PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για Λιποδιαλύτες



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

dream420
17-08-09, 04:01
Παιδια θα ηθελα σας παρακαλω να πειτε την γνωμη σας οσον αφορα ποιος ειναι καλιτερος λυποδαλυτης αναμεσα σε sida cordifolia και τους γνωστους λιποδαλυτες καφεινης. Γνωριζω οτι ηδη υπαρχουν πολλα threads σχετικα με λιποδιαλυτες αλλα δεν εχω δει καπου να γινετε συγκριση αναμεσα σε αυτα.

bb29
18-08-09, 21:23
Απ' ότι έχω καταλάβει διαβάζοντας σήμερα εδώ, ο καλύτερος λιποδιαλύτης είναι η κουζίνα μας.

flexakis
19-08-09, 11:53
Παιδια θα ηθελα σας παρακαλω να πειτε την γνωμη σας οσον αφορα ποιος ειναι καλιτερος λυποδαλυτης αναμεσα σε sida cordifolia και τους γνωστους λιποδαλυτες καφεινης. Γνωριζω οτι ηδη υπαρχουν πολλα threads σχετικα με λιποδιαλυτες αλλα δεν εχω δει καπου να γινετε συγκριση αναμεσα σε αυτα.
Το SIDA ειναι ο καλυτερος νομιμος λιποδιαλιτης που κυκλοφορει σημερα στην αγορα.
Ειναι παρομοιο με εφεδρινη,δλδ μειωνει την ορεξη,αυξανει τον μεταβολισμο μεσω τις θερμογενεσης,και σου δινει πολυ ενεργεια.
Σου το προτεινω ανεπυφηλακτα αρκει να μην εχεις προβλημα με υπερταση,θυροειδη,και καρδιακα νοσηματα.

Stephany Thes
27-08-09, 21:24
Παιδια θα ηθελα σας παρακαλω να πειτε την γνωμη σας οσον αφορα ποιος ειναι καλιτερος λυποδαλυτης αναμεσα σε sida cordifolia και τους γνωστους λιποδαλυτες καφεινης. Γνωριζω οτι ηδη υπαρχουν πολλα threads σχετικα με λιποδιαλυτες αλλα δεν εχω δει καπου να γινετε συγκριση αναμεσα σε αυτα.
sida cortifolia που μπορούμε να βρούμε..? Από εξωτερικό μόνο η υπάρχει & σε καταστήματα συμπληρωμάτων?

Polyneikos
27-08-09, 22:03
Eγω είχα παρει από CNP,την εταιρία του Dorian Yates,από Ελλάδα.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4471&stc=1&d=1251399967

Stephany Thes
27-08-09, 22:06
Eγω είχα παρει από CNP,την εταιρία του Dorian Yates,από Ελλάδα.
απο Αθήνα? Δουλεψε πάνω σου? Ελεγα να παραγγείλω,γι'αυτό η ερώτηση

manos_
27-08-09, 22:08
mitotropin, τελος.

Polyneikos
27-08-09, 22:38
Εχωντας εικόνα από καμια 15αρια λιποδιαλυτικα προϊοντα,ήταν από τα τοπ 3,θα το συνιστουσα γενικα...Αυτο που προτείνει ο Μανος ,δεν το έχω δοκιμασει...

manos_
27-08-09, 22:50
Εχωντας εικόνα από καμια 15αρια λιποδιαλυτικα προϊοντα,ήταν από τα τοπ 3,θα το συνιστουσα γενικα...Αυτο που προτείνει ο Μανος ,δεν το έχω δοκιμασει...

top 1 being?

Parakelsos
27-08-09, 23:00
Αν και χωρις να πεσει πεινα...δουλεια δεν γινεται...αν θα επρεπε να δωσο καποιο brand name...αυτο θα ηταν mitotropin απο τον gaspari.
Δουλευει...εγγυημενα

dream420
28-08-09, 00:07
Eγω είχα παρει από CNP,την εταιρία του Dorian Yates,από Ελλάδα.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4471&stc=1&d=1251399967

Ναι σε αυτον αναφερομου και εγω αρχικά. Επισης το mitotropin δεν ειναι εφεδρινη ουτε περιεχει παραγωγα της σωστα? Προκειτε για εναν λυποδιαλυτη καφεινης πρασινου τσαγιου καρνιτινης και συμπλεγμα αμινοξεων αν δεν κανω λαθος.

Niiick
28-08-09, 01:50
τι ειπε το mitotropin ρε παιδια? δυναμη?

manos_
28-08-09, 11:42
τι ειπε το mitotropin ρε παιδια? δυναμη?

Αν σκεφτεις οτι εχω βγαλει σε πεντε μερες 27 χιλιομετρα αεροβια εχω χασει 2-2.5 κιλα(πρωινο ζυγισμα βεβαια μετα την αεροβια) απο νερα εχω κανει και πεντε προπονησεις βαρη τα απογευματα απο την δευτερα μεχρι σημερα και παιρνω μονο αυτο και πολυβιταμινες τρωω λιγο γιατι μου εχει κοψει την πεινα ιδρωνω σαν γουρουνι πανω στον διαδρομο ε do the math.Προφανως παιζει ρολο και η θεληση +το placebo που εχω βαλει στο μυαλο μου οτι παιρνω κατι δυνατο αλλα δεν θα αντεχα αν δεν ηταν δυναμη δεν παιζει.

Stephany Thes
28-08-09, 12:51
Εχωντας εικόνα από καμια 15αρια λιποδιαλυτικα προϊοντα,ήταν από τα τοπ 3,θα το συνιστουσα γενικα...Αυτο που προτείνει ο Μανος ,δεν το έχω δοκιμασει...
από πού το παρείγγειλες φίλε Polyneike? Δε γνωρίζω εταιρία του yates στην Θεσσ/νίκη, αλλά & από αλλού να είναι δε με πολυπειράζει

Polyneikos
28-08-09, 13:34
Εγω το είχα παρει από ένα καταστημα στην Νικαια,είχε γενικα την εταιρία του Yates,την CNP.Δεν ξερω που αλλου μπορείς να βρείς στην Ελλάδα..

Niiick
28-08-09, 14:13
Αν σκεφτεις οτι εχω βγαλει σε πεντε μερες 27 χιλιομετρα αεροβια εχω χασει 2-2.5 κιλα(πρωινο ζυγισμα βεβαια μετα την αεροβια) απο νερα εχω κανει και πεντε προπονησεις βαρη τα απογευματα απο την δευτερα μεχρι σημερα και παιρνω μονο αυτο και πολυβιταμινες τρωω λιγο γιατι μου εχει κοψει την πεινα ιδρωνω σαν γουρουνι πανω στον διαδρομο ε do the math.Προφανως παιζει ρολο και η θεληση +το placebo που εχω βαλει στο μυαλο μου οτι παιρνω κατι δυνατο αλλα δεν θα αντεχα αν δεν ηταν δυναμη δεν παιζει.


ωραιος καλη συνεχεια!

The Rock
29-08-09, 00:24
Με βάση ποιες ουσίες επιλέγουμε λιποδιαλυτικά-θερμογενετικά προϊόντα ? Εννοώ ποιες ουσίες είναι ποιο αποτελεσματικές ? Είναι το πράσινο Τσάι και το Guarana κάποιες απο τις τοπ ουσίες πχ ?

dream420
29-08-09, 00:40
Με βάση ποιες ουσίες επιλέγουμε λιποδιαλυτικά-θερμογενετικά προϊόντα ? Εννοώ ποιες ουσίες είναι ποιο αποτελεσματικές ? Είναι το πράσινο Τσάι και το Guarana κάποιες απο τις τοπ ουσίες πχ ?

H top ουσια δεν την αναφερω καν θα θυμοσουν οι mods :D τορα απο τα υπολοιπα θα ελεγα η εφεδρινη τα υπολοιπα κατα την γνωμη μου ειναι λυσεις απελπισιας απο τις εταιριες απο την ημερα που απαγορευθηκε η εφεδρινη γιατι αλλιως παλλιοτερα ολοι οι καλοι λιποδιαλυτες ειχαν εφεδρινη? Αποψη μου παντως αυτη δεν σημαινει οτι τα υπολοιπα δεν κανουν δουλεια απλα η δουλεια που κανουν εχει περισσοτερο να κανει με την ενεργεια που σου προσφερουν και την δικη σου θεληση για προπονηση μετα παρα με την μεγαλη επιδραση που θα εχουν στην παραγωγη νορεπινεφρινης. Καλη και η καφεινη με το πρασινο τσαι αλλα κατα την γνωμη μου eca δαγκωτο :bbbiceps:
Για να μην παρεξηγηθω θελω να πω οτι δεν λεω οτι ειναι αχρηστοι οι λιποδιαλιτες απλα θεωρω οτι πιο πολυ "καινε" την τσεπη μου παρα το λοιπος μου :rolf:

The Rock
29-08-09, 00:49
Προϊόντα με κύριο συστατικό την εφεδρίνη ? Απαγορεύτηκε η εφεδρίνη ? Γιατί ?
eca ? Τι είναι αυτό ?

Για Σύζευγμα Λινολεϊκού Οξέος δεν έχω ακούσει κάτι ιδαίτερο .. βοηθάει ή όχι στην θερμογένεση ? Η Καρνιτίνη ?

dream420
29-08-09, 00:59
Προϊόντα με κύριο συστατικό την εφεδρίνη ? Απαγορεύτηκε η εφεδρίνη ? Γιατί ?
eca ? Τι είναι αυτό ?

Για Σύζευγμα Λινολεϊκού Οξέος δεν έχω ακούσει κάτι ιδαίτερο .. βοηθάει ή όχι στην θερμογένεση ? Η Καρνιτίνη ?

Βλεπω απαντησες αμεσως :) Η καρνιτινη βοηθαει στο να περναει μεγαλιτερη ποσοτητα NADH απο το κυταροπλασμα στα μιτοχονδρια χορις να εχει μεγαλη απωλεια (η κανονικη απολεια ειναι 2.5 ATP για καθε μοριο NADH) τορα ποσο το μειωνει δεν το θυμαμαι και δεν μπορω να βρο τωρα την συγκεκριμενη εργασια. Κυριως θα σε βοηθησει με τα ιδια αποθεματα ενεργειας να αντεξεις περισοτερη προπονηση. Oσο και να φαινετε παραξενο αυτο στην ουσια αυτο κανει η καρνιτινη. Η εφεδρινη απαγορευτηκε πριν περιπου 5-6 χρονια αν θυμαμαι καλα οι λογοι διαφοροι για εμενα τορα ειναι κυριως ********. Απαγορευσαν την μοναδικη ισως ουσια που λοιτουργουσε αψογα σε υγιεις τουλαχιστον ανθρωπους.ΕΚΑ ειναι εφεδρινη καφεινη ασπιρινη σε συγκεκριμενη αναλογια ο καλιτερος λοιποδιαλιτης ever :D

The Rock
29-08-09, 01:04
Έχω κάνει σχετικές έρευνες ... οι περισσότερες ουσίες κάνουνω κατά κύριο λόγο " Εγκεφαλική δουλεία" να το πω τόσο απλά ... δλδ δεν προκαλούν στην ουσία θερμογένεση απλά "ξεγελούν" τα λιποκύταρά μας ...

Άρχισα μόλις να διαβάζω για εφεδρίνη ...ΕΚΑ προϊόντα θεωρούνται νόμιμα ? Εσύ τι χρησιμοποιείς ? Τι προτείνεις ?

dream420
29-08-09, 01:12
Έχω κάνει σχετικές έρευνες ... οι περισσότερες ουσίες κάνουνω κατά κύριο λόγο " Εγκεφαλική δουλεία" να το πω τόσο απλά ... δλδ δεν προκαλούν στην ουσία θερμογένεση απλά "ξεγελούν" τα λιποκύταρά μας ...

Άρχισα μόλις να διαβάζω για εφεδρίνη ...ΕΚΑ προϊόντα θεωρούνται νόμιμα ? Εσύ τι χρησιμοποιείς ? Τι προτείνεις ?

ΕΚΑ πλεον δεν υπαρχουν νομιμα τορα φτιαχνονται ευκολα υπαρχει και σχετικο thread αυτο που εκσιγει για τους λοιποδιαλιτες που λεει πως εφτιαχναν το εκα μετα την απαγορευση του. Δεν σε προτρεπω να το κανεις απλα εφοσον το ειδα σε ηδη υπαρχον thread δεν θεωρησα οτι ειναι κατι κακο να το αναφερω. Για να σου προτεινω κατι πρεπει να ξερω τους στοχους σου και κατα ποσον εχεις προβλημα με το λοιπος η απλα θελεις να "κοψεις".

The Rock
29-08-09, 01:26
18 ετών ,84 18-19% λίπος ,1,86-7 .. θέλω να κατέβω αρχικά στο 8% και μετά στο 6% .. κάνω πάρα πολύ καλή διατροφή λόγο μη χρήσης συμπληρωμάτων διατροφής (ακόμα λόγο κάποιων άλλων προτεραιτήτων ..) δεν παίρνω όλη την υπολογισμένη πρωτεϊνη των 375 γρ. που αρμόζουν για τα κιλά μου .. παίρνω καθημερινά 6 φορές την εβδομάδα απο 260-28 ημερησίως με συγκεκριμένες ποσότητες ανά 2 ώρες 8 φορές κάθε μέρα ..
Ακόμα μεγάλη προσοχή στου υδατάνθρακες αρκετά μειωμένοι στα 30-45 γρ. λόγω της κάποιας μικρής αποχής λόγο "διακοπών"
30-40 γρ. λίπους ημερησίως και αυτά από ελαιόλαδα ή Ω3-Ω6-Ω9 από τις 3 μέρες την εβδομάδα που τρώω ψάρια .. όχι κλεψιές παραμόνο μετρημένες μέσα στο καλοκαίρι σε μια περίοδο μόνο 2 εβδομάδων κα ιχωρίς γυμναστική αλλά και γενικά εδώ και 6 μήνες καθόλου γλυκά και πρόχειρο φαγητό και καθόλου μα καθόλου αλκοόλ ..

Μετά την μείωση του λίπους θέλω να βάλω μυς ΄συγκεκριμένα κιλά .. αλλά τώρα δεν είνα ιη ώρα του .. σε κάλυψα ?

Exci
29-08-09, 01:29
18 ετών ,84 18-19% λίπος , δεν παίρνω όλη την υπολογισμένη πρωτεϊνη των 375 γρ. που αρμόζουν για τα κιλά μου .. παίρνω καθημερινά 6 φορές την εβδομάδα απο 260-28 ημερησίως με συγκεκριμένες ποσότητες ανά 2 ώρες 8 φορές κάθε μέρα ..
wtf? :shock:
Απο που εβγαλες το 375 γρ??

flowin_through
29-08-09, 01:35
wtf? :shock:
Απο που εβγαλες το 375 γρ??
Παρολο που ειμαι υπερ της υπερβολικης ληψης πρωτεΐνων, αυτο παραπαει για τα κιλα σου

dream420
29-08-09, 01:40
18 ετών ,84 18-19% λίπος ,1,86-7 .. θέλω να κατέβω αρχικά στο 8% και μετά στο 6% .. κάνω πάρα πολύ καλή διατροφή λόγο μη χρήσης συμπληρωμάτων διατροφής (ακόμα λόγο κάποιων άλλων προτεραιτήτων ..) δεν παίρνω όλη την υπολογισμένη πρωτεϊνη των 375 γρ. που αρμόζουν για τα κιλά μου .. παίρνω καθημερινά 6 φορές την εβδομάδα απο 260-28 ημερησίως με συγκεκριμένες ποσότητες ανά 2 ώρες 8 φορές κάθε μέρα ..
Ακόμα μεγάλη προσοχή στου υδατάνθρακες αρκετά μειωμένοι στα 30-45 γρ. λόγω της κάποιας μικρής αποχής λόγο "διακοπών"
30-40 γρ. λίπους ημερησίως και αυτά από ελαιόλαδα ή Ω3-Ω6-Ω9 από τις 3 μέρες την εβδομάδα που τρώω ψάρια .. όχι κλεψιές παραμόνο μετρημένες μέσα στο καλοκαίρι σε μια περίοδο μόνο 2 εβδομάδων κα ιχωρίς γυμναστική αλλά και γενικά εδώ και 6 μήνες καθόλου γλυκά και πρόχειρο φαγητό και καθόλου μα καθόλου αλκοόλ ..

Μετά την μείωση του λίπους θέλω να βάλω μυς ΄συγκεκριμένα κιλά .. αλλά τώρα δεν είνα ιη ώρα του .. σε κάλυψα ?

Εν μερει . Τα 45 γραμμαρια υδατανθρακα ειναι λιγα παντως. Αυτο το λεω για την υγεια σου που πιστευω σε ενδιαφερει. Κατα την γνωμη μου κανε μια διατροφη με 100 γρ υδατανθρακα την μερα και παρε ενα λοιποδιαλυτη της επιλογης σου αν θες μπορω να σου προτεινω μερικους σε pm αλλα για να χασεις τοσο λοιπος και να φτασεις στο 6% θελει πολυ καλη διατροφη κυριως. Αν θες να κοψεις απο καπου εγω θα το εκανα στο λοιπος στα 20 γρ μου φενεται οκ

The Rock
29-08-09, 01:43
Από μια έρευνα πηγές δεν θυμάμαι αλλά έχω την αίσθηση ότι το ίδιο πρότεινε στο Secrets OF The Pros o Milos Sarcev ...

Τεσπα 1,5 γρ. ανά σωματική λίβρα για αθλητές
2 γρ ανά σωματική λίβρα για ΒΒς

;):bbbiceps:

Exci
29-08-09, 01:46
Από μια έρευνα πηγές δεν θυμάμαι αλλά έχω την αίσθηση ότι το ίδιο πρότεινε στο Secrets OF The Pros o Milos Sarcev ...

Τεσπα 1,5 γρ. ανά σωματική λίβρα για αθλητές
2 γρ ανά σωματική λίβρα για ΒΒς

;):bbbiceps:
Τοο much. Aκομα και αν μετρουσες μονο την αλιπη μαζα, χ4 νομιζω ειναι πολυ.

flowin_through
29-08-09, 01:46
Τεσπα 1,5 γρ. ανά σωματική λίβρα για αθλητές
2 γρ ανά σωματική λίβρα για ΒΒς

;):bbbiceps:

Θα μου εξηγησεις τη διαφορα?

The Rock
29-08-09, 01:47
Εν μερει . Τα 45 γραμμαρια υδατανθρακα ειναι λιγα παντως. Αυτο το λεω για την υγεια σου που πιστευω σε ενδιαφερει. Κατα την γνωμη μου κανε μια διατροφη με 100 γρ υδατανθρακα την μερα και παρε ενα λοιποδιαλυτη της επιλογης σου αν θες μπορω να σου προτεινω μερικους σε pm αλλα για να χασεις τοσο λοιπος και να φτασεις στο 6% θελει πολυ καλη διατροφη κυριως. Αν θες να κοψεις απο καπου εγω θα το εκανα στο λοιπος στα 20 γρ μου φενεται οκ
Δεν κατάλαβες αγαπητέ μάλλον ... γύρω στα 100-150 κάνω απλά έιμαι εδώ και λίγες εμδοβάδες χωρίς έντονη για να μην πω μηδαμινή σωματική δραστηριότητα .. έτσι δεν παίρνς ενέργεια εφόσον δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω παραμόνο στον καναπέ ... γτ πολύ απλά θα πάει καρφί στα λιποκύταρα .. Στείλε μήνυμα φίλε και σε παρένθεση αν θες τις κύριες ουσίες δράσης ...)

Το παλεύω πάρα πολύ με τη νδιατροφή .. δεν λέω έχω ένα κάποιο μέλλον το χω μέχρι εκεί αλλά σοβαρά το παλεύω πάρα πολύ ...

Κοίτα το λίπος δεν μπορώ να το κόψω γιατί ήδη βρίσκεται μέσα στο ψαράκι .. τρώω λιπαρά ψάρια και στο μαγίρεμα φροντίζω να μην χρησιμοποιώ ελαιόλαδο γιατί δεν χρειάζεται ..

