PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για Λιποδιαλύτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

Devil
28-03-12, 17:26
Devil και οποιος σχετικός, έχω πάρει το Black Mamba μετά το Dexaprine. Το ήθελα για όσο έκανα διάλειμμα από αυτό. Δουλεύουν διαφορετικά και μπορώ να πάρω το ένα στο διάλειμμα του αλλου η έκανα παπατζα?

οχι δεν δουλευουν διαφορετικα και τα 2 ειναι φορτωμενα με στιμς...

Devil
28-03-12, 17:29
Kαι το redline της vpx ειναι φορτωμενο εχει κιαλλα διεγερτικα και αυτα που σχετιζονται με το θυροειδη..

Αμα το meltdown δεν ειναι συπληρωμα που δουλευει γυρω απ το θυροειδη γιατι γραφει απο κατω το σχετικο προειδοποιητικο για ατομα με thyroid disease? Αυτο γενικα το βλεπω και σ αλλα που δεν εχουν πραγματα που πειραζουν θυροειδη..εκτος αν εχουν και δε τα βλεπω εγω. Στο meltdown δε βλεπω κατι, τουλαχιστον απ τα γνωστα τα διαδεδομενα που τα βαζουν φουλ τωρα τελευταια.

το redline απο οσο θυμαμαι εχει μεσα Τ2.... οποτε παιζει αμεσα με το θυροειδη....

σχεδον ολα τα στιμς επειρεαζουν τον θυροειδη εμεσα και σε διαφορετικο % το καθενα.... το θεμα ειναι οτι αυτα δεν σου δημιουργουν προβλημα σε σχεση με την εκρισση Τ3/Τ4....

μονο το Τ2 το κανει αυτο.... για αυτο δεν το προτεινω κιολας...

Michaelangelo
28-03-12, 20:19
οχι δεν δουλευουν διαφορετικα και τα 2 ειναι φορτωμενα με στιμς...

Πέρα από τα στιμς εννοώ. Το Σίντα π.χ. με τα συστατικά του Dex. Στο θέμα λιποδάλυσης κυρίως. Αν και από ότι καταλαβαίνω θα είναι παρόμοια η απάντηση και... πατάτα έκανα!

Niiick
28-03-12, 20:23
το redline απο οσο θυμαμαι εχει μεσα Τ2.... οποτε παιζει αμεσα με το θυροειδη....

σχεδον ολα τα στιμς επειρεαζουν τον θυροειδη εμεσα και σε διαφορετικο % το καθενα.... το θεμα ειναι οτι αυτα δεν σου δημιουργουν προβλημα σε σχεση με την εκρισση Τ3/Τ4....

μονο το Τ2 το κανει αυτο.... για αυτο δεν το προτεινω κιολας...

Το κοιταγα παλι στην επισημη σελιδα..Πυραυλος φενεται, αλλα φοβαμαι και να μην ειναι καποιος ευαισθητος στα διεγερτικα θα πεσει πολυ καρδιοχτυπι..Επισης το pea δεν διεγειρει ενα τσακ παραπανω το θυροειδη?

Devil
28-03-12, 21:14
Το κοιταγα παλι στην επισημη σελιδα..Πυραυλος φενεται, αλλα φοβαμαι και να μην ειναι καποιος ευαισθητος στα διεγερτικα θα πεσει πολυ καρδιοχτυπι..Επισης το pea δεν διεγειρει ενα τσακ παραπανω το θυροειδη?

μπα οχι δεν νομιζω.....

γενικα το ΡΕΑ ειναι προβληματικο συμπληρωμα.... σκετο δεν κανει τιποτα... με μερικες αλλαγες (οπως αυτο που εχει της vpx) φαινετε να δουλευει καλητερα.... αλλα κανεις δεν ξερει ποσο καλητερα....

Devil
28-03-12, 21:16
Πέρα από τα στιμς εννοώ. Το Σίντα π.χ. με τα συστατικά του Dex. Στο θέμα λιποδάλυσης κυρίως. Αν και από ότι καταλαβαίνω θα είναι παρόμοια η απάντηση και... πατάτα έκανα!

κοιτα συνηθως οταν κανεις εναλαγη σε λιποτροπικα..... το πας κυριως σε στιμς - νο στιμς..... δλδ... dexaprine - lean xtream... κατι τετοιο για παραδειγμα..... δεν νομιζω οτι εχει νοημα να κανεις εναλαγες σε λιποτροπικα με στιμς ακομα και αν το ενα ειναι πιο ελαφρη...

Nico Cárdenas
13-04-12, 05:28
All right! Ξέρω πως όταν θα ειδατε τον τίτλο θα πέρασαν πολλά από το μυαλό σας... :P

Η ερώτηση μου στο φόρουμ ξέρω πως μπορεί να ακούγεται λίγο ταμπού για κάποιους sorry! :cyclops:

Οι λιποδιαλύτες μπορούν να παρουσιάσουν προβλήματα στην λίμπιντο??

Devil
13-04-12, 10:07
περιπου... αμα μιλαμε για dmaa σε μεγαλες δοσεις μπορει να εχεις θεμα..... αλλα δεν ειναι με παιζει με την λιμπιτο... απλα κανει vasoconstriction... ενω σε εκεινη την περιοχη θες το αντιθετο....;)

nikosmo
13-04-12, 20:20
Καλησπέρα,

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε έναν ήπιο λιποδιαλύτη που να μην περιέχει ουσίες που μπορεί να επηρεάζουν την υγεία μου;(πχ. θυροειδή, ορμόνες)

Ευχαριστώ

Crased
20-04-12, 11:17
Καλησπέρα,

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε έναν ήπιο λιποδιαλύτη που να μην περιέχει ουσίες που μπορεί να επηρεάζουν την υγεία μου;(πχ. θυροειδή, ορμόνες)

Ευχαριστώαν εχεις τετοιου ιδους προβληματα θυροειδη καλυτερα να το κανεις φυσικα..!

iwannamits
20-04-12, 21:31
καλησπέρα σας!!!είμαι καινούργια στο φόρουμ και έχει πραγματικα πολύ ενδιαφέρον και μπράβο σε όλους σας!:clapping:
θέλω και γω να κάνω την ερώτηση μου σαν άσχετη που είμαι και να σας πω τον πόνο μου,έβαλα πολλά κιλα και στη 2η εγκυμοσύνη μου(απο τη 1η τα ειχα χασει ολα),έχασα και τώρα τα 20 πρώτα προσέχωντας λιγο τι τρωω και τη ποσότητα και εχω κολλησει στα τελευταία 13 κιλακια παρ'ολο που ξεκινησα γυμναστήριο εδώ και 1 μήνα.παω 5 φορές την εβδομάδα το πρωι 1 ωρα shape up η bosu tone (ξερετε γυναικεια πραγματα) και 20 λεπτα διαδρομο και δε γινεται τιποτα.εψαξα λιγο στο internet και διάβασα για τους λιποδιαλύτες,εσεις τι λετε?αξίζει τον κοπο ή μπα?και αν ναι ποιον μου προτείνετε?σας ευχαριστώ πολύ

billys15
21-04-12, 05:02
Γεια σου Ιωαννα!

Καλυτερο θα ηταν να παρεις ολο το αποτελεσμα πρωτα απο διατροφη και προπονηση μιας και εισαι σχετικα νεα στον χωρο,και μετα να δωσεις στον οργρανισμο ενα boost με λιποδιαλυτη.Ετσι θα μαθεις και καλυτερα το σωμα σου,ασε που ενα λιποτροπικο δεν θα σου κανει και τοση διαφορα ;)

flash
21-04-12, 22:29
Τι θα προτείνατε ανάμεσα σε OxyElite Pro & Phenorex?

sofos
21-04-12, 23:34
Τι θα προτείνατε ανάμεσα σε OxyElite Pro & Phenorex?

oxy elite..

beatshooter
24-04-12, 15:43
Μπορειτε να προτεινετε δοκιμασμενο λιποδιαλυτη με stim και αντιστοιχα χωρις στιμς?

Εχω μισο κουτι ripped fast και ενα ολοκληρο lipo6.Αυτα no stim δεν ειναι?

billys15
24-04-12, 17:08
Αυτα ειναι stimulants.Φαντασου οτι ακομα κι απο αυτα δεν βλεπεις ΤΑ αποτελεσματα.Αν παρεις τα αλλα χωρις διεγερτικα,δεν ξερω αν μπορεις να περιμενεις κατι..Ψαξε στο forum για no stim αφου σε ενδιαφερουν,ολο και κατι υπαρχει.

beatshooter
25-04-12, 21:06
Γεια σου Billy!Το θεμα ειναι πως με το lipo6 δεν ειδα ιδιαιτερα stim!Μονο πολυ ιδρωτα,αν αυτο μπορει να θεωρηθει στιμ!Αλλα αποτελεσματα ειδα.Τωρα 3 μερες αρχισα με 2 καψουλες πρωι με αδειο στομαχι το ripped fast και καπακι προπονα.Αν και ημουν απο 20μερη αποχη εβγαζα την προπονηση καλα,αρα απο ενεργεια ισως μου δωσε κατι κατα τ αλλα κανενα stim.Για απωλεια φυσικα δεν κανω αναφορα σε μολις 3 μερες ...

Σκεφτομαι και ψαχνω κατι πιο δυνατο αλλα να μην παιζει με θυρεοειδη γιατι υπαρχει εντονο ιστορικο στην οικογενια,αν εχετε να προτεινετε κατι θα ημουν ευγνωμων!

Dimitrios
30-04-12, 00:22
Τι θεωρείτε καλύτερο: Lean xtreme/ Genomyx DCP με oep/scorch/meltdown/shred matrix;

Θα κάνω ένα στακ με ένα από τα 2 πρώτα και 1 από 4 που ακολουθούν. Μάλλον από την πρώτη κατηγορία θα πάρω το lean και από τη δεύτερη θα απορρίψω λόγω πολλών στιμς τον oep.

sofos
30-04-12, 03:28
Τι θεωρείτε καλύτερο: Lean xtreme/ Genomyx DCP με oep/scorch/meltdown/shred matrix;

Θα κάνω ένα στακ με ένα από τα 2 πρώτα και 1 από 4 που ακολουθούν. Μάλλον από την πρώτη κατηγορία θα πάρω το lean και από τη δεύτερη θα απορρίψω λόγω πολλών στιμς τον oep.

αν βρεις το παλιο meltdown δε χρειαζεσαι ουτε το dcp γιατι εχει μεσα ΜΤΤΑ αν δε το βρεις παρε τα 2 πρωτα που ειπες και στακαρε τα με oxy(το κλασσικο παλιο καλο oxy που χει yohimbine+γερανιο κτλπ,γιατι βλεπω ελλαδα φερνουν πλεον την φλωρικη εκδοση :p)

Dimitrios
30-04-12, 11:37
αν βρεις το παλιο meltdown δε χρειαζεσαι ουτε το dcp γιατι εχει μεσα ΜΤΤΑ αν δε το βρεις παρε τα 2 πρωτα που ειπες και στακαρε τα με oxy(το κλασσικο παλιο καλο oxy που χει yohimbine+γερανιο κτλπ,γιατι βλεπω ελλαδα φερνουν πλεον την φλωρικη εκδοση :p)

Ναι καλά από αμέρικα θα τα πάρω όλα ρε. Απλά φοβάμαι μην έχω κανά θέμα με τα στιμς του oxy. Το παλιό meltdown δεν νομίζω να το βρω μιας και τσέκαρα και τα 2 σάιτ που αγοράζω αλλά μπα... Εσύ λες να δυνδυάσω και lean και dcp?

Devil
01-05-12, 04:39
εγω για το dcp θα ελεγα οχι... ειναι αρκετο το lean xtreme μαζι με ενα με stims.... δες το combustion απο bps;)

Dimitrios
01-05-12, 12:01
εγω για το dcp θα ελεγα οχι... ειναι αρκετο το lean xtreme μαζι με ενα με stims.... δες το combustion απο bps;)

Α ρε Ντέβιλ με τα έμπειρά σου...:green::bowdown:
Πολύ καλό και τίμιο είναι αυτό.:thumbup: Η μαμακία είναι ότι δεν το βρίσκω πουθενά...:(
Πάντως ναι θα παίξω ένα στακ με Lean + κάποιο από oep-meltdown-shred matrix-scorch, ανάλογα με το τι θα μου τι δώσει όταν πληρωθώ...:P:P:turtle: Γιατί τσέκαρα και το τρελιάριko review σου για το DCP με τα κοκτέιλς και τα μπυρόνια και είδα κάτι πραγματάκια που αναφέρθηκαν που δεν μου πολυάρεσαν. Από αυτολυς που είπα ποιον προτιμάς; Εννοείτε o oep θα ειναι από Αμέρικα να ούμε...:weights::rolf:

Devil
01-05-12, 15:23
Α ρε Ντέβιλ με τα έμπειρά σου...:green::bowdown:
Πολύ καλό και τίμιο είναι αυτό.:thumbup: Η μαμακία είναι ότι δεν το βρίσκω πουθενά...:(
Πάντως ναι θα παίξω ένα στακ με Lean + κάποιο από oep-meltdown-shred matrix-scorch, ανάλογα με το τι θα μου τι δώσει όταν πληρωθώ...:P:P:turtle: Γιατί τσέκαρα και το τρελιάριko review σου για το DCP με τα κοκτέιλς και τα μπυρόνια και είδα κάτι πραγματάκια που αναφέρθηκαν που δεν μου πολυάρεσαν. Από αυτολυς που είπα ποιον προτιμάς; Εννοείτε o oep θα ειναι από Αμέρικα να ούμε...:weights::rolf:

κοιτα το dcp η' γενικα TTA θα το εβαζα οταν δεν ελεγχεις θερμιδες... εμενα με κρατησε και καλα μπορω να πω (και πινω και πολλες μπυρες...:green:)

απο αυτα που λες μαλλον στο oep θα πηγαινα.... αλλιως θα εφτιαχνα κατι σε dmaa + yohimbine + caffeine...

Dimitrios
01-05-12, 15:37
κοιτα το dcp η' γενικα TTA θα το εβαζα οταν δεν ελεγχεις θερμιδες... εμενα με κρατησε και καλα μπορω να πω (και πινω και πολλες μπυρες...:green:)

απο αυτα που λες μαλλον στο oep θα πηγαινα.... αλλιως θα εφτιαχνα κατι σε dmaa + yohimbine + caffeine...

Έλα το βρήκα τελικά.:green: Σιγά μην μου ξέφευγε εμένα. Τα όργωσα όλα.. και φτηνό το βρήκα από Αγγλία..:P:P
Να σου πω αν έβαζα και κανά anabeta στο στακ lean+combustion λες να ήταν too much? Είδα σε κάτι αμερικάνικα(με ό,τι αυτό συνεπάγεται :turtle:) reviews ότι πολλοί έκαναν στακ combustion+anabeta

Devil
01-05-12, 15:42
Έλα το βρήκα τελικά.:green: Σιγά μην μου ξέφευγε εμένα. Τα όργωσα όλα.. και φτηνό το βρήκα από Αγγλία..:P:P
Να σου πω αν έβαζα και κανά anabeta στο στακ lean+combustion λες να ήταν too much? Είδα σε κάτι αμερικάνικα(με ό,τι αυτό συνεπάγεται :turtle:) reviews ότι πολλοί έκαναν στακ combustion+anabeta

anabeta = γ.τ.π. :green::turtle:

μονο στην αμερικη δουλεψε αυτο.... δεν αξιζει @@κια ειναι....;)

Dimitrios
01-05-12, 15:45
anabeta = γ.τ.π. :green::turtle:

μονο στην αμερικη δουλεψε αυτο.... δεν αξιζει @@κια ειναι....;)

Οκ οκ. Lean + Combustion κατά 99% θα τρέξω. 6 βδομάδες λέω να το πάω χωρίς overdose... Ελπίζω να μην με γονατίσει κανένα από αυτά.:puke:

Devil
01-05-12, 15:46
Οκ οκ. Lean + Combustion κατά 99% θα τρέξω. 6 βδομάδες λέω να το πάω χωρίς overdose... Ελπίζω να μην με γονατίσει κανένα από αυτά.:puke:

μπα δεν νομιζω.... νταξ θα εισαι λογικα...

Dimitrios
01-05-12, 15:51
μπα δεν νομιζω.... νταξ θα εισαι λογικα...

Mόνο η 1,3 με φοβίζει λίγο αλλά wtf και το oxy μου μάλλον θα έπαιρνα την έχει. Δεν μασάμε...:clown::clown:

Michaelangelo
02-05-12, 19:30
Κάνω ένα οφφ από τα στίμ. Επειδή δεν τα έχω δοκιμάσει, καλύτερα αποτελέσματα ποιο δίνει, το Lean Xtreme η το PCT? Υπόψιν ότι για λίγο καιρό ακόμα θέλω να χρησιμοποιήσω και τη κρεατίνη...

Devil
02-05-12, 20:15
Κάνω ένα οφφ από τα στίμ. Επειδή δεν τα έχω δοκιμάσει, καλύτερα αποτελέσματα ποιο δίνει, το Lean Xtreme η το PCT? Υπόψιν ότι για λίγο καιρό ακόμα θέλω να χρησιμοποιήσω και τη κρεατίνη...

τι θες να πεις με αυτο?:unsure:

Michaelangelo
03-05-12, 10:38
τι θες να πεις με αυτο?:unsure:

sorry, βλακεία από τι ταχύτητα. DCP ήθελα να πω.

και περίμενα τι δικια σου απάντηση γαμώτο, ήμουν σίγουρος τα έχεις δοκιμάσει και τα 2!

Dimitrios
03-05-12, 11:26
sorry, βλακεία από τι ταχύτητα. DCP ήθελα να πω.

και περίμενα τι δικια σου απάντηση γαμώτο, ήμουν σίγουρος τα έχεις δοκιμάσει και τα 2!

Έχεις διαβάσει το review του Ντέβιλ;http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8944-Damage-Control-Protocol-(Recomp-Performance-Nutrition-) Είναι ακριβώς το ίδιο απλά το έβγαλε άλλη εταιρεία. Και εγώ που ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο προτίμησα lean πάντως. ;)

greg1996
03-05-12, 17:01
παιδιά έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τους λιποδιαλύτες..
ένας γνωστός μου έπερνε το body lean(το πουλάνε στα φαρμακεία..Εχει και ενα μικρό ποσοστό κρεατίνης αν δεν κάνω λάθος)και σε συνδυασμο με αερόβια και βάρη έχασε μεγάλο ποσοστό απο το λίπος του σώματος του...θα ήθελα να ρωτήσω αν με την βοήθεια ενος λιποδιαλητη και με την σωστή διατροφή θα δώ αποτελέσματα...(έχω πολύ λίπος στα πόδια και στην περιοχή της κοιλιάς)
ευχαριστω πολύ

Devil
03-05-12, 18:03
sorry, βλακεία από τι ταχύτητα. DCP ήθελα να πω.

και περίμενα τι δικια σου απάντηση γαμώτο, ήμουν σίγουρος τα έχεις δοκιμάσει και τα 2!

τσεκαρε πιο πανω τα ποστ μου.... #1263;)

Ste16
04-05-12, 12:24
αποφασισα μαζι με το αεροβιο και την διατροφη να συμπληρωσω με εναν λιποδιαλυτη και αυτος που μου προτειναν ειναι το sida cardifolia ποια ειναι η γνωμη σας και ποια ειναι η σωστη χρηση του ;; γιατι δεν εχω ξαναπαρει συμπληρωμα λιποδιαλυτη και θα ηθελα να τον χρησιμοποιησω σωστα .. ευχαριστω!:green:

Ste16
04-05-12, 16:12
αποφασισα μαζι με το αεροβιο και την διατροφη να συμπληρωσω με εναν λιποδιαλυτη και αυτος που μου προτειναν ειναι το sida cardifolia ποια ειναι η γνωμη σας και ποια ειναι η σωστη χρηση του ;; γιατι δεν εχω ξαναπαρει συμπληρωμα λιποδιαλυτη και θα ηθελα να τον χρησιμοποιησω σωστα .. ευχαριστω!:green:

βασικα βρηκα στο site για το sida οποτε ειμαι οκ απλα ηθελα να ρωτησω γιατι γραφει οτι δεν μπορει να το παρει καποιος αν παιρνει αντικαταθλιπτικα...ισχυει κατι τετοιο ; και αν ναι αυτο ισχυει για ολους τους λιποδιαλυτες η οχι ;;

DimitrisT
04-05-12, 16:36
Εξαρταται απο το τι περιεχουν. Συνηθως η καθε εταιρεια γραφει απο κατω απο τα συστατικα ποια ατομα θα πρεπει να το αποφυγουν.

Marios1991
06-05-12, 17:50
Γεια σας παιδια , θα ηθελα να μαθω πια εταιρεια βγαζει methyl-synephrine γιατι αποφασισα να κανω τον δικο μου λιποδιαλυτη . Τουλαχιστον θα ξερω τις ποσοτητες (μισω τα μπλεντς) και οτι τα πραγματα που θα βαλω δουλευουν.

Επισης θελω να ρωτησω αν η methyl-synephrine ειναι η πιο αποτελεσματικη συννεφρινη στην αγορα ? Ποιες οι διαφορες της με την Synephrine HCL , Citrus Aurantium extract.

Ευχαριστω.

Devil
06-05-12, 17:55
δεν νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει στην αγορα methyl-synephrine σκετη.... και σχεδον απο οπου υπηρχε την εχουν σουταρει νομιζω...

Marios1991
06-05-12, 18:00
Synephrine HCL ?? Εχω βρει απο μια εταιρεια .. αλλα θα δουλευει η θα ειναι μουφα ?

Devil
06-05-12, 18:07
Synephrine HCL ?? Εχω βρει απο μια εταιρεια .. αλλα θα δουλευει η θα ειναι μουφα ?

δεν εχει σχεση με την μεθυλ..... δεν νομιζω οτι θα κανει πολλα...

telephoner
07-05-12, 01:25
Καλησπέρα παιδια!
Ειμαι καινουριος στην παρεα και εχω μια ερωτηση για ενα λιποδιαλυτη που αγορασα αλλα δε ξερω αν κανει να τον χρησιμοποιησω.
Εχω πληρη ελλειψη ενζυμου G6PD. Ο λιποδιαλυτης που αγορασα ειναι o Weider ULTRA BURNER ΙΙ και θελω μια γνωμη απο καποιον που να γνωριζει ή να ειχε ελλειψη ενζυμου. Το θεμα να ρωτησω γιατρο δεν παιζει....ακομα.

Ευχαριστω πολυ!

Stark
09-05-12, 15:40
Μπορειτε να μου προτεινετε εναν ηπιο λιποδιαλυτη ? χωρις να ειναι απαραιτητα thermo . Αν παιζει ρολο η ηλικια ειμαι 17 στα 18

billys15
09-05-12, 15:45
Αφιερωσε ενα μισαωρο και δες γνωμες για λιποδιαλυτες,που αλλου,μεσα στο topic για λιποδιαλυτες!

sakistaz
09-05-12, 17:04
Μπορειτε να μου προτεινετε εναν ηπιο λιποδιαλυτη ? χωρις να ειναι απαραιτητα thermo . Αν παιζει ρολο η ηλικια ειμαι 17 στα 18

αδερφε γνωμη μου ειναι ασε το λιποδιαλυτη,πιες κανα καφεδακι κ μετα βαρα αεροβιο κανενα 40 λεπτο.πινε καθημερινα κανενα λεμονι και πρασινο ;)τσαι κ εισαι κομπλε.

Marios1991
09-05-12, 19:45
Παιδια σκεφτηκα να κανω τον δικο μου λιποδιαλυτη γιατι δεν εμπιστευομαι και πολυ τις εταιριες με τα μπλεντς.
Τα συστατικα που σκεφτομαι να βαλω ειναι τα εξης:
caffeine
yohimbe
hoodia gordonii
rasberry ketones
synephrine hcl
chromium picolinate (μου εμεινε απο περσι καλυτερα να το στακαρω εδω να φευγει - απο Solgar )

Μαζι θα τα στακαρω και με το lean xtreme.

Πειτε μου γνωμες παιδια , τι θα ηταν καλυτερα να προσθεσω στο δικο μου μπλεντ η να αφαιρεσω ετσι ωστε να ειναι πιο αποτελεσματικο.
Ευχαριστω ολες οι αποψεις ειναι αποδεκτες :)

s0k0s
09-05-12, 22:32
Παιδια σκεφτηκα να κανω τον δικο μου λιποδιαλυτη γιατι δεν εμπιστευομαι και πολυ τις εταιριες με τα μπλεντς.
Τα συστατικα που σκεφτομαι να βαλω ειναι τα εξης:
caffeine
yohimbe
hoodia gordonii
rasberry ketones
synephrine hcl
chromium picolinate (μου εμεινε απο περσι καλυτερα να το στακαρω εδω να φευγει - απο Solgar )

Μαζι θα τα στακαρω και με το lean xtreme.

Πειτε μου γνωμες παιδια , τι θα ηταν καλυτερα να προσθεσω στο δικο μου μπλεντ η να αφαιρεσω ετσι ωστε να ειναι πιο αποτελεσματικο.
Ευχαριστω ολες οι αποψεις ειναι αποδεκτες :)

Απο τι εχω ακουσει και καφεινη μονο με ιοχιμπινη ειναι παρα πολυ καλος συνδιασμος. :thumbup:

Marios1991
09-05-12, 22:51
ναι το ξερω. ειπα να βρω συστατικα τα οποια δουλευουν και να τα κανω σαν δικο μου μπλεντ γιατι στους περισσοτερους λιποδιαλυτες βαζουν και αχριαστα πραγματα μεσα. εγω απλα θελω να βρω τα συστατικα που δουλευουν και αν ξερετε καποια αλλα να μου τα γραψετε σας παρακαλω.
ευχαριστω.

Nicknet
26-05-12, 01:00
ειναι καλο να περνουμε λιποδιαλυτες μαζι με νιτρικο??

Ευρης
26-05-12, 01:02
χαχαχαχαχα σημερα δοκιμασα Lipo-6 black μαζι με jack3d,και αυτο επειδη μ ειχε μεινει η τελευταια δοση του λιπο. γ@μηστε τα.....ηθελα ν σηκωσω ο,τι εβρισκα μπροστα μου στ gym..

Nicknet
26-05-12, 01:05
εγω σκευτομαι να δοκιμασω black bomb μαζι με jack 3d

Ευρης
26-05-12, 01:11
black bomb???

Nicknet
26-05-12, 01:13
ειναι λιποδιαλυτες του DY Black Bombs

sobral
26-05-12, 02:39
εγω σκευτομαι να δοκιμασω black bomb μαζι με jack 3d

:doh::doh::doh: όσο ανεκτικός και να είσαι στα στιμς αν το κάνεις αυτό αποχαιρέτα μας:green: από μόνο του το black bomb του Dorian είναι απίστευτα δυνατό, ότι διεγερτικό υπάρχει το έχει μέσα...δεν θα στο συνιστούσα με την καμία.Φιλικά.

nikoskaz
28-05-12, 10:31
Εχω 3 εβδομαδες που χρησιμοποιω dexaprin , Παρα πολυ ευχαριστιμενος !!!!!!! Δεν ξαναχω δει ετσι τους κοιλιακους μου !!!! Συστηνεται ανεπιφυλακτα !!!!!!

nikoskaz
28-05-12, 10:47
Ξερουμε ποση κρεατινη εχει το jack3d ? Γιατι παιρνω ηδη !!! θα θελα να δοκιμασω ετσι απο περιεργεια!!!

oldhiphop
28-05-12, 20:38
ειπαρχη κανενας λιποδιαλυτης που να προστατευει την μυικη μαζα οσο γινετε κατα την διαρκεια που κανουμε διετα με χαμιλο υδ/κα?

flash
28-05-12, 21:10
Μετά απο dexaprine χρειάζεται off καποιο διάστημα για να πας στο oxyelite pro?

