Σελίδα 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 213
  1. 27-08-10 06:41 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DiKey Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ηθελα να συμπληρωσω οτι ειμαι 1,82, 79κιλα, 11% ποσοστο λοιπους και 32 χρονων! Και επαναλαμβανω ο στοχος μου ειναι να φτασω τα 84 85 κιλα με το ιδιο ποσοστο λοιπους! Και βεβαια να διορθωσω τις αδυναμιες μου που ειναι το πανω στηθος, ο τραπεζοειδης και το ανοιγμα της πλατης!
    Ps. Σας ευχαριστω ολους για τα πολυ καλα σας λογια
    δεν παιζει να χεις 11% λοιπος,πολυ πιο κατω σε κοβω 9-10 το πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-08-10 08:13 #17

    Εγγραφή
    16-06-2009
    Περ.
    ΑΛΙΜΟΣ
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Χρησιμοποιεί προϊόντα της muscle tech , όπως βλέπω , αυτό είναι το μυστικό του. Το λένε και οι διαφημίσεις τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-08-10 09:21 #18
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Πολα καλος,γραμμωμενος πολυ καλα,με πολυ καλη μυικοτητα.Well done!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-08-10 10:43 #19
    Προεπιλογή
    Ρε συ πλακα μας κανεις???

    τι 11%????

    για κανενα λογο δεν εισαι πανω απο 6-7% στις τελευταιες φωτο!!!

    Παρα πολυ καλος, και σε πολυ λιγο διαστημα η αλλαγη!!!

    Για πες λιγο διτροφη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-08-10 11:30 #20
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.909
    Προεπιλογή
    Μπράβο ρε φίλε, ωραίος! Ολική μεταμόρφωση. Συγχαρητήρια!

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-10 11:38 #21
    Προεπιλογή
    ρε τι επαθε το παληκαρι και γεμισε καρουμπαλα
    φιλε εχεις φλεβιτιδα το ξερεις;

    μπραβο σου τελεια μεταμορφωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-08-10 13:11 #22
    Το avatar του χρήστη DiKey

    Εγγραφή
    15-07-2010
    Περ.
    StoneCity~Athens
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Παιδια σας ευχαριστω πολυ!Δεν ξερω ειλικρινα αν η απαντηση μου ειναι επαρκης στα καλα σας λογια, νομιζω πως ειναι πολυ φτωχη.. Δεν περιμενα τετοια ανταποκριση προφανως
    θα ξεκινησω να σας πω το πως ακριβως ξεκινησαν ολα!

