PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΛΥΚΑ



neso
22-05-10, 20:08
Παιδια το τσιζκεηκ ως γλυκο σε περιοδο ογκου θα λεγατε οτι μπορουμε να το τρωμε που και που η να το ξεχασουμε καλυτερα........................:rolf:

thegravijia
22-05-10, 20:15
προτιμω καταιφια. η καρυδοπιτα με παγωτο:thumbup:

neso
22-05-10, 20:25
προτιμω καταιφια. η καρυδοπιτα με παγωτο:thumbup:

χμμμμ.......................δεν ειναι κακο αλλα βλεπεις ειναι και αυτος ο ατιμος ο "εθισμος":rolf::rolf:

Jumaru
22-05-10, 20:26
Προτιμώ αυτό. το έφαγα προχτές στο gourmet στο sani. Δεν είναι λίπασμα :rolf:
Καραμελωμένη λευκή σοκολάτα,Sorbet γλυκοπατάτας, αέρας κακάο,Τριμμένο μπισκότο και ούτε ξέρω τι άλλο έτρωγα :turtle:

AGGELOS.K
24-05-10, 18:47
Ότι γλυκό θέλεις μπορείς να τρώς ΜΙΑ φορά την εβδομάδα με μέτρο όμως μην φας και κανα κιλό επειδή είσαι στον όγκο:P
Εγω προτιμώ σουφλέ σοκολάτας...όλα τα λεφτα..

dionisos
24-05-10, 18:59
Εγω προτιμώ σουφλέ σοκολάτας...όλα τα λεφτα..

:thumbup::thumbup: Όχι ότι σκέτο με χαλάει αλλά και με μια μπάλα παγωτό από πάνω είναι το καλύτερό μου!!:P:P:P

neso
24-05-10, 21:19
ο.κ. αν μια φορα τουλαχιστον τη βδομαδα "συγχωρειται " ενα γλυκακι τοτε σιγουρα τσιζκεηκ!!!!

thegravijia
24-05-10, 21:25
ο.κ. αν μια φορα τουλαχιστον τη βδομαδα "συγχωρειται " ενα γλυκακι τοτε σιγουρα τσιζκεηκ!!!!
:thumbup:

τσιζκεηκ - καταιφια - κρεπες - παγωτο -

για μεταπροπονητικο αντι για δεξτροζη μια χαρα ειναι .

TEFAAtzis
24-05-10, 21:25
:thumbup:

τσιζκεηκ - καταιφια - κρεπες - παγωτο -

για μεταπροπονητικο αντι για δεξτροζη μια χαρα ειναι .

σωστοςςςςςςςςςς:thumbup:

jGod
24-05-10, 22:28
αχ τι μου θυμησατε ...:(:(








:green::green::green:

Svein
24-05-10, 22:32
:thumbup:

τσιζκεηκ - καταιφια - κρεπες - παγωτο -

για μεταπροπονητικο αντι για δεξτροζη μια χαρα ειναι .

ε???? νομιζο πεταξες λαλακια....!:turtle::turtle::turtle::turtle:

gj
24-05-10, 22:33
Απαιτώ αμέσως από τους μοντ να κλειδώσουν αυτό το τόπικ...

Σεβαστείται λίγο και μας που κόβουμε... :(:(:(:(

Μου φτιάξατε κάτι υπογλυκαιμίες τώρα όλα τα λεφτά :banghead::banghead::banghead::banghead:

TEFAAtzis
24-05-10, 22:34
ε???? νομιζο πεταξες λαλακια....!:turtle::turtle::turtle::turtle:

oχι καθολου

Svein
24-05-10, 22:34
Απαιτώ αμέσως από τους μοντ να κλειδώσουν αυτό το τόπικ...

Σεβαστείται λίγο και μας που κόβουμε... :(:(:(:(

Μου φτιάξατε κάτι υπογλυκαιμίες τώρα όλα τα λεφτά :banghead::banghead::banghead::banghead:

εμ αγορασε ζελε χωρις ζαχαρη απο το σουπερ μαρκετ...στα 100 γρ εχει 70γρ πρωτεινη και 3 γρ γλυκαντικα :green: μολισ 9 θερμιδες η μεριδα ! Αμα βαλης μεσα και whey γινεται super !

gj
24-05-10, 22:37
εμ αγορασε ζελε χωρις ζαχαρη απο το σουπερ μαρκετ...στα 100 γρ εχει 70γρ πρωτεινη και 3 γρ γλυκαντικα :green: μολισ 9 θερμιδες η μεριδα ! Αμα βαλης μεσα και whey γινεται super !

Εχω κάμποσα απλά βαργιέμαι να το φτιάχνω...
Ασε που όταν τα φτιάξω μέσα στη μέρα τα καταναλώνω... 9 θερμίδες το καθένα έχει :P:P:P

TEFAAtzis
24-05-10, 22:37
εμ αγορασε ζελε χωρις ζαχαρη απο το σουπερ μαρκετ...στα 100 γρ εχει 70γρ πρωτεινη και 3 γρ γλυκαντικα :green: μολισ 9 θερμιδες η μεριδα ! Αμα βαλης μεσα και whey γινεται super !

Στειλε Πμ τον πηρα κιολας:thumbup:

Svein
24-05-10, 22:39
Εχω κάμποσα απλά βαργιέμαι να το φτιάχνω...
Ασε που όταν τα φτιάξω μέσα στη μέρα τα καταναλώνω... 9 θερμίδες το καθένα έχει :P:P:P

κανενα αλλο γλυκάκι ετσι εχεις βρει ? εγω χτιπαω ζελε με γιαυρτι ;) !

gj
24-05-10, 22:39
εμ αγορασε ζελε χωρις ζαχαρη απο το σουπερ μαρκετ...στα 100 γρ εχει 70γρ πρωτεινη και 3 γρ γλυκαντικα :green: μολισ 9 θερμιδες η μεριδα ! Αμα βαλης μεσα και whey γινεται super !

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ...
ΤΙ 70 γρ πρωτείνη λές :shock::shock::shock::shock::shock:
1.7 έχει :P:P:P:P:P
σιγά μην είχε 70γρ το κολοζελέ :rolf::rolf:

gj
24-05-10, 22:41
κανενα αλλο γλυκάκι ετσι εχεις βρει ? εγω χτιπαω ζελε με γιαυρτι ;) !

Βασικά κάνω διάφορες αλχημίες με την myofusion. Τώρα σε λίγο θα κάνω μια νέα έμπνευση :P:P:P:P

Αλλά όπως και να το κάνεις άλλο η σοκολάτα της πρωτείνης και άλλο η σοκολάτα από ενα προφιτερόλ :(

Svein
24-05-10, 22:42
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ...
ΤΙ 70 γρ πρωτείνη λές :shock::shock::shock::shock::shock:
1.7 έχει :P:P:P:P:P
σιγά μην είχε 70γρ το κολοζελέ :rolf::rolf:

δες απο πισω και εγω τα επαιξα οταν το ειδα w8 για foto !

TEFAAtzis
24-05-10, 22:42
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ...
ΤΙ 70 γρ πρωτείνη λές :shock::shock::shock::shock::shock:
1.7 έχει :P:P:P:P:P
σιγά μην είχε 70γρ το κολοζελέ :rolf::rolf:

Ειπα και γω τι 70???Θα αφηναμε ολοι τις σκονες και 8α πιαναμε τους ζελεδες:(

gj
24-05-10, 22:44
δες απο πισω και εγω τα επεξα οταν το ειδα w8 για foto !

το είδα... τι τυχαία σου πα το 1.7 ??

gj
24-05-10, 22:46
Ω ΕΛΕΟΣ...
πω πω πουστιά :P:P:P
100γρ απο αυτό που λέει έιναι 100γρ σκόνη ...
ετοιμο ζελεδάκι εχει 1.7

Svein
24-05-10, 22:47
http://img526.imageshack.us/i/dsc00027iu.jpg/

gj
24-05-10, 22:48
http://img526.imageshack.us/i/dsc00027iu.jpg/

για δες και την δίπλα στήλη :P

Svein
24-05-10, 22:49
για δες και την δίπλα στήλη :P

ε φαε πολλους ζελεδες :P !

Στο super παντος δεν εχω εντοπισει τιποτα αναλογο σε θερμιδες γλυκο...!

gj
24-05-10, 22:51
ε φαε πολλους ζελεδες :P !

Στο super παντος δεν εχω εντοπισει τιποτα αναλογο σε θερμιδες γλυκο...!

Δλδ να φάμε 10 κουτιά ζελέ?? :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Παντως όντος είναι το μόνο γλυκοειδές ξέρω γώ που δεν έχεις τύψεις και 10 κοντεινερ να φας...
το καλοκαιρακι κιολας πάει γαντι

Svein
24-05-10, 22:52
Δλδ να φάμε 10 κουτιά ζελέ?? :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Παντως όντος είναι το μόνο γλυκοειδές ξέρω γώ που δεν έχεις τύψεις και 10 κοντεινερ να φας...
το καλοκαιρακι κιολας πάει γαντι

Why not :P !

gj
24-05-10, 22:53
Why not :P !

Να κόψουμε την ον και την gaspari και να την πέσουμε μετα μανίας στην γιώτης :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Svein
24-05-10, 22:55
Να κόψουμε την ον και την gaspari και να την πέσουμε μετα μανίας στην γιώτης :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

xaxaxaxaxa ριξε 250ml νερο ζεστο ενα φακελακι ζελε + 250 μλ νερο κρυο με myofusion μεσα η οτι whey εχεις ! Ψηγιο και ειναι τελιο !

gj
24-05-10, 23:02
xaxaxaxaxa ριξε 250ml νερο ζεστο ενα φακελακι ζελε + 250 μλ νερο κρυο με myofusion μεσα η οτι whey εχεις ! Ψηγιο και ειναι τελιο !

ΠΩ ΠΩ ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΠΑΛΙ...
Λοιπον...
χθες είχα πάει στην δοδόνη και μιας και δεν μπορουσα να πάρω τπτ πέρα από ενα περιε χαζευα τον κατάλογο ...
Ξαφνικά το μάτι μου έπεσε πανω σε ενα μιλκσακε γιαουρτιου κατι τέτοιο και μου ρθε η ιδέα που την υλοποιησα πριν λίγο:

1.5 γιαουρτι
παγακια μια χουφτα
1 σκουπ μυοφουσιον σοκολατα
λιγο γάλα
Στο μουλτι και βρουυυυυυυυμμμ
try it :green:

χα... με βλεπω καλοκαιρακι να με βρίσκει με ενα σακουλακι μυοφουσιον παραμασχαλα :rolf::rolf:

TEFAAtzis
24-05-10, 23:04
ΠΩ ΠΩ ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΠΑΛΙ...
Λοιπον...
χθες είχα πάει στην δοδόνη και μιας και δεν μπορουσα να πάρω τπτ πέρα από ενα περιε χαζευα τον κατάλογο ...
Ξαφνικά το μάτι μου έπεσε πανω σε ενα μιλκσακε γιαουρτιου κατι τέτοιο και μου ρθε η ιδέα που την υλοποιησα πριν λίγο:

1.5 γιαουρτι
παγακια μια χουφτα
1 σκουπ μυοφουσιον σοκολατα
λιγο γάλα
Στο μουλτι και βρουυυυυυυυμμμ
try it :green:

χα... με βλεπω καλοκαιρακι να με βρίσκει με ενα σακουλακι μυοφουσιον παραμασχαλα :rolf::rolf:

θα δουλευεις μπαρ και θα ερθω να σου παραγγειλω μια διπλη Μyofusion σοκολατα σε μεγαλο ποτηρι με μπολικο παγο κιολας:P

gj
24-05-10, 23:06
θα δουλευεις μπαρ και θα ερθω να σου παραγγειλω μια διπλη Μyofusion σοκολατα σε μεγαλο ποτηρι με μπολικο παγο κιολας:P

εχει κανεις μπαρ εδω να με πάρει για bartender?? θα χεστουμε στο ευρώ καλοκαιριάτικα :turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf:

thegravijia
24-05-10, 23:13
Απαιτώ αμέσως από τους μοντ να κλειδώσουν αυτό το τόπικ...

Σεβαστείται λίγο και μας που κόβουμε... :(:(:(:(

Μου φτιάξατε κάτι υπογλυκαιμίες τώρα όλα τα λεφτά :banghead::banghead::banghead::banghead:
poooo ρε μΑγκες ονειρευομαι σε κανα 2 μηνο που τελειωνω διαιτα τι εχει να γινει...

killer85
24-05-10, 23:13
Δεν θυμάμε πια εταιρεία τα έχει, είναι γλυκά για διαβητικούς εχθές πήρε η μητέρα μου να φτιάξει κρέμα καραμελέ και πραγματικά διαβάζοντας την ανάλυση των συστατικών ήταν σαν να μην έτρωγες γλυκό.

Ο αδελφός μου που το δοκίμασε είπε ότι δεν έχει καμία διαφορά...:turtle:

TEFAAtzis
24-05-10, 23:17
Δεν θυμάμε πια εταιρεία τα έχει, είναι γλυκά για διαβητικούς εχθές πήρε η μητέρα μου να φτιάξει κρέμα καραμελέ και πραγματικά διαβάζοντας την ανάλυση των συστατικών ήταν σαν να μην έτρωγες γλυκό.

Ο αδελφός μου που το δοκίμασε είπε ότι δεν έχει καμία διαφορά...:turtle:

μαθε και πες στον λαο!!!

killer85
24-05-10, 23:23
Είναι πολύ γνωστής εταιρείας της γίωτης.... με πολύ χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη...

TEFAAtzis
24-05-10, 23:49
Είναι πολύ γνωστής εταιρείας της γίωτης.... με πολύ χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη...

ωραιος

Svein
25-05-10, 07:54
ΠΩ ΠΩ ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΠΑΛΙ...
Λοιπον...
χθες είχα πάει στην δοδόνη και μιας και δεν μπορουσα να πάρω τπτ πέρα από ενα περιε χαζευα τον κατάλογο ...
Ξαφνικά το μάτι μου έπεσε πανω σε ενα μιλκσακε γιαουρτιου κατι τέτοιο και μου ρθε η ιδέα που την υλοποιησα πριν λίγο:

1.5 γιαουρτι
παγακια μια χουφτα
1 σκουπ μυοφουσιον σοκολατα
λιγο γάλα
Στο μουλτι και βρουυυυυυυυμμμ
try it :green:

χα... με βλεπω καλοκαιρακι να με βρίσκει με ενα σακουλακι μυοφουσιον παραμασχαλα :rolf::rolf:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Οσο για το sweet and balance θα παω να τα δω σημερα ....!

gj
25-05-10, 12:50
Tι θερμίδες έχουν αυτά τα γλυκά??

sTeLaKoS
25-05-10, 13:19
εμ αγορασε ζελε χωρις ζαχαρη απο το σουπερ μαρκετ...στα 100 γρ εχει 70γρ πρωτεινη και 3 γρ γλυκαντικα :green: μολισ 9 θερμιδες η μεριδα ! Αμα βαλης μεσα και whey γινεται super !

70% πρωτείνη και μόλις 9 θερμίδες;
Κάπου κάνεις λάθος ή σε κοροιδεύουν

TEFAAtzis
25-05-10, 13:22
70% πρωτείνη και μόλις 9 θερμίδες;
Κάπου κάνεις λάθος ή σε κοροιδεύουν

Εγω λεω να τα τεσταρουμε απο κοντα να δουμε τι παιζει

sTeLaKoS
25-05-10, 13:24
Αν στα 100γ έχει όντος 70γ πρωτείνης τότε έχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 280 θερμίδες μόνο από τη πρωτείνη.

Αν και δε νομίζω να έχει τόση πρωτείνη, που να τη βρει.... δε ξέρω.
Πάντως:
1γ πρωτείνης => 4 θερμίδες
1γ υδατάνθρακα => 4 Θερμίδες
1γ λίπος => 9 θερμίδες

Svein
25-05-10, 14:00
Αν στα 100γ έχει όντος 70γ πρωτείνης τότε έχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 280 θερμίδες μόνο από τη πρωτείνη.

Αν και δε νομίζω να έχει τόση πρωτείνη, που να τη βρει.... δε ξέρω.
Πάντως:
1γ πρωτείνης => 4 θερμίδες
1γ υδατάνθρακα => 4 Θερμίδες
1γ λίπος => 9 θερμίδες

Aνευασα φωτο με διατροφική αξια ! Δεστινα !

sTeLaKoS
25-05-10, 14:11
Είδα πόσο έχει ανα μερίδα. Τπτ. καθόλου πρωτείνη, κι αυτή που έχει είναι κατώτατης βιολογικής αξίας.
Αν πάρεις 70g πρωτείνης θα πάρεις και 280 θερμίδες, αυτό είναι νόμος.

Το ότι λέει πως δεν έχει σάκχαρα είναι μεγάλο ατού αλλά και πάλι....
Anyway, ο καθένας κρίνει μόνος του.

Svein
25-05-10, 14:24
Είδα πόσο έχει ανα μερίδα. Τπτ. καθόλου πρωτείνη, κι αυτή που έχει είναι κατώτατης βιολογικής αξίας.
Αν πάρεις 70g πρωτείνης θα πάρεις και 280 θερμίδες, αυτό είναι νόμος.

Το ότι λέει πως δεν έχει σάκχαρα είναι μεγάλο ατού αλλά και πάλι....
Anyway, ο καθένας κρίνει μόνος του.

Δεν εκρινει ινσουλινη...αυτο ειναι ΑΤΟΥ !

ellaki
25-05-10, 19:16
τελικα αξιζουν η οχι? καιγομαι παιδια...με εχει πιασει απο χτες ορεξη για γλυκο...κοιλιοδουλο πλασμα!!! :turtle: :turtle:

Svein
25-05-10, 20:10
τελικα αξιζουν η οχι? καιγομαι παιδια...με εχει πιασει απο χτες ορεξη για γλυκο...κοιλιοδουλο πλασμα!!! :turtle: :turtle:

Ναι παρε ζελε η πανακοτα sweet and balance !

p.s.1 ο ζελες ειναι καλιτερος αφου ειναι πλουσιος σε πρωτεινη σε σχεση με το αλλο !
ps2 ωρεα φωτο !

killer85
25-05-10, 21:03
Και με whey isolate να τον έφτιαχαν τον ζελέ τόσο πρωτείνη δεν θα είχε... Μου φαίνετε πάρα πολύ.

Από τα συγκεκριμένα προτίνω κρέμα καραμελέ που την δοκιμάσαμε και η διατροφική αξία είναι οκ. Κατά την γνώμη μου το θέμα στο cheat είναι να σε πιάσει, γιατί εγώ όταν έκανα cheat έτρωγα κάτι διαιτητικό για παράδειγμα έπερνα μια γρανίτα, δεν υπήρχε κορεσμός και στο καπάκι χτύπαγα και κανά 2κιλό παγωτό. Άρα και γρανίκα και παγωτό, συνεπώς προτιμώ το παγωτό...

ellaki
25-05-10, 22:38
Ναι παρε ζελε η πανακοτα sweet and balance !

p.s.1 ο ζελες ειναι καλιτερος αφου ειναι πλουσιος σε πρωτεινη σε σχεση με το αλλο !
ps2 ωρεα φωτο !

πανακοτα ε?? μμμμμ αυριο κιολας...!!! :green:


ps merci, ειπα να αλλαξω μιας και η προηγουμενη ηταν πιο παλια.. :weights:

TEFAAtzis
25-05-10, 22:50
πανακοτα ε?? μμμμμ αυριο κιολας...!!! :green:


ps merci, ειπα να αλλαξω μιας και η προηγουμενη ηταν πιο παλια.. :weights:

Και πολυ καλα εκανες:toast:

sTeLaKoS
09-06-10, 12:05
εμ αγορασε ζελε χωρις ζαχαρη απο το σουπερ μαρκετ...στα 100 γρ εχει 70γρ πρωτεινη και 3 γρ γλυκαντικα :green: μολισ 9 θερμιδες η μεριδα ! Αμα βαλης μεσα και whey γινεται super !


Λοιπόν εχθές δοκίμασα το παραπάνω ζελεδάκι σε γεύση κεράσι και ανανά. Το περίμενα νεροζούμι αλλά ήτανε αρκετά νόστιμο, ίδιο με το κλασικό που έχει ζάχαρη, καμία διαφορά στη γεύση.

Μη περιμένετε να καλύψετε τις πρωτεΐνικές σας ανάγκες από αυτό αφού κάθε σακουλάκι ζυγίζει 14.5g και βγάζει 4 μικρά μπολάκια. Για 30g πρωτεΐνης πρέπει να φάτε 40+ γραμμάρια σκόνης, δλδ σχεδόν 3 σακουλάκια, δλδ περίπου 12 τέτοια μπολάκια. :green:

Το κακό τώρα είναι, πως δε κατάφερε να ξεγελάσει την ανάγκη μου για γλυκό αλλά μόνο που γεύτηκα κάτι διαφορετικό μου έφτασε. :thumbup:

-beba-
09-06-10, 12:10
Γλυκάκια. Μου έχουν λείψει λιγάκι.
Θυμήθηκα πως κάπου έχω ακούσει για ένα πολίτικο γλυκό που γίνεται με στήθος κοτόπουλου.
Ξέρει κανείς πως γίνεται?
Θα μπορούσαμε να τρώμε γιατί έχει και πρωτείνη.

Manos1989
09-06-10, 12:28
Λοιπόν εχθές δοκίμασα το παραπάνω ζελεδάκι σε γεύση κεράσι και ανανά. Το περίμενα νεροζούμι αλλά ήτανε αρκετά νόστιμο, ίδιο με το κλασικό που έχει ζάχαρη, καμία διαφορά στη γεύση.

Μη περιμένετε να καλύψετε τις πρωτεΐνικές σας ανάγκες από αυτό αφού κάθε σακουλάκι ζυγίζει 14.5g και βγάζει 4 μικρά μπολάκια. Για 30g πρωτεΐνης πρέπει να φάτε 40+ γραμμάρια σκόνης, δλδ σχεδόν 3 σακουλάκια, δλδ περίπου 12 τέτοια μπολάκια. :green:

Το κακό τώρα είναι, πως δε κατάφερε να ξεγελάσει την ανάγκη μου για γλυκό αλλά μόνο που γεύτηκα κάτι διαφορετικό μου έφτασε. :thumbup:

Αυτό το ζελέ άμα το φτιάξουμε όπως πρότεινε ο svein με myofusion,μπορούμε να αντικαταστήσουμε ένα γεύμα 120γ κοτόπουλο ας πούμε με αυτό στην γράμμωση?:unsure:



edit: δοκίμασα την συνταγή του gj!
Χρησιμοποιήσα τα εξής

1 γιαούρτι 0%(170γ)=88,5 θερμίδες,15,3γ πρωτείνη, 6,8γ υδατάνθρακα,0 λίπη
100ml γάλα 1,5% =45 θερμίδες,3,3γ πρωτείνη, 4,7γ υδατάνθρακα,1,5γ λίπη
1scoop myofusion(36γ)=157,5 θερμίδες,25γ πρωτείνη,5γ υδατάνθρακα,3γ λίπη
Σύνολο= 291 θερμίδες,43,6γ πρωτείνη,16,5γ υδατάνθρακα,4,5γ λίπη
+5 παγάκια και όλα στο Multi

Το αποτέλεσμα απρόσμενα καλό ή μάλλον καταπληκτικό!
Νομίζω μπορεί να αντικαταστήσει ένα γεύμα(τουλάχιστον δικό μου που έχω χαμηλούς υδατάνθρακες).

jannous44
07-01-11, 15:45
ΚΡΕΠΑ ΜΕ ΠΡΑΛΙΝΑ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΚΑI ΠΟΛΥΧΡΩΜΗ ΤΡΟΥΦΑ X2 H KANOYME CHEAT Η ΟΧΙ:bowdown::bowdown:

κουλης
07-01-11, 16:10
εγω προτιμω το κεικ που εχει η giotis των προιοντων sweet and balance

ενεργεια..332
πρωτεινες..7γρ
υδατανθρακες..42γρ εκ το οποιων ζαχαρα 0,3γρ
λιπαρα..17,2γρ εκ το οποιων κορεσμενα 3.7γρ
φυτικες ινες...8γρ

το φτιαχνω καθε κυριακη και μεχρι να τελειωσει η μερα εχει τελειωσει και το κεικ:green:

tolis93
19-04-11, 01:23
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο γλυκό που να μήν έχει πολλές θερμίδες και εννοώ αρκετά χαμηλές γιατι χωρίς γλυκά δέ πολυ ζώ...Αν μπορούσα θα έτρωγα και σε καθημερινή βάση.Αλλά δέ θέλω να πάρω λίπος.Κάποια πρόταση?Ευχαριστώ

Giannistzn
19-04-11, 01:50
Ζελέ , φυστικοβουτυρο Αυτά μου έρχονται τώρα. Εάν ριξεις μια μάτια στις συνταγές έχει κάποιες Παρά πολυ Καλές και πρωτότυπες ιδέες που συνδιαζεται η πρωτεΐνη με αλλα υλικά και βγάζεις κεκακια, μπισκότα και αλλα

thegravijia
19-04-11, 05:56
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο γλυκό που να μήν έχει πολλές θερμίδες και εννοώ αρκετά χαμηλές γιατι χωρίς γλυκά δέ πολυ ζώ...Αν μπορούσα θα έτρωγα και σε καθημερινή βάση.Αλλά δέ θέλω να πάρω λίπος.Κάποια πρόταση?Ευχαριστώ
to ζελε
εγω τρωω 1 φορα την βδομαδα κρεπες
αμα ειναι να φας γλυκο να το ευχαριστηθεις τουλαχιστον

konna
19-04-11, 06:49
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο γλυκό που να μήν έχει πολλές θερμίδες και εννοώ αρκετά χαμηλές γιατι χωρίς γλυκά δέ πολυ ζώ...Αν μπορούσα θα έτρωγα και σε καθημερινή βάση.Αλλά δέ θέλω να πάρω λίπος.Κάποια πρόταση?Ευχαριστώ

το χω ξαναγράψει: η πρωτείνη. Οι περισσότερες έχουν ΓΑΜΑΤΕΣ γεύσεις και άνετα μπορείς να τις θεωρήσεις σαν milk shake. Επιπλέον η μπανάνα εχει πολύ γλυκια γεύση και για μένα αντικαθιστά το γλυκο.

κουλης
19-04-11, 11:19
Αρχικό μήνυμα απο tolis93
Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο γλυκό που να μήν έχει πολλές θερμίδες και εννοώ αρκετά χαμηλές γιατι χωρίς γλυκά δέ πολυ ζώ...Αν μπορούσα θα έτρωγα και σε καθημερινή βάση.Αλλά δέ θέλω να πάρω λίπος.Κάποια πρόταση?Ευχαριστώ



Ζελέ , φυστικοβουτυρο Αυτά μου έρχονται τώρα. Εάν ριξεις μια μάτια στις συνταγές έχει κάποιες Παρά πολυ Καλές και πρωτότυπες ιδέες που συνδιαζεται η πρωτεΐνη με αλλα υλικά και βγάζεις κεκακια, μπισκότα και αλλα

δεν εχει και τοσες λιγες πιστεψε με:P

eri_87
19-04-11, 11:37
^^^Ναι, μπορεί να είναι υγιεινό, όπως και το ταχίνι, αλλά με λίγες θερμίδες δε το λες... Παρόλαυτά, αν κάποιος μπορεί να αρκεστεί στο να τρώει ένα κουταλάκι τη μέρα στο πρωινό πχ και να του φεύγει η επιθυμία για γλυκό, είναι καλό!
Το ζελέ είναι το γλυκό με τις λιγότερες θερμίδες. Από κει και πέρα μπορείς να εντάξεις κάποιο παραπάνω φρούτο στη διατροφή σου αν σου καλύπτει την επιθυμία για γλυκό ή λίγες σταφίδες, 1κουταλάκι μέλι... Αν όλα αυτά δε σου αρκούν, συμφωνώ με thegravijia!!! Φάε κάτι γλυκό να το ευχαριστηθείς τουλάχιστον! :green:

ionos1
19-04-11, 13:01
ρε παιδια σορρυ κιολας αλλα ο ανθρωπος ρωταει για κανα γλυκο τωρα η μπανανα , ταχινι και το φυστικοβουτυρο δεν τα λες γλυκα ...(στα πλαισια της διατροφης μας ειναι και αυτα) κατι σε μιλφει κομο κρεπα φανταζομαι ρωταει!

Jumaru
19-04-11, 13:08
Μπανάνα με ζεστή λιωμένη σοκολάτα υγείας.
Προσωπικά τρώω απο κανένα Danette (κάτι κρέμες είναι σε πλαστικό, τρομερά εθιστικές).

DrNio
19-04-11, 13:54
Ποσο ενοχος πρεπει να νιωθεις οταν τρως μια σοκολατα(οχι πρωτεινης :P)μετα το φαγητο?Επηρεαζει την απορροφηση της πρωτεινης απο το φαγητο?

-------------------


EDIT: Να απαντησω και εγω στον φιλο σχετικα με το γλυκο.Μπορεις να κοιτας την ενδειξη GDA στο σακουλακι του γλυκου.Ενας φιλος μ π.χ. αρχισε τα bars με σοκολατα και πορτοκαλι απο γνωστη εταιρεια δημητριακων με μονο 5% θερμιδων της ημερισιας ποσοτητας.

tolis93
19-04-11, 14:13
:)Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον και την ταχυτητα απαντησεων

DrNio
19-04-11, 14:38
Παντως οταν εχω ορεξη για κρεπουλα σοκολατας με μπισκοτο.Δεν υπολογιζω τιποτα.:):green: :welcome:

ionos1
19-04-11, 15:08
Παντως οταν εχω ορεξη για κρεπουλα σοκολατας με μπισκοτο.Δεν υπολογιζω τιποτα.:):green: :welcome:

+1

Giannistzn
19-04-11, 16:12
Εγω δυστυχως εχω κοψει μεχρι και το μελι... Τιποτα παιδια.. Τυψεις και ενοχες.. (και λιπος που εχει μεινει απο παλια :P)

giannis64
19-04-11, 16:39
συγχωνευτήκαν 2 θέματα.

κάντε αναζήτηση παιδιά πριν ανοίξετε νέο θέμα για να βλέπετε αν υπάρχει ήδη.

μάλλιασε η γλώσσα μας να το λέμε, και έχουμε σαλτάρει να κάνουμε μεταφορές.

Ramrod
20-04-11, 03:17
ni871qvPyJY

Μπορώ να φάω άπειρα...

και εκμέκ καταϊφι επίσης! :green:

jannous44
20-04-11, 12:44
ελα να σοβαρευτουμε ειμαστε σε διετα. το καλοκαιρι ερχετε κομενα τα γλυκα, τα κεφαλια μεσα:banghead::banghead:

Giannistzn
20-04-11, 15:35
ελα να σοβαρευτουμε ειμαστε σε διετα. το καλοκαιρι ερχετε κομενα τα γλυκα, τα κεφαλια μεσα:banghead::banghead:

+1 Προτεινω μαλιστα να κλειδωσουμε και το θεμα και να μην ανοιχτει αλλο για να μην μπαινουμε σε πειρασμους! :P:green:

ionos1
20-04-11, 15:52
περιμενω να βγει συμπληρωμα του τυπου Lipotropic profiterol .... anabolic ekmec ..... mass kadaif ... .. panacota isolate!:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

tolis93
20-04-11, 22:41
Βρίκα την απόλυτη λυση ειδικα για πρωινο.special k stracciatella.Δεν μπορουσε να βγει καλύτερο!!!

beefmeup
20-04-11, 23:13
παω να φαω cheesecake τωρα...:green:

tolis93
21-04-11, 14:45
παω να φαω cheesecake τωρα...:green:

+1 +1γαλακτομπουρεκο

tolis93
21-04-11, 14:46
παιδες.δοκιμαστε διπλες...90 θερμιδες η μια μεγαλη...για γλυκο δεν ειναι πολλες...

Nio
22-04-11, 01:07
Oh god damn it, αυτό το thread ανοίγει την όρεξη....

Από γλυκά, όταν και όποτε, αυτό που έχει τον κυρίαρχο ρόλο τον τελευταίο μήνα είναι τα τρίγωνα πανοράματος, και τα millefeuille.

Ειδικά τα μιλφεϊγ, τα συνδυάζω και με ένα μικρό ποτηράκι grand marnier.

Kaloutsikos
22-04-11, 03:35
Από γλυκά, όταν και όποτε, αυτό που έχει τον κυρίαρχο ρόλο τον τελευταίο μήνα είναι τα τρίγωνα πανοράματος,


+10000000

Ramrod
22-04-11, 14:38
παιδες.δοκιμαστε διπλες...90 θερμιδες η μια μεγαλη...για γλυκο δεν ειναι πολλες...

Ναι αλλά δίπλες εγώ πρέπει να φαω 5 ενώ προφιτερόλ με 1 είμαι κομπλε, άρα το ίδιο είναι...:green:

Qlim4X
22-04-11, 14:51
3 ζελε ανανα χωρις ζαχαρι
3 τοταλ 0-2%


ετοιμαζουμε το ζελε οπως αναγραφετε στιν συσκευασια το αφινουμε να κριοσι και ανακατεβουμε μαζι με το γιαουρτι. 1-2 ωρες ψυγειο και ειναι ετοιμο.

