PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι χρειαζεται για να με πιασουν παλι?



SepTum
14-07-10, 21:18
Καλησπερα.Εδω και καποιο καιρο εχω προσεξει οτι δεν με πιανουν οι ασκησειςοσο παλια.Δηλαδη μετα απο 2-3 απο το τελος της γυμναστικης δεν μπορω να καταλαβω τι γυμνασα ενω παλιοτερα θυμαμαι να ειμαι πιασμενος για ωρες.Σιγουρα δεν ειναι οτι χρειαζομαι διαλειμμα γιατι παω μαζι με εναν φιλο ο οποιος ερχετε πιο σπανια και εχει και αυτος τα ιδια συμπτωματα.Δεν πιανομαστε ακομη και πανω στην προπονηση αλλα παρολαυτα παιζουμε μεχρι αποτυχιας καθε ασκηση αλλα μετα το περας της δεν νιωθουμε το εντονο πρηξιμο.(4 ασκησεις των 4σετ για καθε μυικη ομαδα-1μυικη ομαδα τη μερα).Επισης δεν ειναι οτι εχω συνιθησει τις ασκησεις καθως δοκιμασαμε και ασκησεις που δεν εχουμε ξανακανει και τα αποτελεσματα ηταν ιδια.Ενα πραγμα που περναει απο το μυαλο μου ειναι οτι επειδη κανουμε γραμμωση,και τρωμε λιγοτερο μηπως αυτο ειναι φυσιολογικο...Για πειτε τη γνωμη σας

Doctorg
14-07-10, 21:24
Μέχρι αποτυχίας όταν λες πως κάνεις τις ασκήσεις τι εννοείς; Συνήθως παίζει ρόλο η τεχνική που κάνεις τις ασκήσεις και άμα ''φορτώνεις'' κιλά.

SepTum
14-07-10, 21:34
θα σου φερω ενα σημερινο παραδειγμα απο δικεφαλα.4σετ των 10-9-8-7επαναληψεων στραβομπαρα καθιστος..Επισης 4 8αρια σφυρια σε ορθια θεση.4 8αρια τροχαλια με σχοινι.Και 4 6αρια καθιστος με βαρακια.Δεν εβγαιναν παραπανω επαναληψεις σε κανενα σετ και ηταν ολες με πολυ αργο ρυθμο.Για να καταλαβεις στην τελευταια ασκηση εκει που νομιζα οτι θα βλαλω 10+ ξαφνικα κολαω στις 6 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΠΙΑΣΜΕΝΟΣ και αρχιζα να κλοτσαω τα κιλα.Μου την εχει δωσει....

Doctorg
14-07-10, 21:44
Εφόσον εκτελείς σωστά τις ασκήσεις και ''βάζεις'' και κιλά, και παρόλα αυτά δεν πρήζεσαι, μήπως να έκανες ένα διάλειμμα απο τις προπονήσεις;

GEORGEXX1
14-07-10, 21:49
η μηπως να αλαξεις τις ασκησεις που κανεις;;

SepTum
14-07-10, 22:41
Για το διαλειμμα το εχω σκεφτει απλα 3 ειναι οι λογοι που με απωθουν.1)Ο φιλος μου που κανουμε μαζι ειχε να κανει δικεφαλα 2 βδομαδες και εχει τα ιδα συμπτωματα.νομιζω αυτο ειναι το κυριοτερο.αλλα και να θελω διαλειμμαι επειδη κανω αεροβια 5-6 μερες τη βδομαδα φοβαμαι οτι χωρις βαρη θα εχει αρνητικα αποτελεσματα.Και τελος θα παω διακοπες σε 2-3 βδομαδες και θα ειναι διαλειμμα αυτο .
Φιλε george οπως σου ειπα εχω κανει πολλες αλλαγες στις ασκησεις.

sogoku
14-07-10, 23:21
E δεν μπορεις να εχεις σαν κρητηριο τωρα οτι επειδη ο φιλος σταματησε και μετα ξαναμπηκε και και και.Σταματα εντελως μια εβδομαδα.Μονο θα κερδισεις ουτε θα λιπωσεις ουτε θα μικρυνεις[με καλη διατροφη]
Και εγω ενιωσα οτι τελευταια δεν με πιανει πολυ αεροβια και σταματαω και για λογους πιθανης υπερπροπονησης και να χαλαρωσει το κνσ λιγο και να με 'ξαναπιασει' εκ νεου απο εβδομαδα.Δεν ειμαι κανενας εμπειρος αλλα πειραματισου και μη φοβασαι.

