PDA

Επιστροφή στο Forum : Βρώμη



Σελίδες : 1 [2] 3

Panagiot1s
02-02-11, 02:19
Δοκιμαστε στην αλεσμενη βρομη με το γαλα, να βαλετε ΗΕΜΟ. Μερικα κομματια απο το hemo θα κατσουν στον πατο με τη βρομη και θα γινουν ενα ωραιο μιγμα.
Συγκεκριμενα hemo και οχι πχ καοτονικ γιατι το χεμο καθετε στον πατο.

ΥΓ. δεν δουλευω για την hemo-εταιρια.

Levrone
02-02-11, 02:44
παιδες εχει βγαλει η QUAKER κατι καινουρια προιοντα..

το ενα ειναι βρωμη με μαυρη σοκολατα και ενα αλλο με ξηρους καρπους..

πρεπει να μετρανε πολυ.

αλλα πηγα και τα ζητησα σε σουπερ μαρκετ και εφαγα χυλοπιτα..

δεν εχουν ερθει λεει..:unsure:

Ramsis
02-02-11, 12:35
Φιλε μου και οτι παιρνεις ενα σκουπ μετα την προπονηση δεν εχει να λεει κατι!!!!!!!!!Μπορεις να παρεις ενα σκουπ το πρωι και ενα μετα την προπονηση σου!!!!!!!!!!!!Δεν θα παθεις κατι!!!!!!!!!!Α μετα την προπονηση καλυτερα ενα σκουπ πρωτεινης παρα σκετη βρωμη!!!!!!!!Επισης μπορεις να κανεις τον εξης συνδιασμο για πρωινο με την βρωμη!!!!!!!!!10 κ.γ βρωμη,1σκουπ πρωτεινη,1 μπανανα,1 μπαριτσα ολικης αλεσης της κελοκς επισης μπορεις να ριξεις κανα ξηρο καρπο η κανα αποξηραμενο φρουτο!!!!!!!!!!Εγω παντως τετοιες μιξεις εκανα οταν επαιρνα!!!!!!!!!
Θα το Δοκιμασω...ευχαριστω παντως!!:thumbup:

Ramsis
02-02-11, 12:36
Δοκίμασε να κάνεις πιτάκι βρώμης. Δες παρακάτω :


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=693&highlight=%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BA%CE%B9+%CE%B2%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B7%CF%82

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1622&highlight=%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BA%CE%B9+%CE%B2%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B7%CF%82
Ευχαριστω dionisos!!;):thumbup::thumbup:

Wolve
02-02-11, 12:37
παιδες εχει βγαλει η QUAKER κατι καινουρια προιοντα..

το ενα ειναι βρωμη με μαυρη σοκολατα και ενα αλλο με ξηρους καρπους..

πρεπει να μετρανε πολυ.

αλλα πηγα και τα ζητησα σε σουπερ μαρκετ και εφαγα χυλοπιτα..

δεν εχουν ερθει λεει..:unsure:

και εμενα το ιδιο μου ειπαν :unsure:

Ramsis
02-02-11, 12:37
παιδες εχει βγαλει η QUAKER κατι καινουρια προιοντα..

το ενα ειναι βρωμη με μαυρη σοκολατα και ενα αλλο με ξηρους καρπους..

πρεπει να μετρανε πολυ.

αλλα πηγα και τα ζητησα σε σουπερ μαρκετ και εφαγα χυλοπιτα..

δεν εχουν ερθει λεει..:unsure:
Που τα ειδες??αμα τα βρεισ στο net βαλε κανα link!!με σωζεισ...:P

Ramsis
02-02-11, 12:39
Δοκιμαστε στην αλεσμενη βρομη με το γαλα, να βαλετε ΗΕΜΟ. Μερικα κομματια απο το hemo θα κατσουν στον πατο με τη βρομη και θα γινουν ενα ωραιο μιγμα.
Συγκεκριμενα hemo και οχι πχ καοτονικ γιατι το χεμο καθετε στον πατο.

ΥΓ. δεν δουλευω για την hemo-εταιρια.
Το ιδιο οταν το κανω με πρωτεινη...καθεται η βρωμη με ελαχιτση πρωτ. στον πατο..
:green: αηδια..

Ramsis
02-02-11, 12:51
Ναι σαν χυλός θα βγει.
Μια χαρά είναι απο γεύση...
Ειδικά αν βάλεις ότι σου είπα...

Ναι αν έχεις μάθει να τρώς σοκολατίνα με συνοδεία κρουασάν βουτύρου και Μιλκο για πρωινό, ίσως δυσκολευτείς.

Αλλα μη πιέζεσαι βραδερφέ
Φάε παγωτό με σιρόπι και κρέπες με μερέντα. Δεν πειράζει:turtle:

Ρε φιλε εναν απλο καφε εχω συνηθισει να πινω αραξε λιγο..τεσπα αμα τρωγωταν δεν θα εκανα post το θεμα...ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα ετσι οπως βγαινει δεν τρωγεται...!!;)

Ramsis
02-02-11, 12:53
τι πιο απλο,παγωμενο γαλα με quaker για πρωινο,δυσκολευεται την ζωη σας
Μα δεν τρωγεται...πως το τρως ρε φιλε...??:(:(

Ramsis
02-02-11, 12:54
ναι στο μπλέντερ....
Θέμα συνήθειας είναι φίλε.....σε όλους φαντάζομαι φαίνεται κάπως στην αρχή αλλά οι περισσότεροι το τρώνε με ευχαρίστηση μετά.


το πρωινό εννοώ τρώνε......διευκρίνηση για τα πονηρά μυαλά
:P:P:P;):):P:P:P

Ramsis
02-02-11, 12:59
Oταν δεν ειχα σκονη,επαιρνα κουακερ το τριβα στο μπλεντερ,μετα νερο,πρωτεινη ξαναχτυπημα και μονορουφι.

Τι συνταγες και κουραφεξαλα λετε,σιγα μη καθομαι να βραζω τη βρωμη,να τη χτυπαω,να της μιλαω,να τη χαιδευω στ αυτακι και να στο τελος να την πινω.

Μπαμ και κατω!!Πολυ μερακληδες μου βγηκατε :lol:

Και για τις πιο hardcore μερες που δε θελω πρωτεινη,νερο με βρωμη και κατω.
Ετσι δοκιμασα και χθες σε μπλεντερ μαζι με γαλα,ενα σκουπ πρωτεινη και 40γρ βρωμη,αλλα η βρωμη ψιλο εκατσε στον ππατο με αποτελεσμα να κραταει και λιγο απο την πρωτ. στον πατο...τεσπα εβαλα μετα λιγο νερο στο κατακαθι να το πιω και...μου γυρησαν τα ματια και τα εντερα και το στομαχη και ολα...:green::green:

eri_87
02-02-11, 21:27
Πω πω... πολύ περίεργο μου φαίνεται να δυσκολέυονται τόσο μερικοί με τη βρώμη! Έχουμε πει 10τρόπους... Πάντως εμένα η βρώμη με γάλα βρασμένη, μέλι κ σταφίδες είναι το αγαπημένο μου παιδικό γεύμα (συνήθως βράδινό :1laugh:)! Τ Ε Λ Ε Ι Ο ! ! ! Μόνο έτσι την ήξερα τη βρώμη κ δυσκολεύτηκα να την τρώω μόνο με νερό, αλλά συνήθισα!

Panagiot1s
03-02-11, 03:46
Το ιδιο οταν το κανω με πρωτεινη...καθεται η βρωμη με ελαχιτση πρωτ. στον πατο..
:green: αηδια..

Εμενα αυτο μου αρεσει
χεχε
βιτσια ειναι αυτα...:green:

overtheclouds
03-02-11, 04:29
Η βρώμη που παίρνω στα 100 gr τα 11 είναι πρωτείνη.
Αυτο που θέλω να ρωτήσω σε ποιό γεύμα της μέρας να τρώω βρώμη , μέχρι τώρα έτρωγα στο πρωινό μόλις ξυπνούσα μαζί με ταχίνη.
Αλλά κάπου διάβασα ότι λόγω υδατανθράκων βοηθάει και ως προπροπονητικό , αληθεύει?

Eddie
03-02-11, 12:38
Η βρώμη που παίρνω στα 100 gr τα 11 είναι πρωτείνη.
Αυτο που θέλω να ρωτήσω σε ποιό γεύμα της μέρας να τρώω βρώμη , μέχρι τώρα έτρωγα στο πρωινό μόλις ξυπνούσα μαζί με ταχίνη.
Αλλά κάπου διάβασα ότι λόγω υδατανθράκων βοηθάει και ως προπροπονητικό , αληθεύει?

Η πρωτεινη που εχει η βρωμη να ξερεις ομως οτι ειναι φυτικης προελευσης χωρις ολοκληρωμενο προφιλ αμινοξεων.

Μια χαρα την τρως το πρωι,για μετα την προπονηση δεν ειναι και η καλυτερη λυση επειδη εχει πολλες φυτικες ινες που θα καθυστερησουν και την απορροφηση της πρωτεινης.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι αν θες,να την βαλεις για υδατανθρακα στο στερεο μεταπροπονητικο αντι για πατατα,ρυζι η οτι αλλο εχεις και αν εχεις,δλδ να πιεις το ροφημα και να φας μετα απο καμια ωρα που θα εχει απορροφηθει η πρωτεινη.

Nosblos
03-02-11, 13:25
παιδες εχει βγαλει η QUAKER κατι καινουρια προιοντα..

το ενα ειναι βρωμη με μαυρη σοκολατα και ενα αλλο με ξηρους καρπους..

πρεπει να μετρανε πολυ.

αλλα πηγα και τα ζητησα σε σουπερ μαρκετ και εφαγα χυλοπιτα..

δεν εχουν ερθει λεει..:unsure:

+1.000...
δοκιμασα ενα μπολ απο φιλο...
ειναι super....
τα κανονικα δεν τα ετρωγα εξου οτι με πριζουν κι ολας...
τα κανινουργια ειναι κομπλε...τσιμπησε τα και θα θυμηθεις!!

υ.σ. με ξηρους καρπους δοκιμασα!!!

Ramsis
03-02-11, 13:35
+1.000...
δοκιμασα ενα μπολ απο φιλο...
ειναι super....
τα κανονικα δεν τα ετρωγα εξου οτι με πριζουν κι ολας...
τα κανινουργια ειναι κομπλε...τσιμπησε τα και θα θυμηθεις!!

υ.σ. με ξηρους καρπους δοκιμασα!!!
Πως τα λενε??πες μας...

vAnY
03-02-11, 14:40
:)σιγουρα τα καινουρια quaker με σοκολατα ειναι πιο γευστικα αλλα εχουν μεγαλη διαφορα απο τη κανονικη σκετη βρωμη, δηλαδη για καποιον που θελει να προσεχει πολυ τ διατροφη του δεν θα τη συνηστουσα :(

Πινακας για τα quaker με σοκαλατα υγειας

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20678&stc=1&d=1296732985

Πινακας για κανονικα quaker

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20679&stc=1&d=1296733063

(Πηγη: επισημο ελληνικο site της quaker)

δειτε διαφορα στους "Υδατανθρακες -ΕΚ των οποιων σακχαρα", "λιπαρες υλες", Πρωτεινη....

:(

eri_87
03-02-11, 14:45
:)σιγουρα τα καινουρια quaker με σοκολατα ειναι πιο γευστικα αλλα εχουν μεγαλη διαφορα απο τη κανονικη σκετη βρωμη, δηλαδη για καποιον που θελει να προσεχει πολυ τ διατροφη του δεν θα τη συνηστουσα :(

Πινακας για τα quaker με σοκαλατα υγειας

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20678&stc=1&d=1296732985

Πινακας για κανονικα quaker

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20679&stc=1&d=1296733063

(Πηγη: επισημο ελληνικο site της quaker)

δειτε διαφορα στους "Υδατανθρακες -ΕΚ των οποιων σακχαρα", "λιπαρες υλες", Πρωτεινη....

:(

:thumbup::thumbup::thumbup:
Αυτό κοίταγα κι εγώ τώρα....;) Απλά αυτοί που δε τρώνε με τίποτα τη βρώμη κ παίρνουν άλλα δημητριακά, μπορούν να πάρουν αυτά! Ή για κάποιες μέρες για αλλαγή.

vAnY
03-02-11, 14:53
ναι αμε ! ο καθενας κανει τις επιλογες του :)

κουλης
03-02-11, 15:10
Εγω παλι στο πρωινο μου βαζω δημητριακα,πχ cherios που μ'αρεσουν.
Βρωμη πρωι πρωι ειναι σαν τσιμεντο,δεν κατεβενει με τιποτα πρεπει να βαλω 3+ κουταλιες μελι για να μπει στο στομα.
Δεν μιλαω για την αλεσμενη αλλα την κανονικη...:pale:

και εμενα με τρελενουν τα cheerios....! αλλα φουλ στην ζαχαρη ρε συ γιαννη... :/

Galletiosfp
03-02-11, 15:18
1 κουταλι μεγαλο της σουπας που λενε ποσα quaker χωραει σε γρ?δεν εχω ζυγαρια,για αυτο ρωταω....αμα μπορει να το υπολογιση κανεις,η κουταλιες οχι πολυ γεματες απλα να γεμιζει το κουταλι οχι να κανει βουναλακη...ευχαριστω

giannis64
03-02-11, 19:31
δεν ξερω για το κουταλι αλλα η φλυτζανα ειναι περιπου 80 γραμμαρια..:unsure:

eri_87
03-02-11, 19:43
1 κουταλι μεγαλο της σουπας που λενε ποσα quaker χωραει σε γρ?δεν εχω ζυγαρια,για αυτο ρωταω....αμα μπορει να το υπολογιση κανεις,η κουταλιες οχι πολυ γεματες απλα να γεμιζει το κουταλι οχι να κανει βουναλακη...ευχαριστω

Είναι 10γρ η κουταλιά χωρίς "βουνό" κ 15γρ με "βουνό"! :)

Nosblos
03-02-11, 19:49
Πως τα λενε??πες μας...

τι πως τα λενε φιλε μου?
quaker...γραφει το κουτακι απ εξω!!

giannis64
03-02-11, 20:16
Είναι 10γρ η κουταλιά χωρίς "βουνό" κ 15γρ με "βουνό"! :)

:green:

marvin
03-02-11, 20:23
Είναι 10γρ η κουταλιά χωρίς "βουνό" κ 15γρ με "βουνό"! :)
Τοσο το εχω υπολογισει και εγω!!!!:turtle:Αν και θα με συνεφερε περισσοτερο να ηταν 10 με βουνο;)

Ramsis
04-02-11, 15:44
τι πως τα λενε φιλε μου?
quaker...γραφει το κουτακι απ εξω!!
Ρε φιλε εννοω το quaker με την σοκολατα..λες να μην το ξερω οτι το λενε quaker??quaker τι,εννοω...Αφου εγω ανοιξα το θεμα....;)

Ramsis
04-02-11, 15:47
Και για οποιον δυσκολευεται με τα γραμμαρια ας το κανει με το σκουπ της πρωτεινης που ειναι αυνηθως 30 γρ!!Το μισο σκουπ στα 15γρ,το 1/3 στα 10γρ και ουτω καθεξης...

exkaliber
04-02-11, 16:05
Είναι 10γρ η κουταλιά χωρίς "βουνό" κ 15γρ με "βουνό"! :)

αυτο ξανα πεστο

pipis
04-02-11, 16:11
βρώμη+νερό+πρωτείνη= yummy :green:

:thumbup::thumbup::thumbup:

Το θεωρώ απο τα πιο ωραία ροφήματα!!

