PDA

Επιστροφή στο Forum : φοβαμαι να βαλω κιλα!!!



body for life
27-05-10, 22:13
Ρε παιδια θελω, να χασω καποιο περιτο λοιπος που εχω και να σφι3ω το δερμα μου γιατι ειναι λιγο χαλαρο, και οσο γινεται χωρις να χασω πολυ μαζα και απο χειμωνα αρχιζω να βαζω ποιοτικα κιλα...ειμαι 1,83 και κιλα 74 και καποιες πληροφοριες μου και εικονες εχω σε 8εμα στα νεα μελη!!! ακομα κανω διατροφη με χαμηλους υδατανθρακες και πολυ πρωτεινη ////

αν 8ελετε δωστε ενα χερακι..... και καποιες συμβουλες που νομιζεται πως πρεπει να ακολου8ησω!!!!!!!

..................................................................................................................................

Jumaru
27-05-10, 22:23
Νομίζω οτι βιάζεσαι πολύ και γι΄αυτό ποστάρεις πάνω κάτω το ίδιο θέμα. Συνέχισε τη διατροφή με πολύ πρωτεΐνη φίλος και καλές προπονήσεις και βλέπεις πως πάει. Τα κιλα , ειδικά τα ποιοτικά δεν μπαίνουν ούτε σε μια μέρα, ούτε μια βδομάδα οπότε τι φοβάσαι.
Τρως , πειραματίζεσαι τι σου κάνει αν σου πάει, υπολογίζεις θερμίδες, βλέπεις πως είσαι στον καθρέφτη και συνεχίζεις. Όλα θέμα εμπειρίας είναι θα βρεις αυτό που σου αρέσει πάνω στην πορεία.
No stress ! Αν μή τι άλλο το γυμναστήριο είναι για να διώχνει το άγχος όχι να σου φέρει επιπρόσθετο.

body for life
28-05-10, 10:13
Ευχαριστώ ρε φιλε,,το 8εμα το ποσταρα και εδω γιατι απο οτι μου ειπαν να αναφερομαι σε διαφορετικο τομεα αναλογα με το θεμα που ανοιγω......
και θελω απλα να ακουσω συμβουλες γιατι πιστευω πωσ ετσι θα γινω καλυερος........

body for life
28-05-10, 16:19
Ρε παιδες καμια βοηθεια???

sTeLaKoS
28-05-10, 16:42
Δεν υπάρχει κάτι παραπάνω από αυτά που λένε τα άρθρα για να σου πούμε.. Ξεκίνα διαβάζοντας και προσάρμοσε το πλάνο σου.

Άρθρα & Μελέτες Μελών (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=15)

body for life
29-05-10, 10:19
το έχω ψάξει σχεδόν όλο το φορουμ ρε παδιά αλλά δεν εχω διαβάσει
κάτι για όταν κάποιος έχει χαλαρό δέρμα τι πρέπει να κανει,
μπορεί κάποιος να μου ποστάρει ένα λινκ αν υπάρχει πάνω σε αυτό το θέμα για
να πάρω πληροφορίες?????????????

~~~ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ~~~ ...................................................................................
.................................................................................................................................

GEORGEXX1
29-05-10, 10:39
Νομιζω πως ειναι λαθος ο τιτλος που εχεις δωσει στο θεμα σου και για αυτο δεν παιρνεις απαντηση.
ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΟ:σημαινει δυο πραγματα, η οτι εχεις υποδοριο λυπος και για να χαθει θα κανεις οτι κανουμε ολοι δηλ καλη διατροφη με λιγα και καλα λυπαρα.Η οτι εχεις κανει μια διαιτα και απο το χασιμο πολλων κιλων σου εχει μεινει χαλαρο δερμα δηλ μυικη χαλαροτητα στο δερμα που αυτο της περισσοτερες φορες θελει ιατρικη παρεμβασει.
Αν εισαι στην πρωτη περιπτωση υπαρχουν παρα πολλα θεματα διατροφης εδω που μπαρεις να διαβασεις

body for life
29-05-10, 11:47
κοιτα ειχα κανει μια διετα,και ειχα χασει κοντα στα 10 με 12 κιλα δεν εκανα καλη διατροφη τοτε απλα ετρωγα λιγοτερο και εκανα μπασκετ και αρκετη αεροβια και ετσι τα εχασα, δεν νομιζω οι μυες μου να ειναι χαλαροι γιατι εδω και ενα χρονο κανω πολυ γυμναστικη,
αν θελεις εχω φοτο μου στα νεα μελη πηγενε δες και πες μου τι πιστευεις...

αν το εκανες θα με βοηθαγες αρκετα!!!!!!!!!!

GEORGEXX1
29-05-10, 12:09
Πραγματικα τωρα που το ειδα εχεις σοβαρο προβλημα φιλε.

δεν ξερω αν αυτο λυνεται.



Μαλλον ηθελες να μας βαλεις να δουμε τους κυλιακους σου εεε;;; χαχαχα


Αντε ρε ξεκινα τους κυλιακους και την διατροφη ολα μια χαρα ειναι.

body for life
29-05-10, 16:02
μου εκοψες την χολη ρε!!! :P :P :P :P

δηλαδη ισχυει το πρωτο????

αν ναι ειμαι ευτιχισμενος και 8α ξεκινησω πολυ δυμναστικη και διτροφη και θα ανεβασωφοτο σε κανα μηνα να μου πειτε προοδο!!!!!!!!!! :P :P :P

Spectre
08-06-10, 20:47
Γεια σας παιδια,εχω πανω κατω το ιδια προβλημα με τον body of life,ειδα της φωτο απ το παλικαρι αλλα εχω περισσοτερο λοιπος στην κοιλια,απο τι βλεπω σε φορουμς μιλανε για καποια διατροφη(διαιτας λογικα)....ειμαι 1,83 76 κιλα γυμναζωμαι για ογκο και παιρνω προτεινη ογκου!Τα πρωινα τρωω καλα,δεκατιανο κανα κουλουρακι η κανα γιαουρτι 0% η αν δεν βρω θα παρω 2% το μεσιμεριανο η θα το παραληψω η θα φαω κτ χωρις λαδι η με πολλα λιπαρα και το βραδυ ενα ποτηρι γαλα(μπωρει να μου πειτε τωρα "αυτο φιλε ειναι ενα κανονικο γευμα:P μπωρει να ειναι παραπανω απο 2000 θερμιδες που ειναι το κανονικο:P)!Τι πρεπει να κανω γενικοτερα για μια ισια κοιλια?αν ειναι καποια "ειδικη" διατροφη δεν την εχω:(,που μπορω να την βρω?κανα λινκ?)τωρα θα μου πειτε οτι χρειαζωμαι αεροβια,διαδρομο,και κοιλιακους πολλους κανω ενα μηνα τωρα και συνεχιζω!Εχετε να μου προτεινετε κατι?Ευχαριστω

giannis64
08-06-10, 20:54
πρώτα βγάλε την πρωτεΐνη όγκου και πάρε μια whey.
μετά άρχισε να μαθαίνεις πιες τροφές πρέπει να χρησιμοποιείς, ανά πόσες ώρες την μέρα να τρως, το προπροπονητικο σου και το μεταπροπονητικο σου. με 2000 θερμίδες και πρωτεΐνη όγκου δεν πρόκειται να βάλεις τα κιλά που θέλεις. ανέβασε θερμίδες από τροφή που επιτρέπετε για τον λόγο που θέλεις!!

Spectre
08-06-10, 21:45
Παιρνω της Optimum την Whey(Gold standard) απο τι ξερω ειναι ογκου αργοτερα θα παιρνα μια καλητερη που ειναι καθαρα ογκου η την Serious Mass(αλλα δεν μπορω αν δεν εχω ισια κοιλια γιατι πιστευω οτι θα την παιρνω τσαμπα και αντι για ογκου με γυμναστικη φυσικα....θα παιρνω και λιπος στην κοιλια) η μια After workout την Anabolic Window....Βεβαια τωρα θα μου πει καποιος χαλαρωσε τρεχεις πολυ:P!Οντος ειναι νωρις ακομα,απο που μπορω να μαθω για το τι πρεπει να τρωο και ποσα γευματα?Συγνωμη απλα το επαθα για πρωτη φορα αυτο και ειμαι αρχαριος και εχω αγχος οτι θα χειροτερεψει!

giannis64
08-06-10, 21:48
η Whey(Gold standard) δεν ειναι ογκου, ειναι μια απο τις καλυτερες whey!!!

διαβασε εδω Whey Gold Standard (ΟΝ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=871)

Spectre
08-06-10, 22:00
Μαλιστα οποτε απλα μου δινει της αναλογες πρωτεινες που χρειαζωμαι σωστα?Για τα υπολοιπα θεματα τιποτα κανεις??:(

giannis64
08-06-10, 22:06
δες εδω Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923)


εδω Διατροφή (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=22) θα παρεις μια γευση για καποιες διατροφες, ξεκινα διαβασμα!!!

Spectre
08-06-10, 22:18
Κατι ακομα,Πια προτεινη ογκου για αργοτερα θα μου προτεινατε?κατι κατι ακομα ειναι σωστη η δοσολογια που παιρνω για την Whey?παιρνω ενα scoop μετα την προπονηση

giannis64
08-06-10, 22:25
εγώ θα σου έλεγα να μάθεις να τρως και να μην πάρεις ποτέ πρωτεΐνη όγκου,
όσο για τις δώσεις, αυτό είναι ανάλογα το πόση πρωτεΐνη έχουν μέσα τα γεύματα σου σε στέρεα μορφή, αν είναι ελλιπής τότε παίρνεις και whey!!

Spectre
08-06-10, 23:25
Eυχαριστω,η καλη τροφη πρεπει να εχει και λιποι μεσα?