PDA

Επιστροφή στο Forum : κοιλιακοι και δεν ειμαι καλα!



TheWickerMan
11-08-10, 16:51
με βοηθεια απο τα παιδια του forum εφτιαξα ενα καλο προγραμμα διατροφης και ασκησης....που μου εχει δωσει αρκετο ογκο και εχει βελτιωσει πολυ το σωμα μου....για το καλοκαιρι δεν αλλαξα ιδιαιτερα την διατροφη μου....μειωσα βεβαια τους υδατανθρακες(ελαχιστα).....και τους αντικατεστησα μονο με συνθετους χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη......δεν μπηκα δηλαδη σε ενα καθαρο προγραμμα γραμμωσης....παρολα αυτα ομως....ειχα διαφορα...κυριως σε χερια-πλατη-στηθος....στην κοιλια ομως συχεχιζει να υπαρχει παραπανησιο δερμα-λιπος..(ειχα πολλα παραπανω κιλα παλαιοτερα,τα εχασα και στη συνεχεια σιγα σιγα αναπτυχ8ηκα μυικα)...σε ολο το σωμα το δερμα ειναι λιγο χαλαρο..και στην κοιλια αυτο ειναι ορατο....πως μπορω να το αντιμετωπισω???? ακουσα οτι για την περιοχη της κοιλιας βοηθανε οι πολλοι κοιλιακοι....αληθευει???..και αν ναι...ειναι καλη ιδεα η διπλη προπονηση κοιλιακων καθε μερα??? (πρωι μονο κοιλιακοι-απογευμα κοιλιακοι μαζι με το κανονικο προγραμμα για βαρη...)

Kostantinos
11-08-10, 17:21
Κατα τη δικη μου γνωμη οι κοιλιακοι πρεπει να δουλεβονται 3 φορες την εβδομαδα το πολυ.... ωστε να ξεκουραζονται κιολας......
αλλιως δεν αναπτυσονται.
Για να φαινονται οι κοιλιακοι το πρωτο και σημαντικοτερο ειναι να ειναι μεγαλοι, αλλιως το ποσοστο λιπους θα πρεπει να πεσει παρα πολυ για να φανουν.
Οποτε κατα τη γνωμη μου γυμναζε του 3 φορες την εβδομαδα
πχ. στην πρωτη προπονηση που ειναι ξεκουραστοι στην τελευταια προπνηση
και μια ενδιαμεσα στη εβδομαδα.

Αν θες τωρα να γραμμωσεις κι αλλο με αεροβια και σωστη διατροφη...

αλλα το σημαντικοτερο για να φαινονται οι κοιλιακοι να θυμασαι ειναι να ειναι μεγαλοι ...... οποτε μην τους καις ....

wonderboy
11-08-10, 17:52
Φιλε μου χωρις να γνωριζω το ποσοστο λιπους του σωματος σου,κανε κοιλιακους με κιλα θα βοηθισει να γινουν ποιο μεγαλοι και να πεταχτουν πιο πολυ εξω

Vinn
11-08-10, 18:15
Φιλε μου χωρις να γνωριζω το ποσοστο λιπους του σωματος σου,κανε κοιλιακους με κιλα θα βοηθισει να γινουν ποιο μεγαλοι και να πεταχτουν πιο πολυ εξω

:thumbup::thumbup: + Τη διατροφη και αεροβια που ειπε ο Κωνσταντινος..

TEFAAtzis
11-08-10, 18:31
αυτα που ειπατε + το οτι θα ελεγα το πολυ 2 φορες την βδομαδα,για να υπαρχει ξεκουραση και αναπτυξη τους

TheWickerMan
12-08-10, 12:05
καταρχας να σας ευχαριστησω ολους για την βοηθεια.......συμφωνω απολυτα με το σκεπτικο να αφηνουμε τους κοιλιακους να ξεκουραζονται....προκειμενου να αναπτυχθουν...αλλα ποσο πρεπει να τους γυμναζουμε δεδομενου οτι το κανουμε 2 φορες την εβδομαδα????...αν μπορειτε να μου πειτε δλδ...καποιο αρι8μο....η μεχρι ποιο σημειο κοπωσης πρεπει να φτανω...

giannis64
12-08-10, 13:07
ενα προγραμμα που γνωριζω εγω ειναι....
δυο φορές την εβδομάδα είσαι καλυμμένος!!

κάνεις 4 σετ των 15-20 επαναλήψεων για κάθε άσκηση και είσαι οκ!!

άρσεις ποδιών σε μονόζυγο
άρσεις κορμού
πλάγιους κοιλιακούς (αριστερά - δεξιά)!!

αν κάνεις ασκήσεις με βάρη τότε η επαναλήψεις αλλάζουν!!
κάνεις τόσες ώστε η 2 τελευταίες να βγαίνουν σχεδόν άκυρες!!

edit: φυσικα υπαρχουν και αλλα πολλα προγραμματα!!!

koulisss
12-08-10, 23:06
εχω μια απορια εγω τους γυμναζω 5 φορες την εβδομαδα και κανο μονο 1 ασκηση για κοιλιακους με ενα 10 κιλο,8α κανω 5 σετ των 20 επαναληψεων συνολο εκατο ειναι υπερβολικα η ειναι οκ?και κατι ακομη που εχω διαβαση σε ενα περιοδικο συγκεκριμενα ηταν αρθρο ενος bodybuilder και ελεγε οτι κανοντας κοιλιακους με βαρη αυξανετε η περιφερια της κατω μεσης λετε να ισχοιη κατι τετοιο???? :unsure:

koulisss
17-08-10, 00:32
εχω μια απορια εγω τους γυμναζω 5 φορες την εβδομαδα και κανο μονο 1 ασκηση για κοιλιακους με ενα 10 κιλο,8α κανω 5 σετ των 20 επαναληψεων συνολο εκατο ειναι υπερβολικα η ειναι οκ?και κατι ακομη που εχω διαβαση σε ενα περιοδικο συγκεκριμενα ηταν αρθρο ενος bodybuilder και ελεγε οτι κανοντας κοιλιακους με βαρη αυξανετε η περιφερια της κατω μεσης λετε να ισχοιη κατι τετοιο???? :unsure:

καμια αποψη παιδεια????

silk
17-08-10, 07:33
εχω μια απορια εγω τους γυμναζω 5 φορες την εβδομαδα και κανο μονο 1 ασκηση για κοιλιακους με ενα 10 κιλο,8α κανω 5 σετ των 20 επαναληψεων συνολο εκατο ειναι υπερβολικα η ειναι οκ?και κατι ακομη που εχω διαβαση σε ενα περιοδικο συγκεκριμενα ηταν αρθρο ενος bodybuilder και ελεγε οτι κανοντας κοιλιακους με βαρη αυξανετε η περιφερια της κατω μεσης λετε να ισχοιη κατι τετοιο???? :unsure:

ρε φιλαρακι διαβασε μια τι λενε και απο πανω.
το να κανεις μια ασκηση..ξερρω γω?και με δεκακιλο?ουτε κιλα δεν ανεβενεις?
δοκιμασε αρσεις ποδιων η απο μονοζυγο (χωρις να κανεις τραμπαλα ομως)
η απο δυζυγο.και βαλε και κει δεκα κιλα.γιου γουιλ ριμεμπερ μι.

arisfwtis
17-08-10, 09:55
ο τιτλος του τοπικ προηλθε παντως απο συνθηματαρα της ΑΡΕΙΑΝΑΡΑΣ
:bowdown::bowdown::bowdown:


εγω κανω 3 φορες την βδομαδα 4 ασκησεις απο 3 σετ την ασκηση

koulisss
17-08-10, 13:39
ρε φιλαρακι διαβασε μια τι λενε και απο πανω.
το να κανεις μια ασκηση..ξερρω γω?και με δεκακιλο?ουτε κιλα δεν ανεβενεις?
δοκιμασε αρσεις ποδιων η απο μονοζυγο (χωρις να κανεις τραμπαλα ομως)
η απο δυζυγο.και βαλε και κει δεκα κιλα.γιου γουιλ ριμεμπερ μι.

οκ επιασα το νοημα!:thumbup: