PDA

Επιστροφή στο Forum : Coca Cola



Σελίδες : 1 [2]

Billys51
22-07-14, 21:00
η coca cola light ειναι βλαβερη??? γιατι εχω φτασει αντι για νερο να πινω coca cola αλλα οι θερμιδες που εχει ειναι ελαχιστες και τα λιπαρα 0%.

ελπιζω να κανεις πλακα παντως αν δεν κανεις σταματα οσο προλαβαινεις..και επισης τιποτα δεν μπορει να αντικαταστησει το νερο μην τρελαθουμε κιολας :welcome::welcome:

Darth
22-07-14, 21:07
Όχι φίλε συνέχισε να πίνεις coca cola light, τι να το κανεις το νερό!


ελπιζω να κανεις πλακα παντως αν δεν κανεις σταματα οσο προλαβαινεις..και επισης τιποτα δεν μπορει να αντικαταστησει το νερο μην τρελαθουμε κιολας :welcome::welcome:

ε πινω και νερο αλλα η coca cola με φουσκωνει και ετσι δεν μπορω να βαλω παραπανω νερο. βεβαια πινω και παρα πολυ γαλα εξ'αιτιας των πρωτεινων του

herculas
22-07-14, 22:27
Η coca cola light μπορεί να μην έχει θερμίδες αλλά είναι διουριτική και ταυτόχρονα δινει την αίσθηση οτι ξεδιψάς. Αποτελεσμα η αφυδάτωση αφου δεν πίνεις οσο νερο χρειαζεται ο οργανισμός και στη δική μου περίπτωση αύξηση της κρεατινίνης στο 1,40.
Μετά από εξετάσεις σε νεφρολόγο και αφού μείωσα την κόλα ήρθα στα ίσα μου.

Tigeras
27-07-14, 17:41
Νομίζω πως γενικά παίζει υπερβολική τρομολαγνεία με τη coca-cola..σίγουρα δεν είναι κάτι καλό/θρεπτικό :P αλλά 1 τη βδομάδα light/zero είναι μια χαρά.
Απο εκεί κ πέρα,όσο λιγότερη τόσο καλύτερα.Πάντως στη δίαιτα θα απέφευγα και zero/light γιατί φέρνει cravings και ειδικά καθώς συνοδεύεται συνήθως με πιτόγυρα/junk και ανεβάζοντας την ινσουλίνη αποθηκεύεις λιπαρά οξέα:(

vaggan
21-04-15, 12:45
ενα ολογιομο ποτηρι 250 ml μετα την προπονηση ειτε σε φαση ογκου ειτε σε φαση γραμμωσης ειναι οτι πρεπει 27 γραμμαρια σακχαρα με μηδενικο αλατι μηδεν λιπος και πειτε οι ειδημονες οτι θελετε:P η κοκα κολα ειναι θρησκεια φτανει να μην το παρακανεις αν πινεις εναμισι λιτρο στην καθισια σου εισαι αξιος της μοιρας σου οπως ομως και με οποιαδηποτε αλλη διατροφικη επιλογη οι υπερβολες ποτε δεν ειναι καλες

Billys51
21-04-15, 13:01
Vaggan ποιος ο λόγος να βάλεις 27 γρ ζάχαρη μετά την προπονηση? Το insulin spike γίνεται μια χαρά και μόνο με την whey κ κάποιον άλλον ποιοτικότερο υδατανθρακα ή ακόμα και με σκέτη whey. Μιλάω για αυστηρή διατροφη πάντα.

vaggan
21-04-15, 13:08
εγω παλι θα σου πω γιατι να μην την βαλεις αν ταιριαζει στα μακρος σου??φορ κραιστ σεικ περισσοτερο κραξιμο τρωει η κοκα κολα απο την κολομερεντα που την προσκυνανε ολοι βαλε 250 γραμμαρια μερεντα να σου πω που θα φτασεις πολυ λογος πιστευω ενα μεγαλο ποτηρι εχει μολις 105 θερμιδες

Billys51
21-04-15, 15:06
εγω παλι θα σου πω γιατι να μην την βαλεις αν ταιριαζει στα μακρος σου??φορ κραιστ σεικ περισσοτερο κραξιμο τρωει η κοκα κολα απο την κολομερεντα που την προσκυνανε ολοι βαλε 250 γραμμαρια μερεντα να σου πω που θα φτασεις πολυ λογος πιστευω ενα μεγαλο ποτηρι εχει μολις 105 θερμιδες

φιλε μου δεν βαζω ουτε μερεντα ουτε κοκα κολα στην διατροφη μου.Και οσο για τα μακρος δεν ειμαι οπαδος του IIFYM.Ασε που μια IIFYM διατροφη δν εχει καμια σχεση στα σωματικα αποτελεσματα σε συγκριση με μια καθαρη διατροφη (στα ιδια μακρος).;)

vaggan
21-04-15, 16:39
τι να σου πω εγω πιστευω ενα δυνατο σωμα ειναι ενα ευχαριστημενο σωμα μια χαρα μου δουλευει προσωπικα χωρις να στερουμαι και τιποτα ιδιατερο :):welcome:

SOLID
21-04-15, 16:51
Σιχαμενο κατασκευασμα η κοκα κολα,μονο και μονο για ολο το υπερ του δεοντος μαρκετινγκ που εχει οπως και αλλα παρομοια (τυπου κοκκινοι ταυροι) και την ξερουν μεχρι και οι πετρες και δεν προσφερει τι πο τα.Μονο χρωμα,χρωστικη,ανθρακικο και ζαχαρη που η ζαχαρη ειναι το λιγοτερο κακο που εχει μεσα στην τελικη.

zisis.z
21-04-15, 18:38
εγω ειμαι φαν της light coca cola.....μετα απο σουβλακια,πιτσα η ενα καλο φαγητο ειναι απολαυση...2 με 3 φορες την εβδομαδα θα πιω στανταρ......:turtle::)

vaggan
21-04-15, 19:16
ουτε light ουτε zero η θα πιω το ριαλ η δεν θα πιω:P:P

zisis.z
21-04-15, 19:34
ουτε light ουτε zero η θα πιω το ριαλ η δεν θα πιω:P:P

Καμια αντιρρηση,ημουνα παλια φαν της ριαλ coca-cola απλα ενα διαστημα επινα συνεχεια την light και την συνηθισα και μετα που πηγα να γυρισω παλι στην κλασσικη μου φαινοταν πολυ γλυκια οποτε συνεχιζω με λαιτ.....:thumbup:

vaggan
21-04-15, 19:47
πραγματικα νοιωθω οτι με γεμιζει μετα απο μια σκληρη προπονηση. σημερα ειχα μετα την γυμναστικη κοτοπουλο με μακαρονια και 250 ml κοκα κολα αλλη φαση ΑΛΛΑ οπως ολα τα πραγματα θελει μετρο 4 φορες ενα ποτηρι μετα την προπονηση νομιζω ειναι μια χαρα χωρις τραγικες θερμιδες και επιπτωσεις