PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για την Κρεατινη



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22

ggeorge
04-07-11, 14:13
ειχα διαβασει καπου εδω μεσα αλλα δε μπορω να το βρω και δε θυμαμαι τι ειχατε απαντησει...

Οποτε ρωταω...

Με Μονοεδρική κρεατίνη πρεπει να κανουμε διαλυμμα απο τη ληψη της ; Ποσο; Κανενα μηνα; Και ποσο τη χρησιμοποιούμε μετα; ;)

Devil
04-07-11, 14:20
ειχα διαβασει καπου εδω μεσα αλλα δε μπορω να το βρω και δε θυμαμαι τι ειχατε απαντησει...

Οποτε ρωταω...

Με Μονοεδρική κρεατίνη πρεπει να κανουμε διαλυμμα απο τη ληψη της ; Ποσο; Κανενα μηνα; Και ποσο τη χρησιμοποιούμε μετα; ;)

καλο ειναι να κανουμε για αποχη.... 15-30μερες περιπου....

συνηθως κανουμε 6-8 εβδομαδες με κρεατινη και 2-4 χωρις..... αναλογα με το πως εχει ρυθμισει την προπονηση του ο καθενας καθοριζει και την ληψη της...

xristos1987
04-07-11, 16:21
ετσι οπως τα λεει ο Devil ακριβως

απλα πρεπει να δεισ εαν θα κανεις overload η οχι....

εγω πιστευω οτι το Overload ειναι απαραιτητο

να τιγκαρει κρεατινη ο οργανισμος και μετα απλα κρατας σταθερα τα επιπεδα στον οργανισμο με μια μικρη ημερησια δοση των 5 γρ

Devil
04-07-11, 16:29
ετσι οπως τα λεει ο Devil ακριβως

απλα πρεπει να δεισ εαν θα κανεις overload η οχι....

εγω πιστευω οτι το Overload ειναι απαραιτητο

να τιγκαρει κρεατινη ο οργανισμος και μετα απλα κρατας σταθερα τα επιπεδα στον οργανισμο με μια μικρη ημερησια δοση των 5 γρ

τι ειναι δεξαμενη?????:unsure:

δεν ειναι απαραιτητο.... και με 5 την ημερα καλα ειναι.... αντε να πας 10γρ στις ον μερες...

xristos1987
04-07-11, 17:58
ετσι ακριβως γραφει το κουτι της ΟΝ πανω...(και καλα γεμιζουν οι μυες κρεατινη)

δηλαδη σου συνιστα να κανεις Overload

βεβαια εχω ακουσει απο αρκετους οτι το τελικο αποτελεσμα δεν εχει διαφορα, οποτε οπως νοιωθει καλυτερα ο καθενας

απλα εγω ακολουθω τις οδηγιες του κατασκευαστη:)

Devil
04-07-11, 18:00
ετσι ακριβως γραφει το κουτι της ΟΝ πανω...(και καλα γεμιζουν οι μυες κρεατινη)

δηλαδη σου συνιστα να κανεις Overload

βεβαια εχω ακουσει απο αρκετους οτι το τελικο αποτελεσμα δεν εχει διαφορα, οποτε οπως νοιωθει καλυτερα ο καθενας

απλα εγω ακολουθω τις οδηγιες του κατασκευαστη:)


και συμπληρωνω εγω...

... για να τελειωνει πιο γρηγορα η συσκευασια!:green:

ggeorge
04-07-11, 19:15
πολυ ωραια
το βασικό ήταν αν θα κανω διαλυμμα και εκει συμφωνουμε όλοι...

Επιστροφή σε ενα μηνα λοιπον στην κρεατίνη... ;)

xristos1987
04-07-11, 20:19
και συμπληρωνω εγω...

... για να τελειωνει πιο γρηγορα η συσκευασια!:green:

ε ναι εδω δεν εχεισ αδικο.....

αλλα το overload το κανει αρκετοσ κοσμος

worfel
04-07-11, 21:14
ε ναι εδω δεν εχεισ αδικο.....

αλλα το overload το κανει αρκετοσ κοσμος

εχουν γινει ερευνες που λενε πως ειναι ιδιο το αποτελεσμα ειτε κανεις loading ειτε δεν κανεις.

αρκετος κοσμος κανει loading επειδη ετσι γραφει το κουτι και λεει η εταιρια. λιγοι ειναι αυτοι που μπαινουν στην διαδικασια να ψαξουν τι ειναι καλυτερο και αν όντως χρειάζεται το loading

το ιδιο συμβαινει και με τις πρωτεινες, απο πισω θα δεις να γραφει πχ παιρνε 2 σκουπ 3 φορες την μερα, ασχετα αν εχεις τοση αναγκη σε πρωτεινη ή αν την συμπληρώνεις απο την υπολοιπη διατροφη

mister_toubano
04-07-11, 22:41
εχουν γινει ερευνες που λενε πως ειναι ιδιο το αποτελεσμα ειτε κανεις loading ειτε δεν κανεις.

αρκετος κοσμος κανει loading επειδη ετσι γραφει το κουτι και λεει η εταιρια. λιγοι ειναι αυτοι που μπαινουν στην διαδικασια να ψαξουν τι ειναι καλυτερο και αν όντως χρειάζεται το loading

το ιδιο συμβαινει και με τις πρωτεινες, απο πισω θα δεις να γραφει πχ παιρνε 2 σκουπ 3 φορες την μερα, ασχετα αν εχεις τοση αναγκη σε πρωτεινη ή αν την συμπληρώνεις απο την υπολοιπη διατροφη

ΠΕΣ ΤΑ!!!
Τα λεω κ εγω αλλα απο οτι φαινεται δεν ειμαι ακετα τουμπανος ακομα και κανεις δε μου δινει σημασια :(

michael-nrg
04-07-11, 23:52
αν στο μεταπροπονητικο ροφημα δεν εχουμε υδατανθρακα , μονο σκετη whey.την κρεατινη μπορουμε να την παρουμε με το γευμα που θα κανουμε μετα? το οποιο θα εχει υδατανθρακα...

chris corfu
05-07-11, 01:50
και μαζι με την whey μπορεις να την βαλεις. δεν χρειαζεσαι υποχρεωτικα υδατανθρακα με την κρεατινη.

Devil
05-07-11, 02:44
αν στο μεταπροπονητικο ροφημα δεν εχουμε υδατανθρακα , μονο σκετη whey.την κρεατινη μπορουμε να την παρουμε με το γευμα που θα κανουμε μετα? το οποιο θα εχει υδατανθρακα...


και μαζι με την whey μπορεις να την βαλεις. δεν χρειαζεσαι υποχρεωτικα υδατανθρακα με την κρεατινη.

γινετε αλλα δεν θα το προτιμουσα.... οι πρωτεινες εχουν pH οξινο...

καλητερα μετα απο το γευμα...

themisdas
05-07-11, 12:42
παιδια την Creatine Ethyl Ester HCL σε τι ποσοτητες την παιρνουμε?

Devil
05-07-11, 14:05
παιδια την Creatine Ethyl Ester HCL σε τι ποσοτητες την παιρνουμε?

στις ιδιες με την μονουδρικη....

under
05-07-11, 15:00
Καλησπέρα παιδιά!
Εδώ και 1,5 χρόνο κάνω γυμναστική και όλο το διάστημα αυτό παίρνω πρωτεΐνη..
Για αυτόν τον μήνα σκάφτομαι να πάρω κρεατίνη(δεν έχω ξαναπάρει) και μετά θα κάνω ένα διάλειμμα 2 βδομαδες για διακοπές και μετά λογικά θα την συνεχίσω..
Ο λόγος που σκέφτομαι να την πάρω είναι γιατι αυτόν τον μήνα θα κάνω εντατικές προπονήσεις γιατί είμαι πιο χαλαρά στην δουλειά και θα έχω χρόνο να πηγαίνω 4-5 φορές την βδομάδα γυμναστήριο.. και μήπως βοηθήσει και πάρω λίγο όγκο που θέλω..
Ποιά κρεατίνη μου προτείνετε? και αν θα μπορούσε κάποιος έστω και με πμ να μου πει πως ποτε και πόσο χρειάζεται να παίρνω για τις 4 βδομαδες αυτές..
Πιστεύετε οτι αξίζει να πάρω η πεταμένα λεφτά?

Kaloutsikos
05-07-11, 15:37
Καλησπέρα παιδιά!
Εδώ και 1,5 χρόνο κάνω γυμναστική και όλο το διάστημα αυτό παίρνω πρωτεΐνη..
Για αυτόν τον μήνα σκάφτομαι να πάρω κρεατίνη(δεν έχω ξαναπάρει) και μετά θα κάνω ένα διάλειμμα 2 βδομαδες για διακοπές και μετά λογικά θα την συνεχίσω..
Ο λόγος που σκέφτομαι να την πάρω είναι γιατι αυτόν τον μήνα θα κάνω εντατικές προπονήσεις γιατί είμαι πιο χαλαρά στην δουλειά και θα έχω χρόνο να πηγαίνω 4-5 φορές την βδομάδα γυμναστήριο.. και μήπως βοηθήσει και πάρω λίγο όγκο που θέλω..
Ποιά κρεατίνη μου προτείνετε? και αν θα μπορούσε κάποιος έστω και με πμ να μου πει πως ποτε και πόσο χρειάζεται να παίρνω για τις 4 βδομαδες αυτές..
Πιστεύετε οτι αξίζει να πάρω η πεταμένα λεφτά?

Απο όγκο δεν θα δεις και πολλά,
θα κάνεις όμως δυνατές προπονήσεις.

Εγώ σου προτείνω της Reflex σε σκόνη, όσο για την χρήση γράφει επάνω το κουτί.

manosthess24
05-07-11, 15:40
καλησπερα σε ολους,καλα τα λετε ρε παιδια ολοι,φορτωμα-συντηρηση κ.λ.π,μηπως παιζει ρολο το σωματικο βαρος για να δει ο καθενας ποσα γρ. κρεατινη πρεπει να παρει?και σαφως παιζει ρολο και η προπονηση που κανει και ο καθενας,αλλες αναγκες εχει ενας που ειναι 70 κιλα και αλλες ενας που ειναι 100κιλα!

xristos1987
05-07-11, 20:33
Καλησπέρα παιδιά!
Εδώ και 1,5 χρόνο κάνω γυμναστική και όλο το διάστημα αυτό παίρνω πρωτεΐνη..
Για αυτόν τον μήνα σκάφτομαι να πάρω κρεατίνη(δεν έχω ξαναπάρει) και μετά θα κάνω ένα διάλειμμα 2 βδομαδες για διακοπές και μετά λογικά θα την συνεχίσω..
Ο λόγος που σκέφτομαι να την πάρω είναι γιατι αυτόν τον μήνα θα κάνω εντατικές προπονήσεις γιατί είμαι πιο χαλαρά στην δουλειά και θα έχω χρόνο να πηγαίνω 4-5 φορές την βδομάδα γυμναστήριο.. και μήπως βοηθήσει και πάρω λίγο όγκο που θέλω..
Ποιά κρεατίνη μου προτείνετε? και αν θα μπορούσε κάποιος έστω και με πμ να μου πει πως ποτε και πόσο χρειάζεται να παίρνω για τις 4 βδομαδες αυτές..
Πιστεύετε οτι αξίζει να πάρω η πεταμένα λεφτά?

εγω πηρα την κρεατινη της ΟΝ σε σκονη με 17ευρο

και ειδα διαφορα στις προπονησεις μου

απλα μην ξεχνας η σωστη διατροφη ειναι το νουμερο 1

Toxical
06-07-11, 22:17
καλησπερα σε ολους,καλα τα λετε ρε παιδια ολοι,φορτωμα-συντηρηση κ.λ.π,μηπως παιζει ρολο το σωματικο βαρος για να δει ο καθενας ποσα γρ. κρεατινη πρεπει να παρει?και σαφως παιζει ρολο και η προπονηση που κανει και ο καθενας,αλλες αναγκες εχει ενας που ειναι 70 κιλα και αλλες ενας που ειναι 100κιλα!

δεν ειναι σαν την πρωτεινη οσο ανεβαινεις κιλα τοσο περισσοτερο πρωτεινη χρειαζεσαι

manosthess24
07-07-11, 11:36
[QUOTE=Toxical;404667]δεν ειναι σαν την πρωτεινη οσο ανεβαινεις κιλα τοσο περισσοτερο πρωτεινη χρειαζεσαι[/QUOTE

βασικα εγω ερχομαι απο αλλο αθλημα(ριψεις) και οχι απο bodybuilding,εμεις ειμαστε λιγο τις υπερβολης με την κρεατινη,αλλα αλλη προπονηση κανουμε εμεις αλλη ειναι του bodybuilding!

xristos1987
07-07-11, 22:33
εγω πιστευω οτι η κρεατινη δεν ειναι για υπερβολες οπως και ολα

καλυτερα να μενουμε στα γνωστα 5 γρ ανα μερα αντε 10γρ

και εαν κανεισ Overload 4 με 5 μερες 20 γρ με 25 γρ

manosthess24
08-07-11, 12:39
εγω πιστευω οτι η κρεατινη δεν ειναι για υπερβολες οπως και ολα

καλυτερα να μενουμε στα γνωστα 5 γρ ανα μερα αντε 10γρ

και εαν κανεισ Overload 4 με 5 μερες 20 γρ με 25 γρ

εγω ξερω ατομο συναθλητη που επαιρνε 45γρ. την ημερα,αλλα δεν θυμαμαι ακριβως ποσες μερες,μπορει για 5-7 μερες,μπορει και για περιοστερες!

beefmeup
08-07-11, 13:16
εγω ξερω ατομο συναθλητη που επαιρνε 45γρ. την ημερα,αλλα δεν θυμαμαι ακριβως ποσες μερες,μπορει για 5-7 μερες,μπορει και για περιοστερες!

κ αυτο τι αποτελεσμα ειχε δλδ??

TEFAAtzis
08-07-11, 13:28
κ αυτο τι αποτελεσμα ειχε δλδ??

αν δεν επαθε καμια νεφρικη ανεπαρκεια με τοση κρεατινη τυχερος θα ταν.Εγω λεω να εχω 10 γρ την μερα στις ον μερες και 5 το πρωι στις οφ πριν το πρωινο

Kaloutsikos
08-07-11, 15:11
αν δεν επαθε καμια νεφρικη ανεπαρκεια με τοση κρεατινη τυχερος θα ταν.Εγω λεω να εχω 10 γρ την μερα στις ον μερες και 5 το πρωι στις οφ πριν το πρωινο

+1

Είπαμε ρε σεις όχι και τσι,

τα 10γρ. της ον μέρες
και 5γρ. της οφ μέρες
είναι ο.κ.

manosthess24
08-07-11, 18:19
εμεις οι στιβικοι ρε παιδια ειμαστε ολιγον καμενοι(καποιοι),τωρα απο εκει και περα νομιζουν κάποιοι προπονητες οτι αμα παρεις περισοτερο απο το κανονικο θα εισαι ακομα πιο καλα!τωρα βεβαια εμεις εχουμε και συνδιαστικοι προπονηση(βαρη-βολες-ταχυτητες-αλτικες)!αλλα απο εκει και περα και παλι αν παιρνεις περισοτερο απο το κανονικο,μπορει να αναιβεις στις επιδοσεις και μετα να πεσεις κατακορυφα και να λες τι συμβαινει,γι αυτο οπως λεγαν και οι παλιοι "ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ"
Παντως για να μην βγαζω κι εγω τον εαυτο μου απ'εξω,οταν ειμουν 16(τωρα 25)με ειχαν δωσει να παρω πρωτεινη και κρεατινη,αλλα δεν με ειπαν πως πρεπει να τα παιρνω αυτα,πρωτεινη επαιρνα μολισ τελειωνα την προπονηση μετα πηγαινα σπιτι πλακονομουν και στα φιλετακια κοτοπουλου,επαιρνα και κρεατινη συνεχομενα για κανα τριμηνο δεν θυμαμαι ποσο,ειχα γινει σαν αρκουδα σηκωνα κιλα και δεν καταλαβαινα τπτ,οσπου μια μερα ειχε παρει η μανα ενα πιεσομετρο μετρησε την πιεση μου(δοκιμες το εκανε)επαθε πλακα,και απο τοτε ειπα τελος,μονο φαγητο σωστη διατροφη,αλλα και παλι παιρνω που και που και τωρα αλλα παλι δεν τα βλεπω να μου κανουν δουλεια!το μονο που πιανει ειναι η κρεατινη και αυτην τη παιρνω σε μικροκυκλους!
ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ!

Toxical
10-07-11, 23:29
εμεις οι στιβικοι ρε παιδια ειμαστε ολιγον καμενοι(καποιοι),τωρα απο εκει και περα νομιζουν κάποιοι προπονητες οτι αμα παρεις περισοτερο απο το κανονικο θα εισαι ακομα πιο καλα!τωρα βεβαια εμεις εχουμε και συνδιαστικοι προπονηση(βαρη-βολες-ταχυτητες-αλτικες)!αλλα απο εκει και περα και παλι αν παιρνεις περισοτερο απο το κανονικο,μπορει να αναιβεις στις επιδοσεις και μετα να πεσεις κατακορυφα και να λες τι συμβαινει,γι αυτο οπως λεγαν και οι παλιοι "ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ"
Παντως για να μην βγαζω κι εγω τον εαυτο μου απ'εξω,οταν ειμουν 16(τωρα 25)με ειχαν δωσει να παρω πρωτεινη και κρεατινη,αλλα δεν με ειπαν πως πρεπει να τα παιρνω αυτα,πρωτεινη επαιρνα μολισ τελειωνα την προπονηση μετα πηγαινα σπιτι πλακονομουν και στα φιλετακια κοτοπουλου,επαιρνα και κρεατινη συνεχομενα για κανα τριμηνο δεν θυμαμαι ποσο,ειχα γινει σαν αρκουδα σηκωνα κιλα και δεν καταλαβαινα τπτ,οσπου μια μερα ειχε παρει η μανα ενα πιεσομετρο μετρησε την πιεση μου(δοκιμες το εκανε)επαθε πλακα,και απο τοτε ειπα τελος,μονο φαγητο σωστη διατροφη,αλλα και παλι παιρνω που και που και τωρα αλλα παλι δεν τα βλεπω να μου κανουν δουλεια!το μονο που πιανει ειναι η κρεατινη και αυτην τη παιρνω σε μικροκυκλους!
ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ!

κοιταξε διαφορα θα ειδες λογικα γιατι απλα αρχισες διατροφη σε συνδιασμο με κρεατινη κατευθειαν γι αυτο ειδες και τα μεγαλυτερα αποτελεσματα μετα απο μερικους μηνες δεν αναπτυσσεσαι και τοσο γρηγορα

manosthess24
10-07-11, 23:38
κοιταξε διαφορα θα ειδες λογικα γιατι απλα αρχισες διατροφη σε συνδιασμο με κρεατινη κατευθειαν γι αυτο ειδες και τα μεγαλυτερα αποτελεσματα μετα απο μερικους μηνες δεν αναπτυσσεσαι και τοσο γρηγορα

:thumbup::awesome:

giannisxtx
12-07-11, 17:42
με βαση οτι πηγαινω παντα στο τζιμ νωρις το μεσημερι,(12-2) θα ηταν σωστο να παρω την κρεατινη με το πρωινο μου ? κατι διαβασα οτι θελει αδειο στομαχι ομως..
μηπως να την παρω ΠΙΟ πριν απ το πρωινο ?
και να ξαναπαρω κατ ευθειαν μετα την προπονηση η απογευματακι για να ναι και μακρυα σε ωρες? (αν μετραει κι αυτο) :welcome:

beefmeup
12-07-11, 17:53
με βαση οτι πηγαινω παντα στο τζιμ νωρις το μεσημερι,(12-2) θα ηταν σωστο να παρω την κρεατινη με το πρωινο μου ? κατι διαβασα οτι θελει αδειο στομαχι ομως..
μηπως να την παρω ΠΙΟ πριν απ το πρωινο ?
και να ξαναπαρω κατ ευθειαν μετα την προπονηση η απογευματακι για να ναι και μακρυα σε ωρες? (αν μετραει κι αυτο) :welcome:

μαζι με το πρωινο παρτην..
φαε κ κατεβασε την μετα,δεν τρεχει.
η αν εχεις αμφιβολιες κανε αυτο που λες,παρτην δλδ λιγο πριν το πρωινο.

giannisxtx
12-07-11, 17:57
εκτος απ το πρωινο (5γρ),θα πρεπει να παρω και μετα την προπ ? (αναμεσα ειναι 4 ωρες περιπου) η 1 φορα την μερα (του πρωινου) φτανει ?

επισης δεν θα κανω φορτωμα (4 φορες την μερα απο 5γρ την φορα,σωστα??)

manosthess24
12-07-11, 20:57
με βαση οτι πηγαινω παντα στο τζιμ νωρις το μεσημερι,(12-2) θα ηταν σωστο να παρω την κρεατινη με το πρωινο μου ? κατι διαβασα οτι θελει αδειο στομαχι ομως..
μηπως να την παρω ΠΙΟ πριν απ το πρωινο ?
και να ξαναπαρω κατ ευθειαν μετα την προπονηση η απογευματακι για να ναι και μακρυα σε ωρες? (αν μετραει κι αυτο) :welcome:

εγω φιλε γιαννη,εχω δοκιμασει κρεατινη (καθαρη διαλυμενη σε χυμο) μιση ωρα πριν την προπ και ειδα οτι κανει καλη δουλεια!αν θες δοκιμασε το!

xristos1987
13-07-11, 09:50
για την κρεατινη υπαρχουν δυο σχολες

1η 4 με 5 μερες 20γρ κρεατινη και μετα 5γρ καθεμερα (καποιοι κανουν 5γρ τις μερες που ειναι εκτος και 10γρ τις μερες τις προπονησης) --> με overload

2η 10γρ τις μερες της προπονησης και 5 στις εκτος τα 5 γραμμαρια το πρωι πριν το γευμα και τα αλλα 5 μετα την προπονηση

παντα πινεις τουλαχιστον 8 ποτηρια νερο

εγω προσωπικα κανω το 1o (overload) και 10 γρ καθεμερα γιατι κανω προγραμμα 6 μερων και την κυριακη που ειναι ξεκουραση 5 και πινω 5 λιτρα νερο την ημερα

amateur666
13-07-11, 11:35
για την κρεατινη υπαρχουν δυο σχολες

1η 4 με 5 μερες 20γρ κρεατινη και μετα 5γρ καθεμερα (καποιοι κανουν 5γρ τις μερες που ειναι εκτος και 10γρ τις μερες τις προπονησης) --> με overload

2η 10γρ τις μερες της προπονησης και 5 στις εκτος τα 5 γραμμαρια το πρωι πριν το γευμα και τα αλλα 5 μετα την προπονησηπαντα πινεις τουλαχιστον 8 ποτηρια νερο

εγω προσωπικα κανω το 1o (overload) και 10 γρ καθεμερα γιατι κανω προγραμμα 6 μερων και την κυριακη που ειναι ξεκουραση 5 και πινω 5 λιτρα νερο την ημερα

εδω θ διαφωνησω πιστευω ειναι καλυτερα 5 πριν την προπο κ 5 μετα την προπο ... ;)

Αντωνης
13-07-11, 13:15
και να ξαναπαρω κατ ευθειαν μετα την προπονηση η απογευματακι για να ναι και μακρυα σε ωρες? (αν μετραει κι αυτο) :welcome:

Aυτην την απορια την εχω και γω,γιατι και γω κανω προπονα το πρωι,και μεσολαβει μικρο διαστημα απ οταν την πηρα για πρωτη φορα μες στην μερα.
Συνηθως παιρνω την κρεατ 10-15 λεπτα μετα την προπονα,μηπως ειναι λαθος και να την παιρνω κατα το απογευμα που θα χει περασει αρκετη ωρα απο την πρωτη ληψη της?
Η' δεν παιζει ρολο?

Kaloutsikos
13-07-11, 14:30
Aυτην την απορια την εχω και γω,γιατι και γω κανω προπονα το πρωι,και μεσολαβει μικρο διαστημα απ οταν την πηρα για πρωτη φορα μες στην μερα.
Συνηθως παιρνω την κρεατ 10-15 λεπτα μετα την προπονα,μηπως ειναι λαθος και να την παιρνω κατα το απογευμα που θα χει περασει αρκετη ωρα απο την πρωτη ληψη της?
Η' δεν παιζει ρολο?

Πριν την προπόνηση και μετά είναι πολύ κοντά η δύο δώσεις,
καλύτερα πάρε την δεύτερη το απόγευμα! ;)

chris corfu
13-07-11, 14:33
Πριν την προπόνηση και μετά είναι πολύ κοντά η δύο δώσεις,
καλύτερα πάρε την δεύτερη το απόγευμα! ;)

γτ αυτο?? δε λεει κατι που ειναι πολυ κοντα οι δοσεις.. δεν παιζει καποιο ρολο να πρεπει να παιρνουμε ανα 12ωρο κτλ.. ισα ισα που πρεπει να δωσει στο σωμα κρεατινη μετα την προπο..

Kaloutsikos
13-07-11, 14:46
γτ αυτο?? δε λεει κατι που ειναι πολυ κοντα οι δοσεις.. δεν παιζει καποιο ρολο να πρεπει να παιρνουμε ανα 12ωρο κτλ.. ισα ισα που πρεπει να δωσει στο σωμα κρεατινη μετα την προπο..

Εγώ έπαιρνα με το πρωινό μου, και στο πόστ,

είχα δει συζήτησή εδώ μέσα που την είχε κάνει ο Metz νομίζω,
ότι είναι καλύτερα να μην είναι κοντά οι δύο δώσεις.

amateur666
13-07-11, 15:08
γτ αυτο?? δε λεει κατι που ειναι πολυ κοντα οι δοσεις.. δεν παιζει καποιο ρολο να πρεπει να παιρνουμε ανα 12ωρο κτλ.. ισα ισα που πρεπει να δωσει στο σωμα κρεατινη μετα την προπο..

+1 :thumbup:

manosthess24
13-07-11, 15:49
Εγώ έπαιρνα με το πρωινό μου, και στο πόστ,

είχα δει συζήτησή εδώ μέσα που την είχε κάνει ο Metz νομίζω,
ότι είναι καλύτερα να μην είναι κοντά οι δύο δώσεις.

το "κοντα" οταν λετε,ποσες ωρες ενοειται?

giannisxtx
13-07-11, 16:00
εγω πηρα με το πρωινο σημερα στις 10.30 και ξαναπηρα στις 13.30 κ μεσημεριανο στις 3.30.. με βλεπω να το αλλαζω να παιρνω πριν την προπ στις 12 κ ξανα κατα τις 18.00 -19.00 μαζι με κατι αλλο απογευματινο,φρουτο,κατι τετοιο..

Kaloutsikos
13-07-11, 16:06
το "κοντα" οταν λετε,ποσες ωρες ενοειται?

2ωρο


εγω πηρα με το πρωινο σημερα στις 10.30 και ξαναπηρα στις 13.30 κ μεσημεριανο στις 3.30.. με βλεπω να το αλλαζω να παιρνω πριν την προπ στις 12 κ ξανα κατα τις 18.00 -19.00 μαζι με κατι αλλο απογευματινο,φρουτο,κατι τετοιο..

3 δώσεις παίρνεις?

Αντωνης
13-07-11, 16:15
2ωρο



2ωρο?Αρα μετα απο 3 ωρες δεν υπαρχει θεμα?Επισης επειδη στο postwo εγω παω απευθειας σε γευμα,πρωτα παιρνω την κρεατ και μετα τρωω,δεν κανω κατι λαθος ετσι?

manosthess24
13-07-11, 16:17
2ωρο?Αρα μετα απο 3 ωρες δεν υπαρχει θεμα?Επισης επειδη στο postwo εγω παω απευθειας σε γευμα,πρωτα παιρνω την κρεατ και μετα τρωω,δεν κανω κατι λαθος ετσι?

2ωρο?οκ! οποτε παιρνεις κρεατινη μιση ωρα πριν την προπ, η προπ δεν θα κρατησει κανα 2ωρακι θα κρατησει,παιρνεις κανα μισαωρο και μετα την προπ,εγω πιστευω πιο σημαντικο ειναι το μεταπροπονητικο!

Kaloutsikos
13-07-11, 16:41
2ωρο?Αρα μετα απο 3 ωρες δεν υπαρχει θεμα?Επισης επειδη στο postwo εγω παω απευθειας σε γευμα,πρωτα παιρνω την κρεατ και μετα τρωω,δεν κανω κατι λαθος ετσι?

Καλά κάνεις.

2ωρο?οκ! οποτε παιρνεις κρεατινη μιση ωρα πριν την προπ, η προπ δεν θα κρατησει κανα 2ωρακι θα κρατησει,παιρνεις κανα μισαωρο και μετα την προπ,εγω πιστευω πιο σημαντικο ειναι το μεταπροπονητικο!

Μετά την προπόνηση θέλει κατευθείαν να πάρεις κρεατίνη,

Αντωνης
13-07-11, 17:26
Καλά κάνεις.



Ωραιος,αλλα δεν απαντησες στην αλλη ερωτηση μου.3 ωρες μετα την πρωτη ληψη δεν εχω θεμα να παρω την δευτερη τοτε ετσι?(στις μερες προπονησης παντα)

Kaloutsikos
13-07-11, 17:31
Ωραιος,αλλα δεν απαντησες στην αλλη ερωτηση μου.3 ωρες μετα την πρωτη ληψη δεν εχω θεμα να παρω την δευτερη τοτε ετσι?(στις μερες προπονησης παντα)

Καλά είσαι εφόσον πέρασαν 3 ώρες και έκανες και προπόνηση, :thumbup:

Αντωνης
13-07-11, 17:33
Καλά είσαι εφόσον πέρασαν 3 ώρες και έκανες και προπόνηση, :thumbup:

Οκ σ ευχαριστω:toast:

xristos1987
13-07-11, 19:25
γιατι να παρεις κρεατινη πριν την προπονηση?σε τι θα βοηθησει?

εγω αυτο που ξερω οτι τα νιτρικα τα παιρνεις σαν pre-work

βεβαια εχω δει και παλικαρια να παιρνουν κρεατινη κατα την διαρκεια της προπονησης

αλλα το καλυτερο ειναι να φτιαξεις το προγραμμα του ετσι ωστε να μπορει να την παρεις μετα την προπονηση που θα σε βοηθησει καλυτερα πιστευω

και παιδια μεχρι 10γρ την μερα οχι παραπανω εκτος εαν κανεις overload

εχουμε και συκωτι μην το ξεχνατε.....

chris corfu
13-07-11, 19:56
ξαναλεω οτι ειναι ασκοπο το να αφησει κανεις τη δευτερη δοση για να την παρει μες την μερα κ να παρει μονο μια πριν την προπο.. (δεν ειναι φαρμακο που εχει 8 ωρη+ ισχυ λεμε τωρα..) ειναι βασικο εαν γινεται χρηση και ανεξαιρετως ποτε ειναι η ωρα προπονησης να γινεται πριν και μετα για διαφορετικο λογω χρησης καθε δοση.. το πριν να ναι περιπου κανα 20-30 λεπτα και αμεσως μετα την προπο..
αυτα οποιος θελει ακολουθει τα δικα του,, δυστηχως δεν υπαρχει χρονος να καθησω να γραψω τι παιζει ακριβως με το πριν κ τι αμεσως μετα την προπο με την χρηση της κρετινης αλλα αν θυμαμαι καλα καπου εχει ξανασυζητηθει..

giannisxtx
14-07-11, 11:09
2ωρο



3 δώσεις παίρνεις?

oχι,2
μια το πρωι και μια σαν ποστ,χθες πηρα το pre και post που δεν βλεπω να το ξανακανω..

giannisxtx
14-07-11, 11:15
ειχα την εντυπωση πως η κρεατινη "σε πιανει" πριν την προπονηση..αμα ομως την παιρνεις μετα,τοτε δεν εχει νοημα πιστευω να παρεις κοντα τις δοσεις ,αφου στην ουσια μενει..

Kaloutsikos
14-07-11, 11:27
ξαναλεω οτι ειναι ασκοπο το να αφησει κανεις τη δευτερη δοση για να την παρει μες την μερα κ να παρει μονο μια πριν την προπο.. (δεν ειναι φαρμακο που εχει 8 ωρη+ ισχυ λεμε τωρα..) ειναι βασικο εαν γινεται χρηση και ανεξαιρετως ποτε ειναι η ωρα προπονησης να γινεται πριν και μετα για διαφορετικο λογω χρησης καθε δοση.. το πριν να ναι περιπου κανα 20-30 λεπτα και αμεσως μετα την προπο..
αυτα οποιος θελει ακολουθει τα δικα του,, δυστηχως δεν υπαρχει χρονος να καθησω να γραψω τι παιζει ακριβως με το πριν κ τι αμεσως μετα την προπο με την χρηση της κρετινης αλλα αν θυμαμαι καλα καπου εχει ξανασυζητηθει..

Φίλος όταν μπορέσεις θέλω να το συζητήσουμε...

chris corfu
14-07-11, 12:47
Φίλος όταν μπορέσεις θέλω να το συζητήσουμε...

ok.. ;)

beefmeup
14-07-11, 17:46
γιατι να παρεις κρεατινη πριν την προπονηση?σε τι θα βοηθησει?


εχουμε και συκωτι μην το ξεχνατε.....

αυξημενα επιπεδα φοσφοκρεατινης μεσα στην προπονα,κ οχι μονο..

το συκωτι δεν εχει να κανει.

Gaspari
14-07-11, 20:04
Κρεατίνη της Sci-MX? ξέρει κανένας περεταίρω; Για αυτή θα πάω απο σεπτέμβρη γιαυτό.

Kaloutsikos
15-07-11, 00:43
αυξημενα επιπεδα φοσφοκρεατινης μεσα στην προπονα,κ οχι μονο..

το συκωτι δεν εχει να κανει.

Μπιφ αν θα έπαιρνες 2 δώσεις την ημέρα και πήγαινες γυμναστήριο το απόγευμα πότε θα τις έπαιρνες?

xristos1987
15-07-11, 09:44
το ιδιο ερωτημα εχω και εγω απλα προσθετω οτι η προπονηση μου ειναι 2 ωρες ολα μαζι
ζεσταμα βαρη κοιλιακοι

beefmeup
15-07-11, 10:29
Μπιφ αν θα έπαιρνες 2 δώσεις την ημέρα και πήγαινες γυμναστήριο το απόγευμα πότε θα τις έπαιρνες?

οπως τις περνω οταν κανω πληρωση με 10γρ.
5 το πρωι κ 5 ποστ.;)

Kaloutsikos
15-07-11, 12:16
οπως τις περνω οταν κανω πληρωση με 10γρ.
5 το πρωι κ 5 ποστ.;)

χαίρομαι που συμφωνούμε! :green:

και ο λόγος που παίρνεις 5γρ. το πρωι αντι για πριν την προπόνηση?

beefmeup
15-07-11, 12:20
χαίρομαι που συμφωνούμε! :green:

και ο λόγος που παίρνεις 5γρ. το πρωι αντι για πριν την προπόνηση?

α κοιτα εχω δοκιμασει κ πριν την προπονηση,με μια δοση(χωρια της υπερπληρωσης)..
διαφορα δεν ειδα σε σχεση με το μετα..οτι μου εκανε μετα μου εκανε κ πριν.
απλα το περνω μερα περισοτερο γιατι βολευει να τα πεταω ολα μαζι στο σεηκερ..
δεν υπαρχει αλλος λογος.

tonycub
15-07-11, 13:28
Μια ερωτηση...εγω τωρα σταματησα τον κυκλο με κρεατινη και θα ξεκινησω σε καμια βδομαδα παλυ λογικα αλλα επειδη περιμενω και νιτρικο που εχω παραγγειλει σκεφτηκα να μην μεινω χωρις pre wo και ετσι περνω πριν την προπονηση 5γρ κρεατινη.Εχει νοημα να το κανω αυτο η μπα?

Kaloutsikos
15-07-11, 15:39
Μια ερωτηση...εγω τωρα σταματησα τον κυκλο με κρεατινη και θα ξεκινησω σε καμια βδομαδα παλυ λογικα αλλα επειδη περιμενω και νιτρικο που εχω παραγγειλει σκεφτηκα να μην μεινω χωρις pre wo και ετσι περνω πριν την προπονηση 5γρ κρεατινη.Εχει νοημα να το κανω αυτο η μπα?

Η μια βδομάδα που θα σταματήσεις την κρεατίνη είναι λίγο,
κάνε 2-3 βδομάδες αποχή,
η χρήση της κρεατίνης δεν είναι συνεχόμενη, θέλει να κάνεις και διαλείμματα. :thumbup:

Τώρα αμα παίρνεις κρεατίνη για ποστ,
δεν χρειάζεται να παίρνεις και για πρε.

tonycub
15-07-11, 17:00
Οχι για 2 βδομαδες θα την σταματησω...πριν την επερνα πρωι και ποστ.Και ρωταω τωρα αν εχει νοημα να την χρησιμοποιω στο πρε μεχρι να ερθει το νιτρικο...

Gaspari
15-07-11, 18:08
Ρε σείς θα μου πεί κανείς για την κρεατίνη που είπα!?

xristos1987
15-07-11, 22:03
2 βδομαδες ειναι λιγο

κανονικα ειναι 6 με 8 ο κυκλος και 4 βδομαδες εκτος

tonycub
15-07-11, 22:39
Ναι δεν μπορω ομως να το συνεχησω γιατι το γυμναστηριο μαλλον θα κλεισει για Αυγουστο οποτε εχω ενα μικρο προβλημα αλλα απο Σεπτεμβρη θα ξεκινησω κανονικα για 6 μηνες γιατι οντως στον 1 μηνα που εκανα χρηση δεν παρατηρησα καμια ιδιαιτερη διαφορα,ισως μια μικρη σε δυναμη.

chris corfu
15-07-11, 23:30
Φίλος όταν μπορέσεις θέλω να το συζητήσουμε...

λοιπον για να μην ξεχαστει το θεμα, πανω σε οτι ελεγα χρησιμοποιουμε την κρεατινη καλυτερα την μια δοση αμεσως μετα την γυμναστικη οπως σωστα λες αλλα την αλλη 20-30 λεπτα πριν και αυτο γτ με την αποροφηση της κρεατινης στους μυες εκεινη τη στιγμη δημιουργειται το φωσφορικο αλας κρεατινης που ειναι η CP, TO CP ειναι αυτο που διαμορφωνει την ATP οπου παρεχει αμεση ενεργεια κατα την προπονηση μας αρα και με την ληψη κρεατινης εχουμε υψηλοτερο CP και περισσοτερη δυναμη.. αυτη την περισοτερη δυναμη και προσφορα της κρεατινης στο σωμα μας μπορουμε να την εκμεταλευτουμε στο επακρο κανοντας χρηση πριν οπως ανεφερα 20-30 λεπτα πριν και αυτη η δυναμη βρισκεται στο επακρo της για τα επομενα 60 λεπτα περιπου,(δεν θυμαμαι ποσο ακριβως).

επισης η κρεατινη καταστρεφεται γι αυτο θα πρεπει να γινει και αμεσως μετα την προπονηση η ληψη της 2ης δοσης συν το οτι η ATP αυξανεται μεν κατα τη διαρκεια της ασκησης αλλα δεν αποθηκευεται μεγαλο ποσοστο.. (γι αυτο ας πουμε θα ταν προτιμοτερη η χρηση για παραδειγμα 3 γρ πριν κ 3 μετα απο το 6γρ μονο μετα)
ελπιζω να σε καλυψα.. :toast:

Kaloutsikos
16-07-11, 01:54
λοιπον για να μην ξεχαστει το θεμα, πανω σε οτι ελεγα χρησιμοποιουμε την κρεατινη καλυτερα την μια δοση αμεσως μετα την γυμναστικη οπως σωστα λες αλλα την αλλη 20-30 λεπτα πριν και αυτο γτ με την αποροφηση της κρεατινης στους μυες εκεινη τη στιγμη δημιουργειται το φωσφορικο αλας κρεατινης που ειναι η CP, TO CP ειναι αυτο που διαμορφωνει την ATP οπου παρεχει αμεση ενεργεια κατα την προπονηση μας αρα και με την ληψη κρεατινης εχουμε υψηλοτερο CP και περισσοτερη δυναμη.. αυτη την περισοτερη δυναμη και προσφορα της κρεατινης στο σωμα μας μπορουμε να την εκμεταλευτουμε στο επακρο κανοντας χρηση πριν οπως ανεφερα 20-30 λεπτα πριν και αυτη η δυναμη βρισκεται στο επακρo της για τα επομενα 60 λεπτα περιπου,(δεν θυμαμαι ποσο ακριβως).

επισης η κρεατινη καταστρεφεται γι αυτο θα πρεπει να γινει και αμεσως μετα την προπονηση η ληψη της 2ης δοσης συν το οτι η ATP αυξανεται μεν κατα τη διαρκεια της ασκησης αλλα δεν αποθηκευεται μεγαλο ποσοστο.. (γι αυτο ας πουμε θα ταν προτιμοτερη η χρηση για παραδειγμα 3 γρ πριν κ 3 μετα απο το 6γρ μονο μετα)
ελπιζω να σε καλυψα.. :toast:

Eγώ ρε συ διαφορά στην δύναμη δεν έβλεπα όταν έπαιρνα και πριν την προπόνηση,
τι να πω μάλλον ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά. :unsure:

chris corfu
16-07-11, 20:49
Eγώ ρε συ διαφορά στην δύναμη δεν έβλεπα όταν έπαιρνα και πριν την προπόνηση,
τι να πω μάλλον ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά. :unsure:

εγω γενικα δεν βλεπω καμια τρελη διαφορα(οσο το δυνατον) με την κρεατινη αλλα προτιμω τη χρηση που σου πα, αν κι εγω παιρνω κρε αλκαλυν λογω ευκολιας χρησης κ σπαω σε πρωι πριν κ μετα.. σιγουρα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος για το ποσο μας πιανει κτλ αλλα καποια πραγματα οπου ειναι λειτουργιες σταθερα απο τον οργανισμο ειναι στανταρ γι αυτο στηριζω τη χρηση πριν κ μετα εαν εχουμε 2 δοσεις την ημερα..

τωρα για τις οφ μερες μπορεις να την παρεις οντως με ενα οποιοδηποτε γευμα, πρωι-μεσημερι κτλ. :toast:

terataki
16-07-11, 21:13
εγω παρω δεν παρω κρεατινη εχω τρελα πρηξηματα..αυτο που οφειλεται? οτι ειμαι πιο συγκεντρωμενος μαλλον

Gaspari
17-07-11, 02:31
εγω παρω δεν παρω κρεατινη εχω τρελα πρηξηματα..αυτο που οφειλεται? οτι ειμαι πιο συγκεντρωμενος μαλλον


Εσύ είσαι κακόόόόός....... :green:

Kaloutsikos
17-07-11, 12:17
εγω παρω δεν παρω κρεατινη εχω τρελα πρηξηματα..αυτο που οφειλεται? οτι ειμαι πιο συγκεντρωμενος μαλλον

Τι θες να πεις ότι εμείς δεν είμαστε συγκεντρομένοι;:P

Μάλλον εχεις πολύ αυξημένη τεστοστερόνη,

terataki
17-07-11, 12:26
Τι θες να πεις ότι εμείς δεν είμαστε συγκεντρομένοι;:P

Μάλλον εχεις πολύ αυξημένη τεστοστερόνη,

λες να οφειλεται σε αυτο? δεν ξερω...παρω δεν παρω κρεατινη τα πρηξηματα ειναι παντα ιδια δεν βλεπω καμια διαφορα,και γιαυτο μαλλον δεν θα ξαναπεταξω λευτα σε κρεατινη.

Kaloutsikos
17-07-11, 12:45
λες να οφειλεται σε αυτο? δεν ξερω...παρω δεν παρω κρεατινη τα πρηξηματα ειναι παντα ιδια δεν βλεπω καμια διαφορα,και γιαυτο μαλλον δεν θα ξαναπεταξω λευτα σε κρεατινη.

Μια χαρά είσαι,
δεν είναι ρε το θέμα χρημάτων η κρεατίνη είναι φτηνή,
Για μένα αυτό που έχεις είναι χάρισμα,
έτσι είναι και ένα φιλαράκι μου,
εγω γαμιέμ@ι στο γυμναστήριο και αυτός
Εμ δεν κάνει σωστή προπόνηση, εμ κάνει της μισές μέρες από εμένα και είναι πολυ πρυσμένος.

manosthess24
17-07-11, 15:43
παιδια γενικα το λεω,υπαρχει και ενεσιμη κρεατινη η λεγομενη ATP,δεν εχω δοκιμασει αλλα μαλλον ειναι οτι καλυτερο!

giannis64
17-07-11, 17:08
καλα υπαρχει κανεις που περνει, η επερνε κρεατινη για να πρυζετε???????????:unsure:

αν κανεις απαντησει ναι, αυτο το τοπικ της κρεατινης θα διαγραφει μια για παντα....

marvin
17-07-11, 18:31
καλα υπαρχει κανεις που περνει, η επερνε κρεατινη για να πρυζετε???????????:unsure:

αν κανεις απαντησει ναι, αυτο το τοπικ της κρεατινης θα διαγραφει μια για παντα....

Προσεχε τι υποσχεσαι...το βλεπω να το διαγραφεις και ειναι κριμα.....:green::green:

livistros
17-07-11, 23:35
παιδια μετα την προπονηση κατα τις 6 το απογευμα παιρνω το torent της universal
αν παιρνω και την κρεατινη της on σε καψουλες που ειναι
λιγο πριν το πρωινο υπαρχει προβλημα;
ειναι καλος συνδιασμος;

Kaloutsikos
17-07-11, 23:39
παιδια μετα την προπονηση κατα τις 6 το απογευμα παιρνω το torent της universal
αν παιρνω και την κρεατινη της on σε καψουλες που ειναι
λιγο πριν το πρωινο υπαρχει προβλημα;
ειναι καλος συνδιασμος;

μπορείς αλλά καλύτερα μετά το πρωινό σου και όχι πριν

livistros
17-07-11, 23:44
παιδια μετα την προπονηση κατα τις 6 το απογευμα παιρνω το torent της universal
αν παιρνω και την κρεατινη της on σε καψουλες που ειναι
λιγο πριν το πρωινο υπαρχει προβλημα;
ειναι καλος συνδιασμος;

αν το παρω μετα
η απορωφηση της απο τον οργανισμο δεν θα αποδυναμωθει;

Tasos Green
17-07-11, 23:49
καλα υπαρχει κανεις που περνει, η επερνε κρεατινη για να πρυζετε???????????:unsure:

αν κανεις απαντησει ναι, αυτο το τοπικ της κρεατινης θα διαγραφει μια για παντα....

εγω γιαννη ετσι νομιζω παντος.... πρήζομαι! οπως γραφει και μια διαφήμιση της celltech! :evil2::green:

Kaloutsikos
18-07-11, 00:01
αν το παρω μετα
η απορωφηση της απο τον οργανισμο δεν θα αποδυναμωθει;

το θέμα είναι πως είναι καλύτερα να την χρησιμοποιείς με γεμάτο στομάχι και όχι με άδειο:thumbup:

livistros
18-07-11, 00:05
το θέμα είναι πως είναι καλύτερα να την χρησιμοποιείς με γεμάτο στομάχι και όχι με άδειο:thumbup:

οκ να σαι καλα

xristos1987
18-07-11, 18:35
ειμαι στον δευτερο κυκλο κρεατινης αλλα δεν τα υπολογισα σωστα και μου τελειωσε η πρωτεινη στη μεση του κυκλου

δεν θελω να παρω αλλη γιατι ελεγα μετα απο αυτον τον κυκλο για κανα 2μηνο να σταματουσα ολα τα συμπληρωματα για να ξαναξεκινησω απο Οκτωμβριο

κανω οσο καλυτερη διατροφη μπορω αλλα καποιεσ μερεσ φτανω τα 170 γρ πρωτεινης καποιεσ αλλεσ οχι (ειμαι 78κιλα)

θα εχω θεμα?

Αντωνης
18-07-11, 18:39
το θέμα είναι πως είναι καλύτερα να την χρησιμοποιείς με γεμάτο στομάχι και όχι με άδειο:thumbup:

Noμιζα πως το αντιθετο ισχυει....Την κρεατινη δεν λενε καλυτερα με αδειο στομαχι να την παιρνουμε?:unsure:

sobral
18-07-11, 20:46
Noμιζα πως το αντιθετο ισχυει....Την κρεατινη δεν λενε καλυτερα με αδειο στομαχι να την παιρνουμε?:unsure:

όχι η κρεατίνη θέλει βασικό pH στο στομάχι για να απορροφηθεί καλύτερα.

thanasis76
19-07-11, 07:48
καλημερα παιδια!!!! καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν το βρισκω, δεν θυμαμαι....:unsure:
επιδη θα ξεκινησω τωρα το συμπληρωμα ΟΝE STOP , θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να πεινω καφε..
κατι ειχα διαβασει οτι επιδη κανει κατακρατηση η κρεατινη ενω ο καφες κανει το αντιθετο, δεν κανει να πεινουμε καφεδες....
δεν κανει ολη μερα η καποιες ωρες πριν και μετα την δοση της κρεατινης...??

xristos1987
19-07-11, 09:12
εγω τωρα που πηρα εκοψα τελειως τον καφε και τον ποτο

thanasis76
19-07-11, 11:08
εγω τωρα που πηρα εκοψα τελειως τον καφε και τον ποτο

το θεμα δεν ειναι αν εκοψες η κοψω τον καφε, αλλα αν χρειαζεται...
ρωταω γιατι πολλα συμπληρωματα του ΒΒ περιεχουν καφεινη για βοηθεια στην λιποδιαλυση, οποτε αφου μπορουν να συνυπαρχουν τα συμπληρωματα γιατι οχι και ο καφες...:unsure::unsure:

xristos1987
19-07-11, 11:45
καφεινη και κρεατινη δεν πανε μαζι

εαν διαβασεις και παλαιοτερα ποστ το λενε και αλλα παιδια

amateur666
19-07-11, 11:46
καλημερα παιδια!!!! καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν το βρισκω, δεν θυμαμαι....:unsure:
επιδη θα ξεκινησω τωρα το συμπληρωμα ΟΝE STOP , θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να πεινω καφε..
κατι ειχα διαβασει οτι επιδη κανει κατακρατηση η κρεατινη ενω ο καφες κανει το αντιθετο, δεν κανει να πεινουμε καφεδες....
δεν κανει ολη μερα η καποιες ωρες πριν και μετα την δοση της κρεατινης...??

αυτο με την κρεατινη κ τον καφε-καφεινη ειναι μυθος!!...δεν εχεις προβλημα...

amateur666
19-07-11, 12:26
κ για να μην λετε οτι τ λεω μονο εγω οριστε¨---> Does caffeine inhibits the effects of creatine?A: No one is sure right now, whether caffeine inhibits effects of creatine or not. But one study was conducted by some scientists that showed that caffeine do inhibits the effects of creatine. In that study, one person was given a creatine supplement and one person was given caffeine + creatine. After that scientists measured whether the creatine was taken up into the cells or not, and found that both the persons had gained creatine in their cells. But, the person who had taken creatine + caffeine did not showed any beneficial effects as compared to the person taking pure creatine, who showed many beneficial effects (about 10% - 25% more beneficial effects).

Kaloutsikos
19-07-11, 14:52
καλημερα παιδια!!!! καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν το βρισκω, δεν θυμαμαι....:unsure:
επιδη θα ξεκινησω τωρα το συμπληρωμα ΟΝE STOP , θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να πεινω καφε..
κατι ειχα διαβασει οτι επιδη κανει κατακρατηση η κρεατινη ενω ο καφες κανει το αντιθετο, δεν κανει να πεινουμε καφεδες....
δεν κανει ολη μερα η καποιες ωρες πριν και μετα την δοση της κρεατινης...??

καλύτερα να μην πίνεις 3 ώρες πριν και 3 ώρες μετά από την χρήση της κρεατίνης

thanasis76
19-07-11, 15:06
καλύτερα να μην πίνεις 3 ώρες πριν και 3 ώρες μετά από την χρήση της κρεατίνης

οκ!!!! :thumbup::thumbup: πιο πολυ ο πρωινος καφες στη δουλεια θα μου ελειπε...:P
οποτε αφου γυμν. παω στις 6.00 ολα καλα...
αν και δεν νομιζω να παιζει και πολυ ρολο..:thumbup:
ευχαριστω!!!

amateur666
19-07-11, 15:55
δειτε κ αυτο--->
http://www.youtube.com/watch?v=fzepv1OJCkw
μονο κ μονο σκεψου γτ οι φορμουλες νιτρικου εχουν κ καφεινη κ κρεατινη οι πιο πολλες μεσα..

tonycub
19-07-11, 15:57
Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.Ξεκινησα παλυ κρεατινη και θα την χρησιμοποιω 2,5 + 2,5 + 5.Επειδη ομως σε λιγες μερες θα μου ερθει και το νιτρικο θελώ να μαθω αν γινεται να ριχνω μαζι με το νιτρικο και την κρεατινη πριν την προπονηση.

exkaliber
19-07-11, 16:26
το 2,5 και 2,5 πως το εννοεις?

tonycub
19-07-11, 16:30
2,5 πρωι και 2,5 πριν την προπονηση.Η καλυτερα να το κανω οπως πριν δηλαδη 5 + 5?

exkaliber
19-07-11, 16:36
2,5 πρωι και 2,5 πριν την προπονηση.Η καλυτερα να το κανω οπως πριν δηλαδη 5 + 5?

ti πατεντα ειν τουτη?
δικια σου?:green:

βαλε 5+5

για τα νιτρικα ψαξε λιγο,ολο και καποιος θα το ξαναρωτησε

tonycub
19-07-11, 16:40
Χαχα!Βασικα θα το κανω ετσι 5+5 και το νιτρικο για pre οπως και πριν...

ginus
19-07-11, 16:45
εκτος αμα ειναι ethel-ester οποτε τα 5 ειναι μια χαρα....

vaggos@
19-07-11, 20:37
παιδια μου χαρισαν ενα δειγμα κρεατινησ τησ stacker το οποιο εχει μεσα 57 γρ αυτο ειναι μια δοση ειναι πολη για να το παρω ολο δεν εχω παρει ποτε κρεατινη και δεν ξερω επισησ ποτε παει καλητερα πριν την προποονηση ετσι απο περειεργια να δω αν δουλευει γιατι ο τυποσ μου ειπε θα σου δεσει πολυ !!!!ενεργεια

chris corfu
19-07-11, 20:41
αν ειναι καθαρη μονουδρικη ειναι περισσοτερες δοσεις κ οχι μια, αν ειναι καποια φορμουλα ισως ειναι μια δοση, λογικα θα το γραφει...

vaggos@
19-07-11, 23:30
εχεισ δικιο φιλε μου γραφει katω katω one serving και ποτε να την παρω για να δω αν δουλευει πριν την προπονηση και ποση ωρα?

chris corfu
20-07-11, 01:14
κοιτα δεν μπορω να ξερω τι αλλο περιεχει μεσα στο φακελακι για να σου πω αν ειναι συμπληρωμα για πριν την προπο, αλλα αν εχει απλα υδαταθρακες με κρεατινη δεν νομιζω οτι θα καταλαβεις και πολλα με μια δοση.. παντως σαν δειγμα παρτο 30-45 λεπτα πριν την προπονηση. (αν θες γραψε μια τα συστατικα που αναφερει)

PanosDeu
20-07-11, 20:42
Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω για αλλη μια φορα κρεατινη ομως αναρωτιεμαι μηπως επιβαρυνθω αφου εχω παρει αλλες δυο φορες φετος.Την πρωτη φορα δεν εκανα σωστη χρηση και την παρατησα.Τη δευτερη πηρα αρκετη ποσοτητα καθως χρησιμοποιησα Cell-Tech,Nitro-Tech,Myoshock και Vitakic(ολα αυτα πριν ενα μηνα).Ειναι σωστο να ξεκινησω παλι την κρεατινη?σκεφτομαι για τη Storm απο Universal.

chris corfu
20-07-11, 21:28
αν εχουν περασει 3-4 εβδομαδες απο την τελευταια φορα που εκανες χρηση, παρτο κανονικα δεν εχεις προβλημα..

PanosDeu
20-07-11, 21:32
Ισχυει το οτι ειτε κανεις φορτωμα ειτε οχι,παλι τα ιδια αποτελεσματα θα χεις?

chris corfu
20-07-11, 21:42
στο τελος ναι ετσι θα ειναι.. τωρα και φορτωμα να κανεις υπαρχει περιπτωση να δεις παλι τα ιδια αποτελσματα που θα εβλεπες και πριν, δλδ να μην ερθουν πιο γρηγορα κ αυτο εξαρταται απο τον καθε οργανισμο.. (εγω εχω κανει παλαιοτερα κ πλεον δεν κανω ποτε κ ειδικα κ καλοκαιρινους μηνες που την χρησιμοποιω συνηθως)

tsergos629
22-07-11, 16:33
(συγνωμη που επεμβαινω στο θεμα) παιδια εχει δοκιμασει κανενας σασς την νεα γενια krea genic?αν ναι ειναι καλη ειχει καλα αποτελεσματα?επισης στα 16 με 1,5 χπονια ενδικνυεται χρηση κρεατινης? σας ευχαρισρω

chris corfu
22-07-11, 20:12
δεν εχω δοκιμασει τον τυπο που αναφερεις, αλλα εσυ μην δοκιμασεις καν κρεατινη.. σε κανα δυο χρονια ισως αλλα μην το σκεφτεσαι κ περιμενεις το ποτε κτλ καποια στιγμη στο μελλον που θα εχεις προχωρησει την δοκιμαζεις κ μην περιμενεις θαυματα κιολας..

GREEK POWER
22-07-11, 20:24
Τελικα η φημη και ο ντορος της κρεατινης εχει καταντηση κατι σαν τη σκια του λουκι λουκ: Ειναι ποιο γρηγορη και απο την δραση της......................:turtle::turtle::turtle:

hraklhs34
27-07-11, 08:26
Παιδια ειμαι καινουργιος και πειρα πρωτη φορα κρεατινη. Μου ειπαν οτι πρεπει για τις 10 πρωτες μερες να παιρνω 2 φορες την ημερα για να φορτωσει ο οργανισμος,ισχυει? Επιπλεον,αν την κοψω για ενα διαστημα και σταματησω, μετα παλι πρεπει να παιρνω 2 φορες την μερα για τις 10 πρωτες μερες?

xristos1987
27-07-11, 13:34
κοιτα λιγο πιο πισω το εχουν αναλυσει πολλεσ φορες τα παιδια

υπαρχουν διαφοροι τροποι

αυτος που επικρατει ειναι 2 φορες την ημερα πρωι και μετα την προπονηση απο 5γρ την φορα για 6 με 8 βδομαδες και μετα διακοπη για ενα μηνα και ξανα το ιδιο

καποιοι το κανουν με overload δηλαδη 20γρ με 25γρ τισ 4 με 5 πρωτεσ μερες και μετα 5 γρ καθεμερα παλι 6 με 8 βδομαδες συνολικα και ενα μηνα εκτος

καποιοι κανουν το 1ο αλλα την πρωινη δοση την παιρνουν πριν την προπονηση σαν prework

καλυτερος ειναι ο πρωτοσ τροπος

giannis64
27-07-11, 21:07
κοιτα λιγο πιο πισω το εχουν αναλυσει πολλεσ φορες τα παιδια



:thumbup:


28983

sotos2911
28-07-11, 23:57
παιδια παιρνω για πρωτη φορα κρεατινη και ξεκιναω απο δευτερα μαζι με νιτρικο π εχει και αυτο κρεατινη!εγω ειμαι 60 κιλα!η ερωτηση μ ειναι:στην περιοδο συντιρισεισ μ ειπανε να περνω 5 γραμαρια κρεατινη και τα συν τα 3 περιπου π εχει τ νιτρικο!θα εχω καποιο προβλιμα με αυτο?θα επιρεαση κατι η οχι?

sadistic
29-07-11, 00:34
ηκρεατινη κραταει νερα στο σωμα.μπορεις με 30λεπτο διαδρομο 4 φορες την εβδομαδα να κουλαρεις αυτη την διαδικασια;ωστε οταν τελειωσει ο κυκλος σου να εχεις την λιγοτερη κατακρατηση.

sotos2911
29-07-11, 00:40
ηκρεατινη κραταει νερα στο σωμα.μπορεις με 30λεπτο διαδρομο 4 φορες την εβδομαδα να κουλαρεις αυτη την διαδικασια;ωστε οταν τελειωσει ο κυκλος σου να εχεις την λιγοτερη κατακρατηση.

πηγενο μ ποδιλατο στο γυμναστιριο 10+ και λεπτα πηγενε και 10 ελα!!πιανετε?

Kaloutsikos
29-07-11, 14:30
παιδια παιρνω για πρωτη φορα κρεατινη και ξεκιναω απο δευτερα μαζι με νιτρικο π εχει και αυτο κρεατινη!εγω ειμαι 60 κιλα!η ερωτηση μ ειναι:στην περιοδο συντιρισεισ μ ειπανε να περνω 5 γραμαρια κρεατινη και τα συν τα 3 περιπου π εχει τ νιτρικο!θα εχω καποιο προβλιμα με αυτο?θα επιρεαση κατι η οχι?

Παρε μισο σκουπ 2,5γρ. Δηλαδή για να μην σου πέσει πολύ.


ηκρεατινη κραταει νερα στο σωμα.μπορεις με 30λεπτο διαδρομο 4 φορες την εβδομαδα να κουλαρεις αυτη την διαδικασια;ωστε οταν τελειωσει ο κυκλος σου να εχεις την λιγοτερη κατακρατηση.

Ογκο κάνεις η γράμμωση;

sadistic
29-07-11, 15:53
ογκο κανω καλουτσικος!αλλα οταν παιρνω κρεατινη μου κραταει νερακι:green:ενω οταν δεν κανω χρηση αυτης το σωμα φορτωνει ποιο καθαρα και λογικο ειναι.

sotos2911
29-07-11, 16:15
[QUOTE=



Ογκο κάνεις η γράμμωση;[/QUOTE]

αυτο για ποιον ειναι? :P εγω κανω ογκο!εχω ξαναπαρει κρεατινη απο φορμουλα met-rx size up και τωρα την εχω κοψει εδω και μια εβδομαδα και θα παρω καθαρη την ον μικριονισμενη!λεν πως ειναι καλητερη!ισχιει?

sadistic
29-07-11, 16:17
εγω την on την θεωρω καλη!και ειναι και φθηνη

sotos2911
29-07-11, 16:19
εγω την on την θεωρω καλη!και ειναι και φθηνη

13 ευρο την πηρα ηταν σ προσφορα :) :lol:

Kaloutsikos
29-07-11, 16:21
ογκο κανω καλουτσικος!αλλα οταν παιρνω κρεατινη μου κραταει νερακι:green:ενω οταν δεν κανω χρηση αυτης το σωμα φορτωνει ποιο καθαρα και λογικο ειναι.

Αυτο με το 30 λεπτα διαδρομο δεν κεταλαβα ρε συ,;


αυτο για ποιον ειναι? :P εγω κανω ογκο!εχω ξαναπαρει κρεατινη απο φορμουλα met-rx size up και τωρα την εχω κοψει εδω και μια εβδομαδα και θα παρω καθαρη την ον μικριονισμενη!λεν πως ειναι καλητερη!ισχιει?

Ειναι δυο διαφορετικες πρωτεινες,
Και γω προτιμω αυτες που εχουνε λίγο υδατάνθρακα

Kaloutsikos
29-07-11, 16:22
13 ευρο την πηρα ηταν σ προσφορα :) :lol:

Ποια πρωτεινη πηρες 13 ευρο και ποσα γραμμαρια είναι;

sotos2911
29-07-11, 16:23
[QUOTE=Kaloutsikos;418254



Ειναι δυο διαφορετικες πρωτεινες,
Και γω προτιμω αυτες που εχουνε λίγο υδατάνθρακα[/QUOTE]

με μπερδεψεσ τωρα :P

chris corfu
29-07-11, 16:24
ηκρεατινη κραταει νερα στο σωμα.μπορεις με 30λεπτο διαδρομο 4 φορες την εβδομαδα να κουλαρεις αυτη την διαδικασια;ωστε οταν τελειωσει ο κυκλος σου να εχεις την λιγοτερη κατακρατηση.

δεν υπαρχει κατι πανω σε αυτο αυτο που αναφερεις.. δεν εχει βαση κ ουτε θα κουλαρει κατι με τον διαδρομο.. το καθε ενα θα κανει τη δουλεια του, δεν συνδεεται κρεατινη με διαδρομο για να εχει το αποτελεσμα που λες.

chris corfu
29-07-11, 16:26
Ποια πρωτεινη πηρες 13 ευρο και ποσα γραμμαρια είναι;

για κρεατινη μιλαει.. ;)

Kaloutsikos
29-07-11, 16:26
με μπερδεψεσ τωρα :P

Ρε συ της met-rex με της on δεν ειναι διαφορετικες πρωτείνες;

sotos2911
29-07-11, 16:30
Ποια πρωτεινη πηρες 13 ευρο και ποσα γραμμαρια είναι;
για κρεατινη μιλαω φιλε :P 13 ευρο τησ ον 300 γραμαρια μικριονισμενη

sadistic
29-07-11, 16:34
εννοω οτι η κρεατινη κραταει υγρα, και γω κανω διαδρομο 4 φορες την εβδομαδα.ο ιδρωτας που τρεχει ποταμι δεν αντισταθμιζει λιγο το θεμα [υγρα].:unsure:εξαλλου ο ιδρωτας νερο ειναι.δεν ξερω αν εχει βαση αυτο.απλα ερωτηση κανω

chris corfu
29-07-11, 16:38
οχι δεν εχει βαση το ενα με το αλλο.. η κρεατινη κραταει επι των πλειστων ενδομυικα υγρα..(και μην τραιλενεστε η ποσοτητα ειναι μικρη) το οτι κανεις διαδρομο οφελει τον οργανισμο σου αλλα δεν εχει σχεση με οτι θα κρατησεις ακομα λιγοτερα νερα απο την κρεατινη..

Kaloutsikos
29-07-11, 16:41
εννοω οτι η κρεατινη κραταει υγρα, και γω κανω διαδρομο 4 φορες την εβδομαδα.ο ιδρωτας που τρεχει ποταμι δεν αντισταθμιζει λιγο το θεμα [υγρα].:unsure:εξαλλου ο ιδρωτας νερο ειναι.δεν ξερω αν εχει βαση αυτο.απλα ερωτηση κανω

Δεν ειναι σωστο φιλος το σκεφτηκο σου, τα 30 που κανεις δεν ειναι σωστο εφοσον κανεις ογκο.
Και σε συνδιασμο με την κρεατινη πρεπει να ελατωσεις την αεροβια.

chris corfu
29-07-11, 16:48
Δεν ειναι σωστο φιλος το σκεφτηκο σου, τα 30 που κανεις δεν ειναι σωστο εφοσον κανεις ογκο.
Και σε συνδιασμο με την κρεατινη πρεπει να ελατωσεις την αεροβια.

αυτο που ειπε οπως του γραψα δεν ειναι σωστο, αλλα ουτε αυτο που λες να ελατωσει την αεροβια σε συνδιασμο με την κρεατινη ειναι σωστο.. δεν συνδεονται αυτα ουτε ο ογκος αποκλυει την αεροβια.. ισα ισα επωφελειται κανοντας 20-30 λεπτα μετα τα βαρη.. μονο που θα τρωει λιγο παραπανω και αποτελεσμα ειναι να παιρνει πιο καθαρα τα κιλα και ο οργανισμος του να αναβολιζεται με την αεροβια που οξυγωνωνει το σωμα..

Kaloutsikos
29-07-11, 16:57
αυτο που ειπε οπως του γραψα δεν ειναι σωστο, αλλα ουτε αυτο που λες να ελατωσει την αεροβια σε συνδιασμο με την κρεατινη ειναι σωστο.. δεν συνδεονται αυτα ουτε ο ογκος αποκλυει την αεροβια.. ισα ισα επωφελειται κανοντας 20-30 λεπτα μετα τα βαρη.. μονο που θα τρωει λιγο παραπανω και αποτελεσμα ειναι να παιρνει πιο καθαρα τα κιλα και ο οργανισμος του να αναβολιζεται με την αεροβια που οξυγωνωνει το σωμα..

Κοιτα αμα τρωει παραπανω συμφωνω μαζι σου οτι δεν εχει προβλημα, οχι ομως ρε συ και 30 λεπτα.

sotos2911
29-07-11, 17:10
ρε παιδια να ρωτισω κατι? :P εχω παρει τησ ον την κρεατινι και bsn no-explode (και προτεινη)και θα τα ξεκινισο νιτρικο και κρεατινη απο δευτερα!στο μαγαζι ειναι μια κοπελα και ενασ αντρασ!ο αντρασ μ ειχε πει να κανουμε φαση φορτοσησ μ 10 γρ κρεατινη και τα 2-3 το νιτρικου και τωρα π λιπει αυτοσ η κοπελα μασ ειπε να μην κανουμε φαση φορτοσεισ αλλα να περνουμε νιτρικο πρν την προπ και μετα την προπ μαζι με τν προτεινη να περνουμε και 5 γραμ κρεατινησ!τι να κανω ρε παιδια? :P

Kaloutsikos
29-07-11, 18:33
ρε παιδια να ρωτισω κατι? :P εχω παρει τησ ον την κρεατινι και bsn no-explode (και προτεινη)και θα τα ξεκινισο νιτρικο και κρεατινη απο δευτερα!στο μαγαζι ειναι μια κοπελα και ενασ αντρασ!ο αντρασ μ ειχε πει να κανουμε φαση φορτοσησ μ 10 γρ κρεατινη και τα 2-3 το νιτρικου και τωρα π λιπει αυτοσ η κοπελα μασ ειπε να μην κανουμε φαση φορτοσεισ αλλα να περνουμε νιτρικο πρν την προπ και μετα την προπ μαζι με τν προτεινη να περνουμε και 5 γραμ κρεατινησ!τι να κανω ρε παιδια? :P

Με το νιτρικο θα ξεκινησεις να παιρνεις ενα σκουπ πριν την προπονηση και με το καιρο θα αυξάνεισντην δοση,
Πανω απο 3 σκουπ μην παρεις.

Και για την κρεατινη γραφει πανω στο κουτι πως να την χρησιμοποιεις.

sotos2911
29-07-11, 18:36
Με το νιτρικο θα ξεκινησεις να παιρνεις ενα σκουπ πριν την προπονηση και με το καιρο θα αυξάνεισντην δοση,
Πανω απο 3 σκουπ μην παρεις.

Και για την κρεατινη γραφει πανω στο κουτι πως να την χρησιμοποιεις.

εγω το σκευτομουν καπωσ ετσι!νιτρικο πριν την προπ κρεατινη μετα την προπ και πριν τον υπνο για την φορτοση
και μετα για συντιρισει νιτρικο πριν την προπ και κρεατινη μετα τν προπ!τι λεσ?ειναι κλα ετσι?

Kaloutsikos
29-07-11, 18:53
εγω το σκευτομουν καπωσ ετσι!νιτρικο πριν την προπ κρεατινη μετα την προπ και πριν τον υπνο για την φορτοση
και μετα για συντιρισει νιτρικο πριν την προπ και κρεατινη μετα τν προπ!τι λεσ?ειναι κλα ετσι?

Παρε 5γρ το πρωι κρεατινη
Νιτρικο πριν
και 5γρ μετα την προπονηση κρεατινη
Μεχρι να σου τελειωσουν.

chris corfu
29-07-11, 21:03
Κοιτα αμα τρωει παραπανω συμφωνω μαζι σου οτι δεν εχει προβλημα, οχι ομως ρε συ και 30 λεπτα.

και τα 30 λεπτα καλα ειναι, εχω κανει και 35-40 λεπτα 5-6 φορες την εβδομαδα..(σε ογκο :weights:) καλα ειναι να κανει το μεσο δλδ περιπου 20 λεπτα καπου 4 φορες την εβδομαδα για τον μονο λογο να εχει περιθωρια αυξησης της ωρας αεροβιας οταν κανει γραμμωση ωστε να ξαφνιασει αργοτερα τον οργανισμο που θα εχει συνιθισει το 20λεπτο.. (το οτι θα τρωει σωστα και αναλογα της γυμναστικης που κανει εννοειται) :toast:

sadistic
29-07-11, 22:32
παιδια ευχαριστω για τιςαπαντησεις.ναι οντως τρωω παραπανω και κανω 20 λεπτα αεροβια.απλα σκεφτηκα μηπως την ανεβαζα λιγο αλλα απ οτι βλεπω δεν θα κανω τετοια κινηση.:thumbup:

Michaelangelo
30-07-11, 21:12
Δυστυχώς τα νιτρικά, σαν να μην μπορεί να τα χωνέψει το στομάχι μου ένα πράγμα! Αν πάρω full δόση θα έχω ναυτίες k.t.l. με οποιοδήποτε νιτρικό και αν πάρω! Έχει να προτείνει κανεις καμια ιδέα, ώστε να καταφέρω να τα εκμεταλλευτώ περνώντας full δόση?

sotos2911
30-07-11, 21:23
Δυστυχώς τα νιτρικά, σαν να μην μπορεί να τα χωνέψει το στομάχι μου ένα πράγμα! Αν πάρω full δόση θα έχω ναυτίες k.t.l. με οποιοδήποτε νιτρικό και αν πάρω! Έχει να προτείνει κανεις καμια ιδέα, ώστε να καταφέρω να τα εκμεταλλευτώ περνώντας full δόση?

φιλε καλητερα αναφερσου σ καποιο αλλο τοπικ για τα νιτρικα !τεσπα εσυ για ποιον λογο ακριβοσ θελεισ να παρεισ νιτρικο?

Michaelangelo
30-07-11, 22:04
φιλε καλητερα αναφερσου σ καποιο αλλο τοπικ για τα νιτρικα !τεσπα εσυ για ποιον λογο ακριβοσ θελεισ να παρεισ νιτρικο?

Sorry sto allo i8ela!

nikalai7
01-08-11, 09:08
pedia mporite na m pite tin gnomi sas gia tin kreatini tested krealkalyn....ke pws prp na tin pernw tn mera gimnastikis alla ke 3ekourasis. euxaristw

***Γράφε Ελληνικά, είναι κανόνας του forum. Καλώς όρισες.*** Mods Team***

coco0177
02-08-11, 02:22
καλησπερα!Ειμαι νεος χρηστης στο φορουμ κ γυμναζομαι χωρις σιμπλυρωματα περιπου 2 χρονια.παρολα αυτα σκεφτομαι για τουσ στοχους μου να παρω κρεατινη αν κ εχω πολλους ενδοιασμους π πιστευω πως θα μου λυθουν εδω!επειδη γυμναζομαι μονο για να χω υγειες κ δυνατο σωμα δεν θελω να παθω κατι κακο απο εκει που το παιρνα για καλο.οποτε παρακαλω πολυ διαφωτιστε με:bowdown: η κρεατίνη πέρα απο τισ γνωστεσ παρενεργειεσ γνωριζετε αν μπωρει να μου προκαλέσει κρέμασμα στους μυς αν πχ σταματησω την γυμναστικη η προωληματα υγειας ? καθως κ αν γνωριζει κανεις τι ετερειες είναι καλές να διαλέξω? εχω δει της warrior lab 200 capsule που κοστιζει καπου 11 ευρο.αξιζει γενικα και ως όνομα ετερειασ? με συνχορειτε για τισ πολλεσ αποριεσ μου αλλα ειμαι εντελοσ ασχετοσ πανω σε αυτα

thegravijia
02-08-11, 02:49
γνωστεσ παρενεργειεσ?????

coco0177
02-08-11, 02:55
γνωστεσ παρενεργειεσ????? εχω διαβασει συγκεκριμενα πως προκαλουνε κραμπες η στομαχοπονο σπανια κ αλλεσ παρενεργειεσ σε υπερβολικεσ δωσεισ κλπ.εμενα με ανχωνουν προβληματα που μπωρει να χω αν σταματησω.δηλαδη προβληματα απο κρεμασμα στουσ μυς μου μεχρι και προβληματα ζωτικα οργανα.θελω ακομα κ αν σταματησω το σωμα μου να διατηρει μια γυμνασμένη γραμμη οπως κ τωρα που δεν εχω ακομα καποια δραστηριοτητα πανω στην γυμναστικη αλλα δεν κρεμαω.σιγουρα μπωρει να ναι φημες ολα αυτα που περιγραφω αλλα ειμαι πολυ αρχαριος νομιζω στο θεμα συμπληρωματα

amateur666
02-08-11, 12:01
δεν προκειτε να σ κρεμασει τπτ γενικωσ!!! :P :P :P..η κρεατινη..μν φοβασαι..


edit:αν μετα απο χρονια που σταματησεις να γυμναζεσε τρως τις ιδιες ποσοτητες φαγητου κ σαβουριαζεις αν κρεμασεις δεν θ σ φταιει η κρεατινη..

KATERINI 144
02-08-11, 12:06
αλλεσ παρενεργειεσ σε υπερβολικεσ δωσεισειπες την μαγική λέξη, να παίρνεις κανονικές δόσεις, όσο για το κρέμασμα οτιδήποτε αγύμναστο κρεμάει όταν έχει όγκο.

coco0177
02-08-11, 13:19
δεν προκειτε να σ κρεμασει τπτ γενικωσ!!! :P :P :P..η κρεατινη..μν φοβασαι..


edit:αν μετα απο χρονια που σταματησεις να γυμναζεσε τρως τις ιδιες ποσοτητες φαγητου κ σαβουριαζεις αν κρεμασεις δεν θ σ φταιει η κρεατινη..

μαλιστα αυτο ακριβως με απασχολουσε!ισως κ να τα μπερδεπσα με αναβολικα κλπ κ να χα μια τετοια ιδεα!ευχαριστω παντως:)!!!

leftis
04-08-11, 20:09
http://www.ayushveda.com/9-dangerous-side-effects-of-creatine/

Λέει πως η κρεατίνη προκαλεί μέχρι και θάνατο.
Να κρατήσω την "κλαίω" στάση ή να προβληματιστώ??

amateur666
04-08-11, 20:14
http://www.ayushveda.com/9-dangerous-side-effects-of-creatine/

Λέει πως η κρεατίνη προκαλεί μέχρι και θάνατο.
Να κρατήσω την "κλαίω" στάση ή να προβληματιστώ??

:thumbdown:
:clown2::clown2::clown2:

leftis
04-08-11, 23:18
:thumbdown:
:clown2::clown2::clown2:

Κοίτα, δεν νομίζω να καθόντουσαν και να κάνανε ολόκληρο θέμα για κάτι που δεν ισχύει. Απλά ίσως να υπερβάλουν λίγο. :green:

amateur666
05-08-11, 02:55
Κοίτα, δεν νομίζω να καθόντουσαν και να κάνανε ολόκληρο θέμα για κάτι που δεν ισχύει. Απλά ίσως να υπερβάλουν λίγο. :green:

θελω να μ εξηγησεις γτ 1 δεν εχω πεθανει ακομα
2 γτ εχω ακομα μαλλια
3 γτ δεν εχω διαρροια


οτι υπαρχει 1 στο 10000 υπο προυποθεσεις των προυποθεσεων να παθεις κατι δεν τ κανει αυτοματα επικυνδυνο

σ παραθετω τ σιντε εφεκτ του αλκοολ που ολοι μας στην αγαπημενη μας ελλαδα πριν καν κλεισουμε τ 15 πινουμε..

Side Effects of Alcohol on the Body

Central Nervous System: When alcohol is present in the Central Nervous System, it affects emotional and sensory function, judgment, memory and learning ability. A persons senses of smell and taste are dulled. As the blood alcohol level rises, ones ability to withstand pain increases. Three evident effects of alcohol injury to the brain are memory loss, confusion, and augmentation. Long-term effects of alcohol on the central nervous system include tolerance and dependency. With each drinking episode, a persons central nervous system functions deteriorate. This process starts with impaired intellectual functioning, followed by disruption of sensory and motor controls. Finally, the automatic biological functions including breathing and heart action are affected.

Liver: Even with small amounts of alcohol, the liver is still able to cleanse the body of toxins. However, when the amount of alcohol is high, imbalances are created which can lead to alcohol aide effects that include hypoglycemia (low blood sugar), hyperuricemia (as in arthritis or gout), fatty liver (which may lead to hepatitis or cirrhosis), and hyperlipemia (build-up of fats sent to the bloodstream, which leads to heart problems).

Blood: One of the dangers of alcohol is that through a series of actions, it can result in the breaking of capillaries and blood vessels. This can lead to hemorrhage, and even death. It can also cause anemia, decreased resistance to infection, and a lowered ability to fight them. It can cause sedation of the bone marrow, which is the reduction in the red and white blood count. This action weakens the bone structure.

The Gastrointestinal Tract: Comprising the stomach, small and large intestines and pancreas, the side effects of alcohol on the gastrointestinal tract can include gastritis and intestinal or stomach ulcers. Alcohol can prompt the pancreas to produce insulin which causes a rapid drop in blood sugar, and the consequent symptom of low blood sugar or hypoglycemia. Eventually, the pancreas may stop producing insulin entirely, which can result in diabetes.

The Muscles: Alcohol reduces the blood flow to the muscles, including the heart. This causes the muscles of the heart to weaken and deteriorate. The outcome of this can be cardiomyopathy (sluggish heart), arrhythmia (irregular heartbeat), or "holiday heart". As part of a hangover, muscle aches are common.

The Endocrine System: The Endocrine System controls the body's hormones. One of the side effects of alcohol consumption is the reduction in the production of hormones. The outcome of this suppressed production include higher susceptibility to allergies and hampered sexual functioning. It can decrease sexual functioning in men and women in many different ways. Prolonged use of alcohol in men also leads to an increase of the "female hormone" estrogen, and the consequent development of features such as enlarged breasts and a decrease in body hair. It also cause infertility in both men and women.

Read About:
•Effects of Alcohol on the Human Body
•Effects of Alcohol
•Effects of Alcohol on the Liver
In spite of all the above mentioned serious alcohol side effects, the one that seems to bother people the most is weight gain. The other ways in which alcohol affects ones appearance is by causing more visible veins, poor skin and brittle hair and nails.
By Marian K
Published: 1/28/2010

SIDE EFFECTS of smoking:


It wasn't too long ago that tobacco companies actually touted the 'benefits' of cigarette smoking. Things like: "Breath more oxygen!" or "Tobacco is natural!" Today, however, it's all too obvious that cigarettes kill. Or is it? That's the problem. Despite decades of scientific research which talks about the damage done to our bodies by smoking - many of us still think we can escape this trauma. So let's talk about this damage, and its exacting collateral.

To start with, Nicotine is one of the deadliest poisons in existence. It exceeds the status of strychnine, rattlesnake venom, arsenic, and cyanide. As if this weren't enough, cigarettes contain over 4,000 other chemicals, 200 known poisons. The process of inhaling replaces the oxygen content in your blood with deadly Carbon Monoxide (CO2) - the same byproduct of your car's gasoline engine or your home furnace. In combination with the other chemicals, a whole host of problems then erupts. These include, but are not limited to:


•Significant brain damage resulting from lack of oxygen and direct exposure to poisons
•Annihilation of lung tissue and red blood cells, decimating your aerobic endurance
•Hardening of the arteries (arteriosclerosis), destruction of join tissue (arthritis, grout)
•Turning major organs including the pancreas, liver, and kidneys into toxic waste dumps
•Staining and corroding teeth, gums, taste-buds, and olfactory organs (smell)
•Collateral damage to the immune system and cellular DNA from carcinogen exposure
•A major contributor to the leading causes of death, including stroke, heart disease, and cancer

And these are just the deadly issues. They don't even begin to address the physical appearance or social concerns. Things like stained hands, skin, clothing. Rotted gums and teeth. Aging and wrinkling of the skin. Repulsive odor. The fact that second hand smoke inhalation is worse for others around you. Induced allergic reactions. Stealing your time and money.

We learned to depend on this crap just to get through our days. But it's nothing more than a bad nightmare created by ultra-greedy corporations trying to keep you confused. They want young people to think smoking is cool - so they start early and get hooked from peer pressure. They want older people to keep smoking so they can line their pockets. They want us to think a cigarette will make us feel better about our real problems - even though they really don't. But brainwashing does work, unfortunately.. and cigarettes keep getting sold.

Please, if we choose to believe in ourselves, if we choose to care about something greater than ourselves, we can make a choice to stop the death and destruction before its too late. These companies are destroying our lives, destroying our world. Quit for yourself, for your friends, for humanity. You can make your life better



Article Source: http://EzineArticles.com/1492994


θα ηταν ενδιαφερον να βρεις μια στατιστικη ερευνα γ το ποσοι ανθρωποι επηρεαζονται απο τισ παρενεργειεσ τ αλκοολ κρεατινησ καπνισματος...κ τ αντοιστοιχα ποσοστα γ θανατους...

edit: secret word OVERdosed..
τ ξερεις οτι η καναβης στην αμερικη (γ ευρωπη δεν γνωριζω τ ισχυει..) χρησιμοποιειται σε μικρες ποσοτητες σε ασθενεις...μ τη συγκαταθεση της πολιτειασ?!!...
επισης τ στεροειδη σε λογικες ποσοτητες επισης αν θυμαμαι καλα σε ατομα με προβληματα κινητικα...

leftis
05-08-11, 03:35
θελω να μ εξηγησεις γτ 1 δεν εχω πεθανει ακομα
2 γτ εχω ακομα μαλλια
3 γτ δεν εχω διαρροια


οτι υπαρχει 1 στο 10000 υπο προυποθεσεις των προυποθεσεων να παθεις κατι δεν τ κανει αυτοματα επικυνδυνο

σ παραθετω τ σιντε εφεκτ του αλκοολ που ολοι μας στην αγαπημενη μας ελλαδα πριν καν κλεισουμε τ 15 πινουμε..

Side Effects of Alcohol on the Body

Central Nervous System: When alcohol is present in the Central Nervous System, it affects emotional and sensory function, judgment, memory and learning ability. A persons senses of smell and taste are dulled. As the blood alcohol level rises, ones ability to withstand pain increases. Three evident effects of alcohol injury to the brain are memory loss, confusion, and augmentation. Long-term effects of alcohol on the central nervous system include tolerance and dependency. With each drinking episode, a persons central nervous system functions deteriorate. This process starts with impaired intellectual functioning, followed by disruption of sensory and motor controls. Finally, the automatic biological functions including breathing and heart action are affected.

Liver: Even with small amounts of alcohol, the liver is still able to cleanse the body of toxins. However, when the amount of alcohol is high, imbalances are created which can lead to alcohol aide effects that include hypoglycemia (low blood sugar), hyperuricemia (as in arthritis or gout), fatty liver (which may lead to hepatitis or cirrhosis), and hyperlipemia (build-up of fats sent to the bloodstream, which leads to heart problems).

Blood: One of the dangers of alcohol is that through a series of actions, it can result in the breaking of capillaries and blood vessels. This can lead to hemorrhage, and even death. It can also cause anemia, decreased resistance to infection, and a lowered ability to fight them. It can cause sedation of the bone marrow, which is the reduction in the red and white blood count. This action weakens the bone structure.

The Gastrointestinal Tract: Comprising the stomach, small and large intestines and pancreas, the side effects of alcohol on the gastrointestinal tract can include gastritis and intestinal or stomach ulcers. Alcohol can prompt the pancreas to produce insulin which causes a rapid drop in blood sugar, and the consequent symptom of low blood sugar or hypoglycemia. Eventually, the pancreas may stop producing insulin entirely, which can result in diabetes.

The Muscles: Alcohol reduces the blood flow to the muscles, including the heart. This causes the muscles of the heart to weaken and deteriorate. The outcome of this can be cardiomyopathy (sluggish heart), arrhythmia (irregular heartbeat), or "holiday heart". As part of a hangover, muscle aches are common.

The Endocrine System: The Endocrine System controls the body's hormones. One of the side effects of alcohol consumption is the reduction in the production of hormones. The outcome of this suppressed production include higher susceptibility to allergies and hampered sexual functioning. It can decrease sexual functioning in men and women in many different ways. Prolonged use of alcohol in men also leads to an increase of the "female hormone" estrogen, and the consequent development of features such as enlarged breasts and a decrease in body hair. It also cause infertility in both men and women.

Read About:
•Effects of Alcohol on the Human Body
•Effects of Alcohol
•Effects of Alcohol on the Liver
In spite of all the above mentioned serious alcohol side effects, the one that seems to bother people the most is weight gain. The other ways in which alcohol affects ones appearance is by causing more visible veins, poor skin and brittle hair and nails.
By Marian K
Published: 1/28/2010

SIDE EFFECTS of smoking:


It wasn't too long ago that tobacco companies actually touted the 'benefits' of cigarette smoking. Things like: "Breath more oxygen!" or "Tobacco is natural!" Today, however, it's all too obvious that cigarettes kill. Or is it? That's the problem. Despite decades of scientific research which talks about the damage done to our bodies by smoking - many of us still think we can escape this trauma. So let's talk about this damage, and its exacting collateral.

To start with, Nicotine is one of the deadliest poisons in existence. It exceeds the status of strychnine, rattlesnake venom, arsenic, and cyanide. As if this weren't enough, cigarettes contain over 4,000 other chemicals, 200 known poisons. The process of inhaling replaces the oxygen content in your blood with deadly Carbon Monoxide (CO2) - the same byproduct of your car's gasoline engine or your home furnace. In combination with the other chemicals, a whole host of problems then erupts. These include, but are not limited to:


•Significant brain damage resulting from lack of oxygen and direct exposure to poisons
•Annihilation of lung tissue and red blood cells, decimating your aerobic endurance
•Hardening of the arteries (arteriosclerosis), destruction of join tissue (arthritis, grout)
•Turning major organs including the pancreas, liver, and kidneys into toxic waste dumps
•Staining and corroding teeth, gums, taste-buds, and olfactory organs (smell)
•Collateral damage to the immune system and cellular DNA from carcinogen exposure
•A major contributor to the leading causes of death, including stroke, heart disease, and cancer

And these are just the deadly issues. They don't even begin to address the physical appearance or social concerns. Things like stained hands, skin, clothing. Rotted gums and teeth. Aging and wrinkling of the skin. Repulsive odor. The fact that second hand smoke inhalation is worse for others around you. Induced allergic reactions. Stealing your time and money.

We learned to depend on this crap just to get through our days. But it's nothing more than a bad nightmare created by ultra-greedy corporations trying to keep you confused. They want young people to think smoking is cool - so they start early and get hooked from peer pressure. They want older people to keep smoking so they can line their pockets. They want us to think a cigarette will make us feel better about our real problems - even though they really don't. But brainwashing does work, unfortunately.. and cigarettes keep getting sold.

Please, if we choose to believe in ourselves, if we choose to care about something greater than ourselves, we can make a choice to stop the death and destruction before its too late. These companies are destroying our lives, destroying our world. Quit for yourself, for your friends, for humanity. You can make your life better



Article Source: http://EzineArticles.com/1492994


θα ηταν ενδιαφερον να βρεις μια στατιστικη ερευνα γ το ποσοι ανθρωποι επηρεαζονται απο τισ παρενεργειεσ τ αλκοολ κρεατινησ καπνισματος...κ τ αντοιστοιχα ποσοστα γ θανατους...

edit: secret word OVERdosed..
τ ξερεις οτι η καναβης στην αμερικη (γ ευρωπη δεν γνωριζω τ ισχυει..) χρησιμοποιειται σε μικρες ποσοτητες σε ασθενεις...μ τη συγκαταθεση της πολιτειασ?!!...
επισης τ στεροειδη σε λογικες ποσοτητες επισης αν θυμαμαι καλα σε ατομα με προβληματα κινητικα...


Ντάξει δεν λέω δίκιο έχεις, αλλά κρατάω και μια πισινή... Μπόρει όλα αυτά να προκαλούνται από overdose και λίγη πρόσληψη νερού.

xristos1987
05-08-11, 12:28
ρε παιδια μην αγχωνεσται......

τα ποτα και τα τσιγαρα που κανουν μερικοι ειναι χειροτερα

ολα θελουν μετρο και σωστεσ δοσολογιες

thegravijia
05-08-11, 13:35
ολο λαλακιες ...!
εχετε δει κανεναν να πεθαινει απο κρεατινη ....ελεος

απο τσιγαρα ομως φευγουν χιλιαδες καθε χρονο

-
η καναβη εισαι φυσικο προιον - στις περισσοτερες χωρες ειναι νομιμη , μονο εμεις η ταλιμπαν(100χρονια πισω σε ολα) την κατατασουμε μαζι με τα ναρκωτικα

luckyseven
05-08-11, 14:38
ολο λαλακιες ...!
εχετε δει κανεναν να πεθαινει απο κρεατινη ....ελεος

απο τσιγαρα ομως φευγουν χιλιαδες καθε χρονο

-
η καναβη εισαι φυσικο προιον - στις περισσοτερες χωρες ειναι νομιμη , μονο εμεις η ταλιμπαν(100χρονια πισω σε ολα) την κατατασουμε μαζι με τα ναρκωτικα

Α δεν τα μαθες?Τα ναρκωτικά αποποινικοποιήθηκαν τώρα μπορείς να φουμάρεις ελεύθερα μην αγχώνεσαι ο Γιωργάκης τα σκέφτηκε όλα.

Kaloutsikos
05-08-11, 17:20
http://www.ayushveda.com/9-dangerous-side-effects-of-creatine/

Λέει πως η κρεατίνη προκαλεί μέχρι και θάνατο.
Να κρατήσω την "κλαίω" στάση ή να προβληματιστώ??

Ελεος. :green:

giannis64
05-08-11, 21:22
καλα ειναι οταν ανεβαζετε ενα σωρο **** στα αγγλικα να γραφετε και καμια περιληψη.

arxangelos
05-08-11, 21:48
Ε παιδακια ερωτησουλα, αν παρω κρεατινη τι ακριβως θα συμβει, με καλη διατροφη και σκληρο 6 ημερο προγραμμα γυμναστικης θα αλλαξει το σωμα μου? και μετα οταν σταματησω το γυμ θα κρεμασω ασχημα?

giannis64
05-08-11, 21:54
.

Kaloutsikos
05-08-11, 23:15
Ε παιδακια ερωτησουλα, αν παρω κρεατινη τι ακριβως θα συμβει, με καλη διατροφη και σκληρο 6 ημερο προγραμμα γυμναστικης θα αλλαξει το σωμα μου? και μετα οταν σταματησω το γυμ θα κρεμασω ασχημα?

Μπες στον κόπο και διάβασε πιο πίσω,
έχει απαντηθεί η ερώτηση σου,
δεν μπορεί συνέχεια να λέμε τα ίδια. :toast:

leftis
05-08-11, 23:18
Ε παιδακια ερωτησουλα, αν παρω κρεατινη τι ακριβως θα συμβει, με καλη διατροφη και σκληρο 6 ημερο προγραμμα γυμναστικης θα αλλαξει το σωμα μου? και μετα οταν σταματησω το γυμ θα κρεμασω ασχημα?

Θα φουσκώσεις γιατι οι μύς σου θα κρατάνε νερό. Όταν σταματήσεις, τα νερά που κράταγαν οι μύες σου θα φύγουν αλλά θα έχεις κερδίσει μύες συγκριτικά με τότε που ξεκίνησες γιατί έκανες σκληρότερες προπονήσεις. Το δέρμα σου δεν θα κρεμάσει αλλά αν δεν πίνεις ΠΟΛΥ νερό όσο την χρησιμοποιέις θα έχει προβλήματα. Να πίνεις 3-4 λίτρα τουλάχιστον.

sotos2911
06-08-11, 01:48
ολο λαλακιες ...!
εχετε δει κανεναν να πεθαινει απο κρεατινη ....ελεος



εγω ηξερα ενα παιδι π δν ξερω ποση ακριβοσ δοση πηρε αλλα αποτι ξερω καθαρισε 2 κουτια κρεατινησ σε ενα μινα π το καθενα απο αυτα ηταν για δυο μηνεσ και παλι δν πεθανε ,πηγενε για κιροσι τ υπατοσ και αποτι ξερο σοθικε!οποτε δν νομιζω πωσ μια σωστη χριση σ καποιον π αθλιτε και θα την χρισιμοπισει να του κανει κακο :green:

tonycub
08-08-11, 23:13
Παντως εγω ακομα απορω πως για ενα συμπληρωμα το οποιο χρησιμοποιειται χρονια στο χωρο υπαρχουν ακομα τετοιες ερευνες οι οποιες το κατατασουν στα "επικινδυνα".Σε λιγο θα μας πουν οτι ειναι και αασ...παντως αν καποιοι δεν εμπιστευονται την κριση τους και την εμπειρια των υπολοιπων που χρησιμοποιουν χρονια και δεν εχουν παθει απολυτως τιποτα τοτε τουλαχιστον πιστευω δεν χρειαζεται τετοια θεματα να συζητιονται καν...αν καποιος νομιζει οτι θα πεθανει ας κρατησει την πισινη του και απλα να μην παρει καθολου:thumbup:
και αν εχει αμφιβολιες δυστυχως παντα θα υποαρχουν τα "τρυπακια" που θα τον μπερδευουν συνεχεια.

giannaras2
08-08-11, 23:47
ποσο ειναι δηλαδη μια φυσιολογικη δοση κρεατινης και ποσο η υπερβολικη?σε φυσικες συν8ικες παντα..

giannis64
11-08-11, 17:30
το θέμα έχει κλειδωθεί προσωρινά. για όποιον έχει απορίες για την κρεατίνη, όποια και να είναι η απορία του, μπορεί να ανατρέξει σε παλιότερα ποστ. σίγουρα θα βρει τις απαντήσεις που θέλει, μιας και δεν υπάρχει πτυχή του θέματος που να μην έχει καλυφτεί πάνω από 10 φορές με απαντήσεις μελών.

SOSTARAS
15-09-11, 08:36
ερωτηση !!!! για ποσο καιρο μπορω να κανω χρηση κρεατινησ μονουδρικησ ;;και μετα απο ποσο καιρο μπορω να ξαναπαρω και με τη διαλειμα ;πραδειγμα να παιρνω για 2 μηνεσ να σταματαω για 1 μηνα να ξαναπαιρνω για αλουσ 2 να σταματαω για 1 και να κανω συνεχεια αυτο!!

TheWorst
15-09-11, 08:45
ερωτηση !!!! για ποσο καιρο μπορω να κανω χρηση κρεατινησ μονουδρικησ ;;και μετα απο ποσο καιρο μπορω να ξαναπαρω και με τη διαλειμα ;πραδειγμα να παιρνω για 2 μηνεσ να σταματαω για 1 μηνα να ξαναπαιρνω για αλουσ 2 να σταματαω για 1 και να κανω συνεχεια αυτο!!


http://bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=101:2009-09-25-06-48-41&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

SOSTARAS
15-09-11, 08:52
δεν νομιζω οτι μου λυθηκε η απορια εκει απλα λεει ποσσα γρ και ποτε δεν λεει για ποσο καιρο και μετα απο ποσο και μπορω να ξαναπαρω!!

TheWorst
15-09-11, 08:58
Δες και αυτο το τοπικ μπορει να σε βοηθησει http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?886-%CE%9F%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7

Παντως το ειχα διαβασει στο αρθρο στο σαϊτ οτι χρησημοποιεις για 8 εβδομαδες και μετα κανεις αποχη τουλαχιστον 1 μηνα , τωρα για τα γραμμαρια διαφορα λεγονται , καποιοι λενε κανουν φορτωμα και με 10 , καποιοι αλλοι με 20 κτλ.

Panos.gr
15-09-11, 17:53
Πέρνω κρεατίνη εδώ και 2 βδομάδες. Οι πρώτες 5 μέρες φόστωμα ( 20γρ τη μέρα). στη συνέχεια παίρνω 10 γρ μέρες προπόνησης και 5γρ μέρες που δεν προπονούμαι. Έχω μούδιασμα σε δυο δάχτυλα του
αριστερού χεριού συνέχεια. Κάποτε πιο δυνατό και άλλοτε λιγότερο δυνατό.
Είναι φυσιολογικό? Άρχισα ν' ανυσηχώ. Ξέρει κανείς τίποτα περί του θέματος?

Dreiko
15-09-11, 18:02
δεν εχει να κανει καμια σχεση με τη κρεατινη φιλε μου.....το μουδιασμα ειναι πιθανοτατα νευρικης φυσεως.....

Για τα υπολοιπα δες εδω:

Αυχενικό Συνδρομο και Προπονηση (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15502-%CE%91%CF%85%CF%87%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7)

Μουδιάζουνε τα χέρια μου όταν κοιμάμαι (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15755-%CE%9C%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CF%87%CE%AD%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%AC%CE%BC%CE%B1%CE%B9)

Μουδιασμα σε 2 δαχτυλα του αριστερου χεριου (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15387-%CE%9C%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CE%B5-2-%CE%B4%CE%B1%CF%87%CF%84%CF%85%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%85-%CF%87%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85)

TheWorst
15-09-11, 18:08
Εγω οταν παιζω στο pc αρκετα συχνα μου συμβαινει και δε παιρνω κρεατινη , φιλε :turtle:

Mitsos
24-09-11, 17:40
παιδια θελω την βοηθεια σας...γυμναζομαι εδω και 3 χρονια και κανω χρηση συμπληρωματων μαζι και κρεατινη αλλα τον τελεθταιο χρονο..απο την αρχη που ειχα ξεκινησει να κανω χρηση κρεατινησ και αλλων συμπληρωματων που περιεχουν κρεατινη ενιωθα καποιεσ ενοχλησεισ στο στομαχι και στο εντερο οι οποιεσ ομωσ ηταν ελαχιστεσ...πριν μισο χρονο ομωσ περιπου ειχα πολλα προβληματα οπωσ ναυτια τασεις για εμετο κτλ...ο γιατρος μου ειπε πωσ επαθα γαστριτιδα και ακολουθησα μια 2 μηνη θεραπεια..τωρα ειμαι ενταξει και τα συμπληρωματα που χρησημοποιο ειναι μονο πωτεινη και αμυνοξεα...σκεφτομοθν να κανω ξανα εναν κθκλο κρεατινης αλλα φοβαμαι...σκεφτηκα ομωσ πωσ ειδιαιτερα η μονουδρικη μου δημιουργουσε τα προβληματα..ισωσ να δοκιμαζα καποιο αλλο ειδος κρεατινησ?οπως kre-alkalyn??θα μπορουσατε να μου προτεινεται κατι?υπαρχει καποιος που να ειχε ιδια η παρομοια προβληματα??

jannous44
24-09-11, 19:15
παιδια θελω την βοηθεια σας...γυμναζομαι εδω και 3 χρονια και κανω χρηση συμπληρωματων μαζι και κρεατινη αλλα τον τελεθταιο χρονο..απο την αρχη που ειχα ξεκινησει να κανω χρηση κρεατινησ και αλλων συμπληρωματων που περιεχουν κρεατινη ενιωθα καποιεσ ενοχλησεισ στο στομαχι και στο εντερο οι οποιεσ ομωσ ηταν ελαχιστεσ...πριν μισο χρονο ομωσ περιπου ειχα πολλα προβληματα οπωσ ναυτια τασεις για εμετο κτλ...ο γιατρος μου ειπε πωσ επαθα γαστριτιδα και ακολουθησα μια 2 μηνη θεραπεια..τωρα ειμαι ενταξει και τα συμπληρωματα που χρησημοποιο ειναι μονο πωτεινη και αμυνοξεα...σκεφτομοθν να κανω ξανα εναν κθκλο κρεατινης αλλα φοβαμαι...σκεφτηκα ομωσ πωσ ειδιαιτερα η μονουδρικη μου δημιουργουσε τα προβληματα..ισωσ να δοκιμαζα καποιο αλλο ειδος κρεατινησ?οπως kre-alkalyn??θα μπορουσατε να μου προτεινεται κατι?υπαρχει καποιος που να ειχε ιδια η παρομοια προβληματα??

μην μπεις σε κυκλο . αν θες απλα περνε 5γρ πριν η μετα η προπονηση.. και αναλογος αν δεις οτι εισαι κομπλε. η συνεχιζεις η ανεβαζεις σε 5γρ το πρωι + 5γ μετα προπ. 5γρ πριν προπ + 5 γραμ μετα προ... αλλα ας ακουσουμε και καμια ακομα γνωμη...

Lao
26-09-11, 11:46
παιδια θελω την βοηθεια σας...γυμναζομαι εδω και 3 χρονια και κανω χρηση συμπληρωματων μαζι και κρεατινη αλλα τον τελεθταιο χρονο..απο την αρχη που ειχα ξεκινησει να κανω χρηση κρεατινησ και αλλων συμπληρωματων που περιεχουν κρεατινη ενιωθα καποιεσ ενοχλησεισ στο στομαχι και στο εντερο οι οποιεσ ομωσ ηταν ελαχιστεσ...πριν μισο χρονο ομωσ περιπου ειχα πολλα προβληματα οπωσ ναυτια τασεις για εμετο κτλ...ο γιατρος μου ειπε πωσ επαθα γαστριτιδα και ακολουθησα μια 2 μηνη θεραπεια..τωρα ειμαι ενταξει και τα συμπληρωματα που χρησημοποιο ειναι μονο πωτεινη και αμυνοξεα...σκεφτομοθν να κανω ξανα εναν κθκλο κρεατινης αλλα φοβαμαι...σκεφτηκα ομωσ πωσ ειδιαιτερα η μονουδρικη μου δημιουργουσε τα προβληματα..ισωσ να δοκιμαζα καποιο αλλο ειδος κρεατινησ?οπως kre-alkalyn??θα μπορουσατε να μου προτεινεται κατι?υπαρχει καποιος που να ειχε ιδια η παρομοια προβληματα??

Πάρε μια Kre-Alkalyn να δεις πως θα σε πάει.

Με την κλασσική μονοϋδρική είχα και γω ενοχλήσεις κάπου-κάπου, με την Kre-Alkalyn καμμία.

Mitsos
30-09-11, 01:41
εχεισ καμια kre-alkalyn να μου προτεινεις??

Tasos Green
30-09-11, 01:45
εχεισ καμια kre-alkalyn να μου προτεινεις??

η kre alkalyn ειναι της Efx.. απο εκει και περα εχουν αγοράσει την πατεντα και αλες εταιρίες οπως η warriorlab.

Mitsos
30-09-11, 10:59
αυτην ειχα και εγω στο νου μου..τις warriorlab δεν εμπιστευομαι κανενα προιον..ειναι απλα μουφα εταιρια τις xtreme stores

Lao
30-09-11, 11:59
εχεισ καμια kre-alkalyn να μου προτεινεις??

Ναι, το 240άρι της NOW. Αυτό παίρνω και εγώ.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14723-Kre-Alkalyn-Creatine-%28Now-Foods%29

nasos4fun
05-10-11, 02:31
κανωντας προσεγμενη διατροφη κ παιρνωντασ xxl gainer πρωτεινη ογκου, εκανα κ ενα κυκλο μονουδρικης κρεατινης ταυτοχρονα κ ανεβικα 9 κιλα σε 1 μηνα κ κατι.....ειμαι πλεον 1,83 κ 79 κιλα κ εχω βαλει αρκετα πριξιματα με την πολυ κ πειθαρχημενη προπονηση που κανω....τωρα που θα σταματησω την κρεατινη πως θα μπορεσω να ανεβω λιγο ακομα η εστω να συντηρηθω....

υγ σε κανα μηνα θα κανω παυση κ πρωτεινης για καποιο καιρο κ θα ξαναμπω μεσα χειμονα.......Πως θα διατηρησω-αυξησω την μαζα μου??????βοηθηστε με με τα δεδομενα που σας εδωσα καθε γνωμη δεκτη!

jannous44
05-10-11, 10:31
κανωντας προσεγμενη διατροφη κ παιρνωντασ xxl gainer πρωτεινη ογκου, εκανα κ ενα κυκλο μονουδρικης κρεατινης ταυτοχρονα κ ανεβικα 9 κιλα σε 1 μηνα κ κατι.....ειμαι πλεον 1,83 κ 79 κιλα κ εχω βαλει αρκετα πριξιματα με την πολυ κ πειθαρχημενη προπονηση που κανω....τωρα που θα σταματησω την κρεατινη πως θα μπορεσω να ανεβω λιγο ακομα η εστω να συντηρηθω....

υγ σε κανα μηνα θα κανω παυση κ πρωτεινης για καποιο καιρο κ θα ξαναμπω μεσα χειμονα.......Πως θα διατηρησω-αυξησω την μαζα μου??????βοηθηστε με με τα δεδομενα που σας εδωσα καθε γνωμη δεκτη!

εγω θα κατεβενα σε θερμιδες συντηρησεις... εχοντας σταθερες πρωτεινες. χαμηλους τους υδατ γυρος στο 100-150. κ ανεβαζοντας λιπαρα οστε να φτασω σε θερμιδες συντηρησεις... σε 1 μηνα 9 κιλα?

Toxical
05-10-11, 11:13
Καλα ρε φιλε σε ενα μηνα 9 κιλα και δεν εβαλες ουτε καν λιπος?Τι πηρες ρε φιλε........:P

jannous44
05-10-11, 11:18
Καλα ρε φιλε σε ενα μηνα 9 κιλα και δεν εβαλες ουτε καν λιπος?Τι πηρες ρε φιλε........:P

δεν ειπε οτι δεν εβαλε λιπος απλα εβαλε 9 κιλα ειπε. τωρα απο αυτα ττα 7-8 να ειναι λιπος και νερο αλλα κ καραμελες να ετρογε παλι πολλα ειναι για 1 μηνα:unsure:

nasos4fun
05-10-11, 11:20
εβαλα και λιπος ποιος ειπε οτι δεν εβαλα απο 8 το καλοκαιρι ειμαι κοντα στο 13,5....το θεμα ειναι τωρα χωρις κρεαιτινη μην παω παλι κατω σε κιλα αλλα να σινεχισω να αθξανω μαζα.......σχολια?

jannous44
05-10-11, 11:24
εβαλα και λιπος ποιος ειπε οτι δεν εβαλα απο 8 το καλοκαιρι ειμαι κοντα στο 13,5....το θεμα ειναι τωρα χωρις κρεαιτινη μην παω παλι κατω σε κιλα αλλα να σινεχισω να αθξανω μαζα.......σχολια?

η κρεατινη φιλε σου δινει κιλα γτ ο οργανισμος σου τραβαει νερα.. οταν την κοψεις σιγα σιγα θα αδειαζεις απο τα νερα... στην ουσια σου δινει "δυναμη" που αυτο συνεπαγετε στο να αυξανεις κιλα στις προπονησεις. απο τα 2-3 κιλα πχ που σου εδωσε η κρεατινη αντε να κρατισεις μισο και το παρα πολυ 1. οτι θα πεσεις σε κιλα ναι. αφου θα χασεις τα νερα. και στη προπονηση θα πεσεις αλλα σιγουρα οτι οσο ησουν πριν την ξεκινησεις.:thumbup:

π.σ φιλε σε 1 μηνα απο 8% πηγες το λιπος 13.5%? μιλαμε θα επεσα πολυ σκαρτο φαι..

Toxical
05-10-11, 11:28
μηπως μετρηθηκες σε καμια ζυγαρια για πεταμα που λενε ολες το ιδιο λιπος στα αναλογα κιλα?

nasos4fun
05-10-11, 16:53
οποτε τιι να κανω να αυξησω κ αλλο ποσοτητες φαγητου και να πινω περισσοτερο νερο η να μπω σε καποιο αλλο συμπληρωμα...τι προτεινετε?

Roid Rage
05-10-11, 17:02
Συνεχισε την κρεατινη.:)
Θελω να δω τι θα γινει σε ενα ακομα μηνα..

jannous44
05-10-11, 19:21
Συνεχισε την κρεατινη.:)
Θελω να δω τι θα γινει σε ενα ακομα μηνα..

οντως. συνεχισε τη κρεατινη αλλον ενα μηνα και πεξε με ισοθερμιδικη η υποθερμιδικη.. βαλε και 30-45 λεπτα αεροβιο μετα απο καθε προπονηση. καντο για 1 μηνα και μετα μας λες πως σου δουλεψε...

caterpillar
05-10-11, 20:40
Επειδη απο οτι καταλαβα δεν κανεις την διατροφη που πρεπει για να υποστηριξεις την προπονηση σου,την κρεατινη δεν την χρειαζεσαι καθολου(μην σου πω και την xxl gainer πρωτεϊνη),οπως επισης το οτι σε ενα μηνα πηρες 9 κιλα :shock: σιγουρα δεν οφειλεται στην σκληρη προπονηση,αλλα μαλλον στο οτι ετρωγες σαβουρα,επισης ποσο καιρο γυμναζεσαι και τι ηλικια εχεις?

Ευρης
05-10-11, 21:44
Παιδια ρωταω εδς γτ τ αλλο ποστ σχετικα μ την κρεατινη τ κλειδωσαν και δεν βρηκα πουθενα απαντηση στην απορια μου. Εχω μια μονουδρικη κρεατινη της Nutrabolics, αλλα τ θεμα ειναι οτι την εχω ανοιχτη πανω απο 9 μηνες. Υπαρχει περιπτωση να εχει αλλοιωθει-χαλασει?η ημερομηνια ληξης ειναι το 2012.

COBRA_STYLE
05-10-11, 21:48
Παιδια ρωταω εδς γτ τ αλλο ποστ σχετικα μ την κρεατινη τ κλειδωσαν και δεν βρηκα πουθενα απαντηση στην απορια μου. Εχω μια μονουδρικη κρεατινη της Nutrabolics, αλλα τ θεμα ειναι οτι την εχω ανοιχτη πανω απο 9 μηνες. Υπαρχει περιπτωση να εχει αλλοιωθει-χαλασει?η ημερομηνια ληξης ειναι το 2012.

δεν εχεις προβλημα φιλε μου...δεν παθαινει τπτ

nasos4fun
06-10-11, 00:24
κανω διατροφη απο διατροφολογο το λιποσ σαυτο το μηνα 2 % εχει ανεβει...( τον ιουλιο ημουν στο 8 λαθοσ μπερδεφτηκα ) κ αρκετα σκληρη προπονηση κανω.....καθε μερα μια μυικη ομαδα φουλ στον ογκο αεροβια μια φορα την βδομαδα κοιλιακουσ μερα παρα μερα καθε κυριακη μπαλα..κρεατινη δν κανει να παρεις πανω απο 5 βδομαδες ξερω πρεπει να κοψεις κ μετα απο καιρο παλι? σκεφτομουν να συνεχισω προτεινη με αμινοξεα τιποτα τετοιο..??????

nasos4fun
06-10-11, 00:30
οντως. συνεχισε τη κρεατινη αλλον ενα μηνα και πεξε με ισοθερμιδικη η υποθερμιδικη.. βαλε και 30-45 λεπτα αεροβιο μετα απο καθε προπονηση. καντο για 1 μηνα και μετα μας λες πως σου δουλεψε...



τι ειναι ισοθερμιδικη η υποθερμιδικη???

caterpillar
06-10-11, 05:29
Εντελως φιλικα σου λεω ασε λιγο στην ακρη τα συμπληρωματα και κατσε διαβασε τα βασικα περι διατροφης,επισης ποσταρε την διατροφη του διαιτολογου που ακολουθησες και πηρες αυτα τα κιλα.

Και ακομα...



......ποσο καιρο γυμναζεσαι και τι ηλικια εχεις?

Ευρης
06-10-11, 09:51
δεν εχεις προβλημα φιλε μου...δεν παθαινει τπτ

ευχαριστω πολυ..να σαι καλα..!

deluxe
06-10-11, 10:48
Εγω παντως που ειχα μια ανοικτη 10 μηνες την πεταξα. Καλυτερα να μη παιζουμε με αυτα.

COBRA_STYLE
06-10-11, 10:54
Εγω παντως που ειχα μια ανοικτη 10 μηνες την πεταξα. Καλυτερα να μη παιζουμε με αυτα.

καλα κ γω εχω ανοιχτη την creapure της Reflex 1 χρονο ακριβως...τι να παθει ειδικα αμα ειναι σκετη-καθαρη?δεν εχει τπτ αλλο μεσα

nasos4fun
06-10-11, 15:02
Εντελως φιλικα σου λεω ασε λιγο στην ακρη τα συμπληρωματα και κατσε διαβασε τα βασικα περι διατροφης,επισης ποσταρε την διατροφη του διαιτολογου που ακολουθησες και πηρες αυτα τα κιλα.

Και ακομα...

τι να διαβασω μια χαρα ανεβενω και σε κιλα και σε δυναμη κ αντοχη κ ενεργεια....πετυχαινω το στοχο μου...απλα ρωταω για τωρα που θα κοψω την κρεατινη μην παω απο 79 που ειμαι 75 κανοντασ διατροφη αυξησης...


πσ ειμαι 19 κ γυμναζομαι συνεχομενα κ εντατικα εδω και 9 μηνες...

Adinamos
06-10-11, 16:06
Πληροφοριακα κατι μετρητες σωματικου λιπους που ειναι σαν gameboy και τους κρατας σα να οδηγεις αυτοκινητο..... μαπα το καρπουζι.;)

nasos4fun
06-10-11, 18:41
Πληροφοριακα κατι μετρητες σωματικου λιπους που ειναι σαν gameboy και τους κρατας σα να οδηγεις αυτοκινητο..... μαπα το καρπουζι.;)

χαχαχαχαα εχω κανει παλια με αυτο σε ενα μαγαζι με συμπληρωματα:P.......τωρα οχι το κεντρο διατροφολογιας εχει ειδικα μηχανιματα....

caterpillar
06-10-11, 19:16
τι να διαβασω μια χαρα ανεβενω και σε κιλα και σε δυναμη κ αντοχη κ ενεργεια....πετυχαινω το στοχο μου...απλα ρωταω για τωρα που θα κοψω την κρεατινη μην παω απο 79 που ειμαι 75 κανοντασ διατροφη αυξησης...


πσ ειμαι 19 κ γυμναζομαι συνεχομενα κ εντατικα εδω και 9 μηνες...



Eχεις δικιο,τι να διαβασεις,τα εμαθες ολα στα 19 σου με 9 μηνες προπονηση και απλα μπηκες εδω να μας ενθουσιασεις με τα κιλα που μαζεψες.... :green:


ΥΓ:Εαν ειχες ασχοληθει εστω και λιγο να διαβασεις τα βασικα,ας πουμε,περι κρεατινης θα ειχες απαντησει ΜΟΝΟΣ σου τις ερωτησεις σου

nasos4fun
08-10-11, 02:39
Eχεις δικιο,τι να διαβασεις,τα εμαθες ολα στα 19 σου με 9 μηνες προπονηση και απλα μπηκες εδω να μας ενθουσιασεις με τα κιλα που μαζεψες.... :green:


ΥΓ:Εαν ειχες ασχοληθει εστω και λιγο να διαβασεις τα βασικα,ας πουμε,περι κρεατινης θα ειχες απαντησει ΜΟΝΟΣ σου τις ερωτησεις σου


τελοσπαντων καποια γνωμη στο να μην χασω κιλα τωρα χωρις κρεατινη....αυξηση ποσοτητων φαγητου? τι?

nasos4fun
08-10-11, 02:40
να βαλω αμινοξεα....τι να κανω?

jimis7
12-10-11, 15:53
Την κρεατίνη με φόρτωμα με την προτιμάτε με δεξτρόζη?Τις μέρες φορτώματος με τι είναι καλύτερα?

beefmeup
12-10-11, 15:55
Την κρεατίνη με φόρτωμα με την προτιμάτε με δεξτρόζη?Τις μέρες φορτώματος με τι είναι καλύτερα?

φιλε το ποστ αυτο θα μεταφερθει στα οφ η θα σβηστει..δεν εχει σχεση η ληψη της κρεατινης με το θεμα που ποσταρεις...
προσπαθω να σου εξηγησω καποια πραγματα που μαλλον δεν θες να καταλαβεις..
οταν εχεις μια απορεια να ψαχνεις το σχετικο θεμα για να την ποσταρεις,κ να μην ρωτας τυχαια οπου ναναι.

beefmeup
12-10-11, 16:04
μεταφερθηκαν καποια ποστ απο το θεμα glycomaize.

thedon
21-10-11, 03:08
Οποιος ξέρει τι χρησιμοποιεί και για πιο λόγο το χρησιμοποεί έχει τις απαιτούμενες προσδοκίες απ αυτό!!!!!!
Η εξήγηση στο τι σημαίνει υποθερμιδική και ισοθερμιδική βρίσκεται στις ίδιες τις λέξεις αφου δεν ξερεις τι σημαίνουν.
Επίσης δεν θέλω να σου καταρίψω τα πιστεύω αλλα η πρωτεινη και τα αμινοξέα συνδέονται άρρηκτα μεταξύ τους!(Τελειως μπακάλικα στο λεω, για να καταλάβεις τι εννοώ)
Αν διαβάσεις ελάχιστα το φορουμ θα βρεις ολες τις απαντήσεις..μην τα περιμένεις όλα στο πιάτο!!!

aepiskeptis
21-10-11, 03:13
εχουμε κατι νιουμπι γκεινς

και κατι νεροκιλα κρεατινης




αγορινα περιμενε κανα 2 εβδομαδες να δουμε ποσα κιλα θα εχεις κρατησει.



τι παει λαθος με τους πιτσιρικαδες ακομα δεν εχουν μαθει να κρατανε το πουλακι τους κανουν κυκλους...κρεατινης


:rolf::rolf::turtle:

Vassilis_X
23-10-11, 21:25
Καλησπερα παιδια. Διαβαζω διαφορα αρθρα σχετικα με την καφεινη οτι μπλοκαρει την απορροφηση της κρεατινης. Ισχυει κατι τετοιο? Στα περισσοτερα νιτρικα που κυκλοφορουν υπαρχει μεσα αρκετη ποσοτητα καφεινης. επηρεαζει σε τιποτα τη κρεατινη που περιεχουν τα νιτρικα?

beefmeup
23-10-11, 21:47
διαβασε μια εδω (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?886-%CE%9F%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7/page6)..εχει απαντηθει πολλες φορες το θεμα αυτο.
οι μελετες αλλες λενε ετσι,αλλες γιουβετσι.
εν τελη δεν νομιζω οτι επειρεαζει τοσο η ταυτοχρονη ληψη.


κ εδω (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8972-Home-made-Pre-WorkOut-Drink.....&p=453205&viewfull=1#post453205)

Le_Roi
24-10-11, 12:03
Καλημέρα... Μετα απο πολυ σκέψη αποφάσισα να πάρω μια κρεατινη για ένα περίπου μήνα... Κατέληξα στην x-tream creatine της inkospor!!! Παρόλο που έψαξα αρκετά το forum το μόνο που δε βρήκα είναι ότι σε περίοδο συντηρήσεις πρέπει να Περνω γύρω στα 8g τη μέρα τα 4 στο μετα προπονητικό σεικερ τα αλλα 4 είναι καλύτερο το πρωι η λίγο πριν τη προπόνηση;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! Sorry που κάνω την ερώτηση μου εδω αλλα το άλλο θέμα περί κρεατινης έχει κλείσει....

beefmeup
24-10-11, 13:58
μπορεις να περνεις τις δοσεις κ ετσι κ αλλιως.
το καλυτερο ειναι δοκιμασεις κ τα 2 για να δεις τι σε πιανει περισοτερο/καλυτερα.

Le_Roi
24-10-11, 14:09
Ευχαριστώ για τη Γρηγόρη απάντηση μάλλον αυτο θα κάνω.. Βλέποντας και κάνοντας!!!


Ps. Πολλα συγχαρητήρια στο forum και στα
Μέλη του! Διαβάζοντας απλά και μόνο έχω λύσει πάνω απο το 90% των αποριων μου!

jannous44
24-10-11, 15:04
ειναι κλειστο το θεμα beef. αλλα σε νιτρικο οπως ειπες δεν επηρεαζει μιας και ειναι για να σου δωσει μονο ωθηση κ να σε τεντωσει στη προπονα η ποσοτητα κρεατινης-καφεινης. αλλα οταν εισαι σε κυκλο η ταυτοχρονη ληψη καφεινης δεν επιρεαζει την δραση τις κρεατινης, λογο του οτι η καφεινη εχει διουριτη δραση? αλλα κ παλι αυτο εξαρτατε απο τις ποσοτητες νερου που καταλανωνονται..

Chrisis
24-10-11, 22:56
Μια ερωτηση ρε παιδες, οταν επαιρνα κρεατινη για πρωτη φορα αρχισα με 2.5γρ πρωι κ 2.5γρ μετα την προπονηση..δεν ειδα ομως να εχω οποιαδηποτε διαφορα στην αποδοση μου...να εχω περισσοτερη ενεργεια ενα pump κατι τουλαχιστο...εκανα ενα off και μετα συνεχισα με 5 το πρωι και 5 μετα την προπονηση για 1μιση μηνα...παλι τιποτα ομως...επερνα της reflex που ειναι απο τις καλυτερες αν και ολες πανω κατω ιδιες ειναι..δεν επρεπε να δω εστω και μια μικρη αυξηση στην αντοχη στην ενεργεια μου στην προπονηση??

Roid Rage
24-10-11, 23:26
Oχι, λαθος πραματα περιμενες.. Αυτο που μπορεις να δεις ειναι διαφορα στη δυναμη. Τωρα αν εισαι στο 10% των ατομων που δεν τους πιανει...

Chrisis
24-10-11, 23:54
Oχι, λαθος πραματα περιμενες.. Αυτο που μπορεις να δεις ειναι διαφορα στη δυναμη. Τωρα αν εισαι στο 10% των ατομων που δεν τους πιανει...

οταν λες διαφορα στην δυναμη τι εννοεις φιλε?

