PDA

Επιστροφή στο Forum : Μέγα Βραδυνό Cheat meal!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

psonara
21-06-12, 13:08
νηστικος απο τισ 5 κ μαλιστα μ σπασαν τα νευρα δε με αφησαν να φαω σαν ανθρωπος.τελειωνει η συναυλια και ηταν 11 και κατι...βγαινω απο το χωρο π γινοταν το ολο ιβεντ και βλεπω 3-4-10 καντινεσ μαζεμενες.αποτελεσμα.... 3 σαντουιτς με κοτοπουλο. 1 με πιτα γιγας με λουκανικο μετα φτανοντας μαρουσι 1 κρεπα γλυκια και σπιτι ειχα ενα μικρο κενο...μισο καρπουζι με σαντιγυ... θεος συχορεστα ολα...δε μαμιεται καλα ηταν:green:

αχ ρε τολη σε καταλαβαινω!κι εγω χθες ειχα παει σε ενα φεστιβαλ τραγουδιου και ειχα διπλα μου ολες τις αμαρτιες!1 παγωτατζιδικο,1 σουβλατζιδικο και μια κρεπερι.περνουσαν ολοι διπλα μου και αλλος κρατουσε πιτα ,αλλος χωνακι με ωραιες γευσεις.λεω στο τελος θα μπω να παρω ενα υγιεινο σνακ!ψωμακι panini σαν τσιαπατα με γαλοπουλα και τυρι ...και εκεινη την ωρα βαζει ο τυπος και φτιαχνει κατι τεραστιες κρεπες!ειδικα η γλυκια ειναι ακομα στο μυαλο μου!αντεξα δεν πηρα αλλα ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα.ακομα και τωρα αυτη σκεφτομαι!μαλλον αυριο λεω να υποκυψω κι εγω!

GeoDask
21-06-12, 14:20
νηστικος απο τισ 5 κ μαλιστα μ σπασαν τα νευρα δε με αφησαν να φαω σαν ανθρωπος.τελειωνει η συναυλια και ηταν 11 και κατι...βγαινω απο το χωρο π γινοταν το ολο ιβεντ και βλεπω 3-4-10 καντινεσ μαζεμενες.αποτελεσμα.... 3 σαντουιτς με κοτοπουλο. 1 με πιτα γιγας με λουκανικο μετα φτανοντας μαρουσι 1 κρεπα γλυκια και σπιτι ειχα ενα μικρο κενο...μισο καρπουζι με σαντιγυ... θεος συχορεστα ολα...δε μαμιεται καλα ηταν:green:

Δεν παχαίνεις μην ανησυχείς.

beatshooter
21-06-12, 14:21
Καλα νταξ πως κανετε και ετσι ρε σεις?Φατε μην σας γυριζουν και τα μυαλα!εκτος αν ηστε αγωνιστικοι ή επαγγελματιες αθλητες!

GeoDask
21-06-12, 14:23
Καλα νταξ πως κανετε και ετσι ρε σεις?Φατε μην σας γυριζουν και τα μυαλα!εκτος αν ηστε αγωνιστικοι ή επαγγελματιες αθλητες!

Aυτό ακριβώς. :thumbup::bbbiceps:

psonara
21-06-12, 15:00
Καλα νταξ πως κανετε και ετσι ρε σεις?Φατε μην σας γυριζουν και τα μυαλα!εκτος αν ηστε αγωνιστικοι ή επαγγελματιες αθλητες!

φιλε μου με παρεξηγησες.αν και κοπελα και θα επρεπε να ειμαι πιο εγκρατης δεν στερουμαι τιποτα.εδω και 2 χρονια μονο διατροφη δεν κανω.μερα παρα μερα θαφαω και παγωτο και κρεπες και μπουγατσες....απλα ειπα ν'αρχισω να το περιορισω λιγο σε 1 φορα την εβδομαδα γιατι εκει που τοσα χρονια δεν ηξερα τι θα πει fast food...εχω γινει παιδι των fast food.παντως συμφωνω μαζι σου οτι δεν παχαινεις με το να τρως καπου καπου και απ'εξω ...

panakos
21-06-12, 20:46
καλησπερα στην παρεα!!σημερα απο το πρωι σχολη δινω μαθηματα!!
ερχομαι σπιι και τι να δω?:shock::shock::shock::shock:


παπουτσακια ετοιμα μαγειρεμενα....
καθομαι και τρωω 4!
ναι ναι ναι...και το γουσταρα τοσο πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ:green::green::green:

killer85
21-06-12, 21:36
Χθες ήπια όλο τον Βόσπορο (που λέει και ο αλκίνοος) δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς αλλά πρέπει να ήταν πάρα πολύ... Μου αρέσει ότι το πρώτο ποτό ήταν και τζίν για να αποφύγω τις θερμίδες...

Μετά χτύπησα και 3 πιτόγυρα και ένα δρακουλίνι... στις 7 το πρωί... Ότι να ναι...

Σίγουρα είναι η ιδέα μου αλλά μου φαίνεται ότι πήγε όλο στην μέση...

sakistaz
22-06-12, 00:11
Χθες ήπια όλο τον Βόσπορο (που λέει και ο αλκίνοος) δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς αλλά πρέπει να ήταν πάρα πολύ... Μου αρέσει ότι το πρώτο ποτό ήταν και τζίν για να αποφύγω τις θερμίδες...

Μετά χτύπησα και 3 πιτόγυρα και ένα δρακουλίνι... στις 7 το πρωί... Ότι να ναι...

Σίγουρα είναι η ιδέα μου αλλά μου φαίνεται ότι πήγε όλο στην μέση...
αν τα φαγες ορθιος πανε στη φτερνα,μη μασας :P:P

psonara
22-06-12, 15:43
καλησπερα στην παρεα!!σημερα απο το πρωι σχολη δινω μαθηματα!!
ερχομαι σπιι και τι να δω?:shock::shock::shock::shock:


παπουτσακια ετοιμα μαγειρεμενα....
καθομαι και τρωω 4!
ναι ναι ναι...και το γουσταρα τοσο πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ:green::green::green:

θελω συνταγη για τα παππουτσακια!χα!:P αστειευομαι!εγω σημερα αγορασα ζυμωτο και περιμενα την ωρα να παω σπιτι.φτανω κοβω το μισο και με γαλοπουλα και τυρι εγινε αφαντο!φρουτακια καλοκαιρινα(τον μισο μαναβη)και το βραδυ εχω ραντεβου με την αγαπημενη μου κρεπερι!θα με περιμενουν εκει μια γλυκια με σοκολατα και πολλων ειδων μπισκοτα και μια αλμυρη μα τυρι κοτα γαλοπουλα ντοματα πιπερια!λεω να μην βαλω πατατακια γαι να ειναι πιο λαιτ!!!;)

koukoutsaki
22-06-12, 15:47
θα λιποθυμησω ...σοκολατα -μπισκοτο μια δαγκωνια κ για μενα παρακαλω ....:(

(ποτε θα ρθει η ωρα να γραψω κ γω σε αυτο το τοπικ αχ ποτε)

beefmeup
22-06-12, 15:49
καλα δεν κανεις κανενα τσητ?

koukoutsaki
22-06-12, 15:52
δε ξερω αν εχεις ριξει καμια ματια στη διατροφη μου ...ουτε και θυμαμαι απο ποτε εχω να κανω ...κ ειδικα απο ποτε εχω να φαω ΣΟΚΟΛΑΤΑΑΑΑΑΑΑ:(
φοβαμαι μη ξυπνησω την αλλη μερα με κοιλια τουμπανο

beefmeup
22-06-12, 15:54
μεγαλο λαθος αυτο..δεν υπαρχει διατροφη χωρις τσητ..
η διατροφη πανω απο ολα επειρεαζει κ την ψυχολογια του καθενος..
κακως για μενα που το κανεις αυτο το πραγμα,μιας κ αντικτυπο στο σωμα σου δεν θα ειχαν ενα-δυο τσητ με οτι θες την εβδομαδα..

koukoutsaki
22-06-12, 15:58
2 ????????? τι μου λες ??:shock::shock::shock::shock:
(θα με κραξει ο γιαννης :green:)

ενα κ πολυ
ναι αλλα την αλλη μερα ξυπνας τουμπανο :( γιαυτο δε το κανω
ασε που θα παω κ θα πλακωθω κατευθειαν στα γλυκα ....

psonara
22-06-12, 16:01
μεγαλο λαθος αυτο..δεν υπαρχει διατροφη χωρις τσητ..
η διατροφη πανω απο ολα επειρεαζει κ την ψυχολογια του καθενος..
κακως για μενα που το κανεις αυτο το πραγμα,μιας κ αντικτυπο στο σωμα σου δεν θα ειχαν ενα-δυο τσητ με οτι θες την εβδομαδα..

συμφωνω με τον beefmeup!ολα ειναι θεμα ψυχολογιας!ασε που μπορει να μπλοκαρει ο μεταβολισμος!βασικα εγω ξυπναω πιο φουσκωμενη με τα υγιεινα και τα λαχανικα παρα με 2 κρεπες!απλα η συσταση τους εχει διαφορα!1-2 φορες τη διαφορα επιτρεπεται αν εισαι συνεπης την υπολοιπη!!!τι θα καταλαβουμε αλλωστε χωρις να υποκυψουμε και σε κανεναν σοκολατενιο πειρασμο?οσο γιατην αλμυρη αν προσεξεις τη γεμιση δεν ειναι και τοσο ανθυγιεινη?εχει λεπτο ψωμακι!οι πιο εμπειροι ας μας πουν

gym
22-06-12, 16:02
ρε συ κουκουτσι μου πραγματικα....δεν μ αρεσει να σε βλεπω να βασανιζεσαι....

κ εγω τις προαλλες γουσταρα να φαω κ εφαγα κ παλι μια χαρα ειμαι...

δηλαδη αμα ειναι να ζοριζεσαι και να γκρινιαζεις,φατο...να το θες ομως....

koukoutsaki
22-06-12, 16:04
εγω γλυκα θελω ομως ...οχι αλμυρα ...
αλλα θα πανε κατευθειαν στην περιφερεια :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

tolis93
22-06-12, 16:20
εγω γλυκα θελω ομως ...οχι αλμυρα ...
αλλα θα πανε κατευθειαν στην περιφερεια :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

δε παει τιποτα μονο σε ενα σημειο.αραξε κ χαλαρωσε με το να εισαι σε φαση "το θελω το θελω το θελω" χειροτερο κακο κανεις. αν ηταν να παχαιναμε με 1-2 σοκολατες τη κατσαμε...

Giannistzn
22-06-12, 16:22
Με ενα νορμαλ τσιτ 1φορα την εβδομαδα εισαι κομπλε.. Εαν καταληξει σε βουλιμικο επεισοδιο και εχει επιπτωση στην ψυχολογια σου (και αυτο γινεται σε εβδομαδιαια βαση) κατι γινεται λαθος.

Προσωπικα (οπως και οι περισσοτεροι εδω) ειμαι και φουλ απο αποψη ενεργειας - γλυκογονου μετα και την επομενη μερα

gym
22-06-12, 16:23
εγω γλυκα θελω ομως ...οχι αλμυρα ...
αλλα θα πανε κατευθειαν στην περιφερεια :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

ρε κουκου....με μια φορα δεν χαλασε κανεις κ στο λεω εγω που ειμαι σπαστικη με τη διατροφη στο κομματι οτι οταν ειμαστε τυπικοι ειμαστε τυπικοι αλλα επειδη εισαι και ανθρωπος και με ενα γλυκο ουτε φτιαχνεις ουτε χαλας,σου λεω οτι κακο δεν θα σου κανει αλλα πιο πολυ θα σου ξεκολλησει το μυαλο


και στο λεω πολυ καλοπροαιρετα...δεν μου αρεσει καθολου που ζοριζεσαι στη διατροφη τοσο....πχ με το πρωινο πχ δεν μπορεις να φας κατι...γιατι ρε?πας αγωνες η με το γλυκο θα χαλασεις?


υ.γ. θα κανω μια γυρα απο λογκς αργοτερα....

θυμησου τα λογια μου...δωσε βαση στα βαρη....

tolis93
22-06-12, 16:24
Με ενα νορμαλ τσιτ 1φορα την εβδομαδα εισαι κομπλε.. Εαν καταληξει σε βουλιμικο επεισοδιο και εχει επιπτωση στην ψυχολογια σου (και αυτο γινεται σε εβδομαδιαια βαση) κατι γινεται λαθος.

Προσωπικα (οπως και οι περισσοτεροι εδω) ειμαι και φουλ απο αποψη ενεργειας - γλυκογονου μετα και την επομενη μερα

μωρε αν μηνεις κανα 2μηνο χωρις τσιτ να δεις ευκολα π καταληγεις ετσι η αν κανεις πολυ υποθερμιδικες διατροφες...

Giannistzn
22-06-12, 16:29
Δεν εχει να κανει με την περιοδο "αποχης" ουτε με τη διατροφη.. Το χειμωνα ημουν υπερθερμιδικα, και κατεληγα σε αυτο το πραμα 1φορα την εβδομαδα σιγουρα (να τρωω οτι υπαρχει μπροστα μου σε σημειο που εαν δεν με δει ανθρωπος να τρωω δεν πιστευει). Αρκετες φορες ειχα και στομαχοπονο και ταση για εμμετο απο την υπερβολικη σοκολατα. Εαν γινεται επανελημενα αυτο, κατι φταιει σιγουρα.

Θεωρω ολα στο μυαλο ειναι

gym
22-06-12, 16:30
παιδες...αμα κανετε μονοφαγιες και υπερβολες αυτα τα βουλιμικα ειναι λογικα...το μυαλο κολλαει

Giannistzn
22-06-12, 16:35
Καμια σχεση, ημουν πολυ χαλαρος δεν ειχε να κανει με μονοφαγια.. Ισως ημουν υπερβολικα χαλαρος :green:

Ισως να εφταιγαν οι προηγουμενοι μηνες, ισως χιλια δυο δεν εχω ιδεα. Απλα οπως ολοι λεμε, ουτε το ενα ακρο ειναι καλο ουτε το αλλο.

koukoutsaki
22-06-12, 18:48
ρε κουκου....με μια φορα δεν χαλασε κανεις κ στο λεω εγω που ειμαι σπαστικη με τη διατροφη στο κομματι οτι οταν ειμαστε τυπικοι ειμαστε τυπικοι αλλα επειδη εισαι και ανθρωπος και με ενα γλυκο ουτε φτιαχνεις ουτε χαλας,σου λεω οτι κακο δεν θα σου κανει αλλα πιο πολυ θα σου ξεκολλησει το μυαλο


και στο λεω πολυ καλοπροαιρετα...δεν μου αρεσει καθολου που ζοριζεσαι στη διατροφη τοσο....πχ με το πρωινο πχ δεν μπορεις να φας κατι...γιατι ρε?πας αγωνες η με το γλυκο θα χαλασεις?


υ.γ. θα κανω μια γυρα απο λογκς αργοτερα....

θυμησου τα λογια μου...δωσε βαση στα βαρη....

καθε ποτε ελενη μου ομως?
κ τονιζω εγω δε θελω πχ πιτογυρο, θελω κρεπα η σοκολατα η παγωτο ....(κολλημα ο εγκεφαλος χαχα)
και ποσο να φαω? τοσο ωστε να θελω κι αλλο η μεχρι να το μπουχτισω? δε θελω να καταληξω στα βουλιμικα του παρελθοντος....

ναι περνα απο το φτωχικο μου :green:
σορρυ απο ολους για το οφφφ:unsure:

Stella
22-06-12, 18:56
Στο έχω πει κουκούτσι.
1 φορά στις 10-12 μέρες είναι τελεια και σου λέω για "καλόοοο" τσιτ. Θυμασαι που σου είπα ότι αυτή η "γνωστη" μου τρωει 1 κιλό παγωτό, και είδες τι κορμάρα έχει!
Και μια φορά τη βδομάδα μια νορμαλ ποσότητα από κάτι που σ΄αρέσει (εγώ το προτιμώ από την υπερβολη) μια χαρά είναι.

Κουκούτσι εχει αρχίσει και σου γίνεται εμμονή! Εσύ δεν ήσουν έτσι! Ησουν κημπάρισσα στο φαί!:green:

tolis93
22-06-12, 18:59
καθε ποτε ελενη μου ομως?
κ τονιζω εγω δε θελω πχ πιτογυρο, θελω κρεπα η σοκολατα η παγωτο ....(κολλημα ο εγκεφαλος χαχα)
και ποσο να φαω? τοσο ωστε να θελω κι αλλο η μεχρι να το μπουχτισω? δε θελω να καταληξω στα βουλιμικα του παρελθοντος....

