PDA

Επιστροφή στο Forum : Ροφήματα;



bbonline
07-05-10, 01:14
Το χειμώνα μου αρέσει να πίνω τσάι.

Τώρα που καλοκαιριάζει εσείς τί πίνετε ρε παιδιά;

Θέλω να μπορώ να πίνω κάτι πολλές φορές τη μέρα χωρίς να χαλάει τη διατροφή μου.

Το ice tea έχει ζάχαρη και θερμίδες. Δοκίμασα να κάνω κανονικό τσάι και να το βάλω στο ψυγείο αλλά μπλιαχχχ δεν πίνεται.

Μη μου πείτε ότι τη βγάζετε κάθε μέρα μόνο με νεράκι :(

Zylo
07-05-10, 01:24
Ας πεταξω και εγω την μ@λ@κια μου......αμα το φτιαξεις το τσαι και πεταξεις 5-6 παγακια??^^:green::green::green::green:

salpas18
07-05-10, 01:26
Το χειμώνα μου αρέσει να πίνω τσάι.

Τώρα που καλοκαιριάζει εσείς τί πίνετε ρε παιδιά;

Θέλω να μπορώ να πίνω κάτι πολλές φορές τη μέρα χωρίς να χαλάει τη διατροφή μου.

Το ice tea έχει ζάχαρη και θερμίδες. Δοκίμασα να κάνω κανονικό τσάι και να το βάλω στο ψυγείο αλλά μπλιαχχχ δεν πίνεται.

Μη μου πείτε ότι τη βγάζετε κάθε μέρα μόνο με νεράκι :(

ρηξε μεσα ζαχαρινες :turtle::P

aRGi
07-05-10, 08:34
[QUOTE=bbonline;169082]Το ice tea έχει ζάχαρη και θερμίδες. Δοκίμασα να κάνω κανονικό τσάι και να το βάλω στο ψυγείο αλλά μπλιαχχχ δεν πίνεται.QUOTE]

Μπορεις παντα να στιβεις φρουτα και να κανεις χυμο ....
Παντως εγω δεν εχω προβλημα να πιω τσαι που εχω στο ψυγειο !

Svein
07-05-10, 08:58
Το χειμώνα μου αρέσει να πίνω τσάι.

Τώρα που καλοκαιριάζει εσείς τί πίνετε ρε παιδιά;

Θέλω να μπορώ να πίνω κάτι πολλές φορές τη μέρα χωρίς να χαλάει τη διατροφή μου.

Το ice tea έχει ζάχαρη και θερμίδες. Δοκίμασα να κάνω κανονικό τσάι και να το βάλω στο ψυγείο αλλά μπλιαχχχ δεν πίνεται.

Μη μου πείτε ότι τη βγάζετε κάθε μέρα μόνο με νεράκι :(

tσαι πρασινο με γευση (π.χ. λιπτον λινεαλ που εχει και 0 θερμιδες !) + παγακια =:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Machiavelli
07-05-10, 10:32
Αυτό βγαίνει και σε φακελάκια ή μόνο το μπουκάλι που κάνει 15 ευρώ το ένα;

beefmeup
07-05-10, 13:36
βραζεις μισο λιτρο νερακι..βουτας 2 φακελακια πρασινο τσαι που κανει 1.50 ευρο η δεκαδα..

τα πετας σε ενα γυαλινο η σκληρο πλαστικο(τυπου σεηκερ προτεινης),προσθετεις 2 ταμπλετες ζαχαρινη κ τα αφηνεις να κρυωσουν στον παγκο(της κουζινας).

μολις κρυωσει,το πετας ψυγειο..κ μετα σε μπουκαλακι του νερου μικρο(μισολιτρο)..

ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο με παγωμενο τσαι,χωρις την ζαχαρη..ολο το καλοκαιρι με τετοια την βγαζω..

πινεις ενα,κατουρας δυο.

Ramrod
07-05-10, 13:53
Μια άλλη λύση είναι τα energy drinks. Νομίζω βγαίνουν sugar free κλπ...




Μπορεις παντα να στιβεις φρουτα και να κανεις χυμο ....


τα φρούτα έχουν ζάχαρη...


tσαι πρασινο με γευση (π.χ. λιπτον λινεαλ που εχει και 0 θερμιδες !) + παγακια =:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

+1


Αυτό βγαίνει και σε φακελάκια ή μόνο το μπουκάλι που κάνει 15 ευρώ το ένα;

Νομίζω ότι έχω δει φακελάκια που είναι σκόνη ομως και διαλύεται στο νερό όπως και τα άλλα ice tea. Δεν έχω κοιτάξει τι περιέχει μέσα ούτε πόσο κοστίζουν....




