PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ ΑΠΟΡΙΑ



HRAKLHS
14-05-10, 11:12
ΑΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩς ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΛΙΠΟΥΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ?

Ramrod
14-05-10, 11:42
ΑΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩς ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΛΙΠΟΥΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ?

Εξαρταται ακαι απο το σωματότυπο σου αλλά κατα 99% ναι θα βάλεις και λίπος...

Jud0ka
14-05-10, 14:03
ΑΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩς ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΛΙΠΟΥΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ?

ειναι λογικο να βαλεις λιπος αλλα αν κανεις καθαρη διατροφη δεν θα βαλεις πολυ=]

GEORGEXX1
14-05-10, 14:07
Αν ακολουθεις σωστο πλανο διατροφης και δεν υπερβαλλεις κατα πολυ στης ημερησιες δοσεις σε πρωτεϊνη,υδατανθρακα, δεν θα βαλεις πολυ λυπος.
Το κακο με τον ογκο ειναι οτι θελει μεγαλη προσοχη στην διατροφη για να μην ξεφυγεις.παιζει μεγαλο ρολο και η καθημερινη σου δραστηριοτητα.

HRAKLHS
14-05-10, 15:35
Εξαρταται ακαι απο το σωματότυπο σου αλλά κατα 99% ναι θα βάλεις και λίπος...
αυτην την στιγμη εχω χαμηλα ποσοστα οπψς 3-5%

HRAKLHS
14-05-10, 15:36
Αν ακολουθεις σωστο πλανο διατροφης και δεν υπερβαλλεις κατα πολυ στης ημερησιες δοσεις σε πρωτεϊνη,υδατανθρακα, δεν θα βαλεις πολυ λυπος.
Το κακο με τον ογκο ειναι οτι θελει μεγαλη προσοχη στην διατροφη για να μην ξεφυγεις.παιζει μεγαλο ρολο και η καθημερινη σου δραστηριοτητα.
αυτην την στιγμη εχω χαμηλα ποσοστα οπψς 3-5% αμα κανψ ογκο ομως θα χρειαστε να κοψω και την αεροβια επομενως....

GEORGEXX1
14-05-10, 15:44
αυτην την στιγμη εχω χαμηλα ποσοστα οπψς 3-5% αμα κανψ ογκο ομως θα χρειαστε να κοψω και την αεροβια επομενως....

3-5% δεν εχεις σιγουρα.Πανε να κανεις μια λιπομετριση.
Γιατι στον ογκο να κοψεις την αεροβια;;;

thegravijia
14-05-10, 15:44
ποσα κιλα εισαι τι υψος εχεις?
αποκλειεται να εχεις 3 - 5

Ramrod
14-05-10, 15:53
αυτην την στιγμη εχω χαμηλα ποσοστα οπψς 3-5% αμα κανψ ογκο ομως θα χρειαστε να κοψω και την αεροβια επομενως....

3-5 δε φτάνουν ούτε όσοι κατεβαίνουν σε αγώνες που λεει ο λόγος...εχεις κάνει λάθος. Εγώ όταν ξεκίνησα όγκο ήμουν ολοστεγνος και είχα 10-11%.

TEFAAtzis
14-05-10, 16:00
O μονος ανθρωπος που ξερω αυτη τη στιγμη με 3 ειναι ενας αθλητης του Νba ο Rajon Rondo ο οποιος εχει το μικροτερο στην λιγκα.Αποκλιεται να εχεις 3 φιλε

Jud0ka
14-05-10, 16:41
αυτην την στιγμη εχω χαμηλα ποσοστα οπψς 3-5%

δεν θελω να φανω καπως αλλα 3%δεν εχεις με την καμια=] μπορεις να κανεις λινκ μια φωτογραφια σ να δουμε ποσο πρπ εισαι?

HRAKLHS
14-05-10, 21:53
δεν θελω να φανω καπως αλλα 3%δεν εχεις με την καμια=] μπορεις να κανεις λινκ μια φωτογραφια σ να δουμε ποσο πρπ εισαι? ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΠΩς ΕΙΜΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΙΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ ΤΟ 3% ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΕΡΓΟΜΕΤΡΗΣΗ ΟΧΙ ΜΕ ΖΥΓΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ:thumbup:

HRAKLHS
14-05-10, 21:53
δεν θελω να φανω καπως αλλα 3%δεν εχεις με την καμια=] μπορεις να κανεις λινκ μια φωτογραφια σ να δουμε ποσο πρπ εισαι?
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΠΩς ΕΙΜΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΙΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ ΤΟ 3% ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΕΡΓΟΜΕΤΡΗΣΗ ΟΧΙ ΜΕ ΖΥΓΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ:thumbup:

HRAKLHS
14-05-10, 21:54
3-5% δεν εχεις σιγουρα.Πανε να κανεις μια λιπομετριση.
Γιατι στον ογκο να κοψεις την αεροβια;;;ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΠΩς ΕΙΜΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΙΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ ΤΟ 3% ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΕΡΓΟΜΕΤΡΗΣΗ ΟΧΙ ΜΕ ΖΥΓΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ:thumbup:

blackhack
16-05-10, 10:57
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΠΩς ΕΙΜΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΙΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ ΤΟ 3% ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΕΡΓΟΜΕΤΡΗΣΗ ΟΧΙ ΜΕ ΖΥΓΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ:thumbup:

Ενταξει αφου εχεις 3% :P δεν εχεις αναγκη,αντε με τον ογκο θα φτασεις στο 10% και θα εισαι ολοστεγνος..!!!

AGGELOS.K
16-05-10, 13:17
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΠΩς ΕΙΜΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΙΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ ΤΟ 3% ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΕΡΓΟΜΕΤΡΗΣΗ ΟΧΙ ΜΕ ΖΥΓΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ:thumbup:
Γεια σου φιλαράκι μην φωνάζεις εαν θές ...(γράφωντας με κεφαλαία στο φόρουμ σημαίνει ότι φωνάζεις γράφε με μικρά plz)
Προσωπικά πάντος δεν με πείθεις ότι είσαι 3%
Τώρα στη ερωτηση σου ...το σίγουρο είναι ότι θα βάλεις λίπος με διατροφή όγκου απλά τρώγε ποιοτικά για όσο δυνατό λιγότερο :welcome:

giannis64
16-05-10, 16:12
είσαι αθλητής στίβου και ζητάς μυϊκή ανάπτυξη? προφανώς θα έχεις σταματήσει τον στίβο, γιατί αλλιώς δεν συμβιβάζετε στίβος και μυϊκή ανάπτυξη, και αν έχεις σταματήσει 1 χρόνο τον στίβο και ασχολείσαι με τα βάρη σίγουρα έχεις πάψει πια να έχεις 3% (αν είχες ποτέ) σωματικό λίπος!!
αν έχεις σταματήσει τον στίβο, τα μάτια σου 14 στην αλλαγή του μεταβολισμού σου!!!

HRAKLHS
16-05-10, 18:58
είσαι αθλητής στίβου και ζητάς μυϊκή ανάπτυξη? προφανώς θα έχεις σταματήσει τον στίβο, γιατί αλλιώς δεν συμβιβάζετε στίβος και μυϊκή ανάπτυξη, και αν έχεις σταματήσει 1 χρόνο τον στίβο και ασχολείσαι με τα βάρη σίγουρα έχεις πάψει πια να έχεις 3% (αν είχες ποτέ) σωματικό λίπος!!
αν έχεις σταματήσει τον στίβο, τα μάτια σου 14 στην αλλαγή του μεταβολισμού σου!!!
γνωριζω τι λες εχω κανει παυση απο το στιβο εδω και κατι μηνες λογο του οτι ειμαι μαθητης γραφτηκα γυμναστηριο για να κανω συντηρηση στο διαδρομο οταν δεν μπορω λογο των φροντιστηριων να τρεχω εξω την παραπανω απορια την εξεφρασα μετα απο διαφωνια με εναν φιλο στο γυμναστηριογια την διατροφη ογου :thumbup: δεν καταλαβαινω γιατι εχει γινει τοσο θεμα το ποσοστο λιπουσ διευκρινησα πως η μετρηση εχει γινει κατα την εργομετρηση που κανουμε συνηθως στην αρχη τησ χειμερινης προετοιμασιας. τα ποσοστα αυτα δεν ειναι τοσο ασυνηθηστα για αθλητες που ασχολουνται με αθληματα αντοχης

Jud0ka
16-05-10, 19:39
τελος παντον ειναι αδυνατο αυτο π λες αλλα νταξ..