PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Aspartic Acid & Aυξηση Tεστοστερονης.



Σελίδες : [1] 2

beefmeup
15-05-10, 23:01
Επιδράσεις τoy D-ασπαρτικόυ οξεος για LH και απελευθέρωση τεστοστερόνης στον άνθρωπο.

Σε αυτή τη μελέτη 23 συμμετέχοντες έλαβαν μία δόση του νατρίου D-ασπαρτικό (DADAVIT ®) για 12 συνεχόμενες ημέρες και 20 συμμετέχοντες έλαβαν μία δόση του εικονικού φαρμάκου (placebo DADAVIT ®) για 12 συνεχόμενες ημέρες. Τα επίπεδα της LH και τεστοστερόνης στον ορό παρακολουθήθηκαν μετά από 6 και 12 ημέρες της θεραπείας και 3 ημέρες μετά την αναστολή της θεραπείας (με D-ασπαρτικό ή το εικονικό φάρμακο).

Όσον αφορά το μοντέλο LH, τα αποτελέσματα έδειξαν ότι μετά από 12 ημέρες D-Asp θεραπείας, 20 από τις 23 (87%), οι συμμετέχοντες είχαν σημαντικά αυξημένες συγκεντρώσεις της LH στο αίμα τους σε σχέση με τη βασική αξία (η αξία της LH βρίσκονται στα ίδια επιπεδα(!) πριν από την έναρξη της θεραπείας). Η στατιστική ανάλυση έδειξε ότι η αξία τους (μέση τιμή ± SEM) του ορού υπολογίζεται για όλα τα 23 άτομα που έλαβαν θεραπεία με D-Asp αυξήθηκαν κατά 33,3%.
Από ενα βασικο επίπεδο μέσου ορου των 4,2 ± 0,5 mIU / ml, LH αυξήθηκε σε μέσο ορο 5,6 ± 0,9 mIU / ml (Πίνακας 1). Η αύξηση ήταν στατιστικά σημαντική (ANOVA με επαναλαμβανόμενες μετρήσεις: [F (2,82) = 24.279, p <0,0001]).
Η LH συγκέντρωση που καθορίζεται στην ομάδα του εικονικού φαρμάκου μετά την D-Asp μεταχείριση σε σχέση με το επίπεδο πριν από τη θεραπεία δεν είχε αυξηθεί [ANOVA: F (1,82) = 0.643, p> 0,427]), πράγμα που φανερώνει ότι η αύξηση της LH λόγω της D- ασπαρτικής θεραπείας ήταν αυθεντικό. Η επίδραση του D-ασπαρτικόυ οξεος για αύξηση της LH ήταν εξαρτομενη απο τον χρονο ληψης του.
Όταν ατομα που έπερναν νάτριο D-ασπαρτικό για 6 ημέρες,η LH αυξήθηκε μόνο 1,07 φορές, και η τιμή αυτή δεν ήταν στατιστικά σημαντική.
Ωστόσο, όταν η θεραπεία της D-Asp συνεχιστηκε για 12 συνεχόμενες ημέρες, η συγκέντρωση LH στον ορό αυξήθηκε σημαντικά.
Για να γνωρίζουμε για πόσο καιρό LH παρέμεινε αυξημένη στο αίμα μετά την αναστολή της θεραπείας, μετρήθηκε η συγκέντρωση της LH στον ορό, 3 ημέρες μετά από την επεξεργασία D-Asp ή τη ληψη εικονικόυ φάρμακου(placibo). Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι 3 ημέρες μετά από την δικοπη της ληψης D-Asp,η LH ήταν ακόμη σε 1,14-φορές αυξημένα επίπεδα σε σύγκριση με το αρχικο επίπεδο.

Όσον αφορά την επίδραση του D-Asp σχετικά με την παραγωγη της τεστοστερόνης,μετά από 12 ημέρες D-Asp ληψης,τα επίπεδα της τεστοστερόνης στον ορό των συμμετεχόντων ήταν σημαντικά αυξημένα σε σύγκριση με τα αρχικα επίπεδα.
Από τους 23 συμμετέχοντες, 20 είχαν αυξημενη τεστοστερόνη.
Από μια μέση τιμή 4,5 ± 0,6 ng / ml ορού, αυξήθηκε στο 6,4 ± 0,8 ng / ml, μια αύξηση 42% .
Στατιστική ανάλυση έδειξε μία σημαντική επίδραση [ANOVA με επαναλαμβανόμενες μετρήσεις: επίδραση της θεραπείας: F (1,82) = 7.724, p <0,0082] και μια σημαντική αλληλεπίδραση μεταξύ της θεραπείας και τις ημέρες που [F (2,82) = 32.599? P <0,0001] .
Όπως και με την LH, έτσι και με την τεστοστερόνη, η επίδραση του D-ασπαρτικόυ οξεως ήταν εξαρτωμενη απο τον χρονο ληψης του.
Όταν τα άτομα υποβλήθηκαν σε θεραπεία με D-ασπαρτικό οξυ μόνο για 6 ημέρες, η τεστοστερόνη βρέθηκε 1,15 φορές υψηλότερη από τα αρχικα επίπεδα.
Ενδιαφέρον παρουσιάζει οτι 3 ημέρες μετά από την αναστολή της D-Asp θεραπείας, η τεστοστερόνη ήταν ακόμη αυξήμενη 1,22 φορές σε σύγκριση με τα αρχικα επίπεδα (5,8 ± 0,6 ng / ml έναντι 4,5 ± 0,6 ng / ml).
Μια πιθανή εξήγηση αυτού του φαινομένου είναι ότι,σε αρουραίους η κατάποση D-Asp παραμένει συσσωρευμενη στους όρχεις σε σημαντική ποσότητα μέχρι και 3 ημέρες μετά από την διακοπη της ληψης D-Asρ (βλέπε παρακάτω),και οδηγει στο συμπερασμα ότι και στους ανθρώπους η συγκεντωση D-Asp επίσης παραμένει σημαντικά αυξημένη στους όρχεις 3 ημέρες μετά από την αναστολή της ληψης της.
Μπορούμε να συμπεράνουμε ότι στους ανθρώπους όπως και σε αρουραίους, η D-Asp παρέμεινε συσσωρευμένη σε μεγάλες ποσότητες στους όρχεις και, κατά συνέπεια, συνέχισε για την τόνωση της τεστοστερόνης.

παραθετω το αρχικο λινκ,για παρα πανω πληροφοριες οσον αφορα την μελετη..http://www.rbej.com/content/7/1/120

τωρα,οσον αφορα ενα σχολιο δικο μου,για συμπληρωματα που περιεχουν τη ουσια αυτη..
ΔΕΝ ειναι τπτ προορμονικο,η εχει σχεση με αασ..
το λινκ της wekipedia για αναφορα..http://en.wikipedia.org/wiki/Aspartic_acid

υπαρχουν αυτη τη στιγμη κανα 2-3 συμπηρωματα που περιεχουν αυτη την ουσια,κ οι δοσεις ειναι 3 γρ τη μερα χωρισμενα ισοποσα..
εχει ξεσπασει μια μικρη διαμαχη,στην βιομηχανια συμπληρωματων,μεταξυ kαποιων εταιριων κ του γνωστου PATRIC ARNOLD,ο οποιος ειχε παρει πρεφα την ουσια αυτη κ το τι κανει πριν χρονια,κ ετσι εκρεμει μια κατοχυρωση πατεντας της ουσιας αυτης για λογαριασμο του σε συμπληρωματα.
μολις η πατεντα κατοχυρωθει,οι λοιπες εταιριες που το χρησιμοποιουν,θα αναγκαστουν να σταματησουν την χρηση του,βαση νομου.

σαν τελευταιο σχολιο,η ουσια αυτη εχει να κανει με την γνωστη σε ολους ασπαρταμη..κ ολοι ξερουμε τι εχει ακουστει σαν ΠΙΘΑΝΕΣ παρενεργειες για την εν λογω ουσια.θα πρεπει λοιπον να μελετηθει περισσοτερο η μακροχρονια ληψη της,κ τυχον επιπτωσεις(αν υπαρχουν)στον ανθρωπο..μεχρι στιγμης θεωρειτε πολυ αφαλες για χρηση με καμια σημειωμενη παρενεργεια..

ειπα να ποσταρω την μελετη κ το θεμα,μιας κ την παρακολουθω καποιυς μηνες την ουσια αυτη,κ με χει φαει η περιεργεια να την δοκιμασω..

καποια στιγμη τους επομενους μηνες θα ποσταρω,την γνωμη μου βαση δοκιμης συμπληρωματος.

ευχαριστω που το διαβασατε,be good;)

Machiavelli
15-05-10, 23:45
Η αύξηση ήταν στατιστικά σημαντική (ANOVA με επαναλαμβανόμενες μετρήσεις: [F (2,82) = 24.279, p <0,0001]).

Σε σιχαίνομαι. Μου θυμίζεις άσχημα πράγματα.
Ξέρουμε κάνα συμπλήρωμα που το περιέχει; Δε κατάλαβα ακριβώς τι παίχτηκε με την πατέντα.

beefmeup
15-05-10, 23:49
Σε σιχαίνομαι. Μου θυμίζεις άσχημα πράγματα.
Ξέρουμε κάνα συμπλήρωμα που το περιέχει; Δε κατάλαβα ακριβώς τι παίχτηκε με την πατέντα.

τι παιχτηκε..ο πατρικ αρνολντ ειχε υποβαλει αιτηση κατοχυρωσης εδω κ τρια χρονια η οποια εκρεμουσε..κ στην πορεια αρχισαν να το χρησιμοποιουν αλλες εταιριες..οποτε μολις κλεισει η πατεντα του αρνολντ,οι αλλες εταιριες τον πουλο,γιατι αυτος την ειχε υποβαλει πολυ νωριτερα,πριν το παρουν πρεφα οι αλλοι σαν ουσια..

το νεο hyperdrol ths anabolic extreme,ειναι αυτη η ουσια,με co factors..
τα υπλοιπα μονο απο αμερικη..παντως απ εξω διαβαζω τα καλυτερα..

Muscleboss
18-05-10, 11:31
Φαίνεται ενδιαφέρον. Θα δούμε σύντομα προιόν με d-aspartic acid από τον PA.

ΜΒ

Devil
02-06-10, 22:06
απο οτι εχω διαβασει σε ξενα boards το DAA αυξανει την τεστο
αλλα αυξανει σε μικρο βαθμο οιστρογωνα(εστραδιολο) και προλακτινη

το dadavit περιεχει λιγοτερη ποσοτητα απο 3,12γρ που ειναι η προτινομενη δωση απο τις διαφορες εταιριες
επισεις δεν ειναι φαρμακο ειναι otc και κοστιζει αρκετα περιπου 35 ευρο για 15 φιαλιδια δηλαδη 15 μερες

Ramrod
02-06-10, 23:04
να ρωτήσω κάτι σαν άσχετος απο χημεία?
Αυτό είναι αμινοξύ σωστα?
Τι διαφορά έχει απο το L-aspartic acid που περιέχουν κάποια συμπληρώματα πρωτεϊνών?
Όταν αναφαιρόμαστε σε ασπαρτικό αξύ εννοούμε το L-aspartic acid έτσι?

beefmeup
02-06-10, 23:42
το dadavit περιεχει λιγοτερη ποσοτητα απο 3,12γρ που ειναι η προτινομενη δωση απο τις διαφορες εταιριες
επισεις δεν ειναι φαρμακο ειναι otc και κοστιζει αρκετα περιπου 35 ευρο για 15 φιαλιδια δηλαδη 15 μερες

κ δε μου λες??αυτο υπαρχει στα ελληνικα φαρμακεια??

Eddie
02-06-10, 23:55
απο οτι εχω διαβασει σε ξενα boards το DAA αυξανει την τεστο
αλλα αυξανει σε μικρο βαθμο οιστρογωνα(εστραδιολο) και προλακτινη


Το συνδιαζεις με ενα αντιοιστρογονο!Η αυξηση της προλακτινης σχετιζεται και με την εμφανιση γυναικομαστιας.

beefmeup
02-06-10, 23:57
Το συνδιαζεις με ενα αντιοιστρογονο!Η αυξηση της προλακτινης σχετιζεται και με την εμφανιση γυναικομαστιας.

σωπα ρε συ..δεν παιζει να τα ανεβαζει σε τετοιο βαθμο που να θελει χρηση αντι οιστρογονου..ουτε καν προ ορμονη δεν ειναι..

Devil
03-06-10, 00:36
κ δε μου λες??αυτο υπαρχει στα ελληνικα φαρμακεια??

λογικα θα πρεπει να υπαρχει
η εταιρια λεγετε pharmaguida
στειλε τους ενα mail για να δεις αν προμηθευουν καποια ελληνικη φαρμακαποθηκη


Το συνδιαζεις με ενα αντιοιστρογονο!Η αυξηση της προλακτινης σχετιζεται και με την εμφανιση γυναικομαστιας.

και η αυξηση των οιστρογονων σχετιζεται με gyno
αλλα δεν την ανεβαζει τοσο πολυ
σε καθε περιπτοση μπορεισ να χρησιμοποιησεις ενα AI και κατι για την προλακτινη

δεν μιλαω για pct αλλα για nhs π.χ. DAA+7-MF+L-dopa


σωπα ρε συ..δεν παιζει να τα ανεβαζει σε τετοιο βαθμο που να θελει χρηση αντι οιστρογονου..ουτε καν προ ορμονη δεν ειναι..
:thumbup:

beefmeup
13-06-10, 21:04
λογικα θα πρεπει να υπαρχει
η εταιρια λεγετε pharmaguida
στειλε τους ενα mail για να δεις αν προμηθευουν καποια ελληνικη φαρμακαποθηκη


δεν υπαρχε(DADAVIT)ι..εψαξα σε κανα δυο,φαρμακεια,κ εβαλα να ρωτησουν,αλλα ουτε αυτοι εβγαλαν ακρη..:(:(:(

beefmeup
29-06-10, 13:24
κ για του λογου το αληθες,το προιον απτον πατρικ αρνολντ..


TestForce Supplement Facts

Serving Size: scoop (3.45 g)
Servings per Container: 26


Amount Per Serving % Daily Value
D-Aspartic acid
(as D-Aspartate Calcium Chelate) 3000 mg ** 3000 mg **
Calcium
(as D-Aspartate Calcium Chelate) 451 mg 45% 451 mg 45%



* Percent Daily Values are based on a 2000 calorie diet.
** Percent Daily Values not established.

Panagiot1s
15-07-10, 16:54
Παιδια, το προιον αυτο το βρησκω μονο απο αμερικη. Ξερετε μηπως αν μου το στηλουν με μεταφορικη FEΕDEX αν κολησει στο τελωνειο?

Ελπιζω να μην απαγορευετε στην Ελλαδα το d-aspartic acid, σωστα?

beefmeup
15-07-10, 17:53
Παιδια, το προιον αυτο το βρησκω μονο απο αμερικη. Ξερετε μηπως αν μου το στηλουν με μεταφορικη FEΕDEX αν κολησει στο τελωνειο?

Ελπιζω να μην απαγορευετε στην Ελλαδα το d-aspartic acid, σωστα?

δεν απαγορευται σαν ουσια,αλλα γιατι να στο στειλουν με φεντεξ??

το χω παραγειλει κ γω,κ λογικα μεστην αλλη βδομαδα θα το χω:green:

tommygunz
15-07-10, 18:15
Πληροφορικά ρωτόντας πάντα...

Πριν λίγες μέρες που έκανα αιματολογικές, η τεστο μου βγήκε 6 ng/ml (5,98 για την ακρίβεια).

Ας υποθέσουμε πως αγοράζω το προϊόν. Με βάση την τιμή τέστο που έχω (δεν ξέρω καν αν θεωρείται υψηλή ή χαμηλή για την ηλικία μου) και την ηλικία μου (20 χρονών), θα άξιζε η αγορά του προϊόντος?

Panagiot1s
15-07-10, 22:44
δεν απαγορευται σαν ουσια,αλλα γιατι να στο στειλουν με φεντεξ??

το χω παραγειλει κ γω,κ λογικα μεστην αλλη βδομαδα θα το χω:green:

Γιατι κοστιζει σχεδον το ιδιο και ερχετε πολυ πιο γρηγορα.
Απλα ελπιζω να μην κολησει στο τελονειο γιατι εκει οι ανθρωποι θελουν :rifle:

Εχω χασει παραγγελια 250 ευρο επειδη τους επαιρνα τηλ και δεν το σηκωναν ποτε και μετα απο ενα μηνα με πηραν και μου ειπαν οτι δεν τους πηρα τηλ και την εστειλαν πισω.

Ξερεις ποσο κοστιζει περιπου ο εκτελονισμος και απο τι εξαρτατε το ποσό που δινουμε?

Να μας πεις και εντυπωσεις οταν το δοκιμασεις.
Πως θα τον κανεις τον κυκλο αν επιτρεπετε ?

platwn
16-07-10, 22:03
μπραβο ρε beefmeup εψαχνα καιρο να βρω ενα σχετικο αρθρο και βρηκα οτι το tribulus terrestris στην πραγματικοτητα δεν εχει καμια επιδραση στην τεστοστερονη η στην αποδοση στην ασκηση αν υπηρξε αυξηση ηταν λογο συνδιαστικων προιοντων που περιειχαν ανδροστενεδιονη ή αλλες προδρομες ουσιες των στεροειδων.επισεις οτι και το ΖΜΑ δεν βελτιωνει την την αποδοση στην ασκηση και τη σωματικη συσταση και δεν αυξανει την τεστοστερονη.σε αντιθεση το DAA ενισχυει την απελευθερωση της GnRH την ορμονη που λεει στην υποφυση οτι η τεστοστερονη πεφτει.το θεμα ειναι ομως οτι περα απο την διεγερση της LH και GH διεγειρει και την προλακτινη η οποια προαγει την παραγωγη γαλακτος στης μητερες ποθ θηλαζουν,την σεξουαλικη ευχαριστηση και σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να βλαψει την λιμπιντο και την στυτικη λειτουργια.πρεπει να προσεξουν οσοι ειναι επιρρεπεις στη γυναικομαστια ή εχουν δυσλητουργια στυσης.τελος εχει αποδειχθει οτι αυξανει την απελευθερωση τεστοστερονης στους ορχεις καθως βοηθα και την ωριμανση του σπερματος.παρενεργειες τραγικες δεν εχουν αναφερθει περα απο οσους εχουν προβλημα γυναικομαστιας.

beefmeup
04-08-10, 15:34
150 Black Liqui-Caps
Serving Size: 5 Black Liqui-Caps
Servings Per Container: 30

Amount Per Serving % Daily Value

The Ultimate Underground Testosterone Boosting Complex 3127mg *
Sodium D-Aspartic Acid *
Massularia Acuminata *
Vitamin B6 100%
Folic Acid 100%
Vitamin B12 100%


δεν ανοιγω νεο θεμα,αλλα αν κρινει καποιος,το αλλαζει στην αξιολογηση.αποτι φενεται βγαινουν φουλ συμπληρωματα με διασπαρτικο..κ αυτο ειναι απτην NUTREX.

