PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για Λιποδιαλύτες



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

deluxe
22-06-10, 22:31
Αν ειναι η πρωτη φορα που παιρνεις λιποδιαλυτη ξεκινα με Lipo6. Το αλλο ειναι πιο δυνατο.

Η καρνιτινη δε βοηθαει και πολυ..

deluxe
22-06-10, 23:49
Αποψη μου :

mitotropin>cytolean>lipo6

Δε ξερω βεβαια το lipo6 black τι ρολο παιζει.

GEORGEXX1
22-06-10, 23:58
Αν θελεις ριξε και μια ματια εδω.

http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=98:2009-09-25-06-46-38&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

beatshooter
23-06-10, 00:14
Τωρα καλοκαιρι που πιανω δουλεια λεω να παιξω πολυ με διατροφη κατα βαση κ επειτα αεροβιο κ μετα λιγα βαρη σπιτι.Σκεφτομαι να παρω λιποτροπικο.Τι λετε θα βοηθησει η να το αφησω οταν θα εχω την δυνατοτητα να παω γυμναστηριο?

deluxe
23-06-10, 00:17
Αμα θελεις κατι χαλαρο παρε το stack2 απο MDY.

beatshooter
23-06-10, 00:28
Αμα θελεις κατι χαλαρο παρε το stack2 απο MDY.

Να σημειωσω πως εχω παρει μονο cla κ αυτο πριν κανα 2 μηνες.

Με αυτο που λες θα δω διαφορα?[εννοειτε σωστη διατροφη κ αεροβιο(κολυμπι/τρεξιμο/ποδηλατο)]

geoland
23-06-10, 00:52
Ειδα αυτο το ποστ και ειπα να γραφτω...Ηθελα να πω σχετικα με τα ΕCA υπαρχει προιον που κυκλοφορει νομιμα 100% στην αγορα αλλα οχι στην ελλαδα...Προσωπικα εγω το χρησιμοποιω ακριβως οπως λενε οι οδηγιες του και το συστημα κανει τρομερη δουλεια...Βεβαια μεγιστη ληψη ειναι για ενα μηνα μετα διακοπη για ενα μηνα και παει λεγοντας...Μια χαρα τα βρηκα μια χαρα τα αγορασα...:))))))

sTeLaKoS
23-06-10, 14:02
Απλα εχω προβλημα με την υπηρεσια μου, δε μπορω να παιρνω 3 καψουλες το απογευμα που λεει. Θα με βοηθουσε ενα λιποδιαλυτης που θα τον επαιρνες μονο το πρωι..

Τι δουλειά είναι αυτή που δε μπορείς να πάρεις 3 χάπια;
Αν δε θες να σε δούνε πας στη τουαλέτα και τα πίνεις.

Εννοείς μήπως κάτι άλλο και δε κατάλαβα καλά;

deluxe
23-06-10, 14:36
Μπορει και να μη μπορω να παω καθολου στη τουαλετα.. Ισως ειμαι εν' κινησει..

sTeLaKoS
23-06-10, 14:47
Οκ. Τη λύση θα τη βρεις μόνος σου.


Αυτό που θα σου πω εγώ είναι πως στα λιποδιαλυτικά προϊόντα δε μπορείς να παίζεις με τις δόσεις, ούτε με τη συχνότητα, ούτε με τη ποσότητα τους. Για να λειτουργήσει η θερμογέννεση, πρέπει να τηρείς κατά γράμμα τις οδηγίες.

lef
23-06-10, 18:39
Οκ. Τη λύση θα τη βρεις μόνος σου.


Αυτό που θα σου πω εγώ είναι πως στα λιποδιαλυτικά προϊόντα δε μπορείς να παίζεις με τις δόσεις, ούτε με τη συχνότητα, ούτε με τη ποσότητα τους. Για να λειτουργήσει η θερμογέννεση, πρέπει να τηρείς κατά γράμμα τις οδηγίες.

Στελιο εγς περνω το μιτοτροπιν και η μονη οδηγια που δεν τηρω ειναι η 2η δοση μετα απο 6-8 ωρες.το παιρνω περιπου στις 10 γιατι με βολευει περισσοτερο με το προγραμμα διατροφης και γυμναστικης μου ωστε να ειμαι νυστικος.για την ακριβεια τρωω,μετα απο 2 ωρες προπονηση και μεσα στην προπονηση μιση ωρα πριν το ποστ περνω τα 3 χαπακια.πως σου φαινεται?

deluxe
23-06-10, 22:52
Κατι αλλο τοτε εκτος απο το mitotropin; Cyto;

Devil
23-06-10, 22:54
Κατι αλλο τοτε εκτος απο το mitotropin; Cyto;

oxy elite pro

lef
23-06-10, 22:57
Στελιο εγω περνω το μιτοτροπιν και η μονη οδηγια που δεν τηρω ειναι η 2η δοση μετα απο 6-8 vρες.το παιρνω περιπου στις 10 γιατι με βολευει περισσοτερο με το προγραμμα διατροφης και γυμναστικης μου ωστε να ειμαι νυστικος.για την ακριβεια τρωω,μετα απο 2 ωρες προπονηση και μεσα στην προπονηση μιση ωρα πριν το ποστ περνω τα 3 χαπακια.πως σου φαινεται?

devil μηπως μπορεις να μ βοηθησεις στο ερωτημα μου γιατι με ενδιαφερει αρκετα.ευχαριστω:green:

sTeLaKoS
24-06-10, 12:48
Στελιο εγς περνω το μιτοτροπιν και η μονη οδηγια που δεν τηρω ειναι η 2η δοση μετα απο 6-8 ωρες.το παιρνω περιπου στις 10 γιατι με βολευει περισσοτερο με το προγραμμα διατροφης και γυμναστικης μου ωστε να ειμαι νυστικος.για την ακριβεια τρωω,μετα απο 2 ωρες προπονηση και μεσα στην προπονηση μιση ωρα πριν το ποστ περνω τα 3 χαπακια.πως σου φαινεται?


Γιατί δε το παίρνεις μισή ώρα πριν τη προπόνηση ώστε να σου δώσει και μπουστ;
Αν δε σου βγαίνουν οι ώρες μετακίνησε κανένα μισάωρο το γεύμα σου..

lef
24-06-10, 13:06
Γιατί δε το παίρνεις μισή ώρα πριν τη προπόνηση ώστε να σου δώσει και μπουστ;
Αν δε σου βγαίνουν οι ώρες μετακίνησε κανένα μισάωρο το γεύμα σου..

Γιατι λογω δουλειας συνηθως εκεινο το γευμα ειναι ενα shaker και θα πεινασω αρκετα στην προπονηση αν το παρω νωρις.θα το δοκιμασω παντως και θα σ πω:thumbup:

Devil
24-06-10, 15:12
devil μηπως μπορεις να μ βοηθησεις στο ερωτημα μου γιατι με ενδιαφερει αρκετα.ευχαριστω:green:

sorry lef δεν το ειχα δει:green:

παρε το shake 2,5 ωρες πριν απο την προπο και μιση ωρα πριν την προπο το mitotropin

gmalamos
24-06-10, 16:50
Παιδες μηπως γνωριζει κανενας αν οι λιποδυαλιτες ειναι διουρητικοι??Το λεω γιατι πολυ τουαλετα ρε παιδακι μου...Γνωριζω οτι η καφεινη που περιεχουν ειναι διουρητικη..Της on παιρνω thermocuts.Μηπως ξερει κανεις??

Devil
24-06-10, 17:18
μερικα συστατικα ειναι, δεν ξερω για το συγκεκριμενο βεβαια

lef
24-06-10, 17:45
sorry lef δεν το ειχα δει:green:

παρε το shake 2,5 ωρες πριν απο την προπο και μιση ωρα πριν την προπο το mitotropin

thanks devil,αυτο εκανα σημερα και βγηκε μια χαρα η προπονηση αν και στην 45 λεπτα αεροβια δεν εβλεπα την ωρα να πιω το ποστ γιατι με εκοψε μια πεινα προς το τελος:toast:

deluxe
26-06-10, 17:46
Υπαρχει λιποδιαλυτης που να μην εχει καθολου καφεΊνη και γενικα να μην εχει διεγερτικα;

Εκτος απο cla,καρνιτινες κτλ..

Ή μετα ξεφευγουμε και παμε στα θερμογενετικα και λιποδιαλυτες που παιζουν με ενζυμα και θυροειδη;

noz1989
26-06-10, 19:57
Υπαρχει λιποδιαλυτης που να μην εχει καθολου καφεΊνη και γενικα να μην εχει διεγερτικα;

Εκτος απο cla,καρνιτινες κτλ..

Ή μετα ξεφευγουμε και παμε στα θερμογενετικα και λιποδιαλυτες που παιζουν με ενζυμα και θυροειδη;

lean xtreme

Devil
26-06-10, 20:50
Υπαρχει λιποδιαλυτης που να μην εχει καθολου καφεΊνη και γενικα να μην εχει διεγερτικα;

Εκτος απο cla,καρνιτινες κτλ..

Ή μετα ξεφευγουμε και παμε στα θερμογενετικα και λιποδιαλυτες που παιζουν με ενζυμα και θυροειδη;

υπαρχουν αρκετα


αυτα ειναι τα μη ορμονικα

Coleus Forskohlii = καλο αλλα σε μακροχρονια χρηση σου ανεβαζει και την τεστο
Raspberry Ketones = σχετικα καλο,δεν εχω δει ιδιαιτερη διαφορα
Tetradecylthioacetic Acid (TTA) = ειναι στο προγραμμα για testing
Sesamin= λενε καλο, αλλα δεν θα το επαιρνα ουτε για αστειο,σκοτωνει την λιμπιντο

απο τα ορμονικα χωρις sides και με πολλα feedback

αυτο που λεει και ο noz1989 lean xtreme

lef
26-06-10, 20:56
Παιδια συντομα τελειωνω το κυκλο με μιτο και θα ξεκινησω για 1 μηνα το cytolean.λετε να κανω διαλλειμα μερικες μερες η να μπω κατευθειαν.και κατι αλλο,εχει παρει κανεισ τα τελευταια χαπια για τα νερα του μιτο?:toast:

deluxe
27-06-10, 06:55
Οταν λεμε ορμονικα; Παιζει με καποιες ορμονες; Να παρω απλα cla; Δε θελω καμμια επαφη με καφεϊνη,guarana,green tea κτλ..

Ουτε καφε πινω, ουτε coca cola.

Devil
27-06-10, 18:14
Οταν λεμε ορμονικα; Παιζει με καποιες ορμονες; Να παρω απλα cla; Δε θελω καμμια επαφη με καφεϊνη,guarana,green tea κτλ..

Ουτε καφε πινω, ουτε coca cola.

ναι με την κορτιζολη

το cla θελει μακροχρονια χρηση και αρκετα μεγαλες δωσεις θα σου κοστισει αρκετα

Jeik
27-06-10, 18:23
deluxe την περίπτωση να πίνεις ένα σκέτο καφέ το πρωί και να πηγαίνεις για πρωινή αερόβια την έχεις σκεφτεί?φτιάξε και μια σωστή διατροφή και είσαι οκ..έχεις ρωτήσεις για όλους τους λιποδιαλύτες..κάνε το πιο απλό πράγμα να τελειώνουμε;)

deluxe
27-06-10, 23:36
Πριν λιγο ειπα οτι δε θελω καθολου καφεϊνη..

CROCOJET
27-06-10, 23:40
Πριν λιγο ειπα οτι δε θελω καθολου καφεϊνη..

Αν δεν κάνω λάθος φίλε όλοι οι λιποδιαλυτες περιέχουν διεγερτικές ουσίες. Οπότε, αν δεν θέλεις καφείνη λόγω αυτής της δράσης της, καλό θα είναι να εξετάσεις προσεκτικά τα συστατικά των προιόντων αυτών.

Devil
27-06-10, 23:57
Αν δεν κάνω λάθος φίλε όλοι οι λιποδιαλυτες περιέχουν διεγερτικές ουσίες. Οπότε, αν δεν θέλεις καφείνη λόγω αυτής της δράσης της, καλό θα είναι να εξετάσεις προσεκτικά τα συστατικά των προιόντων αυτών.

οχι ολοι υπαρχουν και χωρις διεγερτικα;)

gmalamos
28-06-10, 14:55
ποσα caps απο το λιποδιαλυτη on thermocuts μπορω να παιρνω??αρχισα με 1 το πρωι και ενα το μεσημερι τη δευτερη εβδομαδα πηρα 2 πρωι 2 μεσημερι τωρα παιρνω μετα απο 4 βδομαδες 2 πρωι 2 μεσημερι και 2 απογευμα..Το κουτι λεει 4 caps το πρωι και 4 το απογευμα ενω αναφαιρει να μην υπερβουμε τα 12..Μηπως εχει κανεις αναλογη εμπειρια??ευχαριστω..

Mitsen
28-06-10, 20:46
deluxe την περίπτωση να πίνεις ένα σκέτο καφέ το πρωί και να πηγαίνεις για πρωινή αερόβια την έχεις σκεφτεί?φτιάξε και μια σωστή διατροφή και είσαι οκ..έχεις ρωτήσεις για όλους τους λιποδιαλύτες..κάνε το πιο απλό πράγμα να τελειώνουμε;)
:thumbup::thumbup:

Όταν έψαχνα και εγώ για κάποιο λιποδιαλυτικό -αν θυμάμαι καλά- σχεδόν όλα είχαν καφεΐνη, η μπας περίπτωση κάποιο άλλο διουρητικό.
Ντελούξ αυτό που σου προτείνει ο Jeik είναι το μονο ακίνδυνο, οικονομικό και πρακτικό;)

jojohnie86
28-06-10, 22:41
Καλησπερα σε ολους.Συγχαρητιρια για το πολυ χρησιμο site που δημιουργησατε.Θα ηθελα την γνωμη σας. Ειμαι 24 χρονων 1 85 και ημουν 110 κιλα με αρκετο λιπος.μετα απο διαιτα και γυμναστικη εχω φτασει στα 95 και ειμαι σε πολυ καλυτερη κατασταση αλλα χρειαζομαι βοηθεια για το χασιμο του λιπους.ξερει κανεις να μου προτεινει καποιο αποτελεσματικο και ασφαλες λιποδιαλυτη? ευχαριστω εκ τον προτερων..

Mitsen
29-06-10, 02:04
Καλησπερα σε ολους.Συγχαρητιρια για το πολυ χρησιμο site που δημιουργησατε.Θα ηθελα την γνωμη σας. Ειμαι 24 χρονων 1 85 και ημουν 110 κιλα με αρκετο λιπος.μετα απο διαιτα και γυμναστικη εχω φτασει στα 95 και ειμαι σε πολυ καλυτερη κατασταση αλλα χρειαζομαι βοηθεια για το χασιμο του λιπους.ξερει κανεις να μου προτεινει καποιο αποτελεσματικο και ασφαλες λιποδιαλυτη? ευχαριστω εκ τον προτερων..
Καλησπέρα φιλε και καλός ήρθες στην forum.:welcome:
Περνα να πεις ένα γεια από τα new members.

Εγώ θα σου πρότεινα να έφτιαχνες ένα διατροφικό πλάνο (δεν ξέρω αν έχεις) μαζί με λίγη αερόβια. ύστερα από ένα επίπεδο και έπειτα όπου θα έχεις πραγματικά κολλήσει στα ίδια κιλά τότε να στραφείς σε κάποιο λιποδιαλυτικό. σκεψουτο σαν το τελευταίο σου δυνατό χαρτί.;)

dhmhtrhs
29-06-10, 14:43
Οι λιποδιαλυτες για μενα βοηθανε σε ενα αρκετα προχωρημενο σταδιο και με εναν συντεστη του 1%...στην περιπτωση σου χρειαζεσαι μια σωστη διατροφη και αεροβιο..καποια συστατικα που μπορει να σε βοηθησουν αλλα και παλι μονο εφοσον τηρεις τα αλλα 2 ειναι η καφεινη,το πρασινο τσαι και η καρνιτινη!!

Panas
05-07-10, 23:01
παιδια εγώ θέλω να ρωτήσω τι λυποδιαλίτη μου συστήνεται για κοπέλες να παρω για να δωσω που θα βοηθήσει. Σκεφτομαι για λιπο 6 αλλα θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας μπορει να κάνω κανενα λαθος. Εθχαριστώ

Polyneikos
05-07-10, 23:19
Υπαρχει Lipo6 Her,γυναικεία εκδοση δηλαδη...

Panas
05-07-10, 23:27
κανοθν δουλεια φιλε μου, η μου συστήνεις κατι αλλο?

aggelos-kol
06-07-10, 01:09
λιγι βοι8εια ρε παιδια! πειτε μου εναν καλο λιποτροπικο-λιποδυαλιτι η απωσ αλλιωσ λεγεται τελος παντον..

manos_
06-07-10, 01:34
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8523

Διαβασε ολο αυτο και οταν καταλαβεις πεντε πραγματα διαλεξε εναν και ποσταρε τον ξανα εδω και θα σου πουμε την γνωμη μας.Βεβαια θα σου πουνε για διατροφη κτλ αλλα αφου θα τον παρεις που θα τον παρεις ε ας παρεις κατι στο επιπεδο σου.

aggelos-kol
07-07-10, 16:40
το sida ειναι διαθεσιμο και στιν ελλαδα? αν ναι ποσο κοστιζει?

Slan9e
18-07-10, 02:13
Εχω χρησιμοποιησει 2-3 φορες λιποδιαλυτες, απο τα παλια καλα hydroxycut αυτα με ephedra (οτι και να λετε δουλευανε!:thumbup:) xenadrine rfa-x, και τωρα 8α παρω ενα κουτακι lipo6 advanced και οπως και τα προηγουμενα πιστευω οτι 8α με βοηθησει και αυτο,
αλλα το θεμα μου ειναι οι στοχοι.
Τι εννοω? ειμαι 1.75, 72 κιλα με αρκετα εμφανεις κοιλιακους (οι κατω κατω ειναι λιγο θαμποι) και ελπιζω οτι οι λιποδιαλυτες θα με γραμμωσουν καλυτερα, ακομα ελπιζω να αποφυγω καποια εξαντλητικη διαιτα και μα μην με νοιζει για 100 θερμιδες πανω απο τον καθημερινο μου στοχο.
Νεο μελος ειμαι κ διαβαζω οσο μπορω και βλεπω αρκετο ενδιαφερον για λιποδιαλυτες απο ατομα που θελουν να χασουν 10 και 20 κιλα, και αναρωτιεμαι αν το να κανεις κυκλους λιποδιαλυτων για το διαστημα που θα παρει να χασει καποιος 20 κιλα ειναι υγιες? και ποσο θα βοηθησουν?
και μετα τι θα γινει? θα τους περνει ες αει?
Μηπως τελικα πρεπει να ριχτει περισσοτερη προσοχη στη διετα μονιμα και μετα για το κατι extra οι λιποδιαλυτες?

ολα τα μη φυσικα συμπληρωματα (κ δεν μιλαω για πρωτεινη) πιστευω οτι κρυβουν τους μακροχρονιους κινδυνους τους και ας μην ξεχναμε οτι οι αθλητες πολλες φορες εχουν παθει "ζημιες" απο φαινομενικα ακινδυνα ,για την εκαστωτε εποχη, σκευασματα και ας εχουν κ 5 γιατρους πανω απο το κεφαλι τους..

TEFAAtzis
18-07-10, 02:37
Εχω χρησιμοποιησει 2-3 φορες λιποδιαλυτες, απο τα παλια καλα hydroxycut αυτα με ephedra (οτι και να λετε δουλευανε!:thumbup:) xenadrine rfa-x, και τωρα 8α παρω ενα κουτακι lipo6 advanced και οπως και τα προηγουμενα πιστευω οτι 8α με βοηθησει και αυτο,
αλλα το θεμα μου ειναι οι στοχοι.
Τι εννοω? ειμαι 1.75, 72 κιλα με αρκετα εμφανεις κοιλιακους (οι κατω κατω ειναι λιγο θαμποι) και ελπιζω οτι οι λιποδιαλυτες θα με γραμμωσουν καλυτερα, ακομα ελπιζω να αποφυγω καποια εξαντλητικη διαιτα και μα μην με νοιζει για 100 θερμιδες πανω απο τον καθημερινο μου στοχο.
Νεο μελος ειμαι κ διαβαζω οσο μπορω και βλεπω αρκετο ενδιαφερον για λιποδιαλυτες απο ατομα που θελουν να χασουν 10 και 20 κιλα, και αναρωτιεμαι αν το να κανεις κυκλους λιποδιαλυτων για το διαστημα που θα παρει να χασει καποιος 20 κιλα ειναι υγιες? και ποσο θα βοηθησουν?
και μετα τι θα γινει? θα τους περνει ες αει?
Μηπως τελικα πρεπει να ριχτει περισσοτερη προσοχη στη διετα μονιμα και μετα για το κατι extra οι λιποδιαλυτες?

ολα τα μη φυσικα συμπληρωματα (κ δεν μιλαω για πρωτεινη) πιστευω οτι κρυβουν τους μακροχρονιους κινδυνους τους και ας μην ξεχναμε οτι οι αθλητες πολλες φορες εχουν παθει "ζημιες" απο φαινομενικα ακινδυνα ,για την εκαστωτε εποχη, σκευασματα και ας εχουν κ 5 γιατρους πανω απο το κεφαλι τους..

εννοειται φιλε μου !!!

deluxe
18-07-10, 03:26
Παντως το μιτοτροπιν που παιρνω τωρα σε διακοπες ( για το μονο λογο, οτι μπορω να παιρνω σωστα τις δοσεις, επειδη εχω ελευθερο χρονο ολη την ημερα ), αν και δε κανω σωστη διατροφη, δε βαζω καθολου κιλα. Κανω ελαχιστα βαρη και κολυμπι μονο απο αεροβια. Πιστευω οτι αν και το αδικω παρα πολυ αυτον τον ισχυρο λιποδιαλυτη, εντουτοις κανει αρκετα καλη δουλεια. Υπο αλλες προϋποθεσεις, μετα απο 25 ημερες αδειας χωρις τον λιποδιαλυτη, σιγουρα θα ημουν ανεβασμενος κατα 2-4 κιλα, οπως ειχε γινει και περυσι!!

Slan9e
18-07-10, 16:50
Δεν διαφωνω καθολου για το οτι καποιοι λιποδιαλυτες δουλευουν, ισα ισα. Απλα κατα την δικη αποψη, τον σωματοτυπο μου κτλ, τα 3 παραπανω κιλα ειναι 1-1,1/2 μηνας παραπανω διετα και δεν πιστευω οτι αξιζει να φορτωνεις το σωμα σου με κατι κανα 6μηνο για να γλυτωσεις αυτο τον μηνα..πιστευω πως μεχρι να βρεθει καποιος στο 12-14% λιπος καλυτερα ειναι να το κανει φυσικα ή εστω με ενα κυκλο λιποδιαλυτων / εξαμηνο για το σοκ.

Η δικη μου προσωπικη αποψη παντα, ουτε ειδικος ειμαι, ουτε αθλητης, απλα ξερω τι δουλευει πανω μου.

Tasos Green
18-07-10, 22:47
αφου οι κοιλιακοι σου φαινονται καλυτερο θα ηταν να προσεξεις λιγο περισοτερο την διατροφη σου... να τρως "καθαρα" και συστηματικα και τα αποτελεσματα θα ερθουν χωρις λιποδιαλυτες... και χωρις να παιζεις με τις ορμονες σου...

arisfwtis
19-07-10, 00:09
αν κανεις πρωινο αεροβιο το λιποτροπικο το παιρνεις 30 πριν και κανεις αεροβιο?
η το παιρνεις 30 μετα τρως και μετα αεροβιο?

deluxe
19-07-10, 00:19
Καλυτερα πριν το αεροβιο.

arisfwtis
19-07-10, 00:20
ναι πριν σιγουρα εννοω το παιρνω και παω τρεχω

η


το παιρνω τρωω και παω τρεχω
?

Tasos Green
19-07-10, 00:28
αν κανεις πρωινο αεροβιο το λιποτροπικο το παιρνεις 30 πριν και κανεις αεροβιο?
η το παιρνεις 30 μετα τρως και μετα αεροβιο?

ειναι οτι καλυτερο να περνεις τους λιποδιαλυτες μιση ωρα πριν την πρωινη αεροβια νυστικος (η πριν την προπονηση παλι με αδειο στομαχη)... ο οργανισμος μη εχοντας γεματες τις ενεργειακες "αποθηκες" του καιει λιπος και μαζι με τα συστατικα του λιποδιαλυτη αυξανετε ο ρυθμος αποδεσμευσης του λιπους και αυτο ειναι το ζητουμενο...

arisfwtis
19-07-10, 00:31
thx φιλε μου:thumbup:

antreasg3
25-07-10, 04:43
Παιδια τι λεει το adrenalean της bio-rhythm ? Περιεχει και 25mg synephrine , yohimbe , hoodia και καποια αλλα βοτανα..

stauros0020
25-07-10, 23:57
σκεφτομαι να συνδιασω καρνιτινη cla και green tea αντι για καποιον λυποδιαλυτη ειναι καλη ιδεα?
η καλυτερα να παρω καποιον απο αυτους STACKER 2 ,TOTAL THERMO / 100 caps (WARRIORLAB),RIPPED FAST /120 caps (UNIVERSAL),CYTOLEAN V2 / 90 tabs (GASPARI) ,Weider - Ultra Burner II η καποιον αλλο? επηδη παιρνω πρωυη φορα ψαχνω κατι light,προτεινετε μου κατι .ευχαριστω.

Roid Rage
26-07-10, 19:40
Παιδια τι λεει το adrenalean της bio-rhythm ? Περιεχει και 25mg synephrine , yohimbe , hoodia και καποια αλλα βοτανα..

To adrenalean της Bio-rythm ειναι? Δεν ειναι της Driven Sports?
Παντως της DS ειναι πολυ καλο για την κατηγορια του.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
03-08-10, 14:37
τα λιποδιαλυτικα αν τα παρει καποιος σε περιοδο ογκου βοηθουν να χαθει καποιο ποσοστο λιπους απτο σωμα? γενικα τα λιποδιαλυτικα απο μονα τους βοηθουν στην καυση του λιπους (αναφερομαι μονο για τα αποτελεσματα των λιποδιαλυτικων και οχι για αεροβια προπονα)!!

Τ.Ε.Φ.Α.Α
03-08-10, 14:42
αυτο ουσιαστικα που θελω να μαθω ειναι το εξης, τα λιποδιαλυτικα καινε το λιπος που υπαρχει ηδη στο σωμα μας? πχ εγω εχω ενα ποσοστο λιπους 18% ας πουμε ...ο λιποδιαλυτης και η αεροβια που κανω(2 φορες τη βδομαδα) θα με βοηθησουν να μειωσω αυτο το ποσοστο? κανουν δουλεια τελικα?

TEFAAtzis
03-08-10, 14:45
ρε συναδελφε τι ρωτας συνεχεια???Η διατροφη ειναι το σημαντικοτερο,λες πχ σε περιοδο ογκου αν θα σε βοηθησουν να χασεις λιπος,η απαντηση ειναι οχι.Με υπερθερμιδικη διατροφη και σκετο λιποδιαλυτη ΔΕΝ χανεις λιπος

manos_
03-08-10, 18:47
αυτο ουσιαστικα που θελω να μαθω ειναι το εξης, τα λιποδιαλυτικα καινε το λιπος που υπαρχει ηδη στο σωμα μας? πχ εγω εχω ενα ποσοστο λιπους 18% ας πουμε ...ο λιποδιαλυτης και η αεροβια που κανω(2 φορες τη βδομαδα) θα με βοηθησουν να μειωσω αυτο το ποσοστο? κανουν δουλεια τελικα?

Οχι γιατι καλυπτεις τις θερμιδες που χρειαζετε το κορμι σου για να συντηρησει το βαρος του.Αν κανεις διαιτα και βαλεις λιποδιαλυτη κατι θα χασεις.Μονο νερα θα χασεις απο τις διουρητικες ουσιες που θα τα παρεις αμεσως πισω.

Bane
06-08-10, 23:20
Στην υπερκαλύτερη με τα ισχυρότερα λιποδυαλυτικά (πολλά stims+thyroidals+vallinoid receptor agonists) να ανεβεί η καθημερινή απώλεια θερμίδων 20%. Αν αυτό το καλύπτεις με περισσότερο φαί δεν γίνεται τπτ

Andrikos
06-08-10, 23:47
Στην υπερκαλύτερη με τα ισχυρότερα λιποδυαλυτικά (πολλά stims+thyroidals+vallinoid receptor agonists) να ανεβεί η καθημερινή απώλεια θερμίδων 20%. Αν αυτό το καλύπτεις με περισσότερο φαί δεν γίνεται τπτ


Δηλαδή από τις 2000 στις 2400. Προσωπικά αμφιβάλλω , αλλά δεν έχει να λέει.

Υπάρχει κάποιος λόγος να τα παραθέτουμε όλα αυτά σαν επιλογή σε ένα φόρουμ που μπαίνουν πιτσιρακάδες? Καμία σύνεση στο πώς διαχειριζόμαστε τις γνώσεις στα φαρμακευτικά ? Σωστή διατροφή και προπόνηση δεν ακούγονται και πολύ ευχάριστα από την άλλη.

beefmeup
06-08-10, 23:49
ναι δεν υπαρχει,αντιθετως μπορουν να γραφουν εδω μεσα μονο πυρινικοι φιλολογοι,κ "πιστημονες".

Qlim4X
07-08-10, 00:11
τι γνωμη εχετε για το sida?

Bane
11-08-10, 00:28
Υπάρχει κάποιος λόγος να τα παραθέτουμε όλα αυτά σαν επιλογή σε ένα φόρουμ που μπαίνουν πιτσιρακάδες? Καμία σύνεση στο πώς διαχειριζόμαστε τις γνώσεις στα φαρμακευτικά ? Σωστή διατροφή και προπόνηση δεν ακούγονται και πολύ ευχάριστα από την άλλη.

Για τα πολύ hardcore υπάρχει η κατηγορία χημικη υποστήριξη που δεν μπένουν οι πιτσιρικάδες.Κατα τα άλλα είναι το section συμπληρώματα άρα μιλάμε για συμπληρώματα, όσοι θέλουν να μάθουν πως να κάνουν σωστή διατροφή ή προπόνηση μπορούν έυκολα να ανατρέξουν στα αντίστοιχα sections.

Bane
11-08-10, 00:30
τι γνωμη εχετε για το sida?

Το καλό Sida αποτελεί συμπαθητικό υποκατάστατο της εφεδρίνης. Το κακό είναι πως πλέον είναι πολύ πολύ δύσκολο να βρεις καλό sida.

noz1989
11-08-10, 12:49
Τα γνωστα sida, οπως της cnp Και της reflex,συγκαταλεγονται στα καλα sida? Γνωριζεις?

crow
11-08-10, 17:36
Τα γνωστα sida, οπως της cnp Και της reflex,συγκαταλεγονται στα καλα sida? Γνωριζεις?

Παλια η cnp ειχε το καλυτερο sida!!! τωρα δεν ξερω αν αλλαξε κατι.
Η reflex ειναι πολυ μετρια εταιρεια για να εχει καλο sida.
Eγω αν επαιρνα παλι cnp θα διαλεγα

Andrikos
11-08-10, 18:32
Για τα πολύ hardcore υπάρχει η κατηγορία χημικη υποστήριξη που δεν μπένουν οι πιτσιρικάδες.Κατα τα άλλα είναι το section συμπληρώματα άρα μιλάμε για συμπληρώματα, όσοι θέλουν να μάθουν πως να κάνουν σωστή διατροφή ή προπόνηση μπορούν έυκολα να ανατρέξουν στα αντίστοιχα sections.

Το ότι μιλάμε για συμπλήρωματα δεν σημαίνει ότι είναι πακοτίνια και δεν υπάρχει δυναμικό για προβλήματα υγείας , ειδικά αν μιλάμε για παιδιά 18 χρόνων οτιδήποτε γράφεται σε αυτά τα φόρουμ είναι γνωστό ότι υπερμεγεθύνεται αφού παιδεία για σωστή χρήση ακόμα και της καφείνης είναι ανύπαρκτη πόσο μάλλον γνώση ενδοκρινολογίας και φυσιολογίας ή έστω λίγη σύνεση. Δυστυχώς η πραγματικότητα είναι ότι οι καταχρήσεις των συμπληρωμάτων είναι πολλές και με το να δίνουμε ιδέες δεν βοηθούμε στο να γίνουν λιγότερες.

Επί της ουσίας, ακόμα και "λίγα" διεγερτικά κάθε μέρα μπορούν να συνεισφέρουν σε επινεφριδιακή κόπωση. Οι πληροφορίες για το τι είναι υπάρχουν στο διαδίκτυο για όσους ενδιαφέρονται. Καλώς ή κακώς τίποτα δεν αντικαθιστά την διατροφή και την προπόνηση και τα συμπληρώματα μπορούν να κάνουν τα πράγματα χειρότερα και σε καμία περίπτωση δεν ειναι ακίνδυνα επειδή δεν έχουν το δακτύλιο της χοληστερόλης

KATERINI 144
11-08-10, 18:51
Andrikos καλα τα λες αλλα σε αυτη την ερωτηση:


αυτο ουσιαστικα που θελω να μαθω ειναι το εξης, τα λιποδιαλυτικα καινε το λιπος που υπαρχει ηδη στο σωμα μας? πχ εγω εχω ενα ποσοστο λιπους 18% ας πουμε ...ο λιποδιαλυτης και η αεροβια που κανω(2 φορες τη βδομαδα) θα με βοηθησουν να μειωσω αυτο το ποσοστο? κανουν δουλεια τελικα?

τη διαφορετικο απο αυτο που ειπαν τα παιδια ποιο πανω ειναι σωστο να απαντήσεις?

noz1989
11-08-10, 20:56
Παλια η cnp ειχε το καλυτερο sida!!! τωρα δεν ξερω αν αλλαξε κατι.
Η reflex ειναι πολυ μετρια εταιρεια για να εχει καλο sida.
Eγω αν επαιρνα παλι cnp θα διαλεγα

Καπως ετσι τα ξερω και εγω!
Thank you trainer!!

Andrikos
12-08-10, 11:06
Andrikos καλα τα λες αλλα σε αυτη την ερωτηση:



τη διαφορετικο απο αυτο που ειπαν τα παιδια ποιο πανω ειναι σωστο να απαντήσεις?

Ναι, ότι ανέφερα περί επινεφριδιακής κόπωσης στο τελευταίο ποστ. Αν κάποιος είναι στο 18% λέει πολλά για την διατροφή του ή/και την μυική του μάζα, επίσης αν αρχίσει τα διεγερτικά από τόσο νωρίς τότε στο 12 θα έχει "καεί" και τότε τα διεγερτικά θα του είναι απαραίτητα μόνο και μόνο για να μην τον παίρνει ο ύπνος. Η όρεξη, η διάθεση, ο ύπνος και η ευεξία διαταράσσονται όταν δεν υπάρχει αίσθηση σύνεσης στο θέμα των διεγερτικών.

zaxariasXtv
17-08-10, 11:57
με διατροφη και χαλαρη ασκηση κοιλιακων και καμψεων τι να παρω απο λιποτροπικα για να με βοηθησουν αμεσα ωστε να χασω αρκετα κιλα που θελω να χασω να σημειωσω οτι δεν εχω τπτ απο χοληστερινες κολπα τετια ειμαι υγειης 100% και τα στατς μου ειναι 1,72 86 κιλα οποτε θελω να χασω μια 20αδα ανετα...

πιο μου προτεινετε για σιγουρο και αμεσω αποτελεσμα
ευχαριστω

gefil
17-08-10, 12:39
με διατροφη και χαλαρη ασκηση κοιλιακων και καμψεων τι να παρω απο λιποτροπικα για να με βοηθησουν αμεσα ωστε να χασω αρκετα κιλα που θελω να χασω να σημειωσω οτι δεν εχω τπτ απο χοληστερινες κολπα τετια ειμαι υγειης 100% και τα στατς μου ειναι 1,72 86 κιλα οποτε θελω να χασω μια 20αδα ανετα...

πιο μου προτεινετε για σιγουρο και αμεσω αποτελεσμα
ευχαριστω

Χωρίς να είμαι ειδικός - αφού υπάρχουν φίλοι σε αυτό το forum με πολύ υψηλότερο επίπεδο γνώσεων σε θέματα διατροφής και συμπληρωμάτων από εμένα που είμαι "νέος" στον χώρο - αλλά μέσω προσωπικών βιωμάτων, θα σου έλεγα ότι: Λιποτροπικά χωρίς συστηματική και προγραμματισμένη αερόβια άσκηση σε συνδιασμό με σωστή διατροφή να μην πάρεις. Δεν θα σου προσφέρει τίποτα ιδιαίτερο και θα "επιβαρύνεις" τον οργανισμό σου τσάμπα.

Αν έχεις σκοπό να εντάξεις τον οργανισμό σου σε ένα σωστό πλαίσιο εκγύμνασης και διατροφής (όχι δίαιτας) και απλά θέλεις να επιταγχύνεις - εν μέρει - τα αποτελέσματα, τότε "ΝΑΙ" πάρε ένα λιποτροπικό αμέσως μόλις ο οργανισμός σου αρχίσει να εντάσεται και να συνηθίζει τους ρυθμούς. Απλά πρόσεξε να είσαι συνεπής στις δοσολογίες και στο διάστημα αποχής (έναν μήνα on, έναν μήνα off). Posts για λιποτροπικά και απόψεις συναθλητών επί συγκεκριμένων προϊόντων υπάρχουν μπόλικες σε αυτό το forum. Θα βρείς τουλάχιστον 2-3 προϊόντα που έχουν δουλέψει σε άλλους...

Σου ξαναλέω όμως. Επειδή κάποτε κι εγώ κάπως έτσι σκεφτόμουν. Άκουγα την λέξη "λιποτροπικό" και νόμιζα ότι είναι ένα μαγικό χάπι που κοιμάσαι και καίει λίπος. Δεν είναι καθόλου έτσι. Το μεγαλύτερο μέρος της δουλειάς, πρέπει να το κάνεις εσύ με υπομονή και επιμονή. Επίσης, στην πλειονότητα τους, τα λιποτροπικά αναφέρουν προειδοποιήσεις ότι προορίζονται για προχωρημένους αθλητές. Δεν είναι ανάγκη να σε φοβίζει μία τέτοια ένδειξη αλλά σίγουρα δεν είναι και εντελώς τυχαία... ;-)

Άσε που το πιό σημαντικό από το να χάσεις 20 κιλά, είναι να αλλάξεις συνολικά τον τρόπο διατροφής σου και να εντάξεις την εκγύμναση στη ζωή σου. Ακόμα και αν δεν γίνεις ποτέ body-builder θα αποκτήσεις μία υγιέστερη και καλύτερη ζωή χωρίς πολλά περιττά κιλά.

zaxariasXtv
17-08-10, 15:35
σιγουρα το πιο σημαντικο ειναι να διορθωσω την διατροφη μου απλα θελω να μου δωσει ωθηση για να δω αλλαγες συντομα στον εαυτο μου οποτε επειδη με ξερω καλα θα παρω εξτρα θαρρος και θα αλλαξουν πολλα πραγματα

επερνα και παλαιοτερα οταν ασχολουμουν με τα βαρη απλα εχουν περασει τορα 8-9 χρονια και εχουν αλλαξει πιστευω ολα τα λιποτροπικα πρωτεινες γενικα ολα αυτα

κανω αρκετα εντονες ασκησεις κοιλιακων τουλαχιστον που προλαβενω και αυτες τις μερες λογικα θα ξεκινισω και γυμναστηριο

Lexo
17-08-10, 16:23
ξεκινα γυμναστηριο δωσε εμφαση σε ολες τις μυικες ομαδες φτιαξε μια καλη διατροφη δες μετα απο 2-3 μηνες πως λειτουργει ο οργανισμος σου τι αποτελεσματα εχεις και μετα ξανασκεψου του

Devil Randime
17-08-10, 17:25
Oι λιποδιαλυτες ρε παιδια τιγκα σε λευκινη και καφεινη δεν ειναι ή λεω βλακειες?... :unsure:
Τουλαχιστον αυτα στα φαρμακεια ειναι τιγκα απο αυτα μεσα.

Lexo
17-08-10, 17:52
για λευκινη δεν ειμαι σιγουρος αλλα καφεινη εχουν γαματες ποσοτητες και μερικα απο αυτα εχουν και εφεδρινη

Devil Randime
17-08-10, 18:00
Σιγουρα πρεπει να εχουν και λευκινη. Η λευκινη και τα παραγωγα αυτης ειναι και λιποδιαλυτες απ'οσο εχω διαβασει... κανουν και αυτη τη δουλεια..

Bane
17-08-10, 18:20
Σιγουρα πρεπει να εχουν και λευκινη. Η λευκινη και τα παραγωγα αυτης ειναι και λιποδιαλυτες απ'οσο εχω διαβασει... κανουν και αυτη τη δουλεια..

Μάλλον μπερδεύεσε με τους αγωνιστές των βαλλινοείδων υποδοχέων

crow
17-08-10, 19:23
Σιγουρα πρεπει να εχουν και λευκινη. Η λευκινη και τα παραγωγα αυτης ειναι και λιποδιαλυτες απ'οσο εχω διαβασει... κανουν και αυτη τη δουλεια..

Μαλλον εχουν παραξηγηθει καποια αρθρα που εχουν γραφτει για την λευκινη.
Η λευκινη ειναι το ποιο διαδεδομενο απο τα αμινοξεα που βρισκονται στη συνθεση πρωτεινων.Ανηκει στα απαραιτητα αμινοξεα κ συμβαλει στη διατηρηση του ισοζυγιου του αζωτου. Η λευκινη βοηθαει στη μη απωλεια μυικου ιστου κ για αυτο το λογο κ χρησιμοποιουμε παντα συμπληρωματα λευκινης σε διαιτα.

Μια ερευνα που εγινε τελευτεα στο Πανεπιστημίου του Illinois, έδειξε ότι η λευκίνη εκτός από βασικό αμινοξύ που συμμετέχει στη σύνθεση των πρωτεϊνών, έχει μοναδικό ρόλο στη ρύθμιση του μεταβολισμού.
Στην έρευνα συμμετείχαν γυναίκες οι οποίες κατανάλωναν γαλακτοκομικά, άπαχο κρέας και αυγά σαν κύρια πηγή πρωτεΐνης, γιατί έχουν υψηλή περιεκτικότητα σε λευκίνη. Η συγκεκριμένη έρευνα, έδειξε ότι οι γυναίκες αυτές έχασαν βάρος, σωματικό λίπος και λιγότερο άλιπο ιστό. Επίσης είχαν περισσότερη ενέργεια και μειωμένη αίσθηση πείνας.
Αρα συμπερασμα ειναι πως η λευκινη περα στο οτι βοηθαει στη διατηρηση μυικου ιστου βοηθαει κ στη μειωση της πεινας.(Για αυτο κ αρχισαν στα συμπληρωματα που βοηθαν στην απωλεια βαρους να χρησιμοποιουν λευκινη)
Ο καθηγητης που εκανε την ερευνα τονιζει οτι για να επιτευχθει η μεταβολικη επιδραση της λευκινης απαιτειται προσληψη 9-12γρ ημερησιως.

Μια άλλη έρευνα απο καθηγητή στο πανεπιστήμιο του Cincinnati έδειξε ότι χορήγηση λευκίνης σε ενέσιμη μορφή σε τρωκτικά, μείωσε την όρεξή τους και την κατανάλωση φαγητού τους κατά 1/6. Οπότε, πρόσληψη λευκίνης από ανθρώπους μπορεί να είχε ανάλογα αποτελέσματα, δηλαδή μείωση της όρεξης και κατά συνέπεια μη αύξηση του σωματικού τους βάρους.

Και οι δύο παραπάνω έρευνες υποστηρίζουν ότι το βασικό αμνινοξύ λευκίνη βοηθάει στη μείωση της όρεξης και τη μείωση του βάρους, αλλά δεν μπορεί να εξαχθεί κάποιο γενικό συμπέρασμα μιας και η μια έγινε σε μικρό αριθμό γυναικών και η άλλη έγινε σε τρωκτικά, ενώ και οι δύο έγιναν σε σύντομο χρονικό διάστημα

Πρέπει να γίνουν έρευνες μεγαλύτερου χρονικού διαστήματος και σε μεγαλύτερο αριθμό ανθρώπων ώστε να είμαστε σε θέση να υποστηρίξουμε ότι η λευκίνη βοηθάει στη μείωση βάρους.Κ σιγουρα ΔΕΝ ειναι λιποδιαλυτης

seroyjem
19-08-10, 21:58
ο καλυτερος λιποδιαλυτης ειναι ο thermobol!!!!

beefmeup
19-08-10, 22:14
ο καλυτερος λιποδιαλυτης ειναι ο thermobol!!!!

φιλε με ποιους αλλους το συγκρινεις?

seroyjem
19-08-10, 22:24
εχω δοκιμασει lipo6,dymaburn xtreme της dymatize,arson και thermobol!!!!το thermobol με επιασε καλυτερα απο ολα!!!παιζει ρολο βεβαια και ο καθε οργανισμος....μπορει ενα συμπληρωμα εμενα να με εκτοξευει και σε καποιον αλλο να μην κανει τιποτα οπως και το αντιθετο!!!!!

beefmeup
19-08-10, 22:26
εχω δοκιμασει lipo6,dymaburn xtreme της dymatize,arson και thermobol!!!!το thermobol με επιασε καλυτερα απο ολα!!!παιζει ρολο βεβαια και ο καθε οργανισμος....μπορει ενα συμπληρωμα εμενα να με εκτοξευει και σε καποιον αλλο να μην κανει τιποτα οπως και το αντιθετο!!!!!

το λιπο6 ποιο πηρες,το black η καποιο απτα αλλα??

το αρσον δεν το χω δοκιμασει,σου κανε τπτ?

seroyjem
19-08-10, 22:31
lipo6 οχι το μπλακ,η αληθεια ειναι οτι το μπλακ λενε οτι ειναι πιο δυνατο!!!!
ο arson τιποτα το ιδιαιτερο!!!!

a.minidis
20-08-10, 20:32
Μάλλον μπερδεύεσε με τους αγωνιστές των βαλλινοείδων υποδοχέων:info::confused::confused:8) Εγω παντως ακομα εχω μεινη με την απορια.......:green:

CROCOJET
21-08-10, 06:30
εχω δοκιμασει lipo6,dymaburn xtreme της dymatize,arson και thermobol!!!!το thermobol με επιασε καλυτερα απο ολα!!!παιζει ρολο βεβαια και ο καθε οργανισμος....μπορει ενα συμπληρωμα εμενα να με εκτοξευει και σε καποιον αλλο να μην κανει τιποτα οπως και το αντιθετο!!!!!

...pictures or it didn't happen...

Σόρρυ που το γραφω στο δικό σου ποστ, αλλά ρε παιδιά προσωπικά έχω βαρεθεί να διαβάζω στο φορουμ "κριτικές" για το τάδε ή το δείνα συμπλήρωμα ή λιποδιαλύτη κτλ χωρίς να υπάρχει και κάποια απόδειξη (φωτο) για το πώς ήταν το σώμα πριν και μετά τη χρήση του κάθε προιόντος. Νισάφι...

Φιλικά πάντα.
:toast::toast::toast:

crow
21-08-10, 10:28
...pictures or it didn't happen...

Σόρρυ που το γραφω στο δικό σου ποστ, αλλά ρε παιδιά προσωπικά έχω βαρεθεί να διαβάζω στο φορουμ "κριτικές" για το τάδε ή το δείνα συμπλήρωμα ή λιποδιαλύτη κτλ χωρίς να υπάρχει και κάποια απόδειξη (φωτο) για το πώς ήταν το σώμα πριν και μετά τη χρήση του κάθε προιόντος. Νισάφι...

Φιλικά πάντα.
:toast::toast::toast:

:thumbup::thumbup::toast:

seroyjem
21-08-10, 11:34
φιλε μου το thermobol κανει σιγουρα δουλεια!!!!στις φωτο. που εχω κατεβασει στις φωτογραφιες μελων με thermobol ειμαι!!!γενικα με τους αλλους που ανεφερα ειναι ο καλυτερος για μενα!!!!
:toast::toast::toast::toast:

kostakos
21-08-10, 17:59
παιδια εχω δει δυο πολυ καλους λιποδιαλυτες και θελω να μου πειτε ποιος ειναι καλυτερος κατα την γνωμη σας...

1)ULTRA BURNER απο την weider
2)CLA απο την weider

Polyneikos
21-08-10, 18:04
Απο τους 2 το ultra burner,γενικα και οι 2 δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο....

blackpower24
23-08-10, 12:49
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να μ απαντησετε σε μια αποροια..εχς αγορασει το λιπο6 και δεν εχς αρχισει ακομα να το χρησιμοποιω..και θελω να ξερω ποια δοσολογια κανει καλυτερη δουλεια αν εχεισ καποιος καποια υπευθυνη γνωμη...παιζω μπασκετ και καθημερινα εχω προπονηση και ειδικα τωρα εχουμε προετοιμασια και θελω να χασω απο την αεροβια οσο πιο πολυ γινεται..ευχαρισρω σε οποιον απαντησει..

seroyjem
23-08-10, 12:58
η καλυτερη δοσολογια που κανει και δουλεια ειναι αυτη που σου γραφει πανω στο κουτακι...!!!!
:spank::spank::spank:

georgeriz
23-08-10, 15:21
Παιδια τι λιποδιαλυτες μου προτεινετε?

Qlim4X
23-08-10, 15:26
Παιδια τι λιποδιαλυτες μου προτεινετε?

την διατροφη σου την εχεις φτιαξει?

αεροβιο κανεις?

γενικα τα συμπληροματα ειναι τι δουλευει στον καθενα. θα πρεπει να δοκιμασεις τι σου κανει καλητερα.

beefmeup
23-08-10, 15:30
Παιδια τι λιποδιαλυτες μου προτεινετε?

αφου φτιαξεις την διατροφη σου κ προπονα αναλογα,σου προτινουμε να μην παρεις τπτ απο λιποδιαλυτες,μεχρι να χασεις οσο μπορεις απο μονος σου.

οταν "κολλησεις",το βλεπεις τοτε.

georgeriz
23-08-10, 15:35
Την διατροφη μου την εχω φτιαξει. Οσο για το αεροβιο απο 1 Σεπτεμβριου αρχιζω γυμναστηριο κ τους πρωτους 2 μηνες λεω να επικεντρωθω στον διαδρομο κ στο ποδηλατο. (εκεινη την περιοδο θελω να περνω λιποδιαλυτες). Ωστοσο ενα φιλαρακι το οποιο παει κολυμβυση και ξερει πολλα απο συμπληρωματα κ ετσι, μου προτεινε το Ultra Burner της Weider.

beefmeup
23-08-10, 15:38
Την διατροφη μου την εχω φτιαξει. Οσο για το αεροβιο απο 1 Σεπτεμβριου αρχιζω γυμναστηριο κ τους πρωτους 2 μηνες λεω να επικεντρωθω στον διαδρομο κ στο ποδηλατο. (εκεινη την περιοδο θελω να περνω λιποδιαλυτες). Ωστοσο ενα φιλαρακι το οποιο παει κολυμβυση και ξερει πολλα απο συμπληρωματα κ ετσι, μου προτεινε το Ultra Burner της Weider.

ξεκινα πρωτα,κ μετα απο κανα 2μηνο βλεπεις πως θα ανταποκρινεται το σωμα σου,κ πραττεις αναλογα.

μπορρει κ να μην σου χρειαστει,γιατι να προτρεξεις?

georgeriz
23-08-10, 15:38
αφου φτιαξεις την διατροφη σου κ προπονα αναλογα,σου προτινουμε να μην παρεις τπτ απο λιποδιαλυτες,μεχρι να χασεις οσο μπορεις απο μονος σου.

οταν "κολλησεις",το βλεπεις τοτε.

Ο λογος ο οποιος θελω τοσο πολυ να παιρνω λιποδιαλυτες κατα την διαρκεια της αεροβιας ασκησης μ στο γυμναστιριο, ειναι του οτι θελω να χασω το περισσιο λιπος μου οσο ποιο γρηγορα γινεται.

Devil
23-08-10, 15:39
Ο λογος ο οποιος θελω τοσο πολυ να παιρνω λιποδιαλυτες κατα την διαρκεια της αεροβιας ασκησης μ στο γυμναστιριο, ειναι του οτι θελω να χασω το περισσιο λιπος μου οσο ποιο γρηγορα γινεται.

για ποσταρε διατροφη και προπονηση

beefmeup
23-08-10, 15:45
Ο λογος ο οποιος θελω τοσο πολυ να παιρνω λιποδιαλυτες κατα την διαρκεια της αεροβιας ασκησης μ στο γυμναστιριο, ειναι του οτι θελω να χασω το περισσιο λιπος μου οσο ποιο γρηγορα γινεται.

λιπος θα χασεις ετσι κ αλλιως,οσο σου επιτρεπει το σωμα σου,στον ρυθμο που μπορει.

καλο ειναι να φτασεις μεχρι εκει,κ μετα να δεις αν κολλησεις τι μπορεις να παρεις.

τεσπα,μια γνωμη σου λεω,αν θες οπως κ δηποτε να παρεις κατι,παρε κατι ηπιο,οπως αυτο.

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1637&category=567

η αυτο

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4204&category=567

deluxe
23-08-10, 17:24
To thermobol εχει τεραστιες ποσοτητες σε Βιταμινες Β. Συγκεκριμενα με 3 ταμπλετες παιρνεις το 60.000% της ΣΗΔ απο Β12. Τι παιζει;

Παντως απο συστατικα, φαινεται οτι εχει τα κλασσικα. Ειναι καλυτερο και απο το mitotropin; To mito, μιας και το εχω δοκιμασει, κανει δουλεια και χωρις αεροβια.

blackpower24
23-08-10, 17:28
καλησπερα και παλι,συμφωνω απολυτα με τον φιλο beefmeup,εγω εκανα διατροφη δυο μηνες και παραλληλα μονο προπονηση επειδη παιζςω μπασκετ και εχασα 11 κιλα απο 89 πηγα 78 και λιποσ εφθασα 10 τοισ εκατο χωρισ λιποδιαλυτες...φιλε beefmeup τωρα λεω να χρησιμοποιησω τους λιπο6 παραλληλα με την προετοιμασια της ομαδας ωστε να μειωσω κ αλλο το λιποσ εχω παρει κ κανενα δυο κιλακια...συμφωνεισ με την κινηση μου?περι δοσολογιας να παιρνω ο,τι λεει το κουτι η να αρχισς πιο ηπια για καμια εβδομαδα κια σταδιακα ανα βδομαδα να ανεβαζω ποσοτητα?

beefmeup
23-08-10, 18:56
καλησπερα και παλι,συμφωνω απολυτα με τον φιλο beefmeup,εγω εκανα διατροφη δυο μηνες και παραλληλα μονο προπονηση επειδη παιζςω μπασκετ και εχασα 11 κιλα απο 89 πηγα 78 και λιποσ εφθασα 10 τοισ εκατο χωρισ λιποδιαλυτες...φιλε beefmeup τωρα λεω να χρησιμοποιησω τους λιπο6 παραλληλα με την προετοιμασια της ομαδας ωστε να μειωσω κ αλλο το λιποσ εχω παρει κ κανενα δυο κιλακια...συμφωνεισ με την κινηση μου?περι δοσολογιας να παιρνω ο,τι λεει το κουτι η να αρχισς πιο ηπια για καμια εβδομαδα κια σταδιακα ανα βδομαδα να ανεβαζω ποσοτητα?

τι να σ πω,τον συγκεκριμενο δεν τον εχω δοκιμασει αλλα αποτι λενε τα παιδια,ειναι καλος.

γενικα παντως,η σκεψη σου ειναι σωστη,για τις δοσολογιες σε λιπο.
καλυτερα να ξεκινας μα μια μικροτερη(μιση)δοση,στην αρχη κ να ανεβαζεις σταδιακα.
ετσι κ δεν συνηθιζει το σωμα σου,αλλα κ εχεις περιθωρια να ανεβασεις με τον καιρο.
κ γω το ιδιο κανω.

Devil
23-08-10, 19:13
To thermobol εχει τεραστιες ποσοτητες σε Βιταμινες Β. Συγκεκριμενα με 3 ταμπλετες παιρνεις το 60.000% της ΣΗΔ απο Β12. Τι παιζει;

Παντως απο συστατικα, φαινεται οτι εχει τα κλασσικα. Ειναι καλυτερο και απο το mitotropin; To mito, μιας και το εχω δοκιμασει, κανει δουλεια και χωρις αεροβια.

το mito ειναι πιο βαρυ απο το thermobol

exei Τ2 μεσα ενω το αλλο εχει τα κλασσικα τσαι,καφεινη κτλ κτλ

gefil
26-08-10, 17:07
Ρε παίδες, να κάνω κι εγώ μία (μάλλον "χαζή") ερώτηση περι λιποδιαλυτών?

Όλοι μας, όταν βρισκόμαστε σε περίοδο όγκου, όσο και να το προσπαθούμε, βάζουμε πάντα και ένα ποσοστό λίπους μαζί με την μυϊκή μάζα...

Αν κάποιος έπαιρνε ένα λιποδιαλυτικό "ήπιας δράσης" μέσα στην περίοδο όγκου... θα τον βοηθούσε να περιορίσει το λίπος που πρόκειται να αποθηκευτεί?
Δεν συζητάω για κάψιμο του υπάρχοντος λίπους, γιατί αυτό θέλει και την κατάλληλη διατροφή. Μιλάω για περιορισμό της νέας αποθήκευσης...


(Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχω και μισό κουτάκι Cytolean V2 που το έχω αφήσει στα αζήτητα χαχα)

listen your body
18-09-10, 20:08
Πώς πάνε παίρνουν λιποδιαλύτη χωρίς σωστή διατροφή χωρίς σωστή προπόνηση χωρίς καν καθόλου αερόβιο απορώ...
Και μετά τους φταίει και ο λιποδιαλύτης από πάνω γιατί δεν έχουν αποτέλεσμα.

Σήμερα στο γυμναστήριο έλεγαν 2 τυπάκια ο ένας στον άλλο τίποτα δεν μου έκανε το μιτοτροπιν ρε τζάμπα τα λεφτά πρέπει να βρώ κάτι πιο "δυνατό"...

Και απ'τη μιάμιση ώρα που ήταν εκεί τη μία μιλούσαν και φωνάζανε επιδεικτικά και την επόμενη μισή καθόταν πάνω στους πάγκους... :cursing: :cursing:
Τους βρίζεις η δεν τους βρίζεις????

Devil
18-09-10, 20:15
Πώς πάνε παίρνουν λιποδιαλύτη χωρίς σωστή διατροφή χωρίς σωστή προπόνηση χωρίς καν καθόλου αερόβιο απορώ...
Και μετά τους φταίει και ο λιποδιαλύτης από πάνω γιατί δεν έχουν αποτέλεσμα.

Σήμερα στο γυμναστήριο έλεγαν 2 τυπάκια ο ένας στον άλλο τίποτα δεν μου έκανε το μιτοτροπιν ρε τζάμπα τα λεφτά πρέπει να βρώ κάτι πιο "δυνατό"...

Και απ'τη μιάμιση ώρα που ήταν εκεί τη μία μιλούσαν και φωνάζανε επιδεικτικά και την επόμενη μισή καθόταν πάνω στους πάγκους... :cursing: :cursing:
Τους βρίζεις η δεν τους βρίζεις????

δεν τους βριζεις απλα απολαμβανεις και γελας lol :green::green::green::green:

COBRA_STYLE
18-09-10, 20:17
δεν τους βριζεις απλα απολαμβανεις και γελας lol :green::green::green::green:
:clap::rolf:

listen your body
18-09-10, 21:50
δεν τους βριζεις απλα απολαμβανεις και γελας lol :green::green::green::green:

:green:
:P :P :P :P :P

beefmeup
20-09-10, 16:33
Μάλλον μπερδεύεσε με τους αγωνιστές των βαλλινοείδων υποδοχέων


:info::confused::confused:8) Εγω παντως ακομα εχω μεινη με την απορια.......:green:

μιας κ το ειδα τωρα..

μαλλον εννοει τα TVRP(1-4)..το tvrp1,ενεργοποιηται απο αυτο 8-Methyl-N-vanillyl-trans-6-nonenamide,κ εχει να κανει με θερμογεννεση..

αλλα δεν ειμαι κ χημικος,μπορει να εννοει κατι αλλο..

skiadis
01-10-10, 11:45
εχει δςκιμασει κανεις σας τον XENADRINE XARDCORE RFA-X;
αλλα απο οτι ειδα στα ποστ καλητερος ειναι ο MITOTROPIN...

Amidas
15-10-10, 00:44
καλησπερα παιδες, εχει δοκιμασει κανεις το λιποδιαλυτικο POWER CUTS
(POWER UP FORMULAS)

Marios1991
29-10-10, 08:45
Γεια σας παιδια!! Ενδιαφερομαι για sida, ειχω υποψην μου 2 τησ reflex και cnp τι προτεινετε? Ειναι νομιμα απο τν ΕΟΦ ετσι? Η εχει απαγορευθει λογω της 'εφεδρινης'?

Ευχαριστω

noz1989
29-10-10, 14:23
παρε cnp

Marios1991
29-10-10, 14:39
Ωραιος !

Marios1991
05-11-10, 10:47
Παιδια, χθες στο γυμναστηριο δοκιμασα τους λιποδ. Της Σαν τους ταιτ . Τους σκεττους. Μου φανηκαν πολυ καλοι! Τους εχει δοκιμασει κανεις? Αν ναι γραψετε κανα ριβιου

manos_21_
16-11-10, 05:58
Γεια σας παιδια...Διαβασα αρκετες σελιδες απο το συγκεκριμενο topic και ηθελα να μου προτεινεται λιποδιαλυτες...
Ειμαι επαγγελματιας ποδοσφαιριστης αλλα τερματοφυλακας...Οποτε λιγο αεροβιο με αποτελεσμα να εχω κοιλια..Εχω ξεκινησει extra γυμναστηριο εδω και ενα μηνα και τωρα θα ξεκινησω διατροφη με ψητα κρεατα και σαλατες...
Θελω να παρω λιποδιαλυτες και μου προτεινε ενας συμπαικτης μου thermobol αλλα απ'οτι ειδα εδω να γραφετε πολυ καλο ειναι και το mitotropin και το lipo 6 black..
Εχω παρει κανα δυο φορες ξανα λιποδιαλυτες αλλα για λιγο και τους σταματησα..Τωρα ομως θα μπω σε προγραμμα και οπως καταλαβατε προπονηση καθε μερα με την ομαδα και 2-3 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο..
Περιμενω απαντηση σας και ευχαριστω για τον χρονο σας....

Mitsen
16-11-10, 09:52
Γεια σας παιδια...Διαβασα αρκετες σελιδες απο το συγκεκριμενο topic και ηθελα να μου προτεινεται λιποδιαλυτες...
Ειμαι επαγγελματιας ποδοσφαιριστης αλλα τερματοφυλακας...Οποτε λιγο αεροβιο με αποτελεσμα να εχω κοιλια..Εχω ξεκινησει extra γυμναστηριο εδω και ενα μηνα και τωρα θα ξεκινησω διατροφη με ψητα κρεατα και σαλατες...
Θελω να παρω λιποδιαλυτες και μου προτεινε ενας συμπαικτης μου thermobol αλλα απ'οτι ειδα εδω να γραφετε πολυ καλο ειναι και το mitotropin και το lipo 6 black..
Εχω παρει κανα δυο φορες ξανα λιποδιαλυτες αλλα για λιγο και τους σταματησα..Τωρα ομως θα μπω σε προγραμμα και οπως καταλαβατε προπονηση καθε μερα με την ομαδα και 2-3 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο..
Περιμενω απαντηση σας και ευχαριστω για τον χρονο σας....

Γεια σου και καλός ήρθες.
Το μιτοτροπιν είναι δυνατός λιποδιαλυτής και δεν θα το σύστηνα στην αρχή μιας δίαιτας.
Για το θερμοβολ δεν έχω κάποια άποψη, αλλα όπως και να έχει στη θέση σου θα το χρησιμοποιούσα σαν το μυστικό μου όπλο προς το τέλος της δίαιτας.

Διόρθωσε το πρόγραμμα διατροφής σου και ανέβασε την αερόβια το πρωί. Θα δεις σίγουρα αποτελέσματα. Στη συνεχεια και φου κανεις μια πρόοδο μπορείς να εντάξεις και το λιποτροπικο

Mitsen
16-11-10, 10:34
Παιδια, χθες στο γυμναστηριο δοκιμασα τους λιποδ. Της Σαν τους ταιτ . Τους σκεττους. Μου φανηκαν πολυ καλοι! Τους εχει δοκιμασει κανεις? Αν ναι γραψετε κανα ριβιου

γουί γουιλ ντου ιτ!

manos_21_
18-11-10, 18:35
Γεια σου και καλός ήρθες.
Το μιτοτροπιν είναι δυνατός λιποδιαλυτής και δεν θα το σύστηνα στην αρχή μιας δίαιτας.
Για το θερμοβολ δεν έχω κάποια άποψη, αλλα όπως και να έχει στη θέση σου θα το χρησιμοποιούσα σαν το μυστικό μου όπλο προς το τέλος της δίαιτας.

Διόρθωσε το πρόγραμμα διατροφής σου και ανέβασε την αερόβια το πρωί. Θα δεις σίγουρα αποτελέσματα. Στη συνεχεια και φου κανεις μια πρόοδο μπορείς να εντάξεις και το λιποτροπικο

Επειδη θα δυσκολευτω να κρατησω την διατροφη ετσι,σκεφτομουν οτι αν ξεκινησω να παρω λιποδιαλυτες θα με βοηθησουν και ψυχολογικα(λεγοντας οτι πρεπει να συνεχισω την διατροφη,διαφορετικα τζαμπα τους περνω..κλπ).
Δεν μου συστηνεις δηλαδη να παρω το Thermobol(η καποιο αλλο) απο τωρα??

jannous44
28-12-10, 13:19
παιδια εγω πηγα πηρα καρνιτινη απο το φαρμακειο 10 φιαλιαδια του 1 ml , 6 γιουρα!
λεω να περνω ενα 1 ωρα πριν την προπονηση τι λετε θα κανουν δουλεια? απο τιμη παντος αξιζει !!

Michaelangelo
28-12-10, 14:07
παιδια εγω πηγα πηρα καρνιτινη απο το φαρμακειο 10 φιαλιαδια του 1 ml , 6 γιουρα!
λεω να περνω ενα 1 ωρα πριν την προπονηση τι λετε θα κανουν δουλεια? απο τιμη παντος αξιζει !!

Τίποτα! Η καρνιτίνη είναι καλη για υγεία αλλα σε θέμα λιποδιαλισις και αντοχής αμφισβητώ τα αποτελέσματα τις και τα θεωρώ μηδαμινά!

Devil
28-12-10, 14:50
παιδια εγω πηγα πηρα καρνιτινη απο το φαρμακειο 10 φιαλιαδια του 1 ml , 6 γιουρα!
λεω να περνω ενα 1 ωρα πριν την προπονηση τι λετε θα κανουν δουλεια? απο τιμη παντος αξιζει !!

ακριβα την πηρες... και η μορφη που την πηρες δεν νομιζω οτι κανει τιποτα το ιδιαιτερο


Τίποτα! Η καρνιτίνη είναι καλη για υγεία αλλα σε θέμα λιποδιαλισις και αντοχής αμφισβητώ τα αποτελέσματα τις και τα θεωρώ μηδαμινά!

εξαρταται απο τη μορφη της καρνιτινης

Michaelangelo
28-12-10, 23:12
εξαρταται απο τη μορφη της καρνιτινης

Ποια δηλαδή πιστεύεις μπορεί να λειτουργήσει σε αυτά? Γιατί αποδεδειγμένα, κάνουν μεν καλο στο θέμα καρδιας k.t.l. αλλα στο θέμα που μιλάμε, τίποτα! Αν έχεις κάτι άλλο να μας πεις, γραφτό gt πιστεύω μας ενδιαφέρει.

jannous44
29-12-10, 10:35
Ποια δηλαδή πιστεύεις μπορεί να λειτουργήσει σε αυτά? Γιατί αποδεδειγμένα, κάνουν μεν καλο στο θέμα καρδιας k.t.l. αλλα στο θέμα που μιλάμε, τίποτα! Αν έχεις κάτι άλλο να μας πεις, γραφτό gt πιστεύω μας ενδιαφέρει.

+1 :thumbup:

Devil
29-12-10, 14:12
Ποια δηλαδή πιστεύεις μπορεί να λειτουργήσει σε αυτά? Γιατί αποδεδειγμένα, κάνουν μεν καλο στο θέμα καρδιας k.t.l. αλλα στο θέμα που μιλάμε, τίποτα! Αν έχεις κάτι άλλο να μας πεις, γραφτό gt πιστεύω μας ενδιαφέρει.

καπου ειχα ποσταρει τι κανει η καθε μια.... οπου εγραφα για alc,lclt,gplc.....

για λιποδιαλιση ενας καλος συνδιασμος που ειχα κανει ηταν το trermalpro της prolab...
μαζι με alc.... γενικα χρησιμοποιω αρκετα την alc.... και χωρις να κανω διατροφη για να χασω κιλα....

Michaelangelo
29-12-10, 15:13
καπου ειχα ποσταρει τι κανει η καθε μια.... οπου εγραφα για alc,lclt,gplc.....

για λιποδιαλιση ενας καλος συνδιασμος που ειχα κανει ηταν το trermalpro της prolab...
μαζι με alc.... γενικα χρησιμοποιω αρκετα την alc.... και χωρις να κανω διατροφη για να χασω κιλα....

Μπορείς να μας δώσεις το link? Έχω φαγωθεί και δεν το βρίσκω.

Γενικά προτιμώ έναν ''πραγματικό' λιποδιαλυτή να μου κάνει αυτήν τι δουλειά (εφόσον δεν έχω πρόβλημα υγείας και μπορώ να πάρω).

Devil
29-12-10, 15:15
Μπορείς να μας δώσεις το link? Έχω φαγωθεί και δεν το βρίσκω.

Γενικά προτιμώ έναν ''πραγματικό' λιποδιαλυτή να μου κάνει αυτήν τι δουλειά (εφόσον δεν έχω πρόβλημα υγείας και μπορώ να πάρω).

δεν εχω ιδεα που ειναι....

καλα ναι... απλα μπορεις και να την βαλεις μαζι με το λιποδιαλητικο...

jannous44
29-12-10, 15:33
(εφόσον δεν έχω πρόβλημα υγείας και μπορώ να πάρω).

τη προβλημα υγειας μπορει να απαγορεση τη λυψει ενος λιποδιαλυτη?:shock::shock:

Titanium
30-12-10, 00:05
τη προβλημα υγειας μπορει να απαγορεση τη λυψει ενος λιποδιαλυτη?:shock::shock:

Το να εισαι καρδιακος...να εχεις εβεσθισια στην καφεινη...να περνειν ηρεμιστικα....να περνεις ψυχοφαρμακα.....

Michaelangelo
02-01-11, 23:08
δεν εχω ιδεα που ειναι....

καλα ναι... απλα μπορεις και να την βαλεις μαζι με το λιποδιαλητικο...

και αυτό σωστό, αυτό όμως που αμφιβάλλω προσωπικά, είναι κατά πόσο αξίζει!



Το να εισαι καρδιακος...να εχεις εβεσθισια στην καφεινη...να περνειν ηρεμιστικα....να περνεις ψυχοφαρμακα.....

+1! :thumbup:

Michaelangelo
03-01-11, 12:00
Μια πολύ il8ia ερώτηση.
είδα κάποιον να λέει συνδυάζει το μίτο με σίντα! Τι γνώμη έχετε περί αυτού? Και τι για τον κύκλο μίτο με σίντα?

Devil
03-01-11, 14:47
και αυτό σωστό, αυτό όμως που αμφιβάλλω προσωπικά, είναι κατά πόσο αξίζει!

δεν ξερω... εγω την κραταω σχεδον μονιμη και σε φαση ''ογκου'' και ''γραμμωσης''...


Μια πολύ il8ia ερώτηση.
είδα κάποιον να λέει συνδυάζει το μίτο με σίντα! Τι γνώμη έχετε περί αυτού? Και τι για τον κύκλο μίτο με σίντα?

τα παντα μπορουν να συνδιαστουν.... και αλλοι συνδιαζουν το ec με yohi...
το αποτελεσμα εξαρταται απο το ποσο καλο ειναι το sida....

το mito δουλευει μια χαρα και μονο του... εχει αρκετα καλα reviews.... προσωπικα δεν μου αρεσει γιατι εχει t2 μεσα....

mixalist
03-01-11, 17:16
kalispera kyries kai kyrioi
edw kai arketes wres diavazw diafora forum apo to site sas kai eimai entypwsiasmenos me tin antapokrisi sas kai eimai sigouros oti tha asxolitheite kai me to diko mou thema.
asxoloume me ta gymnastiria apo to 2003 ews to 2009 alla dystixws exw metakomisei se ena nisi sto opoio den yparxei gymnastirio kai exw pesei se lithargo me apotelesma na exw parei arketa kila ( 1,75 ypsos 81kg ) kai den antexw allo auti tin katastasi!!!!
thelw na arxisw tin aerovia gymnastiki ( ade kai merikes askiseis me altires dioti mono auto mporw na exw edw pou eimai ) se syndyasmo me tin kali diatrofi alla thewrw pws einai aparaititi kai i lipsi enos lipodialyti wste na exw ena kalo apotelesma dioti pisteuw oti tha me voithisei swmatika alla kai psyxologika!!!!
exw ksanaparei lipodialites sto parelthon alla xwris kali ereuna agoras....
I aporia mou einai oti einai swsti epoxi na parw lipodialyti i na perimenw na anevei i thermokrasia perivallontos ( polloi lene oti i zesti voithaei ) kai an einai na parw pisteuetai pws prepei na parw kati dynato opws to mitotropin i na parw kati pio light kai na afisw to mitotropin gia to kalokairaki????
kleinontas tha ithela na mou proteinete merika prointa gyrw apo to thema!!!!


sas euxaristw ek tow proterwn

ps ta windows pou exw den einai original kai den exoun ellinikous xaraktires opote zitw tin katanoisi sas


*** Για όσους ποσταρουν από εξωτερικο ενα καλο εργαλείο μετατροπης greekenglish σε ελληνικα είναι αυτο το link : http://services.innoetics.com/Greeklish/ (http://services.innoetics.com/Greeklish/)
Kανεις αντιγραφη το κειμενο ,πατας μετατροπη και τα βγαζει ελληνικα.(μεχρι 5000 χαρακτηρες) . :bodybuildinggr: Team ***

Monaxikos
03-01-11, 20:10
παιδια κανα καλο λιποδιαλυτικο για αρχαριο χωρις να του δημιουργεισει καποιο
προβλημα?

arisfwtis
03-01-11, 20:13
διατροφη και αεροβιο φιλε μου
ολα τα αλλα πεταμενα λεφτα θα ναι

μονο για placebo αξιζουν:toast:

Michaelangelo
03-01-11, 20:21
δεν ξερω... εγω την κραταω σχεδον μονιμη και σε φαση ''ογκου'' και ''γραμμωσης''...



τα παντα μπορουν να συνδιαστουν.... και αλλοι συνδιαζουν το ec με yohi...
το αποτελεσμα εξαρταται απο το ποσο καλο ειναι το sida....

το mito δουλευει μια χαρα και μονο του... εχει αρκετα καλα reviews.... προσωπικα δεν μου αρεσει γιατι εχει t2 μεσα....

Είσαι τόσο κάθετος με την καρνιτίνη που σχεδόν με έχεις πείσει να την πάρω αν βρω σε καμια καλή τιμή! Σε τι μορφή τι συνιστάς?

Τώρα για το μίτο, ούτε εμενα "μαρεσει" που παίζει με το θυροειδή αλλα είπα να το δοκιμάσω για ένα μηνα. Αναμφισβήτητα ίσως είναι και ο καλύτερος λιποδιαλυτής!Απλά δεν ξέρω κατά ποσο είναι ''σοφό' να συνδυαστούν αυτά τα 2! Και αν όντως θα κάνει καμια διαφορα ο συνδυασμός. Από την άλλη δεν θα έχω λιποδιαλυτή να κάνω κύκλο αν τα χρησιμοποιήσω μαζί! :S

arisfwtis
03-01-11, 20:24
το μιτο νομιζω δν εχει τοσο καλα ρεβιου στο bodybuilding.com
πρωτο σε αυτου του τυπου τα συμπληρωματα πρεπει να ναι το λιπο6

Devil
03-01-11, 20:27
Είσαι τόσο κάθετος με την καρνιτίνη που σχεδόν με έχεις πείσει να την πάρω αν βρω σε καμια καλή τιμή! Σε τι μορφή τι συνιστάς?


χαχαχαχαχα..... οχι νταξ.... απλα εμενα μ αρεσει... βεβαια μπορεις να δοκιμασεις...
για λιποδιαληση κτλ κτλ παρε την acetyl l carnitine

Τώρα για το μίτο, ούτε εμενα "μαρεσει" που παίζει με το T2 αλλα είπα να το δοκιμάσω για ένα μηνα. Αναμφισβήτητα ίσως είναι και ο καλύτερος λιποδιαλυτής!Απλά δεν ξέρω κατά ποσο είναι ''σοφό' να συνδυαστούν αυτά τα 2! Και αν όντως θα κάνει καμια διαφορα ο συνδυασμός. Από την άλλη δεν θα έχω λιποδιαλυτή να κάνω κύκλο αν τα χρησιμοποιήσω μαζί! :S

κοιτα... δεν ξερω εμενα μ φαινετε λιγο περιεργο...

δεν ξερω ποσο ηπιο ειναι με το θυροιδη....

Devil
03-01-11, 20:28
το μιτο νομιζω δν εχει τοσο καλα ρεβιου στο bodybuilding.com
πρωτο σε αυτου του τυπου τα συμπληρωματα πρεπει να ναι το λιπο6

το black εχει και αυτο τ2 μεσα νομιζω...

πολυ καλο σε review ειναι το OEP

Michaelangelo
04-01-11, 00:17
το μιτο νομιζω δν εχει τοσο καλα ρεβιου στο bodybuilding.com
πρωτο σε αυτου του τυπου τα συμπληρωματα πρεπει να ναι το λιπο6

Το λάθος σου είναι να κοιτάς τις βαθμολογίες μονο και όχι τα review που γραφουν!

Όσοι δεν το θεωρούν καλο, του βάζει ένας 1 χωρίς λόγο και άλλοι 3 kai 6-7 επειδή λένε είναι πολύ δυνατό! Κανεις δεν λέει ότι δουλεύει, παρα μονο ότι είναι πολύ δυνατό. Τους κοπανάς η δεν τους κοπανάς? Ο άλλος που βάζει 7 λέγοντας αποτελέσματα:10 εμπειρία:5 ναι, οι άλλοι είναι άντε γεια!
Είδα άτομο να βάζει 3 και να λέει σαν λιποδιαλυτής είναι ο καλύτερος! ffs!
Εγώ αν έβαζα πάντως 3, θα έλεγα μάπα το καρπούζι! Αυτοί φαίνεται, έχουν άλλη κριτική ικανότητα.

sofos
04-01-11, 00:27
παιδες το sida της reflex το χει δοκιμασει κανεις?

velas
04-01-11, 02:02
ρε παιδια εντελως φιλικα παντα αλλα παρατηρω οτι οποιος ζηταει καποιο καλο λιποτροπικο η πρωτη απαντηση ειναι "διατροφη-αεροβια κ ας τα λιποτροπικα"..πιστευω οτι αυτη δεν ειναι απαντηση στην ερωτηση!πες ενα καλο λιποδιαλυτη που εχεις δοκιμασει κ συμβουλεψε οτι απο μονος του δουλεια δεν κανει!!εξαλλου καποιος που ρωταει (πιστευω) ειναι αποφασισμενος να αγορασει...
κ γω μπηκα να διαβασω πληροφοριες για κανενα καλο λιποτροπικο γιατι θελω λιγη βοηθεια σ'αυτον τον τομεα κ διαβαζω διαφορα...κ τη διατροφη μου προσεχω κ αεροβια κανω, δεν αντιλεγω οτι αυτος ειναι ο σωστος τροπος, στο κατω κατω τα περισσοτερα δρουν ως placebo κ τα οποια αποτελεσματα τα βλεπεις λογω της προσπαθειας σου.:bbbiceps:
αυτη η την αλλη βδομαδα θα χτυπησω ενα Lipo6 black τωρα που το εχει κ ο χορηγος, μιας κ εχω διαβασει καλα σχολια..ελπιζω να βοηθησει!
ΥΓ:τι ειναι το T2??
ΥΓ2:σορρυ αλλα ειπα να πω κ γω το παραπονο μου :P

arisfwtis
04-01-11, 02:07
ορμονη του θυροειδη ειναι

Monaxikos
04-01-11, 05:39
μαγκες πραγματικα με βοηθησατε....





αεροβια και διατροφη κανω απλα θελω να δοκιμασω και καποιο λιποδυαλιτικο....


αν εχετε να προτεινετε καποιο...ας πουμε λιγοτερο "βλαβερο" για την υγεια επειδη εχω και ιστορικο θυροειδη??????????

Michaelangelo
04-01-11, 11:36
μαγκες πραγματικα με βοηθησατε....





αεροβια και διατροφη κανω απλα θελω να δοκιμασω και καποιο λιποδυαλιτικο....


αν εχετε να προτεινετε καποιο...ας πουμε λιγοτερο "βλαβερο" για την υγεια επειδη εχω και ιστορικο θυροειδη??????????


Αν δεν έχεις πρόβλημα καρδιας εγώ θα σου πρότεινα δαγκωτό το sida από CNP.

noz1989
04-01-11, 12:10
μαγκες πραγματικα με βοηθησατε....





αεροβια και διατροφη κανω απλα θελω να δοκιμασω και καποιο λιποδυαλιτικο....


αν εχετε να προτεινετε καποιο...ας πουμε λιγοτερο "βλαβερο" για την υγεια επειδη εχω και ιστορικο θυροειδη??????????
lean xtreme απο DS

Monaxikos
04-01-11, 15:45
Που μπορω να το βρω?και αν το εχει δοκιμασει κανεις κανει τιποτα ?

Michaelangelo
05-01-11, 19:49
Που μπορω να το βρω?και αν το εχει δοκιμασει κανεις κανει τιποτα ?

Αν ρωτάς για lean extreme δεν ξέρω, αν ρωτάς για Σίντα, το καλύτερο είναι παραγγελια από Αγγλία από Predator, το έχουν σε πολύ χαμηλή τιμή. Το έχω δοκιμάσει, το περνώ ακόμα μέχρι να μου έρθει το μίτο και ναι είναι πολύ καλο!

Wolve
08-01-11, 21:59
Βαλτε κατα σειρα πιο κανει την πιο καλη δουλεια:


Mitotropin, Animal Cuts, Lipo 6 (απλα), Lipo 6 (black)


Σημειωση: αν και δεν ειμαι υποστηρικτης των mito γιατι επηρεαζουν θυροειδη*

Devil
08-01-11, 22:04
Βαλτε κατα σειρα πιο κανει την πιο καλη δουλεια:


Mitotropin, Animal Cuts, Lipo 6 (απλα), Lipo 6 (black)


Σημειωση: αν και δεν ειμαι υποστηρικτης των mito γιατι επηρεαζουν θυροειδη*

τι κερδιζουμε????:green:

λογικα καπως ετσι...

Mitotropin, Lipo 6 (black), Animal Cuts, Lipo 6 (απλα)

και το lipo black παιζει με τον θυροειδη

Wolve
08-01-11, 22:10
τι κερδιζουμε????:green:

λογικα καπως ετσι...

Mitotropin, Lipo 6 (black), Animal Cuts, Lipo 6 (απλα)

και το lipo black παιζει με τον θυροειδη

κερδιζεις το νεο Adamantium Pro της Adamantiumbatmobil :P

για το mito ειχα ακουσει και διαβασει reviews αλλα για το black δεν βρηκα τιποτα :unsure:

καλυτερα δηλαδη να παμε σε cuts ?

Devil
08-01-11, 22:13
κερδιζεις το νεο Adamantium Pro της Adamantiumbatmobil :P

για το mito ειχα ακουσει και διαβασει reviews αλλα για το black δεν βρηκα τιποτα :unsure:

καλυτερα δηλαδη να παμε σε cuts ?

τσεκαρε το θεμα για το lipo6 black.... λογικα υπαρχει...

και το lipo6 το απλο καλο φαινετε....

Michaelangelo
08-01-11, 23:10
κερδιζεις το νεο Adamantium Pro της Adamantiumbatmobil :P

για το mito ειχα ακουσει και διαβασει reviews αλλα για το black δεν βρηκα τιποτα :unsure:

καλυτερα δηλαδη να παμε σε cuts ?

εγώ χρησιμοποιώ για 2η φορά Sida της CNP και μπορώ να πω το πάω με χίλια! Και αυτό γιατί σπάνια να δουλεύει κάτι πάνω μου! Γενικά δεν ξέρω κάποιον με αρνητικά review για αυτό και θα σε συμβούλευα για τα συμπληρώματα αυτά να ρίξεις μια ματιά στην αξιολόγηση εδώ.

freaked
10-01-11, 12:49
μαγκες καλημερα,καλη χρονια με υγεια και καλες προπονησεις.. παρακολουθω καιρο το φορουμ αλλα τωρα εγινα μελος..λιγα λογια..γυμναζομαι 2 χρονια συστηματικα,και 4-5 συνολικα...απο συμπληρωματα μεχρι τωρα μονο πρωτεινη και κανα recoveraki.προσφατα μου κολλησε το μικροβιο των λιποδιαλυτων δοκιμαστικα..(εννοειται πως κανω προσεκτικη διατροφη και αεροβιο ) δοκιμαζω λοιπον εδω και καποιον καιρο το ripped freak..η απαραιτητη δοσολογια υποτειθεται ειναι ενα πρωι ενα απογευμα..μεχρι τωρα εγω το παιρνω μονο προ-προπονητικα για λογους ενεργειας...με εξαιρεση 2-3 φορες που μου εχει δωσει ενα feeling ζαλαδας τις υπολοιπες δινει αρκετα καλη ενεργεια..ερωτηση λοιπον,να γυρισω απο εδω και περα σε κανονικη δοσολογια να δω αν θα με στεγνωσει (σε συνδυασμο με διατροφη αεροβιο παντα) η εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?δεν θεωρειται πολυ αθωο ,ειναι αρκετα ισχυρο απο αυτα που εχω διαβασει..αλλα η αληθεια ειναι οτι εμενα δεν με εχει πειραξει ποτε οσο λενε (π.χ εχω διαβασει σε αλλα φορουμς αυπνιες,εμετους,πολυ ψιλους παλμους κλπ),μονο 2-3 φορες αυτο που λεω με μια μικρη δοση ζαλαδας..διαβασα για μιτο,cnp sida κλπ..πιστευετε καλυτερα να γυρισω στο σιντα?ευχαριστω,καλημερα!

υ.γ διαβασα για το σιντα οτι εχει αλκοολες εφεδρινης..θα προτιμουσα να μεινω μακρια απο εφεδρινη,καθαρα προληπτικα..οποτε οποιος εχει καποια συσταση για λιποδιαλυτικο που δεν συνδεεται με εφεδρινη θα βοηθουσε

dominia77
11-01-11, 20:55
Ποια δηλαδή πιστεύεις μπορεί να λειτουργήσει σε αυτά? Γιατί αποδεδειγμένα, κάνουν μεν καλο στο θέμα καρδιας k.t.l. αλλα στο θέμα που μιλάμε, τίποτα! Αν έχεις κάτι άλλο να μας πεις, γραφτό gt πιστεύω μας ενδιαφέρει.


Συγνώμη για την παρέμβαση.
Διαβάζω με αρκετά μεγάλο ενδιαφέρον τα ποστ και έχω να σας πω τα εξής.
Η καρνιτίνη είναι μία ουσία που παράγεται από τον οργανισμό μας ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ.
Σε ξεκίνημα διατροφής και αερόβιου προγράμματος είναι αρκετά διουρητική, ειδικά αν λαμβάνεται με άδειο στομάχι μία ώρα πριν την προπόνηση, και κατά προτίμηση μεσα σε ένα καφεδάκι.
ΟΜΩΣ, μετά από τις πρώτες 10-15 μέρες, "ξεφτίζει" η επίδρασή της.

ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ πως όσοι πάσχουν από ανεπάρκεια μυοκαρδίου, λαμβάνουν ΚΑΙ καρνιτίνη στην φαρμακευτική αγωγή τους.

Υπάρχουν όμως και διάφορες άλλες ασθένειες της καρδιάς, όπως η ΥΠΕΡΤΡΟΦΙΚΗ ΜΥΟΚΑΡΔΙΟΠΑΘΕΙΑ η επονομαζόμενη ύπουλη ασθένεια των αθλητών, η οποία διαγιγνώσκεται μόνο με έγχρωμο doppler και είναι ΑΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΗ. Προσβάλλει περίπου το 0.7% του πληθυσμού και είναι άκρως θανατηφόρα σε ηλικίες από 12 έως 35. Συνήθως είναι κληρονομική αλλά κυρίως οφείλεται σε αλλοίωση του κώδικα dna που κουβαλάει ο καθένας μας από τη στιγμή της σύλληψής μας ώς έμβρυα. Θα έχετε ακούσει σίγουρα περιπτώσεις αθλητών που πεθαίνουν "επί τω έργω" εντελώς ξαφνικά, ύστερα από αιφνίδιο συγκοπτικό-λιποθυμικό επεισόδιο.

Στην ανωτέρω περίπτωση λοιπον, η χρήση καρνιτίνης αντενδείκνυται και απαγορεύεται δια ροπάλου.

Προτού χρησιμοποιήσουμε οποιοδήποτε σκεύασμα, καλό θα ήταν να ψάξουμε πολύ καλά, και φυσικά όχι μόνο από τις διαφημίσεις των εταιρειών που υπόσχονται θαύματα.
Ευχαριστώ.

dominia77
11-01-11, 21:03
παιδες το sida της reflex το χει δοκιμασει κανεις?


Νομίζω πως δεν θα το έδινα ούτε στο χειρότερο εχθρό μου.
Το πήρα 2 μέρες, μισό χάπι το πρωί με άδειο στομάχι.
Δεν έχω ξανανιώσει τόσο πονοκέφαλο και τόση ταχυπαλμία. Νόμιζα πως θα χάσω την καρδιά μου και ότι θα σπάσει το κεφάλι μου.
Είμαι 33, υγιής, δεν έχω υπέρταση, γυμνάζομαι, πίνω μόνο ένα καφεδάκι και η λήψη του μου προκάλεσε τα χειρότερα.

Καφεινη και πάλι καφείνη

Devil
11-01-11, 21:04
Στην ανωτέρω περίπτωση λοιπον, η χρήση καρνιτίνης αντενδείκνυται και απαγορεύεται δια ροπάλου.



για ποιο λογο?

ναι και εγω ξερω οτι κληρονομικη... αλλα για ποιο λογο η καρνιτινη απαγορευεται δεν ξερω...

thanx

dominia77
11-01-11, 21:07
για ποιο λογο?

ναι και εγω ξερω οτι κληρονομικη... αλλα για ποιο λογο η καρνιτινη απαγορευεται δεν ξερω...

thanx

Απαγορεύεται γιατί ένα ήδη διογκωμένο μυοκάρδιο δεν χρειάζεται θρέψη που προσφέρει η καρνιτίνη.

Η καφείνη και το γκουαρανα είναι πολύ καλά ΓΙΑ ΑΡΧΗ, δηλαδή τους πρώτους δύο μήνες.

Devil
11-01-11, 21:10
Απαγορεύεται γιατί ένα ήδη διογκωμένο μυοκάρδιο δεν χρειάζεται θρέψη που προσφέρει η καρνιτίνη.

Η καφείνη και το γκουαρανα είναι πολύ καλά ΓΙΑ ΑΡΧΗ, δηλαδή τους πρώτους δύο μήνες.

μαλιστα.... δεν το γνωριζω αυτο... thanx θα το κοιταξω...

το guarana και η καφεινη για ποιο πραγμα??? λιποδιαλυση??... δεν καταλαβα...:unsure:

dominia77
11-01-11, 21:15
μαλιστα.... δεν το γνωριζω αυτο... thanx θα το κοιταξω...

το guarana και η καφεινη για ποιο πραγμα??? λιποδιαλυση??... δεν καταλαβα...:unsure:

Ενέγεια άρα θερμογένεση άρα μια καλή βοήθεια για να υποβοηθήσεις τη λιπόλυση.
Μαζί με μία κατάλληλη διατροφή και μην ξεχνάμε το αερόβιο.

Michaelangelo
11-01-11, 21:33
Συγνώμη για την παρέμβαση.
Διαβάζω με αρκετά μεγάλο ενδιαφέρον τα ποστ και έχω να σας πω τα εξής.
Η καρνιτίνη είναι μία ουσία που παράγεται από τον οργανισμό μας ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ.
Σε ξεκίνημα διατροφής και αερόβιου προγράμματος είναι αρκετά διουρητική, ειδικά αν λαμβάνεται με άδειο στομάχι μία ώρα πριν την προπόνηση, και κατά προτίμηση μεσα σε ένα καφεδάκι.
ΟΜΩΣ, μετά από τις πρώτες 10-15 μέρες, "ξεφτίζει" η επίδρασή της.

ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ πως όσοι πάσχουν από ανεπάρκεια μυοκαρδίου, λαμβάνουν ΚΑΙ καρνιτίνη στην φαρμακευτική αγωγή τους.

Υπάρχουν όμως και διάφορες άλλες ασθένειες της καρδιάς, όπως η ΥΠΕΡΤΡΟΦΙΚΗ ΜΥΟΚΑΡΔΙΟΠΑΘΕΙΑ η επονομαζόμενη ύπουλη ασθένεια των αθλητών, η οποία διαγιγνώσκεται μόνο με έγχρωμο doppler και είναι ΑΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΗ. Προσβάλλει περίπου το 0.7% του πληθυσμού και είναι άκρως θανατηφόρα σε ηλικίες από 12 έως 35. Συνήθως είναι κληρονομική αλλά κυρίως οφείλεται σε αλλοίωση του κώδικα dna που κουβαλάει ο καθένας μας από τη στιγμή της σύλληψής μας ώς έμβρυα. Θα έχετε ακούσει σίγουρα περιπτώσεις αθλητών που πεθαίνουν "επί τω έργω" εντελώς ξαφνικά, ύστερα από αιφνίδιο συγκοπτικό-λιποθυμικό επεισόδιο.

Στην ανωτέρω περίπτωση λοιπον, η χρήση καρνιτίνης αντενδείκνυται και απαγορεύεται δια ροπάλου.

Προτού χρησιμοποιήσουμε οποιοδήποτε σκεύασμα, καλό θα ήταν να ψάξουμε πολύ καλά, και φυσικά όχι μόνο από τις διαφημίσεις των εταιρειών που υπόσχονται θαύματα.
Ευχαριστώ.

Ενδιαφέρον το θέμα σου, αλλά εκτός ότι έχει κάποια κενά το ψάξιμο σου, ξέχασες κάτι. Μιλάμε για άτομα τα οποία είναι είναι καλά στην υγεία τους!

Επίσης όμως η καρνιτίνη είναι από τα πιο αθώα σκευάσματα και όχι μόνο αυτό, αλλα επίσης ''ισως'' βοηθάει στην υγεία σε πολλούς τομείς όπως το καρδιοαναπνευστικό, στο συκώτι, από τον διαβήτη, προστατεύει τα νεφρά από ασθένειες κ.τ.λ.

Φυσικά την αμφισβητώ στην βοήθεια ''λιποδυάλισης''!!!

Όλα αυτά που λες, είναι συνήθως ΜΌΝΟ για Μεγάλες ποσότητες καρνιτίνης και όχι αυτές που παίρνουμε σαν νορμάλ άνθρωποι. Οπότε θα ήθελα να μου αποδείξεις όλα αυτά που λες ποστάροντας μια έρευνα.

Ευχαριστώ

dominia77
13-01-11, 20:27
Ενδιαφέρον το θέμα σου, αλλά εκτός ότι έχει κάποια κενά το ψάξιμο σου, ξέχασες κάτι. Μιλάμε για άτομα τα οποία είναι είναι καλά στην υγεία τους!

Επίσης όμως η καρνιτίνη είναι από τα πιο αθώα σκευάσματα και όχι μόνο αυτό, αλλα επίσης ''ισως'' βοηθάει στην υγεία σε πολλούς τομείς όπως το καρδιοαναπνευστικό, στο συκώτι, από τον διαβήτη, προστατεύει τα νεφρά από ασθένειες κ.τ.λ.

Φυσικά την αμφισβητώ στην βοήθεια ''λιποδυάλισης''!!!

Όλα αυτά που λες, είναι συνήθως ΜΌΝΟ για Μεγάλες ποσότητες καρνιτίνης και όχι αυτές που παίρνουμε σαν νορμάλ άνθρωποι. Οπότε θα ήθελα να μου αποδείξεις όλα αυτά που λες ποστάροντας μια έρευνα.

Ευχαριστώ





Όπως έγραψα εξαρχής, διαβάζω με ενδιαφέρον όλα όσα ανταλλάσσετε μεταξύ σας, ιδέες, απόψεις, γνώσεις κλπ. Επίσης σας ζήτησα συγνώμη για την παρέμβαση προτού σας γράψω κι εγώ την -βιωματική- κατά τα άλλα αποψή μου.
Λίγα χρόνια πριν, η μαμά μου μου ζήτησε να τη βοηθήσω να χάσει κάποια 6-8 κιλά. Χωρίς να τη ζορίσω ιδιαίτερα, της είπα να περπατάει με το σκυλί μας γύρω στα 30 λεπτά την ημέρα, της έδωσα μία υποθερμιδική διατροφή, της τάξεως των 1600 θερμίδων την ημέρα, τροφές όλων των κατηγοριών με έμφαση στις φυτικές ίνες, το ψάρι, ρύζι, πολύσπορο ψωμί, όσπρια, πράσινο τσάι κλπ. Τα κλασικά δηλαδή, που λειτουργούν στα πλαίσια σταθερής απώλειας λίγων κιλών σε μια γυναίκα στα 50 της, με 1.75 ύψος και 80 κιλά βάρος. Παράλληλα, λίγο πριν την απογευματινή της βόλτα στο βουνό με το σκυλί μας, άρχισα να της δίνω superamin 2g, μαζί με ένα φλιτζάνι γαλλικό καφέ.

Λίγες εβδομάδες αργότερα, μου παραπονιόταν για ζαλάδες και δυσκολίες στην αναπνοή.Ήδη όμως είχαν φύγει τα πρώτα 2-3 κιλά και αναρωτιόμουν αν κάτι δεν πάει καλά με τη διατροφή της, αναφορικά με τη λήψη υδατάνθρακα. Όλα όμως ήταν οκ. Είχε φρούτο στο δεκατιανό και δημητριακά βρώμης, δηλαδή υπήρχε ισορροπία. Μετά από μία λιποθυμία, χωρίς δεύτερη κουβέντα τη βάλαμε στον Ευαγγελισμό. Ο καρδιοχειρούργος ήρθε έξω και με ρώτησε αν ήξερα τί συμβαίνει. Όταν μου είπε πως έχει υπερτροφική μυοκαρδιοπάθεια και ότι η λιποθυμία ήταν συγκοπτικό επισόδειο (!) έπαθα σοκ. Σε λίγες ώρες είχε ήδη βηματοδότη στην καρδιά της, καθώς το μυοκάρδιο δεν μπορούσε λόγω μεγέθους να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της κυκλοφορίας.
Ένιωσα απαίσια όταν μου είπε πως η καρνιτίνη ήταν το χειρότερο που μπορούσα να της δώσω και πως αργά ή γρήγορα θα εμφανιζόταν το πρόβλημα. Απλά το επίσπευσα με τη χορήγηση καρνιτίνης σε συνδυασμό με τα λευκά κρέατα και τα ασπράδια.
Ο καρδιοχειρούργος μου εξήγησε όλα όσα σας μετέφερα παραπάνω και ειλικρινά δεν έχω σκοπό να σαμποτάρω τα σκευάσματα ή να διαφημίσω κάτι άλλο.

Μου είπε επίσης πως στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια, υπάρχει αύξηση φαινομένων φυσημάτων και πρόπτωσης μιτροειδούς βαλβίδος, κυρίως σε αθλούμενα άτομα, και πως χρειάζεται προσοχή με τα βάρη,ειδικα αν ξεπερνούν τα 2/3 του συνολικού βάρους του ατόμου.

Αυτά είχα να σας πώ και πάλι συγνώμη για την παρέμβαση.

Michaelangelo
15-01-11, 19:23
Όπως έγραψα εξαρχής, διαβάζω με ενδιαφέρον όλα όσα ανταλλάσσετε μεταξύ σας, ιδέες, απόψεις, γνώσεις κλπ. Επίσης σας ζήτησα συγνώμη για την παρέμβαση προτού σας γράψω κι εγώ την -βιωματική- κατά τα άλλα αποψή μου.
Λίγα χρόνια πριν, η μαμά μου μου ζήτησε να τη βοηθήσω να χάσει κάποια 6-8 κιλά. Χωρίς να τη ζορίσω ιδιαίτερα, της είπα να περπατάει με το σκυλί μας γύρω στα 30 λεπτά την ημέρα, της έδωσα μία υποθερμιδική διατροφή, της τάξεως των 1600 θερμίδων την ημέρα, τροφές όλων των κατηγοριών με έμφαση στις φυτικές ίνες, το ψάρι, ρύζι, πολύσπορο ψωμί, όσπρια, πράσινο τσάι κλπ. Τα κλασικά δηλαδή, που λειτουργούν στα πλαίσια σταθερής απώλειας λίγων κιλών σε μια γυναίκα στα 50 της, με 1.75 ύψος και 80 κιλά βάρος. Παράλληλα, λίγο πριν την απογευματινή της βόλτα στο βουνό με το σκυλί μας, άρχισα να της δίνω superamin 2g, μαζί με ένα φλιτζάνι γαλλικό καφέ.

Λίγες εβδομάδες αργότερα, μου παραπονιόταν για ζαλάδες και δυσκολίες στην αναπνοή.Ήδη όμως είχαν φύγει τα πρώτα 2-3 κιλά και αναρωτιόμουν αν κάτι δεν πάει καλά με τη διατροφή της, αναφορικά με τη λήψη υδατάνθρακα. Όλα όμως ήταν οκ. Είχε φρούτο στο δεκατιανό και δημητριακά βρώμης, δηλαδή υπήρχε ισορροπία. Μετά από μία λιποθυμία, χωρίς δεύτερη κουβέντα τη βάλαμε στον Ευαγγελισμό. Ο καρδιοχειρούργος ήρθε έξω και με ρώτησε αν ήξερα τί συμβαίνει. Όταν μου είπε πως έχει υπερτροφική μυοκαρδιοπάθεια και ότι η λιποθυμία ήταν συγκοπτικό επισόδειο (!) έπαθα σοκ. Σε λίγες ώρες είχε ήδη βηματοδότη στην καρδιά της, καθώς το μυοκάρδιο δεν μπορούσε λόγω μεγέθους να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της κυκλοφορίας.
Ένιωσα απαίσια όταν μου είπε πως η καρνιτίνη ήταν το χειρότερο που μπορούσα να της δώσω και πως αργά ή γρήγορα θα εμφανιζόταν το πρόβλημα. Απλά το επίσπευσα με τη χορήγηση καρνιτίνης σε συνδυασμό με τα λευκά κρέατα και τα ασπράδια.
Ο καρδιοχειρούργος μου εξήγησε όλα όσα σας μετέφερα παραπάνω και ειλικρινά δεν έχω σκοπό να σαμποτάρω τα σκευάσματα ή να διαφημίσω κάτι άλλο.

Μου είπε επίσης πως στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια, υπάρχει αύξηση φαινομένων φυσημάτων και πρόπτωσης μιτροειδούς βαλβίδος, κυρίως σε αθλούμενα άτομα, και πως χρειάζεται προσοχή με τα βάρη,ειδικα αν ξεπερνούν τα 2/3 του συνολικού βάρους του ατόμου.

Αυτά είχα να σας πώ και πάλι συγνώμη για την παρέμβαση.

Σε καμία περίπτωση δεν είπα πως πας να σαμποτάρεις κάποιο σκεύασμα. Ίσα ίσα που αν έχεις δει την αμφισβητώ στο θέμα λιποδιάλυσης, αλλά σε καμία περίπτωση στο θέμα υγείας! Αυτό που ζήτησα είναι μια έρευνα σχετικά με αυτό που είπες, γιατί πέρα από τον γιατρό σου δεν υπάρχει κάτι σχετικό. Κυκλοφορεί πολύ ελεύθερα για να ισχύει κάτι τέτοιο. Ίσως βέβαια να είναι και το ότι η μητέρα σου είναι σε κάποια ηλικία αλλά δεν βρίσκω κάποια έρευνα η κάτι που να αναφέρει για την καρνιτίνη ότι σε νορμάλ δόσεις μπορεί να προκαλέσει κάποιο πρόβλημα.

Φυσικά αν κάποιος ακόμα ξέρει κάτι περί του θέματος καλό θα ήταν να βάλει, γιατί αν και ενδιαφέρον, παραμένουν κάποια κενά!

balanar
15-01-11, 22:52
το lipo 6 (το απλο) κανει δουλια η τζαμπα ευρωπουλα και να παμε κατευθειαν στο αδερφακι του το black?
σημειωση
δεν εχω παρει ποτε μου λιποδιαλυτη. ειμαι φανατικος οπαδος του καφε και του τσαγιου.3-4 κουπες ημερισιως.
ειμαι 23 και δεν μπορω να πω οτι εχω υπερβολικα καλο η κακο μεταβολισμο(εμπειρικα μιλωντας παντα)
διατροφη κανω full kai αεροβια καθε πρωι 6-7 χιλιομετρα τζογκινγ στο διαδρομο(εδω και μισο μηνα.εχω δει αποτελεσματα,αναρωτιεμαι αν μπορω να τα βελτιστοποιησω με εναν καλο λιποδιαλυτη)
δεν ξερω αν θα ειναι πεταμενα λεφτα να παρω μη θερμογεννετικους λιποδιαλυτες....
απλα μου εχουν μεινει εκεινα τα πεισματαρικα κιλακια κοιλιας .

Devil
15-01-11, 22:58
το lipo 6 (το απλο) κανει δουλια η τζαμπα ευρωπουλα και να παμε κατευθειαν στο αδερφακι του το black?
σημειωση
δεν εχω παρει ποτε μου λιποδιαλυτη. ειμαι φανατικος οπαδος του καφε και του τσαγιου.3-4 κουπες ημερισιως.
ειμαι 23 και δεν μπορω να πω οτι εχω υπερβολικα καλο η κακο μεταβολισμο(εμπειρικα μιλωντας παντα)
διατροφη κανω full kai αεροβια καθε πρωι 6-7 χιλιομετρα τζογκινγ στο διαδρομο(εδω και μισο μηνα.εχω δει αποτελεσματα,αναρωτιεμαι αν μπορω να τα βελτιστοποιησω με εναν καλο λιποδιαλυτη)
δεν ξερω αν θα ειναι πεταμενα λεφτα να παρω μη θερμογεννετικους λιποδιαλυτες....
απλα μου εχουν μεινει εκεινα τα πεισματαρικα κιλακια κοιλιας .

για τσεκαρε πρωτα τι εχουμε πει για το black εδω μεσα και μετα αποφασιζεις...

για μενα καλητερα το απλο....

balanar
16-01-11, 16:13
ναι,εχεις δικιο...μαλλον θα τιμησω το απλο...
απαπα πουλανε τη λεκιθινη ως λιποδιαλυτικο !!!!και μαλιστα 20ευρω.κατι τετοια βλεπω και δεν ξερω τι ειναι value for the money se ayton ton tomea

Devil
16-01-11, 16:16
ναι,εχεις δικιο...μαλλον θα τιμησω το απλο...
απαπα πουλανε τη λεκιθινη ως λιποδιαλυτικο !!!!και μαλιστα 20ευρω.κατι τετοια βλεπω και δεν ξερω τι ειναι value for the money se ayton ton tomea

καλα ναι παντα υπαρχουν και οι μουφες...

τσεκαρε το απλο ετσι κι αλλιως ειναι η πρωτη σου επαφη με λιποδιαλυτικο...

Michaelangelo
16-01-11, 18:31
ναι,εχεις δικιο...μαλλον θα τιμησω το απλο...
απαπα πουλανε τη λεκιθινη ως λιποδιαλυτικο !!!!και μαλιστα 20ευρω.κατι τετοια βλεπω και δεν ξερω τι ειναι value for the money se ayton ton tomea

Ξέρεις πόσος απλός κοσμάκης ακούει τις π@@ριές με την λεκιθίνη και την αγοράζει;
Εγώ πάντως θα σου έλεγα να κοιτάξεις και κανένα σίντα ;)

pikos
16-01-11, 23:48
Σε γενικές γραμμές ένα λιποδιαλυτικό όπως το lipo6 το απλό μπορεί να βοηθήσει σε συνδιασμό με καθημερινή γυμναστική και διατροφή ; Έχει αποτελέσματα ;

Michaelangelo
17-01-11, 01:51
Σε γενικές γραμμές ένα λιποδιαλυτικό όπως το lipo6 το απλό μπορεί να βοηθήσει σε συνδιασμό με καθημερινή γυμναστική και διατροφή ; Έχει αποτελέσματα ;

Οποιοσδήποτε λιποδιαλύτης που δεν είναι απατεωνιά μπορεί να βοηθήσει υπό αυτές τις προυποθέσεις. Είτε αυτό λέγεται πράσινο τσάι είτε lipo6 είτε sinda cordifolia!

Xania
18-01-11, 19:20
Καλησπερα παιδες, εχω μια ερωτηση οχι για μενα, για μια γνωστη μου. Τι διαφορα μπορει να δει καποιος με λιποδιαλυτη χωρις γυμναστικη. Ευχαριστω

pikos
18-01-11, 21:39
Το θέμα είναι ποιος λιποδιαλυτής δεν είναι απατεωνιά χωρίς ρίσκο κιόλας να πάθεις τίποτα άλλο. Διαβάζω στο forum ένα σωρό παρενέργειες και έχει φοβηθεί το μάτι μου.

Michaelangelo
18-01-11, 22:52
Το θέμα είναι ποιος λιποδιαλυτής δεν είναι απατεωνιά χωρίς ρίσκο κιόλας να πάθεις τίποτα άλλο. Διαβάζω στο forum ένα σωρό παρενέργειες και έχει φοβηθεί το μάτι μου.

Κοίτα, τα πιο αθώα που μπορείς να πάρεις είναι ένα συνδυασμός καρνιτίνης, green tea extract, guarana, Ω3, CLA κ.τ.λ. (Ω3 και CLA δεν είναι λιποδιαλύτες και τα παίρνεις ακόμα και με άλλο λιποδιαλύτη. Το CLA το θεωρώ μούφα!).Το θέμα είναι ότι αυτά κάνουν ελάχιστη δουλειά, αν... κάνουν και κάτι! (σε καμία θεωρητικά όμως περίπτωση δεν είναι απατεωνιά!). Ύστερα περνάς στα θερμογενετικά (δεν είναι όλα εξίσου αθώα), που κάτι κάνουν, μην φανταστείς πολλά, αλλά κάνουν! Μετά έρχονται τα άλλα! Όπως το σίντα κ.τ.λ. Μετά περνάμε στα μη αθώα που είτε παίζουν με θυροειδή, είτε έχουν άλλα παράξενα κ.τ.λ., έχουν στην πλειοψηφία θεαματικά (σε σύγκριση με τα άλλα) αποτελέσματα, αλλά κάποιοι δεν τα αντέχουν και κάποιοι πιστεύουν ότι μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα για ένα διάστημα.

Φυσικά όλες οι παραπάνω κατηγορίες, αν πάρεις σε οτιδήποτε υπερδοσολογία, έχεις επιπτώσεις! Εμένα μ'αρέσει το σίντα προσωπικά να χρησιμοποιώ σαν βασικό λιποδιαλύτη. Θεωρητικά και βοηθάει στην αναπνοή και δίνει ενέργεια και κάνει καλή λιποδιάλυση. Εμένα με έχει αφήσει ικανοποιημένο! :thumbup:
Δεν το θεωρώ αθώο (βασικά τίποτα δεν θεωρώ πέραν της 1ης κατηγορίας) αλλά αν δεν κάνεις κατάχρηση δεν πιστεύω να σου δημιουργεί πρόβλημα!

Όλα αυτά προσωπική μου γνώμη βέβαια!

musicboxpower
19-01-11, 12:06
H top ουσια δεν την αναφερω καν θα θυμοσουν οι mods :D τορα απο τα υπολοιπα θα ελεγα η εφεδρινη τα υπολοιπα κατα την γνωμη μου ειναι λυσεις απελπισιας απο τις εταιριες απο την ημερα που απαγορευθηκε η εφεδρινη γιατι αλλιως παλλιοτερα ολοι οι καλοι λιποδιαλυτες ειχαν εφεδρινη? Αποψη μου παντως αυτη δεν σημαινει οτι τα υπολοιπα δεν κανουν δουλεια απλα η δουλεια που κανουν εχει περισσοτερο να κανει με την ενεργεια που σου προσφερουν και την δικη σου θεληση για προπονηση μετα παρα με την μεγαλη επιδραση που θα εχουν στην παραγωγη νορεπινεφρινης. Καλη και η καφεινη με το πρασινο τσαι αλλα κατα την γνωμη μου eca δαγκωτο :bbbiceps:
Για να μην παρεξηγηθω θελω να πω οτι δεν λεω οτι ειναι αχρηστοι οι λιποδιαλιτες απλα θεωρω οτι πιο πολυ "καινε" την τσεπη μου παρα το λοιπος μου :rolf:

eca πολυ καλο !! αλλα παρανομο 30mg efedrini 200 mg kafeini kai 50 mg aspirini
:turtle:

Michaelangelo
19-01-11, 17:44
eca πολυ καλο !! αλλα παρανομο 30mg efedrini 200 mg kafeini kai 50 mg aspirini
:turtle:

Υπάρχει όμως νόμιμα υποκατάστατο του ECA! Είτε σίντα το οποίο έχει μέσα καφείνη και ασπιρίνη είτε παίρνεις αγνό σίντα και εύκολα το κάνεις εσύ ECA! ;)

beatshooter
20-01-11, 02:07
Για καποιον που ασχολειται κανα 3μηνο με γυμναστικη(αεροβιο/βαρη) και δεν εχει ξαναπαρει τετοιου ειδους σκευασματα ποιο προτεινεται?

ripped fast

thermocuts

lipo6 απλο

Καθε άλλη προταση ευπροσδεκτη.

leonidas13
24-01-11, 17:12
Για καποιον που ασχολειται κανα 3μηνο με γυμναστικη(αεροβιο/βαρη) και δεν εχει ξαναπαρει τετοιου ειδους σκευασματα ποιο προτεινεται?

ripped fast

thermocuts

lipo6 απλο

Καθε άλλη προταση ευπροσδεκτη.

Παιδιά κάτι ανάλογο ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Είμαι 27 χρονων, 72 κιλά και 1.80.. Προπονούμαι κανα μήνα τώρα και σκεφτόμουν να πάρω το mitotropin να φύγει λίγο η μπάκα να δω τι έχει από κάτω (πάντα με προπόνηση και γυμναστική βέβαια), αλλά διαβάζω ότι απευθύνεται αποκλειστικά σε προχωρημένους αθλητές...Αυτό σημαίνει οτό πάπαλα για μένα?

Eddie
24-01-11, 17:27
Παιδιά κάτι ανάλογο ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Είμαι 27 χρονων, 72 κιλά και 1.80.. Προπονούμαι κανα μήνα τώρα και σκεφτόμουν να πάρω το mitotropin να φύγει λίγο η μπάκα να δω τι έχει από κάτω (πάντα με προπόνηση και γυμναστική βέβαια), αλλά διαβάζω ότι απευθύνεται αποκλειστικά σε προχωρημένους αθλητές...Αυτό σημαίνει οτό πάπαλα για μένα?

Οπως το ειπες..

Βασικα μπορει ο οποιοσδηποτε να παει και να το αγορασει,αλλα πλεον δε μιλαμε για ενα απλο συμπληρωμα,αλλα για ενα φαρμακοσυμπληρωμα το οποιο παιζει με τις ορμονες σου.Ειναι ισως οτι πιο δυνατο νομιμο κυκλοφορει.

Στη θεση σου θα το απεφευγα καθως απ οτι καταλαβαινω δεν εισαι προχωρημενος αθλητης.Η μπακα πρωτα φευγει με διατροφη,φτανεις σε ενα πολυ χαμηλο σημειο που εισαι ηδη κομμενος και μετα ερχεται το μιτοτροπιν,η σε διαφορετικη περιπτωση οταν κολλησεις στη γραμμωση και θες ενα bosst.Αυτα σου τα λεω εγω που μιτοτροπιν δεν εχω δοκιμασει,αλλα εχω παρει παρα πολλους λιποδιαλυτες του εμποριου.

Κανουν πολυ λιγοτερα απ οσα περιμενουμε,αυτο ειναι νομος.

ALITHA
30-01-11, 21:31
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ ΤΑ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΙΚΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΑΝ ΤΑ ΕΧΙΣ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΔΟΣΗ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ?ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ?ΚΑΝΩ ΑΕΡΟΒΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΕΔΥΝΑΜΩΣΗ ΧΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ ΕΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΖΕΨΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΜΑΙ 59 ΚΙΛΑ ΥΨΟΣ 1,70 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ 56 ΜΕ 57 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟΥΣ ΜΥΣ ΜΟΥ ΤΟ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΙΚΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΡΑΣΤΗ ΓΙΑ ΠΟΛΕΣ ΩΡΕΣ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:turtle:

ALITHA
30-01-11, 22:27
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ:
ΤΑ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΙΚΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ,ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΔΟΣΗ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ?
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΧΆΣΕΙΣ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ?
ΚΑΝΩ ΑΕΡΟΒΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΧΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΖΕΨΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΜΑΙ 59 ΚΙΛΑ ΥΨΟΣ 1,70 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ 56 ΜΕ 57 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΥΣ ΜΟΥ.
ΤΟ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΙΚΟ (ΤΗΣ BSN ) ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΡΑΣΤΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Polyneikos
31-01-11, 00:36
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ:
ΤΑ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΙΚΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ,ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΔΟΣΗ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ?
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΧΆΣΕΙΣ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ?
ΚΑΝΩ ΑΕΡΟΒΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΧΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΖΕΨΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΜΑΙ 59 ΚΙΛΑ ΥΨΟΣ 1,70 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ 56 ΜΕ 57 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΥΣ ΜΟΥ.
ΤΟ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΙΚΟ (ΤΗΣ BSN ) ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΡΑΣΤΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ


Κατ΄αρχην καλως ήρθες στην παρεα.Δεν γραφουμε με κεφαλαια γιατι είναι πολυ κουραστικα και στην γλωσσα του νετ δηλωνουν εντονο υφος.
ΕΠίσης μην ποσταρεις σε λαθος ενότητες ή τόπικς.Διαβασε λίγο αν θες τους κανονες του φόρουμ.
Στο θεμα μας:Μπορείς να χρησιμοποιησεις λιποδιαλύτη και 2ο μηνα αλλα μετα θα πρέπει να κανεις διακοπη καθως ο οργανισμος δεν θα ανταποκρίνεται πλεον στα περιεχομενα του σκευασματος ,είτε αυτο λεγεται καφεινη,καρνιτινη κτλ.Οπότε κανεις ενα διαλλειμμα τουλαχιστον τους 1 μηνα προν την επόμενη χρηση..Το να ρίξεις βεβαια στο μισο την δόση τους τον 2ο μηνα μαλλον στον κουβα θα παει,οι δόσεις αυξανονται κλιμακωτα μεχρι το επιτρεπόμενο όριο και δεν μειωνονται ,καθως όπως σου εξηγησα ο οργανισμος προσαρμόζεται ευκολα και δεν εχεις τα ίδια αποτελεσματα.:thumbup:

deluxe
31-01-11, 02:17
Σκεφτομαι τον μαιο-ιουνιο να ξεκινησω ξανα το cytolean/mitotropin, αλλα αυτη τη φορα στα σοβαρα. Υπαρχει κατι καλυτερο για 2μηνο;

Μεχρι τοτε ειμαι στον ογκο.

Επισης ενας φιλος μου θελει να παρει καποιον λιποδιαλυτη, αλλα δε ξερει ποιον. Τι του προτεινετε; Οχι αρκετα βαρυ. Το lean xtreme καλο ειναι;

ALITHA
31-01-11, 17:48
ευχαριστω παρα πολυ που με κατατοπησες!!!θα κανω οπως ειπες!!:)

MonosPsaxnei
05-02-11, 17:28
Διαβασα το ποστ σου πολυνεικε για ενα απο τα τοπ3 λιποδιαλυτικα το sida cordifolia της CNP
και ψαχνω εδω και μερες να το βρω στο ιντερνετ για να το παραγγειλω..αλλα δεν εχω βρει ακομα τιποτα
μηπως μπορεις να γινεις λιγο συγκεκριμενος γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω?

πιο συγκεκριμενοσ εννοω να προτεινεις καποιο link, ή καποιο μαγαζί ?

Michaelangelo
05-02-11, 17:41
Epeidi psaxnw na agorasw to proion pou proteineis polineike..mipos
kserei kaneis kapio link sto internet gia paragelia?

i kapio tropo ligo pio sigekrimeno?

αναφερομαι στο sida california της CNP

Googlare**********. Είναι το πιο καλό Ευρωπαικό σάιτ που ξέρω και πολύ αξιόπιστο!

***εισαι παλιο μελος κ θα επρεπε να το ξερεις οτι αναφορες σε αλλα σαητ,με τετοιο τροπο,μονο μεσω πμ***

MonosPsaxnei
05-02-11, 17:56
Παρακαλώ κάποια υπεύθυνη απαντηση οσο αναφορα το θεμα του sida cordifolia και τον τροπο αγορας του?(εαν υπαρχει τροπος αγορας χωρις χρηση πιστοτικης)
επισης αν θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει εαν το mitotropin ειναι βλαβερο(κατι διαβασα για τον θυροειδη)?

Michaelangelo
05-02-11, 20:47
***εισαι παλιο μελος κ θα επρεπε να το ξερεις οτι αναφορες σε αλλα σαητ,με τετοιο τροπο,μονο μεσω πμ***

Sorry, αλλά αναφορές σε ονόματα εταιρειών γίνονται εκτός ότι έχω μπερδευτεί, να σου πω την αλήθεια ξεχάστηκα κιόλας και μου ξέφυγε, μην βαράς! :toast:


Όποιος θέλει να ρωτήσει πμ me! :turtle:

Polyneikos
05-02-11, 21:04
Διαβασα το ποστ σου πολυνεικε για ενα απο τα τοπ3 λιποδιαλυτικα το sida cordifolia της CNP
και ψαχνω εδω και μερες να το βρω στο ιντερνετ για να το παραγγειλω..αλλα δεν εχω βρει ακομα τιποτα
μηπως μπορεις να γινεις λιγο συγκεκριμενος γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω?

πιο συγκεκριμενοσ εννοω να προτεινεις καποιο link, ή καποιο μαγαζί ?


Παρακαλώ κάποια υπεύθυνη απαντηση οσο αναφορα το θεμα του sida cordifolia και τον τροπο αγορας του?(εαν υπαρχει τροπος αγορας χωρις χρηση πιστοτικης)
επισης αν θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει εαν το mitotropin ειναι βλαβερο(κατι διαβασα για τον θυροειδη)?

Φίλε μου καλησπερα...Το Sida Cordifolia της CNP το είχα προμηθευτει από καταστημα που εφερνε την εταιρία,τωρα πλεον δεν την φερνει...Θα πρέπει να την αναζητησεις σε καποιο καταστημα ,ειδαλλως υποχρεωτικα παραγγελία από Αγγλια...
Για το Μιτοτροπιν που ρωτας,ναι ,επηρεαζει τον θυροειδη και δεν είναι το μονο της αγορας που το κανει.

MonosPsaxnei
06-02-11, 17:39
Καλησπέρα...δηλαδή θα μου πρότεινες να αποφύγω το μιτοτροπιν?
ή το ότι επηρεάζει τον θυροειδή δεν πρέπει να με απασχολεί και πολύ?

Manos1989
06-02-11, 18:05
Καλησπέρα...δηλαδή θα μου πρότεινες να αποφύγω το μιτοτροπιν?
ή το ότι επηρεάζει τον θυροειδή δεν πρέπει να με απασχολεί και πολύ?

Εάν είσαι αρχάριος,καλύτερα να ξεκινήσεις με κάτι πιο ελαφρύ.Το Mitotropin είναι από τα δυνατότερα της αγοράς.Ουσιαστικά θα έπρεπε να είναι παράνομο να κυκλοφορεί ως συμπλήρωμα(δεν ξέρω με ποιο παραθυράκι,κυκλοφορεί κιόλας).
Επηρεάζει τον θυροειδή άμεσα οπότε δε γινεται να μη δουλέψει,ειδικά εάν το βοηθήσεις με διατροφή.
Ο θυροειδής είναι ανθεκτικός αδένας και έχει την ικανότητα να επαναφέρει τις ορμόνες στα φυσιολογικά επίπεδα αλλά αυτό ποικίλει ανάλογα τον οργανισμό.
Ουσιαστικά παίρνεις ένα μικρό ρίσκο χρησιμοποιώντας το.
Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει δις και έμεινα ευχαριστημένος...

MonosPsaxnei
06-02-11, 18:37
Δεν θα με χαρακτήριζα ως αρχάριο...έχω δοκιμάσει αρκετά σκευάσματα...
απλά δεν θέλω να καταστρέψω τον οργανισμό μου...
θα 'θελα να μάθω εαν το οτι επηρεάζει τον θυροειδή σημαίνει και οτι τον βλαπτει..

Manos1989
06-02-11, 18:48
Δεν θα με χαρακτήριζα ως αρχάριο...έχω δοκιμάσει αρκετά σκευάσματα...
απλά δεν θέλω να καταστρέψω τον οργανισμό μου...
θα 'θελα να μάθω εαν το οτι επηρεάζει τον θυροειδή σημαίνει και οτι τον βλαπτει..

Ο θυροειδής παράγει κάποιες ορμόνες οι οποίες πρέπει να βρίσκονται σε ορισμένα επίπεδα(κάνοντας εξετάσεις μπορείς να μάθεις ποια είναι τα όρια Τ3-Τ4-TSH).
Το Μιτοτροπιν θα επηρεάσει τα επίπεδα αυτών των ορμονών και πάντα υπάρχει η πιθανότητα(αν και τραγικά μικρή κατά τη γνώμη μου και σύμφωνα με έρευνες που έχουν γίνει για την χρήση Τ3) να δημιουργήσεις μόνιμο πρόβλημα στο θυροειδή που πιθανώς να χρεαστεί φαρμακευτική αγωγή(συνήθως Τ4) εφ'όρου ζωής για να λειτουργεί φυσιολογικά ο αδένας.Οπότε κατά μία έννοια ναι τον βλάπτεις,αλλά όπως είπα είναι πολύ ανθεκτικός και επαναφέρει τις ορμόνες στα προ Μιτοτροπιν επίπεδα.

MonosPsaxnei
06-02-11, 19:02
Με βοήθησες αρκετά μπορώ να πω...σ'ευχαριστώ..το θέμα είναι τώρα προσώπικο απ'ότι
κατάλαβα...εαν το ρισκάρω ή οχι...έχεις εσύ κάποια εμπείρια για άλλο λιποδιαλυτικό προιον πιο ακίνδυνο αλλά επίσης δυνατό?

Manos1989
06-02-11, 19:12
Με βοήθησες αρκετά μπορώ να πω...σ'ευχαριστώ..το θέμα είναι τώρα προσώπικο απ'ότι
κατάλαβα...εαν το ρισκάρω ή οχι...έχεις εσύ κάποια εμπείρια για άλλο λιποδιαλυτικό προιον πιο ακίνδυνο αλλά επίσης δυνατό?

Προσωπικά πιο δυνατό απο το μιτοτροπιν δεν Έχω χρησιμοποιήσει και θεωρώ πρακτικά αδύνατο να υπάρχει κάποιο με ίδια αποτελέσματα και χωρίς το ρίσκο. Υποκατάστατο εφεδρινης ίσως είναι μια Καλή λύση....

MonosPsaxnei
06-02-11, 19:16
Οχι απαραίτητα πιο δυνατό....απλά δυνατό...?

Polyneikos
06-02-11, 19:36
Lipo 6 Black. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6037&highlight=Lipo+Black.)

Michaelangelo
06-02-11, 20:12
Οχι απαραίτητα πιο δυνατό....απλά δυνατό...?

Sida Cordifolia και ξερό ψωμί! Και αν γουστάρεις με καφείνη και ασπιρίνη το κάνεις ECA! ;)

Vagtag7
10-02-11, 01:32
Καλησπέρα παιδιά καινούργιος στο φόρουμ.Εγώ Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πιο απο τα δυο κάνει καλύτερη δουλειά,το εκα η το σιντα.ένας φίλος μου που έχει δοκιμάσει και τα δυο τασετε υπέρ του σιντα,Ένα άλλο άτομο πάλι το οποίο ασχολειτε χρόνια με τον χορό και κατεβαίνει σε αγώνες με αρκετές διακρίσεις στο ενεργητικο του προτηνει το εκα και υποστηρίζει ότι είναι πολύ δυνατότερο.και κάτι τελευταίο απο όσο ξέρω το σιντα περιέχει καφεΐνη απο γκουανανα,ασπιρίνη,και εφεδρινη απο το κινέζικο φυτό εφεδρα,αν κρίνουμε ότι η καθαρή εφεδρινη είναι απαγορευμένη,λογικά περιέχει ψευδο-εφεδρινη,επίσης ότι η ημερήσια δόση εφεδρικός στν οργανισμό δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 25mg και μην ακούσω ότι είναι θέμα κιλών,στν καρδιά καταλήγει και πάλι.παρακαλώ ας μου απαντησει κάποιος.ευχαριστώ προκαταβολικά

beefmeup
10-02-11, 01:39
Καλησπέρα παιδιά καινούργιος στο φόρουμ.Εγώ Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πιο απο τα δυο κάνει καλύτερη δουλειά,το εκα η το σιντα.ένας φίλος μου που έχει δοκιμάσει και τα δυο τασετε υπέρ του σιντα,Ένα άλλο άτομο πάλι το οποίο ασχολειτε χρόνια με τον χορό και κατεβαίνει σε αγώνες με αρκετές διακρίσεις στο ενεργητικο του προτηνει το εκα και υποστηρίζει ότι είναι πολύ δυνατότερο.και κάτι τελευταίο απο όσο ξέρω το σιντα περιέχει καφεΐνη απο γκουανανα,ασπιρίνη,και εφεδρινη απο το κινέζικο φυτό εφεδρα,αν κρίνουμε ότι η καθαρή εφεδρινη είναι απαγορευμένη,λογικά περιέχει ψευδο-εφεδρινη,επίσης ότι η ημερήσια δόση εφεδρικός στν οργανισμό δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 25mg και μην ακούσω ότι είναι θέμα κιλών,στν καρδιά καταλήγει και πάλι.παρακαλώ ας μου απαντησει κάποιος.ευχαριστώ προκαταβολικά

το εκα δεν εχει καμια σχεση με το σιντα..ειναι πιο δυνατο,αν αυτο ρωτας.
ephedrine alcaloids,εχει κ το σιντα μεσα απλα σε πολυ μικροτερο ποσοστο,κ οχι ψευδοεφεδρινη που γραφεις.
απλα δεν την περιεχει απο το φυτο που λες,αλλα απο το ιδιο το sida cordifolia,που ειναι κ αυτο φυτο με παρομοιες ιδιοτητες με αυτες του MA-HUANG.

καλως ηλθες κ περνα αν θες κ απτα νεα μελη να συστηθεις:toast:

Vagtag7
10-02-11, 01:54
Συγγνώμη αλλα παρεξηγηθηκα με τον όρο ψευδοεφεδρινη,το ίδιο πράγμα εννοώ.οπότε Αυτό που προτηνεις είναι το εκα σωστά;σε τι δόση όμως;κάνει να ξεπερνουντε τα 25mg καθαρά εφεδρινης ημερήσια στν οργανισμό;

beefmeup
10-02-11, 01:57
Συγγνώμη αλλα παρεξηγηθηκα με τον όρο ψευδοεφεδρινη,το ίδιο πράγμα εννοώ.οπότε Αυτό που προτηνεις είναι το εκα σωστά;σε τι δόση όμως;κάνει να ξεπερνουντε τα 25mg καθαρά εφεδρινης ημερήσια στν οργανισμό;

βασικα,δεν μιλαμε για εφεδρινη,στους λιποδιαλυτες μιας κ ειναι κατι που οπως γραφεις ειναι απαγορευμενο.
απλα σου εκανα μια αναφορα για να δεις που βρισκεσαι,μεταξυ των 2 που αναφερεις,κ μιας το σιντα πωλειτε σαν συμπληρωμα.

οποτε ουτε συμβουλη μπορω να σου δωσω πανω σε αυτο.

Vagtag7
10-02-11, 02:03
Αν το σιντα πωλειτε σαν συμπλήρωμα Μπορείς να μου εξηγήσεις γτ κανένα απο τα μαγαζιά τησ περιοχησ μου με τέτοια σκευάσματα δεν έχουν σιντα γτ όπως λένε είναι "απαγορευμένο" ενώ πωλούν κανονικά εκα,ε;απλά είμαι μπερδεμενος έχω ακούσει Ένα σωρό περί εφεδρινης,σιντα και εκα και δεν ξέρω πιο να επιλέξω ώστε να το χρησιμοποιήσω

jimmy007
10-02-11, 03:56
Αν το σιντα πωλειτε σαν συμπλήρωμα Μπορείς να μου εξηγήσεις γτ κανένα απο τα μαγαζιά τησ περιοχησ μου με τέτοια σκευάσματα δεν έχουν σιντα γτ όπως λένε είναι "απαγορευμένο" ενώ πωλούν κανονικά εκα,ε;απλά είμαι μπερδεμενος έχω ακούσει Ένα σωρό περί εφεδρινης,σιντα και εκα και δεν ξέρω πιο να επιλέξω ώστε να το χρησιμοποιήσω

Δεν είναι απαγορευμένο. Απλά δεν το έχουν και προσπαθούν να σου πουλήσουν κάτι που έχουν...

Vagtag7
10-02-11, 12:40
Λες να είμαι τόσο χαζος και να μην το καταλαβαίνω απο την άλλη πάλι τρία μαγαζιά σε μια πόλη και να μην το έχουν κάτι γίνετε και μάλιστα το Ένα απο αυτά γνωστής αλυσίδας με την οποία συνεργαζετε το σάιτ.και πάλι όμως το κύριο ερώτημα μου παραμένει αναπάντητο.καθαρή εφεδρινη(μην φανεί παράξενο σε κάποιους όσο απαγορευμένη και αν είναι αν ψάξεις βρίσκεις,στην Ελλάδα ζούμε),σιντα η εκα ρε παιδιά;

Michaelangelo
10-02-11, 13:17
Λες να είμαι τόσο χαζος και να μην το καταλαβαίνω απο την άλλη πάλι τρία μαγαζιά σε μια πόλη και να μην το έχουν κάτι γίνετε και μάλιστα το Ένα απο αυτά γνωστής αλυσίδας με την οποία συνεργαζετε το σάιτ.και πάλι όμως το κύριο ερώτημα μου παραμένει αναπάντητο.καθαρή εφεδρινη(μην φανεί παράξενο σε κάποιους όσο απαγορευμένη και αν είναι αν ψάξεις βρίσκεις,στην Ελλάδα ζούμε),σιντα η εκα ρε παιδιά;

Ίσως το σίντα είναι πολύ καλο και φθηνό (περίπου μιση τιμή από "μιτοτροπιν" και τέτοια) για να το φέρουν τα μαγαζιά, τι να σου πω. Αλλα παράνομο δεν είναι!


Στη συζήτηση τώρα ΕCΑ, νομίζω τα τωρινά είναι ΕCΑ με αλκαλοειδή εφεδρίνης και όχι εφεδρίνη!!! Καμια σχέση δηλαδή με το αυθεντικό. Το ΣΙΝΤΑ είναι υποτίθεται σαν 8-10% εφεδρίνη. Αν δηλαδή ένα χάπι έχει 150mg Sida τότε είναι σαν 12-15mg εφεδρίνη. Όλα αυτά στη θεωρία! Πάντως σαν λιποδιαλυτής εκ εμπειρίας δοκιμάζοντας τις CNP, έκανε πολύ ωραία δουλειά και ypoti8etai emena δεν με πιάνουν εύκολα αυτά!
Προσωπικά το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

beefmeup
10-02-11, 13:39
Λες να είμαι τόσο χαζος και να μην το καταλαβαίνω απο την άλλη πάλι τρία μαγαζιά σε μια πόλη και να μην το έχουν κάτι γίνετε και μάλιστα το Ένα απο αυτά γνωστής αλυσίδας με την οποία συνεργαζετε το σάιτ.και πάλι όμως το κύριο ερώτημα μου παραμένει αναπάντητο.καθαρή εφεδρινη(μην φανεί παράξενο σε κάποιους όσο απαγορευμένη και αν είναι αν ψάξεις βρίσκεις,στην Ελλάδα ζούμε),σιντα η εκα ρε παιδιά;

στην ελλαδα δεν προκειτε να βρεις σιντα φιλε..δεν ξερω αν δινει κ εγκριση ο εοφ,αλλα νομιζω πως οχι..κ αυτος ειναι ο λογος που δεν το βρισκεις εκει που λες.
μονο απο εξωτερικο.

αν τωρα καποιος σου πουλαει εφεδρινη,να ξερεις οτι δεν επιτρεπεται ουτε αυτο βαση του εοφ,κ κακως αν θες την γνωμη μου που την πουλανε ετσι αβιαστα σε οποιονδηποτε.
αυτα κ το υπεραναλυσαμε το θεμα νομιζω..:toast:

Vagtag7
10-02-11, 14:07
Φίλε michaelangelo ευχαριστώ πολύ.σήμερα το πρωί έπειτα απο τηλεφωνική επικοινωνία και με τα 3 μαγαζία της περιοχής μου η απάντηση που πήρα και απο τα 3 Όταν ρώτησα αν Υπάρχει εκα η σιντα ήταν:"Όχι,Όχι,Όχι δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα στα μαγαζιά έχουν καταργηθει εδώ και 7-8 χρόνια".τα συμπεράσματα δικά σας.όσο Τώρα για τν πραγματικό mitotropin της gaspari έχει εκπληκτικά αποτελέσματα και αν Όχι το καλύτερο Ένα απο τα καλύτερα της κατηγορίας του.απλά δεν θέλω να χρησιμοποιήσω κάτι τόσο "βαρύ" αυτήν την περίοδο

Vagtag7
10-02-11, 14:15
Σίγουρα δεν είναι και ότι καλύτερο να κυκλοφορεί Ετσι αβερτα η εφεδρινη και σε άτομα που δεν ξέρουν καν τι είναι,τι μπορεί παρενεργιες μπορεί να έχει σε έναν οργανισμο,αλλα και τι θετικά αποτελέσματα,αν δεις προηγούμενα μηνύματα μου θα δεις ότι αναφέρω κάποια πράγματα.ευχαριστώ πολυ πάντως για τις συμβουλές

Και όντως το ξεφτιλησαμε λίγο το θέμα είναι η αλήθεια

Michaelangelo
11-02-11, 16:29
στην ελλαδα δεν προκειτε να βρεις σιντα φιλε..δεν ξερω αν δινει κ εγκριση ο εοφ,αλλα νομιζω πως οχι..κ αυτος ειναι ο λογος που δεν το βρισκεις εκει που λες.
μονο απο εξωτερικο.

αν τωρα καποιος σου πουλαει εφεδρινη,να ξερεις οτι δεν επιτρεπεται ουτε αυτο βαση του εοφ,κ κακως αν θες την γνωμη μου που την πουλανε ετσι αβιαστα σε οποιονδηποτε.
αυτα κ το υπεραναλυσαμε το θεμα νομιζω..:toast:

Να υπενθυμήσουμε επίσης ότι δύσκολα θα βρει κανείς ''αληθινή'' εφεδρίνη καθώς οι περισσότεροι που πουλάνε εφεδρίνη στην Ελλάδα είναι... ''μαιμού''!!!


Φίλε michaelangelo ευχαριστώ πολύ.σήμερα το πρωί έπειτα απο τηλεφωνική επικοινωνία και με τα 3 μαγαζία της περιοχής μου η απάντηση που πήρα και απο τα 3 Όταν ρώτησα αν Υπάρχει εκα η σιντα ήταν:"Όχι,Όχι,Όχι δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα στα μαγαζιά έχουν καταργηθει εδώ και 7-8 χρόνια".τα συμπεράσματα δικά σας.όσο Τώρα για τν πραγματικό mitotropin της gaspari έχει εκπληκτικά αποτελέσματα και αν Όχι το καλύτερο Ένα απο τα καλύτερα της κατηγορίας του.απλά δεν θέλω να χρησιμοποιήσω κάτι τόσο "βαρύ" αυτήν την περίοδο

Αδερφέ αυτή τη στιγμή παίρνω το Μίτο, γιατί απλά ήθελα να κάνω ένα κύκλο από το Σίντα, το οποίο με είχε αφήσει ''υπερ-ευχαριστημένο''!!! Φυσικά δεν το πείρα από Ελλάδα καθώς από Αμερική ακόμα και μαζί με ταχυδρομικά μου πήγε κάπου στα μισά. Αλλά με τόσα που έχω διαβάσει, ναι μεν πιθανώς να είναι ότι καλύτερο σε θέμα αποτελέσματος, αλλά όχι σε θέμα υγείας! Ειδικά στο θέμα θειροειδή τρόμαξα και πιθανώς να μην ξαναπάρω.
Το Σίντα που παίρνω και έχω ακόμα 1.5 κουτί από τα 3 που αγόρασα, δεν το βρίσκω και τόσο υποδιαίστερο του, καθώς σε τομείς κιόλας ενέργειας κ.τ.λ., πιστεύω υπερτερεί!

Τώρα όσο για το τι σου λένε στα μαγαζιά, πιστεύω ο τρόπος είναι απλά να σε φοβίσουν ώστε να πάρεις κάτι άλλο! Εδώ λέμε το Μίτο είναι τρεις (και βάλε) χειρότερο στο θέμα υγείας από το Σίντα επειδή παίζει με θυροειδή!
Πάντως εγγυημένα πιστεύω, δεν θα σου λείψει και πολύ το Μίτο με το Σίντα.

Vagtag7
11-02-11, 23:10
Ρε φίλε αν μπορείς επικοινώνησε μαζί μου μέσω μαιλ γτ καθομουν και έγραφα πόση ώρα και σβήστηκε θα σου ήμουν ευγνώμων

ang3lfitness
15-02-11, 22:48
Καλησπέρα, έμαθα σήμερα από ένα φίλο, ένας γνωστός του έπαθε ζημια από τα stack στην καρδια, συκγκεκριμένα μου είπε και την πάθηση που του προκάλεσαν αλλα δεν θυμάμαι...τα stacker 2 συγκεκριμένα, αυτά χρισιμουπιουσα και εγώ πριν κάνα 4μνo όταν έκανα αερόβιο στο gym πλέον δεν κάνω και δεν τα χρησιμοποιώ, και είπα να τα χρησιμοποιήσω στην μπάλα,κάνει να τα δουλεύεις σε τόσο μεγάλη ένταση? η είναι επικίνδυνο? είμαι και 22 χρόνον μην με κλάψουν και από καρδια :green:

beefmeup
15-02-11, 22:52
Καλησπέρα, έμαθα σήμερα από ένα φίλο, ένας γνωστός του έπαθε ζημια από τα stack στην καρδια, συκγκεκριμένα μου είπε και την πάθηση που του προκάλεσαν αλλα δεν θυμάμαι...:

αυτο δεν παιζει που σου ειπαν..πιπες σου ελεγε ο φιλος σου για τον γνωστο του,η το αντιθετο.

Manos1989
15-02-11, 23:24
αυτο δεν παιζει που σου ειπαν..πιπες σου ελεγε ο φιλος σου για τον γνωστο του,η το αντιθετο.

εκτός αν εννοεί τα παλιά.....με εφεδρίνη,που και πάλι πρέπει να είσαι αρκετά ευαίσθητος για να πάθεις κάτι....

Michaelangelo
16-02-11, 10:42
Καλησπέρα, έμαθα σήμερα από ένα φίλο, ένας γνωστός του έπαθε ζημια από τα stack στην καρδια, συκγκεκριμένα μου είπε και την πάθηση που του προκάλεσαν αλλα δεν θυμάμαι...τα stacker 2 συγκεκριμένα, αυτά χρισιμουπιουσα και εγώ πριν κάνα 4μνo όταν έκανα αερόβιο στο gym πλέον δεν κάνω και δεν τα χρησιμοποιώ, και είπα να τα χρησιμοποιήσω στην μπάλα,κάνει να τα δουλεύεις σε τόσο μεγάλη ένταση? η είναι επικίνδυνο? είμαι και 22 χρόνον μην με κλάψουν και από καρδια :green:

Ένας 'υγιείς'' άνθρωπος δεν μπορεί να πάθει πρόβλημα, εκτος και αν το γαμήσει και πάρει τριπλή δόση! ;)

ang3lfitness
16-02-11, 11:49
εννοείς 3 σε μια μέρα η 3 κατευθείαν? :P

Devil
16-02-11, 18:00
τι εχει μεσα αυτο?????

ειχε προβλημα αυτος με την καρδια?

τι προβλημα εχει τωρα???

giorgos46
16-02-11, 19:14
παιδια η εφεδρινη δουλευει με την καρδια και απαγορευθηκε γιατι με την χρηση τησ μπορει να σου προκαλεσει καρδιακα προβληματα ακομα και ανακοπη.

giorgos46
16-02-11, 19:16
SOS!!!θελω να μου πειτε αν ξερετε, αν το mitotropin εχει υοδιο γιατι εχω τασει για υποθειροϊδισμο και δεν μπορω να παρω συμπλιροματα με υοδιο.

beefmeup
16-02-11, 19:17
παιδια η εφεδρινη δουλευει με την καρδια και απαγορευθηκε γιατι με την χρηση τησ μπορει να σου προκαλεσει καρδιακα προβληματα ακομα και ανακοπη.

οι περιπτωσεις που υπηρξαν προβληματα που λες ηταν με 100μιλι ανα μερα..
στα συμπληρωματα που υπηρχε η εφεδρινη η μεγιστη δοση ηταν 20.
εκτιμω δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο.
αν δεν εχεις ηδη προβληματα δεν σου προκαλει τπτ.

beefmeup
16-02-11, 19:18
SOS!!!θελω να μου πειτε αν ξερετε, αν το mitotropin εχει υοδιο γιατι εχω τασει για υποθειροϊδισμο και δεν μπορω να παρω συμπλιροματα με υοδιο.

αν εχεις θεμα με θειρεοηδη,μην παρεις καθολου μιτο για το καλο σου.
μη μου πεις οτι το χεις αγορασει?

Devil
16-02-11, 19:20
παιδια η εφεδρινη δουλευει με την καρδια και απαγορευθηκε γιατι με την χρηση τησ μπορει να σου προκαλεσει καρδιακα προβληματα ακομα και ανακοπη.

εγω παλι πιστευω οτι απαγορευτικε επειδη ηταν ο μοναδικος λιποδιαλητης που εκανε τρελη δουλεια σε σχεση με του αλλους... και σε σχεση με μερικες αηδιες που κυκλοφορουν τωρα.... νομιζω θεωρητε πιο safe και εχει και μερικες μελετες στην πλατη του....

beefmeup
16-02-11, 19:26
εγω παλι πιστευω οτι απαγορευτικε επειδη ηταν ο μοναδικος λιποδιαλητης που εκανε τρελη δουλεια σε σχεση με του αλλους... και σε σχεση με μερικες αηδιες που κυκλοφορουν τωρα.... νομιζω θεωρητε πιο safe και εχει και μερικες μελετες στην πλατη του....

ε,ηταν πολλα τα λεφτα μητσο..!

tommygunz
16-02-11, 20:56
Ανάμεσα σε αυτούς τους 3 λιποδιαλύτες ποιόν θα προτιμούσατε αν ήταν ο πρώτος σας λιποδιαλύτης;

Rx6 (BPI Sports)
OxyElitePRO (USPLabs)
Lipo 6 (Nutrex)

jimmy007
17-02-11, 02:02
Ανάμεσα σε αυτούς τους 3 λιποδιαλύτες ποιόν θα προτιμούσατε αν ήταν ο πρώτος σας λιποδιαλύτης;

Rx6 (BPI Sports)
OxyElitePRO (USPLabs)
Lipo 6 (Nutrex)


Tο δεύτερο με κλειστά μάτια......


εγω παλι πιστευω οτι απαγορευτικε επειδη ηταν ο μοναδικος λιποδιαλητης που εκανε τρελη δουλεια σε σχεση με του αλλους... και σε σχεση με μερικες αηδιες που κυκλοφορουν τωρα.... νομιζω θεωρητε πιο safe και εχει και μερικες μελετες στην πλατη του....

Πες τα....

giorgos46
17-02-11, 02:07
οχι ευτυχωσ..

Slack `N Track
19-02-11, 00:03
Εχω πολυ καλα αποτελεσματα με αυτο το stack

http://www.fitboost.co.uk/onlineshop/images/razor-ripped-stack%5B1%5D.jpg

Αποτελειτε απο ενα burner & ενα διουρητικο. Κυριως για pre-contesting.

http://2.imimg.com/data2/HF/AY/IMVENDOR-2064825/razorrick-250x250.jpg

Michaelangelo
22-02-11, 18:07
Παίδες, τελείωσα μόλις τον κύκλο του Μιτοτροπίν. Τι λέτε; Να συνεχίσω με Σίντα η να κάνω ένα διάλειμμα στους λιποδιαλύτες;

Gorillas
22-02-11, 20:10
Κάνε καλλιά ένα διάλειμμα. Έτσι κ αλλιώς το Μιτοτροπιν είναι δυνατό κ το σιντα μπορεί να μη σε πιάσει αν το πάρεις αμέσως.

Michaelangelo
23-02-11, 14:25
Κάνε καλλιά ένα διάλειμμα. Έτσι κ αλλιώς το Μιτοτροπιν είναι δυνατό κ το σιντα μπορεί να μη σε πιάσει αν το πάρεις αμέσως.

Εδώ το Μίτο λέει για κύκλους με Cytolean. Δεν ανησυχώ μήπως δεν με ποιάσει επειδή το Μίτο είναι δυνατό (σιγά τη διαφορά κιόλας με το Σίντα), αλλά μήπως πρέπει να ξεσυνηθίσει ο οργανισμός μου γενικά από λιποδιαλύτες!

jimmy007
23-02-11, 21:49
Εδώ το Μίτο λέει για κύκλους με Cytolean. Δεν ανησυχώ μήπως δεν με ποιάσει επειδή το Μίτο είναι δυνατό (σιγά τη διαφορά κιόλας με το Σίντα), αλλά μήπως πρέπει να ξεσυνηθίσει ο οργανισμός μου γενικά από λιποδιαλύτες!

Δεν δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο άρα δεν έχεις θέμα....

Michaelangelo
24-02-11, 02:44
Δεν δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο άρα δεν έχεις θέμα....

Ok, thanks! :D

gmalamos
27-02-11, 22:54
MITOTROPIN
LIPO 6black
ANIMAL CUTS

Ποιο θα παιρνατε?

Devil
27-02-11, 23:10
MITOTROPIN
LIPO 6black
ANIMAL CUTS

Ποιο θα παιρνατε?

κανενα.... τα πρωτα 2 οχι στα σιγουρα γιατι εχουν Τ2 μεσα.... παιζουν με thyroid δηλαδη... το αλλο απλα δεν μου αρεσει... τα συστατικα του δλδ...

gmalamos
27-02-11, 23:23
κανενα.... τα πρωτα 2 οχι στα σιγουρα γιατι εχουν Τ2 μεσα.... παιζουν με thyroid δηλαδη... το αλλο απλα δεν μου αρεσει... τα συστατικα του δλδ...

Μας εκανες τη καρδια χαλι γκαλι τωρα..

Καμια προταση?

Devil
27-02-11, 23:30
Μας εκανες τη καρδια χαλι γκαλι τωρα..

Καμια προταση?

υπομονη μεχρι αυριο γιατι πρεπει να την κανω....:green:

αν δεν απαντησω στειλε πμ...;)

gmalamos
01-03-11, 17:20
devil δεν μου ειπες την γνωμη σου..:)

Michaelangelo
01-03-11, 21:38
Μας εκανες τη καρδια χαλι γκαλι τωρα..

Καμια προταση?

Σίντα από μένα! Μου δουλεύει πολύ καλά ως τώρα!

gmalamos
01-03-11, 21:52
δεν εχει εφεδρινη αυτο?

Devil
02-03-11, 01:07
δεν εχει εφεδρινη αυτο?

υποθετικα ναι.... ειναι το φυτο που βγαινει η εφεδρινη....

Devil
02-03-11, 01:09
devil δεν μου ειπες την γνωμη σου..:)

εγω θα ελεγα oxy elite pro..... εχει πολλα θετικα reviews

beefmeup
02-03-11, 01:17
δεν εχει εφεδρινη αυτο?

καπου ειχα ποσταρει για αυτο..
απο αλλο φυτο ειναι,οχι το ma huang,το οποιο εχει ehpedrine alkaloids,αλλα σε πολυ μικροτερα ποσοστα..

Manos1989
02-03-11, 01:17
MITOTROPIN
LIPO 6black
ANIMAL CUTS

Ποιο θα παιρνατε?

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα 2 πρώτα δουλεύουν εγγυημένα γιατί πολύ απλά δεν είναι συμπληρώματα,επηρεάζουν θυροειδή.....εγώ προσωπικά μετά από μία τραγική εμπειρία που είχα με θυροειδικές ορμόνες δεν ξανακουμπάω οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτό τον αδένα.
3 φορές χρησιμοποίησα το mitotropin,έμεινα ευχαριστημένος και τις 3 αλλά δεν το συνιστώ πλέον!
Χίλιες φορές eca και ακόμα καλύτερα αυτό το.....βρογχοδιασταλτικό(όποιος κατάλαβε,κατάλαβε);)

gmalamos
02-03-11, 01:28
εγω θα ελεγα oxy elite pro..... εχει πολλα θετικα reviews


καπου ειχα ποσταρει για αυτο..
απο αλλο φυτο ειναι,οχι το ma huang,το οποιο εχει ehpedrine alkaloids,αλλα σε πολυ μικροτερα ποσοστα..


Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα 2 πρώτα δουλεύουν εγγυημένα γιατί πολύ απλά δεν είναι συμπληρώματα,επηρεάζουν θυροειδή.....εγώ προσωπικά μετά από μία τραγική εμπειρία που είχα με θυροειδικές ορμόνες δεν ξανακουμπάω οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτό τον αδένα.
3 φορές χρησιμοποίησα το mitotropin,έμεινα ευχαριστημένος και τις 3 αλλά δεν το συνιστώ πλέον!
Χίλιες φορές eca και ακόμα καλύτερα αυτό το.....βρογχοδιασταλτικό(όποιος κατάλαβε,κατάλαβε);)

Ναι ρε παιδια το θεμα ειναι να μην παιρνουμε κατι και να καταστρεφουμε τν οργανισμο μας..Τι να το κανω αν ειναι σουπερ λιποδυαλιτικο και μου πηραξει θυροειδη η κατι αλλο?Το θεμα ειναι τα αρνητικα να μν ειναι περισοτερα απο τα θετικα..Ετσι...?


devil αυτο που μου λες oxy elite pro δεν το γωριζω..Σε αναζητηση δν βρηκα κατι.
Αυτο που θελω ειναι ενα δυνατο λιπο αλλα αν εχει αλλα θεματακια καλυτερα να επιλεξω κατι αλλο..

Devil
02-03-11, 01:30
δεν το εχουμε στο φορουμ??? περιεργο νομιζω οτι υπαρχει....

δεν παιζει με ορμονες... και ειναι δυνατο...

gmalamos
02-03-11, 01:34
δεν το εχουμε στο φορουμ??? περιεργο νομιζω οτι υπαρχει....

δεν παιζει με ορμονες... και ειναι δυνατο...

ρε για ψοφο με εχεις?:green:

Devil
02-03-11, 01:38
ρε για ψοφο με εχεις?:green:

ελα ρε δεν σε φοβαμαι εσενα δεν παθαινεις τιποτα....:green::green::green:

gmalamos
02-03-11, 01:47
ελα ρε δεν σε φοβαμαι εσενα δεν παθαινεις τιποτα....:green::green::green:

OxyElite (USPlabs) το βρηκα..χιχι

jimmy007
02-03-11, 01:49
devil αυτο που μου λες oxy elite pro δεν το γωριζω..Σε αναζητηση δν βρηκα κατι.
Αυτο που θελω ειναι ενα δυνατο λιπο αλλα αν εχει αλλα θεματακια καλυτερα να επιλεξω κατι αλλο..

Και εμένα ο Devil μου το είπε αυτό. Το κοίταξα και θα το πάρω προς το καλοκαίρι. Δεν νομίζω να μη δουλέψει γιατί τα συστατικά του μου αρέσουν...

Devil
02-03-11, 01:49
OxyElite (USPlabs) το βρηκα..χιχι

αλλιως αυτο....

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12094-Phenadrine-%28APS-Nutrition%29