SepTum
15-07-10, 01:31
E δεν μπορεις να εχεις σαν κρητηριο τωρα οτι επειδη ο φιλος σταματησε και μετα ξαναμπηκε και και και.Σταματα εντελως μια εβδομαδα.Μονο θα κερδισεις ουτε θα λιπωσεις ουτε θα μικρυνεις[με καλη διατροφη]
Και εγω ενιωσα οτι τελευταια δεν με πιανει πολυ αεροβια και σταματαω και για λογους πιθανης υπερπροπονησης και να χαλαρωσει το κνσ λιγο και να με 'ξαναπιασει' εκ νεου απο εβδομαδα.Δεν ειμαι κανενας εμπειρος αλλα πειραματισου και μη φοβασαι.
Mα δεν ειναι αυτο κριτηριο?Αφου εκανε αυτος διαλειμμα και εχουμε κολλησει και οι 2 γιατι να οφελησει εμενα και οχι αυτον?Δεν εχω προβλημα με τους πειραμματισμους καθε αλλο,απλα σκεφτομαι την περιπτωση οτι επειδη θα συνεχισω την καθημερινη αεροβια μια βδομαδα σταματηματος θα εχει απωλειες.

sogoku
15-07-10, 01:39
Mα δεν ειναι αυτο κριτηριο?Αφου εκανε αυτος διαλειμμα και εχουμε κολλησει και οι 2 γιατι να οφελησει εμενα και οχι αυτον?Δεν εχω προβλημα με τους πειραμματισμους καθε αλλο,απλα σκεφτομαι την περιπτωση οτι επειδη θα συνεχισω την καθημερινη αεροβια μια βδομαδα σταματηματος θα εχει απωλειες.


Νομιζω πως δεν ειναι κρητηριο.Ενταξει ισως υπαρχουν καποια'στανταρ' αλλα ο καθενας ειναι διαφορετικος.Εγω δεν θα ειχα ποτε γνωμονα τον φιλο μου που σταματησε κτλ.
Σε μια εβδομαδα τι απωλειες μπορεις να εχεις ρε φιλε μου καλε?Για να γινει αυτο πρεπει απο 200 γραμμαρια πρωτεινης να πας στα 100 και κατω[συμβολικοι οι αριθμοι].Και παλι σε μια εβδομαδα πρεπει να βγαλεις τα ματια σου για να εχεις μυικες απωλειες.Ισα ισα στην ξεκουραση γινεται'αναπλαση του οργανισμου και των μυικων φθορων' και μπορει να δειξεις και καλυτερος.
Αυτη ειναι η γνωμη.

Τ.Ε.Φ.Α.Α
16-07-10, 20:26
το ιδιο και εγω παιδια επειδη παω το πρωι γυμναστηριο καθε φορα που ξυπναω νιωθω κουρασμενος και λεω θα ξυπνησω θα κανω ζεσταμα θα φαω και μετα θα παω γυμναστηριο! γενικα τωρα τελευταια νιωθω μια ατονια και γενικα μια βαρεμαρα!! ξεκουρασω φιλαρακι μου και εγω το ιδιο θα κανω ,θα ξεκουραστω κανα 10 ημερο για να παω διακοπες και μετα πρωτα ο θεος θα ξαναμπω και παλι(δοξα το θεο καλα να ημαστε και ολα θα παν καλα) ................σταματα για λιγο καιρο για να χαλαρωσει το ΚΝΣ και μετα οταν θα ξαναεπιστρεψεις θα δεις οτι και κιλα θα ανεβαζεις και θα νιωθεις πιο ξεκουραστος και θα βγαζεις και πιο δυνατες προπονησεις!!

υ.γ η Beba ειχε ξεκουραστει απο την ρουτινα της προπονησης για καποιο μικρο χρονικο διαστημα και μαλιστα σε εκεινο το διαστημα ειδε αλλαγες στο σωμα της που δεν τις εβλεπε εδω και μηνες..........και αυτο συνεβει επειδη ξεκουραστηκε!! δες το αναλογο thread na katalaveis t ennow

koulisss
22-07-10, 22:23
παιδια για να καταλαβω δηλαδη οταν κανεισ σωστη προπονηση και κανεις καλα της ασκησεις την αλη μερα θα πρεπει να εισαι καπως πιασμενος στον μυ που γυμνασες?

thegravijia
22-07-10, 22:27
παιδια για να καταλαβω δηλαδη οταν κανεισ σωστη προπονηση και κανεις καλα της ασκησεις την αλη μερα θα πρεπει να εισαι καπως πιασμενος στον μυ που γυμνασες?
ναι πολυ
και τη μεθεπομενη ακομα πιο πολυ
μετα αρχιζει κ φευγει σιγα σιγα

sogoku
22-07-10, 22:28
Εγω πλατη δεν πιανομαι ποτε.

koulisss
22-07-10, 22:39
αυτο σιγουρα στεκει?για οταν αρχισα το γυμναστιριο τοτες ναι ιμουν πολυ πιασμενος και με τον καιρο αυτο μειωνοτανε αν και αλλαζο ασκησεις κανο ποικιλιες κα8ε βδομαδα και καλα σετ 1 ζεσταμα και αλλα 4 κανονικα με ανεβασμα κιλων ανα σετ.εμενα μου ηπαν οτι αν δεν νιω8ο πλεον αυτο το πιασιμο της αλλης μερας θα ειναι επειδη κανω σωστα της ασκησης και επειδη κανο διατασης ανα σετ αυτο ισχιοι?

thegravijia
22-07-10, 22:41
αυτο σιγουρα στεκει?για οταν αρχισα το γυμναστιριο τοτες ναι ιμουν πολυ πιασμενος και με τον καιρο αυτο μειωνοτανε αν και αλλαζο ασκησεις κανο ποικιλιες κα8ε βδομαδα και καλα σετ 1 ζεσταμα και αλλα 4 κανονικα με ανεβασμα κιλων ανα σετ.εμενα μου ηπαν οτι αν δεν νιω8ο πλεον αυτο το πιασιμο της αλλης μερας θα ειναι επειδη κανω σωστα της ασκησης και επειδη κανο διατασης ανα σετ αυτο ισχιοι?
λολολλοοο λ
ελεος

koulisss
22-07-10, 22:43
λολολλοοο λ
ελεος
καταλαβα σαν την νυχτα με την μερα!αρα αυτο σημενη πρεπει να κανω πιο εντονη προπονηση?

stelios17
23-07-10, 11:01
Εγω πλατη δεν πιανομαι ποτε.

Και εγω , πλατη παρα πολυ σπανια θα πιαστω...
Πιστευω οτι το πιασημο δεν ειναι απολυτα ενδειξη "καλης" προπονησης .....

Qlim4X
23-07-10, 13:05
παιδια για να καταλαβω δηλαδη οταν κανεισ σωστη προπονηση και κανεις καλα της ασκησεις την αλη μερα θα πρεπει να εισαι καπως πιασμενος στον μυ που γυμνασες?

το πρωτο 24 ωρο απλα θα νιοθης ενα σφυξιμο
και στις 24-72 ωρες θα σφαδαζεις αν ακουμπας την ομαδα που γυμνασες
και 72+ θα αρχηση να υποχορει

SepTum
23-07-10, 14:05
το πρωτο 24 ωρο απλα θα νιοθης ενα σφυξιμο
και στις 24-72 ωρες θα σφαδαζεις αν ακουμπας την ομαδα που γυμνασες
και 72+ θα αρχηση να υποχορει
Εγω αυτο το ενιωθα στις αρχες.Πλεον δεν το νιωθω αν και αλλαζω ασκησεις και κανω προπονηση με πολυ ενταση.Kαι γενικα δε ξερω καποιον που να πιανεται πλεον και να μην ειναι αρχαριος.

giannis64
23-07-10, 14:22
τις περισοτερες φορες που αλλαζεις προγραμμα θα πρεπει να το νιωθεις.

αν κανεις σωστη προπονηση!!

kostas2
23-07-10, 15:37
αν δεν αλλάζεις όμως πρόγραμμα θα πρέπει και πάλι να το νιώθεις;

Εγώ στην αρχή ήμουν πολύ πιασμένος σε σημείο που δε μπορούσα να περπατήσω

μετά όμως υποχώρησε και με τον καιρό πιάνομαι που και που αλλά όχι τόσο πολύ

αν βάλω περισσότερα βάρη δε νομίζω να καταφέρω να τελειώσω το πρόγραμμα, είδη αυτό που έχω με το ζόρι το βγάζω αν και έχω παρατηρήσει ότι με τον καιρό βγαίνει πιο εύκολα

thegravijia
23-07-10, 15:37
Εγω αυτο το ενιωθα στις αρχες.Πλεον δεν το νιωθω αν και αλλαζω ασκησεις και κανω προπονηση με πολυ ενταση.Kαι γενικα δε ξερω καποιον που να πιανεται πλεον και να μην ειναι αρχαριος.
και τις μας το λες >
αφου σου λεμε ειναι λαθος αυτο
πρεπει να πιανεσαι

SepTum
23-07-10, 16:47
και τις μας το λες >
αφου σου λεμε ειναι λαθος αυτο
πρεπει να πιανεσαι
Aπο ολα τα ποστ μονο εσυ το υποστηριζεις αυτο.Δε θελω να φτασω στο σημειο να προσπαθω να αποδειξω το αυτονοητο,οτι δηλαδη κανω σωστες προπονησεις.Ειμαι αρκετα αντικειμενικος και μπορω να κρινω.Δεκτη η γνωμη σου αλλα με το "πρεπει" εγω διαφωνω

thegravijia
23-07-10, 16:53
Aπο ολα τα ποστ μονο εσυ το υποστηριζεις αυτο.Δε θελω να φτασω στο σημειο να προσπαθω να αποδειξω το αυτονοητο,οτι δηλαδη κανω σωστες προπονησεις.Ειμαι αρκετα αντικειμενικος και μπορω να κρινω.Δεκτη η γνωμη σου αλλα με το "πρεπει" εγω διαφωνω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2926&highlight=%CF%80%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6254&highlight=%CF%80%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF

Qlim4X
23-07-10, 17:25
εγω θα σταθω σε ενα πολυ απλο πραγμα.

οτι σχεδον κανεις μας δεν εκτελη σωστα την ασκηση. κια το βλεπω και σε μενα και σε αλλους.

πραγματικα αν την εκτελεσης ΟΛΟΣΩΣΤΑ δεν θα βγαζεις μισες επαναληψης με μισα κηλα.

GEORGEXX1
23-07-10, 17:36
εγω θα σταθω σε ενα πολυ απλο πραγμα.

οτι σχεδον κανεις μας δεν εκτελη σωστα την ασκηση. κια το βλεπω και σε μενα και σε αλλους.

πραγματικα αν την εκτελεσης ΟΛΟΣΩΣΤΑ δεν θα βγαζεις μισες επαναληψης με μισα κηλα.

εκει ειναι ολο το μυστικο,το μεγαλο φορτωμα και η ενταση δεν φερνει παντα πιασιμο αφου η ασκηση ολη ειναι για το αναθεμα αν γινετε λαθος.

SepTum
23-07-10, 17:59
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2926&highlight=%CF%80%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6254&highlight=%CF%80%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF
Δεν καταλαβαινω τι θες να πεις με τα λινκς.Εγω απλα βλεπω αποψεις,οχι επιστημονικα τεκμηριωμενες απαντησεις.

thegravijia
23-07-10, 19:33
εγω θα σταθω σε ενα πολυ απλο πραγμα.

οτι σχεδον κανεις μας δεν εκτελη σωστα την ασκηση. κια το βλεπω και σε μενα και σε αλλους.

πραγματικα αν την εκτελεσης ΟΛΟΣΩΣΤΑ δεν θα βγαζεις μισες επαναληψης με μισα κηλα.
μα δεν υπαρχει σωστος τροπος για ολους
αλλιως θα κανω εγω την κωπιλατικη με μπαρα πχ και θα νιωσω την πλατη να δουλευει και αλλιως εσυ
ο καθενας παει εμπειρικα κυριως οπως τον πιανει
γι αυτο και προτειμουνε και διαφοεροτικα προγραμματα και ασκησεις -επαν κτλ
ο καθενας κανει αυτο που του παει οπως του ταιριαζει



Δεν καταλαβαινω τι θες να πεις με τα λινκς.Εγω απλα βλεπω αποψεις,οχι επιστημονικα τεκμηριωμενες απαντησεις.

