PDA

Επιστροφή στο Forum : Μέγα Βραδυνό Cheat meal!



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

beefmeup
18-04-10, 12:10
κανε ενα αλλα με μετρο! Θα σε βοηθησει!

:thumbup:

ε,ναι στο ογκο παντα βοηθαει η σαβουριτσα,κ ειδικα αν περνεις δυσκολα κιλα..εγω το κανω,με καποια φαγητα,αρκει να υπαρχει ποσοτητα προτεινης που να με καλυπτει,σε αυτα..

sTeLaKoS
18-04-10, 12:23
Τωρα δε γινεται,αλλα αν περασεις καμια φορα απο Βολο μερια ελα να κερασω.Ξερεις τι κρεατα βγαζει η Θεσσαλια..:green:


Βασίλη έχω τη τύχη να γνωρίζω :green: Περνάω συχνά-πυκνά απ' τα μέρη σας.

Στη Θεσσαλία και στην Ήπειρο έχω φάει τα καλύτερα κρέατα.
Ειδικά εκεί στον Αγ. Δημήτριο πάνω στον Όλυμπο.......ψψψψψ τι θυμήθηκα τώρα γμτ :banghead:

Eddie
18-04-10, 13:50
Βασίλη έχω τη τύχη να γνωρίζω :green: Περνάω συχνά-πυκνά απ' τα μέρη σας.

Στη Θεσσαλία και στην Ήπειρο έχω φάει τα καλύτερα κρέατα.
Ειδικά εκεί στον Αγ. Δημήτριο πάνω στον Όλυμπο.......ψψψψψ τι θυμήθηκα τώρα γμτ :banghead:

Χαχαχα,στην πλατεια απεναντι απο την εκκλησια?Διπλα στα κρεοπωλεια?Ξερω εχω φαει και εκει :lol: :lol:

Λοιπον,η προταση ισχυει.:green:

Πιστευω ειναι καλυτερα να σαβουριαζεις με καποιον που εισαι στην ιδια φαση,λιγοτερες ενοχες μωρε..:lol: :lol:

Levrone
18-04-10, 13:58
Πιστευω ειναι καλυτερα να σαβουριαζεις με καποιον που εισαι στην ιδια φαση,λιγοτερες ενοχες μωρε..:lol: :lol:

και λιγοτερη ντροπη, γιατι οταν σαβουριαζω με φυσιολογικους ανθρωπους, εννοω ανθρωπους που και μεσα στην εβδομαδα μπορουν να φανε οτι θελουν, καταληγω στο τελος να ντρεπομαι για μενα :P:P:P

Eddie
18-04-10, 14:04
και λιγοτερη ντροπη, γιατι οταν σαβουριαζω με φυσιολογικους ανθρωπους, εννοω ανθρωπους που και μεσα στην εβδομαδα μπορουν να φανε οτι θελουν, καταληγω στο τελος να ντρεπομαι για μενα :P:P:P

:rolf::rolf::rolf:

Και δεν ειναι μονο αυτο,μετα αμα ξαναπεις οτι κανεις διαιτα θα αρχισουν το δουλεμα,οτι δε προσεχεις,δε δινεις το 100%,τα ξερω τα χω φαει στη μαπα..γι αυτο απο δω και περα σαβουρα η solo η με ομο'ι'δεατη :lol: :lol:

Rise above
18-04-10, 15:36
solo καλύτερα να boris να βγάζεις τα απαραίτητα επιφωνήματα όταν το κοψίδι αγγίζει τον ουρανίσκο σου :food::food::food:

Μαρία
18-04-10, 15:43
Παιδια συμφωνω!!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10407&stc=1&d=1271594919


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10408&stc=1&d=1271594919


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10409&stc=1&d=1271594919

beefmeup
18-04-10, 15:46
αααατιμμμηηηηηη!!!:rolf::rolf::rolf:

μας κατεστρεψες μεσημεριατικα,κ ο καταλογος της ψησταρια που κανει ντελιβερι,ολο κ πλησιαζει προς το μερος μου..η εγω προς το δικο του..:food:

Μαρία
18-04-10, 15:47
αααατιμμμηηηηηη!!!:rolf::rolf::rolf:

μας κατεστρεψες μεσημεριατικα,κ ο καταλογος της ψησταρια που κανει ντελιβερι,ολο κ πλησιαζει προς το μερος μου..η εγω προς το δικο του..:food:


Δειξε χαρακτηρα και αυτοσυγκρατηση χαχαχαχαχαχαχαχαα:turtle::turtle::turtle:

Manos1989
18-04-10, 15:53
αααατιμμμηηηηηη!!!:rolf::rolf::rolf:

μας κατεστρεψες μεσημεριατικα,κ ο καταλογος της ψησταρια που κανει ντελιβερι,ολο κ πλησιαζει προς το μερος μου..η εγω προς το δικο του..:food:

A το παθαίνουν κι άλλοι αυτό με τον κατάλογο? Νόμιζα μόνο στο δικό μου μυαλό στριφογύριζε σε ανάλογες περιπτώσεις.....νιώθω καλύτερα τώρα,thnx:P

beefmeup
18-04-10, 15:54
Δειξε χαρακτηρα και αυτοσυγκρατηση χαχαχαχαχαχαχαχαα:turtle::turtle::turtle:

δεν εχω τπτ απο αυτα που αναφερεις..σαν ανθρωπος ειμαι σαν το φαγητο που τρωω,καθε μερα:φτηνος,ευκολος κ γρηγορος:turtle::turtle::turtle:

κλαψ,λυγμ..:roll:

Ramrod
18-04-10, 16:30
Μερα cheat meal σήμερα οπότε γράφτε ότι θέλετε! Εγώ θα φάω...
μουχαχαχαχαχα :evil2:
:P

TEFAAtzis
18-04-10, 16:58
Εγω δεν αντεξα χτες και εκει που εφαγα 2 φιλετακια κοτοπουλο σε ψωμακι και αλαδοτη πιτα με τζατζικι ντοματα κρεμυδι πηρα στο τελος και ενα γυρο κοτοπουλο με απολα και ισυχασα μετα απο καιρο

Levrone
18-04-10, 17:09
ρε συ Μαρια τετοιες μερες τετοιες φωτο?

εμεινα στον τοπο ρε συ.. :cursing:

Svein
18-04-10, 21:00
κανε ενα αλλα με μετρο! Θα σε βοηθησει!

Εγω σκευτομουν οταν λυγίσω να τα σαρώσω όλα :shock::shock::shock: !

GEORGEXX1
18-04-10, 21:09
Παιδια συμφωνω!!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10407&stc=1&d=1271594919


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10408&stc=1&d=1271594919


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10409&stc=1&d=1271594919

Μαρια αυτο απο μερος σου δεν το περιμενα.
Σαμποταρεις τις προσπαθειες μας για γραμωση εν οψη του καλοκαιριου, για να εχετε μετα να λετε με τον νασερ για την κακη διατροφη, και οτι δεν ακολουθουμε τα αρθρα του φορουμ.
ΠΑΛΗΚΑΡΙΑΑΑΑΑΑ ΠΙΑΣΤΕ ΤΑ ΛΑΓΟΥΜΙΑ ΣΑΜΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΖ.

giannis64
18-04-10, 21:13
εσύ έτσι και αλλιώς δεν κάνεις γράμμωση ποτέ!!!! εκτός και αν ενδιαφέρεσαι για τους αδερφούς!!!!!!!!!!!!!:green::green:

Levrone
18-04-10, 21:31
Μαρια πλησιασες πολυ κοντα για να παρεις τη φωτογραφια και ανησυχησαμε μηπως καηκες!!!!!! :rolf::rolf::rolf:

takisg
04-06-10, 11:08
Καλημερα σε ολους!!!

τις προαλλες το βραδυ αργα κατα της 12.00 με επιασε μια λυσσα να το πω με αποτελεσμα να φαω οτι βρω μπροστα μου! ενα πιατο μακαρονια σκετα. ταχινι και μελι(4 κουταλιες απο το καθενα) με 4 φετες ολικης dinkel και merenda( περιπου 5 κουταλιες ) με μισο κουτι craker ααααα και ενα ντακο :unsure: μετα απο μιση ωρα επεσα για υπνο ευτυχισμενος :P

λοιπον κανω το λαθος και ανεβαινω ζυγαρια μετα απο 2 μερες τι πρωι και ημουν ακριβως ενα κιλο παραπανω!αν δεν καβω λα8ως ενα κιλο ειναι 7500 θερμιδες,ειναι δυνατον λοιπον να πηρα ενα κιλο σε ενα βραδυ η απλα ειναι κατακρατηση υγρων απο ολλα αυτα που σαβουριασα??

-beba-
04-06-10, 11:12
Καλημερα σε ολους!!!

τις προαλλες το βραδυ αργα κατα της 12.00 με επιασε μια λυσσα να το πω με αποτελεσμα να φαω οτι βρω μπροστα μου! ενα πιατο μακαρονια σκετα. ταχινι και μελι(4 κουταλιες απο το καθενα) με 4 φετες ολικης dinkel και merenda( περιπου 5 κουταλιες ) με μισο κουτι craker ααααα και ενα ντακο :unsure: μετα απο μιση ωρα επεσα για υπνο ευτυχισμενος :P

λοιπον κανω το λαθος και ανεβαινω ζυγαρια μετα απο 2 μερες τι πρωι και ημουν ακριβως ενα κιλο παραπανω!αν δεν καβω λα8ως ενα κιλο ειναι 7500 θερμιδες,ειναι δυνατον λοιπον να πηρα ενα κιλο σε ενα βραδυ η απλα ειναι κατακρατηση υγρων απο ολλα αυτα που σαβουριασα??

Αυτό δεν ήταν cheat meal αυτό ήταν "η Αρτα και τα Γιάννενα" μαζί...............
Πρέπει να είχες πολλά απωθημένα για να τα φάς όλα αυτά. Μήπως "λιμοκτονείς" λιγάκι με την διατροφή σου και μετά σε πιάνει λιγούρα και θέλεις να τα φας όλα?Εξέτασέ το.
Για να πήρες ένα κιλό λιγάκι δύσκολο............αλλά η κατακράτηση υγρών παίζει...

Manos1989
04-06-10, 11:21
Μην ανησυχείς καθόλου!
Εγώ κάθε φορά που κάνω cheat meal,παίρνω 2 κιλά στο χαλαρό και έχω πάρει και 3!!!
Μέσα σε 3-4 μέρες έχουν φύγει και συνεχίζεται κανονικά η απώλεια:P
Βέβαια για να είμαι ειλικρινής τόσα γλυκά δεν έχω φάει ποτέ σε cheat.

takisg
04-06-10, 11:23
χαχααχ αρτα και τα γιαννενα ειναι λιγο ΄) με επιασε μανια γιατι οντος το παρακανα αυτη την εβδομαδα.λογικα ναι ειναι κατακρατηση υγρων ΄))

KATERINI 144
04-06-10, 11:24
νερα ειναι και ισως κρατησες και καμια παλετα απο αυτα που εφαγες.


Αυτό δεν ήταν cheat meal αυτό ήταν "η Αρτα και τα Γιάννενα" μαζί...............
:green:

takisg
04-06-10, 11:31
ε τοτε καθε εβδομαδα θα γινετε χαμος ΄)))

sTeLaKoS
04-06-10, 12:29
ε τοτε καθε εβδομαδα θα γινετε χαμος ΄)))

Τέτοιο cheat δεν είναι για κάθε βδομάδα. 1 φορά το χρόνο και πολύ είναι :green:

---------------------------------------------------------------------------------------------

Πέρα από την πλάκα τώρα, η απώλεια βάρους και λίπους είναι ένα ισοζύγιο θερμίδων. Θερμίδες που τρως vs θερμίδες που καις.
Οι περισσότεροι κάνουνε το λάθος και μετράνε τις θερμίδες ημερησίως. Είναι σωστότερο να μετράμε τις θερμίδες εβδομαδιαίως.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα:

Έστω ημερήσιες θερμίδες συντήρησης 2500.
Έστω ημερήσια πρόσληψη θερμίδων 2200. (Υποθερμιδική διατροφή)
Εβδομαδιαίως για συντήρηση πρέπει να καταναλώσεις 17.500 θερμίδες, ενώ για
γράμμωση 15.400 θερμίδες.

Εάν κάθε μέρα τρως 2200 θεωρητικά θα χάνεις βάρος.
Το cheat όμως που έκανες, με ένα πρόχειρο υπολογισμό σου έδωσε 1600 θερμίδες.
Άρα στο τέλος της εβδομάδας έχεις φάει 15.400+1600=17.000 θερμίδες.
17.500-17.000=500. Το θερμιδικό έλλειμμα στο τέλος της εβδομάδος είναι μόνο 500 θερμίδες, κι αυτό με τη προυπόθεση πως τηρείς με θρησκευτική ευλάβεια τη διατροφή σου τις υπόλοιπες μέρες.

Με έλλειμμα 500 θερμίδες πρέπει να παλεύεις μήνες για να χάσεις βάρος.


Αυτά τα λίγα από μένα, ελπίζω να μη σου χάλασα τη μέρα :green: :turtle:

Littlejohn
04-06-10, 12:29
Για να αποθηκεύσει ο οργανισμός 1 κιλό λίπους, θα πρέπει να δεχτεί 7500 θερμίδες παραπάνω από τις θερμίδες συντήρησης. Αν για παράδειγμα κάποιος έχει 2500 θερμίδες συντήρησης, θα πρέπει να φάει 10.000 για να βάλει 1 κιλό.
Αυτό λέει η θεωρία.
Όμως και 10.000 θερμίδες να φας (ακόμα και σε μια καθισιά) στην πράξη αποδεικνύεται ότι ο οργανισμός δεν μπορεί να μεταβολίσει τόση τροφή και να αποθηκεύσει λίπος, τόσο γρήγορα.

Ο οργανισμός αρχικά θα γεμίσει τις αποθήκες γλυκογόνου (μύες, συκώτι) και μετά θα προχωρήσει στην μετατροπή και τελικά στην αποθήκευση λίπους στα λιπώδη κύτταρα ή ακόμα και στην δημιουργία νέων λ.κυττάρων (στην περίπτωση που τα υπάρχοντα είναι ήδη στοκαρισμένα). Μέχρι να γίνει αυτή η διαδικασία, πολύ από την τροφή έχει ήδη απορριφθεί ως ένα βαθμό ανεπεξέργαστη (κοινώς έχει κρατήσει ένα ποσοστό της θερμιδικής της αξίας).

Πληροφοριακά, πολλά ζώα, επιδίδονται σε κοπροφαγία γι`αυτό ακριβώς τον λόγο.

Manos1989
04-06-10, 12:35
Τέτοιο cheat δεν είναι για κάθε βδομάδα. 1 φορά το χρόνο και πολύ είναι :green:

---------------------------------------------------------------------------------------------

Πέρα από την πλάκα τώρα, η απώλεια βάρους και λίπους είναι ένα ισοζύγιο θερμίδων. Θερμίδες που τρως vs θερμίδες που καις.
Οι περισσότεροι κάνουνε το λάθος και μετράνε τις θερμίδες ημερησίως. Είναι σωστότερο να μετράμε τις θερμίδες εβδομαδιαίως.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα:

Έστω ημερήσιες θερμίδες συντήρησης 2500.
Έστω ημερήσια πρόσληψη θερμίδων 2200. (Υποθερμιδική διατροφή)
Εβδομαδιαίως για συντήρηση πρέπει να καταναλώσεις 17.500 θερμίδες, ενώ για
γράμμωση 15.400 θερμίδες.

Εάν κάθε μέρα τρως 2200 θεωρητικά θα χάνεις βάρος.
Το cheat όμως που έκανες, με ένα πρόχειρο υπολογισμό σου έδωσε 1600 θερμίδες.
Άρα στο τέλος της εβδομάδας έχεις φάει 15.400+1600=17.000 θερμίδες.
17.500-17.000=500. Το θερμιδικό έλλειμμα στο τέλος της εβδομάδος είναι μόνο 500 θερμίδες, κι αυτό με τη προυπόθεση πως τηρείς με θρησκευτική ευλάβεια τη διατροφή σου τις υπόλοιπες μέρες.

Με έλλειμμα 500 θερμίδες πρέπει να παλεύεις μήνες για να χάσεις βάρος.


Αυτά τα λίγα από μένα, ελπίζω να μη σου χάλασα τη μέρα :green: :turtle:

Σωστό ακούγεται αυτό αλλά δεν νομίζω ο μεταβολισμός να δουλεύει σε τόσο ακριβή μαθηματικά πλαίσια.
Αμα ήταν έτσι όποιος κάνει cheat meal με 1 οικογενειακή και 1 κιλό παγωτό(γιαυτό σε πάω ρε sogoku:P)θα έπρεπε όχι να χάνει,αλλά να παίρνει κιόλας...

sTeLaKoS
04-06-10, 12:40
Το παράδειγμα ήτανε για υποθερμιδική διατροφή 300 θερμίδων, όπως προτείνεται και είναι και το σωστότερο για τη προστασία της μυικής μας μάζας.
Εάν η διατροφή ήτανε υποθερμιδική 500-600-1000 θερμίδων τα αποτελέσματα των πράξεων θα ήτανε διαφορετικά. Ναι ακόμη και με ένα cheat meal θα συνεχίζαμε να χάνουμε.

Όλα αυτά είναι θεωρητικά και προϋποθέτουν πως η ημερήσια πρόσληψη είναι μετρημένη με ζυγαριά και σταθερή. Εαν κάποιος τρώει κουτουρού δεν ισχύει τπτ από τα παραπάνω.
Όταν είμαστε ακριβείς στις θερμίδες τότε όλα τα παραπάνω ισχύουν

silk
10-06-10, 17:15
αυτο δεν ειναι τσιτ μιλ φιλε.
τσιτ μιλ :
ψησαμε με την παρεα μου(απο τους 5 οι τρεισ γγυμναζομαστε σοβαρα και απο τουσ τρεις ο ενας ειναι ζωο 100κιλα κ πεταει κοιλιακους).
Κλασσικα κοτοπυλακια αλλα.πανσετες(τερμα στο λιπος)πιτες για σουβλακι,πατατες τηγανητες και μια σαλτσα και τα βουταγαμε ολα μεσα.κρασι και κοκα κολλα.
και κει που εχουμε τεζαρει λεμε δεν παμε να χτυπησουμε απο μια κρεπουλα γλυκια(θελαμε να περπατησουμε απο τσ τυψεις και οχι ν κανουμε ντελιβερι:Ρ)
και κατα τις 2 χτυπησαμε και απο μια λευκη μπισκοτο.διαφορα στν ζυγαρια?καμια.
διαφορα στα νερα?αμελιτεα μπορει και καμια.
μια στο τοσο δεν τρεχει και τιποτα 1 καλο τσιτ.

Ramrod
10-06-10, 18:02
Σωστό ακούγεται αυτό αλλά δεν νομίζω ο μεταβολισμός να δουλεύει σε τόσο ακριβή μαθηματικά πλαίσια.
Αμα ήταν έτσι όποιος κάνει cheat meal με 1 οικογενειακή και 1 κιλό παγωτό(γιαυτό σε πάω ρε sogoku:P)θα έπρεπε όχι να χάνει,αλλά να παίρνει κιόλας...

ο μεταβολισμός δουλευει με μεγαλύτερη ακρίβεια απ ότι μπορείς να υπολογίσεις. Αυτό που δεν είναι μαθηματικα σταθερό καθημερινά είναι οι ανάγκες του οργανιμσού αφού δεν και ακριβώς τις ίδιες θερμίδες κάθε μέρα...

Στη μια φορά λογικό είναι να μην χαλάει αισθητά το σώμα. Αν όμως σου γίνει συνήθεια και 2-3 φορες την εβδομάδα λες "έλα μωρε δε βαριέσαι" τότε σιγά σιγά θα δεις πως χαλάει η διατροφή...

για το ζυγισμα παίζει ρόλο τι ώρα ζυγίστικες αλλά και η κατακράτηση υγρών σε πολύ μεγάλο βαθμό...

beatshooter
10-06-10, 18:06
Ekana προχτες ενα βραδυνο cheat meal...

1 μπεργκερ με γιαουρτι,ντοματα,μαρουλι,αγγουρι

1 αλλο με τυρι,μπεικον.....

:shock::P:thumbup:

Ramrod
10-06-10, 18:25
παιδιά πλάκα κάνετε? Πρόσφατα σε έξοδο είχα πλακώσει πατατοσαλάτα, πατάτα γεμιστή με τυριά και αλάντικά, παπουτσάκια, άπειρη σαλάτα (απο αυτές που έχουν λιγότερα λαχανικά και περισσότερα απο τα υπόλοιπα), μια φιλετάρα(μην έχει ζωϊκό λίπος) καμια 300γρ(ψημένη) με κρεμα γάλακτος, μανιτάρια και ρύζι λευκό, ένα φιλετάκι ψαρονέφρι(μικρό, το βούτηξα απο δίπλα) με σως μουστάρδας, καρπούζι και παγωτό. Κρασί δεν ήπια, μη το ξεφτιλίσουμε! :P

Αλλά εντάξει μια φορά στο τόσο...:green:

Manos1989
10-06-10, 18:48
παιδιά πλάκα κάνετε? Πρόσφατα σε έξοδο είχα πλακώσει πατατοσαλάτα, πατάτα γεμιστή με τυριά και αλάντικά, παπουτσάκια, άπειρη σαλάτα (απο αυτές που έχουν λιγότερα λαχανικά και περισσότερα απο τα υπόλοιπα), μια φιλετάρα(μην έχει ζωϊκό λίπος) καμια 300γρ(ψημένη) με κρεμα γάλακτος, μανιτάρια και ρύζι λευκό, ένα φιλετάκι ψαρονέφρι(μικρό, το βούτηξα απο δίπλα) με σως μουστάρδας, καρπούζι και παγωτό. Κρασί δεν ήπια, μη το ξεφτιλίσουμε! :P
Αλλά εντάξει μια φορά στο τόσο...:green:

χαχαχα αυτό μάρεσε:thumbsup:
Εγώ θέλω να φάω μια πίτσα σε cheat meal μια φορά αλλά οι τύψεις με 3,500 θερμίδες ΔΕΝ παλεύονται!

sogoku
10-06-10, 20:18
χαχαχα αυτό μάρεσε:thumbsup:
Εγώ θέλω να φάω μια πίτσα σε cheat meal μια φορά αλλά οι τύψεις με 3,500 θερμίδες ΔΕΝ παλεύονται!



Oντως για τσιτ ειναι λιγες......

tommygunz
10-06-10, 21:04
Ρε παιδιά μην συνεχίζετε με τα cheat meals... έχουν αρχίσει να μου τρέχουν τα σάλια με όλα αυτά που γράφετε! Δεν είναι σωστό...

(Αχ αυτός ο Σεπτέμβρης... Δε θα έρθει για να μπούμε στον όγκο... Που θα πάει...)

γιαννης93
10-06-10, 21:14
χαχαχα αυτό μάρεσε:thumbsup:
Εγώ θέλω να φάω μια πίτσα σε cheat meal μια φορά αλλά οι τύψεις με 3,500 θερμίδες ΔΕΝ παλεύονται!

αλη8εια εχει τοσες πολλες? χαμπαρι δεν παιρνω ...

eri_87
11-06-10, 13:22
αλη8εια εχει τοσες πολλες? χαμπαρι δεν παιρνω ...

χαχα! Εγώ δυστυχώς παίρνω...Είχα υπολογίσει μια φορά πόσες θερμίδες έχουν 3κομμάτια σπιτική πίτσα (που τρώω 4-5 κομμάτια, όχι 3) όσο πιο λαιτ γίνεται σε όλα τα υλικά και μόνο ζαμπόν-τυρί-πιπεριά και οι θερμίδες ήταν πάνω από 1000! Οπότε καταλαβαίνεις τις θερμίδες της αγοραστής πίτσας! :shock::shock::shock:

Zylo
11-06-10, 13:28
χαχα! Εγώ δυστυχώς παίρνω...Είχα υπολογίσει μια φορά πόσες θερμίδες έχουν 3κομμάτια σπιτική πίτσα (που τρώω 4-5 κομμάτια, όχι 3) όσο πιο λαιτ γίνεται σε όλα τα υλικά και μόνο ζαμπόν-τυρί-πιπεριά και οι θερμίδες ήταν πάνω από 1000! Οπότε καταλαβαίνεις τις θερμίδες της αγοραστής πίτσας! :shock::shock::shock:

:shock::shock::shock::shock:παναγια μου σωσει:rolf:.....και να σκεφτεις οτι εγω με την παρεα μου το εχουμε στο προγραμμα 1 φορα το μηνα να πηγαινουμε pizza hut (10 ευρω οση πιτσα και κοκα κολα θελεις....)....κατεβαζουμε ο καθενας τουλαχιστον 3 πιτσες....το ρεκορ μου ειναι 4.5 πιτσες.....μαζεψα δλδ 5000 θερμιδες περιπου????Ο_ο

Littlejohn
11-06-10, 13:48
Ο υπολογισμός είναι απλός. Υπολογίστε πόσο βάρος έχει περίπου 1 πίτσα και πολλαπλασιάστε το επί 3 (μέσος όρος θερμίδων υδατ.-πρωτ.λιπ / γρ..).

Για παράδειγμα αν μία πίτσα ζυγίζει 800γρ. , σε θερμίδες θα είναι περίπου 2400...

Με τσ`υγειές μας...:P:P:P:P

Ramrod
11-06-10, 15:43
:shock::shock::shock::shock:παναγια μου σωσει:rolf:.....και να σκεφτεις οτι εγω με την παρεα μου το εχουμε στο προγραμμα 1 φορα το μηνα να πηγαινουμε pizza hut (10 ευρω οση πιτσα και κοκα κολα θελεις....)....κατεβαζουμε ο καθενας τουλαχιστον 3 πιτσες....το ρεκορ μου ειναι 4.5 πιτσες.....μαζεψα δλδ 5000 θερμιδες περιπου????Ο_ο

Φίλε αυτό με το 10 ευρώ το κάνω και εγώ....αμάσητη φευγει. G@m@e η πίστα Hut :toast: :turtle:

blackgym
11-06-10, 16:58
αμαρτια 20 ευρω εκανα και εγω εχτεσ.. σκορδοψωμο σαλατα παρμεζανα ροκα και φιλετο κοτοπουλο με σαλτσα! :unsure::unsure:

Xxlakis
11-06-10, 18:40
Εσεις ειστε καλοι ρε...εγω παντως καθε Τεταρτη και Κυριακη που cheatαρω(καμια οικογενειακη πιτσα συνηθως) αμεσως μετα αρχιζει να με λουζει ιδρωτας και ανεβαζω θερμοκρασιες...ή εχω καλο μεταβλισμο ή με ποιανουνε οι τυψεις μαλλον....:P

just
11-06-10, 19:13
χ8ες διαβαζα το αθρο και χθες το βραδυ πηγα σε παρτυ..λοιπον..αρχιζουμε..μακαρονια με κκαρυ και κοτοπουλο(εγω το εφτιαξα) μακαρονια κινεζικα, μακαρονια τρικολορε(μπεικον τυρι γαλα χαμ κρεμα γαλακτος)2 σμιλες σουβλακια χοιρινο και ειχε μπολικο λιπος μεσα το ενιο8α :/ τζατζικι,μαγιονεζα με τονο και πατατα και καροτο..σιεφταλια(κυπριακο ολο λιπος) χοιρινο παγιδακι..μπιρα κ seven up..και για γλυκο τουρτα σοκολατας και τρουφες :p ειχα πριστει απο τα μακαρονια κ συνεχισα με τα υπολοιπα..το πρωι που ξυπνησα ενιο8α φουσκομα!

silk
12-06-10, 15:37
επιμενω παντως πως παρατηρημενα οποτε κανω τσιτ στην διαιτα ιδιαιτερα σε περιοδο που αρχιζει και σοβαρευει αυτη
ξεκολαει ο οργανισμος μου.ουτε φουσκωματα τιποτα.πριν κανω το τσιτ το ελεγα με τουσ φιλους μου εβλεπα παγωτο στο υπνο μου.
το κανα και τελος αυτα αχχααχαχαχαχ.

Svein
12-06-10, 15:59
Το cheat όμως που έκανες, με ένα πρόχειρο υπολογισμό σου έδωσε 1600 θερμίδες.


Αμα ειναι 1600 σιγα εγω οικογενιακη πιτσα και τρεις κρεπες =2700 θερμιδες !

Αυτο το κανω μια φορα στο τριμηνο το σινιθες cheat ειναι γύρο στις 1.000 !

blackgym
12-06-10, 16:10
χ8ες διαβαζα το αθρο και χθες το βραδυ πηγα σε παρτυ..λοιπον..αρχιζουμε..μακαρονια με κκαρυ και κοτοπουλο(εγω το εφτιαξα) μακαρονια κινεζικα, μακαρονια τρικολορε(μπεικον τυρι γαλα χαμ κρεμα γαλακτος)2 σμιλες σουβλακια χοιρινο και ειχε μπολικο λιπος μεσα το ενιο8α :/ τζατζικι,μαγιονεζα με τονο και πατατα και καροτο..σιεφταλια(κυπριακο ολο λιπος) χοιρινο παγιδακι..μπιρα κ seven up..και για γλυκο τουρτα σοκολατας και τρουφες :p ειχα πριστει απο τα μακαρονια κ συνεχισα με τα υπολοιπα..το πρωι που ξυπνησα ενιο8α φουσκομα!

εσυ εκανες το chet of the year!!!!axax

pepeismenos karga
12-06-10, 16:15
και εγω μια απο τα ιδια...οταν τρωω υδατανθρακες γινομαι βουλιμικος...ποτε δεν χορταινεις με τον υδατανθρακα...η ζαχαρη σε κανει να θες και αλλη ζαχαρη...αλλα εγω βαζω παρα πολλα κιλα...αυτον το καιρο τρωωμονο μιαμιση μερα υδατανθρακες...και ομολογω πως βαζω 6 κιλα πανευκολα...μιλαμε για την κατακρατηση του αιωνα...πραγματικα σκαω....αλαλ το ευχαριστιεμαι και λιγο...

Svein
13-06-10, 08:22
Μετα απο δυο βδομαδες light cheat χτες με μια σακουλα νατσος , μπολικο τυρι και coca cola zero ... απολογισμος 450 θερμιδες και γευση στο 100% !

tommygunz
18-06-10, 21:08
Μόλις έφαγα τα ακόλουθα:

1 σακούλι γαριδάκια Lotto 485 θερμίδες
1 πακέτο Kinder Bueno 246 θερμίδες
1 Lila Pause 187 θερμίδες
1 εξάδα Oreo 310 θερμίδες
3 Soft Kings Brownies (Caramel & chocolate) 405 θερμίδες

Όλα μαζί 1633 θερμίδες.
Τα έβγαλα και φωτογραφία για να την ανεβάσω αλλά για κάποιο λόγω δεν ανεβαίνει...

Με το ζόρι σταμάτησα (μου ξέφυγαν 2 soft kings brownies... είπα να μην το ξεφτυλίσω κι άλλο). Αλλά πραγματικά, κι άλλα τόσα να είχα θα τα κατέβαζα. Πλέον τα φαγα και ησύχασα και μπράβο μου που το έκανα!:green:

Πάντως πλέον είμαι έτοιμος για ακόμη πιο δυνατές προπονήσεις και πιο "δυνατή" διατροφή. Αυτά έχουν τα cheat meal...;)

thegravijia
18-06-10, 21:14
και εγω μια απο τα ιδια...οταν τρωω υδατανθρακες γινομαι βουλιμικος...ποτε δεν χορταινεις με τον υδατανθρακα...η ζαχαρη σε κανει να θες και αλλη ζαχαρη...αλλα εγω βαζω παρα πολλα κιλα...αυτον το καιρο τρωωμονο μιαμιση μερα υδατανθρακες...και ομολογω πως βαζω 6 κιλα πανευκολα...μιλαμε για την κατακρατηση του αιωνα...πραγματικα σκαω....αλαλ το ευχαριστιεμαι και λιγο...
τωρα ετοιμαζω κρεπες και πιτσα!!
ψησου!:P

sogoku
18-06-10, 22:02
τωρα ετοιμαζω κρεπες και πιτσα!!
ψησου!

[/QUOTE]

Ρε φιλε thegravijia γινεται για μια δυο εβδομαδες[τελος διαιτας δεν εισαι και σαβουριαζεις?] να μην μπαινεις καθολου στο φορουμ η εστω σε αυτο το τοπικ??:green:.Θα τα κανονισω εγω με τον μασκλ μπος.

thegravijia
18-06-10, 22:06
Ρε φιλε thegravijia γινεται για μια δυο εβδομαδες[τελος διαιτας δεν εισαι και σαβουριαζεις?] να μην μπαινεις καθολου στο φορουμ η εστω σε αυτο το τοπικ??:green:.Θα τα κανονισω εγω με τον μασκλ μπος.[/QUOTE]
:rolf:
τελικα τη πιτσα θα τη κρατησω για το πρωι - φουσκωσα απο τις κρεπες.
:P:P

sogoku
18-06-10, 22:11
τελικα τη πιτσα θα τη κρατησω για το πρωι - φουσκωσα απο τις κρεπες.
:P:P
[/QUOTE]

thanks ρε ψυχαρα......

Littlejohn
18-06-10, 22:25
Καλά σας έχω όλους, με το χτεσινό cheat...:green::green::green:

Έχουμε και λέμε:

2 ψητές μπριζόλες χοιρινές (1 λαιμού +1 σπαλομπριζόλα).
3 Παντσέτες χοιρινές.
3 πίτες ψητές αλάδωτες.
Τηγανητές πατάτες (πάνω από μερίδα) με κέτσαπ.
2 κομμάτια πίτσα σπέσιαλ.
3 κομμάτια γλυκό του κουταλιού νεράτζι.
1 κιλό καρπούζι.
Μια γαβάθα κεράσια (πάνω από μισό κιλό).

Έφτασα ένα βήμα πριν να :puke: από το πολύ φαί.
Στα 10 λεπτά άρχισα να ιδρώνω, λες και έκανα αερόβια κανένα 2ώρο.
Επίσης ένιωθα το δέρμα μου σαν να ανάβλυζε λάδι. :rolf:

Σήμερα στο γυμναστήριο, είχα τρελές αντοχές, τρελά πρηξίματα και φόρτωσα πολλά κιλά...

Άντε και του χρόνου πάλι... :green::green::green:

thegravijia
18-06-10, 22:28
thanks ρε ψυχαρα......[/QUOTE]
:rolf::rolf:

sogoku
18-06-10, 22:31
2 ψητές μπριζόλες χοιρινές (1 λαιμού +1 σπαλομπριζόλα).
3 Παντσέτες χοιρινές.
3 πίτες ψητές αλάδωτες.
Τηγανητές πατάτες (πάνω από μερίδα) με κέτσαπ.
2 κομμάτια πίτσα σπέσιαλ.
3 κομμάτια γλυκό του κουταλιού νεράτζι.
1 κιλό καρπούζι.
Μια γαβάθα κεράσια (πάνω από μισό κιλό).



Πιο πολυ ζητα ταμειακης[τελικο χτυπημα] σε ταβερνα μου θυμιζει.Μπραβο αγορι μου ειλικρινα ειμαι περηφανος και σε κανω τωρα add μολις.Ποσο συχνα το κανεις αυτο?

Eddie
18-06-10, 22:31
Καλά σας έχω όλους, με το χτεσινό cheat...:green::green::green:

Έχουμε και λέμε:

2 ψητές μπριζόλες χοιρινές (1 λαιμού +1 σπαλομπριζόλα).
3 Παντσέτες χοιρινές.
3 πίτες ψητές αλάδωτες.
Τηγανητές πατάτες (πάνω από μερίδα) με κέτσαπ.
2 κομμάτια πίτσα σπέσιαλ.
3 κομμάτια γλυκό του κουταλιού νεράτζι.
1 κιλό καρπούζι.
Μια γαβάθα κεράσια (πάνω από μισό κιλό).

Έφτασα ένα βήμα πριν να :puke: από το πολύ φαί.
Στα 10 λεπτά άρχισα να ιδρώνω, λες και έκανα αερόβια κανένα 2ώρο.
Επίσης ένιωθα το δέρμα μου σαν να ανάβλυζε λάδι. :rolf:

Σήμερα στο γυμναστήριο, είχα τρελές αντοχές, τρελά πρηξίματα και φόρτωσα πολλά κιλά...

Άντε και του χρόνου πάλι... :green::green::green:


WTF!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:


Εχεις κανει και υπολογισμο θερμιδων?Τι στομαχι εχεις ρε ψηλε!!!!:turtle:

Machiavelli
18-06-10, 22:32
Καλά σας έχω όλους, με το χτεσινό cheat...:green::green::green:

Έχουμε και λέμε:

2 ψητές μπριζόλες χοιρινές (1 λαιμού +1 σπαλομπριζόλα).
3 Παντσέτες χοιρινές.
3 πίτες ψητές αλάδωτες.
Τηγανητές πατάτες (πάνω από μερίδα) με κέτσαπ.
2 κομμάτια πίτσα σπέσιαλ.
3 κομμάτια γλυκό του κουταλιού νεράτζι.
1 κιλό καρπούζι.
Μια γαβάθα κεράσια (πάνω από μισό κιλό).

Έφτασα ένα βήμα πριν να :puke: από το πολύ φαί.
Στα 10 λεπτά άρχισα να ιδρώνω, λες και έκανα αερόβια κανένα 2ώρο.
Επίσης ένιωθα το δέρμα μου σαν να ανάβλυζε λάδι. :rolf:

Σήμερα στο γυμναστήριο, είχα τρελές αντοχές, τρελά πρηξίματα και φόρτωσα πολλά κιλά...

Άντε και του χρόνου πάλι... :green::green::green:
Σου έχω πει ότι κάνεις τα καλύτερα cheat έτσι; Τρως τα πάντα και πετάς την πίτα την αλάδωτη και λες "ωπ, χωρίς κορεσμένα η πίτα", όπως την άλλη φορά που είχες φάει τα πάντα και είχες φάει φυτική σοκολάτα.

sogoku
18-06-10, 22:39
Περιττο να σου πω οτι με επιασε το εγωιστικο και θα προσπαθησω να σε ξεπερασω βαζοντας σε ρισκο διαιτα τριων μηνων.

CROCOJET
18-06-10, 22:55
Σήμερα στο γυμναστήριο, είχα τρελές αντοχές, τρελά πρηξίματα και φόρτωσα πολλά κιλά...

Άντε και του χρόνου πάλι... :green::green::green:

Πλάκα στην πλάκα μου έχει τύχει και μενα μετά από κρεπάλη με φαί την άλλη μέρα να είμαι σαν κουρδισμένος στο γυμναστήριο!! :liftheavy::awesome:

Πάντως κρεπάλες σαν αυτές :bowdown::bowdown: δεν κάνω συχνά...

beatshooter
19-06-10, 00:19
Μεσημερι σημερα

2 πιτες(αλαδωτη) γυρο κοτοπουλο ντομ,κρεμ,μαρουλι

1 πιτα σουβλαικι χοιρ απ ολα :toast::thumbup::green:

ΥΓ:Ολη μερα μετα δεν πεινουσα κ εφαγα μονο ενα γιουρτι πριν λιγο

Littlejohn
19-06-10, 00:55
Πιο πολυ ζητα ταμειακης[τελικο χτυπημα] σε ταβερνα μου θυμιζει.Μπραβο αγορι μου ειλικρινα ειμαι περηφανος και σε κανω τωρα add μολις.Ποσο συχνα το κανεις αυτο?

Άκου Ζ ταμειακής! :rolf::rolf::rolf:
Πάντως δεν είναι cheat ταβέρνας. Homemade όλα.

Τέτοιου είδους σαβούρα (πατάτες, πίτσες, μπριζόλες κτλ) έχω να κάνω πολυυυύ καιρό. Πατάτες τηγανιτές έφαγα τελευταία φορά πέρυσι τον Ιούλιο (αυτο το θυμάμαι καλά). Πίτσα, δεν μπορώ να θυμηθώ, αλλά είναι σίγουρα πάνω από 5μήνο.
Μπριζόλα και γλυκό από το Πάσχα.

Γενικά τους τελευταίους μήνες αν και κάνω συχνά cheat (λόγω και carb load), δεν μπορείς να τα πεις ακριβώς cheat σαβούρας. Κυρίως σάντουιτς με μαύρο ψωμί θα είναι και φρούτα.


WTF!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:


Εχεις κανει και υπολογισμο θερμιδων?Τι στομαχι εχεις ρε ψηλε!!!!:turtle:

Ξέχασα να αναφέρω και 2 γεμιστά (ντομάτα) με ρύζι και κιμά...:rolf::rolf:

Από θερμίδες άστααα. Τις υπολόγισα και μαζί με τα υπόλοιπα γεύματα της ημέρας έπιασα περίπου 8000. Αλλά στο εβδομαδιαίο πλάνο, είμαι και πάλι υποθερμιδικά (κάπου -4000 από συντήρηση), οπότε δεν είχα ζημιές.

Άσε που μάλλον καλό μου έκανε. Ανέβηκα για πλάκα στο μονόζυγο και έκανα chin ups μέχρι να βαρεθώ, μιλάμε για τέτοια ενέργεια. :green::green:
Άσχετο, άλλα όταν ξεκίνησα gym δεν μπορούσα να κάνω ούτε μία έλξη στο μονόζυγο.:P


Σου έχω πει ότι κάνεις τα καλύτερα cheat έτσι; Τρως τα πάντα και πετάς την πίτα την αλάδωτη και λες "ωπ, χωρίς κορεσμένα η πίτα", όπως την άλλη φορά που είχες φάει τα πάντα και είχες φάει φυτική σοκολάτα.

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Μια άλλη φορά θα σου πω για το cheat που έκανα με την βρώμη και την μερέντα...
:P:P

Stavros7
19-06-10, 01:07
Μερεντα με βρωμη...λεει τιποτε??Εγω ελεγα να παω να κανω ενα cheat 4 σουβλακια με πιτα απο ολα να ευχαριστηθω αλλα μετα θα εχω τυψεις οποτε...

tommygunz
19-06-10, 01:14
Μερεντα με βρωμη...λεει τιποτε??Εγω ελεγα να παω να κανω ενα cheat 4 σουβλακια με πιτα απο ολα να ευχαριστηθω αλλα μετα θα εχω τυψεις οποτε...

Όχι ρε συ, τι τύψεις... Άμα είναι να έχεις τύψεις άστο. Αλλά άμα είναι να σου φύγουν τα "ψυχολογικά" βουρ στον πατσά!

Και εγώ στην αρχή αισθανόμουνα τύψεις για τα cheat meals μου... Τώρα αισθάνομαι απλά υπερήφανος!:green:

Stavros7
19-06-10, 01:16
Όχι ρε συ, τι τύψεις... Άμα είναι να έχεις τύψεις άστο. Αλλά άμα είναι να σου φύγουν τα "ψυχολογικά" βουρ στον πατσά!

Και εγώ στην αρχή αισθανόμουνα τύψεις για τα cheat meals μου... Τώρα αισθάνομαι απλά υπερήφανος!:green:

Ενα τετοιο cheat δεν χωραει ομως μια φορα την βδομαδα...Μια φορα το 3μηνο...Οποτε αστο να τ εχουμε για αργοτερα ...

tommygunz
19-06-10, 01:29
Άμα την παλεύεις γενικά οκ, κάνε ένα χαλαρό cheat... Και εγώ αυτό που έκανα σήμερα με τόσα γλυκά και βλακείες δεν το έχω ξανακάνει. Ως συνήθως κινούμαι σε πιο light επίπεδα (είτε με γύρους είτε με γλυκά κτλ...). Όπως νομίζεις...

just
19-06-10, 03:24
εσυ εκανες το chet of the year!!!!axax


:toast: pragmati!!

stamos007
24-06-10, 22:59
παιδια εκανα και εγω την αμαρτια μου και με το παραπανω τωρα που γραφω βλεπω τη κοιλια μου τουμπανο λες και εχει πριστει λοιπον cheat meal:

4 κουταλιες φυστικοβουτυρο το επεξεργασμενο
4 μελι,2 σουβλακια πιτα απο ολα,1 πατατες,1 μπανανα,20 αμυγδαλα,και 4 πιτες παιδια δεν το ξανακανω αυτο δεν ξερω τι με επιασε:P ξαφνικα ηθελα να τα φαω ολα και δεν μπορουσα να συγκρατηθω και τωρα εχω τυψεις που το εκνα τουλαχιστον πηρα δυναμεις για να συνεχισω και τι δυναμεις κιολας:P

beatshooter
25-06-10, 00:31
Μπεργκερ με αγγουρι,ντοματα,κρεμμυδι,μαρουλι,τυρι φετα,γιαουρτι.καλο δεν ειναι για cheat βραδυ?

Βασικα το ψωμακι κ η φετα να μην ηταν....:P:green:

KILERMAN
25-06-10, 00:56
δηλαδη οταν με πιανει λιγουρα και τρωω μισο κιλο τυρι με ενα ενα δοχειακι ταχινι των 300 gr ,στα ορθια και πεταχτα και 3-4 μπανανες την ιδια μερα ...τι θεωρειτε?
(υγ)τρωω πολυ συχνα 300-400 γρ τυρι καθημερινα επι χρονια.....

Jeik
25-06-10, 01:05
ρε killerman σοβαρά τώρα πλάκα μας κάνεις??σαβουριάζεις ότι ....... σου κατέβει και μετά μας λες με θολώει η ισο??πλάκας σπας??για σοβαρέψου ρε φίλε!!

killer85
25-06-10, 12:18
Λοιπόν εχθές δεν κρατήθηκα ήμουν και πεσμένος ψυχολογικά και έκανα ένα cheat.
παρήγγειλα μια ποικιλία σχάρας με:
2 λουκάνικα χωριάτικα
2 πανσέτες
2 μπιφτέκια
2 κεμπάπ
2 καλαμάκια κοτόπουλο (μόνο αυτά δεν έφαγα)...
2 καλαμάκια χοιρινό
γύρο χοιρινό...

Σε μια ώρα είχα φάει του σκασμού....:turtle: αλλά δεν έφαγα καθόλου υδατάνθρακες...
Μετά από λίγο είχα τέτοιο στομαχόπονο που δεν μπορούσα να περπατήσω:turtle::turtle:

Ε και πήγα για ύπνο νωρίς (μια ώρα μετά το φαγητό) και κοιμήθηκα και 14 ώρες...:turtle::turtle::turtle:

sogoku
25-06-10, 13:09
Σε μια ώρα είχα φάει του σκασμού....:turtle: αλλά δεν έφαγα καθόλου υδατάνθρακες...

A συνεχισες δηλαδη την λιπολυση?Και εγω χτες με γυρισαν τα ματια και πηρα απο τα μακ 3 διπλα χαμπουργκερ 2 τοστ 1 πατατα 1 κολα και 3 ντονατς.Δεν μπορω να πω οτι εσκασα αλλα στεναχωρηθηκα λιγο.Σημερα γρηγορο περπατημα 1 ωρα και το απογευμα βαρη και σαββατο κομμενα τα καθιερωμενα τσιτ μαλλον:(

Manos1989
25-06-10, 13:12
A συνεχισες δηλαδη την λιπολυση?Και εγω χτες με γυρισαν τα ματια και πηρα απο τα μακ 3 διπλα χαμπουργκερ 2 τοστ 1 πατατα 1 κολα και 3 ντονατς.Δεν μπορω να πω οτι εσκασα αλλα στεναχωρηθηκα λιγο.Σημερα γρηγορο περπατημα 1 ωρα και το απογευμα βαρη και σαββατο κομμενα τα καθιερωμενα τσιτ μαλλον:(

Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι? Γιατί??!?!?!?!?!?!?!!?!??!

sogoku
25-06-10, 13:15
Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι? Γιατί??!?!?!?!?!?!?!!?!??!

Ξερω γω ρε Μανο εσυ τι θα εκανες αν μπερδευοσουν χτες και εκανες γευμα λες και πριν συμμετειχα σε αγωνα mr olympia και πηρα και καλη θεση?

Manos1989
25-06-10, 13:40
Ξερω γω ρε Μανο εσυ τι θα εκανες αν μπερδευοσουν χτες και εκανες γευμα λες και πριν συμμετειχα σε αγωνα mr olympia και πηρα και καλη θεση?

χαχαχαχαχαχα έλα ρε από σένα ειδικά δεν περιμένα να έχεις τύψεις και να φτάσεις να πεις ότι κόβεις τα τσιτ!
Εγώ όταν έχω τύψεις για κάποιο τσιτ,ψάχνω να βρω τα post σου και μου φεύγουν:P

sogoku
25-06-10, 13:45
χαχαχαχαχαχα έλα ρε από σένα ειδικά δεν περιμένα να έχεις τύψεις και να φτάσεις να πεις ότι κόβεις τα τσιτ!
Εγώ όταν έχω τύψεις για κάποιο τσιτ,ψάχνω να βρω τα post σου και μου φεύγουν:P



Λες να ανοιξω και να καθιερωσω ενα τοπικ 'Γενικες ερωτησεις για τσιτς' και να ειμαι εκει γκουρου και moderator o little john?Φιλε Μανο εννουσα οτι αυτο το σαββατο δεν θα κανω.Τα επομενα κανονικα.Εσυ τρως και γενικα ολοι ετσι θολωματα και κανεις τσιταρες εκτος προγραμματος?

Manos1989
25-06-10, 13:51
Λες να ανοιξω και να καθιερωσω ενα τοπικ 'Γενικες ερωτησεις για τσιτς' και να ειμαι εκει γκουρου και moderator o little john?Φιλε Μανο εννουσα οτι αυτο το σαββατο δεν θα κανω.Τα επομενα κανονικα.Εσυ τρως και γενικα ολοι ετσι θολωματα και κανεις τσιταρες εκτος προγραμματος?

Οχι για κανένα λόγο δεν κάνω πάνω από 1 τσιτ τιν εβδομάδα....Αν κάνω Κυριακή και μου έρθει όρεξη την Τετάρτη,θα φάω και την Τετάρτη αλλά το επόμενο θα είναι 10 μέρες μετά.
Και ναι συμφωνώ για το thread,πολύ χρήσιμο:turtle:

beatshooter
25-06-10, 13:59
Μια φορα την βδομαδα ενα μικρο τσιτ...Αλλα μεσημερι πιο καλα :toast:

Littlejohn
25-06-10, 14:19
Λες να ανοιξω και να καθιερωσω ενα τοπικ 'Γενικες ερωτησεις για τσιτς' και να ειμαι εκει γκουρου και moderator o little john?Φιλε Μανο εννουσα οτι αυτο το σαββατο δεν θα κανω.Τα επομενα κανονικα.Εσυ τρως και γενικα ολοι ετσι θολωματα και κανεις τσιταρες εκτος προγραμματος?

Δεν το κάνεις καλύτερα forum? Βλέπω πολύ στέρηση και η απήχηση είναι μεγάλη...

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:


Πρέπει εδώ να σημειώσω, ότι δεν επιδοκιμάζω την σαβούρα. Tα εβδομαδιαία cheat, πρέπει σε γενικές γραμμές να κρατούνται καθαρά και να μην είναι ότι να`ναι...

Όμως 1 φορά το 3μήνο-4μήνο, να κάτσεις και να φας 20.000 θερμίδες απ`ότι να ναι, δε λέει κάτι, ούτε σε βγάζει εκτός προγράμματος...

Manos1989
25-06-10, 15:14
Δεν το κάνεις καλύτερα forum? Βλέπω πολύ στέρηση και η απήχηση είναι μεγάλη...

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:


Πρέπει εδώ να σημειώσω, ότι δεν επιδοκιμάζω την σαβούρα. Tα εβδομαδιαία cheat, πρέπει σε γενικές γραμμές να κρατούνται καθαρά και να μην είναι ότι να`ναι...

Όμως 1 φορά το 3μήνο-4μήνο, να κάτσεις και να φας 20.000 θερμίδες απ`ότι να ναι, δε λέει κάτι, ούτε σε βγάζει εκτός προγράμματος...

Η πιο νόστιμη σαβούρα είναι τέρμα στα κορεσμένα λιπαρά και στους υδατάνθρακες.......Αντε να το κρατήσεις καθαρό.
Εγώ το πιο καθαρό που μπορώ να σκεφτώ είναι μερίδα γύρος κοτόπουλο χωρίς πίτες,σάλτσες,πατάτες......αλλά θεωρείται τόσο cheat αυτό ώστε να σε κρατήσει ψυχολογικά?Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω ότι δεν θα με κρατήσει.

sogoku
25-06-10, 16:17
Δεν το κάνεις καλύτερα forum? Βλέπω πολύ στέρηση και η απήχηση είναι μεγάλη...

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:


Πρέπει εδώ να σημειώσω, ότι δεν επιδοκιμάζω την σαβούρα. Tα εβδομαδιαία cheat, πρέπει σε γενικές γραμμές να κρατούνται καθαρά και να μην είναι ότι να`ναι...

Όμως 1 φορά το 3μήνο-4μήνο, να κάτσεις και να φας 20.000 θερμίδες απ`ότι να ναι, δε λέει κάτι, ούτε σε βγάζει εκτός προγράμματος...


Συμφωνω φιλος......εγω θα ελεγα μια φορα στις 40 50 μερες μια τσιταρα τρελλη.......ΚΑΙ μια φορα την εβδομαδα κανα δυο τσιτ μετρια

-beba-
25-06-10, 18:49
Mένω έκπληκτη με αυτά που διαβαζω.:shock::shock::shock:

Εγώ νιώθω ενοχές που καμιά φορά την Κυριακή βουτάω στον καφέ μου κανα μπισκοτάκι, πτι μπερ παπαδοπούλου. Και τα μπισκοτάκια αυτά τα λέω cheat meal.

thegravijia
25-06-10, 19:42
ρε killerman σοβαρά τώρα πλάκα μας κάνεις??σαβουριάζεις ότι ....... σου κατέβει και μετά μας λες με θολώει η ισο??πλάκας σπας??για σοβαρέψου ρε φίλε!!
:rolf:

Mitsen
25-06-10, 20:04
Mένω έκπληκτη με αυτά που διαβαζω.:shock::shock::shock:

Εγώ νιώθω ενοχές που καμιά φορά την Κυριακή βουτάω στον καφέ μου κανα μπισκοτάκι, πτι μπερ παπαδοπούλου. Και τα μπισκοτάκια αυτά τα λέω cheat meal.
Ax! ρε μπέμπα σε καταλαβαίνω απόλυτα!!
Εγώ δεν ψωνίζω σαβούρα σαν φοιτητής, αλλα τώρα που γύρισα σπίτι έχει πάρει η μάνα μου πτι μπερ και καμια φορα τρίβω 2-3 πάνω από το πιττακή βρώμης το πρωί μαζί με λίγο μέλι! Είναι αποθέωση! και μετά λέω στον εαυτό μου πάλι μαλακια έκανες!:banghead::banghead::cursing:


Τώρα όσο για cheat meal τρώω αρκετή σοκολάτα το απόγευμα τις κυριακής. Δεν "τσιταρω" μέσα στην βδομάδα όπως οι περισσοτεροι αλλα 1-2 φορες το μηνα του δίνω και καταλαβαίνει!
Επίσης -δεν ξέρω γιατί- αλλα όταν cheatαρω κάνω τρελούς γευστικούς συνδυασμούς και για να μην μιλάμε αόριστα το τελευταίο μου cheat στις 6 του μηνός είχε:
α)τέσσερα κομμάτια Pizza με meli και αλλα τέσσερα με τζατζίκι (Σκέτη απόλαυση και τα 8!!)
β) Πατάτες τηγανητές με παγωτό και τριμμένα pti μπέρρ.
γ) Τούρτα σοκολάτας με παντεσπάνι και δυο ματια αβγά (βούταγα το παντεσπάνι στο κρόκο)

Ξέρω! οι περισσότεροι από εδώ θα πουν έλεος...:puke:αλλα να υπενθυμίσω ότι αλμυρή και γλυκιά γεύση ταιριάζει!:thumbup:

Littlejohn
25-06-10, 20:43
Η πιο νόστιμη σαβούρα είναι τέρμα στα κορεσμένα λιπαρά και στους υδατάνθρακες.......Αντε να το κρατήσεις καθαρό.
Εγώ το πιο καθαρό που μπορώ να σκεφτώ είναι μερίδα γύρος κοτόπουλο χωρίς πίτες,σάλτσες,πατάτες......αλλά θεωρείται τόσο cheat αυτό ώστε να σε κρατήσει ψυχολογικά?Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω ότι δεν θα με κρατήσει.

Ο γύρος κοτόπουλο δεν είναι ακριβώς ότι πιο καθαρό. Εγώ για παράδειγμα καθαρό cheat, θα θεωρούσα, ένα σάντουιτς ολικής (μισό καρβελάκι, 1 μπαγκέτα πχ.), με τυρί μίλνερ ή philadelphia και ντομάτα και στα καπάκια κανένα φρούτο από τα απαγορευμένα (σύκο, σταφύλι, κτλ) και άντε και λίγο φυστικοβούτυρο...




Τώρα όσο για cheat meal τρώω αρκετή σοκολάτα το απόγευμα τις κυριακής. Δεν "τσιταρω" μέσα στην βδομάδα όπως οι περισσοτεροι αλλα 1-2 φορες το μηνα του δίνω και καταλαβαίνει!
Επίσης -δεν ξέρω γιατί- αλλα όταν cheatαρω κάνω τρελούς γευστικούς συνδυασμούς και για να μην μιλάμε αόριστα το τελευταίο μου cheat στις 6 του μηνός είχε:
α)τέσσερα κομμάτια Pizza με meli και αλλα τέσσερα με τζατζίκι (Σκέτη απόλαυση και τα 8!!)
β) Πατάτες τηγανητές με παγωτό και τριμμένα pti μπέρρ.
γ) Τούρτα σοκολάτας με παντεσπάνι και δυο ματια αβγά (βούταγα το παντεσπάνι στο κρόκο)

Ξέρω! οι περισσότεροι από εδώ θα πουν έλεος...:puke:αλλα να υπενθυμίσω ότι αλμυρή και γλυκιά γεύση ταιριάζει!:thumbup:

Είσαι αποθέωση...:rolf::rolf::rolf:

Καλά την πίτσα με το τζατζίκι το καταλαβαίνω, άντε και μέχρι ένα βαθμό με το μέλι.
ΑΛΛΑ βρε αθεόφοβε, πατάτες τηγανητές με παγωτό και τούρτα με τηγανητά αυγά, πως κολλάνε??? :rolf::rolf:

sogoku
25-06-10, 20:55
Παλι θα δειξω υπερβολικος και θα πω οτι για μενα τσιτ καθαρο με την εννοια αυτη καθε αυτη ειναι πιτα λαδωμενη[να εχει μουλιασει απο το προηγουμενο βραδυ στο λαδι να τα ρουφηξει ολα] με γυρο πατατες απο ολα με ρωσικη πχ.Τρια με τεσσερα τετοια τρωω και ετα κανα κιλο παγωτο οταν αρρωσταινω......

tommygunz
25-06-10, 21:06
Αν το cheat δεν αποτελείται από πίτσες/γύρους/παγωτά/τεράστιες ποκιλίες κρεάτικών/παστίτσια/πίτες/γλυκά κλπ παχυντικά, ε απλά δεν είναι cheat!:)

Μην ξεγελιέστε πως κάνετε cheat αν ρίξετε 1 κουταλιά μέλι στο πρωινό ή φάτε 1 μπισκοτάκι! Το λέω γιατί δεν αξίζει να έχετε τύψεις για τα cheat meals (τα large), πόσο μάλλον για 1 μπισκοτάκι για παράδειγμα. Τα cheat είναι για να μας ανεβάζουν, όχι για να νιώθουμε άσχημα αφότου τα φάμε!

Ψηθείτε καμιά φορά να βγούμε όλοι μαζί για cheat κάπου. Θα τα σπάει πιστεύω!:toast:

Manos1989
25-06-10, 21:22
Αν το cheat δεν αποτελείται από πίτσες/γύρους/παγωτά/τεράστιες ποκιλίες κρεάτικών/παστίτσια/πίτες/γλυκά κλπ παχυντικά, ε απλά δεν είναι cheat!:)

Μην ξεγελιέστε πως κάνετε cheat αν ρίξετε 1 κουταλιά μέλι στο πρωινό ή φάτε 1 μπισκοτάκι! Το λέω γιατί δεν αξίζει να έχετε τύψεις για τα cheat meals (τα large), πόσο μάλλον για 1 μπισκοτάκι για παράδειγμα. Τα cheat είναι για να μας ανεβάζουν, όχι για να νιώθουμε άσχημα αφότου τα φάμε!

Ψηθείτε καμιά φορά να βγούμε όλοι μαζί για cheat κάπου. Θα τα σπάει πιστεύω!:toast:

Σε όποιο μαγαζί πάμε,δεν θα χρειαστεί να δουλέψει για τον υπόλοιπο χρόνο με το λογαριασμό που θα κάνουμε χαχα:P

tommygunz
25-06-10, 23:09
Σε όποιο μαγαζί πάμε,δεν θα χρειαστεί να δουλέψει για τον υπόλοιπο χρόνο με το λογαριασμό που θα κάνουμε χαχα:P

Ναι ρε συ, στα ίσια! Και βασικά θα είχε φάση να πάμε όχι μόνο σε ένα μαγαζί, αλλά να πάμε σε καμιά περιοχή που έχει μαζεμένες ψησταριές, σουβλατζίδικα, πιτσαρίες, κρεπερί, παγωτατζίδικα και να τα πάρουμε όλα με τη σειρά!

Mitsen
25-06-10, 23:40
Είσαι αποθέωση...:rolf::rolf::rolf:

Καλά την πίτσα με το τζατζίκι το καταλαβαίνω, άντε και μέχρι ένα βαθμό με το μέλι.
ΑΛΛΑ βρε αθεόφοβε, πατάτες τηγανητές με παγωτό και τούρτα με τηγανητά αυγά, πως κολλάνε??? :rolf::rolf:
Μου αρεσει ειλικρινά!:green:δεν αστειευόμουν στο προηγούμενο post μου.
Στην Αγγλία έτρωγα και pizza με ανανά (πουλάνε).:P
Είναι επειδή δεν το έχεις συνηθίσει. Βάλε λιωμένη σοκολάτα η μερέντα πάνω από μια ομελέτα να δεις! Πωωω! Στην ιδέα και μονο λιγώθηκα!!:food::food:

Μεθαύριο είναι το δεύτερο σοβαρό cheat meal για αυτό το μηνα και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην το κάνω σήμερα με αυτά που διαβάζω!:cyclops:
Έχει 2 βδομάδες τώρα, οποτε ανοίγω την κατάψυξη έχει ένα Haagen Dazs με καραμέλα μέλι και καρύδι!
Το βλέπω, με βλέπει.. ντάξ! δεν ανταλλάζουμε και πολλές κουβέντες απλά θα φύγει αδιάβαστο την κυριακή!;)



Τα cheat είναι για να μας ανεβάζουν, όχι για να νιώθουμε άσχημα αφότου τα φάμε!

Ψηθείτε καμιά φορά να βγούμε όλοι μαζί για cheat κάπου. Θα τα σπάει πιστεύω!:toast:
Πολύ σωστά τα λες tommygunz και συμφωνώ!
Αυτό το σκοπό έχουν τα cheat meals ώστε να εκτoνωθουμε για αυτά που στερούμαστε και να μας δώσουν εφόδια και κουράγιο για να συνεχίσουμε!

Τώρα για την πρόταση που έκανες να φάμε όλοι μαζί εγώ είμαι μέσα! Για λουκάνικα στο BBQ στο πασαλιμάνι τα σπάει!! Πωωωω:bowdown:
Με βλέπω! Δεν κρατιέμαι ως την κυριακή!!:unsure:

KILERMAN
26-06-10, 00:15
για να μην παρεξηγηθω,κινουμε λιπομετρικα μεταξυ 11 με 15 % ολο το χρονο και μαζι με τα εν γνωσει μου λαθη διατροφης ,
οι αεροβιες προπονήσεις όμως κινουνται στις 25 με 29 το μηνα εδω και πανω απο δεκαετια...
αλλα οχι σε μονιμη βαση αλλα αρκετα συχνα : το τυρι ναι τρωγεται σε τεραστιες ποσοτητες. δυστυχως.... :unsure::unsure::unsure:

CROCOJET
26-06-10, 08:24
α)τέσσερα κομμάτια Pizza με meli και αλλα τέσσερα με τζατζίκι (Σκέτη απόλαυση και τα 8!!)
β) Πατάτες τηγανητές με παγωτό και τριμμένα pti μπέρρ.
γ) Τούρτα σοκολάτας με παντεσπάνι και δυο ματια αβγά (βούταγα το παντεσπάνι στο κρόκο)

Ξέρω! οι περισσότεροι από εδώ θα πουν έλεος...:puke:αλλα να υπενθυμίσω ότι αλμυρή και γλυκιά γεύση ταιριάζει!:thumbup:

Έχεις να γράψεις κι άλλες τέτοιες ανατριχιαστικές λεπτομέρειες από τη διατροφή σου; Αν είναι να κρατηθώ για αργότερα...

Mitsen
27-06-10, 02:55
Έχεις να γράψεις κι άλλες τέτοιες ανατριχιαστικές λεπτομέρειες από τη διατροφή σου; Αν είναι να κρατηθώ για αργότερα...

Sorry που δεν απάντησα άμεσα στο post σου, ελπίζω να μην κρατιέσαι μια μέρα τώρα.

Dεν θα επαναληφθεί στο άμεσο μέλλον:)

silk
27-06-10, 03:05
και στ τσιτ ακομα κοιταω να μην τρωω τηγανητα.
δεν τα γουσταρω γενικα.
αλλα πιτσεσ πιτεσ δεν τα χω σε εκτιμηση.
προτειμω τα τσιτ να εχουν σχεση με κρεας.ειμαι καθαρα κρεατοφαγος.μπριζολες.οχι μια.3 αν μπορω.κοτοπουλα.οχι στηθος που απεχθανομαι αλλα μπουτακια.πολλα μπουτακια.αμαν τετοια ωρα τι θυμηθηκα.

Mitsen
30-06-10, 23:11
και στ τσιτ ακομα κοιταω να μην τρωω τηγανητα.
δεν τα γουσταρω γενικα.
αλλα πιτσεσ πιτεσ δεν τα χω σε εκτιμηση.
προτειμω τα τσιτ να εχουν σχεση με κρεας.ειμαι καθαρα κρεατοφαγος.μπριζολες.οχι μια.3 αν μπορω.κοτοπουλα.οχι στηθος που απεχθανομαι αλλα μπουτακια.πολλα μπουτακια.αμαν τετοια ωρα τι θυμηθηκα.

Μα εσύ δεν τσιταρεις με το να καταναλώνεις παραπάνω κοτόπουλο!:unsure:

Δηλαδή θες να πεις ότι δεν τρως ούτε γλυκα ούτε τπτ??:unsure::unsure:

eri_87
01-07-10, 22:12
Να τολμήσω να δηλώσω ότι μόλις έκανα βραδινό (να ταν πρωί τουλάχιστον :green:) cheat meal μια σειρά από το ταψί με το σοκολατένιο πειρασμό που απεικονίζεται στις φωτο.....:P:P:P:P:P

Είμαι πολύ κακιά που έβαλα φωτο?:green:

thegravijia
01-07-10, 23:09
εγω εφαγα πανακοτα για μεταπροπονιτικο:turtle:

Mitsen
01-07-10, 23:22
Να τολμήσω να δηλώσω ότι μόλις έκανα βραδινό (να ταν πρωί τουλάχιστον :green:) cheat meal μια σειρά από το ταψί με το σοκολατένιο πειρασμό που απεικονίζεται στις φωτο.....:P:P:P:P:P

Είμαι πολύ κακιά που έβαλα φωτο?:green:
Δε με συγκινούν οι photo:P:P
αντικατάστησα το απογευματινό γεύμα μου με cheat σήμερα! (όπως και χτες το βραδυ) και φυσικά μέσα sola έφυγαν και δυο σοκολάτες ION (από τις μεγάλες)Τις λατρεύω!
http://www.greekshops.com/images/SnacksDesserts/sokolata.jpg

tommygunz
01-07-10, 23:26
Καλά το πάμε όλοι βλέπω...


Να τολμήσω να δηλώσω ότι μόλις έκανα βραδινό (να ταν πρωί τουλάχιστον :green:) cheat meal μια σειρά από το ταψί με το σοκολατένιο πειρασμό που απεικονίζεται στις φωτο.....:P:P:P:P:P

Είμαι πολύ κακιά που έβαλα φωτο?:green:

Μες την τρέλα είσαι eri! Πολύ καλό φαίνεται το γλυκό...Πρέπει να ευφράνθηκε ο εισοφάγος σου!:thumbup:

dionisos
01-07-10, 23:35
Να τολμήσω να δηλώσω ότι μόλις έκανα βραδινό (να ταν πρωί τουλάχιστον :green:) cheat meal μια σειρά από το ταψί με το σοκολατένιο πειρασμό που απεικονίζεται στις φωτο.....:P:P:P:P:P

Είμαι πολύ κακιά που έβαλα φωτο?:green:

Είσαι πολύ κακιά γιατί ενώ έτρωγα τον τόνο μου με το μαρούλι ήρθες δίπλα μου με τον "πειρασμό".
Εγώ όμως κύριος ούτε μυρωδιά δεν πήρα! Αύριο πρωί που θα έχω τη μέρα μπροστά μου θα τσακίσω κανένα κομμάτι!:P:P:P

ellaki
02-07-10, 00:28
με κολασατε αναθεματισμενα και μολις εφαγα ενα club + μια βαφλα με παγωτο coockies and caramel.... δεν περιγραφω αλλο!!!!!!!!!!!!

-beba-
02-07-10, 09:10
Να περιγράφεται άφοβα ότι έχει σοκολάτα και παγωτό. Δεν με συγκινούν καθόλου.:turtle::turtle::turtle:

eri_87
02-07-10, 10:24
Μες την τρέλα είσαι eri! Πολύ καλό φαίνεται το γλυκό...Πρέπει να ευφράνθηκε ο εισοφάγος σου!:thumbup:

:rolf::rolf::rolf:
Σίγουρα ευφράνθηκε....:green: Ήταν ΤΕΛΕΙΟ!


