Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 173
  1. 14-08-10 21:13 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή Υποστηριξη καταστηματων αθλητων,αλυσιδων,sites εξωτερικου...
    Με αφορμη καποια ποστς που εγιναν σχετικα με την υποστηριξη των καταναλωτων σε καταστηματα συμπληρωματων διατροφης και γυμναστηρια που διατηρουν ενεργοι αθλητες,προκειμενου να τους υποστηριζουν και να τους βοηθουν για να συνεχίζουν να αγωνιζονται, σε σχεση με απρόσωπες αλυσιδες καταστηματων ή ακομα και sites εξωτερικου που ενδεχομενως δεν εχουν επαφη με το αθλημα,ανοιγουμε αυτο το τοπικ να πει ο καθενας τις απόψεις του...
     

  2. 14-08-10 21:24 #2
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a.minidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μου επιτραπει η παρεμβασει,αλλα αλλο πραγμα "χορηγος",και αλλο πραγμα "βοηθεια,και στηριξει,οπου μπορω!!!!! Διοτι οταν μιλαμε για χοριγια μιλαμε για συμβολαια χιλιαδων ευρο,και μπονους,κατι που ακομα στην Ελλαδα ΔΕΝ υπαρχει......και θα αργησει πολυ ακομα.......
    Με αφορμη το ποστ του Τασου θα ηθελα να αφυπνισω λιγο κυριως τους νεους αθλητες του ΒΒ,φιλοι μου καλο θα ηταν να στηριζετε τους ενεργους αθλητες οι οποιοι εχουν καταστηματα συμπληρωματων διατροφης η γυμναστηρια,διοτι αυτοι εχουν την μεγαλυτερη αναγκη για βοηθεια και οικονομικη στηριξη,μιας και ουσιαστικες χορηγιες δεν υπαρχουν γι'αυτους εδω στην Ελλαδα!Επαναλαμβανω: τους ενεργους αθλητες...και οχι καποιες αλυσιδες συμπληρωματων διατροφης οι οποιες απλα ειναι πωλητες και δεν επιστρεφουν τιποτα στο ΒΒ,ουτε σαν επαθλα σε αγωνες ουτε σαν χορηγιες σε αθλητες!Και τελος να προσθεσω πως μονο απο τους προαναφερθεντες αθλητες θα αποκομισετε σωστες γνωσεις προπονησης και διατροφης!
     

  3. 14-08-10 21:30 #3
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Menios Ser1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμη το ποστ του Τασου θα ηθελα να αφυπνισω λιγο κυριως τους νεους αθλητες του ΒΒ,φιλοι μου καλο θα ηταν να στηριζετε τους ενεργους αθλητες οι οποιοι εχουν καταστηματα συμπληρωματων διατροφης η γυμναστηρια,διοτι αυτοι εχουν την μεγαλυτερη αναγκη για βοηθεια και οικονομικη στηριξη,μιας και ουσιαστικες χορηγιες δεν υπαρχουν γι'αυτους εδω στην Ελλαδα!Επαναλαμβανω: τους ενεργους αθλητες...και οχι καποιες αλυσιδες συμπληρωματων διατροφης οι οποιες απλα ειναι πωλητες και δεν επιστρεφουν τιποτα στο ΒΒ,ουτε σαν επαθλα σε αγωνες ουτε σαν χορηγιες σε αθλητες!Και τελος να προσθεσω πως μονο απο τους προαναφερθεντες αθλητες θα αποκομισετε σωστες γνωσεις προπονησης και διατροφης!
    +1
     

  4. 14-08-10 21:31 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή

    πρώτον αυτό το ποστ είναι άσχετο και οφ τοπικ από το θέμα, και πιο πολύ σαν κίνηση μάρκετινγκ μου φαίνεται!!
    δεύτερον εδώ θα διαφωνήσω !!!!

    δηλαδή κάποιος αθλητής που δεν είναι πια ενεργός δεν θα δώσει σωστές συμβουλές, η δε θα είναι σωστό να στηρίξει κάποιος το μαγαζί του αν έχει και αυτός συμπληρώματα διατροφής???
    τέλος πάντων ας μην βγαίνουμε οφ!!!
     

  5. 15-08-10 13:16 #5
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρώτον αυτό το ποστ είναι άσχετο και οφ τοπικ από το θέμα, και πιο πολύ σαν κίνηση μάρκετινγκ μου φαίνεται!!
    δεύτερον εδώ θα διαφωνήσω !!!!

    δηλαδή κάποιος αθλητής που δεν είναι πια ενεργός δεν θα δώσει σωστές συμβουλές, η δε θα είναι σωστό να στηρίξει κάποιος το μαγαζί του αν έχει και αυτός συμπληρώματα διατροφής???
    τέλος πάντων ας μην βγαίνουμε οφ!!!
    Φιλε μου μην προτρεχεις,δεν μιλησα ουτε για παλιους αθλητες ουτε μαγαζι εχω για να κανω μαρκετινγκ!!!Ειμαι αθλητης που παιρνει μερος σε αγωνες και μιλησα ΜΟΝΟ για ενεργους αθλητες!Σαφως και οι παλαιοτεροι εχουν γνωσεις(αν και εδω στην Ελλαδα ειναι ελαχιστοι)!Εγω το μονο που θελω να επισημανω ειναι οτι η αναγκη των ΕΝΕΡΓΩΝ αθλητων για στηριξη ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερη απο των υπολοιπων,δεν νομιζω να διαφωνεις,οταν ακομη και το τελευταιο ευρω πηγαινει στην προετοιμασια!Εαν παιρνεις μερος σε αγωνες θεωρω οτι και εσυ εχεις βρεθει σε αυτη την δυσκολη κατασταση και κατανοεις τα λεγομενα μου.
    Τελος,δεν νομιζω να χρειαζεται να στηριζει κανεις αλυσιδες συμπληρωματων τις οποιες δεν εχω δει να σπονσοραρουν ουτε εναν αγωνα,και ολα τα χρηματα να μενουν στην τσεπη καποιων οι οιποιοι δεν εχουν πιασει αλτηρα ΠΟΤΕ στη ζωη τους!!!Και επισης αυτοι εχουν ελαχιστες γνωσεις προπονησης και διατροφης!!!
    Αν αυτη η νοοτροπια δεν αρχισει να αλλαζει μη νομιζετε οτι θα ξαναδουμε Ελληνα αθλητη να ανεβαινει σε επαγγελματικη σκηνη στο μελλον!
    Και σταματαω εδω το συγκεκριμενο θεμα γιατι οντως δεν εχει σχεση με το τοπικ της συζητησης για το Europa Pro,αλλα σιγουρα θα επανελθω,θελοντας να ακουσω και αλλες γνωμες!
    Συγχαρητηρια και στους δυο αθλητες μας,πραγματικα το αξιζουν!
     

