PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα κοιλιά



gevkarinian
13-05-10, 00:02
Καλησπέρα σας. Έχω ξεκινήσει γυμναστήριο εδώ και 2 μήνες για να πάρω κάποια κιλά. Μέσα σε 2 μήνες έχω καταφέρει από 58 να πάω 64 κιλά ακολουθόντας κάποιες διατροφές που διάβασα από δω. Όλα καλά μέχρι τώρα μόνο που επειδή πήρα απότομο βάρος έχω κάνει κοιλιά. Σε συζήτηση με την γυμνάστρια μου είπε μετά από κάθε προπόνηση να κάνω διάδρομο σε έντονο ρυθμό για 10 λεπτά.
Έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι διαφορετικό? Κάποια άλλη άσκηση?

beefmeup
13-05-10, 00:10
Καλησπέρα σας. Έχω ξεκινήσει γυμναστήριο εδώ και 2 μήνες για να πάρω κάποια κιλά. Μέσα σε 2 μήνες έχω καταφέρει από 58 να πάω 64 κιλά ακολουθόντας κάποιες διατροφές που διάβασα από δω. Όλα καλά μέχρι τώρα μόνο που επειδή πήρα απότομο βάρος έχω κάνει κοιλιά. Σε συζήτηση με την γυμνάστρια μου είπε μετά από κάθε προπόνηση να κάνω διάδρομο σε έντονο ρυθμό για 10 λεπτά.
Έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι διαφορετικό? Κάποια άλλη άσκηση?

κατι δεν εκανες καλα απο αυτα που διαβασες..πηρες περισσοτερο λιπος αντι για μυικα κιλα..(δεν επαιζε ετσι κ αλλιως να επερνες 6 καλα κιλα σε 2 μηνες,σε 2 χρονια ισως,αναλογα βεβαια)
αν δεν κανεις αεροβια μετα τις προπο σου,ξεκινα,με 20 λεπτα 3 φορες την βδομαδα,κ ανεβαζε σταδιακα(κ χρονο,κ συχνοτητα-μερα παρα μερα αν διαστηματα που κολας)..δεν θελει πολυ εντονα..υπαρχει αρθρο γιαυτο καπου εδω μεσα..

κ ξανατσεκαρε την διατροφη σου..πρεπει να την εχεις υπολογισει εντελως λαθος,για να εκανες κοιλια σε 2 μηνες.

gevkarinian
15-05-10, 00:45
Σ'ευχαριστω για την απαντηση. Μετα απο συζητηση με την γυμναστρια μου ειπε μια φορα την εβδομαδα να κανω αεροβια και κοιλιακους. Θα εχω υποψην και αυτα που μου ειπες.

beefmeup
15-05-10, 11:13
καλυτερα κανε 2 φορες τη βδομαδα κοιλιακους,κ αυτο που σου πα για την αεροβια..
μια φορα δεν φτανει για να δεις αποτελεσμα εκει που θες,τωρα..

μην ακους σε ολα τους γυμναστες στα γυμναστηρια..οι περισσοτεροι,εχουν καποιες γνωσεις αλλα,ελαχιστοι εχουν επαφη με το αθλημα.
το μονο που ξερουν ειναι οτι λενε τα βιβλια που διαβαζουν στην σχολη,κ αυτα δεν εφαρμοζονται το σε ολους το ιδιο..το καθε σωμα ειναι διαφορετικο.

superman79
15-05-10, 11:27
καλυτερα κανε 2 φορες τη βδομαδα κοιλιακους,κ αυτο που σου πα για την αεροβια..
μια φορα δεν φτανει για να δεις αποτελεσμα εκει που θες,τωρα..

μην ακους σε ολα τους γυμναστες στα γυμναστηρια..οι περισσοτεροι,εχουν καποιες γνωσεις αλλα,ελαχιστοι εχουν επαφη με το αθλημα.
το μονο που ξερουν ειναι οτι λενε τα βιβλια που διαβαζουν στην σχολη,κ αυτα δεν εφαρμοζονται το σε ολους το ιδιο..το καθε σωμα ειναι διαφορετικο.

ευχαριστω μπιφ για τα καλα σου :):):):)λογια:):):) και γω γυμναστης ειμαι σε γυμναστηριο(πλακα κανω). ενας συναδελφος μου χθες προτεινε το βραδυνο να εινα γαλα με δημητριακα σε ενα εντυπο που ειχα δωσει σε μια κοπελα που εγραφα για βραδυνο σαλατα με τοννο,ασπραδια, κοτοπουλο ή ενα γιαουρτι με 3 - 4 καρυδια. αυτος αντιπροτεινε αυτο που σου ειπα. τα λογια ειναι περιττα,

beefmeup
15-05-10, 11:37
ευχαριστω μπιφ για τα καλα σου :):):):)λογια:):):) και γω γυμναστης ειμαι σε γυμναστηριο(πλακα κανω). ενας συναδελφος μου χθες προτεινε το βραδυνο να εινα γαλα με δημητριακα σε ενα εντυπο που ειχα δωσει σε μια κοπελα που εγραφα για βραδυνο σαλατα με τοννο,ασπραδια, κοτοπουλο ή ενα γιαουρτι με 3 - 4 καρυδια. αυτος αντιπροτεινε αυτο που σου ειπα. τα λογια ειναι περιττα,

χαχα,ναι ρε συ το ξερω..εχω κ γω πολλους καλους φιλους που ειναι γυμναστες..απλα οταν μιλαμε για ββ,οι ανθρωποι παθαινουν σοκ,(μιας κ ενας απο αυτους κανει ββ),με αυτα που λεμε,κ ολο μου λεει"αυτα δεν μας τα εμαθαν στην σχολη"..

γιαυτο λεω,οτι καλα(τεσπα) αυτα που μαθαινουν στην σχολη,αλλα αν δεν ασχοληθει καποιος να την ψαξει,με οτι λενε τα βιβιλα δεν γινεται προκοπη..;)