PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS ΜΟΡΦΗ ΣΤΗΘΟΥΣ!



alkispanorama
04-05-10, 17:48
Έχω ένα πρόβλημα με το στήθος μου. βλέπω τα καλό γυμνασμένα στήθη που η ρώγα βρίσκεται κάτω στην άκρη και φαίνονται τέλεια... εμένα όμως η ρώγα βρίσκεται στη μέση του στήθους και παρόλο που είναι γυμνασμένο δεν φαίνεται ωραίο... τι να κάνω;;; σε ποιο μέρος του στήθους να δώσω έμφαση;; στο πάνω ή κάτω;;;

kafros gate 7
04-05-10, 22:43
κοιταξε να δεις φιλε δν ξερω ποσο καιρο κανεις γυμναστικη.αν κανεις λιγοτερο απο 16 μηνες νομιζω οτι ο,τι ασκηση και να κανεις αποτελεσματα θα εχεις στο στηθος πολυ μεγαλα,χωρις να χρειαζεται να κανεις αλλες ασκησεις για πανω αλλες για κατω.

για ΄μενα κανε βυθισεις.

alkispanorama
04-05-10, 23:30
re file kanw panw apo 16 mines... to sti8os m einai arketa gimnasmeno... apla exw ayto to provlima

alkispanorama
04-05-10, 23:33
καποια αλλη συμβουλη κανεις?

Polyneikos
05-05-10, 14:48
Μπορείς να μας βαλεις μια φωτο;Εστω μόνο του στηθους.

Littlejohn
05-05-10, 15:11
Για να ``εκτοπιστεί`` η θηλή προς τα κάτω πρέπει να μπει αρκετή μάζα στον μείζων θωρακικό μύ... Για να γίνει κάτι τέτοιο με φυσικό τρόπο, θέλει αρκετό χρόνο (χρόνια)...

alkispanorama
05-05-10, 17:01
Για να ``εκτοπιστεί`` η θηλή προς τα κάτω πρέπει να μπει αρκετή μάζα στον μείζων θωρακικό μύ... Για να γίνει κάτι τέτοιο με φυσικό τρόπο, θέλει αρκετό χρόνο (χρόνια)...

ο μειζων θωρακικος μυς αποτελει την ανω η την κατω μοιρα του στηθους?

Littlejohn
05-05-10, 18:38
Την άνω μοίρα... Στα λατινικά ονομάζεται ``pectoralis major``.

alkispanorama
05-05-10, 19:18
Την άνω μοίρα... Στα λατινικά ονομάζεται ``pectoralis major``.

δηλαδη να κανω ασκησεις στηθους κυριως σε επικλινη παγκο???

Littlejohn
05-05-10, 21:30
Κοίταξε σε θέματα ασκήσεων υπάρχουν πολύ πιο ειδικοί απ`εμένα μέσα στο φόρουμ.

Αλλα σε γενικές γραμμές, η άνω μοίρα αναπτύσσεται με πιέσεις (οριζόντιο και επικλινή, είται με αλτήρες είται με μπάρα)... Βασική προυπόθεση βέβαια και η σωστή διατροφή...

giannis64
05-05-10, 21:41
Μπορείς να μας βαλεις μια φωτο;Εστω μόνο του στηθους.


+1:thumbup: γιατί έτσι όπως το λες είναι σαν να θέλεις να μετατοπίσεις την θηλή!!!

alkispanorama
05-05-10, 23:24
ayto kuriws thelw... avrio tha exete photo m gt distixws aythn thn wra eimai ptwma kai 8a koimithw...


****Γραφε ελληνικα, κανονας του φορουμ, Mod team****

alkispanorama
06-05-10, 18:06
http://img59.imageshack.us/img59/584/003qln.jpg

ορίστε και η φωτό μου!

beefmeup
06-05-10, 18:08
e,κ τι λαθος βλεπεις εκει??

alkispanorama
06-05-10, 18:17
το θεμα ειναι οπως ειπε προηγουμενως καποιος οιτ θελω να μετατοπιστει η θηλη μου... αυτο θα το καταφερω με ασκησεις για το ανω μερος η το κατω μερος του στηθους???

beefmeup
06-05-10, 18:22
το θεμα ειναι οπως ειπε προηγουμενως καποιος οιτ θελω να μετατοπιστει η θηλη μου... αυτο θα το καταφερω με ασκησεις για το ανω μερος η το κατω μερος του στηθους???

αν κ δεν καταλβαινω τον λογο που το γραφεις,πραγματικα,δοκιμασε πιεσεις σε κατακλινη παγκο,με μπαρα η αλτηρες..

