PDA

Επιστροφή στο Forum : Εχω μια απορια με το θεμα του της προπόνησης



alex17x
08-06-10, 23:59
Γεια σας θέλω να ρωτήσω επιτρέπεται να κάνω σε καθημερινή βάση βάρη με αλτήρες κάνω σύνολο 100φορες 6.5kg με τον αλτήρα και κάθε μέρα έχω διαφορετικό πρόγραμμα πχ δευτέρα στήθος τρίτη πλάτη κτλπ το θέμα μου είναι κάνει να κάνω κάθε μέρα με τους αλτήρες η μόνο την ήμερα που έχω χέρια γιατί πιστεύω όταν κάνω κάθε μέρα με τους αλτήρες βαροι νιώθω ότι είναι φουσκωμένα τα χέρια μου μπορεί να κάνω και λάθος αλλά θέλω κάποιες γνώμες έψαξα για κάτι παρόμοιο και δεν βρήκα.Επίσης μπορώ 2 φορές την βδομάδα να γυμνάζω τις μυικές ομάδες? μαρεσει καθημερινά να γυμνάζομαι ελπίζω να το έβαλα στο σωστό μέρος την απορία μου ευχαριστώ.

ioannis1
09-06-10, 00:38
παραξενο προγραμμα φιλε μου.γιατι ετσι; δεν εχεις δυνατοτητα για πιο βαρεις αλτηρες εννοω οικονομικα;για δωσε μια περιγραφη του τι κανεις αν και διαφωνω με 100 επανηληψεις.

alex17x
09-06-10, 00:54
παραξενο προγραμμα φιλε μου.γιατι ετσι; δεν εχεις δυνατοτητα για πιο βαρεις αλτηρες εννοω οικονομικα;για δωσε μια περιγραφη του τι κανεις αν και διαφωνω με 100 επανηληψεις.




όχι μπορώ να βάλω πιο πολλά κιλά δεν έχω οικονομικό πρόβλημα αλλά βάζω αυτά τα κιλά και τα σηκώνω κανονικά ξεκουράζομαι για 10sec και ξανά συνεχίζω το κάνω για να μην κουράζομαι πολύ και το χέρι να πρηστεί με αυτές τις επαναλήψεις μέχρι το τέλος δηλαδή όταν τελειώσω και έτσι την άλλη μέρα ξανά το ίδιο και όταν είναι η μέρα των χεριών κάνω 300-400 όχι συνεχόμενα είμαι σχεδόν 18 68kg 1.74ύψος Επίσης πιστεύω αν κάνω πιο πολλές επαναλήψεις με αυτά τα κυλλά θα είναι καλύτερα αλλά ακούω γνώμες και ευχαριστώ για την απάντηση σου.

ioannis1
09-06-10, 10:52
αλεχ πιστευω με αυτο τον τροπο αναπτυξη μυων δεν θα εχεις.γνωμη μου,θα αναπτυξουν οι μυς αντοχη αλλα θα τους καψεις-καταβολισεις.

alex17x
09-06-10, 13:18
αλεχ πιστευω με αυτο τον τροπο αναπτυξη μυων δεν θα εχεις.γνωμη μου,θα αναπτυξουν οι μυς αντοχη αλλα θα τους καψεις-καταβολισεις.

οκ ευχαριστώ οπότε θα κάνω 2φορες την βδομάδα την κάθε μυική ομάδα με πιο πολλά κιλά.