Dreiko
27-08-10, 20:01
beef τι εγινε με το testforce?το πηρες?για κανε κανα review...

beefmeup
27-08-10, 20:06
φιλε το πηρα,αλλα δεν το εχω καταναλωσει ακομα..

συμφωνα με την πρωτινομενη δοσολογεια,θελω τουλαχιστον 2 κουτια για να κανω κατι καλο..
το θετικο ειναι οτι δεν ειναι ακριβο,οποτε θα παρω αλλο ενα οπου ναναι,κ τοτε θα το ξεκινησω.

Anithos
28-08-10, 09:16
μου κανει εντυπωση ,πριν απο καιρο το ειχα αρχισει ,και τελικα το σταματησα to Muscle Warfare tis NUKE, το οποιο μεσα εχει SERMS ,για πιο λογο να τα εχει μεσα ;

beefmeup
29-08-10, 11:14
μου κανει εντυπωση ,πριν απο καιρο το ειχα αρχισει ,και τελικα το σταματησα to Muscle Warfare tis NUKE, το οποιο μεσα εχει SERMS ,για πιο λογο να τα εχει μεσα ;

το συμπληρωμα ειναι αυτο NUKE,κ η εταιρια αυτη Muscle Warfare.αναποδα τα εγραψες..κ εχει μεσα DAA..με τον ιδιοκτητη της εταιριας αυτης ειχαν μια διαμαχη σε ενα φορουμ με τον αρνολντ,για το θεμα πατεντας του.

αποκλειεται

αυτα που γραφει στο κουτι,ειναι φυτικα πραμματα γραμμενα με τους χημικους τους τυπους για εντυπωσιασμο.
δεν τιμα την εταιρια αυτο.

το ενα απτα 2 πρεπει να ειναι το reservatrol.

Anithos
29-08-10, 17:09
το συμπληρωμα ειναι αυτο NUKE,κ η εταιρια αυτη Muscle Warfare.αναποδα τα εγραψες..κ εχει μεσα DAA..με τον ιδιοκτητη της εταιριας αυτης ειχαν μια διαμαχη σε ενα φορουμ με τον αρνολντ,για το θεμα πατεντας του.

αποκλειεται

αυτα που γραφει στο κουτι,ειναι φυτικα πραμματα γραμμενα με τους χημικους τους τυπους για εντυπωσιασμο.
δεν τιμα την εταιρια αυτο.

το ενα απτα 2 πρεπει να ειναι το reservatrol.

ναι αναποδα τα εγραψα...και αν διαβασες ενα προηγουμενο τευχος του περιοδικου MUscular sto opoio αναλυει το προιόν και αναφερει τισ μελετεσ που εγιναν ,τονιζει μεταξυ των αλλων οτι πρεπει να ελεγχουμε και τισ συγκεντρωσεις προλακτινης και εστραδιολης απο την χρηση του και γενικως η ασφαλεια του δεν εχει αποδειχτει ακόμα,για αυτο και το συγκεκριμενο εχει καποια προστασια μεσα.

beefmeup
29-08-10, 19:10
ναι αναποδα τα εγραψα...και αν διαβασες ενα προηγουμενο τευχος του περιοδικου MUscular sto opoio αναλυει το προιόν και αναφερει τισ μελετεσ που εγιναν ,τονιζει μεταξυ των αλλων οτι πρεπει να ελεγχουμε και τισ συγκεντρωσεις προλακτινης και εστραδιολης απο την χρηση του και γενικως η ασφαλεια του δεν εχει αποδειχτει ακόμα,για αυτο και το συγκεκριμενο εχει καποια προστασια μεσα.

αυτο το συζηταμε αν θες.

αλλα σερμ δεν εχει...αν ειχε κ το εγραφε πανω στο κουτι,οι τυποι που δουλευαν στην εταιρια,θα ηταν τωρα φυλακη.

Devil
29-08-10, 19:22
δεν ειναι αναγκαιο ενα antiestrogen η' κατι για την προλακτινη μαζι με το DAA

Dreiko
30-08-10, 03:00
φιλε το πηρα,αλλα δεν το εχω καταναλωσει ακομα..

συμφωνα με την πρωτινομενη δοσολογεια,θελω τουλαχιστον 2 κουτια για να κανω κατι καλο..
το θετικο ειναι οτι δεν ειναι ακριβο,οποτε θα παρω αλλο ενα οπου ναναι,κ τοτε θα το ξεκινησω.

οντως,οποτε περιμενω review οταν με το καλο συμπληρωσεις κανα 50ημερο ληψης....

Anithos
30-08-10, 08:55
αυτα γραφει στο κουτι οτι περιεχει απο ΣΕΡΜ :
Myobolic-SERM/1 (SERM selective estrogen receptor modulator/testosterone enhancer/HSP xeno-hormetic trigger/myogenic muscle augmenting matrix/Nf-kappab inhibitor), 1,9-bis(4-hydroxy-3-methoxyphenyl)-2-7-nonadiene-4,6-dione)
100 mg http://images.netrition.com/images/pixel.gif


Myobolic-SERM/2 ((SERM selective estrogen receptor modulator/testosterone enhancer/HSP xeno-hormetic trigger/sirt-1 gene activator), 5-[2-(4-hydroxyphenyl)ethenyl]benzene-1,3-diol, 5-[2-(hydroxyphenyl)ethenyl]benzene-1,3-diol-triacetate-ester)12.5 mg

τωρα τι ειναι αυτα δεν το εψαξα να σου πω ακριβως.

beefmeup
30-08-10, 12:41
αυτα γραφει στο κουτι οτι περιεχει απο ΣΕΡΜ :
Myobolic-SERM/1 (SERM selective estrogen receptor modulator/testosterone enhancer/HSP xeno-hormetic trigger/myogenic muscle augmenting matrix/Nf-kappab inhibitor), 1,9-bis(4-hydroxy-3-methoxyphenyl)-2-7-nonadiene-4,6-dione)
100 mg http://images.netrition.com/images/pixel.gif


Myobolic-SERM/2 ((SERM selective estrogen receptor modulator/testosterone enhancer/HSP xeno-hormetic trigger/sirt-1 gene activator), 5-[2-(4-hydroxyphenyl)ethenyl]benzene-1,3-diol, 5-[2-(hydroxyphenyl)ethenyl]benzene-1,3-diol-triacetate-ester)12.5 mg

τωρα τι ειναι αυτα δεν το εψαξα να σου πω ακριβως.

το δευτερο ειναι το reservatrol,σε μια μορφη του.

το κ το πρωτο φυτικο ματζουνι ειναι στη χημικη του μορφη.

Anithos
30-08-10, 14:12
το δευτερο ειναι το reservatrol,σε μια μορφη του.

το κ το πρωτο φυτικο ματζουνι ειναι στη χημικη του μορφη.

αν ειναι εστω και ετσι οπως τα λες, λεω εγω γιατι να εχει μεσα reservatrol η το αλλο , αρα κατι φοβαται ο κατασκευαστης για να τα βαλει αυτα...

beefmeup
30-08-10, 16:30
αν ειναι εστω και ετσι οπως τα λες, λεω εγω γιατι να εχει μεσα reservatrol η το αλλο , αρα κατι φοβαται ο κατασκευαστης για να τα βαλει αυτα...

ο συγκεκριμενος κατασκευαστης,το μονο που φοβαται ειναι η κατοχυρωση της πατεντας που εχει υποβαλει ο π.αρνολντ.

κατα τα αλλα,αυτα υπαρχουν,γιατι ενδεχωμενως λειτουργουν συνδιαστικα στην αυξηση τεστο μαζι με το DAA.

αυτα,κ βγαινουμε οφ τοπικ σιγα σιγα.

Devil
30-08-10, 17:13
το πρωτο ειναι curcumin

το 2ο ειναι reservatrol και reservatrol triacetate

αυτο το προιον εχει μονο 10mg απο DAA και NMDAA

beefmeup
30-08-10, 17:27
λοιπον για να ξανα μπουμε ον παλι..

η προτινομενη δοσολογεια για DAA,ειναι 3 γρ αναμερα..

το θεμα ειναι οτι στο κουτι του testoforce,λεει οτι για τις πρωτες 15-20 μερες θελει 2 δοσεις(6 γρ),κ μετα μια(3γρ)

οσο εψαξα,ολοι λενε οτι το daa,το περνουμε σε 3γρ ανα μερα,κ οχι παραπανω γιατι κ παλι με 3 βλεπουμε διαφορα.

καμια αλλη αποψη επι τουτου?

Devil
30-08-10, 17:50
περιεργο μου φαινετε

ολοι 3γρ την ημερα παιρνουν

τουλαχιστον οτι εχω δει απο log

και η ερευνα που ειχε γινει με 3γρ ειχε γινει

beefmeup
30-08-10, 18:11
δες εδω..οτι γραφει το κουτι..

TestForce: The Way To Go

TestForce is simply d-aspartic calcium chelate powder and nothing else. It comes with a 3 gram scoop. The powder dissolves practically instantly in any beverage and it is essentially tasteless. It is recommended that people take 1-2 servings a day, and often users may find it advantageous to “load” with 2 servings (6 grams) a day for two to four weeks and then “coast” with 1 serving (3 grams) a day for the remainder of the cycle. Cycles can last anywhere from 3 weeks to indefinitely, since this product works with your body and is completely natural.
Back T

eas2000
02-09-10, 11:02
Bane any idea here?

beefmeup
02-09-10, 11:25
Bane any idea here?

δεν ειμαι ο μπεην αλλα το λυσαμε με τον ντεβιλ..δεν χρειαζεται "φορτωμα" 2 δοσεων τελικα,ανεξαρτητως του τι γραφει το κουτι.

οποτε ξεκινας με 3γρ ανα μερα(καλυτερα χωρισμενα σε δοσεις του 1),κ συνεχιζεις ετσι.το ιδιο θα κανω κ γω οταν ξεκινησω.

Bane
02-09-10, 19:44
http://www.thermolife.com/forum/f38/testforce2-write-up-2046/#post26994

beefmeup
02-09-10, 19:47
http://www.thermolife.com/forum/f38/testforce2-write-up-2046/#post26994

ωραιος μπεην..:thumbup:

ρε τον πουστη τον αρνολντ.

Bane
02-09-10, 19:51
ωραιος μπεην..:thumbup:

ρε τον πουστη τον αρνολντ.

O Patrick ασχολειται κάπου 6 χρόνια με το DAA οπότε πιστεύω κάτι παραπάνω θα ξέρει :green:

beefmeup
02-09-10, 19:58
O Patrick ασχολειται κάπου 6 χρόνια με το DAA οπότε πιστεύω κάτι παραπάνω θα ξέρει :green:

o ιδιος βεβαια εδω λεει οτι προτεινει μια βδομαδα χ2 την δοση,κ μετα συντηρηση με μια.

http://anabolicminds.com/forum/e-pharm-nutrition/158703-testforce2-1st-blood.html

στο κουτι γραφει 3 βδομαδες χ2,αλλα οι μελετες εχουν γινει με 3γρ ανα μερα,με αποτελεσματα.
ενω ο ιδιος περνει εδω κ μηνες διπλη δοση ανα μερα(οπως λεει).
να δουμε ποτε θα βγει το testforce2 στην αγορα.

αυτο για ενδεχομενη non respondancy μου "χτυπησε" καπως..

Georges
02-09-10, 20:12
Ντάξει τα παραλέει για το καινούργιο του προϊόν. Βασικά να πουλήσει θέλει οπότε ....

Panagiot1s
14-09-10, 23:04
Παιδια σημερα ξεκινησα το DAA της E-PHARM και μολις τελειωσει το πρωτο κουτι θα συνεχισω με 2 κουτια της primaforce (πιο οικονομικο). Ο κυκλος θα ειναι μια δοση τη μερα και θα διαρκεσει περιπου τρεις μηνες. Απ'οτι διαβασα σε ξενα forum καλυτερα να μην περιμενουμε και πολλα. Θα ενημερω για οποιον ενδιαφερεται στον μηνα πανω.

Devil
14-09-10, 23:11
καλητερα να συνεχησεις και μετα με το testforce

το αλλο ειναι απλο daa και θα εχεις προβληματα στη διαλυτοτητα

kutsup
15-09-10, 07:54
Και τι αποτελέσματα είδατε όσοι το χρησιμοποιήσατε?

Devil
15-09-10, 11:02
δεν το εχω χρησιμοποιησει

νομιζω ο beef πρεπει να το εχει χρησιμοποιησει

απο αποτελεσματα δεν ξερω τι εχει κανει αλλα απο τις αιματολογικες που παιζουν στο νετ δουλευει αρκετα καλα

Dreiko
15-09-10, 11:10
δεν το εχω χρησιμοποιησει

νομιζω ο beef πρεπει να το εχει χρησιμοποιησει

απο αποτελεσματα δεν ξερω τι εχει κανει αλλα απο τις αιματολογικες που παιζουν στο νετ δουλευει αρκετα καλα

εχω την εντυπωση οτι ο beef δεν το εχει ξεκινησει ακομα....κατι τετοιο ειχε πει...

Devil
15-09-10, 11:31
μαλλον εχεις δικιο αλλα δεν θυμαμαι....

τεσπα θα μας πει ο ιδιος...

Panagiot1s
15-09-10, 14:49
καλητερα να συνεχησεις και μετα με το testforce

το αλλο ειναι απλο daa και θα εχεις προβληματα στη διαλυτοτητα

Καλα το λες απλα στην οικονομικη φαση που ειμαι με ενδιαφερει πιο πολυ η τιμη απο την διαλυτοτητα.

Devil
15-09-10, 17:05
Καλα το λες απλα στην οικονομικη φαση που ειμαι με ενδιαφερει πιο πολυ η τιμη απο την διαλυτοτητα.

τι διαφορα τιμης εχουν??

beefmeup
15-09-10, 17:19
τι διαφορα τιμης εχουν??

εχουν,εχουν..
δεν το χω παρει ακομα παρεπιπτωντος.

Devil
15-09-10, 17:29
καπου ειχα διαβασει πως αυξανεις την διαλυτοτητα στο DAA αλλα δεν ειχα δωσει συμασια αν το βρω θα το ποσταρω

Panagiot1s
15-09-10, 18:36
τι διαφορα τιμης εχουν??

καπου στα 18,5 ευρω τα δυο κουτια...

tas13
11-10-10, 15:30
τελικά ποια είναι η σωστή δοσολογία γιατί έχω μπερδευτεί.... η E-FARM προτείνει 6000mg D-Aspartic acid κάθε μέρα για τις 3 πρώτες εβδομάδες κ μετά συντήρηση με 3000mg σε κύκλους διάρκειας απο 3 εβδομάδες εώς 3 μήνες. Η Primaforce προτείνει 3000mg κάθε μέρα ενώ η Primordial Performance προτείνει κύκλο για 12 μέρες με 3000mg , μετά 12 μέρες διακοπή κ μετά πάλι το ίδιο. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος χρήσης;

beefmeup
11-10-10, 15:34
τελικά ποια είναι η σωστή δοσολογία γιατί έχω μπερδευτεί.... η E-FARM προτείνει 6000mg D-Aspartic acid κάθε μέρα για τις 3 πρώτες εβδομάδες κ μετά συντήρηση με 3000mg σε κύκλους διάρκειας απο 3 εβδομάδες εώς 3 μήνες. Η Primaforce προτείνει 3000mg κάθε μέρα ενώ η Primordial Performance προτείνει κύκλο για 12 μέρες με 3000mg , μετά 12 μέρες διακοπή κ μετά πάλι το ίδιο. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος χρήσης;


δεν ειμαι ο μπεην αλλα το λυσαμε με τον ντεβιλ..δεν χρειαζεται "φορτωμα" 2 δοσεων τελικα,ανεξαρτητως του τι γραφει το κουτι.

οποτε ξεκινας με 3γρ ανα μερα(καλυτερα χωρισμενα σε δοσεις του 1),κ συνεχιζεις ετσι.το ιδιο θα κανω κ γω οταν ξεκινησω.
.

Dreiko
11-10-10, 15:43
^^^^^^^τελικα το ξεκινησες?????περιμενω review τελος του μηνος....:green:

tas13
11-10-10, 16:51
.

για 12 μέρες ή μέχρι να τελειώσει το κουτί;

beefmeup
11-10-10, 20:28
για 12 μέρες ή μέχρι να τελειώσει το κουτί;

μεχρι να τελειωσει το κουτι,η οσο παει αναλογα τα κουτια που εχεις.

ντρεικο τελικα τελος του μηνος,το ξεκιναω,σορυ:green:

Dreiko
11-10-10, 21:50
μεχρι να τελειωσει το κουτι,η οσο παει αναλογα τα κουτια που εχεις.

ντρεικο τελικα τελος του μηνος,το ξεκιναω,σορυ:green:

ok i ll be waiting8)
:P:P

dinoscar
20-10-10, 11:39
Για σας παίδες...πόλη νέος στο φορουμ


Λοιπόν στο face book μου στείλανε να δω έναν ο οποίος κάνει τεστ με την ενδογενή παραγωγή τεστοστερόνης του
Πήρε δείγμα πριν και μετά από την κατανάλωση D-aspartic acid
Έκανε blood test πριν από δεν θυμάμαι 7-8 μέρες ?? και μετά λέει θα ξανακάνει μετά από 12 η 20 μέρες...

Θέλω να σας δώσω το λινκ αλλά είναι μια άλλη εταιρία εκτός από τους σπόνσορες και δεν ξέρω αν κάνει....

beefmeup
24-10-10, 16:38
Για σας παίδες...πόλη νέος στο φορουμ


Λοιπόν στο face book μου στείλανε να δω έναν ο οποίος κάνει τεστ με την ενδογενή παραγωγή τεστοστερόνης του
Πήρε δείγμα πριν και μετά από την κατανάλωση D-aspartic acid
Έκανε blood test πριν από δεν θυμάμαι 7-8 μέρες ?? και μετά λέει θα ξανακάνει μετά από 12 η 20 μέρες...

Θέλω να σας δώσω το λινκ αλλά είναι μια άλλη εταιρία εκτός από τους σπόνσορες και δεν ξέρω αν κάνει....

φιλε η μελετη που παρεθετεις στο φεης,εχει να κανει με μια μελετη της εταιριας GOLD TOUCH NUTRITION,που ποσταρες κ την πρωτεινη της.
κ δεν ειναι ΚΑΝ μελετη κατα βαση.δοκιμαστικο προιον της εταιριας ειναι που περιεχει διασπαρτικο,κ γραφει λογκ ενα μελος της εταιριας που το χρησιμοποιει.edit,ακυρο αυτο για την μελετη,το γραφεις οτι ειναι δοκιμαστικο,αλλα το νοημα της προτασης μου κ η ερωτηση παραμενουν ιδια.
καργα αξιπιστο δλδ.
μαλλον ελληνικη ειναι η εταιρια κατα τα αλλα.
εχεις καμια σχεση με την εταιρια?γιατι μου φενεται απιθανο να ξερεις τοσα πολλα για μια εταιρια που κανεις αλλος δεν ξερει.
οι πιθανοτητες δεν συμφωνουν,αν με πιανεις.

tas13
24-10-10, 20:01
φιλε η μελετη που παρεθετεις στο φεης,εχει να κανει με μια μελετη της εταιριας GOLD TOUCH NUTRITION,που ποσταρες κ την πρωτεινη της.
κ δεν ειναι ΚΑΝ μελετη κατα βαση.δοκιμαστικο προιον της εταιριας ειναι που περιεχει διασπαρτικο,κ γραφει λογκ ενα μελος της εταιριας που το χρησιμοποιει.edit,ακυρο αυτο για την μελετη,το γραφεις οτι ειναι δοκιμαστικο,αλλα το νοημα της προτασης μου κ η ερωτηση παραμενουν ιδια.
καργα αξιπιστο δλδ.
μαλλον ελληνικη ειναι η εταιρια κατα τα αλλα.
εχεις καμια σχεση με την εταιρια?γιατι μου φενεται απιθανο να ξερεις τοσα πολλα για μια εταιρια που κανεις αλλος δεν ξερει.
οι πιθανοτητες δεν συμφωνουν,αν με πιανεις.
βασικά βλέπω, μάλλον να γίνεται μία πονηρή διάφημιση απο το dinoscar για μια εταιρία π μάλλον απίστευτο το βλέπω να είναι αξιόπιστη. και για να το δικαιολογήσω αυτό π γράφω:
1) είναι περίεργο π δν γράφουνε στο σαιτ τους που είναι η έδρα τους!!!
2) σε 5 χώρες που υποστηρίζουνε ότι υπάρχουνε αντιπρόσωποι μόνο για την Ελλάδα δίνουνε τη διεύθυνση!!!
3) στην ετικέτα γράφει ότι η φόρμουλα των προιόντων γίνεται στην Ελλάδα ενώ η παραγωγή κάπου στην ευρώπη (ψάξε-γύρευε δηλ!)
4)ενώ για να εποικινωνήσεις με τον υπεύθυνο πωλήσεων δίνεται e-mail που παραπέμπει σε Eλλάδα (Greece@GoldTouchNutrition.com (Greece@GoldTouchNutrition.com) )
5)και απ'ότι φαίνεται στο facebook σε όλο το κόσμο την εταιρία αυτή την <θαυμάζουνε> μόνο 144 άτομα και όλοι σχέδον Έλληνες!!!

dinoscar
24-10-10, 23:51
ΝΑΙ ΝΑΙ

είναι δικιά μου η εταιρία....

τι λέτε ρε παιδία....


σε καμία περίπτωση δεν έκανα διαφήμιση.....

στα @@ κιόλας και για την gold touch....

είστε όμως super ………

μήνυμα στο facebook πείρα από διαφήμιση για την πρωτεΐνη που έχουν........ την αγόρασα και το έψαξα

το Google it …..

και το bodybuilding.gr ήρθε από τα πρώτα...και αποφάσισα να γίνω μέλος

δηλαδή εσείς δεν ξέρετε τόσα όσα ξερό και εγώ μετά από 5 λεπτά που το ψάξατε....

και βασικά ενθουσιαστικά με το που είναι μάλλον ελληνική.....

τώρα για όλα τα αλλά που μου λέτε ....
τι να πω...μακάρι να ήτανε δικιά μου......δεν έχω τόσα πολλά λεφτά



μάλλον δεν είναι δικιά σας και ζηλεύετε...
η είστε από το σίτε ( και η gold touch δεν είναι χορηγός) η από άλλες εταιρίες και τα κονομάτε από εκεί..( τρέχα γύρευε δηλαδή)



Anyway no hard feelings….

Όλοι μα όλοι γράφουν για ένα λόγο....be very sure about it…..

beefmeup
05-11-10, 13:50
μετα τον τραγικο,απο πανω παμε ξανα σε ον τοπικ,με την νεα εκδοση του προιοντος απο την ergopharm..
αυτη τη φορα εχει επιπροσθετο μεσα το sarcosin που επιδρα περισοτερο στον NMDA,υποδοχεα στον υποθαλαμο.
χμμμ...

http://www.predatornutrition.com/prod_images_large/TestForce2_medium.jpeg

NEW TestForce2 182g Supplement Facts

Serving Size: 2 scoops (7,000 mg)
Servings per Container: 26
Amount Per Serving % Daily Value

D-Aspartic acid
(as D-Aspartate Calcium Chelate) 1500 mg ** 3000 mg **
Sarcosine 1500 mg ** 3000 mg **
Calcium
(as D-Aspartate Calcium Chelate) 225.5 mg 22.5% 451 mg 45%

Dreiko
05-11-10, 14:11
^^^^^το εχω standby εδω και λιγες μερες...περιμενω να μου πεις οταν τελειωσεις με το δικο σου(εσυ εχεις το πρωτο ε?),για να παρω δυο....:turtle:
στο θεμα τωρα,πιστευεις θα εχει καμια αξιοσημειωτη διαφορα,η απλα εμπορικοι οι λογοι...???

Devil
05-11-10, 14:18
απο το AM

I don't anticipate that I will either, because each 3.45g serving calculates out to 808mg Calcium per scoop! That product's label claims you're only getting 451mg Ca per scoop, but the molecular weight of Ca (40.08) divided by the molecular weight of Ca-DAA (171.16) then multiplied by 3.45g adds up to 808mg. That also suggests that you're only really getting about 2.6g of DAA per dose, but that's an adequate amount IMO, so it should still work at least.

Combining Calcium with DAA can increase it's efficacy, but also it's side effects unfortunately. I don't like to take extra Calcium beyond what I get in my diet. It promotes kidney stones over time (especially in juicers) and reduces the absorption and benefits of magnesium (which I do supplement every night.)

Magnesium is proven to reduce the occurrence of kidney stones. It also help prevent arteriosclerotic Calcium/cholesterol plaques in blood vessels. Plus, Magnesium directly antagonizes Calcium induced constipation in the gut.

Magnesium balances Calcium. Ideally you should get about 400mg elemental Mg and 1000mg elemental Ca per day, to balance. It's pretty easy to get that much Ca in your diet, but not as easy to get the Mg you need. That's why I supplement Mg every night.

Dreiko
05-11-10, 14:33
^^^^κατσε ρε συ,δηλαδη δουλευει η ολη φαση αλλα με αυξημενα sides,τα οποια ομως μπορεις να περιορισεις με εξτρα δοση μαγνησιου...τωρα για την αποκλιση 0.4 γρ DAA,απο την αρχικη ποσοτητα ληψης που ηταν 3γρ δε νομιζω οτι εχει και καμια τργικη διαφορα ειδικα απο τη στιγμη που δενει καλυτερα με το ασβεστιο...

Devil
05-11-10, 14:34
για την sarcosine (methylglycine) ξερουμε τιποτα???

εκτος απο αυτο για τον δεικτη καρκινου του προστατη

Devil
05-11-10, 14:36
^^^^κατσε ρε συ,δηλαδη δουλευει η ολη φαση αλλα με αυξημενα sides,τα οποια ομως μπορεις να περιορισεις με εξτρα δοση μαγνησιου...τωρα για την αποκλιση 0.4 γρ DAA,απο την αρχικη ποσοτητα ληψης που ηταν 3γρ δε νομιζω οτι εχει και καμια τργικη διαφορα ειδικα απο τη στιγμη που δενει καλυτερα με το ασβεστιο...

δεν εχει καμια διαφορα του αν θα παρεις 3 η' 2,5γρ την ιδια δουλεια κανει

το ασβεστιο ισως ειναι ενα προβλημα...αλλα υπαρχει και το sodium chalate

τα μοναδικα sides που εχω δει σε ξενα φορουμ ειναι αυξηση της προλακτινης και αυξηση των οιστρογονων αλλα μην φανταστεις τιποτα τρελο...

Dreiko
05-11-10, 14:45
για την sarcosine (methylglycine) ξερουμε τιποτα???

εκτος απο αυτο για τον δεικτη καρκινου του προστατη

μονο αυτο που ειπε και ο διονυσης βρηκα,για τον υποδοχεα NMDA...
για του λογου του αληθες....

Recently, sarcosine has been investigated in relation to the mental illness schizophrenia. Early evidence suggests that intake of 2 g/day sarcosine as add-on therapy to certain antipsychotics (not clozapine) in schizophrenia gives significant additional reductions in both positive and negative symptomatology as well as the neurocognitive and general psychopathological symptoms that are common to the illness. Sarcosine had been tolerated well. It is also under investigation for the possible prevention of schizophrenic illness during the prodromal stage of the disease. It acts as a type 1 glycine transporter inhibitor. It increases glycine concentrations in the brain thus causing increased NMDA receptor activation and a reduction in symptoms. As such, it might be an interesting treatment option and a possible new direction in the treatment of the mental illness in the future.

Dreiko
05-11-10, 14:47
δεν εχει καμια διαφορα του αν θα παρεις 3 η' 2,5γρ την ιδια δουλεια κανει

το ασβεστιο ισως ειναι ενα προβλημα...αλλα υπαρχει και το sodium chalate

τα μοναδικα sides που εχω δει σε ξενα φορουμ ειναι αυξηση της προλακτινης και αυξηση των οιστρογονων αλλα μην φανταστεις τιποτα τρελο...

ουτως η αλλως θελω να το στακαρω με Novedex η Reversitol(v1).

Devil
05-11-10, 14:49
μονο αυτο που ειπε και ο διονυσης βρηκα,για τον υποδοχεα NMDA...
για του λογου του αληθες....

Recently, sarcosine has been investigated in relation to the mental illness schizophrenia. Early evidence suggests that intake of 2 g/day sarcosine as add-on therapy to certain antipsychotics (not clozapine) in schizophrenia gives significant additional reductions in both positive and negative symptomatology as well as the neurocognitive and general psychopathological symptoms that are common to the illness. Sarcosine had been tolerated well. It is also under investigation for the possible prevention of schizophrenic illness during the prodromal stage of the disease. It acts as a type 1 glycine transporter inhibitor. It increases glycine concentrations in the brain thus causing increased NMDA receptor activation and a reduction in symptoms. As such, it might be an interesting treatment option and a possible new direction in the treatment of the mental illness in the future.

μαλιστααα..... θελει λιγο ψαξιμο αυτη η ιστορια.... δεν ειναι και ο bane εδω να δωσει ενα χερι....

θα δω τι μπορω να βρω και θα το ποσταρω

thanks;)

Devil
05-11-10, 14:53
ουτως η αλλως θελω να το στακαρω με Novedex η Reversitol(v1).

οχι τοσο δυνατο ΑΙ ρε παρα ειναι πολυ... για τιποτα σε 7-mf ελεγα...

Dreiko
05-11-10, 14:57
λες ε??:???:το Reversitol το 2 ισως???

giannis14
05-11-10, 14:58
παντως ενα εχω να πω για εμενα εχω full αυξηση τεστοστερονης δεν ξερω γιατι ισως επειδη ειμαι 16 χρονων κυριολεκτικα με εχει καταστρεψει

Devil
05-11-10, 15:03
λες ε??:???:το Reversitol το 2 ισως???

yep;) πολυ πιο light... αντε και λιγο mucuna σε καλη % για την προλακτινη

Dreiko
05-11-10, 15:04
yep;) πολυ πιο light... αντε και λιγο mucuna σε καλη % για την προλακτινη

nice!!!thanks:green:

beefmeup
17-11-10, 15:24
λοιπον..εχουμε κ λεμε.

εχω ξεκινησει εδω κ 15 μερες περιπου,να το κατεβαζω αυτο..(testforce).
οποτε..
μετα την βδομαδα,απτο πουθενα παρατηρησα αυξηση στην λιπαροτητα της επιδερμιδας..κουτελο,κλπ βασικα.
οσοι ρωτησετε,πλενομαι ακομα,δεν το χω κοψει.
αλλα σε σπαστικο βαθμο,που πρεπει να πλενω την μαπα μου καθε λιγο κ λιγακι.

κατα την 10η μερα,οι προπονησεις μου οσον αφορα την δυναμη ανεβηκαν..δλδ σπρωχνω ας πουμε σε πλατη(τροχαλια) μια 5κιλη παραπανω.
κ στις μικροτερες ομαδες ισχυει αυτο..εκανα πλαγια ανοιγματα ωμων με 16(σε καθε χερι),που κανω συνηθως κ τα εβγαλα για πλακα..δεν ανεβασα γιατι φοβηθηκα(παει σε 18 κιλα μετα)..
γενικα,σε οτι ασκηση κανω εχω ανεβασει κιλα.

ταυτοχρονα με το daa,ξεκινησα τα εξης..
αυτο..http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=9779(σπρεη)
που το χα καβατζα,2 δοσεις ανα μερα(πρωι βραδυ).
κρεατινη απλη μονουδικη(τσαμπα νουτρισπορτ).φορτωμα με 5+5,κ μετα περνω 5 ανα μερα.
τα υπολοιπα που περνω ειναι αμινοξεα διακλαδισμενης+γουαξυ=+amino8000(μεταπροπονα),πρωτεινη(2 μεζουρες ανα μερα).

μια μικρη σημειωση,οτι εχω ξαναπαρει αρκετες φορες κρεατινη,κ ποτε δεν παρατηρησα τετοια αυξηση σε δυναμη..ειχα,αλλα οχι τοσο..

αυτα..πηρα κ 2ο κουτι αλλα το testforce2(δεν πρεπει να βγαζει πια το πρωτο),κ το περιμενω αυτην την βδομαδα..
οποτε θα παρω 2 κουτια συνεχομενα,κ θα δουμε πως παει.

για κιλα στην ζυγαρια,μην ρωτησετε αν εβαλα,γιατι σπανια ζυγιζομαι κ δεν το εχω κανει τωρα..στο τελος,μαλλον.

Georges
17-11-10, 17:48
λοιπον..εχουμε κ λεμε.

εχω ξεκινησει εδω κ 15 μερες περιπου,να το κατεβαζω αυτο..(testforce).
οποτε..
μετα την βδομαδα,απτο πουθενα παρατηρησα αυξηση στην λιπαροτητα της επιδερμιδας..κουτελο,κλπ βασικα.
οσοι ρωτησετε,πλενομαι ακομα,δεν το χω κοψει.
αλλα σε σπαστικο βαθμο,που πρεπει να πλενω την μαπα μου καθε λιγο κ λιγακι.

κατα την 10η μερα,οι προπονησεις μου οσον αφορα την δυναμη ανεβηκαν..δλδ σπρωχνω ας πουμε σε πλατη(τροχαλια) μια 5κιλη παραπανω.
κ στις μικροτερες ομαδες ισχυει αυτο..εκανα πλαγια ανοιγματα ωμων με 16(σε καθε χερι),που κανω συνηθως κ τα εβγαλα για πλακα..δεν ανεβασα γιατι φοβηθηκα(παει σε 18 κιλα μετα)..
γενικα,σε οτι ασκηση κανω εχω ανεβασει κιλα.

ταυτοχρονα με το daa,ξεκινησα τα εξης..
αυτο..http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=9779(σπρεη)
που το χα καβατζα,2 δοσεις ανα μερα(πρωι βραδυ).
κρεατινη απλη μονουδικη(τσαμπα νουτρισπορτ).φορτωμα με 5+5,κ μετα περνω 5 ανα μερα.
τα υπολοιπα που περνω ειναι αμινοξεα διακλαδισμενης+γουαξυ=+amino8000(μεταπροπονα),πρωτεινη(2 μεζουρες ανα μερα).

μια μικρη σημειωση,οτι εχω ξαναπαρει αρκετες φορες κρεατινη,κ ποτε δεν παρατηρησα τετοια αυξηση σε δυναμη..ειχα,αλλα οχι τοσο..

αυτα..πηρα κ 2ο κουτι αλλα το testforce2(δεν πρεπει να βγαζει πια το πρωτο),κ το περιμενω αυτην την βδομαδα..
οποτε θα παρω 2 κουτια συνεχομενα,κ θα δουμε πως παει.

για κιλα στην ζυγαρια,μην ρωτησετε αν εβαλα,γιατι σπανια ζυγιζομαι κ δεν το εχω κανει τωρα..στο τελος,μαλλον.

Τίποτα άλλο είδες όπως αύξηση λίμπιντο κ.λ.π?