    Παντα ασχολιομουν με τον αθλητισμο κ με το ποδοσφαιρο! Καθε καλοκαιρι για κανα 2μηνο εκανα γυμναστηριο για ενδυναμωση κυριως στα ποδια! Αυγουστο προετοιμασια, διατροφη γενικα κουκουρουκου, six pack θυμαμαι 1 2 χρονιες να ειχα κ ηλικια γυρω στα 24 με 26, μετα λογο τραυματισμων (ριξει εσω πλαγιου συνδεσμου στο δεξι κ γυρω στα 29 ριξη εξω πλαγιου συνδεσμου στο αριστερο) εμενα στο κρεββατι κ γενικα κατα την διαρκεια αλλα κ μετα την αναρρωση δεν ελεγχα τον εαυτο μου κ επαιρνα κιλα κ εφτασα στο σημειο που με βλεπετε στις 2 πρωτες φωτογραφιες! Με συμπληρωματα δεν ειχα ασχοληθει ποτε γιατι δεν ειχα την σωστη ενημερωση κ δεν το ειχα ψαξει ποτε κ μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι κανουν πολυ κακο στον οργανισμο!Βλεποντας ετσι τον εαυτο μου το καλοκαιρι του 08 κ Σεπτεμβρη παντρευα τον κολλητο μου επρεπε κατι να κανω! Ξεκινησα την αεροβια δλδ τρεξιμο στο γηπεδο σε σφυγμους μονο για καψιμο! Λιγο πιο προσεχτικο φαγητο κ κατεληξα να ειμαι οπως φαινομαι στις 2ες φωτο! Παιρνοντας ο γαμος (αφου καταφερα να ριξω καποια κιλα κ να ειμαι ευπρεπος στις φωτο )κ φθανοντας ο χειμωνας το εριξα παλι εξω κ να ξαναπαιρνω τα κιλα! Εφτασε ο Απριλιος του 2009 κ ειμαι παλι στην κατασταση που ειμαι στις 1ες φωτο! Λεω τωρα θα το παλεψω κ θα προσπαθησω να γινω κομματια! Ξεκινησα επι καθημερινης βασης με mountain bike απο την Πετρουπολη που διαμενω να πηγαινω στο γηπεδο του Δασους Χαιδαριου, να κανω 3 Δεκαλεπτα σε σφυγμους για καψιμο παλι και 300 κοιλιακους καθε μερα(δεν ρωταγα πρωτα)! Αυτο το εκανα μεχρι τον Ιουλιο! Παλι με λιγο προσεγμενη διατροφη (διατροφη οχι να τρωω ανα 3 ωρες κ τετοια απλα εκοψα βραδινο κ τα πολλα ψωμια)! Τον αυγουστο καταφερα να εχω μια αρκετη καλη κοιλια κ ποδια αλλα το πανω μερος αστα να πανε! Ουτε πλατες ουτε χερια τπτ απλα ημουνα ενας λεπτος νεος κ τπτ παραπανω κ το βλεπετε στις 3ες φωτο με το κιτρινο μαγιο κ το κοκκινο! Τελειωνοντας το καλοκαρι του 2009 αποφασιζω να παω συστηματικα γυμναστηριο! Εδω ξεκιναει το ταξιδι μου στο bodybuilding ουσιαστικα!
    Μπηκα λοιπον στο τρυπακι να ξεκινησω, στην ουσια, ενα νεο αθλημα περαν του ποδοσφαιρου! Πηγα λοιπον στο γυμν. κ οπως στα περισσοτερα με ρωτησαν ποιος ειναι ο στοχος μου, μου δωσανε ενα προγραμμα για ογκο (κονσερβα τα λεω εγω γτ απλα βγαζουν ενα για καθε ειδος κ τα μοιραζουν στους γυμναζομενους)! Οταν λοιπον ξεκινησα ημουνα 76 κιλα 1,82 υψος για λοιπος λογικα ημουνα γυρω στα 15% με 16%! Ξεκινησα το προγραμμα αλλα εβλεπα πως τρωγωντας προσεχτικα, για να μην παρω πολυ σε λοιπος, πανω απο 80 κιλα δεν μπορουσα να παω! Τοτε αρχισα να ψαχνομαι, ρωτωντας αλλου γυμναζομενους με περισσοτερη πειρα, ψαχνοντας στο ιντερνετ και τους γυμναστες αποφασησα να μπω στα συμπληρωματα! Γνωρισα κ ενα παιδι που δουλευει στα bodybulding club και με βοηθησε αρκετα πανω στο κομματι αυτο! Μου εφτιαξε κ το προγραμμα κ ετσι αρχισα πραγματικα να βλεπω διαφορα! Ετσι απο τον Νοεμβριο μεχρι κ αρχες Φεβρουαριου επαιρνα τα παρακατω συμπληρωματα¨: 2scoup το πρωι και 2scoup μετα την προπονηση Pro Plex της All Staρ, 3 καψουλες το πρωι πολυβιταμηνες Vitakic και 2 το βραδυ, 3 αμινοξεα BCAA πριν απο καθε γευμα (συνολο 9καψουλες)και σε συνδυασμο με τα 6 γευματα που εκανα(μην φανταστειτε οτι μετραγα γραμμαρια του φαγητου κ αλλες τετοιες ιδιαιτεροτητες) καταφερα να φτασω τα 86κιλα κ να εχω 20% λοιπος!Οπως με βλεπετε στις 4ες φωτο!Γυμναστηκα πανω σε αυτα τα κιλα μεχρι τον Μαιο! Λογο καλοκαιριου επρεπε να αρχισω να γραμμωνω! Αλλαζουμε το προγραμμα την διατροφη κ προσθεσαμε κ σε συμπληρωματα! Το προγραμμα μου ηταν 6ημερο (νομιζω λιγο υπερβολη αλλα μ αρεσει να μην καθομαι)! Ξεκινουσα Δευτερα με Σουπερ Σετ, Στηθος-Πλατη (ξεκουραση το αντιθετο οχι διαλλειματα) απο 3Σετ 10-12Επ. στο καθε μερος, Δικεφαλους-Τρικεφαλους (το ιδιο) κοιλιακους 4Σετ-25Επ, Ραχιαιους 4Σετ-25Επ.! Την Τριτη εκανα Δελτοειδης-Τραπεζοειδης-Πηχεις 3Σετ 12Επ. κοιλιακους-ραχιαιους 4Σετ-25Επ. Τεταρτη Ποδια-Γαμπες 4Σετ-12Επ. κοιλιακους- ραχιαιους 4σετ-25επ. Πεμπτη Στηθος-Δικεφαλους κοιλιακους-ραχιαιους, Παρασκευη Πλατη-Τρικεφαλα-Πηχεις κοιλιακους-ραχιαιους, Σαββατο Δελτοειδης-Τραπεζοειδης-Ποδια-Γαμπες κοιλιακους-ραχιαιου! Ολα τα μερη απο 4 ασκησεις κ διαφορετικες εφοσον τα ειχα 2 φορες μεσα στην εβδομαδα! Τα συμπληρωαματα μου ηταν Pro Plex (2scoup το πρωι κ 2scoup μετα απο προπονηση (με νερο, γτ δεν μ αρεσει το γαλα)) αμινοξεα (κλασσικα 9 συνολο με τα στερεα γευματα μου) πολυβιταμηνες κανονικα 3 το πρωι 2 το βραδυ και προσθεσα Halo μετα την προπονηση για γρηγορη αναρωση λογο του οτι ηταν καθημερινο κ με ενταση προγραμμα, κατα τηυν διαρκει της προπονησης επινα Volutech 250ml μπουκαλακι και το βραδυ πριν τον υπνο ενα κουταλακι γλουταμινης! Η διατροφη μου ηταν το πρωι η πρωτεινη, κατα της 9κ30 επινα τον καφε μου (φραπε μετριο προς γλυκο), κατα της 12κ30 ετρωγα ενα παστελι με τα αμινοξεα, κατα της 3 η ωρα αμινοξεα με το φαγητο μου (οτι εφτιαχνε η μανα μου) μετα υπνος, κατα της 6 γυμναστηριο, 7 το Halo κ 7κ30 πρωτεινη, κατα της 9κ30 βραδυνο οτι ειχα το μεσσημερι κ αμινοξεα, και κατα της 11κ30 ετρωγα κατι ελαφρυ κ επινα την γλουταμινη! Η διατροφη μου πηγαινε 2 μερες σερι μονο πρωτεινουχο φαγητο 1 μερα μονο υδατανθρακας!Τα υμπληρωματα αυτα τα επαιρνα απο τον Μαιο μεχρι κ αρχες Ιουλιου! Απο κει κ περα σταματησα την Pro Plex, το Halo, Volutech, γλουταμινη και συνεχισα με τα αμινοξεα, Isobolic για πρωτεινη και πριν την προπονηση 1scoup Complete Pump της WarriorLab! Αυτα απο Αρχες Ιουλιου μεχρι τελος Ιουλιου! Εδω κ ενα μηνα περιπου δεν παιρνω τπτ!
    Το ξερω οτι κουρασα κ το ποστ μου ειναι τεραστιο απλα ηθελα να πω το πως καταφερα μεχρι σημερα οτι βλεπετε! Οπως ανεφερα κ στο Thread για προπονησ, εχω εστιαση τα μειονεκτηματα που εχω σε πανω στηθος, ανοιγμα πλατης, κ τραπεζοειδη! Ο στοχος μου ακομα ειναι μακρινος τα 6 μυικα κιλα! Μακαρι του χρονου τετοιο καιρο να ημαστε καλα πρωτα να εχω καποια διαφορα! Σας ευχαριστω ολους κ συγγνωμη για το μακρυ μου κ κουραστικο ποστ μου! Καλη συνεχεια σε ολους κ ολες
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-08-10 13:25 #23
    Το avatar του χρήστη DiKey

    Εγγραφή
    15-07-2010
    Περ.
    StoneCity~Athens
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Θα ηθελα να προσθεσω πως εκοψα το αλατι σχεδον στο ελαχιστο, προσθεσα πιπερι,κρεμυδι και λεμονι στην διατροφη μου! Τρωω ψωμι πολυσπορο Η ολικης, φρουτα το πολυ ενα καθε μερα, κ εχω την κυριακη να κανω καμια ατασταλεια!Δεν πινω σχεδον τπτ αν 8α πιω ενα ποτηρι τζιν με λεμονι την παρασκευη Η το σαββατο!Τηγανιτα, γλυκα, παπαρες με λαδια, σαλτσες, εννοειτε δεν υπαρχουν!Το γλυκο μου ειναι το παστελι και μεχρι προτεινως η Pro Plex που εχει την απιστευτη γευση κ πυκνωτητα που νομιζα πως επινα μιλκσεικ γιατι μετα με την Isobolic μου ερχοταν εμετος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-08-10 14:15 #24
    Το avatar του χρήστη DiKey

    Εγγραφή
    15-07-2010
    Περ.
    StoneCity~Athens
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολα καλος,γραμμωμενος πολυ καλα,με πολυ καλη μυικοτητα.Well done!
    Θα ηθελα σαν πιο εμπειρος κ σαν πιο πολλα χρονια στον χωρο αυτο μερικες συμβουλες στο πως θα γεμισω το πανω μερους του στηθους, τον τραπεζοειδη κ το ανοιγμα στην πλατη! Τωρα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα μου εχουνε πει πως ειναι κ θεμα σκελετου κ το πως παιρνει τα κιλα γενικα ο οργανισμος του καθε ανθρωπου στα διαφορα σημεια του σωματος, αλλος πιο ευκολα κ αλλος πιο δυσκολα!Ευχαριστω εκ το προταιρων..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-08-10 14:16 #25
    Το avatar του χρήστη DiKey

    Εγγραφή
    15-07-2010
    Περ.
    StoneCity~Athens
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ρε φίλε, ωραίος! Ολική μεταμόρφωση. Συγχαρητήρια!

    ΜΒ
    Οπως προανεφερα κ στο quote που εκανα στον Polyneikos, ως πιο εμπειροι κ με περισσοτερα χρονια πανω στο αθλημα θα ηθελα μερικες συμβουλες για το πως θα διορθωσω τις αδυναμιες μου!Ευχαριστω εκ το προταιρων!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-08-10 14:49 #26
    Προεπιλογή
    τεραστια διαφορα,φαινεται οτι εχεις τρελα με αυτο που εκανες γι'αυτο καταφερες και εγινες ετσι!!!χιλια μπραβο!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-08-10 15:18 #27
    Προεπιλογή
    Καταρχάς να σου πω και εγώ με την σειρά μου ένα μεγάλο μπράβο για το αποτέλεσμα... Τρομερά καλή δουλειά για μόλις 2 χρόνια...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DiKey Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως προανεφερα κ στο quote που εκανα στον Polyneikos, ως πιο εμπειροι κ με περισσοτερα χρονια πανω στο αθλημα θα ηθελα μερικες συμβουλες για το πως θα διορθωσω τις αδυναμιες μου!Ευχαριστω εκ το προταιρων!
    Όσο για το παραπάνω. Υπάρχουν και πολύ πολύ εμπειρότεροι απ`εμένα στο φόρουμ για να σε βοηθήσουν, απλώς από προσωπική εμπειρία να πω ότι εγώ είδα τεράστια διαφορά στα ``φτερά`` όταν επικεντρώθηκα σε 2 συγκεκριμένες ασκήσεις πλάτης. Σταυρό με κλειστή λαβή και καθιστή κωπηλατική (τεντωμένα πόδια) με κοντή μπάρα και ανάποδη λαβή.

    Για την άνω μοίρα του στήθους, προτείνω πιέσεις με αλτήρες σε κατακλινή πάγκο και πεκ ντεκ με σηκωμένα χέρια.

    Επίσης σε όλες τις ασκήσεις, ενδιάμεσα στα σετ, καλό είναι να μπαίνει και ένα power set (4-6 αργές επαναλήψεις με μαξ κιλά)...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-08-10 16:09 #28
    Το avatar του χρήστη paulakos

    Εγγραφή
    08-03-2010
    Περ.
    Ροσγουελ
    Μηνύματα
    336
    Προεπιλογή
    Μπραβο ψηλε,δινεις εμπνευση και σε εμας τους υπολοιπους!Καλη συνεχεια!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-08-10 16:41 #29
    Προεπιλογή
    Παληκάρι πολύ καλός!!Νομίζω κοντά στο ιδανικό!!Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-08-10 16:55 #30
    Το avatar του χρήστη caligula

    Εγγραφή
    04-09-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    67
    Προεπιλογή
    Αδυνατώ να πιστέψω πως οι αρχικές και οι τελικές φωτογραφίες αντιπροσωπεύουν το ίδιο άτομο μετά την παρέλευση ούτε 2 ετών!
    Απλά συγχαρητήρια!!!!
    Υπέροχο σώμα, ασύλληπτη αλλαγή η μάλλον......... μετάλλαξη!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία