Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 29 από 29
  1. 13-10-12 19:00 #16
    Προεπιλογή
    να πίνεις πολύ νερο για να μην πάθεις αφυδάτωση και λυποθυμίσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-10-12 15:32 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και 3 μερες τυρανιεμε απο δαυτην.Εχω να φαω κανονικο γευμα 3 μερες,ολο στην τουαλετα ειμαι.Εχθες νομιζα οτι ημουν καλυτερα και εφαγα κοτοπουλα,γιατι το εκανα αυτο,μεσα σε λιγες ωρες ειχαν βγει.Εχω χασει 2 κιλα μεσα σε 2 μερες[λογικα νερα]
    Ερωτηση,τοσο καιρο παιρνω κρεατινη,η δραση της με τοσα υγρα που εχασα τελειωσε?

    Πρέπει να πίνεις πολύ πράσινο τσάι, μακαρόνια, ρύζι, φρυγανιές με μέλι και τις έτοιμες σούπες από το σούπερ μάρκετ σε φακελάκια που είναι γιατί περιέχουν
    ηλεκτρολύτες και τους χρειάζεσαι!!!!Αυτάαααα....!!
    Δεν βλέπεις καθαρά παρά μόνον με την καρδιά. Το ουσιώδες είναι αόρατο για τα μάτια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-10-12 20:09 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και 3 μερες τυρανιεμε απο δαυτην.Εχω να φαω κανονικο γευμα 3 μερες,ολο στην τουαλετα ειμαι.Εχθες νομιζα οτι ημουν καλυτερα και εφαγα κοτοπουλα,γιατι το εκανα αυτο,μεσα σε λιγες ωρες ειχαν βγει.Εχω χασει 2 κιλα μεσα σε 2 μερες[λογικα νερα]
    Ερωτηση,τοσο καιρο παιρνω κρεατινη,η δραση της με τοσα υγρα που εχασα τελειωσε?
    Εκτος απο ηλεκτρολυτες κτλ , παρε απο το φαρμακειο ενα imodium , 1 ευρω κανει , και απεφυγε εντελως λαχανικα φρουτα και καθε φυτικη ινα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-10-12 01:18 #19
    Προεπιλογή
    Υπάρχει έξαρση φέτος, κόλλησα και εγώ πριν κανά μήνα.

    Απ'ότι ακούω από άλλους που επίσης την πέρασαν, μάλλον ελαφρά την έβγαλα.

    Anyway, εκτός και αν ο ασθενής δεν την πολυπαλεύει οπότε ο γιατρός του γράφει ανάλογη θεραπεία, δεν θέλει αντιβίωση. Απλά υπομονή (κρατάει καμιά βδομάδα), θετική διάθεση (όσο γίνεται) και τα εξής:

    - Λαπάδες
    - Φιδέδες
    - Τσάι με λεμόνι
    - Μπόλικα υγρά, αλλά σιγά-σιγά
    - Μπανάνες για κάλιο
    - Αλάτια
    - Ηλεκτρολύτες

    Πήρα Imodium για 2 μέρες, είναι μια μικρή βοήθεια, ένα φακελάκι ηλεκτρολύτες και 1-2 ponstan γιατί την 3η μέρα ανέβασα και πυρετό.

    ΟΧΙ γαλακτερά, φυτικές ίνες και, γενικά, οτιδήποτε είναι... ενεργητικό.

    Δεν είναι τίποτα, είμαστε Animals στο κάτω κάτω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 15-10-12 στις 01:20
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-10-12 02:09 #20
    Προεπιλογή
    την εχω παθει απο σουβλακια κ καλα να παθω!
    πυρετος 40αρια κ διαροια φουλ,οταν σηκωνομουν απ'το κρεβατι ημουν ετοιμος να πεσω κατω.
    3 με 4 μερες κρατησε,φρυγανιες λαπα κ κοκα κολα οχι με το λιτρο αλλα ενα ποτηρι οταν τρως!
    η κοκα εχει την ιδιοτητα σε τετοιες περιπτωσεις να νεκρωνει σε καποιο βαθμο το εντερο.
    ουτε στον εχθρο μου...
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-04-16 17:53 #21
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Την πάτησα και εγώ με γαστρεντεριτιδα 2 μέρες πρίν και τα συμπτώματα συνεχιζουν, τάση για εμετο/διαρροια/λιγος πυρετος/αδυναμια/διαθεση μηδενική /καθολου ορεξη για φαγητο μα καθολου../στεγνο στόμα διαρκώς, αλλά φροντιζω να πινω γουλιές νερου κατα την διαρκεια της ημέρας/στομαχική ενοχληση και κοιλιακές κράμπες. Eντωμεταξυ, δεν ειχα κοιταξει στο νετ τι φαγητα πρεπει να τρώς και εκανα το λάθος την 1η μέρα να πιω μιλκο μισολιτρο.. περιτο να πω τι ακολουθησε

    Έχει πάρει κανεις primperan κατα την διαρκεια γαστρεντεριτιδας? βοηθησε?

    Υπάρχει περιπτωση αν αναγκασω το φαγητο να κατεβει να διαρκεσει περισσοτερο ?

    ευελπιστώ να περάσει συντομα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 28-04-16 στις 17:57
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-04-16 18:23 #22
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    milko στη γαστρεντεριτιδα??! οχι ρε συ !! σουπες φιδε,ρυζι λαπα κ τετοια θελει απαλα για το στομαχι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-04-16 19:46 #23
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Αστα να πανε λιβερη, δεν εχω ξαναπερασει στην ζωη μου και ημουν λιγο ανημερωτος, με σκετο ρυζι θα την βγαλω σημερα μιας και δεν πειναω καθολου.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-04-16 18:29 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την πάτησα και εγώ με γαστρεντεριτιδα 2 μέρες πρίν και τα συμπτώματα συνεχιζουν, τάση για εμετο/διαρροια/λιγος πυρετος/αδυναμια/διαθεση μηδενική /καθολου ορεξη για φαγητο μα καθολου../στεγνο στόμα διαρκώς, αλλά φροντιζω να πινω γουλιές νερου κατα την διαρκεια της ημέρας/στομαχική ενοχληση και κοιλιακές κράμπες. Eντωμεταξυ, δεν ειχα κοιταξει στο νετ τι φαγητα πρεπει να τρώς και εκανα το λάθος την 1η μέρα να πιω μιλκο μισολιτρο.. περιτο να πω τι ακολουθησε

    Έχει πάρει κανεις primperan κατα την διαρκεια γαστρεντεριτιδας? βοηθησε?

    Υπάρχει περιπτωση αν αναγκασω το φαγητο να κατεβει να διαρκεσει περισσοτερο ?

    ευελπιστώ να περάσει συντομα
    λαπα με μπολικο λεμονι κ λαδακι λιγο,φρυγανιες μαζι με τον λαπα κ ενα ποτηρι κανονικο κοκα κολα. πινε νερο ή κ ηλεκτρολυτη διοτι με τον εμετο κ την διαρροια αφυδατωνεσαι κ παιζει να λιποθυμησεις (τασεις τουλαχιστον). σε κανα τριημερο μιλα μου.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-04-16 23:39 #25
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Κατά το διαροικό σύνδρομο προκαλείται υποκαλιαιμία και μεταβολική αλκάλωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-04-16 10:34 #26
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just chris Εμφάνιση μηνυμάτων
    λαπα με μπολικο λεμονι κ λαδακι λιγο,φρυγανιες μαζι με τον λαπα κ ενα ποτηρι κανονικο κοκα κολα. πινε νερο ή κ ηλεκτρολυτη διοτι με τον εμετο κ την διαρροια αφυδατωνεσαι κ παιζει να λιποθυμησεις (τασεις τουλαχιστον). σε κανα τριημερο μιλα μου.
    Σε ευχαριστώ chris και καλό πάσχα φιλε.

    Λοιπον, σημερα ξυπνησα χωρις καθολου στομαχοπονου/κοιλοπονους , νιώθω τιγκα στην ορεξη αλλά ακομη δεν έχω πάει τουαλέτα να δώ αν έχω ακομη διαρροια, αν συνεχίζει ακομη η διαρροια που διαβασα στο νετ οτι μπορει να συνεχιστει για καμια εβδομαδα, τι να κάνω? να συνεχισω να τρώω τα ιδια πράγματα meχρι να έχω στερεα?? η να αρχιζω να βαζω δημητριακα και γενικα να γυρισω στην παλια μου διατροφη ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 30-04-16 στις 10:39
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-04-16 12:40 #27
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2016
    Περ.
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ chris και καλό πάσχα φιλε.

    Λοιπον, σημερα ξυπνησα χωρις καθολου στομαχοπονου/κοιλοπονους , νιώθω τιγκα στην ορεξη αλλά ακομη δεν έχω πάει τουαλέτα να δώ αν έχω ακομη διαρροια, αν συνεχίζει ακομη η διαρροια που διαβασα στο νετ οτι μπορει να συνεχιστει για καμια εβδομαδα, τι να κάνω? να συνεχισω να τρώω τα ιδια πράγματα meχρι να έχω στερεα?? η να αρχιζω να βαζω δημητριακα και γενικα να γυρισω στην παλια μου διατροφη ?
    Να πας στον γιατρο. Τι περιμενεις απο το φορουμ; Διαβασε οτι θελεις απο το ιντερνετ για την ψυχαγωγια σου αλλα οταν μιλαμε για θεματα υγειας μονο ο γιατρος μπορει υπευθυνα να σου συστησει την καταλληλη αγωγη.
    Περαστικα σου ευχομαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-04-16 21:59 #28

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    Περαστικά σου.
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-05-16 00:50 #29
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πας στον γιατρο. Τι περιμενεις απο το φορουμ; Διαβασε οτι θελεις απο το ιντερνετ για την ψυχαγωγια σου αλλα οταν μιλαμε για θεματα υγειας μονο ο γιατρος μπορει υπευθυνα να σου συστησει την καταλληλη αγωγη.
    Περαστικα σου ευχομαι.
    Όπως έχω αναφέρει,ιατρική από το facebook-internet δεν υφίσταται.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12