PDA

Επιστροφή στο Forum : Green tea plus γνωμες



pigasos77
11-05-10, 16:36
Παιδια καλησπερα ! Τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο προιον ? Παω καθημερινα και τρεχω 1 ωριτσα ! Αυτο θα με βοηθισει καθολου να χασω κανα κιλο ? :unsure:


http://www.vitamins.gr/E1135C3D.el.aspx

paulakos
11-05-10, 16:57
Το bamix το ξερεις φιλε...?
Περα απο την πλακα,πες μας ποσο χρονων εισαι κιλα,εκατοστα,πες μας για σενα.....

pigasos77
11-05-10, 17:09
1.70 100 κιλα ! 25 χρονων

Ασχολουμε απο μικρος με μπασκετ τρεξιμο κικμποξ ! Μια ζωη στη αθληση ! παντα ειμουν 70-75 κιλα !

Εχω μεγαλο θωρακα και πλατες και μπρατσα χωρις ουσιες ! Απλα τα κιλα τα πηρα γαμωτο στη κοιλια ! Τα κιλα τα πηρα τα 2 τελευταια χρονια λογω ανχους και σχολης ! Παρατησα και τη γυμναστικη ! Κανα μπασκετακι που και που !

Τωρα ψαχνω τροπο να χασω τη κολοκοιλια και τη μεση ! Διαβασα για αυτα τα χαπια και νομιζω με λιγο τρεξιματακι θα χασω κανα 10 κιλο σε κανα μηνα !

killer85
11-05-10, 17:25
Κατά την γνώμη μου έχεις περιθώρια να χάσεις πάρα πολλά με την προπόνηση και ην διατροφή... κάτι άλλο θα μπορούσες να πάρεις αν ήσουν σε ποσοστό 10 με 15% και θα ήθελες να κατέωεις. Εγώ με 24% μόνο αερόβια κάνω και σωστή διατροφή με την βοήθεια των παιδίων και πάω πάρα πολύ καλά...

pigasos77
11-05-10, 17:30
Το καλο με εμενα ειναι οτι πριν κατι μηνες ετρωγα καθε μερα χορτα νερο λιγο κρεατακι το μεσημερι και εχανα ενα κιλο την ημερα χαλαρα ! εχω καλο μεταβολισμο ! Τα σουβλακια και οι σοκολατες με καναν ετσι :P Για το ποσοστο που μου λες φιλε μου δε τα ξερω αυτα ! Παντως εχω κανει μεγαλη κοιλια ! Σαν φραπας εγινα :turtle:

Τωρα σκεφτομαι διατροφη και αυτες τις ταμπλετες με το πρασινο τσαι ! Αλλα δε ξερω κατα ποσο αξιζει να δωσω 40 ευρω και ποσο θα βοηθησουνε

blackgym
11-05-10, 17:33
Παιδια καλησπερα ! Τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο προιον ? Παω καθημερινα και τρεχω 1 ωριτσα ! Αυτο θα με βοηθισει καθολου να χασω κανα κιλο ? :unsure:


http://www.vitamins.gr/E1135C3D.el.aspx

με τιποτα δεν μπορεις να χασεις 10 κιλα σε ενα μηνα το πολυ 6 θα χασεις και για να χασεις περιφερεια και σωσιβιο πρεπει να κανεις διατροφη -διετα 6 γευματα τρεξιμο 40λεπτο 3 φορες την εβδομαδα σε μετρια ενταση οτι και συμπληρωμα να παρεις αν δεν κανεις διατροφη θα δεις ενα 5% διαφορα πανω..απο προσωπικη εμπειρια στο λεω..φτιαξε διατροφη ποσταρε τη

pigasos77
11-05-10, 20:42
Πιστευω πως αν μια εβδομαδα ακολουθησω διατροφη με φρουτα και κοψω το κρεας ! Φρουτα και σαλατες και καθολου βραδινο και 2 ωρες κικμποξ την ημερα χανονται τα κιλα !

