PDA

Επιστροφή στο Forum : κουραση?



kolakos
27-05-10, 01:10
παιδια 8α η8ελα να κανω μια ερωτηση...κανω τ προγραμμα του brawny οχι για προχωρημενους και ενω την προηγουμενη βδομαδα ανεβασα κιλα και τις 3 μερες τ προγραμματοσ ,δηλαδη ενις8α πολυ δυναμη πολυ καλες προπονησεις....αυτη την βδομαδα ενω αφησα και μια μερα παραπανω κενη για ξεκουραση...ειδα οτι δεν ειχα ορεξη και ουτε το νευρο που ειχα στις προηγουμενες προπονησης...σηκωσα τα ιδια κιλα και σε καποιες ασκησεις με δυσκολια ομως ενιω8α εντελως εκτος φορμας....μηπως 8α επρεπε να κατσω 2-3 μερουλες η μπα?....επισης πιστευετε το να αλλαξω φαση απο δυναμη- ογκο(λιγες επαναληψεις πολλα κιλα) για να ξεκουραστω μετρια κιλα και πιο πολλες επαναληψεις?.....η περιοδικοτητα 8α βοη8ουσε? η διατροφη δεν αλλαξε ιδια με τις προηγουμενης βδομαδας...

Ramrod
27-05-10, 01:16
Να ξέρεις πως όσο καλοκαιριάζει δυσκολευουν τα πράγματα...είναι δύσκολο να δώσεις το 100%

Επίσης παίζει ρόλο και τι ώρα πήγες, αν είχες ξεκουραστεί καλά κλπ.
Ή μπορεί απλά να μην ήταν η μέρα σου.

Και εγώ παρατηρώ πως σιγά σιγά δε μου βγαίνει η δύναμη...πιστευω είναι θέμα εποχής...

kolakos
27-05-10, 01:36
Να ξέρεις πως όσο καλοκαιριάζει δυσκολευουν τα πράγματα...είναι δύσκολο να δώσεις το 100%

Επίσης παίζει ρόλο και τι ώρα πήγες, αν είχες ξεκουραστεί καλά κλπ.
Ή μπορεί απλά να μην ήταν η μέρα σου.

Και εγώ παρατηρώ πως σιγά σιγά δε μου βγαίνει η δύναμη...πιστευω είναι θέμα εποχής...

κοιτα ξεκουραση καλη γιατι απο παρασκευη πηγα τριτη και κυριακη ελιωσα στον υπνο..ισως φίλε μου εποχη κυριως δεν ειχα ορεξη-νευρο...χαλαρη την εκανα απο ενα σημειο και μετα....

Regk Park
27-05-10, 16:01
η εντασει της προπονισεις και τα κιλα που σηκονεις εινα αναλογα και με το ποσο κουραστικη μερα ειχες η ακομα και ποσο καλα ψυχολογιακα εισαι!

G3orge
31-05-10, 02:17
πιστευω πως πρεπει να καταλαβαινουμε το σωμα μας και να ξερουμε ποτε χρειαζομαστε ξεκουραση η οχι.ειναι αδυνατον να δινεις το 100% ολη την ωρα.εαν πιστευεις πως χρειαζεσαι ξεκουραση τοτε δωσε στον ευαυτο σου παραπανω μερες ρεπο και μειωσε για ενα διαστημα την ενταση της γυμναστικης μεχρι να μπορεις να ξαναφτασεις στο μαχιμουμ...αυτο νομιζω οτι πρεπει να κανεις

I AM TRYING
02-06-10, 16:09
ειμαι νεος δεν ξερω πολλα,
αλλα μηπως ειναι και θεμα διατροφης?:)

giannis64
02-06-10, 21:06
ειμαι νεος δεν ξερω πολλα,
αλλα μηπως ειναι και θεμα διατροφης?:)

πρέπει να μπορείς να καταλαβαίνεις πότε η κούραση προέρχεται από διατροφή, και πότε από υπερπροπονηση!!!