PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για Λιποδιαλύτες



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

Devil
03-09-11, 16:35
εχεις καποιον συγκεκριμενο στο μυαλο σου;;
ενημερωνω πως θελω να χρησιμοποιησω το προιον για σχετικα μεγαλο χρονικο διαστημα καθως εν οψει χειμωνα δεν καιγομαι κιολας για να απαλλαγω αμεσα απο το λιπος στην κοιλια..

TTA, lean xtream , 7-keto-dhea....


ds triazole,pes erase

και τα 2 για ΑΙ τα πουλανε.... το ενα ειναι φυτικο το αλλο steroidal... εμεσα ναι ισως κανουν κατι σε caloric repartition και νερα...

sofos
03-09-11, 16:49
TTA, lean xtream , 7-keto-dhea....



και τα 2 για ΑΙ τα πουλανε.... το ενα ειναι φυτικο το αλλο steroidal... εμεσα ναι ισως κανουν κατι σε caloric repartition και νερα...

λαθος μου το lean xtreme ηθελα να γραψω,απλα παντα το μπερδευα με το triazole χεχε

tyler_durden
04-09-11, 15:34
lean xtreme,animal cut,mitotropin κ.ο.κ ξεκιναω το φλεβαρη ...ελεγα κατι σε πιο σοφτ αν γινεται..

τα CLA,για παραδειγμα,τα εχει δοκιμασει κανεις;;κανουν δουλεια ή ειναι πλασεμπια;;

**εξυπακουεται η προσεγμενη διατροφη.

xrisbud
04-09-11, 16:29
lean xtreme,animal cut,mitotropin κ.ο.κ ξεκιναω το φλεβαρη ...ελεγα κατι σε πιο σοφτ αν γινεται..

τα CLA,για παραδειγμα,τα εχει δοκιμασει κανεις;;κανουν δουλεια ή ειναι πλασεμπια;;

**εξυπακουεται η προσεγμενη διατροφη.

το cla, καρνιτίνη και fish oil, ω3 και τα συναφή, όλα αυτά είναι για συντήρηση της ισορροπημένης διατροφής. Δεν είναι ακραία συμπληρώματα με επιθετική δράση εναντίον των λιποκυτάρων όπως αυτά που προανέφερες. Κατά τη γνώμη μου αυτά είναι για τους λεφτάδες, είναι και ακριβά και πρέπει να τα παίνεις μακρά διαστήματα για να βλέπεις ότι δουλεύουν.

xrisbud
04-09-11, 16:37
ξερει καποιος να προτεινει εναν αποτελεσματικο λιποδιαλυτη με οσο το δυνατον λιγοτερη καφεινη γινεται;;;

εχω ηδη προβλημα με αυπνιες...
υπάρχουν λίγοι stims free λιποδιαλύτες φιλαράκι . Είτε τους πάρεις είτε όχι το ίδιο πράμα , δώσε τα λεφτά σου για καμία πρωτείνη ή υγρά αμινοξέα καλύτερα.
Αυτοί που δουλεύουν είναι μόνο όσοι έχουν stims μέσα και προκαλούν παρενέργεις, δυστυχώς.
Αμα έισαι ευαίσθητος στην καφείνη για παράδειγμα, θα έχεις τρέμουλο και ταχυκαρδία όσο δρα 2-3 ώρες, ο λιποδιαλύτης. Εκτός κια αν είσαι αναίσθητος και τέρας σαν αυτούς που πίνουν 2 διπλους espresso για να πάρουν τα πόδια τους το πρωί.

rey1989
04-09-11, 16:49
Εκτός κια αν είσαι αναίσθητος και τέρας σαν αυτούς που πίνουν 2 διπλους espresso για να πάρουν τα πόδια τους το πρωί.

αυτό δυστυχώς ειναι το πρόβλημα μου , η καφεΐνη δεν με πιάνει καθόλου (γιαυτό σταμάτησα και τους καφέδες, γιατί δεν με βοηθούσαν να ξυπνήσω το πρωί) . Μάλιστα επειδή δεν με πίστευε ενας φίλος οτι δεν με πιάνει (αυτός παθαίνει ταχυκαρδίες) έβαλα σε ενα ποτήρι μπύρας απο τα μεγάλα 15 κουταλιές καφέ , νερό , το ανακάτεψα με ενα κουτάλι να διαλυθεί και το ήπια και δεν ειχα οχι ενόχληση αλλά ήταν λες και ήπια νερο.(δεν νιώθω πικρίλα επίσης από τον σκέτο καφε) :shock::shock:

οπότε ο μόνος λιποδιαλίτης(λιποτροπικό) που κάνει για εμένα παράδειγμα ειναι το mitotropin που βλέπω πως βοηθάει αυτη την στιγμή.

Λογικά έχει να κάνει με τον οργανισμό..

sofos
04-09-11, 17:01
αυτό δυστυχώς ειναι το πρόβλημα μου , η καφεΐνη δεν με πιάνει καθόλου (γιαυτό σταμάτησα και τους καφέδες, γιατί δεν με βοηθούσαν να ξυπνήσω το πρωί) . Μάλιστα επειδή δεν με πίστευε ενας φίλος οτι δεν με πιάνει (αυτός παθαίνει ταχυκαρδίες) έβαλα σε ενα ποτήρι μπύρας απο τα μεγάλα 15 κουταλιές καφέ , νερό , το ανακάτεψα με ενα κουτάλι να διαλυθεί και το ήπια και δεν ειχα οχι ενόχληση αλλά ήταν λες και ήπια νερο.(δεν νιώθω πικρίλα επίσης από τον σκέτο καφε) :shock::shock:

οπότε ο μόνος λιποδιαλίτης(λιποτροπικό) που κάνει για εμένα παράδειγμα ειναι το mitotropin που βλέπω πως βοηθάει αυτη την στιγμή.

Λογικά έχει να κάνει με τον οργανισμό..

15 κουταλιες καφε?:shock::shock::shock:

rey1989
04-09-11, 17:04
15 κουταλιες καφε?:shock::shock::shock:

ναι , το είπαμε μεταξύ σοβαρού και αστείου και είπα να δοκιμάσω. Τελικά τώρα που το σκέφτομαι είναι περίεργο να έχω τόσο μεγάλη ανοχή στην καφεΐνη . Λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα :shock:

xrisbud
04-09-11, 17:07
αυτό δυστυχώς ειναι το πρόβλημα μου , η καφεΐνη δεν με πιάνει καθόλου (γιαυτό σταμάτησα και τους καφέδες, γιατί δεν με βοηθούσαν να ξυπνήσω το πρωί) . Μάλιστα επειδή δεν με πίστευε ενας φίλος οτι δεν με πιάνει (αυτός παθαίνει ταχυκαρδίες) έβαλα σε ενα ποτήρι μπύρας απο τα μεγάλα 15 κουταλιές καφέ , νερό , το ανακάτεψα με ενα κουτάλι να διαλυθεί και το ήπια και δεν ειχα οχι ενόχληση αλλά ήταν λες και ήπια νερο.(δεν νιώθω πικρίλα επίσης από τον σκέτο καφε) :shock::shock:

οπότε ο μόνος λιποδιαλίτης(λιποτροπικό) που κάνει για εμένα παράδειγμα ειναι το mitotropin που βλέπω πως βοηθάει αυτη την στιγμή.

Λογικά έχει να κάνει με τον οργανισμό..

15 κουταλιές καφέ ??? μην κάνεις τέτοια πειράματα ρε. μυστήριο είναι πάντως!! τι πίεση έχεις εσύ? όταν τρέχεις δεν ανεβαίνουν οι παλμοί της καρδιάς; Δες το από άλλη οδό φίλε. Δεν μιλας και με έναν καρδιολόγο ; δεν μου ακούγεται νορμαλ αυτό. μου θυμίζει κάτι άτομα που έχει παραλύσει το νεύρο που στέλνει ερεθισματα στον εγκέφαλο για τον πόνο και δεν καταλαβαίνουν πότε χαλάει το δόντι τους ή χτυπάνε και δεν νιώθουν τίποτα. Μπα.. δεν μου κάνει φυσιολογικό αυτό, κάτι δεν μ'αρεσει. σορρυ που το έγραψα αυτό, no offence.

rey1989
04-09-11, 17:32
15 κουταλιές καφέ ??? μην κάνεις τέτοια πειράματα ρε. μυστήριο είναι πάντως!! τι πίεση έχεις εσύ? όταν τρέχεις δεν ανεβαίνουν οι παλμοί της καρδιάς; Δες το από άλλη οδό φίλε. Δεν μιλας και με έναν καρδιολόγο ; δεν μου ακούγεται νορμαλ αυτό. μου θυμίζει κάτι άτομα που έχει παραλύσει το νεύρο που στέλνει ερεθισματα στον εγκέφαλο για τον πόνο και δεν καταλαβαίνουν πότε χαλάει το δόντι τους ή χτυπάνε και δεν νιώθουν τίποτα. Μπα.. δεν μου κάνει φυσιολογικό αυτό, κάτι δεν μ'αρεσει. σορρυ που το έγραψα αυτό, no offence.

μην λες σορρυ , το ξέρω ότι δεν το λες για να με προσβάλλεις αλλά και τον πόνο τον καταλαβαίνω δύστυχος:green: και τα πάντα. :P

οι παλμοί της καρδιάς μου ανεβαίνουν στο αερόβιο κλπ κανονικά.
καρδιογράφημα είχα κάνει πριν ενα χρόνο και με βρήκε μια χαρά απλα μου είπε πως πρέπει να χάσω κιλά γιατι δεν κάνει καλό να έχω τόσα (λογικό).

edit : δεν ξέρω αν η πίεση έχει σχέση με την φλεβικότητα αλλα τώρα που κατεβαίνω αρκετά στα κιλά μου (πρεπει να χάσω μονοψήφιο πλέον) πρόσεξα ότι πετάγονται φλέβες στο επάνω μέρος των χεριών μου λίγο πίσω απο τα δάχτυλα προς τον καρπό (στο επάνω μέρος του χεριού) και όταν κάνω βάρη με λίγα κιλά πετάγονται δύο φλέβες στο κάθε χέρι από τους καρπούς μέχρι τον αγγόνα (και έχω αρκετό ποσοστό λίπους λογικά , σκέψου να πέσω σε χαμηλό:shock:).

κατά τα άλλα μόνο στον καφέ έχω ανοχή , το αλκοόλ (που δεν πίνω πλέον) με πιάνει πολύ παράδειγμα.

xrisbud
04-09-11, 17:42
μην λες σορρυ , το ξέρω ότι δεν το λες για να με προσβάλλεις αλλά και τον πόνο τον καταλαβαίνω δύστυχος:green: και τα πάντα. :P

οι παλμοί της καρδιάς μου ανεβαίνουν στο αερόβιο κλπ κανονικά.
καρδιογράφημα είχα κάνει πριν ενα χρόνο και με βρήκε μια χαρά απλα μου είπε πως πρέπει να χάσω κιλά γιατι δεν κάνει καλό να έχω τόσα (λογικό).

edit : δεν ξέρω αν η πίεση έχει σχέση με την φλεβικότητα αλλα τώρα που κατεβαίνω αρκετά στα κιλά μου (πρεπει να χάσω μονοψήφιο πλέον) πρόσεξα ότι πετάγονται φλέβες στο επάνω μέρος των χεριών μου λίγο πίσω απο τα δάχτυλα προς τον καρπό (στο επάνω μέρος του χεριού) και όταν κάνω βάρη με λίγα κιλά πετάγονται δύο φλέβες στο κάθε χέρι από τους καρπούς μέχρι τον αγγόνα (και έχω αρκετό ποσοστό λίπους λογικά , σκέψου να πέσω σε χαμηλό:shock:).

κατά τα άλλα μόνο στον καφέ έχω ανοχή , το αλκοόλ (που δεν πίνω πλέον) με πιάνει πολύ παράδειγμα.
ας πουμε ότι είσαι τυχερός, τότε, keep going ;)

kgkolfis
06-09-11, 19:21
Μπορείτε να μου πείτε ποιο αντικαθιστά το Mitotropin και ποιό το Cytolean;
Επίσης πώς γίνονται οι κύκλοι; Ποιό παίρνει κανείς τον 1ο μήνα και ποιό τον επόμενο;

sofos
06-09-11, 19:22
Μπορείτε να μου πείτε ποιο αντικαθιστά το Mitotropin και ποιό το Cytolean;
Επίσης πώς γίνονται οι κύκλοι; Ποιό παίρνει κανείς τον 1ο μήνα και ποιό τον επόμενο;

το phenorex αντικαθιστα το μιτο,το αλλο κανενα και τα παιρνεις αυτα και τα 2 μαζι δεν ειναι οπως το μιτο με το cyto που ηθελαν μια το ενα τον ενα μηνα μια το αλλο τον αλλο μηνα..

rey1989
06-09-11, 19:24
το phenorex αντικαθιστα το μιτο,το αλλο κανενα και τα παιρνεις αυτα και τα 2 μαζι δεν ειναι οπως το μιτο με το cyto που ηθελαν μια το ενα τον ενα μηνα μια το αλλο τον αλλο μηνα..

και γιατί το μίτο θέλει και το cyto ? :unsure::unsure:

sofos
06-09-11, 19:24
και γιατί το μίτο θέλει και το cyto ? :unsure::unsure:

ε για καλυτερα αποτελεσματα ελεγε ο γκασπαρι ενα μηνα το ενα,ενα μηνα το αλλο...

rey1989
06-09-11, 19:37
ε για καλυτερα αποτελεσματα ελεγε ο γκασπαρι ενα μηνα το ενα,ενα μηνα το αλλο...

α οκ , εγώ στον μήνα θα το σταματήσω πάντως και θα συνεχίσω μόνο με whey + πολυβιταμίνες.:turtle:
εξάλλου δεν πάω για γράμμωση ,να ξεκολλήσω ήθελα :P

kgkolfis
06-09-11, 20:05
το phenorex αντικαθιστα το μιτο,το αλλο κανενα και τα παιρνεις αυτα και τα 2 μαζι δεν ειναι οπως το μιτο με το cyto που ηθελαν μια το ενα τον ενα μηνα μια το αλλο τον αλλο μηνα..

Αν δηλαδή για παράδειγμα πάρεις και τα 2 τον ένα μήνα, μπορείς τον επόμενο να πάρεις cytolean για καλύτερα αποτελέσματα ή έχει αποσυρθεί το cytolean όπως και το mito;
Επίσης γνωρίζεις τη δοσολογία phenorex και spirodex για 1 μήνα, με την προϋπόθεση ότι τα παίρνεις μαζι;

rey1989
06-09-11, 20:11
Αν δηλαδή για παράδειγμα πάρεις και τα 2 τον ένα μήνα, μπορείς τον επόμενο να πάρεις cytolean για καλύτερα αποτελέσματα ή έχει αποσυρθεί το cytolean όπως και το mito;
Επίσης γνωρίζεις τη δοσολογία phenorex και spirodex για 1 μήνα, με την προϋπόθεση ότι τα παίρνεις μαζι;

αποσύρθικε το μίτο ? πριν 18 μέρες αγόρασα.

kgkolfis
06-09-11, 20:13
αποσύρθικε το μίτο ? πριν 18 μέρες αγόρασα.

Νομίζω ότι σιγά-σιγά αποσύρεται, αλλά ας απαντήσει κάποιος άλλος που ξέρει σίγουρα..
Σύμφωνα με το 2ο post σε αυτό το forum..
Οπότε φαντάζομαι πως ότι Mitotropin έχει μείνει είναι απλά απόθεμα..

rey1989
06-09-11, 20:39
Νομίζω ότι σιγά-σιγά αποσύρεται, αλλά ας απαντήσει κάποιος άλλος που ξέρει σίγουρα..
Σύμφωνα με το 2ο post σε αυτό το forum..
Οπότε φαντάζομαι πως ότι Mitotropin έχει μείνει είναι απλά απόθεμα..

να προλάβουμε να πάρουμε τότε να έχουμε στόκ . :turtle::turtle:

sofos
06-09-11, 22:58
Αν δηλαδή για παράδειγμα πάρεις και τα 2 τον ένα μήνα, μπορείς τον επόμενο να πάρεις cytolean για καλύτερα αποτελέσματα ή έχει αποσυρθεί το cytolean όπως και το mito;
Επίσης γνωρίζεις τη δοσολογία phenorex και spirodex για 1 μήνα, με την προϋπόθεση ότι τα παίρνεις μαζι;

μπορεις να τα παρεις οπως σου ειπα μαζι αυτα τα δυο και δοση θα παιρνεις οση λεει το κουτι

Bodybuilder_44
08-09-11, 00:43
Γεια σας,σκεφτομαι τωρα που θα αρχιζει η καινουργια season ογκου να παρω λιποδιαλιτη για να χασω συγχρωνος και λιπος με την προπονηση του ογκου και οχι να περιμενω να παρω τον απριλιο ι μαιο που θα αρχισω γραμμωση τι λετε θα ηταν καλο η κακο;Α και δεν ειμαι και πολυ καιρο στο γυμναστηριο περιπου 2 μηνες

sobral
08-09-11, 03:32
Γεια σας,σκεφτομαι τωρα που θα αρχιζει η καινουργια season ογκου να παρω λιποδιαλιτη για να χασω συγχρωνος και λιπος με την προπονηση του ογκου και οχι να περιμενω να παρω τον απριλιο ι μαιο που θα αρχισω γραμμωση τι λετε θα ηταν καλο η κακο;Α και δεν ειμαι και πολυ καιρο στο γυμναστηριο περιπου 2 μηνες

όγκος και γράμμωση δεν πάνε μαζί. Απλά..Κοίταξε να πάρεις καθαρά μυικά κιλά όσο γίνεται κ μετά θα σου είναι πιο εύκολο να <καθαρίσεις> τυχόν λίπος και νερά προς τους καλοκαιρινούς μήνες.

deluxe
13-09-11, 00:49
Δε θα ηταν καλη ιδεα μια δοση απο τον λιποδιαλυτη να παιρνουμε και πριν τον υπνο; Μιλαω παντα για λιποδιαλυτες χωρις διεγερτικα.

della
19-09-11, 01:30
αναμεσα σε mitotropin και animal cuts ποιο λετε?

Devil
19-09-11, 03:45
αναμεσα σε mitotropin και animal cuts ποιο λετε?

προσωπικα κανενα απο τα 2.... το ενα παιζει με το θυροειδη σου... το αλλο μου φαινετε λιγο μουφα...

Druid
20-09-11, 01:41
Κάποιος που να μην παίζει με θηρ και να κάνει δουλειά? Γιατί το ένα ξινίζει και το άλλο βρωμάει...

cpappas
24-09-11, 02:05
Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο αξιόλογο λιποτροπικό σε υγρή μορφή;
Ίσως εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ;

Ευχαριστώ

Toxical
24-09-11, 22:46
παιδια εχω ξεκινησει την γραμμωση εδω και εναμιση μινα και θα ηθελα να παρω εναν λιποδιαλιτη για να δω παραπανω αποτελεσματα.Ειναι η πρωτη φορα που θα παρω αμα ειναι να ξεκινησω με κατι οχι τοσο δυνατο αλλα να κανει κατι μην το παρω τσαμπα.

xrisbud
25-09-11, 15:08
Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο αξιόλογο λιποτροπικό σε υγρή μορφή;
Ίσως εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ;

Ευχαριστώ

εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ δεν είναι κανένα αξιόλογο συμπλήρωμα.

Dreiko
25-09-11, 15:11
βασικα ποιο συμπληρωμα ειναι εγκεκριμενο απο τον ΕΟΦ?Ολα γνωστοποιηση εχουν....και δεν εχει να κανει με την ποιοτητα θαρρω....

pasxalismma
07-10-11, 19:05
Για να μην φτιαχνω καινουργιο τοπικ. θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. Με λιγα λογια, ποια μαρκα λιποδιαλυτον θα μου προτεινατε? Δεν θα το κουρασω πολυ,μια γνωμη απλα.

Και δευτερον , Την μαρκα D4,lipo6X,power up, την γνωριζετε? ειναι καλυτερες απο αυτες που θα με προτεινατε? ευχαριστω πολυ

Και ξεχασα,καλως σας βρηκα και καλησπερα σας

Ευρης
28-10-11, 17:32
Κάποιος που να μην παίζει με θηρ και να κάνει δουλειά? Γιατί το ένα ξινίζει και το άλλο βρωμάει...

Μολις βγηκα απο κυκλο με lipo6 black.πολυ καλο φιλε μου, αλλα εκανα συνδυασμο με διατροφη.επεσε πεινα αλλα αξιζε...

Devil
29-10-11, 02:43
Κάποιος που να μην παίζει με θηρ και να κάνει δουλειά? Γιατί το ένα ξινίζει και το άλλο βρωμάει...


Μολις βγηκα απο κυκλο με lipo6 black.πολυ καλο φιλε μου, αλλα εκανα συνδυασμο με διατροφη.επεσε πεινα αλλα αξιζε...

το lipo6 black παιζει με θηροειδη.....;)

Ευρης
29-10-11, 15:08
Για το Black burn τι γνωμη εχετε?

Devil
31-10-11, 19:33
Για το Black burn τι γνωμη εχετε?

ποσταρε τα συστατικα του...

dt_210r
01-11-11, 16:58
καλησπερα θελω να παρω λιποδιλαιτες ειμαι 23 ετων γυμναζομαι 4 χρονια εχω 17% λιπος θελω να το κατεβασω το προβλημα μου ειναι οτι δν μπορω να παρω λιποδιαλυτες με καφεινη (εχω παει στο νοσοκομειο απο 2 καφεδες ταχυπαλμιες) προτοτεινετε μου κατι δεν θελω φαρμακα το τονιζω...

Devil
01-11-11, 17:59
καλησπερα θελω να παρω λιποδιλαιτες ειμαι 23 ετων γυμναζομαι 4 χρονια εχω 17% λιπος θελω να το κατεβασω το προβλημα μου ειναι οτι δν μπορω να παρω λιποδιαλυτες με καφεινη (εχω παει στο νοσοκομειο απο 2 καφεδες ταχυπαλμιες) προτοτεινετε μου κατι δεν θελω φαρμακα το τονιζω...

δεν ειμαστε γιατροι και δεν δινουμε φαρμακα.... αρα τι το τονισεις τι οχι... το ιδιο ειναι...:green:

εγω θα ελεγα να βελτιωσεις πρωτα διατροφη και προπονηση και μετα να πας σε λιποδιαλιτη... εχεις ακομα πολυ λιπος που μπορεις να χασεις με μονο διατροφη....

ghost4
12-11-11, 19:44
ρε παιδια λιποδιαλυτης το χειμωνα παιζει...

Ευρης
12-11-11, 22:35
ρε παιδια λιποδιαλυτης το χειμωνα παιζει...

τι εννοεις?

Kosmo
13-11-11, 00:20
Εγώ παίρνω το CLA για λύποδιάλυση και μετα απο κάτι μήνες που έκανα εξετάσεις αίματος τα τριγλυκεριδια είχαν πέσει σε κανονικά επίπεδα (επι 4 χρόνια προσπαθούσα να τα ρίξω ) και απο τότε τα περνώ συνέχεια .


Βαγγέλης

ghost4
13-11-11, 00:55
τι εννοεις?

αμα ασπουμε θελο να κανο γραμμωση μπορω να παρω λιποδιαλυτη?επειδη αρχιζει και κανει κρυο θα μου κανει τπτ με την διατροφη η μπα..:unsure:

Mitsen
13-11-11, 04:51
αμα ασπουμε θελο να κανο γραμμωση μπορω να παρω λιποδιαλυτη?επειδη αρχιζει και κανει κρυο θα μου κανει τπτ με την διατροφη η μπα..:unsure:

φιλε πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω αυτά που γραφεις...
τι σχέση έχει το κρυο με τον λιποδιαλυτή?

ghost4
13-11-11, 12:59
φιλε πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω αυτά που γραφεις...
τι σχέση έχει το κρυο με τον λιποδιαλυτή?

χααχ λολ ξεχασα να γραψω κατι σορυ γραμμωση τον χειμωνα κανει? εννοο αμα κανω γραμμωση και παρω λιποδιαλυτη θα δουλεψει επιδις βλεπω και πιο πολυ τωρα κανουν ογκο τον νοεμβρη κ δεκεμβρη

Goofonly
13-11-11, 13:09
χααχ λολ ξεχασα να γραψω κατι σορυ γραμμωση τον χειμωνα κανει? εννοο αμα κανω γραμμωση και παρω λιποδιαλυτη θα δουλεψει επιδις βλεπω και πιο πολυ τωρα κανουν ογκο τον νοεμβρη κ δεκεμβρη

Ο καθένας κάνει ότι θεωρεί ότι πρέπει για τον εαυτό του. Αν ένας χοντρός κάνει όγκο ΜΟΝΟ επειδή είναι χειμώνας την μάμησε... Αν θες να γραμμώσεις, όλοι οι μήνες το ίδιο είναι. Ο μόνος λόγος που λέμε γράμμωση λίγο πριν το καλοκαίρι και κατά τη διάρκεια είναι για να είμαστε κομμένοι στην παραλία.

ghost4
13-11-11, 13:23
Ο καθένας κάνει ότι θεωρεί ότι πρέπει για τον εαυτό του. Αν ένας χοντρός κάνει όγκο ΜΟΝΟ επειδή είναι χειμώνας την μάμησε... Αν θες να γραμμώσεις, όλοι οι μήνες το ίδιο είναι. Ο μόνος λόγος που λέμε γράμμωση λίγο πριν το καλοκαίρι και κατά τη διάρκεια είναι για να είμαστε κομμένοι στην παραλία.

thanks ακριβος αυτο ηθελα να μαθω ;)

jojosmj
14-11-11, 13:53
καλησπερα σε ολους ψαχνω για λυποδιαλυτη που να μην παιζει με τον θυρωιδη ειμαι μεταξυ αυτων oxyelitepro-phenadrine-lean xtreame-tta-lipo 6 το απλο να τα συνδηασω με cla? ,να αναφερω πως ειναι η πρωτη φορα που θα παρω λυποδιαλυτη.ποιο να επηλεξω? για ποσο χρονικο διαστημα? σαφως ακολουθω διατροφη κ κανω γυμναστικη.ευχαρηστω

Devil
14-11-11, 14:12
καλησπερα σε ολους ψαχνω για λυποδιαλυτη που να μην παιζει με τον θυρωιδη ειμαι μεταξυ αυτων oxyelitepro-phenadrine-lean xtreame-tta-lipo 6 το απλο να τα συνδηασω με cla? ,να αναφερω πως ειναι η πρωτη φορα που θα παρω λυποδιαλυτη.ποιο να επηλεξω? για ποσο χρονικο διαστημα? σαφως ακολουθω διατροφη κ κανω γυμναστικη.ευχαρηστω

θα σου προτινα κατι αναμεσα σε oxyelitepro-phenadrine....

μπορεις να βαλεις μαζι με αυτα lean xtreame....

το cla δεν δουλευει και τοσο....μαλλον καθολου θα ελεγα...

jojosmj
14-11-11, 15:37
δηλαδη μου προτινεις να παρω oxylite pro κ να το συνδηασω με lean xtreame? για ποσο καιρο κανα 2μηνο? κ πως θα τα κανω χρηση να αναφερω πως παιρνω το πρωι πολυβηταμινη +βιταμινη c, κλασικα μια πρωτεινη whey μετα την προπονηση , στο απογεματηνο fish oil 1.4g .(σε περιοδο γραμμωσης να κοψω τα fish oil η να μειωσω την ποσοτητα)

rey1989
14-11-11, 20:25
είχα πάρει mitotropin πριν 2 μήνες και μου δούλεψε κομπλέ.
να ξαναπάρω ? η να δοκιμάσω κάτι άλλο ? (έχω την εντύπωση οτι είναι το καλύτερο , γιαυτό ρωτάω).

Devil
15-11-11, 12:53
δηλαδη μου προτινεις να παρω oxylite pro κ να το συνδηασω με lean xtreame? για ποσο καιρο κανα 2μηνο? κ πως θα τα κανω χρηση να αναφερω πως παιρνω το πρωι πολυβηταμινη +βιταμινη c, κλασικα μια πρωτεινη whey μετα την προπονηση , στο απογεματηνο fish oil 1.4g .(σε περιοδο γραμμωσης να κοψω τα fish oil η να μειωσω την ποσοτητα)

ναι ειναι αρκετα καλος συνδιασμος...

θα μπορουσες για 2 μηνες... αν και θα ελεγα αρχηκα δοκιμασε ενα μηνα και μετα κανε ενα διαλημα 2 εβδομαδες και ξαναξεκινα...

οπως γραφει στην συσκευασια το καθενα... οι δοσεις ειναι αρκετα καλες...

jojosmj
15-11-11, 18:47
κ τροπος λυψης αδειοσ τομαχι , πριν το φαγητο κλπ? ροταω γιατι δν εχω ξαναπαρει αν τα λεει μεσα αναλυτικα ζηταω συγνωμη...
ευχαρηστω για της απαντησεις devil

PrOtEcToR
16-11-11, 00:10
Γεια σας...Αν μπορειτε βοηθηστε με λιγο γτ δεν μπορω να βρω καποιο θεμα για την απορεια μου...!

-Ποια η διαφορα με τους "θερμογενετικους Λιποδιαλύτες και τους Μη θερμογενετικους" ???

*Αν υπαρχει τετοιο θεμα ζηταω συγνωμη αλλα δεν εχω βρει μεχρι τωρα κατι τετοιο...(οσο εψαξα δλδ)

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Goofonly
16-11-11, 00:23
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8523-%CE%9B%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%82

PrOtEcToR
16-11-11, 00:36
Ευχαριστω φιλε αυτο το βρηκα και ειδα αλλα δεν λενε συγκεκριμενα για την ερωτηση αυτη...ποια η διαφορα μεταξυ τους δλδ....

Μιλανε γενικως για λιποδιαλυτες...

sTeLaKoS
16-11-11, 00:36
Δες κι αυτό Λιποδιαλυτέ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?38-Λιποδιαλυτές)ς

PrOtEcToR
16-11-11, 01:07
να σαι καλα αδερφε...!!!Δεν καταλαωα και παλι ποια η διαφορα τους....δλδ σε ενα σιτε π.χ λεει θερμογενετικη:αυτος,αυτος,αυτος..Μη θερμογενετικη:αυτος,αυτος,αυτος...Πως ξερω ποιον θα διαλεξω???ξερω φαινονται χαζες ερωτησεις αλλα δεν το εχω καταλαβει αυτο..

beefmeup
16-11-11, 18:57
οι θερμογενετικοι ειναι αυτοι που εχουν μεσα πιπερι η παραγωγα του κ προκαλουν αυξημενη θερμογεννεση..
οι υπολοιποι εχουν μεσα καφεινη κ τσαι,μαζι με αλλα διεγερτικα για να προκαλουν(κ καλα) απωλεια λιπους απο αλλη οδο..
βεβαια,κ οι θερμογενεις λιποδιαλυτες εκτος απο πιπερι περιεχουν κ αλλα διεγερτικα,καθως η καφεινη/τσαι παιζει παντου σε αυτου του ειδους τα προιοντα..

Devil
17-11-11, 09:48
κ τροπος λυψης αδειοσ τομαχι , πριν το φαγητο κλπ? ροταω γιατι δν εχω ξαναπαρει αν τα λεει μεσα αναλυτικα ζηταω συγνωμη...
ευχαρηστω για της απαντησεις devil

ναι αδειο στομαχι πριν απο τα γευματα... θα τα δεις και στην συσκευασια αυτα...;)

rey1989
17-11-11, 16:49
είχα πάρει mitotropin πριν 2 μήνες και μου δούλεψε κομπλέ.
να ξαναπάρω ? η να δοκιμάσω κάτι άλλο ? (έχω την εντύπωση οτι είναι το καλύτερο , γιαυτό ρωτάω).

κάποιος ? :unsure::unsure:

και μια απορία ..
αν πάρω ένα λιποδιαλυτη που έχει καφεΐνη μαζί με τo Hemorush (preworkout) παίζει να με πειράξει η πολύ καφεΐνη ?

beefmeup
17-11-11, 16:59
κάποιος ? :unsure::unsure:

και μια απορία ..
αν πάρω ένα λιποδιαλυτη που έχει καφεΐνη μαζί με τo Hemorush (preworkout) παίζει να με πειράξει η πολύ καφεΐνη ?

καλυτερα να μην συνδιασεις πολλα διεγερτικα μαζι,η αν το κανεις κ δεις οτι δεν σε πειραζει μπορεις να τα περνεις σε αλλους χρονους.
να ξερεις οτι το μιτο παιζει με τον θυροειδη..απο κει κ περα το να σου ποει καποιος αν ειναι καλο να ξαναπαρεις κ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα η οχι ειναι ατοπο.
απο αυτο που ξερεις κρινεις κ αποφασιζεις.

rey1989
17-11-11, 17:16
καλυτερα να μην συνδιασεις πολλα διεγερτικα μαζι,η αν το κανεις κ δεις οτι δεν σε πειραζει μπορεις να τα περνεις σε αλλους χρονους.
να ξερεις οτι το μιτο παιζει με τον θυροειδη..απο κει κ περα το να σου ποει καποιος αν ειναι καλο να ξαναπαρεις κ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα η οχι ειναι ατοπο.
απο αυτο που ξερεις κρινεις κ αποφασιζεις.

σκέφτομαι να μην το ξαναπάρω αλλά δεν θέλω να πετάξω και τα λεφτά μου σε κάποιον που δεν θα δουλέψει.
έχεις να προτείνεις κάποιον άλλο ? :toast:

beefmeup
17-11-11, 17:25
δεν τους συμπαθω ιδιεταιρα σαν κατηγορια συμπληρωματων..οποτε μονο απο τα συστατικα τους μπορω να εχω αποψη..

jojosmj
17-11-11, 17:46
devil κατι τελευταιο να συδνιασω μαζοι oxylite pro κ το lean xtreame Κ Acetyl-L-Carnitine για λυποτροπικο κ για αντοχη το θελω για τις αεροβιες μου...
οτι μου πεις θα σε ακουσω

Devil
18-11-11, 15:09
devil κατι τελευταιο να συδνιασω μαζοι oxylite pro κ το lean xtreame Κ Acetyl-L-Carnitine για λυποτροπικο κ για αντοχη το θελω για τις αεροβιες μου...
οτι μου πεις θα σε ακουσω

ναι μπορεις να τα συνδιασεις.... το oxyelite + lean xtream ειναι κλασσικο stack...

απο την acetyl l carnitine μην περιμενεις πολλα απο λιποδιαλυση.... αλλα εχει αλλες ιδιοτητες... οποτε αμα θες το βαζεις...;)

PrOtEcToR
18-11-11, 23:48
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!Πιστευω οτι κατατοπιστηκα με αυτα που μου ειπες :)

Dimi22
21-11-11, 23:52
απο την acetyl l carnitine μην περιμενεις πολλα απο λιποδιαλυση.... αλλα εχει αλλες ιδιοτητες... οποτε αμα θες το βαζεις...;)

Τι ιδιότητες έχει;

Λέω να την συνδιάσω με διατροφή όγκου (+whey +creatine).... υπάρχει κανένα πρόβλημα;

Devil
22-11-11, 05:30
Τι ιδιότητες έχει;

Λέω να την συνδιάσω με διατροφή όγκου (+whey +creatine).... υπάρχει κανένα πρόβλημα;

κυριως αντιοξιδοτικο και παρεχει και μια νευροπροστασια... απο εκει και περα δινει ενα καλο νοοτροπικο εφε (με λιγα λογια δουλευει καλητερα ο εγκεφαλος).... και λιγο σαν στιμ εφε...

jojosmj
22-11-11, 17:49
oxylite pro κ το lean xtreame για ποσο καιρο θα τα παρω ,ποσο καιρο θα κανω off,κ ποτε θα τα ξαναπαρω?

Devil
22-11-11, 18:03
oxylite pro κ το lean xtreame για ποσο καιρο θα τα παρω ,ποσο καιρο θα κανω off,κ ποτε θα τα ξαναπαρω?

1-2 μηνες ον και κανα μηνα οφφ καλα ειναι... μπορεις οποτε θες φτανει να περασει κανας μηνας απο την τελευταια φορα...

Dimi22
22-11-11, 20:21
κυριως αντιοξιδοτικο και παρεχει και μια νευροπροστασια... απο εκει και περα δινει ενα καλο νοοτροπικο εφε (με λιγα λογια δουλευει καλητερα ο εγκεφαλος).... και λιγο σαν στιμ εφε...

ευχαριστω για την απαντηση, ποσα γραμμαρια και σε ποια σημεια της ημερας ειναι καλο να παιρνω;

Devil
23-11-11, 00:40
ευχαριστω για την απαντηση, ποσα γραμμαρια και σε ποια σημεια της ημερας ειναι καλο να παιρνω;

2-3γρ μεσα στη μερα... 1γρ η δοση.... σπαστο οπως θες.... πρωι και πριν απο προπονηση... και οποτε θες γενικοτερα.... αδειο στομαχι καλητερα...

alex01
28-11-11, 00:46
Ποιά η γνώμη σας γι'αυτούς τους λιποδιαλύτες;







(http://www.completehealth.com.au/Products/Lipo_100__120_caps.aspx)

Devil
28-11-11, 19:59
Ποιά η γνώμη σας γι'αυτούς τους λιποδιαλύτες;







(http://www.completehealth.com.au/Products/Lipo_100__120_caps.aspx)

δεν επιτρεπετε να ποσταρεις λινκ.... αν θες βαλε το προιον....

alex01
28-11-11, 21:31
Sorry! :thumbup:

Lipo100 της body attack!

Goofonly
28-11-11, 22:18
Sorry! :thumbup:

Lipo100 της body attack!

εννοεί να βάλεις τα συστατικά του, κάποια φωτογραφία κτλ... έτσι όπως το γράφεις πρέπει να κάνουμε search στο google

worfel
28-11-11, 23:35
Σε 18άχρονο τι θα προτεινατε? Ακουω για ορμονες και θυροειδη και προβληματίζομαι. Δεν θελω να "παιξω" με τις ορμονες μου απο τετοια ηλικια. Οπότε κατι χωρις ορμονες που να δουλευει υπάρχει?

alex01
28-11-11, 23:37
Κατευθείαν από το site της εταιρείας..-Δεν ειναι διαφημίση!

35088

worfel
29-11-11, 00:09
Κατευθείαν από το site της εταιρείας..-Δεν ειναι διαφημίση!

σε μενα πηγαινε?
το εχεις δοκιμασει?

Goofonly
29-11-11, 00:23
Κατευθείαν από το site της εταιρείας..-Δεν ειναι διαφημίση!

ναι αλλά λέμε ότι ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΝΚ. ανέβασε φωτογραφία του προιόντος και τα συστατικά του, όχι το σιτε στο οποίο το βρήκες και τα έχει...


σε μενα πηγαινε?
το εχεις δοκιμασει?

όχι δεν πήγαινε σε εσένα... ψάξε στις προηγούμενες σελίδες, θα βρεις αυτό που ζητάς... ;)

alex01
29-11-11, 00:24
απλά γράψαμε ταυτόχρονα..
Και εγώ περιμένω κάποιος να πει την γνώμη του γι'αυτό!

Devil
29-11-11, 01:13
απλά γράψαμε ταυτόχρονα..
Και εγώ περιμένω κάποιος να πει την γνώμη του γι'αυτό!

ειχε eshop.... οποτε δημιουργει θεμα με τους κανονες....


σε σχεση με το συμπληρωμα.... δεν θα εδινα τα λεφτα μου σε κατι τετοι... μου φαινετε εντελως αχρηστο...

alex01
29-11-11, 05:10
Είναι περισσότερο στη κατηγορία των θερμογενετικών.

Όπως βλέπετε τα συστατικά, μπορεί να δημιουργήσει παρενέργειες ή να επηρεάζει το θυροειδή όπως έχει αναφερθεί σε προηγούμενα posts;

Devil
29-11-11, 05:13
Είναι περισσότερο στη κατηγορία των θερμογενετικών.

Όπως βλέπετε τα συστατικά, μπορεί να δημιουργήσει παρενέργειες ή να επηρεάζει το θυροειδή όπως έχει αναφερθεί σε προηγούμενα posts;

παρενεργιες ναι αλλα εξαρτατε απο τις δοσεις.... με θυροειδη οχι....

alex01
29-11-11, 18:39
Παίρνω ήδη 1 δόση πριν τη γυμναστική(3 κάψουλες)

Τι παρενέργειες μπορεί να έχει; Ταχυπαλμία κτλ; Αυτά ήταν στην αρχή.
Αναφέρομαι αν έχει τίποτα σε ζωτικά όργανα το συγκεκριμένο προϊόν.

Όσον αφορά το αποτέλεσμα, είδα διαφορά στη κάυση θερμίδων από την αερόβια περισσότερο και όχι κατά τη διάρκεια ημέρας που αναφέρει ή αλλαγή μεταβολισμού. Για να γνωρίζουν και οι υπόλοιποι. Απλά μια αύξηση 20-30% περισσότερων καύσεων στην αερόβια.

Devil
29-11-11, 19:22
Παίρνω ήδη 1 δόση πριν τη γυμναστική(3 κάψουλες)

Τι παρενέργειες μπορεί να έχει; Ταχυπαλμία κτλ; Αυτά ήταν στην αρχή.
Αναφέρομαι αν έχει τίποτα σε ζωτικά όργανα το συγκεκριμένο προϊόν.

Όσον αφορά το αποτέλεσμα, είδα διαφορά στη κάυση θερμίδων από την αερόβια περισσότερο και όχι κατά τη διάρκεια ημέρας που αναφέρει ή αλλαγή μεταβολισμού. Για να γνωρίζουν και οι υπόλοιποι. Απλά μια αύξηση 20-30% περισσότερων καύσεων στην αερόβια.

κυριως αυτα που λες....


πως το μετρησες αυτο?

dt_210r
03-12-11, 06:14
καλησπερα παιδια με πειραζει η καφεινη μου προκαλει ταχυπαλμιες μπορειται να μου προτεινετε καποιον αλλο καλο λιποδιαλιτη?? ευχαριστο

DrNio
12-12-11, 22:58
Λοιπόν, παίδες μία ερώτηση για ένα φιλαράκι.

Καθημερινές κάνει μάι-τάι + 5 προπονήσεις μες στην εβδομάδα γυμναστήριο.

Στο μάι-τάι κάνει την προπόνηση του δασκάλου και στο γυμναστήριο απο αερόβια κάνει 10 λεπτά για αρχή με μέση ταχύτητα 8.5 και στο τέλος της προπόνησης κάνει 25 λεπτά με την ίδια μέση ταχύτητα.Περίπου μία ώρα κάνει βάρη.


Το ερώτημα του είναι πως θα "ξεκολλήσει" απο τα 80 κιλά που είναι ( 1.83 m ύψος ) ? Γιατί έχει δουλέψει αρκετά και κάνει και αρκετά προσεγμένη διατροφή.

Σκέφτεται να πάρει κανένα λιποδιαλύτη.
Του πρότεινα τον Lipo 6 Black , εκείνος άκουσε για MITOTROPIN /180 tabs (GASPARI).

Τι έχετε να προτείνετε για όλα αυτά?

DrNio
13-12-11, 21:53
^
Anyone?


Ένα γενικό σχόλιο : Δεν γίνεται να "ξεκατινιαζόμαστε" στις "αλάνες" και στις "τοπ ατάκες" και να αφήνονται τέτοια βασικά ερωτήματα.Κάποιοι πρέπει να επαναπροσδιορίσουν τους στόχους αλλά και τους λόγους που μπαίνουν και γράφουν στο φόρουμ.

Το λέω εντελώς καλοπροαίρετα καθώς μπορεί πολύ απλά να 'θάφτηκε' μέσα στα ποστς.

:toast:

beefmeup
13-12-11, 21:59
Ένα γενικό σχόλιο : Δεν γίνεται να "ξεκατινιαζόμαστε" στις "αλάνες" και στις "τοπ ατάκες" και να αφήνονται τέτοια βασικά ερωτήματα.Κάποιοι πρέπει να επανα-προσδιορίσουν τους στόχους αλλά και τους λόγους που μπαίνουν και γράφουν στο φόρουμ.



αχρειαστο ηταν..

για τον φιλο σου,τι να πουμε..?
ουτε λεπτομερειες ξερουμε,ουτε τπτ..το "προσεγμενη διατροφη" δεν λεει τπτ..
αν θελει να χασει βαρος,να κοψει θερμιδες..plain and simple.

αν απο την αλλη ειναι ηδη πολυ αδυνατος στα κιλα του,κ δεν τον παιρνει να κοψει θερμιδες απο πλευρας αντοχης/προπονησεων,ατυχησε..οι λιποδιαλυτες δεν θα του κανουν τπτ,αν δεν κανει μια υποτυπωδη υποθερμιδικη..
εκτος αν αυξησει την αεροβιο του..
αλλος τροπος δεν υπαρχει.

Polyneikos
13-12-11, 22:10
για τον φιλο σου,τι να πουμε..?
ουτε λεπτομερειες ξερουμε,ουτε τπτ..το "προσεγμενη διατροφη" δεν λεει τπτ..
αν θελει να χασει βαρος,να κοψει θερμιδες..plain and simple.



:thumbup:


To Mito εχει καταργηθεί,απ΄όσο ξερω.Το lipo6 black αντε να του δωσει ενα Kick,αλλα με τόση δραστηρια ζωη θα έπρεπε να αντιδρα ευκολα το σωμα του,αν ξερει από διατροφη,χωρις λιποδιαλύτες τύπου Lipo...
Εκτος αν ειναι στον 1ο μηνα που τα εχει ξεκινησει όλα αυτα παράλληλα και δεν εχει κουμπωσει το σωμα του σε αυτες τις ταχύτητες.

DrNio
13-12-11, 22:19
αχρειαστο ηταν..

Αν μου είχε απαντήσει κάποιο μέλος όντως θα ήταν.:green:

Τέσπα,


αν θελει να χασει βαρος,να κοψει θερμιδες..plain and simple.


εκτος αν αυξησει την αεροβιο του

Αυτό του λέω και εγώ.

Απλώς επειδή μου ανέφερε οτι έχει κολλήσει , μήπως τον βοηθούσαν σε κάποιο βαθμό οι λιποδιαλύτες.
Βασικά, όπως ανέφερες και εσύ , μία υποτυπώδη υποθερμιδική την κάνει.Αυτό εννοούσα με το "αρκετά προσεγμένη διατροφή".Σκέψου μία μέρα μου ήρθε στο σπίτι μου, πριν φύγουμε για alcohol (:green:) με το ταπεράκι του, το οποίο είχε την πράσινη σαλατούλα του και το ζυγισμένο κοτοπουλάκι του.:green:

Απλώς φαντάζομαι πως λόγω σωματότυπου με κάποια ελάχιστα cheat meals 'χάνει εύκολα την μπάλα'.


Συνοψίζοντας , χωρίς να αλλάξει καθόλου την ρουτίνα του σε προπονήσεις ( πλήθος προπονήσεων-γιατί ποιοτικά μπορεί να τις βελτιώσει με κάποιο συμπλήρωμα π.χ. λίπο.(?) ) και διατροφή , οι λιποδιαλύτες θα του προσέφεραν κάτι ? Έστω και σε μικρό βαθμό.

---


edit : Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.


Εκτος αν ειναι στον 1ο μηνα που τα εχει ξεκινησει όλα αυτα παράλληλα και δεν εχει κουμπωσει το σωμα του σε αυτες τις ταχύτητες.

Στον πρώτο μήνα είναι.

Polyneikos
13-12-11, 22:26
Στον πρώτο μήνα είναι.

Σε κατάλαβα από την φωνη;) :green:

DrNio
13-12-11, 22:32
Είσαι αστέρι.:green:

Απλώς εγώ πιστεύω οτι και λόγω σωματότυπου πρέπει να προσπαθήσει λίγο περισσότερο.

Τέσπα, τελικά μου είπε άκυρο και για λιπο.
Οτι να 'ναι.Τσάμπα ταλαιπωρία.:green:

Thanks anyway !~ :welcome:

Polyneikos
13-12-11, 22:43
Εξηγησε του φίλου σου ότι ειναι πολυ νωρίς να μιλαμε για plateau,στασιμότητα δηλαδη και τρόπους προσπερασης .
Ο μεταβολισμός του καποια στιγμη θα ανταποκριθεί,εφόσον μιλαμε για καινουργιες συνηθειες.Απλα θελει και λίγη πίστωση χρονου.

dt_210r
14-12-11, 20:50
οπως εχω προαναφερει η καφεινη με πειραζει και δεν μπορω να παρω λιποδιαλιτες με καφεινη αυτοι πως σας φαινονται
*******************

***δεν επιτρεπονται λινκ περαν των χορηγων***

GeoDask
03-01-12, 20:25
Απο την δική μου εμπειρία : Oxyelite απο USP Labs.

sofos
03-01-12, 20:27
Απο την δική μου εμπειρία : Oxyelite απο USP Labs.

ποιους αλλους εχεις δοκιμασει και προτεινεις αυτον?:unsure:

GeoDask
03-01-12, 20:33
ποιους αλλους εχεις δοκιμασει και προτεινεις αυτον?:unsure:

Mitotropin, Hydroxycut και άλλον έναν που δεν θυμάμαι όνομα άλλα είχε εφεδρίνη μέσα :P Με αυτόν είχα γίνει κομμάτια λόγω του ότι η εφεδρίνη απαγορεύτηκε όμως δεν τον ξαναπήρα. Ο Oxy με έφτασε πιό κοντά στο ίδιο αποτέλεσμα.

Το mitotropin πέρασε και δεν ακούμπησε και το cut μου προκάλεσε προβλήματα στο στομάχι.

sofos
03-01-12, 20:35
Mitotropin, Hydroxycut και άλλον έναν που δεν θυμάμαι όνομα άλλα είχε εφεδρίνη μέσα :P Με αυτόν είχα γίνει κομμάτια λόγω του ότι η εφεδρίνη απαγορεύτηκε όμως δεν τον ξαναπήρα. Ο Oxy με έφτασε πιό κοντά στο ίδιο αποτέλεσμα.

Το mitotropin πέρασε και δεν ακούμπησε και το cut μου προκάλεσε προβλήματα στο στομάχι.

εκανες την ιδια διατροφη και αεροβια με ολα αυτα?

GeoDask
03-01-12, 20:46
εκανες την ιδια διατροφη και αεροβια με ολα αυτα?

Με το μίτο ναι, το cut το πέταξα λόγω του προβλήματος που μου δημιούργησε στο στομάχι. Δέν θα έπαιρνα ξανά όμως λιποδιαλύτες αφού πλέον έχω φτιάξει σωστά την διατροφή μου.

dt_210r
04-01-12, 16:37
καλημερα και καλη χρονια οι Oxyelite εχουν μεσα καφεινη οποτε δεν μπρω να τους παρω λογικα...

listen your body
08-01-12, 23:57
Καλος ειναι μωρε ο οxy elite ειμαι στην δευτερη βδομαδα και εχω ψιλοδει διαφορα και δεν με ενοχλισε καθολου στο στομαχι..προσωπικα..
Αλλα γενικα πανω κατω ειναι στα ιδια επιπεδα χωρις αεροβιο-διατροφη δεν γινετε τιποτα..

stamstam13
11-01-12, 11:33
Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε. Αθλούμε αρκετά χρόνια και εντός γυμναστηρίου και εκτός, αλλά το τελευταίο 6 μηνο λόγω κάποιου τραυματισμού και έντονου φόρτου εργασίας τα χω παρατήσει τελείως και έχω αρχίσει να κάνω μπυροκοίλι :shock:. Σκέφτομαι λοιπόν τώρα που θα ξεκινήσω πάλι gym full time να πάρω και έναν λιποδιαλύτη για λίγο καιρό ώστε να ρθω στα ίσα μου.:P. Δεν με νοιάζει τόσο πολύ το οικονομικό όσο να ναι ασφαλέστατοι και να μην έχω καμοια ιστορία. Λοιπόν έχω καταλήξει σε 2 εγώ. Αν μπορείτε πείτε μου την γνώμη σας ή προτείνετε μου και κάποιον καλύτερο.

[/URL]

[URL="http://slimmingpills.gr/hiprolean/"] (http://phen375greece.com/)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

beefmeup
11-01-12, 16:46
σε ποιους εχεις καταληξει?:unsure:

μεγαλη διαφορα δεν θα δεις ειτε τους παρεις ειτε οχι..
μπες καλυτερα με καλες προπονησεις κ σωστοτερη(οσο γινεται) διατροφη..καθαροτερη βασικα:thumbup:

stamstam13
11-01-12, 18:04
σε ποιους εχεις καταληξει?:unsure:

μεγαλη διαφορα δεν θα δεις ειτε τους παρεις ειτε οχι..
μπες καλυτερα με καλες προπονησεις κ σωστοτερη(οσο γινεται) διατροφη..καθαροτερη βασικα:thumbup:

Ωχ εξαφανιστηκαν :shock:

Ειμαι αναμεσα σε

και τώρα κοίταγα έναν καινούριο που μόλις βγήκε και είχε μεγάλη ζήτηση στην Αγγλία :

Ευχαριστώ:)

Devil
11-01-12, 19:05
και εξαφανιστικαν και αυτοι....:green:

δεν ποσταρουμε λινκ απο eshop.... κανονες του φορουμ....

ποσταρε τα συστατικα απο τους λιποδιαλιτες...

COBRA_STYLE
11-01-12, 19:08
Ωχ εξαφανιστηκαν :shock:

Ειμαι αναμεσα σε

και τώρα κοίταγα έναν καινούριο που μόλις βγήκε και είχε μεγάλη ζήτηση στην Αγγλία :

Ευχαριστώ:)

εγω στη θεση σου θα επαιρνα τον 1ο.

Tanil
12-01-12, 02:03
H top ουσια δεν την αναφερω καν θα θυμοσουν οι mods :D τορα απο τα υπολοιπα θα ελεγα η εφεδρινη τα υπολοιπα κατα την γνωμη μου ειναι λυσεις απελπισιας απο τις εταιριες απο την ημερα που απαγορευθηκε η εφεδρινη γιατι αλλιως παλλιοτερα ολοι οι καλοι λιποδιαλυτες ειχαν εφεδρινη? Αποψη μου παντως αυτη δεν σημαινει οτι τα υπολοιπα δεν κανουν δουλεια απλα η δουλεια που κανουν εχει περισσοτερο να κανει με την ενεργεια που σου προσφερουν και την δικη σου θεληση για προπονηση μετα παρα με την μεγαλη επιδραση που θα εχουν στην παραγωγη νορεπινεφρινης. Καλη και η καφεινη με το πρασινο τσαι αλλα κατα την γνωμη μου eca δαγκωτο :bbbiceps:
Για να μην παρεξηγηθω θελω να πω οτι δεν λεω οτι ειναι αχρηστοι οι λιποδιαλιτες απλα θεωρω οτι πιο πολυ "καινε" την τσεπη μου παρα το λοιπος μου :rolf:

Ακριβώς όπως τα λες ειναι φιλε μου... ECA με κλειστα ματια.. εχω δοκιμασει animal cuts και χιλιες δυο αλλες παπαριες.. σαν τους λιποδιαλητες που περιεχουνε εφεδρα δεν υπαρχουν..

amateur666
12-01-12, 03:33
Ακριβώς όπως τα λες ειναι φιλε μου... ECA με κλειστα ματια.. εχω δοκιμασει animal cuts και χιλιες δυο αλλες παπαριες.. σαν τους λιποδιαλητες που περιεχουνε εφεδρα δεν υπαρχουν..

υπαρχουν :nana:

amateur666
12-01-12, 03:40
ενα απο αυτα π εγραψε ο φιλος λεγετε Phen375 κ συστατικο τ ειναι Phentermine ..

τ ακριβως ειναι αυτο δεν τ εχω ξανακουσει?(βασικα στο σιτε τ προμοταρουν λες κ ειναι κ καλα τ γνωστο φαρμακο π αρχιζει απο c για τ λιπος..) εμενα μουφα μ φενεται.. :unsure:

Michaelangelo
12-01-12, 03:50
Ακριβώς όπως τα λες ειναι φιλε μου... ECA με κλειστα ματια.. εχω δοκιμασει animal cuts και χιλιες δυο αλλες παπαριες.. σαν τους λιποδιαλητες που περιεχουνε εφεδρα δεν υπαρχουν..

Δεν θα το έλεγα όμως ότι είναι λύσεις απελπισίας! Το 90% των λιποδιαλιτών είναι μάπα, όντως και είχα μεγάλο ξενέρωμα με διάσημους όπως το ΟΕΡ! Αλλά έχω πάρει και αρκετούς που έχουν βοηθήσει και μερικοί δυνατοί που με έχουν κάνει και να τα δω όλα!

sofos
12-01-12, 05:16
Δεν θα το έλεγα όμως ότι είναι λύσεις απελπισίας! Το 90% των λιποδιαλιτών είναι μάπα, όντως και είχα μεγάλο ξενέρωμα με διάσημους όπως το ΟΕΡ! Αλλά έχω πάρει και αρκετούς που έχουν βοηθήσει και μερικοί δυνατοί που με έχουν κάνει και να τα δω όλα!

πες μερικους καλους που σ εχουν βοηθησει(αν ειναι νομιμοι και δεν εχουν μεσα εφεδρινη κλπ)

mikrasiatis
12-01-12, 14:11
Εμενα παιδια μου ειχε δουλεψει το hydroxycut ,,,αλλα αν δεν εκανα την διατροφη που συνεχιζω κ κανω....δεν νομιζω να χα τα αποτελεσματα που εχω....
αλλα ειναι αναλογα στον καθεναν μαας το καθε προιον ..Απο κει κ υστερα το τοπ ειναι το παρανομο.....που εχει προαναφερθει!!!για γρηγορα αποτελεσματα αλλα ισως κ συνεπειες αναλογα τον οργανισμο!!

Devil
12-01-12, 18:19
καλο θα ηταν να μην γυρισει η συζητηση σε εφεδρινη eca κτλ κτλ....

Michaelangelo
12-01-12, 21:00
πες μερικους καλους που σ εχουν βοηθησει(αν ειναι νομιμοι και δεν εχουν μεσα εφεδρινη κλπ)

Ευχαρίστως! Το Sida του Doryan Yates ήταν το πρώτο μετά από πολλά που έκανε δουλειά. Έπειτα το Μίτο του Gaspari πάλι με άφησε ευχαριστημένο. Το Lipo6 κάτι ψιλά τα έκανε και αυτό. Και αυτό που θεωρώ ΤΟΠ(!!!) με όλη τη σημασία της λέξεως, είναι αυτό που με έκανε να πέσω από τα κιλά που είχα κολλήσει και τώρα που μετά από τραυματισμό και αποχή μηνών βοηθάει στο μέγιστο... το Dexaprine της iForce! Tο μόνο αρνητικό με το τελευταίο είναι ότι αν έχεις ξε-συνηθήσει από τους λιποδιαλύτες δεν μπορείς να πάρεις ολόκληρο χάπι γιατί θα κρασσάρεις! (το παθαίνω τώρα και παίρνω μισό και μισό).

Από κει και πέρα, είναι απειροι οι μάπα (σε μένα), αρχίζοντας από το πολυδιαφημισμένο ΟEP, Animal Cuts k..t.l.

Giannistzn
13-01-12, 22:55
Σε ελαφρως υπερθερμιδικη υπαρχει καποιος value for money? Εννοω οχι ακριβος, που να δουλευει και να μην εχεις κανενα θεμα και σε βαθος χρονου να τον χρησιμοποιεις.

Ευρης
13-01-12, 23:12
Παιδια ρωτησα και στ αναλογο θεμα για το lipo6 black αλλα δεν μ απαντησαν. ενας φιλος εχει αφαιρεσει θυροειδη εδω και 3 χρονια. τωρα παιρνει απο χαπια τα Τ4 των 150mg. μπορει ν παρει το παραπανω λιποδυαλυτη ή θα εχει προβλημα?

Michaelangelo
14-01-12, 02:13
Σε ελαφρως υπερθερμιδικη υπαρχει καποιος value for money? Εννοω οχι ακριβος, που να δουλευει και να μην εχεις κανενα θεμα και σε βαθος χρονου να τον χρησιμοποιεις.

Το Dexaprine που ανέφερα μπορεί να κοστίζει 40 ευρώπουλα, αλλά κρατάει και διμηνία αν παραμείνεις στη 1 καψουλα! Και πίστεψε με, είναι πολύ δυνατό. Κατά 2ν επιλογή, το Σίντα του Γέιτς με 20 ευρά!


Παιδια ρωτησα και στ αναλογο θεμα για το lipo6 black αλλα δεν μ απαντησαν. ενας φιλος εχει αφαιρεσει θυροειδη εδω και 3 χρονια. τωρα παιρνει απο χαπια τα Τ4 των 150mg. μπορει ν παρει το παραπανω λιποδυαλυτη ή θα εχει προβλημα?

Σε οτιδήποτε πρόβλημα έχεις με τον θυροειδή, δεν παίρνεις κάτι που παίζει με αυτόν!

manolis365
15-01-12, 23:58
Για σας παιδιά τελευταία ασχολούμαι με το γυμναστήριο και όταν λέω τελευταία ενός συγκεκριμένα 2 μήνες. Είμαι 67 κιλά και έχω ύψος 1.80. Έχω δει τεραστια διαφορα στο σώμα μου αλλα θέλω να κάψω ότι λίπος μπορώ. Ετσι έπεσα πάνω σε αυτό:

COMPLETE DIET BOOST της ON

http://img31.imageshack.us/img31/9910/6661125.jpg

http://img39.imageshack.us/img39/2637/dietboost1.jpg

Ποια ειναι η γνωμη σας;

Σημείωση ότι χρησιμοποιώ την Gold Standard 100% Whey τις ON σαν προτείνη (δεν ξέρω που μπορεί να φανεί χρήσιμο αυτό αλλα απλός το αναφέρω)

sTeLaKoS
16-01-12, 00:17
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ! :moderator:

Diet Boost (ON) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14263-Diet-Boost-(ON))

manolis365
16-01-12, 01:29
Ευχαριστώ πολλή αν και έχω διαβάσει όλο το συγκεκριμένο θέμα γιατι δεν έβρισκα τιποτα άλλο πάνω σε αυτό το προϊόν! αλλα βασικά θα ήθελα γνώμες πάνω στην περίπτωση μου. Ευχαριστώ και πάλι.

Giannistzn
16-01-12, 16:15
Εισαι ηδη αρκετα αδυνατος (67 κιλα και 1,80) οποτε αυτο που χρειαζεσαι ειναι σωστο φαγητο και σωστο προγραμμα προπονησης. Βεβαιωσου οτι τρως καλα και σωστα, βεβαιωσου οτι προπονεισαι δυνατα και ο λιποδιαλυτης σε αυτη τη φαση δεν σου χρειαζεται.

Να χασεις και αλλο να πας που? Στα 65? Πιο κατω? Για να δειξεις σωστα πρεπει να εχεις μυς πανω σου υποψη ;)

Chris92
18-01-12, 02:34
σαν 1ο μου λιποδιαλυτη θα μου συστηνατε lipo6? οχι το black το απλο ή κατι πιο ελαφρυ?

Devil
18-01-12, 15:15
σαν 1ο μου λιποδιαλυτη θα μου συστηνατε lipo6? οχι το black το απλο ή κατι πιο ελαφρυ?

το απλο ειναι σχετικα καλο για 1ος λιποδιαλιτης...

Crased
19-01-12, 15:52
ειδα πολλες επιλογες δεν λεω απλα πειτε μ μια και σιγουρη παιδια ειμαι απο ηρακλειο κρητης ψαχνω λυποδιαλυτες και δεν ξερω ποιοι ειναι καλη και αν κανουν δουλεια ειναι καλυτερο πρωτεινη γραμοσης η οχι ; ;/

Michaelangelo
19-01-12, 19:18
ειδα πολλες επιλογες δεν λεω απλα πειτε μ μια και σιγουρη παιδια ειμαι απο ηρακλειο κρητης ψαχνω λυποδιαλυτες και δεν ξερω ποιοι ειναι καλη και αν κανουν δουλεια ειναι καλυτερο πρωτεινη γραμοσης η οχι ; ;/

Νομίζω πριν σου απαντήσει ο οποιοσδήποτε πρέπει να διαβάσεις κάποια σχετικά πράγματα γιατί όπως πεις, εγγυημένα ότι και να πάρεις (χωρίς να θέλω να στη πω) δεν θα κάνεις τίποτα και θα δεις απογοήτευση!

Δεν υπάρχει πρωτείνη γράμμωσης, υπάρχει πρωτείνη. Απλά αυτές που δεν έχουν πολύ υδατάνθρακα (προσωπικά τον προτιμώ μόνο από φαγητό), εννοείται με καλή διατροφή δεν παίρνεις περιττά αλλά μόνο ότι πάρεις από ποιοτικά κιλά! Πρωτείνη με πολύ υδατάνθρακα+λιποδιαλύτης απλά δεν κολλάει! Η ερώτηση που έκανες ήταν τελείως άκυρη, συγνώμη. Πόσο χρονών είσαι;

Δεν στη λέω, δεν είναι κακό, κανείς μας δεν ήξερε, απλά στο λέω για πριν κάνεις το επόμενο βήμα, να κάνεις μια έρευνα ώστε να γλιτώσεις χρόνο και χρήμα! ;)

Crased
23-01-12, 19:48
Νομίζω πριν σου απαντήσει ο οποιοσδήποτε πρέπει να διαβάσεις κάποια σχετικά πράγματα γιατί όπως πεις, εγγυημένα ότι και να πάρεις (χωρίς να θέλω να στη πω) δεν θα κάνεις τίποτα και θα δεις απογοήτευση!

Δεν υπάρχει πρωτείνη γράμμωσης, υπάρχει πρωτείνη. Απλά αυτές που δεν έχουν πολύ υδατάνθρακα (προσωπικά τον προτιμώ μόνο από φαγητό), εννοείται με καλή διατροφή δεν παίρνεις περιττά αλλά μόνο ότι πάρεις από ποιοτικά κιλά! Πρωτείνη με πολύ υδατάνθρακα+λιποδιαλύτης απλά δεν κολλάει! Η ερώτηση που έκανες ήταν τελείως άκυρη, συγνώμη. Πόσο χρονών είσαι;

Δεν στη λέω, δεν είναι κακό, κανείς μας δεν ήξερε, απλά στο λέω για πριν κάνεις το επόμενο βήμα, να κάνεις μια έρευνα ώστε να γλιτώσεις χρόνο και χρήμα! ;)

Ο Τονος σου ειναι καπως κατα την γνωμη μου αλλα νταξει..
Ειμαι 18 χρονον αλλα δεν εχει να κανει , τεσπα το θεμα που ηθελα να ρωτησω οπως και εχω διαβασει για καλο αποτελεσμα στο λιπος για να το χασεις δηλαδη πρεπει να κανεις τα εξης

1.Διατροφη (Προσεγμενη)
2.Σωστες ασκησης Γυμναστικης
3Λυποδιαλυτης (1,2 για να δουλεψει )

Εγω και το 1 και το 2 με βασει τα αρθρα εδω μεσα το εχω διορθωση κατα πολυ ετσι..

Αυτα που θελω να μου πουν ειναι για τον λιποδιαλυτη.!

Κανει δουλεια οντως αν εχεις και το 1 και το 2 σωστα; Ποιος ειναι καλος σαν πρωτη φορα ; αυτο με την προτεινη ηταν ακυρο.! ο Λογος που παιρνω βοηθεια συμπληροματων ειναι οτι δεν μπορω να το καλυψω με την διατροφη δεν προλαβαινω..!

Ευρης
23-01-12, 22:44
Ο Τονος σου ειναι καπως κατα την γνωμη μου αλλα νταξει..
Ειμαι 18 χρονον αλλα δεν εχει να κανει , τεσπα το θεμα που ηθελα να ρωτησω οπως και εχω διαβασει για καλο αποτελεσμα στο λιπος για να το χασεις δηλαδη πρεπει να κανεις τα εξης

1.Διατροφη (Προσεγμενη)
2.Σωστες ασκησης Γυμναστικης
3Λυποδιαλυτης (1,2 για να δουλεψει )

Εγω και το 1 και το 2 με βασει τα αρθρα εδω μεσα το εχω διορθωση κατα πολυ ετσι..

