PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερχεται το καλοκαιρακι



gmalamos
05-05-10, 15:49
Μιας και οι καλοκαιρινες παραλιες πλησιαζουν και η κατασταση των κοιλιακων μας αγχωνει λιγακι ειναι μια ευκαιρια να αναφερει εδω ο καθενας τη προγραμμα για κοιλιακους ακολουθει........

-beba-
05-05-10, 15:52
Εγώ τέσσερεις φορές την βδομάδα κάνω από 100 κοιλιακούς καθε φορά και 100 ραχιαίους. Εχω δεί βελτίωση αλλά όχι θεαματική. Είχα βέβαια αρκετό λίπος στην περιοχή της κοιλιάς.

TEFAAtzis
05-05-10, 16:05
Εγω κανω τα κλασσικα ροκανισματα και ανυψωσεις ποδιων με καμψη της μεσης.Δεν κανω πανω απο 100 και τους γυμναζω 2 φορες την βδομαδα.Βασικα για να φανουν οι κοιλιακοι περισσοτερο ειναι θεμα διατροφης και αεροβιας οποτε.....

Littlejohn
05-05-10, 16:20
1) Κάμψεις κοιλιακών στην τροχαλία γονατιστός.

2) Περιστροφές στην τροχαλία γονατιστός.

3) Ανυψώσεις ποδιών στο μονόζυγο.

4) Ανυψώσεις ποδιών με περιστροφή στο μονόζυγο.

Αυτές κάνω μόνο. Για ραχιαίους βασίζομαι στις άρσεις με ίσια πόδια.

Επίσης να πω ότι αποφεύγω τις πολλές επαναλήψεις και επικεντρώνομαι περισσότερο σε λίγες αργές επαναλήψεις με μεγάλη αντίσταση...

Διαφορά οπτικά δεν μπορώ να δω, μιας και οι κοιλιακοί μου κρύβονται από το έξτρα δέρμα που έχω στην περιοχή της κοιλιάς. Αλλά τους νιώθω γυμνασμένους και φουσκωμένους πολύ. Ιδίως οι πλάγιοι μου πρέπει να είναι τεράστιοι... :turtle::turtle:

Ramrod
05-05-10, 17:33
Ομαδικό πρόγραμμα 2 φορές την εβδομάδα...είναι "ξέσκισμα"! Περισσότερο με ενδιαφέρει η μορφολογία και όχι να διογκοθούν και να φουσκώσουν οπότε δε κάνω με βάρη. Προτιμώ να έχω εντελώς επίπεδη κοιλιά και πολύ λεπτη μέση.


Εγω κανω τα κλασσικα ροκανισματα και ανυψωσεις ποδιων με καμψη της μεσης.Δεν κανω πανω απο 100 και τους γυμναζω 2 φορες την βδομαδα.Βασικα για να φανουν οι κοιλιακοι περισσοτερο ειναι θεμα διατροφης και αεροβιας οποτε.....

+1

just
08-05-10, 02:06
εχω μια απορια..ειναι καλυτερα να κανεις κιλιακους και βαρη και μετα αεροβικη ασκηση?(τροχαδι ποδηλατο ελλειπτικο)

sTeLaKoS
08-05-10, 12:25
Βάρη-Κοιλιακοί ή και Ραχιαίοι-Αερόβια.

Αυτή είναι η σωστή σειρά.