PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρισιμο θεμα μυικης υπερτροφιας και λιπους.



SepTum
07-07-10, 05:53
Aφου η πρωτεινη αποτελει το συστατικο δομησης των μυων γιατι οταν θελουμε να διογκωσουμε τους μυες πρεπει να εχουμε και θετικο ισοζυγιο θερμιδων?Τι σχεση εχουν οι θερμιδες με τον μυικο ογκο?Δεν αρκει οι παραπανω πρωτεινη?Πραγματικα προσπαθω να παρω μυες και να μεινω στα επιπεδα λιπους που ειμαι αλλα βλεπω οτι πρεπει να φαω παραπανω για να γινει αυτο κατι που δεν μου στεκει.Αναρωτιεμαι αν η αεροβια ειναι ικανη να βοηθησει η απλα θα μου ακυρωνει τις παραπανω θερμιδες που θα παιρνω αναγκαζοντας με να παιρνω ακομα περισσοτερες και στην ουσια να μην εχω αποτελεσμα.Γνωμες?

SepTum
07-07-10, 05:54
Eκανα λαθος παρακαλω να μεταφερθει στη διατροφη

GEORGEXX1
07-07-10, 09:28
Aφου η πρωτεινη αποτελει το συστατικο δομησης των μυων γιατι οταν θελουμε να διογκωσουμε τους μυες πρεπει να εχουμε και θετικο ισοζυγιο θερμιδων?Τι σχεση εχουν οι θερμιδες με τον μυικο ογκο?Δεν αρκει οι παραπανω πρωτεινη?Πραγματικα προσπαθω να παρω μυες και να μεινω στα επιπεδα λιπους που ειμαι αλλα βλεπω οτι πρεπει να φαω παραπανω για να γινει αυτο κατι που δεν μου στεκει.Αναρωτιεμαι αν η αεροβια ειναι ικανη να βοηθησει η απλα θα μου ακυρωνει τις παραπανω θερμιδες που θα παιρνω αναγκαζοντας με να παιρνω ακομα περισσοτερες και στην ουσια να μην εχω αποτελεσμα.Γνωμες?

Εχουν αμεση σχεση,το συνολο των θερμιδων που πρεπει να παιρνουμε καθε μερα αποτελειτε απο πρωτεινη,υδατανθρακες και λυποι,οι θερμιδες ειναι το συνολο αυτων των πραγματων, και αναλογα την κατασταση μας καθοριζονται.
Αν δεν ξερεις ποση πρωτεινη χρειαζεσαι τοτε δεν μπορεις να μεινεις στα επιπεδα λυπους που θες.
Αν κανεις αεροβια χαμηλης εντασης 3 φορες την εβδομαδα δεν θα χασεις ογκο απεναντιας θα βοηθησεις τον οργανισμο σου.