χχαχαχ ελεος με αυτες τις επιστημονικα τεκμηριωμενες απαντησεις
παραδειγμα
λενε επιστημονικα οτι μονο τα νιτρικα δεν κανουν τιποτα
και παρω εγω νιτρικο και δω οτι με πιανει - τι ? θα το σταματησω να το παιρνω επειδη βγηκε μια επιστημονικα τεκμιριωμενη ερευνα οτι δεν λειτουργει

και σου παραθετω παλιες συζητησεις που εκει λενε την αποψη πχ ο τριανταφυλλου - ο αναγνωστου που τον εχουν φαει στη μαπα το αθλημα 20 χρονια τωρα και προτιμω να ακουσω αυτους παρα μια επιστομινικη ερευνα που θα διαβασω σε ενα φορουμ

koulisss
23-07-10, 22:11
κατα την γνωμη μου δεν ξερω αν οντος ενα πιασημο θα δειξη οτι καναμε καλη προπονηση εγω βλεπω παλη καλη αναπτηξη στους δικεφαλους μου αν και δεν πιανονται συχνα και αν πιαστουν θα ειναι λιγο οχι εντονο!

CROCOJET
24-07-10, 00:04
κατα την γνωμη μου δεν ξερω αν οντος ενα πιασημο θα δειξη οτι καναμε καλη προπονηση εγω βλεπω παλη καλη αναπτηξη στους δικεφαλους μου αν και δεν πιανονται συχνα και αν πιαστουν θα ειναι λιγο οχι εντονο!

Κι εγώ φίλε δεν το πιστεύω ότι το πιάσιμο είναι το απόλυτο κριτήριο για το αν έγινε καλή προπόνηση. Δεν μπορώ να το τεκμηριώσω επιστημονικά, αλλά πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο το πώς μεταβολίζει ο κάθε οργανισμός ή η κάθε μυική ομάδα του ίδιου ατόμου το γαλακτικό οξύ. Ίσως παίζουν κι άλλοι παράγοντες ρόλο, όπως η γενικότερη διατροφή, η ξεκούραση, η συχνότητα των προπονήσεων κτλ. Μου έχει τύχει να πιαστώ με μέτρια προπόνηση, αλλάκαι να μην πιαστώ (ή να πιαστώ πολύ ελαφρά) με σχετικά έντονη προπόνηση της ιδιας μυικής ομάδας.

koulisss
24-07-10, 00:51
αρα για να βγει ενα γενικο συμπερασμα θα ειναι αρκετα δυσκολο γιατι υπαρχουν πολλα κριτηρια οπως ειπες και εσυ crocojet ειτε να νιωθουμε πιασμενοι ειτε οχι δεν με μοιαζι το θεμα ειναι να υπαρχη μυικη αναπτυξη και απο την στιγμη που θα την εχουμε σημενη οτι τα κανουμε ολα σωστα!:thumbup:

chaniotis.manos
24-07-10, 01:17
εινια πολυ απλο και το ειπανε κ πολλοι φιλοι.εχουνε συνηθισει οι μυες σου αυτο το προγραμμα....την ενταση....και την γωνια εκγυμνασης τους.αλλαξε τις ασκησεις,η την γωνια εκγυμνασης τους και αποκλειεται να μην δεις διαφορα,ειτε σε πιασιμο ειτε σε πρηξιμο.μπορεις για παραδιεγμα αντι να κανεις πιεσεις στον παγκο με μπαρα,να κανεις με αλτηρες.η πιεση με αλτηρες ασκουνε στους θωρακικους διαφορετικη πιεση,και εχουνε πιστευω αν την κανεις σωστα και μεγαλυτερο ευρος κινησης.σιγουρα θα πιαστεις κ θα πρηστεις.και θα εχεις κ καλυτερα αποτελεσματα.μπορεις να κανεις κ για κανα μηνα και σουπερ σετ κιολας.το ιδιο προβλημα το εχω παθει και εγω και ας γυμναζομαι πολλα χρονια.τωρα οσο αφορα το πρηξιμο παιζουνε και πολλα αλλα ρολο απο οτι ξερεις.αλλο να γυμναζεσαι με αδειο σωμα,και αλλο να εχεις την καταλληλη ποσοτητα υδατανθρακων,αμινοξεων κ.λ.π μεσα στο σωμα σου.δεν ξερω σε τι επιπεδο εισαι και ποσα χρονια ασχολεισαι,αλλα πιστευω να σε βοηθησα λιγο.