  6. 15-08-10 17:31 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Menios Ser1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου μην προτρεχεις,δεν μιλησα ουτε για παλιους αθλητες ουτε μαγαζι εχω για να κανω μαρκετινγκ!!!Ειμαι αθλητης που παιρνει μερος σε αγωνες και μιλησα ΜΟΝΟ για ενεργους αθλητες!Σαφως και οι παλαιοτεροι εχουν γνωσεις(αν και εδω στην Ελλαδα ειναι ελαχιστοι)!Εγω το μονο που θελω να επισημανω ειναι οτι η αναγκη των ΕΝΕΡΓΩΝ αθλητων για στηριξη ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερη απο των υπολοιπων,δεν νομιζω να διαφωνεις,οταν ακομη και το τελευταιο ευρω πηγαινει στην προετοιμασια!Εαν παιρνεις μερος σε αγωνες θεωρω οτι και εσυ εχεις βρεθει σε αυτη την δυσκολη κατασταση και κατανοεις τα λεγομενα μου.
    Τελος,δεν νομιζω να χρειαζεται να στηριζει κανεις αλυσιδες συμπληρωματων τις οποιες δεν εχω δει να σπονσοραρουν ουτε εναν αγωνα,και ολα τα χρηματα να μενουν στην τσεπη καποιων οι οιποιοι δεν εχουν πιασει αλτηρα ΠΟΤΕ στη ζωη τους!!!Και επισης αυτοι εχουν ελαχιστες γνωσεις προπονησης και διατροφης!!!
    Αν αυτη η νοοτροπια δεν αρχισει να αλλαζει μη νομιζετε οτι θα ξαναδουμε Ελληνα αθλητη να ανεβαινει σε επαγγελματικη σκηνη στο μελλον!
    Και σταματαω εδω το συγκεκριμενο θεμα γιατι οντως δεν εχει σχεση με το τοπικ της συζητησης για το Europa Pro,αλλα σιγουρα θα επανελθω,θελοντας να ακουσω και αλλες γνωμες!
    Συγχαρητηρια και στους δυο αθλητες μας,πραγματικα το αξιζουν!
    Δηλαδη ολοι οι ενεργοι αθλητες στηριζουν τον χωρο μας με την σειρα τους;
    Ή θα πρεπει οι καταναλωτες απλα να στηριζουν όσους κατεβαινουν σε αγωνες για να κανουν εκεινοι το μερακι τους;
    Με συγχωρεις αλλα από παρα πολλους αθλητες που υπαρχουν στα γυμναστηρια,κατεβαινουν σε αγωνες,συμμετεχουν στο φόρουμ ,και ευτυχως όχι απ΄ολους,δεν εχω βρει την παραμικρη βοηθεια να δίνουν,ουτε καν μια συμβουλη μεσα στο φόρουμ σε θεματα προπονησης,διατροφης ή συμπληρωματων,παρα μόνο επιδιωκουν την αυτοεπιβεβαιωση και τον θαυμασμο.
    Δεν βρισκω τον λόγο λοιπον όλους να τους βαζουμε όλους στον ίδιο κουβα και όλους να πρεπει να τους υποστηριξουμε.
    Εις γνωση του καποιος που συμμετεχει ενεργα αγωνιστικα στο αθλημα οφειλει να γνωριζει ότι πρεπει να το αντεχει η τσεπη του επειδη είναι ευκαταστατος ή αλλιως θα ματωσει οικονομικα.Για αυτο μαλιστα και βλέπουμε αθλητες να συμμετεχουν ανα 2,3 χρονια και όχι επειδη θελουν ξεκουραση.
    Επίσης εχω δει σε αρκετους αγωνες χορηγους αλυσίδες ,εσυ μαλλον μπορεί να είσαι πιο πρόσφατος και δεν τους εχεις προλαβει,που απλα σταματησαν γιατι καταλαβαν ότι μαλλον δεν εισπραττουν κατι από το αγωνιστικο αθλημα ετσι όπως εχει στηθει στην Ελλαδα.
    Φίλος μου καλος που ήταν χορηγος στην σελίδα μας και σταματησε να μπαίνει χορηγος γιατι δεν πήρε ουτε μια παραγγελια από ενα μελος στα χρόνια που σπονσοραριζε -αρα η επενδυση του δεν επιασε.
    Ο καταναλωτης θα κοιταξει το πορτοφολι του και ποιος του δινει καλα συμπληρωματα στις καλύτερες τιμες,οπότε μην ψαχνουμε για ηρωες καταναλωτες μια τετοια περιοδο όπου το σπορ συμπληρωματα είναι από τα πιο ακριβα.
    Να στηριζουμε τα ατομα που επιστρεφουν κατι στον χωρο λεω εγω ,όχι απλα όποιος αποφασίζει να πατησει το σανίδι και επαγγελματικα επιλεγει να εχει ενα καταστημα συμπληρωματων.
     

  7. 15-08-10 18:12 #7
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη ολοι οι ενεργοι αθλητες στηριζουν τον χωρο μας με την σειρα τους;
    Ή θα πρεπει οι καταναλωτες απλα να στηριζουν όσους κατεβαινουν σε αγωνες για να κανουν εκεινοι το μερακι τους;
    Με συγχωρεις αλλα από παρα πολλους αθλητες που υπαρχουν στα γυμναστηρια,κατεβαινουν σε αγωνες,συμμετεχουν στο φόρουμ ,και ευτυχως όχι απ΄ολους,δεν εχω βρει την παραμικρη βοηθεια να δίνουν,ουτε καν μια συμβουλη μεσα στο φόρουμ σε θεματα προπονησης,διατροφης ή συμπληρωματων,παρα μόνο επιδιωκουν την αυτοεπιβεβαιωση και τον θαυμασμο.
    Δεν βρισκω τον λόγο λοιπον όλους να τους βαζουμε στον ίδιο κουβα και όλους να πρεπει να τους υποστηριξουμε.
    Εις γνωση του καποιος που συμμετεχει ενεργα αγωνιστικα στο αθλημα οφειλει να γνωριζει ότι πρεπει να το αντεχει η τσεπη του επειδη είναι ευκαταστατος ή αλλιως θα ματωσει οικονομικα.Για αυτο μαλιστα και βλέπουμε αθλητες να συμμετεχουν ανα 2,3 χρονια και όχι επειδη θελουν ξεκουραση.
    Επίσης εχω δει σε αρκετους αγωνες χορηγους αλυσίδες ,εσυ μαλλον μπορεί να είσαι πιο πρόσφατος και δεν τους εχεις προλαβει,που απλα σταματησαν γιατι καταλαβαν ότι μαλλον δεν εισπραττουν κατι από το αγωνιστικο αθλημα ετσι όπως εχει στηθει στην Ελλαδα.
    Φίλος μου καλος που ήταν χορηγος στην σελίδα μας και σταματησε να μπαίνει χορηγος γιατι δεν πήρε ουτε μια παραγγελια από ενα μελος στα χρόνια που σπονσοραριζε -αρα η επενδυση του δεν επιασε.
    Ο καταναλωτης θα κοιταξει το πορτοφολι του και ποιος του δινει καλα συμπληρωματα στις καλύτερες τιμες,οπότε μην ψαχνουμε για ηρωες καταναλωτες μια τετοια περιοδο όπου το σπορ συμπληρωματα είναι από τα πιο ακριβα.
    Να στηριζουμε τα ατομα που επιστρεφουν κατι στον χωρο λεω εγω ,όχι απλα όποιος αποφασίζει να πατησει το σανίδι και επαγγελματικα επιλεγει να εχει ενα καταστημα.
    +1000

    υ.γ: θα ειχε ενδιαφερον να καναμε ενα καινουριο τοπικ ωστε να μεινουμε εντως θεματος... θα ακουστουν πολες και ενδιαφερουσες αποψεις σιγουρα...
     

  8. 15-08-10 18:16 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Θα γινει Δημητρη και θα μεταφερθουν τα ποστς εκει γιατι εχει "ψωμι" το θεμα και θα πρεπει να ακουστουν πολλες γνωμες,απλα σε αυτο το τοπικ ετεθη θεμα για αρχη αλλα εδω ειμαστε οφ.
     

  9. 16-08-10 04:05 #9
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1000

    υ.γ: θα ειχε ενδιαφερον να καναμε ενα καινουριο τοπικ ωστε να μεινουμε εντως θεματος... θα ακουστουν πολες και ενδιαφερουσες αποψεις σιγουρα...
    Αυτο νομιζω πως θα ηταν το πιο σωστο,σιγουρα θα υπαρξουν πολλες γνωμες οι οποιες πρεπει πλεον να αρχισουν να ακουγονται,μηπως και μπει εστω ενα λιθαρακι στο οικοδομημα του Ελληνικου ΒΒ!
     

  10. 16-08-10 15:16 #10
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Eνα μερος της συνεντευξης του Μανωλη Καραμανλακη που είχε δοθει στον Νασσερ αποκλειστικα για το φόρουμ αποτυπωνει την αποψη ενος επαγγελματια αθλητη ο οποιος διατηρει καταστημα συμπληρωματων.Αξίζει να την ακουσετε: (Από το 1:40 και μετα)


     

  11. 16-08-10 15:27 #11
    Προεπιλογή
    Πολύ καλή συνεντευξη
    Εχει δικιο σε όσα είπε ο Μανώλης... Συμφωνώ απόλυτα μαζί του ασχετως αν δεν ειμαι γω στο ''χωρο'' του bb. Οσον αφορα αυτο που ειπε ο Μανώλης σχετικα με το κοινωνικό ''ρατσισμό'' που δέχεται το bb σε αυτό και αν εχει υπερδικιο. Και οντως σε καποια μαγαζια που πουλανε συμπληρωματα αν τους αναφερεις bb σε κοιτανε με στραβό ματι...

    +1
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil Randime : 16-08-10 στις 15:31
     

  12. 16-08-10 15:51 #12
    Προεπιλογή
    δικιο εχει,αλλα ο κοσμος ψωνιζει πλεον πιστευω απο κει που τον συμφερει οικονομικα.εγω προσωπικα εδω αγοραζω απο 2 προμηθευτες που εχουν αμμεση σχεση με το bb,κ γιατι το βασικοτερο τους εμπιστευομαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis reaction : 16-08-10 στις 15:57
     

  13. 16-08-10 16:28 #13
    Προεπιλογή
    καλα στα intersport που παω εγω (ειχα πάρει απο κει το HMB της Eas) με κοιταζαν λες και επαιρνα ηρωίνη Χαχαχαχα. Ειναι στιγμες που πας να παρεις ενα συμπληρωμα και νιωθεις αβολα οταν σε κοιτανε λες και αγοραζεις πυρηνικά απο το Ιραν χωρις να το ξερει η Ηπα... ΕΛΕΟΣ
     

  14. 16-08-10 16:48 #14
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    εγω εχω γραψει την αποψη μου σε αλλο thread...

    ναι προφανως πουλανε συμπληρωματα για τα προς το ζειν. δεν αμφιβαλει κανεις γι' αυτο. οταν ομως πας και ψωνιζεις απο εναν αθλητη με πορεια στο χωρο, υπαρχουν καποια ωφελη που δεν τα εχεις απο τον πολιτη της αλυσιδας.

    το πρωτο ειναι οτι αυτα που θα σου δωσουν εχουν πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να δουλευουν παρα αυτα που θα σου δωσει ο πολιτης που συνηθως παει να σου πασαρει οτι ποιο ακριβο υπαρχει.

    το δευτερο ειναι οτι μπορεις να παρεις γενικοτερη βοηθεια για τη διατροφη, τα συμπληρωματα, την προπονηση απο καποιον που ειναι χρονια στο χωρο και ξερει και εχει αποδειξει οτι ξερει.

    το τριτο ειναι οτι γλειτονοντας τη σαβουρες που θα σου πασαρανε, ουσιαστικα γλειτωνεις λεφτα. το ιδιο συμβαινει και οταν γινεις πελατης που σου κοβουν και κατι παραπανω.

    και τελος, δινοντας τα λευτα σου εκει, ουσιαστικα υποστηριζεις και τον αθλητη που εχει φαει τα χρονια του στα γυμναστηρια και εχει στερηθει ενα καρο πραγματα απ' τις διετες, παρα τον χοντρεμπορα που μπορει και να μην εχει πατησει σε γυμναστηριο ποτε του.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drago : 16-08-10 στις 16:54
     

  15. 16-08-10 19:44 #15
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    δικιο εχει,αλλα ο κοσμος ψωνιζει πλεον πιστευω απο κει που τον συμφερει οικονομικα.εγω προσωπικα εδω αγοραζω απο 2 προμηθευτες που εχουν αμμεση σχεση με το bb,κ γιατι το βασικοτερο τους εμπιστευομαι.
    Συμφωνω μαζι σου!Εννοειται πως θα πρεπει καποιος να παιρνει συμπληρωματα διατροφης και συμβουλες προπονησης και διατροφης απο ατομα και αθλητες τους οποιους εμπιστευεται,και οχι απο καποια καταστηματα που εχουν δει το ΒΒ καθαρα σαν εμποριο και κερδος!Εκει μονο απλοι πωλητες ειναι και σε πολλες περιπτωσεις αυτοι οι πωλητες που θα δεις ειναι αγυμναστοι και χωρις γνωσεις...πως αλλωστε να σου μεταδωσει ορθες γνωσεις καποιος που δεν εχει σχεση με τον χωρο,παρα μονο ειναι ενας απλος πωλητης και εμπορος?
     

Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία