PDA

Επιστροφή στο Forum : ακουω τη γνωμη σας...ογκο η γραμμωση?



nospa
12-05-10, 20:33
μετα απο μεγαλο διαστημα αποχης ξεκινησα πριν 1,5 μηνα παλι την προπονηση...τα περσινα μου στατσ τοθ καλοκαιριου ηταν 1,73 στα 86 κιλα με περιπου 15-16 λιπος...αυτη τη στιγμη ειμαι στα 82-83 κιλα...κανω 5-6 γευματα τη μερα,και απο συμπληρωματα whey,amino,polubitamini....αεροβιο δεν κανω καθολου μεχρι στιγμης....απο εβδομαδα λεω να ξεκινισω αεροβια ασκηση αλλα φοβαμαι μηπως χασω πολυ μαζα αλλα το χρειαζομαι γτι στην περιοχη τησ κοιλιασ υπαρχει πολυ θολωμα και πλαδαροτητα...σκεφτομαι να βαλω 5γρ καθαρη κρεατινη μετα την προπονηση για να με κρατησει λιγο να μην αδειασω πολυ...στο προγραμμα μου κανω σπλιτ με στηθος-δικεφαλα,πλατη-τρικεφαλα,ποδια-ωμους με 8αρεσ παντα επαναληψεις,,,ειμαι πολυ μπερδεμενος και θα ηθελα τισ γνωμεσ σας ως αναφορα τισ επαναληψεις,τη διατροφη,και γενικα εναν προγραμματισμο,για να κρατησω οσα γινεται κιλα και να καθαρισω λιγακι αν και ειναι λιγο αργα...ολοι ξερουμε πως οταν χανουμαι κιλα και εχουμαι και μεγαλη αποχη απο το γυμν πεφτει η ψυχολογια.....

Jud0ka
12-05-10, 20:37
για ογκο μην το σκεφτεσαι κα8ολοθ καλοκαιριασε!!!απλα μην πεσεις σε κιλα και σε επαναληψεις φυσικα παντα πολλα κιλα!!!και να κατεβασεισ υδατανθρακα και να ανεβασεις πρωτειινη αν θες να ξεθωλωσεις !

nospa
12-05-10, 20:39
σας παραθετω και περσινες μου φωτο
10808

10809

10810

giannis64
12-05-10, 21:10
για να μπορούμε να σου πούμε κάνε ένα ποστ με την διατροφή σου αναλυτικά, και δούλεψε έξυπνα την αερόβια σου. είναι πολύ λάθος που μέχρι τώρα δεν είχες αερόβια!!!

beefmeup
12-05-10, 21:23
για να μπορούμε να σου πούμε κάνε ένα ποστ με την διατροφή σου αναλυτικά, και δούλεψε έξυπνα την αερόβια σου. είναι πολύ λάθος που μέχρι τώρα δεν είχες αερόβια!!!

:thumbup:

φιλε απτις φοτο φενεσαι καλος..

αν συνεχισεις οτι κανεις με αεροβια ειμαι σιγουρος οτι θα δεις παρα πανω λεπτομερια στο σωμα σου,χωρις τρελες φορμουλες..

κ για γνωμη καλυτερα ποσταρε πιο αναλυτικα τι κανεις

nospa
13-05-10, 01:50
7.00 κουακερ με γαλα,μουσλι,μελι+πολυβιταμινη+3αμινο
9.00 whey με νερο
12.00 σαντουιτς με σικαλεως,τυρι,γαλοπουλα.μπιφτεκι[τωρα θα το αλλαξω με cottage+1μηλο] 1 αμινο
15.00 150γρ απο ψαρι/τονο/κοτοπουλο+100γρ ρυζι/πατατα/μακαρονια+σαλατα με 2 κουταλιες λαδι
18.00 whey με νερο

μηλο+3αμινο...ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.....3αμινο+5γρ κρεατινη καθαρη
30 λεπτα μετα whey με νερο

21.00 150 γρ απο ψαρι/τονο/κοτοπουλο+σαλατα
00.00 1 ποτηρι γαλα...3 αμινο

την κυριακη κανω και το κλεψιματακι μου βεβαια και τρωω και καμια βλακειουλα...

απο διατροφη αυτα...και απο προγραμμα γυμναστικης τα ειπαμε...απλα στο gym νιωθω οτι δεν εχω δυναμη,,μπορει να ειναι και ψυχολογικο λογω της διακοπης απο τισ προπονησεις και επειδη εχω μεινει πολθ πισω και βλεπω οτι δεν προλαβαινω και τα εχω κανει αχταρμα...

nospa
13-05-10, 22:36
περιμενω τισ συμβουλες σασ

TEFAAtzis
13-05-10, 22:40
7.00 κουακερ με γαλα,μουσλι,μελι+πολυβιταμινη+3αμινο
9.00 whey με νερο
12.00 σαντουιτς με σικαλεως,τυρι,γαλοπουλα.μπιφτεκι[τωρα θα το αλλαξω με cottage+1μηλο] 1 αμινο
15.00 150γρ απο ψαρι/τονο/κοτοπουλο+100γρ ρυζι/πατατα/μακαρονια+σαλατα με 2 κουταλιες λαδι
18.00 whey με νερο

μηλο+3αμινο...ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.....3αμινο+5γρ κρεατινη καθαρη
30 λεπτα μετα whey με νερο

21.00 150 γρ απο ψαρι/τονο/κοτοπουλο+σαλατα
00.00 1 ποτηρι γαλα...3 αμινο

την κυριακη κανω και το κλεψιματακι μου βεβαια και τρωω και καμια βλακειουλα...

απο διατροφη αυτα...και απο προγραμμα γυμναστικης τα ειπαμε...απλα στο gym νιωθω οτι δεν εχω δυναμη,,μπορει να ειναι και ψυχολογικο λογω της διακοπης απο τισ προπονησεις και επειδη εχω μεινει πολθ πισω και βλεπω οτι δεν προλαβαινω και τα εχω κανει αχταρμα...

Μην βιαζεσαι,ολα θελουν τον χρονο τους.Η διατροφη με μια πρωτη ματια καλη μου φαινεται εκτος απο το γαλα στης 00.00,βαλε γιαουρτακι 2%;)