Αυτα που θελω να μου πουν ειναι για τον λιποδιαλυτη.!

Κανει δουλεια οντως αν εχεις και το 1 και το 2 σωστα; Ποιος ειναι καλος σαν πρωτη φορα ; αυτο με την προτεινη ηταν ακυρο.! ο Λογος που παιρνω βοηθεια συμπληροματων ειναι οτι δεν μπορω να το καλυψω με την διατροφη δεν προλαβαινω..!
Εαν οπως ειπες τηρεις το 1 και 2, τοτε πιστευς οτι με το σωστο λιποδυαλυτη, θα δεις αρκετη διαφορα.γνωμη μου? συνδυασε το με καλο αεροβιο, χωρις υπερβολες βεβαια γ ν μην χασεις και μυικα. Εγω προσωπικα σαν 1ο λιποδυαλυτη ειχα παρει το Lipo6 black και δεν μετανιωσα. ηταν πολυ καλος και ας ξεκινουσα με αυτον.

Crased
23-01-12, 22:51
Εαν οπως ειπες τηρεις το 1 και 2, τοτε πιστευς οτι με το σωστο λιποδυαλυτη, θα δεις αρκετη διαφορα.γνωμη μου? συνδυασε το με καλο αεροβιο, χωρις υπερβολες βεβαια γ ν μην χασεις και μυικα. Εγω προσωπικα σαν 1ο λιποδυαλυτη ειχα παρει το Lipo6 black και δεν μετανιωσα. ηταν πολυ καλος και ας ξεκινουσα με αυτον.

Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σου.. Και ναι τα τυρω και τα δυο και πολυ καλα οσο γντ δηλαδη , Αυτον μου συστινεις ;( http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=3&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=16 και κατι αλλο μιας και το εχεις παρει

Σε ποσο καιρο ειδες την διαφορα ; ας πουμε σε ενα μηνα τι κανει ;

Ευρης
23-01-12, 23:20
Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σου.. Και ναι τα τυρω και τα δυο και πολυ καλα οσο γντ δηλαδη , Αυτον μου συστινεις ;( http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=3&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=16 και κατι αλλο μιας και το εχεις παρει

Σε ποσο καιρο ειδες την διαφορα ; ας πουμε σε ενα μηνα τι κανει ;

Αυτο ειναι το Lipo6 το απλο, εγω σ μιλαω για το Lipo6 black.
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6037-Lipo-6-Black-(Nutrex)&highlight=lipo6+black
Μεσα σε ενα κυκλο που εκανα 20 ημερες περιπου, μαζι με καλη διατροφη και αεροβιο, ειδα μεγαλη διαφορα.
;)

Crased
23-01-12, 23:24
Αυτο ειναι το Lipo6 το απλο, εγω σ μιλαω για το Lipo6 black.
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6037-Lipo-6-Black-(Nutrex)&highlight=lipo6+black
Μεσα σε ενα κυκλο που εκανα 20 ημερες περιπου, μαζι με καλη διατροφη και αεροβιο, ειδα μεγαλη διαφορα.
;)
Ελλαδα μπορω να το βρω ; και κανει καποια ζημια ; τι πρεπει να προσεχω ; και τι χρηση εκανες εσυ ;

Ευρης
23-01-12, 23:29
Ελλαδα μπορω να το βρω ; και κανει καποια ζημια ; τι πρεπει να προσεχω ; και τι χρηση εκανες εσυ ;

Ελλαδα φυσικα και μπορεις, το πιο χτυπητο ονομα ειναι τα xtreme stores. Εγω απο δοσεις ξεκινησα την 1η εβδομαδα 2 το πρωι μ τ φαγητο και 2 30' πριν τη προπονηση. τη 2η εβδομαδα πηγα στα 3 τ πρωι , 3 πριν τη προπονηση. "Ζημια" οχι δεν κανει, εκτος φυσικα εαν εχεις ιστορικο με θυρεοειδη, οποτε δεν θα στο συνιστουσα, γτ "παιζει" με αυτον. Οτιδηποτε παιρνεις ενα το παιρνεις σε φυσιολογικους ρυθμους, με διαλλειματα κτλ και δεν κανεις καταχρηση , δεν θα σου κανει ζημια. και φαγητο εαν τρως πολυ , ζημια θα σου κανει.:P:P

Crased
23-01-12, 23:38
Ελλαδα φυσικα και μπορεις, το πιο χτυπητο ονομα ειναι τα xtreme stores. Εγω απο δοσεις ξεκινησα την 1η εβδομαδα 2 το πρωι μ τ φαγητο και 2 30' πριν τη προπονηση. τη 2η εβδομαδα πηγα στα 3 τ πρωι , 3 πριν τη προπονηση. "Ζημια" οχι δεν κανει, εκτος φυσικα εαν εχεις ιστορικο με θυρεοειδη, οποτε δεν θα στο συνιστουσα, γτ "παιζει" με αυτον. Οτιδηποτε παιρνεις ενα το παιρνεις σε φυσιολογικους ρυθμους, με διαλλειματα κτλ και δεν κανεις καταχρηση , δεν θα σου κανει ζημια. και φαγητο εαν τρως πολυ , ζημια θα σου κανει.:P:P εκει που λες 2 30' εννοεις 2:30 ωρες πριν την προπονηση ; και οχι δεν εχω καποιο προβλημα για σιγουρια κανω και εξετασεις αν χρειαστει, ποσο παει ι τιμη περιπου ;(αν ξερεις ακριβως καλο ειναι) και μπορω να το παρω για ενα μηνα και μετα να το σταματησω ετσι ; και κανει δουλεια σε ολα τα σημεια να υποθεσω του σωματος.. εννοω εγω εχω προβλημα σε σημεια οπως πισω διπλα απο ραχαιους και κυλιακους..(Ειμαι ασχετος με αυτα μην παρεξηγης ) ;)

Ευρης
23-01-12, 23:41
εκει που λες 2 30' εννοεις 2:30 ωρες πριν την προπονηση ; και οχι δεν εχω καποιο προβλημα για σιγουρια κανω και εξετασεις αν χρειαστει, ποσο παει ι τιμη περιπου ;(αν ξερεις ακριβως καλο ειναι) και μπορω να το παρω για ενα μηνα και μετα να το σταματησω ετσι ; και κανει δουλεια σε ολα τα σημεια να υποθεσω του σωματος.. εννοω εγω εχω προβλημα σε σημεια οπως πισω διπλα απο ραχαιους και κυλιακους..(Ειμαι ασχετος με αυτα μην παρεξηγης ) ;)

σου στελνω pm.

Crased
24-01-12, 23:28
Παιδια πηγα σε ενα καταστημα σημερα στο bodybylding καπως ετσι που ειναι κοντα πατελες(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) Για οσους ξερουν και ζητησα Lipo 6 black με τα πολα πολλα μ ειπε δεν εχει και μου προτεινε αλλη

HYDROXYCUT ή Lipo 6 black ; Πειτε μου αν ξερετε !! Ευχαριστω

Ευρης
25-01-12, 00:17
Παιδια πηγα σε ενα καταστημα σημερα στο bodybylding καπως ετσι που ειναι κοντα πατελες(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) Για οσους ξερουν και ζητησα Lipo 6 black με τα πολα πολλα μ ειπε δεν εχει και μου προτεινε αλλη

HYDROXYCUT ή Lipo 6 black ; Πειτε μου αν ξερετε !! Ευχαριστω

Και το Hyrdroxycut καλο ειναι, εαν δεν τ φερει το Lipo6 black για πολυ καιρο ή δεν το φερνει γενικα, παρε αυτο.

Varg83
25-01-12, 00:46
Νομιζω οτι η αλυσιδα των συγκεκριμενων καταστηματων δεν φερνει το lipo 6. Εγω ξεκινησα το hydroxycut πριν τρεις μερες αλλα το περνω μαζι με 10ml L-Carnitine. Για πειτε γνωμη........

COBRA_STYLE
25-01-12, 00:48
εμεις τι γνωμη να πουμε,εσυ θα πας πεις μετα απο κανα 2βδομαδο.

η προσθηκη καρνιτινης σε καποιον λιπο δεν ειναι κατι αξιοσημειωτο για να πει κανεις κατι,οποτε περιμενουμε review απο σενα αργοτερα.:thumbup:

Αν και θα ηταν προτιμοτερο να ετρεχες ALC.

Dimitrios
25-01-12, 01:01
Παιδια πηγα σε ενα καταστημα σημερα στο bodybylding καπως ετσι που ειναι κοντα πατελες(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) Για οσους ξερουν και ζητησα Lipo 6 black με τα πολα πολλα μ ειπε δεν εχει και μου προτεινε αλλη

HYDROXYCUT ή Lipo 6 black ; Πειτε μου αν ξερετε !! Ευχαριστω

Λίγο βαρύς ο Lipo6 Black για πρώτος λιποδιαλύτης φίλε μου.

Crased
25-01-12, 08:02
Λίγο βαρύς ο Lipo6 Black για πρώτος λιποδιαλύτης φίλε μου. Θα παρω τον αλλον τοτε που μου εκανε και εκτπωση...

Και το Hyrdroxycut καλο ειναι, εαν δεν τ φερει το Lipo6 black για πολυ καιρο ή δεν το φερνει γενικα, παρε αυτο.
θα παρω τον αλλων και βλεπουμε..!

Crased
01-02-12, 23:58
Καλησπερα σας και παλι λοιπον αποφασισα να παρω hydroxycut αυριο , ειναι ο πρωτος μου λυποδιαλυτης τη πρεπει να προσεχω και ποσο πρεπει να παιρνω την ημερα εγω ξερω ανα βδομαδα +2 μεχρι να παει 3+3 ετσι ειναι ;

cuntface
02-02-12, 01:46
καλησπερα παιδια μια ερωτηση ηθελα να κανω λογο μιας κουβεντας που ειχα με εναν γιατρο γνωστο μου οταν του ειπα οτι πηγαινω γυμναστιριο με ρωτησε αν περνω συμπληρωματα του ειπα οτι περνω μια καθαρη προτεινι και παλια λιποδιαλυτες μου ειπε λοιπον οτι οι λιποδιαλυτες προκαλουν νεφρικη ανεπαρκεια και σε καποιες περιπτωσης στιρωσι και με φοβησε να σας πω τν αληθεια υπαρχει καποιος γνωστης να μου απαντηση αν οντος ειναι αληθεια αφτο? ευχαριστω και καλο μηνα :)

kostasc
02-02-12, 06:07
Όχι ούτε ναρκωτικό είναι ffs. Διεγερτικό αλκαλοειδές με έμμεση δράση στους αδρενεργικούς είναι. Απλά είναι πρόδρομος της μεθαμφεταμίνης(ecstasy) που είναι ο λόγος που το εμπόριο του στην Ε.Ε. είναι παράνομο.
Στην Αμερική εφεδρίνη αγοράζω και απ τα σουπερ μάρκετ.

f
φιλε μου και εγω στην αμερικη βρισκομαι αλλα δεν μπορω να βρω..οταν λες σουπερμαρκετ?wallmarkt ας πουμε?

billys15
02-02-12, 06:55
Cuntface οχι,δεν θα παθεις νεφρικη ανεπαρκεια ή στειρωση απο τους λιποδιαλυτες..:)

Κωστα,ο bane φανταζομαι το ειπε ειρωνικα,οταν λεει σουπερ μαρκετ,δεν το εννοει αυτολεξι..

Crased
02-02-12, 12:47
Παιδια παιρνω λυποδιαλυτη και κανω 1+1 το πρωι θα το περνω πριν η μετα το γευμα ;

Giannistzn
02-02-12, 12:49
Τι εννοεις? Δοσολογια? Δοσολογια θα λεει πανω στο κουτι που πηρες.

Michaelangelo
02-02-12, 13:06
Ο Τονος σου ειναι καπως κατα την γνωμη μου αλλα νταξει..
Ειμαι 18 χρονον αλλα δεν εχει να κανει , τεσπα το θεμα που ηθελα να ρωτησω οπως και εχω διαβασει για καλο αποτελεσμα στο λιπος για να το χασεις δηλαδη πρεπει να κανεις τα εξης

1.Διατροφη (Προσεγμενη)
2.Σωστες ασκησης Γυμναστικης
3Λυποδιαλυτης (1,2 για να δουλεψει )

Εγω και το 1 και το 2 με βασει τα αρθρα εδω μεσα το εχω διορθωση κατα πολυ ετσι..

Αυτα που θελω να μου πουν ειναι για τον λιποδιαλυτη.!

Κανει δουλεια οντως αν εχεις και το 1 και το 2 σωστα; Ποιος ειναι καλος σαν πρωτη φορα ; αυτο με την προτεινη ηταν ακυρο.! ο Λογος που παιρνω βοηθεια συμπληροματων ειναι οτι δεν μπορω να το καλυψω με την διατροφη δεν προλαβαινω..!

Φταίει ο γραπτώς λόγος για τον τόνο μου. Sorry. Προσπάθησα να εξηγήσω, κανεις δεν γεννήθηκε με γνώσεις! Όλοι από το ίδιο επίπεδο περάσαμε!

Όσο για το black, ειλικρινά καλο (καλύτερο το Μίτο που είναι ίδια δουλειά στην ουσία) αλλα δεν το συνιστώ με τι καμια!

Crased
02-02-12, 13:54
Φταίει ο γραπτώς λόγος για τον τόνο μου. Sorry. Προσπάθησα να εξηγήσω, κανεις δεν γεννήθηκε με γνώσεις! Όλοι από το ίδιο επίπεδο περάσαμε!

Όσο για το black, ειλικρινά καλο (καλύτερο το Μίτο που είναι ίδια δουλειά στην ουσία) αλλα δεν το συνιστώ με τι καμια!

Ολα καλα ρε πηρα σημερα οπως λεω και απο πανω το Hydrocut X αυτο ειν αλλο ;

Michaelangelo
03-02-12, 20:33
Ολα καλα ρε πηρα σημερα οπως λεω και απο πανω το Hydrocut X αυτο ειν αλλο ;

Δεν είναι κάτι σπουδαίο (δεν πάω και την εταιρεία), αλλά πιστεύω να κάνει δουλίτσα.

Ευρης
04-02-12, 01:06
Δεν είναι κάτι σπουδαίο (δεν πάω και την εταιρεία), αλλά πιστεύω να κάνει δουλίτσα.

Δεν ξερω και κανεναν που να γουσταρει τη Muscletech..:green:

aelmon
07-02-12, 14:42
θέλω να ξεκινήσω γυμναστική(22 χρονών, 77 κιλά) με σκοπό την απώλεια λίπους-γράμμωση και κύριος να βγάζω 5 προπονήσεις την εβδομάδα(την προηγούμενη φορά που γυμναζόμουν για καιρό το πρόβλημα μου ήταν ότι ενώ ήθελα να κάνω προπόνηση δεν μπορούσα λόγο κούρασης και αίσθησης εξάντλησης) έτσι θα ήθελα έναν λιποδιαλυτη που πρώτον καίει το λίπος(όσο πιο γρήγορα γίνεται) και δεύτερον να μου δίνει πολύ πολύ ενέργεια...
ποιον μου προτείνεται;
(εννοείτε με διατροφή ,πολύ αερόβια άσκηση και πολύ νερό μαζι με τον λυποδιαλύτη)

RAMBO
07-02-12, 14:45
δεν ηπαρχει λιποδιαλυτης να καιει λιπος,απλα σε βοηθαει να τα χασεισ πιο γρηγορα,κανε μια καλη διατροφη με αεροβιο και την προπονηση σου,τωρα απο προιον θα σου προτεινουν αλλοι..εγω ειμαι παιδι του ογκου:green:

Ευρης
08-02-12, 23:50
δεν ηπαρχει λιποδιαλυτης να καιει λιπος,απλα σε βοηθαει να τα χασεισ πιο γρηγορα,κανε μια καλη διατροφη με αεροβιο και την προπονηση σου,τωρα απο προιον θα σου προτεινουν αλλοι..εγω ειμαι παιδι του ογκου:green:

Χχαχαχα, ωραιο το τελευταιο, γαμαουα....τι το αφηνεις πανω μας!!!αααα!!! να ειδες? τωρα τ αφησες πανω μου και ως γνωστον θα πω....lipo-6 black...και θα πεσουν πανω μου ν με φανε τωρα,,,περιμενε...

Devil
09-02-12, 09:59
Χχαχαχα, ωραιο το τελευταιο, γαμαουα....τι το αφηνεις πανω μας!!!αααα!!! να ειδες? τωρα τ αφησες πανω μου και ως γνωστον θα πω....lipo-6 black...και θα πεσουν πανω μου ν με φανε τωρα,,,περιμενε...

ηρθα να σε φαω....λολ... ακουγετε καπως gay μαλλον.... χμμ... @@κια... τεσπα....


νταξ δεν λεω... καλος λιποδιαλητης... καλα τα συστατικα....

αλλα... με Τ2 μεσα.... παιζει με θυροειδη ασχημα οπως και να το κανεις.....

τωρα εγω προσωπικα δεν θα το προτινα σε ενα ατομο που δεν ξερω.... γιατι απλα δεν ξερω αν εχει θεματα υγιας κτλ κτλ.....

απο εκει και περα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει....:green:

Ευρης
09-02-12, 13:31
ηρθα να σε φαω....λολ... ακουγετε καπως gay μαλλον.... χμμ... @@κια... τεσπα....


νταξ δεν λεω... καλος λιποδιαλητης... καλα τα συστατικα....

αλλα... με Τ2 μεσα.... παιζει με θυροειδη ασχημα οπως και να το κανεις.....

τωρα εγω προσωπικα δεν θα το προτινα σε ενα ατομο που δεν ξερω.... γιατι απλα δεν ξερω αν εχει θεματα υγιας κτλ κτλ.....

απο εκει και περα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει....:green:

Απολυτα σωστος, και θα το ανεφερα αυτο για το θυροειδη...τωρα , οντως ειναι στη κριση του καθενος να παρει ο,τι νομιζει καλο και αποτελεσματικό.:thumbup:

Chris92
09-02-12, 14:05
πως μπορω να σιγουρευτω οτι δεν εχω προβλημα υγειας για να παρω lipo6black i mito η οποιο αλλο παιζει με θυροειδη?

flash
09-02-12, 14:08
πως μπορω να σιγουρευτω οτι δεν εχω προβλημα υγειας για να παρω lipo6black i mito η οποιο αλλο παιζει με θυροειδη?


Κάνοντας εξετάσεις για το θυροειδή..

Crased
11-02-12, 10:23
Εγω Δεν θα κατσω να σου προτεινω κατι , για τον λογο οτι δεν ξερω πολλα απο αυτα. εγω παιρνω 1 εβδομαδα τον hydroxycut X και εχω δει ''Τα Αποτελεσματα'' βεβαια οπως μου ειχε πει και ενας πολυ καλος φιλος απο εδω Χωρις Σωστη αεροβια και διατροφη δεν κανεις δουλεια , ειναι για να σε βοηθανε η λιποδιαλυτες οχι για να κανουν δουλεια απο μονη τους! :thumbup:

Polyneikos
11-02-12, 10:31
ηρθα να σε φαω....λολ... ακουγετε καπως gay μαλλον.... χμμ... @@κια... τεσπα....


νταξ δεν λεω... καλος λιποδιαλητης... καλα τα συστατικα....

αλλα... με Τ2 μεσα.... παιζει με θυροειδη ασχημα οπως και να το κανεις.....

τωρα εγω προσωπικα δεν θα το προτινα σε ενα ατομο που δεν ξερω.... γιατι απλα δεν ξερω αν εχει θεματα υγιας κτλ κτλ.....

απο εκει και περα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει....:green:

Ta Αnimal Cuts Μητσο παίζουν με τον θυροειδή;Θυμησε μου.

Devil
11-02-12, 10:34
Ta Αnimal Cuts Μητσο παίζουν με τον θυροειδή;Θυμησε μου.

γενικα δεν παιζουν με τιποτα... καλητερα να πας σε αλλο αν ειναι για σενα...

Polyneikos
11-02-12, 14:48
όπως;Καρνιτινη;:P:P

Devil
11-02-12, 14:56
όπως;Καρνιτινη;:P:P

1,3-dmaa... + καφεινη.... καλα δεν ειναι?:green:

Polyneikos
11-02-12, 15:08
Αυτο κανω τωρα :green:

Devil
11-02-12, 15:10
Αυτο κανω τωρα :green:

το ξερω....:green:

μεινε σε αυτα... αν θες κατι εξτρα πολυ πολυ να βαλεις yohimbine/ α-yohimbine.... τιποτα αλλο...

Polyneikos
11-02-12, 15:25
Tα δουλευα με κιτρουλινη αλλα ειχα μετρια αποτελεσματα (ως preworkout όμως τα υπολογιζα όχι για λιποδιαλυση)Αλήθεια το γερανιο ενισχυει την λιποδιαλυση;
Δεν ξερω με τις δοσολογές ,το 1,3 dmaa ελεγε αυστηρα μεχρι 20 mg ανα 24ωρο (1 καψουλα απο Primaforce) εφτασα να παίρνω 40 mg , 4-5 γρ κιτρουλινη και 200-300 μγ καφεινη αλλα δεν ενθουσιαστηκα.Μαλλον θελω ξεκουραση από αυτα:green:

Devil
11-02-12, 21:18
Tα δουλευα με κιτρουλινη αλλα ειχα μετρια αποτελεσματα (ως preworkout όμως τα υπολογιζα όχι για λιποδιαλυση)Αλήθεια το γερανιο ενισχυει την λιποδιαλυση;
Δεν ξερω με τις δοσολογές ,το 1,3 dmaa ελεγε αυστηρα μεχρι 20 mg ανα 24ωρο (1 καψουλα απο Primaforce) εφτασα να παίρνω 40 mg , 4-5 γρ κιτρουλινη και 200-300 μγ καφεινη αλλα δεν ενθουσιαστηκα.Μαλλον θελω ξεκουραση από αυτα:green:

ναι βοηθαει αρκετα...

κανε οφφ για καμια εβδομαδα... και μετα δοκιμασε 20μγ και 200μγ απο dmaa και καφεινη αντιστοιχα.... δες πως εισαι και μετα ξεκινα να ανεβαζεις...

sobral
12-02-12, 00:28
ναι βοηθαει αρκετα...

κανε οφφ για καμια εβδομαδα... και μετα δοκιμασε 20μγ και 200μγ απο dmaa και καφεινη αντιστοιχα.... δες πως εισαι και μετα ξεκινα να ανεβαζεις...

εγώ θα έλεγα για κανένα μήνα καλύτερα, οι ποσότητες που περιγράφετε είναι αρκετά μεγάλες για να μην σας "πιάνουν"...το ΚΝΣ χρειάζεται ένα διαλειμματάκι καλό;)

Polyneikos
12-02-12, 01:03
Tουλαχιστον μηνας,μια εβδομαδα δεν κανει κατι.:thumbup:

Devil
12-02-12, 05:50
εγώ θα έλεγα για κανένα μήνα καλύτερα, οι ποσότητες που περιγράφετε είναι αρκετά μεγάλες για να μην σας "πιάνουν"...το ΚΝΣ χρειάζεται ένα διαλειμματάκι καλό;)

μα δεν το θελει σαν prewo.... δεν αγωνιζετε καν τους υποδοχεις για να κανει saturation....


Tουλαχιστον μηνας,μια εβδομαδα δεν κανει κατι.:thumbup:

αν ειναι καθαρα για λιποδιαληση κανε μονο μια εβδομαδα οφ το πολυ..... αν ειναι για στιμ τοτε κανεις κανα 2βδομαδο χωρις κανενα στιμ... μη σου πω ουτε καφε....:green:

aelmon
20-02-12, 14:21
αγορασα το thermo cuts της on
(ειμαι στο ξεκινιμα της γυμναστικης, δεν κανω και πολυ καιρο)
ποια η γνωμη σας;

beefmeup
20-02-12, 19:17
αγορασα το thermo cuts της on
(ειμαι στο ξεκινιμα της γυμναστικης, δεν κανω και πολυ καιρο)
ποια η γνωμη σας;

κακως το πηρες..
απο κει κ περα υπαρχει θεμα στην αξιολογηση (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?4833-Thermo-Cuts-%28-ON-%29) για το συμπληρωμα,ριξε μια ματια να παρεις μια ιδεα..

nikoskaz
20-02-12, 19:56
Καλησπερα φιλε μου , εχω παρει τον Dexaprine . Gym πηγαινω συνηθως μεσημερι , ποτε να το παιρνω ? μια ωρα πριν την προπονηση η το πρωι πριν το πρωινο? τις μερες που δεν εχω προπονηση θα το παιρνω πρωι πριν το πρωινο !

aelmon
21-02-12, 00:05
κακως το πηρες..
απο κει κ περα υπαρχει θεμα στην αξιολογηση (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?4833-Thermo-Cuts-%28-ON-%29) για το συμπληρωμα,ριξε μια ματια να παρεις μια ιδεα..
γιατι κακως;

beefmeup
21-02-12, 00:07
γιατι εγραψες οτι τωρα ξεκινας γυμναστικη..
αυτα υποτιθεται τα περνεις γιατι εχεις κανει καιρο καποια πραγματα κ εχεις κολησει καπου..
οποτε το δουλευεις για να σε ξεκολησει κ να σου κανει την διαφορα.
τωρα ετσι οπως το πηρες,μαλλον δεν θα ξερεις πως να το δουλεψεις σωστα,αλλα κ να το μαθεις αυτο δεν θα ξερεις τι διαφορα θα σου κανει,κ αν θα σου δουλεψει..

Crased
21-02-12, 20:50
Παιδια παλι εδω .:)
θα ηθελα καποιος να μου πει την γνωμη του που εχει παρει το Hydroxycut x της Muscletech.

Varg83
21-02-12, 23:10
Παιρνω το Hydroxycut εδω και ενα μηνα μαζι με 10 ml L Carnitine. Διαφορα εχω ψιλοδει αλλα μη φανταζεσαι οτι ενας λιποδιαλυτης θα σε κανει φετες!!! Ενα 10% ειναι. Το υπολοιπο ειναι διατροφη, αεροβιο και αν εχεις αρκετο λιπος να κοιτας μακροπροθεσμα..... Παντως δουλευει.

Crased
21-02-12, 23:12
Παιρνω το Hydroxycut εδω και ενα μηνα μαζι με 10 ml L Carnitine. Διαφορα εχω ψιλοδει αλλα μη φανταζεσαι οτι ενας λιποδιαλυτης θα σε κανει φετες!!! Ενα 10% ειναι. Το υπολοιπο ειναι διατροφη, αεροβιο και αν εχεις αρκετο λιπος να κοιτας μακροπροθεσμα..... Παντως δουλευει.τι κανει αυτο ; οσο για τον λυποδιαλιτη εγω 14 μερες και εχω χασει ακρετο λιπος κανει καλη δουλεια !!!

Devil
23-02-12, 11:08
Καλησπερα φιλε μου , εχω παρει τον Dexaprine . Gym πηγαινω συνηθως μεσημερι , ποτε να το παιρνω ? μια ωρα πριν την προπονηση η το πρωι πριν το πρωινο? τις μερες που δεν εχω προπονηση θα το παιρνω πρωι πριν το πρωινο !


μια δοση το πρωι..... αδειο στομαχι.... ξεκινα με μισο χαπι να δεις πως παει και μετα ανεβασε σε ενα....

ελπιζω να μην εχεις θεμα με τον θυροειδη για τον επιρεαζει αμεσα...

Devil
23-02-12, 11:12
τι κανει αυτο ; οσο για τον λυποδιαλιτη εγω 14 μερες και εχω χασει ακρετο λιπος κανει καλη δουλεια !!!

υποθετικα λενε οτι βοηθαει στη λιποδιαλυση..... και καλα μεταφερει τα λιπαρα.... αλλα ουσιαστικα δεν κανει κατι τετοιο....

απο εκει και περα υπαρχουν 2-3 μορφες απο καρνιτινη που δειχνουν να εχουν αλλα εφε.... οπως...

acetyl l carnitine= αυξανει την acetyl choline, neuroprotective, και ελαφρη στιμ εφε...
l carnitine l taratate= λενε για καλητερη αναρωση, αυξανει την τεστο που θα δεθει στους receptors...
glycin propionyl l carnitine= αυξανει το NO στον οργανισμο...

Crased
23-02-12, 18:53
υποθετικα λενε οτι βοηθαει στη λιποδιαλυση..... και καλα μεταφερει τα λιπαρα.... αλλα ουσιαστικα δεν κανει κατι τετοιο....

απο εκει και περα υπαρχουν 2-3 μορφες απο καρνιτινη που δειχνουν να εχουν αλλα εφε.... οπως...

acetyl l carnitine= αυξανει την acetyl choline, neuroprotective, και ελαφρη στιμ εφε...
l carnitine l taratate= λενε για καλητερη αναρωση, αυξανει την τεστο που θα δεθει στους receptors...
glycin propionyl l carnitine= αυξανει το NO στον οργανισμο...

Πρωσοπικα δεν καταλαβα πολα ^^ χδ εγω παιρνω λιποδιαλυτη τι αλλο ειναι καλο για να παιρνω σαν + για καλυτερα αποτελεσματα ; πρωτεινη γραμμοσης; οσο για διατροφη και σωστη γυμναστικη τα εχω καλυψη ;)

Panos Gtc
27-02-12, 21:14
Καλησπέρα παιδιά είμαι ο πάνος !
Από την επομενη βδομάδα θα αρχίσω πρόγραμμα γράμμωσης και θα βάλω και αρκετή αερόβια ....γύρο στην μιση ώρα κάθε φορα που θα πηγαίνω gym ( πάω 5 φορες την week )
είμαι 1.81 και 78 κιλά 23 Xronon ....Σκέφτομαι όμως μήπως χρειάζεται να πάρω και κανένα λιποδιαλυτή για να δω διαφορα στο σώμα μου αρκετή γιατί πάντα είχα λίγο παραπάνω λίπος ειδικά στο σωσίβιο... τι λέτε?
ξέρετε μήπως κάποιον καλο λιποδιαλυτή ?

Ορίστε και μερικές photos μου από το προηγούμενο καλοκαίρι που άρχισα gym μέχρι και τώρα δηλαδή 6 μήνες περίπου ...τώρα είμαι στην φάση της τελευταίας photos κάτω δεξιά.


http://imageshack.us/f/337/22964019261273080193810.jpg/

billys15
28-02-12, 03:20
Γεια σου Πανο! Εγω θα προτεινα να ξεκινησεις την διατροφη με την προπονηση που εχεις υποψην,και μετα απο κανα 2μηνο αν δεις οτι κολλας και με καποιες αλλαγες δεν βλεπεις ουσιαστικη διαφορα,βαλε κι εναν λιποδιαλυτη στο προγραμμα.Δεν ειναι αναγκαιος παντως.Αν αποφασισεις να βαλεις,πες μας και τι για να σου πουμε την γνωμη μας ;)

worfel
29-02-12, 01:39
εχω ενα ανιμαλ κατς στην ακρη. λεω να ξεκινησω με 1 την μερα. να το παρω πρωι πριν το φαγητο η το απογευμα πριν την προπονα?

billys15
29-02-12, 04:11
Θα προτεινα την αρχικη σου δοση να την παρεις το πρωι για να δεις πως αντιδρας,μπας και σου ανεβασει παλμους στην προπονηση αν το παρεις πριν απ'αυτην.

kostas321
01-03-12, 21:06
Γεια σας και καλως σας βρηκα.
Θα ηθελα τη γνωμη σας οσον αφορα το θεμα των λιποδιαλυτων σε αυτη την ηλικια.Βασικα,ξερω πως ειναι προτιμοτερη η προσεγμενη διατροφη και η ασκηση,αλλα ειμαι τριτη λυκειου και λογω πανελληνιω δε μπορω να τα εφαρμοσω,ποσο μαλλον να τα συνδιασω.Εχω σκοπο να διορθωσω,οσο μπορω,τη διατροφη μου και να κανω λιγη αεροβια και εναεροβια γυμναστικη μεσα στην εβδομαδα,ομως θελω ενα επιπλεον 'βοηθημα' μεχρι το καλοκαιρι.Ποια ειναι η γνωμη σας για τους λιποδιαλυτες?Μπορειτε να μου προτεινεται καποιον οσο το δυνατον καλυτερο και φθηνοτερο?
Ευχαριστω:)

ggeorge
01-03-12, 22:07
καλησπερα
Οπως είπες και εσυ : Αν δε βοηθησεις με διατροφη και τρεξιμο δε θα κανεις δουλεια.

Μια φορα πηρα λιποδιαλυτες και σε συνδυασμό με τα παραπανω είχα πεσει σε λιπος πολυ χαμηλα (6-7% ισως)
Την επομενη φορα που προσπαθησα να πεσω σε λιπος δε πηρα λιποδιαλυτη. Το αποτελεσμα ήταν ακριβως το ίδιο...
Περσι που ψιλοβαρεθηκα και δεν πολυ-ετρεχα (μονο διατροφη) παλι εγινε δουλεια, αλλα οχι τοσο εντυπωσιακη...

Νομιζω οτι δεν αξιζουν ιδιαίτερα... Ασε που εγω ημουν ολη την ωρα στη τσιτα... σε σημειο ενοχλητικο... Δε θυμαμαι τι επαιρνα (7-8 χρόνια πριν)

Κατσε και διαβασε και μη τα σκεφτεσαι αυτα. εχει χρόνια μετα να τα δωσεις ολα...

chro
02-03-12, 18:47
Γεια σας και καλως σας βρηκα.
λογω πανελληνιω δε μπορω να τα εφαρμοσω,ποσο μαλλον να τα συνδιασω.
Θα πρέπει επειδή δίνεις πανελλαδικές να τρως πίτσες και σουβλάκια? Δεν αντιλαμβάνομαι το λόγο. Είναι κρίμα νέο παιδί και να σκέφτεσαι χρήση τεχνιτών μέσων.

