PDA

Επιστροφή στο Forum : υπερβολική κατανάλωση λιπαρών ψαριών



just
05-07-10, 17:44
λοιπον παιδια δεν ξερω που να γραψω το θεμα αλλα το γραφω εδω...

λοιπον εδω και κανενα μηνα σχεδον ειχα στομαχικες διαταραχες..στην αρχη ηταν ελαχιστοι και δεν εδινα σημασια..τις τελευταιες μερες ητανε πιο εντονοι και εχθες το πρωι δεν τους αντεχα και κρατησε για 15 λεπτα..το βραδυ αρχισαν παλι και πηγα στο νοσοκομειο..η διαγνωση που μου εκαναν ηταν οτι τρωω κατι πολυ λιπαρο και ειχε ανεβει στα υψη η αμυλάση το οριο ειναι 28-100 και ειχα 147!τον τελευταιο μηνα ετρωγα σχεδον καθε νυχτα σολωμο ή τονο και αυτη ειναι η αιτια..η κυρια αιτια ο σολωμος γιατι ειναι ολο λιπαρα..και μου εκαναν ενεση και μου δωσανε κατι χαπακια και θα παω και αυριο να με εξετασουν και να μα8ω περισσοτερα..
σχολιαστετο

KATERINI 144
05-07-10, 18:38
ο σολομός κονσέρβα ηταν? αν οχι πως τον μαγείρευες?

versus
05-07-10, 18:42
πιστέυω θα ήταν καλύτερα να το βάλεις στα θέματα Yγεία / Tραυματισμοί / Αποθεραπεία!!!
αλλά τι να σχολιάσουμε;ξέρεις από τι οφείλεται!
να προσέχεις από δω και πέρα..
και συ έτρωγες που έτρωγες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ σολωμό,τον έτρωγες και βράδυ!
χαλάρωσε λίγο!;)

sogoku
05-07-10, 20:43
Παντως εχει αναφερθει οτι καποια ψαρια οπως ο τονος δεν τα τρωμε καθημερινα γιατι περιεχουν βαρια μεταλλα.Δεν ξερω αν εχει σχεση απλα το αναφερω.

Περαστικα.

dionisos
05-07-10, 20:49
Παντως εχει αναφερθει οτι καποια ψαρια οπως ο τονος δεν τα τρωμε καθημερινα γιατι περιεχουν βαρια μεταλλα.


+1

just
06-07-10, 00:26
ο σολομός κονσέρβα ηταν? αν οχι πως τον μαγείρευες?

οχι απο ψαραγορα φρεσκο και τα βαζω κοματια στην καταψυξη..να τρωω μονο κοτοπουλο και καμια φορα ψαρι δηλαδη??

just
06-07-10, 00:27
φουσκοσε και το συκωτι μου!!

KATERINI 144
06-07-10, 00:32
Παντως εχει αναφερθει οτι καποια ψαρια οπως ο τονος δεν τα τρωμε καθημερινα γιατι περιεχουν βαρια μεταλλα.Δεν ξερω αν εχει σχεση απλα το αναφερω.

Περαστικα.δεν εχει σχεση αλλα υσχιει αυτο για τα βαρεα μεταλα http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4353


οχι απο ψαραγορα φρεσκο και τα βαζω κοματια στην καταψυξη..να τρωω μονο κοτοπουλο και καμια φορα ψαρι δηλαδη??ναι αλλα δε λες πως το μαγειρευεις, αν τρως και την πετσα κλπ.

just
06-07-10, 02:15
ναι αλλα δε λες πως το μαγειρευεις, αν τρως και την πετσα κλπ.[/QUOTE]

στο φουρνακι..δεν ξερω..

Anabolas
06-07-10, 02:20
ma min tos tipota to vradi giati tha paxineis!
Ta lipara oksea einai poli paxintika filaraki!

Pare kamia kreatini ama thes ti nixta

just
06-07-10, 02:28
ma min tos tipota to vradi giati tha paxineis!
Ta lipara oksea einai poli paxintika filaraki!

Pare kamia kreatini ama thes ti nixta

τα λιπαρα οξεα ειναι τα ω3 και ω6?

Anabolas
06-07-10, 02:56
τα λιπαρα οξεα ειναι τα ω3 και ω6?

oxi re file einai to oksidio tou lipous. Afto to bazoun ston tono gia sintiritika!
Sintirei tis trofes diladi alla einai kako otan to tros giati einai oksi kai sou katastrefei ta entera. opos epathe kai o filos poio panw katalaves?

just
06-07-10, 03:41
oxi re file einai to oksidio tou lipous. Afto to bazoun ston tono gia sintiritika!
Sintirei tis trofes diladi alla einai kako otan to tros giati einai oksi kai sou katastrefei ta entera. opos epathe kai o filos poio panw katalaves?

αυτος ο πιο πανω τυχαια ειμαι εγω :shock:

Anabolas
06-07-10, 03:43
αυτος ο πιο πανω τυχαια ειμαι εγω :shock:
Ntaksi file mi mou tin mpeneis giati tha se kanw topi sto ksilo opws kai ton poio panw

just
06-07-10, 19:54
Ntaksi file mi mou tin mpeneis giati tha se kanw topi sto ksilo opws kai ton poio panw


ela na mou to pis kai mprosta mou palikara!

versus
06-07-10, 22:27
Ntaksi file mi mou tin mpeneis giati tha se kanw topi sto ksilo opws kai ton poio panw

ΤΡΑΓΙΚΟΣ!

KATERINI 144
06-07-10, 22:42
τελείωσε το παραμύθι με αυτόν, επι του θέματος τώρα.

GEORGEXX1
06-07-10, 22:46
τελείωσε το παραμύθι με αυτόν, επι του θέματος τώρα.

Αυτο το μπαν δεν ειταν αναγκαιο ρε φωτη, δεν εχουμε συχνα τετοια τυχερα στην παρεα.
Ασε που μερικοι αδικηθηκαν γιατι δεν προλαβαμε να δωσουμε τα φωτα μας στο προβλημα του φιλου.

just
07-07-10, 03:01
τελείωσε το παραμύθι με αυτόν, επι του θέματος τώρα.

ωραιος