PDA

Επιστροφή στο Forum : Υδατανθρακες και ευκολιες



salpas18
11-08-10, 23:39
γεια σας παιδια θελω να βρω γρηγορες λυσεις για να περνω πολυ υδατανθρακα και αν γινετε και με οσο πιο πολλες θερμηδες ειμαι 58 κιλα παω 1 χρονο γυμναστιριο εχω μηνη στα ιδια σχεδον κιλα απο τοτε που ξεκηνησα αλλα εχω αναπτηχθη καλα αρα εχω χασι λυπος και πηρα μυες... το λα8ος που εκανα τοσο καιρο ηταν να μην κανο πολυ σωστα την διατροφη μου και οταν ετρωγα αντη για να τρωω πολους υδατανθρακες ετρωγα πολλα κρεατα και φουσκονα τωρα τρωω καθε 3 ωρες και κανο 4-5 γευματα την ημερα κα8ε γευμα μου θα ειναι ειτε 100 γρ βρωμη βασηκα αυτο μολις ξυπναω 100γρ ριζι η κους-κους και την πρωτεηνη την συμπληρονω με λιγο κρεας σε κα8ε γευμα η με whey 1 σκουπ η με κατι φορτιμελ φαρμακευτικα που εχουν 20γρ πρωτεινη αυτο το προγραμμα διατροφης το ξεκηνησα αυτη την εβδομαδα και περημενο την κυριακη για να ζυγηστο να δω αν εκανα τιποτα το λυπος μου σε ενα σαιτ που εκανα ελεγε να βαλο κιλα υψος και μεση σε εκατοστα μου εβγαλε 10.05% παιζει να ειναι αλι8εια γτ οταν ειχα κανει καποτε στο νοσοκομιο ειχα 13%


συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!

Devil
11-08-10, 23:43
καλητερα να γραψεις ολη τη διατροφη σου για να παρουμε μια ιδεα

salpas18
11-08-10, 23:50
καλητερα να γραψεις ολη τη διατροφη σου για να παρουμε μια ιδεα


1) 100γρ βρωμη 1 σκουπ γουεη 1 κουταλια της σουπας μελη

2) 100γρ κους-κους μισο στηθος κοτοπουλο 1 γαλα φορτιμελ με 20γρ πρωτεηνη που εχει και 2 κουταλιες ελαιολαδο

3) οτι φαγητο εχει εκει τα υπολογιζο μονος μου αναλογα τη εχει και 2 κουταλιες ελαιολαδο (εδω αν χριαζομε υδατανθρακα να συπληροσο βαζο ψωμη και για πρωτεινη η φορτιμελ η γουεη)

μετα το γυμ 2 σκουπ γουεη 2 κουταλιες της σουπας ζαχαρη 1 κουταλια μελη

4) 100γρ ρυζι με τονο η 1 σκουπ γουεη

5)150 -200 ασπρο ψωμη με τονο

Devil
12-08-10, 00:02
1) 100γρ βρωμη 1 σκουπ γουεη 1 κουταλια της σουπας μελη

οκ

2) 100γρ κους-κους μισο στηθος κοτοπουλο 1 γαλα φορτιμελ με 20γρ πρωτεηνη που εχει και 2 κουταλιες ελαιολαδο

αφου τρως κοτοπουλο την πρωτεινη και το φορτιμελ τι τα θες?
το φορτιμελ τι ειναι?

3) οτι φαγητο εχει εκει τα υπολογιζο μονος μου αναλογα τη εχει και 2 κουταλιες ελαιολαδο (εδω αν χριαζομε υδατανθρακα να συπληροσο βαζο ψωμη και για πρωτεινη η φορτιμελ η γουεη)

εκει? δηλαδη?
φορτιμελ?

μετα το γυμ 2 σκουπ γουεη 2 κουταλιες της σουπας ζαχαρη 1 κουταλια μελη

βαλε καλητερα ασπρο ψωμι η' ριζογκοφρετες.

4) 100γρ ρυζι με τονο η 1 σκουπ γουεη

οκ
αλλα βαλε και καμια κουταλια λαδι


5)150 -200 ασπρο ψωμη με τονο

καλητερα ολικης και βαλε λιπαρα

salpas18
12-08-10, 00:08
1) 100γρ βρωμη 1 σκουπ γουεη 1 κουταλια της σουπας μελη

οκ

2) 100γρ κους-κους μισο στηθος κοτοπουλο 1 γαλα φορτιμελ με 20γρ πρωτεηνη που εχει και 2 κουταλιες ελαιολαδο

αφου τρως κοτοπουλο την πρωτεινη και το φορτιμελ τι τα θες?
το φορτιμελ τι ειναι?

3) οτι φαγητο εχει εκει τα υπολογιζο μονος μου αναλογα τη εχει και 2 κουταλιες ελαιολαδο (εδω αν χριαζομε υδατανθρακα να συπληροσο βαζο ψωμη και για πρωτεινη η φορτιμελ η γουεη)

εκει? δηλαδη? δηλαδη τρωω οτι εχει φτιαξει η μανα μου και υπολογιζο μονος μου ποσο υδα και πρωτ θα συπληροσο
φορτιμελ?

μετα το γυμ 2 σκουπ γουεη 2 κουταλιες της σουπας ζαχαρη 1 κουταλια μελη

βαλε καλητερα ασπρο ψωμι η' ριζογκοφρετες. αφου μετα τρωω κανονηκο γευμα

4) 100γρ ρυζι με τονο η 1 σκουπ γουεη

οκ
αλλα βαλε και καμια κουταλια λαδι οκ


5)150 -200 ασπρο ψωμη με τονο

καλητερα ολικης και βαλε λιπαρα

:toast:

Devil
12-08-10, 00:10
:toast:

οκ καταλαβα

μετα απο ποση ωρα τρως κανονικο γευμα?



ps (ot) :αυτο ηταν το 666 μηνυμα μου!!!!! μουχαχαχαχα!:evil2:

salpas18
12-08-10, 23:09
οκ καταλαβα

μετα απο ποση ωρα τρως κανονικο γευμα?



ps (ot) :αυτο ηταν το 666 μηνυμα μου!!!!! μουχαχαχαχα!:evil2:

xaxa.. εεε μετα απο 40 με 60 λεπτα! :P

Devil
12-08-10, 23:18
xaxa.. εεε μετα απο 40 με 60 λεπτα! :P

οκ σε παιρνει να βαλεις μερικες ριζογκοφρετες και καμια κουταλια μελι

και μετα απο μια ωρα τρως κανονικα

εκτος αν θες να παρεις μαλτοδεξτρινη

salpas18
12-08-10, 23:32
οκ σε παιρνει να βαλεις μερικες ριζογκοφρετες και καμια κουταλια μελι

και μετα απο μια ωρα τρως κανονικα

εκτος αν θες να παρεις μαλτοδεξτρινη

να σου πω μπορο να βαλο σε κα8ε γευμα που τρωω και μαλτοδεχτρινη γτ 8ελω να παρω λιγο λυπος απο τους υδατανθρακες

Devil
12-08-10, 23:36
να σου πω μπορο να βαλο σε κα8ε γευμα που τρωω και μαλτοδεχτρινη γτ 8ελω να παρω λιγο λυπος απο τους υδατανθρακες

δεν το καταλαβα?

δεν εχει νοημα να βαλεις μαλτοδεξτρινη μαζι με τα γευματα εφοσον παιρνεις υδατανθρακες απο το ρυζι,βρομη κτλ κτλ αν θες να αυξησεις τους υδατανθρακες αυξησε τις ποσοτητες

salpas18
12-08-10, 23:49
δεν το καταλαβα?

δεν εχει νοημα να βαλεις μαλτοδεξτρινη μαζι με τα γευματα εφοσον παιρνεις υδατανθρακες απο το ρυζι,βρομη κτλ κτλ αν θες να αυξησεις τους υδατανθρακες αυξησε τις ποσοτητες

βασηκα ξερεις τι παιζει δεν μπορω να φαω παραπανο απο αυτο και 8ελω να αυξισω τον υδαταν8ρακα απο καπιο ροφημα που 8α εχει και θερμηδες και μπολικους υδατανθρακες η οσους μπορω.. σκευτικα να παρο Glycomass που ειναι και πολυ γρηγορις αποροφησεις για να μην μενει και πολυ στο στομαχι μου για να προλαβενο να κανο και μετα απο τρις ωρες και αλλο γευμα..

Devil
12-08-10, 23:54
δεν εχει νοημα να παρεις waxy maize μαζι με το φαγητο γιατι το καθηστερει η τροφη

αν θες να βαλεις εξτρα υδατανθρακα παρε μαλτοδεξτρινες και τις πινεις με τα γευματα

απλα εμενα μου φαινετε πιο απλο να αυξησεις απο 20γρ τους υδατανθρακες σε καθε γευμα
τρως 100γρ βρομη και θα κολησεις σε 20γρ παραπανω

salpas18
13-08-10, 14:07
δεν εχει νοημα να παρεις waxy maize μαζι με το φαγητο γιατι το καθηστερει η τροφη

αν θες να βαλεις εξτρα υδατανθρακα παρε μαλτοδεξτρινες και τις πινεις με τα γευματα

απλα εμενα μου φαινετε πιο απλο να αυξησεις απο 20γρ τους υδατανθρακες σε καθε γευμα
τρως 100γρ βρομη και θα κολησεις σε 20γρ παραπανω

ενταξει θα δω πως παει αυτη η εβδομαδα και αν εβαλα κανενα γραμμαριο και μετα βλεπουμε βλεπω τωρα 5 μερες που τρωω καθε 3 ωρες χονευω πιο γρηγορα δλδ δεν ειναι γεματο το στομαχι μου ενο πιο παλια δν μπορουσα με τιποτα να το κανο αυτο ...