και δεν συζητώ την αλλαγή επισκεψιμότητας στην τουαλέτα....

:banana::banana::banana:

pipis
04-02-11, 16:13
Και για οποιον δυσκολευεται με τα γραμμαρια ας το κανει με το σκουπ της πρωτεινης που ειναι αυνηθως 30 γρ!!Το μισο σκουπ στα 15γρ,το 1/3 στα 10γρ και ουτω καθεξης...


δεν μπορείς να το υπολογίσεις έτσι όπως λες, γιατι δεν έχουν το ίδιο ειδικό βάρος η σκόνη πρωτεΐνης με τα quaker.

lila_1
04-02-11, 16:15
1 κουταλι μεγαλο της σουπας που λενε ποσα quaker χωραει σε γρ?δεν εχω ζυγαρια,για αυτο ρωταω....αμα μπορει να το υπολογιση κανεις,η κουταλιες οχι πολυ γεματες απλα να γεμιζει το κουταλι οχι να κανει βουναλακη...ευχαριστω

Μια κουταλία της σούπας υπολόγιζε χωράει περίπου 10 γραμ βρώμης. Πάνω κάτω.
Ούτε κοφτή όυτε ξεχειλισμένη

eri_87
04-02-11, 17:11
Ρε φιλε εννοω το quaker με την σοκολατα..λες να μην το ξερω οτι το λενε quaker??quaker τι,εννοω...Αφου εγω ανοιξα το θεμα....;)

Το είδα σήμερα στο Μαρινόπουλο... λέει Quaker μπουκιές. Καλά, δε θα ήταν δύσκολο να το αναγνωρίσεις! :turtle:

Nosblos
04-02-11, 22:50
Το είδα σήμερα στο Μαρινόπουλο... λέει Quaker μπουκιές. Καλά, δε θα ήταν δύσκολο να το αναγνωρίσεις! :turtle:

+1.000000!!

adamz
13-02-11, 15:51
παιδες βλεπω συνεχεια ολοι αγοραζατε..βρωμη quakeρ εχει τοσο σημασια η μαρκα? π.χ εγω πηρα ενα πακετο millhouse και ειναι σχετικα ιδιο..η και χιμα !..πειραζει αν δεν ειναι quaker?

giannis64
13-02-11, 16:58
οχι δεν τρεχει τιποτα.

leftis
02-04-11, 19:36
Καλησπέρα,εχω μια ερωτησούλα οσον αφορά το oatmeal,quaker ή όπως αλλιώς λέγεται.
Το πήρα σήμερα πρώτη φορά για να το εντάξω στο πρωινό μου μιας και ακούω πως είναι πολυ καλό,αλλά είχα ενα προβληματάκι στην γεύση μιας και είμαι συνηθισμένος σε πρωινά με αρκετή ζάχαρη.Δοκίμασα να βάλω σταφίδες,κανέλλα και να το βράσω σε γάλα αλλά και πάλι δεν με ικανοποίησε η γευση.Θέλω να ρωτήσω λοιπόν αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω για να καλυτερεύσω την γεύση του ή αν είναι απλά θέμα συνήθειας.

Ευχαριστώ πολύ.

Pavlos17
02-04-11, 20:00
Καλησπέρα,εχω μια ερωτησούλα οσον αφορά το oatmeal,quaker ή όπως αλλιώς λέγεται.
Το πήρα σήμερα πρώτη φορά για να το εντάξω στο πρωινό μου μιας και ακούω πως είναι πολυ καλό,αλλά είχα ενα προβληματάκι στην γεύση μιας και είμαι συνηθισμένος σε πρωινά με αρκετή ζάχαρη.Δοκίμασα να βάλω σταφίδες,κανέλλα και να το βράσω σε γάλα αλλά και πάλι δεν με ικανοποίησε η γευση.Θέλω να ρωτήσω λοιπόν αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω για να καλυτερεύσω την γεύση του ή αν είναι απλά θέμα συνήθειας.

Ευχαριστώ πολύ.

συνηθεια...ριξε μπολικη κανελα μεσα :green:

Kaloutsikos
02-04-11, 20:05
Ολα είναι μια συνήθεια, σιγά σιγά με το καιρό:)

eri_87
02-04-11, 20:19
Συνήθεια είναι... Εγώ το έτρωγα από παλιά αλλά με ζάχαρη και γάλα και όταν το έφαγα πρώτη φορά σκέτο με νερό νόμιζα ότι δε θα το ξαναφάω!!! Προφανώς πλέον το τρώω καθημερινά.... :P
Βάλε μπόλικη κανέλα και στην αρχή μέχρι να το συνηθίσεις βάλε λίιιιιγο μέλι να γλυκάνει. Μετά κόψε κ το μέλι!

leftis
02-04-11, 20:33
Αααα,οκ τότε ευχαριστώ πολύ,Θα δοκιμάσω το μέλι αρχικά :)

dionisos
02-04-11, 21:13
Εγώ μόνο πιτάκι βρώμης μπορώ να φάω! Δοκίμασε το ίσως σ'αρέσει! http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?693-%CE%A0%CE%B9%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CE%B2%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B7%CF%82&p=72568&langid=1

RAMBO
02-04-11, 21:28
παρε κανενα choco cops και ασε το χωμα....εγω ποτε μου δεν το συνηθησα γινεσαι τερασ κ χωρισ αυτο..οπωσ εγω:bbbiceps:

FoTiS3
02-04-11, 21:35
εγω βαζω την βρωμη στο μπλεντερ μαζι με γαλα και whey γευση σοκολατας ή φράουλας και γινεται τελειο!!!:thumbup:

RAMBO
02-04-11, 21:36
μια πατεντα που μου αρεσε ηταν ξυσμα μαυρησ σοκολατασ;)

Giannistzn
02-04-11, 23:24
Εγω βαζω κανελα - μπανανα - κουακερ - γαλα και τα βραζω. Γλυτωνω υδατανθρακες απο τις σταφιδες και αλλαζω με μπανανα που λιωνεις και δινει (για εμενα) πολυ καλυτερη γευση!

Αν ουτε αυτο σε καλυψει, βαλε μια μικρη κουταλια μελι. Δινει πολυ ευχαριστη γευση.

thegravijia
02-04-11, 23:28
αμα θες να βαλεις κιλα
παρε ενα γιαουρτι - βρωμη σταφιδες αμα θες τα ανακατευεις λιγο μελι ...

Giannistzn
02-04-11, 23:32
αμα θες να βαλεις κιλα
παρε ενα γιαουρτι - βρωμη σταφιδες αμα θες τα ανακατευεις λιγο μελι ...

Με γιαουρτι που ειχα δοκιμασει την βρωμη αν την αφησεις 1-2 λεπτα ρουφαει υγρα και γινεται μια μαζα οταν το μασας λιγο αηδια! Ειναι πιο ευχαριστο με το γαλα (νομιζω).

Αλλα γουστα ειναι αυτα!

konna
02-04-11, 23:39
Με γιαουρτι που ειχα δοκιμασει την βρωμη αν την αφησεις 1-2 λεπτα ρουφαει υγρα και γινεται μια μαζα οταν το μασας λιγο αηδια! Ειναι πιο ευχαριστο με το γαλα (νομιζω).

Αλλα γουστα ειναι αυτα!

Με τη βρώμη οταν γίνεται ακριβως ετσι οπως το λες εσυ αγάπησα το γιαουρτι
Μεχρι τοτε μου φαινοταν καπως ξινο και δεν καθοταν καλα στο στομαχι μου (ανακατευομουν). Με τη βρωμη ομως ειναι σαν να τρωω ρυζογαλο, ως προς το ποσο καλα μου κανει στο στομαχι.

Ω, ναι. Λογω εντονου στρες εχω θεματακια με το συγκεκριμένο μερος του σωματος

Giannistzn
02-04-11, 23:52
Με τη βρώμη οταν γίνεται ακριβως ετσι οπως το λες εσυ αγάπησα το γιαουρτι
Μεχρι τοτε μου φαινοταν καπως ξινο και δεν καθοταν καλα στο στομαχι μου (ανακατευομουν). Με τη βρωμη ομως ειναι σαν να τρωω ρυζογαλο, ως προς το ποσο καλα μου κανει στο στομαχι.

Ω, ναι. Λογω εντονου στρες εχω θεματακια με το συγκεκριμένο μερος του σωματος

Αυτο ισως να χρειαζεται και τη γνωμη καποιου γιατρου. Μπορει να ειναι (εκτος απο το στρες) και καποιο αλλο προβλημα με το υδροχλωρικο οξυ του στομαχου. Κοιταξε το καλου κακου, ποτε δεν ξερεις!

tommygunz
03-04-11, 00:59
Με μέλι βελτιώνεται πολύ, ήταν η πρώτη μου σκέψη... Το ανέφεραν και παραπάνω.
Και αυτό που είπε ο Rambo πολύ καλό με τη μαύρη σοκολάτα, δεν το είχα σκεφτεί.:thumbup:

Άλλη μια σκέψη είναι να το τρώς με τη whey. Χτυπάς 1 scoop whey σε 250 ml νερό και το ρίχνεις μέσα στη γαβάθα με τα κουάκερ και είσαι τζετ!

Qlim4X
03-04-11, 02:19
Παντως μια λυσι που ακολουθο εγω ειναι γαλα σογιας με γευση βανιλια η σοκολατα. χαμηλο σε θερμιδες λιπαρα και ζαχαρες. :thumbup:

Giannistzn
03-04-11, 04:13
Tελικα ειμαι ο μονος που του αρεσει η μπανανα και βαζει ή ολοι οι υπολοιποι δεν την προτιματε για τους υδατανθρακες?

RAMBO
03-04-11, 04:50
περι ορεξεωσ κολοκυθοπιτα..οταν ειχα φτασει στο τελικο σταδιο να την σιχαθω δοκιμασα και κατι τελευταιο κ με κρατησε πολυ καιρο αν θεσ κανε μια δοκιμη..λοιπον βαλε σε ενα μπολ την ποσοτητα βρωμησ που τρωσ μετα χτυπα την στο μπλεντερ και υστερα μετρησε ποσεσ κουταλιεσ τησ σουπασ ειναι η μετρησε τη με το σκουπακι τησ whey δεσ ποσο ειναι παρε ενα πακετο αλεσε το και στην συνεχεια κανε το πρωινο σου απο φαγωσημο σε ροφημα συγκεκριμενα μεσα στο shaker βαλε γαλα την whey την ποσοτητα βρωμησ που εχεισ μετρησει οτι αναλογη στην ποσοτητα που θα ετρωγεσ(υπολογισε κοντα στισ 5-6 κουταλιεσ τησ σουπασ μου ειχε βγει)ειναι πολυ δεν λεω παντοσ μπορεισ να το καταναλωσεισ σε πολυ πιο συντομο χρονικο διαστημα και κυριωσ δεν εχει την αισθηση χωματοσ;)

steg
03-04-11, 09:02
Με μήλο (μπλέντερ)
Με μήλο και μπανάνα (μπλέντερ)
Με νερό και 2-3 φέτες τετηγμένου κίτρινου τυριού (σε φούρνο μικροκυμάτων 2 λεπτά)
Με βρασμένο κους-κους σε αναλογία 50/50 και λίγο αλάτι (ανακατεύεις τα δύο μίγματα με κουτάλι)

Giannistzn
03-04-11, 10:37
Κατι που θυμηθηκα σημερα, ακουγεται κατι οτι η κανελα σε μεγαλες ποσοτητες για παρατεταμενο διαστημα μπορει να προκαλεσει στειρωτητα!

PEGY
03-04-11, 22:20
Εγώ την πρώτη φορά το πέταξα το κουτί........:green:

Δοκίμασε λίγο κακάο, αλλάζει τελείως τη γεύση.

Μερικές φορές, αν έχει προηγηθεί προπόνηση βάζω μπανάνα λιωμένη με το πηρούνι ή αποξηραμένα φρουτα ενυδατωμένα απ το βράδυ....

Παντως ρουφάει πολύ νερό οπότε όταν το βράζω ρίχνω νερό κ το αφήνω κ μετά πάλι για μερικές φορες. Καλύτερα στο μπρίκι παρά στο στομάχι!!!!!!!!!!!!!!

RAMBO
03-04-11, 22:25
PEGY τα φρουτα πωσ τα φτιαχνεισ ετσι? και τοσεσ ωρεσ δεν αλλιωνονται?:unsure:

PEGY
03-04-11, 22:41
βράζω νερό στο μπρίκι κ σε μια κούπα κόβω τα αποξηραμένα φρουτα κομμάτια, βάζω κ κανα αμύγδαλο. Μόλις βράσει το νερό το ρίχνω στα φρουτα.

Όλη η διαδικασία γίνεται το προηγούμενο βράδυ, δεν παθαίνουν τίποτα, ίσα ισα που είναι κ πιο εύκολα να αφομιωθούν. Αυτό είναι κ ένα τρίκ για να μην χάσει ο οργανισμός κανενα θρεπτικό συστατικό. Το ίδιο ισχύει κ για τα αμύγδαλα, βρεγμένα είναι κ πιο νόστιμα. Το πρωί ρίχνω κ τη βρώμη, προσθέτω κ επιπλέον νερό, βράζω κανονικά κ έτοιμο!!!

RAMBO
03-04-11, 22:42
οκ σε ευχαριστω πολυ;);)

PEGY
03-04-11, 22:46
Αν δοκιμάσεις πές μου ;)

RAMBO
03-04-11, 22:53
μεσα στισ επομενεσ μερεσ να περιμενεισ εντυπωσεισ...;)

PEGY
03-04-11, 23:03
;)

magdaline
03-04-11, 23:14
με κανέλα κ γάλα, με γάλα ταχίνι κ μέλι

ionos1
04-04-11, 16:24
παιδιά μόνο σε μένα αρέσει και σκέτο ... συνήθως το ρίχνω μαζί με την πρωτείνη... αλλά και μόνο του δεν με χαλάει ! 3 σακουλάκια την εβδομάδα φεύγουν για πλάκα!

luckyseven
05-04-11, 13:48
παιδιά μόνο σε μένα αρέσει και σκέτο ... συνήθως το ρίχνω μαζί με την πρωτείνη... αλλά και μόνο του δεν με χαλάει ! 3 σακουλάκια την εβδομάδα φεύγουν για πλάκα! καλα παιζει να εισαι ο μονος εδω μεσα που του αρεσει τοσο πολυ εμενα μου κραταει ενα σακουλακι για μια 5 μερες και το τρωω με λιγο νερο μια κουταλια του γλυκου μελι μια κουταλια της σουπας λιναροσπορο και βαζω μεσα απο τα 2 στημενα πορτοκαλια το κατακαθι τελοσπαντων οσο για την γευση ικανοποιητικη θα ελεγα.

κουλης
05-04-11, 14:05
ριχτε λιγο γλυκαντιμο μεσα ρε παιδια και θα γινει μουρλια:green: εγω αυτο κανω παντος.....;)

dionisos
05-04-11, 15:00
ριχτε λιγο γλυκαντιμο μεσα ρε παιδια και θα γινει μουρλια:green: εγω αυτο κανω παντος.....;)

Τι είναι αυτό?:unsure:

κουλης
05-04-11, 15:14
Τι είναι αυτό?:unsure:

γλυκαντικο βρε παιδια νταξει μπερδευτικα:P:P

eri_87
05-04-11, 17:00
καλα παιζει να εισαι ο μονος εδω μεσα που του αρεσει τοσο πολυ εμενα μου κραταει ενα σακουλακι για μια 5 μερες και το τρωω με λιγο νερο μια κουταλια του γλυκου μελι μια κουταλια της σουπας λιναροσπορο και βαζω μεσα απο τα 2 στημενα πορτοκαλια το κατακαθι τελοσπαντων οσο για την γευση ικανοποιητικη θα ελεγα.

Δεν είναι ο μόνος... Κ μένα μαρέσει πολύ η βρώμη! Δε βαριέμαι να τρώω κάθε μέρα και μακάρι να μπορούσα από άποψη θερμίδων να τρωω παραπάνω... :P Το μόνο που δεν μπορώ είναι να τη φάω άψητη!!! :green:

gsisr
05-04-11, 18:41
βρώμη ανακατεμένη με με whey γεύση σοκολάτα ζεστό γάλα και λίγο γλυκαντικό αρκετά νόστιμη. θα δοκιμάσω να βάλω και καμια κουταλιά καφέ

Orc
06-04-11, 00:23
Δοκιμάστε monster milk οποιαδήποτε γεύση με 2 κουταλιές βρώμη και quaker δημητριακά σοκολάτα ή quaker με ξηρούς καρπούς. Αν μιλάμε για γευστικό πρωινό...

magdaline
06-04-11, 00:26
Δοκιμάστε monster milk οποιαδήποτε γεύση με 2 κουταλιές βρώμη και quaker δημητριακά σοκολάτα ή quaker με ξηρούς καρπούς. Αν μιλάμε για γευστικό πρωινό...
Αυτό το νέο κουάκερ με τις γεύσεις δυστυχώς έχει πολλά λιπαρά,δεν ενδεικνυται για γραμμωση:(

Madd_Chadd
06-04-11, 00:34
Αυτό το νέο κουάκερ με τις γεύσεις δυστυχώς έχει πολλά λιπαρά,δεν ενδεικνυται για γραμμωση:(

Ακριβώς όπως το είπε η magdaline,το δοκίμασα για 3 εβδομαδες.Πηρα αποτομα 2 βρωμικα κιλα με 1 φορα τη μερα μέσα σε 10 ημέρες,απο γευση τα σπαει αλλα δεν θα το πρότεινα απο μεριας μου.:shock:

ionos1
06-04-11, 14:15
Δοκιμάστε monster milk οποιαδήποτε γεύση με 2 κουταλιές βρώμη και quaker δημητριακά σοκολάτα ή quaker με ξηρούς καρπούς. Αν μιλάμε για γευστικό πρωινό...

+1111 το δοκίμασα με muscle milk ... απίστευτο!

luckyseven
06-04-11, 14:40
Παιδια να μου λυση καποιος την απορια που εχω γιατι εχουνε πει οτι σιδηρος δεν μπορει να απορροφηθει απο το συκωτι εαν καταναλωσουμε ασβεστιο το ιδιο συμβαινει και με το μαγνησιο.Ετσι το ενα αναιρει το αλλο και δεν λαμβανουνε ουτε ασβεστιο ουτε σιδηρο.Αφου λοιπον το κουακερ περιεχει αρκετο σιδηρο μηπως κανετε λαθος που βαζετε γαλα η γιαουρτι στο πρωινο αντι σκετα με νερο:unsure:?

konna
07-04-11, 09:38
Πριν λίγο δοκίμασα πρώτη φορά σκέτη βρώμη με νερό, έβαλα και λίγο αλατοπιπερι και ήταν μούρλια!. Ενθουσιάστηκα!!!!!
Είναι ο,τι καλύτερο για το στομάχι!!!

Κρίμα που περασε ο χειμώνας, γιατι κατι τετοια πρωινά θα ήταν ο,τι πρέπει για τα κρύα πρωινά...

Madd_Chadd
07-04-11, 10:46
Παιδια να μου λυση καποιος την απορια που εχω γιατι εχουνε πει οτι σιδηρος δεν μπορει να απορροφηθει απο το συκωτι εαν καταναλωσουμε ασβεστιο το ιδιο συμβαινει και με το μαγνησιο.Ετσι το ενα αναιρει το αλλο και δεν λαμβανουνε ουτε ασβεστιο ουτε σιδηρο.Αφου λοιπον το κουακερ περιεχει αρκετο σιδηρο μηπως κανετε λαθος που βαζετε γαλα η γιαουρτι στο πρωινο αντι σκετα με νερο:unsure:?

Η δικη μου γνωμη ειναι πως αυτα ειναι μαλ..... των γιατρων που τα λενε ουτε εγω ξερω για ποιο λογο.Δε γινεται να τρωνε τοσα χρονια αθλητες και γενικα ανθρωποι βρωμη με γαλα και να την εχουν μαλιστα στη κατηγορια των δημητριακων αν ηταν ετσι οπως το λες.Ειναι το ιδιο με το να τρως κοτοπουλο με γιαουρτι η ψαρι με τυρι,εγω προσωπικα συνδιαζω κρεας με γαλακτοκομικα προιοντα απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου και δεν εχω προβλημα σιδηρου η ασβεστιου.;)

luckyseven
07-04-11, 19:35
εμενα η μανα μου παντα το εφτιαχνε σαν γευμα το εβραζε αρκετα μεχρι να χυλωσει καλα να μην ειναι νεροζουμι και μετα εβαζε πρως το τελος μεσα λιγο βουτυρο και μπολικη φετα φτιαχτε το ειναι νοστιμο:thumbup:

konna
07-04-11, 19:40
Η δικη μου γνωμη ειναι πως αυτα ειναι μαλ..... των γιατρων που τα λενε ουτε εγω ξερω για ποιο λογο.Δε γινεται να τρωνε τοσα χρονια αθλητες και γενικα ανθρωποι βρωμη με γαλα και να την εχουν μαλιστα στη κατηγορια των δημητριακων αν ηταν ετσι οπως το λες.Ειναι το ιδιο με το να τρως κοτοπουλο με γιαουρτι η ψαρι με τυρι,εγω προσωπικα συνδιαζω κρεας με γαλακτοκομικα προιοντα απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου και δεν εχω προβλημα σιδηρου η ασβεστιου.;)

Νομίζω ότι εχει απλά μειωμένη απορρόφηση. Για μέγιστη απορρόφηση ο σίδηρος πρέπει να συνοδεύεται απο βιταμίνη C.
Τωρα ενας αντρας που οι εξετασεις του ειναι νορμαλ δεν χρειαζεται να προβληματίζεται για αυτα. Σε μενα που η φεριτινη μου ειναι στα πατωματα, ειναι θεμα που θα μπορουσε να με απασχολησει. Αλλα τωρα παιρνω αμπουλες σιδηρου ;)

Madd_Chadd
07-04-11, 20:21
Οποτε τσακαλια μου καταλειγουμε στο οτι την χλαπακιαζουμε οπως θελουμε !!! :P;)

jumper
14-04-11, 14:28
Η δικη μου συνταγη για πρωινο ειναι μιξη 30 γρ. νιφαδες βρωμης χονδρες με 30 γρ. νιφαδες πιτυρου σε μπωλ με νερο , μικροκυματων για 2-3 λεπτα και μετα 1 κουταλια σουπας φυστικοβουτυρο,μιση μπανανα,1 σκουπ πρωτεινη σοκολατα,λιγη κανελα και ανακατεμα...τελος.

Kaloutsikos
14-04-11, 15:49
Η δικη μου συνταγη για πρωινο ειναι μιξη 30 γρ. νιφαδες βρωμης χονδρες με 30 γρ. νιφαδες πιτυρου σε μπωλ με νερο , μικροκυματων για 2-3 λεπτα και μετα 1 κουταλια σουπας φυστικοβουτυρο,μιση μπανανα,1 σκουπ πρωτεινη σοκολατα,λιγη κανελα και ανακατεμα...τελος.

Και δεν τρώω καλύτερα μια τυροπιτούλα. :P

Αυτές τι είναι?

jumper
15-04-11, 07:58
Και δεν τρώω καλύτερα μια τυροπιτούλα. :P

Αυτές τι είναι?

λεγονται και oat bran και ειναι ψιλοαλεσμενες νιφαδες που προερχονται απο την βρωμη αλλα μεγαλυτερη περιεκτικοτιτα σε φυτικεσ ινες.ειναι ωραιες μονο οταν αναμιγνιονται με την βρωμη ομως.;)

PEGY
15-04-11, 08:55
Παιδια να μου λυση καποιος την απορια που εχω γιατι εχουνε πει οτι σιδηρος δεν μπορει να απορροφηθει απο το συκωτι εαν καταναλωσουμε ασβεστιο το ιδιο συμβαινει και με το μαγνησιο.Ετσι το ενα αναιρει το αλλο και δεν λαμβανουνε ουτε ασβεστιο ουτε σιδηρο.Αφου λοιπον το κουακερ περιεχει αρκετο σιδηρο μηπως κανετε λαθος που βαζετε γαλα η γιαουρτι στο πρωινο αντι σκετα με νερο:unsure:?

Αυτό όντως ισχύει, λεπτομερώς δεν μπορώ να το περιγράψω θα το ξανακοιτάξω κ θα κάνω ποστ. Σε γενικές γραμμές το ασβέστιο κ ο σίδηρος για να απορροφηθούν από τον οργανισμό αυτός εκρίνει δύο ενζυμα ανταγωνιστικά που στη ουσία το ένα αναιρεί το άλλο

Πάντως με την παστερίωση το ασβέστιο του γάλακτος ούτως ή άλλως μετατρέπεται σε μορφή μη απορροφήσιμη από τον οργανισμό οπότε στην ουσία είναι νερό με λιπαρά κ θερμίδες. . .

Ξέρω με αυτό το ποστ πιθανότατα έχω να ΄ακούσω¨ πολλά αλλά είμαστε τα μόνα ζώα που και μετά το θηλασμό συνεχίζουμε να πίνουμε γάλα χωρίς λόγο....

Για ασβέσιο αμύγδαλά κ σπανάκι φουλ

ChRiSbB
24-04-11, 18:12
Δοκιμάστε monster milk οποιαδήποτε γεύση με 2 κουταλιές βρώμη και quaker δημητριακά σοκολάτα ή quaker με ξηρούς καρπούς. Αν μιλάμε για γευστικό πρωινό...

Εγώ την βρώμη(5 μεγάλες κουταλιές) την τρώω με γάλα -70% λακτόζη και λίγα quaker δημητριακά σοκολάτα.

Kaloutsikos
24-04-11, 19:35
Εγώ την βρώμη(5 μεγάλες κουταλιές) την τρώω με γάλα -70% λακτόζη και λίγα quaker δημητριακά σοκολάτα.

δεν είναι και η καλύτερη επιλογή.:unsure:

sadistic
24-04-11, 20:23
1 scoop whey,7 kουταλιες quaker,1 κουταλια μελι η ταχινι,ολα μαζι στο μπλεντερ και τα μυαλα στα καγκελα!:thumbup:

lila_1
24-04-11, 20:28
7 kουταλιες quaker
Έτσι.
Σκέτες.
:green:

Γκέι όλοι εδω μέσα....:green:

sadistic
24-04-11, 20:41
τι εννοεις σκετες......ολα μαζι λεμε+το νερακι φυσικα.γκει...μπα δεν νομιζω,σε λαθος ατομο απευθηνεσε μαλλον:green::P

lila_1
24-04-11, 20:47
Λέω πως τις τρώω εγώ και ποιος είναι ο σωστός τρόπος να τις φάς..:turtle::green:

sadistic
24-04-11, 20:51
:green::welcome::)γραψε λαθος αν και αστεια ηταν τα λεγωμενα μου;)

ChRiSbB
24-04-11, 21:29
Εγώ την βρώμη(5 μεγάλες κουταλιές) την τρώω με γάλα -70% λακτόζη και λίγα quaker δημητριακά σοκολάτα.

δεν είναι και η καλύτερη επιλογή.:unsure:

Τι κάνω λάθος;
Αν είναι να το διορθώσω.

DimitrisT
24-04-11, 21:54
Λέω πως τις τρώω εγώ και ποιος είναι ο σωστός τρόπος να τις φάς..:turtle::green:

Ο καθενας την τρωει οπως τον βολευει.. :turtle::turtle:

@ChRiSbB μαλλον το λεει για τα δημητριακα σοκολατα.

ChRiSbB
24-04-11, 22:07
Τα δημητριακά απλός έχουν κάποια μικρά κομματάκια σοκολάτας.
http://www.quakeroats.gr/ProductDetails.aspx?id=3&p_id=6&g_id=2

DimitrisT
24-04-11, 22:23
Τα δημητριακά απλός έχουν κάποια μικρά κομματάκια σοκολάτας.
http://www.quakeroats.gr/ProductDetails.aspx?id=3&p_id=6&g_id=2

Ναι αλλα αμα το συγκρινεις με την απλη βρωμη εχουν διαφορα γυρω στα 25γρ στα σακχαρα.
Η απλη εχει 1,1γρ σακχαρα στα 100γρ βρωμης ενω τα δημητριακα εχουν 26γρ.

willy
27-04-11, 23:24
Για πρωινό εκτός το πιτάκι βρώμης που κάνω 2-3 φορές την εβδομάδα (με μέλι και κανέλα είναι όλα τα λεφτά πάντως :turtle:) εάν δεν έχω χρόνο (όταν αργήσω να ξυπνήσω) παίρνω 80 με 100 γραμ. βρώμης και τα ανακατεύω με γιαούρτι 2% και αν θέλω τρώω και ένα φρούτο κατά προτίμηση μπανάνα !! :turtle:

Bonjo
30-04-11, 11:39
yparxoun duo tupoi brwmhs , h leprokomenh kai h xontrokomenh , h leptokomenh ginete safws pio kalo aleuri se ena multi , egw to pernaw apo sita opws to kanoniko aleuri kai ftiaxnw shakes me 300-350ml gala 1 meros whey 3 aleuri pou pinonte sxedon euxarista ,

na simiwsw pws prin 2 xronia peripou pou ksekinisa na trww brwmh me epiane anagoula , sthn arxh etrwga mpol me dhmitriaka kai duo koutalies ths soupas brwmh ( auth htan h posothta pou antexa na murizw xwris na anagouliazw , siga siga opws anebaina kila sto gym anebaza kai tis koutalies opou eftasa na bazw miso miso se diplasia mpol apo oti prwta , me ta polla sunithisa th murwdia kai pleon to trww kai sketo me nero AN kai merikes fores mou erxete polu entonh geush ... kotosoupas pou me enagouliazei ligaki ... pleon trww ~200g tis hmeres ksekourashs kai ~300g tis hmeres tou gym , prin duo xronia phgena toualeta standar mia fora to prwi , pleon treis fores einai to standar kai merikes meres mporei na paw kai 4 kai 5 , bale kai oti apo tote pou ksekinisa to gym diplasiasa tis idi megales posothtes nerou pou pinw kai wres wres siniditopoiw oti paw toualeta ana 20 lepto gia diaforous logous ... to kalo einai pws pleon eite ourish eite xontro ... ton idio xrono pernei , pat kiout katastaseis

KSERW PWS TA GRREKLSIH DEN ENDIKNONTE GIA ELLHNIKO FORUM ALLA EXW FAEI FORMAT KAI EBALA AGGLO/ROUMANIKA WINDOWS ( οχι ρε παιδιά τώρα , είδα πως το αλάνι το αδερφός μου , μου έβαλε ελληνικά που πήγα να σας δείξω τα ρουμανικά , ηθελα να σας ζητίσω να μου δείξετε που θα μπορουσα να τα βρω , βαριέμε να ξαναγράφω όλο αυτο το κείμενο όμως , ελπίζω να με συνχωρέσετε :P )

Tasos Green
30-04-11, 14:27
Bonjo δες την υπογραφή του Willy απο πανω σου... ειναι κανονας του Forum...:thumbup: αν κατεβασεις ελληνικο προγραμμα browser εχει να γραψεις ελληνικα..

just chris
12-05-11, 23:13
http://alara.co.uk/index.php?action=product&product_id=273
το εχει δοκιμασει κανεις;ωραιο φαινεται ε;

DrNio
12-05-11, 23:24
http://alara.co.uk/index.php?action=product&product_id=273
το εχει δοκιμασει κανεις;ωραιο φαινεται ε;


Warning: OT Chocolate Porridge is so delicious that you may find yourself eating it for a snack, lunch, dinner… χαχαχα

Φαίνεται πολύ νόστιμο.Δεν το έχω βρει σε κανένα super-market,εσύ?Αν το βρω θα το πάρω.

--------------------

edit : το RDA τι είναι ?

just chris
13-05-11, 09:57
χαχαχα

Φαίνεται πολύ νόστιμο.Δεν το έχω βρει σε κανένα super-market,εσύ?Αν το βρω θα το πάρω.

--------------------

edit : το RDA τι είναι ?

σε bio shop παιζει!

magayver
13-05-11, 10:52
στο καρφουρ το εχει , στιν γωνια με τα βιολογικα προιοντα!

DrNio
13-05-11, 15:04
Thanks guys.Ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει αν θες κάτι σοκολατένιο,χωρίς να ξεφεύγεις σε θερμίδες πιστεύω οτι μετράει.

Chris92
13-05-11, 23:11
παιδια μπορειται να μου πειτε πως ακριβως γινονται τα "πιτακια" βρομης?

lef
13-05-11, 23:19
παιδια μπορειται να μου πειτε πως ακριβως γινονται τα "πιτακια" βρομης?

τσεκαρε εδω
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1622-%CE%A0%CE%B9%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CE%B2%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B7%CF%82-%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%AE-Video

Chris92
13-05-11, 23:25
τσεκαρε εδω
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1622-%CE%A0%CE%B9%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CE%B2%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B7%CF%82-%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%AE-Video
ευχαριστω πολυ φιλε!

worfel
14-05-11, 21:58
Αν δεις στο τοπικ για τα bulk συμπληρωματα καποια παιδια εχουν γραψει πως παιρνουν βρωμη σε σκονη απο ενα καταστημα μεσω ιντερνετ. Τωρα δν ξερω αν διαλυεται τελειως στο νερο....

οφφτοπικ

μου έκλεψες το άβαταρ!

just chris
16-05-11, 14:04
οτι εχουν βγει δημητριακα κουακερ σε μπουκιτσες με μαυρη σοκολατα....το εχει παρει κανενος το ματι;;;βασικα δε βρισκω λινκ αλλα εχω ενα σακουλακι σπιτι....τελεια γευση!!!

Kaloutsikos
16-05-11, 16:00
οτι εχουν βγει δημητριακα κουακερ σε μπουκιτσες με μαυρη σοκολατα....το εχει παρει κανενος το ματι;;;βασικα δε βρισκω λινκ αλλα εχω ενα σακουλακι σπιτι....τελεια γευση!!!

Γράψε αμα μπορείς τα συστατικά!

just chris
16-05-11, 16:15
Γράψε αμα μπορείς τα συστατικά!

δυστυχως φιλε μου το πεταω το κουτι για εξοικονομηση χωρου,οταν ξαναπαρω θα ποσταρω ομως!

Kaloutsikos
16-05-11, 16:28
δυστυχως φιλε μου το πεταω το κουτι για εξοικονομηση χωρου,οταν ξαναπαρω θα ποσταρω ομως!

:thumbup:

DrNio
16-05-11, 16:32
οτι εχουν βγει δημητριακα κουακερ σε μπουκιτσες με μαυρη σοκολατα....το εχει παρει κανενος το ματι;;;βασικα δε βρισκω λινκ αλλα εχω ενα σακουλακι σπιτι....τελεια γευση!!!

Ναι,καθόλου δεν μου άρεσαν.Πριν κανα μήνα και λίγο παραπάνω τα δοκίμασα.

Πάρα πολύ γλυκά και η βρώμη είναι σε χαμηλό ποσοστό(κάτω απο 50% σίγουρα,έχω την εντύπωση οτι είναι στο 30%).

Ωραία η σοκολάτα όμως.

Για corn flakes αγοράζω βιολογικά με 3 eurw.(90%++ βιολογικό καλαμπόκι).Είναι σαν τον "κόκορα" που συνηθίζω να λέω της Kellogs(?),στο πολύ πιο υγιεινό.

just chris
16-05-11, 16:40
Ναι,καθόλου δεν μου άρεσαν.Πριν κανα μήνα και λίγο παραπάνω τα δοκίμασα.

Πάρα πολύ γλυκά και η βρώμη είναι σε χαμηλό ποσοστό(κάτω απο 50% σίγουρα,έχω την εντύπωση οτι είναι στο 30%).

Ωραία η σοκολάτα όμως.

Για corn flakes αγοράζω βιολογικά με 3 eurw.(90%++ βιολογικό καλαμπόκι).Είναι σαν τον "κόκορα" που συνηθίζω να λέω της Kellogs(?),στο πολύ πιο υγιεινό.

κατσε ρε νιο...εσυ τα εβγαλες οφ με τη μια!!!μια χαρα ειναι,οτι πρεπει για πρωινο κ ειναι γυρω στο 40% η βρωμη!

DrNio
16-05-11, 16:47
:green:

Απλώς περιμένα κάτι πιο υγιεινό όταν είδα κουάκερ και επειδή τρώω 1+1/2 μπολ γάλα με δημητριακά μου φάνηκαν υπερβολικά γλυκά και τα κορν φλεικς απο μόνα τους αλλά και σε συνδιασμό με την (πολυ ωραια!) σοκολάτα τους.

Γούστα είναι αυτά.Μια φορά τα αγόρασα και μόνο μία φορά έφαγα.Αν θέλεις κάτι με σοκολάτα είναι καλή επιλογή.( Σήμερα που ήθελα κάτι σοκολατένιο και δροσιστικό ήπια γάλα με Hemo:turtle:)

ggeorge
22-06-11, 21:34
καλησπερα

Σημερα πηρα την πρωτη μου βρωμη.
Αυτο που διαβάζω είναι ότι στα 100 γραμμαρια έχει 7 και 8 γραμμαρια λίπους (πηρα δυο διαφορετικές μαρκες)
Δεν ειναι πολυ; Εχω δει αλλα δημητριακα με 0,5 με 1 γραμμαριο στα 100. Ειναι τα υπολοιπα που έχει τοσο καλα που πρεπει να την πρωτιμήσουμε;

Παντως απο γευση δεν ήταν κακη. Εκανα πιτακι με 40-50 γραμμαρια και 3-4 ασπράδια και 1 κρόκο. Μια χαρα κατεβηκε...

giannis64
23-06-11, 10:14
το λιπος της βρωμης μην το φοβασαι..

deluxe
23-06-11, 19:29
Για ενα διαστημα επαιρνα την βρωμη της fytro αυτη που ειναι αλεσμενη και την ειχα σιχαθει. Την ετρωγα με το ζορι! Μετα την σταματησα για ενα καιρο και ειπα να ξαναδοκιμασω τα quaker! Καμμια σχεση το ενα με το αλλο. Τα quaker 100 φορες καλυτερα και μου φαινονται και πιο γλυκα!!

the_trooper
23-06-11, 20:23
Eγώ πάλι διαφορά δεν καταλαβαίνω.. Είτε μπαρμπακουακερ, είτε texas από Σκλαβενίτη, είτε fytro, είτε χύμα που παίρνω τελευταία επειδή βγαίνει πιο φτηνά το ίδιο μου φαίνονται...

beatshooter
23-06-11, 20:40
Μια χαρα ειναι η βρωμη,εγω πριν αρχισω να ασχολουμαι σοβαρα με διατροφη πουτε να την δω δεν ηθελα,μετα την συνηθισα μια χαρα :)

toure7
07-07-11, 00:10
:green:

Απλώς περιμένα κάτι πιο υγιεινό όταν είδα κουάκερ και επειδή τρώω 1+1/2 μπολ γάλα με δημητριακά μου φάνηκαν υπερβολικά γλυκά και τα κορν φλεικς απο μόνα τους αλλά και σε συνδιασμό με την (πολυ ωραια!) σοκολάτα τους.

Γούστα είναι αυτά.Μια φορά τα αγόρασα και μόνο μία φορά έφαγα.Αν θέλεις κάτι με σοκολάτα είναι καλή επιλογή.( Σήμερα που ήθελα κάτι σοκολατένιο και δροσιστικό ήπια γάλα με Hemo:turtle:)


Εγω ειχα παρει κατι quaker σκετα παλιοτερα και μου ερχοταν να ξερασω. Δοκιμασα τα quaker με σοκολατα και ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ. Τα προτιμω σαν γευση απο τα cheerios 4-1 που ετρωγα. Με τα cheerios οταν τα ετρωγα μετα απο λιγο πειναγα παλι και δεν ξερω γιατι. Η βρωμη μαλλον σε χορταινει παραπανω.

Απο εκει και περα επειδη η σοκολατα ειναι γλυκια , απλα δεν βαζω hemo. Επισης παρα την σοκολατα δεν εχουν πολλες θερμιδες. 200 θερμιδες ανα 45γρ. Οποτε 45γρ κουακερ και 150γρ 1.5% γαλα= 320 θερμιδες. ΜΙΑ ΧΑΡΑ

gym
07-07-11, 00:25
Εγω ειχα παρει κατι quaker σκετα παλιοτερα και μου ερχοταν να ξερασω. Δοκιμασα τα quaker με σοκολατα και ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ. Τα προτιμω σαν γευση απο τα cheerios 4-1 που ετρωγα. Με τα cheerios οταν τα ετρωγα μετα απο λιγο πειναγα παλι και δεν ξερω γιατι. Η βρωμη μαλλον σε χορταινει παραπανω.

Απο εκει και περα επειδη η σοκολατα ειναι γλυκια , απλα δεν βαζω hemo. Επισης παρα την σοκολατα δεν εχουν πολλες θερμιδες. 200 θερμιδες ανα 45γρ. Οποτε 45γρ κουακερ και 150γρ 1.5% γαλα= 320 θερμιδες. ΜΙΑ ΧΑΡΑ

γιατι απλα αυτα τα τσιριος πως τα λενε ειναι αερας...τι να σου δωσουν και να σε πιασει?;)

οσο για τα αλλα με την σοκολατα χμ...αμα δεν εχεις θεμα με λιπος κτλ και δεν βαζεις κιλα...φατα!αλλιως εγω δεν τα εμπιστευομαι κ πολυ να σου πω κ ας ειναι μπαρμπας κουακερ...

toure7
08-07-11, 01:21
γιατι απλα αυτα τα τσιριος πως τα λενε ειναι αερας...τι να σου δωσουν και να σε πιασει?;)

οσο για τα αλλα με την σοκολατα χμ...αμα δεν εχεις θεμα με λιπος κτλ και δεν βαζεις κιλα...φατα!αλλιως εγω δεν τα εμπιστευομαι κ πολυ να σου πω κ ας ειναι μπαρμπας κουακερ...

Ολα θεμα θερμιδων ειναι. Σε διαιτα ειμαι και τωρα ,αλλα τρωω οπως ειπα γαλα με quakers το πρωι και παιρνω 320 θερμιδες και αλλα 3 γευματα την υπολοιπη μερα και συνολικα φτανω τις 1400-1500 θερμιδες. Μεσα σε 2 βδομαδες εχω χασει 3 κιλα λιπους και συνεχιζω ;)

gym
08-07-11, 01:26
Ολα θεμα θερμιδων ειναι. Σε διαιτα ειμαι και τωρα ,αλλα τρωω οπως ειπα γαλα με quakers το πρωι και παιρνω 320 θερμιδες και αλλα 3 γευματα την υπολοιπη μερα και συνολικα φτανω τις 1400-1500 θερμιδες. Μεσα σε 2 βδομαδες εχω χασει 3 κιλα λιπους και συνεχιζω ;)

σχεδον...;);)αλλα αφου χανεις...συνεχισεεεεε

leftis
08-07-11, 01:42
Ολα θεμα θερμιδων ειναι. Σε διαιτα ειμαι και τωρα ,αλλα τρωω οπως ειπα γαλα με quakers το πρωι και παιρνω 320 θερμιδες και αλλα 3 γευματα την υπολοιπη μερα και συνολικα φτανω τις 1400-1500 θερμιδες. Μεσα σε 2 βδομαδες εχω χασει 3 κιλα λιπους και συνεχιζω ;)

A calorie is just a calorie όπως λένε κάποιοι. Δεν νομίζω ότι ισχύει όμως :green:

toure7
08-07-11, 02:00
A calorie is just a calorie όπως λένε κάποιοι. Δεν νομίζω ότι ισχύει όμως :green:

Καλα πολλα λενε ολοι ,αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εχω δοκιμασει την διαιτα με πρωτεινη και ω3 και δεν μπορουσα να χασω κιλα για τον απλουστατο λογο οτι δεν ειχα δυναμη να κανω γυμναστικη. Αντιθετως τωρα που εβαλα και υδατανθρακες νιωθω πολυ καλυτερα και λιωνω στην γυμναστικη καθε μερα.

Αλλοι σου λενε οτι αν τρως μονο κοτοπουλο,ασπραδια αυγων και λαχανικα δεν θα νιωθεις αδυναμια και πεινα. Ελα ομως που εγω ενιωθα :P

Απλα χανω λιπος σιγα σιγα. Μαγικο ραβδακι δεν υπαρχει τουλαχιστον για μενα

Kaloutsikos
08-07-11, 12:13
Εχω δοκιμασει την διαιτα με πρωτεινη και ω3 και δεν μπορουσα να χασω κιλα για τον απλουστατο λογο οτι δεν ειχα δυναμη να κανω γυμναστικη.


:unsure:

toure7
08-07-11, 20:26
:unsure:


Rapid weight loss ή καπως ετσι λεγοταν. Ο τυπος ελεγε οτι δεν χρειαζεται να τρωμε σχεδον καθολου υδατανθρακες και μονο πρωτεινη και ω3 λιπαρα(και καψουλες ελεγε να παιρνεις). Σου ελεγε π.χ να τρως κοτοπουλο, ψαρι και γενικα κρεατα ''στεγνα'' και να τρως λαχανικα οπως μαρουλι. Ε εγω με αυτη την διαιτα λιποθυμουσα.

atlas90
04-09-11, 16:04
εγω σας προτεινω τη δικια μου εκδοχη:

100γρ βρωμη
20 γρ whey σοκολατα
10 gr κακαο καθαρο χωρις ζαχαρη
ολα μαζι ανακατεμενα σε μπολ με μισο κουτι κρυο βλαχας ελαφρυ!!!!

σε εναμιση λεπτο το πολυ φευγει!!!

pankol
04-09-11, 16:21
εγω σας προτεινω τη δικια μου εκδοχη:

100γρ βρωμη
20 γρ whey σοκολατα
10 gr κακαο καθαρο χωρις ζαχαρη
ολα μαζι ανακατεμενα σε μπολ με μισο κουτι κρυο βλαχας ελαφρυ!!!!

σε εναμιση λεπτο το πολυ φευγει!!!

+1
και γω ετσι το τρωω και ειναι απιστευτο, απλα το γαλα θελει να το βαζεις λιγο λιγο και να ανακατεβεις, γτ αλλιως σβολιαζει η πρωτεινη

141004
04-09-11, 16:26
εγω καθε πρωι πριν το σχολειο γεμιζω ενα μπολ με 250 γρ νερο και ριχνω νιφαδες βρωμης..
το ανακατεβω γινετα τσιμεντο και μετα το ''κατεβαζω'' :green:
ο καλυτερος τροπος..:P

amateur666
04-09-11, 17:09
εγω τ πρωι πανω κατω τ ιδια κανω!....δλδ...
100γρ βρωμη
500μλ γαλα μ 2% λιπαρα
25γρ πρωτεινη whey κονσετρατε
κ γυρω στα 80 γρ δημιτριακα ολικησ
+ πορτοκαλαδα(φρουτα..) οταν εχω
+ ανιμαλ πακ!...
αυτα...

and lets the day begin!..:green:

Txc
04-09-11, 18:20
Εγω παλι τρωω την βρωμη απευ'θειας απο την συσκευασια, οπως ειναι με το κουταλι :green:

Giannistzn
04-09-11, 18:27
Βρωμη - αυγα - κακαο - μπανανα - μελι και δεν θες γλυκο μετα ;) ολα στο τηγανι με ενα καλο ανακατεμα.

tolis93
04-09-11, 22:59
βρωμη σε βραστο νερο.οχι πολυ νερο να γινει λιγο τσιμεντο λιγο σουπα.πιο πλ τσιμεντακι.κοπανας κ ταχινι μεσα.μελι.κακαο.κανελλα.και μετα γινεσαι μπομπ ο μαστορας.παραδεισος σε μορφη στοκου.αφου πρωτη φορα ξυπναω το πρωι με τετοια χαρα στα ματακια μου.οπως κανουν τα παιδακια οταν πανε πρωτη μερα σχολειο.ελπιζω να μη το βαρεθω κ η συνεχεια γινει παρομοια:P:P:P

sTeLaKoS
04-09-11, 23:20
Εγω παλι τρωω την βρωμη απευ'θειας απο την συσκευασια, οπως ειναι με το κουταλι :green:

Πολύ hardcore σε βρίσκω! :bbbiceps:
Χαρά στο κουράγιο σου :green:

tolis93
04-09-11, 23:23
Πολύ hardcore σε βρίσκω! :bbbiceps:
Χαρά στο κουράγιο σου :green:

καποτε το κανα κ εγω.δεν ειναι κ τοσο ανωμαλια νταξει λεει.μια φορα π βιαζομουν πηρα 2 αυγα εβαλα 50 γρ βρωμη φυστικοβουτηρο γαλα γιαουρτι ολα στο μπλεντερ κ το λαμογιο το πια οπως ηταν.δε καταλαβα και πολλα ημουν απο τον υπνο.αλλα μετα απο καμια ωρα μωλις ηπια τη πρωτη τζουρα καφε παιδια ειχε μηνει στον εισοφαγο μια αυγουλιλα...τεσπα την επομενη θα βαλω κ καρφια:green:

xrisbud
05-09-11, 09:16
Βρωμη - αυγα - κακαο - μπανανα - μελι και δεν θες γλυκο μετα ;) ολα στο τηγανι με ενα καλο ανακατεμα.


τα αυγά με τη μπανάνα πως συνδυάζονται;

murder
05-09-11, 09:53
Ρε παιδια θελω να ρωτησω αυτους που το πρωι καταναλωνουν Βρωμη,πως τν τρωτε?
Δεν τρωγεται..με τι την βαζεται και γινεται νοστημη!!Εγω με ζεστο γαλα και λιγο μελι και μου γυρησαν τα'ντερα!!:(:unsure: Ακομα και με corn-flakes τα εβαλα αλλα τιποτα...πειτε μου σας παρακαλω πως να την κανω!!
Ευχαριστω εκ των πρωτερων!;)

φιλε μου καΛΕ..ΑΝ ΠΑΣ στισ συνταγες θα δεις πολλους τροπους και πολυ καλους πχ¨εγω απο εδω μεσα εμαθα να φτιαχνω πιτα απο βρωμη +ασπραδια και μετα μελακι μπανανουλα κτλπ (νοστιμο)

Giannistzn
05-09-11, 10:03
τα αυγά με τη μπανάνα πως συνδυάζονται;

Το κακαο το κανει γλυκο και συνδιαζεται μια χαρα. Αντι για κακαο περυσι εβαζα κανελα. Πιστεψε με εχει απιστευτη γευση ;)

thanasis76
05-09-11, 11:04
εγω παιδια την βρωμη την εχω σαν βασικη πηγη υδατανθρακα μαζι με τα οσπρια.;);)
βρωμη εχω στο πρωινο, στο δεκατιανο, στο μεσημεριανο και τις 3 φορες απο 50γρ
και πραγματικα μετα απο πολλες δοκιμες στην διατροφη μου, τωρα ειναι σουπερ...:thumbup::thumbup:

TheWorst
05-09-11, 12:55
Εγω παλι τρωω την βρωμη απευ'θειας απο την συσκευασια, οπως ειναι με το κουταλι :green:

+1 :green:

lykos
26-11-11, 16:14
αφου ειδα οτι την βρωμη πολλα ατομα την προτιμουν αγορασα και εγω χθες.σημερα την εβαλα σε ενα μπλεντερ μαζι με μια μπανανα,γαλα,μελι και whey.ρε παιδια ηταν πολυ πηχτη.εκανα 1 ωρα να την πιω.τι δεν κανω σωστα?

Goofonly
26-11-11, 17:51
αφου ειδα οτι την βρωμη πολλα ατομα την προτιμουν αγορασα και εγω χθες.σημερα την εβαλα σε ενα μπλεντερ μαζι με μια μπανανα,γαλα,μελι και whey.ρε παιδια ηταν πολυ πηχτη.εκανα 1 ωρα να την πιω.τι δεν κανω σωστα?

περισσότερο γάλα μάλλον

lykos
26-11-11, 17:53
περισσότερο γάλα μάλλον

μηπως να βαζω και νερο?

exkaliber
26-11-11, 18:08
παιζει να βρουμε αλεσμενη βρωμη φθηνα στην Ε΄΄αδα καπου?

ας πουμε εγω επαιρνα γλυκανισο 3 ευρο τα 100γρ περιπου απο καταστημα με βοτανα,και κατα τυχη ειχα βρει μια αποθηκη που το πουλουσε 1 ευρο το μισο κιλο


αν ισχυει κατι αντιστοιχο με την βρωμη σωθηκαμε:green:

Goofonly
26-11-11, 19:34
μηπως να βαζω και νερο?

νεροζούμι θα το κάνεις


παιζει να βρουμε αλεσμενη βρωμη φθηνα στην Ε΄΄αδα καπου?

ας πουμε εγω επαιρνα γλυκανισο 3 ευρο τα 100γρ περιπου απο καταστημα με βοτανα,και κατα τυχη ειχα βρει μια αποθηκη που το πουλουσε 1 ευρο το μισο κιλο


αν ισχυει κατι αντιστοιχο με την βρωμη σωθηκαμε:green:

σίγουρα θα υπάρχει αλλά θέλει ψάξιμο :unsure:

gym
26-11-11, 23:28
παιζει να βρουμε αλεσμενη βρωμη φθηνα στην Ε΄΄αδα καπου?

ας πουμε εγω επαιρνα γλυκανισο 3 ευρο τα 100γρ περιπου απο καταστημα με βοτανα,και κατα τυχη ειχα βρει μια αποθηκη που το πουλουσε 1 ευρο το μισο κιλο


αν ισχυει κατι αντιστοιχο με την βρωμη σωθηκαμε:green:

ναι αλλα θα πρεπει να πας σε μεγαλες αγορες οπως πχ εδω θεσσαλονικη...η αλεσμενη ειναι πολυ συνηθισμενη γιατι την χρησιμοποιουν στα ζαχαροπλατσεια...αν εχεις καμια ακρη ρωτα σε ζαχαροπλαστειο αλλιως για πολυ φθηνη σε τιμη χονδρικης δηλαδη σε τετοιες αγορες μεγαλες...

kostasc
27-11-11, 23:30
ακου μια καλη συνταγη που την βρηκα τυχαια με τα πειραματα μου.
150-200 γραμμ. βρωμη.
1 σκουπ πρωτεινη βανιλια.
1 σκουπ πιτουρο βρωμης.
λιγη κανελα.
ζεστο νερο.

ανακατευεις τα στερεα σε ενα μπολ.μολις γινει ομοιομορφη η κατανομη προσθετεις το ζεστο προς καυτο νερο και ανακατευεις για να γινει ενας νοστιμοτατος χυλος.αναλογα ποσο πιχτο το θες ριχνεις και το αναλογο νερο.ειναι πεντανοστιμο.

tolis93
27-11-11, 23:48
ακου μια καλη συνταγη που την βρηκα τυχαια με τα πειραματα μου.
150-200 γραμμ. βρωμη.
1 σκουπ πρωτεινη βανιλια.
1 σκουπ πιτουρο βρωμης.
λιγη κανελα.
ζεστο νερο.

ανακατευεις τα στερεα σε ενα μπολ.μολις γινει ομοιομορφη η κατανομη προσθετεις το ζεστο προς καυτο νερο και ανακατευεις για να γινει ενας νοστιμοτατος χυλος.αναλογα ποσο πιχτο το θες ριχνεις και το αναλογο νερο.ειναι πεντανοστιμο.

καποιος προφανως δεν εχει επισκευτει το θρεντ με τις συνταγες:green: προσωπικα βαζω ζαχαρινη κακαο κ μελι. κ καμια φορα φουντουκοβουτηρο...αααααλλο πραμα

kostasc
28-11-11, 04:08
με κρυο κατεβενει με ζεστο δν νμζ>.<

τι λετε ρε παιδια?θα πιεις τη βρωμη?θα την φας θες να πεις.ζεστο νερακι καυτο καλυτερα,θα γινει ενας νοστιμος χυλος και ριξε και λιγη πρωτεινη με βανιλια να δεις.σαν ριζογαλο θα ειναι.

agisilaos
28-11-11, 12:38
Λοιπόν μάγκες ακούστε πώς κτυπάω εγώ τη βρώμη...
100gr βρώμη σε βαθύ πιάτο και...βάζω στο shaker 400-450ml νερό
+ 2 scoop πρωτε'ί'νη κτυπάω καλά και την ρίχνω στο μπόλ με την βρώμη ανακατεύω καλά
με ένα κουτάλι και vouala ένα πλήρες γεύμα είναι έτοιμο!!!!
Προσοχή το νερό όχι ζεστό για να μη χειλώση η βρώμη και δεν τρώγεται.:P:P:P:P

agisilaos
28-11-11, 12:39
με κρυο κατεβενει με ζεστο δν νμζ>.<

:thumbup::thumbup:

thegravijia
28-11-11, 18:05
Λοιπόν μάγκες ακούστε πώς κτυπάω εγώ τη βρώμη...
100gr βρώμη σε βαθύ πιάτο και...βάζω στο shaker 400-450ml νερό
+ 2 scoop πρωτε'ί'νη κτυπάω καλά και την ρίχνω στο μπόλ με την βρώμη ανακατεύω καλά
με ένα κουτάλι και vouala ένα πλήρες γεύμα είναι έτοιμο!!!!
Προσοχή το νερό όχι ζεστό για να μη χειλώση η βρώμη και δεν τρώγεται.:P:P:P:P

πολυπλοκη συνταγη πω σου ρθε??:P

δες εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5194-%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%A4%CE%91%CE%93%CE%95%CE%A3-%CE%91%CE%A0%CE%9F-thegravijia/page3

kostasc
28-11-11, 21:16
γιατι και να λιωση τι πειραζει?ισα ισα που γινεται ενας ωραιος χυλος.και αν ριξεις και λιγο καστανορυζι μεσα γινεται σαν ρυζογαλο.

tolis93
28-11-11, 21:31
καλα εγω σημερα βρηκα το καλυτερο τροπο να κατεβαινει τρελα τελεια η βρωμη. καυτο νερο.1 κ γλυκου γεματη γεματη καπουτσινο. ουτε μελια ουτε κανελλες ουτε τπτ.απλα σημερα το ιδιο μ το πρωινο μ@μ@σ@ τοσο πολυ που ειχα κατσει μετα στο κρεβατι κ δε κουνιομουν απλα ελεγα θελω να κοιμηθω να ερθει το αυριο να φαω πρωινο.

thegravijia
28-11-11, 22:24
καλα εγω σημερα βρηκα το καλυτερο τροπο να κατεβαινει τρελα τελεια η βρωμη. καυτο νερο.1 κ γλυκου γεματη γεματη καπουτσινο. ουτε μελια ουτε κανελλες ουτε τπτ.απλα σημερα το ιδιο μ το πρωινο μ@μ@σ@ τοσο πολυ που ειχα κατσει μετα στο κρεβατι κ δε κουνιομουν απλα ελεγα θελω να κοιμηθω να ερθει το αυριο να φαω πρωινο.

kaπουτσινο που βρισκεις χωρις ζαχαρες κ τετοια μεσα ..?

tolis93
28-11-11, 22:27
kaπουτσινο που βρισκεις χωρις ζαχαρες κ τετοια μεσα ..?
εγω το εφτιαξα
εσπρεσσο στιγμιαιο. γαλα απαχο σε σκονη και ζαχαρινη σε σκονη.αν παρεις το σωστο γαλα ειναι κ καλυτερο απο αυτον του εμποριου τον ετοιμο

GrigorisKots
22-01-12, 20:03
Ηθελα να ρωτησω ποτε ειναι καλητερα να καταναλονουμε τη βρωμη δλδ σε ποιο γευμα..
Η αλλη ερωτηση ειναι μρ ποιους τροπους μπορουμε να τη φαμε...?
εγω την τρωω η σε δημητριακα αν και εχει μκρη περιεκτηκοτητα(45%)
ή με γιαουρτι..

beefmeup
22-01-12, 20:06
οποτε θες υ/α την τρως..
για τους τροπους τωρα ριξε μια ματια στην ενοτητα με τις συνταγες..

andreasaxo
13-02-12, 20:17
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Μπορη να αντικατασταθεί η βρώμη με το ψωμί ολικής άλεσης;
Στο πρωινό γεύμα αναφέρομαι.

sakistaz
13-02-12, 21:39
παιδια ετρωγα τα alpen τα μπλε.αλλα εδω και καιρο τα χουν κοψει απο 2 μεγαλες αλυσιδες που τα περνα.εχω ψαξει γυρω στα δεκα μαρκετ σημερα αλλα τιποτα[κριμα γιατι μ αρεσανε,δεν ειχαν ζαχαρη,αλατι κ ειχαν γυρω στα 11/100gr πρωτεινη]ως που να βρω θα τρωω quaker με καρυδια ,σταφιδες,γαλα το πρωι κ σκετα με γαλα το βραδυ.ξερει κανεις καμια αλλη εταιρια πλην της alpen με αντιστοιχα προιντα?κ αν ναι που θα τα βρω?

gym
13-02-12, 21:41
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Μπορη να αντικατασταθεί η βρώμη με το ψωμί ολικής άλεσης;
Στο πρωινό γεύμα αναφέρομαι.

ψωμι-υδατανθρακας...θες να φας ψωμι?φαε...
βγαζεις τη βρωμη βαζεις αυτο...μετρα τα διατροφικα του μακρος κ χωρεσε το στη διατροφη σου...δεν παει να πει μονο βρωμη για πρωινο...

gym
13-02-12, 21:42
παιδια ετρωγα τα alpen τα μπλε.αλλα εδω και καιρο τα χουν κοψει απο 2 μεγαλες αλυσιδες που τα περνα.εχω ψαξει γυρω στα δεκα μαρκετ σημερα αλλα τιποτα[κριμα γιατι μ αρεσανε,δεν ειχαν ζαχαρη,αλατι κ ειχαν γυρω στα 11/100gr πρωτεινη]ως που να βρω θα τρωω quaker με καρυδια ,σταφιδες,γαλα το πρωι κ σκετα με γαλα το βραδυ.ξερει κανεις καμια αλλη εταιρια πλην της alpen με αντιστοιχα προιντα?κ αν ναι που θα τα βρω?

πολυ καλυτερη επιλογη παντως να τρως δικη σου βρωμη με σταφιδες και οτι καλουδια θες εσυ να βαλεις...ξερεις τι τρως\
περα απο αυτο...εχει πολλες μαρκες γι αυτο που ζητας απλα κοιτα παντα το πινακακι πισω για να δεις διατροφικα τι παιζει

sakistaz
13-02-12, 21:48
πολυ καλυτερη επιλογη παντως να τρως δικη σου βρωμη με σταφιδες και οτι καλουδια θες εσυ να βαλεις...ξερεις τι τρως\
περα απο αυτο...εχει πολλες μαρκες γι αυτο που ζητας απλα κοιτα παντα το πινακακι πισω για να δεις διατροφικα τι παιζει

ναι το κοιταω το πινακακι. μαλλον ομως εχεις δικαιο,καλυτερα να το φτιαχνω μονος.:thumbup:

gym
13-02-12, 21:52
ναι το κοιταω το πινακακι. μαλλον ομως εχεις δικαιο,καλυτερα να το φτιαχνω μονος.:thumbup:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18946-%CE%A6%CF%84%CE%B9%CE%AC%CF%87%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CF%83%CE%BB%CE%B9&p=503289&highlight=%CF%86%CF%84%CE%B9%CE%B1%CF%87%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5+%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%B9+%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%BB%CE%B9#post503289

τσεκαρε τοτε και αυτο :thumbup:

sTeLaKoS
13-02-12, 22:16
Συγχωνεύτηκαν 2 τόπικ.

andreasaxo
14-02-12, 20:34
ψωμι-υδατανθρακας...θες να φας ψωμι?φαε...
βγαζεις τη βρωμη βαζεις αυτο...μετρα τα διατροφικα του μακρος κ χωρεσε το στη διατροφη σου...δεν παει να πει μονο βρωμη για πρωινο...
Ευχαριστω!!

sTeLaKoS
01-05-12, 00:42
Η άχρηστη πληροφορία του μήνα:

Ο γνωστός σε όλους Μπάρμπας της συσκευασίας των quaker oats έχει όνομα, λέγεται Larry! :P

exkaliber
01-05-12, 22:17
και εψαξα μεχρι 10 σελιδες πισω να βρω το θεμα



στην βρωμη τι μπορουμε να βαλουμε για γευση?
δοκιμασα δημητριακα σοκολατα και φυστικοβουτηρο αλλα δεν αλλαξε καθολου η γευση της
θελω να γινει οπως με την πρωτεινη που δεν καταλαβαινεις καθολου την γευση της

eri_87
01-05-12, 22:24
^^^ Βάλε βανίλια σκόνη και κανέλα. Κάποιο φρούτο τριμμένο επίσης μπορείς.. Καλά, εντελώς η γεύση δεν εξαφανίζεται κι όλας! :P

exkaliber
01-05-12, 22:33
βανίλια σκόνη λες κατι μικρα μπουκαλακια με κοκινο καπακι που τα βαζουν στα γλυκα?

eri_87
01-05-12, 22:37
βανίλια σκόνη λες κατι μικρα μπουκαλακια με κοκινο καπακι που τα βαζουν στα γλυκα?

Ναι, ναι..αυτά... 1 τέτοιο για μια ποσότητα βρωμης που χρειάζεσαι εσύ είναι οκ! Αμα βαλεις κ κανελα μετά σα ρυζόγαλο θα ναι!:P

ΠανοςΒ
01-05-12, 22:56
Προσεχε ποση βανιλια θα ριξεις γιατι ειναι συμπυκνωμενη στα ασπρα στικακια. Μπορεις να βαλεις ταχινι-μελι-κανελα. Ή ταχινι με κακαο.

Giannistzn
02-05-12, 10:23
και εψαξα μεχρι 10 σελιδες πισω να βρω το θεμα



στην βρωμη τι μπορουμε να βαλουμε για γευση?
δοκιμασα δημητριακα σοκολατα και φυστικοβουτηρο αλλα δεν αλλαξε καθολου η γευση της
θελω να γινει οπως με την πρωτεινη που δεν καταλαβαινεις καθολου την γευση της

Σε κατσαρολακι, 1σκουπ whey, 15gr κακαο, 2-3γρ κανελα, 50γρ βρωμη και 400 μλ γαλα ή νερο.

Ανακατευεις με συρμα κουζινας σε δυνατη φωτια για 5-10 λεπτα και καποια στιγμη αρχιζει να πηζει. Βρωμη δεν καταλαβαινεις καθολου μετα ειναι σα να τρως κρεμα. Αν δεν εχεις whey σοκολατα βαλε βανιλια ή οτι αλλο εχεις..

exkaliber
02-05-12, 11:28
ρε ταλαιπωρια ειναι ολα αυτα:green:
το θεμα ειναι να την πινω απ το σεικερ ανετα οπως με την πρωτεινη
και να μν πλενω το σεικερ μετα

eri_87
02-05-12, 12:25
ρε ταλαιπωρια ειναι ολα αυτα:green:
το θεμα ειναι να την πινω απ το σεικερ ανετα οπως με την πρωτεινη
και να μν πλενω το σεικερ μετα

Α, εντάξει... αμα θες να πίνεις τη βρώμη τί να πούμε!!! Το παραπάνω που σου είπε ο Γιαννης γίνεται κ στο μικροκυμάτων απλα όταν πάει να φουσκώσει το σταματάς, το ανακατεύεις κ το ξαναβάζεις μέχρι να πήξει όσο θες. Θέλει 2-3' έτσι κ πλένεις μόνο το πιάτο! :green: Μπορείς να το έχεις έτοιμο πχ ποσότητα 3ημερών κ να το χωρίσεις μερίδες να το βάλεις στο ψυγείο... Ειδικά τώρα το καλοκαίρι, μια χαρά δροσερή κρεμούλα!:P

kostas321
21-06-12, 18:08
παιζει να ναι ψιλοχαζο αλλα θελω να το ρωρησω :p
αν φτιαξω πιτακι βρωμης απογευμα/βραδυ,το βαλω στο ψυγειο και το φαω το πρωι ξαναζεσταμενο στο μικροκυμματων υπαρχει περιπτωση να χει γινει τιποτα με τα συστατικα κτλπ?

koztak
24-06-12, 13:05
Να ξέρετε πάντος ότι βρώμη με 1euro το κιλό θα βρείτε σε μύλους που κάνουν αλεύρι και άλλα σχετικά . Εγώ παίρνω τσουβάλι 20KG με 20 euro.

tolis93
24-06-12, 13:24
παιζει να ναι ψιλοχαζο αλλα θελω να το ρωρησω :p
αν φτιαξω πιτακι βρωμης απογευμα/βραδυ,το βαλω στο ψυγειο και το φαω το πρωι ξαναζεσταμενο στο μικροκυμματων υπαρχει περιπτωση να χει γινει τιποτα με τα συστατικα κτλπ?

απο συστατικα ειναι οκ απλα θα ξενερωσεις με τη γευση

cuntface
25-06-12, 23:38
σε περιοδο γραμμωσης ποσεσ κουταλιες τησ σουπας βρωμη μπορουμε να καταναλωσουμε στο πρωινο μας ?(με γαλα ετσι)

sTeLaKoS
25-06-12, 23:48
Δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό, εξαρτάται από το είδος της διατροφής, τι αλλο τρως μέσα στη μέρα, ύψος/βάρος και άλλους παράγοντες..

cuntface
27-06-12, 17:45
ειναι φυσιολογικο να φτιαξω ομελετα 5 αυγα(1 κροκο) και ετσι οπως τιν χτυπαω να ριξο μεσα 3 κουταλιες τησ σουπας βρωμη η θα παρει αθλια γευση?

sTeLaKoS
27-06-12, 17:49
Μια χαρά είναι, πολλοί εδώ μέσα το τρώνε για πρωίνό. Απλά μούλιασε λίγο τη βρώμη σε γάλα ή νερό για να μαλακώσει.
Υπάρχει και συνταγή: Πιτάκι βρώμης η συνταγή - Video (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1622-Πιτάκι-βρώμης-η-συνταγή-Video)

cuntface
27-06-12, 17:58
Μια χαρά είναι, πολλοί εδώ μέσα το τρώνε για πρωίνό. Απλά μούλιασε λίγο τη βρώμη σε γάλα ή νερό για να μαλακώσει.
Υπάρχει και συνταγή: Πιτάκι βρώμης η συνταγή - Video (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1622-Πιτάκι-βρώμης-η-συνταγή-Video) τελειωσα 3 τιν προπονηση εφαγα 4 το γευμα μου και 6 τωρα σκεφτομαι να κανω τν ομελετα με τιν βρωμη η να φαω γαλα με βρωμη και να αφησω τιν ομελετα για αυριο το πρωι?

sTeLaKoS
27-06-12, 18:00
Βάλε και αυγουλάκια να το κάνεις σωστό γεύμα ;)

vaggan
03-07-12, 10:06
φετος απο φθηνοπωρο θα την χρησιμοποιησω κατα κορον θεωρω οτι ειναι η καλυτερη πηγη υδατανθρακα που μπορεις να βαλεις στο σωμα σου..:thumbup:

billys15
03-07-12, 16:00
Τον χειμωνα θα ανεβει στα 150γρ ανα γευμα γιατι εχω παθει εθισμο! Ολη μερα να τρωω βρωμη δεν λεω οχι! :green:

Eddie
03-07-12, 16:06
Μερικους τους θολωνει ομως η βρωμη αρκετα..οποτε για καλοκαιρι δε προτεινεται.Εσεις το χετε παρατηρησει η ειναι μουφα?Δηλαδη αυτοι οι υποστηρικτες προτιμουν πατατα πχ..

average_joe
03-07-12, 16:41
το χω ακουσει, δεν το χω παρατηρησει.

παλιοτερα εκτιμουσα αυτη την αποψη αλλα η λογικη μου πλεον λεει οτι κανω που κανω διαιτα να στερηθω και πραγματα που μου αρεσουν εστω και αν οι ποσοτητες ειναι μικροτερες?

προσωπικα η βρωμη ειναι μια απο τις μου λατρεμενες τροφες και δεν προτιθεμαι να την σταματησω για λογους θολωματος.

εντιτ. προτιμω να τρωω αυτα που μου αρεσουν και να χω συνεπεια παρα να καταπιεζομαι και να μην εχω διαρκεια.

Eddie
03-07-12, 18:34
Ναι,εννοειται..καλα κανεις!!Αυτο παει σ αυτους που την πινουν με το ζορι νομιζοντας οτι ειναι η καλυτερη πηγη υδατ around all year..Kι εγω πολλες φορες με νερο τη χτυπαω στο σεικερ..κι αν θελω ριχνω και κανελλα για γευση :green:

tolis93
03-07-12, 18:47
Μερικους τους θολωνει ομως η βρωμη αρκετα..οποτε για καλοκαιρι δε προτεινεται.Εσεις το χετε παρατηρησει η ειναι μουφα?Δηλαδη αυτοι οι υποστηρικτες προτιμουν πατατα πχ..

εμενα προσωπικα μου κραταει τρελα νερα γιαυτο εδω και καιρο δε τη προτειμω.και δε με κραταει και πολυ.αλλα οχι οτι κ η πατατα μ καθεται καλυτερα:green:γλυκοπατατα ναι.πατατα οχι.ειναι πατατα:green:συν οτι με τη βρωμη πολλοι ξανα πεινανε μετα απο μια ωρα δε μπα να εχουν κατεβασει τον αγλαιωρα

vaggan
03-07-12, 18:51
το χω ακουσει, δεν το χω παρατηρησει.

παλιοτερα εκτιμουσα αυτη την αποψη αλλα η λογικη μου πλεον λεει οτι κανω που κανω διαιτα να στερηθω και πραγματα που μου αρεσουν εστω και αν οι ποσοτητες ειναι μικροτερες?

προσωπικα η βρωμη ειναι μια απο τις μου λατρεμενες τροφες και δεν προτιθεμαι να την σταματησω για λογους θολωματος.

εντιτ. προτιμω να τρωω αυτα που μου αρεσουν και να χω συνεπεια παρα να καταπιεζομαι και να μην εχω διαρκεια.προσωπικα τα ζυμαρικα με θολωνουν εμενα οχι η βρωμη..ασε που απο διατροφικα στοιχεια ριχνει κανταρια στα ζυμαρικα

vaggan
03-07-12, 18:53
εμενα προσωπικα μου κραταει τρελα νερα γιαυτο εδω και καιρο δε τη προτειμω.και δε με κραταει και πολυ.αλλα οχι οτι κ η πατατα μ καθεται καλυτερα:green:γλυκοπατατα ναι.πατατα οχι.ειναι πατατα:green:συν οτι με τη βρωμη πολλοι ξανα πεινανε μετα απο μια ωρα δε μπα να εχουν κατεβασει τον αγλαιωραμπαρδον τι κανεις με τη βρωμη?τοτε με τα ζυμαρικα τι κανεις???

average_joe
03-07-12, 19:34
Ναι,εννοειται..καλα κανεις!!Αυτο παει σ αυτους που την πινουν με το ζορι νομιζοντας οτι ειναι η καλυτερη πηγη υδατ around all year..Kι εγω πολλες φορες με νερο τη χτυπαω στο σεικερ..κι αν θελω ριχνω και κανελλα για γευση :green:

νομιζω οτι οποιου δεν του αρεσει και την καταναλωνει κατι κανει λαθος


κανελλα παντα :green:

tolis93
03-07-12, 23:10
μπαρδον τι κανεις με τη βρωμη?τοτε με τα ζυμαρικα τι κανεις???

τα μακαρονια μου καθονται καλυτερα απο οποιοδειποτε υδατανθρακα εχω δοκιμασει.μετα τη γλυκοπατατα. οσο και να φαω δε κρατησα νερα με μακαρονια.με το ρυζι κατι λιγα(καστανο γιατι μπασματι μια χαρα μου καθεται).το περιεργο ειναι οτι με το ψωμι κραταω τα κερατα μου ενω με τα μακαρονια οχι:green:

venom1987
05-07-12, 14:54
Μερικους τους θολωνει ομως η βρωμη αρκετα..οποτε για καλοκαιρι δε προτεινεται.Εσεις το χετε παρατηρησει η ειναι μουφα?Δηλαδη αυτοι οι υποστηρικτες προτιμουν πατατα πχ..

ουτε καν........
εξαλλου η πατατα σαν υδατανθρακας λογο υψηλου γλ. δεικτη δεν προτεινεται καν...οποτε????
μονο γλυκοπατατα και παλι ομως.......

καλυτερα σαφως ειναι τα ζυμαρικα ολικης.........
και μετα το ρυζι το καστανο , μετα μπασματι.....

τα ζυμαρικα ολικης αλεσης περιεχουν γλουτενη και μια μεγαλη μεριδα ατομων παρουσιαζουν μερικη ή ολικη δυσανεξια στην γλουτενη.

καλυτερα σιγουρα ειναι οι τροφες οσο το δυνατο πιο κοντα στην φυσικη τους μορφη ......

Eddie
06-07-12, 00:22
Με λιγο ελαιολαδο και πρασινη σαλατα ουτε καν που εχει υψηλο γλυκαιμικο..

Απ τον πινακα του φορουμ:

Ρύζι άσπρο 72
Ρύζι καστανό 66
Πατάτες (βραστές) 70


Επισης μετα την προπονηση δεν ειναι και τοσο αναγκαιος ο χαμηλος γλυκαιμικος δεικτης..η πατατα επισης για post ειναι καλυτερη επειδη δεν εχει ινες σε αντιθεση με το ρυζι και τη βρωμη πχ.Τεσπα,αναλογως τις αναγκες του καθενος.Μερικους η βρωμη τους θολωνει,μερικους οχι..ισχυει οτι και στα γαλακτοκομικα,οτι και στα ζυμαρικα.

Ζυμαρικα σε διαιτα παντως δεν εχω δει κανεναν να προτεινει :huh?:

tolis93
06-07-12, 01:06
τη βρωμη γιατι τη θυμαμαι σε γλυκαιμικο πιο χαμηλα απο το οτιδειποτε?
υποψη θα δειτε πινακες να διαφερουν γιατι μετραει κ το βρασιμο.τα μακαρονια εχουν και 55 εχουν και 80. και οι πατατα το ιδιο.απο 65 μεχρι και 90. και το ρυζι μια απο τα ιδια.

Eddie
06-07-12, 01:19
τη βρωμη γιατι τη θυμαμαι σε γλυκαιμικο πιο χαμηλα απο το οτιδειποτε?
υποψη θα δειτε πινακες να διαφερουν γιατι μετραει κ το βρασιμο.τα μακαρονια εχουν και 55 εχουν και 80. και οι πατατα το ιδιο.απο 65 μεχρι και 90. και το ρυζι μια απο τα ιδια.

Η βρωμη εχει 50,η πατατα 70 η βραστη και φτανει μεχρι 90 η ψητη..αυτα ειναι με βαση τον πινακα που εχει ως κατοσταρα τη γλυκοζη.

venom1987
06-07-12, 13:45
Η βρωμη εχει 50,η πατατα 70 η βραστη και φτανει μεχρι 90 η ψητη..αυτα ειναι με βαση τον πινακα που εχει ως κατοσταρα τη γλυκοζη.

βγαινουμε λιγο off......αλλα χρειαζεται...

σιγκεκριμενα
Σπαγγέτι, βρασμένα 5 λεπτά 38
Σπαγγέτι, βρασμένα 10-15 λεπτά 44
Ρύζι, άσπρο βρασμένο 64
Ρύζι, μακρύκοκκο βρασμένο 56
Ρύζι, basmati βρασμένο 58
Νιφάδες βρώμης 57
Γλυκοπατάτα ψητή 46
Μακαρόνια ολικής αλέσεως 42


τωρα οι διαιτες δεν εχουν ζημαρικα , μαλλον θα φταιει η γλουτενη.....γιατι δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο....απο την στιγμη που εχουν τον χαμηλοτερο γλυκαιμικό δείκτη

Jusportsdude
09-07-12, 23:42
File asxeto ti jiu jitsu kaneis edafos mono h eisai sthn efeoz?

sTeLaKoS
10-07-12, 00:06
Γράφε Ελληνικά, είναι κανόνας και μείνε στο θέμα, η συζήτηση αφορά τη βρώμη.

venom1987
20-07-12, 09:53
παιδες στο κεντρο της αθηνας εχει ενα μαγαζι με βιολογικα οπου εχει βρωμη βιολογικη και το καλυτερο ειναι χωρις γλουτενη.....αξιζει να πατε.....

tolis93
20-07-12, 10:05
παιδες στο κεντρο της αθηνας εχει ενα μαγαζι με βιολογικα οπου εχει βρωμη βιολογικη και το καλυτερο ειναι χωρις γλουτενη.....αξιζει να πατε.....

το μπαχαρ λες? εγω ψαχνω βρωμη ολικης αλλα δε βρισκω πουθενα

venom1987
20-07-12, 13:55
το μπαχαρ λες? εγω ψαχνω βρωμη ολικης αλλα δε βρισκω πουθενα

στην Ζήνωνος ειναι το μαγαζι....παρε αυτην αξιζει αφου δεν εχει γλουτενει....καλα βεβαια τωρα κοιταμε την λεπτομερια στο φουλ..... :green:

tolis93
20-07-12, 14:06
στην Ζήνωνος ειναι το μαγαζι....παρε αυτην αξιζει αφου δεν εχει γλουτενει....καλα βεβαια τωρα κοιταμε την λεπτομερια στο φουλ..... :green:

γιατι πρεπει ντε κ καλα να μην εχει γλουτενη δλδ τι θα μ κανει η γλουτενη?

venom1987
20-07-12, 14:58
γιατι πρεπει ντε κ καλα να μην εχει γλουτενη δλδ τι θα μ κανει η γλουτενη?

πολυ εχουν δυασανεξεια γι αυτο.......

χωρις ειναι ποιο ελαφρια απο τι καταλαβα.....και ειδα οτι την χωνευα καλυτερα.....

tolis93
20-07-12, 15:03
πολυ εχουν δυασανεξεια γι αυτο.......

χωρις ειναι ποιο ελαφρια απο τι καταλαβα.....και ειδα οτι την χωνευα καλυτερα.....

ε μερικοι ρ συ εμενα πχ δε με πειραζει.αν κ οι περισσοτεροι εχουν.αλλα ειναι πιο επεξεργασμενη ετσι η βρωμη.για μενα μαστ ειναι μπασματι ολικης και βρωμη ολικης.αλλα βρωμη ολικης αντε να βρεις.η επεξεργασμενη απο φυτικες ινες βλακειες εχει....4-5 γρ στα100 αν θυμαμαι καλα.και το πηρα πρεφα οταν ειδα αυτο το ωραιο white διπλα στο oats και το ψαξα κ ειδα οτι παιζει κ ολικης αλλα ελλαδα δυσκολα δυστυχως

venom1987
20-07-12, 16:06
το μπασματι ολικης εχει μεγαλη διαφορα απο το κανονικο????

tolis93
20-07-12, 17:07
το μπασματι ολικης εχει μεγαλη διαφορα απο το κανονικο????

δε ξερω αλλα οπως κ να χει στανταρ ειναι καλυτερο.αλλα εφοσον το θεμα μας ειναι η βρωμη ας μεινουμε στη βρωμη.π απο οσο ξερω εχει μεγαλη διαφορα στις φυτικες ινες και εχει παραπανω ποσοτητα πρωτεινης η ολικης

venom1987
20-07-12, 20:58
δε ξερω αλλα οπως κ να χει στανταρ ειναι καλυτερο.αλλα εφοσον το θεμα μας ειναι η βρωμη ας μεινουμε στη βρωμη.π απο οσο ξερω εχει μεγαλη διαφορα στις φυτικες ινες και εχει παραπανω ποσοτητα πρωτεινης η ολικης

αυτη που λεω εχει

στα 100γρ
θερμιδες 348
πρωτεινη 13,5γρ
υδα/κα 58,7γρ
λιπαρα 7,0γρ
τωρα φυτ. ινες δεν γραφει γερμανικη ειναι.....


λινκ http://www.davert.de/cms/front_content.php?idcatart=311&ean=4019339245170

nick990
07-08-12, 22:33
Είδα σήμερα στο supermarket ένα προϊόν Quaker σε κουτί τύπου κορνφλεικς που λέγεται "μπουκιές δημητριακών με βρώμη και ξηρούς καρπούς". Το πήρα για δοκιμή και είναι πολύ νόστιμο.

Διατροφική άξια ανά 100g

Ενέργεια 480kcal
Πρωτεΐνες 8g
Υδατάνθρακες 61g
Λιπαρές ύλες 21g εκ των οποίων 2,4g κορεσμένες
Εδώδιμες ίνες 7g
Νάτριο 0,02g

Πως το βλέπετε για πρωινό με γάλα 1.5%????

TheWorst
07-08-12, 22:39
με 21 λιπαρα αστα να πανε..Αλλα αν ειναι οντως ξυροι καρποι.. Who knows ..

nick990
07-08-12, 22:43
με 21 λιπαρα αστα να πανε..Αλλα αν ειναι οντως ξυροι καρποι.. Who knows ..

Η αλήθεια είναι ότι η ερώτηση αυτό το 21 αφορά...
Πάντως ειναι ξηροί καρποί. Έχει ολόκληρα κομμάτια που ξεχωρίζουν...

tolis93
08-08-12, 00:59
μια χαρα μαματα ειναι αν κανεις συνδιασμο βρωμης και ξηρων καρπων τα λιπαρα τ ειναι σχεδον ολα ακορεστα και απο αμυγδαλα και φουντουκια αν θυμαμαι καλα.το μονο π με προβληματισε σε αυτα ειναι οτι εχουν λιγο ζαχαριτσα μεσα(το καταλαβαινεις κ στη γευση) παντως 200-300 μλ γαλα 0 η 1,5 και 100 γρ απο δαυτα ειναι ντουκι πρωινο

ΦΙΛΙΠΠΟΣΣΣ
12-08-12, 15:06
γεια σας...ειμαι 16 χρονων και παω 10 μηνες στο γυμναστηριο και ειμαι καινουργιος εδω...επειδη διαβαζω οτι η βρωμη κανει καλο πηγα στο σουπερμαρκετ και αγορασα βρωμη(quaker)...θα ηθελα να μου πειτε που χρησιμευει η βρωμη και σε τι κανει καλο?εχω ψαξει αρκετα ομως δεν βρηκα κατι συγκεκριμενο...ευχαριστω!!

tolis93
12-08-12, 19:39
γεια σας...ειμαι 16 χρονων και παω 10 μηνες στο γυμναστηριο και ειμαι καινουργιος εδω...επειδη διαβαζω οτι η βρωμη κανει καλο πηγα στο σουπερμαρκετ και αγορασα βρωμη(quaker)...θα ηθελα να μου πειτε που χρησιμευει η βρωμη και σε τι κανει καλο?εχω ψαξει αρκετα ομως δεν βρηκα κατι συγκεκριμενο...ευχαριστω!!

καλη ποιοτικη τροφη ειναι.χαμηλος γλυκαιμικος δεικτης.σε κραταει(υποτιθεται) ειναι ανεπεξεργαστο η τουλαχιστον λιγοτερο επεξεργασμενο τροφιμο απο τα υπολοιπα δημιτριακα.εχει λιγοτερα σακχαρα και οτι εχει δν ειναι προσθετο.αρκετα καλη ποσοτητα πρωτεινης (αν και φυτικη) και καλα λιπαρα. δε θυμαμαι απο βιταμινες κτλπ τι εχει αλλα μη το ψαχνεις ειναι πολυ καλυτερο απο ολα τα δημητριακα.μετα παει το μουσλι.μετα μουσλι με αποξηραμενα φρουτα. αν δε σ αρεσει αυτη η βρωμη μπορεις να παιρνεις κ αυτη με τη μαυρη σοκολατα η τους ξηρους καρπους.εχουν λιγα σακχαρα παραπανω και σαφως παραπανω θερμιδες αλλα αν χωρανε στα μακρος σου.τα 5 γρ σακχαρα στα 100 του τροφιμου ζημια δε θα σ κανουν

Fenix
10-10-12, 20:13
Εχω μονο μια μικρη απορια οσον αφορα τα quaker.Μενω Κρητη και τα μονα quaker που βρισκω ειναι σε σακουλα και για τιτλο εχει "Quaker Νιφαδες Βρωμης"..η απορια μου ειναι αν αυτα ειναι τα λεγομενα old fashioned/steel cut οπου αυτα εχουν πιο χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη απο τα instant oats..

tolis93
10-10-12, 21:52
Εχω μονο μια μικρη απορια οσον αφορα τα quaker.Μενω Κρητη και τα μονα quaker που βρισκω ειναι σε σακουλα και για τιτλο εχει "Quaker Νιφαδες Βρωμης"..η απορια μου ειναι αν αυτα ειναι τα λεγομενα old fashioned/steel cut οπου αυτα εχουν πιο χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη απο τα instant oats..

για να βρεις ελλαδα instant δε παιζει:green: αυτα π χουμε εδω ειναι τα steel cut συνηθως και αν βρεις χοντρα ειναι τα old fashioned.τα instant συνηθως τα χουν σε φακελακια των 40 γρ.αλλα οπως κ να χει η διαφορα ειναι ελαχιστη αν δν ειναι επεξεργασμενα

gspyropo
11-10-12, 12:36
μολις μου εφεραν τα quaker grits τα οποια δεν τα εχω ξανα δει ελλαδα πως σας φαινονται??

http://www.quakeroats.com/products/hot-cereals/grits/instant-grits-plain.aspx

Steloukos
11-10-12, 12:56
μολις μου εφεραν τα quaker grits τα οποια δεν τα εχω ξανα δει ελλαδα πως σας φαινονται??

http://www.quakeroats.com/products/hot-cereals/grits/instant-grits-plain.aspx

Τι ακριβως ειναι αυτα?Εχω δει οτι τα καταναλωνε και ο Coleman.

gspyropo
11-10-12, 13:13
Τι ακριβως ειναι αυτα?Εχω δει οτι τα καταναλωνε και ο Coleman.

δεν τα εχω δοκιμασει ακομα να σου πω τι λενε παντος απο συστατικα φαινονται τουμπανο 0 λιπος και υδατανθρακας σε καλη αναλογια

tolis93
11-10-12, 14:23
μολις μου εφεραν τα quaker grits τα οποια δεν τα εχω ξανα δει ελλαδα πως σας φαινονται??

http://www.quakeroats.com/products/hot-cereals/grits/instant-grits-plain.aspx

τα ξεσκιζει ενας φιλος μ που μενει σκωτια αυτα.μου χε φερει τα χριστουγεννα σε φακελακια δν ειναι?εννοω σα μεριδουλες.πολυ τα γουσταρα γινονται σα σουπιτσα χυλος και τωρα το χειμωνα πανε αμασητα κατω ακλαφτα τελειως.κλαις μωλις δεις οτι τελειωνουν βεβαια:green: με κανελλα τα σπανε.π τα βρηκες αυτα?

gspyropo
11-10-12, 14:45
τα ξεσκιζει ενας φιλος μ που μενει σκωτια αυτα.μου χε φερει τα χριστουγεννα σε φακελακια δν ειναι?εννοω σα μεριδουλες.πολυ τα γουσταρα γινονται σα σουπιτσα χυλος και τωρα το χειμωνα πανε αμασητα κατω ακλαφτα τελειως.κλαις μωλις δεις οτι τελειωνουν βεβαια:green: με κανελλα τα σπανε.π τα βρηκες αυτα?

μου τα εφερε η κοπελα μου απο αγγλια..οντωςσε φακελακια ειναι....

sanitarium20
14-05-13, 10:33
Καλημέρα, ερώτηση. Δεν έχω δοκιμάσει καν βρώμη και τον τεέυταίο μήνα που ψάχνω το τέλειο αυτό φόρουμ τη συναντάω πολύ συχνά να αναφέρεται σε διατροφές κλπ. Διάβασα τις πρώτες σελίδες του θέματος αλλά έχει πολύ τεχνικά στοιχεία, όπως γλυκαιμικούς δείκτες κλπ. τα οπία άλλωστε εγώ δεν γνωρίζω. Γιααυτό θα κάνω την πρακτική ερώτηση.

Αξίζει να την βάλω στην διατροφή μου ανεξαρτήτως προπόνησης (πχ γραμμωση όγκο κλπ) ή ενδείκνυται περισσότερο σε κάποια από τις δύο περιόδους;
Και δεύτερον, ως πρωινό την πίνετε όλοι;

ΠανοςΒ
14-05-13, 10:51
Φυσικά αξίζει. Και στις 2 περιοδους παίζει, απλά στον όγκο ειναι πιο ευκολο γιατι εχεις πολύ υδατανθρακα να φας.

Το πρωί είναι συνηθως μπαίνει λόγω ανάγκης για υδ εκει αλλα και σε ολα τα γευματα μπορεί να μπεί με εξαίρεση το μεταπροπονητικό.

sanitarium20
14-05-13, 10:56
Ευχαριστώ πολύ Πάνο!

Fataoulas
14-05-13, 11:17
Κανε ενα διαλειμμα (κανε ενα κιτκατ :P ) και ριξε ενα διαβασμα στο λινκ
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=84:2009-09-25-06-36-34&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

Θα κατανοησεις πληρως, οχι μονο τη βρωμη αλλα γενικοτερα τους υδατανθρακες :thumbup:

sanitarium20
14-05-13, 12:49
Θα το κάνω σε ευχαριστώ. Είχα ξεκινήσει να διαβάζω τα άρθρα του σάιτ, αλλά κάποια πράγματα δεν τα καταλάβαινα και στις ερωτήσεις τις γενικές που ρώταγα γενικά δεν πήρα απάντηση. Συγκεκριμένα για τα λιπαρά διάβασα και μετά ξέχασα να διαβάσω για τα υπόλοιπα (πχ υδατάνθρακες). Πιάστηκα και με το φόρουμ όπου κάποιοι είνια πιο επεξηγηματικοί και καταλαβαίνεις, χάθηκα...

sanitarium20
16-05-13, 10:08
Καλημέρα, να ρωτήσω και κάτι άλλο.. Πήρα τελικά ένα κουτάκι βρώμη για να δοκιμάσω για πρωινό μαζί με το γάλα. Δοκίμασα σήμερα, δε με χάλασε... Εύκολα το ήπια/έφαγα. Το ερώτημα μου είναι το εξής. Όταν το πίνετε με γάλα πώς το πίνετε εσείς; Σε μπολ ή σε σέικερ; Γιατί εγώ σήμερα που δοκίμασα πρώτη φορά το έβαλα σε μπολ αλλά έβαλα και ένα σκουπ πρωτείης μαζί και δεν είχε καλή διαλυτότητα η πρωτείνη. Αν δεν είχα βάλει το σκουπ μια χαρά θα ήταν (όπως έπινα παλιά το γάλα με δημητριακά κανονικά) αλλά με την πρωτείνη είχα ένα θέμα.. Να προτιμήσω σέικερ λέτε;

Και επίσης πόσο να βάζω περίπου; Δυο κουταλιές;;; Και σε πόσα ml γάλα;

Ευχαριστώ!

shazam
16-05-13, 10:30
Την ποσοτητα θα την διαμοφορφωσης συμφωνα με το διατροφικο σου προγραμμα.Η βρωμη πισω γραφη οπως και ολα τα προιοντα διατροφικη αξια.2 κουταλιες ειναι σαν να μην βαζεις για μενα.Προσωπικα εβαζα καθε πρωι 1 σκουπ πρωτεινη και 3 σκουπ βρωμη για να βγει σε βαρος αφου δεν ειναι τοσο συμπιεσμενο περιπου 70γ.Μετα την προπονηση 4 σκουπ etc.Αλλα διαβασε πισω την ετικετα και φτιαχτο οπως θες.Για την διαλυτοτητα σιγα τα πραγματα διαλυσε πρωτα την πρωτεινη σε νερο η γαλα και μετα ρικσε την βρωμη μην τρελενεσαι με απλα πραγματα.

sanitarium20
16-05-13, 13:15
Την ποσοτητα θα την διαμοφορφωσης συμφωνα με το διατροφικο σου προγραμμα.Η βρωμη πισω γραφη οπως και ολα τα προιοντα διατροφικη αξια.2 κουταλιες ειναι σαν να μην βαζεις για μενα.Προσωπικα εβαζα καθε πρωι 1 σκουπ πρωτεινη και 3 σκουπ βρωμη για να βγει σε βαρος αφου δεν ειναι τοσο συμπιεσμενο περιπου 70γ.Μετα την προπονηση 4 σκουπ etc.Αλλα διαβασε πισω την ετικετα και φτιαχτο οπως θες.Για την διαλυτοτητα σιγα τα πραγματα διαλυσε πρωτα την πρωτεινη σε νερο η γαλα και μετα ρικσε την βρωμη μην τρελενεσαι με απλα πραγματα.


Έχεις δίκιο αυτό θα κάνω δεν το είχα σκεφτεί πραγματικά. Θα διαλύω την πρωτείνη στο σέικερ μου και μετά θα την ρίχω στο μπολ μου όπου θα βάζω και τη βρώμη.

Κάποια εκτίμηση για το πόσο μπορεί να ζυγίζει μία κουταλιά της σούπας γεμάτη βρώμη;;;

shazam
16-05-13, 14:04
Έχεις δίκιο αυτό θα κάνω δεν το είχα σκεφτεί πραγματικά. Θα διαλύω την πρωτείνη στο σέικερ μου και μετά θα την ρίχω στο μπολ μου όπου θα βάζω και τη βρώμη.

Κάποια εκτίμηση για το πόσο μπορεί να ζυγίζει μία κουταλιά της σούπας γεμάτη βρώμη;;;

Δεν υπαρχει εκτιμηση γιατι μετα θα ρωτησης τι κουταλια χρησιμοποιησες μεγαλη η μικρη.Η βρωμη σε νιφαδες ειναι αρεη οπως βλεπεις και δεν εχει νοημα να ασχολεισαι με κουταλιες.Παρε το σκουπ απο τη Whey που εχεις, γεμισε το με βρωμη και ζυγισε το γυρω στα 20γρ βγαινει.2ον απο οτι διαβαζω χρησιμοποιεις την ON για πρωτεινη η οποια σε ενα μπολ να την ανακατευεις σιγα σιγα διαλυεται με νερο η γαλα.Αμα για να φτιαξεις πρωινο μπεις σε διαδιακασια να την χτυπας σε σεικερ μετα σε μπολ κλπ κλπ δεν γινεται δουλεια το καταλαβαινεις.

sanitarium20
16-05-13, 14:50
Σήμερα δεν αραιά όταν καλα η πρωτείνη πάντως... Ένα σκούπ έβαλα σε μισο λίτρο γάλα

sanitarium20
16-05-13, 19:53
Σήμερα δεν αραιά όταν καλα η πρωτείνη πάντως... Ένα σκούπ έβαλα σε μισο λίτρο γάλα


Δεν αραίωσε καλά ήθελα να γράψε (βλέπε Τ9)

tolis93
16-05-13, 23:19
παιδες για αυτους π γουσταρουν να ναι η βρωμη τελειως σκονη δοκιμαστε απο φυτρο ΠΙΤΟΥΡΟ βρωμης.εχει τεραστια διαφορα απο τις νιφαδες.τα καλυτερα πιτακια εχω κανει με αυτη κ με πρωτεινη παει πολυ ωραια κατω σε υγρη μορφη.απο τιμη η ιδια αρρωστια δυσχτυχως

Sweetberry28
22-05-13, 19:37
εγω καθε πρωι βαζω γιαουρτι 2% με 2 κουταλιες της σουπας νιφαδες βρωμης και μια κουταλια φαγοπυρο απο την bio hellas
1 κουταλια βιολογικο σκονη κακαο
+ 1-2 φραουλες σε κομματια η μυρτιλα η μιση μπανανα (και μια κουταλια σιροπι αγαυης σπανια οταν θελω να ειναι γλυκο)
ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΠΡΩΙΝΟ!
μπορει καποιος να το αφησει απο το προηγουμενο βραδυ αλλα μαρεσει τραγανιστες οι νιφαδες και οχι νια νια.

Geezer
06-06-14, 20:41
Το quaker ειναι το καλυτερο?
υπαρχουν κ αλλες αξιολογες εταιριες?

Darth
22-07-14, 20:58
εχω μια καπως χαζη απορια... την βρωμη μπορουμε να την βαλουμε στο γαλα και να την φαμε οπως με γινετε και με τα δημητριακα η την βαζουμε σε ενα ποτηρι γαλα και το πινουμε (λογικα στο ποτηρι θα την χτυπαμε με σεικερ για να διαλυθει?) η μπορουμε να κανουμε και τα δυο παραπανω?

ελμερ
22-07-14, 23:15
Μπορεις να φας τη βρωμη με οποιον τροπο θελεις φιλε ακομα και με νερο αντι για γαλα....:welcome:

Darth
23-07-14, 10:29
Μπορεις να φας τη βρωμη με οποιον τροπο θελεις φιλε ακομα και με νερο αντι για γαλα....:welcome:

εγινε! ευχαριστω!

vaggan
21-04-15, 12:32
σκεφτομαι για τωρα που καλοκαιριαζει μια και δεν εχω χρονο για μαγειρεματα να βαζω το 80%του υδατανθρακα μου απο νιφαδες βρωμης πως το βρισκετε σαν επιλογη πιστευετε οτι ειναι καλα σε μια υποθερμιδικη διατροφη να βαλω υδατανθρακα απο βρωμη?

Feth
21-04-15, 13:20
Δεν βλεπω να είναι λάθος vaggan, αν χωραει στα macros σου χρησιμοποιησετην ως βασική πηγη υδατανθράκων άσε που μπορείς να βαλεις και διάφορα καλούδια μέσα, επιπλέον,θα καταναλώνεις και αρκετές ίνες . Αν δεν την βαρεθείς να την τρως σε κάθε γευμα σου , εγω προσωπικά θα το εκανα.:green::)

vaggan
21-04-15, 13:47
βαζω γαλα ενα σκουπ πρωτεινη 100 γραμμαρια βρωμη λιγη κανελα και ειναι μπομπα πραγματικα. ειμαι λιγο σκεπτικιστης οσον αφορα τα λιπαρα βεβαια φυτικα ειναι αλλα οσο να ναι με 200 γραμμαρια βρωμη θα βαζεις καμποσα γαυτο τολογω την θελω για τις φυτικες ινες επειδη με τις αλλες πηγες υδατανθρακα σε περιοδο γραμμωσης που τρωω λιγοτερο δεν πηγαινω τακτικα τουαλετα:green:

Feth
21-04-15, 13:51
Εχω ακριβως το ιδιο πρωινο με σενα vagan εκτός του ότι αντι για γαλα εχω γιαουρτι, το scoop Extreme milk chocolate γευση σε μενα και είναι λες και τρωω παγωτο κυριολεκτικα, όσες φορές το εχω με γαλα δεν με κρατάει μέχρι το επομενο γεύμα αλλά το γιαουρτι(2%) με κρατάει για κανα 4ωρο και παραπανω σε περιπτωση που δεν μπορέσω να πραγματοποιησω το επομενο γευμα.! 7 λιπαρά έχει ρε ψ, εξαλου είπες ότι εισαι σε γραμμωση 100 γραμμαρια θα τρως σε κάθε γευμα? Είναι και κάμποσες θερμιδες στα 100 γραμμαρια 370 κατι αν θυμαμαι καλα.:P DO ITTTTTTTTTTTTTTT

Εγω ρε c vagan τρωω 300 γραμμαρια την ημερα γιατι είμαι στον ογκο και παω μονο μια φορα τουαλέτα και αυτό πάντα την ωρα που παω συνηθως, πάντως από αέρια εχουμε πολλά. χαχα
Τις προαλλες κοιτουσα την διατροφικη αξια της βρωμης στο nutritiondata ανα 100 γραμμάρια και έχει μέσα της παναγιας τα μάτια !!!

vaggan
21-04-15, 13:56
ναι 200 γραμμαρια ειναι περιπου 70 120 γραμμαρια υδατανθρακα και οτι ψηλα απο γαλατα γιαουρτι σκονες πρωτεινης δεν θελω με καμια δυναμη να περναω τα 200 γραμμαρια επισης κατι που μου αρεσει ειναι οτι δεν χρειαζεται να μετρας ξερω 8 κουταλιες τις σουπας ειναι κοντα 100 γραμμαρια ειναι πρακτικο αυτο να το ξερεις κααι μην πονοκεφαλιαζεις με ζυγισματα

Feth
21-04-15, 13:59
Τι βρωμη παίρνεις φακελάκια των 125 ? Γιατι εγω εχω τα 500αρια, είχε τις προαλλες προσφορα ο μαρινοπουλος στα 80 λεπτα τα 500 grams και τιγκαρα τον καταψηκτη βρώμη, πάει η μανα μου να βαλει πράγματα και εμεινε χαχα! 200 γραμμάρια καλά είναι δεδομένου βεβαια και τα κιλά σου, που από ότι βλεπω από την pic σου έχει αρκετα!:green: Δεν κολλάω καθολου στο ζυγισμα εκτός αν είμαι εξω αλλά και πάλι τα έχω ζυγισμένα από σπίτι. Εχω περάσει πια το στάδιο του "ποιος το ζυγιζει τωρα μωρε". :P

ArgoSixna
21-04-15, 14:08
Καθημερινο πλεον, τωρα που ξαναεβαλα σκονη πρωτεινης, πρωτο γευμα και γευμα πριν την προπονηση!
Καλυπτει με 350 θερμιδες , το 1/3 των φυτικων ινων , το 1/4 της πρωτεινης και 1/5 των υδατανθρακων. Με 4 μονο λιπαρα , για να τρωω το μοσχαρακι μου ανετα οποια μερα θελω :green: (τα αμινο ειναι 2 ωρες αφου ξυπνησω , μεχρι να σπασω την νηστεια με αυτο εδω το γευμα).
Απαιχτη γευση , αναλογα την ποσοτητα του νερου γινετε ροφημα ή αν το βαλω στο μικροτερο σεικερ κατα 95% ιδια υφη/γευση με φρουτοκρεμα που ετρωγα 3 χρονων :D
92855
92856