The Rock
29-08-09, 01:49
Θα μου εξηγησεις τη διαφορα?
Όχι .. όπως τα διάβασα στα λέω τι να σου εξηγήσω ...
Η πρωτεϊνη είναι πηγή ζωής ... από πρωτεϊνη+αμινοξέα είναι δομημένο το μυοσκελετικό μας σύστημα ... δεν έχω να πω κάτι παραπάνω ... τώρα που κολλάς αγαπητέ ?

flowin_through
29-08-09, 01:51
Όχι .. όπως τα διάβασα στα λέω τι να σου εξηγήσω ...
Η πρωτεϊνη είναι πηγή ζωής ... από πρωτεϊνη+αμινοξέα είναι δομημένο το μυοσκελετικό μας σύστημα ... δεν έχω να πω κάτι παραπάνω ... τώρα που κολλάς αγαπητέ ?
Μαλλον δεν προσεξες τα bold.
Τεσπα, αστο γιατι ειμαστε off topic.

The Rock
29-08-09, 02:00
Μαλλον δεν προσεξες τα bold.
Τεσπα, αστο γιατι ειμαστε off topic.
Την πρόσεξα ... αλλά τι να σου πω ..

Αθλητές όποιουδήποτε άλλου αθλήματος πρέπει να παίρνου τόσο ... σύμφωνα με αυτό τον τύπο .. οι αθλητές του ΒΒ δομούν το σώμα τους .. λογικά δεν είνα ινα χρειάζονται και παραπάνω ? Ελπίζω να κατάλαβες ..

Polyneikos
29-08-09, 17:30
top 1 being?

Aπό τους εμπορικους λιποδιαλυτες ,μακραν το Stack II της Mdouble you ,με εφεδρίνη όμως,δεν κυκλοφορουν πια,αλλά ήταν αρκετά δυνατοί,καναν πολύ δουλεια,ακομα και σε επίπεδα ενεργειας ήταν φανταστικοι....όπως καταλαβένετε η εφε ήταν που έκανε την διαφορα σε συγκριση με τους τωρινους εμπορικους...
Πίναν και μερικοι συμπαίκτες μου στην ποδοσφαιρικη ομάδα για να τους βγαινει ευκολα η προετοιμασία,δεν είχαν πρόβλημα λίπους αλλά τους τσίτωνε και βγαζαν εύκοαλ την προπονηση και αυτό τους άρεσε,εγω εκεινη την περίοδο πηγαινα γυμναστηριο και μετα από 1,5 ώρα έκανα καθημερινη προετοιμασία σε ομαδα ποδοσφαίρου(ερασιτεχνικη).

The Rock
02-09-09, 16:33
Alfalfa,Kelp,Ginseng,Sarsaparilla,Saw Palmetto,Goggul,Lecithin,Licorice Root,Sesamin Oil . Έχει κάποιο βότανο από αυτά λιποδιαλυτικές - θερμογενετικές ιδιότητες εκτός από τονοτικές-διεγερτικές ? Έχω ψάξει και έχω διαβάσει γαι όλα αυτά αλλά δεν έχω βρει παρόλα αυτά πολλά άρθρα-έρευνες στα ελληνικά(γιατί ιατρικοί όροι και τέτοια έχουν κάποια δυσκολία όσο καλός και να σαι..) .
Αν έχετε να παραθέσετε κάποια σχετική έρευνα το παραμικρό έστω κα το εκτιμούσα ...κατά προτίμηση στα ελληνικά !:green::green::green:
Ευχαριστώ !

Bane
02-09-09, 20:13
Alfalfa,Kelp,Ginseng,Sarsaparilla,Saw Palmetto,Goggul,Lecithin,Licorice Root,Sesamin Oil . Έχει κάποιο βότανο από αυτά λιποδιαλυτικές - θερμογενετικές ιδιότητες εκτός από τονοτικές-διεγερτικές ? Έχω ψάξει και έχω διαβάσει γαι όλα αυτά αλλά δεν έχω βρει παρόλα αυτά πολλά άρθρα-έρευνες στα ελληνικά(γιατί ιατρικοί όροι και τέτοια έχουν κάποια δυσκολία όσο καλός και να σαι..) .
Αν έχετε να παραθέσετε κάποια σχετική έρευνα το παραμικρό έστω κα το εκτιμούσα ...κατά προτίμηση στα ελληνικά !:green::green::green:
Ευχαριστώ !

]Alfalfa, Όχι
Kelp, Όχι εκτός και αν πάσχεις από υποθεορηδισμό συνδεόμενο με έλλειψη ιωδίου
Ginseng, όχι
Sarsaparilla, όχι
Saw Palmetto,όχι
Goggul ΟΧΙ-stay away
,Lecithin οχι
,Licorice Root,ΟΧΙ-stay away
Sesamin Oil ναι

flexakis
02-09-09, 20:18
Alfalfa,Kelp,Ginseng,Sarsaparilla,Saw Palmetto,Goggul,Lecithin,Licorice Root,Sesamin Oil . Έχει κάποιο βότανο από αυτά λιποδιαλυτικές - θερμογενετικές ιδιότητες εκτός από τονοτικές-διεγερτικές ? Έχω ψάξει και έχω διαβάσει γαι όλα αυτά αλλά δεν έχω βρει παρόλα αυτά πολλά άρθρα-έρευνες στα ελληνικά(γιατί ιατρικοί όροι και τέτοια έχουν κάποια δυσκολία όσο καλός και να σαι..) .
Αν έχετε να παραθέσετε κάποια σχετική έρευνα το παραμικρό έστω κα το εκτιμούσα ...κατά προτίμηση στα ελληνικά !:green::green::green:
Ευχαριστώ !
Θα σου απαντησω εμπειρικα για μερικα που γνωριζω:lecithin,seasamin oil(σησαμελαιο στα Ελληνικα) βοηθανε εμμεσα στην απωλεια βαρους,το ginseng ειναι μια κινεζικη ριζα που εχει κυριος τονωτικες ιδιοτητες και βοηθαει στην λιμπιντο,to alfa alfa ειναι τονωτικοι σποροι χρησιμοποιονται κυριος στην ομοιοπαθητικη,το saw palmetto ειναι βοτανο που βοηθαει στην καλη λειτουργεια του προστατη, το περνουν κυριος ατομα μεγαλης ηλικιας και ατομα που χρησιμοποιουν στεροιδη γιατι γινεται υπερπλασια προστατη με την χρηση τους και αυτο βοηθαει.
Το Licorice Root χρησιμοποιείται συχνά για την αντιμετώπιση ελκών, για το βήχα και για βρογχικούς σπασμούς. Στην κινέζικη ιατρική θεωρείται επίσης τονωτικό βότανο. Έχει αντιαλλεργικές, αντιφλεγμονώδεις, αντιβακτηριακές και ιδιότητες κατά των ιών.
Το goggul ειναι ινδικο βοτανο που βοηθαει στην υπερταση,στην απωλεια βαρους,στις αρθρωσεις και στο δερμα.
Η Sarsaparilla παράγεται από τη ρίζα του φυτού Smilax officinalis. Ως ομοιοπαθητικό φάρμακο σχετίζεται έντονα με το ουροποιητικό σύστημα, και το δέρμα.
Aυτα τα ολιγα,ελπιζω να πηρες μια ιδεα.

flexakis
02-09-09, 20:30
]Alfalfa, Όχι
Kelp, Όχι εκτός και αν πάσχεις από υποθεορηδισμό συνδεόμενο με έλλειψη ιωδίου
Ginseng, όχι
Sarsaparilla, όχι
Saw Palmetto,όχι
Goggul ΟΧΙ-stay away
,Lecithin οχι
,Licorice Root,ΟΧΙ-stay away
Sesamin Oil ναι
Η Λεκιθινη αποτελεί φυσικό γαλακτωματοποιητή που διαλύει τα λίπη. Αποτελεσματικό για κάθε δίαιτα. Αποτρέπει τη συσσώρευση της χοληστερίνης στις αρτηρίες, διευκολύνει την κυκλοφορία.

Bane
02-09-09, 20:54
Αποτελεσματικό για κάθε δίαιτα.

Δεν. Η λεκιθίνη έχει μια πολύ μικρή θετική επίδραση στο λιπιδαιμικό προφίλ αλλά ως εκεί. Τα υπόλοιπα που ακούγονται είναι ιστορίες για να βγάζουν λεφτά εγώ και οι όμοιοι μου(στους φαρμακοποιούς αναφέρομαι)

Bane
02-09-09, 21:12
Η Λεκιθινη αποτελεί φυσικό γαλακτωματοποιητή που διαλύει τα λίπη.

Τα "διαλύει"(γαλακτωματοποιεί είναι ο σωστός όρος) στο έντερο επιτρέποντας την καλύτερη απορρόφηση τους.
Το λίπος που είναι αποθηκευμένο στον αδιπικό ιστό δεν το κάνει τίποτα

Exci
02-09-09, 21:33
Με λιγα λογια βοηθα την διαλυση των λιπαρων ουσιων ως μερος της πεψης, και οχι το λιπος του σωματος?

Bane
02-09-09, 21:37
Με λιγα λογια βοηθα την διαλυση των λιπαρων ουσιων ως μερος της πεψης, και οχι το λιπος του σωματος?

Yep

The Rock
02-09-09, 22:55
Flexaki και Bane σας ευχαριστώ που μου τα εξηγήσατε γιατί δεν βρήκα ξεκάθαρες απαντήσεις ! Μόνο 2 άτομα ? Οι άλλοι τι κάνετε ρε μούτρα ? χαχα ! :green:

Και πάλι ευχαριστώ παλικάρια ! :thumbup:

narta
03-09-09, 14:59
Βασικα και απο το sesamin μην περιμενεις θαυματα. Περισσοτερη δουλεια κανει στην αποτροπή συσώρευσης λιπους παρα στην καυση του ηδη υπάρχοντος. Ειναι εξαιρετικο δε στην ρυθμιση της χοληστερίνης

Exci
03-09-09, 15:16
Οπου sesamin oil= σουσαμελαιο?

Bane
03-09-09, 15:16
Οπου sesamin oil= σουσαμελαιο?

Η δραστική ουσία είναι η σεσαμίνη η οποία βρίσκεται στο σησαμέλαιο σε ποσοστό περίπου 1%

Exci
03-09-09, 20:30
Η δραστική ουσία είναι η σεσαμίνη η οποία βρίσκεται στο σησαμέλαιο σε ποσοστό περίπου 1%
Ouch..Δηλαδη αποτελεσματικη ποσοτητα απο που μπορουμε να παρουμε? Υπαρχει σε καποιο φαγητο η μονο σε συμπληρωμα?

Bane
03-09-09, 21:49
Ouch..Δηλαδη αποτελεσματικη ποσοτητα απο που μπορουμε να παρουμε? Υπαρχει σε καποιο φαγητο η μονο σε συμπληρωμα?

Μόνο σε συμπλήρωμα. Από σησαμέλαιο θα καταλήξεις να πέρνεις πολύ περρισότερες θερμίδες από αυτές που ρεαλιστικά η σεσαμίνη θα σε βοηθήσει να κάψεις.

Niiick
04-09-09, 01:34
Δεν. Η λεκιθίνη έχει μια πολύ μικρή θετική επίδραση στο λιπιδαιμικό προφίλ αλλά ως εκεί. Τα υπόλοιπα που ακούγονται είναι ιστορίες για να βγάζουν λεφτά εγώ και οι όμοιοι μου(στους φαρμακοποιούς αναφέρομαι)


εξω απ τα δοντια μπραβο!

sTeLaKoS
21-09-09, 14:07
Έχει δοκιμάσει κάποιος τον 7 PHENYLSTACK (STACKER)? Τον πουλάνε τα xtreme stores, σε καλή τιμή νομίζω, 35Ε.
Η πωλήτρια μου λέει μέχρι 6 κιλά μια βδομαδα, :clap: Είναι το καλύτερο της αγοράς.... λέει. :P
Πάντως μου έδωσε να δοκιμάσω ένα χάπι και είδα διαφορά στην ενέργειά μου στην προπόνηση. Είναι χωρίς εφεδρίνη και yohimbe.
Έχει πάρει κανείς? Ξέρετε τι πάιζει?

Αυτή είναι η σύνθεση της ημερίσιας δόσης, 2 χάπια.
http://www.eilid.com.gr/webBuilder/accounts/139/138/216/pictures/7_.gif

thegravijia
21-09-09, 14:33
Έχει δοκιμάσει κάποιος τον 7 PHENYLSTACK (STACKER)? Τον πουλάνε τα xtreme stores, σε καλή τιμή νομίζω, 35Ε.
Η πωλήτρια μου λέει μέχρι 6 κιλά μια βδομαδα, αμα ημουν εγω πωλητης θα εχανες 10 την βδομαδα:clap: Είναι το καλύτερο της αγοράς.... λέει. :P ειπε τετοιο πραγμα η πωλητρια ? :PΠάντως μου έδωσε να δοκιμάσω ένα χάπι και είδα διαφορά στην ενέργειά μου στην προπόνηση. Είναι χωρίς εφεδρίνη και yohimbe.
Έχει πάρει κανείς? Ξέρετε τι πάιζει?

Αυτή είναι η σύνθεση της ημερίσιας δόσης, 2 χάπια.
http://www.eilid.com.gr/webBuilder/accounts/139/138/216/pictures/7_.gif

...

sTeLaKoS
21-09-09, 15:59
Ρε συυυυυυυυ!!!!!!!:bowdown:
Εννοείται πως δε την πίστεψα και το έγραψα ειρωνικά! Γι αυτό τα emoticons δίπλα!
Απλά ρώτησα αν τον έχει πάρει κάποιος για να μου πει τι πραγρατικά κάνει.

Zuki1000k6
22-09-09, 12:53
Παρε Lipo6X...Δοκιμασμενο και καλο.:)

crow
22-09-09, 13:04
Παρε Lipo6X...Δοκιμασμενο και καλο.:)

:thumbup::thumbup::thumbup:

kyriakos23
22-09-09, 14:49
δλδ παιδια με ενα καλο λιποδιαλιτη,διατροφη κ γυμναστικη τι αποτελεσματα μπορεις να δεισ σε 1-2 μηνες?

narta
22-09-09, 14:59
δλδ παιδια με ενα καλο λιποδιαλιτη,διατροφη κ γυμναστικη τι αποτελεσματα μπορεις να δεισ σε 1-2 μηνες?

Αισθητα. Αλλα το θεμα ειναι να ειναι 2 μηνες συνεχομενα χωρις διακοπες, αλλιως σχεδον τιποτα :shock:

sTeLaKoS
22-09-09, 15:06
Let's do it λοιπόν...
Μέχρι τέλος του μήνα λέω να καθαρίσω τη διατροφή μου, να φτιάξω ένα σωστά διαμωρφομένο πρόγραμμα διατροφής σε λογικά πλαίσια, και απ' το νέο μήνα μαζί με τη πρωτείνη μου που τελειώνει παίρνω και τον Lipo 6X.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά.

korasanis
22-09-09, 20:33
lipo 6 black και mitotropin απο gaspari nutrition.
αυτες ειναι οι δικες μου επιλογες!

ioannis1
22-09-09, 21:46
+1:clap::clap:

stratosss
02-10-09, 16:31
παιδια να κανω μια ερωτηση, αν κοπσεις τους λιποδιαλιτες παιζει να ξαναπαρεις τα κιλα που εχασες, και ας συνεχισεις να παιζεις το ιδιο προγραμμα και να τρωως οτι ετρωγες με τοτε που επερνες?πλς
γτ παω μαζι με την κοπελα μου γυμνασ. και της πηρα τους cuts ii?? πλς χελπ

flexakis
02-10-09, 17:19
παιδια να κανω μια ερωτηση, αν κοπσεις τους λιποδιαλιτες παιζει να ξαναπαρεις τα κιλα που εχασες, και ας συνεχισεις να παιζεις το ιδιο προγραμμα και να τρωως οτι ετρωγες με τοτε που επερνες?πλς
γτ παω μαζι με την κοπελα μου γυμνασ. και της πηρα τους cuts ii?? πλς χελπ
Θεωρητικα πρεπει να μειωσεις λιγο τις θερμιδες,η να ανεβασεις την αεροβια σου.
Το λεω αυτο γιατι ενας καλος λιποδιαλυτης ανεβαζει τον μεταβολισμο,λογικα αν σταματησεις θα χρειαζεσαι λιγοτερες θερμιδες για διατηρησεις το βαρος σου.
Ειναι ενα απλο ισοζυγιο.

Nick Sotiralis
26-10-09, 22:29
:?:

*** Yπήρχε ηδη τόπικ ,μην ανοίγετε καινουργια.Mods Team ****

NASSER
26-10-09, 22:33
Ολοι οι λιποδιαλυτες ειναι καλοι αρκει να τους χρησημοποιησεις σωστα... Προσωπικα δεν χρησημοποιω εδω και αρκετα χρονια.

Black_soul
27-10-09, 08:25
Για σας!! ειναι το πρώτο μου post αν και παρακολουθούσα τα topic εδώ και λίγο καιρό. Είμαι 20 χρόνον 1,75 και 125 κιλά (πριν καμια εβδομάδα που είχα ζυγαριά τώρα δεν είμαι σίγουρος αλλα λιγότερα από ότι ήμουν) όμως δεν μου φαίνεται και όλοι με κάνουν για 100 κιλά :green: και έχω πάρει τους λιποδιαλυτές lipodex της ALL-STARS. Είναι καλοί λιποδιαλυτές? κάνουν δουλειά? όπως θα καταλάβατε είμαι άσχετος με το θέμα και τώρα έχω αρχίσει να ασχολούμαι. Επίσης έχω πάρει τα αμινοξέα AMINO PROTOTYPE 216 της muscletech γιατί λόγο ότι έχω πολλά κιλά φίλοι μου είπαν ότι θα κρεμάσει το δέρμα κλπ και θα πρέπει να πάρω αμινοξέα να τα συνδυάσω με την γυμναστική που ήδη κάνω κάθε μέρα να σφίξει το δέρμα και να μην χάσω μυϊκή μάζα από το απότομο χάσιμο κιλών. όταν ξυπνάω παίρνω 2 λιποδιαλυτές μετά το μεσημέρι στις 2 τρώω άπαχο κρέας και σαλάτα (χωρίς αλάτι και λάδι) η φακές η ψάρι με χόρτα και το απόγευμα στις 5 παίρνω 2 λιποδιαλυτές και στις 5:15 περνώ 6 χάπια αμινοξέα όπως λέει το κουτί επάνω σαν συνιστώμενη δοσολογία και 5:30 ξεκινάω γυμναστική.

Τα συγκεκριμένα αμινοξέα τα παίρνουμε όπως τις κάψουλες χωρίς να τα διαλύσουμε (έχω την εντύπωση ότι τα περνώ λάθος :shock: ), αν δεν κάνω μια μέρα γυμναστική μπορώ να πάρω τα αμινοξέα η είναι μονο για μέρες που κάνω γυμναστική ?

Αυτό που κάνω είναι σωστό η κάνω κάτι λάθος? Τι είναι πιο σωστό ? να χάσω κιλά να φτάσω τα 80 περίπου και μετά να ξεκινήσω γράμμωση και να φτιάξω μεις η να το κάνω τώρα ταυτοχρόνως με το χάσιμο λίπους? αυτό το ρωτάω γιατί έχω καμποσο μυϊκό όγκο στο σώμα μου.

sorry για το μεγάλο post αλλα όλες αυτές είναι σημαντικές απορίες και αφού έβαλα ένα στόχο θέλω να τον φτάσω. Ξέχασα να πω ότι όλα αυτά τα κάνω και δεν πρόκειται να τα σταματήσω ακόμα και όταν φτάσω εκεί που θέλω γιατί έχω αποφασίσει ότι η υγιεινή διατροφή και η γυμναστική είναι τρόπος ζωής για εμενα :weights: πλέον και με κάνουν να νιώθω τέλεια :turtle::turtle::turtle:

NASSER
27-10-09, 09:58
Black_soul καλως ορισες στο φορουμ και καλο θα ηταν αφου μας συστηθεις στην ενοτητα νεα μελη να κρατησεις επαφη με το φορουμ.
Για να κατανοησεις τι κανεις σωστο και τι λαθος καλο θα ηταν να διαβασεις τα αρθρα του φορουμ. Τους λιποδιαλυτες σωστα τους παιρνεις. Τα αμινοξεα θα ηταν πιο αποδωτικο να τα μοιραζες πριν και μετα τη γυμναστικη με βαρη και σιγουρα μετα τα βαρη και εφοσον παρεις τα αμινοξεα, θα πρεπει να κανεις ενα γευμα που θα περιεχει απαχο κρεας-κοτοπουλο με λιγο υδατανθρακα(ρυζι ή πατατα) και λαχανικα.

