PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλη μια φορα θελω τα φωτα σας



I AM TRYING
02-06-10, 00:14
Γεια σας,
πρωτα πρωτα να σας ευχαριστησω παλι μιας και στο παρλθον με τις απαντησεις σας με βοηθησατε επιτυχως να αυξησω την αντοχη μου.

ας περασουμε στο τωρα

ειμαι 187 και 87 κιλα.21 χρονον

εχς μπροστα μου 4 μηνες ολες τις μερες ελευθερες πρωι ως βραδυ και θελω σε αυτο τοχρονο να γυμνασω το σωμα μου,να κανω μεγαλες πλατες κοιλιακους να φαινονται στηθος κτλπ.

το πρωτο βημα ειναι να γραφτω στο γυμναστηριο,θα το κανω αυριο το πρωι,ξερω οτι εκει καποιος θα με καθοδηγησει αλλα εγς θελω συμβουλες απο εσας πρωτα.:green:

ποσες ωρες τη μερα να πηγαινω στο γυμναστηριο?ποσες φορες? τι πρεπει να τρωω?

ειδα στο τελεμαρκετινγκ ενα μηχανιμα για κοιλιακους το αμπ ροκετ,λεει τπτ η πεταμενα λ7?

σε ποσο καιρο θα εχω τα πρωτα αισθητα αποτελεσματα?

αν θελετε πειτε μου να βαλω και μια φωτο με το σωμα μου μηπως σας βοηθησει περισσοτερο.

:turtle:

Jumaru
02-06-10, 00:20
3 φορές τη βδομάδα βάρη και 1 αερόβια είναι μια χαρά. Μην βιάζεσαι για αποτελέσματα και φρόντισε να γυμναστείς συμμετρικά και όχι Πλάτη, στήθος και δικέφαλο. Χωρίς βάσεις (πόδια) δεν γίνετε τπτ. Αναλογία ύψους/βάρους έχεις μια χαρά , οποτε μάλλον θές να πέσεις σε λίπος. Κοψε την πολυ πολύ σαβούρα λοιπον και ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ βλέιπεις τι γίνετε. Μην πορωθείς με τη μια σε τίποτα 2ωρα γυμναστικής με αυστηρή διατροφή κτλ γιατί θα τα παρατήσεις γρήγορα. 40 λεπτά βάρη+20 διάδρομο νομίζω είσαι οκ. Δεν είπες καν το στόχο σου όμως και ποσοστά λίπους κτλ. οπότε
δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω , απλές συμβουλές.
Για διατροφή έχει τον ανάλογο τομέα στο φόρουμ να διαβάσεις.
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ και με το μαλακό ! :thumbup::bbbiceps:

gmalamos
02-06-10, 00:27
Γεια σας,
πρωτα πρωτα να σας ευχαριστησω παλι μιας και στο παρλθον με τις απαντησεις σας με βοηθησατε επιτυχως να αυξησω την αντοχη μου.

ας περασουμε στο τωρα

ειμαι 187 και 87 κιλα.21 χρονον

εχς μπροστα μου 4 μηνες ολες τις μερες ελευθερες πρωι ως βραδυ και θελω σε αυτο τοχρονο να γυμνασω το σωμα μου,να κανω μεγαλες πλατες κοιλιακους να φαινονται στηθος κτλπ.

το πρωτο βημα ειναι να γραφτω στο γυμναστηριο,θα το κανω αυριο το πρωι,ξερω οτι εκει καποιος θα με καθοδηγησει αλλα εγς θελω συμβουλες απο εσας πρωτα.:green:

ποσες ωρες τη μερα να πηγαινω στο γυμναστηριο?ποσες φορες? τι πρεπει να τρωω?

ειδα στο τελεμαρκετινγκ ενα μηχανιμα για κοιλιακους το αμπ ροκετ,λεει τπτ η πεταμενα λ7?

σε ποσο καιρο θα εχω τα πρωτα αισθητα αποτελεσματα?

αν θελετε πειτε μου να βαλω και μια φωτο με το σωμα μου μηπως σας βοηθησει περισσοτερο.

:turtle:

Κανεις πολυ καλα που θα γραφτεις γυμναστηριο..Ξεκινα λοιπον απο πρωινη αεροβια για να αρχισεις να μπαινεις σε ενα ρυθμο..Η παραλια που βλεπω πισω ειναι ιδανικη!!Ο γυμναστης σου θα διαμορφωσει το προγραμμα γυμναστικης αναλογα με τις απαιτησεις σου..Υπαρχουν καλοι γυμναστες για αυτο..οσα αναφορα τη διατροφη σου υπαρχουν πολα θεματα σε αυτο το site που θα σε βοηθησουν οπως βοηθησαν και πολους απο μας..Το μηχανημα αυτο που μου λες δε το ξερω να σου πω την αποψη μου αλλα γενικα δεν εχω αυτα τα προιοντα σε ιδιαιτερη εκτιμηση.Το σε ποσο καιρο θα χεις ορατα αποτελεσματα αυτο εξαρταται απο εσενα την προσπαθεια σου και το τι θες..Με προσπαθεια και υπομονη ολα μπορεις να τα καταφεριες και ειμαι σιγουρος γι αυτο!!:toast:

I AM TRYING
02-06-10, 00:33
ευχαριστω και τους 2,παραθετω μια φωτο μου να δειτε σε τι κατασταση ειμαι και αν μπορω να "σωθω" .
στοχος ειναι να γινω γυμνασμενος οπως ειναι οι τυποι στα video clips,(ε οχι και τοσο)

gmalamos
02-06-10, 00:37
ευχαριστω και τους 2,παραθετω μια φωτο μου να δειτε σε τι κατασταση ειμαι και αν μπορω να "σωθω" .
στοχος ειναι να γινω γυμνασμενος οπως ειναι οι τυποι στα video clips,(ε οχι και τοσο)

Βλεπω μια χαρα υποδομες εχεις ρε..Με γυμναστικουλα μια χαρα θα γινεις...

I AM TRYING
02-06-10, 00:41
ευχαριστω πολυ φιλε ,τωρα εγινα πιο αισιοδοξος.
το ονειρο μου ειναι καποια στιγμη να ειμαι "καπως" ετσι
paul walker,

πως γινεται και γυρο απο τη μεση φαινεται το κοκαλο?:shock:

Ramrod
02-06-10, 00:52
πως γινεται και γυρο απο τη μεση φαινεται το κοκαλο?:shock:

χαμηλό ποσοστό λίπους, "τσίτα" η κάτω κοιλιακοί...
(αυτό που εννοείς δεν είναι κόκαλο!!!)

I AM TRYING
02-06-10, 01:20
πως λοιπον θα ριξω και εγς το λοιπος στο μηδεν?
με το αμπ ροκετ κανεισ τετοιους κοιλιακους?;)

I AM TRYING
02-06-10, 01:21
*********************************************


***ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΛΙΝΚ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΧΟΡΗΓΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΜODS TEAM***
(http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&la=1&itm=5607&ct=107)

Manos1989
02-06-10, 07:41
πως λοιπον θα ριξω και εγς το λοιπος στο μηδεν?
με το αμπ ροκετ κανεισ τετοιους κοιλιακους?;)

Θα καινοτομήσεις και θα είσαι ο πρώτος άνθρωπος με ΜΗΔΕΝ ποσοστό λίπους?:P
Καλή αρχή και χαλαρά.....μην περιμένεις να βλέπεις οπτικές διαφορές από τη μία μέρα στην άλλη ή ακόμα χειρότερα από το 1 σετ στο επόμενο όπως μερικοί.Οι κοιλιακοί είναι βασικά θέμα διατροφής.
Καλή αρχή στο γυμναστήριο και καλή επιτυχία στους στόχους σου!

Jumaru
02-06-10, 08:34
Μια χαρά είναι το σώμα σου. Η απορία μου η εξης:
Λες για 4 μήνες εχεις πρωι με βράδυ. Μετά απο αυτούς τους 4 μηνες σταματάς γυμναστήριο?
Με διατροφή χαμηλή σε υδατάνθρακες πολύ πρωτεΐνη και καλές προπονήσεις θα δεις διαφορά σε 1 μήνα πιστεύω. Να θυμάσαι πάντα οτι η διατροφή ειναι ο κυριότερος παράγοντας και όχι αν σηκώνεις 50κιλά δικέφαλο. Με προσοχή και μη βιάζεσαι για να μην έχεις κανένα τραυματισμό και μη ξεχνάς αεροβική στους 130 περίπου παλμούς κανένα 30λεπτο.

dionisos
02-06-10, 10:10
Η διατροφή και το bodybuilding δεν είναι θέμα μιας σεζόν, είναι τρόπος ζωής!! Δώσε τον απαραίτητο χρόνο στον εαυτό σου να προσαρμοστεί στις νέες συνθήκες και αυτός θα ανταποκριθεί.Υπομονή χρειάζεται και όρεξη για μελέτη, εδώ μέσα θα βρεις όλα όσα χρειάζεσαι και ακόμα περισσότερα!:green::green::green:

gmalamos
02-06-10, 11:37
Η διατροφή και το bodybuilding δεν είναι θέμα μιας σεζόν, είναι τρόπος ζωής!! Δώσε τον απαραίτητο χρόνο στον εαυτό σου να προσαρμοστεί στις νέες συνθήκες και αυτός θα ανταποκριθεί.Υπομονή χρειάζεται και όρεξη για μελέτη, εδώ μέσα θα βρεις όλα όσα χρειάζεσαι και ακόμα περισσότερα!:green::green::green:

Η διατροφή και το bodybuilding δεν είναι θέμα μιας σεζόν, είναι τρόπος ζωής!! :thumbup::thumbup:

I AM TRYING
02-06-10, 12:36
καλημερα ,μετα τους 4 μηνες δε θα εχω χρονο μονο για γυμναστηριο οπως τωρα.
θα εχω αλλα λιγοτερο!
:weights:

Ramrod
02-06-10, 15:22
πως λοιπον θα ριξω και εγς το λοιπος στο μηδεν?
με το αμπ ροκετ κανεισ τετοιους κοιλιακους?;)

Το λίπος στο μηδέν ξέχνα το....αν το πας 10% να είσαι υπερήφανος
Τέτοιους κοιλιακούς κάνεις πάνω απ όλα με σωστή διατροφή! όσους κοιλιακούς και να κάνεις την ημέρα αν δε κάνεις σωστή διατροφή ξέχνα τους.
Παράλληλα και αερόβια...

Machiavelli
02-06-10, 15:28
πως γινεται και γυρο απο τη μεση φαινεται το κοκαλο?:shock:

Είναι και γενετικό ως ένα σημείο. Ο τύπος στη φωτογραφία δεν είναι πολύ χαμηλά σε λίπος (σίγουρα χαμηλό για τον μέσο άνθρωπο αλλά μιλάμε για bodybuilding). Μπορεί να έχεις λιγότερο λίπος και να μη το έχεις αυτό.