PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση για ποσοστο κατω απο 10%



blackgym
22-05-10, 21:52
θελω να κανω την εξης ερωτηση κανω 5 φορες διαδρομο σε επικλινη με ταχυτηα αρκετη να με φτασει 120-130 παλμους για 40 λεπτα καπου στα; 5 χιλιομετρα κανω

ειμαι καπου στο 14-15 και θελω να φτασω σε 5 εβδομαδες κατω απο 9% η διετα μου ειναι αρκετα αυστηρη

τι μου προτεινεται καθε μερα στατικο ποδυλατο 30 λεπτα πριν το πρωινο και το απογευμα αεροβια 40 λεπτα η μονο ποδυλατο η μονο διαδρομο..λογο εππαγελματικων υποχρεωσεων δεν μπορω να κανω εξω ποδυλατο αλλιος θα το εκανα!

ioannis1
23-05-10, 10:18
δηλ θες να πας κατω απο 9% με 30 λεπτα πρωι και 40 βραδυ αεροβια;η εξισωση εχει πολλες παραμετρους δεν ειναι τοσο απλο.αυξησε την αεοβια σιγα σιγα σε 1 ωρα πρωι και μια μετατα βαρη και δες πως πας.

Jeik
23-05-10, 11:13
ioanni γιατί το θεωρείς τόσο δύσκολο??σίγουρα θα δυκολευτεί αρκετά αλλά πιστεύω ότι χρονικά βγαίνει..δλδ με δυο αερόβιες που είπε καθημερινά,σωστή διατροφή με χαμηλούς υδατάνθρακες και ένα καλό λιποτροπικό..νομίζω αν κάνω λάθος να με διορθώσει o blackgym είχε πει θα βάλει και μιτοτροπίν τώρα;)

giannis64
23-05-10, 11:19
ναι αλλά μιλάει από 14-15% να πάει κάτω από 9%σε 5 εβδομάδες. δεν νομίζω να μπορεί με μόνο 30 λεπτά το πρωί και 40 το απόγευμα, και ας κάνει αυστηρή διατροφή!! από κάποιο σημείο και μετά τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα. άρα θα πρέπει να είναι ακόμα πιο συντονισμένα και μελετημένα, και πιο αυστηρά!!

Jeik
23-05-10, 12:05
γιάννη συμφωνώ μαζί σου!!δεν είπα ότι είναι εύκολο και πιστεύω ξέρει και ο ίδιος τη δυσκολία για αυτό μας ρωτάει!!κοίτα λέει κάτω απο 10% αλλά πιστεύω και στο 10% να είναι μια χαρά θα δείχνει με βάση την φώτο που μας έχει δείξει...πιστεύω μέχρι το 11-12% άνετα θα φτάσει!!σίγουρα η αερόβια πρέπει να αυξηθεί κατα χρόνο δλδ αρχικά σε 45 λεπτά και κάθε βδομάδα να αυξάνει το χρόνο!!

gj
23-05-10, 12:07
+1 στον γιαννη.
Μεχρι ενα σημείο θα φτάνει... μετά θα κολήσει όμως...
Μακάρι να τα καταφέρεις φίλε μου
good luck :thumbup::thumbup::thumbup:

SepTum
23-05-10, 15:52
Παρομοια με το φιλο που ανοιξε το τοπικ θελω να κανω το πρωι πριν το πρωινο κολυμβηση 45λεπτα και το απογευμα η διαδρομο η spinning.Τα ερωτηματα μου ειναι πριν η μετα την προπονηση με βαρη ο διαδρομος και το spinning καθως και ισχυει οτι το πρωι μετα το κολυμπι να αργω να τρωω κανα μισαωρο?

blackgym
24-05-10, 13:12
εγω ιδι χρησιμοποιω λυποδιαλιτες εχω αρκετη φλεβικοτητα και φενονται και οι κοιλιακοι πρεπει να ειμαι κοντα 13-14 στα 81 κιλα μειωσα σε ενα μηνα πανω απο 4% λιπος αλλα τωρα εχω μειωση και πολλους υδαταθρανκες και ειμαι full συμπληρωμα τωρα και full αεροβια με παρα πολυ ενταση στην προπονηση ..περσι ειχα φτασει απο 15 στο 10 σε 30 μερες(με βοηθεια φετος πιστευω εστω να παω 9% χωρις βοηθεια! αεροβια κανω 35 λεπτα ποδυλατο το πρωι και 45 το απογευμα διαδρομο 130 παλμους που συντομα θα το φτασω μια ωρα σε 5 φορες την εβδομαδα!

KATERINI 144
24-05-10, 13:16
πριν η μετα την προπονηση με βαρη ο διαδρομος και το spinning μετα.

manosvdm
07-07-10, 15:32
τελικα τι εγινε τα καταφερες με το προγραμμα αυτο;