Ευρης
28-05-12, 22:24
Μετά απο dexaprine χρειάζεται off καποιο διάστημα για να πας στο oxyelite pro?

Γενικα ειναι καλο να κανεις ενα διαλλειμα πριν μπεις σε 2ο κυκλο λιποδυαλυτη, οποτε μια εβδομαδα ή και 2 off δεν θα ηταν κακο. Γνωμη μου παντα, δεν ειναι απολυτο αυτο π λεω.

tasos_varel
29-05-12, 20:36
Επειδη ειμαι αρχαριος στους Λιποδιαλυτες θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας για τους Ultra Burner II της Weider..Εχω και ενα προβλημα με το ποδι μου και περνω αντιπικτικα και ειδα οτι περιεχει μια αντιπικτικη ουσια αυτος ο λιποδιαλυτης..Απο τι εγραφε πισω..Γνωριζετε κατι παραπανω?

mpotsikas
01-06-12, 17:48
παιδια θελω την γνωμη σας.δειτε τι παιχτηκε.8 μηνες στο φουλ γυμναστικη και τρεις με πρωτεινουλα.εχω χασει 40 κιλα.την κυριακη την επαθα (συγκεκριμενα εκανα τον superman) και επαθα τενοντιτιδα και στα δυο χερια και για κανεναν μηνα με δυο τα βαρη θα ειναι μηδενικα.και μιλησα με τον γυμναστη μου και μου ειπε οτι ειναι καλη ευκαιρεια μες την ατυχια μου να στεγνωσω (γιατι εχω κρεμασει).και θελω να σας ρωτησω αν ξερετε κανενα δυνατο και οικονομικο λιποτροπικο θερμογεννετικο κατα κυριο λογο.

Ευρης
02-06-12, 00:16
Στο εξωτερικο ολοι οι καλοι ειναι και φθηνοτεροι..τσεκαρε και Ελλαδα,κανενα lipo-6,oxyelite pro..

dhmhtrhs 13
02-06-12, 16:07
8a h8ela na rwthsw an to FAT BURNER 120caps WARRIORLAB einai apotelesmatikos lipodialuths 47274 47275


kai th gnwmh sas kai gia ayto MEGA FAT BURNERS 60tabs ON 47276
PIO EINAI KALUTERO EGW PHGAINW STIBO 3 FORES THN BDOMADA KANW DIATROFH ALLA 8ELW NA XASW TO SWSIBIO POU EXOUME OLOI KAI DEN XANETAI ME TPT PARAKALW PEITE MOU THN GNWMH SAS

beefmeup
02-06-12, 16:12
φιλε υπαχουν θεματα στην αξιολογηση..
κοιτα εκει αυτα που θες να μαθεις.
κ γραφε ελληνικα ειναι κανονας.

dhmhtrhs 13
02-06-12, 16:15
φιλε υπαχουν θεματα στην αξιολογηση..
κοιτα εκει αυτα που θες να μαθεις.
κ γραφε ελληνικα ειναι κανονας.

α συγνωμη δεν το ηξερα τι εννοεις υπαχουν θεματα στην αξιολογηση. εγω ρωταω για αυτα τα δυο συγκεκριμενα αν ξεριες να μου πεις

beefmeup
02-06-12, 16:16
βρες τα εδω κ διαβασε φιλε..:)

Λιποδιαλύτες (http://www.bodybuilding.gr/forum/forumdisplay.php?49-%CE%9B%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%82)

dhmhtrhs 13
02-06-12, 16:17
βρες τα εδω κ διαβασε φιλε..:)

Λιποδιαλύτες (http://www.bodybuilding.gr/forum/forumdisplay.php?49-%CE%9B%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%82)

ευχαριστω φιλε δεν το ειχα δει να σαι καλα

oldhiphop
03-06-12, 13:55
ειπαρχη κανενας λιποδιαλυτης που να προστατευει την μυικη μαζα οσο γινετε κατα την διαρκεια που κανουμε διετα με χαμιλο υδ/κα?

Devil
03-06-12, 14:28
ειπαρχη κανενας λιποδιαλυτης που να προστατευει την μυικη μαζα οσο γινετε κατα την διαρκεια που κανουμε διετα με χαμιλο υδ/κα?

bcaa....

oldhiphop
03-06-12, 14:38
bcaa....

περνω Amino Energy της ON Pre-work καλα δεν τα εβαλα?

Stark
08-06-12, 14:48
παιδια μπορειτε να προτεινετε καποιο λιποδιαλυτη χωρις στιμς που να μη ''παιζει'' με το θυροειδη?

Giannistzn
08-06-12, 14:49
Πεταμενα λεφτα κατα τη γνωμη μου.. Παρε κανενα πρασινο τσαι.

s0k0s
08-06-12, 15:09
Πεταμενα λεφτα κατα τη γνωμη μου.. Παρε κανενα πρασινο τσαι.

Πρασινο τσαι απλα τα νερα δν διωχνει; :unsure:

Giannistzn
08-06-12, 15:12
Ε αν δεν εχει στιμς ο λιποδιαλυτης τι να τον κανει? Πιστευω οτι δεν θα δει καποια διαφορα ουτε θα του προσφερει κατι (ενεργεια, θερμογεννεση, τσιτωμα) εαν παρει κανενα της "πλακας".

Marios1991
08-06-12, 15:47
Υπαρχει το Lean Xtreme αλλα δεν ξερω τι παιζει με θυροειδη γιατι η κορτιζολη συσχετιζεται..

Stark
08-06-12, 23:14
ειχε παρει το ματι μου κατι alphaburn , dcp , tta τι παιζει με αυτα?

ktm25
11-06-12, 12:54
παιδια εγω ειμαι καινουργιο μελος κ θα ηθελα τη συμβουλη σας σε κατι. εχω ξεκινησει εδω κ λιγους μηνες τη ποδηλασια(ερασιτεχνικα) κ εχω χασει καποια κιλα θα ηθελα ομως να παρω ενα βοηθημα για αφαιρεση λιπους. θα εκανε δουλεια να παρω καποιο λιποδιαλυτικο.. διαβασα λιγο το θεμα αλλα ολα στηριζονται στην ασκηση με βαρη κ ηθελα να μου πειτε αν θα ειχα καποιο αποτελεσμα με τη ποδηλασια που κανω..

beefmeup
11-06-12, 21:01
μαν οι λιποδιαλυτες ειναι τα πιο αρχηστα συμπληρωματα,που βασιζονται στο μαρκετινγκ..
απ κει κ περα,σιγουρα υπαρχουν καποιοι που ειναι καλυτεροι απο καποιους αλλους βαση συστατικων..
εγω στην θεση σου δεν θα επερνα,κ δεν εχω παρει κ ποτε περιμενοντας αποτελεσματα..απλα μονο για να δοκιμασω πανω μου αν κανουν κατι 1-2 φορες,κ αυτα απο ενεργεια περισοτερο..
στην θεση σου θα εκανα μονο προπονηση,κ διατροφη

sTeLaKoS
11-06-12, 21:13
Κάποιος με υποθυρεοειδισμό(hashimoto) που θέλει το κάτι παραπάνω στη δίαιτα, σε τι είδους λιποτροπικό θα μπορούσε να στραφεί; Υπάρχουν προιόντα ή συστατικά που να βοηθούν στη θερμογένεση αλλά δεν επηρεάζουν καθόλου, ούτε έμμεσα, τη λειτουργία του αδένα; Πέρα από καφείνες και τσάγια που δεν αξίζει να ασχοληθείς..

TEFAAtzis
11-06-12, 21:16
Κάποιος με υποθυρεοειδισμό(hashimoto) που θέλει το κάτι παραπάνω στη δίαιτα, σε τι είδους λιποτροπικό θα μπορούσε να στραφεί; Υπάρχουν προιόντα ή συστατικά που να βοηθούν στη θερμογένεση αλλά δεν επηρεάζουν καθόλου, ούτε έμμεσα, τη λειτουργία του αδένα; Πέρα από καφείνες και τσάγια που δεν αξίζει να ασχοληθείς..

νομιζω Στελιο οτι το oxyelite pro ειναι καλο και δεν παιζει με θυροειδη για αυτο και σκεφτομαι να το δοκιμασω και γω

sTeLaKoS
11-06-12, 21:30
Το καινούργιο λες ε; Που βγάλανε τη yohib; Γιατί νομίζω πως εάν έχεις ήδη θέμα, επηρεάζει. :unsure:

ktm25
12-06-12, 09:06
μαν οι λιποδιαλυτες ειναι τα πιο αρχηστα συμπληρωματα,που βασιζονται στο μαρκετινγκ..
απ κει κ περα,σιγουρα υπαρχουν καποιοι που ειναι καλυτεροι απο καποιους αλλους βαση συστατικων..
εγω στην θεση σου δεν θα επερνα,κ δεν εχω παρει κ ποτε περιμενοντας αποτελεσματα..απλα μονο για να δοκιμασω πανω μου αν κανουν κατι 1-2 φορες,κ αυτα απο ενεργεια περισοτερο..
στην θεση σου θα εκανα μονο προπονηση,κ διατροφη

σωστη η γνωμη σου αλλα κ εγω θα ηθελα να δοκιμασω να δω τι διαφορα θα δω κ αν θα δω... εχεις να προτεινεις κατι?κ οσο αφορα τον τυπο γυμναστηκη που κανω (επειδη ξαναλεω) δεν κανω βαρη παρα μονο ποδηλατο θα λειτουργησουν?

ktm25
14-06-12, 10:10
επειδη δε βλεπω να απανταει κανεις :( θα κανω τη προσπαθεια κ βλεπουμε..

beefmeup
14-06-12, 16:16
επειδη δε βλεπω να απανταει κανεις :( θα κανω τη προσπαθεια κ βλεπουμε..

δοκιμασε το oxyelitepro(usp)

COBRA_STYLE
14-06-12, 16:22
Κάποιος με υποθυρεοειδισμό(hashimoto) που θέλει το κάτι παραπάνω στη δίαιτα, σε τι είδους λιποτροπικό θα μπορούσε να στραφεί; Υπάρχουν προιόντα ή συστατικά που να βοηθούν στη θερμογένεση αλλά δεν επηρεάζουν καθόλου, ούτε έμμεσα, τη λειτουργία του αδένα; Πέρα από καφείνες και τσάγια που δεν αξίζει να ασχοληθείς..

yohimbine,methyl-synephrine,dmaa.Kαι τα 3 βοηθουν στο fat burning.Τα 2 πρωτα ειναι πιο δυνατα.Για θυροειδη δεν εχω δει κατι πανω σε αυτα.Μπορεις να κοτσαρεις και μια ALC εδω και εισαι κομπλε.

ktm25
15-06-12, 12:37
ευχαριστω :thumbup:... θερωιδη δεν εχω για να φοβαμαι κατι... εκτος κι αν επηρεαζει κ οταν δεν εχεις..

beefmeup
15-06-12, 12:43
μπα οχι,δεν θα χεις θεμα..

ktm25
15-06-12, 12:46
δεν το βρισκω ομως σε καταστημα ελλαδος.....:roll: ....

beefmeup
15-06-12, 12:51
μαλακια..το ειχαν τα εξτρημ..

δεν ξερω μαν,δεν εχουν κατι να μου αρεσει για να σου προτεινω..

ktm25
15-06-12, 12:53
ναι το κοιταξα κ εγω στα εξτριμ αλλα δεν ξερω καποιο παρομοιο..

ktm25
15-06-12, 13:28
το βρηκα εδω..

**************

ktm25
15-06-12, 13:49
το Nutrex Lipo-6 Black ειναι πολυ δυνατο για μενα που δεν εχω ξανα παρει?

beatshooter
16-06-12, 02:07
Παρε το απλο το λιπο6 οχι το μαυρο

Devil
16-06-12, 08:17
Κάποιος με υποθυρεοειδισμό(hashimoto) που θέλει το κάτι παραπάνω στη δίαιτα, σε τι είδους λιποτροπικό θα μπορούσε να στραφεί; Υπάρχουν προιόντα ή συστατικά που να βοηθούν στη θερμογένεση αλλά δεν επηρεάζουν καθόλου, ούτε έμμεσα, τη λειτουργία του αδένα; Πέρα από καφείνες και τσάγια που δεν αξίζει να ασχοληθείς..


νομιζω Στελιο οτι το oxyelite pro ειναι καλο και δεν παιζει με θυροειδη για αυτο και σκεφτομαι να το δοκιμασω και γω


yohimbine,methyl-synephrine,dmaa.Kαι τα 3 βοηθουν στο fat burning.Τα 2 πρωτα ειναι πιο δυνατα.Για θυροειδη δεν εχω δει κατι πανω σε αυτα.Μπορεις να κοτσαρεις και μια ALC εδω και εισαι κομπλε.

dafuq?

θα στειλετε κανεναν για πλακα....

@στελιο.... για να εχει χασιμοτο λογικα πρεπει να χρησιμοπιει και Τ4.... και η δοση παει αναλογα με το σταδιο που βρισκετε..... προσωπικα δεν θα το ρισκαρα να δωσω σε ατομο με προβλημα θυροειδη στιμς που παιζουν βαρια με το αδρενεγρικο....

Gaspari
21-06-12, 00:11
Απο δευτέρα ξεκινώ "κύκλο" ************ και ομολογουμένως "κολλάω" λιγάκι. Τα πράγματα τα χω ήδη. Θα έπρεπε να κάνω πρώτα εξετάσεις (καρδιά) κ μετά να ξεκινήσω ή κανένα πρόβλημα μιας που δεν θεωρείται και "βαρύ" <<φάρμακο>> ;

beefmeup
21-06-12, 00:28
Απο δευτέρα ξεκινώ "κύκλο" ************ και ομολογουμένως "κολλάω" λιγάκι. Τα πράγματα τα χω ήδη. Θα έπρεπε να κάνω πρώτα εξετάσεις (καρδιά) κ μετά να ξεκινήσω ή κανένα πρόβλημα μιας που δεν θεωρείται και "βαρύ" <<φάρμακο>> ;

δεν κανουμε αναφορες σε φαρμακα αρχοντα...ποσες φορες θα το γραψουμε..

