PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για την Κρεατινη



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

metz
21-01-11, 01:20
Δηλαδή όταν σταματάς εντελώς τη λήψη κρεατίνης παραμένεις ακριβώς στα ίδια επίπεδα δύναμης και αντοχής με όταν την έπερνες?

Δεν έχω πάρει ποτέ σκέτη κρεατίνη, οπότε η επιπλέον αντοχή που έχω πιστεύω πως προέρχεται περισσότερο από άλλα συμπληρώματα.

Στη δύναμη δεν έχω πέσει ποτέ! Όπως επίσης δεν έχει πέσει και κανείς από τους φίλους που γυμνάζονται χρόνια και χρησιμοποιούν κρεατίνη χρόνια!

Το τελευταίο off το έκανα 2 εβδομάδες πριν τις γιορτές + 2 εβδομάδες στην αρχή του έτους και ξανα-ξεκίνησα το Σ/Κ που μας πέρασε. Όχι μόνο δεν έπεσα σε δύναμη αλλά ανέβηκα και 1 επανάληψη στον πάγκο!

lila_1
22-01-11, 10:45
Παιδια,εσεις πίνετε καφλε κατά τη διάρκεια του κύκλου κρεατίνης?
Τη μία διαβάζω οτι η καφείνη αναιρεί τα αποτελέσματα της και την άλλη οτι ΜΑΛΛΟΝ δεν δημιουργεί πρόβλημα...
:unsure:

Pavlos17
22-01-11, 11:09
Παιδια,εσεις πίνετε καφλε κατά τη διάρκεια του κύκλου κρεατίνης?
Τη μία διαβάζω οτι η καφείνη αναιρεί τα αποτελέσματα της και την άλλη οτι ΜΑΛΛΟΝ δεν δημιουργεί πρόβλημα...
:unsure:

ΛΟΓΙΚΑ,τα αναιρει αμα πινεις τεραστια ποσοτητα καφε,διοτι ο καφες αποβαλει νερο,ενω η κρεατινη κατακρατει...οποτε για βγαλε συμπερασμα :green:

beefmeup
22-01-11, 11:39
Παιδια,εσεις πίνετε καφλε κατά τη διάρκεια του κύκλου κρεατίνης?


αβιαστα,2 τουλαχιστον καθε μερα:green:

τιν το "καφλε",καλε??:unsure::green:

lila_1
22-01-11, 12:07
αβιαστα,2 τουλαχιστον καθε μερα:green:

τιν το "καφλε",καλε??:unsure::green:

Ορίστε...αφού πανε και βάζουν το "λ" δίπλα στον τόνο....τι να σου κάνω??:green:

Θα μπορούσε να ναι και χειρότερα!:turtle:


Έχεις αποπειραθεί να τον κόψεις να δείς αποτέλεσμα?(τον καφέ ε)

beefmeup
22-01-11, 12:11
Έχεις αποπειραθεί να τον κόψεις να δείς αποτέλεσμα?(τον καφέ ε)

θα μας καψει ο θεουλης..:evil2:

δεν εχει διαφορα..αυτο που θα σου εκανε ενδεχωμενως διαφορα,ειναι η ληψη καφεινης σε κοντινο χρονο με την καφεινη.
αλλα κ αυτο σχετικο ειναι.

Wolve
22-01-11, 12:19
θα μας καψει ο θεουλης..:evil2:

δεν εχει διαφορα..αυτο που θα σου εκανε ενδεχωμενως διαφορα,ειναι η ληψη καφεινης σε κοντινο χρονο με την καφεινη.
αλλα κ αυτο σχετικο ειναι.

Indeed, για αυτο το λογο εγω καφε πινω σε αποστασεις 4 ωρων πριν ή μετα την ληψη της. :weights:

lila_1
22-01-11, 12:55
Ωραια..
Να μην ρωτησω καν για τον ντεκαφεινε δηλαδη...:turtle:

jannous44
22-01-11, 16:29
καπου ειχα διαβασει οτι οταν χρησημοποιεις κρεατινη μπορεις να πινεις καφε η τσαι. δεν υπαρχει προβλημα αρκη να αυξησεις αρκετα το νερο που πινεις. ασ πουμε πινε 1 ποτηρι παραπανω σε καθε γευμα η οταν πινεις το καφε η το τσαι χτυπα παραληλα και 2-3 ποτηρια νερο και εισαι κομπλε! :thumbup:

metz
22-01-11, 17:38
Το θέμα λήψης καφεΐνης ταυτόχρονα με κρεατίνη το συζητήσαμε στις σελίδες 70 & 71.

Εκεί βρίσκονται και κάποια links από έρευνες όπου φαίνεται πως η λήψη καφεΐνης (κυρίως από συμπληρώματα όπου η δόση είναι αρκετά υψηλή) έχει αρνητική επίδραση στα αποτελέσματα της κρεατίνης.

Τώρα για ένα καφεδάκι, όπου η ποσότητα καφεΐνης δεν είναι τόσο μεγάλη μάλλον δεν χάλασε και ο κόσμος.

Αυτό το διάστημα δοκιμάζω κρεατίνη με πλήρη αποχή καφεΐνης. Θα περιμένω να συμπληρώσω μήνα και θα δούμε τι γίνεται...

Toubanos1
23-01-11, 00:22
σορρυ αν εχει ξαναγινει ερωτηση,δεν εχω πολυ χρονο να διαβασω ολο το τοπικ...περιοδος φορτοματος με κρεατινη:20 γρ την μερα,5 γρ το πρωι στο ξυπνημα,5γρ το μεσημερι μετα το φαγητο,5γρ μετα την προπονηση,5 γρ πριν τον υπνο...σωστα? μολις τελειωσω το φορτωμα,τις μερες που εχω προπονηση 5γρ μετα την προπο,και τις μερες που δεν εχω 5γρ το πρωι..αυτες τις αποριες ειχα,οποιος εχει την καλοσυνη ας μου απαντησει,ty!

metz
23-01-11, 01:22
ούτε την πρώτη σελίδα;

Toubanos1
23-01-11, 02:00
παιδια και κατι αλλο :) την κρεατινη αν την παρω μαζι με καποιο φρουτο ειναι λαθος?και αν ναι γιατι?δεν μαρεσει η δεξτροζη γιαυτο,μηπως να την συνδιαζα με κατι αλλο..

jimmy007
23-01-11, 02:46
παιδια και κατι αλλο :) την κρεατινη αν την παρω μαζι με καποιο φρουτο ειναι λαθος?και αν ναι γιατι?δεν μαρεσει η δεξτροζη γιαυτο,μηπως να την συνδιαζα με κατι αλλο..

Βασικά έχω διαβάσει πτυχιακή εργασία που συμπεραίνει ότι η κρεατίνη απορροφάται καλύτερα παρουσία ινσουλίνης. Οπότε προτίμησε φρούτα με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο Ι.Δ. όπως η μπανάνα(ειδικά η ώριμη).

tommygunz
23-01-11, 03:36
σορρυ αν εχει ξαναγινει ερωτηση,δεν εχω πολυ χρονο να διαβασω ολο το τοπικ...περιοδος φορτοματος με κρεατινη:20 γρ την μερα,5 γρ το πρωι στο ξυπνημα,5γρ το μεσημερι μετα το φαγητο,5γρ μετα την προπονηση,5 γρ πριν τον υπνο...σωστα? μολις τελειωσω το φορτωμα,τις μερες που εχω προπονηση 5γρ μετα την προπο,και τις μερες που δεν εχω 5γρ το πρωι..αυτες τις αποριες ειχα,οποιος εχει την καλοσυνη ας μου απαντησει,ty!

Post του beef από την προηγούμενη σελίδα:


αν θες να ξανεις φορτωμα παρε 5+5 για 5 μερες κ μετα μεινε στα 5..δεν χρειαζεται να παρεις 20γρ ανα μερα.
κ οφ κανεις για 15 μερες μετα το 2μηνο.

;)

Niiick
23-01-11, 06:45
Παιδια,εσεις πίνετε καφλε κατά τη διάρκεια του κύκλου κρεατίνης?
Τη μία διαβάζω οτι η καφείνη αναιρεί τα αποτελέσματα της και την άλλη οτι ΜΑΛΛΟΝ δεν δημιουργεί πρόβλημα...
:unsure:


ΛΟΓΙΚΑ,τα αναιρει αμα πινεις τεραστια ποσοτητα καφε,διοτι ο καφες αποβαλει νερο,ενω η κρεατινη κατακρατει...οποτε για βγαλε συμπερασμα :green:


αβιαστα,2 τουλαχιστον καθε μερα:green:

τιν το "καφλε",καλε??:unsure::green:


θα μας καψει ο θεουλης..:evil2:

δεν εχει διαφορα..αυτο που θα σου εκανε ενδεχωμενως διαφορα,ειναι η ληψη καφεινης σε κοντινο χρονο με την καφεινη.
αλλα κ αυτο σχετικο ειναι.


Indeed, για αυτο το λογο εγω καφε πινω σε αποστασεις 4 ωρων πριν ή μετα την ληψη της. :weights:


Εγω δεν παιρνω καφεινη με κρεατινη, ετσι μου διδαξαν, και δυο διαφορετικα συγγραμματα εργοφυσιλογιας πανεπηστιμιακου επιπεδου και οχι προορισμενα για χομπιστες που διδαχτηκα τοτε ελεγαν οτι η ληψη μια μετριας ποσοτητας καφεινης αναιρει τα αποτελεσματα της μονουδρικης ανεξαρτητου ποτε θα την παρεις και παρεθετε τις αντιστοιχες ερευνες.

Τωρα δε το χω ψαξει αμα εχουν βγει πιο καινουργιες ερευνες ή πιο αξιοπιστες, ουτε εχω δοκιμασει να πινω και καφεδες να δω πως θα παει πιθανον και να δουλευει κομπλε.

Σιγουρα δε δουλευει σε ολους κομπλε, τουλαχιστον στις ερευνες σε καμποσους αλληλεπιδρουσαν μεταξυ τους οι ουσιες, και σε συνδιασμο και με αλλα στοιχεια βγαλαν αυτο το πορισμα που βγαλανε.


Βεβαια τα συγγραματα δε λενε ''ισως'', ειναι απολυτα καταφατικοι σε αυτο που γραφουν αλλα νομιζω το σωστο ειναι να λεμε ισως. Η καφεινη ισως να μη βοηθαει, ισως να καταστρεφει, ισως να απογειωνει, ισως να μην επηρεαζει την κρεατινη.

Pavlos17
23-01-11, 11:08
Βασικά έχω διαβάσει πτυχιακή εργασία που συμπεραίνει ότι η κρεατίνη απορροφάται καλύτερα παρουσία ινσουλίνης. Οπότε προτίμησε φρούτα με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο Ι.Δ. όπως η μπανάνα(ειδικά η ώριμη).

πολυ σωστος :thumbup:

jeronimo
23-01-11, 12:14
Επειδή διάβασα αρκετά αλλά δεν το ξεκαθάρισα ακόμα: 1) Μεταπροπονητικά μπορώ στο ίδιο σέικερ με τα 400ml νερό να βάλω ταυτόχρονα το scoop της whey πρωτείνης και τα 5 γραμμ. της μονουδρικής κρεατίνης και να τα πιώ ως ένα ρόφημα ή πρέπει να λαμβάνονται ξεχωριστά με διαφορά ώρας?

2)Λαμβάνοντας τις μέρες της προπόνησης μονο 5 γραμμ. κρεατίνης μονουδρικής,
αυτά θα προτείνατε πριν την προπο ή μετά?
Ευχαριστώ πολύ

Pavlos17
23-01-11, 12:28
Επειδή διάβασα αρκετά αλλά δεν το ξεκαθάρισα ακόμα: 1) Μεταπροπονητικά μπορώ στο ίδιο σέικερ με τα 400ml νερό να βάλω ταυτόχρονα το scoop της whey πρωτείνης και τα 5 γραμμ. της μονουδρικής κρεατίνης και να τα πιώ ως ένα ρόφημα ή πρέπει να λαμβάνονται ξεχωριστά με διαφορά ώρας?

2)Λαμβάνοντας τις μέρες της προπόνησης μονο 5 γραμμ. κρεατίνης μονουδρικής,
αυτά θα προτείνατε πριν την προπο ή μετά?
Ευχαριστώ πολύ

μπορεις να τα βαλεις...αλλα η κρεατινη δεν διαλυεται στο νερο...βαλε την κουταλια κρεατινης στο στομα σου,και υστερα πινε νερο σιγα σιγα για να κατεβει

lef
23-01-11, 13:53
μπορεις.βαλε 100μλ για καθε γρ κρεατινης σε χλιαρο νερο,θα διαλυθει
αν περνεις 5γρ παρτα μετα την προπονηση:toast:

Devil
23-01-11, 16:09
μπορεις να τα βαλεις...αλλα η κρεατινη δεν διαλυεται στο νερο...βαλε την κουταλια κρεατινης στο στομα σου,και υστερα πινε νερο σιγα σιγα για να κατεβει

πολλοι το κανουν ετσι... κι εγω δηλαδη μερικες φορες...

αλλα σε αλλους προκαλει προβληματα..... WC,toilet,χεστρα, ecc ecc.....;)

Pavlos17
23-01-11, 16:09
πολλοι το κανουν ετσι... κι εγω δηλαδη μερικες φορες...

αλλα σε αλλους προκαλει προβληματα..... WC,toilet,χεστρα, ecc ecc.....;)

χεστρα λεει χααχχα:turtle:

Wolve
24-01-11, 13:33
πολλοι το κανουν ετσι... κι εγω δηλαδη μερικες φορες...

αλλα σε αλλους προκαλει προβληματα..... WC,toilet,χεστρα, ecc ecc.....;)

:P

themisdas
24-01-11, 13:40
για ποιο λογο η χρηση κρεατινης απαιτει την παραλληλη κατανάλωση μεγαλης ποσοτητας νερου?:unsure:

Devil
24-01-11, 13:51
για ποιο λογο η χρηση κρεατινης απαιτει την παραλληλη κατανάλωση μεγαλης ποσοτητας νερου?:unsure:

η κρεατινη ''τραβαει'' νερο στους μυς

Wolve
24-01-11, 13:53
η κρεατινη ''τραβαει'' νερο στους μυς

εμενα τραβαει παντου νερα εκτος απο στηθος, και στα χερια ελαχιστο :unsure:


edit: αν δεις την κοιλια μου εχω παρει τονους νερα :p

Ευρης
24-01-11, 16:33
Εγω τελειωνω τη 2η εβδομαδα χρηση της...αλλα απο δυναμη ακομα τπτ...ουτε φουσκωμα..

COBRA_STYLE
24-01-11, 16:40
Εγω τελειωνω τη 2η εβδομαδα χρηση της...αλλα απο δυναμη ακομα τπτ...ουτε φουσκωμα..
ποια εχεις?

Eddie
24-01-11, 16:43
Ρε παιδια ενα περιεργο,εγω νομιζα οτι ενα κουταλακι του γλυκου ειναι περιπου 5 γρ.Σημερα που απο περιεργεια ξεκινησα την creapure ειπα να το ζυγισω,και γεματο μου εβγαινε 9γρ:shock:

Τι διαλο,να πεφτει τοσο εξω η ζυγαρια μου?1γρ ειναι..

Πρεπει να εχω το νου μου τωρα να μη το γεμιζω.

Ευρης
24-01-11, 16:44
ποια εχεις?

Nutrabolics Micronized...

Ευρης
24-01-11, 16:45
Ρε παιδια ενα περιεργο,εγω νομιζα οτι ενα κουταλακι του γλυκου ειναι περιπου 5 γρ.Σημερα που απο περιεργεια ξεκινησα την creapure ειπα να το ζυγισω,και γεματο μου εβγαινε 9γρ:shock:

Τι διαλο,να πεφτει τοσο εξω η ζυγαρια μου?1γρ ειναι..

Πρεπει να εχω το νου μου τωρα να μη το γεμιζω.
Καλα ετσι κ αλλιως απο 5 εως 7 δεν παιρνουμε δοση?ακριβως δεν παιζει να βγει ποτε...

Eddie
24-01-11, 16:49
Καλα ετσι κ αλλιως απο 5 εως 7 δεν παιρνουμε δοση?ακριβως δεν παιζει να βγει ποτε...

Οχι 7!!Δυσκολο να αφομοιωθουν 7 γρ απ οσο ξερω.

