PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραμωση στα ποδια?



Qlim4X
24-06-10, 13:57
Hello!

εχω παρατιριση εδω και κερο οτι τα ποδια μου δεν γραμονουν ευκολα μην πο καθολου.

παραμενουνε 2 μαζες κρεατος. σε συζιτιση με ενα φιλο μου ειπε οτι αποθηκευουν μεγαλες ποσοτητες λυπους και νερου.

τι διαδικασια πρεπει να κανω για να γραμοσουνε?

τις 2 τελεφτεες ευδομαδες κανω 3 διπλα dropset με συνολο 60-48-36 επαναληψοις αυξανοντας σε καθε σετ λιγο τα κιλα.

οι ασκησεις που κανω ειναι

leg curle
leg extension
squat
sumo squat
front squat
γαμπες στο smith με step


καθε συμβουλη δεκτη. ευχαριστο προκαταβολικα :toast:

GEORGEXX1
24-06-10, 14:11
δοκιμασε με λιγοτερες επαναληψεις και παραπανω κιλα στον παγκο για τα ποδια
καθιστος.
πελματα ισια
πελματα(ΔΑΧΤΥΛΑ) προς τα μεσα
πελματα(δαχτυλα) προς τα εξω

Ξεκουρασου πεντε λεπτα και κανε σκουωτ.

την αλη εβδομαδα
κανε σκουωτ με τις προηγουμενες τρεις θεσεις πελματων
και αρσεις μπαρας με λυγισμενα ποδια και λυγισμενη λεκανη προς τα εξω
η προβολες με μπαρα.

Machiavelli
24-06-10, 14:34
Κάνεις πολλή αερόβια να υποθέσω;

Qlim4X
24-06-10, 14:37
παγκος για ποδια?καμια φοτο?

θελω να λιοσουνε τα ποδια μου για αυτο παιζω πολες επαναληψης με dropset. και στις ασκησεις που λεω βαζω κηλα ογκου.

Qlim4X
24-06-10, 14:39
Κάνεις πολλή αερόβια να υποθέσω;

3-5 φορες τιν ευδομαδα μετα τα βαροι για 20-30 λεπτα


και μια φωτο

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs334.snc3/29307_458310437500_511652500_6116852_382679_n.jpg

Machiavelli
24-06-10, 14:42
Δε τα πεθαίνεις κιόλας, πάντως με αερόβια + προπονήσεις κρατάνε νερά. Δοκίμασε να κάνεις την επόμενη βδομάδα 2 αερόβιες μέτριας έντασης με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο διάλειμμα μεταξύ τους να δεις αν ξεθολώσουν.

GEORGEXX1
24-06-10, 14:45
παγκος για ποδια?καμια φοτο?

θελω να λιοσουνε τα ποδια μου για αυτο παιζω πολες επαναληψης με dropset. και στις ασκησεις που λεω βαζω κηλα ογκου.

ο κλασικος παγκος ρε που κανουμε στηθος οι περισοτεροι εχουν και εξαρτημα για τα ποδια.http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/LVLegExtension.html

Qlim4X
24-06-10, 14:54
Δε τα πεθαίνεις κιόλας, πάντως με αερόβια + προπονήσεις κρατάνε νερά. Δοκίμασε να κάνεις την επόμενη βδομάδα 2 αερόβιες μέτριας έντασης με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο διάλειμμα μεταξύ τους να δεις αν ξεθολώσουν.


δεν μου φενετε για καλη ιδεα χωρις αεροβιο θα θολοσο κοιλιακους κτλ...



ο κλασικος παγκος ρε που κανουμε στηθος οι περισοτεροι εχουν και εξαρτημα για τα ποδια.http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/LVLegExtension.html


οκ εμεις εχουμε μηχανημα (leg extension) ;)

Machiavelli
24-06-10, 14:59
Για να δεις που βρίσκεσαι στα πόδια. Και δεν είπα χωρίς, είπα 2 αερόβια, δηλαδή 1-2 λιγότερα απ' αυτά που κάνεις.

Devil
24-06-10, 15:38
μπες σε low-carb

Qlim4X
24-06-10, 15:55
Για να δεις που βρίσκεσαι στα πόδια. Και δεν είπα χωρίς, είπα 2 αερόβια, δηλαδή 1-2 λιγότερα απ' αυτά που κάνεις.


οκ θα το δοκημασω...



μπες σε low-carb


ειμαι σε low carb ;)

thegravijia
24-06-10, 16:00
χασε και αλλα λιπος και κανε και hit

Devil
24-06-10, 16:13
οκ θα το δοκημασω...





ειμαι σε low carb ;)

ποσους και ποσες kcal ?

michael-nrg
24-06-10, 17:04
Το ιδιο προβλημα εχω και εγω.... ενω πανω εχω γραμωσει τα ποδια τωρα αρχισαν να κοβουν σιγα σιγα.... σε εμενα συγκεκριμενα πιστευω οτι φταιει και το οτι στα ποδια μαζευεται το περισσοτερο λιπος απο ανεκαθεν... οποτε θα γραμωσουν τελευταια... παντως θα δοκιμασω αυτα που αναφερατε πιο πανω , μηπως δω καποια διαφορα.

giannis64
24-06-10, 17:16
ξεκίνα και κάνε αερόβια στο ποδήλατο. και όρχησε να ανεβαίνεις και να κατεβαίνεις σκαλάκια!!!

σε αντίθεση με το υπόλοιπο σώμα τα πόδια γραμμωνουν διαφορετικά!! κάνε μια διακοπή 2 εβδομάδες από πόδια και μετά θα δεις διαφορά. εννοείτε ότι δεν θα σταματήσεις την αερόβια!!

michael-nrg
24-06-10, 22:02
κάνε μια διακοπή 2 εβδομάδες από πόδια και μετά θα δεις διαφορά. εννοείτε ότι δεν θα σταματήσεις την αερόβια!![/FONT][/COLOR]

εννοεις απο βαρη ετσι?

flinstone
24-06-10, 22:06
Από δικιά μου πήρα. Κάνε δίετα και ποδίλατο ( τα γόνατα να τεντόνουνε ) αμέσος μετά το πρωινο ξύπνιμα και σε 3 εβδομάδες θα δεις αξιόλογη διαφορά.

giannis64
25-06-10, 12:38
εννοεις απο βαρη ετσι?

ναι απο βαρη!!

αλλα μονο απο τα ποδια!!

michael-nrg
26-06-10, 16:15
ναι απο βαρη!!

αλλα μονο απο τα ποδια!!

:thumbup::thumbup:

ioannis1
27-06-10, 22:58
για να κοψουν τα ποδια θελει πρωτα να εχεις πολυ καθαρη διατροφη,χαμηλους υδατανθρακες,πολυ πρωτεινη κρεας κλπ.πολυ αεροβια πχ 40 λεπτα πρωι με αδειο στομαχι και 40 μετα την προπονηση βραδυ.επικεντρωνεσαι πιο πολυ σε πρεσσα με μεγαλο μεσαιο μικρο ανοιγμα ποδιων και επαναληψεις απο 6 μεχρι 15 για 4 σετ σε καθε ασκηση,εκτασεις ποδιων 4 δεκαπενταρια,λεγκ καρλ το ιδιο,προβολες το ιδιο η ανεβα σκαλες οπως ειπε ο γιαννης.


ναι 4 σετ σε καθε ασηση στη πρεσσα με πολυ μεγαλο ανοιγμα και πελματα προςτα εξω, μεμεσαιο ανοιγμα και πελματα παραλληλα και μικρο ανοιγμα και πελματα με μυτες ελαφτα προς τα μεσα.αν θες γραψτα αυτα εκει.

ioannis1
27-06-10, 23:00
και μη ξεχνας να πατας .οποια ομαδα γυμναζετε να την πατατε -σφυγκετε-να κοψει.

Qlim4X
27-06-10, 23:09
για να κοψουν τα ποδια θελει πρωτα να εχεις πολυ καθαρη διατροφη,χαμηλους υδατανθρακες,πολυ πρωτεινη κρεας κλπ.πολυ αεροβια πχ 40 λεπτα πρωι με αδειο στομαχι και 40 μετα την προπονηση βραδυ.επικεντρωνεσαι πιο πολυ σε πρεσσα με μεγαλο μεσαιο μικρο ανοιγμα ποδιων και επαναληψεις απο 6 μεχρι 15 για 4 σετ σε καθε ασκηση,εκτασεις ποδιων 4 δεκαπενταρια,λεγκ καρλ το ιδιο,προβολες το ιδιο η ανεβα σκαλες οπως ειπε ο γιαννης.


θα το δοκιμασω τεραστιε!

δοκιμασα να κανω 3-4 σετ και το καθενα εχει 2 dropset και παραπανο απο 3 ασκησεις δεν μπορουσα να βγαλω.

πολυ κουραση και καθολου ενεργια λογο χαμηλων υδατανθρακον...

ioannis1
27-06-10, 23:48
κανε οπως το λεω με αργες επαναληψεις.

manosvdm
28-06-10, 08:41
μπορεις να δοκιμασεις και τα xrep
στην πρεσα και στο extension 2-3 σετ 10 επαναληψεωμ με μεγιστο βαρος χωρις παυση και στο τελος του καθε σετ 6 επαναληψης pulse οπως την ονομαζουνε στο iron man με την μιση διαδρομη(δηλαδη ουτε τερμα πανω ουτε τερμα κατω).ΤΑ ΣΠΑΕΙ.
αυξαβει αναβολικες ορμονες, εχει ιδιοτητες αεροβιας και φυσικα τουρμπιαζει τον μεταβολισμο.ΠΙΘΑΝΟ ΠΙΑΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ.

pulse ξεκινας στο τελευταιο σετ και με την παροδο του καιρου βαζεις και στα αλλα σετ.
οι αμερικανοι που το εχουνε ανακαλυψει διαπιστωσας ετσι οτι σε ενα σετ χτυπουν και τις slow kai τις fast fibers του μυ.

ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ LOWER CARB ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΓΡΑΜΩΣΗ.

Qlim4X
28-06-10, 10:19
μπορεις να δοκιμασεις και τα xrep
στην πρεσα και στο extension 2-3 σετ 10 επαναληψεωμ με μεγιστο βαρος χωρις παυση και στο τελος του καθε σετ 6 επαναληψης pulse οπως την ονομαζουνε στο iron man με την μιση διαδρομη(δηλαδη ουτε τερμα πανω ουτε τερμα κατω).ΤΑ ΣΠΑΕΙ.
αυξαβει αναβολικες ορμονες, εχει ιδιοτητες αεροβιας και φυσικα τουρμπιαζει τον μεταβολισμο.ΠΙΘΑΝΟ ΠΙΑΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ.

pulse ξεκινας στο τελευταιο σετ και με την παροδο του καιρου βαζεις και στα αλλα σετ.
οι αμερικανοι που το εχουνε ανακαλυψει διαπιστωσας ετσι οτι σε ενα σετ χτυπουν και τις slow kai τις fast fibers του μυ.

ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ LOWER CARB ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΓΡΑΜΩΣΗ.


πιο lower δεν παει παιδια. μονο βρωμη το πρωι τρωω και το μεσημερη 10 κρουτονακια οληκης.

ουτε ρυζι ουτε τιποτα. εχω πεση σε ενεργεια παρα πολυ σχεδον μισα κηλα και απο διαθεση 0


καλο ακουγετε το pulse....

δεν ξερω τι να δοκιμασω :(

giannis64
28-06-10, 10:23
κακώς έχεις βγάλει το ρύζι από την διατροφή σου. έστω και σε μικρή ποσότητα έπρεπε να έχεις μέσα!!

Qlim4X
28-06-10, 10:27
κακώς έχεις βγάλει το ρύζι από την διατροφή σου. έστω και σε μικρή ποσότητα έπρεπε να έχεις μέσα!!

μου το ειπε και ενας φιλος αυτο. αλλα δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μπαλαρο με υδατανθρακα.

manosvdm
28-06-10, 11:12
πριν και μετα την προπονα οπσδηποτε υδατανθρακες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CROCOJET
28-06-10, 11:36
μπορεις να δοκιμασεις και τα xrep
στην πρεσα και στο extension 2-3 σετ 10 επαναληψεωμ με μεγιστο βαρος χωρις παυση και στο τελος του καθε σετ 6 επαναληψης pulse οπως την ονομαζουνε στο iron man με την μιση διαδρομη(δηλαδη ουτε τερμα πανω ουτε τερμα κατω).ΤΑ ΣΠΑΕΙ.
αυξαβει αναβολικες ορμονες, εχει ιδιοτητες αεροβιας και φυσικα τουρμπιαζει τον μεταβολισμο.ΠΙΘΑΝΟ ΠΙΑΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ.

pulse ξεκινας στο τελευταιο σετ και με την παροδο του καιρου βαζεις και στα αλλα σετ.
οι αμερικανοι που το εχουνε ανακαλυψει διαπιστωσας ετσι οτι σε ενα σετ χτυπουν και τις slow kai τις fast fibers του μυ.

ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ LOWER CARB ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΓΡΑΜΩΣΗ.

Ακούγονται ενδιαφέροντα αυτά τα pulse και με βάζεις σε ιδέες να τα εντάξω στην προπόνηση... Μέχρι τώρα τέτοιου είδους επαναλήψεις τις είχα του πεταμού, αλλά τώρα αποκτούν νόημα.
:thumbup:

beefmeup
28-06-10, 12:06
πριν και μετα την προπονα οπσδηποτε υδατανθρακες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ποσο πριν δλδ εννοεις??

σαν ενα γευμα κανονικο(κανα 2ωρο πριν) νταξ,αλλα πριν την προπο γιατι?

αν απαντησεις καντο στο γενικες για διατροφη,μην βγουμε οφ εδω.:toast:

manosvdm
28-06-10, 12:28
ποσο πριν δλδ εννοεις??

σαν ενα γευμα κανονικο(κανα 2ωρο πριν) νταξ,αλλα πριν την προπο γιατι?

.:toast:

σαςν κανονικο γευμα εννοω.:toast:

ενα βιβλιο που μελεταω αυτην την περιοδο ειναι αυτο
http://www.x-rep.com

εχω εφαρμωσει μερη του και ειδα διαφορα

savage
02-07-10, 00:17
αλεξ τα ποδια ειναι το τελευταιο που γραμμωνει συνηθως.και μενα στους αγωνες τελευταια γραμμωσαν.τα ποδια κρατανε νερα.πρεπει να φτασεις να ειναι φετες στην κοιλια,και μετα αρχιζεις να σκεφτεσαι για ποδια!:thumbup:

Qlim4X
02-07-10, 00:47
αλεξ τα ποδια ειναι το τελευταιο που γραμμωνει συνηθως.και μενα στους αγωνες τελευταια γραμμωσαν.τα ποδια κρατανε νερα.πρεπει να φτασεις να ειναι φετες στην κοιλια,και μετα αρχιζεις να σκεφτεσαι για ποδια!:thumbup:

το πιστευω αυτο που λες νικο.

για φετος πιστευω ειμαστε οκ. θελω ξεκουραση και φορτισω μπαταριες γιατι ειμαι ετοιμοροπος ;)

manosvdm
02-07-10, 08:20
αλεξ τα ποδια ειναι το τελευταιο που γραμμωνει συνηθως.και μενα στους αγωνες τελευταια γραμμωσαν.τα ποδια κρατανε νερα.πρεπει να φτασεις να ειναι φετες στην κοιλια,και μετα αρχιζεις να σκεφτεσαι για ποδια!:thumbup:

δεν ειναι παντα κανονας αυτο, σε εμενα πρωτα απο ολα ηταν τα χερια και μετα ακουλουθησαν τα ποδια και φυσικα η κατω κοιλια ακομα με προδιδει.

δηλαδη εχω γυρω στο 8-9 σε ολο το σωμα εκτος της περιοχης του αφαλου που ειναι συσωρευμενο συνολο 11-12

ζυγαρια και δερματοπτυχομετρο με εχουν 12%
η κοιλια ειναι προστυχο για μενα(το πληρωνω εδω και ενα χρονο):

savage h plath soy einai ayth;;;;;;;;

Qlim4X
02-07-10, 09:51
savage h plath soy einai ayth;;;;;;;;

ναι αυτο το αναγλυφο ειναι η πλατη του νικολη.

manosvdm
02-07-10, 10:08
μπραβο νικο:thumbup::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:ζηλευω

savage
02-07-10, 15:08
δεν ειναι παντα κανονας αυτο, σε εμενα πρωτα απο ολα ηταν τα χερια και μετα ακουλουθησαν τα ποδια και φυσικα η κατω κοιλια ακομα με προδιδει.

δηλαδη εχω γυρω στο 8-9 σε ολο το σωμα εκτος της περιοχης του αφαλου που ειναι συσωρευμενο συνολο 11-12

ζυγαρια και δερματοπτυχομετρο με εχουν 12%
η κοιλια ειναι προστυχο για μενα(το πληρωνω εδω και ενα χρονο):

savage h plath soy einai ayth;;;;;;;;

ναι σιγουρα δεν ειναι κανονας.αλλωστε καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.εσυ ειναι λογικο να εχεις αυτο το προβλημα λογω χρονιας παχυσαρκιας,και να μην γραμμωνει ευκολα η κοιλια.ο αλεξ πχ ομως,δεν εχει τετοιο προβλημα.
επισης να ξεκαθαρισουμε τι εννοουμε "γραμμωση ποδιων". ο αλεξ εχει μια υποτυπωδη γραμμωση στα ποδια.μια υποτυπωδης η μετρια γραμμωση στα ποδια δεν ειναι ανεφικτη αν εισαι χαμηλα σε λιπος.το δυσκολο ειναι να κανεις γραμμωση αγωνιστικη στα ποδια,και δε μιλαω τυπου pro(αυτη ειναι ανεφικτη και "επικινδυνη"),οπως αυτη εδω.

http://2.bp.blogspot.com/_rw_U1LlrOFE/STW9X-ITKDI/AAAAAAAABQM/WoyeeGgx2A4/s1600/andreas-munzer-1.jpg

μιλαωγια νορμαλ γραμμωση αγωνων στα ποδια.

εγω πχ για να πετυχω αυτου του ειδους τη γραμμωση ποδιων στους αγωνες

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11727&stc=1&d=1275551976

εκανα διπλες προπονησεις ποδιων,τρομερα αυστηρη διατροφη,συγκεκριμενες τεχνικες σε ασκησεις,και φυσικα οχι προπονηση ποδιων τις τελευταιες 15 μερες(εκτος απο το αδειασμα τους φυσικα στην κυκλικη).

τετοια γραμμωση υπο νορμαλ συνθηκες ειναι δυσκολο να πετυχουμε.γι'αυτο και στις παραλιες πχ, βλεπουμε πολλους που ειναι με γραμμωμενους κοιλιακους ,αλλα με κοντρες στα ποδια ειναι ελαχιστοι.


Υγ.Ναι η φωτο που βλεπεις στην υπογραφη μου,ειναι η πλατη μου!

Qlim4X
02-07-10, 15:27
νικ κατι ασχετο.

βλεπω και σε σενα οπως και σε μενα οτι οι πανο κοιλιακοι εχουν χαθει. και απο 6pack εχουν γινει 4pack :rolf:

τι μακακια εχουμε κανει?

ioannis1
02-07-10, 22:23
:rolf::rolf:εγω στη γραμμωση τελευταιο μηνα τρωω 500 γρ πατατα μονο και 50 γρ βρωμη το πρωι και κανω 3 ωρες ημερησιως.κανεκουραγιο.αυξησε τα λιπαρα.φαε λιγους ξηρους καρπους πριν την προπονηση.

flinstone
02-07-10, 23:19
πριν και μετα την προπονα οπσδηποτε υδατανθρακες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:thumbup::thumbup:

marvin
02-08-12, 23:41
για να κοψουν τα ποδια θελει πρωτα να εχεις πολυ καθαρη διατροφη,χαμηλους υδατανθρακες,πολυ πρωτεινη κρεας κλπ.πολυ αεροβια πχ 40 λεπτα πρωι με αδειο στομαχι και 40 μετα την προπονηση βραδυ.επικεντρωνεσαι πιο πολυ σε πρεσσα με μεγαλο μεσαιο μικρο ανοιγμα ποδιων και επαναληψεις απο 6 μεχρι 15 για 4 σετ σε καθε ασκηση,εκτασεις ποδιων 4 δεκαπενταρια,λεγκ καρλ το ιδιο,προβολες το ιδιο η ανεβα σκαλες οπως ειπε ο γιαννης.


ναι 4 σετ σε καθε ασηση στη πρεσσα με πολυ μεγαλο ανοιγμα και πελματα προςτα εξω, μεμεσαιο ανοιγμα και πελματα παραλληλα και μικρο ανοιγμα και πελματα με μυτες ελαφτα προς τα μεσα.αν θες γραψτα αυτα εκει.

και μη ξεχνας να πατας .οποια ομαδα γυμναζετε να την πατατε -σφυγκετε-να κοψει.

Κριμα που κλεινει το γυμναστηριο αυτες τις μερες ,πολυ θα ηθελα να το δοκιμασω!!

TEFAAtzis
03-08-12, 01:23
Να πω και εγω προσωπικα την εμπειρια μου.Μιας και κανω προπονηση σε γνωστο γυμναστηριο της Λαρισας και ηθελα και γω να γραμμωσω στα ποδια,ρωτησα αυτον που εχει το γυμναστηριο ο οποιος ειναι παλιος πρωταθλητης bodybuilding τι θα με συμβουλευε να κανω για να γραμμωσουν και μου ειπε να παιξω πολλες επαναληψεις.Οταν τον ρωτησα αν εννοουσε 15αρες μου ειπε και 30 και 40 επαναληψεις σε καθε σετ.Το δοκιμασα απο περιεργεια και σε συνδιασμο με το προγραμμα γραμμωσης μου μπορω να πω οτι για πρωτη φορα φετος τα ποδια μου εκοψαν και φανηκαν πολυ καλα και συμμετρικα!!!Τα κιλα εννοειται ηταν ελαχιστα για να μπορεσεις να βγαλεις τοσες πολλες επαναληψεις!!!

marvin
03-08-12, 15:50
Τελικα ισχυει οτι στον καθενα ''πιανει'' και κατι διαφορετικο χωρις να σημαινει οτι αν δεν ''πιανει'' στον αλλο ειναι λαθος τακτικη.Φετος ειχα προγραμμα στα ποδια με 5σετ των 25 επαν και ηταν η πρωτη φορα που τα ειδα να στρωνουν.Τωρα δεν ξερω αν βοηθησε το οτι εκοψα και υδατανθρακα,ανεβαζοντας πρωτεινη.Το σιγουρο ειναι οτι ειχε πολυ κουραση το προγραμμα.

chro
03-08-12, 22:07
και μου ειπε να παιξω πολλες επαναληψεις.Οταν τον ρωτησα αν εννοουσε 15αρες μου ειπε και 30 και 40 επαναληψεις σε καθε σετ.ΤΣε ποια/ποιες ασκήσεις?

marvin
03-08-12, 22:11
Εχει σημασια και για ποιο λογο;

TEFAAtzis
03-08-12, 23:14
Σε ποια/ποιες ασκήσεις?

extension,πρεσα με διαφορετικες γωνιες (μυτες προς τα μεσα,προς τα εξω κτλπ),καθισματα και καμψεις δικεφαλων σε μηχανημα ορθιος.
Τις γαμπες τις επαιζα κανονικα 10-15 επαναληψεις

koukoutsaki
03-08-12, 23:29
να γραψω κι εγω για τον εαυτο μου ...ΣΚΑΛΑΚΙΑ ,καθως και ποδηλατο
σκαλακια μπορει να μην κανω πολλη ωρα αλλα δε σταματαω ουτε δευτερολεπτο
τα ποδια μου παθανε μεγαλο σοκ ....καλα οχι οτι εγινα και σουπερ αλλα σε σχεση με πριν....ουτε στην εφηβεια δεν ημουν ετσι :green:

ενδιαφερουσες αποψεις διαβασα επισης και για τις παραλλαγες στην πρεσσα :)
θα δοκιμαστουν καποια στιγμη ;)

marvin
03-08-12, 23:32
Αχα πρεσσα δουλεψα και εγω ολα τα πατηματα,προς τα μεσα ,προς τα εξω, με μυτες ,με φτερνες και κανονικο πατημα σε 5*25 χωρις διαλλειμα και σκουωτ με αλτηρες κανονικα ,μπροστινα,πισω,πλιε και πλαγια παλι 5σετχωρις διαλειμα μεταξυ τους.

koukoutsaki
03-08-12, 23:33
Νικη σε πιασανε διαφορετικα αυτα τα πατηματα??ειναι κατι που δε το εχω δοκιμασει ποτε
επειδη εισαι κ συ κοριτσι το ρωταω

marvin
03-08-12, 23:36
Ναι Κουκου μου αναλογα με το πατημα δουλευεις διαφορετικα το ποδι! Δοκιμασε το κατα την δικη μου αποψη ειναι πολυ καλο!!Ββεβαια δεν ξερω αν θα σου προσφερουν τοσες επαναληψεις εσενα,καθως καθε σωμα εχει αλλες αναγκες!Μια δοκιμη θα μας δειξει!;)

giannis64
11-03-13, 21:20
bump