Gaspari
21-06-12, 00:38
Ωπ σόρρυ αδερφέ δεν πρόσεξα μάλλον. Μπορείς να μου δώσεις rights στην χημική σε παρακαλώ;

amateur666
21-06-12, 01:18
δεν κανουμε αναφορες σε φαρμακα αρχοντα...ποσες φορες θα το γραψουμε..

η εφεδρινη π ειναι απαγορευμενη γτ επιτρεπετε η αναφορα της?

beefmeup
21-06-12, 01:19
δεν επιτρεπεται..αν δεις αναλυσεις πανω σε αυτην δεν γινονται,απλα αναφορικα..
κ αυτο γιατι πωλουταν μεχρι πριν απο καποια χρονια σαν συμπληρωμα..
το αλλο που ανεφερε ο φιλος ειναι φαρμακο..

Gaspari
22-06-12, 11:22
δεν επιτρεπεται..αν δεις αναλυσεις πανω σε αυτην δεν γινονται,απλα αναφορικα..
κ αυτο γιατι πωλουταν μεχρι πριν απο καποια χρονια σαν συμπληρωμα..
το αλλο που ανεφερε ο φιλος ειναι φαρμακο..

Ναι με συγχωρεις φίλε. Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις rights για την χημική υποστήριξη μιας που θέλω να θέσω κάποια ερωτήματα μου και να μάθω και κάποια ακόμα γιατί θα ξεκινήσω μέσα της επομένης εβδομάδος;

Kwstas82
26-06-12, 18:14
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει λιποδιαλύτης, φιλικος με το στομάχι, να μην παίζει με Τ, για μετά το φαι, οχι πριν. Που να μπορεί να συνδιαστεί με τα παρακάτω :
Βιταμίνες - C των 500mg (Solgar) κ Anavite (Gaspari)
Πρωτείνη - Whey Gold Standard (ON)
Νιτρικο - Complete Pump (Warriorlab)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Zizu
26-06-12, 22:32
Παιδιά για φυσικό λιποδιαλύτη που θέλω - μιας και κάνω διατροφή και αερόβια για να κάψω λίγο περιττό λίπος - θα βοηθούσε ένα συμπλήρωμα με εκχύλισμα πράσινου τσαγιού???
Το EGCg Green Tea Extract της Now Foods που είναι σε μορφή Vcaps λέει τίποτα???

chris corfu
27-06-12, 18:07
μην περιμενεις πολλα απο ενα τσαι, η γενικα απο κατι τετοιου ειδους.. καλο ειναι για αντιοξειδωτικο σαν τσαι και ισως να εχει και καποια επειροελαχιστη βοηθεια αλλα μεχρι εκει..

Mavridis
05-07-12, 13:49
Πιστεύω αν κάποιος θέλει να ακολουθήση τον δρόμο των μη-θερμογεννετικών καλήτερα είναι να πάρει καρνιτίνη ανάμεσα στο πρωινό και το μεσιμερίανό και πριν το gym.
Τα μη θερμογεννετικά σκευάσματα ειναι πανάκριβα σε σχέση με την ισχύ τους... και "ψεγελάνε" το μυαλό του χρήστη :weights:

s0k0s
06-07-12, 22:12
Για γυναικα ακουσα πως ιδιοι λιποδιαλυτες που παιρνει κ ενας αντρας ειναι μια χαρα, απλα σε μικροτερη δοσολογια. π.χ. αμα ειναι το ανιμαλ στακ ή το λιπο6, πως μικραινο την δοση; και εκτος αυτων τον λιποδιαλυτων, προτινεται κατι αλλο;
Ευχαριστω.

angelosssss
10-07-12, 21:41
Καλησπερα σε ολους.

2 Χρονια πριν ημουν 145 κιλα λογω προβληματος με τον θυρεοειδή μου. Μετα την καταλληλη αγωγη πλεον ειναι νορμαλ.

Ταυτοχρονα ειχα αρχισει διατροφη χαμηλων υδατανθρακων και περισσοτερων πρωτεινων (καθολου ψωμι/ζαχαρη/ζυμαρικα κλπ). Περυσι ξεκινησα γυμναστηριο με βαρη και αεροβια. Πλεον ειμαι 100 κιλα με λιγοτερο λιπος και περισσοτερους μυες. Θελω να κατεβω στα 85 αλλα παροτι κατεβασα τις θερμιδες μου και ανεβασα την αεροβια δεν ειχε αποτελεσμα εδω και ενα μηνα.

Σκεφτομαι να παρω λιποδιαλυτες και συγκεκριμενα ***********l για ενα μηνα. Συνενοηθηκα με την ενδοκρινολογο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα με οτι και να παρω εκτος απο οτιδηποτε περιεχει ιωδιο.

Θα ηθελα και τις δικες σας γνωμες και εμπειριες, αν το εχει παρει καποιος και γενικοτερα με τους λιποδιαλυτες μιας και δεν εχω και πολυ ιδεα σχετικα με αυτους.

Ευχαριστω!

beefmeup
10-07-12, 21:46
αρχοντα δεν κανουμε αναφορες σε φαρμακα.
κ εφοσον εχεις θεμα με θυροειδη καλο ειναι να μεινεις μακρια απο αυτα,η λιποδιαλυτες γενικοτερα..
κανε προπονες καλες κ σωστη διατροφουλα.

angelosssss
10-07-12, 21:52
sorry! δεν το παρατηρησα αυτο.

Ρωταω επειδη εχω κολλησει εδω και ενα χρονο στα ιδια κιλα και δεν κατεβαινει οτι και να αλλαξω, ειτε διατροφη ειτε γυμναστικη.

beefmeup
10-07-12, 21:53
κατι κανεις λαθος τοτε..
ξεκινα να διαβαζεις,αρθρα για διατροφη κ προπονηση,αλλιως δουλεια δεν θα κανεις.
κ μετα εννοειτε πως ειναι καλο να κανεις πραξη αυτα που διαβαζεις..οι περισοτεροι εκει χωλενουν.
κ τα αποτελεσματα θα ερθουν.

factorysupplements
11-07-12, 00:42
I have tried most fat burners on the market has anybody tried T6 Black Edition ? If so how do you rate it i find it one of the strongest i have tried

Έχω δοκιμάσει τα περισσότερα λιποδιαλύτες στην αγορά έχει δοκιμάσει κανείς Τ6 Black Edition; Αν ναι πώς θα βαθμολογούσατε το βρίσκω ένα από τα ισχυρότερα που έχω δοκιμάσει

kokolakis
12-07-12, 03:00
Αν ο γιατρος σου ειπε οτι ειναι οκ να παρεις cle****rol για να χασεις βαρος, να τον καταγγειλεις στον ιατρικο συλλογο, πολυ επικινδυνο φαρμακο ειδικα για σενα που δεν ξερεις καν τι ειναι....

ειναι παρανομο φαρμακο και οχι λιποδιαλυτης εμποριου και αφου εχεις και τετοιο θεμα μη το ρισκαρεις, κανε οτι ειπε ο μπιφ...

beefmeup
16-07-12, 00:04
Για γυναικα ακουσα πως ιδιοι λιποδιαλυτες που παιρνει κ ενας αντρας ειναι μια χαρα, απλα σε μικροτερη δοσολογια. π.χ. αμα ειναι το ανιμαλ στακ ή το λιπο6, πως μικραινο την δοση; και εκτος αυτων τον λιποδιαλυτων, προτινεται κατι αλλο;
Ευχαριστω.

ισχυει αυτο για τις δοσεις που λες,μιας κ οι γυναικες τις περισοτερες φορες τεινουν να εχουν μεγαλυτερη ευαισθησια σε διεγερτικα..
για το ανιμαλ που λες,μαλλον εννοεις το κατς κ οχι το στακ..
εκει δεν μπορεις να την μικρυνεις,γιατι ολα τα χαπια πανε πακετο..
οποτε πας σε κατι αλλο..στο λιπο6 απλα κοβεις τις δοσεις στο μισο κ βλεπεις..
αν πχ λεει 3 καπς την μερα,καλο ειναι να ξεκινησει με 1 κ να δει κατα ποσο την πειραζει..
κ μετα αν ειναι ανεβαζει σε 2..κοκ..

s0k0s
16-07-12, 16:26
ισχυει αυτο για τις δοσεις που λες,μιας κ οι γυναικες τις περισοτερες φορες τεινουν να εχουν μεγαλυτερη ευαισθησια σε διεγερτικα..
για το ανιμαλ που λες,μαλλον εννοεις το κατς κ οχι το στακ..
εκει δεν μπορεις να την μικρυνεις,γιατι ολα τα χαπια πανε πακετο..
οποτε πας σε κατι αλλο..στο λιπο6 απλα κοβεις τις δοσεις στο μισο κ βλεπεις..
αν πχ λεει 3 καπς την μερα,καλο ειναι να ξεκινησει με 1 κ να δει κατα ποσο την πειραζει..
κ μετα αν ειναι ανεβαζει σε 2..κοκ..

Μαλιστα.
Οσο για το ανιμαλ ναι σορρυ μπερδευτικα εννουσα στο κατς! ;)

Στο λιπο6 δεν ξερω αμα ειναι καψουλες ή χαπια.. Αμα ειναι καψουλες πως τις χωριζω; (αυτο που σκεφτομαι το ανοιγω κλπ κλπ;;;; )

beefmeup
16-07-12, 16:28
δεν εχει σχεση αν ειναι καπς η χαπια..χαπια ειναι ολα..ολοκληρα θα τα παρει,δεν θα χωρισεις κατι.:turtle:
απλα θα ξεκινησει με την μικροτερη δοση κ θα ανεβασει στο μισο απο την προτεινομενη..

s0k0s
16-07-12, 16:31
δεν εχει σχεση αν ειναι καπς η χαπια..χαπια ειναι ολα..ολοκληρα θα τα παρει,δεν θα χωρισεις κατι.:turtle:
απλα θα ξεκινησει με την μικροτερη δοση κ θα ανεβασει στο μισο απο την προτεινομενη..

Χμ αμα δηλαδη π.χ. λεει στις προτεινομενες δοσεις 1 καψουλα πρωι κ 1 πριν την προπον;
Τοτε απλα π.χ. βγαζουμε την πρωινη κ αφηνουμε μονο την πριν-προπον.;;;

beefmeup
16-07-12, 16:38
καπως ετσι..

s0k0s
16-07-12, 16:43
Μαλιστα..
Εκτος απο lipo-6, υπαρχει καποιος αλλος λιποδιαλυτης που προτινετε για κοπελα;

beefmeup
16-07-12, 16:44
αν ρωτας εμενα μαν,εγω δεν προτεινω τπτ για λιποδιαλυτες..
απλα σου απαντησα πανω στην ερωτηση που εκανες για τις δοσεις..:)

s0k0s
16-07-12, 16:46
αν ρωτας εμενα μαν,εγω δεν προτεινω τπτ για λιποδιαλυτες..
απλα σου απαντησα πανω στην ερωτηση που εκανες για τις δοσεις..:)

(ρωτησα εσενα ναι αλλα κ γενικα ;) )
Απλα διατροφη και μονο διατροφη, ετσι;

kokolakis
17-07-12, 01:02
επηρεάζει κάποια ουσία που εχουν μεσα οι λιποδιαλύτες την τοπική ή την ολική αναισθισία αντίστοιχα σε περίπτωση κάποιας επέμβασης....??
αν ναι πόσες μέρες πριν θα πρέπει να έχει γίνει διακοπή...?

pizzass
17-07-12, 21:02
γνωμες γ ενα καλο κ δυνατο λιποδιαλυτη(ειμαι ηδη σ χαμηλο ποσοστο λιπους) π ομως δν παιζει μ θυρωειδη (εχω προδιαθεση) ???

panakos
18-07-12, 00:08
Φιλε μου καλο είναι να μην παίρνεις πριν την επέμβαση σκευάσματα που επηρεάζουν τιμές σε αιματολογικες εξετάσεις!
Κοψτο καμία 4 5 νωρίτερα τουλάχιστον!!βεβαια πιο καλο θα είναι να απαντήσει καποιος γιατρός για Σίγουρα!

gym
18-07-12, 00:10
γνωμες γ ενα καλο κ δυνατο λιποδιαλυτη(ειμαι ηδη σ χαμηλο ποσοστο λιπους) π ομως δν παιζει μ θυρωειδη (εχω προδιαθεση) ???

εχεις προδιαθεση κ θες λιποδιαλυτη?
εχει ολοκληρο θεμα με τους λιποδιαλυτες εαν θες να διαλεξεις...

μετα να ξερεις οτι ειναι το πιο αχρηστο συμπληρωμα στην αγορα...μουφα...

διατροφη+προπονηση+αεροβια προαιρετικα αν θες ειναι τα οπλα σου...
απο τους λιπο αντε καμια τσιτα να παρεις η οποια μπορει να ερθει και με την καφεινη ανετα

gym
18-07-12, 00:12
επηρεάζει κάποια ουσία που εχουν μεσα οι λιποδιαλύτες την τοπική ή την ολική αναισθισία αντίστοιχα σε περίπτωση κάποιας επέμβασης....??
αν ναι πόσες μέρες πριν θα πρέπει να έχει γίνει διακοπή...?

ρε συ κοκο...ειναι δυνατον να λες για επεμβαση και αν θα σε επηρεασει και το σκεφτεσαι κιολας?
εννοειται κοβεις οτι παιρνεις και συμβουλευεσαι και τον γιατρο σου η τελος παντων οποιος κανει την επεμβαση...

