PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάψιμο στους μύες



killer85
17-05-10, 21:22
Κάτι που με απασχολεί τις τελευταίες μέρες...:turtle::turtle::turtle: (από τα πολλά)
Κάνω γυμναστήριο με τον αδερφό μου ο οποίος είναι στην ίδια κατάσταση με εμένα, κάνουμε το ίδιο πρόγραμμα σχεδόν αυτός μόλις τελε'ωνει τα σετ από ότι μου λέει νιώθει τον γνωστό πόνο του καψίματος, ειδικά αν κάνει μπάρα στο στήθος καίγετε... το γνωστό ωραίο κάψιμο...

Εγώ γιατί δεν το νιώθω αυτό, δεν νίωθω το πιάσιμο στις ασκήσεις (παλιότερα που έκανα το ένιωθα, πήρχαν μέρες μετά από καλή προπόνηση που δεν μπορούσα να κουνήσω τους μύες που γύμναζα)...

Παίζω στα μέγιστα κιλά που μπορώ να βάλλω και να κάνω τις επαναλήψεις, τίποτα νίωθω κούραση αλλά από κάψιμο φαίνετε σαν να μην γυμνάζω τους μύες.

Η σωστή διατροφή να μου δίνει τόσο ξεκούραση ή ίσως επιδή κάνω καιρό γυμναστική (αλλάζα κάθε δύο μήνες πρόγραμμα και αφήνω μια δυο εβδομάδες κενό)...

superman79
17-05-10, 22:07
Μηπως κανεις το προγραμμα σου για πολυ καιρο?αν συμβαινει αυτο οι μυς σου εχουν προσαρμοστει και πρεπει να αλλαξεις προγραμμα.

killer85
17-05-10, 22:30
Όχι δεν έχω κλείσει δυο μήνες και στην αρχή που το πρόγραμμα ήταν καινούργιο πάλι δεν καιγόμουν.

GEORGEXX1
17-05-10, 22:41
φιλε εκτος απο αλαγη προγραμματος κανε και αλαγη ασκησεων ανα 10 μερες
εμενα με επιασε αυτο.

killer85
17-05-10, 23:42
Και αυτό έκανα... αλλά σε βασικές ασκήσεις όπως το στήθος τι να αλλάξεις, μέχρι και όταν έχω 3 με 4 σετ φουλ κιλά κάνω βγάζω αρκετά και κάνω μικρές και αργές επαναλήψεις...

Και το βασικότερο πρόβλημα εστιάζετε στο στήθος...

GEORGEXX1
17-05-10, 23:49
αυτο ειναι ενα κοματι απο το πργραμα ογκου 3 που ποσταρισε ο γιαννης1
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ





Πρόγραμμα όγκου #3
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΓΚΟΥ ΝΕΟ

ΣΤΗΘΟς
1.ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΟΡΙΖΟΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ 20-15-10-6-10
2.ΠΙΕΣΕΙς ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ ΠΑΓΚΟ ΑΛΤΗΡΩΝ 15-10-6-10
3.ΠΕΚ ΝΤΕΚ 15-10-6-10
4ΠΟΥΛ ΟΒΕΡ 15-15-15

Για 15 μερες

killer85
18-05-10, 01:31
Θα το δοκιμάσω αύριο κίολας και θα σας πω εντυπώσεις...

Ευχαριστώ...

killer85
18-05-10, 21:32
Δοκίμασα σήμερα το πρόγραμμα είναι καλό και δυνατό ένιωσα λίγο περισσότερο κάψιμο αλλά επειδή δεν ήξερα πως να φτιάξω τα κιλά για να αποδώσω τα μέγιστα έπαιξα με λιγότερα πιστεύω πως από βδομάδα θα δουλέψει καλύτερα...

GEORGEXX1
18-05-10, 23:19
Δοκίμασα σήμερα το πρόγραμμα είναι καλό και δυνατό ένιωσα λίγο περισσότερο κάψιμο αλλά επειδή δεν ήξερα πως να φτιάξω τα κιλά για να αποδώσω τα μέγιστα έπαιξα με λιγότερα πιστεύω πως από βδομάδα θα δουλέψει καλύτερα...

θα βαζεις σε καθε σετ τοσα κιλα οσα που η δυο τελευταιες επαναληψεις να σου βγαινουν με το ζορι.
Σιγα-σιγα θα βγαλεις ακρη.

killer85
20-05-10, 00:57
Λοίπον σήμερα ήμουν αρκετά πιο πιασμένος στο στήθος, φαίνετε πως δούλεψε... αλλά περισσότερο πιασμένος ήμουν από την "ρόγα" μέχρι τον ώμο ενώ πολύ λίγο στο κέντρο...

Να προσθέσω τίποτα ανοίγματα ή τίποτα άλλο, δυστηχώς το γυμναστήριο έχει fly αντί για mpek ntek και αυτό δεν με πιάνει τόσο?