ναι περνα απο το φτωχικο μου :green:
σορρυ απο ολους για το οφφφ:unsure:

για μενα κανε το εξης.παρε μια σοκολατα.οποια θες.η παρε 2 οποιες θες.κοψε τες σε κομματακια. αστες στο περιτυλιγμα.χωρις να βλεπεις τηλεωραση η να σαι στον υπολογιστη εκει αφαιρεισαι κ δε νιωθεις τι και ποσο τρως.κατσε φαε ενα κομματι.θες κ αλλο?φαε κ αλλο.αλλα χαλαρα.δικια σ ειναι απολαυσε την.το θεμα ειναι να μη τη φας γρηγορα.εγω σ λεω στο τελος θα φας τη μιση κ θα πεις ειμαι οκ αντε αν φαω κανα 2 κομματια το βραδυ.απλα δοκιμασε το.να εισαι συγκεντρωμενη στο φαγητο.εκει καταλαβαινεις αν θες αλλο η οχι

tolis93
22-06-12, 19:05
το καλυτερο τσιτ π εχω κανει εδω κ μηνες50126

vaggan
22-06-12, 19:38
νηστικος απο τισ 5 κ μαλιστα μ σπασαν τα νευρα δε με αφησαν να φαω σαν ανθρωπος.τελειωνει η συναυλια και ηταν 11 και κατι...βγαινω απο το χωρο π γινοταν το ολο ιβεντ και βλεπω 3-4-10 καντινεσ μαζεμενες.αποτελεσμα.... 3 σαντουιτς με κοτοπουλο. 1 με πιτα γιγας με λουκανικο μετα φτανοντας μαρουσι 1 κρεπα γλυκια και σπιτι ειχα ενα μικρο κενο...μισο καρπουζι με σαντιγυ... θεος συχορεστα ολα...δε μαμιεται καλα ηταν:green:τολη κοψε λιγο το μουσι ρε φιλε γιατι μου φαινεται παρα μεγαλωσε:P:P:P

tolis93
22-06-12, 20:20
τολη κοψε λιγο το μουσι ρε φιλε γιατι μου φαινεται παρα μεγαλωσε:P:P:P

δεν εχεις δει τι τρωω οταν πειναω πολυ ε?:green:

Stella
22-06-12, 20:50
Ρε Τόλη τι εννοεις ότι είναι τσιτ οι καραμέλες;
Εκτος αν εννοείς ότι εφαγες όλα αυτά τα κουτιά με τη μια!:green:

erin
23-06-12, 01:07
σημερα δεν πηγα προπονηση και το πρωι εφαγα 4 ασπραδια 2 φετεσ ολικης μετα μερικα αμυγδαλα το απογευμα 2 σψοοπ προεινης και στις 9 κοτοποθλο με πατατα?θα θολοσω επειδη πηγε γμστ σημερα η διατροφη η δεν παιζει αγχος?η διατροφη μου ειναι οπως αυτης της γραμμωσης του μασλμποσσ

Ηλαπ
23-06-12, 01:23
Για ποιον λογο να θολωσεις??? :P

kokolakis
23-06-12, 01:27
εχεισ θολωσει ήδη, κοιτα τον καθρέπτη.... :P :P

αν γινοντουσαν ολα σε μια μερα χαρας εμας..... ;)

erin
23-06-12, 11:05
επειδη δεν πηγε η διατροφη συμφωνα με το στανταρ προγραμμα...?υποθετω τωρα

tolis93
23-06-12, 11:46
Ρε Τόλη τι εννοεις ότι είναι τσιτ οι καραμέλες;
Εκτος αν εννοείς ότι εφαγες όλα αυτά τα κουτιά με τη μια!:green:

οχι ολα νταξει.αλλα 2 κουτακια εφυγαν.μεντα σοκολατα κ σοκολοατα καραμελα.μιλαμε δε θελω γλυκο για μηνες...

psonara
23-06-12, 12:56
συμφωνω παντως οτι χρειαζεται μια φορα την εβδομαδα!τσιταρα χθες για τα καλα!μισο κιλο ζυμωτο ψωμι με γαλοπουλα και τυρι,φρουτα και βραδυ ενα σαντουιτς με τυρι πολυ κοτα αλλα βραστη για πιο υγιεινα,ντοματα,πιπερια και τελειωσα με μια τεραστια κρεπα αφου εβαλε τριπλη δωση ζυμης με απειρη μερεντα και πτι-μπερ!ακομα εχω τη γλυκα της!αντε την αλλη εβδομαδα παλι!

psonara
23-06-12, 13:03
συμφωνω παντως οτι χρειαζεται μια φορα την εβδομαδα!τσιταρα χθες για τα καλα!μισο κιλο ζυμωτο ψωμι με γαλοπουλα και τυρι,φρουτα και βραδυ ενα σαντουιτς με τυρι πολυ κοτα αλλα βραστη για πιο υγιεινα,ντοματα,πιπερια και τελειωσα με μια τεραστια κρεπα αφου εβαλε τριπλη δωση ζυμης με απειρη μερεντα και πτι-μπερ!ακομα εχω τη γλυκα της!αντε την αλλη εβδομαδα παλι!

δοση ζυμης ηθελα να γραψω σορυ

Ηλαπ
23-06-12, 14:58
συμφωνω παντως οτι χρειαζεται μια φορα την εβδομαδα!τσιταρα χθες για τα καλα!μισο κιλο ζυμωτο ψωμι με γαλοπουλα και τυρι,φρουτα και βραδυ ενα σαντουιτς με τυρι πολυ κοτα αλλα βραστη για πιο υγιεινα,ντοματα,πιπερια και τελειωσα με μια τεραστια κρεπα αφου εβαλε τριπλη δωση ζυμης με απειρη μερεντα και πτι-μπερ!ακομα εχω τη γλυκα της!αντε την αλλη εβδομαδα παλι!

Μεχρι να φτασεις στην κρεπα δν ηταν τσιτ .-
Μετα κατι εκανες :P

beatshooter
23-06-12, 15:56
Μεχρι τωρα μια σπανακοπιτα κ ενα πεινερλι+μεταπροπονητικο:green:.Η φαση ειναι ειναι πως με αυτα τα 2 εχω σκασει και δεν μπορω να φαω κατι αλλο αν και σχεδιαζα φοβερο τσιτ(εχω εχω κ βδομαδες ενα καρτ ντορ στρατσιατελα οικογενειακο).Δεν ξερω μαλλον "εκλεισε" το στομαχι μου ειχα να τσιταρω 2βδομαδες.Κοιτα να δεις που θα προσπαθησω για να ..σαβουδιασω :turtle::turtle::turtle::turtle::green:

tolis93
23-06-12, 16:47
δουλευω σημερα.κ μαλλον μετα προβλεπεται βρωμικο πηγα με ενα αλλο παλικαρι απο τη δουλεια για ψωνια για το μαγαζι κ πηραμε εξτρα 5 λουκανικα(μιλαμε για βρωμικο η γευση τους) και κατι ψωμακια bunches αλλα στυλ μπακετα.μαλλον θα πεσουν χοντογκ παλι το βραδυ....αρχισαμε να ξεφευγουμε:green:

sakistaz
23-06-12, 23:45
nirvana μελι καρυδια κ σχετικα οικογενειακη συσκευασια τελος.απολαυσηηηηηηηηη:P

psonara
23-06-12, 23:49
nirvana μελι καρυδια κ σχετικα οικογενειακη συσκευασια τελος.απολαυσηηηηηηηηη:P

ωραιος μ'αρεσεις.ετσι φιλε μου!τρωμε η' παιζουμε?

sakistaz
23-06-12, 23:59
ωραιος μ'αρεσεις.ετσι φιλε μου!τρωμε η' παιζουμε?
ασε σημερα ολη μερα τρωμε..μετα βιας περνω ανασα

Stella
24-06-12, 07:50
Xθες και για μένα τσιτ ντει.
Μεσημερι σε ψαροταβερνα (παιζει να είναι και η καλύτερη στο νησι): χταπόδι ψητο, καλαμάρι ψητό, γάυρος τηγανητος, γαρίδες σαγανακι, ντοματοσαλάτα, λίγο ψωμί. Στο τελος λίγο καρπούζι.
Μετα από καμια ώρα 1 παγωτό λάιτ (180 θερμιδες)
Το απόγευμα 2 ποτ. γαλα σόγιας.
Το βράδυ 1 πιτα κυπριακή γεμισμένη με ντοματα, κότατζ και κάπαρη.

koukoutsaki
24-06-12, 08:11
κ τσιτ δεν το λεω εγω παντως ...εκτος κι εφαγες ολο το σαγανακι εσυ

Stella
24-06-12, 08:28
Ολα βάλτα δια δύο και ίσως και λίγο περισσότερο εγώ.
Ναι από το γαυρο και από το σαγανάκι νομίζω ότι εφαγα το περισσότερο! Από τα χειρότερα δηλαδη!
Από τα ψητά μάλλον εφαγα το λιγότερο...εμ τι...ψητά κάθε μερα τρωω...

Gianna
24-06-12, 22:17
Εγώ το Σάββατο το ριξα στο ποτάκι και το ευχαριστήθηκα!!! 2 μπυρίτσες στην παραλία, μετά με το φαγητό (τσιπούρα σχάρας, χόρτα, 2 φ. ψωμί με λίγη μελιτζανοσαλάτα) έφυγε ένα μισόκιλο λευκό και το βράδυ 1 campari σόδα:toast:

sakistaz
26-06-12, 16:02
κυριακη ολη μερα παραλα'ι'α με ταπερακια ταχαμ κ το βραδυ 2 λιτρα μπυρα 1 μοχιτο με πρωινο 2 μεριδες μπουγατσα κιμα,1 τυρι,μισο κιλο και βαλε παγωτο μπισκοτο με σεροπια κ τετοια(με εσωσε 1 λιτρο κοκα κολα κ τελικα κοιμηθηκα).δευτερα βραδυ 2 λιτρα μπυρα 1 μοχιτο 2 βρωμικα πανσετα πατατα:shock: ξεφτιλιστηκαμε γμτ

psonara
26-06-12, 16:24
παιδια σε τι συχνοτητα κανετε τα cheat meals?εγω κανω 1 φορα και την εβδοαμαδα και παλι δεν χορταινω!ο εγκεφαλος δηλαδη!γιατι το στομαχι πραπονιεται απο τις 2 πρωτες κρεπες αλλα του λεω να κανει υπομονη!!!!!!!!!

sTeLaKoS
26-06-12, 16:28
Χθες....
1 κουτί μερέντα με φρυγανιές,
παγωτό πύραυλο,
2 μπύρες,
1 πιτα γύρο, 1 με σουτζουκάκια
συν κάτι άλλα ψηλά, μπισκοτάκια και τέτοια...
ΑΠ' το μεσημέρι και μετά το &$^%$&.. Για πλάκα τα μέτρησα... τις πιάσαμε τις 6 χιλιάδες, μια χαρά :green:

Ηλαπ
26-06-12, 16:40
Χθες....
1 κουτί μερέντα με φρυγανιές,
παγωτό πύραυλο,
2 μπύρες,
1 πιτα γύρο, 1 με σουτζουκάκια
συν κάτι άλλα ψηλά, μπισκοτάκια και τέτοια...
ΑΠ' το μεσημέρι και μετά το &$^%$&.. Για πλάκα τα μέτρησα... τις πιάσαμε τις 6 χιλιάδες, μια χαρά :green:

Απο τα καλυτερα που εχω ακουσει εδω και καιρο :clap: (αν εξερεσεις τα σουτζουκακια :P )

Gianna
26-06-12, 17:42
παιδια σε τι συχνοτητα κανετε τα cheat meals?εγω κανω 1 φορα και την εβδοαμαδα και παλι δεν χορταινω!ο εγκεφαλος δηλαδη!γιατι το στομαχι πραπονιεται απο τις 2 πρωτες κρεπες αλλα του λεω να κανει υπομονη!!!!!!!!!

Όπως μου έλεγε ο διατροφολόγος, ο εγκέφαλος είναι σαν κακομαθημένο παιδάκι. Δεν χορταίνει ποτέ, όσο του λες ναι και του κάνεις τα χατήρια, θα ζητάει κι άλλο, κι άλλο, φέρε απ' το ένα, φέρε κι απ' το άλλο, κρίμα να μην το δοκιμάσουμε κι αυτό και τέτοια. Στο λέω γιατί και εγώ έτσι την πατάω με το κεφάλι το ξερό μου. Δυστυχώς εμένα το στομάχι αντέχει πάρα πολύ πράγμα, οπότε αν περιμένω να διαμαρτυρηθεί αυτό για να σταματήσω, την πάτησα..... Είπαμε όχι καταπίεση, αλλά και ένα φρένο είναι καλό. Μετά θα χαίρεσαι που μπόρεσες να κοντρολάρεις τον εαυτό σου.

koukoutsaki
26-06-12, 22:28
Όπως μου έλεγε ο διατροφολόγος, ο εγκέφαλος είναι σαν κακομαθημένο παιδάκι. Δεν χορταίνει ποτέ, όσο του λες ναι και του κάνεις τα χατήρια, θα ζητάει κι άλλο, κι άλλο, φέρε απ' το ένα, φέρε κι απ' το άλλο, κρίμα να μην το δοκιμάσουμε κι αυτό και τέτοια. Στο λέω γιατί και εγώ έτσι την πατάω με το κεφάλι το ξερό μου. Δυστυχώς εμένα το στομάχι αντέχει πάρα πολύ πράγμα, οπότε αν περιμένω να διαμαρτυρηθεί αυτό για να σταματήσω, την πάτησα..... Είπαμε όχι καταπίεση, αλλά και ένα φρένο είναι καλό. Μετά θα χαίρεσαι που μπόρεσες να κοντρολάρεις τον εαυτό σου.

αυτο ακριβως
γιαυτο εχω να κανω εγω απο το πασχα:P:rolf:

sTeLaKoS
26-06-12, 22:33
Απο τα καλυτερα που εχω ακουσει εδω και καιρο :clap: (αν εξερεσεις τα σουτζουκακια :P )

Α στα σουτσουκάκια είσαι λάθος!!!
Ήταν χειροποίητη και ψημένα στο κάρβουνο όπως και ο γύρος. Και όχι σε λαδόπιτα αλλά σε ψωμάκι παραδοσιακό, ψημένο σε πετροφουρνο. Επικά λέμε!!!
Τα πήρα μαζι με μια μπύρα και πήγα σε μια παραλία τα έφαγα. Όλα τα λεφτά :clap:

vickypek
26-06-12, 22:37
Α στα σουτσουκάκια είσαι λάθος!!!
Ήταν χειροποίητη και ψημένα στο κάρβουνο όπως και ο γύρος. Και όχι σε λαδόπιτα αλλά σε ψωμάκι παραδοσιακό, ψημένο σε πετροφουρνο. Επικά λέμε!!!
Τα πήρα μαζι με μια μπύρα και πήγα σε μια παραλία τα έφαγα. Όλα τα λεφτά :clap:

εισαι και τοοοοοσο περιγραφικος πανααααθεμαααα σε !!λες και τα χω μπροστα μου ειναι!!!

koukoutsaki
26-06-12, 22:43
Χθες....
1 κουτί μερέντα με φρυγανιές,
παγωτό πύραυλο,
2 μπύρες,
1 πιτα γύρο, 1 με σουτζουκάκια
συν κάτι άλλα ψηλά, μπισκοτάκια και τέτοια...
ΑΠ' το μεσημέρι και μετά το &$^%$&.. Για πλάκα τα μέτρησα... τις πιάσαμε τις 6 χιλιάδες, μια χαρά :green:

αν αφαιρεσω τις μπυρες επειδη δεν πινω ποτε και τιποτε
το τσιτ ειναι απλα αξιοζηλευτο :bowdown::bowdown::bowdown:

yiantheo
27-06-12, 00:53
επιστροφη στο γυμναστηριο μετα απο μια εβδομαδα διακοπων και πολυυυυυυ φαγητο! burger king, mcdonalds pizza κινεζικα γυραδικα ζαχαροπλαστεια!! Ηταν εξαιρετικα μπορω να πω :green:

psonara
27-06-12, 17:09
Α στα σουτσουκάκια είσαι λάθος!!!
Ήταν χειροποίητη και ψημένα στο κάρβουνο όπως και ο γύρος. Και όχι σε λαδόπιτα αλλά σε ψωμάκι παραδοσιακό, ψημένο σε πετροφουρνο. Επικά λέμε!!!
Τα πήρα μαζι με μια μπύρα και πήγα σε μια παραλία τα έφαγα. Όλα τα λεφτά :clap:

στελακο εγω βαζω αριστα στο τσιτ σου!πολυ καλο!βασικα η περιγραφη και μονο με τον πετροφουρνο ειναι απιστευτη!οταν ξαναπας παρε και κανα ψωμακι για μας!καθε ποτε κανεις τετοιο τσιτ?

sTeLaKoS
27-06-12, 17:42
Όταν δεν είμαι και πολύ στα καλά μου :green: :rolf:

Ε γενικά κάθε 2 βδομάδες στάνταρ θα σπάσω μια μέρα και θα φάω τα πάντα όλα, αλλά δε κάνει ζημιά και δε με πιάνει άγχος. Παρατηρώ πως ανεβαίνω 1 κιλό περίπου από νεράκια και σε 2 μέρες ξανακατεβαίνω εκεί που ήμουν.

Ηλαπ
27-06-12, 17:57
Α στα σουτσουκάκια είσαι λάθος!!!
Ήταν χειροποίητη και ψημένα στο κάρβουνο όπως και ο γύρος. Και όχι σε λαδόπιτα αλλά σε ψωμάκι παραδοσιακό, ψημένο σε πετροφουρνο. Επικά λέμε!!!
Τα πήρα μαζι με μια μπύρα και πήγα σε μια παραλία τα έφαγα. Όλα τα λεφτά :clap:

Mιαμ μιαμ!!! :P
Εχω θεμα με τα σουτζουκακια και γενικα με τα κιμαδοειδη :P

psonara
27-06-12, 20:38
Mιαμ μιαμ!!! :P
Εχω θεμα με τα σουτζουκακια και γενικα με τα κιμαδοειδη :P

εγω παλι θεμα εχω με τις κρεπες!στανταρ 1 φορα την εβδομαδα θα τιμησω 2 κρεπες μαζι με αλλα ξελιγουρια και φυσικα 1 κιλο ψωμι!

morgoth
28-06-12, 09:59
το δικο μου cheat meal.