δεν χαθηκε ο κοσμος ρε παιδια αν σταματησετε τους λιποδιαλυτες...ουτως η α΄λλως δεν δουλευουν χοχο

gym
18-07-12, 00:13
(ρωτησα εσενα ναι αλλα κ γενικα ;) )
Απλα διατροφη και μονο διατροφη, ετσι;

ναι αυστηρα προπονηση να μην παιζει και διατροφουλα...

kokolakis
18-07-12, 00:30
το καταλαβα μετα αυτο.... :P απλα ρωταω για να δω ποια ουσια ''φταει''
ειχα παει πριν καιρο παλι και τοτε επαιρνα τα ανιμαλ κατσ και τα ειχα παρει και το πρωι και η τοπικη δεν με επιανε :turtle:
θα σταματησω μια βδομαδα πριν, να το πω με τον γιατρο δε θελω γτ θα μου τα πριξουν ολοι.... καλα εχω μαθει την μανα μου και περνει απο τις πολυβιταμινες μου και μου φτιαχνει και το σεικερ, σιγα σιγα θα μαθει και τα υπολοιπα..... :)

nikoskaz
20-07-12, 19:08
το καταλαβα μετα αυτο.... :P απλα ρωταω για να δω ποια ουσια ''φταει''
ειχα παει πριν καιρο παλι και τοτε επαιρνα τα ανιμαλ κατσ και τα ειχα παρει και το πρωι και η τοπικη δεν με επιανε :turtle:
θα σταματησω μια βδομαδα πριν, να το πω με τον γιατρο δε θελω γτ θα μου τα πριξουν ολοι.... καλα εχω μαθει την μανα μου και περνει απο τις πολυβιταμινες μου και μου φτιαχνει και το σεικερ, σιγα σιγα θα μαθει και τα υπολοιπα..... :)

σωστοςςςςςς :green:

kostas_m
20-07-12, 19:48
καποιο παιδι που να εχει μαγαζι με bb ή να ξερει...

θελω να ρωτισω εαν ξερετε καποιον λιποδιαλυτη για ατομα 18 και κατω η τουλαχιστον ελαφρια *(17,8 ειμαι)

kostas_m
21-07-12, 13:03
Αν ο γιατρος σου ειπε οτι ειναι οκ να παρεις cle****rol για να χασεις βαρος, να τον καταγγειλεις στον ιατρικο συλλογο, πολυ επικινδυνο φαρμακο ειδικα για σενα που δεν ξερεις καν τι ειναι....

ειναι παρανομο φαρμακο και οχι λιποδιαλυτης εμποριου και αφου εχεις και τετοιο θεμα μη το ρισκαρεις, κανε οτι ειπε ο μπιφ...

κατι τετοια λαμογια χαλανε την ποιατσα των γιατρων.. φιλε προσοχη γενικα με οτι χαπια περνεις και γενικα με λιποδιαλυτες την εχω παθει και εγω...

kokolakis
23-07-12, 12:49
μην παρεις τπτ ρε....
αν παρεις παρε κατι light παρε απο την universal τα fat burners, super cuts, ripped fast ή κανα τσαι..... δε θα σου κανουν τπτ η αληθεια ειναι αλλα θα εχεις στο μυαλο σου οτι κατι περνεις και θα εχεις παραπανω ορεξη....

ntinoss
29-07-12, 16:33
sugnwmh paidia egw pairnw l-carnitine mazi me prwteini kai paizw polu mpala tha eithela thn gnwmh sas efxaristw

kokolakis
29-07-12, 17:58
γραφε με ελληνικα, ποσταρε στις γενικες ερωτησεις συμπληρωματων, περνα να συστηθεις απο τα νεα μελη, με λιγα λογια διαβασε τους κανονες...

xristos135
01-08-12, 01:52
λοιπον εγω ειμαι 18 παρα 2 μηνες ειμαι 88 κιλα υψος 1:80 θελω να φτασω 80-82 κιλα αλλα πιστευω οτι θα εχω παλι πολυ λιπος και σκευτομε να χρησιμοποιησω λιποδιαλιτη κανω 3 φορες την βδομαδα τρεξιμο και 3 βαροι.τι λετε καλητερα να παρω η οχι και αν ναι ποιον?δεν θελω παρενεργιεσ κ.τ.λ.

Vaggos 13
01-08-12, 14:32
Το SIDA ειναι ο καλυτερος νομιμος λιποδιαλιτης που κυκλοφορει σημερα στην αγορα.
Ειναι παρομοιο με εφεδρινη,δλδ μειωνει την ορεξη,αυξανει τον μεταβολισμο μεσω τις θερμογενεσης,και σου δινει πολυ ενεργεια.
Σου το προτεινω ανεπυφηλακτα αρκει να μην εχεις προβλημα με υπερταση,θυροειδη,και καρδιακα νοσηματα.

Εγω που εχω θυροειδη δηλαδη δεν κανει να παρω;;

Devil
01-08-12, 17:28
Εγω που εχω θυροειδη δηλαδη δεν κανει να παρω;;

οχι.... και τα περισσοτερα σιντα στην αγορα ειναι μουφα....

s0k0s
02-08-12, 15:23
οχι.... και τα περισσοτερα σιντα στην αγορα ειναι μουφα....

Ντεβιλ, ακομα και καρνιτινη ασετιλ με καφεινη, δεν γινεται για τα ατομα που εχουν θυροειδη;

TeoNewLife
08-08-12, 23:06
Για λυποδιάληση και ταυτόχρονα για gain muscle χρησιμοποιώ Scivation Xtend και στη διάρκεια της ημέρας Fish Oil Captules ( Omega 3 fat accids ) από την Spring Valley.
Mπορώ να πω ότι πάρα πολύ ευχαριστημένος για τον 1 χρόνο που τα χρησιμοποιώ.
Εσείς τι γνώμη έχετε?

chris corfu
09-08-12, 01:27
οτι ή μας δουλευεις ή πρεπει να κατσεις να αρχισεις να διαβασεις πεντε πραγματα για να ξερεις τι ειναι και τι κανει πανω σου το καθε τι απο αυτα που χρησιμοποιεις.. οπως το θετεις εσυ τουλαχιστον τιποτα απο οτι διατυπωνεις δεν ειναι σωστο.. δεν εχει νοημα να επεκταθω σε λεπτομερειες, καλη αναγνωση(του φορουμ τουλαχιστον).. :thumbup:

jim-jimakos
09-08-12, 07:30
Γνωρίζει κάποιος φίλος το ΧΤREME-POWER??
Ekανα ενα search εδω, αλλα δεν εβγαλε τιποτα..
είναι ένα "σκεύασμα" (made in USA) σε κάψουλες με αργινίνη , το οποίο υποσχεται θεαματικα αποτελέσματα.
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω ένα link εδω μέσα...
Ευχαριστω

sobral
09-08-12, 14:29
Γνωρίζει κάποιος φίλος το ΧΤREME-POWER??
Ekανα ενα search εδω, αλλα δεν εβγαλε τιποτα..
είναι ένα "σκεύασμα" (made in USA) σε κάψουλες με αργινίνη , το οποίο υποσχεται θεαματικα αποτελέσματα.
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω ένα link εδω μέσα...
Ευχαριστω

:shoot::shoot::shoot: και μόνο που βασίζεται στην αργινίνη είναι για πέταμα.

Predator1995
12-08-12, 14:26
Ποιο από τα 3 θα μου προτείνατε να αγοράσω???

http://www.xtr.gr/lipotropika/12466/L-CARNITINE_500MG_60tabs_(PINK_FIT).htm

http://www.xtr.gr/lipotropika/12468/LECITHIN_55_caps_(BIOTECH).htm

http://www.xtr.gr/lipotropika/12789/CARNITINE_3000_SHOT_60ml_(NUTREND).htm

Πείτε μου τι πιστεύετε

tolis93
12-08-12, 14:49
Ποιο από τα 3 θα μου προτείνατε να αγοράσω???

http://www.xtr.gr/lipotropika/12466/L-CARNITINE_500MG_60tabs_(PINK_FIT).htm

http://www.xtr.gr/lipotropika/12468/LECITHIN_55_caps_(BIOTECH).htm

http://www.xtr.gr/lipotropika/12789/CARNITINE_3000_SHOT_60ml_(NUTREND).htm

Πείτε μου τι πιστεύετε

με ολο το θαρρος.δε τηρεις τους κανονες. και για να απαντησω στην ερωτηση σ.τι ακριβως θες να σ προσφερει αυτο π θα παρεις?γιατι βλεπω μια λ καρνιτινη μια καρνιτινη κ μια λεκιθινη.δεν ειναι τα ιδια εν ολιγοις.(συν οτι μονο λιποτροπικα δεν ειναι:green:)

darksniper87
14-08-12, 15:13
Γνωρίζει κάποιος φίλος το ΧΤREME-POWER??
Ekανα ενα search εδω, αλλα δεν εβγαλε τιποτα..
είναι ένα "σκεύασμα" (made in USA) σε κάψουλες με αργινίνη , το οποίο υποσχεται θεαματικα αποτελέσματα.
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω ένα link εδω μέσα...
Ευχαριστω

Φίλε δεν υπάρχει μαγικό σκεύασμα που καίει το λίπος. Αν υπήρχε θα ήταν το πιο γνωστό σκεύασμα στα φαρμακεία μαζί με το Panadol.
Είναι όλα μια απάτη και ένας από τους λόγους που οι πολλοί δεν καταφέρνουν να χάσουν λίπος δίοτι δίνουνε έμφαση σ'αυτές τις βλακείες.
Ο μόνος λιποδιαλύτης που υπάρχει και δουλεύει είναι ο μεταβολισμός σου με συνδιασμό σωστής διατροφής και γυμναστήριο.

giannis-21
14-08-12, 16:19
παιδες γεια σας , θέλω τα φώτα σας για τους παρακάτω λιποδιαλύτες ,

XTREME THERMO STACK
Ultra Burner ΙΙ

το θέμα μου είναι ότι κάνω κάθε ήμερα προπόνηση , και προσέχω το φαγητό αλλά έχω βρεί τοίχο. αν έχετε κατι δοκιμάσει και έχει αποτέλεσμα πειτε μου.

ευχαριστώ.

200sx
15-08-12, 07:42
Ψάξε για nutrex lipo.. usp labs oxyelite pro.. animal cuts..
Αυτά είναι λιποτροπικά που δουλεύουνε...

nick_electro
15-08-12, 11:29
αυτά που προτείνεις δεν πρόκειται να σου κάνουν κάτι, αν θες να γίνεις φέτες πάρε αυτό

http://www.xtr.gr/lipotropika/690/BLACK_BURN__120_caps_(STACKER).htm


δυστυχώς όμως το προϊόν αυτό

ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.

panakos
15-08-12, 11:34
αυτά που προτείνεις δεν πρόκειται να σου κάνουν κάτι, αν θες να γίνεις φέτες πάρε αυτό

http://www.xtr.gr/lipotropika/690/BLACK_BURN__120_caps_(STACKER).htm


δυστυχώς όμως το προϊόν αυτό

ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.
συμφορουμιτη τωρα να φανταστω οτι κανεις πλακα ετσι δεν ειναι??

tolis93
15-08-12, 11:35
αυτά που προτείνεις δεν πρόκειται να σου κάνουν κάτι, αν θες να γίνεις φέτες πάρε αυτό

http://www.xtr.gr/lipotropika/690/BLACK_BURN__120_caps_(STACKER).htm


δυστυχώς όμως το προϊόν αυτό

ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.

λες κ θελετε να σας τη πουν κανετε.κανονες παιδες.κανονες ΔΕ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΝΚ απο κανενα σαιτ.και εμ πασι περιπτωση προτινεις λιποδυαλιτικο για ποιο λογο?:unsure:

Lao
15-08-12, 21:34
λες κ θελετε να σας τη πουν κανετε.κανονες παιδες.κανονες ΔΕ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΝΚ απο κανενα σαιτ.και εμ πασι περιπτωση προτινεις λιποδυαλιτικο για ποιο λογο?:unsure:

Τόλη, οι κανόνες λένε ότι δεν βάζουμε links πέραν των χορηγών.

Το xtr ανήκει στους χορηγούς... :welcome:

fitness12
15-08-12, 21:57
πρωτα απο ολα απο το nick φαινεται οτι το παιδι ειναι 17 χρονων και δεν εχει καμια δουλεια με τα προιοντα που του προτεινεται

tolis93
15-08-12, 23:40
Τόλη, οι κανόνες λένε ότι δεν βάζουμε links πέραν των χορηγών.

Το xtr ανήκει στους χορηγούς... :welcome:

μωλις διαπιστοσα οτι το xtreme ανηκει στους χορηγους. σορρυ για το απο πανω ποστ εγινα ξερολας:green:

παντως περι λιποδυαλιτικων επιμενω.εδω ουτε καρνιτινη π εχει ανεβασει το παιδι παιζει να χρειαζεται.και αν θυμαμαι καλα ειναι ηδη πολυ αδυνατος ο συγκεκριμενος (ο predator 1995 εννοω)

andrikos3kala
16-08-12, 00:26
Ποιο από τα 3 θα μου προτείνατε να αγοράσω???

http://www.xtr.gr/lipotropika/12466/L-CARNITINE_500MG_60tabs_(PINK_FIT).htm

http://www.xtr.gr/lipotropika/12468/LECITHIN_55_caps_(BIOTECH).htm

http://www.xtr.gr/lipotropika/12789/CARNITINE_3000_SHOT_60ml_(NUTREND).htm

Πείτε μου τι πιστεύετε

ειναι και τα τρια όπως ειπε και πιο πάνω ο τολης ανόμοια προιόντα , δες ακριβως τι προιόν θέλεις να αγοράσεις και ξανασκέψο ;)

Predator1995
16-08-12, 15:12
Θέλω να αγοράσω λιποδιαλύτη είμαι 17 χρονών πείτε μου ποιο μου προτείνεται για εμένα

tolis93
16-08-12, 15:19
Θέλω να αγοράσω λιποδιαλύτη είμαι 17 χρονών πείτε μου ποιο μου προτείνεται για εμένα

ποσα κιλα με τι υψος εισαι αδερφε?

tyler_durden
16-08-12, 15:29
Oλα για πεταμα..η καρνιτινη,αν εισαι ποντικι παιζει να δουλεψει παντως..

Predator1995
17-08-12, 00:16
tolis93 είμαι 69 κιλά και 1,77 στο ύψος

tolis93
17-08-12, 00:18
tolis93 είμαι 69 κιλά και 1,77 στο ύψος

ε ρε συ τι να τα κανεις αυτα π θες?εσυ να βαλεις κιλα θες.παρτα σε μοσχαρι καλυτερα τα λεφτα αυτα κριμα ειναι:);)

Predator1995
17-08-12, 00:24
Να κάψω λίπος θέλω και μετά θα ξεκινήσω όγκο

tolis93
17-08-12, 00:34
Να κάψω λίπος θέλω και μετά θα ξεκινήσω όγκο

μα ρε συ αδερφε με τα κιλα και το υψος σου.τι λιπος να εχεις?ελαχιστο.και καλυτερα να ξεκινησεις μια διατροφη σωστη και ισοθερμιδικη π θα δεις διαφορες(χανεις λιπος βαζεις μυες) παρα να χασεις βαρος.μετα 1ον δεν θα εχεις μυες να δειξεις και 2ον θα σαι ελαχιστα κιλα.... δε το λεω κακοπροεραιτα.απλα ειναι λαθος σκεπτικο δεν σε ωφελει δε συμφερει ειναι πολυ πιο ανθιυγιεινο χρονοβορο κτλπ. ελπιζω μονο να μην εχεις επηρεαστει απο αυτα τα ωραια π ακουγονται δεξια και αριστερα παρε λιποδυαλυτη να γινεις φετες κ τετοια

sofos
17-08-12, 00:42
μη παιρνεις κανενα τζαμπα τα λεφτα σου θα πεταξεις,μαθε να τρως καλα και να γυμναζεσαι σωστα....

Predator1995
17-08-12, 09:35
Φέτος δεν θα έχω πολύ χρόνο για γυμναστική το μόνο που θα κάνω είναι αερόβια γιατί θα πάω σε ομάδα ποδοσφαίρου θα με βοηθήσει αυτή να φύγει λίπος σε συνδυασμό με μια σωστή διατροφή???

tolis93
17-08-12, 10:13
Φέτος δεν θα έχω πολύ χρόνο για γυμναστική το μόνο που θα κάνω είναι αερόβια γιατί θα πάω σε ομάδα ποδοσφαίρου θα με βοηθήσει αυτή να φύγει λίπος σε συνδυασμό με μια σωστή διατροφή???

αν παρεις ενα μονοζυγο για το σπιτι σ κ κανεις καποιες ασκησεις με το σωμα θα δεις διαφορα:thumbup: και λογικα στις εγκαταστασεις ποδοσφαιρου θα χει και οργανα.αλλα με τη μπαλα κ μονο θα αλλαξεις μην ανχωνεσαι

panakos
17-08-12, 10:14
εννοειται φιλε οτι το αεροβιο και η διατροφη θα σε βοηθησουν!
ασε τα συμπληρωματα και ξεκινα προετοιμασια με την ομαδα σου!;)

Predator1995
17-08-12, 11:01
Οπότε δεν αγοράζω λιποτροπικά θα αρκεστώ στην αερόβια με το ποδόσφαιρο και στο μονόζυγο που έχω στο σπίτι μου

panakos
17-08-12, 11:29
Οπότε δεν αγοράζω λιποτροπικά θα αρκεστώ στην αερόβια με το ποδόσφαιρο και στο μονόζυγο που έχω στο σπίτι μου

:thumbup::thumbup::thumbup:

Predator1995
17-08-12, 11:59
Ευχαριστώ παιδιά η αλήθεια είναι ότι είχα επηρεαστεί από τις διαφημίσεις αλλά εντάξει με υπομονή όλα γίνονται

Plus`
18-08-12, 16:07
Γεια σας.

Θα ήθελα να μου πείτε έναν καλο λιποδιαλύτη με δικες σας εμπειριες και απο πια ηληκεία μπορει κανεις να παρει?

s0k0s
18-08-12, 16:26
Εδω ρωτας για τα συμπληρωματα.
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?22571-%CE%A4%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1

Οπου υπηρχαν καποιοι χρηστες που σου αναφεραν και για λιποδιαλυτη.
π.χ.


Syntrax Matrix
Dymatize Elite Fusion 7
Και οι δυο πρωτείνες πολύ καλές και ποιοτικές.

Όσο για λιποδιαλύτη
USP Labs Oxyelite pro
Nutrex Lipo6 black ultra concetrate
Animal Cuts
Dymatize Viper

Πανω κατω ιδια θεματα ειναι. Μιας κ σου εδωσαν 1η απαντηση εκει, συνεχισε εκει ;)

Plus`
18-08-12, 18:10
Εντάξει αλλα καποιος μου είπε ότι δεν είναι καλα.

kokolakis
18-08-12, 21:15
τπτ απο αυτα δεν ειναι καλο??

angus young
18-08-12, 21:27
Οι oxyelite και οι animal cuts,πιστευω οτι ειναι πολυ καλοι......

s0k0s
19-08-12, 00:48
Δεν δουλευουν σε ολους το ιδιο.

Και το λιπο6 μια χαρα ειναι.
Και Καρινιτινη ασετιλ με ιοχιμπινη μια χαρα ειναι. Και αμα δεν βρεις ιοχιμπινη τοτε καφεινη, αλλα οχι τοσο καλο..
Παιρνεις δοκιμαζεις κ οτι δουλεψει καλυτερα πανω σου..

Plus`
19-08-12, 01:11
Ποιά Lipo6 να πάρω? Και για ποιες ηληκείες κάνει?

Ηλαπ
19-08-12, 01:19
Ποιά Lipo6 να πάρω? Και για ποιες ηληκείες κάνει?

Εγω στο πα και στο ξαναλεω αρχαριος και μαλιστα στην ηλικια σου δν τον χρειαζετε καθολου τον λιποδιαλυτη....

s0k0s
19-08-12, 01:28
Ποιά Lipo6 να πάρω? Και για ποιες ηληκείες κάνει?

Εκει που λεει διατροφη, αυτα να παρεις :green:

Plus`
19-08-12, 01:48
Ούτε πρωτείνες να πάρω?

Ηλαπ
19-08-12, 01:52
Ούτε πρωτείνες να πάρω?

πρωτεινη αμα δν μπορεις να συμπληρψσεις απο καθαρο φαγητο τα αναγκεα γραμμαρια παρε!

Plus`
19-08-12, 01:59
Γίνετε να πέρνω shake syntrax μετα απο κάθε προπόνηση μια φορα την μέρα ή να πάρω την matrix μια πριν την προπο και μια μετα?

s0k0s
19-08-12, 11:02
Γίνετε να πέρνω shake syntrax μετα απο κάθε προπόνηση μια φορα την μέρα ή να πάρω την matrix μια πριν την προπο και μια μετα?
Γινεται να μην παιρνεις και καθολου.
Γινεται να παρεις και πριν
Γινεται να παρεις και μονο μετα.
Τουλαχιστον τους λογους για το πριν ή μετα τους ξερεις που πρεπει να παρουμε;

Κατσε φαε 2-2μιση ωρες πριν ενα γευμα με υ/α και εισαι οκ. Για μετα παρε συμπληρωμα πρωτεινης, δεν ειναι υποχρεωτικο αλλα θα σε βοηθησει. Αμα στο πρωινο ή βραδυνο βλεπεις οτι παλι δεν συμπληρωνεις την ποσοτητα γρ. που επρεπε να καταναλωσεις παλι συμπληρωσε και εκει το ροφημα πρωτεινης. Δεν ειναι αντιβιοση η πρωτεινη ντε και καλα τοτε κλπ...

Plus`
19-08-12, 12:11
Οκ ευχαριστω ;)

rex31
29-09-12, 16:59
Θέλω να πάρω λιποδιαλύτη να με βοηθήσει στον στόχο μου αλλά ευκαιρία για γυμναστικη εχω μονο σαββατοκυριακo.Οποτε μπορω να λαμβάνω λιποδιαλυτη καθημερινα που η δουλεια μου δεν ειναι καθιστικη αλλα εχει και συνολικα 1μιση - 2 ωρες περπατημα στο 10ωρο?Πριν και μετα την δουλεια δεν εχω κουραγιο για γυμναστικη. :(

beefmeup
29-09-12, 18:52
μην παρεις τπτ φιλε..διαφορα δεν προκειται να δεις εκτος απο την τσεπη σου.
την μονη διαφορα θα στην κανει η προπονηση κ η διατροφη.
αφου με την προπονηση οπως λες μαλλον δεν τα πας καλα,φροντισε να τα πας τουλαχιστον με την διατροφη.

τρωγε οσο μπορεις καθαρα,χωρις να παραμερισεις τελειως την σαβουριτσα,κ να τσεκαρεις τις θερμιδες σου.

billys15
30-09-12, 01:25
Δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα και προσωπικά δεν τα θεωρώ ό,τι καλύτερο, γιατί απ' όσο ξέρω επιταχύνουν το μεταβολισμό, όπως κάνουν και τα σπιντάκια. Απλά είχα την απορία. Ευχαριστώ πάντως, θα κοιτάξω το αντίστοιχο θέμα

Αλλο αυτα που αναφερεις και αλλο ενας τυπικος λιποδιαλυτης.Ο beef παντως απαντησε ειλικρινα,η μονη μεγαλη διαφορα που θα φανει ειναι στην τσεπη.

rex31
30-09-12, 02:28
μην παρεις τπτ φιλε..διαφορα δεν προκειται να δεις εκτος απο την τσεπη σου.
την μονη διαφορα θα στην κανει η προπονηση κ η διατροφη.
αφου με την προπονηση οπως λες μαλλον δεν τα πας καλα,φροντισε να τα πας τουλαχιστον με την διατροφη.

τρωγε οσο μπορεις καθαρα,χωρις να παραμερισεις τελειως την σαβουριτσα,κ να τσεκαρεις τις θερμιδες σου.

Ok ευχαριστω πολυ :thumbup::thumbup::thumbup:

Billys51
18-10-12, 16:44
Παιδια τις καψουλες οπως τις βγαζουμε απο το κουτι ετσι τις παιρνουμε σωστα??Εννοω δν βγαζουμε την ζελατινη κ παιρνουμε μονο την σκονη ετσι?Παιρνουμε κανονικα ολη την καψουλα μαζι με λιγο νερακι για να κατεβει πιο ευκολα σωστα?

Steloukos
18-10-12, 17:44
Παιδια τις καψουλες οπως τις βγαζουμε απο το κουτι ετσι τις παιρνουμε σωστα??Εννοω δν βγαζουμε την ζελατινη κ παιρνουμε μονο την σκονη ετσι?Παιρνουμε κανονικα ολη την καψουλα μαζι με λιγο νερακι για να κατεβει πιο ευκολα σωστα?

Σωστα:thumbup:.

Billys51
18-10-12, 23:35
Σωστα:thumbup:.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου :thumbup:

Mitsen
19-10-12, 20:15
Παιδια τις καψουλες οπως τις βγαζουμε απο το κουτι ετσι τις παιρνουμε σωστα??Εννοω δν βγαζουμε την ζελατινη κ παιρνουμε μονο την σκονη ετσι?Παιρνουμε κανονικα ολη την καψουλα μαζι με λιγο νερακι για να κατεβει πιο ευκολα σωστα?

O ρόλος της ζελατίνης είναι για ευκολότερη λήψη και κατάποση μιας και δεν έρχεται σε επαφή με το στόμα.
Αυτό βοηθάει αφενός την αποφυγή της πικρής γεύσης και αφετέρου διαλύεται απευθείας στο στομάχι (αν και δεν και δεν είναι απαραίτητο το τελευταίο,λες και θα χαθεί ποσότητα στο στόμα..).

Φυσικά αν θες μπορείς να τις ανοίγεις και να καταπίνεις κατευθείαν τη σκόνη με λίγο νερό. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα τεχνικά (είναι θέμα επιλογής, ισα-ισα που θα αποφύγεις και την διάσπαση της ζελατίνης στο στομάχι.)

Mitsen
19-10-12, 20:17
Παρεπιπτόντως, θυμήθηκα ότι έχω μισό κουτί mitotropin από το.. 2010!

λήξανε τον περασμένο Ιούνιο.. το πετάμε ε?:unsure::unsure:

amateur666
19-10-12, 21:43
ναι:eleph:

kriti 1988
04-11-12, 09:24
γεια σας παιδια εχω περιττο λιπος ποιο λιποδιαλυτη μου προτεινετε να παρω?? να σας πω οτι τωρα ξαναξεκιναω και θελω να χασω λιπος...

Billys51
04-11-12, 11:39
γεια σας παιδια εχω περιττο λιπος ποιο λιποδιαλυτη μου προτεινετε να παρω?? να σας πω οτι τωρα ξαναξεκιναω και θελω να χασω λιπος...

Ο καλυτερος λιποδιαλυτης ειναι το τρεξιμο και η σωστη διατροφη

Mikekan
04-11-12, 12:21
Και εγω μακριά θα σου έλεγα, 24 χρόνων είσαι απο ότι καταλαβαίνω, σωστή διατροφη και ΑΕΡΟΒΙΑ!

Steloukos
07-11-12, 20:26
γεια σας παιδια εχω περιττο λιπος ποιο λιποδιαλυτη μου προτεινετε να παρω?? να σας πω οτι τωρα ξαναξεκιναω και θελω να χασω λιπος...

Μπορεις να παρεις συμπληρωμα cla,green tea,carnitin,lecithin και να πινεις και καφε.Γενικα προτιμω να παιρνω 'καθαρα' συμπληρωματα παρα να παιρνω φορμουλες καυσης λιπους που εχουν μεσα 100 πραματα.Επισης για να καψεις λιπος πρεπει 1.να κανεις σωστη διατροφη 2.να κανεις αεροβια 3.να κανεις βαρη για να συντηρησεις την μυικη σου μαζα 4.να παιρνεις τα παραπανω λιποδιαλυτικα προιοντα(ή καποια απο αυτα).

kokolakis
07-11-12, 21:37
κανε το 1 το 2 και το 3 για αρχη..... ο λιποδιαλυτης τωρα σου ειναι αχρηστος....