Dreiko
17-11-10, 18:00
ωραιος ο διονυσης...:clap:αρα βαζω κι εγω 2 κουτακια στην παραγγελεια απο μηνα στανταρ...:thumbup::turtle::turtle:παντως η λιπαροτητα λεει πολλα...δεν ειναι κατι που σε ξεγελαει...οπως πχ η δυναμη...

beefmeup
17-11-10, 20:20
Τίποτα άλλο είδες όπως αύξηση λίμπιντο κ.λ.π?

αυξηση ειχα,αλλα τις τελευταιες μερες..

το θεμα ειναι οτι με αυτα,δεν μπορεις να εισαι σιγουρος γιατι αλλες μερες ειναι ετσι,κ αλλες γιουβετσι..
υπαρχουν διακυμανσεις δλδ,αλλα θα αφησω λιγες μερες ακομα για να δω σιγουρα.
αυτο κυριως το καταλαβαινεις το πρωι,πραγμα που το χω δει να γινεται αρκετα παραπανω.

Georges
19-11-10, 19:03
Τι ποσότητα χρησιμοποιείς;

beefmeup
19-11-10, 22:03
ενα σκουπ περνω καθε μερα,περιπου 45 λεπτα πριν την προπονηση μαζι με τρεμπον(acetyl-l-cystein)..αυτο το κανω κυριως για την γευση γιατι αυτο το πραμα ειναι σαν παναντολ αναβραζον περιπου στο στομα μου.

δεν το εχω χωρισει σε δοσεις,μες την μερα γιατι το μπλεντ του ειναι 3.400γρ,κ για να το χωρισεις θες μοιρογνομωνιο:green:
οποτε ολο το σκουπ μια κ εξω.

η δυναμη ανεβαινει σταθερα παντως..δεν κοβω τπτ(πανω μου) οτι οφειλετε εκει,αλλα τι να πω,εχω παραξενευτει..:unsure::unsure::unsure:

giannis_s
22-11-10, 15:03
ενα σκουπ περνω καθε μερα,περιπου 45 λεπτα πριν την προπονηση μαζι με τρεμπον(acetyl-l-cystein)..αυτο το κανω κυριως για την γευση γιατι αυτο το πραμα ειναι σαν παναντολ αναβραζον περιπου στο στομα μου.

λίγο τα φώτα σου σε αυτό, εκτός γεύσης;; γιατί έχω ακόμα μια κωλο-γρίπη με βήχα και μου έγραψε ένα κουτί ο παθολόγος...θα έχω και παράπλευρα οφέλη;; :P

beefmeup
22-11-10, 17:22
λίγο τα φώτα σου σε αυτό, εκτός γεύσης;; γιατί έχω ακόμα μια κωλο-γρίπη με βήχα και μου έγραψε ένα κουτί ο παθολόγος...θα έχω και παράπλευρα οφέλη;; :P

acetyl l cystein,λειτουργει σαν αντιοξειδωτικο για το συκωτι.
αν δεις πολλες φορμουλες,αντιοξειδωτικων την εχουν μεσα..οι περισοτερες βασικα;)

beefmeup
08-12-10, 14:54
λοιπον για να μην γκρινιαζει ο βασιλης,ειπα να ποσταρω κατι για συμπληρωματα:green:

προχθες ξεκινησα το testforce2..η δοση εχει ανεβει στα 2 σκουπ για να σου δωσει 3γρ DAA,κ αυτο γιατι εχει μεσα αλλα 3γρ sarcocine.
οι δοσεις παραμενουν ιδιες ανα κουτι.

αποτι δειχνει ο P.A. ακουσε τα καντηλια που ειχα ριξει για την γευση κ σε αυτη την εκδοση εχουν προσθεσει κιτρικο οξυ μαζι με γλυκαντικα,οποτε ειναι πολυ καλυτερο απο πριν,κ για καποιο λογο λιγο πιο ευδιαλυτο.

οποτε,παμε κ για 2 συνεχομενο μηνα με το συμπληρωμα.

Georges
08-12-10, 14:56
Ευχαριστημένος στον πρώτο μήνα με το v1?

beefmeup
08-12-10, 15:03
δεν ξερω τι ακριβως φταιει,γιατι δεν εχω αλλαξει τπτ ιδιαιτερο στην διατροφη μου,αλλα εχω ανεβασει παντου κιλα στις ασκησεις(σε καποιες κατα πολυ),γενικα αισθανομαι πολυ αυξημενη δυναμη.
αυτος ειναι ο λογος που το συνεχισα κιολας.

για μενα,μαζι με το x-factor,ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει απο συμπληρωματα τετοιου τυπου.

η λιμπιντο μετα την 20η μερα,εχει χτυπησει κοκκινο(που σαι κομπρα να δεις μεγαλεια:P).
η λιπαροτητα του δερματος με εχοχλει ομως..πλενομαι κ μετα απο λιγη ωρα,ειναι σαν να μην ειχα πλυθει καθολου.

Devil
08-12-10, 15:05
δεν ξερω τι ακριβως φταιει,γιατι δεν εχω αλλαξει τπτ ιδιαιτερο στην διατροφη μου,αλλα εχω ανεβασει παντου κιλα στις ασκησεις(σε καποιες κατα πολυ),γενικα αισθανομαι πολυ αυξημενη δυναμη.
αυτος ειναι ο λογος που το συνεχισα κιολας.

για μενα,μαζι με το x-factor,ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει απο συμπληρωματα τετοιου τυπου.

η λιμπιντο μετα την 20η μερα,εχει χτυπησει κοκκινο(που σαι κομπρα να δεις μεγαλεια:P).
η λιπαροτητα του δερματος με εχοχλει ομως..πλενομαι κ μετα απο λιγη ωρα,ειναι σαν να μην ειχα πλυθει καθολου.

μμμ.... δηλαδη και με τα 2 μαζι τι μπορει να γινετε?????:green::green::green:

beefmeup
08-12-10, 15:09
μμμ.... δηλαδη και με τα 2 μαζι τι μπορει να γινετε?????:green::green::green:

κατι πολυ ακριβο,εκτιμω:green::green::green:

Devil
08-12-10, 15:11
κατι πολυ ακριβο,εκτιμω:green::green::green:

ναι ρε μπραβο.....

ασε με να χαρω λιγο

μου κοβεις τις ελπιδες αμεσως....:green::green::green:

Dreiko
08-12-10, 15:18
για μενα,μαζι με το x-factor,ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει απο συμπληρωματα τετοιου τυπου.


ωραια γιατι ειναι και τα 2 στο δρομο.....:green::green::green::green::turtle::turtle::turtle:

Devil
08-12-10, 15:22
ωραια γιατι ειναι και τα 2 στο δρομο.....:green::green::green::green::turtle::turtle::turtle:

εριστικοτατος μπορω να πω.... :green:

ποσο πηγαν ολα μαζι?

Dreiko
08-12-10, 15:24
εριστικοτατος μπορω να πω.... :green:

ποσο πηγαν ολα μαζι?

αστο....οταν ερθουν ολα τα καλουδια θα βγαλω φωτος......:green::turtle:

Panagiot1s
08-12-10, 23:11
Λοιπον λεω να γραψω και εγω ενα review παιδακια.

Εχω κανει ενα κυκλο με το testforce 1 και τωρα βρησκομαι στο δευτερο κυκλο με το αντοιστιχο DAA της primaforce.

Για το testforce 1:
H διαλυτοτητα ειναι αρκετα καλη και η γευση μετρια. Δε νομιζω ομως οτι ειναι τοσο σημαντικα αυτα για το σηγκεκριμενο προιον. Αυτο για την λιπαροτητα (ιδιαιτερα στο κουτελο) που ειπε ο beefmeup το εχω παρατηρησει και εγω ομως δεν το ειχα συνδεσει με το προιον, αλλα απο οτι φαινεται αυτο φταιει. Επισης στη τριτη και τεταρτη εβδομαδα χρησης παρατηρησα μια μικρη αυξηση στην ακμη.

Συνεχιζω στα αποτελεσματα. Απο την τριτη εβδομαδα και μετα ειχα ανεβει σε ολες τις ασκησεις τουλαχιστον 5 κιλα. Την μεγαλη διαφορα την ειδα στα ποδια στην τεταρτη εβδομαδα.
Τετρακεφαλα απο 80 κιλα 9 επαναληψεις πηγα 100 κιλα 9 επαναληψεις.
πρεσα απο 170 κιλα 8 επαναληψεις πηγα 190 κιλα 9 επαναληψεις.
γαμπες στην πρεσα απο 160 κιλα 12 επαναληψεις πηγα 190 κιλα 12 επαναληψεις.
δικεφαλα απο 60 κιλα 10 επαναληψεις πηγα 70 κιλα 10 επαναληψεις (για τα ποδια μιλαω).
Δεν λεω ψεματα, δεν κανω πλακα.
Δεν ξερω αν ανεβενα ετσι και αλλιως εκεινη την περιοδο. Λιγο απιθανο.

Η διαφορα στην λιμπιντο μετα την δευτερη εβδομαδα ηταν εμφανη και οχι τυχαια. Ισως να δουλεψε και η αυθυποβολη.
Δεν ειναι θειος μου ο arnold.
Μπορει να δουλεψε σε εμενα τοσο καλα.

Η καλη διατροφη και οι 8 ωρες υπνου εννωουνται οπως και η πρωτεινη (συμπλητωμα) μεσα στην διατροφη.
Το συνδιασα μαζι με pre-workout συμπληρωμα.

Για το daa της primaforce θα γραψω οταν το τελειωσω.

Panagiot1s
19-12-10, 01:54
Λεω να κανω ενα κυκλο με test force 2 και animal stack αφου το δευτερο εχει μεσα estrogen blockers και ακουγονται καλα λογια.
Τι λες beef που εχεις εμπειρια απο daa ?

oldhiphop
19-12-10, 03:24
αυτο το εχει η nitrotech (L-aspartic acid) αν ειναι το ιδιο. ισος ειναι αυτος ο λογος που δινει το κατι παραπανο απο οτι εχω ακουση απο αλους + απο αυτο που ειδα και ο ιδιος

Devil
19-12-10, 07:38
Λεω να κανω ενα κυκλο με test force 2 και animal stack αφου το δευτερο εχει μεσα estrogen blockers και ακουγονται καλα λογια.
Τι λες beef που εχεις εμπειρια απο daa ?

ειναι λιγο μουφα το estrogen blocker που εχει μεσα...

το Reversitol V2 φαινετε καλητερο...

Devil
19-12-10, 07:39
αυτο το εχει η nitrotech (L-aspartic acid) αν ειναι το ιδιο. ισος ειναι αυτος ο λογος που δινει το κατι παραπανο απο οτι εχω ακουση απο αλους + απο αυτο που ειδα και ο ιδιος

οχι ουτε καν...

εδω μιλαμε για το d-aspartic acid...

το l-aspartic υπαρχει σε ολες τις πρωτεινες...

δηλαδη τι παραπανω σου εδωσε??? γιατι εμενα αντι να μου δωσει.... εδωσα εγω παραπανω λεφτα...

dhmhtrhs
19-12-10, 12:58
καλα ρε τι ωρα ειναι αυτη που ποσταρες??απο μπουζουκια γυρισες??:turtle::turtle:

beefmeup
19-12-10, 18:47
Λεω να κανω ενα κυκλο με test force 2 και animal stack αφου το δευτερο εχει μεσα estrogen blockers και ακουγονται καλα λογια.
Τι λες beef που εχεις εμπειρια απο daa ?


ειναι λιγο μουφα το estrogen blocker που εχει μεσα...


:thumbup:

αλλα εκτιμω οτι δεν θα σου ειναι κ απολυ απαρaiτητο.

απτην αλλη παιζει ρολο κ η ηλικια..αν εισαι μικρος,παιζει κ να μη δεις διαφορα με το daa.

tas13
19-12-10, 19:12
ψάχνωντας στο ίντερνετ βρήκα κάτι μελέτες για το DAA και τις παρενέργειες π έχει...... με λίγα λόγια λέει ότι αύξησε την προλακτίνη κατά 152% σε πειράματα π έγιναν σε αρσενικά ποντίκια http://www.usplabsdirect.com/forum/chill-zone/6966-d-aspartic-acid-daa.html κάπου στη μέση έχει το άρθρο. και το άλλο άρθρο μιλάει για 30% αύξηση των οιστρογόνων http://ezinearticles.com/?The-Dangers-of-D-Aspartic-Acid---Boost-Your-Testosterone-Safely-With-This-Secret!&id=4632468

beefmeup
19-12-10, 19:37
ψάχνωντας στο ίντερνετ βρήκα κάτι μελέτες για το DAA και τις παρενέργειες π έχει...... με λίγα λόγια λέει ότι αύξησε την προλακτίνη κατά 152% σε πειράματα π έγιναν σε αρσενικά ποντίκια http://www.usplabsdirect.com/forum/chill-zone/6966-d-aspartic-acid-daa.html κάπου στη μέση έχει το άρθρο. και το άλλο άρθρο μιλάει για 30% αύξηση των οιστρογόνων http://ezinearticles.com/?The-Dangers-of-D-Aspartic-Acid---Boost-Your-Testosterone-Safely-With-This-Secret!&id=4632468

το ενα ειναι ποσταρισμενο απτην usp labs,κ προτεινει το να παρεις μαζι το powerfull για την προλακτινη..

το αλλο σου προτεινει να παρεις δυνατους AI(η serms)για τα οιστρογονα κ στο τελος σου πεταει το formadrol της LG.

μια μελετη εγινε σε σαυρες.η αλλη σε χοιρους η κατι τετοιο.

μια παραθεση του THE HUGE.


Let me break it down again:

More testosterone and proportionally more estrogens----------------------->good
More testosterone and estrogens kept at baseline(or just slightly less)------>good
More testosterone and estrogens level crushed---------------------------->not good

tas13
19-12-10, 19:54
πιστεύεις beefmeup ότι οι όποιες αυξήσεις υπάρχουνε σε προλακτίνη και οιστρογλονα να ειναι αμελητέες; πάντος αυτό π γράφει για τη προλακτίνη είναι βασισμένο σε 3 μελέτες ( 3. D’ Aniello A. D-aspartic acid: an endogenous amino acid with an important neuroendocrine role. Brain Res Rev. 2007 Feb;53(2):215-234
4. Pampillo M, et al. The effect of D-asparate on luteinizing hormone-releasing hormone, alpha-melanocyte-stimulating hormone, GABA and dopamine release. Neuroreport. 2002 Dec 3;13(17):2341-2344
5. Nagy GM, et al. Control of prolactin secretion by excitatory amino acids. Endocrine. 2005 Dec;28(3):303-308 )
και το άλλο π γράφει για αύξηση των οιστρογόνων είναι βασισμένο σε 3 μελέτες (
1) Amino Acids. 2007 Jan;32(1):45-51. Epub 2006 Jun 1. Involvement of D-Asp in P450 aromatase activity and estrogen receptors in boar testis. Lamanna C, Assisi L, Botte V, Di Fiore MM. Department of Life Sciences, Second University of Naples, Caserta, Italy.
2) J Endocrinol Invest. 2006 Feb;29(2):141-6. Endogenous testicular D-aspartic acid regulates gonadal aromatase activity in boar. Lamanna C, Assisi L, Botte V, Di Fiore MM. Department of Zoology, University of Naples 'Federico II', Naples, Italy.
3) Reproduction. 2001 May;121(5):803-8. Enhancement of aromatase activity by D-aspartic acid in the ovary of the lizard Podarcis s. sicula. Assisi L, Botte V, D'Aniello A, Di Fiore MM. Department of Zoology, Faculty of Science, University of Naples, Via Mezzocannone 8, 80134 Naples, Italy.

beefmeup
19-12-10, 20:02
πιστεύεις beefmeup ότι οι όποιες αυξήσεις υπάρχουνε σε προλακτίνη και οιστρογλονα να ειναι αμελητέες; πάντος αυτό π γράφει για τη προλακτίνη είναι βασισμένο σε 3 μελέτες

ναι αλλα δεν καταλαβες τι σου εγραψα πιο πανω.

οταν εχεις αυξημενη τεστο,αυτοματα θα εχεις αυξημενα οιστρο..αυτο ειναι καλο για την ομοιοσταση.αυξανονται αναλογικα δλδ,πραγμα λογικο.

οι ερευνες αυτο δειχουν οτι αυξηθηκαν κατα το ημιση(κ κατι λιγοτερο) δλδ σε σχεση με την τεστο.

εγω ειμαι κοντα εναμιση μηνα μεσα,κ δεν εχω προσεξει τπτ απο οιστρο/προλακτινες κλπ...κ η λιμπιντο ειναι ταβανι.

καποιος αλλος που εχει θεμα,απο φυσικου του με προλακτινη/οιστρο,σιγουρα θα πρεπει να ξερει που ειναι ορμονικα πριν κανει οτιδηποτε κ οχι μονο με αυτο το συμπληρωμα.
εγω που ηξερα,ηξερα οτι ειμουν κομπλε,κ αποτι βλεπω δεν εχω θεμα.

tas13
19-12-10, 20:24
βασικά κ εγώ π πέρνω το DAA εδώ και 15 μέρες μαζί με το estrodex της san δν έχω παρατηρήσει πρόβλημα με τη λίμπιντο.... θα ήτανε όμως καλό όσοι πέρνουνε αυτό το συμπλήρωμα να ξέρουνε ότι ενδέχεται να τους προκαλέσει κ τις παραπάνω παρενέργειες!

Devil
19-12-10, 20:26
βασικά κ εγώ π πέρνω το DAA εδώ και 15 μέρες μαζί με το estrodex της san δν έχω παρατηρήσει πρόβλημα με τη λίμπιντο.... θα ήτανε όμως καλό όσοι πέρνουνε αυτό το συμπλήρωμα να ξέρουνε ότι ενδέχεται να τους προκαλέσει κ τις παραπάνω παρενέργειες!

καλα ναι δικιο εχεις αλλα νομιζω οτι το εχουμε ποσταρει πιο πισω...;)

και εχουμε δωσει και πιθανους συνδιασμους συμπληρωματων...