τοπος: ταβερνα
απο σαλατες: χωριατικη και χορτα
συνοδευτικα: φαβα και κολοκυθακια τηγανητα
κυριως: καμια 400αρια γρ τονομπριζολακια απο μακρυπτερο ελληνικο τονο.
ποτό: 4 ποτηρια κρασι λευκο
επιδορπιο: 2 σκουπ παγωτο, μπουενο και βανιλια με κααμελωμενα συκα..

εντυπωσεις: το ποτο με χαλαει. ακομα το μυριζω.. :green: + οτι νιωθω φουσκωμα και χοντρος.

Ηλαπ
28-06-12, 22:30
εγω παλι θεμα εχω με τις κρεπες!στανταρ 1 φορα την εβδομαδα θα τιμησω 2 κρεπες μαζι με αλλα ξελιγουρια και φυσικα 1 κιλο ψωμι!
Ποοοο δικιαα μου εισαι εσυυυυ!!!!! Κρεπα πιπερια-κοτοπουλο-τυρι και το καπακι μιση μερεντα σοκολατα και δν ειμαι καλααααααααααααααα :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

psonara
29-06-12, 13:52
Ποοοο δικιαα μου εισαι εσυυυυ!!!!! Κρεπα πιπερια-κοτοπουλο-τυρι και το καπακι μιση μερεντα σοκολατα και δν ειμαι καλααααααααααααααα :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

οχι μιση μερεντα...μεγαλη ζυμη και διπλη δοση μερεντας και κομματια μεγαλα μεσα πτι-μπερ ολα τα λεφτα!!!!!!!!
ασχετο καποια βραδια τρωω ψωμι τσιαπατα ιταλικο καπου στα 130-150γρ με γαλοπουλα αυγο τυρι λαιτ ντοματα πιπερια!και χθες αυτο εκανα !!!!θεικο δροσερο!θεωρειται τσιτ????το κανω οταν εχω βαρεθει το φαγητο η' το γιαουρτι.

Ηλαπ
29-06-12, 14:06
οχι μιση μερεντα...μεγαλη ζυμη και διπλη δοση μερεντας και κομματια μεγαλα μεσα πτι-μπερ ολα τα λεφτα!!!!!!!!
ασχετο καποια βραδια τρωω ψωμι τσιαπατα ιταλικο καπου στα 130-150γρ με γαλοπουλα αυγο τυρι λαιτ ντοματα πιπερια!και χθες αυτο εκανα !!!!θεικο δροσερο!θεωρειται τσιτ????το κανω οταν εχω βαρεθει το φαγητο η' το γιαουρτι.

Μιση γτ σαν κυριος πρεπει να την μοιραστω με το ατομο που συνοδευω :(

Γενικα τσιτ ειναι καθε γευμα λογω του οποιου ξεφευγεις απο τα μακρος σου.....Τρ αμα το κανεις ετσι που θα χοραει μεσα στην ημερα σου δν νμζω οτι ειναι!!

tolis93
29-06-12, 14:08
οχι μιση μερεντα...μεγαλη ζυμη και διπλη δοση μερεντας και κομματια μεγαλα μεσα πτι-μπερ ολα τα λεφτα!!!!!!!!
ασχετο καποια βραδια τρωω ψωμι τσιαπατα ιταλικο καπου στα 130-150γρ με γαλοπουλα αυγο τυρι λαιτ ντοματα πιπερια!και χθες αυτο εκανα !!!!θεικο δροσερο!θεωρειται τσιτ????το κανω οταν εχω βαρεθει το φαγητο η' το γιαουρτι.

διατροφικα ειναι μια χαρα.αν ειναι κ το ψωμι ολικης ακομα καλυτερα.αλλα το τσιαπατα απο οτι θυμαμαι εχει ολο το φλυο του σιταριου.αν χωραει στα μακρος σου ειναι μια χαρα:thumbup:. οσο για τις κρεπες. μονο με αυτα π διαβαζω μ περναει η λιγουρα



και να μεινω κ ον.
ενα παγωτο φουλ κουκις της εβγα μπος δε θυμαμαι. πρεπει να το φατε.
εχει απεξω λευκη σοκολατα.οχι βανιλια.λευκη σοκολατα.σαν αυτη τη κρανς την ασπρη π τρωγα πιτσιρικας ηταν.με κομματακια απο μπισκοτακια π ηταν σαν ορεο αλλα ηταν αφρατα.μεσα ηταν ΦΟΥΛ βανιλια με κομματια απο μπισκοτο και αφρατα και τραγανιστα και η βανιλια ηταν σαν τη γεμιση του ορεο καπως.μιλαμε δαγκωνες και ενιωθες οργασμο. αφου κοντεψαμε να εχουμε επισοδια στο περιπτερο:green: ηταν μακραν το καλυτερο παγωτο π εχω φαει.ανταξιο του σκανδαλ με γιαουρτι μελι και καρυδια.που για γιαουρτι παιρνω κεφαλια...ηταν ονειρο αυτο το παγωτο.αχ...i am in love

psonara
29-06-12, 14:30
Μιση γτ σαν κυριος πρεπει να την μοιραστω με το ατομο που συνοδευω :(

Γενικα τσιτ ειναι καθε γευμα λογω του οποιου ξεφευγεις απο τα μακρος σου.....Τρ αμα το κανεις ετσι που θα χοραει μεσα στην ημερα σου δν νμζω οτι ειναι!!

τζεντλεμαν σε βρισκω....μπραβο τα συγχαρητηρια μου.....

psonara
29-06-12, 14:37
διατροφικα ειναι μια χαρα.αν ειναι κ το ψωμι ολικης ακομα καλυτερα.αλλα το τσιαπατα απο οτι θυμαμαι εχει ολο το φλυο του σιταριου.αν χωραει στα μακρος σου ειναι μια χαρα:thumbup:. οσο για τις κρεπες. μονο με αυτα π διαβαζω μ περναει η λιγουρα



και να μεινω κ ον.
ενα παγωτο φουλ κουκις της εβγα μπος δε θυμαμαι. πρεπει να το φατε.
εχει απεξω λευκη σοκολατα.οχι βανιλια.λευκη σοκολατα.σαν αυτη τη κρανς την ασπρη π τρωγα πιτσιρικας ηταν.με κομματακια απο μπισκοτακια π ηταν σαν ορεο αλλα ηταν αφρατα.μεσα ηταν ΦΟΥΛ βανιλια με κομματια απο μπισκοτο και αφρατα και τραγανιστα και η βανιλια ηταν σαν τη γεμιση του ορεο καπως.μιλαμε δαγκωνες και ενιωθες οργασμο. αφου κοντεψαμε να εχουμε επισοδια στο περιπτερο:green: ηταν μακραν το καλυτερο παγωτο π εχω φαει.ανταξιο του σκανδαλ με γιαουρτι μελι και καρυδια.που για γιαουρτι παιρνω κεφαλια...ηταν ονειρο αυτο το παγωτο.αχ...i am in love

ναι το τσιαπατα ειναι νομιζω ελαφρυ ψωμακι.βεβαια μερικες φορες ξυπναω με μισο κιλο παραπανω οταν τρωω σαντουιτσς αλλα φροντιζω να ειναι μεσα στα μακρος μου!βεβαια δενξερω γιατι το παθαινω αυτο!γι'αυτο ρωτησα μηπως φταιει το ψωμι!βεβαια το παθαινω και με αλλες τροφες οποτε δεν πολυαγχωνομαι!απλα τυχαινει!
τωρα οσο για το κουκις που λες.....παω σ'ενα παγωτατζιδικο εδω κοντα και κανει χυμα κουκις και ωραιο και βαζω σ'ενα μεγαλο χωνακι 4 μπαλες!αφου το παγωτο ειναι πιο μεγαλο απο εμενα !!!!!

Stella
29-06-12, 17:06
διατροφικα ειναι μια χαρα.αν ειναι κ το ψωμι ολικης ακομα καλυτερα.αλλα το τσιαπατα απο οτι θυμαμαι εχει ολο το φλυο του σιταριου.αν χωραει στα μακρος σου ειναι μια χαρα:thumbup:. οσο για τις κρεπες. μονο με αυτα π διαβαζω μ περναει η λιγουρα



και να μεινω κ ον.
ενα παγωτο φουλ κουκις της εβγα μπος δε θυμαμαι. πρεπει να το φατε.
εχει απεξω λευκη σοκολατα.οχι βανιλια.λευκη σοκολατα.σαν αυτη τη κρανς την ασπρη π τρωγα πιτσιρικας ηταν.με κομματακια απο μπισκοτακια π ηταν σαν ορεο αλλα ηταν αφρατα.μεσα ηταν ΦΟΥΛ βανιλια με κομματια απο μπισκοτο και αφρατα και τραγανιστα και η βανιλια ηταν σαν τη γεμιση του ορεο καπως.μιλαμε δαγκωνες και ενιωθες οργασμο. αφου κοντεψαμε να εχουμε επισοδια στο περιπτερο:green: ηταν μακραν το καλυτερο παγωτο π εχω φαει.ανταξιο του σκανδαλ με γιαουρτι μελι και καρυδια.που για γιαουρτι παιρνω κεφαλια...ηταν ονειρο αυτο το παγωτο.αχ...i am in love

Συμφωνώ απόλυτα!
Μακράν το καλύτερο παγωτό που έχω φάει...ακριβώς όπως τα περιγράφεις!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

s0k0s
29-06-12, 21:29
1μιση κιλο παγωτο μπισκοτο βανιλια..
και σε κανα μισαωρο κανα 3αυγα και μετα απο κανα μισαωρο κανα στραγγιστο :P

tolis93
29-06-12, 23:23
1 κομματι γαλακτομπουρεκο τρελο απο κοσμικον και μισο κιλο κοτοπουλο με 2 κιλα κετσαπ απο πανω.με πετσες το κοτοπουλο κ τετοια τα παντα ολα.το χαρηκα:green:

sakistaz
01-07-12, 21:01
παρασκευη 11-3 το βραδυ με περιε,ρεντ μπουλ εχοντας φαει το δουλεμα της αρκουδας απ τα φιλαρακια.3 + κατι αρχιζω να παιζω ομαδικα με αποτελεσμα 2 μπυρες, 2 μοχιτο κ 1 σαμπανια μονος μου. πρωινο μια πιτσα,ενα κουλουρι ζαμπον τυρι κ ενα οικογενειακο νιρβανα μελι καρυδι.σαββατακι ξεκιναω απ ευθειας ομαδικα με 4 τζιν τονικ,1 μπυρα κ δε ξερω κ γω ποσα διαφορετικα κωλοσφηνακια.το πρωινο δυο τυροπιτες,ολικης παρακαλω,α κ ενα νιρβανα οικογενειακο.με αλλα λογια ειμαι η θολουρα η ιδια

tolis93
01-07-12, 23:15
κυριλε σημερα. παγωτο μιλφειγ-τσιχλοφουσκα.ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ Ε! αυριο εχει κιντερ γαλακτοφετα και νουτελα-τσουρεκι. παγωτο παντα

psonara
01-07-12, 23:22
το σημερνο τσιτ μου
το μεσημερι που ξυπνησα αρχισα με 20 φρουτα εποχης συνεχισα με ενα σαντουιτς και πριν κοιμηθω χτυπησα ενα μεγαλοχωνακι με 2 μπαλες παγωτο κουκις και τριμμενο μπισκοτο μιραντα!τωρα ειμαι αγκαλια με ενα μπουκαλι νερο!

Ηλαπ
01-07-12, 23:43
κυριλε σημερα. παγωτο μιλφειγ-τσιχλοφουσκα.ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ Ε! αυριο εχει κιντερ γαλακτοφετα και νουτελα-τσουρεκι. παγωτο παντα
τσιχλοφουσκα????? :shock:


τζεντλεμαν σε βρισκω....μπραβο τα συγχαρητηρια μου.....

ναι καλος μαλακας ειμαι :P

εχθες που δν ειχα γυναικια συνοδιαα εφαγα 2 σουβλακια καλαμακια κοτοπουλο και μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!!! κρεπα σοκολατα μπισκοτο ααααααααχ :')

Giannistzn
04-07-12, 13:16
2,5 σουβλακια χοιρινο
2 πιτα-γυρο κοτοπουλο-ντοματα
1 dulce de lece nirvana (οικογεννειακο)
1 κομματι παστα φλορα
1 κομματι κεικ

Ηρεμος πλεον μπορω να ξαναπεσω για υπνο να αναπληρωσω την χαμενη ενεργεια του προηγουμενου μηνα :green:

edit : Σκεφτομαι να συνεχισω το "refeed" σημερα, αλλα θα δειξει, αναλογα τα κεφια το απογευμα

tolis93
04-07-12, 15:12
2,5 σουβλακια χοιρινο
2 πιτα-γυρο κοτοπουλο-ντοματα
1 dulce de lece nirvana (οικογεννειακο)
1 κομματι παστα φλορα
1 κομματι κεικ

Ηρεμος πλεον μπορω να ξαναπεσω για υπνο να αναπληρωσω την χαμενη ενεργεια του προηγουμενου μηνα :green:

edit : Σκεφτομαι να συνεχισω το "refeed" σημερα, αλλα θα δειξει, αναλογα τα κεφια το απογευμα

καλα ρε που στο διαολο τα βαλες?αντε τα 2μισι σουβλακια και τα 2 πιτα οκ αλλα μετα 1 οικογενιακο?αν κ το συγκεκριμενο μετραει πολυ ασχημα.και μετα και παστα φλορα και μετα και κεικ? ο χρηστος:thumbup:

Giannistzn
04-07-12, 16:57
Δεν ειχα φαει ολη μερα, με 2γιαουρτια ημουν και ειχα ταξιδι και ταλαιπωρια + 3ωρες υπνου... So, τα χρειαζομουν, αν και μετα κλαταρα τελειως

magdaline
04-07-12, 17:05
το κανα κ εγώ παλια, αδειαζα φουρνους κ ζαχαροπλαστεια.. αλλά πλεον με χαλάει πολύ.. μια μακαρονάδα κ μια κρεπα κ πολλά ειναι..

να σήμερα θέλω να σαβουριάσω αλλά το σκέφτομαι.. δε ξέρω. έλεγα να φτιαξω κανα γλυκό αλλά θα σκάσω. κ είμαι σίγουρη ότι δε θα μεινω στο ενα κομματι

Giannistzn
04-07-12, 17:15
Καλα, εμενα ετυχε αυτο επειδη ημουν σε περιεργη περιοδο. Αλλα δεν με χαλασε καθολου

tolis93
04-07-12, 18:11
να κανετε τσιτ οταν εχετε πολυ εντονη επιθυμια για αυτο.τοτε ειναι π το ευχαριστιεσαι πραγματικα

psonara
04-07-12, 18:42
το κανα κ εγώ παλια, αδειαζα φουρνους κ ζαχαροπλαστεια.. αλλά πλεον με χαλάει πολύ.. μια μακαρονάδα κ μια κρεπα κ πολλά ειναι..

να σήμερα θέλω να σαβουριάσω αλλά το σκέφτομαι.. δε ξέρω. έλεγα να φτιαξω κανα γλυκό αλλά θα σκάσω. κ είμαι σίγουρη ότι δε θα μεινω στο ενα κομματι

συμφωνω κι εγω με τη magdaline....κι εγω πολλες φορες εχω σαβουριασει τα παντα!αυτο μπροστα στο δικο μου δεν λεει τιποτα!αυτον τον καιρο μια φορα την εβδομαδα που κανω τσιτ τρωω ενα ολοκληρο καρβελι ψωμι ζυμωτο με τυρια και ντοματα και για γλυκο κρεπα τεραστιων διαστασεων με σοκολατα και μπισκοτα!μετα περιττο να σας πω οτι παω να εκραγω...αλλα ειναι ωραιο το ατιμο τσιτ!

dorita
04-07-12, 22:27
την τελευταια μου αμαρτια την εκανα χτες το απογευμα ξυπνησα...πηγα για δουλεια κ ενιωθα τρελη λιγουρα.....
κ εκει που αποφασισα να παω στον φουρνο να παρω κατι ωραια κουκουρακια ολικης...
γυρισα πισαω με μια τσουρεκαρα με γεμιση σοκλολατα.....παναγια μου!! δεν μπορεσε το ματι κ η μυτη!!
τεσπα!!..το κατασπαραξα.....:P:P

gym
04-07-12, 22:29
να κανετε τσιτ οταν εχετε πολυ εντονη επιθυμια για αυτο.τοτε ειναι π το ευχαριστιεσαι πραγματικα

τολη μαν εσυ τωρα τελευταια το εχεις παρασεσει ρε...χαχαχα...ολο εδω σε βλεπω να ποσταρεις :P:P:P

magdaline
04-07-12, 22:34
ομελέτα γιαγιάς, μια φετούλα χωριάτικο ψωμί με βιτάμ κ μέλι, τυρόπιτα σπιτική χωριάτικη 1 κομματάκι. Προοδεύω και δε σαβουριάζω πολύ!

gym
04-07-12, 22:38
συμφωνω κι εγω με τη magdaline....κι εγω πολλες φορες εχω σαβουριασει τα παντα!αυτο μπροστα στο δικο μου δεν λεει τιποτα!αυτον τον καιρο μια φορα την εβδομαδα που κανω τσιτ τρωω ενα ολοκληρο καρβελι ψωμι ζυμωτο με τυρια και ντοματα και για γλυκο κρεπα τεραστιων διαστασεων με σοκολατα και μπισκοτα!μετα περιττο να σας πω οτι παω να εκραγω...αλλα ειναι ωραιο το ατιμο τσιτ!