Αν πινω και πρασινο τσαι ενα 4 αρι κιλα τη πρωτη βδομαδα τα χανω ! Απλα μακρια απο παγωτα-σουβλακια-αναψυκτικα ! Κρεας μια φορα την εβδομαδα και κανα ψαρακι που και που δε παχαινει ! Θα το εφαρμοσω και θα σας πω !

giannis64
11-05-10, 20:46
μην πεις!!!! αποτυχία θα είναι!!! καλά είναι να διαβάσεις λίγο περί διατροφής πριν αποφασίσεις να βγάλεις κάποιο διατροφικό πλάνο.

killer85
11-05-10, 21:22
Πιστευω πως αν μια εβδομαδα ακολουθησω διατροφη με φρουτα και κοψω το κρεας ! Φρουτα και σαλατες και καθολου βραδινο και 2 ωρες κικμποξ την ημερα χανονται τα κιλα !

Αν πινω και πρασινο τσαι ενα 4 αρι κιλα τη πρωτη βδομαδα τα χανω ! Απλα μακρια απο παγωτα-σουβλακια-αναψυκτικα ! Κρεας μια φορα την εβδομαδα και κανα ψαρακι που και που δε παχαινει ! Θα το εφαρμοσω και θα σας πω !

Ποια κιλά θες να χάσεις τα μυικά... μην κάνεις τις βλακείες που έκανα και εγώ που έχασα από παντού εκτός από την κοιλία... μετά από αρκετά χρόνια μόλις έκανα αυτό που έμαθα απο εδώ είδα τέτοια αποτελέσματα που δεν είχα δει ποτέ...

pigasos77
11-05-10, 21:24
τι εκανες φιλε killer ? Τι προγραμμα ακολουθησες ?

killer85
11-05-10, 21:46
Τότε που έκανα ότι μου κατέβει κατά την κρίση μου, βλακείες οι οποίες δεν είναι καν άξιες αναφοράς... Τώρα αν θες δες το topic μου διατροφή για το σωσίβιο διάβασε αυτά που σου είπαν τα παιδία, φτιάξε μια σωστή διατροφή, πόσταρε την να στην διορθώσουν και μετά είναι όλα θέμα χρόνου...

iroNMike1995
24-07-10, 17:59
Δεν χρειαζεται να παρεις χαπια.
Πηγαινε στο supermarket της γειτονιας σου και παρε πρασινο τσαι ΕVRIPOS.
Ειναι απλο βραζεις το νερο ριχνεις μεσα το φακελακι σκεπασε το ποτηρι με ενα πιατο και μετα απο κανα 10λεπτο ριξε λιγες σταγονεσ λεμονι.
Και ειναι ετοιμο για να το πιεις. Φυσικο και αποτελεσματικοτατο!

Silver
24-07-10, 18:41
1.70 100 κιλα ! 25 χρονων

Ασχολουμε απο μικρος με μπασκετ τρεξιμο κικμποξ ! Μια ζωη στη αθληση ! παντα ειμουν 70-75 κιλα !

Εχω μεγαλο θωρακα και πλατες και μπρατσα χωρις ουσιες ! Απλα τα κιλα τα πηρα γαμωτο στη κοιλια ! Τα κιλα τα πηρα τα 2 τελευταια χρονια λογω ανχους και σχολης ! Παρατησα και τη γυμναστικη ! Κανα μπασκετακι που και που !

Τωρα ψαχνω τροπο να χασω τη κολοκοιλια και τη μεση ! Διαβασα για αυτα τα χαπια και νομιζω με λιγο τρεξιματακι θα χασω κανα 10 κιλο σε κανα μηνα !


Χαιρετω!

Φιλε οπως ολοι ξερουμε το να στοχευσουμε σε τοπικα σημεια οπου εχουν περισσοτερο λιπος δε μπορουμε και ειδικοτερα κοιλιας, γυρο απο τη μεση κλπ κλπ..... αυτο που πρεπει να γινει ειναι να ακολουθησης μια ισορροπιμενη διατροφη με εμφαση στη πρωτεινη, βαρη και αεροβια......

Ειλικρινα οτιδηποτε αλλο ΚΑΙ ιδιαιτερα ''απεργια'' πεινας θα φέρουν το αντιθετο αποτελεσμα. Σε περιπτωση που στερησης στο οργανισμο σου γευματα και διατροφικα στοιχεια το μονο που θα καταφερεις ειναι να τον φερεις σε κατασταση αδρανιας, δηλαδη δε θα πετυχαινεις καυσεις.

Συγκεντρωσε οσες περισσοτερες πληροφοριες απτα αναλογα Θεματα εδω στο φορουμ, διαβασε απο τα μελη την πορειας τους και δημιουργισε το δικο σου πλανο.

Οπως και γω και αρκετοι αλλοι εχουν παρομοιο προβλημα, αλλοι πιο πολυ και αλλοι πιο λίγο, οτι χρειαστης ρωτα στο αναλογο Θεμα....

Καλο διαβασμα :-)

Silver
24-07-10, 18:49
Πιστευω πως αν μια εβδομαδα ακολουθησω διατροφη με φρουτα και κοψω το κρεας ! Φρουτα και σαλατες και καθολου βραδινο και 2 ωρες κικμποξ την ημερα χανονται τα κιλα !

Αν πινω και πρασινο τσαι ενα 4 αρι κιλα τη πρωτη βδομαδα τα χανω ! Απλα μακρια απο παγωτα-σουβλακια-αναψυκτικα ! Κρεας μια φορα την εβδομαδα και κανα ψαρακι που και που δε παχαινει ! Θα το εφαρμοσω και θα σας πω !


Οσον αφορα τα πιο πανω, γνωμη μου, ειναι να τα ξανασκεφτεις....

Αυτη η διατροφη ειναι για παρα πολυ υπερβαρα ατομα που και παλι δεν τους δινουν τετοια διατροφη.

Το πρασινο τσαι δε κανει θαυματα ειναι πχ ενας κοκκος στη αμμο. Ευεργετικα απλα το συνιστουνε σε μια καταναλωση περιπου 4 κουπες την μερα.

anthimos
13-06-11, 17:19
καλησπερα σε ολους. αποτι διαβασα στο φορουμ κιαλοι εχουν το ιδιο προβλημα με μενα μονο που το προβλημα μου εμενα ειναι οτι δεν ξερω και πολλα απο διαιτες.ειδα τιν διαφημιση στιν τηλεοραση και μου κινησε το ενδιαφερον.εχο προσπαθισει διαφορεσ διαιτες και απο διατροφολογους και μονος.αξιζει να τα δοκιμασο μαζι με διατροφη και καμια 30min-60min τρεξιμο (δεν αντεχω παραπανω τορα γιατι δουλευω και ολο το προι απο 5-3 τορα που τελειωσα το σχολειο) αμα ξερει καποιος μπορει να με βοιθησει ευχαριστο για τον χρονο σας
(το υψος μου ειναι 1,82 ειμαι 105κιλα 17χρονων)

Panosss
13-06-11, 17:51
Όχι δεν αξίζει.
Αυτό που χρειάζεσαι είναι καλή διατροφή, πειθαρχία και άσκηση.
Εγγυημένο αποτέλεσμα. μην ψάχνεις θαυματουργά χάπια και ουσίες. Η αλήθεια είναι πάρα πολύ απλή.
Υποθερμιδική διατροφή και άσκηση

gym
13-06-11, 17:54
Όχι δεν αξίζει.
Αυτό που χρειάζεσαι είναι καλή διατροφή, πειθαρχία και άσκηση.
Εγγυημένο αποτέλεσμα. μην ψάχνεις θαυματουργά χάπια και ουσίες. Η αλήθεια είναι πάρα πολύ απλή.
Υποθερμιδική διατροφή και άσκηση

+1000 και διαρκεια στην προσπαθεια σου!

anthimos
13-06-11, 19:04
η υποθερμικη διατροφη τι ειναι??? συμφονω και εγω μαζι σου απλα για κατι εξτρα πιο γρηγορο ενδιαφερθικα για αυτα

gym
13-06-11, 19:07
η υποθερμικη διατροφη τι ειναι??? συμφονω και εγω μαζι σου απλα για κατι εξτρα πιο γρηγορο ενδιαφερθικα για αυτα

υποθερμιδικη διατροφη ειναι αυτη στην οποια οι θερμιδες που καταναλωνεις καθημερινα ειναι λιγοτερες απο αυτες που καις,εχεις δηλαδη θερμιδικο ελειμμα και χανεις ετσι...