Ευρης
24-01-11, 16:50
Οχι 7!!Δυσκολο να αφομοιωθουν 7 γρ απ οσο ξερω.

A ...νομιζα οτι τ ειχα διαβασει σ προηγουμενη σελιδα..μπορει ν κανω κ λα8ος..

COBRA_STYLE
24-01-11, 16:53
Ρε παιδια ενα περιεργο,εγω νομιζα οτι ενα κουταλακι του γλυκου ειναι περιπου 5 γρ.Σημερα που απο περιεργεια ξεκινησα την creapure ειπα να το ζυγισω,και γεματο μου εβγαινε 9γρ:shock:

Τι διαλο,να πεφτει τοσο εξω η ζυγαρια μου?1γρ ειναι..

Πρεπει να εχω το νου μου τωρα να μη το γεμιζω.
ε ναι ρε συ....αμα κανει ολοκληρο βουναλακι πανω στο κουταλι παει πολυ πανω απο 5γρ!κοιτα να το γεμιζεις αλλα να μη πιανει κανα τρελο υψομετρο:turtle::green:

Ευρης
24-01-11, 16:54
ε ναι ρε συ....αμα κανει ολοκληρο βουναλακι πανω στο κουταλι παει πολυ πανω απο 5γρ!κοιτα να το γεμιζεις αλλα να μη πιανει κανα τρελο υψομετρο:turtle::green:

:turtle:

giannis50
24-01-11, 17:07
παιδες πρεπει να παιρνω κανενα αλλο συμπληρομα (προτεινες etc) κατα την διαρκια ληψης κρεατινης??

Ramrod
24-01-11, 17:09
παιδες πρεπει να παιρνω κανενα αλλο συμπληρομα (προτεινες etc) κατα την διαρκια ληψης κρεατινης??

Τι εννοείς πρέπει? Κανένα συμπλήρωμα δε πρέπει να το παιρνουμε...προαιρετικά είναι.

outnumb
24-01-11, 17:09
παιδια γνωριζει κανενας το χρονο αποροφησης της κρεατινης; π.χ. εγω που την παιρνω μονο πριν την προπονηση, ποιος ειναι ο καταλληλος χρονος ληψης πριν την προπονηση;

Eddie
24-01-11, 17:11
ε ναι ρε συ....αμα κανει ολοκληρο βουναλακι πανω στο κουταλι παει πολυ πανω απο 5γρ!κοιτα να το γεμιζεις αλλα να μη πιανει κανα τρελο υψομετρο:turtle::green:

χαχαχαχ,βουνο δε το λες,προποδες ισως:turtle::turtle::turtle::turtle:

Αυτο θα κανω ρε,σιγα να μη μετραω καθε φορα.Τι 5 τι 4 τι 6.:thumbup:


παιδες πρεπει να παιρνω κανενα αλλο συμπληρομα (προτεινες etc) κατα την διαρκια ληψης κρεατινης??

Οχι δε χρειαζεσαι τιποτα αλλο,αν η διατροφη σου ειναι επαρκης σε πρωτεινη εισαι κομπλε.

Ευρης
24-01-11, 17:25
χαχαχαχ,βουνο δε το λες,προποδες ισως:turtle::turtle::turtle::turtle:

Αυτο θα κανω ρε,σιγα να μη μετραω καθε φορα.Τι 5 τι 4 τι 6.:thumbup:
:thumbup:

giannis50
24-01-11, 17:27
Τι εννοείς πρέπει? Κανένα συμπλήρωμα δε πρέπει να το παιρνουμε...προαιρετικά είναι.

ενοω αν ειναι υποχρεωτικο για καλυτερα αποτελεσματα και για την υγεια.

αλλα νομιζω πως ο eddie με καλυψε πληρως.

thnx

Triumph
24-01-11, 18:44
1 ερωτησουλα

την κρεατινη το πρωι η το μεσημερι(σε περιοδο φορτοσης) την παιρνεις πριν η μετα το γευμα ;


τy.

Pavlos17
24-01-11, 18:50
1 ερωτησουλα

την κρεατινη το πρωι η το μεσημερι(σε περιοδο φορτοσης) την παιρνεις πριν η μετα το γευμα ;


τy.

4 φορες την μερα την περνεις οταν κανεις φορτομα,πρωι,μεσημερι,μετα απο προπονα,βραδυ

Triumph
24-01-11, 18:54
ναι το γνωριζω.το εχω διαβασει μεσα στο φορυμ
αλλα η πρωινη κ η μεσημεριανη δοση πρεπει πριν το φαγητο η μετα
αυτο ρωτησα ¨=)
:toast::toast:

Ευρης
24-01-11, 19:01
ναι το γνωριζω.το εχω διαβασει μεσα στο φορυμ
αλλα η πρωινη κ η μεσημεριανη δοση πρεπει πριν το φαγητο η μετα
αυτο ρωτησα ¨=)
:toast::toast:
Εγω ξερω πως πρεπει ν ειναι αδειο το στομαχι μας και μετα τη κρεατινη σε κανενα 15' ν τρωμε...

Eddie
24-01-11, 20:46
1 ερωτησουλα

την κρεατινη το πρωι η το μεσημερι(σε περιοδο φορτοσης) την παιρνεις πριν η μετα το γευμα ;


τy.

Eγω ετσι για αλλαγη,θα πω οτι καλυτερα την κρεατινη να την παιρνουμε με γεματο στομαχι.

Αυτη την εντυπωση εχω,οποιος γνωριζει καλυτερα ας μας λυσει την απορια.

Pavlos17
24-01-11, 22:38
εγω παλι πιστευω τσαμπα το ζοριζετε...το ιδιο ειναι :turtle:

Triumph
24-01-11, 22:45
χαχαχα τελικα θα την ριχνω σαν ριγανη στο φαγητο :lift2hand:

Ευρης
24-01-11, 23:42
χαχαχα τελικα θα την ριχνω σαν ριγανη στο φαγητο :lift2hand:
Δοκιμασε γευση και πες μας!!!!! Μπορουμε ν τη ριχνουμε και σαν τσιλι στα νουντλς!!!Λιγο πριν τ βγαλουμε απο τ τσουκαλι!

Ευρης
25-01-11, 16:04
Στη περιοδο συντηρησης μπορω ν παιρνω 2,5 γρ πριν και 2,5 μετα την προπονηση? Ή ειναι καλο ν παιρνω τα 5 μετα?

Toubanos1
26-01-11, 16:38
ρε παιδια...εχω απελπιστει :( δεν ξερω πια μονουδρικη κρεατινη να παρω...βλεπω μερικες που κανουν 30 και αλλες κανουν 15...εχει να κανει με την ποιοτητα? η ειναι ολες οι μονουδρικες ιδιες? ειμαι αναμεσα σε dymatize και warriorlab

Ramrod
26-01-11, 16:58
ρε παιδια...εχω απελπιστει :( δεν ξερω πια μονουδρικη κρεατινη να παρω...βλεπω μερικες που κανουν 30 και αλλες κανουν 15...εχει να κανει με την ποιοτητα? η ειναι ολες οι μονουδρικες ιδιες? ειμαι αναμεσα σε dymatize και warriorlab

Reflex ή prolab. Ναι πάνω κάτω όλες ίδιες ειναι...

Pavlos17
26-01-11, 17:05
και γω πιστευω οτι ολες οι μονουδρικες κρεατινες ειναι ιδιες,να μας πουν κιαλοι την γνωμη τους

COBRA_STYLE
26-01-11, 17:06
παιδες να ρωτησω,εσεις αμα παιρνατε την κρεατινη της ρεφλεξ σε καπς,αυτη που εχει κ το e-shop,ποσα χαπια θα περνατε τη δοση??

το ενα εχει 700mg και ολο το μπουκαλι εχει 90 καπς....υπολογισα τα χαπια ωστε να βγαινουν κοντα στα 5γρ και ειναι 8 καπς τη φορα...κ αμα το κανω ετσι βγαζει 11 δοσεις:shock::shock::shock::shock::rolf:

Pavlos17
26-01-11, 17:39
παιδες να ρωτησω,εσεις αμα παιρνατε την κρεατινη της ρεφλεξ σε καπς,αυτη που εχει κ το e-shop,ποσα χαπια θα περνατε τη δοση??

το ενα εχει 700mg και ολο το μπουκαλι εχει 90 καπς....υπολογισα τα χαπια ωστε να βγαινουν κοντα στα 5γρ και ειναι 8 καπς τη φορα...κ αμα το κανω ετσι βγαζει 11 δοσεις:shock::shock::shock::shock::rolf:

γιαυτο δεν λενε οι caps

Ευρης
26-01-11, 20:04
γιαυτο δεν λενε οι caps

Σκονη και παλι σκονη....

ska
26-01-11, 22:46
Ξερει κανεις ποια τα οφελη απο τη ληψη κρεατινης σε μορφη σκονης εναντι των χαπιων?

beefmeup
26-01-11, 22:47
^^^
μπορεις να κανεις εδω την ερωτηση σου φιλε.

cvk1980
27-01-11, 14:52
Δοκιμάζω πρώτη φορα μονουδρική κρεατίνη και είμαι σε φάση διατροφής όγκου και προγράμματος όγκου, όταν την αγόρασα μου είπαν να κάνω φόρτωμα για 5 ημέρες και να παίρνω μέγιστη δόση 5γρ την φορά.Αυτό που δεν κατάλαβα είναι με τι πρέπει να γίνεται η λήψη με χυμό η με νερό, και αν είναι με νερό μπορώ αντί για δεξτρόζη να βάζω μέλι; Έψαξα το θέμα αλλα μπερδεύτικα λίγο γιατι έχει ανοιξεί υπερβολικά ευχαριστώ!

Pavlos17
27-01-11, 15:44
Δοκιμάζω πρώτη φορα μονουδρική κρεατίνη και είμαι σε φάση διατροφής όγκου και προγράμματος όγκου, όταν την αγόρασα μου είπαν να κάνω φόρτωμα για 5 ημέρες και να παίρνω μέγιστη δόση 5γρ την φορά.Αυτό που δεν κατάλαβα είναι με τι πρέπει να γίνεται η λήψη με χυμό η με νερό, και αν είναι με νερό μπορώ αντί για δεξτρόζη να βάζω μέλι; Έψαξα το θέμα αλλα μπερδεύτικα λίγο γιατι έχει ανοιξεί υπερβολικά ευχαριστώ!

μπορεις και με μελι,για να δουλεψει θελει φαγητο με υψηλο Γ.Δ

κουλης
27-01-11, 15:53
εγω που την περνω με νερο αλλα καπακι εχω στερεο γευμα πειραζει?

Devil
27-01-11, 16:01
εγω που την περνω με νερο αλλα καπακι εχω στερεο γευμα πειραζει?

πρωτα το γευμα και μετα την κρεατινη

Pavlos17
27-01-11, 16:03
devil,μπορεις να μου εξηγησεις τον λογο,γιατι μετα την κρεατινη απο το γευμα?γιατι ακομα το χω απορια :unsure:

Mitsen
27-01-11, 16:04
πρωτα το γευμα και μετα την κρεατινη

εγώ τα βάζω όλα μαζί στο πρωινό σαiκέρ:
banana whey γαλα μελι κουάκερ κρεατίνη!:bbbiceps:

beefmeup
27-01-11, 16:08
devil,μπορεις να μου εξηγησεις τον λογο,γιατι μετα την κρεατινη απο το γευμα?γιατι ακομα το χω απορια :unsure:

εξουδετερωνεις το οξινο ph του στομαχου αν ειναι γεματο.

Devil
27-01-11, 16:08
devil,μπορεις να μου εξηγησεις τον λογο,γιατι μετα την κρεατινη απο το γευμα?γιατι ακομα το χω απορια :unsure:

για λογους αποροφησης κυριως....

με το στομαχι αδειο και την κρεατινη χωρις προστασια θα χαθει αρκετη ποσοτητα...λογο του pH του στομαχιου (οξινο)... με την τροφη ολο και κατι θα γλυτωσει....

beefmeup
27-01-11, 16:09
για λογους αποροφησης κυριως....

με το στομαχι αδειο και την κρεατινη χωρις προστασια θα χαθει αρκετη ποσοτητα...λογο του pH του στομαχιου (οξινο)... με την τροφη ολο και κατι θα γλυτωσει....

^^^
:nana::nana::nana:

Pavlos17
27-01-11, 16:12
εξουδετερωνεις το οξινο ph του στομαχου αν ειναι γεματο.

και τι θα γινει αμα παρεις την κρεατινη ενω ειναι οξινο το ph του στομαχιου?τι θα χαλασει?

edit:οκ ειδα τα ποστ σας

beefmeup
27-01-11, 16:13
τι θα χαλασει?

η κρεατινη.
μετατρεπεται σε κρεατινινη πιο γρηγορα,σε οξινο περιβαλον.

Pavlos17
27-01-11, 16:15
η κρεατινη.
μετατρεπεται σε κρεατινινη πιο γρηγορα,σε οξινο περιβαλον.

:thumbup: καταλαβα thx :toast:

jimmy007
27-01-11, 17:31
Aν πάμε να κάνουμε εξετάσεις αμέσως μετά η κατά τη διάρκεια κύκλου λήψης , μονουδρικής κρεατίνης, η κρεατινίνη μας θα φτάσει στο Θεό? Το λογικό είναι ναι, αλλά ρωτάω μήπως το έχει επιχειρήσει κανένας...
Επίσης,μετά από πόσο καιρό επανέρχονται τα επίπεδα κρεατίνης άρα και κρεατίνης στα προηγούμενα μετά την διακοπή της λήψης?

beefmeup
27-01-11, 17:34
Aν πάμε να κάνουμε εξετάσεις αμέσως μετά η κατά τη διάρκεια κύκλου λήψης , μονουδρικής κρεατίνης, η κρεατινίνη μας θα φτάσει στο Θεό? Το λογικό είναι ναι, αλλά ρωτάω μήπως το έχει επιχειρήσει κανένας...
Επίσης,μετά από πόσο καιρό επανέρχονται τα επίπεδα κρεατίνης άρα και κρεατίνης στα προηγούμενα μετά την διακοπή της λήψης?

εχω κανει κ μεσα κ εκτος.

σχεδον το ιδιο ηταν κ τις 2 φορες η κρεατινινη,κ ποτε πανω απο 1.1.

Ramrod
27-01-11, 17:39
εχω κανει κ μεσα κ εκτος.

σχεδον το ιδιο ηταν κ τις 2 φορες η κρεατινινη,κ ποτε πανω απο 1.1.

:unsure:

Ρε συ Beef πώς γίνεται αυτό? Εδώ εχει ακουστεί και στο φόρουμ (την περίπτωση του τεφατζή θυμάμαι χαρακτηρηστικά) ότι στον κύκλο η κρεατινίνη είναι σε υψηλά επίπεδα, πάνω απο το όριο, και λογικό δεν είναι...?

beefmeup
27-01-11, 17:42
:unsure:

Ρε συ Beef πώς γίνεται αυτό? Εδώ εχει ακουστεί και στο φόρουμ (την περίπτωση του τεφατζή θυμάμαι χαρακτηρηστικά) ότι στον κύκλο η κρεατινίνη είναι σε υψηλά επίπεδα, πάνω απο το όριο, και λογικό δεν είναι...?

το οτι εγινε στον τεφατζη,η καπου αλλου δεν σημαινει οτι γινεται γενικα.
εμενα κανα 2 φορες που εχω καει μεσα σε κυκλο κρεατινης ποτε δεν ηταν πανω απο 1.1 που ειναι κ το ανωτερο που εχω δει πανω μου.

εχω κανει πολλες εξετασεις πανω σε "κυκλους" με συπληρωματα,οποτε..

Ramrod
27-01-11, 17:48
το οτι εγινε στον τεφατζη,η καπου αλλου δεν σημαινει οτι γινεται γενικα.
εμενα κανα 2 φορες που εχω καει μεσα σε κυκλο κρεατινης ποτε δεν ηταν πανω απο 1.1 που ειναι κ το ανωτερο που εχω δει πανω μου.

εχω κανει πολλες εξετασεις πανω σε "κυκλους" με συπληρωματα,οποτε..

