PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Aspartic Acid & Aυξηση Tεστοστερονης.



Σελίδες : 1 [2]

COBRA_STYLE
16-11-11, 01:26
δε το εβαλα γτ εχει ATD το οποιο ειναι anti-androgen...κανει καλη δουλεια αλλα..

deluxe
16-11-11, 03:03
Γιατι τις πρωτες ημερες διπλασιαζετε την δοση στο DAA; Εχει εδω και 15 ημερες περιπου που παιρνω μονο 3γρ.

Georges
16-11-11, 03:47
Δεν πειράζει δουλεύει κι έτσι. Πόσο χρονών είπαμε είσαι;

deluxe
16-11-11, 04:18
24 σε λιγους μηνες.

Devil
16-11-11, 16:44
γιατι να μπερδευτεις με συστατικα?Θα μπορουσες να επιλεξεις αναμεσα σε Erase,Triazole,6-Bromo,Reversitol V2,Formestane...το τελευταιο ειναι αρκετα δυνατο,χωρις να σημαινει οτι ειναι αρνητικο αυτο.

μια χαρα ειναι το formestane... ισως ειναι και το καλητερο απο αυτα που γραφεις.... ;)

Devil
16-11-11, 16:45
Αφού βάζεις το Reversitol V2 μην αφήνεις εκτώς το Reversitol V1!

Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο...

δεν θα το προτινα με την καμια.... μονο και μονο που εχει 6-bromo και atd σε αγνωστες ποσοτητες φευγη απο τη λιστα....

COBRA_STYLE
16-11-11, 17:24
μια χαρα ειναι το formestane... ισως ειναι και το καλητερο απο αυτα που γραφεις.... ;)

αυτο λεω και γω ουσιαστικα,γιαυτο τονισα το συγκεκριμενο

Devil
18-11-11, 17:45
καποια ποστ μεταφερθηκαν εδω...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8782-Estrogen-blockers/page8&highlight=estrogen (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8782-Estrogen-blockers/page7&highlight=estrogen)

TEFAAtzis
18-11-11, 17:55
κατι αλλο να ρωτησω,κολαει στακαρισμα DAA,AI,BETA ALANINE,CREATINE???

sofos
18-11-11, 17:58
κατι αλλο να ρωτησω,κολαει στακαρισμα DAA,AI,BETA ALANINE,CREATINE???

ναι φυσικα και γω για το χειμωνα λεω να τα δοκιμασω ολα αυτα να δω τι παιζει,μιας κ ακομη δε τα δοκιμασα(εκτος της κρεατινης 1 φορα)

Devil
18-11-11, 17:59
κατι αλλο να ρωτησω,κολαει στακαρισμα DAA,AI,BETA ALANINE,CREATINE???

ο ναιιιι...:green::thumbup:

GREEK POWER
18-11-11, 18:11
Φιλε devil υπαρχη καοια σωματικη ενδειξη ελλειψης τεστο η μονο με εξετασεις μπορεις να το εντοπισεις. ΥΓ. εχουμε και μια ηλικια:green:

TEFAAtzis
18-11-11, 18:18
ναι φυσικα και γω για το χειμωνα λεω να τα δοκιμασω ολα αυτα να δω τι παιζει,μιας κ ακομη δε τα δοκιμασα(εκτος της κρεατινης 1 φορα)

μια απο τα ιδια ψηλε για αυτο και το σκεφτομουνα:green:

Devil
18-11-11, 18:35
Φιλε devil υπαρχη καοια σωματικη ενδειξη ελλειψης τεστο η μονο με εξετασεις μπορεις να το εντοπισεις. ΥΓ. εχουμε και μια ηλικια:green:


μια απο τα ιδια ψηλε για αυτο και το σκεφτομουνα:green:

στο χωριο μου λενε οτι αμα εχεις κ@#$%ς το πρωι εισαι μια χαρα κομπλε!:green::turtle:


ναι υπαρχουν...μειωση μυικης μαζας, δεν κανει κουκου, δεν εχει πολλα ''παιδια'' στην εκσπερματωση κτλ κτλ...

βεβαια τα περισσοτερα εξαρτοντε απο μια ισοροπια διαφορων ορμονων... δηλαδη και υψηλη παραγωγη τεστο να εχεις αμα εισαι γεματος αροματαση γεμιζεις οιστρογονα....

αρα αναζητας μια ισοροπια.... οχι απλα μια αυξηση της τεστο...

stelios025
18-11-11, 18:40
κατι αλλο να ρωτησω,κολαει στακαρισμα DAA,AI,BETA ALANINE,CREATINE???

Αυτό σκέφτομαι να ακολουθήσω και εγώ μετά τα Χριστούγεννα!

GREEK POWER
18-11-11, 19:05
στο χωριο μου λενε οτι αμα εχεις κ@#$%ς το πρωι εισαι μια χαρα κομπλε!:green::turtle:


ναι υπαρχουν...μειωση μυικης μαζας, δεν κανει κουκου, δεν εχει πολλα ''παιδια'' στην εκσπερματωση κτλ κτλ...

βεβαια τα περισσοτερα εξαρτοντε απο μια ισοροπια διαφορων ορμονων... δηλαδη και υψηλη παραγωγη τεστο να εχεις αμα εισαι γεματος αροματαση γεμιζεις οιστρογονα....

αρα αναζητας μια ισοροπια.... οχι απλα μια αυξηση της τεστο...

Ουουφ ανακουφιστηκα :turtle:

metalwar
19-11-11, 19:50
Καλησπέρα παιδια, έχω το t-up της nutrex, εχω διαβάσει όλο το thread απλα δεν εχω καταλάβει κατι..
Το DAA το καταναλώνεις πριν τι προπόνηση ή κάθε μέρα οπως και να χει;
πχ. εγω θα κουμπώνω 5 κάψουλες καμια ώρα πριν ΜΟΝΟ τις ημέρες προπόνησης;
Επίσης, θα χρειαστώ κανένα estrogen blocker;

ΥΓ. εξετάσεις τεστοστερόνης (Τ3-Τ4-Τsh) που έκανα ηταν φυσιολογικά επίπεδα.

Ευχαριστώ!

beefmeup
19-11-11, 20:10
φιλε περνεις μια δοση που σου βγαζει 3γρ πριν την προπονηση κ τις οφ μερες παλι περνεις την ιδια δοση οποτε θες με αδειο στομαχι καλυτερα..
κατι αλλο δεν σου χρειαζεται εκτιμω εκτος αν εχεις προδιαθεση για να αυξησεις προλακτινες κλπ..

Devil
19-11-11, 20:24
Καλησπέρα παιδια, έχω το t-up της nutrex, εχω διαβάσει όλο το thread απλα δεν εχω καταλάβει κατι..
Το DAA το καταναλώνεις πριν τι προπόνηση ή κάθε μέρα οπως και να χει;
πχ. εγω θα κουμπώνω 5 κάψουλες καμια ώρα πριν ΜΟΝΟ τις ημέρες προπόνησης;
Επίσης, θα χρειαστώ κανένα estrogen blocker;

ΥΓ. εξετάσεις τεστοστερόνης (Τ3-Τ4-Τsh) που έκανα ηταν φυσιολογικά επίπεδα.

Ευχαριστώ!

καθημερινα...τις μερες προπονησης απλα το παιρνεις πριν την προπονηση... τις αλλες το πρωι...

δεν ειναι απαραιτητο το estrogen blocker... αμα θες το βαζεις...



edit: δεν το ειδα οτι απαντησες beef... ετρωγα εκεινη την ωρα...χεχεχε

Xxlakis
19-11-11, 21:08
Ψηνομαι και γω να το χωσω στο pre μαζι με την αλανινη-κιτρουλινη.O προτεινομενος κυκλος 2-3 μηνες on/1 μηνας off δεν ειναι?Απλα για τη δοση το σκεφτομαι ακομα γιατι ειμαι αγορι με "ειδικες αναγκες" οποτε μαλλον θα την τσιμπισω λιγο παραπανω.

Devil
19-11-11, 21:14
Ψηνομαι και γω να το χωσω στο pre μαζι με την αλανινη-κιτρουλινη.O προτεινομενος κυκλος 2-3 μηνες on/1 μηνας off δεν ειναι?Απλα για τη δοση το σκεφτομαι ακομα γιατι ειμαι αγορι με "ειδικες αναγκες" οποτε μαλλον θα την τσιμπισω λιγο παραπανω.

η ερευνα ειναι με περιπου 3γρ.... αρα 3γρ ειναι η δοση... τωρα για ''ατομα με ειδικες αναγκες'' δεν ξερω....:green:

metalwar
31-05-12, 12:08
Καλησπέρα παιδια,
στο παρακάτω αρθρο...

http://ezinearticles.com/?The-Dangers-of-D-Aspartic-Acid---Boost-Your-Testosterone-Safely-With-This-Secret!&id=4632468

λεει εν οτι ειναι πραγματικά πολυ καλό συμπλήρωμα αλλά μπορεί να δουλέψει και αντίστροφα, λόγω της αρωματάσης που προκαλεί να παράγει το σώμα.
Και στο τέλος λέει οτι εαν είναι να κάνουμε λήψη daa καλό είναι να παίρνουμε και ανάλογα συμπληρώματα για μείωση αρωματάσης.

Η γνώμη σας;
Ισχύει κάτι τέτοιο; Είναι υπερβολή; Εξαρτάται απο τη ποσότητα DAA;

Ευχαριστώ!

beefmeup
31-05-12, 15:09
μαν οτι ρωτας το εχουμε απαντησει πολλες φορες απο πισω..

exkaliber
31-05-12, 19:28
με την ευκαιρια να πω κατι που προσεξα

το πρωτο κουτακι απο bp 100γρ που πηρα,εβαζα ενα σκουπ σχεδον γεματο,που κραταει 4 γρ κρεατινη
και με επιανε καλα,εβλεπα διαφορα στην ενεργεια
ετσι με εβγαλε πανω απο δυο μηνες
αρα κρατουσε λιγοτερο απο 3 γρ

επειτα στο δευτερο κουτακι που πηρα,εβαζα δυο σκουπακια και δεν εβλεπα καμια διαφορα,το ιδιο και ενας φιλος που πηρε για πρωτη φορα,και του ειπα παιρνε δυο σκουπς
και συμπαιραναμε οτι ητο μαπα και το αφησα

δοκιμασα λιγο που εχει μεινει με ενα σκουπ αυτην την φορα και βλεπω οτι δουλευει καπως

:unsure::unsure::unsure:






Και στο τέλος λέει οτι εαν είναι να κάνουμε λήψη daa καλό είναι να παίρνουμε και ανάλογα συμπληρώματα για μείωση αρωματάσης.

Η γνώμη σας;

Ευχαριστώ!

deς εδω

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8782-Estrogen-blockers&highlight=estrogen+blockers

Devil
23-06-12, 04:00
μαλιστα....

μερικα νεα απο το χωρο των συμπληρωματων οσο αναφορα το daa....

η thermolife το παντενταρε... :green:
με απλα λογια οποια εταιρια χρησιμοποιει daa... απλο η' οποια αλλη μορφη θα πρεπει να πληρωνει την thermolife.... οποτε μαλλον θα φυγουν πολλα συμπληρωματα με daa απο την αγορα.... και το τραγικο ειναι οτι η thermolife δεν εχει δικο της συμπληρωμα με daa...

http://www.prweb.com/releases/2012/6/prweb9612434.htm

απο οτι φαινετε ειχε πουλησει τα δικαιωματα ο patrick arnold στον ron kramer παλιοτερα....
βεβαια απο οσο ξερω ο patrick arnold ετοιμαζεται να βγαλει το testforce v3.... οπου λογικα παλι daa θα εχει μεσα συν αλλα καλουδια...

βεβαια το d-aspartic-acid εσκασε στην αγορα πριν το βγαλει ο patrick arnold το testforce.... παρολο που ηταν ο πρωτος που ασχοληθικε...
το πρωτο συμπληρωμα με daa ηταν το dadavit απο την pharmaguida... οπου ειχε μεσα sodium d asparte συν κατι βιταμινες...

απο εκει και περα φαινετε να παιζει και αλλη μια πατεντα... αυτη της merck...βεβαια δεν αναφερει κατι για testbooster..
http://www.google.com/patents/US20120095100

.


τι να πω.... ειδομεν.... παντως οσοι ενδιαφεροντε για το προιον για χρηση στο μελλον ισως θα πρεπει να ξεκινησουν να στοκαρουν... γιατι πολυ φοβαμαι οτι θα πανε οι τιμες στο θεο...


edit:

βεβαια δεν ξερω αν υπαρχουν παραθυρακια με αυτα.... δλδ αν κανουν διαφορετικα claims οι εταιριες.... πχ.. αντι για testbooster να του πουλαν για nootropic η' δεν ξερω και εγω τι.... βεβαια μπορει να λεω και @@κιες.... ειδομεν...

metz
23-06-12, 10:30
καλού κακού έκανα μια παραγγελία για να έχουμε :green:

πολύ ενδιαφέρουσα και η πατέντα της merck ίσως εκεί να υπάρχει μια εναλλακτική... :unsure:

δεν είχα ξανασυναντήσει το L-aspartic - αυξάνει την κινητικότητα και τον αριθμό των σπερματοζωαρίων ;)

beefmeup
24-06-12, 09:51
τι σκατα..
πως ειναι δυνατον,αφου ο λακαμας ο πατρικ το ειχε χρονια πριν..
ακομα κ ο μπεην το ειχε γραψει καπου εδω μεσα..:unsure:

Devil
24-06-12, 12:45
τι σκατα..
πως ειναι δυνατον,αφου ο λακαμας ο πατρικ το ειχε χρονια πριν..
ακομα κ ο μπεην το ειχε γραψει καπου εδω μεσα..:unsure:

το πουλησε πριν καιρο στο ron kramer....;)

beefmeup
24-06-12, 12:47
ναι οκ,το ξαναδιαβασα στο πανω ποστ σου...:P

Georges
14-07-12, 19:11
Της ai sports το έχει δοκιμάσει κανείς; Ή καλύτερα primaforce; Για το πρώτο αποκόμισα 1 αρνητικό feedback :)

sofos
14-07-12, 23:15
Της ai sports το έχει δοκιμάσει κανείς; Ή καλύτερα primaforce; Για το πρώτο αποκόμισα 1 αρνητικό feedback :)

εγω για οικονομικο θα σ ελεγα το πρωτο καλυτερα,αλλα αν θες κατι καλυτερο δοκιμασε testforce η αλλιως dpol(δεν εχω παρει ακομα διασπαρτικο απλα απ αυτο που διαβαζω σε reviews σου λεω...)

Andreas C.
19-07-12, 15:41
Την δευτέρα άρχισα stack με DAA, LCLT, triazole και βιταμίνη D3!

Τα περνώ ως εξής:

Μόλις ξυπνήσω

DAA: 2gr

LCLT: 1gr

Triazole: 1 χάπι

Βιταμίνη D3: 2000 IU

Το απόγευμα ή 45-30 λεπτά πριν το γυμναστήριο

DAA: 3gr

LCLT: 2gr

Triazole: 2 χάπια (Εδώ θα ήθελα να περνώ μόνο ένα και το επόμενο αργά το βράδυ αλλά ποτέ δεν είναι άδειο το στομάχι μου το βράδυ :green:)

Βιταμίνη D3: 2000 IU

Devil
22-07-12, 16:26
@andrea...

βαλε και τα 3γρ DAA μαζι σε μια δοση.... οταν εχεις προπονηση πριν την προπονηση.... οταν δεν εχεις τοτε πρωι με αδειο στομαχι....

το ιδιο και για LCLT.... 2-3γρ μαζι με τη δοση του DAA....

για το triazole οτι γραφει στο κουτι.....

για την D... βαλε 2000iu τα υπολοιπα τα συμπληρωνεις απο την παραλια...:green:

Mcstefan7
22-07-12, 16:37
Πήρα το DAA της Primaforce και το erase. Να πέρνω 3γρ. πρν την προπ ΔΑΑ και τις οφ μέρες 3 το πρωί? και το ερασε σε 1 με 2 το πολύ χάπια την μέρα

Devil
22-07-12, 16:43
Πήρα το DAA της Primaforce και το erase. Να πέρνω 3γρ. πρν την προπ ΔΑΑ και τις οφ μέρες 3 το πρωί? και το ερασε σε 1 με 2 το πολύ χάπια την μέρα

ναι οκ για το DAA...

για το erase θα ελεγα tapper up και μετα tapper down.... δλδ ξεκινας με 1cps μετα ανεβαζεις σε 2 κτλ κτλ.... και στο κλεισιμο ξανακατεβαινεις στο 1cps τη μερα...

ποσα mg ειναι η cps στο ερασε?

Mcstefan7
22-07-12, 16:46
25mg.
Να το πάω μια βδομάδα στην 1 κάψουλα, Μετά στις 2 και την τελευταία πάλι 1??

STIVAS
22-07-12, 18:22
για το erase θα ελεγα tapper up και μετα tapper down.... δλδ ξεκινας με 1cps μετα ανεβαζεις σε 2 κτλ κτλ.... και στο κλεισιμο ξανακατεβαινεις στο 1cps τη μερα...



Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνει tapper έναν (steroidal) suicidal AI με διάρκεια ημιζωής γύρω στις 12-15 ώρες – άντε 20 ώρες βαριά βαριά το πολύ?????:confused::?::unsure::?

Devil
22-07-12, 18:53
25mg.
Να το πάω μια βδομάδα στην 1 κάψουλα, Μετά στις 2 και την τελευταία πάλι 1??

νομιζω η δοση ειναι στα 75mg... βεβαια ο καθενας διαφερει.... οποτε ανεβαινεις ψαχνοντας....


Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνει tapper έναν (steroidal) suicidal AI με διάρκεια ημιζωής γύρω στις 12-15 ώρες – άντε 20 ώρες βαριά βαριά το πολύ?????:confused::?::unsure::?


το θεμα ειναι γιατι να μην το κανει εφοσον μπορει...?

αν στα 25μγ ειναι κομπλε ποιος ο λογος να παει στα 50μγ η' στα 75μγ? δεν ειναι ποτε στανταρ η δοση...
9 στις 10 φορες πας ψαχνοντας με το ΑΙ για να βρεις δοση....
υπαρχουν ατομα που με 25μγ ATD ειχαν στεγνωσει.... και αλλοι που δεν ενιωθαν στα 75μγ.....

το t1/2 που το βρικες? δεν εχω δει κανα παπερ.... σε αυτο που εκαναν αναφορα για το Ki δεν ειχαν t1/2 απο οτι θυμαμαι....

κατα καιρους απο οτι θυμαμαι υπηρχαν καποια threat με rebound απο type 1 AI.... atd,6oxo ακομα και με erase....

οποτε προσωπικα προτιμω το tapper up/down.....:drunken::basket::lol::lift2hand::clown:

STIVAS
22-07-12, 19:31
Καλά κάνεις άμα είδες ότι δουλεύουν σε εσένα έτσι καλύτερα ή άμα έχεις κάποια πληροφόρηση παραπάνω τότε καλά κάνεις φίλε tapper up/down . Απλά εγώ δεν το έχω ψάξει πολύ το θέμα σε βάθος και μου φάνηκε περίεργο.

Γιατί από όσο ξέρω tapper κάνεις μόνο τους competitive όχι τους (steroidal) suicidal AI βάση λογικής πάντα άμα μιλάμε για PCT μόνο. Αλλά εδώ ο τύπος από ότι κατάλαβα δεν το θέλει ούτε καν για PCT. Το να ψάξεις να βρεις πια δόση δουλεύει καλύτερα σε εσένα με λιγότερα sides κτλ. δεν είναι ακριβώς για εμένα ‘’tapper’’ με την έννοια που του δίνουμε απλά κατεβάζεις λίγο ή ανεβάζεις τις δώσεις μέχρι να σταθεροποιηθείς σε μία δόση που ταιριάζει σε εσένα.

Το είχε δώσει κατά προσεγγίσει η PES για το Erase (περίπου 15 ώρες half life) δεν θυμάμαι το thread και που το διάβασα.

Τα threat με rebound απο type 1 AI.... atd,6oxo ακομα και με erase.... τα είχα διαβάσει και εγώ αλλά από όσο θυμάμαι όλα είναι στο PCT και οι τύποι έχουν rebound κατά βάση γιατί τα χρησιμοποιούνε μέσα στο PCT και παίρνουν μαζί και μεγάλες ποσότητες SERMs χωρίς να τις κάνουν tapper down (όπου τα SERM έχουν πολύ μεγάλη half life).

Πάντως ενδιαφέρον θέμα.

Επίσης για το DAA έχω διαβάσει ότι είχαν θέμα κάποια άτομα που ήταν prone σε γυναικοκρατίες και τέτοια. Δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς δουλεύει αυτό το οξύ και σε ανεβάζει την προλακτίνη και το E2 και την τεστ αλλά σίγουρα αν δουλεύει σε κάποιους δουλεύει στους όρχεις με τις γοναδοτροπίνες .

Devil
22-07-12, 20:04
η PES δεν ξερω αλλα δεν μου εχει κατσει καλα σαν εταιρια... την ιδια εμπιστοσυνη με την alri μου εμπνεει....

ναι τα type 2 AI ειναι κλασσικο να τα κανεις tapper up/down... απο εκει και περα στα type 1 AI πχ... που δεν ειναι competitive.... υπαρχει και ενα θεματακι με την συγκεντρωση που πρεπει να πιασουν στο αιμα.... πχ βλεπε διαφορα δοσεων αναμεσα σε 6οxo και atd.... οπως και βιοδιαθεσιμοτητα κτλ κτλ....

δεν θυμαμαι αν ηταν σε pct η' stand alone.... πιο πιθανο να ηταν pct λογικα.... αλλα παει καιρος απο τοτε που το εψαχνα το θεμα...

το daa ειναι αγωνιστης των καναλιων nmda.... οποτε οπου υπαρχουν nmda τους κανει αctivation.... οποτε πιθανοτατα να μπαινει στο παιχνιδι καποιοι μηχανισμοι με το Ca+2... απο εκει και περα ειναι λιγο χαος να βρουμε σε τι πρωτεινες κτλ κτλ κανει activation....

STIVAS
22-07-12, 20:53
Η μετοχή του erase αυτή την στιγμή είναι πολύ ψηλά σε εκτίμηση παγκοσμίως για all around σχεδόν χρήση. Άμα πεις το παραμικρό για το erase με λογικά επιχειρήματα θα ξετρυπώσουν από παντού reps της PES καλά προετοιμασμένοι με επιχειρήματα και bloοdworks αμφιβόλου προελεύσεως που δεν βγάζεις άκρη. Πάντως παίζει πολύ δυνατά η PES στο διαδίχτυο στο marketing.
Το DAA το έχουν δοκιμάσει αρκετά παιδιά (που ξέρω) στην Ελλάδα που έχουν θέμα με την τεστο και έκαναν συχνές μετρήσεις και δεν παρατήρησαν την παραμικρή διαφορά άσε που μερικοί ανέβασαν μονομερώς λίγο την προλακτίνη τους και την Ε2. Επομένως για θεραπεία δεν μπορείς να πεις ότι δουλεύει σε όλους άμα πάρεις και λίγο feedback από το διαδίχτυο. Αλλά σε κάποιους λένε ότι δουλεύει και το αποδεικνύουν με bloοdworks. Βέβαια κατά πόσο οι μετρήσεις είναι μόνιμες και πόσο διάρκεια έχουν και πόσο της % σου ανεβάζει τις τιμές θέλει μεγάλη συζήτηση. Φυσικά παίζει ρόλο και η εταιρεία που παίρνεις το DAA. H E Pharm αν δεν κρύβει κάτι άλλο έχει την γνωστή συνταγή με τον συνδυασμό DAA με Sarcosine και Ca .
Αν δουλεύει από την άλλη πάνω στις FSH/LH θα το καταλάβαινες αμέσως στο λίμπιντο, σπέρμα κτλ. Επίσης εδώ θα πρέπει να ξέρουμε αν σε κάνει θέμα και με το androgen index και κατά πόσο ισορροπημένες είναι οι FSH/LH .
Εγώ όσα DAA έχω πάρει δεν κατάλαβα τίποτα. Βέβαια δεν το πήρα ούτως ή άλλως ποτέ μόνο του.To Fadogia Agrestis το καταλαβαίνω περισσότερο.

Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν δεν έχω ξάνα δώσει λεφτά για DAA και τεστ μπουστερ εκτός από μία φορά( BioForge Pro Max ).

Andreas C.
22-07-12, 22:49
@andrea...

βαλε και τα 3γρ DAA μαζι σε μια δοση.... οταν εχεις προπονηση πριν την προπονηση.... οταν δεν εχεις τοτε πρωι με αδειο στομαχι....

το ιδιο και για LCLT.... 2-3γρ μαζι με τη δοση του DAA....

για το triazole οτι γραφει στο κουτι.....

για την D... βαλε 2000iu τα υπολοιπα τα συμπληρωνεις απο την παραλια...:green:

Ρε Δημήτρη σε χάνω λίγο, δηλαδή να μειώσω την δόση από του DAA από 5gr και να την κάνω 3 και την LCLT να την περνώ μόνο μια φορά την μέρα? :unsure:

Στην παραλία κάθομαι κάτω από την ομπρέλα για να μπορώ να έλεχο την κίνηση :green: :turtle: :turtle:

Devil
23-07-12, 21:37
Η μετοχή του erase αυτή την στιγμή είναι πολύ ψηλά σε εκτίμηση παγκοσμίως για all around σχεδόν χρήση. Άμα πεις το παραμικρό για το erase με λογικά επιχειρήματα θα ξετρυπώσουν από παντού reps της PES καλά προετοιμασμένοι με επιχειρήματα και bloοdworks αμφιβόλου προελεύσεως που δεν βγάζεις άκρη. Πάντως παίζει πολύ δυνατά η PES στο διαδίχτυο στο marketing.
Το DAA το έχουν δοκιμάσει αρκετά παιδιά (που ξέρω) στην Ελλάδα που έχουν θέμα με την τεστο και έκαναν συχνές μετρήσεις και δεν παρατήρησαν την παραμικρή διαφορά άσε που μερικοί ανέβασαν μονομερώς λίγο την προλακτίνη τους και την Ε2. Επομένως για θεραπεία δεν μπορείς να πεις ότι δουλεύει σε όλους άμα πάρεις και λίγο feedback από το διαδίχτυο. Αλλά σε κάποιους λένε ότι δουλεύει και το αποδεικνύουν με bloοdworks. Βέβαια κατά πόσο οι μετρήσεις είναι μόνιμες και πόσο διάρκεια έχουν και πόσο της % σου ανεβάζει τις τιμές θέλει μεγάλη συζήτηση. Φυσικά παίζει ρόλο και η εταιρεία που παίρνεις το DAA. H E Pharm αν δεν κρύβει κάτι άλλο έχει την γνωστή συνταγή με τον συνδυασμό DAA με Sarcosine και Ca .
Αν δουλεύει από την άλλη πάνω στις FSH/LH θα το καταλάβαινες αμέσως στο λίμπιντο, σπέρμα κτλ. Επίσης εδώ θα πρέπει να ξέρουμε αν σε κάνει θέμα και με το androgen index και κατά πόσο ισορροπημένες είναι οι FSH/LH .
Εγώ όσα DAA έχω πάρει δεν κατάλαβα τίποτα. Βέβαια δεν το πήρα ούτως ή άλλως ποτέ μόνο του.To Fadogia Agrestis το καταλαβαίνω περισσότερο.

Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν δεν έχω ξάνα δώσει λεφτά για DAA και τεστ μπουστερ εκτός από μία φορά( BioForge Pro Max ).

ισχυει... εχουν ξαμολυσει τον natdisaster και ζαλιζει @@δια παντου....

για το DAA τσεκαρε εδω... ειναι σχετικα ''αναλητικο''....
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2774316/?tool=pubmed#__sec13

η σαρκοζιν ειναι μεγαλη μαγκια... φαινετε να λειτουργει σαν coagonist στους nmda.... το Ca απο οτι μου ειπε το εβαλε μονο και μονο για να μην βαλει Na...





Ρε Δημήτρη σε χάνω λίγο, δηλαδή να μειώσω την δόση από του DAA από 5gr και να την κάνω 3 και την LCLT να την περνώ μόνο μια φορά την μέρα? :unsure:

Στην παραλία κάθομαι κάτω από την ομπρέλα για να μπορώ να έλεχο την κίνηση :green: :turtle: :turtle:

ναι δεν νομιζω οτι εχει νοημα να πας στα 5γρ.... τα 3γρ ειναι αρκετα....

την lclt αμα θες σπαστη και σε 2 δοσεις....

καλα κανεις....:green::turtle:

Devil
25-07-12, 22:33
λοιπον... μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα 2-3 πραγματακια σχετικα με το DAA...

ουσιαστικα εχουμε 2 μηχανισμους (μεχρι τωρα τουλαχιστον) οσο αναφορα την τεστο κτλ κτλ....

ο πρωτος ειναι via adenohypophysis (http://en.wikipedia.org/wiki/Anterior_pituitary) και ο αλλος στα @@ρια via leydig cells (http://en.wikipedia.org/wiki/Leydig_cell)....

τωρα τι γινετε στον 1ο (adenohypophysis (http://en.wikipedia.org/wiki/Anterior_pituitary))... το DAA (d-aspartic acid) μετατρεπετε σε NMDA (n-methyl-d-aspartate) απο το ενζυμο d-aspartic acid methyl-transferase, οπου παιρνει ενα methyl απο το SAM (http://en.wikipedia.org/wiki/S-Adenosyl_methionine) (methyl donor)... καπου εκει λογικα εχουμε και NMDAR (http://en.wikipedia.org/wiki/NMDA_receptor) (υποδοχεα για το NMDA) οπου λογικα ''ενεργοποιητε'' απο το NMDA και ετσι εχουμε εκριση GnRH (http://en.wikipedia.org/wiki/Gonadotropin-releasing_hormone), GHRH (http://en.wikipedia.org/wiki/Growth-hormone-releasing_hormone) και PFS (http://en.wikipedia.org/wiki/Prolactin)(prolactin releasing factors)... οποτε εχουμε και την αντιστοιχη εκριση απο τον hypothalamus (http://en.wikipedia.org/wiki/Hypothalamus) σε LH (http://en.wikipedia.org/wiki/Luteinizing_hormone)/FSH (http://en.wikipedia.org/wiki/Follicle-stimulating_hormone), GH (http://en.wikipedia.org/wiki/Growth_hormone) και prolactin (http://en.wikipedia.org/wiki/Prolactin)....

στον 2ο (leydig cells (http://en.wikipedia.org/wiki/Leydig_cell)) τωρα... απο οτι καταλαβα πρεπει να εχουμε ''αυξηση'' της StAR (http://en.wikipedia.org/wiki/Steroidogenic_acute_regulatory_protein) (με απλα λογια).... η οποια ειναι πρωτεινη carrier που μεταφερει χοληστερινη για την παραγογη ανδρογονων κτλ... εκει λενε οτι δρα σαν DAA... απο εκει και περα καπου εχει παρει το ματι μου οτι εχει NMDAR (http://en.wikipedia.org/wiki/NMDA_receptor)...

οσο αναφoρα την aromatase (http://en.wikipedia.org/wiki/Aromatase).... δεν υπαρχει ερευνα σε ανθρωπους δυστυχως... αλλα υπαρχει μια πιθανοτητα να τις κανει ενα upregulation... αλλα τα μονα στοιχια που εχουμε ειναι random bloodworks....

Devil
25-07-12, 22:52
επ ευκαιριας.... οσο αναφορα το testforce 2.... και συγκεκριμενα την sarcosine (http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcosine) (n-methyl-glycine) φαινετε να ειναι co-agonist των NMDAR.... δεν ξερω κατα ποσο δενετε βεβαια στο site της glycine η' κανει αγονισμο με καποιο αλλο τροπο... και δεν βρισκω και την ερευνα γ@μω!!!

http://www.neuroclassics.org/PLAST_SINAP/6_NMDAR.jpg


και ειχε παρει το ματι μου και κατι αλλα συμπληρωματα.... οπου μαζι με DAA ειχαν μεσα και SAMe, TMG (tri-methyl-glycine) και DMG (di-methyl-glycine)... ουσιαστικα η χρηση αυτων των συστατικων πιστευω οτι ηταν για methyl donor.... δλδ να δωσουν το methyl group στο ενζυμο d-aspartic acid methyl transferase για τη δημιουργια NMDA...

beefmeup
25-07-12, 22:56
και ειχε παρει το ματι μου και κατι αλλα συμπληρωματα.... οπου μαζι με DAA ειχαν μεσα και SAMe, TMG (tri-methyl-glycine) και DMG (di-methyl-glycine)... ουσιαστικα η χρηση αυτων των συστατικων πιστευω οτι ηταν για methyl donor.... δλδ να δωσουν το methyl group στο ενζυμο d-aspartic acid methyl transferase για τη δημιουργια NMDA...

νομιζω πως κατι τετοιο γινεται..δεν θυμαμαι αν το ειχαμε συζητησει κ μαζι,αλλα καπου το ειχα διαβασει αυτο σιγουρα.

STIVAS
25-07-12, 23:33
και ετσι εχουμε εκριση GnRH (http://en.wikipedia.org/wiki/Gonadotropin-releasing_hormone), GHRH (http://en.wikipedia.org/wiki/Growth-hormone-releasing_hormone) και PFS (http://en.wikipedia.org/wiki/Prolactin)(prolactin releasing factors)... οποτε εχουμε και την αντιστοιχη εκριση απο τον hypothalamus (http://en.wikipedia.org/wiki/Hypothalamus) σε LH (http://en.wikipedia.org/wiki/Luteinizing_hormone)/FSH (http://en.wikipedia.org/wiki/Follicle-stimulating_hormone), GH (http://en.wikipedia.org/wiki/Growth_hormone) και prolactin (http://en.wikipedia.org/wiki/Prolactin)....



οσο αναφoρα την aromatase (http://en.wikipedia.org/wiki/Aromatase).... δεν υπαρχει ερευνα σε ανθρωπους δυστυχως... αλλα υπαρχει μια πιθανοτητα να τις κανει ενα upregulation...


Μπράβο φίλε πολύ καλές πληροφορίες . well done . Good job. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πάλι κάτι.
Λοιπόν εγώ δεν μπορώ να καταλάβω και έχω μπερδευτεί για το πώς γίνετε να έχουμε έκκριση προλακτίνης και να έχουμε και τις υπόλοιπες αντίστοιχες εκκρίσεις μαζί και να έχουμε και aromatase.
Δεν ξέρω αλλά έχει νιώσει πότε κάνεις που παίρνει DAA να του συμβαίνουν όλα αυτά ή έχει κάνει κανένας Έλληνας εδώ στην Ελλάδα bloodwork που να δείχνει ότι έχουμε τόσες πολλές εκκρίσεις μαζί από το DAA?

COBRA_STYLE
25-07-12, 23:46
μα πώς να τις καταλαβεις αυτες τις εκκρισεις?Πρεπει να ειναι πολυ μεγαλες για να εχεις sides αλλιως πώς?:unsure:

και αυτο εξαρταται κ απο το ατομο ποσο ευαισθητο ειναι κτλ...δεν ειναι στανταρ δλδ.

παντως ενα παιδι απο δω μου 'χε πει οτι μετα απο καποιες μερες με daa στο pct,εβγαζαν ζουμακι οι ρωγες του.Προλακτινη μαλλον.Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ασφαλης μπορει να ειναι αυτη η εικασια γτ στο pct υπαρχει και ενας αχταρμας των ορμονων.

STIVAS
25-07-12, 23:56
Πίστεψεμε αν έχεις έκκριση LH/FSH, GH θα το καταλάβεις….
Και αν είναι τόσο μα τόσο μικρές πάει να πει ότι είναι ασήμαντες και προσωρινές για κάθε αναφορά στο bodybuilding και για θεραπεία.
Αλλά πως γίνετε να έχεις με όλα αυτά μαζί έκκριση προλακτίνης δεν κατάλαβα…

Οι περισσότεροι που έχουν rebound όλος τυχαίος κάνουν χρήση daa και erase (μαζί με μεγάλες δώσεις SERMs που δεν τις κάνουν tapper down) στο pct

Devil
26-07-12, 02:56
νομιζω πως κατι τετοιο γινεται..δεν θυμαμαι αν το ειχαμε συζητησει κ μαζι,αλλα καπου το ειχα διαβασει αυτο σιγουρα.

καπου το χαμε πει και εδω μεσα αλλα δεν θυμαμαι που....:green:


Μπράβο φίλε πολύ καλές πληροφορίες . well done . Good job. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πάλι κάτι.
Λοιπόν εγώ δεν μπορώ να καταλάβω και έχω μπερδευτεί για το πώς γίνετε να έχουμε έκκριση προλακτίνης και να έχουμε και τις υπόλοιπες αντίστοιχες εκκρίσεις μαζί και να έχουμε και aromatase.
Δεν ξέρω αλλά έχει νιώσει πότε κάνεις που παίρνει DAA να του συμβαίνουν όλα αυτά ή έχει κάνει κανένας Έλληνας εδώ στην Ελλάδα bloodwork που να δείχνει ότι έχουμε τόσες πολλές εκκρίσεις μαζί από το DAA?

κομματακι δυσκολο να βγαλουμε ακρη με τους NMDAR... περαν του οτι γινετε ενας πανικος με αυτους.... με μια αυξηση του Ca μεσα στο κυτταρο γινετε χαμος.... πχ η αυξηση της προλακτινης μπορει να προερχετε η απο direct stimulation η' ακομα και απο inhibition της ντοπαμινης.... και αν βαλεις και τις εκρισεις GABA και ΝΟ μεσα σε ολα αυτα.... εχουμε ενα ωραιοτατο χαος....:green:

οσο για την aromatase... δεν εχουμε πολλα στα χερια μας για να πουμε κατι με σιγουρια....:(

Georges
26-07-12, 09:10
Θα κάνω 1 πείραμα primaforce + ίση ποσότητα sarcosine να δούμε τι λέει. Βασικά έχω και 1 triazole και 1 erase θα τα βάλω και αυτά 1-1 καθόλη τη διάρκεια. Βέβαια προέρχομαι από αποχή τρίμηνη οπότε πιστεύω θα κάνουν δουλειά.