πινεις ενα,κατουρας δυο.

Κορυφή!

:turtle:

gj
07-05-10, 16:42
Το χειμώνα μου αρέσει να πίνω τσάι.

Τώρα που καλοκαιριάζει εσείς τί πίνετε ρε παιδιά;

Θέλω να μπορώ να πίνω κάτι πολλές φορές τη μέρα χωρίς να χαλάει τη διατροφή μου.

Το ice tea έχει ζάχαρη και θερμίδες. Δοκίμασα να κάνω κανονικό τσάι και να το βάλω στο ψυγείο αλλά μπλιαχχχ δεν πίνεται.

Μη μου πείτε ότι τη βγάζετε κάθε μέρα μόνο με νεράκι :(

Δοκιμασε lipton linea;)

-beba-
07-05-10, 16:45
Μη μου πείτε ότι τη βγάζετε κάθε μέρα μόνο με νεράκι :(

Νεράκι+καφεδάκι σκέτο+ανθρακούχο νερό.........................

bbonline
07-05-10, 19:01
Να σας πω τι σκέφτηκα να κάνω που μου αρέσει πολύ και να μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα.

Στίβω ένα λεμόνι, το βάζω σε ποτήρι, το γεμίζω νερό και το πίνω. Μου αρέσει πολύ. Υπάρχει πρόβλημα να πίνω 5-6 τέτοια κάθε μέρα;

-beba-
07-05-10, 19:04
Να σας πω τι σκέφτηκα να κάνω που μου αρέσει πολύ και να μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα.

Στίβω ένα λεμόνι, το βάζω σε ποτήρι, το γεμίζω νερό και το πίνω. Μου αρέσει πολύ. Υπάρχει πρόβλημα να πίνω 5-6 τέτοια κάθε μέρα;

Είναι πολύ καλό γιατί το λεμόνι είναι αλκαλικό.
Πρόσεχε όμως με το στομάχι. Ξεκίνα από το ένα ποτήρι και ανέβαινε προοδευτικά.

Svein
07-05-10, 23:23
Να σας πω τι σκέφτηκα να κάνω που μου αρέσει πολύ και να μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα.

Στίβω ένα λεμόνι, το βάζω σε ποτήρι, το γεμίζω νερό και το πίνω. Μου αρέσει πολύ. Υπάρχει πρόβλημα να πίνω 5-6 τέτοια κάθε μέρα;

το εκανα και εγω αυτο στην γράμμωση πέρυσι και πανω στον μηνα το στομαχι μου ενα πρωινο εγινα σαν το chernobil ! Μου φανικε περιεργο γιατι εχω απίστευτα γερο στομάχι ! Οταν ξαναμπώ γραμμοση θα το δοκιμάσω παντος παλυ :turtle: !

bbonline
09-05-10, 11:19
χμμ ώστε παίζει κάτι με το στομάχι ε. Δεν είχα ποτέ στομαχικές διαταραχές αλλά αν παρατηρήσω κάτι θα το γράψω. Πάντως τώρα 2-3 μέρες που το κάνω, να πω ότι τελικά το 5-6 ποτήρια που είπα δεν υφίσταται. 3 ποτήρια πίνω την ημέρα, κυρίως μετά το φαγητό που θέλω κάτι να πιώ, είναι ότι πρέπει ένα ποτήρι λεμόνι/νερό.

just
09-05-10, 19:13
χυμος κρειπφρουτ που ειναι και διαιτιτικος :)

Fouskoter
09-05-10, 20:39
Να σας πω τι σκέφτηκα να κάνω που μου αρέσει πολύ και να μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα.

Στίβω ένα λεμόνι, το βάζω σε ποτήρι, το γεμίζω νερό και το πίνω. Μου αρέσει πολύ. Υπάρχει πρόβλημα να πίνω 5-6 τέτοια κάθε μέρα;

Ναι θα εχεις προβλημα. Θα πεσει πολυ η πιεση σου.

kostas_kou
09-05-10, 21:34
εγω εδω και δυο βδομαδες πινω ενα ποτηρι με χλιαρο νερο και λεμονι καθε πρωι...και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος που πινει ενα τετοιο βλεπει καποια διαφορα?επισης ποσα τετοια χρειαζεται την ημερα να πινεις?

killer85
09-05-10, 21:38
Εγώ αγόρασα λιπτον linea και πινω δυο την ημερα το συγκεκριμενο πρασινο τσαι δεν με πειραζει εχει γευση ανανα και ιβισκο...