ετσι κ αλλιως οσο μεγαλωνει το στηθος οταν σφιγγεις τους μυς εκει υπαρχει η ψευδαισθηση της "χαμηλης"ρογας οπως θες..απλα εσυ θεςνα το μεγαλωσεις κι αλλο γενικα,αν με πιανεις για να το δεις αυτο που θες.

alkispanorama
06-05-10, 18:23
σε ευχαριστω πολυ... μπορω να το αντικαταστησω με βυθισεις μηπως???

beefmeup
06-05-10, 18:25
σε ευχαριστω πολυ... μπορω να το αντικαταστησω με βυθισεις μηπως???

να το αντικαταστησεις εντελλως οχι..να το εναλλαξεις μπορεις.

giannis64
06-05-10, 20:17
εγώ πάλι το βλέπω ότι θέλει δουλειά περισσότερο επάνω και όχι κάτω. κάτω ήδη είναι κρεμασμένο. αν γέμισης επάνω θα φαίνεται καλύτερα!!!

alkispanorama
07-05-10, 20:01
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!

platstan
11-05-10, 19:27
εγώ πάλι το βλέπω ότι θέλει δουλειά περισσότερο επάνω και όχι κάτω. κάτω ήδη είναι κρεμασμένο. αν γέμισης επάνω θα φαίνεται καλύτερα!!!

και φυσικα το πανω μερος θελει πιο πολυ δουλεια ειναι αδειο μυικα. Γνωμη μου ειναι φιλε οτι το στηθος σου γενικα θελει δουλεια ποσα κιλα εισαι?

chaniotis.manos
11-05-10, 19:41
http://img59.imageshack.us/img59/584/003qln.jpg

ορίστε και η φωτό μου!

η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν κανεις ασκησεις ωστε να ανοιξεις και αλλο το θωρακα προς τα εξω,δηλαδη ασκησεις του τυπου..(ανοιγματα με αλτηρες βαθια ανοιγματα με τροχαλιες(κροσοβερς)και πουλοβερ,τοτε θα εχεις πιο πλατυ θωρακα και λογικα η θυλη σου θα φαινεται ας το πουμε πιο μεσα.για μενα μην το βλεπεις ασχημα.μια χαρα ειναι.και αν κανεις και αλλη προπονηση και στρωσουνε οι θωρακικοι,τοτε θα ειναι σουπερ!!!αυτο μην το βλεπεις ως ασχημο μειονεκτημα.γιατι υπαρχουνε και κατι περιπτωσεις.....(πολυ ασχημες και αντιαισθητικες)που αυτο δεν ειναι τιποτα.για μενα πλακωσου στα ανοιγαμτα στον επιπεδο και στον επικληνη,(ιδιως στον επιπεδο παγκο)και με πολυ καλη τεχνικη και πιστευω σε λιγο καιρο θα ειναι ολα μια χαρα.ελπιζω να βοηθησα.μην μασας και προχωρα!!!!

chaniotis.manos
11-05-10, 19:42
η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν κανεις ασκησεις ωστε να ανοιξεις και αλλο το θωρακα προς τα εξω,δηλαδη ασκησεις του τυπου..(ανοιγματα με αλτηρες βαθια ανοιγματα με τροχαλιες(κροσοβερς)και πουλοβερ,τοτε θα εχεις πιο πλατυ θωρακα και λογικα η θυλη σου θα φαινεται ας το πουμε πιο μεσα.για μενα μην το βλεπεις ασχημα.μια χαρα ειναι.και αν κανεις και αλλη προπονηση και στρωσουνε οι θωρακικοι,τοτε θα ειναι σουπερ!!!αυτο μην το βλεπεις ως ασχημο μειονεκτημα.γιατι υπαρχουνε και κατι περιπτωσεις.....(πολυ ασχημες και αντιαισθητικες)που αυτο δεν ειναι τιποτα.για μενα πλακωσου στα ανοιγαμτα στον επιπεδο και στον επικληνη,(ιδιως στον επιπεδο παγκο)και με πολυ καλη τεχνικη και πιστευω σε λιγο καιρο θα ειναι ολα μια χαρα.ελπιζω να βοηθησα.μην μασας και προχωρα!!!!και απ'οτι βλεπω επισης εχεις πολυ καλες προδιαγραφες και θα κανεις πολυ καλο σωμα.

alkispanorama
24-09-10, 17:02
και φυσικα το πανω μερος θελει πιο πολυ δουλεια ειναι αδειο μυικα. Γνωμη μου ειναι φιλε οτι το στηθος σου γενικα θελει δουλεια ποσα κιλα εισαι?

76

procop
24-09-10, 18:03
φιλε μου παρομοιο στηθος εχοθμε και εγω αρχισα να βλεπω διαφορα οταν αρχισα να κανω 4*15-20 βυθισεις και πιεσεις βαριες με αλτηρες στον επικληνη,αλλα οπως ανεφεραν και τα αλλα μελη πρεπει να δωσεις βαση στο πανω μερος και το πουλ οβερ με βοηθησε καπως