Polyneikos
02-03-12, 23:23
Γεια σας και καλως σας βρηκα.
Θα ηθελα τη γνωμη σας οσον αφορα το θεμα των λιποδιαλυτων σε αυτη την ηλικια.Βασικα,ξερω πως ειναι προτιμοτερη η προσεγμενη διατροφη και η ασκηση,αλλα ειμαι τριτη λυκειου και λογω πανελληνιω δε μπορω να τα εφαρμοσω,ποσο μαλλον να τα συνδιασω.Εχω σκοπο να διορθωσω,οσο μπορω,τη διατροφη μου και να κανω λιγη αεροβια και εναεροβια γυμναστικη μεσα στην εβδομαδα,ομως θελω ενα επιπλεον 'βοηθημα' μεχρι το καλοκαιρι.Ποια ειναι η γνωμη σας για τους λιποδιαλυτες?Μπορειτε να μου προτεινεται καποιον οσο το δυνατον καλυτερο και φθηνοτερο?
Ευχαριστω:)

Aν δεν μπορείς να εφαρμοσεις την διατροφη και την ασκηση και ρωτας για λιποδιαλύτες,ειναι περιπου σαν να ρωτας τι χρωμα κορδονια να εχουν τα παπουτσια που ΔΕΝ μπορω να αγορασω...
Φιλε μου δεν γινεται αυτο που λες και τσαμπα θα χαλασεις τα λεφτα σου.Εχω περιπτωσεις που με λιποδιαλυτες και σουβλακια εβαλαν κιλα.:green:

Υ.γ. Το θεμα σου συγχωνευτηκε με ήδη υπάρχων,επειδη εισαι νεο μελος ακομα,ψαξε λίγο το φόρουμ τι θεματα υπαρχουν,μην ανοιγονται θεματα ασκοπα.:thumbup:

kostas321
03-03-12, 11:21
μαλιστα..σας ευχαριστω ολους
ειπα οτι θα ξεκινησω σταδιακα τη γυμναστικη και θελω ενα επιπλεον βοηθημα,οχι οτι θα βασιστω στα λιποδιαλυτικα.
Εχετε να μου προτεινεται καποιον ,οσο το δυνατον οικονομικοτερο αν μπορειτε:p

thanos98
04-03-12, 01:22
Παιδια ειμαι 15 εχω ξεκινησει σοβαρη ασκηση με το σωμα μου....εχω χρησιμοποιησει καποιοες πρωτεινες και ειχα καλα αποτελεσματα....τωρα θα ηθελα ενα καλο λυποδιαλητη.....με τον οποιο θα μπορεσω να χασω πολυ λιπος.....και να φτασω σε μια καλη γραμμωση!! Εξιπακουεται η σκληρη γυμναστικη....Εχετε να μου προτινετε κατι?? Ευχαριστω!

thanos98
04-03-12, 01:30
Παιδια για σας ειμαι 15 και εχω ξεκινισει σοβαρη ασκηση.....εχω παρει καποιες πρωτεινες...και ειχα καλα αποτελεσματα,τωρα θελω εναν λιποδυαλητη για να χασω αρκετω λυπος....Εξιπακουεται η σκληρη ασκηση......εχετε να μου προτεινεται κατι?? Ευχαριστω!!

Mpozos
04-03-12, 01:31
Γνώμη μου, εφόσον κάνεις σκληρή γυμναστική κανε λίγο υπομονή και γραμμώνεις και χωρις λυποδιαλύτες. εαν θες να εχεις καλητερα αποτελεσματα να πίνεις 2-3 καρπους λεμονι καθε μερα πρωί αεροβια με αδιο στομαχι(πριν τιν αεροβια πίνε ενα σκετο φραπεδακι βαρύ) και στο φαγητο σου βαζε πολύ πιπερι μαυρο μπουκοβο + 2-3 κουπες τσαι πρασινο καθε μερα.

rey1989
04-03-12, 01:36
με τους λιποδιαλυτες ΔΕΝ χάνεις λίπος. Το όνομα τους είναι παραπλανητικό κυρίως και η λειτουργία όσων δουλεύουν βασίζεται στην έξτρα βοήθεια που θα σου δώσουν οταν θα κάνεις σωστή διατροφή και γυμναστική λογο της ενέργειας/αντοχής (αναλόγως το συμπλήρωμα) ώστε να κάνεις περισσότερη αερόβια/βάρη κλπ και να σου μειώσει την όρεξη,. ;)

Mpozos
04-03-12, 01:46
Γνώμη μου, εφόσον κάνεις σκληρή γυμναστική κανε λίγο υπομονή και χάνεις λύπος και χωρις λυποδιαλύτες. εαν θες να εχεις καλητερα αποτελεσματα να πίνεις 2-3 καρπους λεμονι καθε μερα πρωί αεροβια με αδιο στομαχι(πριν τιν αεροβια πίνε ενα σκετο φραπεδακι βαρύ) και στο φαγητο σου βαζε πολύ πιπερι μαυρο μπουκοβο + 2-3 κουπες τσαι πρασινο καθε μερα.

Crased
04-03-12, 10:54
Καλησπερα παιδια....

Παω Γυμναστηριο 3 μηνες το τελευταιο 15 ήμερο έχω πάρει λιποδιαλυτή για να βοηθήσει στην κάψει λίπους...

Ειμαι 1.65 και 68κιλλα απο τα 71 :D εχει κανει δουλειά και σε κυλλά και σε θέμα εμφάνισης , θέλω να πάω 66 που είναι κανονικό πιστεύω...

επειδή σε θέμα διατροφής δεν παίρνω πολυ πρωτεινη παρα μόνο 100 γραμμάρια ( και αν ) την ημέρα! είναι καλό να πάρω ένα συμπλήρωμα ;

Mpozos
04-03-12, 13:37
Καλησπερα παιδια....

Παω Γυμναστηριο 3 μηνες το τελευταιο 15 ήμερο έχω πάρει λιποδιαλυτή για να βοηθήσει στην κάψει λίπους...

Ειμαι 1.65 και 68κιλλα απο τα 71 :D εχει κανει δουλειά και σε κυλλά και σε θέμα εμφάνισης , θέλω να πάω 66 που είναι κανονικό πιστεύω...

επειδή σε θέμα διατροφής δεν παίρνω πολυ πρωτεινη παρα μόνο 100 γραμμάρια ( και αν ) την ημέρα! είναι καλό να πάρω ένα συμπλήρωμα ;

Στην θέση σου όχι δεν θα έπαιρνα απολύτως κανένα συμπλήρωμα διατροφής για κανέναν λόγο. απλα θα εβαζα στα σνακ μου κανα γιαουρτακι τοταλ με 18 γρ πρωτ στα 200γ, η κανα ασπραδι το πρωι ι μετα την προπ.

Crased
04-03-12, 13:50
Στην θέση σου όχι δεν θα έπαιρνα απολύτως κανένα συμπλήρωμα διατροφής για κανέναν λόγο. απλα θα εβαζα στα σνακ μου κανα γιαουρτακι τοταλ με 18 γρ πρωτ στα 200γ, η κανα ασπραδι το πρωι ι μετα την προπ.
ειναι καπως ''δυσκολο'' να τα τρωο οπως και μετα την προπονηση για το λογο οτι δεν εχω τοση ορεξη να το πεις!! π.χ ενας φιλος μ παιρνει πρωτεινη και εχει βρει την υγεια τ δεν τρωει πολλα αυγα και τα λοιπα.. μετα την προπονηση αντε να φαω ενα γιαουρτη ;/

arxangelos
04-03-12, 15:26
καλά ρε αδερφέ 15 χρονων κ θες λιποδιλυτη? Πραγματικά ώρες ώρες απορώ....Κάνε την γυμναστικουλα σου με 2-3 φορές την βδομάδα 45 λεπτά αεροβιο μην τρως πολλούς υδατάνθρακες κ λιπαρά κ μια χαρά λίπος θα χάσεις

Dimitrios
04-03-12, 15:37
Αδερφέ είσαι 15 και θες και λιποδιαλύτη;;;;

Mpozos
04-03-12, 17:45
ειναι καπως ''δυσκολο'' να τα τρωο οπως και μετα την προπονηση για το λογο οτι δεν εχω τοση ορεξη να το πεις!! π.χ ενας φιλος μ παιρνει πρωτεινη και εχει βρει την υγεια τ δεν τρωει πολλα αυγα και τα λοιπα.. μετα την προπονηση αντε να φαω ενα γιαουρτη ;/

Εγώ στην θεση σου θα ετρωγα με τα ζόρι. αλλα αν θες μπορεις να επιλέξεις καποια πρωτεινη που θα σε βοηθήσει εαν δεν μπορεις να τρως ελπίζω να σε κάλυψα

thanos98
04-03-12, 18:29
Επισης θα ηθελα να ρωτησω εγω ειμαι 15 και ειμαι σε καλο σταδιο ενα Animal cuts η καποιο αλλο προιν θα βοηθουσε??Προτεινετε κατι Ευχαριστω!

Crased
04-03-12, 19:06
Εγώ στην θεση σου θα ετρωγα με τα ζόρι. αλλα αν θες μπορεις να επιλέξεις καποια πρωτεινη που θα σε βοηθήσει εαν δεν μπορεις να τρως ελπίζω να σε κάλυψα

απο οτι καταλαβα εχεις αρνητικη ψηφο για τα συμπληρωματα ;

Mpozos
04-03-12, 20:02
απο οτι καταλαβα εχεις αρνητικη ψηφο για τα συμπληρωματα ;

Όχι οχι, δεν εχω αρνητική ψήφο απλά προσπαθώ όσο ποιο νάτυραλ μπορώ και εφόσον μπορώ να φαώ τροω οσο αντεχώ ι οσο πρέπει απλα ι πρωτ ειναι συμπλήρωμα διατροφής κατι που δεν το χρειάζομαι. (θα βγούμε οφφ καλητερα μην απαντήσεις) ;)

chro
05-03-12, 16:30
Παιδια για σας ειμαι 15 και εχω ξεκινισει σοβαρη ασκηση.....εχω παρει καποιες πρωτεινες...και ειχα καλα αποτελεσματα,τωρα θελω εναν λιποδυαλητη για να χασω αρκετω λυπος....Εξιπακουεται η σκληρη ασκηση......εχετε να μου προτεινεται κατι?? Ευχαριστω!!
Για ποιο λόγο έχεις πάρει πρωτεΐνες από 15 ετών? Γιατί όχι με φαγητό? Γιατρός σου πρότεινε να πάρεις συμπλήρωμα? Η ουρία σου πόσο είναι?
Αν θες να έχεις ένα μόνιμο και καλό αποτέλεσμα, σου προτείνω να παίζεις μπάσκετ, ποδόσφαιρο κτλ με τους φίλους σου, να κάνεις ένα οποιοδήποτε άθλημα και να τρως σπιτικό φαγητό πλούσιο και σε λιπαρά (ελαιόλαδο, ξυρούς καρπούς, γάλα). Απλά δε θα τρως μεγάλες ποσότητες.

Mcstefan7
05-03-12, 18:21
Για ποιο λόγο έχεις πάρει πρωτεΐνες από 15 ετών? Γιατί όχι με φαγητό? Γιατρός σου πρότεινε να πάρεις συμπλήρωμα? Η ουρία σου πόσο είναι?
Αν θες να έχεις ένα μόνιμο και καλό αποτέλεσμα, σου προτείνω να παίζεις μπάσκετ, ποδόσφαιρο κτλ με τους φίλους σου, να κάνεις ένα οποιοδήποτε άθλημα και να τρως σπιτικό φαγητό πλούσιο και σε λιπαρά (ελαιόλαδο, ξυρούς καρπούς, γάλα). Απλά δε θα τρως μεγάλες ποσότητες.

Η πρωτείνη σου έκανε εσενα εντύπωση?? Οτι ειναι 15 και λέει για λιποδιαλύτες?? Απλα ελεος ρε φίλε είσαι 15 και σκέφτεσαι έτσι?? Δλδ στα 18 θα ρωτας για PH?? Ούτε πρωτείνη ουτε τπτ δν χρειάζεσαι...ασε τα γυμναστήρια και πήγαινε καμια μπαλα κανα μπασκετ και ασε τις σαβουρες που λογικα 8α τρως (κρουασαν,πιτογυρο και τα συναφή)

Mcstefan7
05-03-12, 18:25
Καλησπερα παιδια....

Παω Γυμναστηριο 3 μηνες το τελευταιο 15 ήμερο έχω πάρει λιποδιαλυτή για να βοηθήσει στην κάψει λίπους...

Ειμαι 1.65 και 68κιλλα απο τα 71 :D εχει κανει δουλειά και σε κυλλά και σε θέμα εμφάνισης , θέλω να πάω 66 που είναι κανονικό πιστεύω...

επειδή σε θέμα διατροφής δεν παίρνω πολυ πρωτεινη παρα μόνο 100 γραμμάρια ( και αν ) την ημέρα! είναι καλό να πάρω ένα συμπλήρωμα ;

Η διατροφή είναι το παν...Αν δν κανεις διατροφή αποτελέσματα δν βλέπεις...Απλα φαγητό χρειάζεσαι στα κιλά σ ετσι κι αλλιως χρειάζεσαι 135γρ πρωτείνη περίπου οπότε αμα βάλεις ενα γιουρτάκι και 4 αυγά(ασπράδια) μεσα στην μέρα σ εισαι ΟΚ

Crased
06-03-12, 20:13
Η διατροφή είναι το παν...Αν δν κανεις διατροφή αποτελέσματα δν βλέπεις...Απλα φαγητό χρειάζεσαι στα κιλά σ ετσι κι αλλιως χρειάζεσαι 135γρ πρωτείνη περίπου οπότε αμα βάλεις ενα γιουρτάκι και 4 αυγά(ασπράδια) μεσα στην μέρα σ εισαι ΟΚΔιατροφη μ ειναι κομπλε και αποτελεσματικια απλα σπανια να το τρωο τοσο πολυ το αυγο μετα απο προπονηση γιαουρτη ναι μπορω αλλα αυγο και ψαρι δυσκολο...! καμια λυση ; Προτιμω 5Λ Γαλα :D Παρα αυγο

giorgos28
11-03-12, 00:45
γεια σας , έχω αγοράσει πρόσφατα τους λυποδιαλύτες stacker 2 και πρόκειται να αρχίσω να παίρνω σε 2 ημέρες. Στη συσκευασία γράφει να παίρνω 1 καψουλα μετά απο καθε γεύμα 2-3 φορες την μερα. Ο τύπος στο κατάστημα που τους αγορασα, μου είπε να παίρνω πρωι με αδειο στομάχι και πριν την προπονηση. Ξέρει κανείς να μου πει ποτε πρεπει να παιρνω τους συγκεκριμένους λυποδιαλύτες?? Με άδειο στομάχι δεν θα μου προκαλέσουν κάποιο πρόβλημα? Ευχαριστώ!

billys15
11-03-12, 01:24
Θα ελεγα να δοκιμασεις στην αρχη μετα απο καποιο γευμα σου για να δεις πως εισαι.Εχει τυχει πολλες φορες ακομα και με πολυβιταμινη που ειχε καφεϊνη,να με πιανει πολυ ανακατεμα στο στομαχι και το ιδιο αποτομα να φευγει.Επισης ανεβα σιγα σιγα στην δοσολογια,μην παρεις την πρωτη κιολας μερα 3 καψουλες.Μην τα βαλεις ομως αυτα στο κεφαλι σου κι εχεις placebo αντενδειξεις! :green: Προληπτικα μιλαμε..

giorgos28
11-03-12, 20:24
εκτος απο το ανακετεμα που λες, μπορει να εχει κι αλλες επιπτωσεις η ληψη λιποδιαλυτη με αδειο στομαχι? Επισης, μηπως θα εχει καλυτερο αποτελεσμα η καμια σχεση??

billys15
12-03-12, 00:43
Δεν ξερω αν εχει αλλες επιπτωσεις.Οσο για τα αποτελεσματα,ακομα και να ειναι καλυτερα πριν το φαγητο,δεν θα καταλαβεις την οποια διαφορα.

giorgos28
12-03-12, 23:05
οκ φιλε νασε καλα..

Le_Roi
14-03-12, 02:44
Ρε παιδία πάλι έφαγα τα μάτια μου να διαβάζω σήμερα και άκρη δε βρήκα…

the question is…..

ποια η διαφορά του lipo6 με τον lipo 6X;

Ποιον από τους 2 να πάρω;

Δεν έχω ξαναπάρει ποτέ μου λιποδιαλύτη!

Devil
14-03-12, 02:59
Ρε παιδία πάλι έφαγα τα μάτια μου να διαβάζω σήμερα και άκρη δε βρήκα…

the question is…..

ποια η διαφορά του lipo6 με τον lipo 6X;

Ποιον από τους 2 να πάρω;

Δεν έχω ξαναπάρει ποτέ μου λιποδιαλύτη!

συστατικα?

Le_Roi
14-03-12, 03:24
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8831-Lipo-6-%28Nutrex%29&highlight=lipo

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14270-Lipo6X-%28Nutrex%29&highlight=lipo

εδω τα έχει...

Devil
14-03-12, 03:37
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8831-Lipo-6-(Nutrex)&highlight=lipo (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8831-Lipo-6-%28Nutrex%29&highlight=lipo)

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14270-Lipo6X-(Nutrex)&highlight=lipo (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14270-Lipo6X-%28Nutrex%29&highlight=lipo)

εδω τα έχει...

διαφορα 0 στις δραστικες ουσιες...... οποιο βρεις πιο φτηνο παρε...;)

Le_Roi
14-03-12, 09:33
Ευχαριστώ devil και εγω κάτι τέτοιο κατάλαβα!!!

Breena
15-03-12, 23:25
οι λιποδιαλυτες τι ακριβως κανουν?καινε το λιπος?
θα με βοηθησουν αν παρω καποιον?

Roid Rage
16-03-12, 00:09
οι λιποδιαλυτες τι ακριβως κανουν?καινε το λιπος?
θα με βοηθησουν αν παρω καποιον?

Oχι

s0k0s
16-03-12, 00:11
Μπορει ενας λιποδιαλυτης να κανει κακο στον οργανισμο;

Breena
16-03-12, 01:08
δεν εχω καταλαβει...αν δεν καινε το λιπος τοτε τι κανουν?

Roid Rage
16-03-12, 01:57
δεν εχω καταλαβει...αν δεν καινε το λιπος τοτε τι κανουν?
Aναλογα το λιποδιαλυτη

Breena
16-03-12, 02:10
ωραια, τοτε αν μπορει καποιος ας μου προτεινει ενα λιποδιαλυτη με σκοπο να με βοηθησει στην προσπαθεια μου να χασω λιπος σε συνδυασμο φυσικα με γυμναστικη κ διατροφη

υπαρχει κινδυνος για την υγεια?

Roid Rage
16-03-12, 12:24
Δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο, βοηθανε πολυ λιγοτερο απο οτι πιστευουμε και ειναι πολλες φορες πεταμα χρηματων. Υπαρχει ενδεχομενος κινδυνος απο αυτους που εχουν ορμονικη φυση. Καλο θα ηταν να επικεντρωθεις στη διατροφη σου, ποσες θερμιδες παιρνεις, ποσα Ω λιπαρα, ποση πρωτεϊνη, αεροβια σε συνδυασμο με βαρη.. Τα βαρη ειναι πολυ πιο χρησιμα απο οτι πιστευεις και βοηθουν να καψεις λιπος, αλλα κυριως να φαινεσαι ωραιοτερη. Δωσε βαση στα θεματα που ανοιξες και δωσε ενα πλανο της διατροφης σου και ζητα συμβουλες για αυτην και για τη γυμναστικη σου. ΒΡΕΣ ΧΡΟΝΟ για γυμναστηριο. Καλυτερη βοηθεια μπορουν να δωσουν οι γυναικες του φορουμ που ξερουν τις...ιδιαιτεροτητες σας.

Nickolas
21-03-12, 15:22
Καλησπέρα σε όλους

Νεοεισερχόμενος στο φόρουμ οπότε θα είμαι σύντομος.

Από τα θερμογενετικά που κυκλοφορούν, έχει δοκιμάσει κανείς το ARSON και μπορεί να το συγκρίνει με κάποιο άλλο σκεύασμα που είχε χρησιμοποιήσει παλαιότερα για να γράψει εντυπώσεις; Έχω δοκιμάσει το Xenadrine προσωπικά και επειδή ΔΕΝ πίνω καφέ ποτέ ήταν πολύ δυνατό.

(Απαγορεύεται να συζητάμε για την απόδοση συγκεκριμένων σκευασμάτων λόγω σπόνσορα μήπως; )

Εννοείται σε φάση γράμμωσης με την ανάλογη διατροφή φυσικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

(Θα επανέλθω ίσως και με κάποιες άλλες ερωτήσεις αν δε γίνομαι κουραστικός, καθώς στο φόρουμ από όσο μπορώ να διακρίνω συμμετέχουν έμπειρα και ώριμα μέλη)

Niiick
21-03-12, 18:10
Ξερεις κανεις κανεναν χωρις Guggulsterones και τ2?

beefmeup
21-03-12, 20:36
Ξερεις κανεις κανεναν χωρις Guggulsterones και τ2?

εμενα μου αρεσει αυτος εδω..

Reduction Am/Pm (Controlled Labs) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15280-Reduction-Am-Pm-%28Controlled-Labs%29)

καποια στιγμη σκεφτομαι να τον δοκιμασω,κ δεν ειναι κ πολυ ακριβος..

thanosfis
21-03-12, 20:38
Καλησπερα σε ολους!!!Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο με τη χρηση του lipo 6 black να υπαρχουν πονοι στουσ ορχεις η πονοι πανω απο τα γεννητικα οργανα στουσ αδενες...ειναι η 2η χρονια που το παιρνω και την πρωτη αντιμετωπισα κατι παρομοιο αλλα δεν εδωσα σημασια..κακως....το εχει συναντησει καποιος αλλος αυτο????γινεται πιο εντονο οταν ειναι να πασ για κατουρημα...ευχαριστω!!!

s0k0s
21-03-12, 21:36
Μπορει ενας λιποδιαλυτης να κανει κακο στον οργανισμο;

Devil
22-03-12, 08:17
Μπορει ενας λιποδιαλυτης να κανει κακο στον οργανισμο;

ετσι οπως το ρωτας δεν βγαζει ακρη κανεις.....

και ναι και οχι....

s0k0s
22-03-12, 10:14
ετσι οπως το ρωτας δεν βγαζει ακρη κανεις.....

και ναι και οχι....

Πως αλλιως να το ρωτησω.....
Π.χ. σε μια κοπελα οπου ειναι σε φαση που χρειαζεται αδυνατισμα κ θελει να παρει λιποδιαλυτη, μπορει να της κανει κακο; τιποτα συκωτι κλπ..
Σε αντρα;

Dimitrios
22-03-12, 12:23
Πως αλλιως να το ρωτησω.....
Π.χ. σε μια κοπελα οπου ειναι σε φαση που χρειαζεται αδυνατισμα κ θελει να παρει λιποδιαλυτη, μπορει να της κανει κακο; τιποτα συκωτι κλπ..
Σε αντρα;

Ρε φίλε έτσι όπως το ρωτάς έχει δίκιο ο Devil... Ρώτα ευθέως τι θέλεις και όχι γενικά. Το ''κακό'' είναι πολύ γενικό. Εξαρτάται τι λιποδιαλύτη θα πάρεις. Εξαρτάται από το αν έχεις θέμα με θυροειδή. Εξαρτάται από τη ζωή και τη διατροφή που κάνεις γενικά. Εξαρτάται από το τρόπο λήψης που θα κάνεις.
Τίποτα δεν είναι πανάκειο. Πες μας τι ακριβώς θέλεις και θα σου πούνε τα παιδιά.

s0k0s
22-03-12, 14:19
Μα δεν θελω κατι συγκεκριμενο.. απλα αυτο αμα μπορει να βλαψει τον οργανισμο... π.χ. κατι ειχα ακουσει οτι εγκυες δεν κανει να παρουν...

Dimitrios
22-03-12, 15:03
Μα δεν θελω κατι συγκεκριμενο.. απλα αυτο αμα μπορει να βλαψει τον οργανισμο... π.χ. κατι ειχα ακουσει οτι εγκυες δεν κανει να παρουν...

Ρε φίλε δεν γίνεσαι συγκεκριμένος. Τις έγκυες και ένα οποιοδήποτε συμπλήρωμα μπορεί να τις βλάψει...
Γίνε πιο συγκεκριμένος πες ακριβώς τι θέλεις να πάρεις και αν είναι για εσένα ή για γυναίκα, πες ηλικία και τότε μόνο μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος.
Είναι σαν να μου λες αμα οδηγώ με 160χλμ την ώρα θα πάθω κάτι. Πού να ξέρουμε;

thanosfis
22-03-12, 15:22
καμια απαντηση στο δικο μου θεμα..?ευχαριστω...

Dimitrios
22-03-12, 15:26
καμια απαντηση στο δικο μου θεμα..?ευχαριστω...

Φίλε μου αυτό το ερώτημα νομίζω δεν είναι εύκολο να απαντηθεί από κάποιον μέσα εδώ. Καλύτερο θα ήταν να πήγαινες σε κάποιο γιατρό. Μπορεί να μην είναι τίποτα μπορεί όμως να είναι και κάτι πιο σοβαρό.

DimitrisT
22-03-12, 15:42
Καλησπερα σε ολους!!!Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο με τη χρηση του lipo 6 black να υπαρχουν πονοι στουσ ορχεις η πονοι πανω απο τα γεννητικα οργανα στουσ αδενες...ειναι η 2η χρονια που το παιρνω και την πρωτη αντιμετωπισα κατι παρομοιο αλλα δεν εδωσα σημασια..κακως....το εχει συναντησει καποιος αλλος αυτο????γινεται πιο εντονο οταν ειναι να πασ για κατουρημα...ευχαριστω!!!
Οχι δεν ειναι φυσιολογικο, επισης μπορει να μην ευθυνεται το συγκεκριμενο συμπληρωμα αλλα να ειναι κατι αλλο.


Πως αλλιως να το ρωτησω.....
Π.χ. σε μια κοπελα οπου ειναι σε φαση που χρειαζεται αδυνατισμα κ θελει να παρει λιποδιαλυτη, μπορει να της κανει κακο; τιποτα συκωτι κλπ..
Σε αντρα;

Εξαρταται απο τον λιποδιαλυτη, δεν εχουν ολοι τα ιδια συστατικα.

Devil
22-03-12, 21:04
Πως αλλιως να το ρωτησω.....
Π.χ. σε μια κοπελα οπου ειναι σε φαση που χρειαζεται αδυνατισμα κ θελει να παρει λιποδιαλυτη, μπορει να της κανει κακο; τιποτα συκωτι κλπ..
Σε αντρα;

αν εχει καποιο προβλημα υγειας ισως και να τις κανει κακο....

μετα εξαρταται απο τα συστατικα του.... και τελος απο τις δοσεις....

Niiick
24-03-12, 16:03
εμενα μου αρεσει αυτος εδω..

Reduction Am/Pm (Controlled Labs) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15280-Reduction-Am-Pm-%28Controlled-Labs%29)

καποια στιγμη σκεφτομαι να τον δοκιμασω,κ δεν ειναι κ πολυ ακριβος..


Eυχαριστω!

Και μενα μου αρεσει θα το κοιταξω:welcome:

Δυσκολο να βρεις κατι αξιολογο που να μην ασχολειται καθολου με θυροειδη, αν βρω κατι αλλο θα το ποσταρω να το συζητησουμε.

sTeLaKoS
24-03-12, 16:53
^^ Σε σχέση με το Meltdown της VPX (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?4199-Meltdown-(VPX)&highlight=Meltdown)
που έχω βάλει στο μάτι, τι λέτε;

Niiick
24-03-12, 17:28
Δε ξερω, εγω το reduction θα διαλεγα..δυστυχως δεν εχει αναλυθει καθολου στο θεμα του, αν καποιος ξερει καλο θα ηταν να πει δυο πραγματα για το τι εχει μεσα τι δουλευει, τι δεν δουλευει. Πολυ κουμπωμενο το βρισκω το meltdown πολυ διεγερτικο..

Devil
25-03-12, 21:09
το meltdown ειναι πολυ πιο τουμπανο...

περαν της καφεινης.... η methyl-synephrine φαινετε να δουλευεια καλα.... τα methyl-PEA που εχει λογικα ειναι πιο βιοδιαθεσιμα απο το απλο ΡΕΑ... συν τα 9μγ απο yohimb που εχει...

Billys51
27-03-12, 17:31
Παιδια καλησπερα!Σημερα εκανα εγγραφη στην σελιδα σας, ομως παρακολουθω το φορουμ εδω και εβδομαδες..
Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με τους λιποδιαλυτες..
1)Μπορουν να εχουν αρνητικες επιπτωσεις στην υγεια οπως παρανεργιες η τιποτα αλλο?
2)Επειδη φετος ειμαι και 3η λυκειου και θα δοσω για αστυνομικες/στρατιωτικες σχολες μηπως αν παρω λιποδιαλυτες θα επηρεασει αυτο πουθενα σε εξετασεις αιματος η θα βγει τιποτα ασχημο για το οποιο θα με "κοψουν" στις εξετασεις?
3)Τελος, εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο λιποδιαλυτη? ( ενδιαφερομαι κυριως να χασω λιγο λιπος στην περιοχη της κοιλιας ομως χωρις να χασω μυικη μαζα.)
4)Αν τελικα μου προτεινετε εσεις να παρω καποιον λιποδιαλυτη σε 2,5 μηνες που θα παω εκει για να εξεταστω θα εχω κανει μεγαλη διαφορα?
Να προσθεσω οτι κανω σωστη διατροφη , τρεξιμο και βαρη.

Καλως σας βρηκα! :thumbup:

DimitrisT
27-03-12, 17:41
Παιδια καλησπερα!Σημερα εκανα εγγραφη στην σελιδα σας, ομως παρακολουθω το φορουμ εδω και εβδομαδες..
Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με τους λιποδιαλυτες..
1)Μπορουν να εχουν αρνητικες επιπτωσεις στην υγεια οπως παρανεργιες η τιποτα αλλο?
2)Επειδη φετος ειμαι και 3η λυκειου και θα δοσω για αστυνομικες/στρατιωτικες σχολες μηπως αν παρω λιποδιαλυτες θα επηρεασει αυτο πουθενα σε εξετασεις αιματος η θα βγει τιποτα ασχημο για το οποιο θα με "κοψουν" στις εξετασεις?
3)Τελος, εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο λιποδιαλυτη? ( ενδιαφερομαι κυριως να χασω λιγο λιπος στην περιοχη της κοιλιας ομως χωρις να χασω μυικη μαζα.)
4)Αν τελικα μου προτεινετε εσεις να παρω καποιον λιποδιαλυτη σε 2,5 μηνες που θα παω εκει για να εξεταστω θα εχω κανει μεγαλη διαφορα?
Να προσθεσω οτι κανω σωστη διατροφη , τρεξιμο και βαρη.

Καλως σας βρηκα! :thumbup:

Αν κανεις σωστα τα παραπανω δεν χρειαζεσαι τιποτα.
Δυομιση μηνες ειναι αρκετος καιρος για να χασεις λιπος και χωρις καποιο συμπληρωμα.
Τα υπολοιπα που ρωτας εχουν απαντηθει εκατονταδες φορες..

Billys51
27-03-12, 21:32
Αν κανεις σωστα τα παραπανω δεν χρειαζεσαι τιποτα.
Δυομιση μηνες ειναι αρκετος καιρος για να χασεις λιπος και χωρις καποιο συμπληρωμα.
Τα υπολοιπα που ρωτας εχουν απαντηθει εκατονταδες φορες..

Θα ηθελα το κατι παραπανω φιλε.Και για να δω ακομα πιο γρηγορα αποτελεσματα.
Επισης αν δεν σου ειναι κοπος απαντησε μου και τα παραπανω αν μπορεις σε παρακαλω..

DimitrisT
27-03-12, 22:00
Θα ηθελα το κατι παραπανω φιλε.Και για να δω ακομα πιο γρηγορα αποτελεσματα.
Επισης αν δεν σου ειναι κοπος απαντησε μου και τα παραπανω αν μπορεις σε παρακαλω..

Την πρωτη ερωτηση σου την εκανε και ενα αλλο μελος στην ΑΚΡΙΒΩΣ προηγουμενη σελιδα.
Εγω δε θα σου προτεινω κατι, γιατι τα περισσοτερα απο αυτα τα συμπληρωματα ειναι για ατομα απο 21 ετων και πανω. Αν καποιο αλλο μελος θελει ας προτεινει.

Billys51
27-03-12, 22:23
Την πρωτη ερωτηση σου την εκανε και ενα αλλο μελος στην ΑΚΡΙΒΩΣ προηγουμενη σελιδα.
Εγω δε θα σου προτεινω κατι, γιατι τα περισσοτερα απο αυτα τα συμπληρωματα ειναι για ατομα απο 21 ετων και πανω. Αν καποιο αλλο μελος θελει ας προτεινει.

Α οκ! Σε ευχαριστω παντως!

Michaelangelo
28-03-12, 12:05
Devil και οποιος σχετικός, έχω πάρει το Black Mamba μετά το Dexaprine. Το ήθελα για όσο έκανα διάλειμμα από αυτό. Δουλεύουν διαφορετικά και μπορώ να πάρω το ένα στο διάλειμμα του αλλου η έκανα παπατζα?

Niiick
28-03-12, 16:26
το meltdown ειναι πολυ πιο τουμπανο...

περαν της καφεινης.... η methyl-synephrine φαινετε να δουλευεια καλα.... τα methyl-PEA που εχει λογικα ειναι πιο βιοδιαθεσιμα απο το απλο ΡΕΑ... συν τα 9μγ απο yohimb που εχει...


Kαι το redline της vpx ειναι φορτωμενο εχει κιαλλα διεγερτικα και αυτα που σχετιζονται με το θυροειδη..

Αμα το meltdown δεν ειναι συπληρωμα που δουλευει γυρω απ το θυροειδη γιατι γραφει απο κατω το σχετικο προειδοποιητικο για ατομα με thyroid disease? Αυτο γενικα το βλεπω και σ αλλα που δεν εχουν πραγματα που πειραζουν θυροειδη..εκτος αν εχουν και δε τα βλεπω εγω. Στο meltdown δε βλεπω κατι, τουλαχιστον απ τα γνωστα τα διαδεδομενα που τα βαζουν φουλ τωρα τελευταια.