PDA

Επιστροφή στο Forum : ENoxide (Musclemeds)



Qlim4X
03-08-10, 12:54
Σημερα παρελαβα αυτο εδω το συμπληρομα νιτρικου που εχει μια διαφορετικη προσεγκιση απ ολα τα αλλα τις αγορας.

το απογευμα θα κανω ενα σχετικο review.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14650&stc=1&d=1280829245

40 Capsules
Supplement Facts
Serving Size1Tablet
Servings Per Container40
Amount Per Serving % Daily Value
ENoxide 10mg †
2-(Nitrooxy)ethyl 2-Amino-3-Methylbutanoate
† Daily Value not established

deluxe
03-08-10, 14:53
Μονο μια καψουλα την ημερα;

beefmeup
03-08-10, 14:59
αυτο που ειχα διαβασει πριν μηνες απτον πατρικ αρνολντ για το προιον αυτο,ειναι οτι οντως εχει προδρομο κανονικου ΝΟ(χοντρα χοντρα),οχι τυπου αργινινη,αλλα τα υποπαραραγογα του ομως δεν ειναι κ οτι καλυτερο για τον οργανισμο.
κ γραφει οτι εχει τοσο λογικη να το παρεις,οσο κ να παρεις νιτρογλυκερινη.

με λιγα λογια,αναρωτιωταν,γιατι καποιος να το βαλει αυτο σε ενα συμπληρωμα

παραθετω κ το ποστ,για μελετη...απτην μεση κ κατω περιπου,ποσταρει ο αρνολντ.

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=116515371

noz1989
03-08-10, 15:05
Και εγω αυτο εχω ακουσει!

Qlim4X
03-08-10, 15:11
αυτο που ειχα διαβασει πριν μηνες απτον πατρικ αρνολντ για το προιον αυτο,ειναι οτι οντως εχει προδρομο κανονικου ΝΟ(χοντρα χοντρα),οχι τυπου αργινινη,αλλα τα υποπαραραγογα του ομως δεν ειναι κ οτι καλυτερο για τον οργανισμο.
κ γραφει οτι εχει τοσο λογικη να το παρεις,οσο κ να παρεις νιτρογλυκερινη.

με λιγα λογια,αναρωτιωταν,γιατι καποιος να το βαλει αυτο σε ενα συμπληρωμα

παραθετω κ το ποστ,για μελετη...απτην μεση κ κατω περιπου,ποσταρει ο αρνολντ.

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=116515371


δεν διαβαζω και τοσο καλες κριτικες αλλα ολοι ειναι στα λογια. 1-2 το δοκιμασαν

οποτε το δοκιμαζω και βλεπουμε.

αν ψοφισω χαρικα για την γνοριμια :rolf:

beefmeup
03-08-10, 15:41
κακο σκυλι ψωφο δεν εχει:P

Qlim4X
03-08-10, 16:03
κακο σκυλι ψωφο δεν εχει:P

:thumbsup:

Qlim4X
04-08-10, 09:56
test completed:thumbup:

λοιπον

απο γευση δεν λεει και πολα ενα στιφο πραγμα σαν μαλοξ.

τωρα. απο τσιτες κτλ κτλ οπως τα αλλα νιτρικα απολιτος τιποτα.

ξεκιναω να κανω προπονηση. και μετα απο το προτο σετακι βλεπω τρελη φλεβικοτιτα σαν να σφιγκομουνα.

αυτο που διαπιστοσα ηταν οτι δεν κοραζομουνα οπως συνηθος στις ασκησεις και οτι για καπιο λογο τα κηλα φενοντουσαν πιο ελαφρια και εβαλα λιγα παραπανο.

salpas18
14-08-10, 20:33
test completed:thumbup:

λοιπον

απο γευση δεν λεει και πολα ενα στιφο πραγμα σαν μαλοξ.

τωρα. απο τσιτες κτλ κτλ οπως τα αλλα νιτρικα απολιτος τιποτα.

ξεκιναω να κανω προπονηση. και μετα απο το προτο σετακι βλεπω τρελη φλεβικοτιτα σαν να σφιγκομουνα.

αυτο που διαπιστοσα ηταν οτι δεν κοραζομουνα οπως συνηθος στις ασκησεις και οτι για καπιο λογο τα κηλα φενοντουσαν πιο ελαφρια και εβαλα λιγα παραπανο.

χμμμ καλο ακουγετε κανε ενα ποστ οταν εχεις ολοκληρομενη γνωμη δηλαδα οταν τελιοση αν 8ες :P

PETROS019
20-09-10, 19:58
καλησπερα σημερα ενας φιλος μ εδωσε ενα νιτρικο to enoxide βασικα δν χρισημοπειουσα νιτρικο αλα μ το εδωσε τσαμπα αν ιπαρχει καπιος π το εχι χρησιμοπεισει ασ μου πει αν ειδε καπιο αποτελεσμα ευχαριστω

PETROS019
20-09-10, 19:58
http://www.muscle-meds.pl/img/enoxide.gif

TEFAAtzis
20-09-10, 20:03
νομιζω οτι καπου εχει αναφερθει και οτι ειναι δυνατο.Αν θυμαμαι καλα το χει δοκιμασει καποιος

SGP
12-12-10, 03:31
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=5050

παιδια το εχει δοκιμασει κανεις??ειναι καλο??

chaniotis.manos
12-12-10, 03:47
ετσι οπως το κοβω...ειναι πολυ δυνατο αν ειναι ετσι ακριβως οπως το παρουσιαζουνε.για μενα αστο λιγο καιρο να τσουλησει το θεμα και μην βιαστεις να το παρεις.παρε αρκετες γνωμες πρωτα.αν θες νιτρικο για αρχη υπαρχουν πολλες δοκιμασμενες αποψεις στο φορουμ απο φιλους.παρε πρωτα κατι αλλο και μετα βλεπεις κ για αυτο.οπως βλεπεις τονιζουνε πολυ την δοσολογια και ιδιως λενε να μην το παρεις πανω απο 5 μερες συνεχως,και οχι σε λιγοτερο απο 12 ωρες επομενη δοση.το κοβω για δυναμιτη.δεν μου καθεται καλα εμενα αυτο.για κανενα νιτρικο απο οσα εχω παρει δεν τονιζανε κατι τετοιο.και αν εισαι καινουργιος στο χωρο του αθληματος δωσε βαση σε πιο βασικα συμπληρωματα για αρχη και μην ακους τον καθενα και οτι διαφιμηζουνε.για μενα χτυπα ενα super pump η ενα xpand που ειναι δοκιμασμενα καλυτερα.

Mitsen
12-12-10, 03:56
"To eNoxide της Musclemeds είναι αληθινό Νιτρικό Οξύ. Όχι παράγωγο της αργινίνης ή της κιτρουλίνης. Είναι πραγματικό Νιτρικό Οξύ."

:roll:

Devil
12-12-10, 06:38
"To eNoxide της Musclemeds είναι αληθινό Νιτρικό Οξύ. Όχι παράγωγο της αργινίνης ή της κιτρουλίνης. Είναι πραγματικό Νιτρικό Οξύ."

:roll:

οκ αρα εγω λογικα ειμαι ο Ναπολεων.... και γιατι οχι... πλακα εχει...:green::green::green:


λοιπον... αρχηκα το ΝΟ ειναι σε μορφη αεριου σε κανονικες συνθικες.....

αρα λογικα αυτη η αηδια .... 2-(nitrooxy)ethyl 2-amino-3-methylbutanoate
παλι παραγωγο του ΝΟ ειναι...

Mitsen
12-12-10, 07:26
^^^ AXAXA! το παραπάνω comment το έχει στο site των extream.

Θά θελα να το δοκιμάσω, μονο και μονο για review αν και είμαι επιφυλακτικός

Devil
12-12-10, 07:59
^^^ AXAXA! το παραπάνω comment το έχει στο site των extream.

Θά θελα να το δοκιμάσω, μονο και μονο για review αν και είμαι επιφυλακτικός

ναι το ειδα... απλα τραγικο...

θα ηθελα να ρωτησει καποιος στα xtreme τι ειναι η ουσια που εχει μεσα και πως λεγετε....

και να ποσταρει την απαντηση.... (αν υπαρχει....)

:turtle::turtle::turtle::turtle:

giannis64
12-12-10, 10:40
το θεμα εγινε συγχωνευση διοτη υπηρχε ηδη.

καντε πρωτα αναζητηση πριν ανοιξετε ενα θεμα

Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)



Πατηστε ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title)για να δείτε αν το προιον που θελετε να ανοίξετε τόπικ υπαρχει ήδη.
Η λίστα ειναι αλφαβητικη

και αν κανετε μια αξιολογηση, καντε την σωστα..



ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ topic :

1) Τιτλος topic : Ονομα Συμπληρωματος (Εταιρια) πχ Super Whey (Ultratronics)

Μεσα στο topic :
2) Φωτογραφια

3) Συστατικα ετικετας ή ακομα καλυτερα φωτογραφια ετικετας

4) Προσωπικες σας αποψεις, ερωτησεις κτλ κτλ

SGP
23-12-10, 05:37
παιδια το πηρα εγω...πολυ μικρο χαπακι που διαλυετε στο στομα γευση καλη...στα ενδιαφεροντα τωρα...σηγουρα δεν κανει οσα λεει..αλλα σηγουρα ιδρωσα πολυ περισοτερο απο οσο ιδρωνα πιο πριν(2 προπονησεις εχω κανει)..τωρα απο αποτελεσματα την πρωτη φορα μπηκα κυκλικο με οχι και τοσο δια8εση ειναι η αλη8εια και πηγα χειροτερα ακομα και απο τις φορες που δεν επερνα τιποτα..τεσπα σημερα στη8ος δικεφαλα...ανεβασμα στον επικληνη (τον εκανα πρωτο) στ 75 κιλα 6αρι..απο τα 70 της προγουμενης εβδομαδας που ηταν ουσιαστικα 5+1 και απο τα 65 του τελευταιου καιρου(ποναω πολυ στον επικληνη οποτε ηταν σημαντικη αυξηση...ι προπονηση πηγα...καλυτερα απο τα συνι8ισμενα αλλα οχι τελεια..ισως να εφταιγαν οι απαιτησεις μου η οτι εχω παρει μια δοση ενω ειμαι ακριβως 90 κιλα που ειναι το οριο για διπλη δοση...επιφυλαζομαι να ξαναφραψω οταν παρω 2 δοσεις μαζι..
υ.γ την πρωτη φορα μου προκαλεσε αυπνια..το ειχα παρει 8παρα 10

Devil
16-03-11, 19:13
Acute effect of nitric oxide supplement on blood nitrate/nitrite and hemodynamic variables in resistance trained men.

Bloomer RJ, Williams SA, Canale RE, Farney TM, Kabir MM.


Abstract

Nitric oxide dietary supplements are extremely popular within the sport and bodybuilding community. Most products contain l-arginine, for which there is no direct evidence that oral L-arginine increases circulating nitric oxide or blood flow. A new molecule (2-[nitrooxy]thyl 2-amino-3-methylbutanoate) is being marketed as a sport supplement for purposes of delivering "real nitric oxide" to the circulation. In the present study, we measured the acute effects of this supplement on blood nitrate/nitrite and hemodynamic variables. Ten resistance trained men (26 ± 4 years old; 8 ± 6 years of resistance exercise training) reported to the laboratory in random order after a 10-hour overnight fast on 2 occasions separated by 1 week and were provided the supplement (2-[nitrooxy]ethyl 2-amino-3-methylbutanoate) or placebo. Heart rate and blood pressure were recorded, and venous blood samples were collected before and at 5, 15, 30, and 60 minutes after complete breakdown of the supplement (5 minutes post intake) or placebo. Blood samples were assayed for plasma nitrate/nitrite. No interaction (p = 0.99), condition (p = 0.18), or time (p = 0.98) effects were noted for plasma nitrate/nitrite, with values remaining nearly identical across time for placebo (∼27 μmol·L(-1)) and increasing a maximum of ∼6.7% (from 32.9 to 35.1 μmol·L(-1)) at the 15-minute collection period for the supplement. In regards to hemodynamic variables, no interaction, condition, or time effects were noted for heart rate, systolic, or diastolic blood pressure (p > 0.05), with values near identical between conditions and virtually unchanged across time. These findings indicate that 2-(nitrooxy)ethyl 2-amino-3-methylbutanoate has a small effect on increasing circulating nitrate/nitrite and does not cause any change in hemodynamic variables within the 1 hour postingestion period in a sample of resistance trained men.

μουφα κι αυτο....:green:

COBRA_STYLE
16-03-11, 19:30
Acute effect of nitric oxide supplement on blood nitrate/nitrite and hemodynamic variables in resistance trained men.

Bloomer RJ, Williams SA, Canale RE, Farney TM, Kabir MM.


Abstract

Nitric oxide dietary supplements are extremely popular within the sport and bodybuilding community. Most products contain l-arginine, for which there is no direct evidence that oral L-arginine increases circulating nitric oxide or blood flow. A new molecule (2-[nitrooxy]thyl 2-amino-3-methylbutanoate) is being marketed as a sport supplement for purposes of delivering "real nitric oxide" to the circulation. In the present study, we measured the acute effects of this supplement on blood nitrate/nitrite and hemodynamic variables. Ten resistance trained men (26 ± 4 years old; 8 ± 6 years of resistance exercise training) reported to the laboratory in random order after a 10-hour overnight fast on 2 occasions separated by 1 week and were provided the supplement (2-[nitrooxy]ethyl 2-amino-3-methylbutanoate) or placebo. Heart rate and blood pressure were recorded, and venous blood samples were collected before and at 5, 15, 30, and 60 minutes after complete breakdown of the supplement (5 minutes post intake) or placebo. Blood samples were assayed for plasma nitrate/nitrite. No interaction (p = 0.99), condition (p = 0.18), or time (p = 0.98) effects were noted for plasma nitrate/nitrite, with values remaining nearly identical across time for placebo (∼27 μmol·L(-1)) and increasing a maximum of ∼6.7% (from 32.9 to 35.1 μmol·L(-1)) at the 15-minute collection period for the supplement. In regards to hemodynamic variables, no interaction, condition, or time effects were noted for heart rate, systolic, or diastolic blood pressure (p > 0.05), with values near identical between conditions and virtually unchanged across time. These findings indicate that 2-(nitrooxy)ethyl 2-amino-3-methylbutanoate has a small effect on increasing circulating nitrate/nitrite and does not cause any change in hemodynamic variables within the 1 hour postingestion period in a sample of resistance trained men.

μουφα κι αυτο....:green:
εισαι πολυ κακος!!!:green:


http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/spam.gifhttp://www.myphone.gr/forum/image/smilies/spam.gif

deluxe
17-03-11, 03:48
Με λιγα λογια, πολυ κακο για το τιποτα;