αυτα δνε ειναι ωραια πραγματα παντως...μην σκατε βρε τοσο στο φαγητο...δεν ειναι ωραια αυτο το αισθημα...φατε εκει σιγα σιγα εστω κ κοψτε τα σε μικροτερα γευματα τα cheat day σας να σας βγαινουν πιο ομαλα στο στομαχι...

Γιάννηςς
04-07-12, 22:52
Χθς το πρωϊ,δεν ξέρω γιατί,μάλλον φτάιει η λεπτίνη ή η πεσμένη γλυκόζη,αλλά ξύπνησα και έννιωθα ότι πρέπει να φάω τον κόσμο όλο...τρελλή λιγούρα!Εεεε έτυχε να έχει φτιάξει και κρέπες η μανα μου,και δεν θέλει και πολύ.2 κρέπες,μισό κουτί μερέντα και μισό πακέτο μπισκότα.Αααα,και κανα μισολιτρο γαλα συνοδευτικό.Βέβαια είχα πολύ καιρό να κάνω τσιτ,γιατί παλιά είχα και πρόβλημα και το φοβόμουν.

vaggan
05-07-12, 21:40
μισο κιλο μερεντα με πολλες φρυγανιες,1 κομματι κορμο, ενα κομματι ινδοκαρυδο.σε λιγο ερχονται και οι ντοματες γεμιστες με ρυζι και κιμα...αντεξα αντεξα ποσο να αντεξω...παντως εδω και πανω απο μηνα δεν εχω φαει καθολου σαβουρα

s0k0s
05-07-12, 22:08
400gr βραστη πατατα
4 αυγα :toast:

KES
05-07-12, 22:21
ρε παιδια επειδη τρελενομαι για πιτογυρα με χτηπιτη εχω μια τεραστια απορια, ποσες θερμιδες μπορει να εχει το ενα σαντουιτς?
πειτε για να δω στα ποσα να σταματαω....:P

COBRA_STYLE
05-07-12, 22:37
400gr βραστη πατατα
4 αυγα :toast:

αυτο το ποστ ειναι εκτος θεματος ρε μαν:green::rolf:

vaggan
05-07-12, 23:09
μισο κιλο μερεντα με πολλες φρυγανιες,1 κομματι κορμο, ενα κομματι ινδοκαρυδο.σε λιγο ερχονται και οι ντοματες γεμιστες με ρυζι και κιμα...αντεξα αντεξα ποσο να αντεξω...παντως εδω και πανω απο μηνα δεν εχω φαει καθολου σαβουρα+1 παγωτο μηχανης

dorita
05-07-12, 23:39
αυτο το ανακατεμα δεν με ξενιζει οατν εχω λιγουρες κατι τετοια εκανα κ γω παλια....:green:
τωρ α τα κανω ενα ενα...:P....αλλα σε αυτο το ινδοκαρυδο εχω αδυναμια....:P..τρωω ολο το ταψι!

vaggos@
06-07-12, 00:09
σημερα το βραδυ 3 πιτογιρα με απο ολα και κοκα κολα .....!!σοκαρισμα μεταβολισμου:bowdown:

tolis93
06-07-12, 00:10
τολη μαν εσυ τωρα τελευταια το εχεις παρασεσει ρε...χαχαχα...ολο εδω σε βλεπω να ποσταρεις :P:P:P

ε τελευταια νιωθω μονος τι να πω:green: αφου χανω κιολας δωξασι τον αγιο σαβουριο:bowdown:

alexx
06-07-12, 00:25
Οταν κανω cheat ειναι σωστο μετα να τροω και το κανονικο μου γευμα;
Νομιζω πως ειναι χειροτερα γιατι ξεφευγω σε θερμιδες αν φαω και το cheat αλλα και το "καλο" γευμα.
Εσεις τι κανετε;

tolis93
06-07-12, 00:37
Οταν κανω cheat ειναι σωστο μετα να τροω και το κανονικο μου γευμα;
Νομιζω πως ειναι χειροτερα γιατι ξεφευγω σε θερμιδες αν φαω και το cheat αλλα και το "καλο" γευμα.
Εσεις τι κανετε;

προσωπικα αν ξεφυγω πχ 300 θερμιδες και πειναω δε νιωθω τρωω κ οτι ηταν να φαω.αν εχω χτυπησει τον αγλαιωρα π γινεται συνηθως κ οι θερμιδες ειναι τοσες π εχω καλυψει ολη τη βδομαδα.ε δε μ παει καρδια μετα:green:

beefmeup
06-07-12, 00:43
Οταν κανω cheat ειναι σωστο μετα να τροω και το κανονικο μου γευμα;
Νομιζω πως ειναι χειροτερα γιατι ξεφευγω σε θερμιδες αν φαω και το cheat αλλα και το "καλο" γευμα.
Εσεις τι κανετε;

η λογικη του τσητ ειναι πως κανεις ενα γευμα με οτι ναναι(θες),αντι να φας ενα καθαροτερο..
φυσικα κ δεν τα κανεις κ τα 2 μαζι,δεν εχει λογικη αυτο.
μετα πας στο επομενο γευμα της μερας,την ωρα που ειναι να ξαναφας..
καλο ειναι να κανεις το τσητ σαν τελευταιο γευμα της μερας.

alexx
06-07-12, 00:56
η λογικη του τσητ ειναι πως κανεις ενα γευμα με οτι ναναι(θες),αντι να φας ενα καθαροτερο..
φυσικα κ δεν τα κανεις κ τα 2 μαζι,δεν εχει λογικη αυτο.
μετα πας στο επομενο γευμα της μερας,την ωρα που ειναι να ξαναφας..
καλο ειναι να κανεις το τσητ σαν τελευταιο γευμα της μερας.

Νομιζω πως το βραδυ ειναι χειροτερα να κανεις cheat δηλαδη πριν τον υπνο να το κανεις αντικατασταση με γιαουρτι.
Εγω ποτε δεν μπορεσα να φαω και cheat και κανονικο γευμα.
Αν ειμαι εξω και φαω κατα της 12 σουβλακια μετα σπιτι δεν μπορω να πιω και πρωτεινη πριν τον υπνο.
Τελος αν μπορεις και φας και τα 2 ειναι λαθος να μπερδευεις σκονες με cheat meal ή δεν εχει καμια σχεση αυτο; Πχ να φας κρεπα η σουβλακι κοντα την ωρα του υπνου μαζι με whey.
Εννοω αν ειναι καλυτερο να παρεις επιπλεον τις θερμιδες της whey για να παρεις την πρωτεινη επειδη το cheat δεν θα εχει.

tolis93
06-07-12, 01:00
Νομιζω πως το βραδυ ειναι χειροτερα να κανεις cheat δηλαδη πριν τον υπνο να το κανεις αντικατασταση με γιαουρτι.
Εγω ποτε δεν μπορεσα να φαω και cheat και κανονικο γευμα.
Αν ειμαι εξω και φαω κατα της 12 σουβλακια μετα σπιτι δεν μπορω να πιω και πρωτεινη πριν τον υπνο.
Τελος αν μπορεις και φας και τα 2 ειναι λαθος να μπερδευεις σκονες με cheat meal ή δεν εχει καμια σχεση αυτο; Πχ να φας κρεπα η σουβλακι κοντα την ωρα του υπνου μαζι με whey.
Εννοω αν ειναι καλυτερο να παρεις επιπλεον τις θερμιδες της whey για να παρεις την πρωτεινη επειδη το cheat δεν θα εχει.

πιστευω εξαρταται με τη προσληψη πρωτεινης σου και με το τι τσιτ θα κανεις.αν κ για μενα το κανεις πολυ θεμα ενω ειναι τσιτ.για μια μερα δεν εγινε τπτ απολυτως.εχεις αλλες 364 μεσα στο χρονο στη τελικη.και 1 τσιτ το χρονο δε κανουν ουτε προ οποτε μη σκας. κανε το τσιτ σου.αν πεινας χτυπα κ κατι εξτρα κ τελειωσε εκει σιγα(η αποψη μου και τα λεω για να μη πεδευεσαι με το θεμα.αν κ δε ζητησες τη δικη μ αλλα οκ

alexx
06-07-12, 02:21
πιστευω εξαρταται με τη προσληψη πρωτεινης σου και με το τι τσιτ θα κανεις.αν κ για μενα το κανεις πολυ θεμα ενω ειναι τσιτ.για μια μερα δεν εγινε τπτ απολυτως.εχεις αλλες 364 μεσα στο χρονο στη τελικη.και 1 τσιτ το χρονο δε κανουν ουτε προ οποτε μη σκας. κανε το τσιτ σου.αν πεινας χτυπα κ κατι εξτρα κ τελειωσε εκει σιγα(η αποψη μου και τα λεω για να μη πεδευεσαι με το θεμα.αν κ δε ζητησες τη δικη μ αλλα οκ

Βασικα η ερωτηση μου ειναι αν καποιος κανει cheat (3-4 την εβδομαδα) συχνα αν ειναι σωστο να μπερδευει τις σκονες με τα cheat meals.
Αν δηλαδη ειναι πιο σωστο να παρω την πρωτεινη απο σκονη η γιαουρτι το βραδυ αλλα και να κανω cheat το βραδυ κρεπες ή σουβλακια.
Σε περιπτωση που μονο οι θερμιδες παιζουν ρολο νομιζω πως ειναι καλυτερα να μην παρεις whey + cheat meal αλλα σκετο cheat meal.

tolis93
06-07-12, 08:46
Βασικα η ερωτηση μου ειναι αν καποιος κανει cheat (3-4 την εβδομαδα) συχνα αν ειναι σωστο να μπερδευει τις σκονες με τα cheat meals.
Αν δηλαδη ειναι πιο σωστο να παρω την πρωτεινη απο σκονη η γιαουρτι το βραδυ αλλα και να κανω cheat το βραδυ κρεπες ή σουβλακια.
Σε περιπτωση που μονο οι θερμιδες παιζουν ρολο νομιζω πως ειναι καλυτερα να μην παρεις whey + cheat meal αλλα σκετο cheat meal.

αδερφε με 3-4 τσιτ στη βδομαδα χεστη τη διατροφη κ τις σκονες:green:

panakos
06-07-12, 09:02
Βασικα η ερωτηση μου ειναι αν καποιος κανει cheat (3-4 την εβδομαδα) συχνα αν ειναι σωστο να μπερδευει τις σκονες με τα cheat meals.
Αν δηλαδη ειναι πιο σωστο να παρω την πρωτεινη απο σκονη η γιαουρτι το βραδυ αλλα και να κανω cheat το βραδυ κρεπες ή σουβλακια.
Σε περιπτωση που μονο οι θερμιδες παιζουν ρολο νομιζω πως ειναι καλυτερα να μην παρεις whey + cheat meal αλλα σκετο cheat meal.


φιλε μου,επιλογη σου ειναι το πως θα τρως!αν τρως 3-4 βρωμικη γευματα την βδομαδα και για μενα μην παιρνεις σκονες!
αν οπως λες πχ παρεις πρωτεινη και φας σουβλακια το μονο που κανεις ειναι να επηρεαζεις τα ζωτικα οργανα σου γιατιπαιρνεις μεγαλεες ποσοτητες πρωτεινης ή υδατανθρακων(αναλογα με το γευμα)...οποτε ασε τις σκονες στην ακρη!!!;)

alexx
06-07-12, 12:30
φιλε μου,επιλογη σου ειναι το πως θα τρως!αν τρως 3-4 βρωμικη γευματα την βδομαδα και για μενα μην παιρνεις σκονες!
αν οπως λες πχ παρεις πρωτεινη και φας σουβλακια το μονο που κανεις ειναι να επηρεαζεις τα ζωτικα οργανα σου γιατιπαιρνεις μεγαλεες ποσοτητες πρωτεινης ή υδατανθρακων(αναλογα με το γευμα)...οποτε ασε τις σκονες στην ακρη!!!;)

Ενα παραδειγμα εδωσα οχι απαραιτητα 3-4.
Αν και εγω μπορει να θεωρηθει οτι κανω καθε μερα cheat meal πχ τα ασπρα μακαρονια και το ασπρο ρυζι εγω δεν τα θεωρω cheat ενω μερικοι λενε οτι ειναι.
Μιλαω για κανονικα cheats τυπου hot dog, σουβλακια, κρεπες, παγωτα.

tolis93
06-07-12, 14:17
Ενα παραδειγμα εδωσα οχι απαραιτητα 3-4.
Αν και εγω μπορει να θεωρηθει οτι κανω καθε μερα cheat meal πχ τα ασπρα μακαρονια και το ασπρο ρυζι εγω δεν τα θεωρω cheat ενω μερικοι λενε οτι ειναι.
Μιλαω για κανονικα cheats τυπου hot dog, σουβλακια, κρεπες, παγωτα.

και εγω για σαβουρα μιλαω:green:

margarita02
06-07-12, 15:11
Ενα παραδειγμα εδωσα οχι απαραιτητα 3-4.
Αν και εγω μπορει να θεωρηθει οτι κανω καθε μερα cheat meal πχ τα ασπρα μακαρονια και το ασπρο ρυζι εγω δεν τα θεωρω cheat ενω μερικοι λενε οτι ειναι.
Μιλαω για κανονικα cheats τυπου hot dog, σουβλακια, κρεπες, παγωτα.

Εάν το cheat σου είναι βράδυ, άσε τη σκόνη για την άλλη μέρα το πρωί. Δε χάνεις τίποτα.

alexx
07-07-12, 21:30
Δεν νομιζω να κανω κακο στα ζωτικα οργανα αν καποιες φορες συνδιαζεις τα cheat meals μαζι με σκονες και δεν λεω να φαω ταυτοχρονα σουβλακια μαζι με whey αλλα σε διαφορετικη στιγμη της μερας. Εσεις τι λετε κανει κακο στην υγεια cheat + σκονες; Νομιζω ειναι καλα να εχεις υψηλη ποσοτητα πρωτεινης στην διατροφη απλα αν κανεις συχνα cheat θα βαζεις περισσοτερο λιπος.

tolis93
08-07-12, 00:04
καλα δε λεγεται και τσιτ το σημερινο αλλα παιζει να ταν εκτος θερμιδων.γυρισα απο συναυλια (schoolwave) πολυ κοπανημα πολυ ξυλο πολυ ορθοστασια πολυ περπατημα πολλα ολα αυτα.ειχαν ψησει σπιτι. εφυγε 1 κοτοπουλο 4 μελιτζανες ψητες κατι αγγιναρες με αυγολεμονο(4 ασπραδια 1 κροκος ηταν) κατι κολοκυθακια βραστα και 2 κ σουπας κετσαπ. δεν ηταν μαπα τροφες.απλα ηταν πολυ.πραγματικα πολυ.αλλα πεινουσα:green:

DimitrisT
08-07-12, 10:40
Δεν νομιζω να κανω κακο στα ζωτικα οργανα αν καποιες φορες συνδιαζεις τα cheat meals μαζι με σκονες και δεν λεω να φαω ταυτοχρονα σουβλακια μαζι με whey αλλα σε διαφορετικη στιγμη της μερας. Εσεις τι λετε κανει κακο στην υγεια cheat + σκονες; Νομιζω ειναι καλα να εχεις υψηλη ποσοτητα πρωτεινης στην διατροφη απλα αν κανεις συχνα cheat θα βαζεις περισσοτερο λιπος.

Εχεις ως στοχο να τρως καθε μερα Χ gr πρωτεινης. Τα φτανεις με τα γευματα της ημερας + το cheat meal; Αν οχι παρε συμπληρωμα η φαε λιγο ακομα. Αν ναι μη παιρνεις τιποτα.
Δε θα γινει και κατι βεβαια αμα τα ξεπερασεις, εκτος και αν εχεις σκοπο να το κανεις καθε μερα.
Δε χρειαζεται τοση αναλυση το θεμα.

panakos
08-07-12, 11:02
αλεξ το θεμα φιλε ειναι το ποσο γρ παιρνεις απο πρωτεινη υδατανθρακα λιπαρα...
απλο το πραγμα!θες να φας πιτογυρο φαε!θες να φας κοτοπουλο φαε!
μετρα τι παιρνεις και αν δεν γθανουν οπως ειπε ο δημητρης συμπληρωσε σκονη...

απλα ξεκαθαρισε το στο μυαλο σου αδερφε!:toast:

psonara
08-07-12, 13:32
παιδια να κανω μια ερωτηση?σορυ εκ των προτερων αν ειναι χαζομαρα!το αυγο το τηγανητο με λιγο λαδακι στο τηγανι και καθολου στη σαλατα και ενα κομματι φετα 30 γρ και 1-2 φετες ψωμι για μεσημερι και το βραδυ σαντουιτς με τσιαπατα καπου στα 130 γρ ζυγιζει με γαλοπουλα τυρι ντοματα και πιπερια θεωρουνται cheat?δηλαδη θα παρω λιπος?

kokolakis
08-07-12, 13:35
τσιτ θεωρειτε οτι υπερβαινει τις θερμιδες που τρωμε καθημερινα, αν εισαι μεσα τοτε οχι δεν θεωρειται.....