FITNESS GIRL
15-11-12, 00:45
παιδια να ρωτησω κατι,συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει αλλα εψαξα και δεν βρηκα κατι,μεχρι ποσο διαστημα μπορει να περνει κανεις λιποδιαλυτη?ισχυει οτι καλο ειναι να γινετε ενα off για να δουλεψει καλυτερα?[δεν περνω τη δοσολογια που λεει το κουτι περνω ενα δυο πριν τη προπονηση],αν ναι ποσο διακοπη ενα μηνα πχ?

cuntface
15-11-12, 00:47
παιδια να ρωτησω κατι,συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει αλλα εψαξα και δεν βρηκα κατι,μεχρι ποσο διαστημα μπορει να περνει κανεις λιποδιαλυτη?ισχυει οτι καλο ειναι να γινετε ενα off για να δουλεψει καλυτερα?[δεν περνω τη δοσολογια που λεει το κουτι περνω ενα δυο πριν τη προπονηση],αν ναι ποσο διακοπη ενα μηνα πχ?

συνηθως ειναι 2 με 3 βδομαδες

FITNESS GIRL
15-11-12, 00:51
συνηθως ειναι 2 με 3 βδομαδες

2 με τρεις εβδομαδες το off ενοεις?περνω απο το μαιο περιπου αλλα οχι μεγαλες ποσοτητες

Devil
15-11-12, 01:14
οι 2 με 3 εβδομαδες απο που βγηκαν?

ουτε το σκευασμα γνωριζουμε, ουτε δοσολογια, ουτε ευαισθησια του χρηστη στα στιμς.... κτλ κτλ...?

στοχος ποιος ειναι? απλα για boostαρισμα?

FITNESS GIRL
15-11-12, 01:20
οι 2 με 3 εβδομαδες απο που βγηκαν?

ουτε το σκευασμα γνωριζουμε, ουτε δοσολογια, ουτε ευαισθησια του χρηστη στα στιμς.... κτλ κτλ...?

στοχος ποιος ειναι? απλα για boostαρισμα?

το σκευασμα ειναι αυτη τη στιγμη το staker 2black burn,ξεκινησα απο το μαιο με ενα διουριτικο δεν θυμαμαι μαρκα,μετα με το 7 phernyl stack και τωρα με το βλαψκ περιπου μια εβδομαδα,στοχος ειναι να δειξω πιο κομμενη ειμαι 48 κιλα με 153 υψος δοσολογια περνω λιγη ενα η δυο πριν τη προπονηση

Devil
15-11-12, 01:28
το σκευασμα ειναι αυτη τη στιγμη το staker 2black burn,ξεκινησα απο το μαιο με ενα διουριτικο δεν θυμαμαι μαρκα,μετα με το 7 phernyl stack και τωρα με το βλαψκ περιπου μια εβδομαδα,στοχος ειναι να δειξω πιο κομμενη ειμαι 48 κιλα με 153 υψος δοσολογια περνω λιγη ενα η δυο πριν τη προπονηση

να δειξεις πιο κομμενη δεν υπαρχει..... η' κοβεις οντως δλδ διατροφη και λιποδιαλυτικο κτλ κτλ.... η' απλα το κρατας για boost πριν απο προπονηση...

για το πρωτο.... ανεβαζεις δοσεις σε 3-4cps καθε μερα και μετα οφφ... πχ... 2 πρωι 2 πριν απο προπονηση...

για το δευτερο οφφ μια εβδομαδα και κρατας 2cps στις μερες με προπονηση... η' στις μερες με δυσκολη προπονηση κτλ...

FITNESS GIRL
15-11-12, 01:34
να δειξεις πιο κομμενη δεν υπαρχει..... η' κοβεις οντως δλδ διατροφη και λιποδιαλυτικο κτλ κτλ.... η' απλα το κρατας για boost πριν απο προπονηση...

για το πρωτο.... ανεβαζεις δοσεις σε 3-4cps καθε μερα και μετα οφφ... πχ... 2 πρωι 2 πριν απο προπονηση...

για το δευτερο οφφ μια εβδομαδα και κρατας 2cps στις μερες με προπονηση... η' στις μερες με δυσκολη προπονηση κτλ...

μαλλιστα αρα πρεπει να αυξησω τη δοση[διατροφη κανω καλη],απλα περνω τοσο λιγη δοση γιατι ακουω διαφορα σχολια οτι επειδη περνω πολυ καιρο θα παθω κατι κακο και διαφορα τετοια:shock:,τωρα μου προτεινεις να κανω οφ η να αυξυσω απο τωρα τη δοση και να κανω οφ σε κανενα μηνα?

Devil
15-11-12, 01:37
μαλλιστα αρα πρεπει να αυξησω τη δοση[διατροφη κανω καλη],απλα περνω τοσο λιγη δοση γιατι ακουω διαφορα σχολια οτι επειδη περνω πολυ καιρο θα παθω κατι κακο και διαφορα τετοια:shock:,τωρα μου προτεινεις να κανω οφ η να αυξυσω απο τωρα τη δοση και να κανω οφ σε κανενα μηνα?

κανε ενα οφφ μια εβδομαδα το πολυ.... και ανεβασε τη δοση σταδιακα την επομενη....

FITNESS GIRL
15-11-12, 01:40
κανε ενα οφφ μια εβδομαδα το πολυ.... και ανεβασε τη δοση σταδιακα την επομενη....

σε ευχαριστω πολυ με ξεαγχωσες :) τοσα που ακουω στο γυμναστηριο ειχα φοβηθει μεχρι οτι θα με στειλει μου ειπαν επειδη περνω απο το μαιο οτι θελει λεει ο καθενας:(:(

Devil
15-11-12, 01:50
σε ευχαριστω πολυ με ξεαγχωσες :) τοσα που ακουω στο γυμναστηριο ειχα φοβηθει μεχρι οτι θα με στειλει μου ειπαν επειδη περνω απο το μαιο οτι θελει λεει ο καθενας:(:(

τιποτα... ;)

οι περισσοτεροι παπαγαλιζουν αυτα που εχουν ακουσει απο αλλους και 9 στις 10 φορες τα μεταφερουν και λαθος...

FITNESS GIRL
15-11-12, 01:54
τιποτα... ;)

οι περισσοτεροι παπαγαλιζουν αυτα που εχουν ακουσει απο αλλους και 9 στις 10 φορες τα μεταφερουν και λαθος...

εγινε,θα κανω αυτο που μου ειπες θα συνεχισω και τη καλη διατροφη και την προπονηση και αναμενουμε αποτελεσματα ελπιζω να τα καταφερω,να σαι καλα:)

Predator1995
22-11-12, 01:24
για την καύση του λίπους ποιο λιποτροπικό από αυτά μου προτείνεται να αγοράσω???

http://xtr.gr/lipotropika/672

http://xtr.gr/lipotropika/12178

http://xtr.gr/lipotropika/664

http://xtr.gr/lipotropika/11596

εγώ είμαι ανάμεσα στο τελευταίο και το πρώτο αν και ακριβό το πρώτο θα αξίζει!!! τι λέτε??

Predator1995
22-11-12, 01:38
ειναι και τα τρια όπως ειπε και πιο πάνω ο τολης ανόμοια προιόντα , δες ακριβως τι προιόν θέλεις να αγοράσεις και ξανασκέψο ;)

Θέλω ένα λιποτροπικό που σε συνδυασμό με την αερόβια που κάνω να κάψω το λίπος που έχω

sobral
22-11-12, 03:13
για την καύση του λίπους ποιο λιποτροπικό από αυτά μου προτείνεται να αγοράσω???

http://xtr.gr/lipotropika/672

http://xtr.gr/lipotropika/12178

http://xtr.gr/lipotropika/664

http://xtr.gr/lipotropika/11596

εγώ είμαι ανάμεσα στο τελευταίο και το πρώτο αν και ακριβό το πρώτο θα αξίζει!!! τι λέτε??

το πρώτο δεν υπάρχει πουθενά πλέον έχει κοπεί η κυκλοφορία του (το λινκ που έχεις είναι πολύ παλιό)
το δεύτερο μούφα
το τρίτο μέτριο αλλά από αυτά που έχεις ποστάρει το καλύτερο
το τελευταίο ούτε καν λιποδιαλύτη δεν θα το λεγα, καρνιτίνες είναι βασικά...

SHRED
22-11-12, 03:23
Παιδιά τι έχετε να πείτε για Αυτό? (http://www.consumersinn.com/grm1/) Το ανακάλυψα τυχαία σήμερα

liveris
22-11-12, 09:39
Παιδιά τι έχετε να πείτε για Αυτό? (http://www.consumersinn.com/grm1/) Το ανακάλυψα τυχαία σήμερα

την πεμπτη εβδομαδα εχεις εξαφανιστει...! καλα πως ειναι δυνατον να πιστευεται αυτες τις π@π@ριες!!:unsure:

cuntface
23-11-12, 20:23
ο πορτογαλος ξεκινησε να πουλαει mitotropin καλα αυτα δν ειχανε εξαφανηστη που τα βρηκε και ειναι και σε πολυ καλη τιμη

liveris
23-11-12, 20:50
ο πορτογαλος ξεκινησε να πουλαει mitotropin καλα αυτα δν ειχανε εξαφανηστη που τα βρηκε και ειναι και σε πολυ καλη τιμη

κ super pump 250..!!

beefmeup
23-11-12, 20:56
leftovers ειναι..οποιος προλαβει.
να τσεκαρετε τις ημερομηνεις ληξης,μιας κ ολα αυτα εχουν αποσυρθει μηνες πισω..
κ ειδικα το νοβαντεξ,που εχει σταματησει κανα χρονο και..

oblivion
24-11-12, 00:27
καλησπερα παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια προσπαθω να φτιαξω τους κοιλιακους μ εδω και πολλους μηνες αλλα ματαια.. δεν γινεται τπτ ..ενς ειμαι ''κομενος'' σε ολο το σωμα και οι κοιλακοι μ οι κατω ειναι πολλοι καλοι και οι πανω.. αλλα στο σημειο του αφαλου το λιπος-νερο δε φευγει με τπτ ομως..οσο αεροβιο και αν βαλω και μ φουλ διατροφη.. ειμαι 1.92 και ειμαι περιπου στ 90 κιλα.. με 5-6 φορες προπονηση τ βδομαδα και πολυ αεροβιο.. απο συμπληρωματα μια καθαρη πρωτειηνη αμινοξεα καρνιτινη cla και καποιους λιποδιαλυτες.. αλλα τπτ.. θελω να μου προτεινεται καποιο δυνατο προιον.. καποια στιγμη πιο παλια ειχα χρισιμοποιησει τοπικους λιποδιαλυτες.. οι οποιοι εκαναν πολυ καλη δουλεια..αλλα με κοστος.. υπαρχει κατι τοπικο??? ι εστω καποιος δυνατος λιποδιαλυτης??? ευχαριστω

Mikekan
24-11-12, 08:53
καλησπερα παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια προσπαθω να φτιαξω τους κοιλιακους μ εδω και πολλους μηνες αλλα ματαια.. δεν γινεται τπτ ..ενς ειμαι ''κομενος'' σε ολο το σωμα και οι κοιλακοι μ οι κατω ειναι πολλοι καλοι και οι πανω.. αλλα στο σημειο του αφαλου το λιπος-νερο δε φευγει με τπτ ομως..οσο αεροβιο και αν βαλω και μ φουλ διατροφη.. ειμαι 1.92 και ειμαι περιπου στ 90 κιλα.. με 5-6 φορες προπονηση τ βδομαδα και πολυ αεροβιο.. απο συμπληρωματα μια καθαρη πρωτειηνη αμινοξεα καρνιτινη cla και καποιους λιποδιαλυτες.. αλλα τπτ.. θελω να μου προτεινεται καποιο δυνατο προιον.. καποια στιγμη πιο παλια ειχα χρισιμοποιησει τοπικους λιποδιαλυτες.. οι οποιοι εκαναν πολυ καλη δουλεια..αλλα με κοστος.. υπαρχει κατι τοπικο??? ι εστω καποιος δυνατος λιποδιαλυτης??? ευχαριστω

Υπάρχουν κάποιες κρέμες συσφιξης δέρματος με καφεΐνη κτλ, δεν ξέρω κατα ποσο όμως κάνουν κάτι. Μπορείς να τις βρεις στον Πορτογάλο.

oblivion
24-11-12, 10:24
κατι εχω ακουσει κ για αυτες αλλα δεν μ πολυπειθουν.. θελω κατι το οποιο να βγαλει το επιμονο λιπος γτ δε βγαζω ακρη με τπτ.. με τη διατροφη γινεται τπτ ουτε με λιποδιαλυτες.. πορτογαλο ?? τι εννοεις ?? βσκ ειμαι καινουργιος εδω .:)

Mikekan
24-11-12, 12:56
Δεν υπαρχει κάτι άλλο φίλε μου! Αερόβια και διατροφη! Σου πρότεινα την κρεμουλα επειδη μιλάς για πολυ λίγο και πολυ τοπικό λίπος! Υπομονη και θα φύγει!

oblivion
24-11-12, 13:50
ευχαριστω για τη βοηθεια φιλος.. ξερει κανεις αν γινεται τηλεφωνικη παραγγελια ?? μαλλον δυσκολο αλλα ξερει κανεις.?? γιατι εδω που βρισκομαι μαλλον δυσκολα θα βγαλω ακρη με τα ταχυδρομια

Philippo$
28-11-12, 16:52
Καλησπερα παιδια!!!

Ελπιζω να postarw στο καταλληλο forum....

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.
Ποια πρεπει να ειναι η χρονικη αποσταση ληψης συμπληρωματος λυποδυαλιτη μεταξυ τους??

panakos
28-11-12, 21:13
αν και το το θεμα θα μεταφερθει περιπου ενας μηνας ειναι ενα καλο διαστημα αποχης!

oblivion
03-12-12, 15:40
Kαλησπερα παιδια ελπιζω να ποσταρω στο σωστο τοπικ... θα ηθελα να μ βοηθησει καποιος οσο αφορα τη παραγκελια καποιου λιποδιαλυτη.. ψαχνω η το mitotropin gaspari nutrintion η sida california απο CNP.. ξερω οτι εχει απαγορευτει στη ελλαδα γ διαφορους λογους :P υπαρχει καποιος που ν ξερει καποιο site ??απ εξωτερικο ι οπουδηποτε θα μπορουσα να το βρω ?? ευχαριστω !!!

panakos
03-12-12, 15:54
το μιτοτροπιν εχει σταματησει γενικα να βγαινει οποτε ουτε εξετερικο παιζει!!
αρα ψαξε για τον δευτερο που θα τον βρεις πιο ευκολα!:toast:

oblivion
03-12-12, 16:02
ολο και καπου θα υπαρχει η απλα θα του αλλαξαν ονομα :P ουτε το sida το βρισκω γ αυτο ρωταω μηπως εχετε υποψιν σας κανα site :P

panakos
03-12-12, 16:03
βγηκε ενα αλλο σαν αντικατασταση του μιτοτροπιν..
δεν θυμαμαι πως το λενε!

oblivion
03-12-12, 16:49
αν το ξερει καποιος ας στειλει μνμ!! παννακο ευχαριστω!!

sobral
03-12-12, 18:54
ο δήθεν αντικαταστάτης του το phenorex http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12995-Phenorex-(Gaspari-Nutrition) σταμάτησε και αυτός την κυκλοφορία του. Το γιατί...ρωτήστε τον Gaspari. Μετά έβγαλε το detonate http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?22726-Detonate-(Gaspari-Nutrition) μάπα απ ότι λένε. Δουλειά δεν έχει και κάθε τόσο σταματάει μερικά προϊόντα και βγάζει άλλα....σαν τα test booster κάθε μήνα κι άλλο...:unsure:

oblivion
03-12-12, 21:16
ευχαριστω φιλος!!! βσκ εψαξα απο δω απο κει ..δεν εβγαλα ακρη τλκ βρικα κατι 'stacker' εε τους ψωνησα :P κ βλεπουμε :P

IRINE G7
08-12-12, 22:06
Μια ερώτηση: λιποδιαλύτες/λιποτροπικά του στυλ κετόνες Raspberry που προωθεί ο Dr.Oz και άλλα παρεμφερή προϊόντα όπως οι κάψουλες Acai Berry και CLA είναι ποιοτικά προϊόντα; Μήπως είναι επιβλαβή; Πάντως δεν παράγονται από εταιρείες που απευθύνονται σε αθλητές, ενώ διατίθενται από την εταιρεία evolution slimming, την οποία και ακούω πρώτη φορά. Βρήκα πριν καιρό ένα άρθρο από Έλληνα δημοσιογράφο που "αποκάλυπτε" ότι το μυστικό πολλών διάσημων ανδρών είναι προϊόντα σαν το Raspberry Ketone Plus. Ακόμη κι αν είναι μούφα, τα σχόλια διαφόρων Ελλήνων που το χρησιμοποιούν δείχνουν ότι κάνει καλή δουλειά - εννοείται σε συνδυασμό με καλή και σωστή διατροφή, και γυμναστική. Αληθεύει ότι οι φυσικοί λιποδιαλύτες στην αρχή αποτοξινώνουν τον οργανισμό ή απλώς διευκολύνουν την καύση του λίπους;

beefmeup
09-12-12, 18:56
ριξε μια ματια..

RAZdiponectin (Controlled Labs) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20469-RAZdiponectin-(Controlled-Labs))
Raspberry Ketones (Anabolic Innovations) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17573-Raspberry-Ketones-(Anabolic-Innovations))

IRINE G7
10-12-12, 16:11
ριξε μια ματια..

RAZdiponectin (Controlled Labs) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20469-RAZdiponectin-(Controlled-Labs))
Raspberry Ketones (Anabolic Innovations) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17573-Raspberry-Ketones-(Anabolic-Innovations))

Μα δεν έχουν γίνει καν έρευνες σε ανθρώπους.

beefmeup
10-12-12, 16:23
το ξερω,αφου εγω το εγραψα στα θεματα αυτα..:green:

IRINE G7
13-12-12, 00:55
το ξερω,αφου εγω το εγραψα στα θεματα αυτα..:green:

Ναι, το διάβασα. Γιατί να εμπιστευτώ ένα τέτοιο προϊόν; Καλύτερα να πάρω τις σμεουροκετόνες του Dr.Oz, αλλά αφού ρωτήσω πρώτα το γιατρό μου.

beefmeup
13-12-12, 11:56
τα ιδια πραγματα ειναι αυτα που λες,με αυτα που σου ποσταρα..

IRINE G7
18-12-12, 01:23
Πώς μπορούμε να διαπιστώσουμε αν ένα λιποτροπικό/λιποδιαλυτικό προϊόν που παράγεται από μια εταιρεία αθλητικών συμπληρωμάτων είναι το ίδιο ποιοτικό και αποτελεσματικό (και ασφαλές) με ένα αντίστοιχο μιας οποιασδήποτε άλλης εταιρείας, πχ προϊόντων αδυνατίσματος, ομορφιάς κοκ; Αυτό μού θυμίζει την περίπτωση των βιταμινών, όπου η ποιότητα είναι πάνω κάτω η ίδια, αλλά η διαφορά έγκειται κυρίως στην τιμή (πρβ.τις βιταμίνες εταιρειών όπως Κορρές και αθλητικών συμπληρωμάτων). Μήπως η διαφορά στα λιποτροπικά/λιποδιαλυτικά ουσιαστικά έχει να κάνει με το όνομα της εταιρείας και την τιμή του προϊόντος;

Devil
27-12-12, 18:43
]Πώς μπορούμε να διαπιστώσουμε αν ένα λιποτροπικό/λιποδιαλυτικό προϊόν που παράγεται από μια εταιρεία αθλητικών συμπληρωμάτων είναι το ίδιο ποιοτικό και αποτελεσματικό (και ασφαλές) με ένα αντίστοιχο μιας οποιασδήποτε άλλης εταιρείας,[/COLOR] πχ προϊόντων αδυνατίσματος, ομορφιάς κοκ; Αυτό μού θυμίζει την περίπτωση των βιταμινών, όπου η ποιότητα είναι πάνω κάτω η ίδια, αλλά η διαφορά έγκειται κυρίως στην τιμή (πρβ.τις βιταμίνες εταιρειών όπως Κορρές και αθλητικών συμπληρωμάτων). Μήπως η διαφορά στα λιποτροπικά/λιποδιαλυτικά ουσιαστικά έχει να κάνει με το όνομα της εταιρείας και την τιμή του προϊόντος;

αυτο με τα κοκκινα δεν το επιασα.....

εχουν διαφορα τα προιοντα.... διαφορετικα συστατικα.... διαφορετικες ποσοτητες συστατικων.... κτλ κτλ...

ουσιαστικα αυτο που κανουμε στα ρεβιου πχ στην ενοτητα των συμπληρωματων ειναι να σχολιαζουμε για το πως φαινεται το προιον στα χαρτια.... δλδ αν τα συστατικα του ειναι οκ, μαπα, ασφαλη κτλ κτλ..... και μετα οι ποσοτητες αν ειναι ενταξη κτλ κτλ...

η ποιοτητα που λες ειναι κυριως αναλογα με την εταιρια.... δυσκολα βγαζεις ακρη εκει... υπαρχουν εταιριες που ειναι οκ... υπαρχουν αλλες που παιζουν κομπινες.....

σε αυτο με bold.... τιμη και εταιρια πανε μαι σιγουρα.... αλλα απο εκει και περα παιζουν μεγαλο ρολο και τα συστατικα που εχει μεσα....
πχ ενα προιον απλο με βαση την καφεινη θα ειναι πολυ πιο φτηνο απο ενα αλλο που εχει yohimbine, καφεινη και dmaa....

moumia
01-02-13, 14:03
Θα ήθελα να ρωτήσω αυτή η καρνητίνη της WARRIORLA http://xtr.gr/lipotropika/676/L-CARNITINE_LIQUID_1000ml_%28WARRIORLAB%29.htm


Αξίζει τίποτα ;
ή μήπως είναι μούφα και δώσω τσάμπα 30 ευρώ αν ξέρει κάνεις ας μου πει ;
ευχαριστω:)

beefmeup
01-02-13, 17:12
δεν συμφαιρει απο αναλογια τιμης/δοσεων..
υπαρχουν κ φτηνοτερες κ σε καλυτερη μορφη..alcar ας πουμε.
κ να παρεις σε σκονη καλυτερα..περισοτερο προιον,λιγοτερα λεφτα.

NeosStoA8lima
02-02-13, 01:26
γεια σας ειμαι καινούργιος στον άθλημα του bodybuilding και θα ήθελα να μαθω οσο περισσοτερα γινετε για τους λιποδιαλύτες
το πως χρησιμοποιούνται τι δουλεία κανουν στο σώμα και τις επιπτώσεις που εχουν και αν εχετε να μου προτείνετε καποιον καλο
για αρχή στο γυμναστήριο μου πρότειναν αυτον

***Δεν επιτρέπονται links ηλεκτρονικών καταστημάτων,πλην των χορηγών. http://forum.bodybuilding.gr/images/smilies/bodybuilding.gr.gif Team ***

Nikolas_mk2
02-02-13, 01:34
Καλωσηρθες καταρχας,πολύ κακό για το τίποτα πλεον οι λιποδιαλυτες-60 σελιδες θεμα υπαρχει,ορεξη να 'χεις να διαβαζεις.... http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8523-%CE%9B%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%82&highlight=%CE%9B%CE%99%CE%A0%CE%9F%CE%94%CE%99%CE%91%CE%9B%CE%A5%CE%A4%CE%95%CF%82 :welcome:

Svatz
12-02-13, 04:51
Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα να σας ρωτησω επειδη δεν ειμαι πολυ σχετικος αν γινεται να παιρνω λιποδιαλυτες ενω ειμαι σε περιδο ογκου.Δεν ειμαι σε προχωρημενο επιπεδο.Τους τελευταιους μηνες ξεκινισα πιο εντατικα το γυμναστηριο.Το προβλημα ειναι το εξης οτι επειδη σταματησα για 1-2 μηνες τη γυμναστικη εκανα κοιλια,ενω το υπολοιπο σωμα εχει μεινει σε χαμηλα επιπεδα μυων και λιπους.Επομενως το ζητημα μου ειναι αν πρεπει να παρω κανενα λιποδιαλυτη για να βοηθησω την καυση του λιπους στη κοιλια ενω ξαναμπαινω σε προγραμμα ογκου.Ειμαι 1,90 και 93 κιλα.Αν γνωριζετε καποιο καλο προιον πειτε μου το εδω η στειλτε το μου σε pm.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

panakos
12-02-13, 11:37
καλημερα φιλε!!
διατροφη κανεις?αν δεν κανεις μην παιρνεις κατι χαμενα χρηαμτα ειναι!
κανε διατροφη και αεροβιο και θα φυγουν ολα!:toast:
ασε τους λιποδιαλυτες για μετα για οταν κολλησεις σε καποια φαση και χρειαστεις το κατι παραπανω...γνωμη μου παντα και καλοπροεραιτα στο λεω;)

Reduck
13-02-13, 02:02
Καλησπερα παιδια..Θελω να χασω 10-15 κιλα και ηδη κανω διατροφη και γενικα προσεχω τι τρωω.Ηθελα να σας ρωτησω αν μπορω να παιρνω λιποδιαλυτη την ωρα της αεροβιας η στα βαρη για ταχυτερα αποτελεσματα..ευχαριστω!!

Andreas C.
13-02-13, 10:36
Φίλε υπάρχει θέμα πιο πάνω με τους λιποδιαλυτές :thumbup:

Αφιέρωσε λίγη ώρα να πάρεις μια γεύση τι ακριβώς είναι :toast:

Mikekan
13-02-13, 10:37
ύψος/βάρος/διατροφή/άσκηση?

leon04
26-02-13, 12:37
Βλέπω οτι κυκλοφορούν διάφοροι λιποδιαλύτες πχ phen375 οι οποίοι υπάρχουν μόνο στο ίντερνετ. Γιατί δεν υπάρχουν στα φαρμακεία; Μήπως δεν έχουν πάρει έγκριση απο τον ιατρικό-φαρμακευτικό σύλλογο;
Εμπιστεύεστε προϊόντα που δεν έχουν πάρει έγκριση;

Και μια δεύτερη ερώτηση.
Ποιον θεωρείτε τον καλύτερο λιποδιαλύτη; Είχα πάρει το Lipotox και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου.

vassilis14
15-03-13, 12:24
mitotropin, τελος.

καταργήθηκε

ionos1
20-03-13, 14:23
Και μια δεύτερη ερώτηση.
Ποιον θεωρείτε τον καλύτερο λιποδιαλύτη; Είχα πάρει το Lipotox και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου.

κανενας εγω προσωπικα εχω καταληξει οτι ενας λιποδιαλυτης μπορει να σε βοηθησει γυρω στο 5% (στην καλυτερη ) το αλλο 95% ειναι η διατροφη και το αεροβιο κοματι για εμενα παντα!
οσο για το lipotox θα τα κλαις για πολυ ακομα αυτο και αν ειναι απατη!
σχετικα καλα reviews παντως εχω ακουσει απο φιλο για το dymaburn xtreme με rasberry kettones

akspoogy
23-03-13, 00:19
καλησπερα παιδες, χρησιμοποιω Το συμπλήρωμα ακετυλ-L-καρνιτίνης της Xcore
θελω να ρωτησω, θα υπαρχει προβλημα αν το χρησιμοποιω 2 μηνες συνεχομενα?

Mikekan
23-03-13, 01:37
Όχι αλλα στους δυο μήνες κανε ένα μηνα off καλυτερα.