PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξετασεις Καρδιας



Hercules
15-05-10, 21:39
θα παω απο βδομαδα να κανω εναν τυπικο ελεγχο στην καρδια,χρειαζεται να ζητησω απ τον γιατρο να κοιταξει τιποτα συγκεκριμενο η ειναι στανταρ η διαδικασια?

kerpe
15-05-10, 22:02
Καλησπέρα Hercules. Αν θες να είσαι σίγουρος ζήτα να σε κάνει καρδιογράφημα, υπέρηχο και αν θες κάνε και ένα τεστ κοπώσεως.

Hercules
15-05-10, 22:06
Καλησπέρα Hercules. Αν θες να είσαι σίγουρος ζήτα να σε κάνει καρδιογράφημα, υπέρηχο και αν θες κάνε και ένα τεστ κοπώσεως.

ευχαριστω αδερφε..

ANONIO
25-05-10, 00:18
εγω εκανα και βρεθηκε ενα απλο φησυμα

kwstas25
25-05-10, 00:21
και εγώ έκανα ένα καρδιογράφημα πριν 1 χρόνον περίπου k μου λέει ο γιατρός γυμνάσου foul

sTeLaKoS
25-05-10, 09:16
εγω εκανα και βρεθηκε ενα απλο φησυμα

Σημαίνει κάτι αυτό όσον αφορά τις προπονήσεις και τα συμπληρώματα σου;

superman79
25-05-10, 09:19
απλο καρδιογραφημα μονο και εισαι κομπλε...:thumbup::thumbup::thumbup:

Littlejohn
25-05-10, 09:34
Σημαίνει κάτι αυτό όσον αφορά τις προπονήσεις και τα συμπληρώματα σου;

Συνήθως όχι, καθώς 7 στους 10, έχουν κάποιο είδους καρδιακό φύσημα... Και το ποσοστό αυτό αυξάνεται, ανάμεσα στα άτομα που αθλούνται...

ANONIO
25-05-10, 14:14
Συνήθως όχι, καθώς 7 στους 10, έχουν κάποιο είδους καρδιακό φύσημα... Και το ποσοστό αυτό αυξάνεται, ανάμεσα στα άτομα που αθλούνται...

με καλυψες!συμπληρωματα δεν περνω τα εχω κοψει μονο ζμα πολυβιταμινη καρνιτινη απο φαρμακειο και σεληνιο απο φαρμακειο...πρωτεινες κρεατινες νιτρικα κτλ τα εχω κοψει δεν βγαινω οικονομικα τα περνω ολα απο την διατροφη μου

kwstas25
26-05-10, 00:07
με καλυψες!συμπληρωματα δεν περνω τα εχω κοψει μονο ζμα πολυβιταμινη καρνιτινη απο φαρμακειο και σεληνιο απο φαρμακειο...πρωτεινες κρεατινες νιτρικα κτλ τα εχω κοψει δεν βγαινω οικονομικα τα περνω ολα απο την διατροφη μου

χάχα.... αυτά που παίρνεις τι κάνουνε ???? πουλάνε k τα φαρμακεία ?

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
22-03-16, 23:55
Η μέτρηση του αθηρωματικού δείκτη είναι επιβεβλημένη (λιποπρωτείνες χαμηλής-υψηλής πυκνότητος,τριγλυκερίδια και ολική χοληστερίνη ορού).Επίσης Α/Α θωρακικής μοίρας θα δείξει τον καρδιο-θωρακικό δείκτη και πιθανή υπερτροφία αριστερής κοιλίας.