αλλα στο τσιτ καλυτερα να τα δινεις ολα, ολα ομως να το καταλαβεις :P

panakos
08-07-12, 13:42
συμφωνω και εγω!
στο cheat τρως οτι στερεισαι και το θες πολυ πολυ πολυ!!!
να γεμιζεις δηλαδη τις μπαταριες και να συνεχιζεις την διατροφη!

tolis93
08-07-12, 18:30
επισης τσιτ δεν ειναι κ οτι ειναι μη ποιοτικο φαγητο?πχ πατατακια?γιατι αν ηταν να ηταν το θεμα μονο οι θερμιδες και να καναν ολα δουλεια νομιζω οτι ολοι θα χωναμε ενα πιτογυρο ανα 2 μερες

panakos
08-07-12, 19:19
ναι τολη και για μενα ετσι ειναι το cheat...αυτο εξαρταται νομιζω και απο ανθρωπο σε ανθρωπο πως το θετει το τσιτ...
αλλος μποριε να φαει 100 γραμ παραπανω μακαρονια και να θεωρηθει cheat..:(

psonara
08-07-12, 20:53
επισης τσιτ δεν ειναι κ οτι ειναι μη ποιοτικο φαγητο?πχ πατατακια?γιατι αν ηταν να ηταν το θεμα μονο οι θερμιδες και να καναν ολα δουλεια νομιζω οτι ολοι θα χωναμε ενα πιτογυρο ανα 2 μερες

ναι τολη συμφωνω μαζι σου...και εγω καπως ετσι εχω το τσιτ στο μυαλο μου.φαστ φουντ και κατι οχι τοσο ποιοτικο!γι'αυτο σημερα τσιταρα με κρεπα γλυκια σοκολατα-μπισκοτο κ σαντουιτς με ενα ωραιο ψωμι ιταλικο με γαλοπουλα τυρι κοτα.....ασε τωρα εχω λιγουρα για ενα τηγανητο αυγο με ψωμι ζυμωτο!ακομα στη σκεψη ειμαι!!!!

tolis93
08-07-12, 23:24
ναι τολη συμφωνω μαζι σου...και εγω καπως ετσι εχω το τσιτ στο μυαλο μου.φαστ φουντ και κατι οχι τοσο ποιοτικο!γι'αυτο σημερα τσιταρα με κρεπα γλυκια σοκολατα-μπισκοτο κ σαντουιτς με ενα ωραιο ψωμι ιταλικο με γαλοπουλα τυρι κοτα.....ασε τωρα εχω λιγουρα για ενα τηγανητο αυγο με ψωμι ζυμωτο!ακομα στη σκεψη ειμαι!!!!

αν σε παιρνει θερμιδικα χτυπα το.θα σε βασανιζει ολη τη βδομαδα μετα.

εγω σημερα μετα το μπανακι το μεσημερι χτυπησα 1 φιλετακι κοτοπουλο.με πραγματικα πολυ μουσταρδα.κατι πατατες.μετα ενα καλαμακι κοτοπουλο(το καλυτερο π εχω φαει) κατι ψητα λαχανικα.και 1 μικρο πιτακι ζυμωμενο με καρυ και λεμονι.σπιτι ημουν χωμα και μετα απο 1 λιτρο κοκα λαιτ(ηθελα κ λαιτ τρομαρα μου) χτυπησα λιγο παγωτο σοκολατα π χε μηνει.στα καπακια μιση μοσχαρισια μπριζολα και κατι μελιτζανες ψητες(ειχαν μηνει απο χτες) η πλακα ειναι οτι με οσα εχω φαει σημερα δεν εχω ξεπερασει τις θερμιδες μου ουτε στο παραμικρο....

morello
08-07-12, 23:34
ενα μονο θα πω,και εσυ τολη παιζει να με καταλαβεις,μελισσια kozi's
το σουπερ κοζι,500γρ μπιφτεκι μοσχαρισιο σε burger.θεικο τσιτακι για τους λατρεις των burgers!

panakos
08-07-12, 23:45
Μισό κιλό παγωτό νιρβανα!!με γεύση καραμέλα και αμύγδαλο!!
φοβερό Τσιτ!!ειχε και 38 βαθμούς λουκουμι κάθισε...
Την άλλη βδομάδα τωρα...

tolis93
09-07-12, 00:00
ενα μονο θα πω,και εσυ τολη παιζει να με καταλαβεις,μελισσια kozi's
το σουπερ κοζι,500γρ μπιφτεκι μοσχαρισιο σε burger.θεικο τσιτακι για τους λατρεις των burgers!

γιατι ρε απανθρωπε και τις τελευταιες μερες θελω σα κολασμενος μπεργκερ?γιατι? τι σου κανα βραδιατικα?να με κανεις να παω να παραγγειλω κανενα chicken με mustard sauce και melted cheese mushrooms μεσα να γινει της κολασεως βραδιατικα? γιατι?...και δε μ λες...τις πατατες?τις εφαγες?

morello
09-07-12, 07:39
γιατι ρε απανθρωπε και τις τελευταιες μερες θελω σα κολασμενος μπεργκερ?γιατι? τι σου κανα βραδιατικα?να με κανεις να παω να παραγγειλω κανενα chicken με mustard sauce και melted cheese mushrooms μεσα να γινει της κολασεως βραδιατικα? γιατι?...και δε μ λες...τις πατατες?τις εφαγες?

ε βεβαια!τι ολοκληρωμενο τσιτακι,αν και δεν τρελαθηκα με πατατες.

tolis93
09-07-12, 09:12
ε βεβαια!τι ολοκληρωμενο τσιτακι,αν και δεν τρελαθηκα με πατατες.
αα ολα κ ολα.εγω τις πατατες εκει τις γονατιζω λενε προσευχη και μετα τις δολοφωνω μια μια

psonara
09-07-12, 14:21
αν σε παιρνει θερμιδικα χτυπα το.θα σε βασανιζει ολη τη βδομαδα μετα.

εγω σημερα μετα το μπανακι το μεσημερι χτυπησα 1 φιλετακι κοτοπουλο.με πραγματικα πολυ μουσταρδα.κατι πατατες.μετα ενα καλαμακι κοτοπουλο(το καλυτερο π εχω φαει) κατι ψητα λαχανικα.και 1 μικρο πιτακι ζυμωμενο με καρυ και λεμονι.σπιτι ημουν χωμα και μετα απο 1 λιτρο κοκα λαιτ(ηθελα κ λαιτ τρομαρα μου) χτυπησα λιγο παγωτο σοκολατα π χε μηνει.στα καπακια μιση μοσχαρισια μπριζολα και κατι μελιτζανες ψητες(ειχαν μηνει απο χτες) η πλακα ειναι οτι με οσα εχω φαει σημερα δεν εχω ξεπερασει τις θερμιδες μου ουτε στο παραμικρο....

μια χαρα σε βρισκω!μ'αρεσουν οι ανθρωποι που δεν φοβουνται το φαγητο!!!!!

tolis93
09-07-12, 14:34
μια χαρα σε βρισκω!μ'αρεσουν οι ανθρωποι που δεν φοβουνται το φαγητο!!!!!

105 κιλα εχω φτασει.κολλητος μ ειναι το φαγητο οχι απλα δε το φοβαμαι:green:

s0k0s
09-07-12, 16:45
αυτο το ποστ ειναι εκτος θεματος ρε μαν:green::rolf:

:green: ειπα να την πω στον vaggan :green:

psonara
09-07-12, 18:51
105 κιλα εχω φτασει.κολλητος μ ειναι το φαγητο οχι απλα δε το φοβαμαι:green:

μ'αρεσει η προσεγγιση σου για το φαγητο...οι περισσοτεροι το φοβουνται και αυτο τους εκδικειται αισθητικα...νομιζουν οτι με το να μην τρωνε τιποτα κανουν σωμα...μονο αυτο δεν κανουν αφου το σωμα βρισκεται σε περιοδο κατοχης και αποθηκευει λιπος!
τεσπα σημερα το μεσημερι εφαγα 3 μικρους σαργους φρεσκους φρεσκους παρακαλω!!!!!!!εσταζαν μελι μιλαμε!

Gianna
09-07-12, 22:30
μ'αρεσει η προσεγγιση σου για το φαγητο...οι περισσοτεροι το φοβουνται και αυτο τους εκδικειται αισθητικα...νομιζουν οτι με το να μην τρωνε τιποτα κανουν σωμα...μονο αυτο δεν κανουν αφου το σωμα βρισκεται σε περιοδο κατοχης και αποθηκευει λιπος!
τεσπα σημερα το μεσημερι εφαγα 3 μικρους σαργους φρεσκους φρεσκους παρακαλω!!!!!!!εσταζαν μελι μιλαμε!

Μμμμμ, σε παρακολουθώ εσένα!!! Ψαράκι, ψωμάκι :P, δικιά μου είσαι...

Καλά, Τόλη η περιγραφή με τις πατάτες - μελλοθάνατους, όλα τα λεφτά!!!

Βασικά, εμάς το φαγητό μας φοβάται, όχι εμείς αυτό:rolf::rolf::rolf:

Ηλαπ
09-07-12, 22:41
Το σαββατο ενα ολοκληρο κοτοπουλακι και αρκετο ψωμακι καλαμποκιου :')

tolis93
10-07-12, 00:09
Μμμμμ, σε παρακολουθώ εσένα!!! Ψαράκι, ψωμάκι :P, δικιά μου είσαι...

Καλά, Τόλη η περιγραφή με τις πατάτες - μελλοθάνατους, όλα τα λεφτά!!!

Βασικά, εμάς το φαγητό μας φοβάται, όχι εμείς αυτό:rolf::rolf::rolf:

ολα και ολα οι πατατες αν ειναι καλες.τελος δεν εχω καταλαβει ποτε εχουν φυγει.και δεν τρωω τηγανητα δε μου αρεσουν ειμαι υπερ του φουρνου του ξυλοφουρνου του καρβουνου και του βρασιματος.τα μονα τηγανητα που τρωω ειναι πατατες και κοτομπουκιες.σνιτσελ κ τετοια γενικοτερα με τη καμια.μονο κοτοπουλο.οκ κ πιπεριες εννοειται ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙΑ αλλα δε τρελενομαι.σημερα εφυγε και λιγο ανθοτυρο κρητης με το βραδυνο.το ελιωσα σε αντικολλητικο με 1 μελιτζανα και λιγο κρεμμυδι και εγινε κολλαση το μειγμα.ντοματα ψαρονεφρι κρεμμυδι μελιτζανα παπρικα λιγο πιπερι και το ανθοτυρο.και 1 λιτρο ice tea sun χωρις θερμιδες ζαχαρες κτλπ.φυσικο τσαγακι:green:

psonara αυτο περι φοβου φαγητου.ποτε δεν ημουν της πεινας.ποτε ομως.ακομα και οταν εχασα τα πολλα κιλα π εχασα ετρωγα δε πεινουσα απλα σωστα πραγματα και με μετρο οχι να σκαω. οποτε εκανα διαιτες πεινας απλα εβαζα και αλλα κιλα

vaggan
10-07-12, 00:25
ολα και ολα οι πατατες αν ειναι καλες.τελος δεν εχω καταλαβει ποτε εχουν φυγει.και δεν τρωω τηγανητα δε μου αρεσουν ειμαι υπερ του φουρνου του ξυλοφουρνου του καρβουνου και του βρασιματος.τα μονα τηγανητα που τρωω ειναι πατατες και κοτομπουκιες.σνιτσελ κ τετοια γενικοτερα με τη καμια.μονο κοτοπουλο.οκ κ πιπεριες εννοειται ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙΑ αλλα δε τρελενομαι.σημερα εφυγε και λιγο ανθοτυρο κρητης με το βραδυνο.το ελιωσα σε αντικολλητικο με 1 μελιτζανα και λιγο κρεμμυδι και εγινε κολλαση το μειγμα.ντοματα ψαρονεφρι κρεμμυδι μελιτζανα παπρικα λιγο πιπερι και το ανθοτυρο.και 1 λιτρο ice tea sun χωρις θερμιδες ζαχαρες κτλπ.φυσικο τσαγακι:green:

psonara αυτο περι φοβου φαγητου.ποτε δεν ημουν της πεινας.ποτε ομως.ακομα και οταν εχασα τα πολλα κιλα π εχασα ετρωγα δε πεινουσα απλα σωστα πραγματα και με μετρο οχι να σκαω. οποτε εκανα διαιτες πεινας απλα εβαζα και αλλα κιλακατσε ρε τολη γιατι μου φαινεται οτι πουλας τρελα:P:Pπως ειναι δυνατον να τρως πολυ και να χανεις βαρος και απο την αλλη να μην τρως και να παιρνεις κιλα ειναι αδυνατον αυτο...απλα επειδη εισαι πιτσιρικας με υψος πανω απο 1,90 περιδρομιαζεις τον αμπακο και γιαυτο δεν βαζεις κιλα..τωρα παλιοτερα που λες οτι ησουν παχυς προφανως ετρωγες ακομα περισσοτερο η μπορει να ετρωγες λιγοτερες φορες, αλλα πλουσιοτερες σε θερμιδικη αξια τροφες..

tolis93
10-07-12, 00:39
κατσε ρε τολη γιατι μου φαινεται οτι πουλας τρελα:P:Pπως ειναι δυνατον να τρως πολυ και να χανεις βαρος και απο την αλλη να μην τρως και να παιρνεις κιλα ειναι αδυνατον αυτο...απλα επειδη εισαι πιτσιρικας με υψος πανω απο 1,90 περιδρομιαζεις τον αμπακο και γιαυτο δεν βαζεις κιλα..τωρα παλιοτερα που λες οτι ησουν παχυς προφανως ετρωγες ακομα περισσοτερο η μπορει να ετρωγες λιγοτερες φορες, αλλα πλουσιοτερες σε θερμιδικη αξια τροφες..

δεν ετρωγα για την ασκηση που εκανα.και προφανως ειχα ριξει το μεταβολισμο μου στα ταρταρα.με 3 ωρες σχεδον καθε μερα και με 6 φορες τη βδομαδα προπονηση οι 2000 θερμιδες που επαιρνα τι να μου κανουν? τωρα εχω παει σε 2300 και ανεβαινω.προφανως ανεβασα και το μεταβολισμο μου.και βαρος εχασα αποτομα και συνεχιζω να χανω σταδιακα και αργα ομως. και ανεβαζω θερμιδες για να βαλω κανα κιλο η να μεινω στα ιδια κιλα.μια φαση περασα που δεν ετρωγα τοσο αλλα δεν υπολογιζα πολλα που "τσιμπουσα" μεσα στη μερα. παλαιοτερα ετρωγα οταν ημουν μπουλουκι.και ετρωγα σαβουρες.το πρωι 1-2 πιτσες ατομικες με μιλκο μεσημερι 2 πιατα φαγητο με τιγκα ψωμι και κοκα κολες και τετοια απογευμα κανα σαντουιτς κανενα βρωμικο κανενα μπεργκερ και τετοια και το βραδυ σουβλακια πιτσα μακ ντοναλτς και τετοια.και κανα παγωτο.δλδ εμπαζα θερμιδες οχι αστεια. μετα ετρωγα με μετρο εχασα κιλα και τωρα τρωω νορμαλ και με παιρνει να τρωω κ αλλο.ποτε ειπα οτι δεν ετρωγα?οτι ειμαι κατα του να μη τρως ειπα.παντα ετρωγα

psonara
10-07-12, 18:09
Μμμμμ, σε παρακολουθώ εσένα!!! Ψαράκι, ψωμάκι :P, δικιά μου είσαι...

Καλά, Τόλη η περιγραφή με τις πατάτες - μελλοθάνατους, όλα τα λεφτά!!!

Βασικά, εμάς το φαγητό μας φοβάται, όχι εμείς αυτό:rolf::rolf::rolf:

γιαννα μου γενικα αν εχω σπιτικο παραδοσιακο φαγητο και ειδικα απο ξυλοφουρνο οπως προανεφερε ο φιλος τολης το τσακιζω!στο ζυμωτο ψωμι εχω μια αδυναμια!τι να κανουμε?

psonara
21-07-12, 19:26
σημερινο τσιτ!κρεπα γλυκια με σοκολατα και μπισκοτο και ενα περιποιημενο σαντουιτς με φρεσκοψημμενο ιταλικο ψωμι!!!!!!!!:P

venom1987
21-07-12, 23:51
σημερα κλασσικα το πρωινο μ , της διατροφης
στην θαλασσα 1 τοστ, και 2 κομμαρια κεικ
μετα σπιτι φακες με σαλατα
μετα λιγο κεικ ακομα
λιγο αργοτερα 2 τσουρεκακια ατομικα
καφες
βραδυ 1 γιουρτι 2% με δημητριακα και μελι και καπακι ενα ατομικο κεκακι.....

καλο??

magdaline
21-07-12, 23:55
σημερα κλασσικα το πρωινο μ , της διατροφης
στην θαλασσα 1 τοστ, και 2 κομμαρια κεικ
μετα σπιτι φακες με σαλατα
μετα λιγο κεικ ακομα
λιγο αργοτερα 2 τσουρεκακια ατομικα
καφες
βραδυ 1 γιουρτι 2% με δημητριακα και μελι και καπακι ενα ατομικο κεκακι.....

καλο??

