PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για πρόγραμμα όγκου



expensive
28-07-10, 02:46
Sorry guys alla exw ena problima sto pc kai den mporw na grapsw ellinika...Eimai 1.80 90 kila kai ithela na kanw ogko alla m eipane oti prepei na xasw kai meta na kanw...kai vrika ena programma na m pite tin gnwmi sas p einai gia ogko...

Sto parakatw link sas to exw:

http://img121.imageshack.us/img121/4809/28072010175.jpg

Efxaristw gia ton xrono sas...
Filika Giwrgos.Perimenw apadiseis.

flexakis
28-07-10, 12:22
Ειναι αρκετα καλο αλλα απευθηνεται σε προχορημενους αθλητες,και δεν ξερουμε ποσα χρονια ασχολησε.

TEFAAtzis
28-07-10, 12:28
καλο ειναι το προγραμμα αλλα εσυ τελικα τι θες να κανεις πρωτα???Ογκο η να χασεις και μετα οπως σου ειπανε???Εσυ αποφασιζεις

expensive
28-07-10, 13:13
egw ithela na kanw ogko apo tin arxi p 3ekinisa to gumnastirio kanw 2 mines twra...alla ekana kai alla kalokeria alla to eixa kopsei...kai enas filos tou patera m p asxolite me afta body building kai klp m eipe prwta prepei na xaseis kila kai meta na sfi3oume to swma sou..giati m leei ama kaneis apo twra ogko tha exeis kai lipos kai den tha einai wreo..

Takaros
28-07-10, 15:14
Φιλαρακι..καιγω στην ιδια φαση ειμαι....τι θα κανεις τελικα...?

εγω αποφασισα να κανω φουλ ογκο..ελπιζω να μου βγει σε καλο...

arisfwtis
28-07-10, 15:24
γνωμη μου ειναι οτι γραμμωση αμα δν εχεις και μια μυικοτητα δν θα πετυχεις ετσι ωστε να βλεπεις στον καθρεφτη και να αυτοθαυμαζεσαι (ωωωωω:bowdown:))


αλλα παλι ειμαι της αποψης να φτασουμε σε ενα καλο ποσοστο λιπος και μετα να ξεκιναμε ογκο γιατι αν λιπωσεις με τον ογκο αρκετα μετα δν θα ναι ευκολο να γραμμωσεις

GEORGEXX1
28-07-10, 15:27
γνωμη μου ειναι οτι γραμμωση αμα δν εχεις και μια μυικοτητα δν θα πετυχεις ετσι ωστε να βλεπεις στον καθρεφτη και να αυτοθαυμαζεσαι (ωωωωω:bowdown:))


αλλα παλι ειμαι της αποψης να φτασουμε σε ενα καλο ποσοστο λιπος και μετα να ξεκιναμε ογκο γιατι αν λιπωσεις με τον ογκο αρκετα μετα δν θα ναι ευκολο να γραμμωσεις

σωστος ο Αρις.

KATERINI 144
28-07-10, 15:39
βαλε τα ποδια την 4η μερα και μετα τα υπολοιπα.

Takaros
28-07-10, 15:42
γνωμη μου ειναι οτι γραμμωση αμα δν εχεις και μια μυικοτητα δν θα πετυχεις ετσι ωστε να βλεπεις στον καθρεφτη και να αυτοθαυμαζεσαι (ωωωωω:bowdown:))


αλλα παλι ειμαι της αποψης να φτασουμε σε ενα καλο ποσοστο λιπος και μετα να ξεκιναμε ογκο γιατι αν λιπωσεις με τον ογκο αρκετα μετα δν θα ναι ευκολο να γραμμωσεις

φιλε μου..ακριβως αυτο εχω παθει εδω και 2 χρονια....εκανα πολλες επαναληψεις για να χασω κιλα λογω της τρελας που με ειχε πιασει να χασω κιλα..τελικα βλεπω πανω μου καποια σχετικη γραμμωση αλλα δεν εχουν καθολου ογκο οι μυς..

αλλα με τους μισθοφορους γυμναστες των γυμναστηριων δεν βγαινει ακρη...:(

να ρωτησω και κατι αλλο...ποιο θεωρειται καλο ποσοστο λιπους κατα την αποψη σου??τον μαρτη ημουν 100 κιλα εγω και 16% λιπος..τωρα ειμαι 96 κιλα αλλα δεν εχω κανει λιπομετρηση...

jGod
28-07-10, 15:47
αν περιμένεις να παρεις ογκο απλα με την εναλλαγη ασκησιολογιων και λοιπων προγραμματων πλανασε.πρεπει να φας παραπανω..το ποσο παραπανω εσυ θα το βρεις και εξαρταται απο το τι ογκο θες να παρεις οσο το δυνατον απαχη μαζα η και καποιο ποσοστο λιπους.
το θεμα στο γυμναστηριο ειναι να εναλλασεις ασκησεις και προγραμματα ωστε να μην συνηθιζουν οι μυες στα ιδια ερεθισματα,οσον αφορα τις επαναληψεις..στα λογικα πλαισια 8 με 14 επαναληψεις..οσο κιλα παραπανω μπορεις με σωστη τεχνικη

arisfwtis
28-07-10, 15:49
δν γνωριζω απο τις λιπομετρησεις των γιατρων ποσο αξιοπιστες ειναι και ποια μηχανηματα δειχνουν καλυτερες μετρησεις, εχω κανει μονο 2 φορες σε ενα διατροφολογο μικροτερος

προσπαθω οσο γινεται να μετραω το λιπος με το ματι και τον καθρεφτη αν με καταλαβαινεις


αν σε ικανοποει αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη αρχιζεις ογκο


δν ειμαι κανενας ειδικος απλα ετσι κανω εγω:toast:

Takaros
28-07-10, 16:01
Σχετικα με την διατροφη διαβαζοντας εδω εχω αποκτησει μια αποψη....

απλα το ο μικροτερος αριθμος επαναληψεων που εκανα ηταν 15..σε ολες τις ασκησεις....ακομα και σε περσοναλ τρεινερ που πηγα και του τασκαγα χοντρα....:unsure:

τεσπα...ευχαριστω και τους 2 σας για την βοηθεια!!

expensive
28-07-10, 17:25
p lete...telika ti na kanw re guys?fenomai ligo ntoulapa kai den kanw tpt :P ama 3ekinisw afto to programma lete na dw diafora i tipota?

expensive
13-08-10, 00:45
Καλησπέρα και παλι παιδια...εδω και μερες εχω βρει τοσα προγραμματα ογκου και δεν ξερω ποιο ειναι το ποιο σωστο και το ποιο καλο...γυμναστηριο κανω 5 μηνες και εκανα και καλοκερια..ειμαι 1.77 και 90 κιλα..αμα μπορει καποιος να με βοηθησει για καποιο προγραμμα θα ειμαι ευγνωμων ευχαριστω:toast::welcome:

KATERINI 144
13-08-10, 00:50
οταν ανοίγεις νεο θεμα φρόντισε ώστε ο τίτλος να παραπέμπει καπου.

εχεις ανοιξει θεμα για προγραμμα ογκου Ερωτηση για πρόγραμμα όγκου (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9743)

expensive
13-08-10, 01:01
δεν μου απανταει κανεις για αυτο και ανοιξα το καινουργιο τοπικ μπας και με βοηθησει κανεις.

mike1987
15-08-10, 11:39
p lete...telika ti na kanw re guys?fenomai ligo ntoulapa kai den kanw tpt :P ama 3ekinisw afto to programma lete na dw diafora i tipota?

κανε κανονικα το προγραμμα... μην ακους τιποτα. μονο το σωμα σου!!!!!! θα σε οδηγησει αυτο!!! μη φοβασαι... κανε ογκο και θα δεις. μετα για καποιες λεπτομερειες και ενα ψιλοσκαλισμα (που δεν σου ειναι απαραιτητα πιστευω) κανεις γραμμωση.. μια χαρα.. συνεχισε.. Α! με προσεγμενη παντα τη διατροφη σου! :toast:

Marine
15-08-10, 18:07
για εμενα κακως θα κανεις ενα προγραμμα που ειδες σε ενα περιοδικο..

εκτος του οτι οντως ειναι βαρη προγραμμα ισως και να μην σου ταιριαζει εσενα...

για εμενα φτιαξε ενα δικο σου προγραμμα και μετα βλεπεις..

Devil Randime
15-08-10, 18:53
για εμενα κακως θα κανεις ενα προγραμμα που ειδες σε ενα περιοδικο..

εκτος του οτι οντως ειναι βαρη προγραμμα ισως και να μην σου ταιριαζει εσενα...

για εμενα φτιαξε ενα δικο σου προγραμμα και μετα βλεπεις..

+1 :thumbup:
ή at least παρε το προγραμμα που σου αρεσει και προσαρμοσέ το στα δικά σου δε δεδομένα και δυνατότητες :toast:

Marine
16-08-10, 21:51
+1 :thumbup:
ή at least παρε το προγραμμα που σου αρεσει και προσαρμοσέ το στα δικά σου δε δεδομένα και δυνατότητες :toast:

ακριβως.

καθε ανθρωπος και καθε σωμα διαφερει και για παραδειγμα αν εμενα οι κωπηλατικες με μπαρα με κανουν τουμπανο εσενα μπορει να μην κανουν τοσο πολλη δουλεια..

η μαγεια με τα βαρη ειναι οτι οι συνδυασμοι δεν τελειωνουν ποτε :weights:

expensive
18-08-10, 13:37
ρε φιλαρακο εγω δεν ξερω και τοσα πολλα πανω σε αυτο το θεμα....και δεν ξερω πως να βγαλω προγραμμα ογκου...και για αυτο ψαχνω να βρω...

expensive
18-08-10, 13:41
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9002 βρηκα αυτο και ειπα να το δοκιμασω να δω αν ειναι καλο γιατι αυτοι που κανανε σχολια ειπανε οτι ειναι αρκετα καλο τωρα θα δειξει στη πορεια...

Lexo
18-08-10, 13:42
δικε μου διαβασε λιγο εδω να εχεις μια αποψη πως γινεται ενα προγραμμα(ποσες ασκησεις ποσα σετ για κα8ε μυικη ομαδα)και μετα απο μονος σου βρες ποιες ασκησεις σου ταιριαζουν και σε πιανουν καλα:toast:

expensive
18-08-10, 13:44
λεχο στο λινκ που εδωσα εσυ το βρισκεις καλο αυτο το προγραμμα που εδωσα στο απο πανω μηνυμα?

Lexo
18-08-10, 14:08
καλο προγραμμα φαινεται φιλε αλλα μπορεις την ημερα του στη8ους να βαλεις αντι για πεκ ντεκ διζυγο η pullover εφοσον εχεις ηδη ανοιγματα αλτηρων επισης παρατηρησα στα χερια εχει 3 ασκησεις δικεφαλων και 2 τρικεφαλα βαλε αλλη μια ασκηση τρικεφαλα που σε πιανει καλα και γενικα μη ξεπερνας τα 10-12 σετ στο κα8ενα(δικεφαλα-τρικεφαλα):)

expensive
18-08-10, 16:57
πηγα σημερα στο γυμναστηριο και το ξεκινησα...πιστευω να δω καποια διαφορα;/

expensive
14-12-10, 22:13
καλησπέρα ρε παλικάρια...εχω αρχησει κολυμβητιριο και κανω και γυμναστηριο μετα την κολυμβηση μου...ειμαι 1.80 και 85 κιλά....ελεγα να αρχισω ογκο η θα κανω μ****α??

φιλικά γιώργος

Dreiko
14-12-10, 22:20
αν η κολυμβηση την κανεις σοβαρα οχι ογκο,αν τη κανεις για τη πλακα σου τοτε γιατι οχι....απλα οπως ηδη θα ξερεις ο κολυμβητης πρεπει να εχει πλαστικοτητα και ελαστικοτητα και γι αυτο εχουν τελειως διαφορετικες προπονητικες μεθοδους....:toast:

expensive
14-12-10, 22:37
δεν το παω για σοβαρα...αγωνες κλπ....απλα παω να γυμνασω και ολο το σωμα να ξεσκαω...και ελεγα μετα που κανω γυμναστηριο να κανω ογκο αλλα δεν εχω καποιο προγραμμα δυστηχως...και δεν ξερω να φτιαξω μονος μου αν μπορει καποιος να βοηθησει

Dreiko
14-12-10, 22:42
τσεκαρε ολη αυτην την ενοτητα,βρες κατι που να σου ταιριαζει,φτιαξε κατι στα μετρα σου,ποσταρε το να το δουμε και βλεποντας και κανοντας....;):thumbup:

expensive
18-12-10, 22:21
καλησπέρα παλικάρια,θελω να κανω μια ερωτηση...θελω να ξεκινισω ογκο αλλα περνω χαπια για θηροηδη για εναν μηνα ακομα....πιστευετε οτι οτι περνω απο το γυμναστηριο θα το χανω με αυτα τα χαπια?επειδη χανω παρα πολυ απο τοτε που τα αρχησα...

ΦΥΓΑΣ
18-12-10, 22:25
Εχεις υποθυροειδισμό???

expensive
18-12-10, 22:25
ειχα μια βλακεια το οποιο εξελισετε σε θυροηδει.....ενα σταδιο πριν δεν ξερω πως λεγετε