PDA

Επιστροφή στο Forum : Lipton Linea



Plus
11-05-10, 20:54
Τι γνώμη εχετε για το Lipton Linea (πρασινο τσαι-ανανας) ? Βοηθησε κανέναν στην λιποδιάλυση? Δύο γνωστοί μου πίνουν κάθε απόγευμα-βράδυ ενα φλιτζανι με λιγες σταγονες στιμένο λεμονι. Ο ενας λεει πως τον βοηθαει ενω ο αλλος λεει οτι δεν εχει ιδιατερα αποτελεσματα. Ξερετε εσεις τιποτα για το προιον? :turtle:

giorgospet
11-05-10, 20:59
Πλάκα κάνεις;

Plus
11-05-10, 21:02
Για να το ποσταρω μαλλον οχι :moderator:

Svein
11-05-10, 21:04
Έπινα πέρυσι στην γράμμωση το καλο ειναι οτι μου έκοβε την όρεξη και προκαλουσε διούρηση ...! Οσο έπινα κατέβηκαν τα ποσοστά λίπους αλλα δεν ξέρω αμα ηταν απο αυτο ;) !

killer85
11-05-10, 21:18
Παιδία έχω 4 μέρες που πίνω, όντως πολύ κατ@ρημα, τώρα για λιποδιάλυση δεν νομίζω... Πάντως έχω την εντ'υπωση πως καθαρίζει τα νεφρά καλύτερα από το νερό...

giorgospet
12-05-10, 12:07
Γιατί δεν το φθιαχνετε μόνοι σας; Πάρτε πράσινο τσάι βράστε το και βάλτε το μετά από 1 ώρα στο ψυγείο. Συμφέρει οικονομικά. Αν θέλετε βάλτε και χυμό φκρέιπ φρουτ μέσα.:thumbup:

-beba-
12-05-10, 12:10
Γιατί δεν το φθιαχνετε μόνοι σας; Πάρτε πράσινο τσάι βράστε το και βάλτε το μετά από 1 ώρα στο ψυγείο. Συμφέρει οικονομικά. Αν θέλετε βάλτε και χυμό φκρέιπ φρουτ μέσα.:thumbup:

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Μπράβο φίλε μου. Εχεις απόλυτο δίκιο.

killer85
12-05-10, 13:08
Μα μόνοι μας το φτιάχνουμε υπάρχει και σε φακελάκια.

Plus
12-05-10, 13:24
Δεν εννοουμε τις αλουμινενιες συσκευασιες,υπαρχει Lipton Linea σε φακελακια,το βραζεις κανονικα και κανεις τσαι... το θεμα δεν ειναι τι συμφερει και τι οχι κτλ ομως :rolf: βοηθαει στην λιποδιαλυση? ξερετε κατι? :-D

Svein
12-05-10, 13:37
Δεν εννοουμε τις αλουμινενιες συσκευασιες,υπαρχει Lipton Linea σε φακελακια,το βραζεις κανονικα και κανεις τσαι... το θεμα δεν ειναι τι συμφερει και τι οχι κτλ ομως :rolf: βοηθαει στην λιποδιαλυση? ξερετε κατι? :-D

Πρασινο τσαι ειναι (λεει με διπλάσιες κατυχινες κιολας :toast: ) αρα ΝΑΙ !

killer85
12-05-10, 14:12
Καλύτερα τις αλουμινένιες συσκευασίες και όχι το έτοιμο... διότι μπορείς να ορίσεις εσύ το πόσο δυνατό το θες η όχι...

superman79
12-05-10, 16:28
Παιδια εγω δε το εχω και σε ιδιαιτερη εκτιμηση.Ειναι πολυ καλο αντιοξειδωτικο,διουρητικο για λιποδιαλιτη δε του το χω

killer85
12-05-10, 16:36
:thumbup::thumbup::thumbup:

KILERMAN
12-05-10, 16:44
με δεδομενο οτι το πρασινο τσαι κανει καλο,και λιποδιαλυση και αντιοξειδωτικο και οτιδηποτε αλλο,η χρηση του ειναι θετικη.
Σημαντικη παρατηρηση=καθε μερα μισο λιτρο θελει και προφανως αποτελεσματα μετα 1 μηνα χρησης.Εγω βλεπω αποτελεσματα.

xBlaCk
12-05-10, 16:51
Το σημαντικότερο είναι οτι εφόσον έιναι εντάξει και μπορω να το εντάξω στη
διατροφή μου, πιστέυω θα βοηθήσει πολύ τωρα το καλοκαίρι αντί για αναψυκτικά κτλπ!!! 8-)

Svein
12-05-10, 17:14
Το σημαντικότερο είναι οτι εφόσον έιναι εντάξει και μπορω να το εντάξω στη
διατροφή μου, πιστέυω θα βοηθήσει πολύ τωρα το καλοκαίρι αντί για αναψυκτικά κτλπ!!! 8-)

:thumbup::thumbup::thumbup:

albertob30
12-05-10, 19:07
επινα περσυ το καλοκαιρι πριν την πρωινη αεροβια και ειδα διαφορα .. μην φανταστειτε τπτ τρελο αλλα ενταξει..

gj
12-05-10, 19:30
Εγω αυτό χρησιμοποιώ. Μαρεσει και η γευση του με τα φρουτα και λένε ότι ειναι πολύ πιο πλουσιο σε κατεχινες από το απλό πράσινο( δεν ξέρω αν αυτό ισχυει ή αν είναι διαφημιστικό τρικ)...
Για διουρηση δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ουτος η αλλίως από το τόσο νερό που πίνω κατουράω τόσο συχνά που δεν κινδυνεύουμε από πυρκαγιές φέτος το καλοκαίρι :P:P:P

Plus
12-05-10, 21:10
Εγω αυτό χρησιμοποιώ. Μαρεσει και η γευση του με τα φρουτα και λένε ότι ειναι πολύ πιο πλουσιο σε κατεχινες από το απλό πράσινο( δεν ξέρω αν αυτό ισχυει ή αν είναι διαφημιστικό τρικ)...
Για διουρηση δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ουτος η αλλίως από το τόσο νερό που πίνω κατουράω τόσο συχνά που δεν κινδυνεύουμε από πυρκαγιές φέτος το καλοκαίρι :P:P:P


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ακου τι ειπε χαχαχαχα κλαιω απτο γελιο :rolf::eleph::geek::geek::bowdown::bowdown::bowdown::rolf:

ναι οντως,ειναι καλο,απλα καπιοι λενε οτι επειδη εχει συντηριτικα μεσα κτλ δεν κανει τοση δουλεια κτλ

cleveland23
22-06-10, 15:51
Γιατί δεν το φθιαχνετε μόνοι σας; Πάρτε πράσινο τσάι βράστε το και βάλτε το μετά από 1 ώρα στο ψυγείο. Συμφέρει οικονομικά. Αν θέλετε βάλτε και χυμό φκρέιπ φρουτ μέσα.:thumbup:

Γιατι να το βαλουμε μετ απο 1 ωρα στο ψυγειο και οχι αμεσως?παιζει καποιο ρολο αυτο?

DrGreem
23-06-10, 13:23
Γιατι να το βαλουμε μετ απο 1 ωρα στο ψυγειο και οχι αμεσως?παιζει καποιο ρολο αυτο?

Yποθέτω επειδή δεν κάνει να βάζεις στο ψυγείο ζεστά προϊοντα..

primordial
23-06-10, 16:35
Γιατι να το βαλουμε μετ απο 1 ωρα στο ψυγειο και οχι αμεσως?παιζει καποιο ρολο αυτο?


Yποθέτω επειδή δεν κάνει να βάζεις στο ψυγείο ζεστά προϊοντα..

:thumbup:.....

Πρόσφατα δοκίμασα να φτιάξω ένα δροσιστικό ρόφημα με τσάι....

Σε 750ml. βρασμένο νερό έριξα 5 φακελάκια τσάι Lipton με γεύση κόκκινα φρούτα.... το άφησα κάνα εικοσάλεπτο να κρυώσει λίγο. Καθάρισα καμμιά δεκαριά κεράσια κ μια φέτα καρπούζι. Ρίχνω στο μπλέντερ καμμιά δεκαριά παγάκια, τα κεράσια κ το καρπούζι κ το 700 περίπου ml τσάι............. και άρχισε ο σαματάς.....

Το αποτέλεσμα απίστευτο, δροσιστικό κ ότι ζάχαρη έχουν τα φρούτα. Ήταν ένα ψιλό cheat ροφηματάκι.....:green::green:

Επιλογές υπάρχουν πολλές, όρεξη να πειραματιστείς να υπάρχει...... mad scientist ένα πράγμα.....:thumbup:

sailim
01-02-15, 18:52
Το δοκιμασα προσφατα και μου φανηκε ιδιαιτερα πικρο, παρολο που πινω γενικάπρασινο τσαι..
Ειναι οντως πικρο ή ετσι το αισθανομαι εγω;