κεικ..αδυναμίααα..

beefmeup
21-07-12, 23:58
πραγματικα..
κεηκ,κ πιτες..
μιαμ..τα σκιζω λεμε.:turtle:

magdaline
22-07-12, 00:49
πραγματικα..
κεηκ,κ πιτες..
μιαμ..τα σκιζω λεμε.:turtle:

ακριβώς..

just chris
22-07-12, 01:49
αν κ δεν ασχολουμαι με διατροφες κ τετοια,απλα προσεχω τι τρωω.δεν ξεφευγω συχνα αλλα εχτες δεν καταλαβαινα τι εκανα.........δυο πιτογυρα μια μεριδα γυρο κ ενα λιτρο κοκα κολα

Ηλαπ
22-07-12, 01:50
Παγωμενο γιαουρτακιιιιι!! :love::love:

51671

tolis93
22-07-12, 01:52
καλα το τελευταιο 3μερο δεν γινεται αυτο το πραγμα ρε παιδι μ....παρτυ παρτυ και παρτυ. στο 1ο νταξει κατι λιγα ξηροκαρπια λιγη σαμπουκα μισο κομματι τσιζκεικ καλα ως εδω.χτες φυγανε καλα ξυδια 2 μπυρες 2 madagascar 1 βοτκα λεμονι 1-4ο σαντουιτς μισο τυροπιτακι(ηταν απαισια) 1-40 σαντουιτς ολικης παρακαλω με σολομο κ μαγιονεζα(αυτο τα σπασε) 2 καφεδες με καλη ποσοτητα ζαχαριτσας (πριν το παρτυ) και σημερα τα δωσα ολα λεμε....1 κομματαρα να τουρτα κιντερ μπουενο(παγωτο παρακαλω) 1 μπυριτσα κατι πατατακια κατι ξηροκαρπια κατι φουντουκια μισο κιλο κρεας(μαζι με απειρη σαλατα με μια τρελη τρελη σως) 2-3 κοκα ζιρο ενα ποτηρακι χυμο τιγκα εμποριου του στυλ πιο πολυ ζαχαρη πεθαινεις κ ετσι. καλα γραμμαριο δεν ανεβηκα κ φυσικα καμια διαφορα πανω μ αλλα δε βαριεσαι δεν ειναι αυτο το θεμα.το θεμα ειναι οτι φευγω σε μια βδομαδα για διακοπες με 2 κολλητους γουρουνια και την αλλη βδομαδα εχει αλλα 2 παρτυ....ε νταξει οσο κ να θες να προσεξεις ειδικα στις διακοπες...αντε τα παρτυ ναι...αλλα μετα το φοβαμαι:green:

COBRA_STYLE
22-07-12, 14:30
Λοιπον,Παρασκευη μεσημερι ενα θρακοψωμο με μπιφτεκι,πατατες,ντοματα,μαρουλι και σως γιαουρτιου...το απογευμα μετα το gym ενα burger με σως,μπιφτεκι,κρεμμυδι και ντοματα.

Το βραδυ τελευταιο γευμα,2 πιτογυρα χοιρινα με σως πατατες.

Σαββατο βραδυ μετα την ταινια Spiderman:green: μια μακαροναδα Al Fonzo στα Palmie Bistro με κρεμα γαλακτος,κοτοπουλο και κατι αλλα,λιγο σαντουιτς απο τη δικια μου και μετα 5 μπαλες παγωτο απο τα Vienna...2 μπαλες παγωτο γιαουρτι με σιροπι φρουτα του δασους...1 μπαλα happy hippo και 2 μπαλες Lacta.

Κατα τα αλλα θα εκανα γραμμωση πριν φυγω διακοπες:turtle:νταξ εχω αλλες 4 μερες προλαβαινω.

sTeLaKoS
22-07-12, 21:03
Όταν ολα πάνε στραβά... το μπακάλικο είναι σύμμαχος λεμε. Και η πιτσαρία........

51682

tolis93
22-07-12, 21:15
Όταν ολα πάνε στραβά... το μπακάλικο είναι σύμμαχος λεμε. Και η πιτσαρία........

51682

παιζεις βρωμικα.αφου πανε στραβα θες κ παρεα να πεις το πονο σ.πες π μενεις εγω προσφερομαι:green:

vaggan
22-07-12, 21:25
Όταν ολα πάνε στραβά... το μπακάλικο είναι σύμμαχος λεμε. Και η πιτσαρία........

51682και μονο που τα κοιταζω θαμπωνουν οι κοιλιακοι μου:green::green:

tolis93
22-07-12, 21:27
και μονο που τα κοιταζω θαμπωνουν οι κοιλιακοι μου:green::green:

o stelakos εχει αννωσια σε αυτα δε μασαει.οχι βασικα μασαει και ποσοτητες :green:

kostas_m
22-07-12, 22:09
γενικα παλια 1 φορα την εβδομαδα ετρωγα "κανα" σουβλακι ... τωρα ομως τα παρατησα τα βρωμικα και φτιαχνω κατι νοστιμο πανω σε αυτα της διατροφης παραπανω ποσοτητα μεν αλλα προς το επιτρεπομενο δε :P

tolis93
22-07-12, 22:16
κωστα τη καλυτερη δουλεια κανεις ειδικα αν δν εχεις δοκιμασει να κανεις "βρωμικο" με καθαρο φαγητο.πχ σουβλακι με πιτες ολικης η αραβικες κ τετοια να φτιαξεις δικιες σ σως κτλπ.αλλες γευσεις.

ΥΓ κατι πρεπει να γινει μαγκες.εφαγα κ λιγο γαλακτομπουρεκο τωρα

kostas_m
22-07-12, 22:36
τολι αρχιζε να τρεχεις :P

κοιταξε οσο για το σουβαλι ή οπως σαρεσει ή θα καθεσε να κοροιδευεις τον εαυτο σου οτι εισαι μεσα στα πλαισια τις διατροφης.. η σως ειναι σως οπως και να την φτιαξεις και το σουβλακι τα ιδια το ιδιο κακο κανουν εκτος και εαν τα φτιαξεις εσυ προσεκτικα αλλα και παλι..φευγεις αρκετα απο τον σκοπο σου γιατι βαζεις κρεας, γιαουρτι, πατατα ,πιτα ... και οι μερακλιδες βαζουν και μερικα παραπανω οποτε 50 % υδατανθρακες αμυλα... λιγοτερα τα λαχανικα και ποιο λιγοτερο το αναμενομενο κρεας.. σε αναλογια με τον υδατανθρακα...

τι εγραψα παλι χαχα :P

ομως/αλλα ...

υπαρχουν και τα 2 προβληματα για μια μερα εκτος προγραμματος εαν βαλεις για 4 μηνες αδυνατισματος π.χ ειναι 2 κιλα χαμενα ...

ομως/αλλα...

και οι δυο επιλογες σαβουρας με αυτο που ειπα ... εχεις τα ιδια αποτελεσματα απλος δεν πολυ τρελενεις τον οργανισμο σου(σε αυτο που επελεξα)...

tolis93
22-07-12, 22:41
τολι αρχιζε να τρεχεις :P

κοιταξε οσο για το σουβαλι ή οπως σαρεσει ή θα καθεσε να κοροιδευεις τον εαυτο σου οτι εισαι μεσα στα πλαισια τις διατροφης.. η σως ειναι σως οπως και να την φτιαξεις και το σουβλακι τα ιδια το ιδιο κακο κανουν εκτος και εαν τα φτιαξεις εσυ προσεκτικα αλλα και παλι..φευγεις αρκετα απο τον σκοπο σου γιατι βαζεις κρεας, γιαουρτι, πατατα ,πιτα ... και οι μερακλιδες βαζουν και μερικα παραπανω οποτε 50 % υδατανθρακες αμυλα... λιγοτερα τα λαχανικα και ποιο λιγοτερο το αναμενομενο κρεας.. σε αναλογια με τον υδατανθρακα...

τι εγραψα παλι χαχα :P

ομως/αλλα ...

υπαρχουν και τα 2 προβληματα για μια μερα εκτος προγραμματος εαν βαλεις για 4 μηνες αδυνατισματος π.χ ειναι 2 κιλα χαμενα ...

ομως/αλλα...

και οι δυο επιλογες σαβουρας με αυτο που ειπα ... εχεις τα ιδια αποτελεσματα απλος δεν πολυ τρελενεις τον οργανισμο σου(σε αυτο που επελεξα)...

αδερφε με ολο το θαρος νομιζω εχεις μπερδευτει λιγο. τι το κακο εχει το αμυλο?κ η πατατα εχει αμυλο κ το ρυζι και τα καταναλωνουμε καθημερινα.και το κρεας επισης.και το γιαουρτι πολοι απο εμας. αυτο με τη μια μερα εκτος πως βγαινει? 2 κιλα χαμενα?αν παιρναμε κ 2 κιλα για ενα σουβλακι πεθαναμε. και οσο για το δευτερο.π την ειδες τη σαβουρα με πιτα ολικης πατατα στο ψιλοκομενη στο φουρνο το κρεας ψημενο και το γιαουρτι με χαμηλα λιπαρα?

ΥΓ. σιγα μη παω για τρεξιμο.αυριο πρωι.σε διακοπες ειμαι εχω κοψει οσο σχεδον ηθελα σκασιλα μ :green:

BODYMPAL
16-08-12, 14:04
επιστρέφω μετα απο καιρο για να γράψω και εγω τν << αμαρτία >> μου!!!:P

χρόνια πολλά αρχικά μια και χτες ήταν της Παναγίας σε όλους εορτάζοντες και μη !!!

για καλή ή και ίσως και κακη μου τύχη βρέθηκα 2 μερες σε τραπέζια εδω στη κρητη το πρωτο ηταν παραμονή Αυγούστου και το άλλο χτες..

ξεκινώ να σας γράφω για το πρώτο....

ήταν μια κλασική ημέρα με προπόνηση προσεχτική διατροφή ολα σωστά!!! μέχρι που μου είπαν οτι είμαστε καλεσμένη σε ένα χωριό εξω απο τα χανια και θα έχει καλο φαγητό και καλη παρέα!!! για να μην σας κουράζω δεν το πολυσκεφτηκα και λεω ας πάω!! ε και θα φάω και λιγάκι δεν θα πάθω και τίποτα... !!
το λιγάκι δεν άργησε να γίνει όμως πολύ οταν είδα τι είχαν.....

-απολογισμός-

2 πιάτα με τζατζίκι πιλάφι με στακοβουτρο
3 μπριζόλες
σαγανάκι γραβιέρα
4 σουβλάκια χοιρινά
4 καλτσουνια με μυζήθρα
2 κομμάτια γαλακτομπούρεκο
2 σφακιανες πίτες με μέλη...

δεν μπορούσα να περπατήσω μετα το τραπέζι πραγματικά.....
η επομενη μερα ηταν μια απο τα ιδια αλλα + καλτσουνια λυχναράκια + παγωτό σπιτικό μηλόπιτα + μιφεικ

σημερα το πρωι πηγα για πρωινή αερόβια γιατι με εχουν φάει οι τύψης.....:(:(

tolis93
16-08-12, 14:07
επιστρέφω μετα απο καιρο για να γράψω και εγω τν << αμαρτία >> μου!!!:P

χρόνια πολλά αρχικά μια και χτες ήταν της Παναγίας σε όλους εορτάζοντες και μη !!!

για καλή ή και ίσως και κακη μου τύχη βρέθηκα 2 μερες σε τραπέζια εδω στη κρητη το πρωτο ηταν παραμονή Αυγούστου και το άλλο χτες..

ξεκινώ να σας γράφω για το πρώτο....

ήταν μια κλασική ημέρα με προπόνηση προσεχτική διατροφή ολα σωστά!!! μέχρι που μου είπαν οτι είμαστε καλεσμένη σε ένα χωριό εξω απο τα χανια και θα έχει καλο φαγητό και καλη παρέα!!! για να μην σας κουράζω δεν το πολυσκεφτηκα και λεω ας πάω!! ε και θα φάω και λιγάκι δεν θα πάθω και τίποτα... !!
το λιγάκι δεν άργησε να γίνει όμως πολύ οταν είδα τι είχαν.....

-απολογισμός-

2 πιάτα με τζατζίκι πιλάφι με στακοβουτρο
3 μπριζόλες
σαγανάκι γραβιέρα
4 σουβλάκια χοιρινά
4 καλτσουνια με μυζήθρα
2 κομμάτια γαλακτομπούρεκο
2 σφακιανες πίτες με μέλη...

δεν μπορούσα να περπατήσω μετα το τραπέζι πραγματικά.....
η επομενη μερα ηταν μια απο τα ιδια αλλα + καλτσουνια λυχναράκια + παγωτό σπιτικό μηλόπιτα + μιφεικ

σημερα το πρωι πηγα για πρωινή αερόβια γιατι με εχουν φάει οι τύψης.....:(:(
πωπωπωπω ζηλεψα.χαλαλι οσο τραβηγμενο κ να ταν πραγματικα.μια στο τοσο ειναι ωραια αυτα:thumbup:

koukoutsaki
16-08-12, 14:41
Θεέ μου ....σφακιανες πίτες με μέλι και λυχναρακια....
ΚΟΛΑΣΗ λέμε !!!!!
Καλα έκανες και το ευχάριστηθηκες!

BODYMPAL
16-08-12, 14:55
έτσι έλεγα και εγω χαλάλι!!αλλα τωρα 2 μερες ουτε καν κοιμάμαι καλά απο τη βαρυστομαχιά....:(

και δεν ειναι μόνο αυτο.... την Κυριακή θα περάσω το φαράγγι(Σαμαριάς) και θα μείνω με τη κοπέλα μου 2 μέρες Αγια Ρουμελη (είναι το χωριό στην έξοδο του φαραγγιού που εχει πρόσβαση μόνο με πλοίο 'η μέσα απο το φαράγγι!!!! κατι παραπάνω απο πανέμορφο θα έλεγα!
και εκεί όπως καταλαβαίνετε με περιμένει συνέχεια καταστροφής διατροφής !!! :P:P

koukoutsaki
16-08-12, 14:57
Με σκοτώνεις τωρα.....ήρθαμε Κρήτη τέλος Ιουνίου φετος, τα διαβάζω και σκαω απο ζήλια. Κοιτα να το ευχαριστηθειτε εξάλλου θα κανεις πεζοπορία κλπ κλπ όλο και κάτι θα κανεις . Η κρητική κουζίνα είναι θεϊκή!

tolis93
16-08-12, 14:57
έτσι έλεγα και εγω χαλάλι!!αλλα τωρα 2 μερες ουτε καν κοιμάμαι καλά απο τη βαρυστομαχιά....:(

και δεν ειναι μόνο αυτο.... την Κυριακή θα περάσω το φαράγγι(Σαμαριάς) και θα μείνω με τη κοπέλα μου 2 μέρες Αγια Ρουμελη (είναι το χωριό στην έξοδο του φαραγγιού που εχει πρόσβαση μόνο με πλοίο 'η μέσα απο το φαράγγι!!!! κατι παραπάνω απο πανέμορφο θα έλεγα!
και εκεί όπως καταλαβαίνετε με περιμένει συνέχεια καταστροφής διατροφής !!! :P:P

νταξει στανταρ οχι τετοια ποσοτητα οποτε...και επιλογες πιο νορμαλ στα δικα μας στανταρ θα υπαρχουν σιγουρα;).εχω επισκεφθει το συγκεκριμενο μερος.αξιζει μακραν:thumbup:

BODYMPAL
16-08-12, 15:11
μπα εχω σκοπό απο το πρωί να ξεκινάω με σφακιανες πίτες για πρωινό και στη συνέχεια μεσημέρι βράδυ οτι προκύψει !!! (το έχω τάξει και στη κοπέλα μου ότι δεν θα προσέχω γιατί πραγματικά πιστεύω μερικές φορές με οτι εχει σχέση με τη διατροφή και τη γυμναστική της εχω σπάσει τα νεύρα!!)

Κουκουτσακη πραγματικά αισθάνομαι τυχερός που κατάγομαι απο ενα απο τα ποιο όμορφα μέρη της χώρας μας και φυσικά και η κρητική κουζίνα είναι θεϊκή!!
με το να είναι και το σπίτι μου 2 λεπτά με τα πόδια απο το παλιό λιμάνι των Χανίων φαντάζεσαι πιστεύω οτι δεν έχω καμιά μα καμιά ανάγκη να παω διακοπές κάπου αλλού...!!! (πόσο μάλλον τώρα με τη κρίση!!!);)

koukoutsaki
16-08-12, 15:15
Σε εκλιπαρω φάτε μια σφακιανη πίτα για μένα ..... Πωπω τι μου κανες στον ύπνο μου θα βλέπω την Κρήτη απόψε και τις λιχουδιές της.

Ξέρεις ήδη το πόσο τυχερός είσαι ,χεχε, και η κοπέλα σου φυσικά.
Και γω δε με λες και άτυχη νησιώτη έχω !!!!!

BODYMPAL
16-08-12, 15:51
εννοείτε θα φάω 2 να μν σου πω!!!:P
μια χαρά!! από που????!!!

koukoutsaki
16-08-12, 15:54
Κυκλαδες λίγο πιο πάνω απο σένα στο χάρτη !

Καλε φαε τες..... Δεν τα βρίσκεις κάθε μέρα αυτα

Giannistzn
18-08-12, 01:02
Tα σεβη μου στο θεμα. Μετα απο αρκετο καιρο αυστηρης διατροφης (μονοφαγιας σχεδον :green:) ειπα να κανω π-σ recarb.

3 κομματια τσουρεκι (πραλινα-μπισκοτο), 2 ντονατς μικρα και 3/4 απο οικογεννειακο νιρβανα.
Αυριο θα συνεχισω με οτι εχει περισεψει γιατι εχει κοπει αισθητα η ορεξη και με ο,τι αλλο επιθυμησει ο οργανισμος :food:

Καλη μου χωνεψη :turtle:

marvin
18-08-12, 01:08
Giannistzn :thumbup: εγραψες λεμε!!!!Καλη σου χωνεψη και απο εμενα!!:turtle:

tolis93
18-08-12, 22:21
σα να αρχισαμε σιγα σιγα...60 γρ ασπρα μακαρονακια με βουτηρο και κανα 2 κ σ κετσαπ.μαζι με σαλατα πρασιναδα και ψαρακι φυσικα.τον γουσταρα τον υδατανθρακα μου βραδυατικα

vaggan
18-08-12, 23:49
μια πιτσα ολοκληρη και μια heineken.:cyclops: μεγαλεια:inandout:

Giannistzn
18-08-12, 23:52
Εγω συνεχισα ακαθεκτος και σημερα.

Πρωινο - 2 κομματια τσουρεκι, 2 ντονατς, γαλα και 1σκουπ whey
Μεσημεριανο - 4-5 τυροπιτακια (δικα μου), 1 μπιφτεκι και 2 παγωτα (ξυλακια) απο το lidl (βανιλια-φραουλα υπερκομπλε)
Βραδυνο - 300γρ γιαουρτι και αλλα 2 παγωτα απο το μεσημερι

Παω να κοιμηθω μεχρι το μεσημερι και απο αυριο προγραμμα παλι :turtle:

tolis93
18-08-12, 23:55
μια πιτσα ολοκληρη και μια heineken.:cyclops: μεγαλεια:inandout:

σε μισω γαμωτο.θελω να δοκιμασω τη καινουργια της χατ την all star η οπως διαολο λεγεται και δε βρησκω ποτε παρεα:( μπυρες μονο duvel και mcfarland και πολυ αραια και που δεν ειμαι φαν.αλλα πιτσα?γιατι?τι σου κανα?

tolis93
18-08-12, 23:56
Εγω συνεχισα ακαθεκτος και σημερα.

Πρωινο - 2 κομματια τσουρεκι, 2 ντονατς, γαλα και 1σκουπ whey
Μεσημεριανο - 4-5 τυροπιτακια (δικα μου), 1 μπιφτεκι και 2 παγωτα (ξυλακια) απο το lidl (βανιλια-φραουλα υπερκομπλε)
Βραδυνο - 300γρ γιαουρτι και αλλα 2 παγωτα απο το μεσημερι

Παω να κοιμηθω μεχρι το μεσημερι και απο αυριο προγραμμα παλι :turtle:

το πηρες στα σοβαρα βλεπω τα τυροπιτακια χειροποιητα κιολας. η πρωτεινη το πρωι να φανταστω σοκολατα και κατα 80% για γευση ετσι?

vaggan
19-08-12, 00:07
σε μισω γαμωτο.θελω να δοκιμασω τη καινουργια της χατ την all star η οπως διαολο λεγεται και δε βρησκω ποτε παρεα:( μπυρες μονο duvel και mcfarland και πολυ αραια και που δεν ειμαι φαν.αλλα πιτσα?γιατι?τι σου κανα?μαγκα αμα σκασω μυτη σεπτεμβρη θα παμε να ξεμπακιαστουμε

tolis93
19-08-12, 00:17
μαγκα αμα σκασω μυτη σεπτεμβρη θα παμε να ξεμπακιαστουμε

λοιπον κρεπες σουβλακια και ταβερνες ξερω που θα παμε.θα βαλω και τη γιαγια μ να κανει κανα 2 κασσεροπιτες παραδοσιακες γιαννιοτηκες και βλεπουμε. εχω αχτι να ξεκ@λιαστω στη μασα με τη παρτυ σου μια φορα:thumbup:

sakistaz
19-08-12, 00:38
8 μερες διακοπη απο προπονα κ διατροφη!αφθονο ξυδι ,ενα κιλο παγωτο κ κανα 2 παστουλες καθημερινα,βρωμικα ,γυρους,ταβερνες κ τα σχετικα.φυσικα ειμαι 4 κιλα πανω κ θολος τερμα.χαλαλι ομως!!το χα αναγκη ο χαρμανης :P

Gianna
19-08-12, 18:45
σε μισω γαμωτο.θελω να δοκιμασω τη καινουργια της χατ την all star η οπως διαολο λεγεται και δε βρησκω ποτε παρεα:( μπυρες μονο duvel και mcfarland και πολυ αραια και που δεν ειμαι φαν.αλλα πιτσα?γιατι?τι σου κανα?

Εδώ συμφωνώ και επαυξάνω :toast::toast: (όχι ότι άλλες με χαλάνε!!!)

sakistaz
19-08-12, 21:39
το μενου σημερα νιρβαμα οικογενειακο πριν κανα 2ωρο κ τωρα πιτσα γιγας σπεσιαλ με 2 μπυριτσες.τερμα η αγωνιστικη διαιτα:rolf::rolf::rolf:

angus young
19-08-12, 21:58
το μενου σημερα νιρβαμα οικογενειακο πριν κανα 2ωρο κ τωρα πιτσα γιγας σπεσιαλ με 2 μπυριτσες.τερμα η αγωνιστικη διαιτα:rolf::rolf::rolf:

ετσι,δινει και παιρνει το οικογενειακο νιρβανα!!!
εγω σημερα επαιξα 3 πιτογυρα,και στα καπακια οικογενειακο νιρβανα και ενα ταψι σοκολατοπιτα....:turtle:
ακομα να συνελθω 100%,αλλα αφου ειναι στο προγραμμα,τι να κανουμε..........:P

Mpozos
19-08-12, 23:10
3 krepoulas me 400 gr merenta..

Yannis kor
23-08-12, 11:16
Το καλύτερο για να σπάσεις μια σωστή διατροφή είναι ένα γεύμα και μόνο όχι 10 μια φορά την εβδομάδα με κάτι που να έχει μια μορφή πρωτεΐνης... είμαι κατά του γλυκού που είναι τέλειος άχρηστες θερμίδες ειδικά για κάποιον που γυμνάζεστε χωρίς να παίρνει αναβολικά...
Το καλύτερα για μένα σε σπάσιμο δίαιτας είναι:
1.Ένα κομμάτι πίτσα
2.Ένα γύρο σε πίτα χωρίς πατάτες άλλα με οποιαδήποτε σαλάτα πχ τζατζικι, ρώσσικη κλπ
3.λουκάνικα χωριάτικα 2κομμάτια
4.Ένα κομμάτι τυρόπιτα
Αυτά τα γεύματα έχουν και κάποιες θερμίδες ποιοτικές...

vaggan
23-08-12, 14:08
Το καλύτερο για να σπάσεις μια σωστή διατροφή είναι ένα γεύμα και μόνο όχι 10 μια φορά την εβδομάδα με κάτι που να έχει μια μορφή πρωτεΐνης... είμαι κατά του γλυκού που είναι τέλειος άχρηστες θερμίδες ειδικά για κάποιον που γυμνάζεστε χωρίς να παίρνει αναβολικά...
Το καλύτερα για μένα σε σπάσιμο δίαιτας είναι:
1.Ένα κομμάτι πίτσα
2.Ένα γύρο σε πίτα χωρίς πατάτες άλλα με οποιαδήποτε σαλάτα πχ τζατζικι, ρώσσικη κλπ
3.λουκάνικα χωριάτικα 2κομμάτια
4.Ένα κομμάτι τυρόπιτα
Αυτά τα γεύματα έχουν και κάποιες θερμίδες ποιοτικές...ναι ειδικα της ρωσικης ειναι για διαιτα οτι πρεπει

andrikos3kala
23-08-12, 14:20
ναι ειδικα της ρωσικης ειναι για διαιτα οτι πρεπει

για να γλυκίζει είναι ρε φίλε , μην παει αλλού ο νους σου

vaggan
26-08-12, 19:02
3 krepoulas me 400 gr merenta..ελα ρε φιλε και γαμω τις φωτο :rolf::rolf:

TheWorst
26-08-12, 19:05
αυτο με τις κρεπες ωραιο ειναι , αυριο μπορει να κανω σοκολατα και κανα αλμυρο για το cheat :P θα φαω κοτοπουλο ρυζι λαχανικα λιγες σταφιδες και μετα στο καπακι τα αλλα .... μμμμμμμμμμμμμμμιααααααααμ θα ποσταρω φωτος :lol:

angus young
26-08-12, 19:11
Το μεσημερι ειχα cheat......
χτυπησα 15 κανελονια,ενα οικογενειακο νιρβανα,και 6 κομματια brownies....
με τις υγειες μου!!!!:green::green:

koukoutsaki
05-09-12, 18:34
Κρέπα σοκολάτα μπισκοτο σημερα το πρωι
Μετα απο τόσους μήνες που είχα ξεχάσει τι γεύση έχει η μερεντα :)

Gianna
05-09-12, 21:26
Κρέπα σοκολάτα μπισκοτο σημερα το πρωι
Μετα απο τόσους μήνες που είχα ξεχάσει τι γεύση έχει η μερεντα :)

Προτιμώ με μπανάνα - σοκολάτα - τριμμένο μπισκότο, αλλά κι έτσι καλά είναι:toast: Ό,τι πρέπει για πρωί, καις και τις θερμίδες μες τη μέρα;)

Stavros76
05-09-12, 21:30
Αγαπημενο "ελευθερο γευμα" μου ειναι ενα οικογενειακο παγωτο βανιλια κ επανω ριχνω ανακατεμενα 1 βαζακι φυστικοβουτυρο με 1 βαζακι νουτελα :)

vaggan
05-09-12, 22:03
Το μεσημερι ειχα cheat......
χτυπησα 15 κανελονια,ενα οικογενειακο νιρβανα,και 6 κομματια brownies....
με τις υγειες μου!!!!:green::green:τι λες ρε φιλε εσυ εισαι σωστο γουρουνι:P

angus young
05-09-12, 22:07
τι λες ρε φιλε εσυ εισαι σωστο γουρουνι:P

Χεχεχε,ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!!:green:
απο τωρα σκεφτομαι τι να φαω την κυριακη....
στανταρ θα χτυπησω οικογενειακο νιρβανα και σοκολατοπιτα....
για φαγητο δεν ξερω ακομα..........:unsure:

primordial
05-09-12, 22:15
Πρόσεξε τι θα επιλέξεις για γεύμα... μην ξεφύγεις από τα makro σου...:green::P
Πάντως ΣΚ θα παίξει ένα σκαφάκι του κιλού Εκμέκ Παγωτό με Καϊμάκι από τον Λάζο...:rocking:
κ ένα ξινόμηλο γιατί προσπαθώ να έχω μια ισορροπία στα γεύματά μου...:green:

angus young
05-09-12, 22:20
Χαχαχαχα,ναι,μην το ξεχασεις το μηλο....!!!
εκμεκ παγωτο ε???
βγαλ'το καμια φωτο και ποσταρε το να σε καμαρωσουμε!!!:turtle:

tolis93
05-09-12, 23:58
χθες παγωτο με γιαουρτι αγριοκερασο κ ανθογαλα.κ σημερα γυριζω σπιτι παω να φαω κ παιρνει το ματι μ ανθοτυρο στο ψυγειο.ε λιγο λεω.παιδες δεν εχω φαει καλυτερο πραμα στη ζωη μ.κ κατεληξα να φαω ολο το μισοκιλο.το μονο π με στεναχορει ειναι οτι δε θα χει για αυριο:(

koukoutsaki
06-09-12, 12:20
Τωρα τρώω κι άλλη κρέπα σοκολάτα ....και αργότερα θα παω για χιιτ σεεναγηπεδακι πουξετρυπωσα εδω.... Εεεεεεε είναι 12 η ώρα νωρίς είναι χαχα δε πειράζει είναι το δεύτερο γλυκό που τρώω τόσο καιρο που λείπω

vaggan
06-09-12, 12:39
Τωρα τρώω κι άλλη κρέπα σοκολάτα ....και αργότερα θα παω για χιιτ σεεναγηπεδακι πουξετρυπωσα εδω.... Εεεεεεε είναι 12 η ώρα νωρίς είναι χαχα δε πειράζει είναι το δεύτερο γλυκό που τρώω τόσο καιρο που λείπωεδω κουκουτσακι ειναι τα βραδυνα οχι τα μεσημεριανα:P:P

koukoutsaki
06-09-12, 12:47
Μα άμα τα φάω βράδυ φίλε μου δε θα καψω τίποτα

vaggan
06-09-12, 12:54
Μα άμα τα φάω βράδυ φίλε μου δε θα καψω τίποταε τωρα τι νασου πω:P:P:Pακριβως γιαυτο ειναι το θεμα για να αναφερεις την βραδυνη ατασθαλια

TheWorst
06-09-12, 12:54
θα το καψεις την επομενη μερα :P

psonara
06-09-12, 16:04
κι εγω χθες τσιταρα με ενα σαντουιτς τεραστιο με απ'ολα και καπακι μια κρεπα με απλετη νουτελα και πτι-μπερ!!!!!!!!!!!εσκασα μιλαμε!αλλα ηταν ωραια!

robgr77
06-09-12, 16:17
10 μέρες διακοπές έτρωγα σχεδόν κάθε βράδυ πριν τον ύπνο κρέπα nutella μπισκότο. Στην αρχή είχα τύψεις αλλά μετά από 2-3 μέρες μου φύγανε και το ευχαριστήθηκα!!!!

Mpozos
06-09-12, 18:02
ελα ρε φιλε και γαμω τις φωτο :rolf::rolf:
Ευχαριστώ :)

Είναι ιδέα μου ή οι περισσότεροι από εδώ μέσα στα τσιτ το ρίχνουμε στις κρέπες με μερέντα - νουτέλα ;

primordial
06-09-12, 18:08
Μετά το σχόλιο του "Μπόζου"... (nice nick...:thumbup:)....
ένα έχω να πώ...


http://www.youtube.com/watch?v=zalUQt678tE

κ δεν είναι κάν το στύλ μου...:green::P:green:

RAMBO
06-09-12, 18:30
Τελευταία αυτό το Vromiko που εχει ανοίξει στην Αθήνα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον και θα μπορούσα να πω οτι εχω γίνει τακτίκος πελάτης στο βραδυνό μου cheat,τα σάντουιτς είναι ολα τα λεφτά:clap::clap::clap:

TheWorst
07-09-12, 15:13
σημερα 1 γυρος μεγαλος , 2 κρεπες με 200 γρ αλευρι και 7 ολοκληρα (εννοειται) αυγα επισης ειχα 400 γρ μαρμελαδα (μονο αυτο εχει πανω απο 250 υ/ες) . Ολα σε ενα γευμα :lol:

sakistaz
15-09-12, 22:58
νιρβανα μελι -καρυδια οικογενειακο ετοιμο για καταναλωση.ειπα να γραψω εδω μπας κ προλαβει να λιωσει λιγο:P:P:P

tolis93
16-09-12, 00:24
νιρβανα μελι -καρυδια οικογενειακο ετοιμο για καταναλωση.ειπα να γραψω εδω μπας κ προλαβει να λιωσει λιγο:P:P:P

πωωω πωωωω ειναι το αγαπημενο μ παγωτο αυτο πραγματικα.εχει κ το σιροπακι καραμελα μεσα μπομπα ειναι.παντως π το πατε ολοι 1 οικογενειακο παγωτο απορω.δε μπορω να φαω τοσο.να χω φαει 2-3 φορεσ στη ζωη μ τοσο πολυ μαζεμενο

sakistaz
16-09-12, 12:32
πωωω πωωωω ειναι το αγαπημενο μ παγωτο αυτο πραγματικα.εχει κ το σιροπακι καραμελα μεσα μπομπα ειναι.παντως π το πατε ολοι 1 οικογενειακο παγωτο απορω.δε μπορω να φαω τοσο.να χω φαει 2-3 φορεσ στη ζωη μ τοσο πολυ μαζεμενο

ε ενταξει δεν ειναι κ παρα πολυ,650 γρ ειναι. η αληθεια ειναι ομως οτι στο τελος σε λιγωνει

Mpozos
14-10-12, 19:19
55255
150 γρ ρυζι καφε 75 γρ σολομο 200 γρ ψωμί άσπρο ( μου τελειωσε το μαυρο ) και 150 γρ μαρμελαδα ροδάκινο ( δικιά μας ).
Εκτός ότι μετα απο 5 λεπτά εφυγα WC παρατηρώ τις φλέβες μου να νε πρησμένες παρα πολυ ( 1η φορα τις βλεπω ετσ) και νιώθω παρα πολυ ζεστός.

1595 θερμίδες.

koukoutsaki
15-10-12, 19:53
το δικο μου ειν το αριστερο ...τωρα παω σα ζαλισμενο κοτοπουλο μετα απο τοοοση ζαχαρη χαχαχαα:P

55332

vaggan
15-10-12, 20:04
πολυ ωραιο φαινεται πιστευω και σε γευση

koukoutsaki
15-10-12, 20:14
ηταν κορυφαιο το ατιμο
το ευχαριστηθηκα με την ψυχη μου :)

jannous44
16-10-12, 15:36
πιτσα και 2 κρεπες μερεντα μπισκοτο.. δωσε πονο!!:smash::smash:

Giannistzn
16-10-12, 20:40
Εγω κατι εχω παθει δεν εξηγειται αλλιως. Μια βδομαδα ειμαι χαλαρος χωρις υπερβολες στη διατροφη

Προχθες : 2 χοιρινες, 2 πιτες, 1/2 κιλο παγωτο, nutella και 2-3 κομματια κεικ
χθες : 2-3 κομματια κεικ, 750γρ μερεντα απο το lidl, μεσημεριανο κοτοπουλο, ψωμι κλπ, βραδυνο αλμυρη και γλυκια κρεπα και ακομα πεινουσα..

