PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος στον χώρο



kalidor
05-07-10, 17:07
καλησπέρα...θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με ένα καλο πρόγραμμα όγκου-δύναμης με συνεργασία την πρωτεΐνη NITRO-TECK Προ Serius....ξεκινάω από αύριο....:weights::weights:

Senereison
05-07-10, 19:11
Μην πάρεις nitro te.. είναι χαλια ποιότητα πάρε καμια άλλη τόσες υπάρχουνε αυτήν πηγες και διάλεξες...:unsure:
Πήγαινε πάρε καμια reflex η gold standar whey 100% νομίζεις ότι γράφουνε στο site του bbclub είναι αλήθεια είναι όλα θέμα marketing...

kalidor
05-07-10, 21:00
Βασικά δεν ήξερα τι παίζει με αυτήν αλλα τώρα την έχω...οποτε ξεκινάω να την παίρνω από αύριο...
ενδιαφέρομαι για ενδυνάμωση μυών,όγκο και τοπικό αδυνάτισμα στην κοιλια ...που αλλου άλλωστε...

kalidor
05-07-10, 21:04
Το πρόγραμμα που ακολουθώ μέχρι τώρα είναι...

Δευτερα-στήθος,δικέφαλα
Τρίτη-πλάτη,τρικέφαλα
Τεταρτη-ωμους,κοιλιακούς
Πέμπτη-στήθος,δικέφαλα
Παρασκευή-πλάτη,τρικέφαλα
Σάββατο-ωμους,κοιλιακούς
Κυριακή-OFF

kalidor
05-07-10, 21:06
Δεν ξέρω εάν βοηθάει...αλλα..
είμαι 1,82 και 92 κιλά...

Senereison
05-07-10, 22:25
Kαλύτερα θα ήτανε να κανεις το έξεις :

Δευτέρα:Στήθος
Τρίτη:Πλάτη τραπεζιους
Τετάρτη:Πόδια γάμπες κοιλιακούς
Πέμπτη:Ωμους
Παρασκευή:δικέφαλους τρικέφαλους

Polyneikos
05-07-10, 22:28
Εφόσον εισαι σχετικα αρχαριος στον χωρο σε αυτο το split που παρουσιαζεις είναι δεδομενο ότι θελεις να δωσεις εμφαση σε όλες τις μυικες ομαδες και τις βαζεις 2 φορες την εβδομαδα αλλα πολλες φορες η ποιοτικη και ποσοτικη προπόνηση είναι πολυ οριακα με την υπερπροπονηση και τον καταβολισμο των μυων..Εκτός του ότι εχεις βαλει 6 ημερες συνεχομενες χωρις κανενα ρεπο,αρα αναρρωση δυσκολη,θα προτιμουσα να είχες βαλει 3 μερες on 1 of, 2 on 1 of,κοινως να υπάρχει ενδιαμεση μερα ρεπο..
Περα από αυτο εχεις βαλει 2 μερη του σωματος καθε μερα και τα παίζεις 2 φορες την εβδομαδα...Αεροβια πότε θα κανεις,εφόσον θελεις να χασεις κιόλας;
Μηπως όλο αυτο το πλανο σου βγαινει αντιπαραγωγικο και γολγοθας;
Για όλο αυτο το πλανο η διατροφή σου πρεπει να είναι τουλαχιστον αριστη και με αρκετες ωρες υπνου,αν θελεις να δεις κατι...
Ρίξε μια ματια στα προγραμματα προπόνησης να παρεις μια ιδεα και μετα φτιαξε ενα πλανο με 3-4 ασκησεις για τις μεγαλες μυικες ομαδες και 2-3 για τις πιο μικρες.Τα ξαναλεμε...

kalidor
06-07-10, 10:03
Εφόσον εισαι σχετικα αρχαριος στον χωρο σε αυτο το split που παρουσιαζεις είναι δεδομενο ότι θελεις να δωσεις εμφαση σε όλες τις μυικες ομαδες και τις βαζεις 2 φορες την εβδομαδα αλλα πολλες φορες η ποιοτικη και ποσοτικη προπόνηση είναι πολυ οριακα με την υπερπροπονηση και τον καταβολισμο των μυων..Εκτός του ότι εχεις βαλει 6 ημερες συνεχομενες χωρις κανενα ρεπο,αρα αναρρωση δυσκολη,θα προτιμουσα να είχες βαλει 3 μερες on 1 of, 2 on 1 of,κοινως να υπάρχει ενδιαμεση μερα ρεπο..
Περα από αυτο εχεις βαλει 2 μερη του σωματος καθε μερα και τα παίζεις 2 φορες την εβδομαδα...Αεροβια πότε θα κανεις,εφόσον θελεις να χασεις κιόλας;
Μηπως όλο αυτο το πλανο σου βγαινει αντιπαραγωγικο και γολγοθας;
Για όλο αυτο το πλανο η διατροφή σου πρεπει να είναι τουλαχιστον αριστη και με αρκετες ωρες υπνου,αν θελεις να δεις κατι...
Ρίξε μια ματια στα προγραμματα προπόνησης να παρεις μια ιδεα και μετα φτιαξε ενα πλανο με 3-4 ασκησεις για τις μεγαλες μυικες ομαδες και 2-3 για τις πιο μικρες.Τα ξαναλεμε...

Δηλαδή φιλε μου πιστεύεις έχω πολλή βαρύ πρόγραμμα χωρίς λόγο.??
Διατροφή μπορώ να κάνω και έχω τα μέσα εάν μου προτείνεται μια καλή με τις κατάλληλες θερμίδες...
από μεριάς ασκήσεων τώρα να κάνω 2 on και 1 off???
Απλά πιστεύω ότι έχω πολλή ενέργεια στο γυμναστήριο και θέλω να γυμνάσω και άλλη μυϊκή ομάδα εκτος από 1.
Αερόβια δεν έχω κάνει μονο τρέξιμο...πρέπει να προσθέσω και m1 τέτοια άσκηση στην εβδομάδα...τι προτείνεις συγκεκριμένα???
ευχαριστώ πολλή για το ενδιαφέρον...:bowdown::bowdown:

Polyneikos
06-07-10, 10:43
Ρίξε μια ματια στα Προγραμματα προπόνησης και θα καταλαβεις λίγο πως σπανε οι ομαδες και μπορείς να προσαρμόσεις ενα πρόγραμμα...
2 μερες οn 1 μερα of εννοω όχι ασκησεις αλλα μερες προπονησης,να το πω πιο απλα ,Δευτερα,Τριτη,Τεταρτη,προπονηση,Πεμπτη Ρεπο,Παρασκευη,Σαββατο προπόνηση,Κυριακη ρεπο είναι ενα πλανο 5 προπονησεων μεσα στην εβδομαδα.

veteran29
06-07-10, 13:02
και επισης σχετικα με τη διατροφη υπαρχουν πολλες προτασεις στο φορουμ αναλογες με το επιπεδο κλπ κλπ. οργανωσε τη διατροφη σου πρωτα και μετα βαζεις και την πρωτεινη η οτιδηποτε αλλο στο προγραμμα.

kalidor
06-07-10, 14:47
Ωραία θα μελετήσω τι προτείνεται και θα σας πω τι θα ακολουθήσω στην συνεχεια...
για να δούμε...
ευχαριστώ και πάλι...