πχ... daa + mucuna + 7-mf + l-carnitine tartate

oldhiphop
19-12-10, 20:33
καλα ρε τι ωρα ειναι αυτη που ποσταρες??απο μπουζουκια γυρισες??:turtle::turtle:

βγικα και εγω χτεσ λιγακι σαν ανθρωπος :rolf::rolf:

ενταχι ειδα μια καλη:welcome: μικρι διαφορα απο την νιτροτεκ τωρα δεν ξερω και εγω σε τι οφιλετε:P

tas13
19-12-10, 20:34
ο συνδιασμός π κάνω εγώ είναι DAΑ + estrodex + l-tyrosine

Devil
19-12-10, 20:45
ο συνδιασμός π κάνω εγώ είναι DAΑ + estrodex + l-tyrosine

νταξι δεν ειναι ασχημος...

απλος ειναι...

δεν νομιζω να χρειαζετε κατι παραπανω...

εκτος αν εχεις προδιαθεση που ειπε ο beef;)

Panagiot1s
20-12-10, 00:33
ποτε εγιναν ολα αυτα τα post απο εχθες..?

οκ οκ ακυρο το ανιμαλ στακ.
θα κοιταξω για αυτο που λεει ο devil το reversitol ή το estrodex που χρησημοποιει ο tas.
l-tyrosine για ποιο λογο?
Απλα δεν θελω να ειναι και πολυ δυνατο, μην δημιουργησω κανενα ορμονικο προβλημα.

Επιθυμητος στοχος ειναι αυτο
More testosterone and estrogens kept at baseline(or just slightly less)------>good

beef εκανα ενα review για το daa πιο πριν. Μια χαρα μου δουλεψε. 23.5 ειμαι.

beefmeup
20-12-10, 01:14
beef εκανα ενα review για το daa πιο πριν. Μια χαρα μου δουλεψε. 23.5 ειμαι.

ξερεις τι..αν εχεις κανει ενδοκρινολογικες ποτε,κ ξερεις τις τιμες σου,μπορεις να καταλαβεις αν θα εχει πιθανοτητα να σου ανεβασει προλακτινη/οιστο σε ανεπιθυμητο επιπεδο..
αν τα χεις χαμηλα,δεν θες τπτ μαζι του.

απτην αλλη αν θες να σαι σιγουρος,γιατι δεν εχεις κανει,κοιτας αυτα που προτεινε ο μητσος,η κατι αλλο αναλογο.

Panagiot1s
20-12-10, 01:56
ξερεις τι..αν εχεις κανει ενδοκρινολογικες ποτε,κ ξερεις τις τιμες σου,μπορεις να καταλαβεις αν θα εχει πιθανοτητα να σου ανεβασει προλακτινη/οιστο σε ανεπιθυμητο επιπεδο..
αν τα χεις χαμηλα,δεν θες τπτ μαζι του.

απτην αλλη αν θες να σαι σιγουρος,γιατι δεν εχεις κανει,κοιτας αυτα που προτεινε ο μητσος,η κατι αλλο αναλογο.

Δεν εχω κανει ποτε ενδοκρινολογικες.
Ο μήτσος λογικa ειναι ο devil ε ?
Αυτο με το ορμονικο προβλημα που ειπα παιζει?

beefmeup
20-12-10, 01:58
Δεν εχω κανει ποτε ενδοκρινολογικες.
Ο μήτσος λογικa ειναι ο devil ε ?
Αυτο με το ορμονικο προβλημα που ειπα παιζει?

για το πρωτο,καλο ειναι να κανεις καποια στιγμη.
γιατι 2ο ναι.
κ για το τελευταιο,δεν εχει αναφερθει παρενεγεια τετοιου τυπου,για την χρηση του μεχρι τωρα,απο ατομα που ειναι κανα 3-4μηνο με χρηση του.

Panagiot1s
20-12-10, 02:31
για το πρωτο,καλο ειναι να κανεις καποια στιγμη.
γιατι 2ο ναι.
κ για το τελευταιο,δεν εχει αναφερθει παρενεγεια τετοιου τυπου,για την χρηση του μεχρι τωρα,απο ατομα που ειναι κανα 3-4μηνο με χρηση του.

Εννοω μηπως δημηουργηθει προβλημα με το reversitol και οχι με το daa???

tas13
20-12-10, 02:57
l-tyrosine για ποιο λογο?

.
τη l-tyrosine τη πέρνω για τη ρύθμιση της προλακτίνης.

Panagiot1s
20-12-10, 03:25
τη l-tyrosine τη πέρνω για τη ρύθμιση της προλακτίνης.

:thumbup:

Devil
20-12-10, 05:08
Εννοω μηπως δημηουργηθει προβλημα με το reversitol και οχι με το daa???

μπα δεν νομιζω ειναι αρκετα ελαφρη το reversitrol

το βασικο συστατικο του ειναι το 7-mf (7-methoxy-2-phenyl-4H-chromen-4-one)

βαραει ρολο ΑΙ... εχει ic50 1900nm σε σχεση με το ΑΤD που εχει 180nm... αρα καταλαβαινεις οτι ειναι πολυ αδυναμο...

βασικα ειναι ιδανικο για να το στακαρεις μαζι με DAA

και αν θες και κατι για την προλακτινη... τοτε πας σε mucuna pruriens... και αυτο δουλευει πολυ καλα...

απο εκει και περα μπορεις να βαλεις και l carnitine l tartate αυξανει τους AR...
διαβασε τη μελετη που ειναι ποσταρισμενη λιγο πιο πισω...

Panagiot1s
21-12-10, 04:20
μπα δεν νομιζω ειναι αρκετα ελαφρη το reversitrol

το βασικο συστατικο του ειναι το 7-mf (7-methoxy-2-phenyl-4H-chromen-4-one)

βαραει ρολο ΑΙ... εχει ic50 1900nm σε σχεση με το ΑΤD που εχει 180nm... αρα καταλαβαινεις οτι ειναι πολυ αδυναμο...

βασικα ειναι ιδανικο για να το στακαρεις μαζι με DAA

και αν θες και κατι για την προλακτινη... τοτε πας σε mucuna pruriens... και αυτο δουλευει πολυ καλα...

απο εκει και περα μπορεις να βαλεις και l carnitine l tartate αυξανει τους AR...
διαβασε τη μελετη που ειναι ποσταρισμενη λιγο πιο πισω...

Ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε. Θα ψαξω τις ερευνες, θα δω κανενα review ακομα και βλεπουμε...

COBRA_STYLE
21-12-10, 14:44
μπα δεν νομιζω ειναι αρκετα ελαφρη το reversitrol

το βασικο συστατικο του ειναι το 7-mf (7-methoxy-2-phenyl-4H-chromen-4-one)

βαραει ρολο ΑΙ... εχει ic50 1900nm σε σχεση με το ΑΤD που εχει 180nm... αρα καταλαβαινεις οτι ειναι πολυ αδυναμο...

βασικα ειναι ιδανικο για να το στακαρεις μαζι με DAA

και αν θες και κατι για την προλακτινη... τοτε πας σε mucuna pruriens... και αυτο δουλευει πολυ καλα...

απο εκει και περα μπορεις να βαλεις και l carnitine l tartate αυξανει τους AR...
διαβασε τη μελετη που ειναι ποσταρισμενη λιγο πιο πισω...
μητσο της NOW το DOPA Mucuna το εχεις δοκιμασει??οι ποσοτητες ειναι καλες??

Devil
21-12-10, 21:14
μητσο της NOW το DOPA Mucuna το εχεις δοκιμασει??οι ποσοτητες ειναι καλες??

οχι.... δεν το εχω δει?

τι το θες αγορινα?

eas2000
07-01-11, 22:02
O Patrick ασχολειται κάπου 6 χρόνια με το DAA οπότε πιστεύω κάτι παραπάνω θα ξέρει :green:
BANE θα με ενδιέφερε η άποψή σου για το εν λόγω προιον, είναι δυνατόν να ανεβάσει τόσο πολύ τα οιστρογόνα ή την προλακτίνη ωστε να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα;

Georges
08-01-11, 03:52
απο εκει και περα μπορεις να βαλεις και l carnitine l tartate αυξανει τους AR...
διαβασε τη μελετη που ειναι ποσταρισμενη λιγο πιο πισω...

Αυτό ρε παιδιά παίζει μόνο όταν έχουμε κύκλο με αας. Εδώ μιλάμε για τεστ booster και δεν πρόκειται νομίζω να κάνει καμιά διαφορά. Επειδή το χω και γω στα σχέδια το daa σκέφτομαι να το τρέξω μαζί με triazole που έχει αντιοιστρογονικές ιδιότητες

kutsup
08-01-11, 11:06
BANE θα με ενδιέφερε η άποψή σου για το εν λόγω προιον, είναι δυνατόν να ανεβάσει τόσο πολύ τα οιστρογόνα ή την προλακτίνη ωστε να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα;

Γενικά πολύ αμφιβάλω αν ανεβάζει τίποτε. Άντε και σου ανέβασε την τεστοστερόνη π.χ. από τα 500ng στα 700ng. Τι πιστεύεις ότι θα γίνει? Μια τρύπα στο νερό. Για να έχεις αποτέλεσμα σε μυική υπερτροφία θέλεις πολλαπλάσιες συγκεντρώσεις όχι 30 και 40% αύξηση.
Άντε και αυτή η άνοδος να αυξήσει και κατά κάτι τα οιστρογόνα άντε και για κάποιο λόγο την προλακτίνη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρίσκονται όμως εντός φυσιολογικών ορίων.
Κι όσο για τον Patrick Arnold οι έρευνες που κάνει που δημοσιεύθηκαν? Προφανώς δουλεύει με ανθρώπινα πειραματόζωα κολλητούς, σε μη ελεχγόμενες συνθήκες για εξαγωγή σωστών συμπερασμάτων. Τέλειωσε η δουλειά με τα DS και πρέπει ο άνθρωπος να βγάλει τα προς το ζην, και καλά κάνει.

eas2000
08-01-11, 14:28
Ευχαριστώ!

Andrikos
08-01-11, 14:35
Γενικά πολύ αμφιβάλω αν ανεβάζει τίποτε. Άντε και σου ανέβασε την τεστοστερόνη π.χ. από τα 500ng στα 700ng. Τι πιστεύεις ότι θα γίνει? Μια τρύπα στο νερό. Για να έχεις αποτέλεσμα σε μυική υπερτροφία θέλεις πολλαπλάσιες συγκεντρώσεις όχι 30 και 40% αύξηση.
Άντε και αυτή η άνοδος να αυξήσει και κατά κάτι τα οιστρογόνα άντε και για κάποιο λόγο την προλακτίνη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρίσκονται όμως εντός φυσιολογικών ορίων.
Κι όσο για τον Patrick Arnold οι έρευνες που κάνει που δημοσιεύθηκαν? Προφανώς δουλεύει με ανθρώπινα πειραματόζωα κολλητούς, σε μη ελεχγόμενες συνθήκες για εξαγωγή σωστών συμπερασμάτων. Τέλειωσε η δουλειά με τα DS και πρέπει ο άνθρωπος να βγάλει τα προς το ζην, και καλά κάνει.

Συμφωνώ απόλυτα.

Devil
08-01-11, 16:20
Αυτό ρε παιδιά παίζει μόνο όταν έχουμε κύκλο με αας. Εδώ μιλάμε για τεστ booster και δεν πρόκειται νομίζω να κάνει καμιά διαφορά. Επειδή το χω και γω στα σχέδια το daa σκέφτομαι να το τρέξω μαζί με triazole που έχει αντιοιστρογονικές ιδιότητες

καπου πιο πισω υπαρχει μια μελετη...

δεν ειναι τυχαιο που εβγαλαν το adamantium με 2γρ lclt μεσα...;):green:

παρε bulk lclt και βαλτη μεσα.... δεν κοστιζει πολυ

ναι λογικα με το triazolone θα ειναι καλη φαση... ελαφρη αντι-οιστρο....

Devil
08-01-11, 16:28
Γενικά πολύ αμφιβάλω αν ανεβάζει τίποτε. Άντε και σου ανέβασε την τεστοστερόνη π.χ. από τα 500ng στα 700ng. Τι πιστεύεις ότι θα γίνει? Μια τρύπα στο νερό. Για να έχεις αποτέλεσμα σε μυική υπερτροφία θέλεις πολλαπλάσιες συγκεντρώσεις όχι 30 και 40% αύξηση.
Άντε και αυτή η άνοδος να αυξήσει και κατά κάτι τα οιστρογόνα άντε και για κάποιο λόγο την προλακτίνη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρίσκονται όμως εντός φυσιολογικών ορίων.
Κι όσο για τον Patrick Arnold οι έρευνες που κάνει που δημοσιεύθηκαν? Προφανώς δουλεύει με ανθρώπινα πειραματόζωα κολλητούς, σε μη ελεχγόμενες συνθήκες για εξαγωγή σωστών συμπερασμάτων. Τέλειωσε η δουλειά με τα DS και πρέπει ο άνθρωπος να βγάλει τα προς το ζην, και καλά κάνει.


αν ηταν εκτος φυσιολογικων οριων δεν θα ηταν t-booster...

σε πολλους εχει δωση μια αυξηση 20-40% επανω... κανενας απο αυτους δεν εβαλε τα τρελα κιλα.... αλλα υπηρχε μια αυξηση στη δυναμη... και στη body recomposition...

ερευνες? δεν ξερω... αλλα υπαρχουν blood works σε ολο το νετ...
η ερευνα που κυκλωφορισε αρχηκα ηταν αυτη για 12ημερη χρηση και δεν ειχε σχεση ο PA...

κοιτα παρε απο την πλακα.... οτι εχει βγαλει κανει δουλεια... και δεν λεει μαλακιες... απο το 6-oxo μεχρι και το DAA που εχει βγαλει ολα εχουν δουλεψει... και δεν υποσχετε τρελα gains αλλα αυτα που γραφει τα κανει.... αρα δεν μπορεις να πεις οτι κοροιδευει τον κοσμο

noz1989
08-01-11, 17:09
αν ηταν εκτος φυσιολογικων οριων δεν θα ηταν t-booster...

σε πολλους εχει δωση μια αυξηση 20-40% επανω... κανενας απο αυτους δεν εβαλε τα τρελα κιλα.... αλλα υπηρχε μια αυξηση στη δυναμη... και στη body recomposition...

ερευνες? δεν ξερω... αλλα υπαρχουν blood works σε ολο το νετ...
η ερευνα που κυκλωφορισε αρχηκα ηταν αυτη για 12ημερη χρηση και δεν ειχε σχεση ο PA...

κοιτα παρε απο την πλακα.... οτι εχει βγαλει κανει δουλεια... και δεν λεει μαλακιες... απο το 6-oxo μεχρι και το DAA που εχει βγαλει ολα εχουν δουλεψει... και δεν υποσχετε τρελα gains αλλα αυτα που γραφει τα κανει.... αρα δεν μπορεις να πεις οτι κοροιδευει τον κοσμο

Αυτα τα ποσοστα οπως ειπε και ο kutsup δεν ειναι ικανα να κανουν κατι!!

Επισης η δυναμη ανεβαινει και με απλη μονουδρικη!

Georges
08-01-11, 17:18
Γενικά πολύ αμφιβάλω αν ανεβάζει τίποτε. Άντε και σου ανέβασε την τεστοστερόνη π.χ. από τα 500ng στα 700ng. Τι πιστεύεις ότι θα γίνει? Μια τρύπα στο νερό. Για να έχεις αποτέλεσμα σε μυική υπερτροφία θέλεις πολλαπλάσιες συγκεντρώσεις όχι 30 και 40% αύξηση.
Άντε και αυτή η άνοδος να αυξήσει και κατά κάτι τα οιστρογόνα άντε και για κάποιο λόγο την προλακτίνη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρίσκονται όμως εντός φυσιολογικών ορίων.
Κι όσο για τον Patrick Arnold οι έρευνες που κάνει που δημοσιεύθηκαν? Προφανώς δουλεύει με ανθρώπινα πειραματόζωα κολλητούς, σε μη ελεχγόμενες συνθήκες για εξαγωγή σωστών συμπερασμάτων. Τέλειωσε η δουλειά με τα DS και πρέπει ο άνθρωπος να βγάλει τα προς το ζην, και καλά κάνει.


E εντάξει είναι σίγουρο ότι δεν θα έχει τα ίδια αποτελέσματα με την εξωτερική χορήγηση τεστο, όμως έχουμε εδώ κάποια review που αναφέρουν αύξηση δύναμης καλύτερη ανάρρωση κ.λ.π. Και αυτό νομίζω από ένα φτηνό συμπλήρωμα σαν κι' αυτό είναι σημαντικό. Επίσης πιστεύω και σε pct παρέα με "άλλα" θα κάνει δουλειά στο να πάρει μπρος ο οργανισμός

Devil
08-01-11, 18:32
Αυτα τα ποσοστα οπως ειπε και ο kutsup δεν ειναι ικανα να κανουν κατι!!

Επισης η δυναμη ανεβαινει και με απλη μονουδρικη!

ναι ικανα δεν ειναι να σου δωσουν τον ογκο που θα σου δωσει ενα aas....

αλλα δεν ειναι εντελως αχρηστα.....

για περισσοτερες info ρωτα τον beef... εκανε 2 μηνες nonstop με DAA


E εντάξει είναι σίγουρο ότι δεν θα έχει τα ίδια αποτελέσματα με την εξωτερική χορήγηση τεστο, όμως έχουμε εδώ κάποια review που αναφέρουν αύξηση δύναμης καλύτερη ανάρρωση κ.λ.π. Και αυτό νομίζω από ένα φτηνό συμπλήρωμα σαν κι' αυτό είναι σημαντικό. Επίσης πιστεύω και σε pct παρέα με "άλλα" θα κάνει δουλειά στο να πάρει μπρος ο οργανισμός


υπαρχουν μερικα λογκ με χρηση pct...;)

kutsup
08-01-11, 21:38
ναι ικανα δεν ειναι να σου δωσουν τον ογκο που θα σου δωσει ενα aas....
αλλα δεν ειναι εντελως αχρηστα.....
...................
υπαρχουν μερικα λογκ με χρηση pct

Μην μπερδεύεις την χρήση τους σε μια αποθεραπεία νε την stand alone χρήση. Αν και σε μια αποθεραπεία άλλα κάνουν την δουλειά.
Βασικά είναι άχρηστα κι αυτά περί καλύτερης ανάρωσης και πράσινα άλογα ποτέ μου δεν τα κατάλαβα. Αν είναι καλό το πράγμα βάζεις σωστά κιλά, αν είναι για "καλύτερη ανάρωση και δύναμη" μείνε στα βασικά (φαγητό, πρωτείνη, βιταμίνες, κρεατίνη).