Λέει πως έχει διπλάσιες κατεχύνες από το κλασικό πράσινο τσάι...

Littlejohn
09-05-10, 22:05
Μακάρι να υπήρχε στην Ελλάδα εμφιαλωμένο νερό σε διάφορες γεύσεις. Θα είχαν λυθεί πολλά απ`τα προβλήματα μας...

Rise above
09-05-10, 22:25
Μακάρι να υπήρχε στην Ελλάδα εμφιαλωμένο νερό σε διάφορες γεύσεις. Θα είχαν λυθεί πολλά απ`τα προβλήματα μας...

john όσα έχω δοκιμάσει ήταν Γ....ΤΑ :puke:

Littlejohn
09-05-10, 23:52
Έλα ρε...:rolf::rolf::rolf::rolf:

Τι γεύσεις δοκίμασες?

------------------------------

Εγώ, κεράσι και φράουλα που έτυχε να δοκιμάσω πέρυσι, ήταν εξαιρετικά. Σαν αραιωμένος χυμός βέβαια, αλλά μου άρεσαν πολύ...:turtle:

Rise above
10-05-10, 01:49
φράουλα,λεμόνι,βατόμουρο και εγώ είχα φτιαχτεί στην αρχή γιατί λέω op εδώ είμαστε τέρμα οι υπογλυκαιμίες στη δίαιτα αλλα τζίφος :(

Blist3r
11-05-10, 11:39
Εγώ, όποτε με πιάνει αυτό το θέλω-κάτι-να-πιώ-αλλά-όχι-νερό χτυπάω coca cola light σε ένα μικρό μπουκαλάκι για να φύγει το ανθρακικό ή αν μ έχει κόψει αφήνω ένα μεγάλο μπουκάλι στον ήλιο για καμιά μέρα με ένα μικρό σουρωτήρι στη θέση από το καπάκι για να φύγει το ανθρακικό και να μη γεμίζει μύγες(tip: για έξτρα πρωτεϊνη στο ποτό σας μη βάλετε σουρωτήρι).

Αυτό το κάνω γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι το ανθρακικό επηρεάζει την αφομίωση πρωτεϊνης και την πρωτεϊνοσύνθεση.

Δέν έχει την ίδια γεύση χωρίς ανθρακικό αλλά από το τίποτα :P
Κρύο τσάι εννοείται ότι πίνω, αλλά όταν θέλω κάτι πιο γλυκό πίνω την cola(δεν βάζω ζάχαρη στο τσάι)

-beba-
11-05-10, 11:58
Μακάρι να υπήρχε στην Ελλάδα εμφιαλωμένο νερό σε διάφορες γεύσεις. Θα είχαν λυθεί πολλά απ`τα προβλήματα μας...

Τι είναι αυτό?
Δεν έχει ούτε ζάχαρη ούτε γλυκαντικές ουσίες?

Littlejohn
11-05-10, 14:26
Beba...Ναι, δεν έχει καμμιά θερμίδικη αξία. Σκέτο μεταλλικό νερό είναι με γεύσεις (χημικά)...

-beba-
11-05-10, 15:06
Χημικά?
Οχι δεν θα πάρω, ευχαριστώ.

Fouskoter
13-05-10, 10:26
Εγώ αγόρασα λιπτον linea και πινω δυο την ημερα το συγκεκριμενο πρασινο τσαι δεν με πειραζει εχει γευση ανανα και ιβισκο...

Λέει πως έχει διπλάσιες κατεχύνες από το κλασικό πράσινο τσάι...

To καλυτερο και εγω το ιδιο πινω.

traffic
14-05-10, 15:00
τσάϊ πρασινο,ΑΝΘΡΑΚΟΥΧΟ ΝΕΡΟ,και πιστευω πως αν που και που χτυπας και καμια κοκα κολα light-zero κτλπ δεν τρεχει και τπτ ;)

killer85
15-05-10, 00:25
Έχει κάτι έψιλον αυτή η κόκα κόλα... άστα καλύτερα το τσαγάκι που μπορεί να είναι και λιποδιαλύτης...

salpigidis
24-05-10, 19:37
AMSTEL BOCK RE