PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ



just
28-07-10, 17:40
καποιος που τωρα για καπιους προσωπικους λογους δεν παει γυμναστηριο αν κανει σπιτι του 2-3 φορες την βδομαδα κοιλιακους ραχιαιους καμψεις και μικρα βαρακια ή κα8ολου βαρακια χερω γω..μετα πρεπει να πινει μεταπροπονητικο γευμα/ροφημα?

StefPat
28-07-10, 17:59
Ποιοι είναι η στόχοι σου κάνοντας αυτά..;

Κάτι τέτοιο έκανα τον χειμώνα. Εγώ δεν έκανα/έπινα τίποτα, αλλά δεν ήξερα κι τίποτα(!) Οπότε καλύτερα να μας απαντήσει ένας που να ξέρει :)

just
28-07-10, 18:28
Ποιοι είναι η στόχοι σου κάνοντας αυτά..;

Κάτι τέτοιο έκανα τον χειμώνα. Εγώ δεν έκανα/έπινα τίποτα, αλλά δεν ήξερα κι τίποτα(!) Οπότε καλύτερα να μας απαντήσει ένας που να ξέρει :)

φιλε μου εγω εκανα γυμναστικη στο γυμναστηριο κ εκανα διατροφη γραμμωσης απριλι μαι ιουνι κ αρχες ιουλη(και για λιγες μερες σταματησα και διατροφη(περιπου) και γυμναστηριου λογο προβληματος στο συκωτι απο κατι χαπια για σπυρακια) και τωρα ξανα διατροφη..και απο διατροφη βαρη και αεροβια απο 84.5 κg εφτασα 71 με πολυ κοπο..φυσικα χαλασα λιγο απο αποψη σχηματισμου στα χερια κ ξερω γω διοτι ειμουνα νοσοκομειο 1 βδομαδα..τα κG τα εχασα πριν να κανω εισαγωγη στο νοσοκομειο

Manos1989
28-07-10, 18:56
Αν το πρόγραμμα δεν περιλαμβάνει,ασκήσεις με αντιστάσεις,δεν νομίζω να χρειάζεται μεταπροπονητικό......
Εγώ μόνο για τους κοιλιακούς στο σπίτι δεν θα παιρνα.
Εδώ εγώ αφιερώνω full προπόνηση 30 λεπτών με 20 σετ κοιλιακών,όλα με full επιβάρυνση και πάλι το σκέφτομαι για μεταπροπονητικό(αν και πρέπει να παίρνω).

just
29-07-10, 01:03
Αν το πρόγραμμα δεν περιλαμβάνει,ασκήσεις με αντιστάσεις,δεν νομίζω να χρειάζεται μεταπροπονητικό......
Εγώ μόνο για τους κοιλιακούς στο σπίτι δεν θα παιρνα.
Εδώ εγώ αφιερώνω full προπόνηση 30 λεπτών με 20 σετ κοιλιακών,όλα με full επιβάρυνση και πάλι το σκέφτομαι για μεταπροπονητικό(αν και πρέπει να παίρνω).

αν 8υμαμαι καλα εσυ με παροτρυνες τοτε να κανω 6 γευματα μαζι με το μεταπρονητικο..ενω εκανα 5 ακομα και τις μερες που εκανα βαρη

Manos1989
29-07-10, 07:24
αν 8υμαμαι καλα εσυ με παροτρυνες τοτε να κανω 6 γευματα μαζι με το μεταπρονητικο..ενω εκανα 5 ακομα και τις μερες που εκανα βαρη

Ναι......τι θες να πεις?Προφανώς και θα κάνεις 6 γεύματα μαζι με το μεταπροπονητικό και 5 χωρίς.Αλλά δεν κατάλαβα που κολλάει στην τωρινή σου ερώτηση.Εφόσον δεν θα κάνεις βάρη,δεν θα πάρεις και μεταπροπονητικό(κατά τη γνώμη μου πάντα,ο καθένας ότι θέλει κάνει).
So simple.

just
29-07-10, 12:36
Εδώ εγώ αφιερώνω full προπόνηση 30 λεπτών με 20 σετ κοιλιακών,όλα με full επιβάρυνση και πάλι το σκέφτομαι για μεταπροπονητικό(αν και πρέπει να παίρνω).

:welcome:

Manos1989
29-07-10, 20:31
Αυτό το έγραψα ως υπερβολή για να σου πω οτι κατά τη γνώμη μου πάντα,δεν χρειάζεται μεταπροπονητικό μετά από λίγους κοιλιακούς και ειδικά στο σπίτι που δεν έχεις τη δυνατότητα να βάλεις πολλά βάρη ή να κάνεις διαφορετικές ασκήσεις.;)