Devil
08-01-11, 21:45
Μην μπερδεύεις την χρήση τους σε μια αποθεραπεία νε την stand alone χρήση. Αν και σε μια αποθεραπεία άλλα κάνουν την δουλειά.
Βασικά είναι άχρηστα κι αυτά περί καλύτερης ανάρωσης και πράσινα άλογα ποτέ μου δεν τα κατάλαβα. Αν είναι καλό το πράγμα βάζεις σωστά κιλά, αν είναι για "καλύτερη ανάρωση και δύναμη" μείνε στα βασικά (φαγητό, πρωτείνη, βιταμίνες, κρεατίνη).

για να κανουν τα 250γρ 25ευρα... 1ευρο το γρ δηλαδη....

αυτο το αποτελεσμα δεν ειναι καθολου ασχημο....
19973

αυτο το αποτελεσμα σε cutting για εναν natural θα τον χαλαγε???

ετσι κ αλλιως κοστος μεγαλο δεν εχει....

kutsup
10-01-11, 09:02
αυτο το αποτελεσμα σε cutting για εναν natural θα τον χαλαγε???


Έχεις κολήσει με το cutting και το bulking. Τι σημασία έχει σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι? Όταν κάτι είναι καλό, δουλεύει σε όλες τις συνθήκες.
Ένα spreadsheet από μόνο του δε λέει τίποτε. Θα καταλάβεις αν λειτουργεί το όποιο συμπλήρωμα όταν θα βάζεις μυικά κιλά κρατώντας όλες τις άλλες παραμέτρους ίδιες όπως και πριν από τη χρήση.

Devil
10-01-11, 16:05
Έχεις κολήσει με το cutting και το bulking. Τι σημασία έχει σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι? Όταν κάτι είναι καλό, δουλεύει σε όλες τις συνθήκες.
Ένα spreadsheet από μόνο του δε λέει τίποτε. Θα καταλάβεις αν λειτουργεί το όποιο συμπλήρωμα όταν θα βάζεις μυικά κιλά κρατώντας όλες τις άλλες παραμέτρους ίδιες όπως και πριν από τη χρήση.

σημασια εχει, οτι η τεστο σε νατουραλ ατομα πεφτει σε υποθερμιδικη ειναι λογικο... και λογικο ειναι να χανουν και δυναμη....

αν και με το συγκεκριμενο υπαρχουν αρκετα ατομα και με bloodworks που εχουν gains και σε ογκο...

ναι σιγουρα δεν λεει τιποτα... αλλα στο νετ υπαρχουν μερικες χιλιαδες bloods... και αλλα τοσα logs...

kutsup
10-01-11, 16:41
... αλλα στο νετ υπαρχουν μερικες χιλιαδες bloods... και αλλα τοσα logs...

Θα το κρίνεις μόνο όταν το δοκιμάσεις. Τα πιο πολλά στοιχεία του inetrnet είναι μπαρούφες ειδικά κάτι anabolicminds, PHF κτλ
Το πιο συνηθισμένο είναι να ανεβάζουν τις θερμίδες ενώ δοκιμάζουν κάποιο συμπλήρωμα οπότε λογικά ανεβάζουν και κιλά. Μετά λένε ότι το συμπλήρωμα γ..μαει.

Devil
10-01-11, 16:56
Θα το κρίνεις μόνο όταν το δοκιμάσεις. Τα πιο πολλά στοιχεία του inetrnet είναι μπαρούφες ειδικά κάτι anabolicminds, PHF κτλ
Το πιο συνηθισμένο είναι να ανεβάζουν τις θερμίδες ενώ δοκιμάζουν κάποιο συμπλήρωμα οπότε λογικά ανεβάζουν και κιλά. Μετά λένε ότι το συμπλήρωμα γ..μαει.

καλα ναι δεν διαφωνω οτι μονο η δοκιμη μπορει να μου πει αν πραγματικα δουλευει... και την εχω στο προγραμμα οταν θα εχω περισσοτερο χρονο...

νταξ στο ΑΝ και στο phf υπαρχει και κοσμος με γνωσεις... και σε αλλα... δεν νομιζω να μπαινεις κ εσυ τυχαια εκει μεσα...

εχω μερικα ρεβιεους ηδη απο γνωστους... μεχρι στιγμης ειναι θετικα.... σε κανα μηνα θα ειμαι σιγουρος αν δουλευει καλα...

beefmeup
10-01-11, 20:43
λοιπον για οποιον εχει καιρο για χασιμο..

πηρα 2 μηνες συνεχομενους, την πρωτη εκδοση ενα κουτι,κ μετα την δευτερη αλλο ενα..

μαζι επερνα..5 γρ κρεατινη μονουδρικη καθε μερα,bcaa+amino800(μια δοση) μετα την προπονα μαζι με waxy,κ μια προτεινη απο bulk isolate,μια-δυο φορες τη μερα αναλογα το τι ετρωγα.τις περισοτερες φορες επερνα μια μονο με το πρωινο,για ευκολεια κυριως.
κ το pump bol,πριν τις προπονες.

το μονο,που αλλαξα στην διατροφη,ηταν οτι εριξα την προτεινη που επερνα ανα μερα απο 2.5γρ,σε 1.7..κ εις αλλα με υγεια:toast:

απο φαγητο,δεν αλλαξα τπτ σε οτι ετρωγα,κ απο προπονησεις κανω οτι εκανα παντα.

τι ειδα εγω πανω μου..

μετα την πρωτη βδομαδα,παρατηρησα λιπαροτητα στην επιδερμιδα(κουτελο κυριως),κ μετα τις 10 μερες αυξηση σε δυναμη κ λιμπιντο.
σε καθε προπονα ανεβαζα κιλα απο ενα σημειο κ μετα,κ εβαλα αυτους τους 2 μηνες 1 εκατοστο στα χερια κ πηραν κ τα ποδια μου,γιατι κ τα 2 ειναι ομαδες που παντα τις ηθελα πιο γεματες..ποδια εκανα μια φορα την εβδομαδα,κ χερια 3 φορες τον μηνα μονα τους.

σε κιλα τωρα,ανεβασα σε καποιες ασκησεις μεχρι κ κοντα 10 κιλα,κ κ σε αλλες αναλογα την ομαδα..αλλα ανεβασα σε ολες..

στην ζυγαρια τωρα εβαλα 2.5- 3 κιλα,αναλογα τα νερα που "κουβαλαγα",κ οι κοιλιακοι μου φαινονται παλι οι 4 πανω κ οι πλαγιοι.
δλδ λιπος δεν εβαλα ιδιαιτερα.

εξετασεις για τιμες δεν εκανα..
εχω σταματησει 10 μερες τωρα,κ την κρεατινη κ τα κιλα μου εχουν μεινει πανω μου κ βλεπουμε.δυναμη ιδια.
αυτα.

Dreiko
10-01-11, 20:50
ωραιος...εγω το ξεκινησα σημερα με κατι αλλα μαζι...:green:
ειδομεν...:thumbup:

sofos
11-01-11, 05:25
βγηκε κ σε pre work out μαζι με γερανιο μεσα,μου φαινεται απο δω κ επειτα αυτα θα ναι τα πρη λιγες εταιριες θα βγαζουν με αργιρινη

kutsup
11-01-11, 08:49
μαζι επερνα..5 γρ κρεατινη μονουδρικη καθε μερα,bcaa+amino800(μια δοση) μετα την προπονα μαζι με waxy,κ μια προτεινη απο bulk isolate,μια-δυο φορες τη μερα αναλογα το τι ετρωγα.τις περισοτερες φορες επερνα μια μονο με το πρωινο,για ευκολεια κυριως.
κ το pump bol,πριν τις προπονες.




Αυτά τα έπερνες και πριν το DAA?

beefmeup
11-01-11, 12:59
χρονια τωρα..

κρεατινη περνω τον τελευταιο χρονο 2 μηνες ον 15 μερες οφ.κ παλιοτερα επερνα τους 6 απτους 12 μηνες.
οποτε εχω ξαναπαρει παρα πολλες φορες κρεατινη κ ξερω τι κανει πανω μου.
μια απλη μονουδρικη πηρα της νουτρισπορτ,ουτε καν φορμουλα..
δεν εκανα κατι καινουριο,απλα ξεκινησα αυτο τον "κυκλο" κρεατινης μου μαζι με το δαα..κ τον σταματησα παλι μαζι.

αμινο,waxy μετα την προπονα περνω χρονια τωρα,κ πρωτεινη το ιδιο 1-2 φορες ανα μερα.
αυτα τα εχω σαν βαση,κ προσθετω τπτ αλλο απο συμπληρωματα,που στην προκεμενη περιπτωση ηταν αυτο εδω..
φορμουλες για πριν την προπονα,περνω αρκετα κ εχω δοκιμασει πανω απο μια ντουζινα για πλακα απο το 2005-6 που πρωτοξεκινισε η μοδα με τα "νιτρικα".

ριξε κ μια ματια στο ποστ#94 που εχει γραψει κ κατι αλλο ενας φιλος για χρηση πανω του.
απλα να αναφερω κ την ηλικια μου,μιας κ ολα τα (απλα) συπληρωματα που υποσχονται οτι αυξανουν ορμονες κλπ,εχουν να κανουν κ με αυτο,οποτε εγω ειμαι 32.

kutsup
11-01-11, 16:59
ριξε κ μια ματια στο ποστ#94 που εχει γραψει κ κατι αλλο ενας φιλος για χρηση πανω του.
απλα να αναφερω κ την ηλικια μου,μιας κ ολα τα (απλα) συπληρωματα που υποσχονται οτι αυξανουν ορμονες κλπ,εχουν να κανουν κ με αυτο,οποτε εγω ειμαι 32.

Αν δεν βάζεις πραγματικά μυικά κιλά δεν μου λέει και πολλά. Τι να την κάνω την δύναμη, μου φτάνει αυτή που έχω. Μετά τα 40 "τα πολλά κιλά είναι φτώχεια".

beefmeup
11-01-11, 17:10
Αν δεν βάζεις πραγματικά μυικά κιλά δεν μου λέει και πολλά. Τι να την κάνω την δύναμη, μου φτάνει αυτή που έχω. Μετά τα 40 "τα πολλά κιλά είναι φτώχεια".

εβαλα 2.5-3 κιλα,αναλογα τα υγρα που εχω πανω μου,χωρις να παρω λιπος.
κ με χαμηλοτερη ποσοτητα πρωτεινης ανα μερα.
το εγραψα παραπανω.
η δυναμη φερνει κ τα μυικα κιλα,τουλαχιστον εγω αυτο εχω καταλαβει τοσα χρονια που κανω γυμναστικη,αλλιως θα ειχα την μυικοτητα που εχω τωρα,αλλα θα σηκωνα ακομα 15κιλα με κλαματα στην πρεσσα για ωμους,που σηκωνα οταν ξεκινησα βαρη.

αν τωρα,με τα μυικα κιλα εννοεις κανα 10αρι,μαλλον δεν νομιζω οτι γινεται.

kutsup
11-01-11, 18:40
Εγώ πάντως δεν είδα καμιά διαφορά με κανένα test booster. Αυτό δεν το δοκίμασα αλλά αφού είναι τόσο φθηνό μπορεί να το δοκιμάσω στο μέλλον. Αν και πιστεύω ότι η όποια ανάπτυξη έχει να κάνει και με την μυική ωριμότητα του καθενός.
Όσο γι αυτό με τα κιλά μην το δένεις φιόγκο. Από μια ηλικία και μετά τα πολλά κιλά μόνο ζημιά μπορούν να σου κάνουν. Βέβαια τα πολλά είναι σχετικά για τον καθένα.

sofos
11-01-11, 18:42
εβαλα 2.5-3 κιλα,αναλογα τα υγρα που εχω πανω μου,χωρις να παρω λιπος.
κ με χαμηλοτερη ποσοτητα πρωτεινης ανα μερα.
το εγραψα παραπανω.
η δυναμη φερνει κ τα μυικα κιλα,τουλαχιστον εγω αυτο εχω καταλαβει τοσα χρονια που κανω γυμναστικη,αλλιως θα ειχα την μυικοτητα που εχω τωρα,αλλα θα σηκωνα ακομα 15κιλα με κλαματα στην πρεσσα για ωμους,που σηκωνα οταν ξεκινησα βαρη.

αν τωρα,με τα μυικα κιλα εννοεις κανα 10αρι,μαλλον δεν νομιζω οτι γινεται.

μπα μη το λες αυτο beef ξερω ατομο που ταν πανω σε αας κ εκανε λιγοτερα κιλα απο μενα κ εκανε γυμναστικη για 3 μηνες κ εκανε σωματαρα,ενω εγω κοπιαζω με περισσοτερα κιλα κ γυμναζομαι χρονια κ δε κανω chat στο γυμναστηριο οπως εκανε αυτος μετα απο καθε σετ

COBRA_STYLE
11-01-11, 18:54
μπα μη το λες αυτο beef ξερω ατομο που ταν πανω σε αας κ εκανε λιγοτερα κιλα απο μενα κ εκανε γυμναστικη για 3 μηνες κ εκανε σωματαρα,ενω εγω κοπιαζω με περισσοτερα κιλα κ γυμναζομαι χρονια κ δε κανω chat στο γυμναστηριο οπως εκανε αυτος μετα απο καθε σετ
τωρα αυτος πως ειναι?

sofos
11-01-11, 19:01
τωρα αυτος πως ειναι?

αυτος αδερφε καθε φορα ξεκιναει με μεγαλα ποσοστα λιπους κ ξεκιναει τον ιουνιο να γυμναζεται τοτε αρχιζει κ τον κυκλο του κ σταματαει τον αυγουστο κ ειναι κομματακια με τρομερη μυικοτητα κ φλεβικοτητα κ απ τον σεπτεμβριο σταματαει τη γυμναστικη κ τρωει οτι να ναι κ μετα ξανα ξεκιναει τον ιουνιο ως τον αυγουστο αυτο το κανει επι 4 χρονακια κ για στηθος εκανε 60 κιλα κ ειχε τεραστιο στθος με φουλ γραμμωση,ποδια εκανε πρεσα 50 κιλα κ εχει τα τριπλασια απο μενα αν θελεται βαζω κ φωτο του χωρις τα μουτρα του χαχαχαχ,μαζι του γυμναζομαι καθε καλοκαιρι,ξερω βγαινω πολυ οφ τοπικ αλλα τ αναφερω γιατι κ γω νομιζα πως ολα ειναι τα κιλα αλλα δεν ειναι ετσι ;)

beefmeup
11-01-11, 21:32
μπα μη το λες αυτο beef ξερω ατομο που ταν πανω σε αας κ εκανε λιγοτερα κιλα απο μενα κ εκανε γυμναστικη για 3 μηνες κ εκανε σωματαρα,ενω εγω κοπιαζω με περισσοτερα κιλα κ γυμναζομαι χρονια κ δε κανω chat στο γυμναστηριο οπως εκανε αυτος μετα απο καθε σετ

δεν εχει σχεση με αυτο που λες,με οτι γραφω εγω.

δεν μιλαμε για τετοιες καταστασεις..αλλα πραγματα ισχυουν εκει.

τα 3 τελευταια ποστ ειναι πολυ οφ,κ δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε..καλο ειναι να γραφουμε παντα επι του παροντος.

kutsup,μεχρι στιγμης ουτε εγω ειχα δει τπτ με κανενα τεστ μπουστερ,κ κατι αλλα διαφορα..γιαυτο κ τα κραζω τα περισοτερα..τα μονα συμπληρωματα που μου εκαναν σοβαρη διαφορα ηταν αυτο,κ το αραχιδονικο οξυ.

sofos
11-01-11, 22:08
δεν εχει σχεση με αυτο που λες,με οτι γραφω εγω.

δεν μιλαμε για τετοιες καταστασεις..αλλα πραγματα ισχυουν εκει.

τα 3 τελευταια ποστ ειναι πολυ οφ,κ δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε..καλο ειναι να γραφουμε παντα επι του παροντος.

kutsup,μεχρι στιγμης ουτε εγω ειχα δει τπτ με κανενα τεστ μπουστερ,κ κατι αλλα διαφορα..γιαυτο κ τα κραζω τα περισοτερα..τα μονα συμπληρωματα που μου εκαναν σοβαρη διαφορα ηταν αυτο,κ το αραχιδονικο οξυ.


kutsup
19-01-11, 08:50
kutsup,μεχρι στιγμης ουτε εγω ειχα δει τπτ με κανενα τεστ μπουστερ,κ κατι αλλα διαφορα..γιαυτο κ τα κραζω τα περισοτερα..τα μονα συμπληρωματα που μου εκαναν σοβαρη διαφορα ηταν αυτο,κ το αραχιδονικο οξυ.

Πως κάνεις χρήση? Μια φορά την ημέρα με φαί ή χωρίς? Ήρθε η σακούλα και λέω να το ξεκινήσω.

beefmeup
19-01-11, 13:48
Πως κάνεις χρήση? Μια φορά την ημέρα με φαί ή χωρίς? Ήρθε η σακούλα και λέω να το ξεκινήσω.

ναι,μια φορα τη μερα 3γρ,με αδειο στομαχι(οσο μπορει να ειναι δλδ).

καλυτερα καμια ωρα πριν την προπονα σου.

exkaliber
17-04-11, 21:36
ψηνομαι να παρω κι εω δασπαρτικο
απο bulk ή primaforce

Devil
17-04-11, 21:39
ψηνομαι να παρω κι εω δασπαρτικο
απο bulk ή primaforce

παρε primaforce... απο bulk δεν το εχει δοκιμασει κανεις να δουμε αν ειναι καλο...

exkaliber
17-04-11, 21:50
παρε primaforce... απο bulk δεν το εχει δοκιμασει κανεις να δουμε αν ειναι καλο...

