PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανάμεικτα λαχανικά;



bbonline
07-05-10, 19:11
Το κοτόπουλό μου το συνοδεύω με ανάμεικτα λαχανικά αντί με ρύζι/πατάτα. Κακή συνήθεια ή είναι οκ;

beefmeup
07-05-10, 19:14
bro,δεν περνω ορκο αλλα ειμαι σιγουρος οτι καπου στα αρθρα περι διατροφης θα εχει απαντηση στην ερωτηση σου..η κατι που να σε καλυπτει τεσπα..

δεν ψαχνεις εκει καλυτερα,πριν ρωτησεις σε νεο θεμα??

στα γρηγορα,αν θες να χασεις λιπος εινα καλα..αρκει να περνεις υδτανθκες απο τροφες μες την μερα.αν το γευμα αυτο το κανεις πριν η μετα την προπονηση(χωρις πατατα η ρυζι) χαθηκες..

Napakos
07-05-10, 20:18
αρκει να ειναι πρασινα .... αν λες για καποια συγκεκριιμενα που εχουν μεσα σπαραγια και καλαμποκι και καροτακια δεν κανουνε ...βασικα εξαρταται ποσο αυστηρος εισαι με τον ευατο σου ...εγω παντα πρασινα παιρνω μαρουλια πιπεριες αγγουρια ..κλπ ...

AGGELOS.K
07-05-10, 20:26
Το κοτόπουλό μου το συνοδεύω με ανάμεικτα λαχανικά αντί με ρύζι/πατάτα. Κακή συνήθεια ή είναι οκ;
Πειράζει !!μην γίνεσαι υπερβολικός με τον εαυτό σου θα πέσεις σε αποδόσεις πολύ γρήγορα καλο θα είναι να έχεις τα λαχανικά σου σαν σαλάτα και ακόμη καλύτερα μαρουλάκι...

Eddie
07-05-10, 20:59
Βρε παιδια,τωρα που καλοκαιριαζει τι σαλατα προτιματε?Σε λιγο θα σταματησουν τελειως μαρουλια μπροκολα κουνουπιδια.

Ντοματοσαλατα?

AGGELOS.K
07-05-10, 21:08
Γιατί βρε συ bili θα σταματήσουν τα μαρούλια?όλο το χρόνο έχει το μόνο κακό έτσι όπως έχει γίνει και η μαναβική χρηματηστήριο ...θα ανέβει λίγο ή τιμή anyway
εγω όταν βαρεθώ το μαρούλι θα φάω σπανάκι ωμό με συνδυασμό με ρόκα και λίγο άισμπεργ ,επίσης εαν βαριέστε τα κοινά μαρούλια υπάρχουν επιλογες όπως η λόλα ρώσο πράσινη(βγαίνει και κόκκινη) , το σγουρό μαρούλι ,Γαλλική σαλάτα(έτσι ακριβώς λέγετε η συγκεκριμένη ποικιλία μαρουλιού) θα τα βρείς σε καλά μανάβικα και επιλεγμένα μάρκετς με καλή μαναβική,ή τιμή τους είναι σαφώς πιο πάνω απο το κοινό μαρούλι

Eddie
07-05-10, 21:17
Ρε συ Αγγελε το θεμα ειναι να τρως κατι στην εποχη του.Οπως δε τρως ντοματοσαλατα το χειμωνα ετσι δε προτιμας και μαρουλοειδη το καλοκαιρι.Μετα αναρωτιομαστε τι καρκινογονα και περιεργες ουσιες εχουν τα συμπληρωματα απ τη στιγμη που τρωμε ενα σωρο φαρμακα απο τα οπωροκηπευτικα.Δεν ξερω αλλα εγω και να βρω,γιατι στο μερος που ειμαι καμια φορα δεν ειδα μαρουλι το καλοκαιρι,δε θα παρω.Με βλεπω να τη βγαζω με αγγουρια και πιπεριες..

AGGELOS.K
07-05-10, 21:31
Δεν έχεις και άδικο:thumbup:
Αλλά να ξέρεις και κάτι ακόμα και στην εποχή τους να είναι πάλι φάρμακα έχουν λόγω της μεγάλης παραγωγής.....το καλύτερο είναι να είχαμε τον κήπο μας να ξέραμε και τι τρώμε..προσοχή επίσης πολύ καλό πλήσιμο σε όλα τα λαχανικά με άφθονο τρεχούμενο νερό ..έχω βρεί πολλες φορές υπολοίματα φαρμάκων.

Mod team sorry για τα off topik

apithanos2ki
10-05-10, 02:04
παιδια ο αρακας αν αντικαταστισει το ρυζι η την πατατα σε γευματα προ προπονισησς δινει την ιδια ενεργια με τα προιγουμενα γιατι μ φενεται θεωρητε αμυλουχα τροφη!σε περιοδο γραμωσησ η καταναλωση ντοματας παιζει?
κ κατι ακομα τοα γραμαρια στο ρυζι κ στα κοτοπουλα τα πετραμε πρην η μετα το μαγηρεμα....???
γιατι εχω χασει 3 κιλα σε 8 μερες κ μαλον κατι θα κανω λαθοσ...:(
ευχαριστω

Eddie
10-05-10, 13:24
παιδια ο αρακας αν αντικαταστισει το ρυζι η την πατατα σε γευματα προ προπονισησς δινει την ιδια ενεργια με τα προιγουμενα γιατι μ φενεται θεωρητε αμυλουχα τροφη!σε περιοδο γραμωσησ η καταναλωση ντοματας παιζει?
κ κατι ακομα τοα γραμαρια στο ρυζι κ στα κοτοπουλα τα πετραμε πρην η μετα το μαγηρεμα....???
γιατι εχω χασει 3 κιλα σε 8 μερες κ μαλον κατι θα κανω λαθοσ...:(
ευχαριστω

Τα 3 κιλα σε 8 μερες δε το βλεπω ανησυχιτικο γιατι μπορει να οφειλεται σε υγρα που φευγουν ευκολα τις πρωτες μερες.Ανησυχιτικο θα ελεγα τα 6κιλα σε 16μερες και τα 9 σε 3 βδομαδες κ.ο.κ.Προσωπικα το ρυζι το μετραω αβραστο γιατι με το νερο τα 100γρ πχ γινονται 400.Το κοτοπουλο ψημενο γιατι χανει πολλα υγρα κατα το ψησιμο.