PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα μετα απο τραυματισμο



aaabasilis
03-05-10, 20:53
...................

GEORGEXX1
03-05-10, 21:17
Κατ αρχην περαστικα και σιδερενιος.

ριξε μια ματια σε αυτον το οδηγο διατασεων.

http://www.ctcs.gr/tennis/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=37&Itemid=200033

οσο για προγραμα, δεν μπορω να σου πω κατι, γιατι λογω του τραυματισμου
θελει παρα πολυ προσοχη.

hardtraining
05-05-10, 17:25
καταρχας σου ευχομαι απο καρδιας περαστικα μιας και ειμαι αθλητης και ξερω πολυ καλα τη σημαινει τραυματισμος!

πρωτα απο ολα να σε ρωτησω κατι φιλε μου? επαθες αυτους τους τραυματισμους στο γυμναστηριο και απο τι? γτ βλεπω καταγματα και τετοια γραφεις που ειναι σοβαρα! πες μας λιγο γτ προσωπικα με ενδιαφερει το θεμα γτ αν εχεις παθεις καταγματα και τετοια ξερω οτι ταλαιπωρηθηκες παρα πολυ!

Τ.Ε.Φ.Α.Α
06-05-10, 14:29
[QUOTE=aaabasilis;168496]ευχαριστω παιδια.τον τραυματισμο τον επαθα σε τροχαιο,με μηχανακι.στο γυμναστηριο ποτε δεν επαθα κατι εκτος απο τα γονατα που τα "εφαγα" λιγο απο λαθος εκτελεση σκουωτ..[/QUOτε)


σιδερενιος φιλε βασιλη και περαστικα! δυστυχως συμβαινουν και αυτα στη ζωη,μακαρι να μην συνεβαιναν..............τλσπαντων αφου εισαι καλα τωρα οκ!
στο θεμα μας τωρα οπως σου ειπε ο φιλος απο πανω κοιταξε αυτες τις διατασεις γιατι πιστευω θα σε βοηθησουν πολυ!
αν δε θες να αρχισεις βαρη ακομα φιλε μου σου προτινω να αρχισεις σταδιακα προπονηση με λαστιχα μεχρι οι μυς να αρχησουν να ενεργοποιουνται ξανα και σιγα σιγα αρχιζεις και προπονηση με βαρη!
οσον αφορα τη προπονηση με λαστιχα μπορεις να γυμναζεις με αυτα ολους τους μυς δλδ στηθος πλατη δικεφαλα τρικεφαλα κλπ! δλδ στηθος μπορεις να κανεις πουλ οβερ με λαστιχο ,πλατη κωπηλατικη με λαστιχο ,δικεφαλα καμψεις δικεφαλων με λαστιχα κλπ!
εγω αυτο σου προτινω, για να μπορει το σωμα σου να αρχισει να ενεργοποιηται και οι μυς να ενεργοποιουνται σιγα σιγα.............και μετα ξεκινας και τα βαρη!
για λιγο καιρο θα κανεις προπονηση με λαστιχα για κανενα μηνα μεχρι να ενεργοποιηθουν οι μυς ξανα ωστε να εχεις ενα καλο background για την μετεπειτα προπονηση με βαρη!