εχει διπλασια τιμη ομως της πριμα
περιεργο....

Devil
17-04-11, 21:51
εχει διπλασια τιμη ομως της πριμα
περιεργο....

τοτε παρε bulk.... και κανε review....:green::green::green:

exkaliber
17-04-11, 21:57
χμ.........

με βαζεις σε σκεψεις..
και ανησυχω μν καψω τπτ :green:

ε μωρε,νταξει,τοσα πραγματα πηραμε απο μπυλκ

metz
17-04-11, 22:14
Έχω παραγγείλει εγώ απο bulk οπότε είτε περιμένετε ή πέρνει κάποιος άλλος απο prima και συγκρίνουμε εντυπώσεις...

beefmeup
17-04-11, 22:39
εχουμε ηδη ολοι απο πριμα,το θεμα ειναι ποτε θα τα παρουμε:green:

εξκαλιμπερ,νομιζω οτι τα ποστ σου ειναι κατι σαν να σκεφτεσαι δυνατα το τι θες να κανεις ενα πραμα,κ αυτο ειναι κατι που δεν μας νοιαζει βασικα,γιατι γεμιζεις "αδεια" ποστ ενα σωρο θεματα..

οποτε αποφασισε τι θες να κανεις κ ΟΤΑΝ το κανεις μας ποσταρεις εντυπωσεις,οκ?

exkaliber
17-04-11, 22:41
με πληγωνεις

http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/feedtroll.gif

Devil
18-04-11, 11:48
Έχω παραγγείλει εγώ απο bulk οπότε είτε περιμένετε ή πέρνει κάποιος άλλος απο prima και συγκρίνουμε εντυπώσεις...

οκ περιμενουμε review;)


εχουμε ηδη ολοι απο πριμα,το θεμα ειναι ποτε θα τα παρουμε:green:



χεχεχεχε:green::green::green:

Eddie
18-04-11, 13:55
απο bulk δεν το εχει δοκιμασει κανεις να δουμε αν ειναι καλο...

Λες ψεμματα..ειναι και μεγαλη βδομαδα :green:

Αλλα με τοσα που παιρνω,δε μπορω να βγαλω πορισμα:turtle:

Devil
18-04-11, 13:56
Λες ψεμματα..ειναι και μεγαλη βδομαδα :green:

Αλλα με τοσα που παιρνω,δε μπορω να βγαλω πορισμα:turtle:

μμμμ... ενα δικιο το εχεις νομιζω....:green::green::green:

Dreiko
18-04-11, 14:27
μμμμ... ενα δικιο το εχεις νομιζω....:green::green::green:

ρε συ....τι θα γινει με το review που λεγαμε????:green:

Devil
18-04-11, 14:58
ρε συ....τι θα γινει με το review που λεγαμε????:green:

ποιο review?:unsure:

αυτο???????? http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1287-%CE%A6%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%82/page38

Dreiko
18-04-11, 15:21
ποιο review?:unsure:

αυτο???????? http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1287-%CE%A6%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%82/page38

:green::green::green::green::bowdown::bowdown::bowdown::P

jimmy007
27-05-11, 21:19
απο bulk δεν το εχει δοκιμασει κανεις να δουμε αν ειναι καλο...

Λοιπόν πήρα εγώ 100 γρ γιατί το βρήκα αρκετά φθηνό και περισσότερο για πλάκα το πήρα,μπας και μου κάνει τίποτα αλλά δεν το βλέπω(19 είμαι)..:P:P

Α να πω ότι θα παίρνω και acetyl-l-carnitine αν έχει σημασία...

gmalamos
27-05-11, 21:24
Λοιπόν πήρα εγώ 100 γρ γιατί το βρήκα αρκετά φθηνό και περισσότερο για πλάκα το πήρα,μπας και μου κάνει τίποτα αλλά δεν το βλέπω(19 είμαι)..:P:P

Α να πω ότι θα παίρνω και acetyl-l-carnitine αν έχει σημασία...

Εγω τα θεωρω τσαμπα συμπλ για τετοιες ηλικιες..Οχι οτι δεν το χω κανει.;)

Stamer
30-05-11, 10:01
+1 :thumbup:







http://www.freewebby.com/sign-smilies/sign_spam3.gif

exkaliber
30-05-11, 12:37
yo
αυτο εδω πως το δουλευουμε?:green:
3γρ στο σεικερ με την πρωτεινη?

beefmeup
30-05-11, 12:40
yo
αυτο εδω πως το δουλευουμε?:green:
3γρ στο σεικερ με την πρωτεινη?

χαλιεσαι να το διαβασεις λιγο το θρεντ ε?

στην αρχη της σελιδας συγκεκριμενα,απο πανω..

exkaliber
30-05-11, 12:48
χαλιεσαι να το διαβασεις λιγο το θρεντ ε?



:green:




καλυτερα καμια ωρα πριν την προπονα σου.

ρε παιδια,το πρωι δεν το παιρνουμε αυτο???ετσι νομιζα:unsure:

exkaliber
31-05-11, 14:53
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/spam.gif

poison1
17-07-11, 20:40
λοιπον ας πω και γω τι εγινε μετα απο 1 μηνα με d aspartic της tested nutrition.

ειμαι σε φαση που χανω κιλα. απο προγραμα κανω το γραμωσης του Υφαντοπουλου(τουμπανο παρεπιπτοντος). διατροφη τιποτα το ιδιαιτερο κραταω οσο πιο χαμιλα γινετε τους υδατανθρεκες και λιπαρα και αφξισα λιγο την προτεινη βασικα επινα ενα σκουπ επιπλεον το βραδυ. ηλικια 26 και προτι φορα που περνω test booster.το επερνα μονο του εντελως ουτε κρεατινη ουτε νιτρικο τιποτα μονο zma το βραδυ και μια πολυβιταμινη.

παμε στα βασικα τωρα και αυτα που ειδα σιγουρα πανω μου.
κιλα: 2,5 κατω
αφξιση δυναμης σε φαση ποθ δεν το περιμενα κιολας γιατι ειμουν σταθερος τον τελευταιο καιρο.
πολυ καλυτερη αναρωση
σκληρινα λιγο περισοτερο και σαν να γεμισα σε στηθος και χερια ισως και ποδια.
τωρα απο παρενεργειες τοιποτα απο αφτα που ειπε ο beef και ενα αλλο παιδι ουτε λοιπαροτητα ουτε σπιρια ουτε και λιμπιντο:P.

παντος σιγουρα νοιοθεις πολυ καλυτερα κατα τη διαρκεια της μερας πιο ανεβασμενος γενικα και βγαζεις καλυτερες προπονησεις.
αυτα κυριοι απο μενα παντος 1000% θα το ξαναδουλεψω σε φαση ογκου με κανενα αραχιδονικο καρνιτινι αντιοιστογονο και γενικα διαφορα και ποιο οργανομενα.:welcome::welcome::welcome:

Tasos Green
17-07-11, 20:50
beef το T-up το δοκίμασες? το εχω στα υποψιν μου... θελω να μαθω επισης τι κυκλο να κανω αν το παρω... 2μηνο-3μηνο?

beefmeup
17-07-11, 21:11
μπα οχι τασσο..εχω ομως της primaforce 2 κουτια κ καποι στιγμη απο μεσα χειμωνα λεω να τα παρω..νομιζω οτι δεν αξιζει απο πλευρας δοσεων/τιμης να παρεις το t-up.

Tasos Green
17-07-11, 21:15
μπα οχι τασσο..εχω ομως της primaforce 2 κουτια κ καποι στιγμη απο μεσα χειμωνα λεω να τα παρω..νομιζω οτι δεν αξιζει απο πλευρας δοσεων/τιμης να παρεις το t-up.

η βλακεια ειναι οτι εχω κανει ηδη παραγκελια... δεν το ειδα νωρίτερα το τοπικ και ψαχνομουνα γιαυτο το θεμα..

το primaforce ο κυκλος του ειναι 2 κουτια μονο?

beefmeup
17-07-11, 21:33
βασικα δεν εχει κυκλους..οσο θες το περνεις,απλα μετα απο 2 μηνες δεν ξερω τι νοημα θα εχει αυτο.
αλλοι το περνουν μεχρι κ 5μηνα..
2 κουτια μου βγαζουν 2 μηνες απο 3γρ ανα μερα.
ετσι ειχαι παρει κ το τεστφορς,για 2 μηνες περιπου.

Tasos Green
17-07-11, 21:39
βασικα δεν εχει κυκλους..οσο θες το περνεις,απλα μετα απο 2 μηνες δεν ξερω τι νοημα θα εχει αυτο.
αλλοι το περνουν μεχρι κ 5μηνα..
2 κουτια μου βγαζουν 2 μηνες απο 3γρ ανα μερα.
ετσι ειχαι παρει κ το τεστφορς,για 2 μηνες περιπου.

έγινε.. thanks ρε...:thumbup:

metz
17-07-11, 21:40
Για το review που είχα υποσχεθεί...

d-aspartic από bulk

3 gr τη μέρα, με άδειο στομάχι
άλλα συμπληρώματα: πρωτεΐνη (ON nitrocore 24, ON gold standard), κρεατίνη (ΟΝ), γλουταμίνη (cheap supplements), πολυβιταμίνη (orange triad), TTA, rasperry ketones, taurine, glucoronolactone, BCAA, leucine, flaxseed, vit C, L-carnitine.

Δεν μπορώ να εντοπίσω κάποια διαφορά από τη χρήση του ασπαρτικού.

Τώρα, 2 εβδομάδες μετά το τέλος της χρήσης, καμία αλλαγή.

Δε νομίζω πως θα ξαναπάρω... τουλάχιστον όχι bulk.

exkaliber
18-07-11, 12:04
d-aspartic απο bulk σε σχεση με primaforce
τα βλεπετε να διαφερουν??

kutsup
18-07-11, 12:10
d-aspartic απο bulk σε σχεση με primaforce
τα βλεπετε να διαφερουν??

Γενικά δεν κάνουν τίποτε. Δοκίμασα και bulk και της primaforce (πάλι bulk δηλαδή) και τζίφος. Άντε και να σου ανεβάσουν λίγο την τεστοστερόνη (προσωπικά δεν ανέβασαν τίποτε) τι πιστεύεις ότι θα γίνει?

exkaliber
18-07-11, 12:21
Γενικά δεν κάνουν τίποτε. Δοκίμασα και bulk και της primaforce (πάλι bulk δηλαδή) και τζίφος. Άντε και να σου ανεβάσουν λίγο την τεστοστερόνη (προσωπικά δεν ανέβασαν τίποτε) τι πιστεύεις ότι θα γίνει?

εχω τρελα ονειρα για δαυτο :banana::banana::banana::banana:

αλλα μου λες οτι δεν δουλεψε σε σενα :unsure:

kutsup
18-07-11, 12:34
εχω τρελα ονειρα για δαυτο :banana::banana::banana::banana:


Ε τότε δες καμιά τσόντα τι να σου πω. :green:

sofos
18-07-11, 18:43
εχω τρελα ονειρα για δαυτο :banana::banana::banana::banana:

αλλα μου λες οτι δεν δουλεψε σε σενα :unsure:

αν μπορεις πηγαινε συχνα στη θαλασσα και να καθεσαι αρκετα στον ηλιο αυτο κ μονο να δεις πως στην ανεβαζει,θα χει και πολλες ωραιες παρουσιες,2πλο ανεβασμα :P:P

deluxe
30-08-11, 00:55
DAA μαζι με τι αλλο συνδιαζεται για να μην υπαρχουν side effects; Με καποιο estrogen blocker ισως;

Κανει και σε περιοδο γραμμωσης και σε περιοδο ογκου; Μπορει να συνδιαστει με συμπληρωματα τυπου erase και alpha t2;

Georges
30-08-11, 01:39
Άμα έχεις φράγκα βάλε μαζί και triazole που ρίχνει και τα οιστρογόνα. Γ@μάτος και δοκιμασμένος συνδυασμός

pizzass
30-08-11, 18:04
george οταν λες δοκιμασμενος??

exkaliber
30-08-11, 18:08
χωρις να μαι και σιγουρος
μαλλον εννοει οτι το εχει δοκιμασει :green:

pizzass
30-08-11, 18:10
ναι μωρε το καταλαβα αυτο :P απλα ηθελα περισσοτερεσ λεπτομερειες!

Georges
31-08-11, 12:34
george οταν λες δοκιμασμενος??

Κάνει δουλίτσα δηλαδή :). Αύξηση σε δύναμη και ταυτόχρονη μείωση του λίπος είδα προσωπικά. Σε κανα μήνα θα ξανατρέξω αυτό το συνδυασμό με πιο ασφαλή συμπεράσματα

exkaliber
31-08-11, 12:49
^
daa απο bulk ή primaforce??

Georges
31-08-11, 12:51
Όχι ήταν το testforce2

den23
31-08-11, 12:52
Κάνει δουλίτσα δηλαδή :). Αύξηση σε δύναμη και ταυτόχρονη μείωση του λίπος είδα προσωπικά. Σε κανα μήνα θα ξανατρέξω αυτό το συνδυασμό με πιο ασφαλή συμπεράσματα

είσαι άνω των 21 αν επιτρέπεται???

exkaliber
31-08-11, 13:03
ευχαριστω Γιωργο
εγω εγω απο bp

COBRA_STYLE
31-08-11, 13:11
Κάνει δουλίτσα δηλαδή :). Αύξηση σε δύναμη και ταυτόχρονη μείωση του λίπος είδα προσωπικά. Σε κανα μήνα θα ξανατρέξω αυτό το συνδυασμό με πιο ασφαλή συμπεράσματακαι γω που χρησιμοποιησα 2 μπουκαλια απο testforce2,activate xtreme και triazole δεν ειδα τπτ αρκετα αξιολογο:unsure:

Georges
31-08-11, 15:25
είσαι άνω των 21 αν επιτρέπεται???

Ναι αρκετά άνω. Βασικά όποιος είναι κάτω των 28-30 καλύτερα να αφήσει τα συμπληρώματα του είδους (test boosters)και να μείνει στα βασικά γιατί η testo είναι στο peak της μέχρι αυτή την ηλικία

COBRA_STYLE
07-09-11, 22:50
Τι ειναι αυτο το ικαριν μαγκιτες μου; Παρενεργειες του DAA υπαρχουν καπου να διαβασουμε; Κατι με τα οιστρογονα ειχα ακουσει..

ναι εχουν παρατηρηθει περιπτωσεις ανεβασμενων οιστρογονων γιαυτο πολλοι επιλεγουν να βαζουν και ενα ΑΙ μαζι....πχ.το Reversitol v.2 απο iForce ειναι καλη επιλογη...δεν χρειαζεσαι πολυ δυνατο ΑΙ για το daa

beefmeup
07-09-11, 22:53
κομπρα αλλαξε το φοντ σου,δεν δειχνει τπτ..

COBRA_STYLE
07-09-11, 22:54
κομπρα αλλαξε το φοντ σου,δεν δειχνει τπτ..
δε φαινεται το αβαταρ?:unsure:

beefmeup
07-09-11, 22:55
αυτα που γραφεις,στο σκοτεινο φοντο..οκ τωρα το εφτιαξες σε αυτο το ποστ:thumbup:

Devil
08-09-11, 15:58
ναι εχουν παρατηρηθει περιπτωσεις ανεβασμενων οιστρογονων γιαυτο πολλοι επιλεγουν να βαζουν και ενα ΑΙ μαζι....πχ.το Reversitol v.2 απο iForce ειναι καλη επιλογη...δεν χρειαζεσαι πολυ δυνατο ΑΙ για το daa

σε μερικες περιπτωσεις αυξανει και την προλακτινη...

sofos
08-09-11, 16:00
σε μερικες περιπτωσεις αυξανει και την προλακτινη...

αρα θελει και p5p και κανα vitex...

Devil
08-09-11, 16:04
αρα θελει και p5p και κανα vitex...

βιτεξ...οχι και αυτο την αυξανει τελικα...

l-dopa + green tea ισως να ειναι καλητερα....

sofos
08-09-11, 16:12
βιτεξ...οχι και αυτο την αυξανει τελικα...

l-dopa + green tea ισως να ειναι καλητερα....

βιτεξ διαβασα εξαρταται απ τη δοση,αν θυμαμαι καλα ελεγαν οτι αν το παρεις σε πολυ μεγαλη δοση τι μειωνει,ενω σε μικρη την αυξανει,παντως πολλοι λενε για l-dopa οπως ειπες και για p5p

Eddie
08-09-11, 16:42
Υπαρχει κανενας που να δοκιμασε DAA και bulk και απο εταιρια (πχ το testforce) και να παρατηρησε διαφορα??Εγω που δοκιμασα bulk με forskholin και lean xtreme παντως δε μου φανηκε να εκαναν κατι.Μηπως τα bulk δεν ειναι και τοσο καλα?

COBRA_STYLE
08-09-11, 16:50
Υπαρχει κανενας που να δοκιμασε DAA και bulk και απο εταιρια (πχ το testforce) και να παρατηρησε διαφορα??Εγω που δοκιμασα bulk με forskholin και lean xtreme παντως δε μου φανηκε να εκαναν κατι.Μηπως τα bulk δεν ειναι και τοσο καλα?

εγω με testforce 2 δε ειδα τπτ...ειχα και activate xtreme και triazole μεσα

sofos
08-09-11, 17:05
Υπαρχει κανενας που να δοκιμασε DAA και bulk και απο εταιρια (πχ το testforce) και να παρατηρησε διαφορα??Εγω που δοκιμασα bulk με forskholin και lean xtreme παντως δε μου φανηκε να εκαναν κατι.Μηπως τα bulk δεν ειναι και τοσο καλα?

eddie το forskholin σε βοηθησε τουλαχιστον απο αποψη λιπους?γιατι λεω να κανω αργοτερα παρομοιο στακ και λενε οτι το φορσκολιν βοηθαει στο καψιμο λιπους

Devil
08-09-11, 17:09
βιτεξ διαβασα εξαρταται απ τη δοση,αν θυμαμαι καλα ελεγαν οτι αν το παρεις σε πολυ μεγαλη δοση τι μειωνει,ενω σε μικρη την αυξανει,παντως πολλοι λενε για l-dopa οπως ειπες και για p5p

ναι αλλα τα 2γρ προτινομενη δοση για prolactin ειναι πολλαααα...

οσο για dopa μαζι με b6.... δεν ειναι οτι καλητερο... η' το ενα η' το αλλο...

sofos
08-09-11, 17:15
ναι αλλα τα 2γρ προτινομενη δοση για prolactin ειναι πολλαααα...

οσο για dopa μαζι με b6.... δεν ειναι οτι καλητερο... η' το ενα η' το αλλο...

ααα οκ τοτε :thumbup:

Eddie
08-09-11, 17:19
εγω με testforce 2 δε ειδα τπτ...ειχα και activate xtreme και triazole μεσα

οκ :clap:


eddie το forskholin σε βοηθησε τουλαχιστον απο αποψη λιπους?γιατι λεω να κανω αργοτερα παρομοιο στακ και λενε οτι το φορσκολιν βοηθαει στο καψιμο λιπους

Ντεμι.Δε μπορω να σου πω σιγουρα μιας και ημουν καργα υποθερμιδικος με αεροβια κλπ..λιπος εχασα και πολυ μαλιστα,απλα δε ξερω κατα ποσο οφειλεται στα supps.Μεταξυ μας,τσαμπα λεφτα ειναι..καλυτερα φατα σε πιπεριες :turtle:

COBRA_STYLE
08-09-11, 17:26
σοφε για μενα προσωπικα το daa δε λεει για να το τρεξεις ετσι μονο του,δε θα δεις κατι...

εκει που βοηθαει ειναι σε pct για τη libido και λιγο καλυτερη επαναφορα,αυτα

sofos
08-09-11, 17:33
σοφε για μενα προσωπικα το daa δε λεει για να το τρεξεις ετσι μονο του,δε θα δεις κατι...

εκει που βοηθαει ειναι σε pct για τη libido και λιγο καλυτερη επαναφορα,αυτα

κοιταξε ουτως η αλλως εχω σκοπο να παρω ολα τα προιοντα της driven sports μαζι με daa για να δω αν οντως κανουν τπτ,παντως ψευδαργηρο που παιρνω τοσο καιρο τπτ,μαπα το καρπουζι και το παιρνω μαζι με β6 για καλυτερη απορροφηση κλπ και τον ψευδαργηρο τον πηρα σε καλη μορφη picolinate,δε με βοηθησε ουτε σ ακμη ουτε πουθενα..

Devil
08-09-11, 17:42
κοιταξε ουτως η αλλως εχω σκοπο να παρω ολα τα προιοντα της driven sports μαζι με daa για να δω αν οντως κανουν τπτ,παντως ψευδαργηρο που παιρνω τοσο καιρο τπτ,μαπα το καρπουζι και το παιρνω μαζι με β6 για καλυτερη απορροφηση κλπ και τον ψευδαργηρο τον πηρα σε καλη μορφη picolinate,δε με βοηθησε ουτε σ ακμη ουτε πουθενα..

τα ειχα πει αν δεν κανω λαθος.... το zma ειναι απο τις μεγαλητερες απατες...

beefmeup
08-09-11, 17:43
^^^
ρε σεις καπου το χανετε..:green:

δεν υπαρχει λογικη στο να παρεις ενα σωρο ματζουνια μαζι που υποτιθεται οτι κανουν κατι,γιατι μετα δεν προκειτε να καταλαβεις ποιο σου εκανε την διαφορα.
το σωστο κατ εμε ειναι να παρεις πρωτα κατι μονο του κ να δεις τι κανει,κ μετα να ξεκινησεις στακ κ πρασσινα αλογα.
αλλιως πετας λεφτα κ δεν ξερεις που πανε..:turtle:

Devil
08-09-11, 17:44
^^^
ρε σεις καπου το χανετε..:green:

δεν υπαρχει λογικη στο να παρεις ενα σωρο ματζουνια μαζι που υποτιθεται οτι κανουν κατι,γιατι μετα δεν προκειτε να καταλαβεις ποιο σου εκανε την διαφορα.
το σωστο κατ εμε ειναι να παρεις πρωτα κατι μονο του κ να δεις τι κανει,κ μετα να ξεκινησεις στακ κ πρασσινα αλογα.
αλλιως πετας λεφτα κ δεν ξερεις που πανε..:turtle:

american style supplementation....:green:

sofos
08-09-11, 17:47
^^^
ρε σεις καπου το χανετε..:green:

δεν υπαρχει λογικη στο να παρεις ενα σωρο ματζουνια μαζι που υποτιθεται οτι κανουν κατι,γιατι μετα δεν προκειτε να καταλαβεις ποιο σου εκανε την διαφορα.
το σωστο κατ εμε ειναι να παρεις πρωτα κατι μονο του κ να δεις τι κανει,κ μετα να ξεκινησεις στακ κ πρασσινα αλογα.
αλλιως πετας λεφτα κ δεν ξερεις που πανε..:turtle:

ναι αλλα το daa μονο του ειπαμε εχει καποια sides και τα συμπληρωματα της driven εχουν μεσα τα καταλληλα μαντζουνια για να μειωσουν τα sides :P:P +καποια ακομη που ανεβαζουν ισως λιγο την τεστο κλπ

sofos
08-09-11, 17:48
τα ειχα πει αν δεν κανω λαθος.... το zma ειναι απο τις μεγαλητερες απατες...

ναι και σκεψου το πηρα και σε καλη μορφη οχι αυτη που χουν τα zma μεσα την πιο μουφα και το συνδηαζω παλι με καλη μορφη 50mg p5p +100mg pyridoxine+απ τη διατροφη μου που χει καθημερινα γυρω στο 80-90 τις εκατο μαγνησιο(αυτα να τα βλεπει κ ο λαο :green::turtle:)

average_joe
08-09-11, 18:09
Μηπως τα bulk δεν ειναι και τοσο καλα?
τα bulk μια χαρα ειναι αλλα γνωμη μου απο εκει απλα πραματα πρωτεινη, υδατανθρακα, κρεατινη, ψαρολαδα.
για τα πιο εξειδικευμενα προσωπικα κοιταω εταιριες που εμπιστευομαι.

Devil
08-09-11, 21:30
ναι και σκεψου το πηρα και σε καλη μορφη οχι αυτη που χουν τα zma μεσα την πιο μουφα και το συνδηαζω παλι με καλη μορφη 50mg p5p +100mg pyridoxine+απ τη διατροφη μου που χει καθημερινα γυρω στο 80-90 τις εκατο μαγνησιο(αυτα να τα βλεπει κ ο λαο :green::turtle:)

δεν εχει να κανει.... γενικοτερα το zinc δεν κανει τιποτα... μονο μια ερευνα εδειξε οτι κανει κατι αλλα οι δοσεις ηταν τεραστιες....

deluxe
14-09-11, 13:20
Το DAA απο την Primaforce ειναι καλο ή οχι; Δεν ειναι chelate νομιζω.

Θα το συνδιασω με OEP, erase, alpha t2, πρεπει να τα σπαει αυτο το combo!

Devil
14-09-11, 16:10
Το DAA απο την Primaforce ειναι καλο ή οχι; Δεν ειναι chelate νομιζω.

Θα το συνδιασω με OEP, erase, alpha t2, πρεπει να τα σπαει αυτο το combo!

ειναι sodium chelated... ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο που εγινε η ερευνα...

exkaliber
14-09-11, 16:36
daa με φυσικο χυμο ειναι οκ?
εχω παρει εναν ωραιοτατο με φραουλα-κερασι

ginus
14-09-11, 16:42
daa με φυσικο χυμο ειναι οκ?
εχω παρει εναν ωραιοτατο με φραουλα-κερασι

:bowdown:
ελα ρε....
τι ρολο να παιζει...τις αναβολικες ιδιοτητες της φραουλας?
μπανανα βυσσινο ειναι καλυτερος

exkaliber
14-09-11, 16:45
μπανανα βυσσινο ειναι καλυτερος


μπα..φλωρικος μου φαινεται,πρωτεινω γρειπ φρουτ που ειναι πιο hardcore:green:

το περνω για να ισοροπει την ξυνιλα γτ με νερο ειναι καπως...

και αφου δεν υπαρχει προβλημα να συνεχισω με τον χυμο :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Devil
14-09-11, 16:46
daa με φυσικο χυμο ειναι οκ?
εχω παρει εναν ωραιοτατο με φραουλα-κερασι

ναι κομπλε ειναι...

Rourke
14-09-11, 16:58
Για αυτούς που έχουν πήξει με το E-Pharm Testforce 2,


Ενδιαφέρον συμπληρώματα με DAA που έχω δοκιμάσει είναι και τα:

EST Propadrol EP

Nutrex T-UP Black

Athletix Adamantium

Επίσης θα δοκιμάσω σύντομα και το Core Nutritionals Core TEST


Αλλά και το Chaotic Labz Annihilation αξίζει την δοκιμή.

thanasis76
28-09-11, 19:35
μια ματια που εριξα στο Test Force 2 λεει οτι πρεπει να λαμβανεται πρωι και βραδυ, και κατα προτιμηση με αδειο στομαχι...
αυτο λιγο δυσκολο δεν ειναι???
πρωι και βραδυ πρεπει να φαμε πως μπορει να γινει??

COBRA_STYLE
28-09-11, 19:37
^ πρωι μπορεις 45'-1 ωρα πριν το πρωινο σου και το βραδυ καμια ωρα παλι πριν το τελευταιο γευμα σου...αλλοι βαζουν τη 1 δοση το πρωι και την αλλη 45' pre-workout

thanasis76
28-09-11, 19:46
^ πρωι μπορεις 45'-1 ωρα πριν το πρωινο σου και το βραδυ καμια ωρα παλι πριν το τελευταιο γευμα σου...αλλοι βαζουν τη 1 δοση το πρωι και την αλλη 45' pre-workout

το πρωι αν το παρω δεν γινετε αυτο που λες, ξυπναω στις 7 περνω πρωινο και φευγω...
το βραδυνο μου παλι ειναι 30 λεπτα μετα το μετα προπονητικο ροφημα...
πριν την προπ. περνω το mutant rage ( PVL)...

επιδη γραφει ΚΑΤΑ προτιμηση με αδειο στομαχι, λογικα μαζι με πρωινο και βραδυνο δεν θα εχει θεμα ε???
αλλιως να μην το σκεφτομαι... γιατι πως να το χωρεσω στα γευματα μου...:unsure::unsure:

beefmeup
28-09-11, 19:47
μια ματια που εριξα στο Test Force 2 λεει οτι πρεπει να λαμβανεται πρωι και βραδυ, και κατα προτιμηση με αδειο στομαχι...
αυτο λιγο δυσκολο δεν ειναι???
πρωι και βραδυ πρεπει να φαμε πως μπορει να γινει??

εχουν απαντηθει ολα πιο πισω κ για δοσεις κ για ωρες ληψης.

COBRA_STYLE
28-09-11, 19:50
το πρωι αν το παρω δεν γινετε αυτο που λες, ξυπναω στις 7 περνω πρωινο και φευγω...
το βραδυνο μου παλι ειναι 30 λεπτα μετα το μετα προπονητικο ροφημα...
πριν την προπ. περνω το mutant rage ( PVL)...

επιδη γραφει ΚΑΤΑ προτιμηση με αδειο στομαχι, λογικα μαζι με πρωινο και βραδυνο δεν θα εχει θεμα ε???
αλλιως να μην το σκεφτομαι... γιατι πως να το χωρεσω στα γευματα μου...:unsure::unsure:

τι να σου πω ρε φιλε,εσυ ξερεις καλυτερα το προγραμμα σου,απο κει και περα δεν εχω να πω κατι αλλο...στριμωξε το οπως βρεις

deluxe
28-09-11, 19:55
Γιατι λεει πρωι και βραδυ νηστικος; :unsure:

Περιμενω το DAA απο την Primaforce, αλλα δε εχει καποια οδηγια ληψης.

thanasis76
28-09-11, 20:05
Γιατι λεει πρωι και βραδυ νηστικος; :unsure:

Περιμενω το DAA απο την Primaforce, αλλα δε εχει καποια οδηγια ληψης.


γραφει στο κουτι κατα προτιμηση με αδειο στομαχι.... λιγο δυσκολο για εμας που τρωμε συνεχεια και δεν εχουμε και ελευθερο χρονο...
απο οσο διαβασα πιο πανω νομιζω ο beefmeup δεν το επερνε με αδειο στομαχι και ειχε αποτελεσματα...

thanasis76
28-09-11, 20:06
εχουν απαντηθει ολα πιο πισω κ για δοσεις κ για ωρες ληψης.

εσυ το επερνες μαζι με αλλα, και ειχες αποτελεσματα σωστα???
οποτε μην ψαχνω που να το χωρεσω....:green::green:

beefmeup
28-09-11, 20:08
εσυ το επερνες μαζι με αλλα, και ειχες αποτελεσματα σωστα???
οποτε μην ψαχνω που να το χωρεσω....:green::green:

μπορεις να το παρεις πριν την προπονα μαζι με το prewo.
το δαα,δεν θεωρειται "γεματο στομαχι" η το αντιστροφο..

thanasis76
28-09-11, 20:21
μπορεις να το παρεις πριν την προπονα μαζι με το prewo.
το δαα,δεν θεωρειται "γεματο στομαχι" η το αντιστροφο..

ωραια, μαζι με το prework μια χαρα ερχετε.
να περνω λες μονο εκεινη την ολη την ποσοτητα?? η να χωρισω την μιση και να την περνω το πρωι η το βραδυ??
ευχαριστω!!!!

beefmeup
28-09-11, 20:23
ενα σκουπ(3γρ) μαζι εκεινη την ωρα..δεν εχει κ πολυ νοημα να το χωρισεις..
κ γω σε μια βδομαδα το ιδιο θα περνω της πριμαφορς με τον ιδιο τροπο.

thanasis76
28-09-11, 20:26
ενα σκουπ(3γρ) μαζι εκεινη την ωρα..δεν εχει κ πολυ νοημα να το χωρισεις..
κ γω σε μια βδομαδα το ιδιο θα περνω της πριμαφορς με τον ιδιο τροπο.

ευχαριστω!!!:thumbup::thumbup:

deluxe
29-09-11, 01:23
Δεν ειναι καλυτερα το πρωι; Ωστε να εχει επιδρασει λιγο μεχρι να παμε γυμναστηριο.

thanasis76
29-09-11, 08:12
νομιζω πως μετα απο λιγες μερες δεν παιζει και τοσο σημασια τι ωρα θα το περνουμε γιατι ειναι κατι που γινετε καθημερινα και το σωμα ανεβαζει επιπεδα... και εχει μεγαλητερα αποθεματα...

Georges
23-10-11, 04:57
Για το lit up της Applied Nutriceuticals έχει κανείς άποψη; Δεν μπορώ από το blend να καταλάβω πόσο daa έχει μέσα. Σε σχέση με αυτό της primaforce πιο θα προτιμούσατε;

beefmeup
23-10-11, 10:25
της πριμα ειναι καθαρο δαα...
αυτο εδω το εχω δοκιμασει μια φορα,αλλα ακομα δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη γιατι εχω χασει προπονησεις αυτη την περιοδο..οταν ξεκινησω απο βδομαδα(μακαρι),θα ποσταρω κ στο θεμα του.
αλλα οπως το βλεπω εγω αν θες δαα,που να σου βγαζει 3γρ ανα δοση(οι προτινομενες) μην πας μονο σε αυτο..λογικα αν εχει περιπου 1γρ β αλανινη,θα εχει καπου 1.5γρ δαα...
απο γευση παντως σκιζει...

Svein
15-11-11, 20:32
Χρησιμοποιώ d-aspartic-acid 12 μέρες(με 10 μέρες με διπλή δόση 6000mg)... έχω παρατήρηση σπυράκια σε στήθος και πρόσωπο και τρελή λίμπιντο λέω να το συνεχίσω για 2 μήνες σύνολο μαζί με κρεατίνη....να κάνω μετά κύκλο με estrogen blocker...?


Έχω ένα παλιό κρύωμα και δεν μπορώ να κάνω προπόνησης εδώ και 6 μέρες από παρασκευή ξανά...θα σας πω πως πάω από δύναμη:weights::weights::weights:...!

COBRA_STYLE
15-11-11, 20:41
WOW!καλο σημαδι αυτο,μπραβο...καλυτερα θα ταν να εβαζες καποιο ΑΙ κατα τη διαρκεια του κυκλου σου με το DAA...γιατι να το βαλεις μετα?βαλε καποιο τωρα

TEFAAtzis
15-11-11, 20:47
ποιο DAA χρησιμοποιεις φιλε???Περιμενουμε review

Svein
15-11-11, 20:56
ποιο DAA χρησιμοποιεις φιλε???Περιμενουμε review

το d-test.... την πέμπτη θα πάρω και AI ;) !

34367

den23
15-11-11, 21:16
το d-test.... την πέμπτη θα πάρω και AI ;) !

34367

ποιο AI??

Svein
15-11-11, 22:25
ποιο AI??
αν μπορείτε να μου πείτε τι συστατικά να κοιτάξω να έχει μέσα....! και όχι προϊόντα...! θα με βοηθούσατε πολύ....!

COBRA_STYLE
15-11-11, 22:44
αν μπορείτε να μου πείτε τι συστατικά να κοιτάξω να έχει μέσα....! και όχι προϊόντα...! θα με βοηθούσατε πολύ....!

γιατι να μπερδευτεις με συστατικα?Θα μπορουσες να επιλεξεις αναμεσα σε Erase,Triazole,6-Bromo,Reversitol V2,Formestane...το τελευταιο ειναι αρκετα δυνατο,χωρις να σημαινει οτι ειναι αρνητικο αυτο.

metz
16-11-11, 01:19
γιατι να μπερδευτεις με συστατικα?Θα μπορουσες να επιλεξεις αναμεσα σε Erase,Triazole,6-Bromo,Reversitol V2,Formestane...το τελευταιο ειναι αρκετα δυνατο,χωρις να σημαινει οτι ειναι αρνητικο αυτο.

Αφού βάζεις το Reversitol V2 μην αφήνεις εκτώς το Reversitol V1!

Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο...