύ αυτά που γράφεις εδώ είναι 7 ασκήσεις των 3 σετ και πήγαινες για την 8???

είναι πολλές!!!! για στήθος 5 ασκήσεις την φορά είναι καλά, αλλά όχι 3 σετ, είναι λίγα, καντα 4 τα σετ, κράτα κάποιες βασικές και τις άλλες άλλαζε από προπόνηση σε προπόνηση!!


Γιάννη 5 ασκήσεις από 4 σέτ δεν είναι του much?? 20 set συνολο...
Ρωτάω επειδή κάνω 4 ασκησεις (1χ4,1χ4,1χ4,1χ3) για στηθος...
Ειχα διαβάσει εδώ μέσα για τις μεγάλες ομάδες (12-15 σετ) και για τις μικρές (9-12)

giannis64
01-05-10, 19:58
ναι ετσι!!!! το ανωτερο ανεφερα βαση αυτων που εγραψε πιο πανω.

gj
01-05-10, 20:12
ναι ετσι!!!! το ανωτερο ανεφερα βαση αυτων που εγραψε πιο πανω.
thx
:thumbup::thumbup: