PDA

Επιστροφή στο Forum : Μέγα Βραδυνό Cheat meal!



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

gym
31-05-11, 00:39
25969

θα κανω εμετο τα ασπραδια μου κ ειναι κριμα...ρε μην μ πεις το εφαγες αυτο...ρε ειναι κριμα...ρε...δεν ξερεις τι εχει αυτη η αηδια μεσα,...φφφφφφφφφ....ρεεεεεεε....μην τα τρωτε αυταααααααααα!!!!!!!

gmalamos
31-05-11, 00:41
θα κανω εμετο τα ασπραδια μου κ ειναι κριμα...ρε μην μ πεις το εφαγες αυτο...ρε ειναι κριμα...ρε...δεν ξερεις τι εχει αυτη η αηδια μεσα,...φφφφφφφφφ....ρεεεεεεε....μην τα τρωτε αυταααααααααα!!!!!!!

Γιαβολ φροιλαιν..Για κοζαρισμα το βαλα βρε.Κετωση κανω!:P

gym
31-05-11, 00:45
Γιαβολ φροιλαιν..Για κοζαρισμα το βαλα βρε.Κετωση κανω!:P

ενταξει τωρα θα κοιμηθω ησυχη!;):P:P

leftis
31-05-11, 00:52
Ένα παγωτό status με σοκολάτα καραμέλα!!

psonara
02-06-11, 18:29
εχω χθες βραδυ ενω ηθελα ενα παγωτο μανιωδως κατεληξα να φαω μια 6αρα πιτσα και το μεσημερι ειχα φαει και τηγανια κοτοπουλο με αυγα μεσα!τελικα εσκασα και η ορεξη για παγωτο δεν μου εφυγε!αντιθετως φουσκωσα και δεν μου αρεσε και η πιτσα κιολας........χαλια μαυρα!καλυτερα να ετρωγα παγωτο!παντως η τηγανια το μεσημερι τα εσπαγε και ηταν και ελαφρια!

jimmy007
05-06-11, 03:46
Διατροφή μιας μέρας:

Διατροφή
1.2 κομμάτια πίτσα ολικής με κοτόπουλο και τυρί light(την έφτιαξε η μάνα μου και μου την έφερε σήμερα το πρωί)
2.μία μερίδα γύρος χοιρινός σε ταβέρνα(400 γρ χοιρινό , 5 κ.σ. τζατζίκι, 2 πίτες με αρκετό λάδι)
3.1 παγωτό με 250 θερμίδες
4.200 γρ μοσχαρίσιο μπιφτέκι,μανιτάρια,ντομάτα,πράσινη σαλάτα, 2 κ.σ. λινέλαιο
5.3 κομμάτια της πίτσας που είχα στο 1ο γεύμα

lef
05-06-11, 03:50
Διατροφή μιας μέρας:

Διατροφή
1.2 κομμάτια πίτσα ολικής με κοτόπουλο και τυρί light(την έφτιαξε η μάνα μου και μου την έφερε σήμερα το πρωί)
2.μία μερίδα γύρος χοιρινός σε ταβέρνα(400 γρ χοιρινό , 5 κ.σ. τζατζίκι, 2 πίτες με αρκετό λάδι)
3.1 παγωτό με 250 θερμίδες
4.200 γρ μοσχαρίσιο μπιφτέκι,μανιτάρια,ντομάτα,πράσινη σαλάτα, 2 κ.σ. λινέλαιο
5.3 κομμάτια της πίτσας που είχα στο 1ο γεύμα

ενταξει αφου σημερα δεν πλακωθηκες παλι στα ποτακια μια χαρα εισαι:green:

morello
07-06-11, 22:39
φιλοι συμφορουμιστες απλα νοιωθω τοσες τυψεις και ενοχες για το αποψινο μου cheat

Παρακαλω για συμπαρασταση:-(

Εχουμε: 1 cowboy burger απο simply
1 ceasar salad
2 μπαλες haagen dazz με σιροπι σοκολατα..
τι να κανω?πως μπορω αυριο που ειναι και μερα αεροβιου να σωσω τη κατασταση?

the_trooper
07-06-11, 22:46
Θα κάνεις το αερόβιο σου, επιστρέφεις στη διατροφή σου και τελείωσε. Σιγά.

Δεν θες να ξέρεις τι βάφλα έφαγα χθες, και σήμερα έβγαλα προπονησάρα στήθος. Λέω να το καθιερώσω, βάφλα prewo :turtle: :green: (θα βγει η gym με το μαστίγιο, το βλέπω εγώ το μέλλον :P )

Giannistzn
07-06-11, 22:52
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι οταν cheat-αρουν οι περισσοτεροι, μετα "κλαιγονται".

Ηθελες? Ναι. Σου αρεσε? Ναι. Γιατι να φορτωθεις με τυψεις? Οκ εγινε μια φορα, και πηρες 3000 θερμιδες. Θα τις καψεις αμα κανεις την αλλη μερα 16πλο αεροβιο? Ισως. Δεν ειναι αυτο το θεμα ομως, το θεμα ειναι να εχεις μετρο, και 1 φορα δεν τρεχει κατι.

Εγω πιο παλια οταν εκανα το γουσταρα και δεν ελεγα, "α γιατι εφαγα γαμωτο". Σε καποιο πλαισιο ειναι λογικο, γιατι οταν ο οργανισμος σου συνηθιζει σε κατι υγιεινο, και του πετας ολα αυτα τα σκ@τολαδα, αχρειαστα λιπαρα και σακχαρα, τρελαινεται, αλλα οκ μεχρι εκει.

Απολαυστε το, δεν θα καταστραφειτε απο μια μερα...

humanoid
07-06-11, 22:55
Kαμια βδομαδα τωρα,σουβλακια τζατζικια full extra,heineken,αλλα μεχρι το βραδυ κυριος σε ολα τα γευματα 8)

Giannistzn
07-06-11, 23:01
Kαμια βδομαδα τωρα,σουβλακια τζατζικια full extra,heineken,αλλα μεχρι το βραδυ κυριος σε ολα τα γευματα 8)

Βασικα οσον αφορα το σαντουιτς (που λενε και οι φιλοι θεσαλλονικεις) αν το φτιαξεις σπιτικο σωστα, ειναι μια χαρα γευμα. Πιτουλα ολικης, στηθος κοτοπουλο σουβλακι, και τζατζικι, ντοματα και εισαι κυριος.

gym
07-06-11, 23:04
Θα κάνεις το αερόβιο σου, επιστρέφεις στη διατροφή σου και τελείωσε. Σιγά.

Δεν θες να ξέρεις τι βάφλα έφαγα χθες, και σήμερα έβγαλα προπονησάρα στήθος. Λέω να το καθιερώσω, βάφλα prewo :turtle: :green: (θα βγει η gym με το μαστίγιο, το βλέπω εγώ το μέλλον :P )

εδω ειμαι .....απλα ειμαι τοσο γεια σου απο τις εργασιες και χωρις υπνο που θα σας κραξω αυριο...τωρα πειτε πειτε...:green::green::green::green:

humanoid
07-06-11, 23:10
Βασικα οσον αφορα το σαντουιτς (που λενε και οι φιλοι θεσαλλονικεις) αν το φτιαξεις σπιτικο σωστα, ειναι μια χαρα γευμα. Πιτουλα ολικης, στηθος κοτοπουλο σουβλακι, και τζατζικι, ντοματα και εισαι κυριος.

Ποιος καθεται να φτιαξει σπιτικα,μαγαζατα ηταν ολα απο μαστορα σουβλατζη.
Αφου τα τρωμε που τα τρωμε ας ειναι σωστα τουλαχιστον.

Gianna
07-06-11, 23:13
εδω ειμαι .....απλα ειμαι τοσο γεια σου απο τις εργασιες και χωρις υπνο που θα σας κραξω αυριο...τωρα πειτε πειτε...:green::green::green::green:

Α, κρίμα να μην έχω να πω, τώρα που με παίρνει.... Εργασία είναι, θα περάσει, κουράγιο!!!

the_trooper
08-06-11, 18:37
εδω ειμαι .....απλα ειμαι τοσο γεια σου απο τις εργασιες και χωρις υπνο που θα σας κραξω αυριο...τωρα πειτε πειτε...:green::green::green::green:

Kαλή επιτυχία καταρχην στην εργασία. Μας έχουν φάει εργασίες και εξεταστικές, να δω αν θα βρούμε και καμιά σοβαρή δουλειά όταν τελειώσουμε.. Οφφτοπικ τέλος, πάμε οντοπικ.

Θα συμφωνήσω με τη Γιάννα, αν είναι να το κάνεις και σε χαλάσει μην το κάνεις καν. Από την άλλη αν συμβαίνει κάτι τέτοιο τότε μπορεί να παίζει πρόβλημα με τη διατροφή που ακολουθείς γενικά. Δοκίμασε να βάλεις ποικιλία τροφών (δηλαδή μην περιορίζεσαι πχ μόνο στο στήθος κοτόπουλο ως πηγη πρωτεϊνης, φάε και ψάρι -τόνο, πανγκάσιους- φάε μοσχαρι κλπ κλπ) ώστε να μην βαριέσαι. Ε και 1 cheat αν είναι σε λογικά πλαίσια ποσότητας (μη φας 1 σουβλατζίδικο, φάε 1 πίτα και τέλος) 1 φορά στις 10 μέρες δεν είναι τίποτα. Εμένα πάντως δεν με βγάζει εκτός στόχων προς το παρον, όταν στα 50-60 γεύματα που κάνω σε 10 μέρες το 1 είναι σαβουρίτσα σε λογική ποσότητα. :green:

Αυτό που έχω παρατηρήσει πάντως είναι πως όσο ανεβαίνω στις προπονήσεις (ποσότητα και ποιότητα στις ασκήσεις) τόσο ο οργανισμός ζητάει παραπάνω φαϊ, όχι σαβούρα, καθαρό φαϊ. Δεν ξέρω, μπορεί να είναι ψυχολογικό. Καμία ιδέα πάνω σε αυτό;

Gianna
08-06-11, 22:39
:
Αυτό που έχω παρατηρήσει πάντως είναι πως όσο ανεβαίνω στις προπονήσεις (ποσότητα και ποιότητα στις ασκήσεις) τόσο ο οργανισμός ζητάει παραπάνω φαϊ, όχι σαβούρα, καθαρό φαϊ. Δεν ξέρω, μπορεί να είναι ψυχολογικό. Καμία ιδέα πάνω σε αυτό;

Nαί, το παθαίνω κι εγώ!!! Βέβαια και τη σαβουρίτσα μου τη θέλω, αλλά προσπαθώ να είμαι κυρία, όσο γίνεται. Βασικά νομίζω είναι λόγικό, λόγω της μεγαλύτερης έντασης της προπόνησης. Keep lifting n' eating cleaaaaaaaan!!(το τονίζω για να το ακούσω:turtle:)

beatshooter
08-06-11, 23:24
Aν κανεις τις προπονησαρες σου,και δεν πας gym να κοροιδευεις,εχεις φτασει τον μεταβολισμο να δουλευει καργα το να φας σαβουρα 1-2 φορες το μηνα δεν λεει κατι.Γνωμη μου.

Αντωνης
08-06-11, 23:27
Aν κανεις τις προπονησαρες σου,και δεν πας gym να κοροιδευεις,εχεις φτασει τον μεταβολισμο να δουλευει καργα το να φας σαβουρα 1-2 φορες το μηνα δεν λεει κατι.Γνωμη μου.

Πολυ λιγο λες...
Αλλα οπως την βρισκει ο καθενας...

beatshooter
08-06-11, 23:29
Τι λεω πολυ λιγο?Λιγα τσιτ?Ε ειπαμε μην το γ@μησουμε εντελως το θεμα :green:

Panosss
08-06-11, 23:32
Δεν "μαμάς" τίποτα φίλε, αν κάνεις σωστή προπόνηση και διατροφή, εκτός και αν είσαι... στέγνα, με ελάχιστο ποσοστό λίπους.
Διαφορετικά, μπορείς άνετα να του βγάλεις τα μάτια (σε όσο το δυνατόν λογικά πλαίσια) μια μέρα την εβδομάδα.

Το έκανα επι 6 μήνες κάθε εβδομάδα (με σουβλάκια, γύρο κλπ) και δεν έπαθα τίποτα. Ακόμα και τώρα όμως που εδώ και περίπου 1 μήνα είμαι σε γράμμωση, έχω κάνει 3 τεραστίων διαστάσεων cheat (υπολογίζω περίπου 1500 με 2000 θερμίδες πλέον των καθημερινών, το καθένα) και φυσικά δεν "μάμησα" απολύτως τίποτα.

tolis93
09-06-11, 00:40
Πωπω παιδες διαβαζω αυτα π τρωτε κ τα χω παιξει φοβαμαι!!! Το καλυτερο cheat ειναι burger με τα παντα ολα μεσα παντως κ μετα κανενα γαλακτομπουρεκο να ρθυν ολα στα ισα τους

pepeismenos karga
09-06-11, 00:47
μαλλον πρπει αν γραψω και εγω για τα τσιτ μου καθως μετα τους αγωνες ειαμι 5 μερες σε τσιιτ ακαταπαυστο μαζι βεβια με λιγο καθαρο φαγητο οσο μπορω......ατιμο πραγμα το φαγητο τι να πεις....

COBRA_STYLE
09-06-11, 00:49
μαλλον πρπει αν γραψω και εγω για τα τσιτ μου καθως μετα τους αγωνες ειαμι 5 μερες σε τσιιτ ακαταπαυστο μαζι βεβια με λιγο καθαρο φαγητο οσο μπορω......ατιμο πραγμα το φαγητο τι να πεις....

εχουν ποσταρει τα παιδια καμια φωτο σου απο τους αγωνες ρε συ?

pepeismenos karga
09-06-11, 00:59
ποσταρα εγω τωρα μερικες..στο λογκ μου..λιγες ειανι...εχω και αλλες και εβαλα και καποιες απο την προετοιμασια...εχουν και τ απαιδια μετα που τρωγαμε[ετρωγα δηλαδη]σαν τ αμοσχαρια σε μαι ταβερνα και εκει εχουμε βγαλει 2-3...

tolis93
09-06-11, 15:51
Ax! ρε μπέμπα σε καταλαβαίνω απόλυτα!!
Εγώ δεν ψωνίζω σαβούρα σαν φοιτητής, αλλα τώρα που γύρισα σπίτι έχει πάρει η μάνα μου πτι μπερ και καμια φορα τρίβω 2-3 πάνω από το πιττακή βρώμης το πρωί μαζί με λίγο μέλι! Είναι αποθέωση! και μετά λέω στον εαυτό μου πάλι μαλακια έκανες!:banghead::banghead::cursing:


Τώρα όσο για cheat meal τρώω αρκετή σοκολάτα το απόγευμα τις κυριακής. Δεν "τσιταρω" μέσα στην βδομάδα όπως οι περισσοτεροι αλλα 1-2 φορες το μηνα του δίνω και καταλαβαίνει!
Επίσης -δεν ξέρω γιατί- αλλα όταν cheatαρω κάνω τρελούς γευστικούς συνδυασμούς και για να μην μιλάμε αόριστα το τελευταίο μου cheat στις 6 του μηνός είχε:
α)τέσσερα κομμάτια Pizza με meli και αλλα τέσσερα με τζατζίκι (Σκέτη απόλαυση και τα 8!!)
β) Πατάτες τηγανητές με παγωτό και τριμμένα pti μπέρρ.
γ) Τούρτα σοκολάτας με παντεσπάνι και δυο ματια αβγά (βούταγα το παντεσπάνι στο κρόκο)

Ξέρω! οι περισσότεροι από εδώ θα πουν έλεος...:puke:αλλα να υπενθυμίσω ότι αλμυρή και γλυκιά γεύση ταιριάζει!:thumbup:
εισαι θεος!δοκιμασε πατατακια με παγωτο τα σπαει!επισης με τις κρεπες μπορεις να κανεις τρελα fusions.

tolis93
09-06-11, 15:56
Θυμηθηκα ενα ωραιοτατο cheat που ειχα κανει περσι το καλοκαιρι λιγο πριν αρχησω ουσιαστικα το λιωσιμο...ηταν αρκετα εμπειρο...
ξεκινησα με 1μισι λιτρο κρασι(δυστυχως για μενα πειραγμενο η μαπα με χτυπησε ασχημα)
λογω της μεθης μετα χτυπησα 3 πιτα γυρο απο ολα 2 πατατες κ 2 κοκα κολες μπας κ στανιαρω...
δε στανιαρα ομως και η παρεα το εκμεταλευτικε...
μου εφτιαξαν μια κρεπα απο το κρεπερι της πλατειας...ειχε μεσα...σοκολατα λευκη.σοκολατα μαυρη.σοκολατα φουντουκιου.φυστικοβουτιρο.γραν μαρνιε.αυγα.φυστικια.κετσαπ,μουσταρδα,μαγιονεζα,μοσχαρισια μπριζολα,κοτοπουλο,πιπεριες.ζαμπονομαγιονεζα,μπεικον,τυρι,μπισκοτο,καρυδα...αυτα μπορουσα να καταλαβω σε θεμα γευσης.α ναι και μανηταρακια και πατατες...η κρεπα δεν εκλεινε εβαλαν διπλη ζυμη για να ισιωσει.ο δε τυπος που την εφτιαχνε εκανε εμετο λιγο πιο διπλα και το εργο το συνεχισε μια αλλη κοπελα.οταν τους πηγα το πιατο μεσα ειχαν μηνει καπως ετσι 0_ο...δεν εκλεισα ματι ολο το βραδυ αλλα παιδες....ακομα το θυμαμαι

tolis93
12-06-11, 18:33
οκ παιδια οι περισσοτεροι ενα cheat τη βδομαδα το κανουμε...το θεμα ειναι οτι πολλοι απο εμας μετα εχουν τυψεις...γιατι λοιπον αντι να εχουμε τυψεις να μην ημαστε υπερυφανοι για αυτο το κατορθωμα?postarete τα cheat meal σας να δουμε ποιος "το εχει μεγαλυτερο" το cheat meal ε!

DrNio
12-06-11, 18:40
Ρε συ,νομίζω υπάρχει ήδη ένα τέτοιο θέμα..κλειδαριά μου μυρίζεται.

Μιας και αποφάσισα να ποστάρω ας πω το τελευταιο cheat meal που έκανα.Ήταν να φάω 1 πίτσα απο πιτσα - χατ την ημέρα που ήταν η γιουροβίζιον. Το θεωρώ τσιτ μιλ γιατί είχα φάει και πιο πριν και ξεκινήσα να φάω 2 κομμάτια και έφαγα όλη την πίτσα.Φυσικά δεν το μετάνιωσα.

Σουβλάκια(αν δεν έχω φαγητό χτυπάω 2) δεν τα θεωρώ τσιτ γιατί ο σουβλατζής είναι μαστερ και τα κάνει πολύ υγιεινά.Όλα στα κάρβουνα-χωρίς λαδια κλπ. κλπ.

--

edit: μπορεί να κάνω και λάθος,αλλά κάπου είχα δει να λένε όλη την ώρα για cheat meals.

lef
12-06-11, 19:37
πραγματι υπαρχει ηδη thread
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8767-%CE%9C%CE%AD%CE%B3%CE%B1-%CE%92%CF%81%CE%B1%CE%B4%CF%85%CE%BD%CF%8C-Cheat-meal!

και ειναι θεμα που δεν πρεπει ν το αγγιζουμε μιας και ειμαστε στην γραμμωση οχι να ανοιγουμε και πολλα threads και να το βλεπουμε συνεχεια μπροστα μας:green:

tolis93
12-06-11, 19:39
Ρε συ,νομίζω υπάρχει ήδη ένα τέτοιο θέμα..κλειδαριά μου μυρίζεται.

Μιας και αποφάσισα να ποστάρω ας πω το τελευταιο cheat meal που έκανα.Ήταν να φάω 1 πίτσα απο πιτσα - χατ την ημέρα που ήταν η γιουροβίζιον. Το θεωρώ τσιτ μιλ γιατί είχα φάει και πιο πριν και ξεκινήσα να φάω 2 κομμάτια και έφαγα όλη την πίτσα.Φυσικά δεν το μετάνιωσα.

Σουβλάκια(αν δεν έχω φαγητό χτυπάω 2) δεν τα θεωρώ τσιτ γιατί ο σουβλατζής είναι μαστερ και τα κάνει πολύ υγιεινά.Όλα στα κάρβουνα-χωρίς λαδια κλπ. κλπ.

--

edit: μπορεί να κάνω και λάθος,αλλά κάπου είχα δει να λένε όλη την ώρα για cheat meals.
ειναι στο θεμα που λεγεται μεγα βραδυνο cheat meal με εκεινο το ειρωηκο 30000 κουταλιες ταχινι και αλλες τοσες φυστικοβουτηρο και μελι μαζι με μακαρονια και 2 ματια παναγιας φρικασε....:P και που ειναι αυτος ο θεος σουβλατζης?

Kaloutsikos
12-06-11, 19:40
πραγματι υπαρχει ηδη thread
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8767-%CE%9C%CE%AD%CE%B3%CE%B1-%CE%92%CF%81%CE%B1%CE%B4%CF%85%CE%BD%CF%8C-Cheat-meal!

και ειναι θεμα που δεν πρεπει ν το αγγιζουμε μιας και ειμαστε στην γραμμωση οχι να ανοιγουμε και πολλα threads και να το βλεπουμε συνεχεια μπροστα μας:green:

Σωστός!
Οσο μπορούμε ας αποφεύγουμε τέτοιες συζητήσεις ρε παιδιά! :green:

the_trooper
12-06-11, 19:44
Διάολε, μόνο εγώ είμαι στον όγκο (15 περίπου κιλά κάτω από το ύψος μου γαρ); Αισθάνομαι τόσο μόνος :green: :green: :turtle:

Εdit: Ρε πολλά σουβλατζίδικα-ψητοπωλεία έχουν φιλετάκια/καλαμάκια από φιλέτο, αλάδωτες πίτες ολικής κλπ. Σε αυτό που δουλεύω πάντως έχουμε (+από σαλατικά μπρόκολα, παντζάρια, παράδεισος λέμε)

tolis93
12-06-11, 19:50
Διάολε, μόνο εγώ είμαι στον όγκο (15 περίπου κιλά κάτω από το ύψος μου γαρ); Αισθάνομαι τόσο μόνος :green: :green: :turtle:

Εdit: Ρε πολλά σουβλατζίδικα-ψητοπωλεία έχουν φιλετάκια/καλαμάκια από φιλέτο, αλάδωτες πίτες ολικής κλπ. Σε αυτό που δουλεύω πάντως έχουμε (+από σαλατικά μπρόκολα, παντζάρια, παράδεισος λέμε)

φιλε trooper μαζι σου σε ογκο.δεν εισαι μονος:P και επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι.ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙς ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΖΑΠΛΟΥΤΟΥΣ???????

beatshooter
12-06-11, 21:32
2 πιτα γυρο κοτοπουλο

Κρεπα σοκολα-μπισκοτο-μπανανα

Ξερω μλκια η μπανανα εχει υψηλο γλυκαιμικο :green:

Panosss
12-06-11, 21:38
Ε ναι ρε συ... με την μπανάνα του άλλαξες τα φώτα.
Είπαμε, αλλά όχι και μπανάνα!!! :P:P:P

beatshooter
12-06-11, 21:39
Ηπια ομως zero kokakola :thumbup::):green:

gym
12-06-11, 21:56
Ηπια ομως zero kokakola :thumbup::):green:


ε ενταξει ρε...μην σκας τοτε...:green::green::green:
σαν την θεια μου ενα πραγμα....τρωω γυρο αλλα η λαιτ κοκα λαιτ...:green::green::green:

DrNio
12-06-11, 21:57
Tόλη,αν και είσαι μικρός ξέρεις κανένα "απόμακρο" μέρος στα Μελίσσια..?Ξέρεις...για... cheat..!!χαχαχα.

Μεταμόρφωση,είναι το σουβλατζίδικο,σου πέφτει λίγο(πολύ για την ακρίβεια) μακριά.

Για πες ρε Trooper που είναι το μαγαζί να σου κάνουμε καμιά επίσκεψη!!

@Trooper,Τolis93, εγώ είμαι 1.85 μ. και 75 κιλά αλλά δεν είμαι στον όγκο.:P

beatshooter
12-06-11, 21:59
Παντα ζιρο πινω τις αλλες δεν τις μπορω(ειδικα η κανονικη μου φαινεται πολυ γλυκια)

gym
12-06-11, 22:02
Παντα ζιρο πινω τις αλλες δεν τις μπορω(ειδικα η κανονικη μου φαινεται πολυ γλυκια)

θα σε γελασω φιλε μου...εχω χρονιαααα να πινω αναψυκτικο και ειδικα κοκα κολα ποτε δνε εχω πιει λαιτ κ τα αλλα ζιρο μιρο τζιρο πως τα λενε...

ξερω ομωςςς οτι διαλυει πολυ καλα ενα δοντι αν το αφησεις σε κοκα κολα...:green::green::green:

jimmy007
12-06-11, 22:16
ε ενταξει ρε...μην σκας τοτε...:green::green::green:
σαν την θεια μου ενα πραγμα....τρωω γυρο αλλα η λαιτ κοκα λαιτ...:green::green::green:

Ε εντάξει από το να πιει και κανονική coca-cola καλύτερο είναι. Πάντως και μία πίτα(αλάδωτη και χωρίς πατάτες) μια χαρά γεύμα μπορεί να θεωρηθεί.


.

ξερω ομωςςς οτι διαλυει πολυ καλα ενα δοντι αν το αφησεις σε κοκα κολα...:green::green::green:

Και ποιο είναι το πρόβλημα?:unsure:

beatshooter
12-06-11, 22:19
Εμενα θα μου επιτρεψετε αυτα περι αναψυκτικων(λαιτ μιλαμε παντα) να τα θεωρω ακροτητες.Εκτος και αν εισαι επαγγελματιας αθλητης....

Αντωνης
12-06-11, 22:31
Aπό αποψη υγειας φρονω πως ειναι καλυτερη η κανονικη...Ποιος ξερει τι θα χει μεσα η αλλη για να ειναι γλυκια χωρις να εχει θερμιδες(βασικα καπου ειχα διαβασει το συστατικο αλλα δεν το θυμαμαι)και τι επεξεργασια θα εχει υποστει,σιγουρα πολυ περισσοτερη απ την κανονικη...

Εξαλλου σιγα μην χαλασουν το πλανο οι 130 θερμιδες που εχει η κανονικη..Εγω μονο σε διαιτα παιρνω λαιτ...

gym
12-06-11, 22:36
Ε εντάξει από το να πιει και κανονική coca-cola καλύτερο είναι. Πάντως και μία πίτα(αλάδωτη και χωρίς πατάτες) μια χαρά γεύμα μπορεί να θεωρηθεί.



Και ποιο είναι το πρόβλημα?:unsure:


αποψη σου...εχω αλλη θεση πανω στο θεμα διατροφη....και ο καθενας ακολουθει αυτο που πιστευει οτι ειναι καλυτερο...

το προβλημα ειναι οτι δε συμπαθω τα αναψυκτικα και μαλλον δεν καταλαβες οτι εχω χιουμοριστικη διαθεση στο σχετικο σχολιο με το δοντι....


Εμενα θα μου επιτρεψετε αυτα περι αναψυκτικων(λαιτ μιλαμε παντα) να τα θεωρω ακροτητες.Εκτος και αν εισαι επαγγελματιας αθλητης....

δεκτον...αποψη σου...απλα θεωρω οτι δεν προσφερουν κατι στο σωμα μας περα απο κενες θερμιδες και αν μπορει καποιος να μου πει τι προσφερει(ουσιαστικα οχι απλα για την ευχαριστηση του) ειμαι γεματη αυτακια...;););)

jimmy007
12-06-11, 23:17
Aπό αποψη υγειας φρονω πως ειναι καλυτερη η κανονικη...Ποιος ξερει τι θα χει μεσα η αλλη για να ειναι γλυκια χωρις να εχει θερμιδες(βασικα καπου ειχα διαβασει το συστατικο αλλα δεν το θυμαμαι)και τι επεξεργασια θα εχει υποστει,σιγουρα πολυ περισσοτερη απ την κανονικη...

Εξαλλου σιγα μην χαλασουν το πλανο οι 130 θερμιδες που εχει η κανονικη..Εγω μονο σε διαιτα παιρνω λαιτ...

Bασικά ασπατάμη έχουν που αποτελείται από 2 αμινοξέα: ασπαρτικό οξύ και φαινυλαλανίνη. Αν δεν έχεις φαινυλεκτονουρία μια χαρά είναι..:thumbup::thumbup:


αποψη σου...εχω αλλη θεση πανω στο θεμα διατροφη....και ο καθενας ακολουθει αυτο που πιστευει οτι ειναι καλυτερο...

το προβλημα ειναι οτι δε συμπαθω τα αναψυκτικα και μαλλον δεν καταλαβες οτι εχω χιουμοριστικη διαθεση στο σχετικο σχολιο με το δοντι....



δεκτον...αποψη σου...απλα θεωρω οτι δεν προσφερουν κατι στο σωμα μας περα απο κενες θερμιδες και αν μπορει καποιος να μου πει τι προσφερει(ουσιαστικα οχι απλα για την ευχαριστηση του) ειμαι γεματη αυτακια...;););)

Όχι δυστυχώς δεν κατάλαβα τον χιουμοριστικό τόνο..:(
Ναι ούτε εγώ νομίζω ότι προσφέρουν κάτι παραπάνω. Απλά δεν έχουν όλα τα αναψυκτικά θερμίδες...:thumbup::thumbup:
Φυσικά και ο καθένας έχει την άποψή του και εφαρμόζει ότι πιστεύει ότι είναι καλύτερο για αυτόν..

gym
12-06-11, 23:27
Bασικά ασπατάμη έχουν που αποτελείται από 2 αμινοξέα: ασπαρτικό οξύ και φαινυλαλανίνη. Αν δεν έχεις φαινυλεκτονουρία μια χαρά είναι..:thumbup::thumbup:



Όχι δυστυχώς δεν κατάλαβα τον χιουμοριστικό τόνο..:(
Ναι ούτε εγώ νομίζω ότι προσφέρουν κάτι παραπάνω. Απλά δεν έχουν όλα τα αναψυκτικά θερμίδες...:thumbup::thumbup:
Φυσικά και ο καθένας έχει την άποψή του και εφαρμόζει ότι πιστεύει ότι είναι καλύτερο για αυτόν..

δεν το εχω ψαξει να σου πω αν καποια δεν εχουν η οχι...απλα μου φτανει το οτι δεν μου προσφερουν κατι....
πες μου ομως...διαφωνεις οτι η κοκα κολα ειναι φουλ στην ζαχαρη ?μην μου πεις ρε συ οτι την θεωρεις υγειινη επιλογη...και οτι θα την προτεινες πχ σε ενα παιδι να πιει κ ολα καλα...εκει θελω να καταληξω...στο αν το πινουμε γιατι απλα δεν μας νοιαζει κ σαφως δεν θα σε πειραξει μια κοκα κολα στην συνολικη προσπαθεια αλλα ας μετραμε και το τι μας προσφερει αυτο που πινουμε/τρωμε...

Αντωνης
12-06-11, 23:48
δεν το εχω ψαξει να σου πω αν καποια δεν εχουν η οχι...απλα μου φτανει το οτι δεν μου προσφερουν κατι....
πες μου ομως...διαφωνεις οτι η κοκα κολα ειναι φουλ στην ζαχαρη ?μην μου πεις ρε συ οτι την θεωρεις υγειινη επιλογη...και οτι θα την προτεινες πχ σε ενα παιδι να πιει κ ολα καλα...εκει θελω να καταληξω...στο αν το πινουμε γιατι απλα δεν μας νοιαζει κ σαφως δεν θα σε πειραξει μια κοκα κολα στην συνολικη προσπαθεια αλλα ας μετραμε και το τι μας προσφερει αυτο που πινουμε/τρωμε...

Γιατι πρεπει σωνει και ντε να προσφερει κατι στην μυικη αναπτυξη?Η ζωη μας γυριζει γυρω απ αυτην?
Αλλα ακομα και ετσι να το παμε τα αναψυκτικα ευχαριστηση προσφερουν=καλυτερη ψυχολογια=καλυτερη αποδοση

Οσο για τις τροφες με κορεσμενα,αυτες προσφερουν στις ενεργειακες αναγκες.Και εγω ενα μερος της ενεργειας μου,εκτος οταν ειμαι σε διαιτα,προτιμω να το παιρνω απο ευγευστα φαγητα(κοινως σαβουρες)παρα απο ατελειωτες βρωμες και μουσλια.

Σ ενα ποστ του ο κ.Τριανταφυλλου ειχε πει οτι ενα οφελος της γυμναστικης ειναι οτι μπορουμε να ειμαστε μερακληδες στο φαι χωρις να εχουμε τις ''επιπτωσεις'' που θα ειχαμε αν δεν γυμναζομασταν.Ας το εκμεταλευτουμε και ας σταματησουμε να ψιριζουμε τα παντα

No offence ε;)

beatshooter
12-06-11, 23:56
Σωστοστ ο Αντουαν,δικος μου εισαι :green::thumbup:

gym
13-06-11, 00:05
Γιατι πρεπει σωνει και ντε να προσφερει κατι στην μυικη αναπτυξη?Η ζωη μας γυριζει γυρω απ αυτην?
Αλλα ακομα και ετσι να το παμε τα αναψυκτικα ευχαριστηση προσφερουν=καλυτερη ψυχολογια=καλυτερη αποδοση

Οσο για τις τροφες με κορεσμενα,αυτες προσφερουν στις ενεργειακες αναγκες.Και εγω ενα μερος της ενεργειας μου,εκτος οταν ειμαι σε διαιτα,προτιμω να το παιρνω απο ευγευστα φαγητα(κοινως σαβουρες)παρα απο ατελειωτες βρωμες και μουσλια.

Σ ενα ποστ του ο κ.Τριανταφυλλου ειχε πει οτι ενα οφελος της γυμναστικης ειναι οτι μπορουμε να ειμαστε μερακληδες στο φαι χωρις να εχουμε τις ''επιπτωσεις'' που θα ειχαμε αν δεν γυμναζομασταν.Ας το εκμεταλευτουμε και ας σταματησουμε να ψιριζουμε τα παντα

No offence ε;)

οχι ρε συ δεν εννοω πια για την μυικη αναπτυξη...καμια σχεση...εννοω διατροφικα...κατι να μου προσφερει...εκτος απο την ευχαριστηση που λες...και θρεπτικο ...αυτο εννοω...
και ξαναλεω...ο καθενας εχει τον δικο του τροπο σκεψης στο θεμα διατροφη και το πως το αντιλαμβανεται...εαν καποιος θελει να πιει,εννοειται....δεν το εγκρινω βεβαια αλλα δεν ειναι δικη μου δουλεια αυτο ....
ψυρισμα θεωρω πχ το να φαω ενα μηλο στην γραμμωση και ενα γιαουρτι η θα με θολωσουν...και τα γνωστα...παρα το να πιω την κοκα κολα κ αν μου κανει καλο η οχι αλλα κ αυτο εχει να κανει με το πως το βλεπει ο αλλος...

τι οφενς βρε...συζηταμε....:thumbup::thumbup:

jimmy007
13-06-11, 00:17
δεν το εχω ψαξει να σου πω αν καποια δεν εχουν η οχι...απλα μου φτανει το οτι δεν μου προσφερουν κατι....
πες μου ομως...διαφωνεις οτι η κοκα κολα ειναι φουλ στην ζαχαρη ?μην μου πεις ρε συ οτι την θεωρεις υγειινη επιλογη...και οτι θα την προτεινες πχ σε ενα παιδι να πιει κ ολα καλα...εκει θελω να καταληξω...στο αν το πινουμε γιατι απλα δεν μας νοιαζει κ σαφως δεν θα σε πειραξει μια κοκα κολα στην συνολικη προσπαθεια αλλα ας μετραμε και το τι μας προσφερει αυτο που πινουμε/τρωμε...

Τα light αναψυτικά έχουν συνήθως 1 θερμίδα.

Η κανονική coca-cola είναι όντως φουλ στη ζάχαρη και σαφώς και θα προτιμούσα να πάρω από άλλη πηγή 150 θερμίδες αφού μπορώ να τις γλιτώσω πίνοντας zero..

tolis93
13-06-11, 02:44
Tόλη,αν και είσαι μικρός ξέρεις κανένα "απόμακρο" μέρος στα Μελίσσια..?Ξέρεις...για... cheat..!!χαχαχα.

Μεταμόρφωση,είναι το σουβλατζίδικο,σου πέφτει λίγο(πολύ για την ακρίβεια) μακριά.

Για πες ρε Trooper που είναι το μαγαζί να σου κάνουμε καμιά επίσκεψη!!

@Trooper,Τolis93, εγώ είμαι 1.85 μ. και 75 κιλά αλλά δεν είμαι στον όγκο.:P
φιλε drnio στα μελισσια εχω να σου προτεινω πρωτο κ καλυτερο το kozi's .μιλαμε γισ το κσλυτερο burger που φτιαξε ο ανθρωπος.μετα αν θες εμπειρη κρεπΑ και λουκουμαδες παμε στο crepperie 78 σοβαρα τωρα απιστευτες κρεπες κ λουκουμαδες με τρελες παραλαγες.εγω οταν cheatαρω παω κ σρα 2 για πλακα.επισης αν θες κτιναλαια ποσοτητα πηγαινε στο χαλανδρι...πιτες πλανητες! Καλη ορεξη;-)

Devil
13-06-11, 14:42
ελα νταξ δεν παιζει με δουλευετε????? :green:

η συνεχεια εδω....

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8767-%CE%9C%CE%AD%CE%B3%CE%B1-%CE%92%CF%81%CE%B1%CE%B4%CF%85%CE%BD%CF%8C-Cheat-meal!/page10 (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8767-%CE%9C%CE%AD%CE%B3%CE%B1-%CE%92%CF%81%CE%B1%CE%B4%CF%85%CE%BD%CF%8C-Cheat-meal%21/page10)

Napakos
14-06-11, 00:12
το σημερινο cheat το μεσιμερι

4 σοκολατες 2 crunch ( μια μαυρη μια λευκη)
1 λακτα μπισκοτο
1 λακτα με μπισκοτο ωραιο
1 κρουασαν τα μεγαλα με πραλινα ιον
1 3bit
1 κιντερ μπουενο
πατατακια 1 σακουλακι
1 σκεπαστη με κοτοπουλο και σως κ πατατες κ τυρι λιωμενο
1 μπεργκερ μικρο

πω πω σκετη απολαυση αμετανιωτο,τον αλλο μηνα παλι....

gym
14-06-11, 00:14
το σημερινο cheat το μεσιμερι

4 σοκολατες 2 crunch ( μια μαυρη μια λευκη)
1 λακτα μπισκοτο
1 λακτα με μπισκοτο ωραιο
1 κρουασαν τα μεγαλα με πραλινα ιον
1 3bit
1 κιντερ μπουενο
πατατακια 1 σακουλακι
1 σκεπαστη με κοτοπουλο και σως κ πατατες κ τυρι λιωμενο
1 μπεργκερ μικρο

πω πω σκετη απολαυση αμετανιωτο,τον αλλο μηνα παλι....

εχουμε λιιιιιιιιιγο υπογλυκαιμιες?:green::green::green:

αμα ειναι αμετανιωτο....εισαι αρχοντας!:welcome::welcome:

Kaloutsikos
14-06-11, 00:18
το σημερινο cheat το μεσιμερι

4 σοκολατες 2 crunch ( μια μαυρη μια λευκη)
1 λακτα μπισκοτο
1 λακτα με μπισκοτο ωραιο
1 κρουασαν τα μεγαλα με πραλινα ιον
1 3bit
1 κιντερ μπουενο
πατατακια 1 σακουλακι
1 σκεπαστη με κοτοπουλο και σως κ πατατες κ τυρι λιωμενο
1 μπεργκερ μικρο

πω πω σκετη απολαυση αμετανιωτο,τον αλλο μηνα παλι....

Πλάκα κάνεις, πως μπόρεσες και τα έφαγες όλα αυτά?:shock:

Napakos
14-06-11, 00:19
εχουμε λιιιιιιιιιγο υπογλυκαιμιες?:green::green::green:

αμα ειναι αμετανιωτο....εισαι αρχοντας!:welcome::welcome:

χαχαχαχα το αξιζω -12 κιλα απο την διαιτα ειμαι σιγα λιγα νερα θα φυγουν σε 3 μερες... το ειχα πριν ενα μηνα πει οτι το επομενο τσιτ δηλαδη αυτο θα ειχε γλυκα...πως δε τυφλωθηκα απο τη ζαχαρη... :P:P

tolis93
14-06-11, 01:51
χαχαχαχα το αξιζω -12 κιλα απο την διαιτα ειμαι σιγα λιγα νερα θα φυγουν σε 3 μερες... το ειχα πριν ενα μηνα πει οτι το επομενο τσιτ δηλαδη αυτο θα ειχε γλυκα...πως δε τυφλωθηκα απο τη ζαχαρη... :P:P
η μαγκια θσ ταν ολα μεσα στη σκεπαστη :-P

geo28
14-06-11, 22:00
recarb μετα απο 9 μερες τκδ..
μια μεριδα κανελλονια
3 παγωτα
2 πιτογυρα
μακαρονια με σαλτσες
3 αναψυκτικα till now(εχω αλλα 2 διπλα μου)
1σοκολατα
καμια 200 γρ ψωμι
ε,νταξει μπορουσα και καλυτερα πιστευω..

Giannistzn
14-06-11, 22:08
recarb μετα απο 9 μερες τκδ..
μια μεριδα κανελλονια
3 παγωτα
2 πιτογυρα
μακαρονια με σαλτσες
3 αναψυκτικα till now(εχω αλλα 2 διπλα μου)
1σοκολατα
καμια 200 γρ ψωμι
ε,νταξει μπορουσα και καλυτερα πιστευω..

Ε ναι πιστευω.. Πω πω με εχετε κολασει.. Μολις τελειωσω εξεταστικη και κατεβω αθηνα θα πεθανω και εγω 1 μερα.. Ειμαι σε αποχη απο καθε ειδος γλυκου και ζαχαρης 1 μηνα τωρα!

COBRA_STYLE
14-06-11, 22:58
recarb μετα απο 9 μερες τκδ..
μια μεριδα κανελλονια
3 παγωτα
2 πιτογυρα
μακαρονια με σαλτσες
3 αναψυκτικα till now(εχω αλλα 2 διπλα μου)
1σοκολατα
καμια 200 γρ ψωμι
ε,νταξει μπορουσα και καλυτερα πιστευω..

εγω στο recarb εβαλα 2 κιλα...εσυ?

geo28
14-06-11, 23:06
εγω στο recarb εβαλα 2 κιλα...εσυ?

δε ζυγιστικα ακομα..καλα τι εφαγες,κανα μοσχαρι ολοκληρο?για πες τι εφαγες..

Giannistzn
14-06-11, 23:11
εγω στο recarb εβαλα 2 κιλα...εσυ?

Wow. Αμεσως ζυγιστηκες; ή επόμενη μέρα;

COBRA_STYLE
14-06-11, 23:14
δε ζυγιστικα ακομα..καλα τι εφαγες,κανα μοσχαρι ολοκληρο?για πες τι εφαγες..

δεν εφαγα τπτ extreme γενικα...το σαββατο εφαγα μια τεραστια γαβαθα γαλα με 2 διαφορετικα ειδη σοκολατενιων κορν φλεικς(πρωινο), 2 burger,μια κρεπα κοτοπουλο-ντοματα-τυρι μανιταρια-πιπεριες και δεν θυμαμαι αν ειχε κατι αλλο,κατι 1-2 μπιφτεκια και τελος 3 κομματια κεικ και λιγα πατατακια αργα το βραδυ

κυριακη χοντρικα θα σου πω γτ δε τα θυμαμαι ολα,πρωινο δε θυμαμαι,μεσημερι εφαγα ενα θρακοψωμο(σαν σαντουτις μεγαλο με γυρο,σως γιαουρτιου,πατατες τηγανιτες,ντοματα,μαρουλι), απογευμα δε θυμαμαι και το βραδυ 1-2 ωρες πριν τον υπνο εφαγα 3 μπιφτεκια που ειχαν μεινει με μουσταρδα....νερα ηταν τα περισσοτερα γιατι σημερα που ζυγιστηκα απο 89 ημουνα 87,5.....δλδ πριν το recarb ημουνα 87 μετα πηγα 89 και σημερα 87,5



Wow. Αμεσως ζυγιστηκες; ή επόμενη μέρα;

δευτερα πρωι ζυγιστηκα....το recarb ηταν σαββατο και λιγο κυριακη....btw καθε μερα ζυγιζομαι

tolis93
14-06-11, 23:35
δεν εφαγα τπτ extreme γενικα...το σαββατο εφαγα μια τεραστια γαβαθα γαλα με 2 διαφορετικα ειδη σοκολατενιων κορν φλεικς(πρωινο), 2 burger,μια κρεπα κοτοπουλο-ντοματα-τυρι μανιταρια-πιπεριες και δεν θυμαμαι αν ειχε κατι αλλο,κατι 1-2 μπιφτεκια και τελος 3 κομματια κεικ και λιγα πατατακια αργα το βραδυ

κυριακη χοντρικα θα σου πω γτ δε τα θυμαμαι ολα,πρωινο δε θυμαμαι,μεσημερι εφαγα ενα θρακοψωμο(σαν σαντουτις μεγαλο με γυρο,σως γιαουρτιου,πατατες τηγανιτες,ντοματα,μαρουλι), απογευμα δε θυμαμαι και το βραδυ 1-2 ωρες πριν τον υπνο εφαγα 3 μπιφτεκια που ειχαν μεινει με μουσταρδα....νερα ηταν τα περισσοτερα γιατι σημερα που ζυγιστηκα απο 89 ημουνα 87,5.....δλδ πριν το recarb ημουνα 87 μετα πηγα 89 και σημερα 87,5




δευτερα πρωι ζυγιστηκα....το recarb ηταν σαββατο και λιγο κυριακη....btw καθε μερα ζυγιζομαι και αυτο δεν ηταν το extreme.νταξει μπορουσε να ηταν και 2 πιτσες 4 επι 4.σαν αυτες που κατεβασα σημερα το μεσημερι...και μπορω να πω πως και η πεπερονι και η μπαρμπεκιου με πατατες μπεικον και κοτοπουλο μετρησαν ασχημα.βεβαια ξεκινησα να τρωω μεσημερι και τελειωσα πριν κανα 2 ωρο αλλα οκ....

beatshooter
15-06-11, 22:30
Γιατι εχω την αισθηση πως μετα το recarb οταν η ζυγαρια δειχνει κανα κιλο πανω αυτο ειναι νερα/υγρα?

Panosss
15-06-11, 22:47
Εξυπακούεται αυτό!
Σε πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό είναι νερά απο την κατακράτηση που γίνεται.

tolis93
15-06-11, 22:48
Γιατι εχω την αισθηση πως μετα το recarb οταν η ζυγαρια δειχνει κανα κιλο πανω αυτο ειναι νερα/υγρα?

μα οντως υγρα κ νερα ειναι :) δεν γινεται να παρεις ενα κιλο μεσα σε μια μερα.υπαρχουν κ κατι βιντεακια στο youtube με κατι τυπαδες π τρωνε κατι υπεργευματα μια στο μηνα λογικα γτ καθε τοτε ανεβαζουν καινουργια κ μενουν ιδιοι.αν τα επαιρναν ολα αυτα θα ηταν τωρα 1000000 κιλα ο καθε ενας:P

magavaTOUT
15-06-11, 22:57
epic meal timeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :bowdown: :bowdown: :bowdown:

pan0z
15-06-11, 23:03
μα οντως υγρα κ νερα ειναι :) δεν γινεται να παρεις ενα κιλο μεσα σε μια μερα.υπαρχουν κ κατι βιντεακια στο youtube με κατι τυπαδες π τρωνε κατι υπεργευματα μια στο μηνα λογικα γτ καθε τοτε ανεβαζουν καινουργια κ μενουν ιδιοι.αν τα επαιρναν ολα αυτα θα ηταν τωρα 1000000 κιλα ο καθε ενας:P

καταρχην για τους τυπους που μιλας πρωτον ειναι απλοι ανθρωποι δεν τους νοιαζει ουτε πως θα φαινονται ουτε τιποτα οποτε δεν το ξες αν παιρνουν κιλα ή οχι και στην τελικη οταν δεν εχεις και μυς δεν ειναι τοσο ευκολο εμφανισιακα να το καταλαβεις.Και κατι αλλο τα γευματα που κανουν των 10.000 θερμιδων κτλπ τα χωριζουν δια του ποσα ατομα ειναι δεν τα τρωει ενας.

tolis93
15-06-11, 23:15
καταρχην για τους τυπους που μιλας πρωτον ειναι απλοι ανθρωποι δεν τους νοιαζει ουτε πως θα φαινονται ουτε τιποτα οποτε δεν το ξες αν παιρνουν κιλα ή οχι και στην τελικη οταν δεν εχεις και μυς δεν ειναι τοσο ευκολο εμφανισιακα να το καταλαβεις.Και κατι αλλο τα γευματα που κανουν των 10.000 θερμιδων κτλπ τα χωριζουν δια του ποσα ατομα ειναι δεν τα τρωει ενας.
ε για τα κιλα π μιλαμε θα φενοταν δε θα φενοταν?ναι νομιζω ειναι 3 η 4 αλλα και παλι δεν τρωνε κ λιγα...

beatshooter
15-06-11, 23:29
Το κακο (με εμενα) ειναι οτι αμα τσιταρω θελω και την επομενη...Μου ειναι δυσκολη η αποτομη προσγειωση στον τονο και στο φιλετο κοτοπουλο :green:

tolis93
15-06-11, 23:52
Το κακο (με εμενα) ειναι οτι αμα τσιταρω θελω και την επομενη...Μου ειναι δυσκολη η αποτομη προσγειωση στον τονο και στο φιλετο κοτοπουλο :green:

πωπω φιλε εμενα να δεις..αφου οταν με πιανει το τσιταρισμα δε μπορω και κωλοτσιμπολογαω και λεω θα κανω αυριο κανα τσιτ θα κανω αυριο κ παντα το λυπαμαι.κ καταληγω να εχω σπασει το τσιτ μου μεσα στη βδομαδα.μια κουταλια παγωτο τη δευτερα λιγο τυροπιτα τη τριτη μια κουταλια τουρτα τη τεταρτη κ παει λεγοντας...μεχρι π βαραω ενα καλο τσιτ κ ερχομαι στα ισα μ:P

beatshooter
16-06-11, 09:30
Παω για προπονα σε λιγο και μετα να χτυπησω ενα πεινερλι κ μια σπακανοπιτα :)

Για postwork καλα ειναι :green::turtle::shock:

COBRA_STYLE
16-06-11, 11:04
Παω για προπονα σε λιγο και μετα να χτυπησω ενα πεινερλι κ μια σπακανοπιτα :)

Για postwork καλα ειναι :green::turtle::shock:

καλυτερα η σπανακοπιτα να ειναι χωρις τυρι γιατι θα καθυστερησει την απορροφηση της η λακτοζη που εχει

tolis93
16-06-11, 17:01
καλυτερα η σπανακοπιτα να ειναι χωρις τυρι γιατι θα καθυστερησει την απορροφηση της η λακτοζη που εχει
λουκουναδες κ πιτσα το καλυτερο μετα προπονητικο

beatshooter
16-06-11, 17:18
Νευριασα τοσο πολυ στ gym(βλ τοπικ "μου την δινει...") που τελικα δεν τσιταρα:green:

teo18480
18-06-11, 19:21
Εμενα το cheat μου είναι 3 σουβλακια με πιτα ολικης ,κοτοπουλο,ντοματα,μαρουλι,μουσταρδα,ψητη πατατα στο φουρνο και γιαουρτι 2%....δεν ξερω ποσες θερμιδες παιρνω αλλα το φχαριστιεμαι

gym
18-06-11, 19:23
Εμενα το cheat μου είναι 3 σουβλακια με πιτα ολικης ,κοτοπουλο,ντοματα,μαρουλι,μουσταρδα,ψητη πατατα στο φουρνο και γιαουρτι 2%....δεν ξερω ποσες θερμιδες παιρνω αλλα το φχαριστιεμαι

παλι καλα ...φαντασου να τα ετρωγες κ να σπαζοσουν κιολας....απαπαπ....καταρα!:green::green:

Kaloutsikos
18-06-11, 23:23
Εμενα το cheat μου είναι 3 σουβλακια με πιτα ολικης ,κοτοπουλο,ντοματα,μαρουλι,μουσταρδα,ψητη πατατα στο φουρνο και γιαουρτι 2%....δεν ξερω ποσες θερμιδες παιρνω αλλα το φχαριστιεμαι

Σιγά το Cheat ρε, μια χαρά είναι

Panosss
19-06-11, 00:40
Εμενα το cheat μου είναι 3 σουβλακια με πιτα ολικης ,κοτοπουλο,ντοματα,μαρουλι,μουσταρδα,ψητη πατατα στο φουρνο και γιαουρτι 2%....δεν ξερω ποσες θερμιδες παιρνω αλλα το φχαριστιεμαι
Αυτό δε νοείται για cheat, ρε φίλε :P:P:P
Ακόμα και αν αυτό είναι πλέον των ημερήσιων θερμίδων σου εκείνη την ημέρα... είναι ψίλος στα άχυρα ;)

tolis93
19-06-11, 00:50
Αυτό δε νοείται για cheat, ρε φίλε :P:P:P
Ακόμα και αν αυτό είναι πλέον των ημερήσιων θερμίδων σου εκείνη την ημέρα... είναι ψίλος στα άχυρα ;)

το σωστο τσιτ ειναι ολα αυτα π ειπες.και στα καπακια ενα οικογενιακο παγωτο.αυριο θα το κανω αυτο το πραμα....ε συν μια πιτσα φαν π δικαιουμαι λογω εγγραφης

morello
21-06-11, 23:09
ενα ακομη cheat meal γραφτηκε στην ιστορια..μετα απο 2μιση βδομαδες εκανα σημερα το ακολουθο γευμα:

KFC.

1 tower zinger
1 twister
1 potatoes deluxe
1 big coke
4 pieces of fried chicken(παντα με τη πετσα:P)

και τελος παγωτο απο haagenz dazz 2 μπαλες

δεν αγχωνομαι ομως γτ μπαινω αυριο δυναμικα στηθος!
παμε λιγο δυναμη(με εμψυχωνω :D)

tolis93
21-06-11, 23:12
ενα ακομη cheat meal γραφτηκε στην ιστορια..μετα απο 2μιση βδομαδες εκανα σημερα το ακολουθο γευμα:

KFC.

1 tower zinger
1 twister
1 potatoes deluxe
1 big coke
4 pieces of fried chicken(παντα με τη πετσα:P)

και τελος παγωτο απο haagenz dazz 2 μπαλες

δεν αγχωνομαι ομως γτ μπαινω αυριο δυναμικα στηθος!
παμε λιγο δυναμη(με εμψυχωνω :D)

ρε φιλε ειναι τραγικο παλευω να βρω χρονο να παω εξω με κανενα φιλαρακι να τσιταρω οπως πρεπει κ διαβαζω αυτα και ζιλευω.με εχει πιασει κ τρελη λυσα για μπεργκερ στο μεταξυ.την αγαπη μου για τα κοτοπουλα δε τη βαζω καν στο παιχνιδι.αυτη τη στιγμη ξερεις τι κανω?σε ζιλευω!
ΠΡΕΠΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΝΑ ΤΣΙΤΑΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΟΥΣΙΟ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ!!!

morello
22-06-11, 08:14
μαζι σου!παντως κυριολεκτικα θα καναμε το μαγαζι πλουσιο:)

και γω μη φανταστεις χτες βρηκα χρονο που τελειωσα με εξεταστικη και πηγαμε με τη παρεα μου και το ξεφτυλισαμε KFC.αλλα καταλαβα οτι οσο περισσοτερο καιρο εχεις να φας cheat τοσο περισσοτερο το εκτιμας τελικα:D

tolis93
22-06-11, 12:58
μαζι σου!παντως κυριολεκτικα θα καναμε το μαγαζι πλουσιο:)

και γω μη φανταστεις χτες βρηκα χρονο που τελειωσα με εξεταστικη και πηγαμε με τη παρεα μου και το ξεφτυλισαμε KFC.αλλα καταλαβα οτι οσο περισσοτερο καιρο εχεις να φας cheat τοσο περισσοτερο το εκτιμας τελικα:D

σκεψου ποσο θα το εκτημησω εγω π εχω να τσιταρω κοντα στο μηνα :P και ειμαι κ σε ογκο.δεν επιτρεπονται αυτα τα πραματα!

nopantas
29-06-11, 01:01
παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!το ερχομενο σαββατο προβλεπεται να κανω τεραστιο cheat και θα ηθελα να μου δωσετε μερικες συμβουλες για το πως να χειριστω τις προηγουμενες μερες (τεταρτη πεμπτη και παρασκευη) καθως κ ισως τις επομενες απο πλευρας διατροφης και ασκησης,ωστε να χουμε τη μικροτερη δυνατη ζημια...κανω γενικα διατροφη γραμμωσης με πολυ αεροβιο κ απο υδατανθρακα 80γρ βρωμη το πρωι καστανο ρυζι καμια 70γρ στο μεσημεριανο και μεταπροπονητικο λιγο ρυζι με πολυ λαχανικο..

Manos1989
29-06-11, 01:34
παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!το ερχομενο σαββατο προβλεπεται να κανω τεραστιο cheat και θα ηθελα να μου δωσετε μερικες συμβουλες για το πως να χειριστω τις προηγουμενες μερες (τεταρτη πεμπτη και παρασκευη) καθως κ ισως τις επομενες απο πλευρας διατροφης και ασκησης,ωστε να χουμε τη μικροτερη δυνατη ζημια...κανω γενικα διατροφη γραμμωσης με πολυ αεροβιο κ απο υδατανθρακα 80γρ βρωμη το πρωι καστανο ρυζι καμια 70γρ στο μεσημεριανο και μεταπροπονητικο λιγο ρυζι με πολυ λαχανικο..

Nα κάνεις το cheat σου και να το ευχαριστηθείς......τι θα πάθεις με ένα τσιτ δηλαδή?
Αντε άμα θες οπωσδήποτε να κάνεις κάτι....περιόρισε τον υδ/κα τις προηγούμενες μέρες, κάνε λίγο περισσότερο αερόβιο τις επόμενες 2-3 μέρες και παίξε μεγάλη μυική το Σάββατο μετά το τσιτ ή την Κυριακή!

nopantas
29-06-11, 01:38
ωραια thanks για την απαντηση!θα κοψω λιγο αυτες τις μερες κ μαλλον μεγαλη ομαδα κυριακη,για σαββατο δν με βλεπω για προπονα...αλλα φυσικα κ θα το ευχαριστηθω!!ουτε με τυψεις κλπ. παιζει τπτ φυσικα!!

Panosss
29-06-11, 10:00
παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!το ερχομενο σαββατο προβλεπεται να κανω τεραστιο cheat και θα ηθελα να μου δωσετε μερικες συμβουλες για το πως να χειριστω τις προηγουμενες μερες (τεταρτη πεμπτη και παρασκευη) καθως κ ισως τις επομενες απο πλευρας διατροφης και ασκησης,ωστε να χουμε τη μικροτερη δυνατη ζημια...κανω γενικα διατροφη γραμμωσης με πολυ αεροβιο κ απο υδατανθρακα 80γρ βρωμη το πρωι καστανο ρυζι καμια 70γρ στο μεσημεριανο και μεταπροπονητικο λιγο ρυζι με πολυ λαχανικο..
Για εμένα, μην κάνεις τίποτα. Δεν θα πάθεις καμία ζημιά με το cheat... ίσα ίσα που θα έχεις όφελος.
Κανονικά τις προηγούμενες και τις επόμενες ημέρες και εκείνη την ημέρα... κάνε ότι θες.
Πάνω απ' όλα ΧΩΡΙΣ ΕΝΟΧΕΣ και να το ευχαριστηθείς, αλλιώς μην το κάνεις καθόλου.

Έχω κάνει τερατώδη cheat (και κάνω κάθε βδομάδα) και φυσικά δεν έχω πάθει καμία "ζημιά". Το ίδιο θα σου πούνε και οι υπόλοιποι

tolis93
29-06-11, 12:14
παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!το ερχομενο σαββατο προβλεπεται να κανω τεραστιο cheat και θα ηθελα να μου δωσετε μερικες συμβουλες για το πως να χειριστω τις προηγουμενες μερες (τεταρτη πεμπτη και παρασκευη) καθως κ ισως τις επομενες απο πλευρας διατροφης και ασκησης,ωστε να χουμε τη μικροτερη δυνατη ζημια...κανω γενικα διατροφη γραμμωσης με πολυ αεροβιο κ απο υδατανθρακα 80γρ βρωμη το πρωι καστανο ρυζι καμια 70γρ στο μεσημεριανο και μεταπροπονητικο λιγο ρυζι με πολυ λαχανικο..
φιλος κανε κατι σαν κετο για αυτη τη βδομαδα κ τελειωσε το θεμα:green:μειωμενος υδατανθρακας καθημερινα.κ απλουστατα recarb στο τσιτ.εδω αλλοι το κανουν σα προγραμμα.οτι ειπε ο φιλος απο πανω δλδ περιπου

geo28
01-07-11, 00:20
recarb σημερινο μετα απο 9 μερες χωρις υδατ.,προτελευταιο λογικα.
1ο γευμα:150 gr ασπρο ψωμι,150 γρ καπνιστο σολωμο,200 γρ κερασια
2ο:200 γρ μακαρονια με σαλτσα κοκκινη,κοτοπουλο και τυρι,2 παγωτα
30,preworkout:150 gr κερασια,1 παγωτο
4ο,ποστ:1 παγωτο nirvana,1 γιαουρτι,1 τσαι,2 μηλα
5ο:100 γρ μακαρονια την ιδια με 2ο,100 γρ μαυρο ψωμι,100 γρ κερασια:green:
6ο:μια πιτα(αλαδωτη παρακαλω,γτ θελω να μαι καθαρος) γυρο κοτοπουλο και τελος..........200 γρ κερασια..
αυτα..τωρα που το βλεπω δεν επρεπε να φαω το γιαουρτι μεταπροπονητικα,θα καθηστερησε την πρωτεινη του παγωτου ρε γαμωτο:P..

για πειτε κανα ρεκαρμπ ρε παιδια οποιος κανει κετο..

lef
01-07-11, 00:27
recarb σημερινο μετα απο 9 μερες χωρις υδατ.,προτελευταιο λογικα.
1ο γευμα:150 gr ασπρο ψωμι,150 γρ καπνιστο σολωμο,200 γρ κερασια
2ο:200 γρ μακαρονια με σαλτσα κοκκινη,κοτοπουλο και τυρι,2 παγωτα
30,preworkout:150 gr κερασια,1 παγωτο
4ο,ποστ:1 παγωτο nirvana,1 γιαουρτι,1 τσαι,2 μηλα
5ο:100 γρ μακαρονια την ιδια με 2ο,100 γρ μαυρο ψωμι,100 γρ κερασια:green:
6ο:μια πιτα(αλαδωτη παρακαλω,γτ θελω να μαι καθαρος) γυρο κοτοπουλο και τελος..........200 γρ κερασια..
αυτα..τωρα που το βλεπω δεν επρεπε να φαω το γιαουρτι μεταπροπονητικα,θα καθηστερησε την πρωτεινη του παγωτου ρε γαμωτο:P..

για πειτε κανα ρεκαρμπ ρε παιδια οποιος κανει κετο..

ρε συ geo εγω πατατα ρυζι και βρωμη τρωω στο recarb
αντε στο επομενο θα βαλω και κανενα κερασι:green:

geo28
01-07-11, 00:30
ρε συ geo εγω πατατα ρυζι και βρωμη τρωω στο recarb
αντε στο επομενο θα βαλω και κανενα κερασι:green:

νταξει ετσι ηταν και τα υπολοιπα και δε με πηγαν καθολου πισω ομολογω,γενικα εχει παει
καλα η κετο,και εκανα και ρεκορ σημερα σκουωτ μ αυτο το preworkout:green:

lef
01-07-11, 00:32
νταξει ετσι ηταν και τα υπολοιπα και δε με πηγαν καθολου πισω ομολογω,γενικα εχει παει
καλα η κετο,και εκανα και ρεκορ σημερα σκουωτ μ αυτο το preworkout:green:

αν ηταν και πυραυλος λογικο:green:

geo28
01-07-11, 00:38
αν ηταν και πυραυλος λογικο:green:

:thumbup:..εισαι ηρωας παντως αν σου βγαινει 10-11 φορες το σωματικο βαρος σου σε υ/α με ρυζια και βρωμες ..πρεπει να τρωw κανα κιλο κουακερ για να βγει...σε πια εβδομαδα εισαι και ποσα κιλα εχεις χασει?
παντως εγω αρχισα να βλεπω διαφορες απ οταν μηδενισα τν υ/α και το γυρισα σε κανονικη κετο απο tkd..

lef
02-07-11, 00:03
:thumbup:..εισαι ηρωας παντως αν σου βγαινει 10-11 φορες το σωματικο βαρος σου σε υ/α με ρυζια και βρωμες ..πρεπει να τρωw κανα κιλο κουακερ για να βγει...σε πια εβδομαδα εισαι και ποσα κιλα εχεις χασει?
παντως εγω αρχισα να βλεπω διαφορες απ οταν μηδενισα τν υ/α και το γυρισα σε κανονικη κετο απο tkd..

ρε συ τι 11-12 φορες
3φορεσ περιπου το βαρος ανεβαζω
δεν βρισκω ρε συ την λογικη να εχω κατεβασμενες θερμιδες 6 μερες και στην ουσια να αναπληρωνω αυτο το ελλειμα την 7η..μπορει ν κανω και λαθος..παντως την παλευω μια χαρα
εγω απο υ/α εχω 20γρ βιταργκο ιντρα και οτι αλλο εχουν τα γιαουρτια-αμυγδαλα-τα μπολικα λαχανικα κτλ κτλ

tolis93
03-07-11, 17:28
πηγα στη πολυαγαπημενη γιαγια σημερα.ελαφροτσιτακι εκανα γιατι δε πολυγουσταρα.εφαγα 2 πιρουνιες καρμποναρα.απιστευτη(φουλ λιπαρα τυρι λουκανικακια μανηταρια μπεικον κρεμες γαλακτος ολα τα καλουδια)εφαγα μισο κοτοπουλο ψητο.1 κομματι πανσετα.περιπου μισο λουκανικο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.κατι πιπεριες με ξυδολεμονο κ κατι αλλο δε ξερω τι ειχε βαλει.κατι μελιτζανες κοκκινηστες στο φουρνο.1 τυροπιτακι ολα τα λευτα.ε κ μετα μισο παγωτινι βανιλια.λογω τιγκα λιπαρων σε μερικα απο αυτα δεν αντεχα αλλο το στομαχι τα χε δει ολα αναποδα
ΥΓ ειχαμε τραπεζι δε τα κανε ολα αυτα επειδη κ μονο πηγα:P:P:P

jimmy007
04-07-11, 16:01
πηγα στη πολυαγαπημενη γιαγια σημερα.ελαφροτσιτακι εκανα γιατι δε πολυγουσταρα.εφαγα 2 πιρουνιες καρμποναρα.απιστευτη(φουλ λιπαρα τυρι λουκανικακια μανηταρια μπεικον κρεμες γαλακτος ολα τα καλουδια)εφαγα μισο κοτοπουλο ψητο.1 κομματι πανσετα.περιπου μισο λουκανικο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.κατι πιπεριες με ξυδολεμονο κ κατι αλλο δε ξερω τι ειχε βαλει.κατι μελιτζανες κοκκινηστες στο φουρνο.1 τυροπιτακι ολα τα λευτα.ε κ μετα μισο παγωτινι βανιλια.λογω τιγκα λιπαρων σε μερικα απο αυτα δεν αντεχα αλλο το στομαχι τα χε δει ολα αναποδα
ΥΓ ειχαμε τραπεζι δε τα κανε ολα αυτα επειδη κ μονο πηγα:P:P:P

:turtle::turtle::turtle::turtle: :bowdown::bowdown:

Eγώ σήμερα για πρωινό έφαγα 4 κομματάκια πίτα με πιπεριά και κάτι άλλα μέσα(γαμάτη γεύση) που μου έφερε η κοπέλα μου(την είχε φτιάξει χτες η μάνα της) και κάτι handmade σοκολατάκια που επίσης μου έφερε... Επιβαλλόταν ένα μικρό recarb 100 γρ υδ/κα μετά από 2 μέρες κέτο...:turtle::turtle:

tolis93
04-07-11, 16:29
:turtle::turtle::turtle::turtle: :bowdown::bowdown:

Eγώ σήμερα για πρωινό έφαγα 4 κομματάκια πίτα με πιπεριά και κάτι άλλα μέσα(γαμάτη γεύση) που μου έφερε η κοπέλα μου(την είχε φτιάξει χτες η μάνα της) και κάτι handmade σοκολατάκια που επίσης μου έφερε... Επιβαλλόταν ένα μικρό recarb 100 γρ υδ/κα μετά από 2 μέρες κέτο...:turtle::turtle:

εγω κοπαναω 100 γρ υδατανθρακα με 150 καθε πρωι μονο:Pαπλα τους μειωνω μετα κανα 200αρι τη μερα φτανω.γιατι τονισες το ελαφροτσιτακι?οντως ελαφρυτατο ηταν:P

jimmy007
04-07-11, 16:39
εγω κοπαναω 100 γρ υδατανθρακα με 150 καθε πρωι μονο:Pαπλα τους μειωνω μετα κανα 200αρι τη μερα φτανω.γιατι τονισες το ελαφροτσιτακι?οντως ελαφρυτατο ηταν:P

Eντάξει ρε εγώ κάνω κετο τώρα..:thumbup::thumbup:

:turtle::turtle:

tolis93
04-07-11, 23:34
Eντάξει ρε εγώ κάνω κετο τώρα..:thumbup::thumbup:

:turtle::turtle:

δεκτοτατον τοτενες.παντως θα το ψηνα να δοκιμασω μια κετο ετσι να δω τι παιζει σε καποια φαση.ειναι 6 μερες τη βδομαδα τιγκα πρωτεινη κ λιπαρα κ μια μερα κωλοξεσκισμα σε υδατανθρακα?απο οσο ξερω δλδ.εγω αυτη τη μια μερα για μεταπροπονητικο θα χτυπαγα πιτσες:P

Giannistzn
05-07-11, 00:54
δεκτοτατον τοτενες.παντως θα το ψηνα να δοκιμασω μια κετο ετσι να δω τι παιζει σε καποια φαση.ειναι 6 μερες τη βδομαδα τιγκα πρωτεινη κ λιπαρα κ μια μερα κωλοξεσκισμα σε υδατανθρακα?απο οσο ξερω δλδ.εγω αυτη τη μια μερα για μεταπροπονητικο θα χτυπαγα πιτσες:P

Kαλα οχι ακριβως. Κανονικα σε κετο εισαι πρωτεΐνες και λιπαρα και στο recarb 2-3x bw σε υδ/κα. Δεν τρως τοσο πολυ ;)

the_trooper
05-07-11, 02:23
δεκτοτατον τοτενες.παντως θα το ψηνα να δοκιμασω μια κετο ετσι να δω τι παιζει σε καποια φαση.ειναι 6 μερες τη βδομαδα τιγκα πρωτεινη κ λιπαρα κ μια μερα κωλοξεσκισμα σε υδατανθρακα?απο οσο ξερω δλδ.εγω αυτη τη μια μερα για μεταπροπονητικο θα χτυπαγα πιτσες:P

Ποιοτικο-καθαρό υδατανθρακα. Βρωμη, ρυζι κλπ, όχι σαβούρες που έχουν και "κακά" λιπαρά.

tolis93
05-07-11, 16:02
Ποιοτικο-καθαρό υδατανθρακα. Βρωμη, ρυζι κλπ, όχι σαβούρες που έχουν και "κακά" λιπαρά.
δλδ εγω ρ παιδια π ειμαι 78 κιλα κ καταναλωνω 200-240 γρ υδατανθρακα τη μερα(ειμαι οφ ομως) τι διαολο θεωρειται πολυ?

Giannistzn
05-07-11, 22:34
Επιτέλους 2 μηνες μετα απο πλήρη αποχή απο ζάχαρη, Γλυκά, και ήμουν low carb (έπεσε και το λούκι της εξεταστικής) έκανα το 1ο μου σωστό cheat.

1 cowboy burger απο simply burgers + κάτι φτερούγες κοτόπουλο + μισο ακόμα που περισεψε απο άλλον.

2 μικρά brownie
1 γιγαντιαίο κομμάτι κεικ σοκολάτας με σιρόπι σοκολάτας και πάνω κάτω 300ml παγωτό
1 μπωλ λευκή μους.

Εδω παρέδωσα τα όπλα. Φταίει και το ότι έφαγα και πολλές σαλτσες. Καλη μου χωνεψη :green:

the_trooper
06-07-11, 01:12
δλδ εγω ρ παιδια π ειμαι 78 κιλα κ καταναλωνω 200-240 γρ υδατανθρακα τη μερα(ειμαι οφ ομως) τι διαολο θεωρειται πολυ?

E; Δε μίλησα προσωπικα για το τι τρως, μιλησα για το recarb στις κετο, το οποιο κανονικα γινεται με ποιοτικο υδατανθρακα και οχι με σαβουρα οπως γραφτηκε παραπανω.

DrNio
06-07-11, 02:04
Ήρθε η ώρα να γράψω και εγώ σε αυτό το thread.

1 σαντουιτς με τυρί,ζαμπόν,κέτσαπ,μουστάρδα,λουκάνικο και πολλές πολλές τιγανιτές πατάτες!!

1 coca-cola

Πριν λίγο το σαβούρεψα.
Είχα να φάω απο το απόγευμα βέβαια.
:green::green:

Χρειάζομαι γιουρτάκι 2% πριν τον ύπνο?:P

tolis93
06-07-11, 12:31
Ήρθε η ώρα να γράψω και εγώ σε αυτό το thread.

1 σαντουιτς με τυρί,ζαμπόν,κέτσαπ,μουστάρδα,λουκάνικο και πολλές πολλές τιγανιτές πατάτες!!

1 coca-cola

Πριν λίγο το σαβούρεψα.
Είχα να φάω απο το απόγευμα βέβαια.
:green::green:

Χρειάζομαι γιουρτάκι 2% πριν τον ύπνο?:P

τι γιαουρτακι ρε?χτυπα ενα παγωτο να στανιαρεις να ουμε.κ αυτο εχει τη καζεινη του:P

tolis93
06-07-11, 12:32
νταξει παιδια ειχα να κανω γερο τσιτ πολυ καιρο.πηγα μεχρι την αμερικη και πηρα μερος σε ενα τζαμπα-φαι διαγωνισμο.62 χοτ ντογκ εφαγα σε ενα 10λεπτο.για να γουσταρουμε.ωριστε κ τα αποδεικτηκα στοιχεια.ενα τσιτ εκανα με εβγαλαν στο ιντερνετ

http://www.youtube.com/watch?v=B6gu5xdYx-Y

tolis93
06-07-11, 17:18
http://www.youtube.com/watch?v=Bj0CXP_xSL4 ελα παρτε τσιτ να νιωσετε

Kaloutsikos
06-07-11, 17:53
http://www.youtube.com/watch?v=Bj0CXP_xSL4 ελα παρτε τσιτ να νιωσετε

Εχω παρατηρήσει που σε χάνουμε που σε βρίσκουμε σε αυτό το θέμα θα σε βρούμε,
μάλλον αγαπάς τα cheat:green::green::toast:

tolis93
07-07-11, 13:48
Εχω παρατηρήσει που σε χάνουμε που σε βρίσκουμε σε αυτό το θέμα θα σε βρούμε,
μάλλον αγαπάς τα cheat:green::green::toast:

e οταν θελω να τσιταρω τσιταρω με σεβασμο προς τον εαυτο μ κ το στομαχι μου.απλα δε τσιταρω συχνα....:P

della
11-07-11, 02:55
μετα απο αυστηρη διαιτα 1 μηνα χανοντας 5μιση κιλα λιπος και κερδιζοντας μισο κιλο μυικη μαζα(για να καταλαβετε οτι το δικαιομουν αυτο το γευμα :P )
6 κομματια pizza γιγας με φιλαδελφια και 4 κομματια σκορδοψωμο και 2μιση ποτηρια coca cola αυτη ειναι ζωη :P το κακο ειναι οτι δε το ευχαριστηθηκα εφυγε μπαμ μπαμ ανετα ετρωγα αλλο τοσο :green:
τωρα ας γυρισουμε παλι στα κανονικα γευματακια μα μου φαινεται οτι εκανα βλακεια με ενα κοτοπουλο τωρα θα ειχα χορτασει και για την αλλη μερα :green:

Saldi
11-07-11, 02:58
μετα απο αυστηρη διαιτα 1 μηνα χανοντας 5μιση κιλα λιπος και κερδιζοντας μισο κιλο μυικη μαζα(για να καταλαβετε οτι το δικαιομουν αυτο το γευμα :P )
6 κομματια pizza γιγας με φιλαδελφια και 4 κομματια σκορδοψωμο και 2μιση ποτηρια coca cola αυτη ειναι ζωη :P το κακο ειναι οτι δε το ευχαριστηθηκα εφυγε μπαμ μπαμ ανετα ετρωγα αλλο τοσο :green:
τωρα ας γυρισουμε παλι στα κανονικα γευματακια μα μου φαινεται οτι εκανα βλακεια με ενα κοτοπουλο τωρα θα ειχα χορτασει και για την αλλη μερα :green:

Pizza hut να φανταστώ??δεν ξες πόσο καιρό λεω να πάω αλαλ επειδη κάνω χαζά cheat meal λεω ας μη κάνω και αυτο...!:D

della
11-07-11, 03:05
οχι lanote αν εισαι απο ηρακλειο :thumbup:
βασικα το ποιο χαζο cheat meal που ειχα κανει σε αυτο το μηνα ηταν 2 μερες που στο προ υπνου αντι να φαω ενα γιαουρτι εφαγα 2 και σε μια αλλη μερα αντι για κανονικο φαι εφαγα 2 ντοματες γεμιστες απο τα χερακια της γιαγιας μου μαζι με ενα γιαουρτι :P

Saldi
11-07-11, 03:10
οχι lanote αν εισαι απο ηρακλειο :thumbup:
βασικα το ποιο χαζο cheat meal που ειχα κανει σε αυτο το μηνα ηταν 2 μερες που στο προ υπνου αντι να φαω ενα γιαουρτι εφαγα 2 και σε μια αλλη μερα αντι για κανονικο φαι εφαγα 2 ντοματες γεμιστες απο τα χερακια της γιαγιας μου μαζι με ενα γιαουρτι :P

Οχι εγώ χαζά cheat meal εννοω εκέινα που κάνω 1 φορά την εβδομάδα...Που θα φάω αντι για κοτόπουλο με ρύζι θα φάω σουτζουκάκι με πατάτες τιγανιτές και ισως κανένα γλυκό ξες αυτο που δίνουν σε ταβέρνες μετα:D!

della
11-07-11, 03:15
Οχι εγώ χαζά cheat meal εννοω εκέινα που κάνω 1 φορά την εβδομάδα...Που θα φάω αντι για κοτόπουλο με ρύζι θα φάω σουτζουκάκι με πατάτες τιγανιτές και ισως κανένα γλυκό ξες αυτο που δίνουν σε ταβέρνες μετα:D!

χαχαχαχα βασικα αυτο ειναι το καλυτερο ξερεις οτι αυτο που θα φας ειναι τσαμπα(αν και το εχεις πληρωσει :P )
οσο για τα αλλα ευτυχως ποτε δεν μου αρεσαν οι πατατες αλλα στα σουτζουκακια ανετα θα τα καταβροχθιζα :green:

morello
11-07-11, 13:39
Μετά από 21 ημέρες από το προηγούμενο cheat μου και μετά από πολύ προσεγμένη διατροφή είπα να το ρίξω εξω.Στο ποστ αυτο δεν εχω σκοπο μονο να σας ενημερωσω για το τι εφαγα αλλα κυριως για το πως αντεδρασε ο οργανισμος μου..

Εχουμε και λεμε λοιπον,
γενεθλια φιλου στα Tgi Fridays.Η ημερα μου ξεκινησε ξυπνώντας αρκετά νωρις και αφου ήξερα οτι θα εκανα το cheat δεν ζορισα πολυ το πρωινο φτιάχνοντας ενα πιτακι και μια κουπα καφε^^.
Η συνέχεια ειχε ως εξης:μετα απο 3 ωριτσες χωνεψης ακολουθησε μπανιο 2 ωρων και καμποση ωρα ρακετες και ιστοριες;)

Αναμενομενο λοιπον να πειναω οσο δεν παει μετα.Φτανει λοιπον η ωρα που αποφασιζουμε να φυγουμε και να παμε για φαι.Το μεσημεριανο μου cheat περιλαμβανε μια μεγαλη σαλατα για αρχη,3 ποτηρια coca, ενω στη συνεχεια τιμησα δεοντος ενα combo fajitas(ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ:thumbup:) και ακολουθησε ενα παγωτο με oreo.:bbbiceps:

Το θεμα ειναι το εξης:το μεσημεριανο που τελικα το χωνεψα κατα τις 12 το βραδυ δεν ακολουθησε αλλο γευμα καθως δεν αισθανομουν ουτε στο ελαχιστο πεινα.Παρολαυτα δεν μου ηρθε η αναγκη να παω ουτε στη τουαλετα ουτε τιποτα πραγμα που με προβληματισε , καθως συνηθως μετα απο cheats και μιας και το εντερο εχει συνηθισει σε σωστη τροφη, τρωει μια φρικη^^.

Το ευχαριστηθηκα πολυ ομολογω και δεν νιωθω τυψεις η κατι παρεμφερες απλα με προβληματισε ο τροπος που αντεδρασε ο οργανισμος μου.

Σημερα κανονικα μπηκα παλι στο προγραμμα μου με 3 απο τα 7 γευματα να εχουν ειδη γινει.Εχει τυχει ποτε σε κανενα κατι παρεμφερες?

tolis93
11-07-11, 15:08
Μετά από 21 ημέρες από το προηγούμενο cheat μου και μετά από πολύ προσεγμένη διατροφή είπα να το ρίξω εξω.Στο ποστ αυτο δεν εχω σκοπο μονο να σας ενημερωσω για το τι εφαγα αλλα κυριως για το πως αντεδρασε ο οργανισμος μου..

Εχουμε και λεμε λοιπον,
γενεθλια φιλου στα Tgi Fridays.Η ημερα μου ξεκινησε ξυπνώντας αρκετά νωρις και αφου ήξερα οτι θα εκανα το cheat δεν ζορισα πολυ το πρωινο φτιάχνοντας ενα πιτακι και μια κουπα καφε^^.
Η συνέχεια ειχε ως εξης:μετα απο 3 ωριτσες χωνεψης ακολουθησε μπανιο 2 ωρων και καμποση ωρα ρακετες και ιστοριες;)

Αναμενομενο λοιπον να πειναω οσο δεν παει μετα.Φτανει λοιπον η ωρα που αποφασιζουμε να φυγουμε και να παμε για φαι.Το μεσημεριανο μου cheat περιλαμβανε μια μεγαλη σαλατα για αρχη,3 ποτηρια coca, ενω στη συνεχεια τιμησα δεοντος ενα combo fajitas(ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ:thumbup:) και ακολουθησε ενα παγωτο με oreo.:bbbiceps:

Το θεμα ειναι το εξης:το μεσημεριανο που τελικα το χωνεψα κατα τις 12 το βραδυ δεν ακολουθησε αλλο γευμα καθως δεν αισθανομουν ουτε στο ελαχιστο πεινα.Παρολαυτα δεν μου ηρθε η αναγκη να παω ουτε στη τουαλετα ουτε τιποτα πραγμα που με προβληματισε , καθως συνηθως μετα απο cheats και μιας και το εντερο εχει συνηθισει σε σωστη τροφη, τρωει μια φρικη^^.

Το ευχαριστηθηκα πολυ ομολογω και δεν νιωθω τυψεις η κατι παρεμφερες απλα με προβληματισε ο τροπος που αντεδρασε ο οργανισμος μου.

Σημερα κανονικα μπηκα παλι στο προγραμμα μου με 3 απο τα 7 γευματα να εχουν ειδη γινει.Εχει τυχει ποτε σε κανενα κατι παρεμφερες?
μια φορα εκανα τσιτ μετα απο 2 μηνες.πηγα πιτα παππου κ χτυπησα ενα πιτα κλαμπ κοτοπουλο,τπτ αλλο.ουτε ολες τις πατατες εφαγα.ειχα φαει απλα ενα νορμαλ πρωινο.δν εφαγα τπτ ολη την υπολοιπη μερα δν πεινουσα κ το στομαχι μ τα χε δει ολα.αν εχεις ξεσυνηθησει σε σαβουροφαι...

Giannistzn
27-07-11, 17:43
Eπεσε πολυ γραμμωση και πεινα μαλλον και χαθηκε το θεμα :green: βλεπω εχει πολυ καιρο να ποσταρει καποιος εδω.

Χθες βραδυ, 2 παγωτα, κατι μπισκοτα, 2 μικρες βαφλες με καραμελα και 200 - 300γρ κουφετα με πραλινα αμυγδαλο - πραλινα φουντουκι - λευκη αμυγδαλο.

Ε, και σημερα το μεσημερι 2 donuts και αλλα 200 - 300 γρ κουφετα, ειναι απιστευτα τα ατιμα..


Δεν ξερω τι σκατα εγινε παντως, σημερα το πρωι ειχα λυσσαξει στην πεινα με το που σηκωθηκα, και ειχα ξεσκιστει το βραδυ..

jGod
27-07-11, 20:40
ας γραψω το χθεσινο cheat meal Μου..!
1) 1 κομματι πιτσα..με λουκανικο μπεικον και κασερια
2) 1 Hot dog με διπλο λουκανικο και ουγγαρεζα κετσαπ μουσταρδα
3) 1 κρεπα με μερεντα μπισκοτο
4) 1 παγωτο μεγαλο απο τα freggio..
5) Και μετα γυρισα σπιτι και εφαγα οτι γλυκο του κουταλιου υπαρχει..βασικα σαν βουλιμικα επεισοδια ειναι παρα cheat meal!.. ειμαι και σε διατροφη κετωσης χωρις υδ./κα ..αστα να πανε

Giannistzn
28-07-11, 01:48
ας γραψω το χθεσινο cheat meal Μου..!
1) 1 κομματι πιτσα..με λουκανικο μπεικον και κασερια
2) 1 Hot dog με διπλο λουκανικο και ουγγαρεζα κετσαπ μουσταρδα
3) 1 κρεπα με μερεντα μπισκοτο
4) 1 παγωτο μεγαλο απο τα freggio..
5) Και μετα γυρισα σπιτι και εφαγα οτι γλυκο του κουταλιου υπαρχει..βασικα σαν βουλιμικα επεισοδια ειναι παρα cheat meal!.. ειμαι και σε διατροφη κετωσης χωρις υδ./κα ..αστα να πανε

Και εγω νιωθω σαν τοφαλος που δεν μπορει να σταματησει να τρωει.. Πραγματικα βουλιμικος.. Ας ειναι ομως, για 1 / μηνα ή 2μηνο το αξιζουμε :P

jGod
28-07-11, 01:54
re giannare οχι μηνα/διμηνο..10ημερο...

sofos
28-07-11, 01:55
ας γραψω το χθεσινο cheat meal Μου..!
1) 1 κομματι πιτσα..με λουκανικο μπεικον και κασερια
2) 1 Hot dog με διπλο λουκανικο και ουγγαρεζα κετσαπ μουσταρδα
3) 1 κρεπα με μερεντα μπισκοτο
4) 1 παγωτο μεγαλο απο τα freggio..
5) Και μετα γυρισα σπιτι και εφαγα οτι γλυκο του κουταλιου υπαρχει..βασικα σαν βουλιμικα επεισοδια ειναι παρα cheat meal!.. ειμαι και σε διατροφη κετωσης χωρις υδ./κα ..αστα να πανε

ρε συ σορρυ που θα βγω οφ,αλλα τα freggio τοσο καλο παγωτο εχουν?χεχε

jGod
28-07-11, 01:58
τι οφ τοπικ να βγεις ρε?για τσιτ μιλ μιλαμε..!ναι μαν ειναι γαματο και εχω δοκιμασει και σε αλλα εδω στη σαλονικα..δεν μετρανε μια μπροστα του!και χοτ ντογκ κρεπα..να πας ναυαρινου!

della
28-07-11, 01:59
και εκει που λες να μπεις δυναμικα αυτη τη βδομαδα
3 μπριζολες και 2 πανσετες στα καρβουνα
5 ντολμαδακια
1 λιτρο μπυρα 500 μλ nes tea
ενα πιατο μιλφειγ της αδερφης μου
αυτα ^_^

sofos
28-07-11, 02:23
τι οφ τοπικ να βγεις ρε?για τσιτ μιλ μιλαμε..!ναι μαν ειναι γαματο και εχω δοκιμασει και σε αλλα εδω στη σαλονικα..δεν μετρανε μια μπροστα του!και χοτ ντογκ κρεπα..να πας ναυαρινου!


ωραιος θα τα εχω στα υποψι μου και μετα απ αυτα θα πηγαινω κ απο την απιστευτη χατ,κανουμε που κανουμε cheat ας ειναι βαρβατο τη μια μερα :green::turtle:

sofos
28-07-11, 03:03
1 intrapro με βρωμη
το ιδιο
1 σκουπ intrapro με 2 μπαλες παγωτου
τονος
μισο κοτοπουλο(το αλλο μισο το πεταξα γιατι απ τα νευρα μου το καψα :P:P) +2 παγωτα boss classic +1 ιντραπρο με βρωμη :green::turtle: πιστευω ειναι επικη διατροφη :bowdown::bowdown: χαχαχ

DimitrisT
28-07-11, 10:19
1 σκουπ intrapro με 2 μπαλες παγωτου
τονος

Πες μου οτι δεν τα εφαγες μαζι..

Υ.Γ. Σε 11 μερες που εχω γεννεθλια θα δειτε cheat.. :green:

sofos
28-07-11, 10:24
Πες μου οτι δεν τα εφαγες μαζι..

Υ.Γ. Σε 11 μερες που εχω γεννεθλια θα δειτε cheat.. :green:

oχι ειχε διαφορα κανα μισαωρο :P

tolis93
28-07-11, 13:58
σημερα εχει γεννεθλια ο πατερας μ.παρολο π ειναι σε γραμμωση...εγω ειμαι σε ογκο.ο καρμηρης δε θα φαει κ πολυ...οποτε....περιμενετε ωραια κειμενα το βραδυ...

Kaloutsikos
28-07-11, 14:20
σημερα εχει γεννεθλια ο πατερας μ.παρολο π ειναι σε γραμμωση...εγω ειμαι σε ογκο.ο καρμηρης δε θα φαει κ πολυ...οποτε....περιμενετε ωραια κειμενα το βραδυ...

Και συ βρούτε θα αμαρτήσεις;;; :D

tolis93
28-07-11, 14:21
Και συ βρούτε θα αμαρτήσεις;;; :D
να αμαρτησω σε περιοδο ογκου?ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!:P:P:P

Saldi
28-07-11, 15:38
να αμαρτησω σε περιοδο ογκου?ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!:P:P:P

Tουλάχιστο ο όγκος σου δίνει περισσοτερες ανοχές για cheat meal απο οτι η γράμμωση..

ionos1
28-07-11, 15:40
Και συ βρούτε θα αμαρτήσεις;;; :D

o αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετω....:green:
το τελευταιο καλο μου cheat ηταν πριν ενα μηνα στη σκοτινα ( εχουν ακολουθησει κανα 2 μικρα απο τοτε)
0,5κιλο κοντοσουβλι
1/2 λουκανικο
1/4 του κιλου αρνισια παιδακια
τηγανητες πατατες
3 ποτηρια ρετσινα...
και για dessert 1 βαφλα με 2 μπαλες παγωτου....
φαγητο διχως αυριο!

tolis93
28-07-11, 15:41
o αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετω....:green:
το τελευταιο καλο μου cheat ηταν πριν ενα μηνα στη σκοτινα ( εχουν ακολουθησει κανα 2 μικρα απο τοτε)
0,5κιλο κοντοσουβλι
1/2 λουκανικο
1/4 του κιλου αρνισια παιδακια
τηγανητες πατατες
3 ποτηρια ρετσινα...
και για dessert 1 βαφλα με 2 μπαλες παγωτου....
φαγητο διχως αυριο!
τι αυτο ειναι πολυ τωρα??:P

tolis93
28-07-11, 15:43
Tουλάχιστο ο όγκος σου δίνει περισσοτερες ανοχές για cheat meal απο οτι η γράμμωση..

ελα ρ συ φιιλος ογκος γραμμωση οταν κανεις τσιτ μια στο τοσο τι να σου κανει τι αλλαγες να φερει στο σωμα σ?ισα ισα.αν δν κανεις κ ολο λες οχι οχι οχι οχι σε πειρασμους θα ενδωσεις σε καμια γυρα κ θα ψαχνεσαι να μαζευτεις μετα.καλυτερα 1-2 το μηνα κ νορμαλ πραγματα αλλα να τηρουνται κ αυτα(νορμαλ εννοω μιση τουρτα οχι μια) παρα να μη τσιταρεις κ να βαρεσεις καμια κριση βουλιμιας σε ακυρη στιγμη να ψαχνεσαι:green:

Saldi
28-07-11, 15:52
ελα ρ συ φιιλος ογκος γραμμωση οταν κανεις τσιτ μια στο τοσο τι να σου κανει τι αλλαγες να φερει στο σωμα σ?ισα ισα.αν δν κανεις κ ολο λες οχι οχι οχι οχι σε πειρασμους θα ενδωσεις σε καμια γυρα κ θα ψαχνεσαι να μαζευτεις μετα.καλυτερα 1-2 το μηνα κ νορμαλ πραγματα αλλα να τηρουνται κ αυτα(νορμαλ εννοω μιση τουρτα οχι μια) παρα να μη τσιταρεις κ να βαρεσεις καμια κριση βουλιμιας σε ακυρη στιγμη να ψαχνεσαι:green:

εγω κάνω 4cheat τον μήνα φίλε:PΟχι τοοοοοσο cheat οσο αυτα που γράφω...Απλα θα φάω κα ιτο γλυκό μου και οτι μου αρέσει...Δηλαδη θα παω σε ταβερνα και θα πάω και μακαρονια και μπριζολες και γενικα...δεν θα πω στηθος κοτοπουλο...Απλα αυτο που λεω είναι οτι στο ογκο εχει περιθωρια για cheat meal πιο πολλα απο οτι η γραμμωση....δηλαδη αν καποιος κανει 2 τον μηνα σε γράμμωση στον ογκο μπορει να κανει 3-4

tolis93
28-07-11, 15:56
εγω κάνω 4cheat τον μήνα φίλε:PΟχι τοοοοοσο cheat οσο αυτα που γράφω...Απλα θα φάω κα ιτο γλυκό μου και οτι μου αρέσει...Δηλαδη θα παω σε ταβερνα και θα πάω και μακαρονια και μπριζολες και γενικα...δεν θα πω στηθος κοτοπουλο...Απλα αυτο που λεω είναι οτι στο ογκο εχει περιθωρια για cheat meal πιο πολλα απο οτι η γραμμωση....δηλαδη αν καποιος κανει 2 τον μηνα σε γράμμωση στον ογκο μπορει να κανει 3-4καλα νομιζω οτι επιβαλεται αλλα μεταξυ μας(για μενα τουλαχιστον) με τοσο ταχινι φυστικοβουτηρο σαντουιτσακια(οκ ολικης αλλα δν εχει σημασια) στραπατσαδες σουβλας ψητα κτλπ ποιος εχει αναγκη το τσιτ μια τη βδομαδα?εμενα δν μ λιπει μπορω να πω.μονο κατι γλυκα π κ π κιολας αντε κ κανενα παγωτακι μεχρι εκει

jGod
28-07-11, 16:08
o αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετω....:green:
το τελευταιο καλο μου cheat ηταν πριν ενα μηνα στη σκοτινα ( εχουν ακολουθησει κανα 2 μικρα απο τοτε)
0,5κιλο κοντοσουβλι
1/2 λουκανικο
1/4 του κιλου αρνισια παιδακια
τηγανητες πατατες
3 ποτηρια ρετσινα...
και για dessert 1 βαφλα με 2 μπαλες παγωτου....
φαγητο διχως αυριο!

μαρεσεις εσυ :)

BODYMPAL
28-07-11, 16:09
Να πω και εγώ με τι σειρά μου τι έφαγα χτες.... Μπορώ να πω πως έχω τρομερές τύψεις γιατί αυτα τα βουλιμίκα σοκ που με πιανει 1 φορα τισ 2 βδομάδες στατιστικά με πάνε πολύ πίσω....:unsure:
Ει μουν χτες σε μια βάφτιση (Να αναφέρω πως είμαι από τα Χανιά οπότε καταλαβαίνετε ότι το φαγητό ηταν απίστευτο)
Ξεκινάω!!
3 μεγάλα κοματια κρεατοτουρτα,
2 κοματια μανιταροπυτα,
6 καλιτσουνια ανάμικτα,
3 πιατα πιλάφι με βραστό αρνί και κόκορα
5 σφακιανες πίτες με μέλη
5 κοματια γαλακτομπουρεκο
3 κοματια κανταιφη με παγωτο βανηλια λιγη τουρτα κ
ενα μεγαλο κοματι κορμό με παγωτό πάλι.......;););)

Υ.Γ. η μάνα μου με αποκάλεσε αρρωστο με αυτά που κάνω και οτι δεν γινετε να κανω τοσο αυστηρή διατροφη κ να τι χαλαω τοσο ασχημα οποτε παω σε καποιο τραπεζη...;) Αναγκαστικά μετα απολα αυτα καταλαβενετε οτι δεν μπορουσα οτε καν να περπατήσω ποσο μάλλον να οδηγήσω .....:P:P:P

tolis93
28-07-11, 16:11
Να πω και εγώ με τι σειρά μου τι έφαγα χτες.... Μπορώ να πω πως έχω τρομερές τύψεις γιατί αυτα τα βουλιμίκα σοκ που με πιανει 1 φορα τισ 2 βδομάδες στατιστικά με πάνε πολύ πίσω....:unsure:
Ει μουν χτες σε μια βάφτιση (Να αναφέρω πως είμαι από τα Χανιά οπότε καταλαβαίνετε ότι το φαγητό ηταν απίστευτο)
Ξεκινάω!!
3 μεγάλα κοματια κρεατοτουρτα,
2 κοματια μανιταροπυτα,
6 καλιτσουνια ανάμικτα,
3 πιατα πιλάφι με βραστό αρνί και κόκορα
5 σφακιανες πίτες με μέλη
5 κοματια γαλακτομπουρεκο
3 κοματια κανταιφη με παγωτο βανηλια λιγη τουρτα κ
ενα μεγαλο κοματι κορμό με παγωτό πάλι.......;););)

Υ.Γ. η μάνα μου με αποκάλεσε αρρωστο με αυτά που κάνω και οτι δεν γινετε να κανω τοσο αυστηρή διατροφη κ να τι χαλαω τοσο ασχημα οποτε παω σε καποιο τραπεζη...;) Αναγκαστικά μετα απολα αυτα καταλαβενετε οτι δεν μπορουσα οτε καν να περπατήσω ποσο μάλλον να οδηγήσω .....:P:P:P
εισαι το ειδωλο μ.στο μεταξυ τι ειναι ο ισφακιανες πιτες?θα προσπαθησω να σε ανταγονιστω σημερα αλλα εσυ ρε αδερφε εισαι παραδειγμα προς μιμιση

ionos1
28-07-11, 18:48
μαρεσεις εσυ :)

:green::green::green:

gym
28-07-11, 19:09
Να πω και εγώ με τι σειρά μου τι έφαγα χτες.... Μπορώ να πω πως έχω τρομερές τύψεις γιατί αυτα τα βουλιμίκα σοκ που με πιανει 1 φορα τισ 2 βδομάδες στατιστικά με πάνε πολύ πίσω....:unsure:
Ει μουν χτες σε μια βάφτιση (Να αναφέρω πως είμαι από τα Χανιά οπότε καταλαβαίνετε ότι το φαγητό ηταν απίστευτο)
Ξεκινάω!!
3 μεγάλα κοματια κρεατοτουρτα,2 κοματια μανιταροπυτα,
6 καλιτσουνια ανάμικτα,
3 πιατα πιλάφι με βραστό αρνί και κόκορα
5 σφακιανες πίτες με μέλη
5 κοματια γαλακτομπουρεκο
3 κοματια κανταιφη με παγωτο βανηλια λιγη τουρτα κ
ενα μεγαλο κοματι κορμό με παγωτό πάλι.......;););)

Υ.Γ. η μάνα μου με αποκάλεσε αρρωστο με αυτά που κάνω και οτι δεν γινετε να κανω τοσο αυστηρή διατροφη κ να τι χαλαω τοσο ασχημα οποτε παω σε καποιο τραπεζη...;) Αναγκαστικά μετα απολα αυτα καταλαβενετε οτι δεν μπορουσα οτε καν να περπατήσω ποσο μάλλον να οδηγήσω .....:P:P:P

what is this?????????:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ionos1
28-07-11, 19:29
Να πω και εγώ με τι σειρά μου τι έφαγα χτες.... Μπορώ να πω πως έχω τρομερές τύψεις γιατί αυτα τα βουλιμίκα σοκ που με πιανει 1 φορα τισ 2 βδομάδες στατιστικά με πάνε πολύ πίσω....:unsure:
Ει μουν χτες σε μια βάφτιση (Να αναφέρω πως είμαι από τα Χανιά οπότε καταλαβαίνετε ότι το φαγητό ηταν απίστευτο)
Ξεκινάω!!
3 μεγάλα κοματια κρεατοτουρτα,
2 κοματια μανιταροπυτα,
6 καλιτσουνια ανάμικτα,
3 πιατα πιλάφι με βραστό αρνί και κόκορα
5 σφακιανες πίτες με μέλη
5 κοματια γαλακτομπουρεκο
3 κοματια κανταιφη με παγωτο βανηλια λιγη τουρτα κ
ενα μεγαλο κοματι κορμό με παγωτό πάλι.......;););)

Υ.Γ. η μάνα μου με αποκάλεσε αρρωστο με αυτά που κάνω και οτι δεν γινετε να κανω τοσο αυστηρή διατροφη κ να τι χαλαω τοσο ασχημα οποτε παω σε καποιο τραπεζη...;) Αναγκαστικά μετα απολα αυτα καταλαβενετε οτι δεν μπορουσα οτε καν να περπατήσω ποσο μάλλον να οδηγήσω .....:P:P:P

I am gonna puke!:puke::puke::puke:

BODYMPAL
28-07-11, 19:37
εισαι το ειδωλο μ.στο μεταξυ τι ειναι ο ισφακιανες πιτες?θα προσπαθησω να σε ανταγονιστω σημερα αλλα εσυ ρε αδερφε εισαι παραδειγμα προς μιμιση

ξέχασα να πω ότι έφαγα και 3 ξεροτήγανα και ήπια και 3 τσικουδιές:toast::toast: και καλά για να χωνέψω μου ο έλεγε ο θείος μου..(φαναταστητε εικόνα μαυροπουκαμισας με μούσια 2 μέτρα ντερεκι και να βαφτίζει το γιο του... μπορείς να του πεις όχι??:P:P:P:P:P)Τι ήθελα και τον άκουσα έχω που έχω να βάλω ποτό στο στόμα μου 2 χρόνια,ναι ναι καλά το καταλάβατε μέθυσα κιόλας...!!!!!:turtle::turtle::turtle:
Φίλε μου οι σφακιανες πίτες είναι ότι ποιο νόστιμο υπάρχει σε αυτό το κόσμο....... αυτό τα λέει όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με μέλι τα σπάνε!!!
τσέκαρε εδώ!!!:welcome::welcome:

http://kritikessintages.wordpress.com/2009/02/09/sfakianes-pites/

http://magires.blogspot.com/2007/08/blog-post.html

tolis93
29-07-11, 00:07
ξέχασα να πω ότι έφαγα και 3 ξεροτήγανα και ήπια και 3 τσικουδιές:toast::toast: και καλά για να χωνέψω μου ο έλεγε ο θείος μου..(φαναταστητε εικόνα μαυροπουκαμισας με μούσια 2 μέτρα ντερεκι και να βαφτίζει το γιο του... μπορείς να του πεις όχι??:P:P:P:P:P)Τι ήθελα και τον άκουσα έχω που έχω να βάλω ποτό στο στόμα μου 2 χρόνια,ναι ναι καλά το καταλάβατε μέθυσα κιόλας...!!!!!:turtle::turtle::turtle:
Φίλε μου οι σφακιανες πίτες είναι ότι ποιο νόστιμο υπάρχει σε αυτό το κόσμο....... αυτό τα λέει όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με μέλι τα σπάνε!!!
τσέκαρε εδώ!!!:welcome::welcome:

http://kritikessintages.wordpress.com/2009/02/09/sfakianes-pites/

http://magires.blogspot.com/2007/08/blog-post.html

Ερωτεύτηκα !!! Πωπω τούμπανη... προσπαθησα να ακολουθήσω σήμερα... λοιπόν...6 καλαμακια κοτόπουλο 2 μπιφτεκια κοτόπουλο. Μίση μερίδα κοντοσουβλι κοτόπουλο 3 χωριατικες 1 μαρουλοσαλατα κανα κιλό κετσαπ μουσταρδα κ άλλο τόσο γλυκοξινη 2 νιρβάνα με μπισκότα κ 2 κομμάτια τούρτα καράμελα. Φταίνε τα σάντουιτς με ταχινι τυρί γσλοπουλα μέλι τα 3 ροδάκινα κ το μισό πεπόνι π φαγα κανα 2 ωρο πριν...

eri_87
29-07-11, 00:57
Πω πω παιδιά δε πάτε καλά... :green: Πώς αντέχετε τόσο φαγητό;;; Πώς χωνεύετε βασικά... :unsure: Πρίν λίγο καιρό θα μπορούσα να συμμετάσχω στις "εμπειρίες" σας αλλά τώρα έχω μάθει το στομάχι μου να σκάει σε πολύ μικρές ποσότητες!!! :turtle:

sogoku
29-07-11, 03:37
[QUOTE=eri_87;417943]Πω πω παιδιά δε πάτε καλά... :green: Πώς αντέχετε τόσο φαγητό;;; Πώς χωνεύετε βασικά... :unsure:
Aν δες δεις βιντεο μην πιστευεις τιποτα ειναι κατι αντιστοιχο με την αρση πολλων κιλων.

tolis93
29-07-11, 08:03
[QUOTE]
Aν δες δεις βιντεο μην πιστευεις τιποτα ειναι κατι αντιστοιχο με την αρση πολλων κιλων.

Αμφισβητείς την αγάπη μ προς το φαγητό? Οκ έρχονται κρεπαλες όλα βίντεο θα τα πάρω αλλά αν κάνετε εμετό δε φέρω ευθύνη

just chris
29-07-11, 09:30
στιφαδο με σοκολατες,τηγανητο λαρδι σβησμενο με ουισκι,σφηνακια απο λαδια γυρου χοιρινου,μιλκσεικ με ουζο κεμπαπ κ παγο,τουρτα απο κρεατικα.....

BODYMPAL
29-07-11, 10:19
Ερωτεύτηκα !!! Πωπω τούμπανη... προσπαθησα να ακολουθήσω σήμερα... λοιπόν...6 καλαμακια κοτόπουλο 2 μπιφτεκια κοτόπουλο. Μίση μερίδα κοντοσουβλι κοτόπουλο 3 χωριατικες 1 μαρουλοσαλατα κανα κιλό κετσαπ μουσταρδα κ άλλο τόσο γλυκοξινη 2 νιρβάνα με μπισκότα κ 2 κομμάτια τούρτα καράμελα. Φταίνε τα σάντουιτς με ταχινι τυρί γσλοπουλα μέλι τα 3 ροδάκινα κ το μισό πεπόνι π φαγα κανα 2 ωρο πριν...

RESPECT φίλε μου!!!!! Δεν περίμενα να έχω τόσο σκληρό ανταγωνισμό και στο κλάδο τον cheat!!!!!!!:thumbup::thumbup:

sogoku φίλε μου ακόμα και αυτοί που με έβλεπαν δεν το πίστευαν γιατί με ξέρουν πόσο αυστηρώς είμαι με τ διατροφή μου!!
αλλά ειλικρινά μετά απο τούς αγώνες και γενικά μετά από τόσο αυστηρή και μονοφαγηκη διατροφή πιστεύω πως ήταν αναμενόμενο αυτό που παθαίνω....:turtle::turtle::turtle:θα το ξεπεράσω πάλι καλά δεν με πιάνει και κάθε μέρα!!!:P:P:P:P

tolis93
29-07-11, 13:19
RESPECT φίλε μου!!!!! Δεν περίμενα να έχω τόσο σκληρό ανταγωνισμό και στο κλάδο τον cheat!!!!!!!:thumbup::thumbup:

sogoku φίλε μου ακόμα και αυτοί που με έβλεπαν δεν το πίστευαν γιατί με ξέρουν πόσο αυστηρώς είμαι με τ διατροφή μου!!
αλλά ειλικρινά μετά απο τούς αγώνες και γενικά μετά από τόσο αυστηρή και μονοφαγηκη διατροφή πιστεύω πως ήταν αναμενόμενο αυτό που παθαίνω....:turtle::turtle::turtle:θα το ξεπεράσω πάλι καλά δεν με πιάνει και κάθε μέρα!!!:P:P:P:P

εμενα λογικο μ φενεται αυτο το ξεσπασμα.οταν εισαι μονοφαγια μονοφαγια μονοφαγια θερμιδες λιπαρα υδατανθρακες πρωτεινες με τη ζυγαρια κ το μετρο ολα κ 10000 μαθηματικες πραξεις και με τις ωρες τιρηση στα κενα κτλπ ε τα παιζεις κ μια στο τοσο(1-2 το μηνα αλλοι κ 1 το 2μηνο εξαρταται)τα δινεις ολα κ λες ε κ δν πανε στο διαολο.εγω τρ π θα παω διακοπες δε προκειται να μετρησω τιποτα.σωστα φαγητα μεν.αλλα κ 200 γρ βρωμη να χωραει το μπολ τοσο θα φαω κ 2 λιτρα γαλα να παιρνει τοσο θα βαλω.δε μαμιεται στη τελικη για 15 μερες:P

BODYMPAL
29-07-11, 13:37
εμενα λογικο μ φενεται αυτο το ξεσπασμα.οταν εισαι μονοφαγια μονοφαγια μονοφαγια θερμιδες λιπαρα υδατανθρακες πρωτεινες με τη ζυγαρια κ το μετρο ολα κ 10000 μαθηματικες πραξεις και με τις ωρες τιρηση στα κενα κτλπ ε τα παιζεις κ μια στο τοσο(1-2 το μηνα αλλοι κ 1 το 2μηνο εξαρταται)τα δινεις ολα κ λες ε κ δν πανε στο διαολο.εγω τρ π θα παω διακοπες δε προκειται να μετρησω τιποτα.σωστα φαγητα μεν.αλλα κ 200 γρ βρωμη να χωραει το μπολ τοσο θα φαω κ 2 λιτρα γαλα να παιρνει τοσο θα βαλω.δε μαμιεται στη τελικη για 15 μερες:P

:clap::clap::bowdown::bowdown::thumbup::thumbup:

eri_87
29-07-11, 14:00
Οκ έρχονται κρεπαλες όλα βίντεο θα τα πάρω αλλά αν κάνετε εμετό δε φέρω ευθύνη

Αναμένουμε στο ακουστικό μας....

onymos
29-07-11, 14:10
paidia h coca cola light 8ewrite cheat meal?:unsure: (sorry gia ta greeklish alla kati exei pa8ei to pc k den alazei glwssa)

eri_87
29-07-11, 14:15
paidia h coca cola light 8ewrite cheat meal?:unsure: (sorry gia ta greeklish alla kati exei pa8ei to pc k den alazei glwssa)

Cheat meal δε θεωρείται... αλλά δεν είναι κι ότι καλύτερο γενικά σαν προιόν. Εντάξει, μια στο τόσο δεν έγινε τίποτα αλλά όχι καθημερινά! ;)

leftis
29-07-11, 14:16
paidia h coca cola light 8ewrite cheat meal?:unsure: (sorry gia ta greeklish alla kati exei pa8ei to pc k den alazei glwssa)

Νομίζω πως θα μπορούσε να θεωρηθεί ενα μικρό τσιτάκι.

onymos
29-07-11, 14:29
nai omws afoy exei 0 8ermides...den paxainei swsta? opote? egw opote vgenw e3w pinw gia na mn piw tpt xeirotero

tolis93
29-07-11, 14:36
nai omws afoy exei 0 8ermides...den paxainei swsta? opote? egw opote vgenw e3w pinw gia na mn piw tpt xeirotero

μωρε δν ειναι οτι παχαινει ειναι το τι εχει μεσα.ενα περιε καλυτερα.τωρα οκ αν θες κατι με γευση παρε μια λαιτ η μια ζιρο η κανα τσαι λινεα.

onymos
29-07-11, 14:40
nai emeis otan leme cheat ennooyme kati p paxainei me aytin tn ennoia to lew

Kaloutsikos
29-07-11, 14:58
paidia h coca cola light 8ewrite cheat meal?:unsure: (sorry gia ta greeklish alla kati exei pa8ei to pc k den alazei glwssa)

Εφοσον είναι light δεν εχεις προβλημα.

dionisos
29-07-11, 16:12
paidia h coca cola light 8ewrite cheat meal?:unsure: (sorry gia ta greeklish alla kati exei pa8ei to pc k den alazei glwssa)

Πιες μια light μια στο τόσο μην την στερείσαι αφού την θες! Εγώ χτυπάω sprite zero :P:P:P που και που!

Eddie
29-07-11, 16:24
Αν θεωρουνται και τα sugar free cheat meals τοτε σας περασα ολους,καθε μερα κανω cheat.

Φανη δοκιμασα κι εγω ρε συ sprite,πολυ ωραια ειναι!!Θα παιρνω και τετοια καμια μερα αντι για ζηρο γιατι μαζευεται πολυ καφεινη με την κολα και 3 καφεδες.

dionisos
29-07-11, 17:35
Αν θεωρουνται και τα sugar free cheat meals τοτε σας περασα ολους,καθε μερα κανω cheat.

Φανη δοκιμασα κι εγω ρε συ sprite,πολυ ωραια ειναι!!Θα παιρνω και τετοια καμια μερα αντι για ζηρο γιατι μαζευεται πολυ καφεινη με την κολα και 3 καφεδες.

Απίστευτη είναι δεν την περίμενα έτσι να σου πω την αλήθεια! Σωστή η σκέψη σου!

onymos
29-07-11, 17:51
Πιες μια light μια στο τόσο μην την στερείσαι αφού την θες! Εγώ χτυπάω sprite zero :P:P:P που και που!

de pinw ka8e mera apla tin anefera gt einai enas kalos tropos na s feygei h ypoglikemia asxeta an ta sustatika ths den einai kala gia tn ygeia....to zitoymeno einai pws me ta glykantika apofeygetai h apo8ikeysi lipoys...an twra de kanei kalo einai allo 8ema

gym
29-07-11, 18:01
ρε παιδια να ρωτησω κατι....εχετε σκεφτει οτι αυτο κατανταει αρρωστια?ολιγον βουλιμια να το πωωωω?????
να φας κατι μια στο τοσο αλλα καποιοι το ξεσκιζουν....κ αν το κανεις αυτο μια φορα την εβδοαμδα...φφφφφφ.....
μαλλον καποιοι θα πρεπει να ξανασκεφτουν την αλλαγη της διατροφης τους...μαλλον ειναι πολυ αυστηρη για να φτανετε σε τετοια επιεπδα τσιτ ....δεν χρειαζεται η διατροφη ββ να ειναι μονοφαγια....

;););) just saying...

onymos
29-07-11, 18:21
kati allo poy i8ela na pw...exete tsekari ta mpiskota papadopoyloy me polidimitriaka p ine sugarfree? to mono p paratirisa einai oti exoyn 1gr koresmeno lipos ana mpiskoto:(

tolis93
29-07-11, 20:07
kati allo poy i8ela na pw...exete tsekari ta mpiskota papadopoyloy me polidimitriaka p ine sugarfree? to mono p paratirisa einai oti exoyn 1gr koresmeno lipos ana mpiskoto:(

μεγαλε για μενα ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑ.θες μπαριτσα πρωτεινης?απλα πραγματα παρε 3-4 ασπραδια αυγου κ 1 κροκο(αν θες)ανακατεψε τα με μουσλι η βρωμη βαλε κ λιγο κακαο μεσα(κακαο καθαρο.δε παχαινει δεν εχει τπτ κακο ισα ισα) βαλτα σε αλουμινοχαρτο κ στο φουρνο για 15-20 λεπτα.κανε καμια 20αρια τετοια η οσα χρειαζεσαι κ βαλτα ψυγειο η καταψυξη κ εισαι κυριλε.τι μπισκοτα κ μπουρδες:)

onymos
29-07-11, 20:27
μεγαλε για μενα ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑ.θες μπαριτσα πρωτεινης?απλα πραγματα παρε 3-4 ασπραδια αυγου κ 1 κροκο(αν θες)ανακατεψε τα με μουσλι η βρωμη βαλε κ λιγο κακαο μεσα(κακαο καθαρο.δε παχαινει δεν εχει τπτ κακο ισα ισα) βαλτα σε αλουμινοχαρτο κ στο φουρνο για 15-20 λεπτα.κανε καμια 20αρια τετοια η οσα χρειαζεσαι κ βαλτα ψυγειο η καταψυξη κ εισαι κυριλε.τι μπισκοτα κ μπουρδες:)

k ena glykantiko kai ligw prwteini k einai komple:P

tolis93
29-07-11, 20:31
k ena glykantiko kai ligw prwteini k einai komple:P

βασικα τη φαντασια σου βαλε μεσα;) αυτη ειναι η μαγκια με αυτα τα γευματα βαζεις οτι θες.ταχινι φυστικοβουτηρο μελι πρωτεινη εγω πηρα μαστιχα χιου σε μπαλακια σημερα.τοπ μιλαμε στο καφε ειδικα.κ δν εχει τπτ.μιλαμε για κατι μπαλιτσες σα καπαρη σε μεγεθος.10 γραμμαρια ολο το πακετο κ εχει 100 τετοια μεσα

Napakos
31-07-11, 08:51
ενα πακετο μακαρονια 500γρ ολικης με σαλατα μαρουλι , πρασινη πιπερια και ενα cotage cheese μαζι με 4 ασπραδια και ενα ολοοκληρο ...
το καλυτερο cheat ουτε εντερικα ουτε πονους στο στομαχι ουτε καουρες...χθες το βραδυ το εκανα κ τρ περιμενω πως και πως να φαω πρωινο ...!!!αα και λιγο κετσαπ με τα μακαρονια για να γλιστρανε...!
edit:και 6 φετες γαλοπουλα... περιπου 200γρ...

Kaloutsikos
31-07-11, 11:49
ενα πακετο μακαρονια 500γρ ολικης με σαλατα μαρουλι , πρασινη πιπερια και ενα cotage cheese μαζι με 4 ασπραδια και ενα ολοοκληρο ...
το καλυτερο cheat ουτε εντερικα ουτε πονους στο στομαχι ουτε καουρες...χθες το βραδυ το εκανα κ τρ περιμενω πως και πως να φαω πρωινο ...!!!αα και λιγο κετσαπ με τα μακαρονια για να γλιστρανε...!
edit:και 6 φετες γαλοπουλα... περιπου 200γρ...

Το τσιτ που ειναι σε ολο αυτο;
Α! Μαλλον την κετσαπ εννοεις! :)

TToni Shark
31-07-11, 13:05
-Μισή οικογενειακή πίτσα με λαχανικά και κοτόπουλο:shock:
-Μισό κιλό παγωτό συσκευασμένο:thumbup:
-Μισό λίτρο μπύρα:toast:
-Μισό λίτρο κόκα κόλα:turtle:
-Μισό κιλό πεπόνι:)
Και μισή χούφτα αμύγδαλα:rolf:...όλα χτες το βράδυ;)

jannous44
31-07-11, 13:25
εγω χτες χτυπησα 3ς γυρους υστερα απο 1-1,5μηνα που ημουν καθαρος. :turtle::turtle:

GREEK POWER
31-07-11, 13:37
εγω χτες χτυπησα 3ς γυρους υστερα απο 1-1,5μηνα που ημουν καθαρος. :turtle::turtle:

Σιγα ! ετσι οπως το λες ουτε πρεζα να ηταν :shock:

tolis93
31-07-11, 23:04
ξεκινησα τις κρεπαλες απο σημερα αν κ αυριο φευγω για συρο.περαν απο ενα σαντουιτς με ενυσχιμενο ψωμι σικαλης με σπορους π ειχε ταχινι 2 φετες γαλοπουλα 1 τυρι μιση μπανανα μαρουλι αγγουρι κ μουσταρδα.μετα απο 2 ωρες εφαγα μισο κιλο στηθος κοτοπουλο(παιζει να ταν παραπανω)300 γραμμαρια νουα μοσχαρι.1 παγωτο king size cone σοκολατα.το μεγαλο το πυρκαυλο λεω.δε ξερω ποσο μουσταρδα κ κετσαπ με το κοτοπουλο.1 πιατο μακαρονια ναπολιταν.και σα να πειναω λιγο ακομα...

sofos
31-07-11, 23:29
σημερινη μερα,cheat day :green::turtle:
πρωινο:2 τοστ γαλοπουλα-κασερι-κοτοπουλο-ντοματα
υποτιθεμενο μεσημεριανο:1 σκουπ ιντραπρο+100γρ βρωμη
μετα το μεσημεριανο:παγωτο με 4 μπαλες :green::turtle:
βραδινο:2 γυρους με κοκα κολα zero ετσι για να μη μαζευονται πολλα sugars :turtle::turtle:

Madd_Chadd
01-08-11, 00:22
ξεκινησα τις κρεπαλες απο σημερα αν κ αυριο φευγω για συρο.περαν απο ενα σαντουιτς με ενυσχιμενο ψωμι σικαλης με σπορους π ειχε ταχινι 2 φετες γαλοπουλα 1 τυρι μιση μπανανα μαρουλι αγγουρι κ μουσταρδα.μετα απο 2 ωρες εφαγα μισο κιλο στηθος κοτοπουλο(παιζει να ταν παραπανω)300 γραμμαρια νουα μοσχαρι.1 παγωτο king size cone σοκολατα.το μεγαλο το πυρκαυλο λεω.δε ξερω ποσο μουσταρδα κ κετσαπ με το κοτοπουλο.1 πιατο μακαρονια ναπολιταν.και σα να πειναω λιγο ακομα...

Ακόμα γελάω!!!:rolf::rolf::rolf:

Kaloutsikos
01-08-11, 10:15
σημερινη μερα,cheat day :green::turtle:
πρωινο:2 τοστ γαλοπουλα-κασερι-κοτοπουλο-ντοματα
υποτιθεμενο μεσημεριανο:1 σκουπ ιντραπρο+100γρ βρωμη
μετα το μεσημεριανο:παγωτο με 4 μπαλες :green::turtle:
βραδινο:2 γυρους με κοκα κολα zero ετσι για να μη μαζευονται πολλα sugars :turtle::turtle:

Ο κοσμος δεν προσεχει τι τρωει μεχρι το βραδυ και μετα πλακωνεται στους γυρους,
Τρωμε το μεσημερι τον γυρο και μετα παλι προσεχουμε τι τρωμε. :)

sofos
02-08-11, 16:07
Ο κοσμος δεν προσεχει τι τρωει μεχρι το βραδυ και μετα πλακωνεται στους γυρους,
Τρωμε το μεσημερι τον γυρο και μετα παλι προσεχουμε τι τρωμε. :)

χαχαχ ελα που ομως το βραδυ ερχονται παντα οι μεγαλυτερες λιγουρες :green::P

Kaloutsikos
02-08-11, 22:21
χαχαχ ελα που ομως το βραδυ ερχονται παντα οι μεγαλυτερες λιγουρες :green::P

ναι γ@μ...:green:

tolis93
03-08-11, 20:53
Χαιρετούρες από σύρο! Μέχρι τώρα 1 σουβλάκι το καλύτερο π χω φάει ένα ιταλικό παγωτό γιαούρτι κερασι μια μακαροναδα με τίγκα κιμα κ τυρί μια ομελέτα τίγκα στη πατάτα κ στο τυρί 2 κομμάτια τούρτα σοκολάτα πορτοκάλι κ έπεται συνέχεια. Έρχονται κ φωτό για τους δύσπιστους. Α ξεχασα. Συν μια πιτσαρα ΝΑ :-)

Giannistzn
03-08-11, 22:09
Στο αγαπημενο μου θεμα αυτου του φορουμ, ας ποσταρω μιας και απολαμβανω την τελευταια free μερα των διακοπων μου :green:

Πρωι : πιτακι βρωμης με 2κ.σ. μερεντα, 2 donnuts (1 με λευκη - 1 με πραλινα), 1 κομματι κεΐκ σοκολατας με σιροπι και μερεντα, λιγη ετοιμη βαφλα με μερεντα, 1 κομματι λευκη κουβερτουρα

Μεσημερι : 2 χοιρινες μπριζολιτσες της μαμας στη σχαρα, ψητα λαχανικα, λιγα μακαρονια + 1 γιγαντιαιο κομματι κεΐκ σοκολατας, με σιροπι + μερεντα, παγωτο 3 μπαλες, 200γρ πραλινες στο περιπου, μερικα κουφετα με φουντουκι,

Βραδυ : οτι εχει περισεψει

Φωτογραφιες, δεν εχω δυστυχως αλλα θα βαλω απο τα μακελεμενα κουτια :green:

edit: και 2 soft king μπισκοτα το πρωι

Giannistzn
03-08-11, 22:37
29391
29394
29389
29390
29392
29393

Δεν βρηκα το κουτι απο τα donnuts.

Ξερω οτι πολλοι θα με μισησουν :green: (τη μερεντα και τα σοφτ κινγκς δεν τα εβαλα)

Kaloutsikos
04-08-11, 18:55
Φτού σας :P

leftis
04-08-11, 19:05
29391
29394
29389
29390
29392
29393

Δεν βρηκα το κουτι απο τα donnuts.

Ξερω οτι πολλοι θα με μισησουν :green: (τη μερεντα και τα σοφτ κινγκς δεν τα εβαλα)

Ντάξει, νομίζω αυτό ξεπερνάει τα όρια του cheat.
Πλέον μιλάμε για κτηνωδία. :green:

Giannistzn
04-08-11, 19:58
Ντάξει, νομίζω αυτό ξεπερνάει τα όρια του cheat.
Πλέον μιλάμε για κτηνωδία. :green:

Ηταν day ομως ενταξει. Πραγματικα, σημερα νιωθω οτι εχω βαλει 1 κιλο λιπος, δεν παιζει :P

Neo_Valbonne
05-08-11, 16:27
Αυτό δεν ήταν cheat meal αυτό ήταν "η Αρτα και τα Γιάννενα" μαζί...............

χαχαχαχαχαχαχαχαα καλοοοοοο!


Μν ανησυχεις, "επιπολεο" κιλο ειναι! Και παλι καλα με τοσα σακχαρα και υδατανθρακες!! :P

GREEK POWER
05-08-11, 16:39
Ποσες ωρες αεροβιο χρειαζονται αυτα για να καουν.......???:turtle::turtle::turtle:

Neo_Valbonne
05-08-11, 16:46
αυτο δεν ειναι τσιτ μιλ φιλε.
τσιτ μιλ :
ψησαμε με την παρεα μου(απο τους 5 οι τρεισ γγυμναζομαστε σοβαρα και απο τουσ τρεις ο ενας ειναι ζωο 100κιλα κ πεταει κοιλιακους).
Κλασσικα κοτοπυλακια αλλα.πανσετες(τερμα στο λιπος)πιτες για σουβλακι,πατατες τηγανητες και μια σαλτσα και τα βουταγαμε ολα μεσα.κρασι και κοκα κολλα.
και κει που εχουμε τεζαρει λεμε δεν παμε να χτυπησουμε απο μια κρεπουλα γλυκια(θελαμε να περπατησουμε απο τσ τυψεις και οχι ν κανουμε ντελιβερι:Ρ)
και κατα τις 2 χτυπησαμε και απο μια λευκη μπισκοτο.διαφορα στν ζυγαρια?καμια.
διαφορα στα νερα?αμελιτεα μπορει και καμια.
μια στο τοσο δεν τρεχει και τιποτα 1 καλο τσιτ.


Δν είναι τοσο απλο.....παίζει ρόλο και τι έκανες ολη μέρα. Ξυπνησες νωρις? Είσουν στο πόδι ολη μερα λογω δουλειας? έκανες αεροβική στο τζιμ? Μήμπως γενικα η προπονηση σου ήταν βαρυτερη-εντονοτερη απο τις άλλες μέρες εκεινη τη συγκεκριμένη? και το βασικότερο τι ώρα τ έφαγες και τι ώρα κοιμήθηκες??...

Προπονηση το απογεμα: 45 min διαδρομο περιπου στα 11 km ταχυτητα, κυκλικη με βάρη καμοια 500 κοιλιακους


Φαι τύπου "τσιτ μιλ" -σαβούριασμα κανονικό θα το έλεγα βεβαια-ολη μέρα: μακαρόνια με κιμα ψωμι φέτα τυρι νεστεα λεμονι 2 ποτηρια, μια μπάλα λευκη κουβερτούρα 5 μπάλες παγωτο 5 μπισκότα παπαδοπούλου το μεσημέρι και....3 πιτογυρα απόλλα γυρο κοτοπουλο (για να είναι διαιτης..:P ) ένα κεσεδάκι τζατζίκι 1 πατατες και μια κρέπα φράουλα κανέλα το βράδυ κατα τς 10.30.

Το βαρος μου 58 κιλα κανονικά και μάντεψε την επομενη.....57.4........!

tolis93
05-08-11, 23:34
Ξανά χαιρετούρες από συρο. Έχουμε κ λεμε! Γεμιστα μπριαμ από σπιτικα παντα τίγκα στο λάδι συν μια πίτσα και από γλυκα μισό ταψί τσιζκεικ κ ένα 5 όροφο παγωτό. Μηλοπιτα μεντα καρύδα γιαούρτι κουκις κ στρατσιατελα. Μόνο τη πίτσα δε κατάφερα να πάρω φωτό. Τη πεθαναμε. Όταν γυρίσω ανεβαινουν φωτό

BODYMPAL
06-08-11, 00:44
να που ξαναγράφω σχετικά σύντομα ξανά εδώ.... Τώρα γύρισα από ένα τραπέζι και δυστυχώς δεν το έκανα καλά το στομαχάκι μου πάλι....:turtle::turtle: Δεν φταίω ώμος εγώ φταίει η θεία μου και ο θείος μου που αυτά που μας είχαν φτιάξει δεν παλευόταν!!!! ξεκινάω
- έφαγα καμιά 10άρια καλιτσουνια μαραθοπιτες, πιλάφι μπόλικο με στακα τζατζίκι και πολύ αρνί και απακια !! κ λέω όπα φτάνει δεν θα το κάνω σαν τις άλλες φορές ...... δυστυχώς όμως μας έφερε και σφακιανες πιτες σπιτικιες με θυμαρίσιο μέλη......:P , τι να κάνω τις έβλεπα και ήταν σαν να μου μιλούσανε και να μου λεγανε (-Χάρη μην μας κοιτάς φάε μας!!!:):))τι να κάνω μπορούσα να μην τις ακούσω??;););)?!!! τσάκισα 8 και έσκασα ...... ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ...
p.s. πρέπει να σταματήσω να πηγαίνω σε τραπέζια γιατί το παρακάνω...:unsure:

just chris
06-08-11, 23:19
1 εικονα 1000 λεξεις,στην περιπτωση σου.....6 εικονες 6000 θερμιδες!!!!!

Giannistzn
06-08-11, 23:25
1 εικονα 1000 λεξεις,στην περιπτωση σου.....6 εικονες 6000 θερμιδες!!!!!

Δεν ξερω ποσες ηταν, αλλα σιχαθηκα τοσο φαγητο. Σε τετοιο βαθμο δεν το ξανακανω, μονο meal πλεον οχι day :P

just chris
06-08-11, 23:28
Δεν ξερω ποσες ηταν, αλλα σιχαθηκα τοσο φαγητο. Σε τετοιο βαθμο δεν το ξανακανω, μονο meal πλεον οχι day :P

ε καλα μη μασας,τσιτ ντεϊ μια χαρα ειναι!!!δωσε λεμε....

Saldi
07-08-11, 14:51
Χθες δεν έφαγα ΤΙΠΟΤΑ ολη μερα σχεδόν...Ξυπνάω πηγαίνω χαλκιδική νυστικός...Μολις φτάνω στο beach bar τρωω ενα club sandwitch χωρις τα πατατακια(δεν μαρεσουν για αυτο)...Μετα κατα της 9 το βραδυ τρωω 4-5 κουταλιες σοκολατινα(τουρτα)και στισ 4 το πρωι...Ψωμακι-Πανσετα-Πατατες-Μουσταρδα-Κρεμμυδι!

Γενικά απο οτι καταλάβατε ολη η μέρα ηταν τραγική!!Δεν μπόρεσα να φάω τίποτα και έπαιξα και 4 ωρες ρακέτες full δυνατα και τώρα πιάστηκε η πλάτη μου:D!

just chris
09-08-11, 22:32
μολις τωρα!!!δυο πιατα μακαρονια με σαλτσα(ηταν μαυρα τα μακαρονια ομως:P) κ μπολικο τριμμενο τυρι μαζι με μισο zwan:turtle:

tolis93
09-08-11, 23:34
πελατεεεεεες μου....καποιος γυρισε απο συροοοο κ εχει φερει αποδηξεις πως ΚΑΡΑΚΑΤΑΞΕΣΚΗΣΤΙΚΕ μεσα σε 6 μερες....δημιουργω νεο ποστ γιατι ειναι απειρες....μπειτε κ θαυμαστε

Saldi
10-08-11, 04:39
μολις τωρα!!!δυο πιατα μακαρονια με σαλτσα(ηταν μαυρα τα μακαρονια ομως:P) κ μπολικο τριμμενο τυρι μαζι με μισο zwan:turtle:

Αυτό δε΄ν είναι cheat meal!Αμα εννοεις κόκκινη σάλτσα μαυρα μακαρόνια zwan είναι υδατάνθρακας καθαρός και προτείνη καθαρή και το τυρί χρειάζεσαι κάτι γαλακτοκομικό μαζί με τα μακαρονία για να κρατήσεις και τις θρεπτικές ουσίες!!Μια χαρά γευμα είναι!Εκτός αν κάνει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αυστηρή διατροφή!

just chris
10-08-11, 08:38
Αυτό δε΄ν είναι cheat meal!Αμα εννοεις κόκκινη σάλτσα μαυρα μακαρόνια zwan είναι υδατάνθρακας καθαρός και προτείνη καθαρή και το τυρί χρειάζεσαι κάτι γαλακτοκομικό μαζί με τα μακαρονία για να κρατήσεις και τις θρεπτικές ουσίες!!Μια χαρά γευμα είναι!Εκτός αν κάνει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αυστηρή διατροφή!

ημουνα με 2 ομελετες απο το πρωι,θα ετρωγα οτι εβρισκα μπροστα μου το βραδυ! βρηκα αυτα για καλη μου τυχη,αν κ το ζβαν το ζαμπονακι δεν ειναι οτι καλυτερο(γκοτζιλα)....

koulisss
13-08-11, 16:31
το χ8εσινο μου cheat meal,αρχισα με 3 σαντουιτς με σαλαμι κασερι,7 σοκολατακια,μια σαλατα με μαγιονεζα,τονο,λαχανικα,1 παγοτο πυραυλο,μια κρεπα αλμυρη με σαλαμι αερος κοτοπουλο κασερι τζατζικη καλαμποκι μανιταρια φλορινεσ:thumbup:και μετα απο 1 ωρα που εφαγα ολα αυτα χτυπησα αλλη μια κρεπα γλυκια με λευκη και μπανανα και μισο λιτρο κολα και μια πεπση.αν και το ψηλω μετανιωσα επηση ξεφυγα στο χ8εσινο για 2-3 βδομαδεσ κομμενα ολα :green:

leftis
13-08-11, 17:09
4 τρίγωνα πανοράματος, 2 πάστες και 1 παγωτό όλα από Τερκενλή!!

tolis93
14-08-11, 00:04
4 τρίγωνα πανοράματος, 2 πάστες και 1 παγωτό όλα από Τερκενλή!!
Επιτέλους! Αυτό μάλιστα! Πάνε όλοι. Κ ξεσκιζονται στα αρμύρα π με παραλαγες τα τρώνε σε καθημερινή βάση. Ενώ τα τριγωνακια κ το. Παγωτό...

sTeLaKoS
14-08-11, 22:16
Αφού μιλάτε για Θεσ/νικη, εαν κάποιος δεν έχει δοκιμάσει πουράκια Χατζηφωτίου χάνει πολλά....

Giannistzn
14-08-11, 22:39
Αφού μιλάτε για Θεσ/νικη, εαν κάποιος δεν έχει δοκιμάσει πουράκια Χατζηφωτίου χάνει πολλά....

Ωπ! Οφφισερ που πεφτει αυτο? Θα ανεβω το ερχομενο σ/κ! Καλα βεβαια, θεσσ/νικη οπου και αν πας εχει απιστευτα φαγητα. Τρελαινομαι για σολωμονιδη παντως :turtle:

sTeLaKoS
14-08-11, 22:43
Εγώ έπαιρνα απ' το Πανόραμα αλλά έχει 3-4 μαγαζιά μέσα στη πόλη.
Google it :thumbup:


Edit: Απ' οτι βλεπω τωρα υπαρχουν υποκαταστηματα στην αθηνα.

tolis93
14-08-11, 23:42
Εγώ έπαιρνα απ' το Πανόραμα αλλά έχει 3-4 μαγαζιά μέσα στη πόλη.
Google it :thumbup:


Edit: Απ' οτι βλεπω τωρα υπαρχουν υποκαταστηματα στην αθηνα.

αθηνα????που και εχει γιορτουλα η μανουλα αυριο κ θα φαμε κανα γλυκο!!

tolis93
14-08-11, 23:44
καλα εγινε αυριο εφυγα για χαλανδρι βρηκα διεφθυνση

Saldi
16-08-11, 03:55
Πουράκια χατζηφωτίου!!Με πήγατε 3-4 χρόνια που κατέβαζα 1κιλό πουράκια την εβδομάδα!!ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τα έλιωνα...!!

Και μια που μιλάμε για cheat meal θα τα γράψω ολα μάζι να αναφέρω οτι ΔΕΝ ΤΑ ΕΦΑΓΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ ολα αυτά αλλα σε 4 θα γράψω οτι θυμάμαι..
Ραβιόλια γεμιστά με προτσίνι και σως αμυγδάλου Χ 2
Μπριζολάκια χοιρινά με σως μελιού και βαλσάμικου
Ρολο κοτόπουλο με πατάτες και ειχε ΠΟΛΥ πράμα ακόμα δεν θυμάμαι
Φιλέτο κοτόπουλο αλα κρεμ
pizza X3
μπουγάτσα και ζαμπον κασέρι στις 8 το πρωι μετά απο ξενύχτι(8:30 κοιμήθηκα:D!)
2 βάφλες με σοκολάτα και κομματάκια φράουλας
2 σουφλέ σοκολάτας
κατι club sandwich κάτι χαζά απο εδώ και απο εκεί και
ΠΟΛΥ ΠΟΤΟΟΟΟΟ!!

tolis93
16-08-11, 11:19
Πουράκια χατζηφωτίου!!Με πήγατε 3-4 χρόνια που κατέβαζα 1κιλό πουράκια την εβδομάδα!!ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τα έλιωνα...!!

Και μια που μιλάμε για cheat meal θα τα γράψω ολα μάζι να αναφέρω οτι ΔΕΝ ΤΑ ΕΦΑΓΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ ολα αυτά αλλα σε 4 θα γράψω οτι θυμάμαι..
Ραβιόλια γεμιστά με προτσίνι και σως αμυγδάλου Χ 2
Μπριζολάκια χοιρινά με σως μελιού και βαλσάμικου
Ρολο κοτόπουλο με πατάτες και ειχε ΠΟΛΥ πράμα ακόμα δεν θυμάμαι
Φιλέτο κοτόπουλο αλα κρεμ
pizza X3
μπουγάτσα και ζαμπον κασέρι στις 8 το πρωι μετά απο ξενύχτι(8:30 κοιμήθηκα:D!)
2 βάφλες με σοκολάτα και κομματάκια φράουλας
2 σουφλέ σοκολάτας
κατι club sandwich κάτι χαζά απο εδώ και απο εκεί και
ΠΟΛΥ ΠΟΤΟΟΟΟΟ!!
καποιος βαρεσε ωραιες διακοπες φετος:)

Txc
20-08-11, 10:32
Πουράκια χατζηφωτίου!!Με πήγατε 3-4 χρόνια που κατέβαζα 1κιλό πουράκια την εβδομάδα!!ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τα έλιωνα...!!

Και μια που μιλάμε για cheat meal θα τα γράψω ολα μάζι να αναφέρω οτι ΔΕΝ ΤΑ ΕΦΑΓΑ ΣΕ 1 ΜΕΡΑ ολα αυτά αλλα σε 4 θα γράψω οτι θυμάμαι..
Ραβιόλια γεμιστά με προτσίνι και σως αμυγδάλου Χ 2
Μπριζολάκια χοιρινά με σως μελιού και βαλσάμικου
Ρολο κοτόπουλο με πατάτες και ειχε ΠΟΛΥ πράμα ακόμα δεν θυμάμαι
Φιλέτο κοτόπουλο αλα κρεμ
pizza X3
μπουγάτσα και ζαμπον κασέρι στις 8 το πρωι μετά απο ξενύχτι(8:30 κοιμήθηκα:D!)
2 βάφλες με σοκολάτα και κομματάκια φράουλας
2 σουφλέ σοκολάτας
κατι club sandwich κάτι χαζά απο εδώ και απο εκεί και
ΠΟΛΥ ΠΟΤΟΟΟΟΟ!!

Προσωπικα, προτιμω να πεθανω της πεινας απο το να φαω αυτα εδω...

Saldi
23-08-11, 05:37
Προσωπικα, προτιμω να πεθανω της πεινας απο το να φαω αυτα εδω...

Τωρα κάνεις πλάκα...Δηλαδή σοβαρά πες μου τι δεν σου άρεσε απο αυτά??εκτος οτι εχει λίγο απ όλα!

Txc
25-08-11, 20:37
Αν ειναι να κανω cheat meal, θελω το εξης:

Τσουρεκι απο Τερκενλη με σοκολατα και ενα ποτηρι γαλα, να βουτυξω το τσουρεκι μεσα...

tolis93
25-08-11, 22:58
Αν ειναι να κανω cheat meal, θελω το εξης:

Τσουρεκι απο Τερκενλη με σοκολατα και ενα ποτηρι γαλα, να βουτυξω το τσουρεκι μεσα...

ετσι ρε γαμωτο αυτα ειναι τα καλυτερα.ειδικα το χειμωνα εγω για τσιτ εχω καθε κυριακη 2 μπουγατσες απο σαλονικιοτικο μαγαζι κ 1 μιλκο.και δε ξεφευγω απο θερμιδες.συν του οτι τις κυριακες παω πεζοποριες οποτε τα καιω:green:τωρα π εκλεισε ομως το σαλονικιοτικο να δω τι θα κανω:(:(:(:(:(:(

Saldi
26-08-11, 13:11
Αν ειναι να κανω cheat meal, θελω το εξης:

Τσουρεκι απο Τερκενλη με σοκολατα και ενα ποτηρι γαλα, να βουτυξω το τσουρεκι μεσα...

To γάλα δεν θα έλεγα οτι είναι cheat!Οσο για το τσουρέκι με σοκολάτα δεν λεω ωραίο...αλλα συγκρίνεις το cheat meal μου π εχει waffle Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΆΕΙ(είναι απο τους ελάχιστους που εχουν αυθεντική μηχανή βάφλας)και έχω και πόσα αλλα καλούδια και το συγκρίνει μς τσουρέκι τερκενλή και γαλα??το δικό σου cheat meal καταρχιν έχεις το 1/4 απο τις δικές μου θερμίδες και δεν έχει κα ιτην ποικιλία του δικού μου...
ΕΚΤΟΣ αν δεν είσαι απο θεσσαλονίκι η γενικά δεν μπορείς να παίρνεις τσουρέκι συχνά επομένως οταν το τρώς είναι για εσένα οτι καλύτερο!

tolis93
26-08-11, 17:29
To γάλα δεν θα έλεγα οτι είναι cheat!Οσο για το τσουρέκι με σοκολάτα δεν λεω ωραίο...αλλα συγκρίνεις το cheat meal μου π εχει waffle Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΆΕΙ(είναι απο τους ελάχιστους που εχουν αυθεντική μηχανή βάφλας)και έχω και πόσα αλλα καλούδια και το συγκρίνει μς τσουρέκι τερκενλή και γαλα??το δικό σου cheat meal καταρχιν έχεις το 1/4 απο τις δικές μου θερμίδες και δεν έχει κα ιτην ποικιλία του δικού μου...
ΕΚΤΟΣ αν δεν είσαι απο θεσσαλονίκι η γενικά δεν μπορείς να παίρνεις τσουρέκι συχνά επομένως οταν το τρώς είναι για εσένα οτι καλύτερο!
καλα βαφλα κανεις κ με ασπραδια αυγων η ολοκληρα και βρωμη με μηχανιμα για βαφλα σπιτι σου σιγα.+1 για το τσουρεκι!:green:

Saldi
26-08-11, 18:29
καλα βαφλα κανεις κ με ασπραδια αυγων η ολοκληρα και βρωμη με μηχανιμα για βαφλα σπιτι σου σιγα.+1 για το τσουρεκι!:green:

Toli δεν μιλάω για απλή Βαφλα αν διαβάσεις..Καταρχιν η βάφλα εκτος γίνετε με τα κλασικά μηχνήματακ αι οχι σαν αυτα που αγοράζουμε σπίτι με 100euro και εκτός οτι ΔΕΝ ξέρω τη βάζει αλλα είναι FULL αφράτη και πεντανόστιμη απο πάνω ρίχνει καμία 5-10 κουταλίες ΖΕΣΤΗ σοκολάτα και πάνω απο αυτες μπάλα παγωτού(αν θες)εγω προσωπικά θέλω να νιώθω την σοκολατίλα..Και απο πάνω κομματάκια φράουλας!!!απλα
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!:D

Txc
26-08-11, 19:20
To γάλα δεν θα έλεγα οτι είναι cheat!Οσο για το τσουρέκι με σοκολάτα δεν λεω ωραίο...αλλα συγκρίνεις το cheat meal μου π εχει waffle Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΆΕΙ(είναι απο τους ελάχιστους που εχουν αυθεντική μηχανή βάφλας)και έχω και πόσα αλλα καλούδια και το συγκρίνει μς τσουρέκι τερκενλή και γαλα??το δικό σου cheat meal καταρχιν έχεις το 1/4 απο τις δικές μου θερμίδες και δεν έχει κα ιτην ποικιλία του δικού μου...
ΕΚΤΟΣ αν δεν είσαι απο θεσσαλονίκι η γενικά δεν μπορείς να παίρνεις τσουρέκι συχνά επομένως οταν το τρώς είναι για εσένα οτι καλύτερο!

Ειμαι απο Θεσσαλονικη, αλλα δεν κανω ΠΟΤΕ cheat meals...

Saldi
27-08-11, 00:20
Ειμαι απο Θεσσαλονικη, αλλα δεν κανω ΠΟΤΕ cheat meals...

Εχείς ΣΙΓΟΥΡΑ πολύ υπομονή και κουράγιο!
Εγω προσωπικά μέχρι τώρα δεν τα κατάφερα να κάνω κάτι τέτοιο!!Δεν μπορώ να σκεφτώ οτι θα στερηθώ για 1-2-3-5-10 χρόνια το junk food η τα γλυκά.
Πραγματικά μπράβο σου

tyler_durden
27-08-11, 15:44
Ειμαι απο Θεσσαλονικη, αλλα δεν κανω ΠΟΤΕ cheat meals...

ημουν της ιδιας λογικης,αλλα διαπιστωσα πως δυο τσιτ μιλς το μηνα βοηθουν στη γενικοτερη ψυχολογια μου.

προσωπικα ειμαι απο τους τυχερους,καθως ΔΕΝ τρωω-πινω επειδη δε μου αρεσουν γευστικα:γλυκα,παγωτα,αναψυκτικα και αλκοολ..

το πιο συνηθες τσιτ μιλ μου ειναι μια μπολονεζ ή ενα τυλιχτο.

(παντα μεσημερι εεε...)

lostgravity
27-08-11, 16:39
Λες και αν κανεις ενα cheat meal η φας μια φορα στο τοσο κατι που το γουσταρεις θα αλλαξει κατι...Αμα δεν σου δημιουργειται η αναγκη να φας κατι ''απαγορευμενο'' οκ,αν ομως το θες και απλα δεν το κανεις γιατι φοβασαι μη ''χαλασεις'' αυτο ειναι υπερβολη και σημαινει πως η ολη φαση εχει περασει στο επιπεδο της ψυχωσης

Txc
27-08-11, 18:07
ημουν της ιδιας λογικης,αλλα διαπιστωσα πως δυο τσιτ μιλς το μηνα βοηθουν στη γενικοτερη ψυχολογια μου.

προσωπικα ειμαι απο τους τυχερους,καθως ΔΕΝ τρωω-πινω επειδη δε μου αρεσουν γευστικα:γλυκα,παγωτα,αναψυκτικα και αλκοολ..

το πιο συνηθες τσιτ μιλ μου ειναι μια μπολονεζ ή ενα τυλιχτο.

(παντα μεσημερι εεε...)

Ετρωγα πολυ σαβουρα πριν το παρω ζεστα το θεμα του γυμναστηριου...
Ημουνα και πολλα κιλα και οταν μπηκα στο << τριπακι >> του γυμναστηριου και της διατροφης, αλλαξα τελειως συνηθειες...
Γενικα με την διατροφη πλεον ειμαι πολυ ιδιοτροπως και προσεχω το παραμικρο...
Δεν λεω, οτι αυτο που κανω ειναι το ιδανικο, απλα ειναι μια συνηθεια...
Το γυμναστηριο και η διατροφη γυμναστηριου ειναι τροπος ζωης για μενα πλεον και για την πλειοψιφια των ανθρωπων, ειμαι ενας πολυ περιεργος τυπος, οταν η πλειοψιφια τρωει σε γυραδικα και εγω δεν περναω καν απ΄εξω...
Πως ξερω οτι η πλειοψιφια των ανθρωπων τρωει σε γυραδικα και πιτσαριες?
Πολυ απλα, στο σπιτι μου δεχομε απειρα διαφιμιστικα...
Απο τα 30 διαφιμιστικα, τα 2 να ειναι απο κανενα σοβαρο εστιατοριο με σπιτικο φαγητο, τα υπολοιπα 28 ειναι απο γυραδικα και πιτσαριες...
Προφανως για να υπαρχουν τοσα γυραδικα και τοσες πιτσαριες, σημαινει οτι και δουλευουν...

tolis93
27-08-11, 22:52
Ετρωγα πολυ σαβουρα πριν το παρω ζεστα το θεμα του γυμναστηριου...
Ημουνα και πολλα κιλα και οταν μπηκα στο << τριπακι >> του γυμναστηριου και της διατροφης, αλλαξα τελειως συνηθειες...
Γενικα με την διατροφη πλεον ειμαι πολυ ιδιοτροπως και προσεχω το παραμικρο...
Δεν λεω, οτι αυτο που κανω ειναι το ιδανικο, απλα ειναι μια συνηθεια...
Το γυμναστηριο και η διατροφη γυμναστηριου ειναι τροπος ζωης για μενα πλεον και για την πλειοψιφια των ανθρωπων, ειμαι ενας πολυ περιεργος τυπος, οταν η πλειοψιφια τρωει σε γυραδικα και εγω δεν περναω καν απ΄εξω...
Πως ξερω οτι η πλειοψιφια των ανθρωπων τρωει σε γυραδικα και πιτσαριες?
Πολυ απλα, στο σπιτι μου δεχομε απειρα διαφιμιστικα...
Απο τα 30 διαφιμιστικα, τα 2 να ειναι απο κανενα σοβαρο εστιατοριο με σπιτικο φαγητο, τα υπολοιπα 28 ειναι απο γυραδικα και πιτσαριες...
Προφανως για να υπαρχουν τοσα γυραδικα και τοσες πιτσαριες, σημαινει οτι και δουλευουν...

καλα σε γυραδικο παιζει κ το καλαμακι κοτοπουλο στα καρβουνα:green: και στη πιτσαρια και οι σαλατες χωρις ντρεσινγκ.παντου υπαρχουν λυσεις οπως σκεφτεσαι τωρα σκεφτομουν μεχρι κ πριν 2 μηνες.κουραστικο ομως.δεν αξιζει τοσο στο τελος σε κανει κ αντικοινωνικο

sTeLaKoS
27-08-11, 23:19
καλα σε γυραδικο παιζει κ το καλαμακι κοτοπουλο στα καρβουνα:green: και στη πιτσαρια και οι σαλατες χωρις ντρεσινγκ.παντου υπαρχουν λυσεις οπως σκεφτεσαι τωρα σκεφτομουν μεχρι κ πριν 2 μηνες.κουραστικο ομως.δεν αξιζει τοσο στο τελος σε κανει κ αντικοινωνικο


:clap::clap::clap::clap::clap:

Πόσο δίκιο έχεις...

deluxe
04-09-11, 02:24
Τι να πρωτοπω για σημερα.. Τι παγωτινια εφαγα, τι τουρτα, τι μισοκιλο παγωτο, τι καλαμακια, κεμπαμπ, σεφταλιες, πατατες, σαλατες! ΧΑΜΟΣ! Αλλα στο τελος μια καψουλα super enzymes για να χωνευθουν ολα καλα! :turtle:

Τοσες ημερες διατροφης χαραμιστηκαν! Αυριο στο διαδρομο για πανω απο 30 λεπτα!! :weights:


*Δε ξερω τι με πιανει και τρωω τοσο πολυ.. Το παγωτο το οικογενιακο ηταν 800μλ, και εαν δε μου το επαιρνε η κοπελα μου απο τα χερια θα το ετρωγα ολο.. Το αγορασα επειδη ειχε γενεθλια ενας φιλος μου και πηγαμε σπιτι του.. Αλλιως παγωτο ειχα να φαω αρκετο καιρο. Ισως επειδη στερουμαι αρκετα, μετα το παρακανω!*

geo28
04-09-11, 04:25
Ειμαι απο Θεσσαλονικη, αλλα δεν κανω ΠΟΤΕ cheat meals...

ειμαι απο αθηνα και κανω ΠΑΝΤΑ cheat meals...:green:

edit:2 παγωτα και 2 πιτες απο γνωστο γυραδικο της περιοχης σημερα.
α και χτες ενα παγωτο στο post μου μαζι με τη whey..
και αυριο καπως θα το βολεψω

just chris
04-09-11, 12:04
μια χαρα πιτα γυρο χωρις σος κ πατατες μπορεις να φας σε αλαδωτη πιτα,χωρις να γινεις αντικοινωνικος!
να σου πω την αληθεια χεστηκα για το αν θα δω τους κοιλιακους μου,αυτο που θα αποφυγω ειναι τηγανιτα,τυροπιτοειδη τζανκ φουντ καθε ειδους κ ζαχαροπλαστια! αλλα κ το παγωτο μου θα φαω κ το σουβλακι μου κ τα μαγειρευτα μου,επισης θα φαω κ τα πρωτεινουχα οπως κ την πρωτεινη μου θα πιω.ποικιλια παιδες,θυμηθειται οτι δεν κατεβαινουμε σε τπτ αγωνες...

tolis93
04-09-11, 13:10
μια χαρα πιτα γυρο χωρις σος κ πατατες μπορεις να φας σε αλαδωτη πιτα,χωρις να γινεις αντικοινωνικος!
να σου πω την αληθεια χεστηκα για το αν θα δω τους κοιλιακους μου,αυτο που θα αποφυγω ειναι τηγανιτα,τυροπιτοειδη τζανκ φουντ καθε ειδους κ ζαχαροπλαστια! αλλα κ το παγωτο μου θα φαω κ το σουβλακι μου κ τα μαγειρευτα μου,επισης θα φαω κ τα πρωτεινουχα οπως κ την πρωτεινη μου θα πιω.ποικιλια παιδες,θυμηθειται οτι δεν κατεβαινουμε σε τπτ αγωνες...

+1 παν μετρον αριστον.εσυ δεν εισαι π δν παιρνεις συμπληρωματα κ δν κανεις διατροφη?πριν λιγο νομιζω το διαβασα

tyler_durden
04-09-11, 13:10
ακομα και στην εξοδο μπορεις να διατηρεις καποιες διατροφικες αρχες..μιλησε ο φιλος για σουβλακια..
τα σουβλακια ειναι υπο προυποθεσεις ενα σχετικα ανεκτο τζανκ..
γενικα το γυρο να τον αποφευγετε γιατι εχει πολλα "ξιγκια" και λαδια..μπορεις να φας τυλιχτο με καλαμακι,ή ακομα και μπιφτεκι..
μεσα στην αλαδωτη πιτα του τυλιχτου αντι για πατατες,σος κ.ο.κ(που ολοι ξερουμε τι κανουν),μπορειτε να βαλετε ντοματα,μαρουλι ή ακομα και τζατζικι αν θελετε οπωσδηποτε ενα ειδος σαλτσας μεσα κ.α..

υπαρχουν διεξοδοι..τα παντα ειναι θεμα θελησης..

just chris
04-09-11, 13:32
+1 παν μετρον αριστον.εσυ δεν εισαι π δν παιρνεις συμπληρωματα κ δν κανεις διατροφη?πριν λιγο νομιζω το διαβασα

πηγαινε ξαναδες ημερομηνια του ποστ,ημουν κ ανεργος! σιγα μες την αφραγκια μου μην αγοραζα συμπληρωμα.

tolis93
04-09-11, 13:36
πηγαινε ξαναδες ημερομηνια του ποστ,ημουν κ ανεργος! σιγα μες την αφραγκια μου μην αγοραζα συμπληρωμα.

απαντησα κιολας εκει κ μ απαντησες:green:

jackaction
04-09-11, 14:05
τι φαγαμε εξομολογουμαστε εδω οχι τι λυσεις εχουν τα φαστφουνταδικα...ειχα να βγω σαβατο κανα μηνα και χτες ηπιαμε και το κατιτις απο μπυρες χτυπησα και μια γλυκια κρεπα σοκολατα μπανανα μπισκοτο και ουτε τυψεις ουτε τιποτα...και απο δευτερα θα βγει πιο ευκολα το προγραμα μετα την ξεκουραση(σε ολους τουσ τομεις) αυτου του σαββατοκυριακου:green::turtle:

just chris
04-09-11, 18:39
τι φαγαμε εξομολογουμαστε εδω οχι τι λυσεις εχουν τα φαστφουνταδικα...ειχα να βγω σαβατο κανα μηνα και χτες ηπιαμε και το κατιτις απο μπυρες χτυπησα και μια γλυκια κρεπα σοκολατα μπανανα μπισκοτο και ουτε τυψεις ουτε τιποτα...και απο δευτερα θα βγει πιο ευκολα το προγραμα μετα την ξεκουραση(σε ολους τουσ τομεις) αυτου του σαββατοκυριακου:green::turtle:

δεν χρειαζεται επισημανση,ξερουμε τι ειναι να γραψουμε εδω.

beatshooter
04-09-11, 21:19
πηγαινε ξαναδες ημερομηνια του ποστ,ημουν κ ανεργος! σιγα μες την αφραγκια μου μην αγοραζα συμπληρωμα.

Εγω τωρα μια βδομαδα που ειμαι ΑΦΡΑΓΚΟΣ τρωω οτι μλκια βρω μπροστα μου,ισα ισα βεβαια για να στεκομαι στα ποδια μου.Αμα δν παιζουν λεφτα....

Adinamos
04-09-11, 23:01
Μια cheesy crust pizza + σκορδοψωμα απο Pizza Hut.
Ενα παγωτο Cookies & Cream Haagen Daz.
Και φυσικα 2-3 Coca Cola Light !!!! :turtle::turtle::turtle:

tolis93
04-09-11, 23:08
Μια cheesy crust pizza + σκορδοψωμα απο Pizza Hut.
Ενα παγωτο Cookies & Cream Haagen Daz.
Και φυσικα 2-3 Coca Cola Light !!!! :turtle::turtle::turtle:

αδικια!!θελω πολυ καιρο τωρα να κανω τετοιο τσιτ κ ποτε δε βρισκω παρεα(θελω να το κανω κ μεσημερι τρομαρα μου κ τα βοδια οι φιλοι μ τρωνε μονο βραδυ τετοια.
το ψηνα για πιτα παππου σημερα αλλα το παραχεσα τις τελευταιες μερες με κατι ψιλοτσιμπολογιματακια σο...απο βδομαδα:green:

rey1989
04-09-11, 23:25
εγώ πάλι δεν εχω κάνει ποτέ cheat meal (καλά βέβαια σε χάσιμο κιλών δεν κάνεις) άλλα και δεν σκέφτομαι να κάνω και τόσα όταν φτάσω εκεί που θέλω.
Βασικά μόνο στις γιορτές θα κάνω . (τόσες γιορτές που υπάρχουν , κάθε εβδομάδα cheat ξερω γω:rolf::rolf:)

ΕΡΩΤΗΣΗ : Στα γενέθλια μου σε ένα μήνα και κάτι μέρες από σήμερα και σκεφτόμουν ότι είναι μια φορά το χρόνο και μπορώ ας πούμε να φάω κάτι που μου αρέσει πολύ όπως (ψαρονέφρι στα κάρβουνα , τζατζίκι , πατάτα ψητή στα κάρβουνα (που την τυλίγεις σε αλουμινόχαρτο και την βάζεις μέσα στα κάρβουνα). Γλυκό δεν θα φάω λογικά , εκτός αν φάω ενα μικρό κοματι καρυδόπιτα που θα πω της μάνας μου να την κάνει με όσο το δυνατόν λιγότερες ζάχαρες κλπ (ζάχαρη έχω να φάω 4 μήνες ).

Τι λέτε να φάω αυτά ή θα χαλάσω τον μεταβολισμό μου ? (μόνο εκείνη την ημέρα θα τα φάω και σε νορμάλ ποσότητες , περίπου όσο τρώω και τώρα).;)

tolis93
04-09-11, 23:34
εγώ πάλι δεν εχω κάνει ποτέ cheat meal (καλά βέβαια σε χάσιμο κιλών δεν κάνεις) άλλα και δεν σκέφτομαι να κάνω και τόσα όταν φτάσω εκεί που θέλω.
Βασικά μόνο στις γιορτές θα κάνω . (τόσες γιορτές που υπάρχουν , κάθε εβδομάδα cheat ξερω γω:rolf::rolf:)

ΕΡΩΤΗΣΗ : Στα γενέθλια μου σε ένα μήνα και κάτι μέρες από σήμερα και σκεφτόμουν ότι είναι μια φορά το χρόνο και μπορώ ας πούμε να φάω κάτι που μου αρέσει πολύ όπως (ψαρονέφρι στα κάρβουνα , τζατζίκι , πατάτα ψητή στα κάρβουνα (που την τυλίγεις σε αλουμινόχαρτο και την βάζεις μέσα στα κάρβουνα). Γλυκό δεν θα φάω λογικά , εκτός αν φάω ενα μικρό κοματι καρυδόπιτα που θα πω της μάνας μου να την κάνει με όσο το δυνατόν λιγότερες ζάχαρες κλπ (ζάχαρη έχω να φάω 4 μήνες ).

Τι λέτε να φάω αυτά ή θα χαλάσω τον μεταβολισμό μου ? (μόνο εκείνη την ημέρα θα τα φάω και σε νορμάλ ποσότητες , περίπου όσο τρώω και τώρα).;)

ρε αδερφε καθε φορα με κανεις να γελαω.δηλαδη σορυ...το ψαρονεφρι εσυ νομιζεις οτι παχαινει?επειδη ειναι χοιρινο?σε πληροφορω εχει λιγοτερα λιπαρα απο το μοσχαρακι.δεν εχει ενδομυικο λιπος.η πατατα η ψητη απορω γιατι την εχεις στα τσιτ.δεν την εχεις στη διατροφη σου?το τζατζικι τι εχει?αρκει να ναι σπιτικο κ αυτο για συντηρητικα.γλυκο γιατι να μη φας ρ φιλε τι θα παθεις?λες να χαλασεις το μεταβολισμο σου για μια μερα?δλδ οι υπολοιποι π σαβουριαζουμε 1 τη βδομαδα για τη πλακα εδω μεσα?χοντροι ειμαστε?κ για μενα αδερφουλη κανε ενα τσιτ μια στο τοσο.γιατι εγω ετσι ελεγα κ εκανα(δε θα κανω τσιτ δε θα κανω τσιτ) και κατεληγα οταν εκανα να τρωω κ να μη μπορω να σταματησω.μεχρι να σκεφτω τη λεξη σταματα κ να τη κανω πραξη εφευγαν κ 2 εκλερακια.μη στερεισαι για να χανεις κιολας.ασε π αν αυξανεις μια στο τοσο τις θερμιδες σου τρεχεις το μεταβολισμο σου.και τα κρεατικα μη τα φοβασαι.στο τελευταιο γευμα των διακοπων εφαγα 3 μοσχαρισιες 2 μπιφτεκια κ 1 στηθος κοτοπουλο(κ τα 2 κομματια).ε τπτ δν πηρα....

rey1989
04-09-11, 23:39
το τζατζίκι σπιτικό είναι! :P
θα φάω απλα αναρωτιέμαι , επειδή θα τα φάω αυτά για μεσημεριανό , να τα φάω στην θέση του μεσημεριανού και τα υπόλοιπα γεύματα να είναι κανονικά έτσι ?;)

tolis93
04-09-11, 23:48
το τζατζίκι σπιτικό είναι! :P
θα φάω απλα αναρωτιέμαι , επειδή θα τα φάω αυτά για μεσημεριανό , να τα φάω στην θέση του μεσημεριανού και τα υπόλοιπα γεύματα να είναι κανονικά έτσι ?;)

α και το μεσημερι θα τα φας?ε ρε αδερφε που στο διαολο ειναι το τσιταρισμα τοτε?εγω αυτα εκτος του γλυκου τα τρωω στανταρ 3 φορες τη βδομαδα.μην ανχωνεσαι ρεεειι φαε κ φαε κ σο θες κ παχυντικα τιγκα να ταν π ειναι ακριβως το αντιθετο γεννεθλια σου ειναι κοιτα να τα χαρεις

deluxe
05-09-11, 02:59
το τζατζίκι σπιτικό είναι! :P
θα φάω απλα αναρωτιέμαι , επειδή θα τα φάω αυτά για μεσημεριανό , να τα φάω στην θέση του μεσημεριανού και τα υπόλοιπα γεύματα να είναι κανονικά έτσι ?;)Σε τι κατασταση βρισκεσαι; Εχεις ανεβασει φωτος; Ουτε αγωνιστικος να εισαι.

Saldi
05-09-11, 03:12
ακομα και στην εξοδο μπορεις να διατηρεις καποιες διατροφικες αρχες..μιλησε ο φιλος για σουβλακια..
τα σουβλακια ειναι υπο προυποθεσεις ενα σχετικα ανεκτο τζανκ..
γενικα το γυρο να τον αποφευγετε γιατι εχει πολλα "ξιγκια" και λαδια..μπορεις να φας τυλιχτο με καλαμακι,ή ακομα και μπιφτεκι..
μεσα στην αλαδωτη πιτα του τυλιχτου αντι για πατατες,σος κ.ο.κ(που ολοι ξερουμε τι κανουν),μπορειτε να βαλετε ντοματα,μαρουλι ή ακομα και τζατζικι αν θελετε οπωσδηποτε ενα ειδος σαλτσας μεσα κ.α..

υπαρχουν διεξοδοι..τα παντα ειναι θεμα θελησης..

Ακριβώς...Παίρνεις μια αλάδωτη σουβλάκι κοτόπουλο μαρουλι γιαούρτι και είναι SUPER και πολύ ανεκτό!

rey1989
05-09-11, 08:31
Σε τι κατασταση βρισκεσαι; Εχεις ανεβασει φωτος; Ουτε αγωνιστικος να εισαι.
δεν ειμαι αγωνιστικος , ειμαι υπερβολικός. όμως ειναι λογικό γιατι δεν εχω μάθει ακομα το σωμα μου και φοβαμαι το θεμα φαΐ.
Μπορει να λέω με τόση άνεση οτι έχασα 47 κιλά όμως μόνο εγώ ξέρω τι πέρασα για να το πετύχω και γιαυτο ακριβώς τον λόγο επειδή δεν θελω να γυρίσω στα παλια προσέχω πολύ μέχρι να μπω σε ενα σωστό ρυθμό. Ειμαι υπερβολικός και το ξέρω , αλλα προτιμώ να γίνω υπερβολικός παρά να κάνω λάθη .:P:P

tyler_durden
05-09-11, 08:52
Μια cheesy crust pizza + σκορδοψωμα απο Pizza Hut.
Ενα παγωτο Cookies & Cream Haagen Daz.
Και φυσικα 2-3 Coca Cola Light !!!! :turtle::turtle::turtle:


ε τον μακελαρη!!! :shock::turtle:

υ.γ.για την ιστορια,ηταν η 8αρα;;;εχω να φαω πιτσα 3 χρονια..:P

Adinamos
18-09-11, 20:09
ε τον μακελαρη!!! :shock::turtle:

υ.γ.για την ιστορια,ηταν η 8αρα;;;εχω να φαω πιτσα 3 χρονια..:P

Oικογενιακη βγαινει μονο... Νομιζω 8 κομματια.


Να συμπληρωσω και το σημερινο μεσημεριανο κυριακατικο τσιτ.
Ειχε το μενου goodys κατ αρχην...:green:
- 1 goodys grill
- 1 western burger
- 1 cheeseburger
Για να κοροιδεψω τον εαυτο μου εβαλα καπακι απο πανω και λιγα αμινοξεα μαζι με τι μουλτι. :rolf:

Για να πω την αληθεια ειχα να φαω πολυ καιρο γκουντις και δεν εμεινα και πολυ ικανοποιημενος πρωτων γιατι μου φανηκε οτι εχουν γινει αρκετα ακριβα πλεον για την ποιοτητα τους και επισης δεν ειναι τοσο νοστιμα οσο τα μακ ντοναλντς!

tolis93
18-09-11, 23:51
τις τελευταιες 3 μερες εφαγα
μισο κομματι πιτσα 3 κ γλυκου τυροσαλατα απο αυτες τις ετοιμες μια απο τα ιδια με μελιτζανοσαλατα μισο κομματι παστιτισο κατι λιγα κρισπι ποπς αυτα τα καινουργια μωρε(τα σπανε τα μπασταρδ...γκουχ...τα χωρις μπαμπα τελος παντων) κατι τσιριος δημιτριακα 20-30 μλ γαλα choice και κατι κριτσινακια...νταξει μαλλον πρεπει να κανω ενα βαρυ γερο τσιτ να τελειωνει το θεμα:green:

hungerstrike
19-09-11, 00:25
Λιπον σημερα ειχα την τυχη/ατυχια να κανω το πρωτο μου cheat meal..επαθα το ιδιο πραγμα με το φιλο που ανοιξε το θεμα! θολωσα!

την προηγουμενη εβδομαδα σταματησα να πεφτω σε θερμιδες και ανεβαζω σταδιακα 200 θερμιδες απο υδατανθρακα την εβδομαδα. αυτη τη στιγμη ειμαι στις 1900-2000 αναλογως τη μερα.

Να πω οτι cheat δεν εχω κανει ΠΟΤΕ...οτι λιγουρες και να εχω. ζαχαρη και κορεσμενα 0!

Σημερα λιπον στο σπιτι εχουμε μπαρμπεκιου...χοιρινες μπριζολες,πανσετες,λαδωμενες πιτες,τζατζικια και σοκολατοπιτες και παει λεγοντας....
ειναι η φαση που αμα θες να κανεις cheat νιωθεις σαν παιδακι στη disneyland.....

μεχρι το μεσημερι ακολουθω κανονικα τη διατροφη μου...τυχαινει να εχω δουλεια και ειμαι 6 ωρες νηστικος στο ποδι...γυρναω σπιτι τρωω το κανονικο γευμα μου 100γρ κοτοπουλο 150 γρ ρυζι και 100 μπροκολο....

και ετσι οπως ειμαι πανω απο τα καλουδια στην κουζινα λεω..παρε και ενα πανσετακι μωρε δε θα παθεις τιποτα λιποφοβικε....το τονιζω πρωτη φορα το λεω αυτο στον εαυτο μου..

αποτελεσμα....1 μπριζολα
μισο στηθος κοτοπουλο
2-3 πανσετεσ
2 πιτες
dip ολλα σε τζατζικι
σαλατα με το κιλο
και η αυλαια εκλεισε με ενα μικρο(υποκειμενικα παντα) κοματι σοκολατοπιτα...
+το γευμα μου....
http://www.youtube.com/watch?v=2Svwm_k9hYk&feature=related

ξαφνικα ειμαι στη μεση της κουζινας και λεω "ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΡΕ Μ@Λ@Κ@? ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?"...μιλαμε οτι δεν ειχα συναισθηση ! τι ηταν αυτο?


δεν εχω χονεψει ακομα και το στομαχι μου ειναι λιγο πιο χαλια απο τη διαθεση μου

η επομενη μερα ειναι το θεμα....:unsure::unsure:...
να παω να τρεξω?

thegravijia
19-09-11, 01:48
^^εγω λεω να φας και την υπολοιπη σοκολατοπιτα !