Ουτε περιοδο να ειχα πφφ.

koukoutsaki
16-10-12, 20:43
750 γρ μερεντα ???/κ καθεσαι μπροστα στο pc ??:unsure::unsure::unsure:

Giannistzn
16-10-12, 20:46
Σπαστη σε 2 δοσεις. Μιση το πρωι με το κεικ, μιση το μεσημερι με το κουταλι.. Καλα το οτι δεν λιγονομαι το εχω ξαναπει, δεν εχω νιωσει ποτε αυτη την αισθηση.

Κατι εχω παθει δεν ειναι λογικα αυτα τα πραματα.. Και καπου εκει μεσα ειχα και κατι ροφηματα γαλα-whey (να κατεβει το κεικ και να παρω και λιγη πρωτεΐνη περαν απο τις βλακειες)

psonara
16-10-12, 21:59
Σπαστη σε 2 δοσεις. Μιση το πρωι με το κεικ, μιση το μεσημερι με το κουταλι.. Καλα το οτι δεν λιγονομαι το εχω ξαναπει, δεν εχω νιωσει ποτε αυτη την αισθηση.

Κατι εχω παθει δεν ειναι λογικα αυτα τα πραματα.. Και καπου εκει μεσα ειχα και κατι ροφηματα γαλα-whey (να κατεβει το κεικ και να παρω και λιγη πρωτεΐνη περαν απο τις βλακειες)

αχ γιαννη ποσο σε καταλαβαινω!εδω και 2 εβδομαδες βρισκομαι σε μια τετοια φαση κι ελεγα οτι ειμαι η μοναδικη!εδω και 10 μερες τρωω σαντουιτς,μιλαμε για πολυ ψωμι,μπουγατσες και γλυκες κρεπες!ασε!!!!!!!!!!δεν ξερω τι να κανω να επανελθω!εν τω μεταξυ θελω και κεικ τωρα που το λες!

dorita
16-10-12, 22:01
αχ γιαννη ποσο σε καταλαβαινω!εδω και 2 εβδομαδες βρισκομαι σε μια τετοια φαση κι ελεγα οτι ειμαι η μοναδικη!εδω και 10 μερες τρωω σαντουιτς,μιλαμε για πολυ ψωμι,μπουγατσες και γλυκες κρεπες!ασε!!!!!!!!!!δεν ξερω τι να κανω να επανελθω!εν τω μεταξυ θελω και κεικ τωρα που το λες!

την περασα κ γω αυτη την φαση...μην ααγχωνεσαι....μπορει να το ζηταει ο οργανισμος σου ή μπορει να ειναι κ ψυχολογικο!...πανω απ'ολα μην αγχωνεσαι...θα ξανα επανελθεις!!!;)

Mpozos
16-10-12, 23:46
και εγώ την πέρασα αυτή τι φάση, το καλοκαίρι που θελα το σιξ πακ... και δεν κατέληξα να εχω σιχ πακ αλλα + 2 κιλα λιπος μονο απο μερεντα μεσα σε 1 βδομαδα ( ουτε και εγώ λιγόνομαι ) το ρεκορ μου 1,3 κιλο με το κουταλι χωρίς διάλυμα.

Ηλαπ
17-10-12, 00:16
εσεις ειστε καλοι ρεε! Εγω ειχα παει +2 κιλα οταν ειχα φαει ενα κιλο μερεντα μαζι με κατι φραουλες που ειχαν και ποτα και ζααρες και τετοια καλουδιααα

tolis93
17-10-12, 01:17
τα χω κοψει τελειως τα τσιτ δε μ κανει κεφι.τη κυριακη εφαγα ενα σουβλακι και σκετο πιτα ντοματα κρεμμυδι και καλαμακι κοτοπουλο κ αυτο ηταν και μαπα:turtle:

grace
17-10-12, 12:14
το δικο μου ειν το αριστερο ...τωρα παω σα ζαλισμενο κοτοπουλο μετα απο τοοοση ζαχαρη χαχαχαα:P

55332

:clap::clap:
μπραβο κουκουτσακι, ελπιζω να του'δωσες να καταλαβει!!!!!!! :green:

koukoutsaki
17-10-12, 12:41
να εισαι βεβαιη :green::thumbup:

grace
17-10-12, 12:52
να εισαι βεβαιη :green::thumbup:

Που να δεισ εγω που οταν ειναι για γιαουρτι δεν εχω φαει τπτ αλλο πριν και παιρνω το ενα μετα το αλλο! Αλλα μετα κανω να το δω μπορει και μηνα!:rolf::rolf:

koukoutsaki
17-10-12, 12:54
ε αν τρως παραπανω απο ενα λογικο ... :green:
αλλα για εβδομαδιαιο του χειμωνα καλο ειναι θεωρω

BaneVenom
17-10-12, 19:35
Ενα απο τα αγαπημενα μου θεματα σε αυτο το forum!
Λοιπον,εχω 2 cheat days (οχι meals) ανα μηνα.
Κοινως 1τη και 15τη του μηνος PARTY (τις υπολοιπες μερες αυστηροτατη διατροφη,ουτε 1 θερμιδα παραπανω!)
Προχθες λοιπον ηταν η πολυποθητη ημερα....εχουμε και λεμε

2 ατομικα προφιτερολ
1 πιτσα ολοκληρη (baycon-φετα)
3 corona (αυτο μου λειπει πιο πολυ κατα την διαρκεια της διατροφης..πρωην μπεκροκανατα)
1 hamburger (κερασμενο...δεν εφταιγα εγω)
1 ceasars ΚΤΗΝΟΣ,με μια κιτρινη σως που απλα δεν υπαρχει!
1 κουτι cookies με σοκολατα
1/2 κοτοπουλο σουβλας μαζι με λιγες πατατες

θερμιδες δεν θελω να μετρησω γιατι δεν θα μπορω να κοιμηθω απτις τυψεις............

Ραντεβου 1 νοεμβριου παλι :green:

vaggan
17-10-12, 20:10
Ενα απο τα αγαπημενα μου θεματα σε αυτο το forum!
Λοιπον,εχω 2 cheat days (οχι meals) ανα μηνα.
Κοινως 1τη και 15τη του μηνος PARTY (τις υπολοιπες μερες αυστηροτατη διατροφη,ουτε 1 θερμιδα παραπανω!)
Προχθες λοιπον ηταν η πολυποθητη ημερα....εχουμε και λεμε

2 ατομικα προφιτερολ
1 πιτσα ολοκληρη (baycon-φετα)
3 corona (αυτο μου λειπει πιο πολυ κατα την διαρκεια της διατροφης..πρωην μπεκροκανατα)
1 hamburger (κερασμενο...δεν εφταιγα εγω)
1 ceasars ΚΤΗΝΟΣ,με μια κιτρινη σως που απλα δεν υπαρχει!
1 κουτι cookies με σοκολατα
1/2 κοτοπουλο σουβλας μαζι με λιγες πατατες

θερμιδες δεν θελω να μετρησω γιατι δεν θα μπορω να κοιμηθω απτις τυψεις............

Ραντεβου 1 νοεμβριου παλι :green:ενταξει να κανεις ενα δυο cheat meal καθε 15 το καταλαβαινω αλλα να τρως σκουπιδια ολη την μερα ειναι αλλο πραγμα..εστω και αν γινεται τρεις φορες τον μηνα

ΠανοςΒ
19-10-12, 21:00
Σημερα πεινουσα.... γιορταζε και μια συναδελφος..... Εκανα ενα μεγαλειωδες carb loading και στανιαρα...

Mitsen
20-10-12, 01:40
βλέπω κάτι cheats εδώ μέσα και μου τρέχει το σαλάκι λέμε!
Είπα για κυριακή να cheatάρω αλλα δεν κρατιέμαι εδώ και 14 μέρες! Δεν μιλάμε απλά για carb loading αύριο... θα πάρουν φωτιά τα μαχαιροπίρουνα!

Από χτες προγραμματίζω τι θα σαβουριασω και δεν μου φτάνει μια μέρα για όλα! :green:


και εγώ την πέρασα αυτή τι φάση, το καλοκαίρι που θελα το σιξ πακ... και δεν κατέληξα να εχω σιχ πακ αλλα + 2 κιλα λιπος μονο απο μερεντα μεσα σε 1 βδομαδα ( ουτε και εγώ λιγόνομαι ) το ρεκορ μου 1,3 κιλο με το κουταλι χωρίς διάλυμα.

και νόμιζα ότι μονο εγώ ξέσκιζα τη μερέντα, αλλα Βασίλη πραγματικά 1,3 κιλά μερέντα βρε σου? Δεν έβλεπες φουντούκια μετά:P

Mpozos
20-10-12, 01:49
και νόμιζα ότι μονο εγώ ξέσκιζα τη μερέντα, αλλα Βασίλη πραγματικά 1,3 κιλά μερέντα βρε σου? Δεν έβλεπες φουντούκια μετά:P[/QUOTE]

Οχι δεν έβλεπα φουντούκια... την ώρα την πρωινή δεν έβλεπα να πάω για 1 ωρα αερόβιο μπας και κάψω τίποτα :P. με μερέντα έχω θέμα καθε 4-5 μήνες αν με τραβήξει δεν το σκέφτομαι καθόλου κατεβάζω κιλό μαζι με καρβέλια ;) ( κωνσταντίνο με λενε) .

just chris
20-10-12, 02:49
τι συνδιασμοι ειν' αυτοι ρε παιδια?????????
στο θεμα μας......λιγο λιγοτερο απο 1 κιλο παγωτο ακριβως πριν κοιμηθω

Mitsen
20-10-12, 10:25
και νόμιζα ότι μονο εγώ ξέσκιζα τη μερέντα, αλλα Βασίλη πραγματικά 1,3 κιλά μερέντα βρε σου? Δεν έβλεπες φουντούκια μετά:P

Οχι δεν έβλεπα φουντούκια... την ώρα την πρωινή δεν έβλεπα να πάω για 1 ωρα αερόβιο μπας και κάψω τίποτα :P. με μερέντα έχω θέμα καθε 4-5 μήνες αν με τραβήξει δεν το σκέφτομαι καθόλου κατεβάζω κιλό μαζι με καρβέλια ;) ( κωνσταντίνο με λενε) .
Ωπα Κωνσταντίνε, γράψε λάθος, αφού δε σε είπα και Μαρία πάλι καλά. Βλέπεις ήμουν έτοιμος για ύπνο:green:


τι συνδιασμοι ειν' αυτοι ρε παιδια?????????
στο θεμα μας......λιγο λιγοτερο απο 1 κιλο παγωτο ακριβως πριν κοιμηθω

αυτά είναι! καζεΐνη κάργα.:turtle:
Σήμερα το menu έχει pizza το βραδάκι με ταινιούλα!

Mpozos
21-10-12, 21:32
το μενυ σήμερα είχε για βραδυνό : 300 γρ αλευρι μαυρο ( δηλαδη 8 κρεπες ) 50 γρ βρωμη, 10 γρ αμυγδαλα με 1 σκουπ πρωτεινη + 10 γρ αμυγδαλα + 10 γρ κακαο 100 % στο μπλεντερ και 150 μλ 2% γαλα για να γίνει η γέμιση της κρέπας , 100 γρ μέλι , 100 γρ μαρμελάδα ροδακινο ( δικια μας παραγωγή ) 50 γρ ζελε πρωτεινης (δικια μου συνταγη) , 3 μπισκότα πρωτεινης (δικιά μου συνταγη) 200 γρ γιαουρτι 2 % με 1 σκουπ πρωτεινη και 50 γρ μελι + 2 μπανανες και τέλος μια αλμυρη κρεπα με 2 φετες κασέρι/σαλαμι με ντοματουλα και μουστάρδα σύνολο 3150 θερμίδες.

dorita
26-10-12, 22:51
55924

oh...my goodness!!!....οτι πιο ωραιο εχω φαει τελευταια!!....
αδειασε ολο το σακουλακι ...ειναι κολαση!!

Mpozos
01-11-12, 01:08
250 γρ μερεντα 200 γρ μπισκοτα σοκολατα ( με 0 τρανς λιπαρα αυτο με μαρανε χαχαχαχα ) 1 κιλο παγωτο βανιλια 200 γρ μαυρο αλευρι για κρεπες 1 αλαδωτι πιτα με κοτοσουβλακι τυροκαφτερι και κυπουρου και 1 γυρο κοτοπουλο σε αλαδωτι πιτα σκέτο.

5300 θερμίδες.

fatals
01-11-12, 01:12
Μ'αρεσει που η πιτα ειναι αλαδωτη!!! :P:green::green:

Mpozos
01-11-12, 01:13
Μ'αρεσει που η πιτα ειναι αλαδωτη!!! :P:green::green:

ναι και τα μπισκότα με 0 τρανς λιπαρα χχαχχααχαχχα λοιπών βάζω ταινία και σε κανα 2ωρο αν έχω όρεξη θα παω για κανα τρέξιμο δυνατό 1-1,5 ώρα !!

Rocknrolla
02-11-12, 01:15
Ενα μοκα ασπρο βεντι απο σταρμπακς και τωρα ενα καλιτσουνι!!!!!!!!!!!!!!!:weights::)

just chris
02-11-12, 01:41
55924

oh...my goodness!!!....οτι πιο ωραιο εχω φαει τελευταια!!....
αδειασε ολο το σακουλακι ...ειναι κολαση!!

δοκιμασε τη λακτα μους

fatals
02-11-12, 02:03
Μαλλον θα αρχισω περισσοτερα.cheat απο δω και περα γιατι αδυνατισα πολυ. 71 κιλα εμεινα :/

tolis93
02-11-12, 02:35
1 κομματι παστιτσιο.αντε γεια

Metalhead|T|
02-11-12, 02:36
δεν αντεξα και επεσα και εγω με τα μουτρα....4πιπεριές γεμιστές με ροκφόρ κι μπεικον (ψητες στο φουρνο),γιαουρτάκι με μερέντα και κασιους,5 φετες ψωμί με σπιτικη μαρμελάδα σύκο,2 ποτήρια γαλα,και 2 lacta (αυτα που ειναι σαν κεκακι) :D :D

psonara
02-11-12, 17:23
ψωμι με βουτυρο και μελι,αυγα τηγανιτα με ψωμι και γραβιερα και το βραδυ ενα κομματι πιτσα σπιτικη και μια κρεπα ξεροψημμενη με μερεντα και πτι-μπερ!εσκασα μιλαμε!!!!!!!!!!!!!αλλα ηταν ωραια!

fatals
02-11-12, 21:54
Λοιπον εχουμε και λεμε.
1 καλτσονε σπεσιαλ
1/2 πιτσα
1 κομματι λεμονοπιτα με σιροπι για παγωτο απο πανω.

Mikekan
02-11-12, 23:11
Συγγνώμη ρε παιδιά όλοι εσείς κάνετε διατροφή? ροκφορ με μπεικον ο ένας καλτσονε, pizza και παγωτό ο άλλος!

lonsdale
02-11-12, 23:19
σιγα ρε φιλε ερασιτεχνικα ασχολουμαστε οι περισσοτεροι,λες και αμα φαμε κατι παραπανω μια στο τοσο θα γινει τιποτα

Mikekan
02-11-12, 23:30
Καλα κάνετε, σας βλέπω και σας χαίρομαι!

Metalhead|T|
02-11-12, 23:33
Συγγνώμη ρε παιδιά όλοι εσείς κάνετε διατροφή? ροκφορ με μπεικον ο ένας καλτσονε, pizza και παγωτό ο άλλος!

ειμαστε στον ογκο :turtle::turtle:

Χριστοφορος123
02-11-12, 23:41
ειμαστε στον ογκο :turtle::turtle:

Ακριβως αυτο..

fatals
03-11-12, 01:31
Εγω προσωπικα εχαεα.7 κιλα σε ενα μηνα χωρις να το θελω οποτε με ενα τσιτ δεν παθαινω τιποτα...

Metalhead|T|
03-11-12, 01:53
θα συμφωνήσω...με μια ή δυο φορες τη βδομάδα cheat meal η φόρμα μας δεν χάνεται(θελω να πιστεύω) αλλα κρατιέται μια ισορροπία στον οργανισμό...

tolis93
03-11-12, 12:11
χτες τα πραγματα κυλισαν πολυ ομαλα.μεχρι π παμε να βγουμε μεγαλη παρεα.... 1 μπυρα κοκκινη mcfarland αλλα απειρο ξενυχτι.απειρο ομως παιζει να το χω παρει και σερι μεχρι τωρα.το καταβολισμο μου μεσα:turtle:

fatals
03-11-12, 13:22
Δοκιμασε μπυρα La goudale θα με θυμηθεις. Λιγο ακριβη βεβαια... 750ml 12 ευρω..

Mikekan
03-11-12, 14:32
Δοκιμασε μπυρα La goudale θα με θυμηθεις. Λιγο ακριβη βεβαια... 750ml 12 ευρω..

Φοβερή όπως και η La Trappe! Πριν λίγο είχα πιάσει μια στο χέρι στο supermarket, τελικά την άφησα κάτω! Αντιστάθηκα! Χαχα

goldenera
03-11-12, 14:34
Mikenan πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται?

Mikekan
03-11-12, 14:34
Α και δεν ειναι τόσο ακριβή η La Goudale, 6E εχει...