Ξεκινα διαβασμα απο εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=110760#post110760

Black_soul
27-10-09, 11:25
Black_soul καλως ορισες στο φορουμ και καλο θα ηταν αφου μας συστηθεις στην ενοτητα νεα μελη να κρατησεις επαφη με το φορουμ.
Για να κατανοησεις τι κανεις σωστο και τι λαθος καλο θα ηταν να διαβασεις τα αρθρα του φορουμ. Τους λιποδιαλυτες σωστα τους παιρνεις. Τα αμινοξεα θα ηταν πιο αποδωτικο να τα μοιραζες πριν και μετα τη γυμναστικη με βαρη και σιγουρα μετα τα βαρη και εφοσον παρεις τα αμινοξεα, θα πρεπει να κανεις ενα γευμα που θα περιεχει απαχο κρεας-κοτοπουλο με λιγο υδατανθρακα(ρυζι ή πατατα) και λαχανικα.

Ξεκινα διαβασμα απο εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=110760#post110760

Καλός σας βρήκα :toast: , ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή .

ares
19-11-09, 21:21
γειά σε όλους. άρχισα gym εδώ και 1 μήνα. απο εκεί λένε οτι οι κοιλιακοί σφίγγουν το λίπος στην κοιλιά και ειναι καλύτερα να κάνω διάδρομο.ισχύει κατι τέτοιο;

Polyneikos
19-11-09, 21:40
Θα πρεπει να κανεις και πολυ προσεγμενη διατροφη αν θες να δεις αποτελεσματα.Το λιπος δεν σφίγγει , οστοχος μας είναι να το αποβαλλουμε για να φανουν από κατω οι κοιλιακοι.
υ.γ. περνα από τα νεα μελη να συστηθεις!!

giannaras2
20-11-09, 17:06
παιδες..τι εχετε να πειτε για τν απλη καρνιτηνη απο τ φαρμακειο?κανει δουλεια οσον αφορα στν μιωση λιπουσ???και κατα ποσο υσχιει αυτο που ειπε ο black soul για τα αμινο3εα και τν σισφι3η??

The Rock
20-11-09, 17:26
παιδες..τι εχετε να πειτε για τν απλη καρνιτηνη απο τ φαρμακειο?κανει δουλεια οσον αφορα στν μιωση λιπουσ???και κατα ποσο υσχιει αυτο που ειπε ο black soul για τα αμινο3εα και τν σισφι3η??
Όχι ... με πολύ μακροπρόθεσμη (πολύ ομως) χρήση,μπορεί συμβάλλει λίγο στην λιπόλυση .....
Ας μιλήσουν και οι άλλοι αν κάπου έχω λάθος.

sctp
20-11-09, 17:34
Μια χαρα ειναι η καρνιτινη και κανει δουλεια παντα σε συνδυασμο με σωστη διατροφη.

The Rock
20-11-09, 17:55
Μια χαρα ειναι η καρνιτινη και κανει δουλεια παντα σε συνδυασμο με σωστη διατροφη.
Συγνώμη αγαπητέ αλλά διαφωνώ :green::green:

Bipolar Disord. 2006 Oct;8(5 Pt 1):503-7.

Carnitine does not improve weight loss outcomes in valproate-treated bipolar patients consuming an energy-restricted, low-fat diet.
Elmslie JL, Porter RJ, Joyce PR, Hunt PJ, Mann JI.

Department of Psychological Medicine, Christchurch School of Medicine and Health Sciences, Christchurch, New Zealand. jane.elmslie@chmeds.ac.nz

OBJECTIVES: Carnitine deficiency impairs fatty acid beta-oxidation and may partly explain weight gain in valproate-treated patients. The aim of this study was to determine whether l-carnitine supplementation improves weight loss outcomes in bipolar patients taking sodium valproate. METHODS: Sixty bipolar patients with clinically significant weight gain thought to be related to sodium valproate, who had been taking sodium valproate for >or=6 months, were randomized to l-carnitine (15 mg/kg/day) or placebo for 26 weeks, in conjunction with a moderately energy-restricted, low-fat diet. The primary outcome measure was weight change. RESULTS: l-carnitine had no effect on mean weight loss compared with placebo (-1.9 kg versus - 0.9 kg) (F = 0.778, df = 1,58, p = 0.381). The number of people in each group able to lose any weight was identical ( = 0, p = 1.0); more patients in the carnitine group (nine versus five) achieved a clinically significant weight loss (>or=5%) but this was not statistically significant (p = 1.0, Fisher's exact test). CONCLUSIONS: At the dose prescribed in this study carnitine supplementation did not improve weight loss outcomes in valproate-treated bipolar patients consuming an energy-restricted, low-fat diet.


Int J Vitam Nutr Res. 2005 Mar;75(2):156-60.

L-carnitine supplementation does not promote weight loss in ovariectomized rats despite endurance exercise.
Melton SA, Keenan MJ, Stanciu CE, Hegsted M, Zablah-Pimentel EM, O'Neil CE, Gaynor P, Schaffhauser A, Owen K, Prisby RD, LaMotte LL, Fernandez JM.

Department of Kinesiology, School of Health Sciences, West Chester University, West Chester, PA 19383, USA. smelton@wcupa.edu

In this five-week study, we tested the hypotheses that free access to a maintenance diet supplemented with L-carnitine (L-C) would reduce body fat in adult, sedentary, ovariectomized (OVX) rats, and that there would be an additive effect of L-C on weight reduction in swim-trained animals. As expected, serum carnitine was higher in rats fed the L-C diet, and the OVX-induced weight gain and abdominal fat were counteracted by swimming. L-C supplementation did not reduce the weight gain or abdominal fat in these adult female rats, Moreover, though not reaching statistical significance, rats that were fed L-C demonstrated a tendency for greater weight gain than their basal-fed counterparts despite no difference in energy intake. If the results of this study on ovariectomized rats can be translated to postmenopausal women, moderate intensity exercise may be recommended, but L-C supplementation, with no energy restriction, may be contraindicated as a weight loss method in this cohort.


Nutrition. 2004 Jul-Aug;20(7-8):709-15.

Supplementation of L-carnitine in athletes: does it make sense?
Karlic H, Lohninger A.

Ludwig Boltzmann Institute for Leukemia Research and Hematology, Vienna, Austria. heidrun.karlic@chello.at

Studies in athletes have shown that carnitine supplementation may foster exercise performance. As reported in the majority of studies, an increase in maximal oxygen consumption and a lowering of the respiratory quotient indicate that dietary carnitine has the potential to stimulate lipid metabolism. Treatment with L-carnitine also has been shown to induce a significant postexercise decrease in plasma lactate, which is formed and used continuously under fully aerobic conditions. Data from preliminary studies have indicated that L-carnitine supplementation can attenuate the deleterious effects of hypoxic training and speed up recovery from exercise stress. Recent data have indicated that L-carnitine plays a decisive role in the prevention of cellular damage and favorably affects recovery from exercise stress. Uptake of L-carnitine by blood cells may induce at least three mechanisms: 1) stimulation of hematopoiesis, 2) a dose-dependent inhibition of collagen-induced platelet aggregation, and 3) the prevention of programmed cell death in immune cells. As recently shown, carnitine has direct effects in regulation of gene expression (i.e., carnitine-acyltransferases) and may also exert effects via modulating intracellular fatty acid concentration. Thus there is evidence for a beneficial effect of L-carnitine supplementation in training, competition, and recovery from strenuous exercise and in regenerative athletics.


Από έρευνα του University of Maryland Medical Centre :

Although L-carnitine has been marketed as a weight-loss supplement, there is no scientific evidence to date to show that it improves weight loss.
Βοηθάει σε άλλα θέματα όχι στην απώλεια βαρους .


Πηγή : http://www.umm.edu/altmed/articles/carnitine-l-000291.htm

:green:

sctp
20-11-09, 18:04
Παντως οι γιατροι το πρωτο πραγμα που γραφουν ειναι η καρνιτινη σε περιπτωσεις παχυσαρκιας σε συνδυασμο με ασκηση.:unsure:

The Rock
20-11-09, 18:07
Ίσως αλλά και αυτοί που έκαναν τις παραπάνω έρευνες γιατροί είναι.(Υπήρχε περίπτωση να γράψουν στους ασθενείς Ephedrine,Yohimbine,Synephrine,Phenylethylamine και και και ... ουσίες που λειτουργούν ειδικά και με καφείνη ? Δύσκολο :green:)
Δεν σου πάω κόντρα προς θεού .... απλά εδώ και καιρό ψάχνω ότι προϊόν(για την βάση στην οποία στηρίζεται,τις ουσίες δλδ) κυκλοφορεί στην αγορά και ξέρω αρκετά καλά πιστεύω τι λειτουργεί με βάση πάντα αυτά που διαβάζω .
Μην με πε ικανένας απόλυτο,παρακαλώ:green:
Απλά λέω την γνώμη ειδικών για να ξέρουμε τι μας γίνεται και να μην έχουμε Placebo Effects :green:

Άν θέλεις να παραθέσω και άλλες έρευνες πες μου !

STOJAN__
05-02-10, 23:28
απο προσωπικη εμπειρια ,ειδα εντυπωσιακα αποτελεσματα απο αυτοτο περιφημο mitotropin... σε σημειο να αναρωτιεμαι μηπως ειναι ..πολυ καλο..για να ειναι αληθινο?:)
εννοω...αν απο τους ποιο ψαγμενους φιλους εδω...ξερουμε αν η παρατεταμενη χρηση του...εστω και με τους προτεινομενους κυκλους δεν ενεχει κινδυνο πχ για θυρεοειδη?

sTeLaKoS
05-02-10, 23:34
απο προσωπικη εμπειρια ,ειδα εντυπωσιακα αποτελεσματα απο αυτοτο περιφημο mitotropin... σε σημειο να αναρωτιεμαι μηπως ειναι ..πολυ καλο..για να ειναι αληθινο?:)
εννοω...αν απο τους ποιο ψαγμενους φιλους εδω...ξερουμε αν η παρατεταμενη χρηση του...εστω και με τους προτεινομενους κυκλους δεν ενεχει κινδυνο πχ για θυρεοειδη?

Γεια σου Stojan. Καλώς ήλθες στο φόρουμ. Πέρνα αν θες απ τα Νέα Μέλη να πεις ένα γεια και κάποια πράγματα για σένα.
Το Μιτοτροπιν είναι απ' τους ισχυρότερους λιποδιαλύτες, διάβασε μερικά review από μέλη του φόρουμ.
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4983

TEFAA 2009
08-02-10, 16:01
παιδια αυτες τις μερες σκεφτομαι να παρω καποιο λιποδιαλυτη ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΥΓΡΗ ΜΟΡΦΗ! ΦΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ? το μονο που με φοβιζει ειναι οτι καποιοι φιλοι μεσα σε αυτο το σιτε υποστηριζουν οτι πρεπει να μενουμε μακρια απο λυποδιαλυτες γτ περιεχουν μεσα εφεδρινη ,η οποια ειναι ΑΝΑΒΟΛΙΚΗ ουσια!! ισχυει πραγματι αυτο? οι λιποδιαλυτες κανουν δουλεια στη περιοχη της κοιλιας? θελω να δω ,συμφωνα με σωστη διατροφη παντα και με τη βοηθεια του συμπληρωματος να χασω λιπος στη περιοχη της κοιλιας!!

σκεφτομαι να χρησιμοποιησω τον παρακατω λιποδιαλυτη που ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΥΓΡΗ ΜΟΡΦΗ ΟΧΙ ΣΕ ΧΑΠΙΑ


http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4349&category=567:welcome:

sTeLaKoS
08-02-10, 16:13
Μετακίνησα το θέμα, αφορά συμπλήρωμα και έπρεπε να το βάλεις σ' αυτή την ενότητα.

Πάμε στο θέμα σου τώρα.
Χάπια δε θέλεις για ποιο λόγο, δε μπορείς να τα καταπιείς ή κάτι άλλο;

Η εφεδρίνη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΒΟΛΙΚΟ. Διεγερτικό μπορείς να τη πεις αλλά όχι αναβολικό. Έχει απαγορευτεί η χρήση της σε συμπληρώματα αλλά και όσα συμπληρώματα έχουνε το γράφουνε επάνω στην ετικέτα τους. Πλέον χρησιμοποιείται η νόμιμη ακόμη συνεφρίνη.

Οι λιποδιαλύτες βοηθάνε λίγο στην απώλεια λίπους από όλο το σώμα και όχι συγκεκριμένα απ τη περιοχή της κοιλιάς.

Αυτό δεν είναι ακριβώς λιποδιαλύτης, ένα αμινοξύ είναι. Απ΄όσο ξέρω η λυποδιαλυτική του δράση είναι αμφιλεγόμενη. Ας με διορθώσει κάποιος αν είμαι λάθος, δεν είμαι σίγουρος.

Polyneikos
08-02-10, 16:52
Λιγα πραγματα μπορεί να πετυχει η καρνιτινη φίλε μου...

TEFAA 2009
08-02-10, 17:01
Μετακίνησα το θέμα, αφορά συμπλήρωμα και έπρεπε να το βάλεις σ' αυτή την ενότητα.

Πάμε στο θέμα σου τώρα.
Χάπια δε θέλεις για ποιο λόγο, δε μπορείς να τα καταπιείς ή κάτι άλλο;

Η εφεδρίνη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΒΟΛΙΚΟ. Διεγερτικό μπορείς να τη πεις αλλά όχι αναβολικό. Έχει απαγορευτεί η χρήση της σε συμπληρώματα αλλά και όσα συμπληρώματα έχουνε το γράφουνε επάνω στην ετικέτα τους. Πλέον χρησιμοποιείται η νόμιμη ακόμη συνεφρίνη.

Οι λιποδιαλύτες βοηθάνε λίγο στην απώλεια λίπους από όλο το σώμα και όχι συγκεκριμένα απ τη περιοχή της κοιλιάς.

Αυτό δεν είναι ακριβώς λιποδιαλύτης, ένα αμινοξύ είναι. Απ΄όσο ξέρω η λυποδιαλυτική του δράση είναι αμφιλεγόμενη. Ας με διορθώσει κάποιος αν είμαι λάθος, δεν είμαι σίγουρος.


σορρυ π το βαλα σε λαθος ενοτητα!!

τα χαπια φιλε στελακος δε μπορω να τα καταπιω δεν ξερω γτ!!

ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΓΤ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!!

ΔΛΔ ΔΕ ΒΟΗΘΟΥΝ ΟΙ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ??

αρα μενει μονο η αεροβια ε>????????

TEFAA 2009
08-02-10, 17:10
ΦΙΛΕ ΣΤΕΛΑΚΟΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΕΔΡΙΝΗ!! Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ Γ ΟΣΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΗΝ ΕΦΕΔΡΙΝΗ ΑΝΑΒΟΛΙΚΗ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ
! ΓΙΑ ΑΥΤΑ Π ΛΕΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Η ΕΦΕΔΡΙΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΑΝΑΒΟΛΙΚΟ ούτε συγκαταλέγεται στην κατηγορία αυτή. Ανήκει στην κατηγορία των ΔΙΕΓΕΡΤΙΚΩΝ. Περιλαμβάνεται στην «Prohibited List» (Κατάλογος Απαγορευμένων Ουσιών και Μεθόδων) της W.AD.A.. (10μgr/ml η ελάχιστη ποσότητα που πρέπει να ανιχνευτεί για να θεωρηθεί το δείγμα θετικό). Σύμφωνα με τον Παγκόσμιο Κώδικα Αντιντόπινγκ υπόκειται στην κατηγορία των «Specified Substances» κυρίως γιατί περιέχεται-υπάρχει σε αρκετά φαρμακευτικά σκευάσματα. Γι’ αυτό το λόγο η ίδια W.AD.A. παραδέχεται ότι σε πλείστες περιπτώσεις οι αθλητές δεν γνωρίζουν ότι έχουν λάβει τέτοια απαγορευμένη ουσία. Έτσι, αντί του διετούς αυτομάτου αποκλεισμού που προβλέπει το άρθρο 10.2, ισχύει το άρθρο 10.3 που αναφέρεται στις «Specified Substances». Σύμφωνα με το άρθρο 10.3 (αλλά και το 10.5) του Κώδικα, οι ποινές που προβλέπονται είναι:
Για την 1η φορά: Ως ελάχιστη ποινή η προειδοποίηση και καθόλου αποκλεισμός από αγωνιστικές δραστηριότητες, και η μέγιστη ένας (1) χρόνος αποκλεισμός.
Για τη 2η φορά: Δύο χρόνια αποκλεισμού
Για την 3η φορά: Ισόβιος αποκλεισμός

Σε κάθε περίπτωση, ο κάθε ενδιαφερόμενος έχει το δικαίωμα να εξηγήσει τους λόγους για τους οποίους βρέθηκε θετικός και ΕΦΟΣΟΝ ΠΕΙΣΕΙ ότι έλαβε την εφεδρίνη για θεραπευτικούς σκοπούς, να δεχθεί ποινή μικρότερη της μέγιστης που προβλέπει ο κανονισμός. Ακόμη και στην περίπτωση που δε ζητήσει την επανεξέταση του δείγματος, εφόσον είναι η πρώτη φορά για την οποία βρέθηκε θετικός

Machiavelli
08-02-10, 17:40
Φυσικά και δεν είναι αναβολικό (δεν βοηθάει στην αύξηση της μυικής μάζας), είναι συμπαθητικομιμητικό (ενεργεί παρόμοια με την αδρεναλίνη). Ο πιο πολύς κόσμος το φοβάται γιατί απαγορεύεται το εμπόριο της και δεν επιτρέπεται η χρήση σε ανθρώπους που ασχολούνται με αθλήματα που απαγορεύεται το dopping, χωρίς να ξέρουν τι κάνει στην πραγματικότητα. Μη ξεχνάμε ότι η εφέδρα είναι ένας θάμνος, δεν φτιάχνεται σε εργαστήριο, και χορηγείται σε αρκετούς ανθρώπους για θεραπευτικούς σκοπούς που με σωστή χρήση της δεν τους προξενεί τίποτα δυσάρεστο. Ωστόσο ακόμα και η αλόγιστη κατανάλωση νερού έχει δυσάρεστες συνέπειες.

MiKeS
08-02-10, 18:51
Φιλε μου για εμενα η καρνιτηνη δεν θα σου κανει τπτ και δεν νομιζω να δεις και καμια διαφορα...Αν θες να την παρεις θα ηταν καλο να την συνδιασεις και με καποιο πραγματικο λιποδυαλιτη.Κατι ακομα ΔΕΝ νομιζω να υπαρχει λιποδυαλιτης σε υγρη μορφη.

Doctorg
08-02-10, 18:59
Έχω την εντύπωση πως οι λιποδιαλύτες εκτός απο θέμα ενέργειας δουλεύουν περισσότερο ως placebo και στην ουσία κάνουν ελάχιστα πράγματα.

Bane
09-02-10, 03:00
περιεχουν μεσα εφεδρινη ,η οποια ειναι ΑΝΑΒΟΛΙΚΗ ουσια!!

Αυτήν την ανοησία θυμάμε την έιχα διαβάσει στην απογευματινή τότε που έκαναν ντου στο γυμναστήριο του Τζεκου και βρήκαν μέσα κάτι με εφεδρίνη.
Δυστηχώς από ότι φαίνεται τα αναληθή νέα τύπου scare tactics ταξιδεύουν γρήγορα.

Haris Pilton
09-02-10, 03:31
Ψαχνω ψαχνω,αλλα εφεδρινη δεν βρισκω.

Θεωρηται ΤΟΣΟ παρανομη;
Δηλαδη τι;
Αν βρουν πανω μου εφεδρινη θα με πανε μεσα; :P

gj
09-02-10, 06:53
Η εφεδρίνη δεν είναι αναβολικό... ναρκωτικό ειναι.
Είναι ένα από τα συστατικά του speed αν δεν με απατά η μνήμη μου...
Εφεδρίνη μπορείτε να παραγγείλετε απο την ολλανδία και να σας έρθει με το κιλό αλλά είναι παράνομη και προφανώς αν σε πιάσουν θα σε μπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιπ....
Πάρις δεν θα στην πρότεινα σε καμία περίπτωση να την πάρεις...
Χρησιμοποιούσα απο άγνοια στα 16 μου και το μόνο που ήθελα να κάνω ήταν να τσακώνομαι....

Machiavelli
09-02-10, 09:40
Αν σε βρουν να την έχεις πάνω σου δεν μπορούν να σε κάνουν τίποτα, είναι παράνομο το εμπόριο της και όχι η κατοχή της (αυτό ισχύει και για τα ΑΑΣ). Ούτε η χρήση της είναι παράνομη από τη στιγμή που δεν συμμετέχεις σε κάποιο άθλημα που απαγορεύεται. Ούτε ναρκωτικό είναι, άλλοι καπνίζουν νύχια και μαστουρώνουν, τι θα κάνουμε; Θα βγάλουμε τα νύχια μας γιατί είναι ναρκωτικό;
Haris Pilton και να βρεις μη πάρεις ακόμα, αφού έτσι κι αλλιώς πέφτεις καλά, όταν κολλήσεις ξανακοίτα το.

Bane
09-02-10, 10:22
Η εφεδρίνη δεν είναι αναβολικό... ναρκωτικό ειναι.
Είναι ένα από τα συστατικά του speed αν δεν με απατά η μνήμη μου...


Όχι ούτε ναρκωτικό είναι ffs. Διεγερτικό αλκαλοειδές με έμμεση δράση στους αδρενεργικούς είναι. Απλά είναι πρόδρομος της μεθαμφεταμίνης(ecstasy) που είναι ο λόγος που το εμπόριο του στην Ε.Ε. είναι παράνομο.
Στην Αμερική εφεδρίνη αγοράζω και απ τα σουπερ μάρκετ.

Bane
09-02-10, 11:28
Ψαχνω ψαχνω,αλλα εφεδρινη δεν βρισκω.

Θεωρηται ΤΟΣΟ παρανομη;
Δηλαδη τι;
Αν βρουν πανω μου εφεδρινη θα με πανε μεσα; :P

http://www.bayercare.com/bronkaid.cfm

Bane
09-02-10, 11:37
Btw το χω πει 1000 φορές αλλά θα το ξαναπώ μια, η καρνιτίνη δεν κάνει σχεδόν τπτ για την απώλεια βάρους.

Doctorg
09-02-10, 12:07
Εντάξει η εφεδρίνη είναι αρκετά παρεξηγημένη, πιθανών απο τις έρευνες που έγιναν με τους θανάτους κάποιων ατόμων. Που και αυτό είναι σχετικό, γιατί αυτοί που πέθαναν είχαν άλλες ασθένειες ήταν υπερβαροι και έιχαν καρδιακά προβλήματα. Και ναρκωτικό δεν είναι. Απλά επειδή τη χρησιμοποιούν σε κάποιο ποσοστό στα ekstasy γι αυτό και μερικοί την θεωρούν. Είναι συστατικό, απο μόνη της δεν σε κάνει κάτι.
Όσον αφορά την δράση της, αν και στο forum απο οτι θυμάμαι υπάρχουν σχετικά threads, στα θετικά της είναι η γρήγορη απώλεια βάρους και η τσίτα κατα την προπόνηση (τον Μαραντόνα τον είχαν πίασει στο παγκόσμιο του 94 που έτρεχε σαν άλογο πως είχε κάνει χρήση εφ.) . Απ' τα αρνητικά είναι πως μπορεί να γίνεις αρκετά ευερέθιστος :box1:.

Bane
09-02-10, 12:09
Εντάξει η εφεδρίνη είναι αρκετά παρεξηγημένη, πιθανών απο τις έρευνες που έγιναν με τους θανάτους κάποιων ατόμων. Που και αυτό είναι σχετικό, γιατί αυτοί που πέθαναν είχαν άλλες ασθένειες ήταν υπερβαροι και έιχαν καρδιακά προβλήματα. Και ναρκωτικό δεν είναι. Απλά επειδή τη χρησιμοποιούν σε κάποιο ποσοστό στα ekstasy γι αυτό και μερικοί την θεωρούν. Είναι συστατικό, απο μόνη της δεν σε κάνει κάτι.
Όσον αφορά την δράση της, αν και στο forum απο οτι θυμάμαι υπάρχουν σχετικά threads, στα θετικά της είναι η γρήγορη απώλεια βάρους και η τσίτα κατα την προπόνηση (τον Μαραντόνα τον είχαν πίασει στο παγκόσμιο του 94 που έτρεχε σαν άλογο πως είχε κάνει χρήση εφ.) . Απ' τα αρνητικά είναι πως μπορεί να γίνεις αρκετά ευερέθιστος :box1:.

+αν δεν προσέξεις με την δοσολογία παίζει να μείνεις άυπνος 2 μέρες.

TEFAAtzis
09-02-10, 13:16
παιδια αυτες τις μερες σκεφτομαι να παρω καποιο λιποδιαλυτη ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΥΓΡΗ ΜΟΡΦΗ! ΦΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ? το μονο που με φοβιζει ειναι οτι καποιοι φιλοι μεσα σε αυτο το σιτε υποστηριζουν οτι πρεπει να μενουμε μακρια απο λυποδιαλυτες γτ περιεχουν μεσα εφεδρινη ,η οποια ειναι ΑΝΑΒΟΛΙΚΗ ουσια!! ισχυει πραγματι αυτο? οι λιποδιαλυτες κανουν δουλεια στη περιοχη της κοιλιας? θελω να δω ,συμφωνα με σωστη διατροφη παντα και με τη βοηθεια του συμπληρωματος να χασω λιπος στη περιοχη της κοιλιας!!

σκεφτομαι να χρησιμοποιησω τον παρακατω λιποδιαλυτη που ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΥΓΡΗ ΜΟΡΦΗ ΟΧΙ ΣΕ ΧΑΠΙΑ


http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4349&category=567:welcome:

Θα επρεπε να ξερεις φιλε που εισαι και ΤΕΦΑΑ οτι λιπος δεν χανουμε μονο σε ενα σημειο του σωματος εκτος και αν παμε στον Φουστανο:P.Επομενως αν χασεις θα χασεις απο ολο το σωμα.Επισης αυτο της κοιλιας να ξερεις πως ειναι και το πιο δυσκολο συνηθως να φυγει

Haris Pilton
09-02-10, 13:40
Αν σε βρουν να την έχεις πάνω σου δεν μπορούν να σε κάνουν τίποτα, είναι παράνομο το εμπόριο της και όχι η κατοχή της (αυτό ισχύει και για τα ΑΑΣ). Ούτε η χρήση της είναι παράνομη από τη στιγμή που δεν συμμετέχεις σε κάποιο άθλημα που απαγορεύεται. Ούτε ναρκωτικό είναι, άλλοι καπνίζουν νύχια και μαστουρώνουν, τι θα κάνουμε; Θα βγάλουμε τα νύχια μας γιατί είναι ναρκωτικό;
Haris Pilton και να βρεις μη πάρεις ακόμα, αφού έτσι κι αλλιώς πέφτεις καλά, όταν κολλήσεις ξανακοίτα το.

Nαι,Μακιαβελι,εχεις δικιο,απλα θελω κατι να με τσιτωνει πριν την αεροβια,και απορω πως τοσο ευκολα μονο 200mg καφεινης τρεις μερες την βδομαδα μονο ,μερα-παρα μερα περνω και την συνηθησα...

Γνωριζω πολυ καλα πως ο καλυτερος λιποδυαλιτης ειναι η αεροβια και το φαι!
Ψαχνομουν τελευτεα (ξανα)για λιποδυαλιτη αλλα ειδα οτι δεν αξιζει,ισως παρω τπτ σιντα κορντιφολια και να το εναλασω με την καφεινη.Μονο και μονο για την ατονια και την βαρεμαρα πριν το τζιμ,οχι τιποτα αλλο.



Οφ τοπικ.
Μην το παμε παλι στα αας κτλ κτλ...ειναι κουραστικο!
Και κουλουρακια με παπαρουνοσπορο απο πανω,(κατι μαυρα μπιλακια) να φας καμια 15αρια και σου κανουν εξετασεις,θα βρουν οτι ειχεις κανει χρηση ηρωινης.(το οπιον του λαου,που λεμε...)
Ολα σχετικα ειναι με τις ουσιες,απλως μπαινει αναμεσα η δικαιωσηνη και μπερδευουμε το ηθικο με το δικαιο.

Μαρία
09-02-10, 13:46
Nαι,Μακιαβελι,εχεις δικιο,απλα θελω κατι να με τσιτωνει πριν την αεροβια,και απορω πως τοσο ευκολα μονο 200mg καφεινης τρεις μερες την βδομαδα μονο ,μερα-παρα μερα περνω και την συνηθησα...

Γνωριζω πολυ καλα πως ο καλυτερος λιποδυαλιτης ειναι η αεροβια και το φαι!
Ψαχνομουν τελευτεα (ξανα)για λιποδυαλιτη αλλα ειδα οτι δεν αξιζει,ισως παρω τπτ σιντα κορντιφολια και να το εναλασω με την καφεινη.Μονο και μονο για την ατονια και την βαρεμαρα πριν το τζιμ,οχι τιποτα αλλο.



Οφ τοπικ.
Μην το παμε παλι στα αας κτλ κτλ...ειναι κουραστικο!
Και κουλουρακια με παπαρουνοσπορο απο πανω,(κατι μαυρα μπιλακια) να φας καμια 15αρια και σου κανουν εξετασεις,θα βρουν οτι ειχεις κανει χρηση ηρωινης.(το οπιον του λαου,που λεμε...)
Ολα σχετικα ειναι με τις ουσιες,απλως μπαινει αναμεσα η δικαιωσηνη και μπερδευουμε το ηθικο με το δικαιο.


Πιστεψε με ο καλυτερος λιποδιαλυτης για το τσιτωμα ειναι το μυαλο.......αν το πιστεψεις αυτο δεν σε νοιαζει τιποτα αλλο ,δεν εχω παρει ποτε λιποδιαλύτη(αν εξαιρεσεις τον καφε που επινα το πρωι)και εχω απειρες προπονησεις αεροβιες-αναεροβιες οτι λογης θες.......Η ψυχολογια μετραει πολυ οπως εχει τυχει να παω για τρεξιμο και να γυρισω σπιτι επιτοπου λογω κακης ψυχολογιας οπως και να παω με αλλη ψυχολογια(με διαιτα κετωσης αρκετου καιρου)και να βγαζω για τρεις μερες απο 24χλμ τρεξιμο(τεταρτη μερα ειδα το χαρο αλλα λεμε τωρα για την ψυχολογια και το τσιτωμα)

Haris Pilton
09-02-10, 14:11
Πιστεψε με ο καλυτερος λιποδιαλυτης για το τσιτωμα ειναι το μυαλο.......αν το πιστεψεις αυτο δεν σε νοιαζει τιποτα αλλο ,δεν εχω παρει ποτε λιποδιαλύτη(αν εξαιρεσεις τον καφε που επινα το πρωι)και εχω απειρες προπονησεις αεροβιες-αναεροβιες οτι λογης θες.......Η ψυχολογια μετραει πολυ οπως εχει τυχει να παω για τρεξιμο και να γυρισω σπιτι επιτοπου λογω κακης ψυχολογιας οπως και να παω με αλλη ψυχολογια(με διαιτα κετωσης αρκετου καιρου)και να βγαζω για τρεις μερες απο 24χλμ τρεξιμο(τεταρτη μερα ειδα το χαρο αλλα λεμε τωρα για την ψυχολογια και το τσιτωμα)

Nαι Μαρια,εχεις απολυτο δικιο,αν δεν ακουγα Μεταλ στο MP3 μου να φανταζομαι πως ειμαι πολεμιστης σε αρχαια πεδια μαχης και να τρεχω στον εχθρο,και να καθομαι να μιλαω με τον εαυτο μου και να μου κανω ψυχαναληση και να μαλωνω με τον εαυτο μου δεν νομιζω να μπορουσα με τιποτα να κανω την μια ωρα αεροβια και μετα στο καπακι 30 λεπτα δειαληματικης αεροβιας και υψηλης εντασης!
Με τα κιλα μου και την 20χρονη παχυσαρκια μου την υποθερμιδικη διετα και τα 2 χρονια καπνισματος...


Εγω αναφερθηκα μονο στην ατονια και το αγουρο ξυπνημα πρωινιατικα που δεν μπορω να συρω τα ποδια μου,με το που ανεβω στο ελλπτικο η στον διαδρομο,η με το που πιασω βαρη,αποσυνδεομαι απο τον κοσμο....

Μαρία
09-02-10, 14:16
Nαι Μαρια,εχεις απολυτο δικιο,αν δεν ακουγα Μεταλ στο MP3 μου να φανταζομαι πως ειμαι πολεμιστης σε αρχαια πεδια μαχης και να τρεχω στον εχθρο,και να καθομαι να μιλαω με τον εαυτο μου και να μου κανω ψυχαναληση και να μαλωνω με τον εαυτο μου δεν νομιζω να μπορουσα με τιποτα να κανω την μια ωρα αεροβια και μετα στο καπακι 30 λεπτα δειαληματικης αεροβιας και υψηλης εντασης!
Με τα κιλα μου και την 20χρονη παχυσαρκια μου την υποθερμιδικη διετα και τα 2 χρονια καπνισματος...


Εγω αναφερθηκα μονο στην ατονια και το αγουρο ξυπνημα πρωινιατικα που δεν μπορω να συρω τα ποδια μου,με το που ανεβω στο ελλπτικο η στον διαδρομο,η με το που πιασω βαρη,αποσυνδεομαι απο τον κοσμο....


ΧΑΧΑΧΑΧΑ και εγω τα ιδια σκεφτομαι.....χααχαχαχ οτι ειμαι η Ζηνα χαχαα.Χωρις πλακα τωρα πιες κανα νες το πρωι και θα εισαι τσιτωμενος,τωρα για λιποδιαλύτες για τσιτωμα κανε οτι νομιζεις για εκει δεν εχω αποψη.(πιο παλια οταν κατεβαιναμε για πρωταθλημα βαζαμε ενα φακελακι νες στο στομα και το κατεβαζαμε με μια γουλια νερο......τι να σου πω μετα.......λες και ειχα παρκισον πολυ γελιο βεβαια ουτε αυτο μου αρεσε)

noz1989
09-02-10, 15:11
Nαι Μαρια,εχεις απολυτο δικιο,αν δεν ακουγα Μεταλ στο MP3 μου να φανταζομαι πως ειμαι πολεμιστης σε αρχαια πεδια μαχης και να τρεχω στον εχθρο,και να καθομαι να μιλαω με τον εαυτο μου και να μου κανω ψυχαναληση και να μαλωνω με τον εαυτο μου δεν νομιζω να μπορουσα με τιποτα να κανω την μια ωρα αεροβια και μετα στο καπακι 30 λεπτα δειαληματικης αεροβιας και υψηλης εντασης!
Με τα κιλα μου και την 20χρονη παχυσαρκια μου την υποθερμιδικη διετα και τα 2 χρονια καπνισματος...


Εγω αναφερθηκα μονο στην ατονια και το αγουρο ξυπνημα πρωινιατικα που δεν μπορω να συρω τα ποδια μου,με το που ανεβω στο ελλπτικο η στον διαδρομο,η με το που πιασω βαρη,αποσυνδεομαι απο τον κοσμο....

Και εγω συμφωνω με την Μαρια! Και επισης θεωρω τους λιποδυαλιτες(οχι ολους) ακριβοπληρωμενες καφεινες!

Φιλε αν θες να παρεις κατι κατι οπως και δηποτε και δεν μπορεις χωρις γιατι δεν παιρνεις νιτρικο?

Haris Pilton
09-02-10, 17:41
Και εγω συμφωνω με την Μαρια! Και επισης θεωρω τους λιποδυαλιτες(οχι ολους) ακριβοπληρωμενες καφεινες!

Φιλε αν θες να παρεις κατι κατι οπως και δηποτε και δεν μπορεις χωρις γιατι δεν παιρνεις νιτρικο?

Ρε παιδια,δεν ψαχνω λιποδυαλιτη ουτε κατι για τσιτομα,ποσο μαλον ενα νιτρικο που εχει τοσα λευτα,και κανει (υποτιθεται) αλλη δουλεια...

Απλα ειπα οτι επηδη η καφεινη δεν με πιανει πλεον,ισως παρω σιντα κορντιφολια,και το λινκ του Bane μαλον χρηαζεται συνταγογραφηση(υποθετω).
Ουτος η αλλος ολα στο μυαλο ειναι,τωρα γυρισα απο προπονηση και εκανα μιση δουλεια επηδη εχω ψυχολογια πεσμενη...

MiKeS
09-02-10, 18:14
Ultra Stack(Muscle Max)Αρκετα καλο...

TEFAA 2009
10-02-10, 00:20
εφεδρινη=ναρκωτικο??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????:shock:

ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ Π ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΙΣΤΕΨΩ!!!!

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΠΑΙΡΝΩ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕς!!!!!:(

The Rock
10-02-10, 00:29
http://en.wikipedia.org/wiki/Ephedrine

KATERINI 144
10-02-10, 00:32
εφεδρινη=ναρκωτικο??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????:shock:

ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ Π ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΙΣΤΕΨΩ!!!!

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΠΑΙΡΝΩ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕς!!!!!:(



καλα μην ταράζεσαι, διαβασε και τα αλλα ποστ


Όχι ούτε ναρκωτικό είναι ffs. Διεγερτικό αλκαλοειδές με έμμεση δράση στους αδρενεργικούς είναι. Απλά είναι πρόδρομος της μεθαμφεταμίνης(ecstasy) που είναι ο λόγος που το εμπόριο του στην Ε.Ε. είναι παράνομο.
Στην Αμερική εφεδρίνη αγοράζω και απ τα σουπερ μάρκετ.

Haris Pilton
10-02-10, 00:34
Το má huáng ποσο τις % αλκαλοιδη εφεδρινης εχει;

Machiavelli
10-02-10, 00:45
εφεδρινη=ναρκωτικο??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????:shock:

ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ Π ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΙΣΤΕΨΩ!!!!

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΠΑΙΡΝΩ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕς!!!!!:(

Ούτε ναρκωτικό, ούτε αναβολικό, ωστόσο αν δεν ξέρεις πεθαίνεις πολύ εύκολα. Και να θες να πάρεις είναι δύσκολο να βρεις (άσε που από ναρκωτικά που βρίσκουμε στη φύση, κανείς υγιής που τα χρησιμοποίησε σε λογικές ποσότητες δεν έπαθε τίποτα). Και φυσικά οι λιποδιαλύτες του εμπορίου δεν έχουν εφεδρίνη. Ως μελλοντικός γυμναστής αλλά κυρίως ως νέος άνθρωπος θα έπρεπε να έχεις πιο ανοιχτό νου και να μη κοιτάς μόνο προς μια κατεύθυνση μόνο και μόνο επειδή το λένε οι άλλοι, είτε σου λένε ότι είναι αναβολικό είτε σου λένε ότι είναι καραμέλα. Ψαξ' το και κατέληξε μόνος σου.

gj
10-02-10, 09:00
Chemistry
The ephedra alkaloids are similar in structure to epinephrine (or adrenaline). Ephedrine and its diastereoisomer, pseudoephedrine, are believed to be responsible for most of the properties of ephedra. Ephedrine can be used for the illegal synthesis of methamphetamine. Ephedra species that contain alkaloids typically yield from 0.5% to 2.5% alkaloids, of which 30% to 90% is ephedrine. Pharmaceutical trade standards specify that dried ephedra should contain at least 1.25% ephedrine.(11) Ephedra alkaloids have been shown to be highly stable.
Ephedrine is a sympathomimetic drug that stimulates both a- and B-adrenergic receptors. In addition to its direct effects, ephedrine also releases norepinephrine from its storage sites.

Effects
This section might better be called 'side-effects', because these effects are based on the qualities ephedra has besides relieving pains or serious complaints. Some decades ago people turned these side-effects into the main qualities of ephedra, suiting their lifestyle.

Various herbal preparations are made of ephedra. They are all containing ephedrine and are used as dietary supplements for weight loss, as well as stimulants. This is because ephedra has a similar effect to the body's own adrenaline or the chemical amphetamine. Many preparations are currently marketed as legal alternatives to 'ecstasy'. What ephedrine does is stimulating the central nervous system, providing energy and also increasing alertness. A higher dose of ephedra can give a nice tingling sensation on the head but also on the rest of your body. Ephedra acts a bit like XTC, it is only milder in its action and less speedy. Ephedra has a slightly different effect on every persons body, but it often provides the same emphatic feeling as XTC.

Ephedrine increases the metabolic rate, so that your body burns fats and sugar more efficiently. By mobilizing stored fat and carbohydrate reserves, ephedrine reduces appetite. The best way to keep unwanted weight off remains reducing your food intake and increasing your daily physical activity. While ephedra is no wonder drug, it can be a valuable aid in helping you get though your chosen diet and exercise regimen.

Ephedrine closely related to adrenalin, which has the following function in your body: the blood vessels are widened and your heartbeat increases. This causes the blood to be pumped through your body at a higher rate. The main function of blood is to supply oxygen to the body cells. These cells need oxygen to make energy by burning body fat. This whole process is fastened by ephedra.

Warnings
Never take ephedra when pregnant or diabetic, if you have a heart-disease or high blood-pressure. Do not combine ephedra with asthma medication or MAO-inhibitors like anti-depressants or yohimbe. Do not use ephedra for longer than two months.

Contraindications
Ephedrine can cause shivers, insomnia, nervousness, palpitation of the heart and high blood pressure.
Aυτές οι πληροφορίες είναι από ένα σαιτ την ολλανδίας από το οποιο μπορείς να παραγγείλεις εφεδρίνη ή σπόρους εφεδρίνης και άλλα καλούδια. Φαντάζομαι ότι δεν επιτρέπεται να κάνω αναφορά ποιο είναι το σιτε αυτό.
Επίσης το σίτε αυτό έχει την εφεδρίνη στο section FOR PARTY.
Συγνώμη μάγκες αλλά δεν με πείθετε ότι δεν είναι ναρκωτικό και μάλιστα ένω έπερνα παλιότερα και τα ζησα τα side effects.

@ ΧΑΡΙΣ... φιλε μου το mahuang είναι άλλη ονομασία της εφεδρίνης
"Known as Ma Huang, ephedra is a member of the family of herbs known as the Ephedracae."

Bane
10-02-10, 11:28
@ ΧΑΡΙΣ... φιλε μου το mahuang είναι άλλη ονομασία της εφεδρίνης
"Known as Ma Huang, ephedra is a member of the family of herbs known as the Ephedracae."

Ma Huang έιναι το κινέζικο όνομα του φυτού ephedra sinica του οποίου το κύριο δραστικό συστατικό είναι το αλκαλοειδές εφεδρίνη.

Doctorg
10-02-10, 12:46
Για να είναι μια ουσία ναρκωτικό θα πρέπει είτε στην χρήση της να "μαστουρώνεις", είτε στο "κόψιμο" να έχεις στερητικό σύνδρομο σωματικό και ψυχολογικό. Η εφεδρίνη προκαλεί κάτι απο αυτά; Δεν νομίζω...
Και όσον αφορά το να τη βρεις ,στο κόσμο του internet όλα είναι εύκολα.. :green:

gj
10-02-10, 12:55
Για να είναι μια ουσία ναρκωτικό θα πρέπει είτε στην χρήση της να "μαστουρώνεις", είτε στο "κόψιμο" να έχεις στερητικό σύνδρομο σωματικό και ψυχολογικό. Η εφεδρίνη προκαλεί κάτι απο αυτά;

Nαι.
Και speed αν πιεις δεν θα τα βλέπεις κοληόμενα ούτε χαρμάνες θα βγάλεις. Μήπως ούτε αυτό δεν είναι ναρκωτικό?
Εχω δει πολύ κόσμο σε psy παρτυ και σε τεκνο να την βγάζουν μόνο με εφεδρίνη ;)

Doctorg
10-02-10, 13:05
Οτιδήποτε αν κάνεις χρήση μια φορά δεν σου προκαλεί εξάρτηση, δεν εννοώ για μια φορά...αμα πάρεις περισσότερες; Έχω πάρει αρκετές φορές εφε τίποτα δεν μου έχει συμβεί , τώρα τι κάνει ο καθένας είναι άλλη ιστορία άλλοι πίνουν κολώνιες και τπυς αρέσει τι βγάζουμε πως η κολώνια είναι ναρκωτικό;
(το speed είναι αμφεταμίνες δεν είναι το ίδιο με την εφεδρίνη). :toast:

Haris Pilton
10-02-10, 13:09
Ναι ρε παιδια,ολα αυτα τα ηξερα,απλα κανενα αρθρο δεν διευκρινιζει ακριβως,η τουλαχιστον εγω δεν καταλαβενω.,γιατι δεν εχω τις καταληλες γνωσεις.

Τι ειναι τα αλκαλοειδή,που υπάρχουν σε ενα ποσοστο,αλλα και τα ιδια εχουν ενα ποσοστο εφεδρινης...

Εν ολιγης να μην το κουραζω,υπαρχουν ειδη φυτων επονομαζόμενα αλλα και κατεταγμενα στο ειδος εφεδρας,σωστα; ( η εφεδρα δεν ειναι φυτο,αλλα ειδος φυτων;)

Αυτα εχουν καμποση εφεδρινη σωστα;

Το μουα χαγκ ειναι αλλο φυτο απο το σιντα κορντιφολια,σωστα;

Η φαρμακευτικη εφεδρινη αυτη καθε αυτη ειναι στην ουσια εκχυλισμα αυτων των φυτων,σωστα;

gj
10-02-10, 13:14
Οτιδήποτε αν κάνεις χρήση μια φορά δεν σου προκαλεί εξάρτηση, δεν εννοώ για μια φορά...αμα πάρεις περισσότερες; Έχω πάρει αρκετές φορές εφε τίποτα δεν μου έχει συμβεί , τώρα τι κάνει ο καθένας είναι άλλη ιστορία άλλοι πίνουν κολώνιες και τπυς αρέσει τι βγάζουμε πως η κολώνια είναι ναρκωτικό;
(το speed είναι αμφεταμίνες δεν είναι το ίδιο με την εφεδρίνη). :toast:

Σε σωματική ή ψυχολογική εξάρτηση αναφέρεσε ?
Διάβασε το κάτι που έχω κοκκινήσει πιο πάνω... η εφεδρίνη χρησιμοποιείται για την παρασκευή της μεθαμφεταμίνης.
Η κολόνια προφανώς δεν είναι ναρκοτικό ούτε και η βενζίνη ούτε η κόλα...ενα αέριο που έχουν μέσα (νομίζω είναι ο αιθέρας) αν το απομονόσεις έχεις ναρκοτικό σένιο... το λεγόμενο μπομπεράκι :P:P:P

Haris Pilton
10-02-10, 13:16
Ακριβως,το τι ειναι ναρκωντικο και τι οχι ειναι υποκειμενικο κατ'εμε.
Και το τσιγαρο τοτε ναρκωντικο ειναι,με την λογικη αυτη.
Ολα στο μυαλο ειναι.

Ο αλλος μαστουρωνει με σπρει και βενζινοκολες...
Ο αλλος με ρακι...
Ο αλλος πριν μερικους αιονες ( οχι πολλους ) σκοτωνε το μηνα 1-2 ανθρωπους απο αντίπαλες φυλες για να φαει η φυλη του κρεας,αντε να του εξηγισεις το καλο και το κακο,ολα υποκειμενικα και σχετικα ειναι.
Μπαινουν πολλα στην μεση,χαρακτηρας κατασταεις κτλ...Για το αν μπωρει μια ουσια να σε κανει οτι θελει.
Και οτι ειναι φυτο δεν σημαινει οτι ειναι και υγιεινο...
Κοκα ( οχι κακαινη ) παπαρουνοσπορος κλπ ειναι βασικα συστατικα των συχρονων ναρκωντικων.

Haris Pilton
10-02-10, 13:20
Σε σωματική ή ψυχολογική εξάρτηση αναφέρεσε ?
Διάβασε το κάτι που έχω κοκκινήσει πιο πάνω... η εφεδρίνη χρησιμοποιείται για την παρασκευή της μεθαμφεταμίνης.
Η κολόνια προφανώς δεν είναι ναρκοτικό ούτε και η βενζίνη ούτε η κόλα...ενα αέριο που έχουν μέσα (νομίζω είναι ο αιθέρας) αν το απομονόσεις έχεις ναρκοτικό σένιο... το λεγόμενο μπομπεράκι :P:P:P

Δεν χρηαζεται να απομονωσεις τιποτα,απλα το βαζεις σε σακουλακι και το αναπνέεις.
Εν ολιγης,οπως την βρισκει κανεις...
Παει κανεις να μπαγλαρωσει τα αντρεναλιν τζανκις που πηδανε απο βουνα καθε μερα και πετανε με κατι στολες στο ενα εκατοστο απο τα βραχια με πολυ μεγαλυτο κυνδινο την ζωη τους απο αλλους;
Γι'αυτο ολα σχετικα ειναι και υποκειμενικα,τωρα αν τον διαχωρισμο καλου και κακου τον εχει κανει ενα συστημα δικαιωσηνης και κοινωνιας για εσενα δεν σημαινει οτι ετσι ειναι. ( δεν ειμαι κουμουνι :P )

Απλα ο καθενας κανει της επιλογες του.
Τεσπα παω να μαστουρωσω τωρα λιγο,ωρα για μπολικη ντοπαμινη πανω στον διαδρομο :turtle: :turtle: :turtle: :green:

Machiavelli
10-02-10, 13:24
Ρε gj και τα κουτάλια χρησιμοποιούνται για την κατασκευή ηρωίνης, δεν είναι ναρκωτικά τα κουτάλια.
Ούτε ο,τι προκαλεί εθισμό είναι ναρκωτικό. Προκαλεί εθισμό η εφεδρίνη, αλλά εθισμό προκαλεί και η καφεΐνη, και ένα είδος εξάρτησης επίσης προκαλεί η καφεΐνη. Κανένα από τα δύο δεν είναι τοξικά και κανένα από τα δύο σε λογικές ποσότητες δε πρόκειται να κάνει κανένα κακό. Ωστόσο ταμπλέτες είναι, εύκολη λήψη, πολλά κακά μπορούν να συμβούν, γι' αυτό και softcore καφεΐνη να πάρουμε θέλει μέτρο και προσοχή.

gj
10-02-10, 13:24
Δεν χρηαζεται να απομονωσεις τιποτα,απλα το βαζεις σε σακουλακι και το αναπνέεις.
Εν ολιγης,οπως την βρισκει κανεις...
Παει κανεις να μπαγλαρωσει τα αντρεναλιν τζανκις που πηδανε απο βουνα καθε μερα και πετανε με κατι στολες στο ενα εκατοστο απο τα βραχια με πολυ μεγαλυτο κυνδινο την ζωη τους απο αλλους;
Γι'αυτο ολα σχετικα ειναι και υποκειμενικα,τωρα αν τον διαχωρισμο καλου και κακου τον εχει κανει ενα συστημα δικαιωσηνης και κοινωνιας για εσενα δεν σημαινει οτι ετσι ειναι. ( δεν ειμαι κουμουνι :P )

Απλα ο καθενας κανει της επιλογες του.
Τεσπα παω να μαστουρωσω τωρα λιγο,ωρα για μπολικη ντοπαμινη πανω στον διαδρομο :turtle: :turtle: :turtle: :green:

Άλλο να μαστουρώνεις με διάφορες καταστάσεις και άλλο με ουσίες ;)

The Rock
10-02-10, 13:28
Ναι ρε παιδια,ολα αυτα τα ηξερα,απλα κανενα αρθρο δεν διευκρινιζει ακριβως,η τουλαχιστον εγω δεν καταλαβενω.,γιατι δεν εχω τις καταληλες γνωσεις.

Τι ειναι τα αλκαλοειδή,που υπάρχουν σε ενα ποσοστο,αλλα και τα ιδια εχουν ενα ποσοστο εφεδρινης...

Εν ολιγης να μην το κουραζω,υπαρχουν ειδη φυτων επονομαζόμενα αλλα και κατεταγμενα στο ειδος εφεδρας,σωστα; ( η εφεδρα δεν ειναι φυτο,αλλα ειδος φυτων;)

Αυτα εχουν καμποση εφεδρινη σωστα;

Το μουα χαγκ ειναι αλλο φυτο απο το σιντα κορντιφολια,σωστα;

Η φαρμακευτικη εφεδρινη αυτη καθε αυτη ειναι στην ουσια εκχυλισμα αυτων των φυτων,σωστα;
Τα αλκαλοειδή είναι χημικές ενώσεις που βρίσκονται στην φύση.
Το Μα Χουάνγκ έχει μέχρι 8% αλκαλοειδή, ένα από αυτά είναι η εφεδρίνη αλλά δεν είναι η μοναδική ουσία που εμπεριέχει. Άλλες είναι η νορεφεδρίνη,ψευδοεφεδρίνη και νορψευδοεφεδρίνη. Δλδ το 8% μια συγκεκριμένης ποσότητα δεν είναι καθαρή εφεδρίνη.
Και το σίντα έχει γύρω στο 8%.

Έχω την αίσθηση ότι η φαρμακευτική εφεδρίνη είναι τεχνητή και βγαίνει συνήθως σε HCL και Sulphate (καθαρή μορφή).

Haris Pilton
10-02-10, 13:32
Ντοπαμινη και αδρεναλινη εκρινονται με διαφορες ουσιες αλλα και με συγκεκριμενες καταστασεις.

Στην ουσια εθιζεσαι με και με τα δυο,δλδ και με την ελληψη των ουσιων απο το αιμα σου αλλα και με την εληψη εκρισης ντοπαμινης η αδρεναλινης,το οποιο επιτυνχανεται και με την γυμναστικη,για ντοπαμινη.

Αν ψαξεις θα βρεις ενα παλικαρι που εκοψε τα βαρια ναρκωντικα επηδη αρχισε γυμναστιριο,στο φουρουμ λεω...

Εξαρταται και απο ατομο σε ατομο,την ποσοτητα εκρισης ντοπαμινης μετα απο εντονη γυμναστικη,ενας φιλος μου μετα απο το γυμναστιριο ειναι σε νιρβανα...

Haris Pilton
10-02-10, 13:33
Τα αλκαλοειδή είναι χημικές ενώσεις που βρίσκονται στην φύση.
Το Μα Χουάνγκ έχει μέχρι 8% αλκαλοειδή, ένα από αυτά είναι η εφεδρίνη αλλά δεν είναι η μοναδική ουσία που εμπεριέχει. Άλλες είναι η νορεφεδρίνη,ψευδοεφεδρίνη και νορψευδοεφεδρίνη. Δλδ το 8% μια συγκεκριμένης ποσότητα δεν είναι καθαρή εφεδρίνη.
Και το σίντα έχει γύρω στο 8%.

Έχω την αίσθηση ότι η φαρμακευτική εφεδρίνη είναι τεχνητή και βγαίνει συνήθως σε HCL και Sulphate (καθαρή μορφή).

Θενξ ροκ,παντα κατατοπιστικος,νομιζω παρομοια δουλεια κανει και η επινεφρινη και η συνεπινεφρινη;

gj
10-02-10, 13:36
Ντοπαμινη και αδρεναλινη εκρινονται με διαφορες ουσιες αλλα και με συγκεκριμενες καταστασεις.

Στην ουσια εθιζεσαι με και με τα δυο,δλδ και με την ελληψη των ουσιων απο το αιμα σου αλλα και με την εληψη εκρισης ντοπαμινης η αδρεναλινης,το οποιο επιτυνχανεται και με την γυμναστικη,για ντοπαμινη.

Αν ψαξεις θα βρεις ενα παλικαρι που εκοψε τα βαρια ναρκωντικα επηδη αρχισε γυμναστιριο,στο φουρουμ λεω...

Εξαρταται και απο ατομο σε ατομο,την ποσοτητα εκρισης ντοπαμινης μετα απο εντονη γυμναστικη,ενας φιλος μου μετα απο το γυμναστιριο ειναι σε νιρβανα...

Oι περισσότεροι που τα κόβουν την βρίσκουν με την γυμναστική.
Μετά από εντονες προπονήσεις παράγει ο εγκέφαλος οπιούχα γιαυτό νοιώθεις αυτό το αίσθημα εφορίες και ντάγκλας μετά το γυμν...
Με λίγα λόγια... ΤΖΑΜΠΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΗ ΜΑΣΤΟΥΡΑ :rolf::rolf::rolf:
Ποιος ήταν αυτός?
υ.γ. απάντα μου σε πμ αν ειναι το ξεφτιλίσαμε το τόπικ :P

The Rock
10-02-10, 13:55
Θενξ ροκ,παντα κατατοπιστικος,νομιζω παρομοια δουλεια κανει και η επινεφρινη και η συνεπινεφρινη;
Οι επινεφρίνη(=αδρεναλίνη) και η νορεπινεφτίνη είναι 2 ορμόνες που ονομάζονται κατεχολαμίνες και λειτουργούν ως νευροδιαβιβαστές. Αυτές εκκρίνονται σε στρεσσογόνες καταστάσεις του οργανισμού(fight and flight) στο ΚΝΣ με αποτέλεσματα όπως αύξηση καρδιακού παλμού, ροής αίματος στο μυοσκελετικό σύστημα, αύξηση θερμοκρασίας, τρέμουλα και διάφορα άλλα ανάλογα με την περίπτωση του στρεσσογόνου παράγοντα.

Η συνεφρίνη είναι αλκαλοειδές του φυτού Citrus aurantium, ανήκει στην χημική ομάδα των μεθαμφεταμινών όπως η εφεδρίνη άρα και δρα στους ίδιους υποδοχείς . Δεν δίνει την αύξηση του 3% της εφεδρίνης φυσικά γτ έχει κατώτερη δράση.

Judge
10-02-10, 16:18
πραγματι οι λιποδιαλυτες του εμποριου το μονο μαλλον που κανουν ειναι μια "ελαφρυνση" στην τσεπη μας! οσο για την εφεδρινη δυστυχως κυνηγηθηκε ΚΑΙ γιατι με αυτην φτιαχνουν καποιες ναρκωτικες ουσιες ευκολα με οδηγιες απο το ιντερνετ.
Κριμα ειναι μια ουσια που βοηθα πολυ στην μαχη κατα του λιπους με λιγες παρενεργειες (αλλωστε τι δεν εχει παρενεργειες?ας αναρωτηθουν καποιοι....)

stavrozgr
09-04-10, 16:53
παιδια δεν ξερω αν πρεπει να το γραψω και που...

αν δεν πρεπει διαγραψτε το...

ισως να σας φανει και αστειο...

αλλα... τα χαπια που περνω για την γρίπη εχουν
ψευδοεφεδρινη... και λεει πως την κανονικη εφεδρινη απαγορευετε να την
κανουμε ληψη απο το στομα... και πως επισης η εφεδρινη κανονικα χρησιμοποιητε
στην ρινικη αποσυμφορηση...

στον ιφετ τα διαβασα ;)

και κατι ακομα.. δηλαδη εμενα τωρα αυτα τα χαπια
με βοηθανε και στην λιποδιαλυση ?:unsure:

giannis64
09-04-10, 18:28
όλα τα σιρόπια και τα χάπια (σχεδόν όλα) για τον βήχα περιέχουν εφεδρινη η ψευδοεφεδρινη,
αλλά η ποσότητες είναι πολύ μικρές. χρειάζεσαι ένα σιρόπι χ3 φορές την μέρα για να πάρεις την απαιτούμενη δόση για να σου κάνει δουλειά για λιποδιαλυση.

αν ήταν έτσι όλοι σιρόπια η χάπια (βρογχοδιασταλτικα) για τον βήχα θα παίρναμε.:green::green::green:

Manos1989
09-04-10, 19:25
Θα πάθουμε τίποτα άμα παίρνουμε 3 χάπια την μέρα για τον βήχα?Άμα είναι να το κοιτάξουμε το θέμα:P

Michaelangelo
09-04-10, 20:10
18 ετών ,84 18-19% λίπος ,1,86-7 .. θέλω να κατέβω αρχικά στο 8% και μετά στο 6% ?

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, αλλα σε τι μηχανές μετριέσαι? Γιατί δυστυχώς αξιόπιστα μηχανήματα και στα Bodyline απλά ΔΕΝ υπάρχουν! Εδώ αθλητές του στίβου έχουν πάνω από 12%! Πρέπει να είσαι σούπερ επαγγελματίας να το ρήξεις εκεί που λες!

Michaelangelo
09-04-10, 20:15
Λιποδιαλυτές που είχα δοκιμάσει πριν χρονια στην Ελλάδα, μάπα (αντίθετα με ότι λένε πολλοί) μου ήταν το Hydroxycut και πολύ καλο το Thermocuts τις MRM!

Επίσης για το "μυτοτροπιν" έχω ακούσει καλά λόγια.

stavrozgr
09-04-10, 21:28
το thermo cuts ειναι της on !

Γιάννη τρεις φορες την μέρα απο 2 χαπια ειναι η δοσολογια
αρα ισως και να βοηθαει :bbbiceps:

giannis64
09-04-10, 23:01
παιδια δεν ξερω αν πρεπει να το γραψω και που...

αν δεν πρεπει διαγραψτε το...

ισως να σας φανει και αστειο...

αλλα... τα χαπια που περνω για την γρίπη εχουν
ψευδοεφεδρινη... και λεει πως την κανονικη εφεδρινη απαγορευετε να την
κανουμε ληψη απο το στομα... και πως επισης η εφεδρινη κανονικα χρησιμοποιητε
στην ρινικη αποσυμφορηση...

στον ιφετ τα διαβασα :wink:

και κατι ακομα.. δηλαδη εμενα τωρα αυτα τα χαπια
με βοηθανε και στην λιποδιαλυση ?:unsure:



στο βηχα μπορει!!!! στην λιποδιαλυση οχι!!!!!:green:

Michaelangelo
09-04-10, 23:23
το thermo cuts ειναι της on !

Γιάννη τρεις φορες την μέρα απο 2 χαπια ειναι η δοσολογια
αρα ισως και να βοηθαει :bbbiceps:

Έχω χρονια να το πάρω αλλα από μια ματια που έριξα στα xtreme είδα ότι έχει άλλη συσκευασία. Οποτε η άλλαξε συσκευασία η η MRM το έκοψε.

stavrozgr
10-04-10, 08:21
Έχω χρονια να το πάρω αλλα από μια ματια που έριξα στα xtreme είδα ότι έχει άλλη συσκευασία. Οποτε η άλλαξε συσκευασία η η MRM το έκοψε.

http://www.xtr.gr/eshop_files/pictures/1637_ThermoCuts_100caps_(300X300).jpg

;)

Michaelangelo
10-04-10, 14:06
http://www.xtr.gr/eshop_files/pictures/1637_ThermoCuts_100caps_(300X300).jpg

;)

Ναι, αυτή τι συσκευασία είδα τώρα για αυτό το είπα. Ήταν μαύρη η παλιά που έπαιρνα εγώ.

Το μονο σίγουρο ήταν το όνομα! Sorry παιδιά αλλα μετακομίζοντας έξω αλλάξανε και οι συνήθειες σε αυτά που έπαιρνα! (πάλι καλά δηλαδή έμαθα πρόσφατα τι έτσι bulk και αγορές από εξωτερικό αλλιώς συμπλήρωμα... ΔΕΝ! concentrate 80ra και πολύ θα ήταν!)

Ένας παλιός ίσως να μας λύσει την απορία. (αν σταμάτησε κανένα Thermocuts η MRM η άλλαξε συσκευασία η ON και τα μπέρδεψα εγώ)

metallidhs
11-04-10, 11:22
καλημερα παιδια
εγω μετα απο κυκλο με vpx της meltdown που ηταν αρκετα καλο τωρα στο δευτερο κυκλο πηρα για αλλαγη το lipo6 black και μπορω να πω οτι ειναι κορυφαιο προιον απο ολα οσα εχω δοκιμασει σου δινει φοφερη ενεργεια και εδω και μια εβδομαδα εχω δει αρκετη διαφορα

bandicoot
15-04-10, 00:40
για το lipo 6 γνωμες??

Machiavelli
15-04-10, 10:02
Δείξε φωτογραφία να σου πω σίγουρα, αν μιλάμε για το lipo6 το πρώτο το σκέτο, πολύ καλό.

Xrisos
15-04-10, 10:41
Το SIDA ειναι ο καλυτερος νομιμος λιποδιαλιτης που κυκλοφορει σημερα στην αγορα.
Ειναι παρομοιο με εφεδρινη,δλδ μειωνει την ορεξη,αυξανει τον μεταβολισμο μεσω τις θερμογενεσης,και σου δινει πολυ ενεργεια.
Σου το προτεινω ανεπυφηλακτα αρκει να μην εχεις προβλημα με υπερταση,θυροειδη,και καρδιακα νοσηματα.

Το ΣΙΝΤΑ δεν ειναι νομιμο, ειναι απαγορευμενη ουσια και σε πιανουν ντοπε αν ισαι αθλητης.

Machiavelli
15-04-10, 10:44
Είναι νόμιμο το εμπόριο του sida, σε αντίθεση με της εφεδρίνης.

Xrisos
15-04-10, 11:21
Είναι νόμιμο το εμπόριο του sida, σε αντίθεση με της εφεδρίνης.

Νομιμο ισως να ναι τ εμποριο απλα σε καθε σκευασμα sida αναφερεται η ενδειξη οτι ειναι απαγορευμενη ουσια για πρωταθλητες λογω κοντρολ.

michelangelo
15-04-10, 11:58
Υπάρχει καποιο επίσημο συμπλήρωμα που να περιέχει sida?

Machiavelli
15-04-10, 11:59
Πολλά συμπληρώματα λέγονται απλώς "sida cordifolia", ένα γνωστό είναι της Reflex.

noz1989
15-04-10, 12:03
Πολλά συμπληρώματα λέγονται απλώς "sida cordifolia", ένα γνωστό είναι της Reflex.

Και ενα αλλο της CNP

bandicoot
16-04-10, 02:08
Δείξε φωτογραφία να σου πω σίγουρα, αν μιλάμε για το lipo6 το πρώτο το σκέτο, πολύ καλό.

http://www.thesupplementreport.org/nutrex-lipo-6-review/nutrex-lipo-6.jpg
αυτο ειναι το 1ο αν δεν κανω λαθος και το "καινουριο" ειναι αυτο
http://astronutrition.com/media/catalog/product/cache/6/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/l/i/lipo-6-black.jpg
οποιος γνωριζει ας μας πει ποια ι διαφορα τους και ποιο ειναι το καλυτερο

sTeLaKoS
16-04-10, 10:55
Δεν αντικαταστάθηκε, κυκλοφορούν και τα 2.
Και τα δύο πάντως θεωρούνται απ' τα καλά θερμογενετικά.

Machiavelli
16-04-10, 11:08
Το 1ο έχω δοκιμάσει και είναι καλό.

bandicoot
16-04-10, 19:47
επειδη θελω να παρω τωρα ποιο μου προτεινετε??

Polyneikos
16-04-10, 20:31
Εννοείς ποιο από τα 2 Lipo ή ένα γενικα;;

The Rock
16-04-10, 20:45
επειδη θελω να παρω τωρα ποιο μου προτεινετε??
Το Black γιατί απλά οι ουσίες που έχει μέσα παρέχουν θερμογέννεση+λιπόλυση από πολλές διαφορετικές "γωνίες".

Polyneikos
16-04-10, 20:51
Αν ο φίλος Ροκ που εχει αχρηστεψει όλους τους λιποδιαλύτες των εταιριων σου λεει ότι δουλευει τοτε αυτοματως γίνεται συμπληρωμα "must use" !!:thumbup::green::rolf: Μεταξυ των 2 εννοείται black..

The Rock
16-04-10, 20:59
Αν ο φίλος Ροκ που εχει αχρηστεψει όλους τους λιποδιαλύτες των εταιριων σου λεει ότι δουλευει τοτε αυτοματως γίνεται συμπληρωμα "must use" !!:thumbup::green::rolf: Μεταξυ των 2 εννοείται black..
Με σκλαβώνεις αγαπητέ:green::green::green::green::green::green:

Machiavelli
16-04-10, 21:02
Ψέμματα, δεν το έχω χρησιμοποιήσει αυτό, το Lipo 6x έχω χρησιμοποιήσει. Δεύτερη φορά που την πατάω.
Τώρα είδα κάτι στο black

3,3 Diiodo-L-thyronine *
3,5 Diiodo-L-thyronine

bandicoot ηλικία, ιατρικό ιστορικό με θυροειδή, ύψος, κιλά, λίπος;

SeXperT
16-04-10, 21:30
εχει ενα μηνα σχεδον που εχω ξεκινησει αεροβιο για γραμμωση και εχω δει αποτελεσμα καλο.

σκοπευω να ακολουθησω εντονη αεροβια για αλλες 5 εβδομαδες. Αν δεν φτασω στο σημειο που θελω και ξεκινησω τις τελευταιες 2 εβδομαδες κανενα λιποδιαλυτη θα δω διαφορα?

το οτι απο δευτερα θα μπω σε κυκλο κρεατινης και κανω κ γραμμωση δεν νομιζω να με επηρεασει σε κατι ε? θα θολωσει κανενας κοιλιακος τιποτα?

Rise above
16-04-10, 22:04
από τι στιγμή που η κρεατίνη κρατάει νερά φαντάζομαι θα θόλωσης λίγο

bandicoot
17-04-10, 02:07
Ψέμματα, δεν το έχω χρησιμοποιήσει αυτό, το Lipo 6x έχω χρησιμοποιήσει. Δεύτερη φορά που την πατάω.
Τώρα είδα κάτι στο black

3,3 Diiodo-L-thyronine *
3,5 Diiodo-L-thyronine

bandicoot ηλικία, ιατρικό ιστορικό με θυροειδή, ύψος, κιλά, λίπος;

Ειμαι 18 1,85, 84 κιλα λιπος δν 3ερω να σου πω :/ απο ιστορικο τπτ

noz1989
17-04-10, 03:50
Φιλε σε αυτη την ηλικια μην παρεις λιποδιλυτη!!! Και σε καμια περιπτωση ορμονικα συμπληρωματα τυπου lipo 6 black, mitotropin, dicana, meltdown, clenbutrx κλπ Καλη διατροφη, λιγη αεροβια και πολη σκληρη προπονηση με βαρη!!!

SeXperT
17-04-10, 17:50
από τι στιγμή που η κρεατίνη κρατάει νερά φαντάζομαι θα θόλωσης λίγο

για τον λιποδιαλυτη τι εχεις να πεις???

ε δεν νομιζω η κρεατινη να μου κανει πολυ ζημια στους κοιλιακους... καποιος αλλος που εχει χρησιμοποιησει σε περιοδο γραμμωσεις??? ειχε "απωλειες"?

bots
17-04-10, 19:11
καλησπερα ειμαι 82 κιλα και λεω να παρω το lipo 6. μου ειπαν να παρω 1 μιση ωρα πριν το πρωινο και 1 μιση ωρα πριν το μεσημερινο και μετα να το κανω 1 και 2.ποια ειναι η γνωμη σας ??? ευχαριστω

giannis64
17-04-10, 20:26
για τον λιποδιαλυτη τι εχεις να πεις???

ε δεν νομιζω η κρεατινη να μου κανει πολυ ζημια στους κοιλιακους... καποιος αλλος που εχει χρησιμοποιησει σε περιοδο γραμμωσεις??? ειχε "απωλειες"?

ανάλογα τι ζητάς εσύ!!! η κρεατίνη θα σε θολώσει λίγο αλλά θα σε βοηθήσει στην υποθερμιδικη διατροφή σου δίνοντας σε δύναμη για να αντεπεξέλθεις στις προπονήσεις σου, και όταν την σταματήσεις σε 2 εβδομάδες θα έχουν φύγει τα νερά που απέκτησες από αυτήν.

bandicoot
18-04-10, 03:03
Φιλε σε αυτη την ηλικια μην παρεις λιποδιλυτη!!! Και σε καμια περιπτωση ορμονικα συμπληρωματα τυπου lipo 6 black, mitotropin, dicana, meltdown, clenbutrx κλπ Καλη διατροφη, λιγη αεροβια και πολη σκληρη προπονηση με βαρη!!!

γιατι οχι?εχω παρει και πρωτεινη,κρεατινη.....γιατι λες σε καμια περιπτωση τι μπορει να μου κανει?

flowin_through
18-04-10, 03:31
σε καμια περιπτωση ορμονικα συμπληρωματα τυπου lipo 6 black, mitotropin, dicana, meltdown, clenbutrx κλπ


γιατι οχι?εχω παρει και πρωτεινη,κρεατινη.....γιατι λες σε καμια περιπτωση τι μπορει να μου κανει?

Φιλε η λεξη ¨ορμονικα¨ δε σου λεει τιποτα? Και τη συσχετιζεις με πρωτεΐνη κ κρεατινη?
Αυτοι οι λιποδιαλυτες εχουν ορμονες ή ουσιες προδρομες ορμονων, δεν ειναι να τα παιρνεις ελαφρα τη καρδια. Ειναι ασφαλη βεβαια τα περισσοτερα απο αυτα, αλλα για υγιεις αθλητες και καποιας ηλικιας, π.χ. πανω απο 25. Επηρεαζουν το θυρεοειδη και μπορει να δημιουργησουν προβλημα σε καποιον που εχει και δεν το ξερει.

Machiavelli
18-04-10, 10:48
Αυτοι οι λιποδιαλυτες εχουν ορμονες ή ουσιες προδρομες ορμονων
Και το συγκεκριμένο έχει ορμόνες μεταβολίτες άλλων ορμονών.
bandicoot στα 18 σου αν θες λιποδιαλύτη, φαρμακείο υγρή καρνιτίνη ή καφεΐνη. Ούτε λόγος για lipo 6 black.

bandicoot
18-04-10, 12:30
Mα δν εχω θερωιδη....δν εχω απολυτος τπτ.... :S

beefmeup
18-04-10, 16:16
Mα δν εχω θερωιδη....δν εχω απολυτος τπτ.... :S

bro,δεν εχει να κανει..στην ηλικια σου ο μεταβολισμος σου ειναι μια χαρα,κ με πολυ απλα συμπηροματακια,οπως λεει ο μακιςβελης,θα του δωσεις μια μικρη ωθηση,για να καψεις παραπανισιες θερμιδες..γιατι να μην το εκμεταλευτεις κ να κρατησεις κ τα λεφτακια σου,για μια καλη προτεινη,η πολυβιταμινη??

το συγκεκριμενο λιποδιαλυτικο,εχει μεσα πραγματακια,που τωρα τελευταια εχουν γινει της μοδας σε λιποδιαλυτες,που εχουν να κανουν με ελαφρια χρησιμοποιηση σου θυροειδους..δεδομενο οτι αυτο εχει να κανει με κατευθηνση ορμονων στο σωμα,οι δικες σου σε αυτη την ηλικια που εισαι δεν εχουν "κατσει"ακομα καλα,αν με πιανεις..ειναι ακομα σε μια ασταθη φαση..οποτε γιατι να παρεις κατι που θα μπλεξει ενδεχομενως με αυτη τη διαδικασια??

αλλο η κρεατινη,κ η προτεινη που λες..

bandicoot
19-04-10, 00:32
bro,δεν εχει να κανει..στην ηλικια σου ο μεταβολισμος σου ειναι μια χαρα,κ με πολυ απλα συμπηροματακια,οπως λεει ο μακιςβελης,θα του δωσεις μια μικρη ωθηση,για να καψεις παραπανισιες θερμιδες..γιατι να μην το εκμεταλευτεις κ να κρατησεις κ τα λεφτακια σου,για μια καλη προτεινη,η πολυβιταμινη??

το συγκεκριμενο λιποδιαλυτικο,εχει μεσα πραγματακια,που τωρα τελευταια εχουν γινει της μοδας σε λιποδιαλυτες,που εχουν να κανουν με ελαφρια χρησιμοποιηση σου θυροειδους..δεδομενο οτι αυτο εχει να κανει με κατευθηνση ορμονων στο σωμα,οι δικες σου σε αυτη την ηλικια που εισαι δεν εχουν "κατσει"ακομα καλα,αν με πιανεις..ειναι ακομα σε μια ασταθη φαση..οποτε γιατι να παρεις κατι που θα μπλεξει ενδεχομενως με αυτη τη διαδικασια??

αλλο η κρεατινη,κ η προτεινη που λες..

Τι μπορει να παθω δηλαδη??οι λιποδιαλυτες αυτοι που λετε... δν κανουν τιποτε τι περνεις τι δν περνεις το ιδιο ειναι...τοσο καιρο επερνα...στην κοιλια χαμηλα το "σοσιβιο" ειναι που δν φευγει και θελω να "διωξω"

flowin_through
19-04-10, 00:55
Mακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι...

takir1dac
19-04-10, 04:19
Επειδη ψαχνομουν και εγω για τι λιποδιαλυτη (περα απο την καλη διατροφη) θα τσιμπησω, εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το λιπο 6 και το μιτοτροπιν, ηθελα να ρωτησω:

Ποιες ειναι οι ορμονες που περιεχουν μεσα (πχ αυτη που ειχε ποσταρει νωριτερα οMachiavelli: Diiodo-L-thyronine?).
Εαν καποιος δεν εχει προβλημα με θυροειδη μπορει μετα απο την χρηση του προιοντος να αποκτησει ?
Προβλημα στην καρδια μπορει να παρουσιασει?Υπαρχει κληρονομικο απο την μερια του πατερα μου και γιαυτο η ερωτηξης (εγω μεχρι τωρα δεν εχω παρουσιασει ποτε τιποτα).
Αλλα τυχον αρνητικα (πχ:γεννητικο συστημα...).
Επειδη δεν εχει τελιωσει ο κυκλος με το superbump , απαγορευεται να παρω λιποδιαλυτη?

Οποιος ξερει να μου ας ποσταρει παρακαλω ωστε να μου απαντηθουν τα ερωτηματα γιατι με οσα ολα διαβαζω/ακουω δεν ξερω πανω σε τι να ΄΄πατησω΄΄:) στο συγκεκριμενο θεμα.

1.87 , 87 κιλα , 22 χρονωνε :green:.
Ευχαριστω για την προσοχη.

Εδιτ:Δεν θελω να κανω χρηση του λιποδιαλυτη για να χασω καμια 20αρια κιλα , γυρω στα 4-5 λιπος.

beatshooter
19-04-10, 11:40
Εγω που ειμαι 21 και σε λιγου μηνες 22 μπορω να παρω μιτοτροπιν η λιπο6?

Δεν εχω ιστορικο θυρεοειδη κτλ.Στομαχι γερο,αν κρινω οτι παλια ετρωγα τρελη σαβουρα κ δεν ειχα καουρες :shock:

metallidhs
19-04-10, 12:02
καλημερα εχει περιπου 10 μερες που περνω το lipo6 black εχω δει διαφορα γιατι ειχα κωλησει αλλα το θεμα ειναι οτι στην πρωινη δοση 3 καψουλες μετα απο μιση ωρα λογο θερμογενεσης αρχηζω και κρυονω σε φαση που δεν την παλευω.

πιστευω ειναι μεχρι να το συνηθησω
στον προηγουμενο κυκλο επερνα το vpx ths meltdown και εκει ειχα το ιδιο προβλημα σε ποιο ηπια μορφη και για λιγοτερη ωρα.

Machiavelli
19-04-10, 12:03
Ποιες ειναι οι ορμονες που περιεχουν μεσα (πχ αυτη που ειχε ποσταρει νωριτερα οMachiavelli: Diiodo-L-thyronine?).
Εαν καποιος δεν εχει προβλημα με θυροειδη μπορει μετα απο την χρηση του προιοντος να αποκτησει ?
Προβλημα στην καρδια μπορει να παρουσιασει?Υπαρχει κληρονομικο απο την μερια του πατερα μου και γιαυτο η ερωτηξης (εγω μεχρι τωρα δεν εχω παρουσιασει ποτε τιποτα).
Αλλα τυχον αρνητικα (πχ:γεννητικο συστημα...).
Επειδη δεν εχει τελιωσει ο κυκλος με το superbump , απαγορευεται να παρω λιποδιαλυτη?

Οποιος ξερει να μου ας ποσταρει παρακαλω ωστε να μου απαντηθουν τα ερωτηματα γιατι με οσα ολα διαβαζω/ακουω δεν ξερω πανω σε τι να ΄΄πατησω΄΄:) στο συγκεκριμενο θεμα.

1.87 , 87 κιλα , 22 χρονωνε :green:.
Ευχαριστω για την προσοχη.

