PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια στο να βαλω ογκο...



νικο
24-05-10, 22:54
καλησπερα σε ολους...ειμαι κ εγ ωεο μελος εδω αφου πρωτα εχω διαβασει αρκετα ως τωρα διαφορα αρθρα..μπορω να πω πως εχω χασει λιγο την 'μπαλα΄...
ειμαι 28 με 175 και 54κ αρκετα αδυνατος...παντα ετσι ημουν.....εχω παει σε διαιτολογο για μετρισεις και γενικες εξετασεις και θυρεοειδη κτλ....ολα ηταν πολυ καλες...απλα εχω γρηγορο μεταβολισμο κ οπως μου ειπε μεσο ορο τρωω 1800 8ερμιδες με 2000....κατι μου εδωσε αλλα δν εκανε δουλεια κ λογω της δουλειας μου(πρωι-απογευμα) με βαρδιες ειναι λιγο δθσκολο...η αληθεια ειναι δεν γυμναζομαι κ τρωω βασικα αρκετεσ φορες μεσα στην μερα....ειχα σκεφτει για κατι ενεσεισ αλλα κολλησα μονο κ μονο στην ιδεα που μου προτεινανε...απλα θα ηθελα καποιες γνωμες απο εσας εδω,καποια βοηθεια και συμβουλες στο τι πρεπει να κανω και πωσ να ξεκινησω...με σημπληρωματα,διατροφη,γυμναστικη κτλ...δεν εχω απαιτησεις για το τελειο σωμα παρα μονο καποια κιλα να βαλω...

KATERINI 144
24-05-10, 23:14
εισαι ο δευτερος σήμερα που αναφέρει για ενέσεις και δεν μπορω να καταλαβω τη επιδημία σας επιασε....
απλα ειναι τα πράγματα τρως περισσότερες θερμίδες απ'οσες καις ημερησίως βαζεις κιλα,
απο εκει και περα κοιτας να μην ειναι πολυ πανω απο τις θερμίδες συντήρησής σου γιατι θα βαζεις και πολυ λιπος.

διαβασε τις ανάλογες ενοτητες και θα καταλάβεις, καλος ήρθες.