Andreas C.
27-07-12, 14:31
Ρε Δημήτρη θα συνεχίσω να τα περνώ έτσι όπως τα έγραψα στην αρχή γιατί είδα κάποια σημάδια που με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα είναι θετικά!

Τα σημάδια που είδα είναι:
Έβγαλα 4-5 σπυράκια στην πλάτη που έχω να βγάλω χρόνια και τα @ρχίδι@ μου πρήστηκαν (το επιβεβαιώνει αυτό και η γυναίκα μου και τις λέω η μουρμούρα σου φταίει :turtle: :turtle: :turtle: :turtle:)

Devil
27-07-12, 14:49
Ρε Δημήτρη θα συνεχίσω να τα περνώ έτσι όπως τα έγραψα στην αρχή γιατί είδα κάποια σημάδια που με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα είναι θετικά!

Τα σημάδια που είδα είναι:
Έβγαλα 4-5 σπυράκια στην πλάτη που έχω να βγάλω χρόνια και τα @ρχίδι@ μου πρήστηκαν (το επιβεβαιώνει αυτό και η γυναίκα μου και τις λέω η μουρμούρα σου φταίει :turtle: :turtle: :turtle: :turtle:)

κρεβατομουρμουρα = τεστ μπουστερ....:P:turtle::turtle::turtle:

GeoDask
27-07-12, 15:31
ξέρουμε πότε αναμένεται το testforcev3 ?

Devil
27-07-12, 15:43
ξέρουμε πότε αναμένεται το testforcev3 ?

σεπτεμβρη-οκτωβρη λογικα....

GeoDask
27-07-12, 16:10
σεπτεμβρη-οκτωβρη λογικα....

Τι αλλαγές ετοιμάζει ο Πάτρικ Διάολε, διάβασες ;

Devil
27-07-12, 16:12
Τι αλλαγές ετοιμάζει ο Πάτρικ Διάολε, διάβασες ;

δεν εχει ακουστει σχεδον τιποτα....

λογικα DAA θα εχει μεσα.... κατι ειπαν για καινουργιο ΑΙ.... ισως και τιποτα αλλο μεσα.... ειδομεν...

demaio13
23-08-12, 17:23
Καλησπέρα παιδιά,ειμαι 22 ετων.Σκεφτομαι να δοκιμασω D-Aspartic και συγκεκριμένα το D-ASPARTIC της TESTED NUTRITION.Πιστευετε οτι θα εχει καλο αποτελεσμα στην αυξηση της τεστο,η μηπως λογω του νεαρου της ηλικιας μου δεν θα εχει ιδιαιτερα αποτελεσματα?Και επισης θα ηταν καλο πιστευτε να το συνδυασω με καποιο anti estrogen η δεν υπαρχει λογος,δεδομενου οτι δεν ειναι ετοιμη τεστοστερονη το D-Aspartic?

darksniper87
23-08-12, 18:34
λογω του νεαρου της ηλικιας μου δεν θα εχει ιδιαιτερα αποτελεσματα?

Αυτό :thumbup:

Keysersoze27
25-09-12, 21:43
Μολις αρχισα DAA απο Μyprotein !!! Για να δουμε...

Μετα απο πολυ ψαξιμο απο οτι φαίνεται η DAA και της Bulk και της ΜP ειναι απλη D-Aspartic Acid και οχι Sodium DAA :(

Βεβαια μικρο το κακο αφου ανακατεβαιντας απλη DAA με μαγειρικη σοδα (Baking Soda) σε αναλογια 2:1 γινετε Sodium D-Aspartic Acid σε χρονο dt. (Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει ξανα το κολπακι)....

Έτσι μειώνετε η οξύτητα του προϊόντος και αυξάνεται και η απορρόφηση και η διαλυτότητα...

Mcstefan7
29-09-12, 12:12
Αυτό :thumbup:

Σε μένα πάντως είχε δώσει κατι στα 20 ;) Οποτε δν χάνεις τπτ...

Fataoulas
11-10-12, 12:36
Ισως ειναι χαζη η ερωτηση, αλλα εχοντας διαβασει αρκετα καλα για τη testforce2 οσο search και να εχω κανει δε μπορω να βρω ενα review εδω μεσα. Πορτογαλος, βοτανος, και αιθιοπας δεν εχουν κατι τετοιο στα προιοντα τους


Ψαχνω κατι λαθος?

beefmeup
11-10-12, 12:40
τι εννοεις δεν μπορεις να βρεις review?
εδω στο θεμα?

Fataoulas
11-10-12, 12:46
Εννοω σα προιον ;)

Πως ειναι το αρθρο "Animal pack - Universal" ?
Ετσι ψαχνω αντιστοιχο αρθρο " Τestforce - εταιρια" αλλα τιποτα

(κατι λαθος κανω εγω, στο search, αλλα δε ξερω τι :green: )

beefmeup
11-10-12, 12:50
οχι δεν υπαρχει θεμα..το προιον το ειχα βαλει εγω εδω μεσα οταν ειχα ανοιξει το θεμα..
δεν το ανοιξε αλλος σαν ξεχωριστο προιον στην αξιολογηση,οποτε λογικο να μην υπαρχει.
ο,τι κριτικη διαβασεις(υπαρχουν,κατι πρεπει να εχω γραψει κ γω) ειναι εδω μεσα δλδ..

Fataoulas
11-10-12, 12:53
Επεξηγηματικος οπως παντα :bowdown:


Μιας και το αναφερα, ποια εταιρια το παρασκευαζει?

beefmeup
11-10-12, 12:55
φαινονται ολα εδω.. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8408-D-ASPARTIC-ACID-k-αυξηση-τεστοστερονης.&p=201273&viewfull=1#post201273)

Fataoulas
11-10-12, 13:19
φαινονται ολα εδω..



:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

(και να πεις οτι δε το ειχα δει, 10 φορες το ειχα δει, τη τυφλα μου μεσα :shock: )

leftis
15-10-12, 16:58
Υπάρχει καμία διαφορά στο DAA από bulkpowder και Primaforce? γιατί στην τιμή υπάρχει...
Επίσης παίζει να κάνει τπτ σε gyno? διάβασα κάτι παλικάρια στο εξωτερικό που την έπαθαν απο DAA λέει, δε ξέρω αν ισχύει.

beefmeup
15-10-12, 18:27
Υπάρχει καμία διαφορά στο DAA από bulkpowder και Primaforce? γιατί στην τιμή υπάρχει...
Επίσης παίζει να κάνει τπτ σε gyno? διάβασα κάτι παλικάρια στο εξωτερικό που την έπαθαν απο DAA λέει, δε ξέρω αν ισχύει.

στο πρωτο,αν ειναι σκετη η σκονη χωρις αλλο προσθετο δεν εχει διαφορα..
για το 2ο ετσι εχω ακουσει κ εχω κ απο ατομα εδω στην ελλαδα,αλλα ρε μαν το βρισκω πολυ τραβηγμενο..αν ειναι να δουλευει ετσι το διασπαρτικο,τυφλα να εχουν τα αας...

Fataoulas
15-10-12, 18:58
Mηπως επειδη ειναι προορμονικο?
(δε ξερω τι ακριβως ειναι τα προορμονικα, αλλα εχω σχηματισει την εντυπωση οτι πρεπει να τα αποφευγουμε)

leftis
15-10-12, 19:13
στο πρωτο,αν ειναι σκετη η σκονη χωρις αλλο προσθετο δεν εχει διαφορα..
για το 2ο ετσι εχω ακουσει κ εχω κ απο ατομα εδω στην ελλαδα,αλλα ρε μαν το βρισκω πολυ τραβηγμενο..αν ειναι να δουλευει ετσι το διασπαρτικο,τυφλα να εχουν τα αας...


γι'αυτό το λόγο βασικά το βάζουν σε στακ με προιόντα τύπου Triazole. αλλά θα πρέπει να ανεβάζει πολύ την τεστο και συνεπώς τα οιστρογόνα για να προκαλέσει τέτοια νίλα.

beefmeup
15-10-12, 19:26
Mηπως επειδη ειναι προορμονικο?
(δε ξερω τι ακριβως ειναι τα προορμονικα, αλλα εχω σχηματισει την εντυπωση οτι πρεπει να τα αποφευγουμε)

δεν ειναι ακριβως..
προορμονικο λεγεται ενα προιον που μετατρεπεται στην ενεργη ορμονη μεσα στο σωμα μεσω ενζυματικης διαδικασιας..το διασπαρτικο εχει αλλο μηχανισμο δρασης.


γι'αυτό το λόγο βασικά το βάζουν σε στακ με προιόντα τύπου Triazole. αλλά θα πρέπει να ανεβάζει πολύ την τεστο και συνεπώς τα οιστρογόνα για να προκαλέσει τέτοια νίλα.

μαν,εγω επερνα 2 μηνες συνεχομενους κ δεν ειδα ουτε οιστρογονα ουτε εβαλα τπτ μαζι..βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν το κανει ισως..αλλα οπως σου εγραψα απο πανω χλωμο το κοβω.
απλα το πλασαρουν κ οι εταιριες ετσι,για να πουλησουν τα υπολοιπα προιοντα σαν στακ(κ καλα).

Fataoulas
15-10-12, 20:09
δεν ειναι ακριβως..



Καποια στιγμη που θα αποκτησω προσβαση στη χημικη, θα τα κατανοησω καλυτερα :green:


Απλα το αναφερα γιατι στο πορτογαλο, στη περιγραφη προιοντος με daa αναφερει το εξης
"Ενα αριστουργηματικο προορμονικο φυσικο αναβολικο"

sTeLaKoS
15-10-12, 20:17
Just marketing ;)

ArgoSixna
22-10-12, 00:28
Εχει να προτινει κανεις εναν ολοκληρομενο κυκλο με daa? Τελικα βαζετε και για pct ?

στακ με 2κουτια testforce2 , 1x-factor και 1triazole το προτινει κανεις?


Επεισης σε περιοδο με μειωμενο υδατανθρακα(50-70γρ ημερα) θα δουλεψει ή ειναι καλυτερα να το παρω απο δεκεμβρη που θα μπω σε ογκο?

Keysersoze27
22-10-12, 18:17
Μετα απο χρήση 12 ημερων του DAA της Μyprotein(με διιττανθρακικό νάτριο) σταμάτησα λόγο αϋπνίας και επιθετικότητας!!!!

Δεν ξερω εαν εκανε τίποτα αλλα το να μην μπορώ να κοιμηθώ σωστά για πανω απο 8 μερες ειναι απαράδεκτο για μενα και το έκοψα Επίσης η εξτρα επιθετικοτητα και τα νευρα που ειχα κατα την διαρκεια της ημερας ηταν σπαστικό.

Τα συμπτώματα μου όμως μπορεί να οφείλονται σε έξτρα τεστοστερόνη?! . (ειμαι 35)

COBRA_STYLE
22-10-12, 18:30
καλα ε,το placebo σε σενα δουλευει γάμ@τ@:turtle:

για αυπνια 1η φορα το ακουω προσωπικα....τωρα τα νευρα που λες δεν γινεται να μην ειναι placebo.

εξαλλου,το DAA φαινεται να δινει(σε οσους δινει) ενα 30-40% boost στην τεστο....νουμερο που δε δικαιολογει τετοιες καταστασεις.

Εδω λενε οι περισσοτεροι-δεν εχει αποδειχτει-οτι δεν υπαρχει roid rage...θα το παθεις με το DAA?μπαα

GeoDask
22-10-12, 18:51
Εχει να προτινει κανεις εναν ολοκληρομενο κυκλο με daa? Τελικα βαζετε και για pct ?

στακ με 2κουτια testforce2 , 1x-factor και 1triazole το προτινει κανεις?


Επεισης σε περιοδο με μειωμενο υδατανθρακα(50-70γρ ημερα) θα δουλεψει ή ειναι καλυτερα να το παρω απο δεκεμβρη που θα μπω σε ογκο?

Θα σου δουλέψει με μειωμένο υ/α γιατί θα σε κρατήσει σε δύναμη.

Εγώ είχα παίξει 2tforce,2erase,1 lclt με μειωμένο υ/α και ανέβαζα κιλά αβέρτα.

Πόσο χρονών είσαι ;

Keysersoze27
22-10-12, 19:05
καλα ε,το placebo σε σενα δουλευει γάμ@τ@:turtle:

για αυπνια 1η φορα το ακουω προσωπικα....τωρα τα νευρα που λες δεν γινεται να μην ειναι placebo.