Να περιγράφεται άφοβα ότι έχει σοκολάτα και παγωτό. Δεν με συγκινούν καθόλου.:turtle::turtle::turtle:

Για το παγωτό κι εγώ δεν συγκινούμαι, αλλά για όλα τα άλλα ΝΑΙ! Εσένα τί σε ''κολάζει''? Να το χουμε υπόψην βρε παιδί μου...

-beba-
02-07-10, 15:03
Για το παγωτό κι εγώ δεν συγκινούμαι, αλλά για όλα τα άλλα ΝΑΙ! Εσένα τί σε ''κολάζει''? Να το χουμε υπόψην βρε παιδί μου...
Τίποτα δεν καταφέρνει να με κολάσει. Κρατάω χαρακτήρα!!!

KATERINI 144
02-07-10, 15:05
οι κουραμπιεδες νεας καρβαλης....

-beba-
02-07-10, 15:10
οι κουραμπιεδες νεας καρβαλης....

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
Τώρα που μου τους θύμησες δεν μπορώ να ησυχάσω................:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

vAnY
02-07-10, 15:15
:P:green::green::green:
http://www.nline.gr/s014/539_01.jpg
αυτοι οι κουραμπιεδες?

-beba-
02-07-10, 15:18
:P:green::green::green:
http://www.nline.gr/s014/539_01.jpg
αυτοι οι κουραμπιεδες?

Δεν ξέρω για αυτούς......................οι κουραμπιέδες Νέας Καρβάλης είναι ότι καλύτερο. Σκέψου ότι εμένα δεν μου αρέσουν οι κουραμπιέδες.................για κουραμπιέδες Νέας Καρβάλης όμως δεν ξέρω τι είμαι ικανή να κάνω.............

vAnY
02-07-10, 15:22
εμενα μου αρεσουν οταν ειναι τραγανοι πολυ.... αλλα η μεγαλυτερη μου αδυναμια ειναι η σοκολατα, υγιειας κατα προτιμηση σε οποιαδιποτε μορφη ! σουφλε, ταρτα, κεικ, παγωτο, μεσα σε κρεπα, παγωτο, μους, brownie... σλουυρπ!!

giannis64
02-07-10, 15:26
αν ειναι ετσι ρε παιδια να σας στειλω μερικα κουτια νεας καρβαλης. εδω κοντα σε μενα ειναι!!

και ειναι και πελατης μου ο ιωσηφιδης!!

vAnY
02-07-10, 15:27
αν ειναι ετσι ρε παιδια να σας στειλω μερικα κουτια νεας καρβαλης. εδω κοντα σε μενα ειναι!!

και ειναι και πελατης μου ο ιωσηφιδης!!

σουτ εσυ !!!!:P θες να μας βγαλεις απο το σωστο δρομο.... ουυυυυςτ!!!:turtle:

just
02-07-10, 15:37
ο καφες με γευση μοκκα θεωρειται cheat meal?:P ειναι η αγαπημενη μου γευση και σε παγωτο

eri_87
03-07-10, 12:02
Τίποτα δεν καταφέρνει να με κολάσει. Κρατάω χαρακτήρα!!!


:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
Τώρα που μου τους θύμησες δεν μπορώ να ησυχάσω................:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:


Δεν ξέρω για αυτούς......................οι κουραμπιέδες Νέας Καρβάλης είναι ότι καλύτερο. Σκέψου ότι εμένα δεν μου αρέσουν οι κουραμπιέδες.................για κουραμπιέδες Νέας Καρβάλης όμως δεν ξέρω τι είμαι ικανή να κάνω.............

Χαχα! Μάλλον τελικά αυτοί οι κουραμπιέδες σε κολάζουν αλλά δεν το ξέρεις!:P

Μια που πιάσαμε τα Χριστουγεννιάτικα, τα μελομακάρονα φουλ σιροπιασμένα και τραγανο-μαλακά είναι σούπερ........:turtle:

Manos1989
03-07-10, 12:12
Με πιάνει υπογλυκαιμική κρίση,σταματείστε να λέτε τι σας αρέσει!

KATERINI 144
03-07-10, 13:39
αν ειναι ετσι ρε παιδια να σας στειλω μερικα κουτια νεας καρβαλης. εδω κοντα σε μενα ειναι!!

και ειναι και πελατης μου ο ιωσηφιδης!!στειλε δυο παλετες στη μπεμπα δωρο απο μενα οφισερ! :green:

silk
03-07-10, 15:55
Μα εσύ δεν τσιταρεις με το να καταναλώνεις παραπάνω κοτόπουλο!:unsure:

Δηλαδή θες να πεις ότι δεν τρως ούτε γλυκα ούτε τπτ??:unsure::unsure:

οχι οχι.
το μονο που πεθαινω ειναι τα δημητριακα ολικης με σοκολατα.τρωω 1 πακετο την μερα.οποτε κοιατω ν εχω κουακερ.σημερα μολις τελειωσα το πακετο που το πηρα 9 τ πρωι.και εχω κ τν σημερινη αποδικση για οποιον δεν πιστευει που σηκωθηκα 9 τ πρωι γιται μου χε κατσει απο χτες να παρω.και λευκη μπισκοτο.που τρωω πολυ σπανια.τρωω αρκετα αλλα καθαρα.το χω αποφασισει σοβαρη διαιατα αν δεν παω αγωνιστηκος καποια στιγμη δεν κανω.τρωω βασικα οσο θελω στεγνα κυριως,αποφευγω απλους καρμπ και πολλα λιπαρα.περνω κιλα αλλα πολυ αργα πλεον.ιδιαιτερα τωρα μπορει να χω και 1μηνα στασιμος.

κουλης
06-07-10, 21:13
εγω σημερα εφαγα 2 μπολ δημητριακα με 0% γαλα ενα γιαουρτι 0% μια μεριδα γλωσσα και ενα μπολακι κρεμα γιοτης και ειμαι λιγο πριν βαλω το δακτυλο στο στομα και τα βγαλω..............:(

Adinamos
11-07-10, 01:53
2 πιτογυρα και περιπου μισο κιλο τουρτα παγωτο δωδωνη.
Αυριο θα ξυπνησω χωρις κοιλιακους. :(

-beba-
11-07-10, 10:39
στειλε δυο παλετες στη μπεμπα δωρο απο μενα οφισερ! :green:

:shock::shock::shock: Τώρα το είδα αυτό. Σε ευχαριστώ Φώτη.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Σήμερα το πρόγραμμα μου έχει cheat meal. Με έχουν καλέσει να φάω παραδοσιακή παστιτσάδα. (Κερκυραϊκό φαγητό παστιτσάδα=κόκορας κοκκινιστός πικάντικος με χοντρά μακαρόνια και τυράκι)....

vAnY
11-07-10, 10:52
:shock::shock::shock: Τώρα το είδα αυτό. Σε ευχαριστώ Φώτη.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Σήμερα το πρόγραμμα μου έχει cheat meal. Με έχουν καλέσει να φάω παραδοσιακή παστιτσάδα. (Κερκυραϊκό φαγητό παστιτσάδα=κόκορας κοκκινιστός πικάντικος με χοντρά μακαρόνια και τυράκι)....

πωπω αυτο ακουγεται πολυ σλουρπ!~ :turtle::turtle: καλη απολαυση:)

primordial
11-07-10, 11:27
εγω σημερα εφαγα 2 μπολ δημητριακα με 0% γαλα ενα γιαουρτι 0% μια μεριδα γλωσσα και ενα μπολακι κρεμα γιοτης και ειμαι λιγο πριν βαλω το δακτυλο στο στομα και τα βγαλω..............:(

Το δαχτυλάκι θα ήταν περιττό... απλά θα έπρεπε να περιμένεις λιγάκι κ η φύση θα αναλάμβανε το έργο......... μωσαϊκό θα γινόταν.......

Σοβαρέψουουουουουου............;)

Έφταξε η γυναίκα μου χθές το αγαπημένο μου γλυκό..... 2 στρώσεις πτι-μπερ παπαδοπούλου, 2 στρώσεις άνθος αραβοσίτου σοκολάτα - μπισκότο κ 2 φακελάκια ζελέ φράουλα on top.........:jason::rifle::awesome::box1::awesome::jason::awesome:......

Σε τάπερ διαστάσεων 60*20 έμεινε μόνο μία σειρά........ Αυτά είναι.....:green:

musclemike
11-07-10, 16:57
ειμαι κανουργιος στο site αλλα μιας και ειδα το θεμα ειπα να γραψω ...κανω διατροφη πολυ αυστηρη...αναψυκτικο εχω να πιω 3 χρονια ναμην πω για το να φαω χοιρινο κ.λ.π αφηστε το καλυτερα...εχτες εκανα ενα cheat meal βραδυνο μετα απο 1,5 χρονο...
ακουστε το...
1)4 χοιρινα καλαμακια....(μετα απο 4 χρονια μπορω ν πω...)
2)1 με καλαμακι κοτοπουλο σουβλακι με πιτα κανονικα τζατζικι ντοματα κρεμμυδι...
3)1 πατατες
4)1 κρουασαν με σοκολατα
5)1 παστα σοκολατινα
6)3 μπυρες...
παιδια μιλαμε η σαβουρα ...δεν θελω ν τ ξανα δω
ημουν 74 κιλα σταθερος σημερα...ΚΑΙ ΟΜΩΣ καμια διαφορα παρα μονο 100g...αλλα νιωθω super ..!!

Stavros7
11-07-10, 17:18
:shock::shock::shock: Τώρα το είδα αυτό. Σε ευχαριστώ Φώτη.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Σήμερα το πρόγραμμα μου έχει cheat meal. Με έχουν καλέσει να φάω παραδοσιακή παστιτσάδα. (Κερκυραϊκό φαγητό παστιτσάδα=κόκορας κοκκινιστός πικάντικος με χοντρά μακαρόνια και τυράκι)....

To φαγητο ειναι τελειο δοκιμασε....Ετρωγα καθε εβδομαδα στην Κερκυρα :P

-beba-
11-07-10, 23:59
To φαγητο ειναι τελειο δοκιμασε....Ετρωγα καθε εβδομαδα στην Κερκυρα :P
Ηταν τέλειο έχεις δίκιο. Ηταν μαγειρεμένο από Κερκυραίο βέβαια..........παραδοσιακό!!!

Napakos
13-07-10, 21:15
εγω σαν cheat εκανα μεσα σε 3 ωρες...300γρ κεικ με μελι(το βιολογικο) ενα τοστ με 2 μπιφτεκια σπιτικα ολα και 2 φετες τυρακι χαμηλων λιπαρων ,μια ομελετα με 6 ασπραδια και ενα ολοκληρο αυγουλακι και απο πανω την αληψα με λιγη σως φτιαγμενη απο τα χερακια μου ....και μια μπαρα πρωτεινης ( μονο που αντι για ζαχαρη που εχουν οι περισοτερες ειχε μεσα κουακερ) ..... πλουσιο χορταστικο και χωρις τα τρελα λιπαρα....και στις 12 ακολουθει γιαουρτακι με μυγδαλακια..... :) :) :)

-beba-
13-07-10, 21:17
Πως χωράνε στο στομάχι σου όλα αυτά τα πράγματα???

Napakos
13-07-10, 21:22
χαχα ξερω γω .. και εγω απορω καμια φορα..αλλα αν σου πω οτι πειναω ακομα θα με πιστεψεις ??
βουλιμια βλεπεις.....

arisfwtis
15-08-10, 19:37
σημερα μετα απο πολυ καιρο ειπα να kanw cheat meal
βασικα δν θα το λεγα cheat meal θα το λεγα διατροφη για ενα μηνα


εφαγα 3 πακετα κουλουρακια παγωτο και κανα 2 γκοφρετες

αηδιασα δν ξανατρωω
ειλικρινα χειροτερη επιλογη δν μπορουσα να κανω:puke::puke::puke:

και η πλακα τωρα ειναι οτι θελω κατι αλμυρο μετα απο τοσα γλυκα
πραγματικα αηδια

κουλης
15-08-10, 19:50
σημερα μετα απο πολυ καιρο ειπα να kanw cheat meal
βασικα δν θα το λεγα cheat meal θα το λεγα διατροφη για ενα μηνα


εφαγα 3 πακετα κουλουρακια παγωτο και κανα 2 γκοφρετες

αηδιασα δν ξανατρωω
ειλικρινα χειροτερη επιλογη δν μπορουσα να κανω:puke::puke::puke:

και η πλακα τωρα ειναι οτι θελω κατι αλμυρο μετα απο τοσα γλυκα
πραγματικα αηδια

κουλουρακια παγωτο? κατι τετοιο?http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.e-epsilon.gr/images/nestle/2-2.jpg&imgrefurl=http://www.e-epsilon.gr/nestle2.htm&usg=__sX4xvgNNNKbn2PWDL8gmZF4ZXQE=&h=160&w=160&sz=15&hl=el&start=0&tbnid=smqJPRpDsOaQ8M:&tbnh=128&tbnw=128&prev=/images%3Fq%3Dboss%2Bsandwich%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1680%26bih%3D785%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=571&vpy=131&dur=391&hovh=128&hovw=128&tx=89&ty=94&ei=oBpoTIWyBM7KjAfE_sjUBA&oei=oBpoTIWyBM7KjAfE_sjUBA&esq=1&page=1&ndsp=31&ved=1t:429,r:2,s:0

arisfwtis
15-08-10, 19:59
οχι κατι κουλουρακια απο το fregio και κατι σε συσκευασια απο το σουπερ μαρκετ

κουλης
15-08-10, 20:10
αμα φαω λιγη σαβουριτσα σημερα αλλα μενοντας στις θερμιδες μου πιανεται για cheat meal?:green:

eri_87
15-08-10, 20:16
σημερα μετα απο πολυ καιρο ειπα να kanw cheat meal
βασικα δν θα το λεγα cheat meal θα το λεγα διατροφη για ενα μηναΑμα λες εσύ αυτό διατροφή για ένα μήνα, πού νακούσεις τα δικά μου!!![/I]


εφαγα 3 πακετα κουλουρακια παγωτο και κανα 2 γκοφρετες

αηδιασα δν ξανατρωω
ειλικρινα χειροτερη επιλογη δν μπορουσα να κανω:puke::puke::puke: :thumbup::thumbup::thumbup:

και η πλακα τωρα ειναι οτι θελω κατι αλμυρο μετα απο τοσα γλυκα
πραγματικα αηδιαΕννοείται! Η πλάκα είναι ότι όταν το παθαίνω εγώ αυτό δεν έχω τίποτα αλμυρό εκτός από φέτα!! Οπότε...
:shock:

arisfwtis
15-08-10, 20:19
το μονο καλο μετα απο τετοιες αποφασεις ειναι οτι καταλαβαινεις πως ολα αυτα που υποτιθεται μας λειπουν ειναι μονο στο μυαλο γιατι στην ουσια ειναι εντελως αηδια
και σε μικρη ποσοτητα να τα φας
χιλιες φορες βρωμη με πρωτεινη για cheat meal
η κανα μαγειρευτο φαγητακι

παρα να νοιωθεις ετσι μετα

κουλης
15-08-10, 23:10
το μονο καλο μετα απο τετοιες αποφασεις ειναι οτι καταλαβαινεις πως ολα αυτα που υποτιθεται μας λειπουν ειναι μονο στο μυαλο γιατι στην ουσια ειναι εντελως αηδια
και σε μικρη ποσοτητα να τα φας
χιλιες φορες βρωμη με πρωτεινη για cheat meal
η κανα μαγειρευτο φαγητακι

παρα να νοιωθεις ετσι μετα

ποτε σκοπευεις να εφαρμοσεις το επομενο healthy cheat meal?:P:green:

arisfwtis
15-08-10, 23:16
ποτε σκοπευεις να εφαρμοσεις το επομενο healthy cheat meal?:P:green:

πλεον θα κανω μια φορα την βδομαδα αλλα οχι ετσι
κανα μαγειρευτο φαγητο
κανα τοστακι καμια κρεπα τετοια πραματα

γλυκα και μλκιες απο μακρυα

ακομα φουσκωμενος ειμαι:(:(

κουλης
15-08-10, 23:26
δλδ αντι να φας 200γρ κοτοπουλο και 120γρκαστανο ρυζι με πρασινη σαλατα θα τρως 2 τοστακια και μια κρεπα?? βασικα εδω αντικαθιστας τισ θερμιδες δν προσθετεις κατι παραπανω......:unsure:

sogoku
16-08-10, 00:05
Εχει δικαιο ο Αριςφωτης.Περιμενεις την μερα να σαβουριασεις θολωνεις τρωω οτι να ναι και μετα λες σιγα την μαλακια.

silk
16-08-10, 03:53
ηθελα και θελω γλυκο.
χτυπησα τρια παγωτινια αλλα θελω κρεπα σοκολατα καρυδα.
η εστω φυστικι πολυ φυστικι.,

κουλης
05-11-10, 22:41
καθε σαββατο μεσημερι ξεκοκαλιζω 2 με 3 τσιπουρες ψητες....απο το κεφαλι μεχρι κατω την ουρα με λιγη ντοματουλα και αγγουρι να το μετραω σαν cheat? εχω σαν cheat day κυριακη και δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να αλλαζω 2 συνεχομενες μερες τα γευματα........(και η ειρωνια ειναι πως μετα απο κανα 2ωρακι που θα εχω φαει τις τσιπουρες με ξαναπιανει πεινα :P)φταει μηπως που ειμαι στην εφηβεια? πολυ φαι βρε παιδια:green:

Stella
05-11-10, 23:48
το μονο καλο μετα απο τετοιες αποφασεις ειναι οτι καταλαβαινεις πως ολα αυτα που υποτιθεται μας λειπουν ειναι μονο στο μυαλο γιατι στην ουσια ειναι εντελως αηδια
και σε μικρη ποσοτητα να τα φας
χιλιες φορες βρωμη με πρωτεινη για cheat meal
η κανα μαγειρευτο φαγητακι

παρα να νοιωθεις ετσι μετα


+1000000
Μετά από απειρα cheat meals (σαβούρα) εχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν αξίζει. Στην πραγματικότητα σε κάνουν να νοιώθεις χάλια. Και δεν εννοώ από τύψεις, αλλά σωματικά! Τα έχω κόψει εδώ και μήνες.

Manos1989
05-11-10, 23:53
Εγώ έχω καταλάβει ότι νιώθω απαίσια μετά από τα cheat οπότε τα περιορίζω πολύ ή τρώω μια σοκολάτα σπάνια.
Ειμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά όταν κάνω τη διατροφή μου τέλεια 100000%!
Μέχρι και δάχτυλο έχω βάλει κάποιες φορές μετά από cheat,οπότε γιατί να παιδεύομαι?:P

p.s 666 posts,ουουουουου Move to the dark side!

Galthazar
06-11-10, 01:09
2 σουβλακια (αρκετα μεγαλου μεγεθους) 1 κυπριακη κανα λιτρο κοκα κολα και 1 κρεπα αναμεικτη μπισκοτο μπανανα (και αυτη γενναιοδωρη)!!:P:P την τεταρτη που μας περασε..:turtle::turtle:

Galthazar
06-11-10, 01:09
Εγώ έχω καταλάβει ότι νιώθω απαίσια μετά από τα cheat οπότε τα περιορίζω πολύ ή τρώω μια σοκολάτα σπάνια.
Ειμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά όταν κάνω τη διατροφή μου τέλεια 100000%!
Μέχρι και δάχτυλο ???????έχω βάλει κάποιες φορές μετά από cheat,οπότε γιατί να παιδεύομαι?:P

p.s 666 posts,ουουουουου Move to the dark side!

?????????????????????

arisfwtis
06-11-10, 01:10
εβαλε δαχτυλο για να κανει εμετο εννοει
που πηγε το μυαλο σ:green:

Galthazar
06-11-10, 01:11
καθε σαββατο μεσημερι ξεκοκαλιζω 2 με 3 τσιπουρες ψητες....απο το κεφαλι μεχρι κατω την ουρα με λιγη ντοματουλα και αγγουρι να το μετραω σαν cheat? εχω σαν cheat day κυριακη και δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να αλλαζω 2 συνεχομενες μερες τα γευματα........(και η ειρωνια ειναι πως μετα απο κανα 2ωρακι που θα εχω φαει τις τσιπουρες με ξαναπιανει πεινα :P)φταει μηπως που ειμαι στην εφηβεια? πολυ φαι βρε παιδια:green:

αυτο δν θεωρειται τσιτ ειδικα σε περιοδο ογκου οπως εισαι εσυ...ωραια η τσιπουρα φευγει σαν αερας :green:

Galthazar
06-11-10, 01:12
εβαλε δαχτυλο για να κανει εμετο εννοει
που πηγε το μυαλο σ:green:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: εκει βεβαια ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ να κανει (εμετο παντα)

με παρεξηγησες :P

vAnY
06-11-10, 02:07
[QUOTE=Manos1989;270690]Εγώ έχω καταλάβει ότι νιώθω απαίσια μετά από τα cheat οπότε τα περιορίζω πολύ ή τρώω μια σοκολάτα σπάνια.
Ειμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά όταν κάνω τη διατροφή μου τέλεια 100000%!
Μέχρι και δάχτυλο έχω βάλει κάποιες φορές μετά από cheat,οπότε γιατί να παιδεύομαι?:P

p.s 666 posts,ουουουουου Move to the dark side![/QUOTE

Δυστυχως, αυτο που λες για δαχτυλο ειναι προβλημα, πρεπει να πω οτι μου τυχαινει κι εμενα, οταν ξερω οτι το παρακανω με cheat η οταν τρωω κατι για το οποιο εχω τυψεις κατα τη διαρκεια της "διατροφης" μου....:unsure::(
Το παθαινω απο τις τυψεις, λεω μεσα μου "τι το'θελα, το παρακανα, τι κανω τοση προπονηση και τι χαλαω μετα και λοιπα...." Ειναι πολυ πολυ κακο, νευρικη βουλιμια ειναι.... εγω πασχω απο αυτο δεν ειναι καθολου ευχαριστο διοτι εχεις συνεχεια εμμονη με το φαγητο...:( και υποφερεις....

FoTiS3
06-11-10, 03:48
μολις τωρα τσακισα μια σαντουιτσαρα απο το βρωμικο στο χαιδαρι... :)

Mitsen
06-11-10, 09:05
Επεθύμησα σουβλάκι από "τα φιλαράκια" στη νίκαια! Και γαμώ τα σουβλάκια όχι αστεία!

κουλης
06-11-10, 09:43
αυτο δν θεωρειται τσιτ ειδικα σε περιοδο ογκου οπως εισαι εσυ...ωραια η τσιπουρα φευγει σαν αερας :green:

σαν αερας ακριβως οπως το πες:shock: τοσο γρηγορα χωνευεται το ατιμο?:P

κουλης
06-11-10, 09:46
[QUOTE=Manos1989;270690]Εγώ έχω καταλάβει ότι νιώθω απαίσια μετά από τα cheat οπότε τα περιορίζω πολύ ή τρώω μια σοκολάτα σπάνια.
Ειμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά όταν κάνω τη διατροφή μου τέλεια 100000%!
Μέχρι και δάχτυλο έχω βάλει κάποιες φορές μετά από cheat,οπότε γιατί να παιδεύομαι?:P

p.s 666 posts,ουουουουου Move to the dark side![/QUOTE

Δυστυχως, αυτο που λες για δαχτυλο ειναι προβλημα, πρεπει να πω οτι μου τυχαινει κι εμενα, οταν ξερω οτι το παρακανω με cheat η οταν τρωω κατι για το οποιο εχω τυψεις κατα τη διαρκεια της "διατροφης" μου....:unsure::(
Το παθαινω απο τις τυψεις, λεω μεσα μου "τι το'θελα, το παρακανα, τι κανω τοση προπονηση και τι χαλαω μετα και λοιπα...." Ειναι πολυ πολυ κακο, νευρικη βουλιμια ειναι.... εγω πασχω απο αυτο δεν ειναι καθολου ευχαριστο διοτι εχεις συνεχεια εμμονη με το φαγητο...:( και υποφερεις....

εχω χασει πολλες ωρες κλεισμενος στο δωματιο μου και μετανιωνοντας για το λιγο παραπανω που ετρωγα καμια φορα.....πιστευα πως καταστρεφω το σωμα μου........ασε ενας θεος ξερει πως ξεκοψα(πιστευω δλδ):unsure:

Stella
06-11-10, 11:10
[QUOTE=Manos1989;270690]Εγώ έχω καταλάβει ότι νιώθω απαίσια μετά από τα cheat οπότε τα περιορίζω πολύ ή τρώω μια σοκολάτα σπάνια.
Ειμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά όταν κάνω τη διατροφή μου τέλεια 100000%!
Μέχρι και δάχτυλο έχω βάλει κάποιες φορές μετά από cheat,οπότε γιατί να παιδεύομαι?:P

p.s 666 posts,ουουουουου Move to the dark side![/QUOTE

Δυστυχως, αυτο που λες για δαχτυλο ειναι προβλημα, πρεπει να πω οτι μου τυχαινει κι εμενα, οταν ξερω οτι το παρακανω με cheat η οταν τρωω κατι για το οποιο εχω τυψεις κατα τη διαρκεια της "διατροφης" μου....:unsure::(
Το παθαινω απο τις τυψεις, λεω μεσα μου "τι το'θελα, το παρακανα, τι κανω τοση προπονηση και τι χαλαω μετα και λοιπα...." Ειναι πολυ πολυ κακο, νευρικη βουλιμια ειναι.... εγω πασχω απο αυτο δεν ειναι καθολου ευχαριστο διοτι εχεις συνεχεια εμμονη με το φαγητο...:( και υποφερεις....

Το να τρώς υπερβολικές ποσότητες φαφητού και μετά να πηγαίνεις να τα "βγάζεις", είναι ασθένεια και λέγεται "βουλιμία". Είχα ρωτήσει και ψυχίατρο-ψυχολόγο γι΄αυτό (εγώ όμως δεν έκανα εμετό, απλά ετρωγα σε λίγο χρόνο υπερβολική ποσότητα φαγητού), και μια από τις πρώτες ερωτήσεις που μου έκανε ήταν αν κάνω bbing. τον ρώτησα γιατί το ρωτάει αυτό και μου είπε ότι η "βουλιμία" και η "επεισοδιακή υπερφαγία" είναι ασθένειες που εμφανίζονται συχνά στο χώρο του bbing.
Κατά τη γνώμη μου cheat meal είναι να τρώς που και που μια μετρια ποσότητα από κάτι που σου έχει λείψει και όχι αυτό που κάνουν πολλοί και τρώνε σε μια μέρα ή ώρα απίστευτες ποσότητες φαγητού.

Manos1989
06-11-10, 11:19
Δεν έτρωγα τεράστιες ποσότητες φαγητού και δεν με πείραζε αυτό ουσιαστικά αλλά η ποιότητα των τροφών.Προφανώς έτρωγα παραπάνω από τα 120γ κοτόπουλο πάντως :turtle:

Stella
06-11-10, 11:27
Δεν έτρωγα τεράστιες ποσότητες φαγητού και δεν με πείραζε αυτό ουσιαστικά αλλά η ποιότητα των τροφών.Προφανώς έτρωγα παραπάνω από τα 120γ κοτόπουλο πάντως :turtle:

Mάνο δεν αναφερόμουν στη δική σου περίπτωση. Πήρα το δικό σου παράδειγμα και της vany ως αφορμή για να καταθέσω τη δική μου εμπειρία. Το αν κάποιος έχει βουλιμία ή όχι μόνο ο ειδικός μπορεί να το διαγνώσει.
Στο net πάντως υπάρχουν άπειρα αρθρα για τη βουλιμία και τα συμπτώματά της, για όποιον ενδιαφέρεται να βρει πληροφορίες.

vAnY
06-11-10, 11:34
Ναι ειχα κοιταξει στο ιντερνετ γι αυτο το θεμα, πολλα αρθρα πανω στη βουλιμια, αλλα το οτι συνδεεται με το χωρο του ΒΒ δεν τοχω διαβασει πουθενα :unsure:
Παντως ειναι δυσκολο πολυ να βγεις απο τετοιο τρυπακι...:(

Stella
06-11-10, 15:06
Ναι ειχα κοιταξει στο ιντερνετ γι αυτο το θεμα, πολλα αρθρα πανω στη βουλιμια, αλλα το οτι συνδεεται με το χωρο του ΒΒ δεν τοχω διαβασει πουθενα :unsure:
Παντως ειναι δυσκολο πολυ να βγεις απο τετοιο τρυπακι...:(

Ούτε εγώ το έχω διαβάσει πουθενά αυτό.Μου το είπε ο ψυχίατρος και μάλιστα χωρίς να ξέρει ότι κάνω βάρη και διατροφή.

tommygunz
06-11-10, 15:24
Τι να πω ρε παιδιά... ήξερα πως υπήρχε αυτό, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω.

Στην τελική θεωρώ πως ο καθένας πρέπει να κάνει ό,τι δουλεύει για αυτόν και ό,τι του αρέσει και πάνω απ' όλα τον κάνει να αισθάνεται καλά.

Αισθάνεσαι καλά μόνο αν τηρείς την διατροφή σου στην εντέλεια? Κάνε αυτό!
Αισθάνεσαι καλά κάνοντας ένα κανονικό (σε ποσότητα) cheat meal την εβδομάδα?
Αισθάνεσαι καλά κάνοντας 3 μεγάλα cheat meal την εβδομάδα?

Πάνω απ' όλα, λοιπόν, για μένα πρέπει να κάνουμε αυτά που μας κάνουν να αισθανόμαστε καλύτερα.

Εγώ αν δεν κάνω 2-3 cheat meals αυτή την περίοδο δε την πολυπαλεύω. Και μιλάμε για μεγάλα cheat, σε φάση να μην μπορώ να σηκωθώ απ' το τραπέζι (π.χ. 2μιση πίτσες και 1 λίτρο κοκα κολα). Υπήρχαν και περίοδοι που έκανα 1 cheat meal στις 2 βδομάδες και ήμουνα εντάξει. Ανάλογα πάντα...

eri_87
06-11-10, 16:00
Τι να πω ρε παιδιά... ήξερα πως υπήρχε αυτό, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω.
Πίστεψέ το...:(

Πάνω απ' όλα, λοιπόν, για μένα πρέπει να κάνουμε αυτά που μας κάνουν να αισθανόμαστε καλύτερα.
Αυτό πιστεύω κι εγώ... Δεν είναι, ούτε μπορούν να είναι όλοι το ίδιο!


Σήμερα έκανα ''πρωινό'' τσιτ μιλ, μιας κ είναι λίγο καλύτερο από το βραδινό!:green:
Έφτιαξα μπράουνις! Πάντως έβαλα μαύρη ζάχαρη, αλεύρι ολικής κ ελαιόλαδο..χιχι!

Πάρτε μια ιδέα...:P:P:P

κουλης
06-11-10, 16:50
Τι να πω ρε παιδιά... ήξερα πως υπήρχε αυτό, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω.

Στην τελική θεωρώ πως ο καθένας πρέπει να κάνει ό,τι δουλεύει για αυτόν και ό,τι του αρέσει και πάνω απ' όλα τον κάνει να αισθάνεται καλά.

Αισθάνεσαι καλά μόνο αν τηρείς την διατροφή σου στην εντέλεια? Κάνε αυτό!
Αισθάνεσαι καλά κάνοντας ένα κανονικό (σε ποσότητα) cheat meal την εβδομάδα?
Αισθάνεσαι καλά κάνοντας 3 μεγάλα cheat meal την εβδομάδα?

Πάνω απ' όλα, λοιπόν, για μένα πρέπει να κάνουμε αυτά που μας κάνουν να αισθανόμαστε καλύτερα.

Εγώ αν δεν κάνω 2-3 cheat meals αυτή την περίοδο δε την πολυπαλεύω. Και μιλάμε για μεγάλα cheat, σε φάση να μην μπορώ να σηκωθώ απ' το τραπέζι (π.χ. 2μιση πίτσες και 1 λίτρο κοκα κολα). Υπήρχαν και περίοδοι που έκανα 1 cheat meal στις 2 βδομάδες και ήμουνα εντάξει. Ανάλογα πάντα...

Παρατηρησες καμια αλλαγη στο σωμα σου?

geo28
06-11-10, 17:31
Βρε μηστε ρε παιδια με τα cheat meals....ενας λεει καθεται κλεισμενος στο δωματιο του επειδη εφαγε λιγο παραπανω,ο αλλος νιωθει απσισια:unsure:...και ς αγωνιστικους μοντς του φορθμ να ρωτησετε θα σας πουν οτι τρων ε ενα-δυο καλα τη βδομαδα...εγω περσυ ετωγα ενα καλο τις 15 μερες...φετος ειμαι πιο χαλαρος στο θεμα της διατροφης και κανω 2-3 καλα καθε βδομαδα και χω λιπωσει ελαχιστα μονο(και αυτο επειδη ειμαι υπεθεμιδικα) και καλυτερα αποτελεσματα βλεπω στην προπονηση...

thegravijia
06-11-10, 17:51
^^ πεστα ρε geo!:thumbup:

Galthazar
07-11-10, 00:19
μολις τωρα τσακισα μια σαντουιτσαρα απο το βρωμικο στο χαιδαρι... :)

ΤΟ μαγαζι οχι αστεια :thumbup:

κουλης
07-11-10, 09:48
μεσημερι σημερα θα ψησουμε πιτες ολικης και καλαμακια κοτοπουλο και θα φτιαξουμε σπιτικα σουβλακια:green::green: ΤΕΛΕΙΑ!!!

giannis64
07-11-10, 15:04
μεσημέρι σήμερα και ήμαστε καλεσμένοι σε τραπέζι.
το μενού έχει μπριζόλες, κοτόπουλα, λουκάνικα, παντσετες, όλα της giannis pharm :P
και energy drinκ (μπύρα ρετσίνα).:P
όλα κατάλληλα για την περίοδο όγκου.;)

beefmeup
07-11-10, 15:05
το γλυκο ξεχασες..:green:

giannis64
07-11-10, 15:06
μπα το φοβαμε...

λες να μου βαλει λιπος?

beefmeup
07-11-10, 15:06
αφου εισαι στον ογκο ρε..σιγα.:weights:

giannis64
07-11-10, 15:08
αφου εισαι στον ογκο ρε..σιγα.:weights: :1laugh::1laugh::1laugh::1laugh:

beefmeup
07-11-10, 15:09
:1laugh::1laugh::1laugh::1laugh:

εγω παντνως θα φαω μιση πανακοτα σε λιγο..μετα την μπριζολα με το ρυζι που χτυπησα.:turtle:

Devil
07-11-10, 15:14
μεσημέρι σήμερα και ήμαστε καλεσμένοι σε τραπέζι.
το μενού έχει μπριζόλες, κοτόπουλα, λουκάνικα, παντσετες, όλα της giannis pharm :P
και energy drinκ (μπύρα ρετσίνα).:P
όλα κατάλληλα για την περίοδο όγκου.;)


εγω παντνως θα φαω μιση πανακοτα σε λιγο..μετα την μπριζολα με το ρυζι που χτυπησα.:turtle:

κοιτα τους δω....:green: εριστικοτατοι μπορω να πω.....:green:

θα τα πουμε το βραδακι.....καλα καλα δεν βαλω κανα αρνι στη σουβλα....:green:

tommygunz
07-11-10, 15:53
Παρατηρησες καμια αλλαγη στο σωμα σου?

Αλλαγές στο σώμα μου είδα... Έχω πάρει νερά και κάποιο λίπος. Έχω να βγώ σε παραλία σύντομα? Όχι. Ούτε έχω γίνει παιδοβούβαλο, μια χαρά είμαι.
Απλά είμαι της άποψης πως πραγματικό όγκο χωρίς και κάποιο overeating δεν πρόκειται να βάλεις. Άμα τρως συντηριτικά πολλά κέρδη δεν θα έχεις. Για καλά αποτελέσματα θέλει και καλό (και πολύ) φαΐ.

Εκτός όμως από τις αλλαγές στο σώμα μου είδα και διαφορά στις προπονήσεις και στην ψυχολογία. Ειδικά στις προπονήσεις μεγάλες διαφορές.

Galthazar
07-11-10, 18:53
Κυριακη η μερα εναναντια στο ββ :green::toast:

κουλης
07-11-10, 20:41
Αλλαγές στο σώμα μου είδα... Έχω πάρει νερά και κάποιο λίπος. Έχω να βγώ σε παραλία σύντομα? Όχι. Ούτε έχω γίνει παιδοβούβαλο, μια χαρά είμαι.
Απλά είμαι της άποψης πως πραγματικό όγκο χωρίς και κάποιο overeating δεν πρόκειται να βάλεις. Άμα τρως συντηριτικά πολλά κέρδη δεν θα έχεις. Για καλά αποτελέσματα θέλει και καλό (και πολύ) φαΐ.

Εκτός όμως από τις αλλαγές στο σώμα μου είδα και διαφορά στις προπονήσεις και στην ψυχολογία. Ειδικά στις προπονήσεις μεγάλες διαφορές.

βασικα δεν με ενδιαφερει ας αναιβει οσο γουσταρει η ζυγαρια αρκει να αναπτυζονται και ο μυες μου ετσι ωστε να φαινονται ομοιομορφα πανω μου τα παραπανω κοιλα και να μην αποκτησω κοιλια και στρογγυλα ζουμερα μαγουλακια:P μεχρι στιγμης εχουν περασει 2 βδομαδες τρωω τον αμπακο απο ποιοτικο φαι (βασικα τρωω τα παντα εκτος απο γλυκα τηγανιτα πατατακια αλκοολ κλτπ) και ειμαι στα ιδια κιλα δεν ανεβαινει η ζυγαρια!:shock: σκατα ογκο κανω...)

Manos1989
20-11-10, 22:56
Από τον Αυγουστο ότι και να κάνω η ζυγαριά δεν πάει πάνω από 96 και δεν πέφτει κάτω από 93 κιλά......
Είτε τρώω σαβούρα 5 φορές την εβδομάδα,είτε κάνω αερόβια,είτε πάω ή δεν πάω καν γυμναστήριο,ΑΠΛΑ δεν αλλάζει το νούμερο....
Οπότε έχουμε και λέμε....

2 πίτα γύρο απόλα
1 σκεπαστή απόλα(=2-3 πιτόγυρα)
1 κρέπα σοκολάτα/λευκή σοκολάτα/μπισκότο

και πεινάω....

Galthazar
20-11-10, 23:12
Από τον Αυγουστο ότι και να κάνω η ζυγαριά δεν πάει πάνω από 96 και δεν πέφτει κάτω από 93 κιλά......
Είτε τρώω σαβούρα 5 φορές την εβδομάδα,είτε κάνω αερόβια,είτε πάω ή δεν πάω καν γυμναστήριο,ΑΠΛΑ δεν αλλάζει το νούμερο....
Οπότε έχουμε και λέμε....

2 πίτα γύρο απόλα
1 σκεπαστή απόλα(=2-3 πιτόγυρα)
1 κρέπα σοκολάτα/λευκή σοκολάτα/μπισκότο

και πεινάω....

ΣΕ ΜΙΣΩ ΣΕ ΜΙΣΩ ΣΕ ΜΙΣΩ!!!!:shoot::shoot::shoot:

sogoku
20-11-10, 23:27
Από τον Αυγουστο ότι και να κάνω η ζυγαριά δεν πάει πάνω από 96 και δεν πέφτει κάτω από 93 κιλά......
Είτε τρώω σαβούρα 5 φορές την εβδομάδα,είτε κάνω αερόβια,είτε πάω ή δεν πάω καν γυμναστήριο,ΑΠΛΑ δεν αλλάζει το νούμερο....
Οπότε έχουμε και λέμε....

2 πίτα γύρο απόλα
1 σκεπαστή απόλα(=2-3 πιτόγυρα)
1 κρέπα σοκολάτα/λευκή σοκολάτα/μπισκότο

και πεινάω....


Tσιμπα κατι.......

Manos1989
20-11-10, 23:29
Tσιμπα κατι.......

Τι προτείνεις ρε master ? :P

Εχω μια λιγούρα για γλυκό οπότε για καμιά κρέπα το κόβω.....αλλά μπορεί να περάσω από καμιά Pizza hut...
Ετσι κιαλλιώς έχω ξενερώσει τη ζωή μου.....δεν αλλάζουν τα κιλά,οπότε δεν μαμιέται...

sogoku
20-11-10, 23:34
Aπειρες γαλακτοφετες μετα την πιτσα.....
Τι επαθες ρε απογοητευτηκες?

Manos1989
20-11-10, 23:50
Aπειρες γαλακτοφετες μετα την πιτσα.....
Τι επαθες ρε απογοητευτηκες?

ναι ρε άσε μαμησε με να πούμε....κάνω την ΤΕΛΕΙΑ διατροφή(ποιοτικά εννοώ), 7 μέρες αερόβια, HST και δεν χάνω τίποτα.......

Θα σου πω πριβε σε τι μεθόδους έχω καταφύγει πλέον:P

jimmy007
21-11-10, 23:56
ναι ρε άσε μαμησε με να πούμε....κάνω την ΤΕΛΕΙΑ διατροφή(ποιοτικά εννοώ), 7 μέρες αερόβια, HST και δεν χάνω τίποτα.......

Θα σου πω πριβε σε τι μεθόδους έχω καταφύγει πλέον:P

Eλπίζω μόνο να μην παίρνεις κανένα νιτρικό... Αν κατάλαβα τι εννοείς πάντα. Γιατί επιταχύνει τις διαδικασίες :P:P. Τουλάχιστον αυτό παρατηρώ εγώ και όχι μόνο...:P:P

atlas90
13-02-11, 20:08
παιδια διαβαζω τα τσιτ σας και εχω ξενερωσει..:shock: γιατι τσιταρα σημερα με 2 γιαουρτακια 2% με μελι και ταχινι και εχω τυψεις...:(

κουλης
13-02-11, 21:47
παιδια διαβαζω τα τσιτ σας και εχω ξενερωσει..:shock: γιατι τσιταρα σημερα με 2 γιαουρτακια 2% με μελι και ταχινι και εχω τυψεις...:(

μεσημεριανο
αρνισια παιδακια με πατατες στο φουρνο
και πριν λιγο
4 κρεπες ολικης με φυστικοβουτυρο που εφτιαξα μονος μου......:thumbup:
κυριακη παντα ξερουραζομε και τρωω πραγματα που μου αρεσουν σε κανονικες ποσοτητες. ετσι γεμιζω τις μπαταριες μου για την βδομαδα που ερχετε:toast:

Pavlos17
13-02-11, 22:26
μεσημεριανο
αρνισια παιδακια με πατατες στο φουρνο
και πριν λιγο
4 κρεπες ολικης με φυστικοβουτυρο που εφτιαξα μονος μου......:thumbup:
κυριακη παντα ξερουραζομε και τρωω πραγματα που μου αρεσουν σε κανονικες ποσοτητες. ετσι γεμιζω τις μπαταριες μου για την βδομαδα που ερχετε:toast:

ελα ρε κουλη,χτες εφαγα κρεπες με μερεντα ,αλλα καμια 10αρια :turtle:

Ramrod
13-02-11, 22:37
μεσημεριανο
αρνισια παιδακια με πατατες στο φουρνο
και πριν λιγο
4 κρεπες ολικης με φυστικοβουτυρο που εφτιαξα μονος μου......:thumbup:
κυριακη παντα ξερουραζομε και τρωω πραγματα που μου αρεσουν σε κανονικες ποσοτητες. ετσι γεμιζω τις μπαταριες μου για την βδομαδα που ερχετε:toast:

Κουλη δε κάνεις τον κόπο να γράψεις τη διαδικασία παρασκευής? Ψήνομαι....

Φτιάξε ένα θεματάκι...

κουλης
13-02-11, 22:40
ελα ρε κουλη,χτες εφαγα κρεπες με μερεντα ,αλλα καμια 10αρια :turtle:

με παρεα η της εφτιαξες σπιτι σου?

Pavlos17
13-02-11, 22:41
με παρεα η της εφτιαξες σπιτι σου?

η μητερα μου :thumbup: αλλο πραμα μιλαμε :turtle:

κουλης
13-02-11, 22:41
Κουλη δε κάνεις τον κόπο να γράψεις τη διαδικασία παρασκευής? Ψήνομαι....

Φτιάξε ένα θεματάκι...

ενοειτε φιλε μου!

eri_87
14-02-11, 21:05
Πρίν λίγο έφαγα 2 μεγάλα γωνιακά κομμάτια σπανακόπιτα σπιτική (αντί για 50γρ ρύζι βρασμένο που έπρεπε) με το κοτοπουλάκι μου όμως... :green: Λέτε να ήταν too much; Θα μου πεις, τώρα τα φαγες, αλλά έτσι ρωτάω!
Κι όσο σκέφτομαι το κρατσ κρατσ του φύλλου μου 'ρχεται να φάω κι άλλο... :P Λίγες ώρες είναι, θα περάσουν! Αύριο δε θα κάνει κρατσ κρατσ!!!! :rolf:

adamz
15-02-11, 00:27
χα παιδια μην λετε για cheat meal γτ ντρέπομαι :P ...ειχα ξεκινησει διατροφη εδω και ενα μηνα περιπου ...κ το σαββατο βγηκαμε σε ταβερνα κ ειπα να κανω και γω το 1ο cheat meal μου με μετρο..ελα ομως που το κρασακι καταστρέφει τα μετρα..

ετσι λοιπον σαβουριασα

τηγανια κοτοπουλο
τηγανια χοιρινη
1 λουκανικο τζουμαγιας
1 παντσετα
τηγανητες πατατες
τγανητα κολοκυθακια
τζατζικι
λευκο ψωμι (αρκετο :P)
σαλατα (υγειηνη διατροφη πανω απολα!)
κανα 2 λιτρα κοκκινο κρασι μερικα ποτηρια τσιπουρο

ε και γλυκακι κριμα ειναι..

ρεβανι με σοκολατοπιτα

αυτα τα ολιγα :rocking::rocking:

μετα οταν ξυπνησα το αλλο πρωι και καταλαβα τι εκανα ..φρικαρα! αλλα ευτυχως η ζηγαρια εμεινε στα 72 :P

Napakos
18-02-11, 18:36
εγω σαν cheat την περιοδο ογκου δεν κανω τα τρελα...αν θεωρηται cheat δυο φετες ολικης του τοστ με 2 κουταλιες μελι και δυο φυστικοβουτηρο τοτε καθε cheat κατι τετοιο ειναι...γενικα εσεις την περιοδο ογκου κανετε τοσο τρελα cheat οσο οταν ειστε σε περιοδο γραμμωσης?δεν ξερω,αλλα την περιοδο γραμμωσης τρως τρως σαβουρα και πραγματικα νιωθεις να γεμιζει ο οργανισμος σου ασε που χωρις να κανεις τιποτα πριζεσαι και πεταγονται φλεβες σαν να εχεις κανει προπονηση...

MichalisPorke
19-02-11, 10:39
Χθες εφαγα μεσα σε 2 ωρες..1 πιατο μαυροματικα φασολια,1 πιατο μακαρονια,1 king size triple burger γευμΑ στα burger king και 2 κρεπες ασπρι σοκολατα μπισκοτο και μπισκοτο OREO..:green::green:

kyriax
19-02-11, 10:45
OREO ακουγετε...................:D

MichalisPorke
19-02-11, 12:18
OREO ακουγετε...................:D

Οτως ειναι ΟREO!:p

jannous44
19-02-11, 14:55
cheat χτες μετα απο μια βδομαδα
2 cheeseburger
5 chicken Burger
McDonalt powa!! :bowdown:
σημερα εχομυ ποδια θα μπουμε γερα !!:P:squat:

tommygunz
19-02-11, 16:33
Και εγώ Mac χθες...

2 cheese
2 chickenburger
1 πατάτες μεγάλες
1 πατάτες deluxe (με 2 κουτάκια συνοδευτικής sauce εννοείται!)
1 donut
1 παγωτό McFlurry με smarties και σιρόπι καραμέλα.

Αυτά τα λίγα...:food::food::food:

tommygunz
19-02-11, 16:37
Χθες εφαγα μεσα σε 2 ωρες..1 πιατο μαυροματικα φασολια,1 πιατο μακαρονια,1 king size triple burger στα burger king και 2 κρεπες ασπρι σοκολατα μπισκοτο και μπισκοτο OREO..:green::green:

Burger King... το όνειρό μου... Ελπίζω κάποια μέρα να το πραγματοποιήσω.:green:
Είναι όντως τόσο μαμάτα όσο λένε;

MichalisPorke
19-02-11, 17:35
Καλα ειναι!:)..Χθες ειχα 2 γευματα δωρεαν επειδη ειχε καιρο να παραγγειλω!χαχα..King γευμα εννοειτε!:thumbup:..

Vasilis32
19-02-11, 18:43
To cheat meal μου ειναι μια σοκολατα 100γρ καθε Κυριακη (500 θερμιδες περιπου). Ειμαι Αγγλια και δεν εχει και κανα ετοιμο φαγητο της προκοπης για να θελω να το φαω.

Αρχες Απριλιο ερχομαι Ελλαδα και το πρωτο πραγμα που θα φαω ειναι 2 πιτογυρα και βαφλα με παγωτο στη στοα Κοραη, διπλα εκει ειναι κ η pizza hut...μπορει να κανω και μια επισκεψη προς τα εκει :) .

Πλακα πλακα θελω να ερθω Ελλαδα πιο πολυ για το φαγητο, σπιτικο και ετοιμο!!

jannous44
20-02-11, 02:09
κατι ασχετο για να ξερω. στη pizza Hut το unlimited ισχυει ακομα? αυτο με τα 10 ευρο που τρως οση πιτσα θες και οση κοκα κολα θες?

Niiick
20-02-11, 02:34
8.90 ή 9.90 πιτσα και κοκα κολα, 4 πιτσες με χοντρη ζυμη και ενα λιτρο ειναι οτι πρεπει:banana:

5 τσικεν και ενα τσιζ? α καλα εσυ εισαι δυνατος παιχτης:lol::lol:

Εγω στα 3 τσικεν βλεπω το θεο, κατι παθαινει το στομαχι μου, καουρα δε ξερω καιγεται το ειναι μου:lol:

Οποιος ειναι μερακλης, ας παρει το μιλκσεικ με το ενα ευρω.. οτι σκατα γευση θελει.. ο θεος μαζι του ειναι the best οχι αστεια!

Krokodeilakias
20-02-11, 03:49
ΔΕΝ ξαναδιαβάζω αυτό το θέμα! :green::green::turtle::turtle::Pέλεος!!!:P:P

πάω να φάω την σοκολάτα υγείας μου...:P:P

Titanium
20-02-11, 18:01
Μεγα μεσημεριανό cheat meal σήμερα...
Μόλις ξύπνησα 1:30
2 ποτήρια γαλα(600ml)
2 tost με γαλοπούλα και κασέρι
1 πολυβιταμινη
Και πάμε στο ψητό...εεε για ψητό
(καπακι μετα απο τα προηγούμενα)
Σαλάτα
Φέτα ψητή
1 μερίδα κοτόπουλο στα κάρβουνα
1/2 μεριδα κοντοσουβλι προβιο
1 μερίδα παϊδάκια προβια
Λίγες πατάτες τηγανιτές
2 ποτηράκια λευκό κρασί χύμα
4 μπολάκια γλυκό του κουταλιού βυσσινο με γιαούρτι(Επιδόρπιο)

Αυτά τα ολίγα...Νηστικός εμινα....:green:
Αι Γιωργης power:green:......

jimmy007
20-02-11, 18:25
Χτες με το ματς, 5 κομμάτια πίτσας special από Pizza Hut. Είχα να φάω πίτσα από το καλοκαίρι.. Δεν θα έτρωγα αλλά λόγω της παρέας. Δεν μπορώ να πω οτι ένιωσα κάτι...

sTeLaKoS
20-02-11, 21:54
1/2 μεριδα κοντοσουβλι προβιο
1 μερίδα παϊδάκια προβια

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Eddie
20-02-11, 22:40
^^Στελιο σε περιμενω ειπαμε..δεν εχεις δει τιποτα απο θερμιδες :D

tommygunz
20-02-11, 22:50
κατι ασχετο για να ξερω. στη pizza Hut το unlimited ισχυει ακομα? αυτο με τα 10 ευρο που τρως οση πιτσα θες και οση κοκα κολα θες?

Δυστυχώς φίλε το χάλασαν λίγο...
Πλέον είναι 10.90 με όση πίτσα θες ΑΛΛΑ
-μπορείς να βάλεις μέχρι 2 υλικά (ενώ μέχρι πέρυσι ήταν μέχρι 4 υλικά)
-κόκα κόλα μόνο το 1ο ποτήρι είναι με την προσφορά, αν θες και άλλο είναι +1 ευρώ το κάθε ποτήρι...

Με ξενέρωσαν λίγο με αυτή την κίνησή τους τελευταία φορά που πήγα, γι' αυτό θα φροντίσω να αραιώσω τις επισκέψεις μου στην Pizza Hut, για να μάθουν (ήμουνα καλός πελάτης:green::green:).

akis123
22-02-11, 10:51
το σαββατο που μας περασε ,κερνουσαν 6 φιλοι μ, ετψ εγινα ζαντα και εφαγε και 2 γυρονια..!!

PMalamas
22-02-11, 12:54
Pizza!Pizza!Pizza!Pizza!Pizza!Pizza!Pizza!Pizza!Pizza!Pizza!Pizza!:P

lila_1
22-02-11, 13:11
Φασολάδα...


http://www.forumsextreme.com/images/sSa_missyou.gif

κουλης
22-02-11, 13:29
http://www.homefood.gr/picture_files/articles/842//xalvas.jpg



Μακεδονικος χαλβας!!!!!!!! :food:

gmalamos
22-02-11, 13:45
Παιδια συμφωνω!!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10407&stc=1&d=1271594919


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10408&stc=1&d=1271594919


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10409&stc=1&d=1271594919
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

DimitrisT
22-02-11, 13:52
Εγω παλι γιατι απο το ολο θεμα της Κ. Δευτερας ζηλευω αυτο : http://farm4.static.flickr.com/3529/3851113979_aa6d6a290c.jpg
:unsure::unsure:

iroNMike1995
22-02-11, 15:36
ΚΑΡΥΔΟΠΙΤΑ που ξέμεινε απο προχτες...
Χμμμ με καρύδια ή ινδική καρύδα?

Eddie
22-02-11, 17:27
Παιδια συμφωνω!!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10407&stc=1&d=1271594919


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10408&stc=1&d=1271594919


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10409&stc=1&d=1271594919

Ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειμαι φαν του κορεσμενου :D

ginus
22-02-11, 17:37
ειναι γλυκια η αμαρτια του cheat....:P:P:P

Stella
22-02-11, 17:41
Ατελείωτες φέτες ψωμί με βιτάμ και μέλι ή με ταχίνι!!!:smash:
Νομίζω αυτό είναι το αγαπημένο μου cheat!

steg
23-02-11, 00:45
Πίτσα και στο καπάκι ένα βάζο φυστικοβούτυρο (ολόκληρο).

pan0z
23-02-11, 01:36
Πίτσα και στο καπάκι ένα βάζο φυστικοβούτυρο (ολόκληρο).

καλα θα φας πιτσα και μετα φυστικοβουτηρο?:unsure:Τι το ωραιο εχει ρε συ το φυστικοβουτυρο ειδικα σκετο παλια μικρος το ετρωγα με μαρμελαδα στο ψωμι ή με καμια μπανανα αλλα σκετο με τπτ.

Το αγαπημενο μου cheat ειναι ενα big mac και ενα quarter pounder και γενικα οτιδηποτε hamburger υπαρχει οχι απαραιτητα απο τα mc :green:.Δεν ξερω δεν υπαρχει καλυτερο cheat meal απο μερικα μοσχαρισια hamburger για μενα.Την τελευταια φορα που εφαγα hamburger ηταν πριν 3-4 μηνες πηγα σε ενα φαγαδικο στυλ apple bees και εφαγα 2 hamburger που ειχαν μεσα το καθενα 200γρ μοσχαρισιο κυμα και κατι τηγανιτες πατατες το καταευχαριστηθηκα αλλα μετα ειχα βαρυστομαχιασει για καμια 4-5 ωρες μεχρι και το πρωι μυριζε το στομα μου κιμα:P

Ramrod
23-02-11, 06:26
Τι το ωραιο εχει ρε συ το φυστικοβουτυρο

Το αγαπημενο μου cheat ειναι ενα big mac και ενα quarter pounder και γενικα οτιδηποτε hamburger υπαρχει οχι απαραιτητα απο τα mc :green:.Δεν ξερω δεν υπαρχει καλυτερο cheat meal απο μερικα μοσχαρισια hamburger για μενα.


Το φυστικοβούτηρο είναι κορυφή! Και σκέτο με το κουτάλι το τρώω...

Μην ορκίζεσαι κιόλας ότι τα burger στα φασφουντάδικα είναι απο μοσχάρι...:green:

pan0z
23-02-11, 12:31
Το φυστικοβούτηρο είναι κορυφή! Και σκέτο με το κουτάλι το τρώω...

Μην ορκίζεσαι κιόλας ότι τα burger στα φασφουντάδικα είναι απο μοσχάρι...:green:

απο φασφουντ σιγουρα οχι νομιζω απο σογια ειναι στα mc.Γενικα μιλουσα για τα μοσχαρισια οτι μ αρεσουν:green:

κουλης
23-02-11, 12:33
απο τι και αν ειναι ειναι πεντανοστιμα....:green::P

Eddie
23-02-11, 13:19
Το φυστικοβούτηρο είναι κορυφή! Και σκέτο με το κουτάλι το τρώω...

Εισαι αδερφος!!!!!!!!!!!!!!

Πιστευω οτι 2 κουτακια skippy τα εχω με τη με μια,χαλαρα κιολας..4000kcal+ :green:

Stella
23-02-11, 17:37
Εισαι αδερφος!!!!!!!!!!!!!!

Πιστευω οτι 2 κουτακια skippy τα εχω με τη με μια,χαλαρα κιολας..4000kcal+ :green:

Ναι!ναι!!!:thumbup:
Και΄γω αδερφή ψυχή είμαι!!!
Να βάλουμε και λίγο μελάκι όμως ε;

Eddie
23-02-11, 17:40
Ναι!ναι!!!:thumbup:
Και΄γω αδερφή ψυχή είμαι!!!
Να βάλουμε και λίγο μελάκι όμως ε;

E αφου τσητ ειναι,οτι θελεις βαζεις :D

Εγω το προτιμω σκετο παντως :green:

steg
23-02-11, 22:17
Εκδηλωθήκαμε όλοι οι φυστικοβουτυρολάτρεις βλέπω. Αντε να κάνουμε ομάδα :thumbup::thumbup:

eri_87
23-02-11, 23:29
Και μετά να κάνουμε μια ομάδα με τους φυστικο-απεχθείς! Καλά, πώς το τρώτε απορώ...
Μάλλον αγαπημένο cheat food είναι οι γλυκές κρέπες!!! Τρώγονται ακόμα και κάθε μέρα οι άτιμες... :P
Αλλά για να το κάνω πιο γενικό.... Αγαπημένο cheat η σοκολάτα γενικά!!!!! :green:

TheWorst
23-02-11, 23:34
Μου αρεσει το σνιτσελ,τα πατατακια και επισης μου αρεσει να τρωω αλμυρο με γλυκο κατι σαν γαρυδακια με σοκοφρετες :P

Krokodeilakias
24-02-11, 03:42
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΤΑΧΙΝΙ ΜΕ ΜΕΛΙ.......Κάθε 8-10 μέρες ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ένα βαζάκι (μέσα σε 2-3 μέρες, όχι με την μία....έλεος! :P) :green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::P

tasos2
24-02-11, 19:15
Μπισκοτα και παγωτα :turtle:

Ramrod
25-02-11, 03:37
Εισαι αδερφος!!!!!!!!!!!!!!

Πιστευω οτι 2 κουτακια skippy τα εχω με τη με μια,χαλαρα κιολας..4000kcal+ :green:

Είμαι! :green:

Αν και δε παίρνω skippy, το calve είναι πιο υγειινό! :thumbup:

Έχω παρατηρήσει πάντως ότι τρως και κάτι άλλα ωραία, κοκορέτσια, σπλινάντερα, παϊδια, σεφταλιές, λουκάνικα κλπ ε? :green:


E αφου τσητ ειναι,οτι θελεις βαζεις :D

Εγω το προτιμω σκετο παντως :green:

+1 σκέτο ρε! Το μέλι είναι για τα παιδάκια! :bodybuilder2:

:P:P:P:green:


Εκδηλωθήκαμε όλοι οι φυστικοβουτυρολάτρεις βλέπω. Αντε να κάνουμε ομάδα :thumbup::thumbup:

Μέτα το τόπικ για τους σκληροπυρηνικούς μουσικόφιλους θα φτιάξω ένα για τους σκληροπυρηνικούς φυστικοβουτηροφαγάδες!

:rolf::rolf::rolf::rolf:

:turtle:

Stella
25-02-11, 08:24
Μπισκοτα και παγωτα :turtle:

Kαλοοοοοοοο......:thumbup:

Triumph
25-02-11, 08:41
Cheeseburgers(από American Tost,στον Πειραιά) και Peanutbutter & jelly sandwich(με calve φυστικοβούτυρο παντα)!!!!!

naturale
25-02-11, 13:13
Cheeseburgers(από American Tost,στον Πειραιά) και Peanutbutter & jelly sandwich(με calve φυστικοβούτυρο παντα)!!!!!

PRINGLES!!!!!

CRASHDΪET
26-05-11, 22:24
τα ΤΣΙΤ ρε παιδια ειναι απιστευτα..εμενα κυριως οταν ειναι να τσιταρω γαμαω τις σοκολατες..μπορει να φαω και 5 σοκολατες την μια πισω απ την αλλη και στα καπακια να φαω και 2-3 φετες μερεντα η βαφλες με μερεντα γενικα εγω περισσοτερο γλυκα-σοκολατες και τετοια χρησιμοποιω για τσιτ..και σκαω και στο αλκοολ απο μπιρες το γυρναω σε ουισκυ και τετοια.. νταξει και γω νιωθω ασχημα οταν το κανω αυτο βεβεαι θα γινει μια φορα στις 40-50 μερες.. αλλα μετα νιωθω τερμα ζωο και κατηγορω τον εαυτο μου.. αλλα εχω απορεια γιατι ρε παιδια αφου κανουμε τοση προσπαθεια με γυμναστικη-διατροφη-αεροβεια με τοση πειθαρχεια για τον στοχο μας .. και σε κατι τσιτ δεν μπορουμε να κρατησουμε τον εαυτο μας??

gym
26-05-11, 22:28
τα ΤΣΙΤ ρε παιδια ειναι απιστευτα..εμενα κυριως οταν ειναι να τσιταρω γαμαω τις σοκολατες..μπορει να φαω και 5 σοκολατες την μια πισω απ την αλλη και στα καπακια να φαω και 2-3 φετες μερεντα η βαφλες με μερεντα γενικα εγω περισσοτερο γλυκα-σοκολατες και τετοια χρησιμοποιω για τσιτ..και σκαω και στο αλκοολ απο μπιρες το γυρναω σε ουισκυ και τετοια.. νταξει και γω νιωθω ασχημα οταν το κανω αυτο βεβεαι θα γινει μια φορα στις 40-50 μερες.. αλλα μετα νιωθω τερμα ζωο και κατηγορω τον εαυτο μου.. αλλα εχω απορεια γιατι ρε παιδια αφου κανουμε τοση προσπαθεια με γυμναστικη-διατροφη-αεροβεια με τοση πειθαρχεια για τον στοχο μας .. και σε κατι τσιτ δεν μπορουμε να κρατησουμε τον εαυτο μας??

καλη ερωτηση...καντην στον εαυτο σου και θα βρεις την απαντηση...αν κανεις κατι που μετα σου δημιουργει τυψεις,ασχημη κατασταση γιατι το κανεις?
απλα επειδη ειναι τοσο διασημο το τσιτ κ ολοι κανουν κ καλα μην κολλησει το σωμα και το ξεγελαμε?εκεινη τη μερα δηλαδη δεν παιρνεις λιπος?κοιμαται το σωμα και το πιανεις στον υπνο?
γνωμη μου...εαν δεν νιωθεις καλα,μην κανεις...παει να πει δεν το χρειαζεσαι...εαν νιωθεις στερηση,διορθωσε κατι στο πλανο σου...και θα την βγαλεις την ακρη!;)

CRASHDΪET
26-05-11, 22:31
οντως συμφωνω σε αυτο που λες απλα διαβασα πολλα ποστ απο πολλα παιδια που κανουνε τεραστια τσιτ οπως και γω μαζι απλα γιατι φτανουμε σε σημειο καταχρησης μιλαω.. μηπως επειδη τα στερουμαστε για καιρο μαλλον ε?

gym
26-05-11, 22:36
οντως συμφωνω σε αυτο που λες απλα διαβασα πολλα ποστ απο πολλα παιδια που κανουνε τεραστια τσιτ οπως και γω μαζι απλα γιατι φτανουμε σε σημειο καταχρησης μιλαω.. μηπως επειδη τα στερουμαστε για καιρο μαλλον ε?

κοιταξε να δεις....θεωρεις υγειινο τροπο ζωης να εισαι 50 μερες πχ στην τριχα και μια μερα να τρως σαν ζωο οτι υπαρχει?αυτο ασχετα αν γινεται κ μια φορα στο τοσο,ειναι βουλιμικο επεισοδιο...
περασα απο διαοφρα σταδια για να καταληξω στο τι μου αρεσει τελικα στην ζωη μου σαν τροπο σκεψης στην διατροφη προπονηση και ειδα οτι καποιες τροφες οπως και να το κανουμε απλα δεν πρεπει να ειναι μεσα μας..γνωμη μου παντα ετσι?
και ναι ειναι λογικο...αν νιωθεις οτι στερεισαι κατι,να το ζητησεις μετα σε τρελη ποσοτητα...
ενω αν εχεις ενα αλλο πλανο,τοτε βαδιζεις πιο ομαλα στον στοχο σου...

beatshooter
27-05-11, 23:39
Ναι ομως σχεδον ολες οι ομαδες που πηραν φετος πρωταθλημα εκαναν τις ηττες τους ομως στο τελος τα καταφεραν.Καλως η κακως χρειαζετε και το τσιτ το θεμα ειναι να γινεται οταν πρεπει κ οχι επειδη πρεπει κ επειδη θεωρειτε ¨must''.Mιλοντας προσωπικα εχω να τσιταρω 2 βδομαδες,εχω σιχαθει την διατροφη μου ομως βλεπω αποτελεσμα αρα συνεχιζω...Ξερω ομως πως σε 2βδομαδες θα σπασω(ηδη εχω κανει ρεκορ αλλα προσεχως με βλεπω να το χαλαω)

jannous44
28-05-11, 00:29
σημερα το ξεφτυλισα επιασα ταβανι.

3cheese
8chicken
MCdonalt και αγιος ο θεος!:bowdown::bowdown:

μιλαμε λες και ειχα να φαω χρονια. αλλα το ευχαριστιθηκα. αυριο ολη μερα δεν θα πειναω.

magdaline
28-05-11, 00:35
σημερα το ξεφτυλισα επιασα ταβανι.

3cheese
8chicken
MCdonalt και αγιος ο θεος!:bowdown::bowdown:

μιλαμε λες και ειχα να φαω χρονια. αλλα το ευχαριστιθηκα. αυριο ολη μερα δεν θα πειναω.
http://www.youtube.com/watch?v=N2diPZOtty0

gmalamos
28-05-11, 00:38
σημερα το ξεφτυλισα επιασα ταβανι.

3cheese
8chicken
MCdonalt και αγιος ο θεος!:bowdown::bowdown:

μιλαμε λες και ειχα να φαω χρονια. αλλα το ευχαριστιθηκα. αυριο ολη μερα δεν θα πειναω.

Αμα δν πεινας γραψε μου..:green:

beatshooter
28-05-11, 17:15
Βρε καντε ενα σωστο τσιτ αυτα τα μακντοναλντς γκουντις κτλ πεινας σε 2-3 ωρες ολα αερας κακης ποιοτητας ειναι

Spyrous
28-05-11, 17:18
@Πολυ αδικο τοπικ ρεεεεεεεε :(
Αμαρτια το εχετε κανει ειναι και περιοδο γραμμωσης των περισσοτερων:(

magavaTOUT
28-05-11, 20:25
750ml κρασι, ενα καραφακι ρακομελο και αλλο ενα οινομελο χθες βραδυ (εγινα ντεφι) + 2 πιτογυρα σημερα. Νιωθω ασχημα αλλα χαλαλι γιατι τελειωσε ενα φιλαρακι πανελληνιες και το γιορταζουμε! :eleph:

to be continued

Panosss
29-05-11, 11:40
Μετά απο σχεδόν 3 μήνες... κατά την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου του τελικού...
2 σουβλάκια κοτόπουλο, 2 σουβλάκια κοτόπουλο σε πίτα, 3 πίτες σκέτες (ψημένες στα κάρβουνα όμως και όχι τηγανισμένες), μια ολόκληρη σοκολάτα (100 γρ), ένα πιατάκι γλυκό κουταλιού κυδώνι, μια σαλάτα λάχανο, καμιά 20αριά καρύδια!!!

nazgoul
29-05-11, 13:55
Χτες το βραδυ, δυο σπιτικα σουφλε σοκολατας...σκετα ευτυχως χωρις παγωτο και συνοδευτικα.... Ε θα ηταν αγενια να μην δοκιμασω :P :turtle:

beatshooter
31-05-11, 00:13
http://milkachocolatelovers.blogspot.com/

.....:P:green:

dionisos
31-05-11, 00:37
Χθες 2 cheese, ένα burger barbeque από goody's και μία μερίδα πατάτες deluxe! Τέλος μία κρέπα σοκολάτα μπισκότο! 8)

gmalamos
31-05-11, 00:38
25969