Roid Rage
25-10-11, 00:43
E εκει που ειχες ρεκορ στον παγκο 90 κιλα, να κανεις 92,5 και μετα 95. Ή εκει που εβγαζες 6 επαναληψεις με το ζορι, να βγουνε 8.
Αλλα καμια σχεση με τσιτες και ενεργεια και πρηξιματα

TheWorst
25-10-11, 01:54
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?166-%CE_%CF_%CE%B5%CE%B1%CF_%CE%AF%CE%BD%CE%B7&highlight=%CE_%CF_%CE%B5%CE%B1%CF_%CE%AF%CE%BD%CE%B7


Η κρεατίνη έχει το χαρακτηριστικό να ενώνεται στους μύες με το φώσφορο(Ρ) και να σχηματίζει μια ουσία πολύ σημαντική για την ενεργειακή απόδοση, τη φωσφοκρεατίνη (phosphocreatine, creatine phosphate, PCr). Η PCr προσφέροντας το Ρ του μορίου της συμβάλλει στην αναγέννηση του ΑΤΡ, του ενεργειακού νομίσματος του κάθε κυττάρου, παρατείνοντας έτσι το χρόνο που μπορεί ο μυς να παράγει έργο.

PCr + ADP <-> ATP + Creatine (1)

Έτσι σε έντονες ασκήσεις το σύστημα PCr-ATP μπορεί να προμηθεύσει ενέργεια το μυικό κύτταρο για 10-20 δευτερόλεπτα. Όταν τα αποθέματα PCr μειωθούν, άλλα συστήματα αναλαμβάνουν την ανασύνθεση του ΑΤΡ όπως η αναερόβια γλυκόλυση και η οξείδωση υδατανθράκων και λιπών. Συμπληρωματική χορήγηση κρεατίνης αυξάνει την συγκέντρωση της PCr στο μυ κατά 6-20% οδηγώντας σύμφωνα με την (1) στην αυξημένη ανασύνθεση του ΑΤΡ και συνεπώς στην αυξημένη παραγωγή έργου, άρα και στην αθλητική απόδοση.

Αν τα αποθέματα φωσφοκρεατίνης δεν είναι επαρκή, κι εφόσον η μυϊκή προσπάθεια πρέπει να συνεχιστεί, επιστρατεύεται σαν πηγή μυϊκής ενεργείας το γλυκογόνο, με αποτέλεσμα όμως την παραγωγή γαλακτικού οξέος που είναι περιοριστικός παράγοντας της μυϊκής προσπάθειας και την κατά περίπου 60% λιγότερη παροχή ενέργειας από ό,τι προηγουμένως.

Lao
25-10-11, 02:26
Μια ερωτηση ρε παιδες, οταν επαιρνα κρεατινη για πρωτη φορα αρχισα με 2.5γρ πρωι κ 2.5γρ μετα την προπονηση..δεν ειδα ομως να εχω οποιαδηποτε διαφορα στην αποδοση μου...να εχω περισσοτερη ενεργεια ενα pump κατι τουλαχιστο...εκανα ενα off και μετα συνεχισα με 5 το πρωι και 5 μετα την προπονηση για 1μιση μηνα...παλι τιποτα ομως...επερνα της reflex που ειναι απο τις καλυτερες αν και ολες πανω κατω ιδιες ειναι..δεν επρεπε να δω εστω και μια μικρη αυξηση στην αντοχη στην ενεργεια μου στην προπονηση??

Εκτός από κρεατίνη, έπαιρνες τίποτα άλλο; Από διατροφή και αποθεραπεία πως πάμε;

Chrisis
25-10-11, 08:40
Roid Rage οχι δεν μπορουσα για το κατι παραπανω ειτε κιλα ειτα μια παραπανω επαναληψη...φιλε Lao επαινα την πρωτεινη της ON το πρωι και μετα την προπονηση, και το xtend της scivation μετα την προπονηση...αποθεραπεια νομιζω ειμαι οκ 2 μερες on 2 off..διατροφη παλι μια χαρα ειναι πιστευω...

Lao
25-10-11, 12:41
Roid Rage οχι δεν μπορουσα για το κατι παραπανω ειτε κιλα ειτα μια παραπανω επαναληψη...φιλε Lao επαινα την πρωτεινη της ON το πρωι και μετα την προπονηση, και το xtend της scivation μετα την προπονηση...αποθεραπεια νομιζω ειμαι οκ 2 μερες on 2 off..διατροφη παλι μια χαρα ειναι πιστευω...

Πιθανόν να ανήκεις στους creatine non-responders.

Δεν παίρνεις μια Kre-Alkalyn να δεις πως θα σε πάει;

jannous44
25-10-11, 12:48
απο διατροφη πως πηγαινες? η κρεατινη σου δινει ενα boost στη δυναμη αν την συνδιαζεις ΠΑΝΤΑ με καλη διατροφη και μπολικο νερο... κρεατινη χωρις δυνατες προπονησεις και διατροφη δεν κανει τιποτα:welcome:

γιατι δεν την δουλεψες 2 μηνες ον 1 μηνα οφφ? η κρεατινη για να δουλεψει θελει χρονο...

Chrisis
25-10-11, 12:55
Πιθανόν να ανήκεις στους creatine non-responders.

Δεν παίρνεις μια Kre-Alkalyn να δεις πως θα σε πάει;

σκεφτομαι να τη δοκιμασω..απο'τι βλεπω αυτι ειναι σε χαπια, σχετικα με δοσολογιες κτλ ξερεις??

jannous44
25-10-11, 12:58
σκεφτομαι να τη δοκιμασω..απο'τι βλεπω αυτι ειναι σε χαπια, σχετικα με δοσολογιες κτλ ξερεις??

Οτι εχει σχεση με την Κρεατινη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?886-%CE%9F%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7)

Chrisis
25-10-11, 12:58
απο διατροφη πως πηγαινες? η κρεατινη σου δινει ενα boost στη δυναμη αν την συνδιαζεις ΠΑΝΤΑ με καλη διατροφη και μπολικο νερο... κρεατινη χωρις δυνατες προπονησεις και διατροφη δεν κανει τιποτα:welcome:

γιατι δεν την δουλεψες 2 μηνες ον 1 μηνα οφφ? η κρεατινη για να δουλεψει θελει χρονο...

η αληθεια ειναι οτι το φοβηθηκα λιγο να συνεχισω περισσοτερο απο 1μιση μηνα :unsure: απο διατροφη αυξησα υδατανθρακες οπως και το νερο που ηταν τουλαχιστο 3L...ισως λοιπον να φταιει το οτι δεν την συνεχισα περισσοτερο?? να δοκιμασω 2 μηνες και αν παλι δεν δω κατι να παω σε kre-alkalyn??

jannous44
25-10-11, 13:00
η αληθεια ειναι οτι το φοβηθηκα λιγο να συνεχισω περισσοτερο απο 1μιση μηνα :unsure: απο διατροφη αυξησα υδατανθρακες οπως και το νερο που ηταν τουλαχιστο 3L...ισως λοιπον να φταιει το οτι δεν την συνεχισα περισσοτερο?? να δοκιμασω 2 μηνες και αν παλι δεν δω κατι να παω σε kre-alkalyn??

δεν μου λεει κατι το οτι αυξησες υδατ. μπορεις να βαλεις λιγο τα στατς σου και την διατροφη που εκανες?:welcome:

Chrisis
25-10-11, 13:17
δεν μου λεει κατι το οτι αυξησες υδατ. μπορεις να βαλεις λιγο τα στατς σου και την διατροφη που εκανες?:welcome:

ωραια..

09:00 -> 5 κουταλιες quaker + 1 σκουπ πρωτεινη σε 300ml γαλα 0,1%..
12:00 -> 5 ασπραδια αυγων και ενα κροκο + τοστ ολικης αλεσεως με γαλοπουλα κ μια φετα τυρι χαμηλων λιπαρων
14:00 -> εδω το μεσημεριανο ειναι ειτε στηθος κοτοπουλο, ειτε ψαρι συνηθως σολομος με σαλατα+ελαιολαδο και περιπου 100γρ ρυζι μπασματι ή πατατες βραστες 3-4..2 φορες την εβδομαδα ειναι οσπρια φασολια η φακες..
17:00 -> πριν την προπονηση ενα τοστ γαλοπουλα με τυρι χαμηλων λιπαρων
19:00 -> μεταπροπονητικο
19:30 -> βραδυνο οπως και το μεσημεριανο
11:00 -> καζεινη+1 φουχτα αμυγδαλα

Lao
25-10-11, 14:21
σκεφτομαι να τη δοκιμασω..απο'τι βλεπω αυτι ειναι σε χαπια, σχετικα με δοσολογιες κτλ ξερεις??


η αληθεια ειναι οτι το φοβηθηκα λιγο να συνεχισω περισσοτερο απο 1μιση μηνα :unsure: απο διατροφη αυξησα υδατανθρακες οπως και το νερο που ηταν τουλαχιστο 3L...ισως λοιπον να φταιει το οτι δεν την συνεχισα περισσοτερο?? να δοκιμασω 2 μηνες και αν παλι δεν δω κατι να παω σε kre-alkalyn??


ωραια..

09:00 -> 5 κουταλιες quaker + 1 σκουπ πρωτεινη σε 300ml γαλα 0,1%..
12:00 -> 5 ασπραδια αυγων και ενα κροκο + τοστ ολικης αλεσεως με γαλοπουλα κ μια φετα τυρι χαμηλων λιπαρων
14:00 -> εδω το μεσημεριανο ειναι ειτε στηθος κοτοπουλο, ειτε ψαρι συνηθως σολομος με σαλατα+ελαιολαδο και περιπου 100γρ ρυζι μπασματι ή πατατες βραστες 3-4..2 φορες την εβδομαδα ειναι οσπρια φασολια η φακες..
17:00 -> πριν την προπονηση ενα τοστ γαλοπουλα με τυρι χαμηλων λιπαρων
19:00 -> μεταπροπονητικο
19:30 -> βραδυνο οπως και το μεσημεριανο
11:00 -> καζεινη+1 φουχτα αμυγδαλα

Λοιπόν, γνώμη μου, πάρε μια Kre-Alkalyn να δεις πως θα σε πάει, όπως σου είπα και πριν.

Δοσολογία, 2-4 off μέρες, 6-8 μέρες προπόνησης. Αν μπορείς να παραγγείλεις από εξωτερικό, πάρε το 240άρι της NOW.

Πάρτην για δύο μήνες περίπου και να πίνεις αρκετά υγρά καθημερινά. Δεν θα σε πρήξει, ούτε θα σου δώσει pumps. Η κρεατίνη αυξάνει την δύναμη και την αντοχή, με αποτέλεσμα να κάνεις καλύτερες προπονήσεις, αυτό είναι όλο. Αν περιμένεις τσίτες, πρηξίματα, φλεβικότητες κτλ, κοιτάς λάθος συμπλήρωμα.

procop
25-10-11, 14:40
Λοιπόν, γνώμη μου, πάρε μια Kre-Alkalyn να δεις πως θα σε πάει, όπως σου είπα και πριν.

Δοσολογία, 2-4 off μέρες, 6-8 μέρες προπόνησης. Αν μπορείς να παραγγείλεις από εξωτερικό, πάρε το 240άρι της NOW.

Πάρτην για δύο μήνες περίπου και να πίνεις αρκετά υγρά καθημερινά. Δεν θα σε πρήξει, ούτε θα σου δώσει pumps. Η κρεατίνη αυξάνει την δύναμη και την αντοχή, με αποτέλεσμα να κάνεις καλύτερες προπονήσεις, αυτό είναι όλο. Αν περιμένεις τσίτες, πρηξίματα, φλεβικότητες κτλ, κοιτάς λάθος συμπλήρωμα.

@CHRISIS καλως ηρθες το κλαμπ,και εγω ακριβως το ιδιο επαθα,και ειμαι πολυ καλα γνωστης τι πρεπει να περιμενς απο την κρεατινη"απλα το αναφερω για να προλαβω τους εξυπνους"
lao επειδη βλεπω εχεις γνωση περι συμπληρωματων,η nitrate θα εκανε καλυτερα δουλεια λες ή καλυτερα kre?(κατι σε c bol κτλ)

Chrisis
25-10-11, 15:05
καλως σας βρηκα..ευχαριστω φιλε lao..οχι δεν περιμενω τσιτες κτλ αυτο που περιμενω ειναι οπως ειπες περισσοτερη αντοχη-δυναμη...μαλλον θα δοκιμασω kre-alkalyn και βλεπουμε...

Devil
26-10-11, 04:37
καλως σας βρηκα..ευχαριστω φιλε lao..οχι δεν περιμενω τσιτες κτλ αυτο που περιμενω ειναι οπως ειπες περισσοτερη αντοχη-δυναμη...μαλλον θα δοκιμασω kre-alkalyn και βλεπουμε...

μονουδρικη εχει και η krealk μεσα... απλα εχουν βαλει και σοδα κουζινας μεσα...

προσωπικα πιστευω οτι θα καταλαβεις την διαφορα την επομενη φορα που θα παρεις κρεατινη... πολλα ατομα οταν παιρνουν για πρωτη φορα κρεατινη περιμενουν ''θαυματα''... ενω δεν ειναι ετσι...

Chrisis
26-10-11, 23:01
ισως τοτε να δοκιμασω ακομη μια φορα για ενα 2μηνο και θα δω πως θα παει...

Devil
26-10-11, 23:06
ισως τοτε να δοκιμασω ακομη μια φορα για ενα 2μηνο και θα δω πως θα παει...

δοκιμασε το χωρια να αλλαξεις τιποτα σε διατροφη και προπονηση... και κρατα και ενα προσωπικο log να δεις απο που θα ξεκινησεις και που θα φτασεις... μονο ετσι θα καταλαβεις αν δουλεψε η' οχι...;)

Chrisis
26-10-11, 23:33
δοκιμασε το χωρια να αλλαξεις τιποτα σε διατροφη και προπονηση... και κρατα και ενα προσωπικο log να δεις απο που θα ξεκινησεις και που θα φτασεις... μονο ετσι θα καταλαβεις αν δουλεψε η' οχι...;)

οταν λες φιλε να το δοκιμασω χωρια?? και οταν λεσ για διατροφη και προπονηση εννοεις να συνεχισω με την προπονηση που κανω τωρα?

TheWorst
26-10-11, 23:48
Εννοει με την ιδια προπονηση και την ιδια διατροφη , το μονο που να αλλαξεις να ειναι οτι θα βαλεις κρεατινη , κρατας ολα τα'λλα ιδια για να καταλαβεις αν δουλευει πανω σου ή οχι

Chrisis
27-10-11, 01:10
οκ σας ευχαριστω :thumbup:

Druid
04-11-11, 11:44
Ρε παιδιά, διάβασα όλα τα ποστ και έχω μπερδευτεί ως το κόκκαλο... 120 + σελίδες και νόημα δεν βγήκε... Συγνώμη που ανοίγω πάλι το θέμα αλλά το θεώρησα προτιμότερο απ'το να κάνω λαλακία στον εαυτό μου...:unsure: Οι ερωτήσεις μου είναι δύο:

α) Τελικά είναι προτιμότερη η φόρτωση ή όχι με 20γρ / μέρα για 5 ημέρες ? Δεν κερδίζεις χρόνο ουσιαστικά με τη φόρτωση ?
β) Είτε κάνεις φόρτωση, είτε όχι, η δόση πρέπει να είναι 5 ή 10 γρ την ημέρα? Πριν την προπόνηση και μετά ή το πρωί και μετά την προπόνηση?

Καλό θα ήταν να συνοψιστούν μερικές ερωτήσεις τέτοιες γιατί σε μία τόσο μεγάλη πληθώρα άρθρων ένας noobie ( σαν εμένα ) μπορεί να διαβάζει κανένα 2ωρο χωρίς να βγάλει νόημα... :cry:

Lao
04-11-11, 13:19
Ρε παιδιά, διάβασα όλα τα ποστ και έχω μπερδευτεί ως το κόκκαλο... 120 + σελίδες και νόημα δεν βγήκε... Συγνώμη που ανοίγω πάλι το θέμα αλλά το θεώρησα προτιμότερο απ'το να κάνω λαλακία στον εαυτό μου...:unsure: Οι ερωτήσεις μου είναι δύο:

α) Τελικά είναι προτιμότερη η φόρτωση ή όχι με 20γρ / μέρα για 5 ημέρες ? Δεν κερδίζεις χρόνο ουσιαστικά με τη φόρτωση ?
β) Είτε κάνεις φόρτωση, είτε όχι, η δόση πρέπει να είναι 5 ή 10 γρ την ημέρα? Πριν την προπόνηση και μετά ή το πρωί και μετά την προπόνηση?

Καλό θα ήταν να συνοψιστούν μερικές ερωτήσεις τέτοιες γιατί σε μία τόσο μεγάλη πληθώρα άρθρων ένας noobie ( σαν εμένα ) μπορεί να διαβάζει κανένα 2ωρο χωρίς να βγάλει νόημα... :cry:

α) Δεν υπάρχει προτιμότερο και μη προτιμότερο. Το τι δουλεύει στον καθένα είναι σχετικό. Δοκιμάζεις και τα δύο, βλέπεις τα αποτελέσματα και τι σε βολεύει πιο πολύ και πράτεις αναλόγως.

β) Αν κάνεις φόρτωση, για 5 μέρες στην αρχή παίρνεις 5 γρ επί 4-5 δόσεις ημερησίως και μετά 5 γραμμάρια το πρωί και άλλα 5 πριν ή μετά την προπόνηση. Εάν όχι, 5 γραμμάρια το πρωί και άλλα 5 πριν ή μετά την προπόνηση.

Druid
04-11-11, 14:06
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, κατι τελευταιο.

Ισχυει οτι σε περιοδο που κανεις ληψη πρωτεινης δεν πρεπει να κανεις αεροβιο?

Roid Rage
04-11-11, 14:37
Ισχυει οτι σε περιοδο που κανεις ληψη πρωτεινης δεν πρεπει να κανεις αεροβιο?

Ποιος και γιατι μπορει να ειπε κατι τετοιο; Σε παρακαλω βγαλτον μια φωτογραφια και στειλτο μου..

john john
04-11-11, 14:44
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, κατι τελευταιο.

Ισχυει οτι σε περιοδο που κανεις ληψη πρωτεινης δεν πρεπει να κανεις αεροβιο?
ρε οτι ναναι!!!!!!

Lao
04-11-11, 16:55
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, κατι τελευταιο.

Ισχυει οτι σε περιοδο που κανεις ληψη πρωτεινης δεν πρεπει να κανεις αεροβιο?

Όχι, δεν ισχύει.