PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαφορά ποσοστών στις πρωτείνες whey



mafias
06-07-10, 20:31
Καλησπέρα,

θέλω να ρωτήσω, έχω δεί 1 συμπλήρωμα πρωτείνης Dymatize Elite ονομάζεται, η οποία λέει ότι έχει 48% πρωτείνη. Εδώ είναι ο σύνδεσμος της
********************************************************************************

Από την άλλη όμως, η ΟΝ λέει (αν και δεν είναι ) 100%. Όπως και να έχει, σίγουρα είναι περισσότερο από 48% πρωτεινη.
***************************************************************

Αυτό τί πάει να πεί; Ότι η Dymatize Elite δεν είναι ποιοτική;
Μπορεί να είναι άκυρη η ερώτηση, αλλά ρωτώντας μαθαίνεις..

versus
06-07-10, 20:45
ότι είναι μικρότερη η περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη δεν σημαίνει ότι δεν είναι ποιοτική!

sogoku
06-07-10, 21:25
Ασε που αν ειδα καλα η dymatize λεει στα 33 εχει 24 γραμμαρια πρωτεινηςΜαλλον τα μπερδεψε ο φιλος.....

KATERINI 144
06-07-10, 22:27
Καλησπέρα,

θέλω να ρωτήσω, έχω δεί 1 συμπλήρωμα πρωτείνης Dymatize Elite ονομάζεται, η οποία λέει ότι έχει 48% πρωτείνη. Εδώ είναι ο σύνδεσμος της
********************************************************************************

Από την άλλη όμως, η ΟΝ λέει (αν και δεν είναι ) 100%. Όπως και να έχει, σίγουρα είναι περισσότερο από 48% πρωτεινη.
***************************************************************

Αυτό τί πάει να πεί; Ότι η Dymatize Elite δεν είναι ποιοτική;
Μπορεί να είναι άκυρη η ερώτηση, αλλά ρωτώντας μαθαίνεις..
η dymatize εχει 24 στα 33-35γραμμ, και η οn εχει 24 στα 29,5γραμμ,

τα συστατικά τους το λενε ξεκαθαρα.

υσ: διαβασε τους κανονες του φορουμ....

NIK900
08-07-10, 14:55
το 100% που βλεπειs αφορα το απο που προερχετε η πρωτεινη του σκευασματοs . δηλαδη η ON ειναι μονο whey . . 100% . . η καθαροτητα τηs ειναι περιπου 80% . . η elite ειναι περιπου 75% καθαρη . αλλα και αυτη επισηs 100% whey . . πιστευω να μην σε μπερδεψα . .

beefmeup
08-07-10, 14:59
το 100% που βλεπειs αφορα το απο που προερχετε η πρωτεινη του σκευασματοs . δηλαδη η ON ειναι μονο whey . . 100% . . η καθαροτητα τηs ειναι περιπου 80% . . η elite ειναι περιπου 75% καθαρη . αλλα και αυτη επισηs 100% whey . . πιστευω να μην σε μπερδεψα . .

αυτο πως το εννοουμε,bro??

ρωταω γιατι βλεπω κοσμο γενικοτερα,κ αναφερεται σε "καθαρη" προτεινη.
μιλαμε για επιπροσθετους υδατανθρακες,η λιπη?γιατι εδω ας πουμε δεν εχουμε τπτ απτα 2 σε υπολογισιμες ποσοτητες.

NIK900
08-07-10, 20:15
λεγωνταs καθαροτητα 80% πρωτεινηs , το υπολοιπο 20% εκτos απο υδατανθρ. και λιποs , περιλαμβανει επισης και ενζυμα, χρωστικες ουσιες κτλ τα οποια αναγραφονται στα συστατικα της καθε πρωτεινης . .
ετσι οταν τα υπολογισεις δεν θα βγει ποτε συνολο 100 γιατι εχουν και αυτα ενα σχετικο βαρος . . που δεν αναγραφεται . . (1-2 γρ στο καθε scoop)