Δε λέω αυτό, απλά για να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου θα μπορούσε να ισχύει και το αντίστροφο. Αυτό που έτυχε σε εσένα δε σημαίνει ότι είναι ο κανόνας. Το λογικό δεν είναι να ανεβαίνουν οι τιμές της κρεατινίνης?

beefmeup
27-01-11, 17:54
Δε λέω αυτό, απλά για να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου θα μπορούσε να ισχύει και το αντίστροφο. Αυτό που έτυχε σε εσένα δε σημαίνει ότι είναι ο κανόνας. Το λογικό δεν είναι να ανεβαίνουν οι τιμές της κρεατινίνης?

γιατι ρε συ εγω,εξωγηινος ειμαι:unsure::rolf:

δεν ξερω τι χρηση εκανε ο δημητρης,κ τι ποσοτητες αλλα εγω,επερνα 5γρ καθε μερα,κ ειχα αυτες τις τιμες.
την πρωτη φορα μαλιστα,ειχα χεστει λιγο πανω μου,μην μου τα ψαλει ο γιατρος αν δει τπτ(ειμουν μικρος τοτε:green:),αλλα τπτ δεν εγινε.
οπως κ κ αθε αλλη φορα μετα.

Ramrod
27-01-11, 19:35
γιατι ρε συ εγω,εξωγηινος ειμαι:unsure::rolf:

δεν ξερω τι χρηση εκανε ο δημητρης,κ τι ποσοτητες αλλα εγω,επερνα 5γρ καθε μερα,κ ειχα αυτες τις τιμες.
την πρωτη φορα μαλιστα,ειχα χεστει λιγο πανω μου,μην μου τα ψαλει ο γιατρος αν δει τπτ(ειμουν μικρος τοτε:green:),αλλα τπτ δεν εγινε.
οπως κ κ αθε αλλη φορα μετα.

Με φόρτωμα? (αν και μάλλον δε παίζει ρόλο)

Μπράβο πάντως! Πολυ καλός οργανισμός!

lef
27-01-11, 19:50
γιατι ρε συ εγω,εξωγηινος ειμαι:unsure::rolf:

δεν ξερω τι χρηση εκανε ο δημητρης,κ τι ποσοτητες αλλα εγω,επερνα 5γρ καθε μερα,κ ειχα αυτες τις τιμες.
την πρωτη φορα μαλιστα,ειχα χεστει λιγο πανω μου,μην μου τα ψαλει ο γιατρος αν δει τπτ(ειμουν μικρος τοτε:green:),αλλα τπτ δεν εγινε.
οπως κ κ αθε αλλη φορα μετα.

και εγω ακριβως σε περιοδο χρησης ειχα 1.1-1.2 οπως και οταν ημουν off.αν και περιμενα και εγω να βγει πολυ υψηλη η τιμη

smrodrigo
29-01-11, 17:07
Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση.
Την μονουδρικη κρεατινη μπορεις να την παρεις σκετη ή χρειαζεται να κανεις μιξη και με καπιο αλλο συστατικο?(το ρωταω γιατι σε ενα καταστημα οσες φορες εχω ροτησει για το προιον μου εχουν πει οτι πρεπει να βαλεις και αυτο και αυτο..κλπ)

beefmeup
29-01-11, 17:08
κανεις εδω την ερωτηση σου φιλε.

Lao
29-01-11, 17:10
Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση.
Την μονουδρικη κρεατινη μπορεις να την παρεις σκετη ή χρειαζεται να κανεις μιξη και με καπιο αλλο συστατικο?(το ρωταω γιατι σε ενα καταστημα οσες φορες εχω ροτησει για το προιον μου εχουν πει οτι πρεπει να βαλεις και αυτο και αυτο..κλπ)

Βάζε την σε χυμό ή ρίχνε μέσα δεξτρόζη. Καλύτερα όχι σκέτη.

beefmeup
29-01-11, 17:14
Με φόρτωμα? (αν και μάλλον δε παίζει ρόλο)


παντα κανω φορτωμα 5+5 για 5 μερες.
αν κ εχω δοκιμασει κ χωρις.

den23
29-01-11, 18:59
και είδες διαφορες ανάμεσα στη φορα που έκανες φόρτωμα και σε αυτή που δεν έκανες beef?? και αν ναι ποίες?

Ευρης
29-01-11, 19:00
και είδες διαφορες ανάμεσα στη φορα που έκανες φόρτωμα και σε αυτή που δεν έκανες beef?? και αν ναι ποίες?

Φυσιολογικα το αποτελεσμα ειναι ιδιο...απλα ετσι επιταχυνουμε τη διαδικασια (μ τ φορτωμα).

den23
29-01-11, 19:14
μάλιστα... επίσης για κάποιον που τη χρησιμοποιεί πρώτη φορα και παίρνει 5gr τη μέρα(για καθαρή "μονουδρικη" μιλάμε) ένας κύκλος 2 μηνών είναι ok η θέλει λιγότερο?

Pavlos17
29-01-11, 19:16
μάλιστα... επίσης για κάποιον που τη χρησιμοποιεί πρώτη φορα και παίρνει 5gr τη μέρα(για καθαρή "μονουδρικη" μιλάμε) ένας κύκλος 2 μηνών είναι ok η θέλει λιγότερο?

μια χαρα ειναι

Ευρης
29-01-11, 19:16
μια χαρα ειναι
+1

den23
29-01-11, 19:25
thaanks:toast:

Judge
29-01-11, 19:38
και γω πιστευω οτι ολες οι μονουδρικες κρεατινες ειναι ιδιες,να μας πουν κιαλοι την γνωμη τους

ναι πανω κατω ειναι ιδιες αλλα καλυτερα να ειναι creapure

Devil
29-01-11, 22:04
ναι πανω κατω ειναι ιδιες αλλα καλυτερα να ειναι creapure

η' degussa;):thumbup:

gmalamos
29-01-11, 22:56
Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αλκαλικης και μονουδρικης ως προς τη ταχυτητα απορροφησης?Γιατι τη αλκαλικη τη παιρνουμε 1 ωρα πριν και την αλλη οχι?Ξερει κανεις??

Devil
29-01-11, 23:01
Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αλκαλικης και μονουδρικης ως προς τη ταχυτητα απορροφησης?Γιατι τη αλκαλικη τη παιρνουμε 1 ωρα πριν και την αλλη οχι?Ξερει κανεις??

καμια διαφορα....

μπορεις να παρεις και την μονουδρικη μια ωρα πριν... και μιση ωρα πριν....

αν εισαι με αδειο στομαχι βαλε μαζι με την μονουδρικη και sodium bicarbonate

gmalamos
29-01-11, 23:07
καμια διαφορα....

μπορεις να παρεις και την μονουδρικη μια ωρα πριν... και μιση ωρα πριν....

αν εισαι με αδειο στομαχι βαλε μαζι με την μονουδρικη και sodium bicarbonate

Η αληθεια ειναι οτι εχω ψιλομπερδευτει παιρνω την alkalyn πριν το γυμναστηριο 4 caps και σκεφτομουνα να επαιρνα και μονουδρικη.Να παρω το πρωι η μετα απο το gym και αν ναι θα κανει τιποτα η ειναι υπερβολη απο τι στιγμη που παιρνω alkalyn??

Fiesta S 09
29-01-11, 23:09
Υπερβολή είναι ρε σύ...Αφού θα την αποβάλλει ο οργανισμός...Κρίμα είναι...

Devil
29-01-11, 23:12
Η αληθεια ειναι οτι εχω ψιλομπερδευτει παιρνω την alkalyn πριν το γυμναστηριο 4 caps και σκεφτομουνα να επαιρνα και μονουδρικη.Να παρω το πρωι η μετα απο το gym και αν ναι θα κανει τιποτα η ειναι υπερβολη απο τι στιγμη που παιρνω alkalyn??

τα συνολικα γραμμαρια κρεατινης ποσα ειναι???

αμα εισαι στα 3γρ ημερισιος απο krealk.... εισαι οκ...

αμα θες να βαλεις και μονουδρικη μεσα.... βαλτη στο postwo μαζι με τους υδατανθρακες....


Υπερβολή είναι ρε σύ...Αφού θα την αποβάλλει ο οργανισμός...Κρίμα είναι...

γιατι?...

δεν νομιζω...

gmalamos
29-01-11, 23:18
[QUOTE=Devil;317104]τα συνολικα γραμμαρια κρεατινης ποσα ειναι???

αμα εισαι στα 3γρ ημερισιος απο krealk.... εισαι οκ...

αμα θες να βαλεις και μονουδρικη μεσα.... βαλτη στο postwo μαζι με τους υδατανθρακες....

Ειναι καλυτερα να τη βαλω μαζι με τους υδατανθρακες μετα.Δεν παιφτουν πολλα μαζι σε μικρο χρονικο διαστημα?Γι αυτο ελεγα το πρωι..:unsure:

Devil
29-01-11, 23:28
Ειναι καλυτερα να τη βαλω μαζι με τους υδατανθρακες μετα.Δεν παιφτουν πολλα μαζι σε μικρο χρονικο διαστημα?Γι αυτο ελεγα το πρωι..:unsure:

οχι δεν θα εχεις προβλημα.... το εχω κανει πολλες φορες...

τις μερες on pre και postwo

τις μερες off το πρωι

Fiesta S 09
29-01-11, 23:32
Η kre-alkaline με 3 γρ. είναι σαν να πέρνεις 5γρ.μονουδατικής.Καπου έχω διαβάσει οτι μόνο 5 γρ.κρεατίνης αξιοποιεί ο οργανισμός ημερησίως,και μεγαλύτερη ποσότητα απο αυ΄τη αποβάλεται με την μορφή κρεατινίνης.Εαν μπορώ θα ψαξω να βρώ την συγκεκριμένη ερευνα.Εσυ πιστεύεις δεν τίθεται τέτοιο θέμα?Δηλαδή αν πάρω 20 γρ.μονουδατικής την ημέρα θα αφομιωθεί όλη?

gmalamos
29-01-11, 23:37
Η kre-alkaline με 3 γρ. είναι σαν να πέρνεις 5γρ.μονουδατικής.Καπου έχω διαβάσει οτι μόνο 5 γρ.κρεατίνης αξιοποιεί ο οργανισμός ημερησίως,και μεγαλύτερη ποσότητα απο αυ΄τη αποβάλεται με την μορφή κρεατινίνης.Εαν μπορώ θα ψαξω να βρώ την συγκεκριμένη ερευνα.Εσυ πιστεύεις δεν τίθεται τέτοιο θέμα?Δηλαδή αν πάρω 20 γρ.μονουδατικής την ημέρα θα αφομιωθεί όλη?

Εαν βρεις την ερευνα αν μπορεις ποσταρε την..

Devil
29-01-11, 23:41
Η kre-alkaline με 3 γρ. είναι σαν να πέρνεις 5γρ.μονουδατικής.Καπου έχω διαβάσει οτι μόνο 5 γρ.κρεατίνης αξιοποιεί ο οργανισμός ημερησίως,και μεγαλύτερη ποσότητα απο αυ΄τη αποβάλεται με την μορφή κρεατινίνης.Εαν μπορώ θα ψαξω να βρώ την συγκεκριμένη ερευνα.Εσυ πιστεύεις δεν τίθεται τέτοιο θέμα?Δηλαδή αν πάρω 20 γρ.μονουδατικής την ημέρα θα αφομιωθεί όλη?

3γρ krealkalin ειναι λιγοτερο απο 3γρ κρεατινης....

η krealkalin ειναι κρεατινη μονουδρικη + buffer... αρα μιλαμε για κανα 2,5γρ κρεατινη μονουδρικη....

αυτοι της efx δεν ξερω απο που το βγαλαν αυτο το οτι και καλα τα 3gr krealk ειναι ισα με 5 η' 10γρ κρεαινης.....

δηλαδη οταν εγω χρησιμοποιουσα buffer και επαιρνα 10γρ την ημερα ηταν σαν να παιρνω 100γρ..... ουτε καν... και οι εξετασεις μου νορμαλ βγηκαν....

την krealk την φτιαχνει ο καθενας μας σπιτι του ευκολα και φτηνα...

τωρα για τα 20γρ που λες εσυ... οχι δεν νομιζω οτι θα αποροφηθουν... αλλα το παιδι δεν θα παρει 20γρ την ημερα...

beefmeup
30-01-11, 00:38
και είδες διαφορες ανάμεσα στη φορα που έκανες φόρτωμα και σε αυτή που δεν έκανες beef?? και αν ναι ποίες?

μπα οχι..
μακροπροθεσμα το ιδιο ηταν.
απλα κ τωρα καμια φορα κανω φορτωμα για ψυχολογικους κυριως λογους:green:

Ευρης
30-01-11, 02:03
ναι πανω κατω ειναι ιδιες αλλα καλυτερα να ειναι creapure

Καποιες ενδεικτικες Creapure προτεινετε
???

tommygunz
30-01-11, 02:05
Καποιες ενδεικτικες Creapure προτεινετε
???

Reflex, On.

Ευρης
30-01-11, 02:16
και κτ αλλο, που δεν τ βρηκα στ θεμα...ποια η διαφορα της creapure? exei n κανει με την αφομοιωση κα8ολου?

sobral
30-01-11, 02:21
επίσης η prolab και η weider έχει creapure κρεατίνη. στο σάιτ της creapure είχε ένα καιρό τις εταιρείες που προμηθεύει αλλά τώρα που μπήκα δεν το βρίσκω. αν μπορείς κάνε κ εσύ τον κόπο να δεις μήπως τα καταφέρεις. Πάντως δεν πιστευω όπως μερικοί ότι όλες οι κρεατίνες είναι ίδιες. Οι πρώτες ύλες διαφέρουν και η παραπάνω (creapure) θεωρείται η ποιοτικότερη.

giannis50
30-01-11, 03:43
κρεατινη που βρισκω εκτως απο το e-shop τ site?

Ramrod
30-01-11, 04:06
κρεατινη που βρισκω εκτως απο το e-shop τ site?

Σε όλα τα μαγαζιά με συμπληρώματα...

Τσέκαρε τους χορηγούς...

giannis50
30-01-11, 04:12
υπαρχουν σε supermarket?

Ramrod
30-01-11, 04:14
υπαρχουν σε supermarket?

οχι!

giannis50
30-01-11, 04:25
οκ thnx! στην πατρα που υπαρχει καταστημα? γιατι μενω και γω.

gmalamos
30-01-11, 04:30
οκ thnx! στην πατρα που υπαρχει καταστημα? γιατι μενω και γω.

http://www.x-tremestores.gr/216/2278.aspx

Ramrod
30-01-11, 04:45
οκ thnx! στην πατρα που υπαρχει καταστημα? γιατι μενω και γω.

Υπάρχουν διάφορα καταστήματα αλλά δε μπορώ να σου τα πω εδώ απαγορευεται. Θες κάποια συγκεκριμένη κρεατίνη ή ότι να ναι? Μπορείς να κοιτάξεις στα xtreme, πληροφορίες για τη διευθυνση έχει στο site.

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις reflex creapure αυτή που έχει και το e-shop.

lila_1
30-01-11, 10:41
Είναι 2 βδομάδες τώρα που παίρνω κρεατίνη (6 γραμ σε wo μέρες και 3 σε οφφ) Και δεν έχω παρατηρήσει διαφορά. Στο πρήξιμο καμία. Στη δύναμη όχι κάτι αξιοσημείωτο.. Εαν δεν φταίει ο καφές που πίνω τότε μάλλον υπερτιμημένη είναι...

Και όσον αφορά την ποσότητα θα την κατεβάσω οριστικά στα 3 γιατί kai τα 6 τα θεωρώ υπερβολή για τα κιλά μου....

jannous44
30-01-11, 11:16
παιδια τελειωσε ο κυκλος κρεατινης μου. για να φυγουν τα νερα της κατακρησης το λεγομενο (στεγνωμα) επιτανχυνετε με το να πινω καφεδες η πρασινο τσαι?

giannis50
30-01-11, 13:57
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις reflex creapure αυτή που έχει και το e-shop.


ναι φιλε μ για αφτη ενδιαφερομαι. Μηπως θα ηταν καλυτερα να παραγγελνα 4-5 απο το e-shop και να τελειωνω? αλλα δεν ξερω αν εχουν ημερομινια ληξεως..

lef
30-01-11, 14:01
ναι φιλε μ για αφτη ενδιαφερομαι. Μηπως θα ηταν καλυτερα να παραγγελνα 4-5 απο το e-shop και να τελειωνω? αλλα δεν ξερω αν εχουν ημερομινια ληξεως..

να τις κανεις τι τοσες?

Ευρης
30-01-11, 14:10
ελα ντε.....

giannis50
30-01-11, 14:14
lol για να να παρω μια και καλη οχι να τρεχω συνεχεια :P

lef
30-01-11, 14:18
lol για να να παρω μια και καλη οχι να τρεχω συνεχεια :P

σαν πολυ δεν βαριεσαι:green:
μια 500γρ με το οφ σου βγαζει κανενα τριμηνο

Ευρης
30-01-11, 14:22
σαν πολυ δεν βαριεσαι:green:
μια 500γρ με το οφ σου βγαζει κανενα τριμηνο
+1 δηλαδη 8ες ν καβαντζωσεις για κανενα χρονο εσυ?:green:

smrodrigo
30-01-11, 15:48
Παιδια μια ερωτηση..πια η διαφορα να παρεις μονουδρικη κρεατινη απο μια φορμουλα πχ celltech κλπ.Την μονουδρικη χριαζεται να την συνδιασεις και με αλλα συστατικα?

Devil
30-01-11, 15:57
Παιδια μια ερωτηση..πια η διαφορα να παρεις μονουδρικη κρεατινη απο μια φορμουλα πχ celltech κλπ.Την μονουδρικη χριαζεται να την συνδιασεις και με αλλα συστατικα?

γλυτωνεις λεφτα..... και τσαμπα θερμιδες που μπορεις να τις βαλεις εσυ οπως θες...

Eddie
30-01-11, 16:16
γλυτωνεις λεφτα..... και τσαμπα θερμιδες που μπορεις να τις βαλεις εσυ οπως θες...

Οτι και να λες,εγω με τη cell tech ειδα μεγαλη διαφορα!!Πηρα αρκετο ογκο,στην κοιλια :turtle:

Devil
30-01-11, 16:19
Οτι και να λες,εγω με τη cell tech ειδα μεγαλη διαφορα!!Πηρα αρκετο ογκο,στην κοιλια :turtle:

βασικα λεω να βγαλω και εγω ενα συμπληρωμα κρεατινης σαν το cell-tech....

αλλα καλητερο.... creatine-μιλφει....:P:green::green::green::green::turtle::turtle::turtle:

metz
30-01-11, 16:54
Είναι 2 βδομάδες τώρα που παίρνω κρεατίνη (6 γραμ σε wo μέρες και 3 σε οφφ) Και δεν έχω παρατηρήσει διαφορά. Στο πρήξιμο καμία. Στη δύναμη όχι κάτι αξιοσημείωτο.. Εαν δεν φταίει ο καφές που πίνω τότε μάλλον υπερτιμημένη είναι...

Και όσον αφορά την ποσότητα θα την κατεβάσω οριστικά στα 3 γιατί kai τα 6 τα θεωρώ υπερβολή για τα κιλά μου....

Δώστης λίγο χρόνο ακόμη. Είναι ένα συμπλήρωμα που δουλεύει σε όλους. Σε 2 εβδομάδες μην περιμένεις και θαύματα!
Σίγουρα ο καφές μπορεί να έχει αρνητική επίδραση, διαφορετική από άτομο σε άτομο.
Παίζει ρόλο και ο τρόπος που τη χρησιμοποιείς:
Πότε την παίρνεις - πρωί, βράδυ, πριν ή μετά την προπόνηση
Πως την παίρνεις - σκέτη, μαζί με τον καφέ, με υδατάνθρακα, με πρωτεΐνη
Η δίαιτα που κάνεις - αν είσαι σε υποθερμιδική η κάνεις πολύ αεροβική μπορεί να επηρεάσει
Αν παίρνεις αρκετή πρωτεΐνη
Τί προπόνηση κάνεις

Τέλος, χωρίς φόρτωμα, αργεί λίγο να ''πιάσει''. Ο χρόνος αυτός διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο.

Όσο για την ποσότητα, έχεις δίκιο. Εγώ που είμαι 98 κιλά, χωρίς φόρτωμα, με 5 γραμμάρια είμαι ΟΚ.

smrodrigo
30-01-11, 18:56
οκ,δηλαδη καλυτερα μονουδρικη...αλλα κατι που δεν μου απαντησατε,χρειαζεται να βαλω και καπιο αλλο συστατικο στη μονουδρικη?ποτε να την περνω?

Ευρης
30-01-11, 18:57
Σε μερες που κανεις προπονηση αμεσως μετα την προπονηση μαζι με καποιο υδαταν8ρακα -εγω παιρνω με χυμο φραγκοσταφυλλο- σε μερες off το πρωι λιγο πριν τ πρωινο.

outnumb
30-01-11, 20:02
σε μερες off το πρωι λιγο πριν τ πρωινο.

καλυτερα να την παιρνεις μετα το γευμα σου :thumbup:

metz
30-01-11, 20:04
καλυτερα να την παιρνεις μετα το γευμα σου :thumbup:

+1 :thumbup:

Ευρης
30-01-11, 20:05
Εγω παντως μεχρι τωρα ηξερα οτι ειναι καλο ν την λαμβανω τ πρωι 15' πριν τ γευμα (μ αδειο στομαχι δλδ).

outnumb
30-01-11, 20:11
στη σελιδα 80 του θρεντ αλλα ειπωθηκαν απο τα παιδια.... :huh?:
who knows?

Ramrod
30-01-11, 20:11
Εγω παντως μεχρι τωρα ηξερα οτι ειναι καλο ν την λαμβανω τ πρωι 15' πριν τ γευμα (μ αδειο στομαχι δλδ).

Αν το κάνεις αυτό πιθανότατα η περισσότερη μετατρέπεται σε κρεατινινη...

metz
30-01-11, 20:16
Εγω παντως μεχρι τωρα ηξερα οτι ειναι καλο ν την λαμβανω τ πρωι 15' πριν τ γευμα (μ αδειο στομαχι δλδ).

Από που το ήξερες...;

metz
30-01-11, 20:18
στη σελιδα 80 του θρεντ αλλα ειπωθηκαν απο τα παιδια.... :huh?:
who knows?

Τί εννοείς; Κι εκεί μετά το γεύμα λέμε...

outnumb
30-01-11, 20:21
ναι, και γω αυτο λεω.... το λεω για τον Ευρη για να τον διαφωτισω

tommygunz
30-01-11, 20:30
Είναι 2 βδομάδες τώρα που παίρνω κρεατίνη (6 γραμ σε wo μέρες και 3 σε οφφ) Και δεν έχω παρατηρήσει διαφορά. Στο πρήξιμο καμία. Στη δύναμη όχι κάτι αξιοσημείωτο.. Εαν δεν φταίει ο καφές που πίνω τότε μάλλον υπερτιμημένη είναι...

Και όσον αφορά την ποσότητα θα την κατεβάσω οριστικά στα 3 γιατί kai τα 6 τα θεωρώ υπερβολή για τα κιλά μου....

Μήπως παίζει ρόλο και τι είδους προπόνηση κάνει κάποιος για να φανούν αποτελέσματα? Γιατί άμα κάποιος παίζει στις προπονήσεις του πάνω από 12 επαναλήψεις στα σετ, βοηθάει εκεί η κρεατίνη? Επειδή εγώ ξέρω πως η κρεατίνη σε ανεβάζει σε δύναμη, αλλά όταν παίζεις πολλές επανλήψεις στα σετ, εκεί δεν είναι τόσο πολύ θέμα δύναμης. Στρέφεται για ενέργεια σε ATP ο οργανισμός σε τέτοιο εύρος επανλήψεων?

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος εμπειρότερος στην απορία που μου γεννήθηκε από το ποστ της λίλας?

Εγώ πάντως όσες φορές έχω χρησιμοποιήσει κρεατίνη έχω δει ανέβασμα σε δύναμη, τι να πω...

metz
30-01-11, 20:35
Μήπως παίζει ρόλο και τι είδους προπόνηση κάνει κάποιος για να φανούν αποτελέσματα? Γιατί άμα κάποιος παίζει στις προπονήσεις του πάνω από 12 επαναλήψεις στα σετ, βοηθάει εκεί η κρεατίνη? Επειδή εγώ ξέρω πως η κρεατίνη σε ανεβάζει σε δύναμη, αλλά όταν παίζεις πολλές επανλήψεις στα σετ, εκεί δεν είναι τόσο πολύ θέμα δύναμης. Στρέφεται για ενέργεια σε ATP ο οργανισμός σε τέτοιο εύρος επανλήψεων?

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος εμπειρότερος στην απορία που μου γεννήθηκε από το ποστ της λίλας?

Εγώ πάντως όσες φορές έχω χρησιμοποιήσει κρεατίνη έχω δει ανέβασμα σε δύναμη, τι να πω...

Δες την απάντηση που έδωσα στη lila στην προηγούμενη σελίδα. Πολλοί παράγοντες μπορούν να επηρεάσουν το αποτέλεσμα της κρεατίνης.

Κάποιοι - πολύ λίγοι - δεν αντιδρούν καθόλου (non responders).

Για να θεωρηθεί αερόβια η άσκηση πρέπει να ανέβεις ΠΟΛΥ σε επαναλήψεις! Και στις 20 επαναλήψεις πάλι ΑΤΡ χρειάζεσαι.

Ευρης
30-01-11, 21:04
ναι, και γω αυτο λεω.... το λεω για τον Ευρη για να τον διαφωτισω

Ρε παιδια τι ν πω....οσους γυμναστες ρωτησα αυτο μ ειπαν....την σελιδα την ξερω και μαλλον τ ειχα ξαναγραψει στην ιδια...

outnumb
30-01-11, 21:18
παντως αν θελουμε να εκμεταλλευτουμε το ΑΤΡ και την φωσφοκρεατινη σαν ''τροφες'' ενεργειας οι προσπαθειες μας δεν πρεπει να ξεπερνουν τα 10 δευτερολεπτα.. δειτε και το πινακακι, οπου CP: φωσφοκρεατινη

Judge
31-01-11, 00:18
καμια διαφορα....


αν εισαι με αδειο στομαχι βαλε μαζι με την μονουδρικη και sodium bicarbonate

καλη μαγκια αυτο με την σοδα ;)

lila_1
31-01-11, 01:01
Δώστης λίγο χρόνο ακόμη. Είναι ένα συμπλήρωμα που δουλεύει σε όλους. Σε 2 εβδομάδες μην περιμένεις και θαύματα!
Σίγουρα ο καφές μπορεί να έχει αρνητική επίδραση, διαφορετική από άτομο σε άτομο.
Παίζει ρόλο και ο τρόπος που τη χρησιμοποιείς:
Πότε την παίρνεις - πρωί, βράδυ, πριν ή μετά την προπόνηση
Πως την παίρνεις - σκέτη, μαζί με τον καφέ, με υδατάνθρακα, με πρωτεΐνη
Η δίαιτα που κάνεις - αν είσαι σε υποθερμιδική η κάνεις πολύ αεροβική μπορεί να επηρεάσει
Αν παίρνεις αρκετή πρωτεΐνη
Τί προπόνηση κάνεις

Τέλος, χωρίς φόρτωμα, αργεί λίγο να ''πιάσει''. Ο χρόνος αυτός διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο.

Όσο για την ποσότητα, έχεις δίκιο. Εγώ που είμαι 98 κιλά, χωρίς φόρτωμα, με 5 γραμμάρια είμαι ΟΚ.

Τη πρώτη εβδομάδα έπαιρνα 3 γρ πριν και 3γρ αμέσως μετα την προπόνα, σε γεύματα δηλαδή με πρωτείνη και υδατάνθρακα. Τις οφφ την παίρνω στο 3ο γεύμα με πρωτείνη και υδατάνθρακα (3 γραμ συνολικα δλδ)
Ποτέ με καφέ , ή στη χειρότερη ντεκαφεινέ με μία απόσταση 2 ωρών.
Καφέ κανονικό πίνω έναν το πρωί.
Βέβαια πίνω κ τσάι.:turtle:
Η διατροφή μου είναι μάλλον συντήρησης δεδομένου ότι είμαι σταθερή εδώ και καιρό.Η πρωτείνη είναι γύρω στο 40-45% των συνολικών θερμίδων..
Αεροβική λίγη έως ελάχιστη.
Φόρτωμα δεν έκανα αλλά θα μειώσω τη δόση σε μία φορα τη μέρα (3 γραμ) για 6 μέρες τη βδομάδα.
Στη προπόνηση παίζω μάλλον βαριά. Δεν ανεβαίνω ποτέ πάνω απο 8-9 επαναλήψεις και σε πολλές ασκήσεις κάνω 4-5-6. Έκανα και σουπερσετ σε κάποιες προπονες αυτή τη περίοδο.

Eddie
31-01-11, 01:12
Τη πρώτη εβδομάδα έπαιρνα 3 γρ πριν και 3γρ αμέσως μετα την προπόνα, σε γεύματα δηλαδή με πρωτείνη και υδατάνθρακα. Τις οφφ την παίρνω στο 3ο γεύμα με πρωτείνη και υδατάνθρακα (3 γραμ συνολικα δλδ)
Ποτέ με καφέ , ή στη χειρότερη ντεκαφεινέ με μία απόσταση 2 ωρών.
Καφέ κανονικό πίνω έναν το πρωί.
Βέβαια πίνω κ τσάι.:turtle:
Η διατροφή μου είναι μάλλον συντήρησης δεδομένου ότι είμαι σταθερή εδώ και καιρό.Η πρωτείνη είναι γύρω στο 40-45% των συνολικών θερμίδων..
Αεροβική λίγη έως ελάχιστη.
Φόρτωμα δεν έκανα αλλά θα μειώσω τη δόση σε μία φορα τη μέρα (3 γραμ) για 6 μέρες τη βδομάδα.
Στη προπόνηση παίζω μάλλον βαριά. Δεν ανεβαίνω ποτέ πάνω απο 8-9 επαναλήψεις και σε πολλές ασκήσεις κάνω 4-5-6. Έκανα και σουπερσετ σε κάποιες προπονες αυτή τη περίοδο.


1ον,εχει αναφερθει οτι μερικοι βλεπουν διαφορα μετα τις 20 μερες κατι που μου φαινεται λογικο ειδικοτερα απ τη στιγμη που δεν εχεις κανει φορτωμα.

2ον,εγω 2 φορες πηρα την ιδια κρεατινη(nutrisport) την πρωτη φορα με φορτωμα,την 2η χωρις.Την πρωτη φορα με επιασε στη 2η βδομαδα,ειχα μια αισθητη βελτιωση δλδ ενω τη 2η φορα δε με επιασε καθολου.Αρα και να κλεισεις μηνα χωρις να δεις βελτιωση,προσωπικα δε θα μου φανει παραλογο.

Φυσικα η εμπειρια μου ειναι μικρη στην κρεατινη και δε ξερω κατα ποσο βοηθαει το review μου..

lila_1
31-01-11, 12:19
Endiaferon..
Να ρωτήσω και κάτι άλλο.
Από σήμερα θα μειώσω κατα 15% τις θερμίδες μιας και τώρα που έκατσα και τις μέτρησα με ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ βγήκαν 1600 κ κάτι ψιλά:turtle:
Θα τις κατεβάσω σε 1300-1400 (θα μειώσω και λίγο τη πρωτείνη γιατί ήταν υπερβολική και επιπλέον δεν με παίρνει να κόψω απο κάπου αλλού) και θα κάνω 3-4 φορές τη βδομάδα αερόβια στο ελλειπτικό,μιας που παρατήρησα ότι δεν με ενοχλεί στους τραυματισμοους.

Παράλληλα με τη λήψη κρεατίνης, τι αποτελέσματα να αναμένω στις μεταβολές βάρος?
Θα δυσκολευτώ να χάσω ή θα χάνω με τους αναμενόμενους ρυθμούς απλώς με τη διακοπή της θα φύγουν άλλα1-2 κιλά απο τα νερά κ μόνο? Παίζει να παίρνω κιόλας αντί να χάνω?
θέλω να χάσω 3 κιλά μέχρι μέσα Μαρτίου

metz
31-01-11, 12:44
Τη πρώτη εβδομάδα έπαιρνα 3 γρ πριν και 3γρ αμέσως μετα την προπόνα, σε γεύματα δηλαδή με πρωτείνη και υδατάνθρακα. Τις οφφ την παίρνω στο 3ο γεύμα με πρωτείνη και υδατάνθρακα (3 γραμ συνολικα δλδ)
Ποτέ με καφέ , ή στη χειρότερη ντεκαφεινέ με μία απόσταση 2 ωρών.
Καφέ κανονικό πίνω έναν το πρωί.
Βέβαια πίνω κ τσάι.:turtle:
Η διατροφή μου είναι μάλλον συντήρησης δεδομένου ότι είμαι σταθερή εδώ και καιρό.Η πρωτείνη είναι γύρω στο 40-45% των συνολικών θερμίδων..
Αεροβική λίγη έως ελάχιστη.
Φόρτωμα δεν έκανα αλλά θα μειώσω τη δόση σε μία φορα τη μέρα (3 γραμ) για 6 μέρες τη βδομάδα.
Στη προπόνηση παίζω μάλλον βαριά. Δεν ανεβαίνω ποτέ πάνω απο 8-9 επαναλήψεις και σε πολλές ασκήσεις κάνω 4-5-6. Έκανα και σουπερσετ σε κάποιες προπονες αυτή τη περίοδο.

Μην παίρνεις πριν και μετά την προπόνηση, πάρε μόνο μετά. Πόσα κιλά ζυγίζεις;

Πόση πρωτεΐνη παίρνεις σε γραμμάρια (περίπου);

Μην αφήνεις κενή μέρα. Δηλαδή να παίρνεις 7 μέρες την εβδομάδα.

Από νερό πώς πάμε; Εννοώ πόσο πίνεις;




Endiaferon..
Να ρωτήσω και κάτι άλλο.
Από σήμερα θα μειώσω κατα 15% τις θερμίδες μιας και τώρα που έκατσα και τις μέτρησα με ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ βγήκαν 1600 κ κάτι ψιλά:turtle:
Θα τις κατεβάσω σε 1300-1400 (θα μειώσω και λίγο τη πρωτείνη γιατί ήταν υπερβολική και επιπλέον δεν με παίρνει να κόψω απο κάπου αλλού) και θα κάνω 3-4 φορές τη βδομάδα αερόβια στο ελλειπτικό,μιας που παρατήρησα ότι δεν με ενοχλεί στους τραυματισμοους.

Παράλληλα με τη λήψη κρεατίνης, τι αποτελέσματα να αναμένω στις μεταβολές βάρος?
Θα δυσκολευτώ να χάσω ή θα χάνω με τους αναμενόμενους ρυθμούς απλώς με τη διακοπή της θα φύγουν άλλα1-2 κιλά απο τα νερά κ μόνο? Παίζει να παίρνω κιόλας αντί να χάνω?
θέλω να χάσω 3 κιλά μέχρι μέσα Μαρτίου


Θα πω πάλι να πίνεις πολύ νερό. Βάλε στόχο τα δυόμισι λίτρα τουλάχιστον. Ένα ποτήρι νερό μετά τη λήψη πρωτεΐνης κατ' ελάχιστο.

Γενικά, η πρωτεΐνη δεν σε εμποδίζει να χάσεις κιλά. Αλλά μην εμπιστεύεσαι και απόλυτα τη ζυγαριά. Μπορεί να σε δείχνει στα ίδια αλλά να βλέπεις πως έχεις χάσει - πχ σε μέση, μηρούς κλπ.

Για να φύγουν 1-2 κιλά όπως λες σε νερά, πρέπει πρώτα να έχεις πάρει 1-2 κιλά σε νερά! Τώρα, αν ζυγίζεις 50-55 μπορεί να πάρεις μόνο 1 κιλό οπότε η διαφορά να μην είναι αισθητή.
Εγώ για παράδειγμα, σε 3 εβδομάδες πήγα από 95,7κιλά στα 98,2. Στη μέση έχω χάσει λίγο. Όταν κάνω off περιμένω 1 με 1,5 κιλά να φύγουν σε 2-3 βδομάδες.

Γενικά πάντως κάνε λίγη υπομονή. Χωρίς φόρτωμα τα αποτελέσματα έρχονται σταδιακά και αργά.

Αφού θες να χάσεις κιλά, σου προτείνω να την παίρνεις με πρωτεΐνη.
Καλό stack κάνει και με HMB αν σε παίρνει οικονομικά.

Ποιά κρεατίνη παίρνεις;

Eddie
31-01-11, 13:17
Endiaferon..
Να ρωτήσω και κάτι άλλο.
Από σήμερα θα μειώσω κατα 15% τις θερμίδες μιας και τώρα που έκατσα και τις μέτρησα με ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ βγήκαν 1600 κ κάτι ψιλά:turtle:
Θα τις κατεβάσω σε 1300-1400 (θα μειώσω και λίγο τη πρωτείνη γιατί ήταν υπερβολική και επιπλέον δεν με παίρνει να κόψω απο κάπου αλλού) και θα κάνω 3-4 φορές τη βδομάδα αερόβια στο ελλειπτικό,μιας που παρατήρησα ότι δεν με ενοχλεί στους τραυματισμοους.

Παράλληλα με τη λήψη κρεατίνης, τι αποτελέσματα να αναμένω στις μεταβολές βάρος?
Θα δυσκολευτώ να χάσω ή θα χάνω με τους αναμενόμενους ρυθμούς απλώς με τη διακοπή της θα φύγουν άλλα1-2 κιλά απο τα νερά κ μόνο? Παίζει να παίρνω κιόλας αντί να χάνω?
θέλω να χάσω 3 κιλά μέχρι μέσα Μαρτίου

Καλο αυτο:clap:

Τωρα για τις μεταβολες βαρους,κανεις δε ξερει.Διαφερουν σε καθε οργανισμο απ οτι εχω καταλαβει!Εγω με 20 γρ στο φορτωμα και 10 στη συντηρηση δεν ειχα βαλει ουτε ενα κιλο απο νερα.

Να παρεις δε παιζει με τιποτα,το πολυ πολυ για λιγο καιρο να μενεις στασιμη.

lila_1
31-01-11, 19:43
Μην παίρνεις πριν και μετά την προπόνηση, πάρε μόνο μετά. Πόσα κιλά ζυγίζεις;
Nai στο εξής μόνο μετά την προπονα.
63-64 κιλά είμαι
Κατα διαστήματα που ζυγίζομαι τον τελευταίο μήνα δλδ, τόσα είμαι σταθερά.

Πόση πρωτεΐνη παίρνεις σε γραμμάρια (περίπου);

Μην αφήνεις κενή μέρα. Δηλαδή να παίρνεις 7 μέρες την εβδομάδα.

Από νερό πώς πάμε; Εννοώ πόσο πίνεις;


Πρωτείνη μαζί με τη φυτική(η οποία όμως δεν είναι πολλή) μου βγήκε σήμερα που τα μέτρησα περί τα 170 γραμ. Θα την ρίξω στα 130. Εκτός αν εννοείς σκόνη.
Το διάβασα κάπου ότι μπορείς κάθε 6-7 μέρες να εχεις μία οφφ απο κρεατίνη, δεν υπάρχει διαφορά.
Νερό αρκετό,για την ακίβεια υγρά στο σύνολο τους. Γύρω στα 2,5-3 λίτρα.
Χωρίς να συνυπολογίσω φρούτα, λαχανικά, κανονικούς καφέδες.Ολη μέρα κατουρίεμαι.:turtle:


Γενικά, η πρωτεΐνη δεν σε εμποδίζει να χάσεις κιλά. Αλλά μην εμπιστεύεσαι και απόλυτα τη ζυγαριά. Μπορεί να σε δείχνει στα ίδια αλλά να βλέπεις πως έχεις χάσει - πχ σε μέση, μηρούς κλπ.
Η ζυγαρία λίγο με ενδιαφέρει. Βλέπω στο σώμα μου και στα ρούχα μου τις διαφορές. Για μερικούς μήνες δεν μέτραγα ποσότητες,δεν ζυγιζόμουν,δεν μετριόμουν,δεν τσέκαριζόμουν με τα ρούχα και ξαφνικά βρέθηκα να μη χωράω σε αυτά. Οπότε ανέβηκα στη ζυγαριά και είδα μια αξιοπρεπή άνοδο:turtle: Και μόνο μυς δεν είναι αυτο το βάρος
Αυτό που στην ουσία δεν μέτραγα καθόλου ήταν η πρωτείνη, εντελώς χοντρικά την υπολόγιζα.Και τελικά τρώω υπερβολική ποσότητα. Προφανώς η υπερβολή σε λιπώνει.

Για να φύγουν 1-2 κιλά όπως λες σε νερά, πρέπει πρώτα να έχεις πάρει 1-2 κιλά σε νερά! Τώρα, αν ζυγίζεις 50-55 μπορεί να πάρεις μόνο 1 κιλό οπότε η διαφορά να μην είναι αισθητή.
Αυτό που κατ'ουσίαν με προβληματίζει είναι ότι μπορεί να χάνω βάρος λόγω θερμιδικού ελλείματος και ταυτόχρονα να βάζω βάρος απο νερά κρεατίνης.Οπότε θα είμαι σταθερή και δεν θα ξέρω αν επιδρά η κρεατίνη ή αν έχω λάθη στη διατροφή.Ή ακόμα χειρότερα να ΒΑΖΩ και να μην ξέρω σε τί οφείλεται.

Οπως καταλαβαίνεις πειραματίζομαι με ποιες είναι οι θερμίδες μου. Έχω σαν βάση τι έτρωγα στα 57-58 κιλά και προσπαθώ να βρώ πάλι μια άκρη.

Εγώ για παράδειγμα, σε 3 εβδομάδες πήγα από 95,7κιλά στα 98,2. Στη μέση έχω χάσει λίγο. Όταν κάνω off περιμένω 1 με 1,5 κιλά να φύγουν σε 2-3 βδομάδες.
Και το σώμα οπτικά πώς μεταβάλλεται?

Γενικά πάντως κάνε λίγη υπομονή. Χωρίς φόρτωμα τα αποτελέσματα έρχονται σταδιακά και αργά.
Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω και ακριβώς τι να περιμένω. Αύξηση δύναμης? Αύξηση βάρους ? Αύξηση πρηξίματος και όγκου (στο χώρο, όχι μυικου) ? Και τα 3 μαζί?:turtle:

Αφού θες να χάσεις κιλά, σου προτείνω να την παίρνεις με πρωτεΐνη.
Καλό stack κάνει και με HMB αν σε παίρνει οικονομικά.
Δεν γνωρίζω τι είναι ούτε το stack ούτε το Hmb .Αν είναι συμπληρώματα ,δεν σκοπεύω να πάρω κάτι άλλο.
Ποιά κρεατίνη παίρνεις;
Apo myprotein

.

metz
31-01-11, 22:08
170 γραμμάρια πρωτεΐνης τη μέρα είναι όντως πολλά για το βάρος σου, οπότε καλή η σκέψη σου να τη ρίξεις στα 130. Εξάλλου και η πρωτείνη δίνει θερμίδες...

5 μέρες on 2 off χρησιμοποιούν όσοι παίρνουν πρωτείνη συνεχώς - για 6-12 μήνες σερί. Δοκίμασε να παίρνεις κάθε μέρα, ειδικά που είναι και η πρώτη σου φορά, για 2 μήνες. Κάνε την παύση σου, και μετά αποφασίζεις τι και αν θέλεις να δοκιμάσεις.

Από νερό είσαι μια χαρά. :thumbup:

Το βάρος που θα χάνεις λόγω θερμιδικού ελλείμματος θα είναι κυρίως λίπος και ίσως σε μικρότερο βαθμό μυικός ιστός. Η μείωση λίπους γίνεται εύκολα αισθητή. Τώρα, αν πάρεις νερό λόγω κατακράτησης, θα είναι κυρίως ενδομυϊκό - θα στρογγυλέψουν λίγο περισσότερο οι μυς σου. Στα κιλά που είσαι, το πολύ ένα κιλό μπορεί να πάρεις σαν κατακράτηση νερών. Μπορεί και να μην έχεις καθόλου όμως. Οπότε μην σε ανησυχεί.

Εγώ για παράδειγμα, σε 3 εβδομάδες πήγα από 95,7κιλά στα 98,2. Στη μέση έχω χάσει λίγο. Όταν κάνω off περιμένω 1 με 1,5 κιλά να φύγουν σε 2-3 βδομάδες.
Και το σώμα οπτικά πώς μεταβάλλεται?

Θα σου πω τι βλέπω στο δικό μου σώμα. Στρογγυλεύουν λίγο ποιο πολύ οι μυς μου, κυρίως χέρια και ώμοι, και γενικά φαίνομαι λίγο ποιο ''φουσκωμένος''. Μη φανταστείς τρελές διαφορές. Είναι αισθητή η διαφορά βέβαια.


Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω και ακριβώς τι να περιμένω. Αύξηση δύναμης? Αύξηση βάρους ? Αύξηση πρηξίματος και όγκου (στο χώρο, όχι μυικου) ? Και τα 3 μαζί?

Κυρίως αύξηση δύναμης, κάποια αύξηση πρηξίματος, +1 κιλό σε βάρος, λίγο ποιο στρογγυλεμένους μυς.

Maverick1091
01-02-11, 16:41
Καλησπερα παιδες...εγω εχω ξεκινησει το γυμναστηριο εδω και 6-7 μηνες και τωρα ξεκινησα την κρεατινη....το θεμα ειναι οτι παιρνω μια μονουδρικη Kre Alkalyn η οποια εχει 1200mg ανα χαπι και η συνιστωμενη ποσοτητα ειναι 2 χαπια τιν μερα...δεν ειναι πολλα 10-12 χαπια για την περιοδο φορτωματος...?ευχαριστω προκαταβολικα...

Devil
01-02-11, 17:02
Καλησπερα παιδες...εγω εχω ξεκινησει το γυμναστηριο εδω και 6-7 μηνες και τωρα ξεκινησα την κρεατινη....το θεμα ειναι οτι παιρνω μια μονουδρικη Kre Alkalyn η οποια εχει 1200mg ανα χαπι και η συνιστωμενη ποσοτητα ειναι 2 χαπια τιν μερα...δεν ειναι πολλα 10-12 χαπια για την περιοδο φορτωματος...?ευχαριστω προκαταβολικα...

αλλο μονουδρικη αλλο krealkaline....

μην κανεις φορτωμα με αυτη... δεν εχει νοημα...

παρε 2 χαπια πριν την προπονηση με αδειο στομαχι...

Maverick1091
01-02-11, 17:09
αλλο μονουδρικη αλλο krealkaline....

μην κανεις φορτωμα με αυτη... δεν εχει νοημα...

παρε 2 χαπια πριν την προπονηση με αδειο στομαχι...

Λεει Creatine monohydrate απο πισω...ενταξει θα παιρνω δυο πριν οπως μου ειπες...ευχαριστω!:thumbup:

Devil
01-02-11, 17:19
Λεει Creatine monohydrate απο πισω...ενταξει θα παιρνω δυο πριν οπως μου ειπες...ευχαριστω!:thumbup:

ναι το ξερω... αλλα εχει και buffer μεσα;)

jannous44
01-02-11, 17:21
λογο οφφ στην κρεατινη εδω κ 3σ μερες στη χτεσινη προπονηση επεσα 8 κιλα στο παγκο του στηθους... απο κιλα εχασα 1 λογο τον λιγων ημερων.. τελικα εκανε δουλεια αντε να δω σημερα αν θα πεσω στη πλατη :(

metz
01-02-11, 18:20
λογο οφφ στην κρεατινη εδω κ 3σ μερες στη χτεσινη προπονηση επεσα 8 κιλα στο παγκο του στηθους... απο κιλα εχασα 1 λογο τον λιγων ημερων.. τελικα εκανε δουλεια αντε να δω σημερα αν θα πεσω στη πλατη :(

Κάτι άλλο φταίει φίλε, 8 κιλά σε 3 μέρες μου ακούγεται εξωπραγματικο!

Ευρης
01-02-11, 18:27
Δεν νομιζω οτι η κρεατινη φταει-ευθυνεται γ αυτο...στ μυαλο πιστευω οτι ειναι ολα...Συγνωμη γ τ off που 8 πω τωρα αλλα κολλαει εδω:
Εδωσα σε φιλο μου- ο οποιος 8ελει ν παρει ο,τι υπαρχει απο συμπληρωμα- ενα ποτηρι νερο στ οποιο ειχα βαλει ηλεκτρολυτη με γευση σταφυλλι που εχει μπλε χρωμα. τ εβαλα μια σταγονα ισα γ ν παρει χρωμα. τ ειπα οτι ειναι η καλυτερη φορμουλα κρεατινησ που εχει βγει και την δοκιμασα υποτιθεται εγω και πετουσα. Δεν σας λεω τπτ αλλο. στ γυμναστηριο πετουσε, ανεβασε 10 κιλα παγκο ενιω8ε πρησμενος μεχρι αηδιας και οταν τ ειπα οτι ηταν σκετο νερο τ ροφημα ..................με εβρισε!!!!!

metz
01-02-11, 18:32
Δεν νομιζω οτι η κρεατινη φταει-ευθυνεται γ αυτο...στ μυαλο πιστευω οτι ειναι ολα...Συγνωμη γ τ off που 8 πω τωρα αλλα κολλαει εδω:
Εδωσα σε φιλο μου- ο οποιος 8ελει ν παρει ο,τι υπαρχει απο συμπληρωμα- ενα ποτηρι νερο στ οποιο ειχα βαλει ηλεκτρολυτη με γευση σταφυλλι που εχει μπλε χρωμα. τ εβαλα μια σταγονα ισα γ ν παρει χρωμα. τ ειπα οτι ειναι η καλυτερη φορμουλα κρεατινησ που εχει βγει και την δοκιμασα υποτιθεται εγω και πετουσα. Δεν σας λεω τπτ αλλο. στ γυμναστηριο πετουσε, ανεβασε 10 κιλα παγκο ενιω8ε πρησμενος μεχρι αηδιας και οταν τ ειπα οτι ηταν σκετο νερο τ ροφημα ..................με εβρισε!!!!!

Το καλύτερο συμπλήρωμα είναι το placebo!
Δεν έχει παρενέργειες!
Ανεβάζει, δύναμη, αντοχή, αυξάνει καύσεις, χτίζει μυς, βελτιώνει πασης φύσεως επιδόσεις και είναι ότι ποιο οικονομικό!

Ευρης
01-02-11, 18:33
Το καλύτερο συμπλήρωμα είναι το placebo!
Δεν έχει παρενέργειες!
Ανεβάζει, δύναμη, αντοχή, αυξάνει καύσεις, χτίζει μυς, βελτιώνει πασης φύσεως επιδόσεις και είναι ότι ποιο οικονομικό!

Εννοειται....!!!! εγω εχω καταναλωσει κιλα και κιλα απο αυτο!!! δεν βγαινει γμτ σε 4κιλο...

jannous44
02-02-11, 00:27
κοιτα δεν ειχα το πλασεμπο.. γιατι ενο εκανα τις ασκησεις ζοριζομουν και εβγαζα κιλα μεχρι που σταθεροποιηθηκα και προσπαθουσα να καταλαβω τη πεζει... μετα θυμηθηκα οτι ειχα σταματησει την κρεατινη αφου τελειωσα ετσι το συνδεσα.. δεν πηγα με το σκεπτικο "σταματησα τη κρεατινη να δω τωρα πως θα παω" αν και σημερα η πλατη βγηκε κανονικα ισα ισα που εβαλα κιλα και δεν κουραστικα.. μαλλον θα ημουν πιασμενος!! keep walking...:bbbiceps::weights:

dio32
04-02-11, 21:26
παιδια καμια απλη κρεατινη απο το σιτε του κυνηγου εταιρια μπορει να μου προτινει κανεις?ψαχνω για ενα φιλο ηθελα να του παρω την reflex και την βγαλανε την εχουν μονο σε καψουλες.
η iforce nutricion καλη ειναι σαν εταιρια?εχει μια τετοια απλη κρεατινη.

Devil
04-02-11, 21:52
παιδια καμια απλη κρεατινη απο το σιτε του κυνηγου εταιρια μπορει να μου προτινει κανεις?ψαχνω για ενα φιλο ηθελα να του παρω την reflex και την βγαλανε την εχουν μονο σε καψουλες.
η iforce nutricion καλη ειναι σαν εταιρια?εχει μια τετοια απλη κρεατινη.

primordial performance

Ramrod
04-02-11, 21:53
παιδια καμια απλη κρεατινη απο το σιτε του κυνηγου εταιρια μπορει να μου προτινει κανεις?ψαχνω για ενα φιλο ηθελα να του παρω την reflex και την βγαλανε την εχουν μονο σε καψουλες.
η iforce nutricion καλη ειναι σαν εταιρια?εχει μια τετοια απλη κρεατινη.

εγώ τη micronized της SAN σκεφτόμουν να δοκιμάσω...αμα σου κάνει...

Γιατί όχι κάψουλες?

Eddie
04-02-11, 22:15
primordial performance

Μητσο,εχουμε ανατρεπτικα γεγονοτα!!

Οπως ξερεις ειμαι στη 2η εβδομαδα της παραπανω κρεατινης.Δλδ η προηγουμενη ηταν με 20γρ φορτωμα και αυτη που τρεχουμε τωρα και οι 2 επομενες θα ειναι η συντηρηση με 10γρ.

Εχω δει σχετικα πολυ καλη διαφορα στη δυναμη,και στην αντοχη αυτης.

Το θεμα ειναι οτι εγω ως αντιδραστικο στοιχειο και πειραματοζωο,πινω 2 καφεδες τη μερα.Τον 1ο μετα το πρωινο,δλδ μετα την κρεατινη και τον 2ο μετα το μεταπροπονητικο.Δλδ παλι μετα την κρεατινη :turtle:


Οποτε αυτα περι καφεινης και κρεατινης νομιζω ειναι παπατζιλικια..:green:

Pavlos17
04-02-11, 22:17
Μητσο,εχουμε ανατρεπτικα γεγονοτα!!

Οπως ξερεις ειμαι στη 2η εβδομαδα της παραπανω κρεατινης.Δλδ η προηγουμενη ηταν με 20γρ φορτωμα και αυτη που τρεχουμε τωρα και οι 2 επομενες θα ειναι η συντηρηση με 10γρ.

Εχω δει σχετικα πολυ καλη διαφορα στη δυναμη,και στην αντοχη αυτης.

Το θεμα ειναι οτι εγω ως αντιδραστικο στοιχειο και πειραματοζωο,πινω 2 καφεδες τη μερα.Τον 1ο μετα το πρωινο,δλδ μετα την κρεατινη και τον 2ο μετα το μεταπροπονητικο.Δλδ παλι μετα την κρεατινη :turtle:


Οποτε αυτα περι καφεινης και κρεατινης νομιζω ειναι παπατζιλικια..:green:

10γρ για συντηρηση δεν ειναι λιγο πολλα?:unsure:

Eddie
04-02-11, 22:20
10γρ για συντηρηση δεν ειναι λιγο πολλα?:unsure:

Δε νομιζω φιλε μου ;)

lila_1
04-02-11, 22:24
Δε νομιζω φιλε μου ;)

Φιλε ειναι ΠΟΛΛΑ

Eddie
04-02-11, 22:34
Φιλε ειναι ΠΟΛΛΑ

Ε δε ξερω,ισως ειναι πολλα.Αλλα μη ξεχνας οτι μιλαμε για μετριο και οχι φουλ κυκλο 2 μηνων!!Επισης ειμαι και 100 κιλα,θα μου πεις οχι ολα μυικα!!Αλλα ειμαι περιπου στο 17-18%,δλδ εχω αρκετα μυικα κιλα.



Βασικα,για να συνοψισουμε και να μη λεμε αερολογιες.Εχει κανεις καποιον τυπο που να λεει ακριβως ανα κιλο ποσο πρεπει να παιρνεις??Πχ για το φορτωμα ξερω 0.3γρ ανα κιλο.Για τη συντηρηση???

Το παρε 5 γρ μου φαινεται πολυ γενικο απ τη στιγμη που η δοσολογια εχει να κανει με τα κιλα.

lila_1
04-02-11, 22:36
Ε δε ξερω,ισως ειναι πολλα.Αλλα μη ξεχνας οτι μιλαμε για μετριο και οχι φουλ κυκλο 2 μηνων!!Επισης ειμαι και 100 κιλα,θα μου πεις οχι ολα μυικα!!Αλλα ειμαι περιπου στο 17-18%,δλδ εχω αρκετα μυικα κιλα.



Βασικα,για να συνοψισουμε και να μη λεμε αερολογιες.Εχει κανεις καποιον τυπο που να λεει ακριβως ανα κιλο ποσο πρεπει να παιρνεις??Πχ για το φορτωμα ξερω 0.3γρ ανα κιλο.Για τη συντηρηση???

Το παρε 5 γρ μου φαινεται πολυ γενικο απ τη στιγμη που η δοσολογια εχει να κανει με τα κιλα.

Βασικά έχω διαβάσει πολλάκις ότι το φόρτωμα δεν εξυπηρετεί σε κάτι, άδικα στρεσάρεις συκώτια και νεφρά.

Για την λήψη της σε φάση συντήρησης συνισταται 0,03γραμ/κιλο βάρους. Παραπάνω δεν θα έχει κάποιο επιπλεον αποτέλεσμα


Ενιτ: Ο κύκλος ξέρω ότι πρέπει να διαρκεί 1 μήνα. Το γράφει εξάλλου και στις οδηγίες της στο σακουλάκι (του mp)

Eddie
04-02-11, 22:45
Ασε τι εχεις διαβασει!!Εγω το ειδα και πανω μου,χωρις φορτωμα και με 10γρ τη μερα δεν ειδα τιποτα!!


Επισης το 0.03 μου φαινεται πολυ ξεφτιλα νουμερο.Δλδ εγω που μαι 100 πρεπει να παιρνω 3 γρ.Καποιος που ειναι 70-80 θα παιρνει 2??

Αυτα ελπιζω να μη τα διαβασες σε κανενα ιατρικο φορουμ :P


Επισης για τους κυκλους,υπαρχουν και ατομα που παιρνουν ολο το χρονο χωρις διακοπη.Υπαρχουν κι αυτοι που παιρνουν 2 μηνες και σταματανε 2 βδομαδες,(αν δε κανω λαθος και ο beef κατι τετοιο κανει).

beefmeup
04-02-11, 23:13
Επισης για τους κυκλους,υπαρχουν και ατομα που παιρνουν ολο το χρονο χωρις διακοπη.Υπαρχουν κι αυτοι που παιρνουν 2 μηνες και σταματανε 2 βδομαδες,(αν δε κανω λαθος και ο beef κατι τετοιο κανει).

πλεον ναι:thumbup:

tommygunz
04-02-11, 23:36
Ασε τι εχεις διαβασει!!Εγω το ειδα και πανω μου,χωρις φορτωμα και με 10γρ τη μερα δεν ειδα τιποτα!!

Με 10 γραμμάρια την μέρα και χωρίς φόρτωμα κανένα αποτέλσμα Eddie;
Εγώ με ακριβώς το ίδιο είδα αποτελέσματα. Βέβαια ασχολούμαι και πολύ λιγότερο καιρό από σένα, παίζει και αυτό ρόλο.

Eddie
04-02-11, 23:44
Με 10 γραμμάρια την μέρα και χωρίς φόρτωμα κανένα αποτέλσμα Eddie;
Εγώ με ακριβώς το ίδιο είδα αποτελέσματα. Βέβαια ασχολούμαι και πολύ λιγότερο καιρό από σένα, παίζει και αυτό ρόλο.

Οχι φιλε,δε παιζει μονο αυτο ρολο,παιζουν και τα κιλα!!

kikoko23
04-02-11, 23:55
παιδια μια ερωτηση.. το X-CELERATOR (MDY) πως το βλεπετε?

Devil
05-02-11, 00:28
παιδια μια ερωτηση.. το X-CELERATOR (MDY) πως το βλεπετε?

τι εχει μεσα?

Eddie
05-02-11, 00:30
τι εχει μεσα?

Kαλα ρε,απο τοσα που ειπαμε μονο αυτο βρηκες να ρωτησεις? :turtle:

Devil
05-02-11, 00:32
Kαλα ρε,απο τοσα που ειπαμε μονο αυτο βρηκες να ρωτησεις? :turtle:

ναι οντως κατι ξεχασα....:green:

Devil
05-02-11, 00:34
Μητσο,εχουμε ανατρεπτικα γεγονοτα!!

Οπως ξερεις ειμαι στη 2η εβδομαδα της παραπανω κρεατινης.Δλδ η προηγουμενη ηταν με 20γρ φορτωμα και αυτη που τρεχουμε τωρα και οι 2 επομενες θα ειναι η συντηρηση με 10γρ.

Εχω δει σχετικα πολυ καλη διαφορα στη δυναμη,και στην αντοχη αυτης.

Το θεμα ειναι οτι εγω ως αντιδραστικο στοιχειο και πειραματοζωο,πινω 2 καφεδες τη μερα.Τον 1ο μετα το πρωινο,δλδ μετα την κρεατινη και τον 2ο μετα το μεταπροπονητικο.Δλδ παλι μετα την κρεατινη :turtle:


Οποτε αυτα περι καφεινης και κρεατινης νομιζω ειναι παπατζιλικια..:green:

αμα παιρνεις 10γρ την ημερα ποσα gr να σου '' κοψει'' ο καφες......?:green:

και εχεις κανει και φορτωμα με 20γρ.....:green:

καλα κατι σου ειπα τωρα ετσι κ αλλιως κι εγω με 10γρ την δουλευω.....:green::green::green::turtle::turtle::turtle:

Eddie
05-02-11, 01:13
αμα παιρνεις 10γρ την ημερα ποσα gr να σου '' κοψει'' ο καφες......?:green:

και εχεις κανει και φορτωμα με 20γρ.....:green:

καλα κατι σου ειπα τωρα ετσι κ αλλιως κι εγω με 10γρ την δουλευω.....:green::green::green::turtle::turtle::turtle:

Ωραια,εσυ κατα τη γνωμη σου ποσα γρ πιστευεις οτι ειναι ιδανικα για μενα πχ που ειμαι 100kg με 17-18%bf?

Υπαρχει καποιος τυπος που να λεει ποσο ειναι το ιδανικο?Περα απ τα 5γρ που παιρνουν οι περισσοτεροι.

Devil
05-02-11, 01:38
Ωραια,εσυ κατα τη γνωμη σου ποσα γρ πιστευεις οτι ειναι ιδανικα για μενα πχ που ειμαι 100kg με 17-18%bf?

Υπαρχει καποιος τυπος που να λεει ποσο ειναι το ιδανικο?Περα απ τα 5γρ που παιρνουν οι περισσοτεροι.

bill δεν εχω ιδεα... ο καθενας ανταποκρινετε διαφορετικα.... μονο με δοκιμες θα το καταλαβεις αυτο....

πχ εγω εχω δοκιμασει να ειμαι στα 5γρ, εχω δοκιμασει τα 10γρ... εχω δοκιμασει και τα 20γρ.... καλητερα βρεθηκα στα 10γρ και στα 20γρ.... διαφορες μεταξι τους σχεδον μηδεν...

εγω παρατηρησα και αλλες διαφορες ομως... εχω κανει διαφορα προτοκολα ληψεις... και loading... και 10γρ ον και 5γρ οφφ.... και σε σχεση με το timing που επαιρνα την κρεατινη... και με την παρουσια καφεινης.....

εκει που εμεινα πιο ευχαριστημενος ηταν στα 10γρ τις μερες ον.... σπασμενα σε prewo και postwo.... και με την prewo δοση μαζι με buffer σε αναλογια 1 προς 3... δλδ 5γρ κρεατινη και 15γρ buffer με αδειο στομαχι.....

δοκιμασα και με 10γρ σπασμενα σε πρωινο και postwo... δεν εμεινα και τοσο ευχαριστημενος....

αλλο προτοκολο ληψης ειναι σε 3 δοσεις.... πρωινο-prewo-postwo... σπασμενα 10γρ.... λογικα θα δοκιμασω και αυτο... με 3γρ-5γρ-3γρ....

μονο δοκιμαζοντας καταληγεις σε αυτο που δουλευει για σενα.... τουλαχιστον στην κρεατινη αυτο εχω παρατηρησει....

Eddie
05-02-11, 02:00
Οκ,καταλαβα..

Εγω ο ερμος 3η φορα δοκιμαζω!χαχαχαχαχ!!Μεχρι στιγμης το παω 5γρ πρωι και 5pw.

Αλλα λεω να το κανω οπως εσυ,5γρ pre 5γρ post για να αποφυγω την καφεινη του πρωινου.

Επισης,και γω τις οφ μερες παιρνω 5γρ.

Devil
05-02-11, 02:10
Οκ,καταλαβα..

Εγω ο ερμος 3η φορα δοκιμαζω!χαχαχαχαχ!!Μεχρι στιγμης το παω 5γρ πρωι και 5pw.

Αλλα λεω να το κανω οπως εσυ,5γρ pre 5γρ post για να αποφυγω την καφεινη του πρωινου.

Επισης,και γω τις οφ μερες παιρνω 5γρ.

ναι δοκιμασε ετσι και πες μου...

αμα θες στην δοση prewo βαλε και σοδα κουζινας(δεν ξερω πως λεγετε)....

den23
05-02-11, 15:08
buffer????? τι είναι τούτο??:unsure::unsure::unsure: carbo??

Devil
05-02-11, 15:42
buffer????? τι είναι τούτο??:unsure::unsure::unsure: carbo??

ρυθμιστικο.... το εχεις κανει στη χημεια στο σχολειο;):green:

tommygunz
05-02-11, 15:49
Λίγο πιο σαφής...;;:green:

COBRA_STYLE
05-02-11, 15:52
Λίγο πιο σαφής...;;:green:
μαγειρικη σοδα ρε:green:

εγω ξεκινησα χθες κυκλο με της Reflex...με 2,5γρ το πρωι και 2,5 post...για να δουμε...αν και ψηθηκα να κανω αυτο π εκανε ο μητσος με τη σοδα...

tommygunz
05-02-11, 15:52
μαγειρικη σοδα ρε:green:

Καλά την είχα ψιλιαστεί, απλά δεν ήθελα να το πω μήπως ήταν κάτι το εντελώς άσχετο. Thanks.;)

Devil
05-02-11, 15:54
οχι ρε σεις... αυτο ειναι.... απλα πραματα...

γιατι τι νομιζεις οτι εχει βαλει μεσα η efx.... ;)

COBRA_STYLE
05-02-11, 15:57
ρε μητσο 15 γρ ρε φιλε,πως ενιωθες μετα το στομαχι σου?δε ρευοσουνα συνεχεια??

15 γρ ειναι μιαση κουταλια της σουπας??

Devil
05-02-11, 16:02
ρε μητσο 15 γρ ρε φιλε,πως ενιωθες μετα το στομαχι σου?δε ρευοσουνα συνεχεια??

15 γρ ειναι μιαση κουταλια της σουπας??

οχι... δεν ηταν το ιδιο αυτο που χρησιμοποιησα εγω....

για την μαγηρικη σοδα ξεκινα με 2-3γρ.... πιστευω οτι ειναι καλα...

COBRA_STYLE
05-02-11, 16:09
οχι... δεν ηταν το ιδιο αυτο που χρησιμοποιησα εγω....

για την μαγηρικη σοδα ξεκινα με 2-3γρ.... πιστευω οτι ειναι καλα...
δεν εχω ομως τετοια ζυγαρια για τοσο μικρες ποσοτητες...ξερεις ποσο ειναι περιπου τα 2-3 γρ?

αμα τη βαλω την κρεατινη pre μαζι με whey,τι θα λεγες να βαλω η να μη βαλω σοδα??

Devil
05-02-11, 16:14
δεν εχω ομως τετοια ζυγαρια για τοσο μικρες ποσοτητες...ξερεις ποσο ειναι περιπου τα 2-3 γρ?

αμα τη βαλω την κρεατινη pre μαζι με whey,τι θα λεγες να βαλω η να μη βαλω σοδα??

ειναι περιπου μια κουταλια του γλυκου κοφτη...

οχι.... ποτε πρωτεινη μαζι με κρεατινη.... η' μια θελει βασικο περιβαλον η' αλλη οξινο...
και αμα βαλεις και buffer εισαι για toilet....:green:

αδειο στομαχι.... κρεατινη διαλημενη στο νερο... βαζεις το buffer... και εισαι κομπλε....

στο postwo... βαλε την κρεατινη μαζι με τους υδατανθρακες χωρις buffer...;)

COBRA_STYLE
05-02-11, 16:20
ειναι περιπου μια κουταλια του γλυκου κοφτη...

οχι.... ποτε πρωτεινη μαζι με κρεατινη.... η' μια θελει βασικο περιβαλον η' αλλη οξινο...
και αμα βαλεις και buffer εισαι για toilet....:green:

αδειο στομαχι.... κρεατινη διαλημενη στο νερο... βαζεις το buffer... και εισαι κομπλε....

στο postwo... βαλε την κρεατινη μαζι με τους υδατανθρακες χωρις buffer...;)
ωραια....επδ εγω την κρεατινη τη βαζω στο κουταλι και αμεσως την κατεβαζω εφοσον δε διαλυεται,θα διαλυσω και σε ενα ποτηρι 250-300ml νερου τα 3 γρ σοδα και μαζι πινω κ την κρεατινη!

στο ποστ,μιας και οποτε επαιρνα κρεατινη την επινα μαζι με την πρωτεινη παρα το οτι το ειχα ακουσει αυτο δεν εδινα σημασια,θα το κανω οπως λες με τους υ/ες και μετα απο κανα τεταρτο πρωτεινη??

αλλα και παλι εφοσον χρειαζεται οξινο ph η πρωτεινη θα προλαβει σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα?

Devil
05-02-11, 16:35
ωραια....επδ εγω την κρεατινη τη βαζω στο κουταλι και αμεσως την κατεβαζω εφοσον δε διαλυεται,θα διαλυσω και σε ενα ποτηρι 250-300ml νερου τα 3 γρ σοδα και μαζι πινω κ την κρεατινη!

στο ποστ,μιας και οποτε επαιρνα κρεατινη την επινα μαζι με την πρωτεινη παρα το οτι το ειχα ακουσει αυτο δεν εδινα σημασια,θα το κανω οπως λες με τους υ/ες και μετα απο κανα τεταρτο πρωτεινη??

αλλα και παλι εφοσον χρειαζεται οξινο ph η πρωτεινη θα προλαβει σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα?

βαλε την κρεατινη σε χλυαρο νερο να διαληθει... ριξε και το buffer μετα μεσα και πιες τα.... αλλιως πιες πρωτα το buffer και μετα την κρεατινη....

ναι μετα απο 15-20' καλα ειναι...

τι να προαλαβει...? αφου στο postwo δεν εχουμε βαλει buffer για να κανουμε πιο βασικο το pH....

COBRA_STYLE
05-02-11, 16:55
βαλε την κρεατινη σε χλυαρο νερο να διαληθει... ριξε και το buffer μετα μεσα και πιες τα.... αλλιως πιες πρωτα το buffer και μετα την κρεατινη....

ναι μετα απο 15-20' καλα ειναι...

τι να προαλαβει...? αφου στο postwo δεν εχουμε βαλει buffer για να κανουμε πιο βασικο το pH....
οκ ρε συ θα το δοκιμασω ετσι!!

οντως,μπερδευτηκα:green:

thanks:green::green::toast:

tommygunz
05-02-11, 17:08
Δηλαδή εγώ που για post-wo έχω πρωτεΐνη+5γρ. κρεατίνη τι να κάνω;
Πρώτα την κρεατίνη και μετά από κάνα 20λεπτο την πρωτεΐνη;

den23
05-02-11, 17:11
από ότι κατάλαβα τη soda τη βάζουμε για να δημιουργούμε όξινο περιβάλλον στο στομάχι ώστε να απορροφηθεί καλύτερα η κρεατίνη??? ελπίζω να μην είπα mlkia.. όχι ότι χρησιμοποιώ ακόμα κρεατίνη απλά είναι χρήσιμες γνώσεις γιατί λέω να ξεκινήσω μετά το καλοκαίρι...:weights:

Devil
05-02-11, 17:23
Δηλαδή εγώ που για post-wo έχω πρωτεΐνη+5γρ. κρεατίνη τι να κάνω;
Πρώτα την κρεατίνη και μετά από κάνα 20λεπτο την πρωτεΐνη;

κρεατινη μαζι με υδατανθρακες..... και μετα πρωτεινη...

αλλιως κρεατινη μετα απο γευμα....


από ότι κατάλαβα τη soda τη βάζουμε για να δημιουργούμε όξινο περιβάλλον στο στομάχι ώστε να απορροφηθεί καλύτερα η κρεατίνη??? ελπίζω να μην είπα mlkia.. όχι ότι χρησιμοποιώ ακόμα κρεατίνη απλά είναι χρήσιμες γνώσεις γιατί λέω να ξεκινήσω μετά το καλοκαίρι...:weights:

για να δημιουργησουμε πιο βασικο ph....

η σοδα εχει βασικο pH... το στομαχι εχει οξινο... εμεις θελουμε να το κανουμε οσο πιο βασικο γινετε...;)

den23
05-02-11, 17:43
μάλιστα μάλιστα... ευχαριστώ για την πληροφορία σίγουρα θα μου φανεί χρήσιμη στο μέλλον...(προς το παρών θέλω να δω ποσο θα "μεγαλώσω" μονο με σκληρή προπόνηση και τη βοήθεια της πρωτεΐνης-amino):):weights:

tommygunz
05-02-11, 20:22
Νά 'σαι καλά εωσφόρε!:thumbup:

beefmeup
05-02-11, 20:32
να κανω μια παρενθεση χωρις να θελω να σαμποταρω τον μητσο,χνιεχ!:P

αυτα που γραφει ειναι σωστα,δεν τιθεται θεμα,απλα αν καποιος περνει κρεατινη κ βλεπει αποτελεσματα ετσι κ αλλιως,ειτε την βαλει μαζι με πρωτεινη,ειτε με σοδα ειτε δεν ξερω γω τι αλλο δεν εχει κ πολυ νοημα να μπει σε αυτο το τριπακι..

ολα αυτα κυριως ειναι για ατομα που δεν βλεπουν αποτελεσματα απτην χρηση της, κ επειδη απο μονη της ειναι καμια φορα περιεργο συμπληρωμα κ αλλους τους πιανει ενω αλλους οχι,εκει καλο ειναι να πειραματιστει καποιος..

σε οποιδηποτε αλλη περιπτωση,δεν θα παιξει ρολο..

εδω προσφατα διαβασα κατι αρθρα που εγραφαν οτι,το ποσο σε πιανουν καποιες μορφες της εχει να κανει ακομα κ με το τι ποσοστο λιπους/μυς κουβαλαει πανω του ο καθενας,κ αναλογα πρεπει να επιλεξει την καταληλη μορφη κρεατινης που θα παρει..
οποτε..:turtle:

den23
05-02-11, 21:26
μπορείς να ποστάρεις το άρθρο beef???:green:

beefmeup
05-02-11, 22:02
μπορείς να ποστάρεις το άρθρο beef???:green:

αν το χω σωσει,θα το κανω καποια στιγμη,απλα επειδη εχει να κανει με πολλα πραγματα,κ ειναι κ καποιες μελετες αποτι θυμαμαι στην μεση,θα ειναι στα αγγλικα.

θα γραψ ενα γενικο συμπερασμα βεβαια:toast:

den23
05-02-11, 22:20
ok... πάντως άμα το βρείς να το ποστάρεις το κομμάτι με τη σχέση λίπους-κρεατίνης γιατί ακούγεται πολύ ενδιαφέρον... και στα αγγλικά να είναι δεν πειράζει... τι στο dιάλο το χούμε το proficiency:P:turtle::turtle:

lila_1
05-02-11, 22:27
αν το χω σωσει,θα το κανω καποια στιγμη,απλα επειδη εχει να κανει με πολλα πραγματα,κ ειναι κ καποιες μελετες αποτι θυμαμαι στην μεση,θα ειναι στα αγγλικα.

θα γραψ ενα γενικο συμπερασμα βεβαια:toast:
Beef αν μπορεις βάλτο σε λινκ κ ας ειναι αγγλικα..
Και το κάνεις άλλη ώρα ποστ..:turtle:

Rhimz
06-02-11, 00:17
Μια ερωτηση παιδια, ποια η διαφορα να περνεις καθαρη κρεατινη απο το να παρεις κατι pre-workout? Και τα δυο περιεχουν κρεατινη το ενα καθαρη το αλλο σε συνδιασμο με αλλα πραγματα οπως καφεινη και υδατανθρακες για να σε βοηθησουν κατα την διαρκεια της προπονησης. Το θεμα ειναι οτι δν ξερω τη θα με οφεληση περισσοτερο. Ειμαι 1.86, 70 κιλα. Οσο για το ποσοστο λιπους υπολογιζω οτι ειναι γυρω στο 12-13%.

Lao
06-02-11, 00:48
Μια ερωτηση παιδια, ποια η διαφορα να περνεις καθαρη πρωτεινη απο το να παρεις κατι pre-workout? Και τα δυο περιεχουν κρεατινη το ενα καθαρη το αλλο σε συνδιασμο με αλλα πραγματα οπως καφεινη και υδατανθρακες για να σε βοηθησουν κατα την διαρκεια της προπονησης. Το θεμα ειναι οτι δν ξερω τη θα με οφεληση περισσοτερο. Ειμαι 1.86, 70 κιλα. Οσο για το ποσοστο λιπους υπολογιζω οτι ειναι γυρω στο 12-13%.

«Η καθαρή πρωτεϊνη περιέχει κρεατίνη και όλα τα pre έχουν κρεατίνη»; :unsure:

Μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο;

kikoko23
06-02-11, 02:19
λοιπον παιδια.. το x-celerator έχει : δεξτροζη 76,9gr μονουδρικη κρεατινη 10gr γλουταμινη 5gr ριβοζη ταυρινη αργινινη 1gr και αλφα λιπο'ι'κο οξυ 250gr.
αυτα ειναι σε 100 gr προιοντος.. και η δοση ειναι 50 gr μετα απο την προπονηση..

λετε να ειναι καλη επιλογή? γνωμες θέλω...

Rhimz
06-02-11, 07:17
«Η καθαρή πρωτεϊνη περιέχει κρεατίνη και όλα τα pre έχουν κρεατίνη»; :unsure:

Μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο;

Συγνωμη, κρεατινη ηθελα να πω οχι πρωτεινη

Lao
06-02-11, 22:41
λοιπον παιδια.. το x-celerator έχει : δεξτροζη 76,9gr μονουδρικη κρεατινη 10gr γλουταμινη 5gr ριβοζη ταυρινη αργινινη 1gr και αλφα λιπο'ι'κο οξυ 250gr.
αυτα ειναι σε 100 gr προιοντος.. και η δοση ειναι 50 gr μετα απο την προπονηση..

λετε να ειναι καλη επιλογή? γνωμες θέλω...

Είχα σκεφτεί να το πάρω, αλλά τελικά κατέληξα στο Kre-Alkalyn. Σαν φόρμουλα κρεατίνης, καλή φαίνεται πάντως, ίσως στο μέλλον την χτυπήσω.


Συγνωμη, κρεατινη ηθελα να πω οχι πρωτεινη

ΟΚ then.

Σχετικά με ό,τι ρωτάς, τα διάφορα pre είναι φόρμουλες που προσφέρουν και κάποια επιπλέον συστατικά εκτός της κρεατίνης ώστε να «κάτσουν» επάνω της.

Δεν θα σου πω αν είναι καλύτερο να πάρεις μια απλή μονοϋδρική ή κάποια φόρμουλα, πάντως γενικά η κρεατίνη είναι ένα από τα λίγα συμπληρώματα στα οποία οι πιθανότητες να δουλέψει είναι πολύ υψηλές, αρκεί φυσικά να ξέρεις πως να την χρησιμοποιήσεις.

MichalisPorke
07-02-11, 19:48
Παιδια θα παω να παρω μια κρεατινη το πιο πιθανον..Θα παιρνω 5 γρ το πρωι και 5 μετα την προπονα τις μερες προπονισης και τις μερες που ειμαι οφ θα παιρνω 5 μονο το πρωι σωστα?Το πρωι θα τ παιρνω πριν να φαω?Ή μετα το πρωινο?

Pavlos17
07-02-11, 23:18
Παιδια θα παω να παρω μια κρεατινη το πιο πιθανον..Θα παιρνω 5 γρ το πρωι και 5 μετα την προπονα τις μερες προπονισης και τις μερες που ειμαι οφ θα παιρνω 5 μονο το πρωι σωστα?Το πρωι θα τ παιρνω πριν να φαω?Ή μετα το πρωινο?

φιλε γιατι δεν κοιτας 2-3 σελιδες πιο πισω?εχει γινει συζητηση...

Doctorg
09-02-11, 20:12
Έχω μια κρεατίνη της warriorlab και τη είχα αφήσει μισή εδω και καιρό. Σήμερα την άνοιξα και είχε γίνει σαν βράχια. Είναι εντάξει να την χρησιμοποιήσω;

Pavlos17
09-02-11, 20:18
Έχω μια κρεατίνη της warriorlab και τη είχα αφήσει μισή εδω και καιρό. Σήμερα την άνοιξα και είχε γίνει σαν βράχια. Είναι εντάξει να την χρησιμοποιήσω;

^^, γινε πειραματοζωο :turtle: παντος εμεινες ευχαριστιμενος με αυτη την κρεατινη?

Doctorg
09-02-11, 20:22
^^, γινε πειραματοζωο :turtle: παντος εμεινες ευχαριστιμενος με αυτη την κρεατινη?

Εντάξει να σου πω δεν νομίζω να γίνει και τίποτα άλλα κι άλλα έχουμε κατεβάσει :green: ...ούτε κρύο ούτε ζέστη για την συγκεκριμένη...

tommygunz
09-02-11, 20:54
Παιδια θα παω να παρω μια κρεατινη το πιο πιθανον..Θα παιρνω 5 γρ το πρωι και 5 μετα την προπονα τις μερες προπονισης και τις μερες που ειμαι οφ θα παιρνω 5 μονο το πρωι σωστα?Το πρωι θα τ παιρνω πριν να φαω?Ή μετα το πρωινο?

Αφότου φας.

tommygunz
09-02-11, 20:57
Έχω μια κρεατίνη της warriorlab και τη είχα αφήσει μισή εδω και καιρό. Σήμερα την άνοιξα και είχε γίνει σαν βράχια. Είναι εντάξει να την χρησιμοποιήσω;

Εννοείς είχαν γίνει μεγάλα κομμάτια ενιαία;
Εμένα αυτό το παθαίνει η δικιά μου η Reflex τον τελευταίο καιρό, ίσως λόγω των συνθηκών... Το φθινώπορο που την είχα πάρει τότε δεν γινόταν έτσι, τώρα τελευταία συμβαίνει. Απλά πιέζω τα κομμάτια με το σκουπ και διαλύονται και όλα κομπλέ.;)

astoup
09-02-11, 20:59
Έχω μια κρεατίνη της warriorlab και τη είχα αφήσει μισή εδω και καιρό. Σήμερα την άνοιξα και είχε γίνει σαν βράχια. Είναι εντάξει να την χρησιμοποιήσω;

Δοκιμασε την και πες μας αν επαθες κατι.

giannis64
09-02-11, 21:28
Δοκιμασε την και πες μας αν επαθες κατι.




είσαι επιθετικός και ειρωνικός στα 2-3 τελευταία ποστ σου που διάβασα.

αν δεν έχεις καμία σοβαρή άποψη να καταθέσεις καλά είναι να μην ποστάρεις. είναι η τελευταία παρατήρηση..

PMalamas
09-02-11, 21:35
Eddie καλη η πληροφορια για την κρεατινη που σου δουλεψε μαζι με το καφε ;)

Devil γτ βαζεις τη σοδα μονο προεξασκητικα?
Κι οχι ολλες τις ωρες.
Απλα σκευτομουν την επομενη φορα που θα παρω μονουδρικη να βαλω μεσα αλλη τοση ποσοτητα σοδας. και να την πινω ετσι. Δλδ 10 γρ πρωι 10 προ 10 μετα προπο.
και μετα 10 τη μερα δλδ συνολο καθε δοση να εχει 5 γρ κρ. (??)

Kaloutsikos
09-02-11, 21:59
Eddie καλη η πληροφορια για την κρεατινη που σου δουλεψε μαζι με το καφε ;)

Devil γτ βαζεις τη σοδα μονο προεξασκητικα?
Κι οχι ολλες τις ωρες.
Απλα σκευτομουν την επομενη φορα που θα παρω μονουδρικη να βαλω μεσα αλλη τοση ποσοτητα σοδας. και να την πινω ετσι. Δλδ 10 γρ πρωι 10 προ 10 μετα προπο.
και μετα 10 τη μερα δλδ συνολο καθε δοση να εχει 5 γρ κρ. (??)

Εγώ που πήρα 2 μέρες απο τέσσερις δώσεις δεν είναι ρε παιδιά διαφορά όσον αφορά την δύναμη. Μετά από πόσο καιρό βλέπεις διαφορά?

giannis64
09-02-11, 22:01
θελει αρκετο καιρο χρηση για να δεις αποτελεσματα.

PMalamas
09-02-11, 22:05
αποτελεσμα στο σωμα μου ναι καιρο.. αλλα σε δυναμη εγω βλεπω απο τις πρωτες δωσεις οταν ειμαι μεσα.. οχι τρομερα πραγματα βεβαια..

Doctorg
09-02-11, 23:57
παντος εμεινες ευχαριστιμενος με αυτη την κρεατινη?

να σου πω τώρα που το ξανασκέφτομαι την περίοδο που την χρησιμοποιούσα έπαιρνα και νιτρικό και δοκίμαζα και τις animal pack και δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά κάτι γι αυτήν...



Εννοείς είχαν γίνει μεγάλα κομμάτια ενιαία;
Εμένα αυτό το παθαίνει η δικιά μου η Reflex τον τελευταίο καιρό, ίσως λόγω των συνθηκών... Το φθινώπορο που την είχα πάρει τότε δεν γινόταν έτσι, τώρα τελευταία συμβαίνει. Απλά πιέζω τα κομμάτια με το σκουπ και διαλύονται και όλα κομπλέ.;)

:thumbup:

jimmy007
10-02-11, 01:34
Εγώ που πήρα 2 μέρες απο τέσσερις δώσεις δεν είναι ρε παιδιά διαφορά όσον αφορά την δύναμη. Μετά από πόσο καιρό βλέπεις διαφορά?

Εγώ είδα διαφορά μετά την 1η εβδομάδα...

Kaloutsikos
10-02-11, 01:54
Εγώ είδα διαφορά μετά την 1η εβδομάδα...

Αναμένω να δώ και γώ :)

jimmy007
10-02-11, 03:58
Αναμένω να δώ και γώ :)

Αν τηρείς τη σωστή δοσολογία θα δεις σίγουρα. Απλά μην είσαι ανυπόμονος...:thumbup::thumbup:

Kaloutsikos
10-02-11, 10:45
Αν τηρείς τη σωστή δοσολογία θα δεις σίγουρα. Απλά μην είσαι ανυπόμονος...:thumbup::thumbup:

2 φορές πήρα μέχρι στιγμής από 4 φορές 5 γραμμάρια, και πάω για τρίτη μέρα.
Η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο ανυπόμονος! :P

Kaloutsikos
10-02-11, 15:50
Ουφ τα νεύρα μου, αρρώστησα και έτσι σταματάω την κρεατίνη, τζάμπα έκανα φόρτωμα δύο μέρες, Πιστεύω να μην είναι τραγικό που θα ξανά ξεκινήσω την Δευτέρα ε?:unsure:

PMalamas
10-02-11, 16:25
σε ματιασαμε μου φιανεται.. :P καλη αναρωση

giannis50
11-02-11, 15:32
γιατι δεν κανει καποιος μια σουμα με οτι εχει υποθει εδω σε στυλ
Q:
A:
?????

θα ειναι πιο ευκολο για ολους και δεν θα ξανα γραφονται τα ιδια και τα ιδια..

KATERINI 144
11-02-11, 15:40
γιατι δεν κανει καποιος μια σουμα με οτι εχει υποθει εδω σε στυλ
Q:
A:
?????

θα ειναι πιο ευκολο για ολους και δεν θα ξανα γραφονται τα ιδια και τα ιδια..ελα ντε, γιατι δεν κανει ? μηπως θα μπορουσες εσυ να τα μαζεψεις σε ενα νεο θεμα? το ελέγχουμε και αν ειναι οκ μεχρι στικι γινεται.

COBRA_STYLE
11-02-11, 15:45
παιδες οσοι σκεφτεστε να βαλετε σοδα μαζι με κρεατινη προσοχη στη δοσολογια της σοδας!χθες εβαλα σχεδον 2 κουταλακια του γλυκου,και στο gym μετα την 2η ασκηση ισα που προλαβα να παω να κλειδωθω στο μπανιο...με πηγε αιμα:rolf:

giannis50
11-02-11, 15:49
ελα ντε, γιατι δεν κανει ? μηπως θα μπορουσες εσυ να τα μαζεψεις σε ενα νεο θεμα? το ελέγχουμε και αν ειναι οκ μεχρι στικι γινεται.

αν ειχα τις καταληλες γνωσεις θα ειχα κανει την προσπαθεια μου σγρ.. αλλα ειμαι νεος στα κολπα..

geo28
11-02-11, 15:51
παιδες οσοι σκεφτεστε να βαλετε σοδα μαζι με κρεατινη προσοχη στη δοσολογια της σοδας!χθες εβαλα σχεδον 2 κουταλακια του γλυκου,και στο gym μετα την 2η ασκηση ισα που προλαβα να παω να κλειδωθω στο μπανιο...με πηγε αιμα:rolf:

αχχα,και γω το δοκιμασα χτες..πολυ ρεψιμο ρε παιδι μου:green:...4-5 γραμ εβαλα,μηπως να βαλω λιγοτερο?

COBRA_STYLE
11-02-11, 15:54
αχχα,και γω το δοκιμασα χτες..πολυ ρεψιμο ρε παιδι μου:green:...4-5 γραμ εβαλα,μηπως να βαλω λιγοτερο?
σχετικα με το ρεψιμο-καψιμο ειχα περισσοτερο στα 4-5 γρ παρα στα 9-10

Polyneikos
11-02-11, 16:21
ελα ντε, γιατι δεν κανει ? μηπως θα μπορουσες εσυ να τα μαζεψεις σε ενα νεο θεμα? το ελέγχουμε και αν ειναι οκ μεχρι στικι γινεται.


:rolf::rolf::bowdown::bowdown:

pizzass
12-02-11, 14:59
diavasa sto forum oti einai kalo na pernoume kreatinh k prin tin proponhsh wste na exoume tin boh8eia tis stin wra tou gym g kaluteres epidoseis...proswpika exw pre-work proteinh kai h kreatinh p pernw m leei sti dosologia tis na tin pernw mia to prwi kai mia amesws meta tin proponhsh..8a itan kalo na spasw ti dosologia tis kreatinhs kai na pernw ti mish mazi me tin pre-work prin tin proponhsh i dn xreiazetai?

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.MODS TEAM***

GeoL
17-02-11, 09:57
Παιδιά, ο κύκλος κρ πόσο καιρό πρέπει να διαρκεί?? Την παίρνεις 5-7 μέρες, σταματάς 1 βδομάδα...και μετά..? άλλες πόσες φορές έχεις την δυνατότητα να το κάνεις??

Ramrod
17-02-11, 15:39
Παιδιά, ο κύκλος κρ πόσο καιρό πρέπει να διαρκεί?? Την παίρνεις 5-7 μέρες, σταματάς 1 βδομάδα...και μετά..? άλλες πόσες φορές έχεις την δυνατότητα να το κάνεις??

μαλλον έχεις καταλάβει λάθος κάποια πράγματα...ο κυκλος δε κρατάει 5-7 μέρες...

Έχουν αναφερθει πολλές φορές πιο πίσω αυτά.

beefmeup
18-02-11, 11:14
8a itan kalo na spasw ti dosologia tis kreatinhs kai na pernw ti mish mazi me tin pre-work prin tin proponhsh i dn xreiazetai?

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.MODS TEAM***

μπορεις να το δοκιμασεις κ αυτο.

stefan1d1s
19-02-11, 21:55
Γειας παιδια θα ηθελα να μου προτινετε καποιες εταιριες Κρεατινης τις ποσοτιτες που πρεπει να περνω και ποιες ωρες
ειμαι 18 χρωνων, 83 κιλα και 1,86 υψος σε περιπτωσει που χρειαζετε..:)
περιμενω προτασεις ευχαριστω! :)

Devil
19-02-11, 22:08
οποια εταιρια θες φτανει η κρεατινη να ειναι creapure.... της reflex π.χ. ειναι...

οι δοσεις ειναι απο 5 μεχρι 10γρ.... συνηθως πριν και μετα την προπονηση.... και καλο ειναι να ειναι μακρια απο καφεινη....

για παραγειγμα.... κανεις 5γρ πριν την προπονηση... κανα 30' πριν και αλλα 5γρ μετα την προπονηση... και τις μερες που δεν εχεις 5γρ μετα το πρωινο...

jimmy007
20-02-11, 04:28
οποια εταιρια θες φτανει η κρεατινη να ειναι creapure.... της reflex π.χ. ειναι...

οι δοσεις ειναι απο 5 μεχρι 10γρ.... συνηθως πριν και μετα την προπονηση.... και καλο ειναι να ειναι μακρια απο καφεινη....

για παραγειγμα.... κανεις 5γρ πριν την προπονηση... κανα 30' πριν και αλλα 5γρ μετα την προπονηση... και τις μερες που δεν εχεις 5γρ μετα το πρωινο...

Tι διαφορά έχει η creapure από τις άλλες?

Επίσης, δεν είναι καλύτερα να την παίρνεις πρωί την πρώτη δόση αντί για pre?
Προλαβαίνει να δράσει δηλαδή μέσα σε 30 λεπτά?

Devil
20-02-11, 12:08
Tι διαφορά έχει η creapure από τις άλλες?

Επίσης, δεν είναι καλύτερα να την παίρνεις πρωί την πρώτη δόση αντί για pre?
Προλαβαίνει να δράσει δηλαδή μέσα σε 30 λεπτά?

απλα η creapure ειναι κατι σαν στανταρ... ειναι 100% κρεατινη και ειναι micronized

ναι ρε... μια χαρα κανει δουλεια και 30' πριν.... την δοκιμασα και πρωι.... αλλα τελικα νομιζω μαλλον ειναι καλητερα πριν... (τουλαχιστον σε εμενα....)

stefan1d1s
20-02-11, 14:18
Αρα μπορω να περνω το πρωι την πρωτεινη μου, πριν τιν προπονηση creapure creatine και μετα την προπονηση πρωτεινη και creapure creatine μαζι;;;

μου εχουν προτινει την πρωτεινη την One Stop της Reflex τη γνωμη εχετε;;

Devil
20-02-11, 14:19
Αρα μπορω να περνω το πρωι την πρωτεινη μου, πριν τιν προπονηση creapure creatine και μετα την προπονηση πρωτεινη και creapure creatine μαζι;;;

μου εχουν προτινει την πρωτεινη την One Stop της Reflex τη γνωμη εχετε;;


ναι περιπου ναι.... απλα την κρεατινη μετα το gym βαλτη μαζι με τους υδατανθρακες και μετα απο κανα 15' πινεις και την πρωτεινη σου...

stefan1d1s
20-02-11, 14:28
τι εννοεις μαζι με τους υδατανθρακες;;

Devil
20-02-11, 14:29
τι εννοεις μαζι με τους υδατανθρακες;;

τι ακριβος πινεις/τρως στο postwo?

stefan1d1s
20-02-11, 14:33
επηδη ειμαι ασχετος τι εννοεις postwo?

Devil
20-02-11, 14:40
επηδη ειμαι ασχετος τι εννοεις postwo?

ααα... σορυ.. εννοω μετα την προπονηση τι πινεις/τρως???

stefan1d1s
20-02-11, 14:52
μετα την προπονηση μεχρι να παω σπιτι κανω καμια ωρα ησως και μιαμιση και τρωω το βραδινο

Devil
20-02-11, 15:06
μετα την προπονηση μεχρι να παω σπιτι κανω καμια ωρα ησως και μιαμιση και τρωω το βραδινο

οκ τοτε μετα την προπονηση βαλε μαλτοδεξτρινη και πρωτεινη και κρεατινη σε ενα shaker και παρτα μαζι σου στο gym...

δεν νομιζω οτι σε παιρνει να παιρνεις σε διαφορετικα σακερ πρωτεινη και κρεατινη με υδατανθρακες...