PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια απο τον φιλο ioannis1!!!!!!!!!!



hardtraining
09-05-10, 10:57
μπορω να κανω προπονηση με βαρη 3 φορες την εβδομαδα και θελω να προσπαθησω να βγαλω ενα προγραμμα το οποιο να περιεχει τη γυμναση καθε μυικης ομαδας 2 φορες την εβδομαδα! ο λογος ειναι οτι λογω και αλλων υποχρεωσεων δουλειας οπως εξηγησα δεν μπορω να γυμναζω καθε μυικη ομαδα τη βδομαδα γτ αυτο πρεπει να γινεται σκληρα και εξαντλητικα και λογω κουρασης απο τις δουλειες δεν αποδιδω!

χωρις να θελω να προσβαλλω τα υπολοιπα μελη του φορουμ ζητησα τη βοηθεια του ioannis1 με προσωπικο μηνυμα για την εκδοση ενος τετιου προγραμματος συμφωνα με τις αναγκες μου!

γιαννη ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο που διαθετεις για να με βοηθησεις,...........το εκτιμω!

το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω την ακριβη ενταση που πρειπει να παιζω σε καθε προπονηση δλδ πχ αν κανω πλατη δευτερα και παρασκευη τοτε με τη εντασηθα παιζω την δευτερα και με τη ενταση τη παρασκευη........ρωταω γτ δεν θελω να υπερπροπονηθω και να εχω οποισδηποτε σωματικη συνεπεια......επιβαρυνση κουρασης κλπ

mike1987
10-05-10, 03:37
μπορω να κανω προπονηση με βαρη 3 φορες την εβδομαδα και θελω να προσπαθησω να βγαλω ενα προγραμμα το οποιο να περιεχει τη γυμναση καθε μυικης ομαδας 2 φορες την εβδομαδα! ο λογος ειναι οτι λογω και αλλων υποχρεωσεων δουλειας οπως εξηγησα δεν μπορω να γυμναζω καθε μυικη ομαδα τη βδομαδα γτ αυτο πρεπει να γινεται σκληρα και εξαντλητικα και λογω κουρασης απο τις δουλειες δεν αποδιδω!

χωρις να θελω να προσβαλλω τα υπολοιπα μελη του φορουμ ζητησα τη βοηθεια του ioannis1 με προσωπικο μηνυμα για την εκδοση ενος τετιου προγραμματος συμφωνα με τις αναγκες μου!

γιαννη ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο που διαθετεις για να με βοηθησεις,...........το εκτιμω!

το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω την ακριβη ενταση που πρειπει να παιζω σε καθε προπονηση δλδ πχ αν κανω πλατη δευτερα και παρασκευη τοτε με τη εντασηθα παιζω την δευτερα και με τη ενταση τη παρασκευη........ρωταω γτ δεν θελω να υπερπροπονηθω και να εχω οποισδηποτε σωματικη συνεπεια......επιβαρυνση κουρασης κλπ

παντως 2 φορες προπονηση την καθε μυικη ομαδα, χωρις διατροφη ξεκουραση και συμπληρωματα δεν βγαινει.. ειδικα αν κουραζεσαι κιολας στη δουλεια σου.. λογικα διατροφη κανεις.. τα αλλα δυο δες.. προσωπικη μου γνωμη. δεν ειμαι ο ioannis1 αλλα θα ηταν καλο να ζητας και την γνωμη των υπολοιπων παιδιων που κανουν πολυ καλη δουλεια εδω και θα σε βοηθησουν...:green: καλη συνεχεια!:thumbup:

kutsup
10-05-10, 08:00
Για πιο λόγο να κάνεις σε 3 προπονήσεις δύο φορές όλο το σώμα? Δεν έχει λογική αυτό που θέλεις. Εκτός αν κάνεις πολύ ελαφριές προπονήσεις.

ioannis1
10-05-10, 21:57
λοιπον θα σου πω τη γνωμη μου.στη μια προπονηση θα κανεις μονο βασικες ασκησεις με μπαρα και αλτηρες ενω στη δευτερη θα κανεις πιο ελαφρια προπονηση με τροχαλιες και μηχανηματα.οστοσο σε τρεις μερες δεν γινεται να βγουν ολα 2 φορες.εγω θα εκανα κατι τετοιο.επαναληψεις 15-10-6-8

1 μερα στηθος πλατη ωμοι τρικεφαλοι
1.πιεσεις παγκου οριζοντιο
2.πιεσεις αλτηρων σε επικλινη
3.εμπροσθολαιμιες ελξεις τροχαλιας
4.κωπηλατικη μπαρας
5.οπισθολαιμιες πιεσεις μπαρας στη σμιθ
6.πλαγιες εκτασεις αλτηρων ορθιος
7.γαλικες εκτασεις σε οριζοντιο παγκο με στραβομπαρα

2 μερα ποδια πλατη δικεφαλος
1.σκουωτ
2.πιεσεις ποδιων
3.μονοζυγο 4 σετ
4.κωπηλατικη τροχαλια καθιστος
5.καμψεις μπαρας ορθιος

3 μερα στηθος ωμοι τρικεφαλοι δικεφαλοι
1.πιεσεις μπαρας σε επικλινη
2.πεκ ντεκ
3.πιεσεις αλτηρων καθιστος
4.κωπηλατικη με μπαρα ορθιος
5.πιεσεις σε οριζοντιο παγκο με κλειστη λαβη
6.εκτασεις τροχαλιας προς τα κατω.
7.καμψεις αλτηρα στο μαξιλαρι σκωτ

hardtraining
11-05-10, 19:45
γιαννη σε ευχαριστω παραγματικα εισαι καταπληκτικος φιλε να σαι καλα! θα το κανω το προγραμμα φιλε μιας και μου το εβγαλες ο ιδιος!

υπαρχει κανενας κυνδυνος τραυματισμου η υπερπροπονησης με τη χρηση τετιου προγραμματος?

λογικα θα παιζω ενταση γυρω στο 60% ε?

ioannis1
11-05-10, 22:24
ε ναι μη φορτωνεσαι δεν ειναι και ευκολο μη ξεγελαστεις.και θελει καλο φαγητο.