τιπ για πιο πλουσια γευσι κονσερβα με κοματια ανανα σε χιμο. τον χυμο τον βαζουμε αντι για νερο στο ζελε και τα κοματια ανανα οταν ανακατεβουμε

καλη απολαυσι χωρις τιψεις :green:

Giannistzn
22-04-11, 21:43
3 ζελε ανανα χωρις ζαχαρι
3 τοταλ 0-2%


ετοιμαζουμε το ζελε οπως αναγραφετε στιν συσκευασια το αφινουμε να κριοσι και ανακατεβουμε μαζι με το γιαουρτι. 1-2 ωρες ψυγειο και ειναι ετοιμο.

τιπ για πιο πλουσια γευσι κονσερβα με κοματια ανανα σε χιμο. τον χυμο τον βαζουμε αντι για νερο στο ζελε και τα κοματια ανανα οταν ανακατεβουμε

καλη απολαυσι χωρις τιψεις :green:

Ωραιος πολυ καλο! Το ειχα δοκιμασει πιο παλια, το εκανε συχνα η μανα μου! Ο ανανας σε κονσερβα ομως δεν εχει ζαχαρη μεσα (αρκετη) ? Ή δεν ειναι κομποστα αυτο που λες?

magdaline
23-04-11, 00:57
ψητό μήλο χωρίς λάδι με μπόλικη κανέλα, ίσως και ελάχιστο μέλι.. η καλύτερη πρόταση για τις δύσκολες μέρες... εγώ το τρώω και έχω την αίσθηση ότι τρώω λουκουμάδες.
Επίσης σε ενα βιβλίο συνταγών της βέφας αφαιρείς τη μέση (κυκλικά) και προσθέτεις ξυρούς καρπούς κ λίγη ζάχαρη στο κέντρο κ τ γαρνίρεις ζεστά με σαντιγύ. shalala..

stathic
23-04-11, 01:50
καλοκαιρι ερχετε τι μηλα και βλακειες παγωταΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :P

thegravijia
23-04-11, 04:27
ψητό μήλο χωρίς λάδι με μπόλικη κανέλα, ίσως και ελάχιστο μέλι.. η καλύτερη πρόταση για τις δύσκολες μέρες... εγώ το τρώω και έχω την αίσθηση ότι τρώω λουκουμάδες.
Επίσης σε ενα βιβλίο συνταγών της βέφας αφαιρείς τη μέση (κυκλικά) και προσθέτεις ξυρούς καρπούς κ λίγη ζάχαρη στο κέντρο κ τ γαρνίρεις ζεστά με σαντιγύ. shalala..
πως το φτιαχνεις ??????????????????

tolis93
26-04-11, 15:59
Παιδια δειτε λιγο απο τι φτιαχνεται το ζελε...εγω δε ξανα τρωω....

Kaloutsikos
26-04-11, 17:08
Παιδια δειτε λιγο απο τι φτιαχνεται το ζελε...εγω δε ξανα τρωω....

Δεν έχω κανένα εύκαιρο να δώ,
από τι φτιάχνετε?

magdaline
26-04-11, 17:38
πως το φτιαχνεις ??????????????????
το ψήνεις σε αντικολλητικό τηγάνι, άμα θες βάζεις κ ελάχιστο λάδι αλλά και χωρίς καλό γίνεται. μπορείς να βάεις κ ξηρούς καρπούς μέσα αν το ανοίξεις κατα μήκος των κουκουτσιών :unsure:

tolis93
26-04-11, 22:59
Δεν έχω κανένα εύκαιρο να δώ,
από τι φτιάχνετε?

http://astroforum.gr/forum/viewtopic.php?p=8543&sid=2e03e17f1d1762cfbf5716e0806e7251

απλα διαβασε φιλε μου.Και οντως ισχυουν...ε οσο να ναι συχαθικα

spyros1979
26-04-11, 23:09
δεν βλέπω τον λόγο να σε αηδιάζει η παρασκευή του ζελέ. Η ίδια ουσία χρησιμοποιείται στα φάρμακα, ως γλυκό θα μας πειράξει? Βρε ορμάτεεεεεε!

Kaloutsikos
26-04-11, 23:37
http://astroforum.gr/forum/viewtopic.php?p=8543&sid=2e03e17f1d1762cfbf5716e0806e7251

απλα διαβασε φιλε μου.Και οντως ισχυουν...ε οσο να ναι συχαθικα

Αν όντως ισχύει...
έτρωγα μια στο τόσο,
τώρα δεν τρώω καλύτερα τα πόδια μου!:P

Panosss
28-04-11, 23:39
Σήμερα πήρα το ζελεδάκι της "Γιώτης" Sweet and Balance.
Οι εντυπώσεις είναι... super.
Ολόκληρο το φακελάκι (που είναι υποτίθεται για 6 μερίδες) έχει 60 θερμίδες.
Το χωρίζεις σε 2 μέρη (απο 300 ml ουσιαστικά) και παίρνεις μόλις 30 θερμίδες. Η γεύση είναι καταπληκτική και σου καλύπτει και την ανάγκη για γλυκό άμεσα και "ανώδυνα".
Το προτείνω ανεπιφύλακτα :clap:

eri_87
29-04-11, 14:48
Σήμερα πήρα το ζελεδάκι της "Γιώτης" Sweet and Balance.
Οι εντυπώσεις είναι... super.
Ολόκληρο το φακελάκι (που είναι υποτίθεται για 6 μερίδες) έχει 60 θερμίδες.
Το χωρίζεις σε 2 μέρη (απο 300 ml ουσιαστικά) και παίρνεις μόλις 30 θερμίδες. Η γεύση είναι καταπληκτική και σου καλύπτει και την ανάγκη για γλυκό άμεσα και "ανώδυνα".
Το προτείνω ανεπιφύλακτα :clap:

Πολύ καλό όντως... αλλά εμενα δε μαρέσει με τίποτα το ζελέ! Μόνο ανακατεμένο με γιαούρτι και είναι σουπερ!
Δοκίμασε να βάλεις ένα γιαούρτι στο ένα φακελάκι μόλις κρυώσει, αλλά πριν πήξει. Ανακάτεψε καλά και βάλε στο ψυγείο... Τέλεια γεύση! :P

Giannistzn
29-04-11, 14:51
Πολύ καλό όντως... αλλά εμενα δε μαρέσει με τίποτα το ζελέ! Μόνο ανακατεμένο με γιαούρτι και είναι σουπερ!
Δοκίμασε να βάλεις ένα γιαούρτι στο ένα φακελάκι μόλις κρυώσει, αλλά πριν πήξει. Ανακάτεψε καλά και βάλε στο ψυγείο... Τέλεια γεύση! :P

Εχω παθει πλακα με το total 2%.. Αφου σκεφτομαι να παρω 1κιλο και να cheatαρω με το γιαουρτι μονο :P

lila_1
29-04-11, 15:17
Εχω παθει πλακα με το total 2%.. Αφου σκεφτομαι να παρω 1κιλο και να cheatαρω με το γιαουρτι μονο :P
Δικός μου είσαι εσύ...:bowdown:

Αντωνης
29-04-11, 15:50
Πηγα σε ενα παρτι χθες και εξολοθρευσα κατι παγωτινια και κωκακια

Δεν με χαλασε :food::food:

exkaliber
29-04-11, 16:07
μιλαμε αυτες τις 2 βδομαδες εφαγα οσα γλυκα εφαγα τα δυο τελευταια χρονια


κατι γλυκα σε σχημα εντομου με γεμιση κρεμα φραουλα,οπως του kiss,τα τσακισα,ετρωγα και στον υπνο μου :green:

πριν απ αυτο η τελευταια φορα που θυμαμαι να εφαγα γλυκο ειναι το δεκεμβριο του 2009

Giannistzn
29-04-11, 17:38
Δικός μου είσαι εσύ...:bowdown:

Μέχρι τώρα είχα δοκιμάσει μόνο το Noynoy classic 2%. Πλέον περιμένω πως και πως να ερθει το βράδυ να φάω 1-2 κυπελακια τοταλ! Πολυ μπροστά γιαούρτι :p (και 10gr πρωτ. /100gr)

Κάτι που είχα φτιάξει σα γλυκο , είχα πάρει λευκή κουβερτουρα nestle την είχα λιωσει στο μικροκυματων, μετα την αλοιψα σε φράουλες (με κουταλι αλλιώς χαλάει και η φράουλα και πηζει το μίγμα εύκολα αν μπει κάτι κρυο μέσα) και πασπαλισα απο πάνω με τριμμενο μπισκοτο Oreo. Είχε βγει θυμάμαι πολυ Καλο!

MusclesOfShadow
29-04-11, 20:49
Εγω τρελαινομουν για τα γλυκα. Τωρα οχι. In fact, δεν με νοιαζει το λιπος. Παντως, εχω παρατηρησει οτι οταν τρωω γλυκα, γεμιζουν οι μυς μου με θερμιδες, ρεει το αιμα καλυτερα και ξερετε...πραγματικα νιωθω ενα γεμισμα στους μυς(αλλο που δεν θα ηθελα, ειμαι 12 μηνες το χρονο σε φαση ογκου). Τωρα πια ομως που δεν τρωω γλυκα, (για πολλους λογους, γιατι δεν εχω ακουσει τα καλυτερα πραγματα για τη ζαχαρη) δυσκολευομαι να βρω κατι να αντικαταστησει τις θερμιδες που μπορει να προσφερει ενα απλο σοκολατακι max perry. Καμια ενναλακτικη ιδεα, υγειινη, και οχι σε συμπληρωμα, υπαρχει???:weights:

sofos
29-04-11, 20:54
Εγω τρελαινομουν για τα γλυκα. Τωρα οχι. In fact, δεν με νοιαζει το λιπος. Παντως, εχω παρατηρησει οτι οταν τρωω γλυκα, γεμιζουν οι μυς μου με θερμιδες, ρεει το αιμα καλυτερα και ξερετε...πραγματικα νιωθω ενα γεμισμα στους μυς(αλλο που δεν θα ηθελα, ειμαι 12 μηνες το χρονο σε φαση ογκου). Τωρα πια ομως που δεν τρωω γλυκα, (για πολλους λογους, γιατι δεν εχω ακουσει τα καλυτερα πραγματα για τη ζαχαρη) δυσκολευομαι να βρω κατι να αντικαταστησει τις θερμιδες που μπορει να προσφερει ενα απλο σοκολατακι max perry. Καμια ενναλακτικη ιδεα, υγειινη, και οχι σε συμπληρωμα, υπαρχει???:weights:

μια :banana:

TToni Shark
29-04-11, 22:27
Oh god damn it, αυτό το thread ανοίγει την όρεξη....

Από γλυκά, όταν και όποτε, αυτό που έχει τον κυρίαρχο ρόλο τον τελευταίο μήνα είναι τα τρίγωνα πανοράματος, και τα millefeuille.

Ειδικά τα μιλφεϊγ, τα συνδυάζω και με ένα μικρό ποτηράκι grand marnier.

+1000 τρέλα τρέλα:clap::bowdown: