PDA

Επιστροφή στο Forum : sos! προβλημα??? sos!



mike1987
19-05-10, 14:37
παιδια καλησπερα θα ηθελα εγκαιρως τη βοηθεια σας!!! και ευχαριστω εκ των προταιρων! ξεκιναω γραμμωση.. στη διατροφη ολα καλα... στην προπονηση ειναι το θεμα... επειδη ειμει μουσικος, αναγκαζομαι να εχω τρεις φορες την εβδομαδα ελευθερες (λογω συναυλιων) για προπονηση.. την αεροβια την προλαβαινω το πρωι κανονικα μια χαρα...

αλλα αυτες οι τρεις μερες, ειναι κολλητα..... π.χ. δευτερα-τριτη-τεταρτη... υπαρχει προβλημα να κανω προπονηση με βαρη τρεις μερες συνεχομενα? μετα εχω τεσσερα off. τι λετε? το καλυτερο στην περιπτωση μου λογω χρονου, ειναι τρεις μερες συνεχομενα, το πρωι αεροβια το μεσημερι βαρη.. τι λετε, θα επηρεασει την ''αναπτυξη''-γραμμωση? θα εχω και συμπληρωματα πρ. αμιν. οποτε θα υπαρξει αναρωση.. ευχαριστω για τον χρονο σας...!:thumbup:

KATERINI 144
19-05-10, 14:39
απο το τίποτα καλα ειναι και ετσι, μονο διαχωρισε σωστα τις μυικές ομαδες ανα ημερα.

mike1987
19-05-10, 14:45
απο το τίποτα καλα ειναι και ετσι, μονο διαχωρισε σωστα τις μυικές ομαδες ανα ημερα.

π.χ. να βαλω στηθος-πλατη
χερια
ωμους ποδια??
τι προτεινεις?
σε ευχαριστω για την απαντηση σου!:)

KATERINI 144
19-05-10, 14:55
στήθος+εμπρός ώμους
πόδια
πλάτη+πίσω ώμους

χερια αστα για αργοτερα που θα μπορεις να κανεις σωστο προγραμμα,
αν επιμενεις κανε μια ασκηση τρικεφαλους στο τελος του προγραμματος στηθους και μια δικεφαλους στο τελος απο την πλατη.

pan0z
19-05-10, 14:55
π.χ. να βαλω στηθος-πλατη
χερια
ωμους ποδια??
τι προτεινεις?
σε ευχαριστω για την απαντηση σου!:)

Το κλασικο split ειναι : Στηθος-δικεφαλο,Πλατη-τρικεφαλο,ωμους-ποδια.
Αν και το ωμους-ποδια ποτε δεν πιστευα οτι ειναι καλο αλλα το θεμα ειναι τι στοχους εχεις εσυ και ποσο εμφαση θες να δωσεις στα ποδια.

mike1987
19-05-10, 17:23
στήθος+εμπρός ώμους
πόδια
πλάτη+πίσω ώμους

χερια αστα για αργοτερα που θα μπορεις να κανεις σωστο προγραμμα,
αν επιμενεις κανε μια ασκηση τρικεφαλους στο τελος του προγραμματος στηθους και μια δικεφαλους στο τελος απο την πλατη.

λεω να κανω....

στηθος-εμπρ. και πλαγιους ωμους-2 ασκ. δικεφ. 1 στον επικληνη 1 σφυρια

ποδια

πλατη-οπισθ. δελτ.(ωμους)-2 ασκ. τρικ. γαλλικες και πιεσεις με κλειστη λαβη....

τα σετ στα χερια 3 λειτουργικα...

τι λετε?