εξαλλου,το DAA φαινεται να δινει(σε οσους δινει) ενα 30-40% boost στην τεστο....νουμερο που δε δικαιολογει τετοιες καταστασεις.

Εδω λενε οι περισσοτεροι-δεν εχει αποδειχτει-οτι δεν υπαρχει roid rage...θα το παθεις με το DAA?μπαα


Εχω σταματησει το DAA εδω και 10 μερες και "ξαφνικα" κοιμάμαι σαν πουλακι ξανα ;)

Οσο για τα νευρα ισως και απο την αυπνια ... εαν δεν κοιμηθω πανω απο 3 μερες σωστα ... σκοτώνω κόσμο :P

Αρα σε μενα 100% μου εφερε αυπνια ή αυπνια λογο υπερέντασης .....

ArgoSixna
22-10-12, 20:31
Τι αλλα supps χρησιμοποιησες μαζι ??

GeoDask
22-10-12, 21:13
Εχω σταματησει το DAA εδω και 10 μερες και "ξαφνικα" κοιμάμαι σαν πουλακι ξανα ;)

Οσο για τα νευρα ισως και απο την αυπνια ... εαν δεν κοιμηθω πανω απο 3 μερες σωστα ... σκοτώνω κόσμο :P

Αρα σε μενα 100% μου εφερε αυπνια ή αυπνια λογο υπερέντασης .....

Eπιθετικότητα μου έβγαλε και εμένα. Αυπνία δεν είχα αλλά κοιμόμουνα πιο δύσκολα απ οτι τώρα.

Keysersoze27
22-10-12, 21:20
Τι αλλα supps χρησιμοποιησες μαζι ??

Τιποτα αλλο !!!

200sx
26-10-12, 03:11
Test Force 2 το στακαρω με Activate Xtreme... πάρα πολύ καλή δουλειά!!
Και το test force 2 είναι το μονο daa που αφομιώνεται λόγω της σαρκοζηνης...

beefmeup
27-10-12, 10:14
Και το test force 2 είναι το μονο daa που αφομιώνεται λόγω της σαρκοζηνης...

αφου η αρχικη μελετη εγινε με σκετο daa(dadavit) χωρις τπτ,κ ειχε τα αποτελεσματα που ειχε.

200sx
27-10-12, 13:39
Έχεις δοκιμάσει σκέτο daa? Εγώ και όσοι γνωστοί μου δοκιμάσανε απλά δεν είδαν τίποτα. Ε δεν είναι τυχαίο που με το test force 2 γίνετε χαμός! Ακριβό σε σχέση με το σκέτο daa αλλά αξίζει γιατί αυτό δουλεύει.

beefmeup
27-10-12, 17:06
αλλο το ενα,αλλο το αλλο..
μην τα μπλεκουμε..

γιατι μπορει να μην ειναι η sarcosine που του δινει τοσο καλα αποτελεσματα,αλλα το οτι το τεστ2 ειναι chelated.
κ μετα το sodium D-aspartate ηταν η μορφη που χρησιμοποιηθηκε στην αρχικη ερευνα.
υπαρχουν θωριες οτι αν αναμειξεις το δαα με διτανθρακικη σοδα,εχεις καλυτερα αποτελεσματα απο οτι με αν το περνες σκετο.

sobral
31-10-12, 00:59
Συνδυάζεται daa με pre-workout έτσι? Με τι χρονισμό όμως? daa το πρωί και πριν την προπόνηση το pre ή μαζί daa με το preworkout? μιλάω για daa σε μορφή powder.

beefmeup
31-10-12, 02:57
ταυτοχρονα κ τα 2.
τουλαχιστον εγω παντα ετσι το επερνα απο τοτε που ειχα ξεκινησει το testforce1.

ArgoSixna
01-11-12, 02:50
3η μερα και εχω γεμισει σπυρακια στην πλατη και στα χερια. τυχαιο ή το tf2 φταιει?! (περνω πολυβιταμινη , 1γρ βιτ c , 1000d )

200sx
02-11-12, 01:46
Δεν είναι απαραίτητο να το παίρνετε το test force 2 πριν την προπόνηση.. δεν έχει δράση μικρής διάρκειας..

Όσο για τα σπυράκια είναι πολύ χλωμό να σου αύξησε την τεστο σου τοσο πολύ το test force που να έβγαλες σπυράκια.
Όπως και να έχει μην τα πειράζεις και μην ασχολείσαι μαζί τους. Solarium αν κάνεις το πιθανότερο ειναι να εξαφανιστούνε!

Α τώρα διάβασα ότι είσαι 3η μέρα στο test force... αποκλείεται να φταίει το testforce!

primordial
02-11-12, 16:04
Καλημέρα... έχοντας διαβάσει αρκετά post σχετικά με το θέμα, μπήκα στην διαδικασία να παραγγείλω δυο κουτιά από το TF-2. Απλά, επειδή θέλω να αποκλείσω κάθε πιθανό ενδεχόμενο να μου σκάσει από το πουθενά κάνα κουλό σκέφτομαι να βάλω στην παραγγελία κ ένα Erase Pro το οποίο σκέφτομαι να το παίρνω κάθε 2η μέρα.

Θα μου πείτε κ με το δίκιο σας, ότι αποκλείεται να αρωματίσει τόσο πολύ, απλά καθαρά για δικό μου σκάλωμα το σκέφτομαι κάπως έτσι.
Θα ήθελα την γνώμη σας για την χρήση του erase κάθε 2η μέρα.

Όταν το έχω στα χέρια μου θα προσπαθήσω να κάνω κ ένα review με τις παρατηρήσεις μου μετά την 1η εβδομάδα αναφέροντας το σύνολο των supp που χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό.

Thx in advance...:welcome:

COBRA_STYLE
02-11-12, 16:17
γιατι EOD το Erase?Καθε μερα θελει απο οσο ξερω.Δεν ειναι τπτ τρομερο,μη το φοβασαι.

RAMBO
02-11-12, 16:38
ειχα παρει της scitec για κανα μηνα,δεν ειχα κανα θεμα

primordial
02-11-12, 16:55
γιατι EOD το Erase?Καθε μερα θελει απο οσο ξερω.Δεν ειναι τπτ τρομερο,μη το φοβασαι.

Γιατί με βάση τα όσα έχουν ήδη ειπωθεί μπορεί να μην χρειάζεται καν να το συμπεριλάβω, απλά από την άλλη επειδή σαν άνθρωπος έχω κ εγώ τα σκαλώματά μου, σκέφτηκα (δεν ξέρω καλώς ή κακώς) να το εντάξω όχι σε εντατική λήψη αλλά EOD... ή εναλλακτικά στο 2ο κουτί TF με κανονική καθημερινή λήψη.

Είδομεν...!!!

Rambe...DAA της scitec??? Παρατήρησες κάτι αξιοσημείωτο?

COBRA_STYLE
02-11-12, 17:01
ναι αλλα λογω ημιζωης θελει ED απο οσο ξερω και χρησιμοποειται...εσυ αμα το πας EOD ουσιαστικα τσαμπα θα παει.

metz
02-11-12, 17:08
Γιατί με βάση τα όσα έχουν ήδη ειπωθεί μπορεί να μην χρειάζεται καν να το συμπεριλάβω, απλά από την άλλη επειδή σαν άνθρωπος έχω κ εγώ τα σκαλώματά μου, σκέφτηκα (δεν ξέρω καλώς ή κακώς) να το εντάξω όχι σε εντατική λήψη αλλά EOD... ή εναλλακτικά στο 2ο κουτί TF με κανονική καθημερινή λήψη.

Είδομεν...!!!

Rambe...DAA της scitec??? Παρατήρησες κάτι αξιοσημείωτο?

Το έχω δοκιμάσει εγώ, για 8 εβδομάδες, κάθε μέρα 3γρ DAA + 3 caps erase. 1+1 πρωί, μεσημέρι, βράδυ.

Είχα πολύ καλά αποτελέσματα - αντοχή, δύναμη.

Προσοχή, αν δεν έχεις κοπέλα, αραβωνιαστικιά ή γυναίκα (ή και τις 3), δεν το συνιστώ. Η libido χτυπάει κόκκινα!

RAMBO
02-11-12, 17:41
Rambe...DAA της scitec??? Παρατήρησες κάτι αξιοσημείωτο?

Nαι αυτο,..αν θυμαμαι καλα γιατι παει κ κανα 8μηνο λιγο ακμη αλλα ελαχιστα οποτε δεν μπορω να το ριψω στο daa απαραιτητα

primordial
02-11-12, 18:36
ναι αλλα λογω ημιζωης θελει ED απο οσο ξερω και χρησιμοποειται...εσυ αμα το πας EOD ουσιαστικα τσαμπα θα παει.

Ευχαριστώ για to tip... Θα το αφήσω λοιπόν για το 2ο κουτί... Θεωρώ ότι θα έχω ήδη μια εικόνα για το αν θα είναι απαραίτητο ή όχι...:thumbup:


Το έχω δοκιμάσει εγώ, για 8 εβδομάδες, κάθε μέρα 3γρ DAA + 3 caps erase. 1+1 πρωί, μεσημέρι, βράδυ.

Είχα πολύ καλά αποτελέσματα - αντοχή, δύναμη.

Προσοχή, αν δεν έχεις κοπέλα, αραβωνιαστικιά ή γυναίκα (ή και τις 3), δεν το συνιστώ. Η libido χτυπάει κόκκινα!

Είμαι τυχερός, είμαι παντρεμένος...:green::banana:


Nαι αυτο,..αν θυμαμαι καλα γιατι παει κ κανα 8μηνο λιγο ακμη αλλα ελαχιστα οποτε δεν μπορω να το ριψω στο daa απαραιτητα

Ακμή δεν είχα ποτέ, άρα να υποθέσω ότι τα όποια σημάδια που να παραπέμπουν σε "ακμή", εάν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την λέξη στα 33 μου χρόνια (ο παλιμπαιδισμός...:green::P:turtle:), ενδεχομένος να δείχνει ότι υπάρχει και κάποιο αποτέλεσμα...??? Ή μήπως είπα λαλακία...:unsure:???

spartan77
04-11-12, 18:15
Το έχω δοκιμάσει εγώ, για 8 εβδομάδες, κάθε μέρα 3γρ DAA + 3 caps erase. 1+1 πρωί, μεσημέρι, βράδυ.

Είχα πολύ καλά αποτελέσματα - αντοχή, δύναμη.



το erase ποιο ειναι?

και το παιρνεις παντα μαζι με DAA ειτε της prima ειτε το testforce2?

primordial
04-11-12, 20:12
Ο metz νομίζω ότι αναφέρεται σε αυτό όταν λέει για 3 servings την ημέρα...

Erase (P.E.S.)... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14265-Erase-(Performance-Enhancing-Supplements))

εγώ αναφέρομαι στο επόμενο που έβγαλε η PES, που με βάση τα σχόλια των μελών είναι καλύτερο...

Erase PRO (P.E.S.)...

(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18440-Erase-Pro-(Perfofmance-Enhancing-Supplements))Είμαστε λίγο off topic όμως...;)

spartan77
04-11-12, 20:45
φιλε σ ευχαριστω για την απαντηση:thumbup:

επειδη σκεφτομαι κ γω να το ξεκινησω δεν εβρισκα ποιο ηταν(erase) και το διαβαζω σε αρκετα στακαρισματα με DAA...


περιμενω review σου οταν με το καλο ξεκινησεις:toast:

thanos_k
09-11-12, 17:34
Σκεφτομαι να πάρω DAA και είμαι μεταξύ δύο Test factor Advanced και D-pol. Ποιο μου πρωτείνετε γενικά και με τι να το συνδυασω? (ελεγα με triazole)

metallidhs
12-11-12, 09:23
αν κανεις ενα κυκλο με test force 2 με δυο κουτια πρεπει να το κανεις stack μαζι με triazole ?
ή και μονο του δεν υπαρχει προβλημα ? .

Devil
13-11-12, 15:03
Σκεφτομαι να πάρω DAA και είμαι μεταξύ δύο Test factor Advanced και D-pol. Ποιο μου πρωτείνετε γενικά και με τι να το συνδυασω? (ελεγα με triazole)

απο αυτα τα 2 που γραφεις θα ελεγα καλητερα dpol...

μπορεις να το στακαρεις με το erase... η τιποτα σε νατουραλ ΑΙ....


αν κανεις ενα κυκλο με test force 2 με δυο κουτια πρεπει να το κανεις stack μαζι με triazole ?
ή και μονο του δεν υπαρχει προβλημα ? .

οχι δεν ειναι αναγκαιο να το στακαρεις με triazole...

spartan77
14-11-12, 14:39
οχι δεν ειναι αναγκαιο να το στακαρεις με triazole...



...δεν ειναι αναγκαιο το triazole...ή γενικα δεν ειναι αναγκαιο το στακαρισμα με το TF2?

COBRA_STYLE
14-11-12, 14:45
εννοει οτι δεν ειναι απαραιτητο ντε και καλα ενα ΑΙ μαζι με το TF2.Παντως και να το βαλεις,μονο καλο θα κανει.

KARAOLANIS
14-11-12, 15:31
το d ασπαρτικο οξυ ειναι η d3?? :unsure:

Devil
14-11-12, 15:33
το d ασπαρτικο οξυ ειναι η d3?? :unsure:

οχι.... d3 ειναι βιταμινη.....

KARAOLANIS
14-11-12, 15:46
οχι.... d3 ειναι βιταμινη.....

νομιζα οτι ειναι η δ3.. το ασπαρτικο οξυ υπαρχει στις βιταμινες? στα αγγλικα ποιο ειναι το ονομα του?

spartan77
14-11-12, 15:47
εννοει οτι δεν ειναι απαραιτητο ντε και καλα ενα ΑΙ μαζι με το TF2.Παντως και να το βαλεις,μονο καλο θα κανει.

:thumbup:thanks

Devil
14-11-12, 15:55
νομιζα οτι ειναι η δ3.. το ασπαρτικο οξυ υπαρχει στις βιταμινες? στα αγγλικα ποιο ειναι το ονομα του?

οχι δν υπαρχει.... ειναι αμινοξυ... δεν ειναι βιταμινη....

τον τιτλο του thread τον διαβασες? D-Aspartic Acid & Aυξηση Tεστοστερονης.

ArgoSixna
15-11-12, 00:42
17η-18η μερα , βλεπω να βγαζει αλλες 3-4 μερες το κουτι . Μαλλον δεν θα συνεχισω με δευτερο εκτος και αν μπορεσει να μου στειλει το 2ο ο αδερφος.

Τα σπυρακια ευτυχως σταματησαν μετα την πρωτη βδομαδα.
Ανεβασα δυναμη αλλα δεν μπορω να πω αν βοηθησε το τφ2 γιατι μπηκα με russian cycle για να "θυμηθω" σιγα σιγα τα κιλα μου.
Χρησιμοποιω μονο tf2 , τιποτα αλλο ουτε βιταμινες.
Το περιεργο ειναι , γι αυτο και απανταω ξανα, οτι πηρα 7-7,5 κιλα σε αυτες τις μερες(βγηκα απο διαιτα στα 75-76).
Ζυγιστηκα σημερα 84 κιλα.. Υπολογιζα 78-79 οποτε καταλαβαινετε την εκπληξη μου!!

Fataoulas
20-12-12, 11:27
Μιας και πολλοι θεωρουν καλο το στακ διασπαρτικου και τριαζολ, να αναφερω σε οσους δε το εχουν δει, οτι το τελευταιο ειναι στο πορτογαλο στη μιση τιμη απο πριν. (Μολις μου ηρθε ενα κουτακι ;) )

andreas_natural
29-01-13, 17:44
Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα σχετικά με το DAA.
Σε ποια προϊόντα μπορούμε να το βρούμε ελλάδα σκέτο; Προς το παρόν έχω βρει μόνο αυτό της warriorlab με τις 120 κάψουλες.
Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κύκλος; Αν το πάρω για 8 εβδομάδες, μετά από πόσο καιρό μπορώ να το ξαναπάρω για 8 εβδομάδες; (εάν 8 εβδομάδες είναι ένας safe κύκλος)
Ευχαριστώ!! :)

beefmeup
29-01-13, 17:54
αν διαβασεις το θεμα απο την αρχη,εχουν απαντηθει ολα κ υπαρχουν κ καποια προιοντα να διαλεξεις..
τωρα πια απο αυτα διατιθενται στην αγορα,ειναι σχετικο μιας κ καποια μπορει να μην βγαινουν πια..

andreas_natural
29-01-13, 18:22
Ναι γιαυτό ρώτησα για να αποφύγω τις 15 σελίδες :P
Έγινε θα τα δω λοιπόν και εάν έχω απορίες θα ρωτήσω...ευχαριστώ!

STIVAS
29-01-13, 18:30
Φίλε πεταμένα λεφτά είναι το DAA και όλα τα τεστ μπουστερς. Δεν τα χρειάζεσαι και αν έχεις πρόβλημα στην φυσική σου τεστοστερόνη οντως υπάρχουν γιατροί και φάρμακα που δουλεύουν. Μη πετάς τα λεφτά σου. Μετά από καιρό θα κοιτάξεις πίσω και θα δεις πόσα λεφτά ξόδεψες σε τέτοιες αηδίες και θα κτυπάς το κεφάλι σου…. Πάνε φάτα τα λεφτά αλλου… ;)

andreas_natural
31-01-13, 03:18
ευχαριστώ για την συμβουλή!

λοιπόν εφόσον έψαξα κατέληξα να πάρω της ai sports μιας και βγαίνουν 100 δόσεις των 3gr, δλδ περίπου 2 8βδόμαδα αρκετά οικονομικά...

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
αν μετά δεν πάρω τίποτε άλλο και σταματήσω αυτό θα έχω κάποια παρενέργεια στον οργανισμό μου;
παρατήρησε κανείς παραπάνω τριχόπτωση;

andreas_natural
14-02-13, 16:11
παιδιά να ρωτήσω 2 πράγματα.
1ον όσοι το παίρνετε/παίρνατε το πρωί μετά από πόση ώρα τρώγατε το 1ο γεύμα σας;
2ον δεν διαλύετε καλά στο νερό. πειράζει ή πρέπει να διαλυθεί οπωσδήποτε πριν το πιω; (αν είναι μόνο και μόνο για το θέμα γεύσης δεν με ενοχλεί, από την άλλη δεν θέλω να πιω και ένα σωρό σόδα μέχρι να κάνω τον κύκλο του)

ευχαριστώ πολύ!

Arlond
04-03-13, 11:04
παιδια το aspartic acid ειναι η ασπαρταμη?

Fataoulas
04-03-13, 12:26
^^
Οχι, ειναι τελειως διαφορετικα πραγματα ;)

RAMBO
01-04-13, 19:30
Με τι θα πηγαινε καλα να συνδιαστει για μεγαλυτερα αποτελεσμα πχ τριβολι,βοριο,φορσκολιν κτλ?

amateur666
01-04-13, 20:26
6 bromo,ATD...αν και να σου που την αληθεια δεν εχω δοκιμασει tribulus

Gun&Roses
08-04-13, 01:11
Για το D-aspartic acid γίνεται ένας κακός χαμός γιατί ανεβάζει και οιστρογόνα.. Αλλά αυτό λογικό είναι μαζί με την αύξηση της τέστο.. Το θέμα που είναι και η ερώτηση μου είναι.. Ανεβάζει test και οίστρο σε καλή αναλογία ή ανεβάζει το ίδιο test και οίστρο που υποστηρίζουν(λανθασμένα πιστεύω) μερικοί;

Andreas C.
08-04-13, 01:17
Φίλε η αλήθεια είναι αν δεν δοκιμάσεις προσωπικά και να κάνεις εξετάσεις πριν και μετά δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη!!!

Gun&Roses
08-04-13, 01:30
Φίλε η αλήθεια είναι αν δεν δοκιμάσεις προσωπικά και να κάνεις εξετάσεις πριν και μετά δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη!!!

Εμ... πολύ σωστό σε βρίσκω..! Κανονικά έτσι θέλει.. απλά η έρευνα που πόσταρε ο beef λέει για αύξηση τεστ.. άλλοι που το έχουν δοκιμάσει δεν δουλεύει.. σε άλλους λέει δούλεψε λίγο.. που μπορεί επειδή είναι σε σκευάσματα με ένα σωρό άλλα μέσα από τα άλλα να είδαν κάτι και πάει λέγοντας.. α! έχω δει μέχρι να λένε ότι ένιωθαν τσιμπήματα στις ρώγες (οιστρογόνα).. αλλά τόσο πολύ να ανεβάζει οίστρο. αποκλείεται.. και άδικα άλλοι καταπιέζουν νομίζω τα οιστρογόνα με αντί. απλά για το daa.. μπέρδεμα μεγάλο..

ArgoSixna
08-04-13, 13:20
Εγώ ανυπομονω να περασουν 2 βδομαδες να το ξεκινησω... σκεφτομαι για το anotest , με πολυβιταμινη anavite , επιπλεον γρ αλανινη , αμινοξεα pre intra post , eleuthero και κατι ψιλο health supps.. Στα 8 workout με αυτα θα πιασω παλι τα 200+αρσεις :turtle::turtle::turtle:

Aristosdem
08-04-13, 14:52
Εγω παλι ψήνομαι για Testforce 2 & Triazole ισως και Αctivate Xtreme:green:

amateur666
08-04-13, 14:59
Εγω παλι ψήνομαι για Testforce 2 & Triazole ισως και Αctivate Xtreme:green:

εγω θα εβαζα testforce2 +6bromo σε μεγαλες δοσολογιες..ή ATD στα 75μγ

Arlond
08-04-13, 15:12
παιδια εχει δοκιμασει κανεις το evotest apo την bsn?? με τι αλλο μπορω να παρω τεστοστερονη?? τι στακαρει?

Aristosdem
09-04-13, 12:47
παιδια εχει δοκιμασει κανεις το evotest apo την bsn?? με τι αλλο μπορω να παρω τεστοστερονη?? τι στακαρει?

Μπορεις να στακαρεις με Divanil,Mucuna,Maca,Tribulus,Fenugreek,ZMA,ΑΙ....:P

Arlond
12-04-13, 23:31
με κρεατινη στακαρει αυτο το πραμα?? η θα τα καψουμε ολα?

amateur666
13-04-13, 00:20
την πυροσβεστικη! :rifle:

xgiwrgos
13-04-13, 10:12
έχω δοκιμάσει σκέτο DAA και όντως έκανε δουλειά. Μου αύξησε την τεστο μου αποδεδειγμένα, διότι είχα κάνει εξετάσεις πριν να το πάρω και στην συνέχεια το πήρα και όταν το τελείωσα ξαναέκανα και είχε αύξηση η τέστο μου, αλλά εκτός αυτού το
πρόσεξα και από την λίμπιντο μου. Για νατουράλ πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο(όχι ότι είναι καλύτερο και από την διατροφή βέβαια) αλλά για τους μή νατουραλ είναι ΤΡΙΧΕΣ!

amateur666
13-04-13, 14:38
τη μαρκα ειχες παρει??
τη δοσολογια-διατημα τ εβαλες?

μπορεις να ποσταρεις τις ορμονολογικες σου πριν και μετα..:welcome:

andreasaxo
13-04-13, 16:03
Για σας!
Θέλω να προσπαθήσω να χάσω όσο το δυνατόν λιγότερη μάζα φετος στην γράμμωση.
Θα κανω ισοθερμιδικη και 30 λεπτα ελλειπτικο 3 φορες την εβδομαδα μετα τα βαρη.
Θα χρησιμοποιήσω πρωτεΐνη, πολυβιταμίνη και κανενα pre-workout ή λιποδιαλύτη για εξτρα ενέργεια (θα σταματήσω την κρεατινη).
Το ερώτημα μου ειναι, θα βοηθήσει αν χρησιμοποιησω daa η τζαμπα θα παει;
Εγω θελω μιας και θα κοψω και την κρεατινη, κάτι που να μου δινει δύναμη, ενταξη, pre-workouts ή λιποδιαλυτη με stims θα χρησιμοποιησω, για ενεργια μια χαρα, αλλα και η δύναμη χρειάζεται.

xgiwrgos
13-04-13, 22:45
τη μαρκα ειχες παρει??
τη δοσολογια-διατημα τ εβαλες?

μπορεις να ποσταρεις τις ορμονολογικες σου πριν και μετα..:welcome:

3g κάθε πρωί για 2 μήνες.. τώρα για τις ορμονολογικές δεν τις έχω εύκαιρες αλλά ο δείκτης τις τεστο πριν το daa ήταν γύρο στα 560 και μετά είχε φτάσει τα 730.. λογικά σύμβαλε και η διατροφή βέβαια αλλά έδωσε ένα boost και το daa..

COBRA_STYLE
14-04-13, 17:27
Ποια διατροφη ρε φιλε εδωσε boost στην τεστο?Εσυ ουσιαστικα λες οτι το μεγαλυτερο boost το εδωσε η διατροφη κ μετα το daa...θα μας κουφανεις κ συ.:unsure:

tasos2
14-04-13, 18:26
3g κάθε πρωί για 2 μήνες.. τώρα για τις ορμονολογικές δεν τις έχω εύκαιρες αλλά ο δείκτης τις τεστο πριν το daa ήταν γύρο στα 560 και μετά είχε φτάσει τα 730.. λογικά σύμβαλε και η διατροφή βέβαια αλλά έδωσε ένα boost και το daa..

Ελευθερη τεστο ξερεις ποσο ειχες?

xgiwrgos
14-04-13, 20:43
Ποια διατροφη ρε φιλε εδωσε boost στην τεστο?Εσυ ουσιαστικα λες οτι το μεγαλυτερο boost το εδωσε η διατροφη κ μετα το daa...θα μας κουφανεις κ συ.:unsure:

Γενικώς σαν κύρια πηγή πρωτεϊνης είχα το κόκκινο κρέας και κανα αυγουλάκι παραπάνω :):)


Ελευθερη τεστο ξερεις ποσο ειχες?

όχι φίλε μου δυστυχώς μόνο αυτό έγραφε

pizzass
15-04-13, 20:04
για αυτη τη μορφη daa εχει ακουσει κανεις τπτ Methyl-EAA (N-Methyl-DL-aspartic acid(NMA) ??

ArgoSixna
15-04-13, 23:28
καπου το πηρε το ματι μου σε ενα συμπληρωμα και ελεγαν τα καλυτερα . που το ειδες??

pizzass
16-04-13, 00:17
μου πεταχτηκε στο φβ σε μια δημοσιευση απο ενα σιτε συμπληρωματων που ειχε κανει λικε ενας φιλος μου. το περιεχουν στο καινουργιο τους συμπληρωμα (απ οτι καταλαβα εκει βασιζεται κυριως) και υποστηριζουν οτι ειναι πολυ πιο δυνατο απο το κανονικο DAA. μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση. το εν λογω συμπληρωμα ειναι το Forged Methyl EAA και απο λιγο που το εψαξα δεν το βρηκα καπου στην ευρωπη. φυσικα ειναι test booster. βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν αυτα που υποσχονται αλλα πιστευω πως αξιζει τη γνωμη καποιων πιο ειδικων :thumbup:

pizzass
17-04-13, 18:57
ψαχνοντας λιγο παραπανω βρηκα αυτο http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8676055 για την μορφη DAA π ανεφερα πιο πριν . οποιος δεν βαριεται μπορει να του ριξει μια ματια δεν ειναι πολυ μεγαλο κειμενο.

Arlond
22-04-13, 09:47
καλημερα μπορω να χρησιμοποιησω το συγκεριμενο προιον μαζι με αργινινη λισυθηνη ορνιθηνη?

KARAOLANIS
27-05-13, 02:07
παιδια καποιο καλο daa απο xtreem stores εχετε να προτεινεται να αγορασω? το χρειαζομαι για αυξηση της λιμπιντο και πιο σκληρη στυση

liveris
27-05-13, 02:36
δεν δουλευει το εργαλειο?

KARAOLANIS
27-05-13, 02:52
φιλε το θελω για περισσοτερη αυξηση της λιμπιντο και πιο δυνατη στυση

COBRA_STYLE
27-05-13, 11:30
Φιλε υπαρχουν αλλα για πιο σκληρη στυση...σιγα μη δεις κατι τετοιο απο το DAA.

No Fear
27-05-13, 14:02
Σωστος!Χαχαχαχαχα

ArgoSixna
27-05-13, 14:04
yohimbine + citrulline :thumbup:

Aristosdem
28-05-13, 01:34
Tribulus terrestris που ειναι και φθηνο:green:

KARAOLANIS
28-05-13, 02:19
κανει δουλεια το tribulus terestis?

Arlond
28-05-13, 10:02
μαγκεσ αν θελετε να εχετε ταβλες και πρηξιμο φθλλ ενα ειναι το προιον evotest-bsn τα tribulus δεν λενε μια

Giannis Nt
18-06-13, 20:54
εχω μια απορια σε σχεση με την τεστοστερονη στο σωμα μας ρε παιδια...ειμαι 19 χρονων γινομαι 20 σε λιγο...ενω εχω κανει μεγαλη μυικη προοδο στους 10 μηνες που γυμναζομαι και γενικα η λιμπιντο ειναι μια χαρα κλπ...ειμαι ατριχος!δεν με χαλαει που δεν εχω τριχες στον κορμο(εχω σ ολο το κατω μερος και μασχαλες:P ) αλλα δεν εχω στο προσωπο...κατι παει να βγει τον τελευταιο καιρο(πιγουνι και μουστακι) αλλα και παλι ειναι μηδαμινο μπροστα σε αλλους!!υπαρχει ελλειψη τεστοστερονης?!και αν ναι?θα προτεινατε καποιο συμπληρωμα οπως zma η tribulus?

beefmeup
18-06-13, 20:57
ολα τα απο πανω ποστ ειναι τελειως εκτος θεματος.
απορω αυτοι που ποσταρουν,τον τιτλο δεν τον διαβαζουν?

edie veneths
25-09-13, 20:55
Γεια σας το daa ασπαρτικο οξύ επιβαρύνει τα νεφρά η το συκώτι όπως κάνει η πρωτεΐνη και κρεατινή στα νεφρά? Ευχαριστώ!!

Mikekan
25-09-13, 20:58
Ακριβώς όπως κάνει η πρωτεΐνη και η κρεατίνη!

Andreas C.
26-09-13, 11:59
Φίλε αν δεν έχεις προδιάθεση δεν τα επιβαρύνει κανένα από όλα αυτά που είπες :toast:

edie veneths
26-09-13, 17:58
Αντρέα Ρωτώ ποιο πολύ ενημερωτικά για να ξέρω τη μου επιφυλάσσει το μέλλον ,
τα daa με τη αντίστοιχο μπορείς να το συνδυάσεις ταυτόχρονα για καλυτέρα αποτελέσματα ? μιλάμε για ίδιας οικογένειας συμπληρωμάτων μην μου πείτε κάνα tribulus ;)

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

Andreas C.
27-09-13, 14:41
Φίλε μου πήγαινε στην σελίδα 12 στο 282 ποστ είναι αυτό που έκανα εγώ και δες λίγο και τα επόμενα σχόλια :toast:

livistros
26-10-13, 00:19
λεω να συνδιασω το tf2 με mucuna της on
να τα παιρνω ολα μαζι
δηλαδη το το ts2 και το mucuna το ενα μετα το αλλο;;

ArgoSixna
26-10-13, 13:26
οποιος εχει χρονο ας ψαξει για νεες ερευνες, καπου πηρε το ματι μου οτι δεν βοηθαει καθολου στην μυικη αναπτυξη αλλα ηταν αγνωστη μαρκα daa που εγιναν οι δοκιμες.

200sx
27-10-13, 01:21
DAA σκέτο τσάμπα το πέρνετε βρε παιδιά.. Δεν αποροφιέται απο τον οργανισμό.
Υπάρχει το Test Force 2 με DAA και σαρκοσίνη η οποία βοηθάει το DAA να αποροφηθεί.

Και μιας και μιλάτε για test boosters δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κανεις τo MAN Nolvadren και MAN PR-XT :thumbup::thumbup:

leftis
27-10-13, 08:04
οποιος εχει χρονο ας ψαξει για νεες ερευνες, καπου πηρε το ματι μου οτι δεν βοηθαει καθολου στην μυικη αναπτυξη αλλα ηταν αγνωστη μαρκα daa που εγιναν οι δοκιμες.


Αν έχουμε δει τις ίδιες, λένε ότι ενώ ανεβάζει αρκετά την τέστο, ανεβάζει αντιστοίχως και τα οίστρο. Οπότε μάπα.
Αν πάλι συνδιαστεί με οίστρο-blocker, τότε θα έχεις ανεβασμένη τέστο αλλά όχι τόσο για να δείς διαφορά στα μυικά κέρδη. Οπότε και πολλά λεφτά θα δώσεις, και ουσιαστική διαφορά δεν θα δείς.

livistros
27-10-13, 15:12
παιδες το lclt που λετε που στακαρετε με το test force2 ειναι η καρνιτινη η κιτρουλινη;;

ArgoSixna
27-10-13, 16:01
l carnitine l tartrate και βγαζει πολλα side :turtle:

Mikekan
27-10-13, 18:00
Παντελή δεν είχες πει κάποτε ότι το Test Force 2 σου δούλεψε?

sobral
27-10-13, 18:18
l carnitine l tartrate και βγαζει πολλα side :turtle:

τι sides σου έχει βγάλει?

ArgoSixna
27-10-13, 19:12
ζαλαδες αδιαθεσια ταση για εμετο..

ναι το placebo δουλεψε πολυυυ καλα την πρωτη φορα , αλλα ηταν και οι 6000++ θερμιδες την μερα που εβαλαν λιγο το χερακι τους + οτι σηκωνα κατι τονους την μερα τοτε στις βασικες..

τωρα να επεσα σε σωστη παρτιδα την πρωτη φορα και τις αλλες 2 να ηταν "μαιμου" tf2?? φαγητο και παλι φαγητο...

manowar
29-10-13, 13:48
Οταν εχει 4 γρμ.η δοση ασπαρτικο οξυ,υπαρχει λογος να το αγορασεις μονο του?Ρωταω για να μην πεταξω λεφτα αν παιρνω την ιδια ποσοτητα απο μια πρωτεινη.



http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15969-Mutant-Whey-%28PVL%29

livistros
29-10-13, 13:55
παιδια αν και διαβασα ολο το νημα
δεν μπορεσα να καταληξω,...
με τι ειναι καλυτερο να συνδιασεις το test force με καρνιτινη;; η με ldopa mucua;;

sobral
29-10-13, 15:12
Οταν εχει 4 γρμ.η δοση ασπαρτικο οξυ,υπαρχει λογος να το αγορασεις μονο του?Ρωταω για να μην πεταξω λεφτα αν παιρνω την ιδια ποσοτητα απο μια πρωτεινη.



http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15969-Mutant-Whey-%28PVL%29

άλλο το L-aspartic acid κι άλλο το D-aspartic acid. Daa δεν έχει η πρωτείνη. ;)

procop
02-12-13, 19:26
για το τεστ foce 2

ημερες προπο 1 ωρα πριν 2 σκουπ

ημερες οφ ποτε????

θενκς

sobral
02-12-13, 19:54
για το τεστ foce 2

ημερες προπο 1 ωρα πριν 2 σκουπ

ημερες οφ ποτε????

θενκς

3γρ. για ένα μήνα σερί ή 5μέρες ον 2μέρες οφφ (το προτείνουν διάφορες εταιρίες). Εγώ πιστεύω καλύτερα 1 μήνα ον κανονικά ή έστω απλά να μην παίρνεις τις κυριακές. 6 ον -1 οφφ για 1 μήνα. (πες μας εντυπώσεις μετά, και ηλικία επίσης αν θες, γιατί παίζει μεγάλο ρόλο)

procop
03-12-13, 17:46
βασικα εκανα μ@@κια και ποσταρα και αλλου και τωρα το βρηκα.σορρυ

27 ΧΡΟΝΩΝ ειμαι sobral.

επειδη θα βαλω και mass fx δεν μπορω να ξερω αν και πιο βοηθησε.

Aruano
09-01-14, 16:47
paidia egw phra tin Iso Whey Zero tis biotec kai ta 100 grammaria proteinis exoun 10662 mg aspartic acid.genika gia tin aspartami den exw akousei kala pragmata.prepei na stamatisw na pernw authn tin proteinh?

******Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες ειναι κανονας του Forum Mods Team******

ArgoSixna
09-01-14, 17:31
Σε τοπικ με τιτλο "D Aspartic Acid" , ρωτας για πρωτεινη που περιεχει ασπαρτικο οξυ και μετα λες οτι για την ασπαρταμη δεν εχεις ακουσει καλα πραγματα.

Αληθεια αυτο το ποστ σου μου εβγαλε καρκινο στα ματια :shock:

*κρατηθηκα αρκετη ωρα για να μην το ποσταρω αλλα τριγυρνουσε στο μυαλο μου και δεν ελεγε να φυγει.

RAMBO
09-01-14, 19:26
me too :thumbup:

G.Badoo
10-01-14, 14:31
Το εχω ξεκινησει εδω και 2 εβδομαδες..βλεπω μια μικρη διαφορα, ενα πρηξιματακι αλλα λογικα ειναι απ την κρεατινη που παιρνω μαζι..ισως να επρεπε να το παρω μονο του για να το δοκιμασω!