CROCOJET
24-07-10, 01:58
αρα για να βγει ενα γενικο συμπερασμα θα ειναι αρκετα δυσκολο γιατι υπαρχουν πολλα κριτηρια οπως ειπες και εσυ crocojet ειτε να νιωθουμε πιασμενοι ειτε οχι δεν με μοιαζι το θεμα ειναι να υπαρχη μυικη αναπτυξη και απο την στιγμη που θα την εχουμε σημενη οτι τα κανουμε ολα σωστα!:thumbup:

Σίγουρα η μυική αναπτυξη είναι ένα απόλυτο κριτήριο ότι κάνεις δουλειά. Πάντως κάποιου βαθμού μυική δυσκαμψία (εννοώ το πιάσιμο) θα νιώθεις κι εσύ την επόμενη μέρα... Δεν μνπορεί να είσαι τόσο κτήνος!!! :P:toast:

Πάντως δοκίμασε και αυτά που σου λένε οι πιο έμπειροι σε άλλα ποστ για αλλαγή της προπόνησης.

koulisss
24-07-10, 18:37
Σίγουρα η μυική αναπτυξη είναι ένα απόλυτο κριτήριο ότι κάνεις δουλειά. Πάντως κάποιου βαθμού μυική δυσκαμψία (εννοώ το πιάσιμο) θα νιώθεις κι εσύ την επόμενη μέρα... Δεν μνπορεί να είσαι τόσο κτήνος!!! :P:toast:

Πάντως δοκίμασε και αυτά που σου λένε οι πιο έμπειροι σε άλλα ποστ για αλλαγή της προπόνησης.

φυσικα και υπαρχη αυτο το πιασημο που λεμε αλλα οχι τοσο εντονο, θα τα δω ολα για αλλαγη προπονησης και ευχομε να γινω καποτε ενα κτηνος:rolf:

koulisss
25-07-10, 22:02
εινια πολυ απλο και το ειπανε κ πολλοι φιλοι.εχουνε συνηθισει οι μυες σου αυτο το προγραμμα....την ενταση....και την γωνια εκγυμνασης τους.αλλαξε τις ασκησεις,η την γωνια εκγυμνασης τους και αποκλειεται να μην δεις διαφορα,ειτε σε πιασιμο ειτε σε πρηξιμο.μπορεις για παραδιεγμα αντι να κανεις πιεσεις στον παγκο με μπαρα,να κανεις με αλτηρες.η πιεση με αλτηρες ασκουνε στους θωρακικους διαφορετικη πιεση,και εχουνε πιστευω αν την κανεις σωστα και μεγαλυτερο ευρος κινησης.σιγουρα θα πιαστεις κ θα πρηστεις.και θα εχεις κ καλυτερα αποτελεσματα.μπορεις να κανεις κ για κανα μηνα και σουπερ σετ κιολας.το ιδιο προβλημα το εχω παθει και εγω και ας γυμναζομαι πολλα χρονια.τωρα οσο αφορα το πρηξιμο παιζουνε και πολλα αλλα ρολο απο οτι ξερεις.αλλο να γυμναζεσαι με αδειο σωμα,και αλλο να εχεις την καταλληλη ποσοτητα υδατανθρακων,αμινοξεων κ.λ.π μεσα στο σωμα σου.δεν ξερω σε τι επιπεδο εισαι και ποσα χρονια ασχολεισαι,αλλα πιστευω να σε βοηθησα λιγο.

στο προγραμμα μου κανω σουπερ σετ για κανα μηνα και θα αυξησο της επναληξης μου θα προσπαθο να κανω 10 στανταρ για να αλλαξω το προγραμμα μου!