Εδιτ:Δεν θελω να κανω χρηση του λιποδιαλυτη για να χασω καμια 20αρια κιλα , γυρω στα 4-5 λιπος.
Ναι αυτή είναι η ορμόνη και μεταβολίτης άλλης ορμόνης.
Σε έναν μέσο υγιή άνθρωπο δε θα φέρει κανένα πρόβλημα σε περίπτωση που γίνουν όλα όπως τα λέει η εταιρία, μην επαναπαύεστε όμως στο "δεν έχω πάθει ποτέ τίποτα άρα καλά είμαι", εξετάσεις.
Στην καρδιά μπορεί να σου προξενήσει ο,τι θα σου προξενούσε και ένας λιποδιαλύτης χωρίς ορμόνες, εξετάσεις κι εδώ για την καρδιά.
Γεννητικό σύστημα, εννοείς πρόβλημα στα γεννετικά όργανα ή αποδυνάμωση σπέρματος; Αν ναι, όχι καμία τέτοια περίπτωση.
Δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά για να σε πιάσει καλά άσε να φύγει λίγο η καφεΐνη του super pump, να ξεσυνηθίσεις λίγο. Γενικά τα νιτρικά θέλουν πολλούς υδατάνθρακες και το άλλο είναι λιποτροπικό, είναι κάπως χαζό να χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα.

beatshooter τα ίδια ισχύουν και για σένα περί εξετάσεων.
Εννοείται ότι πρώτα κάνουμε σωστή διατροφή και προπόνηση και όταν κολλήσουμε το παίρνουμε.

bandicoot νομίζω πως ο,τι είχαμε να σου πούμε στο είπαμε, μπήκες ρώτησες, σου είπαν όλοι όχι, και μονολεκτικά να στο λέγανε χωρίς καμία τεκμηρίωση έπρεπε να είχες πειστεί περισσότερο. Το σωσίβιο θέλει καθαρή διατροφή.

Πάντως επειδή πολύ φασαρία βλέπω γύρω από αυτά, μην νομίζετε ότι κάνουν και θαύματα.

The Rock
19-04-10, 12:09
Mακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι...
:thumbsup:

ΠΑΙΔΙΑ, ο λόγος που δεν προτείνονται συμπληρώματα/ΑΑΣ για ηλικίες κάτω των 21 και οτιδήποτε επηρεάζει τον ενδοκρινολογικό σύστημα ,είναι γιατί πολύ απλά μετά τα 21 σταθεροποιείται. Τόσο απλό. Βέβαια δεν είναι το ίδιο αασ μς ορμονικά συπληρώματα απλά το αναφέρω για να καταλάβετε τον λόγο.

sevas
19-04-10, 13:05
παιδια καλησπερα!μηπως ξερετε απο που να αγορασω λυποδιαλυτες με εφεδρινη???
βοηθηστε γιατι δε μπορω να βρω πουθενα!εχω παραγγειλει και απο το εξωτερικο αλλα εχει καθυστερησει πολυ!!καποιος εδω μεσα που παρειγγειλε και του ηρθε??:bowdown:

veteran29
19-04-10, 13:07
παιδια καλησπερα!μηπως ξερετε απο που να αγορασω λυποδιαλυτες με εφεδρινη???
βοηθηστε γιατι δε μπορω να βρω πουθενα!εχω παραγγειλει και απο το εξωτερικο αλλα εχει καθυστερησει πολυ!!καποιος εδω μεσα που παρειγγειλε και του ηρθε??:bowdown:

με εφεδρινη??????????????????????????????????????????????????????????
??????????????????????????????
???????????????????????????????
?????????????????????????????
':spank::spank::spank::spank::spank::spank::spank::spank::spank::spank::spank:

περνα μια βολτα και απο την ενοτητα 'νεο μελος' κ πες μας και δυο πραγματα για σενα

Haris Pilton
19-04-10, 13:15
παιδια καλησπερα!μηπως ξερετε απο που να αγορασω λυποδιαλυτες με εφεδρινη???
βοηθηστε γιατι δε μπορω να βρω πουθενα!εχω παραγγειλει και απο το εξωτερικο αλλα εχει καθυστερησει πολυ!!καποιος εδω μεσα που παρειγγειλε και του ηρθε??:bowdown:

Aν δεν κανω λαθος ,ολα τα αεροδρομια της ευρωπης ειναι dead.

veteran29
19-04-10, 13:17
Aν δεν κανω λαθος ,ολα τα αεροδρομια της ευρωπης ειναι dead.

δεν κανεις καθολου λαθος.........................................

SeXperT
21-04-10, 07:59
επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει λιποδιαλυτη. σε ποσο καιρο βλεπεις διαφορα? να υποθεσω δεν χανεις μυικη μαζα κ φυσικα δεν σταματας το αεροβιο ε? ή κανει θαυματα απο μονος του πια?

Manos1989
21-04-10, 08:36
επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει λιποδιαλυτη. σε ποσο καιρο βλεπεις διαφορα? να υποθεσω δεν χανεις μυικη μαζα κ φυσικα δεν σταματας το αεροβιο ε? ή κανει θαυματα απο μονος του πια?

ΔΕΝ βλέπεις διαφορά από τον λιποδιαλύτη όσο καιρό και να τον παίρνεις.Οι περισσότεροι είναι θερμογεννετικοί άρα αν δεν κάνεις αερόβια,είτε τον παίρνεις είτε όχι είναι το ίδιο.Και προφανώς χάνεις όση μυική μάζα θα έχανες και χωρίς τον λιποδιαλύτη,δεν σε προστετεύει από αυτό.
''Θαύματα'' μόνο η εφεδρίνη και αυτή με σωστή διατροφή και αερόβια.

sTeLaKoS
21-04-10, 08:54
Θαύματα δε γίνονται στις μέρες μας.

SeXperT
21-04-10, 15:21
ΟΚ. ευχαριστω... αρα τον ξεχναω... συνεχιζω κανονικα την διατροφη μου κ το αεροβιο μου χωρις λιποδιαλυτη...

P.S. ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να μετρησεις 5gr? ενα κουταλακι του γλυκου ξερω οτι ειναι περιπου τοσο, αλλα κοφτο ή γεματο? ή δεν παιζει τοσο ρολο η ακριβεια? για την κρεατινη ρωταω...

manos_
21-04-10, 15:35
ΟΚ. ευχαριστω... αρα τον ξεχναω... συνεχιζω κανονικα την διατροφη μου κ το αεροβιο μου χωρις λιποδιαλυτη...

P.S. ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να μετρησεις 5gr? ενα κουταλακι του γλυκου ξερω οτι ειναι περιπου τοσο, αλλα κοφτο ή γεματο? ή δεν παιζει τοσο ρολο η ακριβεια? για την κρεατινη ρωταω...

Για ποιον λογο ακριβως τον ξεχνας?

manos_
21-04-10, 15:36
ΔΕΝ βλέπεις διαφορά από τον λιποδιαλύτη όσο καιρό και να τον παίρνεις.Οι περισσότεροι είναι θερμογεννετικοί άρα αν δεν κάνεις αερόβια,είτε τον παίρνεις είτε όχι είναι το ίδιο.Και προφανώς χάνεις όση μυική μάζα θα έχανες και χωρίς τον λιποδιαλύτη,δεν σε προστετεύει από αυτό.
''Θαύματα'' μόνο η εφεδρίνη και αυτή με σωστή διατροφή και αερόβια.

Το δεν βλεπεις διαφορα ειναι το συμπερασμα της μεγαλης σου εμπειριας με τους λιποδιαλυτες να υποθεσω?Αν περιμενς με τον λιποδιαλυτη να γινεις φετες και κεφαλοτυρια ναι δεν βλεπεις διαφορα.Αν περιμενες αυξηση του μεταβολικου ρυθμου,ενεργεια και απωλεια νερου θα εβλεπες διαφορα.

Manos1989
21-04-10, 17:33
Το δεν βλεπεις διαφορα ειναι το συμπερασμα της μεγαλης σου εμπειριας με τους λιποδιαλυτες να υποθεσω?Αν περιμενς με τον λιποδιαλυτη να γινεις φετες και κεφαλοτυρια ναι δεν βλεπεις διαφορα.Αν περιμενες αυξηση του μεταβολικου ρυθμου,ενεργεια και απωλεια νερου θα εβλεπες διαφορα.

Άρα υπάρχει λιποδιαλύτης που καλύπτει τα παραπάνω που ζήτησε το παιδί?
Να δει διαφορά από αυτόν αποκλειστικά(αυτό είπε)καινα του διατηρήσει τη μυική μάζα?Και απότι είδες έγραψα ότι ΜΕ αερόβια,βοηθάει.

manos_
21-04-10, 19:52
Άρα υπάρχει λιποδιαλύτης που καλύπτει τα παραπάνω που ζήτησε το παιδί?
Να δει διαφορά από αυτόν αποκλειστικά(αυτό είπε)καινα του διατηρήσει τη μυική μάζα?Και απότι είδες έγραψα ότι ΜΕ αερόβια,βοηθάει.

ΟΚ λαθος δικο μου

SeXperT
21-04-10, 23:24
Αν περιμενες αυξηση του μεταβολικου ρυθμου,ενεργεια και απωλεια νερου θα εβλεπες διαφορα.


απωλεια υγρων. αρα δεν ερχεται σε αντιθεση με την κρεατινη?

eas2000
22-04-10, 01:49
Ξέρει κανένας καποιο προιν Sesamin?
βρισκω μονο ενα της scivention

Σε φαρμακείο υπαρχει;

Manos1989
22-04-10, 08:41
Δεν. Η λεκιθίνη έχει μια πολύ μικρή θετική επίδραση στο λιπιδαιμικό προφίλ αλλά ως εκεί. Τα υπόλοιπα που ακούγονται είναι ιστορίες για να βγάζουν λεφτά εγώ και οι όμοιοι μου(στους φαρμακοποιούς αναφέρομαι)

Ωραίος ο Bane!Ξεκάθαρα πράγματα και ειλικρινή!:thumbup:

Svein
22-04-10, 12:14
Βane πια η αποψη σου για cla και καρνιτινη ?

sTeLaKoS
22-04-10, 12:22
Svein (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2463) μάλλον δε παρακολουθείς το φόρουμ. Αυτά έχουνε χιλιοειπωθεί.

Svein
22-04-10, 13:31
Svein (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2463) μάλλον δε παρακολουθείς το φόρουμ. Αυτά έχουνε χιλιοειπωθεί.

Το ξέρω την άποψη του beinε θέλω...:turtle: !

Bane
24-04-10, 22:56
Βane πια η αποψη σου για cla και καρνιτινη ?

CLA @@ @@ και ακόμα περισσότερα @@ (ξέρω ξλερω δεν αρμόζει σε έναν επιστήμονα του επιπέδου μου να μιλάει έτσι αλλά τέσπα)
Καρνιτίνη: Η ALCAR είναι καλό νοοτροπικό και απο PLCAR εχώ δει συμπαθητικά αποτελέσματα σε μυική αντοχή και αννάρωση. Σαν λιποτροπικό υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές. Επίσης η καρνιτίνη έχει αρκετά οφέλη υγείας

stef212000
25-04-10, 19:28
δε μας προτεινεις κανα καλο λιποτροπικο για να μην παιρνουμε οτι μας πλασσαρουν??:bowdown::bowdown::bowdown:

Bane
25-04-10, 19:47
Stims:E+C, αν δεν μπορείτε να το βρείτε το AMP2 είναι επίσης καλό όπως και το MAN Scorch
Κόφτες όρεξης:Biotivia Bioshape
Θυροειδικά Dicana
Nutrition Absorption Blockers:Xenical απ τα φαρμακεία, το μόνο που πραγματικά κάνει κάτι


Κατά τα άλλα θα επαναλάβω τον εαυτό μου για 1000στη φορά, χωρίς ΔΙΑΤΡΟΦΗ κατα πρώτον και έπειτα άσκηση δεν γίνεται τπτ.

Svein
25-04-10, 20:18
CLA @@ @@ και ακόμα περισσότερα @@ (ξέρω ξλερω δεν αρμόζει σε έναν επιστήμονα του επιπέδου μου να μιλάει έτσι αλλά τέσπα)
Καρνιτίνη: Η ALCAR είναι καλό νοοτροπικό και απο PLCAR εχώ δει συμπαθητικά αποτελέσματα σε μυική αντοχή και αννάρωση. Σαν λιποτροπικό υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές. Επίσης η καρνιτίνη έχει αρκετά οφέλη υγείας

ευχαριστώ για την απάντηση :thumbup: !

zerus
05-05-10, 05:48
Γεια σε ολους,μολις εκανα εγγραφη...
Ειμαι 22 χρονων 1,80 και 100 κιλα... θελω να χασω 20-22 κιλα.Τα 10 οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι εχω αρχησει πυγμαχια και με δυσκολευουν πολυ και τα αλλα σιγα σιγα... Ειχα δοκιμασει τους λιποδιαλυτες Xenadrine αλλα δεν ειδα κατι πολυ διαφορετικο... διατροφη αρχησα απο γιατρο και πιγαινω προπονιση 4 φορες την εβδομαδα... Θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε καποιο λιποδιαλυτη η' συνδιασμο... το προβλημα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο αυτα σχετικα με παραγγελειες απο ιντερνετ(δεν θα ηθελα να μπλεξω κιολας :P)... εχω ενα ****** στην περιοχη μου απο οπου πηρα και τα Xenadrine... καμια ιδεα?:P

gmalamos
21-05-10, 15:24
εχει παρατηρησει καποιες παρενεργειες απο λιποδυαλυτες κανενας εκτως απο τα κλασικα που ακουγονται τσιτομα ταχυκαρδια?σφεφτομαι να παρω ενα αλλα ειμαι λιγο δυστακτικος..μετα πο τη χρηση τους τσιτομα και ταχυκαρδια φευγουν??

NASSER
21-05-10, 15:34
εχει παρατηρησει καποιες παρενεργειες απο λιποδυαλυτες κανενας εκτως απο τα κλασικα που ακουγονται τσιτομα ταχυκαρδια?σφεφτομαι να παρω ενα αλλα ειμαι λιγο δυστακτικος..μετα πο τη χρηση τους τσιτομα και ταχυκαρδια φευγουν??


Καταρχην να επισημανω πως ολα τα ποστ περι λιποδιαλυτη, συγχωνευτηκαν σε ενα!

Οι λιποδιαλυτες προκαλουν τσιτωμα και ταχυπαλμιες λογο δρασης τους, αλλα ειναι επιθυμητες παρενεργειες που φευγουν εφοσον διακοπει η χορηγια.

NASSER
21-05-10, 15:36
Γεια σε ολους,μολις εκανα εγγραφη...
Ειμαι 22 χρονων 1,80 και 100 κιλα... θελω να χασω 20-22 κιλα.Τα 10 οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι εχω αρχησει πυγμαχια και με δυσκολευουν πολυ και τα αλλα σιγα σιγα... Ειχα δοκιμασει τους λιποδιαλυτες Xenadrine αλλα δεν ειδα κατι πολυ διαφορετικο... διατροφη αρχησα απο γιατρο και πιγαινω προπονιση 4 φορες την εβδομαδα... Θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε καποιο λιποδιαλυτη η' συνδιασμο... το προβλημα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο αυτα σχετικα με παραγγελειες απο ιντερνετ(δεν θα ηθελα να μπλεξω κιολας :P)... εχω ενα ****** στην περιοχη μου απο οπου πηρα και τα Xenadrine... καμια ιδεα?:P

Εγω θα ελεγα να συμβουλευτεις τον γιατρο σου πρωτα, καθως σε καθοδηγει στη διατροφη και ο λιποδιατυτης σχετιζεται με τη διατροφη.

gmalamos
21-05-10, 16:04
Καταρχην να επισημανω πως ολα τα ποστ περι λιποδιαλυτη, συγχωνευτηκαν σε ενα!

Οι λιποδιαλυτες προκαλουν τσιτωμα και ταχυπαλμιες λογο δρασης τους, αλλα ειναι επιθυμητες παρενεργειες που φευγουν εφοσον διακοπει η χορηγια.

θα παρω ενα λιποδυαλυτη γνωστης εταιρειας δοκιμαστικα για καμια βδομαδα και αν δω οτι δεν μπορω να ανταποκριθω θα φαει φουντο απο το παραθυρο.......

-beba-
21-05-10, 16:09
Μην ξεκινήσεις να παιρνεις ολόκληρη την δόση από την πρώτη μέρα.
Τις πρώτες μέρες πάρε πιο μικρές δόσεις από τις συνιστώμενες και σιγά σιγά πήγαινε στη κανονική δόση.

giorgos94
23-05-10, 01:23
paidia eimai 16 xronwn 1.80 ipsos kai 92 kila kanw 9 mhnes gimnastirio kai den mporw na xasw kila....kai me protine enas apo to gimnastirio kai o gimnasths gia lipodialith ti lete na kanw gia na ta xasw ?posa lepta na trexw ?

****Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.Mods Team****

KILERMAN
23-05-10, 01:44
λιποδιαλυτη στα 16 ? ουτε για πλακα θα ελεγα εγω.Ξύπνα τον μεταβολισμο σου με αερόβια καθε μορφης.

ioannis1
23-05-10, 09:54
καλως ηρθες αλλα δεν γραφουμε οπου ναναι.επρεπε ναπας στα συμπληρωματα διατροφης να ποσταρεις.γραφε ελληνικα.
μεταφερθηκε απο το ελληνικο ββ

ioannis1
23-05-10, 10:13
δες εδω.
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.ph=709p?t

dhmhtrhs
23-05-10, 10:55
λιποδιαλυτης στα 16 σου???με τιποτα ομως...ξεκινα αεροβιο και διατροφη..στην ηλικια σου δεν θες κατι αλλο.χανεις και παιρνεις πολυ ευκολα οποτε δεν θα δυσκολευτεις πολυ με τον σωστο προγραμματισμο.ξεκινα διαδρομο,ποδηλατο,ελλεπτικο,πισινα και μια ισορροπημενη διατροφη.διαβασε παραδειγματα στο φορουμ στην ενοτητα της διατροφης!!!

metalwar
24-05-10, 13:04
Καλημέρα παιδιά. είμαι 1,75 (ούτε δλδ, καπου κει). και 77 κιλά, δεν είμαι στεγνός αρκετά κ είχα αγοράσει πριν καιρό το hydrocut hardcore x. Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω σε συνδυασμό με κάποιο νιτρικό. Είμαι σε φάση γράμμωσης τωρα. Θα παίξει καλά ο συνδυασμός ή είναι too much λόγω καφείνης?? θα τρίζουν τα δόντια μου δηλαδή κ η καρδιά μου θα χορευέι κλακέτες? Να συμπληρώσω ότι στο gym πάω μετα απο δουλειά οπότε είμαι κάπως κουρασμένος..
Σας ευχαριστώ παιδιά!

GEORGEXX1
24-05-10, 13:16
Καλημέρα παιδιά. είμαι 1,75 (ούτε δλδ, καπου κει). και 77 κιλά, δεν είμαι στεγνός αρκετά κ είχα αγοράσει πριν καιρό το hydrocut hardcore x. Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω σε συνδυασμό με κάποιο νιτρικό. Είμαι σε φάση γράμμωσης τωρα. Θα παίξει καλά ο συνδυασμός ή είναι too much λόγω καφείνης?? θα τρίζουν τα δόντια μου δηλαδή κ η καρδιά μου θα χορευέι κλακέτες? Να συμπληρώσω ότι στο gym πάω μετα απο δουλειά οπότε είμαι κάπως κουρασμένος..
Σας ευχαριστώ παιδιά!

ποσων ετων εισαι;;;

ποσο καιρο κανεις βαροι;;;

τη τρως ολη μερα;;;

τη προγραμμα ακολουθεις;;;

αλλιως τη νοημα εχει να σου πουμε ποιος ειναι καλος συνδυασμος;;; ειναι καλος αφου εσυ τον διαλεξες

Πανε στα νεα μελοι για να συστηθεις.

metalwar
24-05-10, 13:43
Με συγχωρείς GEORGEΧΧ1 και υπόλοιποι.. συστηθηκα! ;)
Λοιπόν, όλη μέρα δε κάνω και την καλύτερη διατροφή λόγω δουλείας.. όσο μπορώ!

Κάθε πρωί το scoop πρωτείνης μαζί με βρώμη. στη δουλειά δύο σαντουιτς με ψωμί ολικής αλέσεως, γαλοπούλα και κανα ασπράδι, τυρί, ή σαντουιτς με τόνο/κοτοπουλο κλπ. μετά προπονηση, πρωτείνη (μια TMU εχω τώρα) και μετά απο καμία ώρα φαι! (κοτόπουλο με λιγο ρύζι ή κάτι παρεμφερές)
Συνολικά παίρνω γύρω στα 150γρ πρωτείνη την ημέρα και πίνω γύρω στα 3 λίτρα νερό.

τώρα απο πρόγραμμα, βάρη κάνω 3 φορές την εβδομάδα γύρω στα 45-50 λεπτά και 2 ημερες αεροβια για καμια ώρα+

Άμα θέλετε κ άλλες λεπτομέριες πείτε μου!

GEORGEXX1
24-05-10, 14:16
διαβασε http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923

πιστευω πως ουτε 150 γρ.παιρνεις απο αυτην την διατροφη.

akisp10
25-05-10, 14:50
kalhspera eimai neo melos eimai 22 xronon
tha ithela na anoixw to thema lipodialites kai elleips enzymoy g6pd an xerete kati voithiste

***Γράφε ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ*** Mods Team

akisp10
25-05-10, 15:52
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΟΑΓΓΛΙΚΑ

ΕΙΜΑΙ 22 ΕΤΩΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ KICKBOXING ΕΧΩ ΟΛΙΚΗ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΝΖΥΜΟΥ G6PD ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΠΩΣ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ


green tea 300mg
guarana 100mg
cocoa ext 100mg
white willow bark 100mg
caffeine 67mg
rhodiola rosea 20mg
N-acetyl tyrosine 5mg
chromium policinate 42μg

ΕΙΝΑΙ ΟΙ STACK 3 M DOUBLE YOU
ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

sTeLaKoS
25-05-10, 15:55
Καλό θα ήτανε να ρωτήσεις τον γιατρό σου..

Γράφε με πεζά ελληνικά, στο ιντερνετ τα κεφαλαία γράμματα υποδηλώνουν ένταση και φωνή :thumbup:


Πέρνα απ' την ενότητα Νέα Μέλη να συστηθείς και να μας πεις λίγα λόγια για 'σένα και τη σχέση σου με τη γυμναστική.

giannis64
26-05-10, 16:15
αποτι ξέρω όλοι οι λιποδιαλυτές δουλεύουν εξίσου το ίδιο σε όλους!!

αν θες κάνε και μια ερώτηση εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3761 η περίμενε να σου απαντήσει και η Μαρία!!

semie
26-05-10, 16:24
σ ευχαριστω απλα επειδη πχ το lipo 6 black οτι ειναι αλλο για αντρες κ αλλο για γυναικες κ αναρωτιομουν αν μπορω να το παρω!

sotos55
28-05-10, 03:57
θα ηθελα την γνωμη σας ποιον λιποδιαλιτη να διαλεξς..ειμαι αναμεσα σε mitotropin και lipo6 black..ποιο μου προτινετε??

Manos1989
28-05-10, 08:07
Μπορείς να πας στις Αξιολογήσεις Συμπληρωμάτων και να δεις τις γνώμες όλων και για τα 2 και να αποφασίσεις τι προτιμάς.Και τα 2 πάντως είναι πολύ δυνατά,προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει και θα χρησιμοποιήσω πάλι το mitotropin.

NASSER
29-05-10, 00:30
θα ηθελα την γνωμη σας ποιον λιποδιαλιτη να διαλεξς..ειμαι αναμεσα σε mitotropin και lipo6 black..ποιο μου προτινετε??

Το δευτερο ειναι πιο δυνατο, αλλα παιζει ρολο και σε τι σταδιο ενασχολησης εισαι σε σχεση με διατροφη και αν ηδη παιρνεις καποιο αλλο λιποδιαλυτη.

flowin_through
29-05-10, 01:03
Το δευτερο ειναι πιο δυνατο,

Aυτο πρωτη φορα το ακουω ειναι η αληθεια.
Τα εχεις δοκιμασει και τα 2?

Machiavelli
29-05-10, 13:29
Νομίζω πως τις ποσότητες diiodothyronine του Mitotropin δεν τις ξέρουμε, αν είναι ίδιες το Mitotropin είναι δυνατότερο.

gmalamos
10-06-10, 09:41
Εγω παντως χρησιμοπιω τους λιποδιαλυτες περιστασιακα..Τους χρησιμοποιω στην αρχη της γραμμωσης για να παρω μπροστα κανα 2 βδομαδες και μετα τα κοβω..

deluxe
11-06-10, 06:58
Εγω προσωπικα δε νομιζω οτι θα ξαναπαρω λιποδιαλυτες. Εξαλλου ο βασικος λογος που τους επαιρνα ειναι για το τσιτωμα, αλλα με χαπακια καφεϊνης εχω το ιδιο και καλυτερο αποτελεσμα.

noz1989
11-06-10, 11:08
Εγω προσωπικα δε νομιζω οτι θα ξαναπαρω λιποδιαλυτες. Εξαλλου ο βασικος λογος που τους επαιρνα ειναι για το τσιτωμα, αλλα με χαπακια καφεϊνης εχω το ιδιο και καλυτερο αποτελεσμα.

+1

Και οπως ειχε πει καποιος παλαιοτερα, οι περισσοτεροι λιποδιαλυτες του εμποριου, ειναι ακριβοπληρωμενες καφεινες!

Machiavelli
11-06-10, 13:13
Αν κάνατε καλύτερες επιλογές θα είχατε διαφορετικές γνώμες.
noz1989 εσύ δεν χρησιμοποίησες το Lean Xtreme;

deluxe
11-06-10, 21:15
Αν κάνατε καλύτερες επιλογές θα είχατε διαφορετικές γνώμες.
noz1989 εσύ δεν χρησιμοποίησες το Lean Xtreme;Οπως; Πες κατι καλο.

Ασε που πιστευω τα πολυ ισχυρα λιποδιαλυτικα, δεν ειναι και ο,τι καλυτερο για τον οργανισμο. Δλδ εγω να βλεπω τηλεοραση και μεσα στο σωμα μου να καιγονται τα παντα.. Οχι.

Machiavelli
11-06-10, 22:23
Από απλά (δε το λέω υποτιμητικά) θερμογεννετικά: scorch, cytolean v2 και adrenalean (της DS όχι το άλλο). Το cyto μόνο υποτίθεται ότι έχει επίδραση στην κορτιζόλη αν και δεν το έχω νιώσει από εμπειρίες μου.

flowin_through
11-06-10, 23:09
Ψιλα γραμματα, αλλα εχεις κανει καμια συγκριση scorch με swagger ΜΑκι?

albertob30
11-06-10, 23:16
ποιον θεωρειτε τον καλυτερο λιποδυαλιτη?

Machiavelli
11-06-10, 23:20
Δε το έχω πάρει. Τελείως διαφορετικά συστατικά αλλά ενδιαφέρον φαίνεται, αν και 1,3 Dimethylamylamine που έχω δοκιμάσει δε μου έκανε πολλά. Αν μου πάει καλά το nox pump ίσως το δοκιμάσω αργότερα κι αυτό.

flowin_through
14-06-10, 12:32
Με τους λιποδιαλυτες εχετε παρατηρησει περισσοτερο συχνες χμ χμ... αφοεδευσεις? :unsure: Και αν ναι, μπορει αυτο να αποβαλει θρεπτικα συστατικα και να τα στερησει απο την αναπτυξη των μυων? Η πρωτεΐνη βεβαια ειναι το ζητουμενο, για το λιπος να(!)

Bane
14-06-10, 13:00
Η καφείνη αυξάνει τις περισταλτικές κινήσεις του εντέρου με αποτέλεσμα αφόδευση, αυτά είναι γνωστά. Το 99% των λιποκαυστών είναι τίγκα στην καφείνη

flowin_through
14-06-10, 13:04
Ναι ειναι γνωστο και απο την καθημερινη πρακτικη . Ενα caffeine free συμπληρωμα δεν το προκαλει αυτο το πραγμα?
Και σε σχεση με την απωλεια θρεπτικων? Εχει να κανει? ή βγαζεις ο,τι θα εβγαζες ετσι κιαλλιως?

panos-and-me
14-06-10, 17:31
Παιδία, διαβάζω κάποιους που έχουν γράψει ότι η εφεδρίνη έχει απαγορευτεί εδώ και 5-6 χρόνια. Το πρώτο από τα link που σας δίνω είναι εφεδρίνη ή κάτι άλλο που εκμεταλλεύεται το όνομα της εφεδρίνης?
Και όσο για το δεύτερο link, ποια είναι η άποψή σας?
Έχει δοκιμάσει κανείς κανένα απ’ αυτά τα δύο?
Ευχαριστώ.

***********************************************************

Κανόνες του forum
________________________________________


1. Μηνύματα προσβλητικού/επιθετικού χαρακτήρα θα σβήνονται εξʼ ολοκλήρου χωρίς προειδοποίηση. Η επιμονή σε τέτοια μηνύματα αυξάνει την πιθανότητα ban του χρήστη. Η γλώσσα που θα χρησιμοποιείται από τους χρήστες θα πρέπει να είναι το δυνατόν κόσμια, ενώ παρακαλούνται να εισαγουν * σε άκομψες λέξεις.

2. Δεν επιτρέπεται η διασύνδεση "link" ξένων εμπορικών καταστημάτων πέρα από ελληνικά καταστηματα, τους χορηγούς της ιστοσελίδας καθώς και φιλικές ιστοσελίδες.

3. Τα greeklish απαγορεύονται. Όσοι χρήστες για κάποιο λόγο δεν μπορούν να γράφουν με ελληνικούς χαρακτήρες, ας επικοινωνήσουν με τους moderators ή να χρησιμοπιήσουν το εξής link http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp . Συνεχής χρήση greeklish χωρίς επαρκή δικαιολογία και ενημέρωση μας, οδηγεί σε διαγραφή των μηνυμάτων.

4. Όταν ανοίγετε ένα νέο θέμα (thread), κοιτάξτε πρώτα αν αυτό προϋπάρχει. Αν όχι, ανοίξτε το στη σωστή κατηγορία, με συγκεκριμένο και ελληνικό τίτλο. Αν ανοίξετε ένα νέο θέμα το οποίο προϋπάρχει, αυτό είτε θα συνενεθεί, είτε θα κλειδωθεί και στη συνέχεια θα διαγραφεί. Ο σκοπος είναι να εμπλουτίζονται και να συμπληρωνονται τα ήδη υπάρχοντα threats ωστε να υπαρχει όσο το δυνατον πληρέστερη αναλυση ενός θέματος.

5. Οι moderators έχουν το δικαίωμα να αλλάξουν τον τίτλο ενός thread και να το μεταφέρουν στη σωστή του κατηγορία, χωρίς προειδοποίηση. Επίσης μπορούν να κλειδώσουν ή/και σβήσουν κάποιο thread ή ποστ, αν θεωρήσουν πως δε συνάδει με το ύφος του forum.

6. Μηνύματα spam σε θέματα υψηλού ενδιαφέροντος θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

7. Μηνύματα καθαρά διαφημιστικού χαρακτήρα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση, αν ο ενδιαφερόμενος δεν έχει έρθει προηγουμένως σε επαφή με τη διεύθυνση του site.

8. Αν θεωρείτε πως κάποιο post ανάγεται στις παραπάνω κατηγορίες ή πως μια συζήτηση κινδυνεύει να παρεκτραπεί ή κάποιο post τον θίγει, παρακαλείσθε να κάνετε "report post", χρησιμοποιώντας το κουμπί με το θαυμαστικό, το οποίο βρίσκεται κάτω από το avatar του χρήστη που το έχει δημοσιεύσει.

9. Αν έχετε κάποιο ερώτημα για τη διεύθυνση του site/forum, καλό είναι να την κάνετε απευθείας στους moderators ή στην ανάλογη θεματική ενότητα. Αν απλά διατυπώσετε το ερώτημα σας σε ένα οποιοδήποτε θέμα μιας κατηγορίας υπάρχει πιθανότητα να μην απαντηθεί άμεσα.

10. Δε χρησιμοποιούμε κατ' επανάληψη κεφαλαία, μεγάλη γραμματοσειρά και πολλά χρώματα.

11. Όταν δίνεται απάντηση σε ένα πόστ το οποίο βρίσκεται ακριβώς πριν από τo δικό σας, παρακαλείστε να μην συμπεριλαμβάνετε μέσα στην δημοσιευσή σας (post) κ την προηγούμενη εξ' ολοκλήρου δημοσίευση του χρήστη που απαντάτε. Ο λόγος είναι η εξοικονόμηση χώρου και η μετέπειτα πιο ξεκούραστη ανάγνωση όλου του topic.

12. Οι εικόνες που εισάγουμε στα μηνύματα μας φροντίζουμε να μην είναι μεγάλες σε διαστάσεις και KB. Δημοσίευση είκόνων αρρωστημένου περιεχομένου ή πορνογραφικού/σεξιστικού υλικού θα έχουν σαν αποτέλεσμα άμεσο ban.

13. Κανείς λογαριασμός δεν μπορεί να διαγραφεί με εντολή χρήστη. Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να αποχωρήσει από το forum, τόσο ο λογαριασμός του, όσο και τα μηνύματά του παραμένουν ως έχουν, εφόσον η διαγραφή τους δεν εμπίπτει σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες.

14. Με τη συμμετοχή σας στο forum, αποδέχεστε όλους τους παραπάνω κανόνες.

Haris Pilton
14-06-10, 17:34
Strong first post ,is strong.

:moderator:

Manos1989
14-06-10, 17:40
Παιδία, διαβάζω κάποιους που έχουν γράψει ότι η εφεδρίνη έχει απαγορευτεί εδώ και 5-6 χρόνια. Το πρώτο από τα link που σας δίνω είναι εφεδρίνη ή κάτι άλλο που εκμεταλλεύεται το όνομα της εφεδρίνης?
Και όσο για το δεύτερο link, ποια είναι η άποψή σας?
Έχει δοκιμάσει κανείς κανένα απ’ αυτά τα δύο?
Ευχαριστώ.

**************************************************

Tο πρώτο είναι κανονική εφεδρίνη και μάλιστα αξιόπιστη;)

deluxe
14-06-10, 17:55
Καλα τι site ειναι αυτο; Τρελα πραματα εχει!



Ripped Freak


http://www.fitclub.cz/Fotografie/Zbozi/Original/ripped_freak.jpg

https://www.svncanada.com/gfx/products/11681/uploadB.jpg


Πως γινεται να ειναι τοσο δυνατο χωρις να εχει καφεϊνη και τα λοιπα γνωστα διεγερτικα;

dhmhtrhs
15-06-10, 11:08
Καλα τι site ειναι αυτο; Τρελα πραματα εχει!



Ripped Freak


[Πως γινεται να ειναι τοσο δυνατο χωρις να εχει καφεϊνη και τα λοιπα γνωστα διεγερτικα;

υπαρχουν πολυ πιο δυνατα διεγερτικα απο την καφεινη φιλε μου...

noz1989
15-06-10, 11:22
Αν κάνατε καλύτερες επιλογές θα είχατε διαφορετικές γνώμες.
noz1989 εσύ δεν χρησιμοποίησες το Lean Xtreme;

Ναι το εχω χρησιμοποιησει!

Μονο που δεν εχει διεγερτικα μεσα, εκτος και αν θεωρειται το πρασινο τσαι!

Ασε που δεν ειδα τπτ το σπουδαιο, ναι μεν με βοηθησε σε αυτο που ηθελα αλλα εκ των υστερων αφου το εχω ηδη χρησιμοποιησει, πιστευω οτι αν δεν το επαιρνα, με την διατροφη κ την προπονηση που εκανα τοτε, τα αποτελεσματα δεν θα ειχαν μεγαλη διαφορα!

Και οπως ειπα στο προηγουμενο ποστ οι περισσοτεροι λιποδ. καφεινης του εμποριουειναι μαπα! Δεν τα τσουβαλιαζω ολα!

Machiavelli
15-06-10, 18:21
Είπαμε, τα καλά συμπληρώματα βοηθάν λίγο και τα υπόλοιπα καθόλου.

Bane
15-06-10, 18:30
[/I][/B]

υπαρχουν πολυ πιο δυνατα διεγερτικα απο την καφεινη φιλε μου...

Αλλά κανένα από αυτά δεν υπάρχει στα συμπληρώματα :(

Devil
15-06-10, 18:37
Καλα τι site ειναι αυτο; Τρελα πραματα εχει!



Ripped Freak


http://www.fitclub.cz/Fotografie/Zbozi/Original/ripped_freak.jpg

https://www.svncanada.com/gfx/products/11681/uploadB.jpg


Πως γινεται να ειναι τοσο δυνατο χωρις να εχει καφεϊνη και τα λοιπα γνωστα διεγερτικα;


[/I][/B]

υπαρχουν πολυ πιο δυνατα διεγερτικα απο την καφεινη φιλε μου...

εχει καφεινη αλλα σε αγνωστη ποσοτητα

τα πρωτα 4 ειναι egcg απο τσαι
το 5 ειναι geranium 1,3-dimethylamylamine
το 6 ειναι caffeine
τα επομενα 2 ειναι extract απο κοκκινο πιπερι
και τα τελευταια ειναι extract απο raspberry ketone

Devil
15-06-10, 18:42
bane μια ερωτηση

για πιο λογο χρησιμοποιουν gallic acid?
για παραδειγμα εδω το εχει μαζι με την καφεινη και μαζι με το raspberry ket.

dhmhtrhs
15-06-10, 19:08
Αλλά κανένα από αυτά δεν υπάρχει στα συμπληρώματα :(

καλως ή κακκως δεν υπαρχουν...και πιστευω πως καλυτερα που δεν υπαρχουν σε συμπληρωματα καθως τα διεγερτικα δεν ειναι και τοσο αθωα....:!:

Bane
17-06-10, 17:32
bane μια ερωτηση

για πιο λογο χρησιμοποιουν gallic acid?
για παραδειγμα εδω το εχει μαζι με την καφεινη και μαζι με το raspberry ket.

Συστατικό του πράσινου τσαγιού είναι.

Bane
17-06-10, 17:36
καλως ή κακκως δεν υπαρχουν...και πιστευω πως καλυτερα που δεν υπαρχουν σε συμπληρωματα καθως τα διεγερτικα δεν ειναι και τοσο αθωα....:!:

Θα σου πω τι μας είχε πει κάποτε ο καθηγητής φαρμακολογίας μου:
"Εμείς όταν διαβάζαμε για εξεταστική είχαμε αμφεταμίνη απ το φαρμακείο χωρίς συνταγή είμασταν τυχεροί, εσείς τώρα δυστηχώς πρέπει να την βγάζετε με καφέ"
Δεν υπάρχει αθώα η όχι ουσία κατ εμέ, υπάρχουν μαλ**** ή όχι χρήστες.

Niiick
17-06-10, 18:59
Καλα τι site ειναι αυτο; Τρελα πραματα εχει!


Εχασα το λινκ στειλε ενα πμ ρε φιλε..

Devil
17-06-10, 19:44
Συστατικό του πράσινου τσαγιού είναι.


thanks:)


Θα σου πω τι μας είχε πει κάποτε ο καθηγητής φαρμακολογίας μου:
"Εμείς όταν διαβάζαμε για εξεταστική είχαμε αμφεταμίνη απ το φαρμακείο χωρίς συνταγή είμασταν τυχεροί, εσείς τώρα δυστηχώς πρέπει να την βγάζετε με καφέ"
Δεν υπάρχει αθώα η όχι ουσία κατ εμέ, υπάρχουν μαλ**** ή όχι χρήστες.

χαχαχαχα :green::green::green:

υπαρχουν ακομα ατομα που τσιμπανε αντι-παρκινσονικα για διαβασμα
και εγω ο κακομοιρης παλευω με tyrosine και καφεινη:(

deluxe
17-06-10, 19:57
Τι να πω και εγω που δεν ηξερα απολυτως τιποτα στο χωριο που ημουν. Με γαλατακι εβγαζα τις πανελλαδικες!

Devil
17-06-10, 20:00
Τι να πω και εγω που δεν ηξερα απολυτως τιποτα στο χωριο που ημουν. Με γαλατακι εβγαζα τις πανελλαδικες!

μην τη ψαχνεις ο καλητερος εισαι.:thumbup:

Bane
17-06-10, 20:14
thanks:)



χαχαχαχα :green::green::green:

υπαρχουν ακομα ατομα που τσιμπανε αντι-παρκινσονικα για διαβασμα
και εγω ο κακομοιρης παλευω με tyrosine και καφεινη:(

Diertina, καρνιτίνη, ανιρακετάμη, AGPC(Gliatlin),Hydergine
Ολα διαθέσιμα απο φαρμακείο και βοηθούν στο διάβασμα.

deluxe
22-06-10, 17:08
Παιδια το Cytolean v2 ειναι καλυτερο ή το mitotropin; Ψαχνω ενα καλο λιποδιαλυτικο για να χασω και τα τελευταια κιλα και να γραμμωσω.

Machiavelli
22-06-10, 17:49
Mitotropin αρκετά δυνατότερο.

deluxe
22-06-10, 18:19
Απλα εχω προβλημα με την υπηρεσια μου, δε μπορω να παιρνω 3 καψουλες το απογευμα που λεει. Θα με βοηθουσε ενα λιποδιαλυτης που θα τον επαιρνες μονο το πρωι..