Adinamos
17-07-14, 23:34
Είμαι στην 3η εβδομάδα. Έχω αποκομίσει λίγα σχόλια ότι φαίνομαι πιο γεμάτος. Με ανησυχεί το γεγονός ότι μουδιάζουν εύκολα τα άκρα μου. Επίσης έχω γίνει πιο οξύθυμος, αλλά σε αυτό μάλλον συμβάλουν και άλλοι παράγοντες.

zisis.z
18-07-14, 02:50
Τελειως αχρηστα και τζαμπα λεφτα ολα αυτα τα συμπληρωματα για αυξηση τεστοστερονης.Πρωτα απ ολα για να παρει καποιος κατι τετοιο θα πρεπει να εχει περασει την ηλικια των 35 που αρχιζει να μειωνετε η τεστοστερονη και παλι ομως πρωτα που ειναι και το πιο βασικο θα πρεπει να εχει κανει εξετασεις και να εχει συμβουλευτει τον γιατρο του οτι οντως εχει χαμηλη τεστοστερονη....αλλιως τζαμπα τα παιρνει και τζαμπα τα λεφτα που εδωσε........

kazabubu
18-07-14, 12:27
Αμα εισαι 38 οπως εγω καταλαβαινεις πολλα.........
Το τρεχω μαζι με activate xtreme και ο συνδιαμος τα σπαει.
Απλα βαζω 5γρ μ το πρωτο γευμα.
Μετα τις 15 μερες που αρχισαν να δουλευουν αρχισα κι εγω να χαιρομαι.
Αλλα μιλαμε για πολλα νευρα ρε γαμωτο.....τουλαχιστον σε εμενα.

herculas
18-07-14, 13:18
Εδώ και μα βδομάδα δοκιμάζω το Anabolic freak .
Τις πρώτες 2 ημέρες είχα αίσθηση ζαλάδας όπως όταν μου πέφτει χαμηλά η πίεση .( Εχω πάντα χαμηλή πέση ).
Μετά μια χαρά και πάντα στη δόση που λέει το κουτί.
Αλλαγές δε βλέπω αλλά είναι νωρίς ακόμα.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπολόγισα καλά τις ημέρες .
Ο κατασκευαστής λέει 12 μέρες on 3 μέρες off και οι ταμπλέτες είναι για 2 τέτοιους κύκλους.
Έπεσα έξω όμως στο γεγονός ότι στα μέσα του δεύτερου κύκλου φεύγω διακοπές .
Εχει νόημα να το συνεχίσω αφού θα είμαι εκτός γυμναστηρίου ?

Συνολικό review θα κάνω στο ανάλογο θέμα.

zisis.z
18-07-14, 13:31
Αμα εισαι 38 οπως εγω καταλαβαινεις πολλα.........
Το τρεχω μαζι με activate xtreme και ο συνδιαμος τα σπαει.
Απλα βαζω 5γρ μ το πρωτο γευμα.
Μετα τις 15 μερες που αρχισαν να δουλευουν αρχισα κι εγω να χαιρομαι.
Αλλα μιλαμε για πολλα νευρα ρε γαμωτο.....τουλαχιστον σε εμενα.

Το οτι σου εχει φερει νευρα δεν σημαινει κατι.Mακαρι να ητανε τοσο απλο να μπορουμε να ανεβαζουμε την τεστοστερονη μας.....Δηλαδη φιλε μου ειχες κανει εξετασεις και ειχες δει οτι ειχες χαμηλη τεστοστερονη και ξεκινησες το συγκεκριμενο συμπληρωμα και ειδες οτι η τεστοστερονη σου πλεον ειναι ενταξει?
Γιατι απο αρκετες περιπτωσεις που γνωριζω στους περισσοτερους δεν εκανε τιποτα δεν ανεβασε καθολου τα νουμερα τεστοστερονης στις εξετασεις και στις καλυτερες των περιπτωσεων οχι πανω απο 5% δηλαδη τιποτα γιατι και με το 5% δεν γινετε κατι το σημαντικο.......

Mikekan
18-07-14, 14:13
Ρε παίδες είναι απλά τα πράγματα με αυτά τα συμπληρώματα. Κάνεις ορμονικές εξετάσεις πριν και μετά, αν δεις διαφορά στις μετρήσεις κάνουν δουλειά αν όχι δεν κάνουν. Όπου μιλούν οι αριθμοί και οι μετρήσεις το τι λέω εγώ ή ο Μήτσος ο Σουγιάς είναι ναχαμε να λέγαμε.

Και αν όντως έκανα διαφορά θα έβαζαν τέτοιες μετρήσεις οι εταιριές που τα παράγουν.-

zisis.z
18-07-14, 14:19
Ρε παίδες είναι απλά τα πράγματα με αυτά τα συμπληρώματα. Κάνεις ορμονικές εξετάσεις πριν και μετά, αν δεις διαφορά στις μετρήσεις κάνουν δουλειά αν όχι δεν κάνουν. Όπου μιλούν οι αριθμοί και οι μετρήσεις το τι λέω εγώ ή ο Μήτσος ο Σουγιάς είναι ναχαμε να λέγαμε.

Και αν όντως έκανα διαφορά θα έβαζαν τέτοιες μετρήσεις οι εταιριές που τα παράγουν.-

Ααα μπραβο ακριβως ετσι ειναι.....;)

Ίων Δραγούμης
13-02-15, 07:38
Πήρα μια σακούλα bulk με DAA αλλά δεν είχε μεζούρα για να είμαι ακριβής στα 3 γρ που είναι η δόση.
Είναι σκέτο DAA 100% η σύνθεση της σκόνης. Έχω μικρά σκουπάκια που χρησιμοποιώ για την κρεατίνη.
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σκέτο DAA να μου πει αν θυμάται πόσα ml ήταν το σκουπάκι του που να αντιστοιχούν σε 3γρ;;

Fataoulas
13-02-15, 11:38
Στη συσκευασια απο mp που ειχα εγω, το σκουπακι ηταν πολυ μικρο. Νομιζω κατι παραπανω απο 1γρ
Γι'αυτο και χρησιμοποιω σκουπ απο κρεαρινη που ειχα, και ζυγισμενο ειναι σχεδον 3γρ ;)

Ίων Δραγούμης
13-02-15, 15:17
Στη συσκευασια απο mp που ειχα εγω, το σκουπακι ηταν πολυ μικρο. Νομιζω κατι παραπανω απο 1γρ
Γι'αυτο και χρησιμοποιω σκουπ απο κρεαρινη που ειχα, και ζυγισμενο ειναι σχεδον 3γρ ;)

Κι εγώ από mp το πήρα,αλλά στο σακουλάκι δεν είχε καθόλου μεζουράκι/σκουπάκι.
Έχω ένα μικρό σκουπ από mp πάλι που το είχα βρει από την μονοϋδρική της και είναι 5 ml (αν παρατηρήσεις το σκουπάκι,γράφει πόσα ml είναι).
Άρα αφού μιλάμε για την ίδια σκόνη,ίδιας εταιρίας DAA,αυτό που θα με βοηθούσε είναι να μου πεις πόσα ml είναι το σκουπάκι σου που όντας γεμάτο το είχες ζυγίσει 3γρ. Προφανώς δεν έχω ζυγαριά ακριβείας.. ;)

Σκέψου πως στις οδηγίες το σακουλάκι πρότεινε ως δοσολογία μισό κουταλάκι. Επειδή είναι η δόση 3 γρ. φιξ θεωρώ τεράστιο ατόπημα από τη mp να σε οδηγεί σε μπακαλίστικες πρακτικές.. άκου΄κει μισό κουταλάκι.. !!

nikosBMW
16-09-18, 02:39
ξεθαβω το θεμα τλκ μαγκες εχω μπερδευτει .. αλλοι λενε οτι ριχνει την τεστο αλλοι οτι την ανεβαζει μονο σε οσους ειναι υπογοναδικοι και αλλοι οτι δεν κανει τπτ .. υπαρχει μια σαφης απαντηση?

Δημητρης 1924
16-09-18, 09:33
Θα σου δώσει ένα μικρό σπρώξιμο τις πρώτες 10 μέρες θα το δεις μετά την 3μέρα και μέχρι εκεί μετά το συνηθίζει ο οργανισμός και χαίρεται,μην περιμένεις τπτ παραπάνω,γενικά είναι ελάχιστο το boost.

nikosBMW
16-09-18, 13:42
αρα δεν αξιζει .ευχαριστω για την απαντηση

jjohny
16-09-18, 14:00
Εγώ έβαλα μαζί με tribulus σκόνη βιολογική..ειδα διαφορά.. και σε δύναμη λίγο και στα κιλά ανέβηκα.. εννοείτε με φουλ φαγητό.. γενικά όλα τα συμπληρωματα κάτι ελάχιστο δίνουν όμως δεν περιμένεις από κάποιο τρελές αλλαγές..

encounter
29-11-18, 23:59
το d -ασπαρτικό δουλεύει σε αθλητές άνω των 35 ετών με σχετικά καλή απόδοση +40% περισσότερη ελεύθερη τεστοστερόνη , το έχω δοκιμάσει και δίνει 2 με 3 επαναλήψεις επιπλέον στα πολλά κιλά

nikosBMW
03-12-18, 00:15
το d -ασπαρτικό δουλεύει σε αθλητές άνω των 35 ετών με σχετικά καλή απόδοση +40% περισσότερη ελεύθερη τεστοστερόνη , το έχω δοκιμάσει και δίνει 2 με 3 επαναλήψεις επιπλέον στα πολλά κιλά

placebo

thegravijia
03-12-18, 19:52
το d -ασπαρτικό δουλεύει σε αθλητές άνω των 35 ετών με σχετικά καλή απόδοση +40% περισσότερη ελεύθερη τεστοστερόνη , το έχω δοκιμάσει και δίνει 2 με 3 επαναλήψεις επιπλέον στα πολλά κιλά
πως συμπερανες το +40%?

jjohny
04-12-18, 22:17
Εμένα πάντως μου δουλεύει..οχι πολλά πραγματα λίγο στην λίμπιντο βλέπω διαφορά.περσυ σε συνδυασμό με tribulus κρεατινη είδα και λίγη δύναμη παραπάνω..Αυτα..

moumia
20-04-22, 16:42
Μου αρέσει που έχετε γράψει 30 σελίδες από σχόλια, για το αν δουλεύει ή όχι το Ασπαρτικό..

Εγώ θα πω την δικιά μου εμπειρία. Το πήρα πριν 2 μήνες για μερικές μέρες. Τις πρώτες μέρες καμία διαφορά. Μετά την έβδομη μέρα είδα διαφορά σε στύση, δύναμη, αντοχή ευφορία.
Όταν μετά από 15 μέρες το σταμάτησα.
Εξαφανίστηκε η στύση, η δύναμη, η αντοχή μειώθηκε, η ευφορία το ίδιο.

Συνεπώς, έρχομαι να πω το εξής. Για ποιο λόγο να παίρνεις κάτι που σε ανεβάζει έτσι αλλά ταυτόχρονα σε ρίχνει έτσι ;
Το θέμα είναι να είσαι όλο το χρόνο πάνω από το μέσο όρο. Σκοτίστηκα για μερικές μέρες κορυφής ενώ οι πολλές είναι κάτω.
Επομένως, όχι από μένα._

Anithos
21-04-22, 08:14
Συγνώμη ρε φιλε,εσυ τι περίμενες με το που πήρες 15 ημερες το συμπληρωμα να έχεις στύση, δύναμη, αντοχή , ευφορία για όλη σου την ΖΩΗ , πλακα μας κάνεις ;

nikosBMW
21-04-22, 12:31
τιποτα δεν κανει τσαμπα λεφτα... μερικες ερευνες εχουν δειξει οτι την ριχνει κιολας την τεστο

moumia
21-04-22, 16:26
Συγνώμη ρε φιλε,εσυ τι περίμενες με το που πήρες 15 ημερες το συμπληρωμα να έχεις στύση, δύναμη, αντοχή , ευφορία για όλη σου την ΖΩΗ , πλακα μας κάνεις ;

Είδες να έγραψα κάτι τέτοιο ;
Αυτό που έγραψα, από την δική μου εμπειρία είναι πως δεν επιθυμώ μία fake ευφορία 15 ημερών. Αν εσένα σου αρκούν οι 15 μέρες και μετά κάτω. Μπράβο.

moumia
21-04-22, 16:29
τιποτα δεν κανει τσαμπα λεφτα... μερικες ερευνες εχουν δειξει οτι την ριχνει κιολας την τεστο

Συμφωνώ.

Άλλωστε αν κάνεις εξετάσεις στις οποίες δείξουν ότι είσαι χαμηλά ή μέση. Κάνεις ένα pct και ξανά 18..

Mad strength ripper
25-04-22, 18:01
Το. D aspartic acid δουλεύει μόνο στις πρώτες 14 μέρες λήψης του , μετά λόγω μεταβολισμού τεστοστερόνης σε οιστρογόνα προκαλεί αύξηση οιστρογόνων . Τώρα για αναβολική δράση είναι σχεδόν άχρηστο γιατί δε προκαλεί και τόσο σημαντική αύξηση τεστοστερόνης , όσο διαφημίζεται!