PDA

Επιστροφή στο Forum : Ultra fat burner



pikolo
05-04-07, 01:35
το ειχα χρησιμοποιησει παλαιοτερα αλλα δεν ειδα κατι....λιγο με επιασε....τι λετε?το ξετετε?τησ joe weider ειναι....αυτα με την εφεδρινη δουλευουν?να ξερω για αργοτερα..και αν ναι ποιο?

billys15
05-04-07, 01:56
To Ultra burner εννοεις ε; (βγαινει το "fat" :D).Το εχω εγω.Το ειχα χρησιμοποιησει για λιγο καιρο (εκανα την "αμαρτια" μου :geek: ),ναι μεν ειχα χασιμο λιπους,αλλα πιστευω οτι οφειλοταν εντελως στη διατροφη και τη γυμναστικη.Παντως δυσκολα θα βρεις λιποδιαλυτικο που θα δουλευει (μιλαω για σμυπληρωματα και οχι για εφεδρινη κλπ).Ωστοσο μου ειπανε και διαβασα σε ενα ξενο φορουμ οτι το Scorch της ΜΑΝ ειναι καλο.Η αληθεια ειναι οτι δεν πιστηκα,αφου γενικα τα fat burners τα θεωρω μαπα προϊοντα.Καλυτερα παρε κανα πρασινο τσαϊ σκετο ή καφεϊνη αν θες ενεργεια.

Για την εφεδρινη ποια λες; Αν καταλαβα,εννοεις αν δουλευουν τα λιποτροπικα με εφεδρινη; Αν ναι,ποια λιποτροπικα; (και παλι λεω οτι αναφερομαι σε απλα συμπληρωματα).Εγω μονο 1 ξερω σε ολη την αγορα που εχει εφεδρινη.Ολα τα υπολοιπα ειναι χωρις.

pikolo
05-04-07, 03:15
ναι αν παρω αυτην την φορα λιποτροπικο θα ειναι με εφεδρινη...τα αλλα δεν δουλευουν αλλα αργοτερα αν ειναι γιατι ακομα δεν εχω μυιικη μαζα....τι να γραμμωσω?σε εκανα add στο msn....αν δεν σε πειραζει..

ouzo
05-04-07, 09:38
Τα περισσότερα λιποτροπικά προϊόντα που κυκλοφορούν στο εμπόριο περιέχουν καφεΐνη και μαγικά εκχυλίσματα από σπάνια φυτά από κάποια γωνιά του Αμαζονίου.
Εστιάσου καλύτερα σε πιο απλούς στόχους γιατί είναι κρίμα να πετάς έτσι τα χρήματά σου.
Άποψη μου.

pikolo
05-04-07, 15:26
η εφεδρινη δεν νομιζω οτι ειναι πεταμα λεφτων....εχω ακουσει οτι δουλευει..

Teo70
05-04-07, 15:40
Τα περισσότερα λιποτροπικά προϊόντα που κυκλοφορούν στο εμπόριο περιέχουν καφεΐνη και μαγικά εκχυλίσματα από σπάνια φυτά από κάποια γωνιά του Αμαζονίου.
Εστιάσου καλύτερα σε πιο απλούς στόχους γιατί είναι κρίμα να πετάς έτσι τα χρήματά σου.
Άποψη μου.

Συμφωνώ.

Gasturb
05-04-07, 15:56
το ειχα χρησιμοποιησει παλαιοτερα αλλα δεν ειδα κατι....λιγο με επιασε....τι λετε?το ξετετε?τησ joe weider ειναι....αυτα με την εφεδρινη δουλευουν?να ξερω για αργοτερα..και αν ναι ποιο?

Pikolo διόρθωσε την διατροφή σου... Μπες σε περίοδο όγκου... Mπες σε γράμμωση... Και εφόσον δεις ότι δεν έχεις αποτέλεσματα καλα τότε.. σκέψου για λιποτροπικο!

Απλά, λιτά κ αποτελεσματικά

Gt

YΓ Μετά πρόσεξα το σημείο αυτό που λες


το ειχα χρησιμοποιησει παλαιοτερα αλλα δεν ειδα κατι....λιγο με επιασε...

Oπότε ότι είπα πριν x 2

Gasturb
05-04-07, 16:00
η εφεδρινη δεν νομιζω οτι ειναι πεταμα λεφτων....εχω ακουσει οτι δουλευει..

Είπαν κ για αιφνίδιους καρδιακούς θανάτους από την εφεδρίνη, αυτό δεν το άκουσες μήπως?

Gt

Crimson
05-04-07, 22:44
+1 στον Gasturb....

Η εφεδρίνη είναι φάρμακο, άρα δεν παύει να θέλει σωστή γνώση & εμπειρία, για να αποκομίσεις τα μέγιστα δυνατά οφέλη, μειώνοντας στο ελάχιστο τα μειονεκτήματα...

Για ενημερωτικούς λόγους, ρίξε μια ματιά:
(ελπίζω τ' αγγλικά σου να είναι καλά!)
http://en.wikipedia.org/wiki/Ephedrine
http://www.mesomorphosis.com/steroid-profiles/ephedrine-hydrochloride.htm

Γενικά ισχύει ότι δεν υπάρχει ένα μαγικό χάπι-φάρμακο, που θα σε βοηθήσει ν' αδυνατίσεις τοπικά, να φουσκώσεις κτλ κτλ χωρίς παρενέργειες.... Ψάξου!....

pikolo
08-04-07, 23:58
η εφεδρινη ειναι κατι σαν την κεφεινη....διεγερτικο....ρωτησα και παλι τον παθολογο μου κι μου ειπε οτι αυτο με σωστη χρηση και δοσολογια δεν θα εχω προβλημα..αλλα οχι ακομα....ειναι νωρισ πιστευω και εγω...

Gasturb
09-04-07, 00:00
pikolo ΠΛΙΖ άλλαξε γιατρό να χαρείς!! Ο γιατρος σου από πότε έχει να πληροφορηθεί ότι η εφεδρίνη έχει απαγορευτεί λόγω θανάτων που προκαλούσε σε αθλητές κ πλέον δεν βρίσκεις τόσο εύκολα. Γιατί κάθε φορά που ακούω τέτοιες σαχλάμάρες κατά καιρούς απο γιατρούς με απομακρυνούν ακόμα περισσότερο από τις ... αντιλήψεις τους?

Gt

anastasisk
09-04-07, 00:10
η εφεδρινη ειναι κατι σαν την κεφεινη....διεγερτικο....ρωτησα και παλι τον παθολογο μου κι μου ειπε οτι αυτο με σωστη χρηση και δοσολογια δεν θα εχω προβλημα..αλλα οχι ακομα....ειναι νωρισ πιστευω και εγω... :affraid:

Gasturb
09-04-07, 00:15
μου ειπε οτι αυτο με σωστη χρηση και δοσολογια δεν θα εχω προβλημα

Αν σου είπε ότι μόνο αυτό αρκεί κ όχι να δεις να διορθώσεις την διατροφή σου μειώνοντας τους υδατάνθρακες κ τα λίπη σου κ να προσθέσεις 3 4 φορές αεροβική την εβδομάδα πέστον ότι δεν ξέρει την τύφλα του ο παπάρας

Gt

Gasturb
09-04-07, 00:17
..αλλα οχι ακομα....ειναι νωρισ πιστευω και εγω...

Πάλι καλά

Gt

Crimson
09-04-07, 02:04
η εφεδρινη ειναι κατι σαν την κεφεινη....διεγερτικο....ρωτησα και παλι τον παθολογο μου κι μου ειπε οτι αυτο με σωστη χρηση και δοσολογια δεν θα εχω προβλημα..αλλα οχι ακομα....ειναι νωρισ πιστευω και εγω...

Νομίζω ότι ο καλός Θεούλης θέλει να σου σώσουμε τη ζωή!...

Ποιος, για το όνομα του Μεγαλοδύναμου, σου είπε τέτοια βλακεία και τολμάει να τιτλοφορείται γιατρός?

Μπήκες καθόλου στον κόπο να διαβάσεις τα link που παρέθεσα? Αν όχι, απλά τύπωσέ τα και πήγαινε να του τα τρίψεις στη μούρη, του φονιά!.....

Το λιγότερο εγκληματικό αυτό που σου είπε... Αν έχεις ιστορικό καρδιακών παθήσεων σε συγγενείς α' βαθμού ή κάποια καρδιακή πάθηση που αγνοείς (και μη μου πεις ότι έχεις κάνει πλήρεις εξετάσεις καρδιάς-δε θα το πιστέψω για πολλούς και διάφορους λόγους), παίρνοντας εφεδρίνη ισοδυναμεί με αυτοκτονία-είναι σαν παίρνεις φάρμακο για να πεθάνεις...

Πραγματικά έχω μείνει άναυδη με το γιατρό σου.... Καταγγελία στον ιατρικό σύλλογο ASAP!.... :evilno:

Gasturb
09-04-07, 03:35
To βλέπω γυαλίζει το μάτι της, την έκατσε o παθολόγος..

Gt

jiujitSu
09-04-07, 12:17
Gas θα δουμε καλο αγωνα ... ο γιατρος του πικολο ειναι πρωην πρωταθλητης ισπανικου κατς.

Ανεξαρτητα τωρα δεν νομιζω καποιος σοβαρος γιατρος να το προτεινε εκτως και αν ειναι για το ασθμα.

Χωρις να προωθω την χρηση του "βοτανου" θα πω οτι συγκεκριμενα στην καρδια δεν εχει αποδειξει κανεις οτι μπορει να προκαλεσει ζημια σε δοσεις κοντα στα 10mg γι'αυτο και τα αμερικανικα δικαστηρια αρχιζουν σιγα σιγα να αποσυρουν το "ban".
Pikolo διαβασε το αρθρακι μου για εχτρα πληροφοριες αμα θες.
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=415

Εννοειται οτι πρωτα πρεπει να βαλεις διατροφη, γυμναστικη in check και οτι απο μονο του το βοτανι δεν κανει και πολλα πραγματα.

Crimson
10-04-07, 11:08
Ανεξαρτητα τωρα δεν νομιζω καποιος σοβαρος γιατρος να το προτεινε εκτως και αν ειναι για το ασθμα.

As said....


xωρις να προωθω την χρηση του "βοτανου" θα πω οτι συγκεκριμενα στην καρδια δεν εχει αποδειξει κανεις οτι μπορει να προκαλεσει ζημια σε δοσεις κοντα στα 10mg γι'αυτο και τα αμερικανικα δικαστηρια αρχιζουν σιγα σιγα να αποσυρουν το "ban".


Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.... Μάλιστα στην Αμερικάνικο νομικό σύστημα είναι η 1η φορά που έχει κατακριθεί τόσο πολύ ένα προϊόν ΜΟΝΟ λόγω ενδείξεων & ΟΧΙ αποδείξεων, έχοντας προκαλέσει πονοκέφαλο σε δικαστές-δικηγόρους, ακριβώς γιατί δεν υπάρχει θεσμοθετημένο νομικό πλαίσιο!

Παρόλ' αυτά, στην προκειμένη περίπτωση δε μου έδωσε την εντύπωση ότι ο γιατρός το σκέφτηκε σοβαρά πριν το "πετάξει" αυτό ή ο pikolo τα μετέφερε λάθος....

Επίσης, pikolo, αν έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας, καλό θα ήταν να το αναφέρεις ώστε όσοι σε συμβουλεύουμε/-ουν να γνωρίζουμε για να μη σε στείλουμε "αδιάβαστο"....

Gasturb
10-04-07, 15:27
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.... Μάλιστα στην Αμερικάνικο νομικό σύστημα είναι η 1η φορά που έχει κατακριθεί τόσο πολύ ένα προϊόν ΜΟΝΟ λόγω ενδείξεων & ΟΧΙ αποδείξεων

Βρε Crimson οι πάνω από 100 θάνατοι αθλητών από την εφεδρίνη δεν ειναι απόδειξη τι λές?

Gt

Crimson
10-04-07, 17:01
Gas & εγώ & ο Jiu αναφερόμαστε σε δοσολογίες κάτω των 10mg...

[edit] Θυμάμαι κιόλας ότι κάπου είχα βρει ένα άρθρο από εφημερίδα or smg & μου είχε κάνει εντύπωση γιατί ετοίμαζα ένα άρθρο.... Θα κοιτάξω αν μπορέσω να το ξεθάψω & θα το ποστάρω....

Gasturb
10-04-07, 17:08
Gas & εγώ & ο Jiu αναφερόμαστε σε δοσολογίες κάτω των 10mg....

:oops: :green:

Gt

pikolo
10-04-07, 21:25
ειχα καποιες ταχυκαρδιες παλαιοτερα οταν επινα καφε και πηγαινα για βολειι χωρις να χω φαει τιποτα ολη μερα...αλλα μου χε πει οτι ηταν απο το οτι ημουν πολυ κουρασμενος και δεν ειχα φαει πραγμα που διαπιστωσα και αργοτερα...τιποτε αλλο..

jiujitSu
10-04-07, 21:50
ειχα καποιες ταχυκαρδιες παλαιοτερα οταν επινα καφε και πηγαινα για βολειι χωρις να χω φαει τιποτα ολη μερα...αλλα μου χε πει οτι ηταν απο το οτι ημουν πολυ κουρασμενος και δεν ειχα φαει πραγμα που διαπιστωσα και αργοτερα...τιποτε αλλο..

pikolo-san,

καλο θα ειναι να το ψαξεις πρωτα. Αμα εισαι ασφαλισμενος πανε σε ενα παθολογο και πουλα του λιγο παραμυθι(για ταχυκαρδιες κτλ ή διαβασε στο νετ συμπτωματα καρδιοπαθων βαλε και λιγη σαλτσα και εισαι οκ ! δοκιμασμενα πραγματα χεχε) να σου γραψει τις εξετασεις(επειδη κοστιζουν να πας να τις κανεις ετσι) και να πας σε ενα καρδιολογο να το ψαξετε. Θα αρχισετε απο τα βασικα κτλ αλλα θα σου κανει αρκετες μεχρι να διαπιστωσει οτι εισαι οκ. Ετσι θα εχεις ενα φουλ καρδιολογικο ελεγχο και για δικο σου οφελος, παρεις δεν παρεις τπτ "κακο".